loader

Hlavná

Pažerák

Inguinálna kýla u detí a spôsoby jej liečby

Inguinálna hernia u detí je pomerne zložité, závažné a nebezpečné ochorenie, ktoré sa vyznačuje vyčnievaním obsahu peritoneálnej dutiny smerom von cez trieslovinový kanál. Kýla je jednostranná (napríklad u detí ľavostranná tříslová prietrž) a môže sa objaviť okamžite na oboch stranách. Pokiaľ ide o výskyt choroby, zaberá 5% z celkového počtu detí. Podľa štatistík je toto ochorenie častejšie u chlapcov, najmä mladších ako jeden rok..

Taká kýla sa podobá opuchu, má zaoblený tvar. Pokiaľ nie je obmedzená, potom sa prietrž môže prietrž vrátiť späť do pobrušnice. Niekedy je táto akcia sprevádzaná dunivými zvukmi. Kýla je viditeľná, keď je dieťa v stoji, pri ležaní na chrbte je prietrž menej viditeľná.

V medicíne dochádza k nasledovnej gradácii inguinálnych hernií:

 1. Rovné a šikmé
 2. Opraviteľné a nezmeniteľné
 3. Obmedzený a nie obmedzený

Priamo získané po celý život. Spravidla je takou prietržou kisselbachov trojuholník (mierne nad pubis). Príčinou takýchto novotvarov je slabosť fascie priečnych brušných svalov, keď intraperitoneálny tlak prudko stúpa v dôsledku kašľa, zápchy, nadmernej hmotnosti a stresu..

S šikmými deťmi sa najčastejšie rodia. Sú umiestnené nižšie ako vyššie a niekedy dosahujú semenník.

Opravené môžu byť vrátené, v neopraviteľných sa vyvíja komisia, preto sa nemôžu vrátiť na svoje miesto..

Kýly bez obmedzení nevyžadujú urgentný chirurgický zákrok, nepredstavujú akútne nebezpečenstvo pre život pacienta.

Porušenie - príliš nebezpečné, ohrozujúce ischémia orgánov, rozvoj nekrózy tkanív a orgánov, peritonitída a gangréna čreva..

príznaky

Ak je prietrž vrodená, je zrejmá okamžite po narodení dieťaťa, prvým prejavom choroby je opuch v slabinách. V prípade, že je prietrž znížená do mieška, je mierne predĺžená a časť, ktorá vyčnieva, je zväčšená..

Konzistencia opuchu je mäkká a elastická a vyčnieva, keď dieťa stojí vo zvislej polohe.

Vo vedomejšom veku si deti niekedy sťažujú, že pociťujú bolesť, pálenie, je možné vyvinúť zápchu a nadúvanie..

Ak je prietrž porušená, objaví sa silná bolesť. Je to spôsobené skutočnosťou, že krvné cievy a nervy sú stlačené. Samozrejme, ak už dieťa vie hovoriť, určite sa bude sťažovať rodičom na bolesť. Deti však budú reagovať na dianie úzkosti, plaču a krútenia nôh. Pocítite brucho dieťaťa, určite si všimnete, že je napäté, pevné, zatiaľ čo je takmer nemožné opraviť obmedzenú prietrž, keď na ňu kliknete, dieťa zažije silnú bolesť. Časom môžu ustupovať, ale dieťa bude stále slabé, slabé a nebude schopné ísť na záchod.

Určenie presnej diagnózy u dievčat je ťažšie ako u chlapcov. Ak k porušeniu dôjde v hernial vaku, bolesť je menej výrazná ako pri porušení omentum, čriev atď. Je to veľké nebezpečenstvo. Koniec koncov, pri poškodení orgánu, ktoré je pre dieťa viditeľné, je porušený orgán schopný úplne zmrznúť, čo vedie k nekróze tkaniva, a to trvá iba niekoľko hodín..

Nasledujúcim znakom môžete pochopiť, že porušenie sa začalo. Dieťa je často zvracanie choré, niekedy je dokonca možná strata vedomia. Teplota samozrejme stúpa.

Faktom je, že deti, a to aj napriek tomu, že prietok krvi v ich črevách je oveľa intenzívnejší ako u dospelých, dokonca reagujú na mierne porušenie veľmi rýchlo. Ak k tomu dôjde, mali by ste sa okamžite poradiť s lekárom a podstúpiť nevyhnutnú intenzívnu liečbu, aby ste predišli nežiadúcim a škodlivým následkom - peritonitída, nekróza orgánov atď..

príčiny

Je ťažké pomenovať presné dôvody, prečo sa u detí objaví slabina prietrže. Predisponujúce faktory sa však dajú rozlíšiť:

 • veľká telesná hmotnosť
 • dedičnosť (najmä pokiaľ ide o dedičné zaostalosti stien pobrušnice)
 • zranenia
 • silný fyzický stres

Ako už bolo uvedené, chlapci sú náchylnejší k tejto chorobe. Súvisí to s vnútromaternicovým vývojom: keď sú chlapci stále v embryonálnom štádiu vývoja, ich semenníky sa nachádzajú blízko obličiek. V čase, keď sa objaví prolaps semenníkov, „ťahajú“ malú časť pobrušnice. Samozrejme, vo väčšine prípadov od narodenia také vrecká prerastú a stávajú sa prameňmi. Stáva sa však, že nedochádza k zarastaniu a vnútorné orgány sa následne dostávajú do týchto vreciek.

liečba

Prietrž, ktorá sa objavila bezprostredne po narodení alebo získaná počas života, vyžaduje urgentnú a povinnú liečbu, ktorej výsledkom by malo byť úplné vyliečenie. Niekedy na dosiahnutie tohto cieľa nie je možné vykonať chirurgický zákrok.

Hovädzie hernie, ktoré sa narodili od narodenia, sa liečia iba rýchlo, v tomto prípade liečba drogami neprináša výsledky. Takáto operácia sa vykonáva, keď dieťa dosiahne 6 mesiacov, vykonáva sa v celkovej anestézii a netrvá dlhšie ako štvrť hodiny. V tomto veku nie je ingvinálny prsteň ešte celkom formovaný, a preto sa počas operácie herniálny vak odreže, zatiaľ čo prsteň nie je zosilnený..

Čo sa týka konzervatívnej liečby, pred operáciou je dieťaťu zobrazený obväz - jednostranný alebo obojstranný. S tým môžete zabrániť strate herniálneho vaku. Taký obväz sa nasadí, keď dieťa leží. Dieťa sa na ňom môže najskôr cítiť nepohodlne, ale po určitom čase sa objaví závislosť. Bandáže sa odstraňujú iba počas spánku, ak má pacient kašeľ, opasok môžete nechať v noci. V takom prípade ho v každom prípade odstráňte najmenej raz denne, aby sa telo dieťaťa opieralo.

Ak sa dieťa s kýlou narodilo predčasne alebo je príliš slabé, alternatívou k chirurgickému zákroku môže byť niekedy aj zníženie prietrže. Počas procedúry by malo dieťa ležať. Injekčne sa mu podáva roztok promedolu a atropínu, ako aj tampón. Potom sa na brucho položí vyhrievacia podložka a nohy sa zdvihnú. Odporúčajú sa aj teplé kúpele. Tieto metódy však nie vždy fungujú. Ak nie je možné dosiahnuť výsledky, rozhodne sa o okamžitom a naliehavom chirurgickom zákroku, najmä ak sa začne porušovanie.

Odstránenie trieslovej prietrže u detí

Chirurgický zákrok pri hernii môže byť otvorený a uzavretý. V prvom prípade sa urobí rez na koži dieťaťa (od 4 do 12 cm) a cez neho sa tkanivá posilnia metódou autoplastiky alebo pomocou polypropylénovej sieťoviny..

Laparoskopia inguinálnej hernie u detí sa vykonáva pomocou troch malých vpichov peritoneálnej steny. Táto metóda je menej traumatická pre tkanivá, po takejto operácii malí pacienti pociťujú menšie nepohodlie a bolesť, rýchlejšie sa vracajú do normálneho života..

Každá operácia je deťmi dobre tolerovaná a vysoko účinná. Prípady relapsu sú relatívne malé - do 4% a môžu sa objaviť iba vtedy, ak je technika chirurgického zákroku narušená. Ihneď po liečbe sa dieťaťu predpíše analgetikum, obliekajú sa a prispieva k rýchlemu návratu do normálneho životného štýlu..

Alternatívne zaobchádzanie

Mnohí rodičia, samozrejme, neveria moderným metódam liečby, veľmi sa obávajú skutočnosti, že ich omrvinky budú musieť prežiť operáciu. Samozrejme sa môžete obrátiť na pomoc veľmi zvláštnymi prostriedkami, ako je napríklad sprisahanie tříslovnej kýly u dieťaťa. Ale premýšľajte sami o sebe, môže takáto metóda priniesť výsledky? Namiesto toho vám bude chýbať drahocenný čas a možnosť rýchlo, bezbolestne a čo je najdôležitejšie, úplne zbaviť bábätka prietrže. Takže predtým, ako sa uchyľujete k alternatívnej liečbe (ktorá je často synonymom pochybného zaobchádzania), premýšľajte stokrát - ste pripravení riskovať život svojho vlastného dieťaťa? Nezabudnite - akékoľvek oneskorenie môže stáť život dieťaťa.

K nasledujúcim metódam sa dá pristúpiť, iba ak kýla nie je porušená, keď už je známy dátum plánovanej operácie na jej odstránenie, a ak chcete nejakým spôsobom zmierniť stav dieťaťa. A určite po predchádzajúcej konzultácii so svojím lekárom.

Pri výbere takýchto metód liečby buďte opatrní, nemali by ste zažiť podozrivé a pochybné metódy liečenia vášho dieťaťa, najmä ak si nie ste istí, či prinesú pozitívne výsledky, alebo naopak, poškodia zdravie omrvín..

Na zmiernenie stavu dieťaťa môžete použiť (ale opäť po porade so špecialistom) nasledujúce metódy.

 1. Palina komprimovaná. Tento spôsob liečenia, ako mnohí tvrdia, použil slávny liečiteľ Wang. Podľa neho musíte urobiť odvar z paliny a potom z nej aplikovať obklady na kýlu dieťaťa..
 2. Iní uisťujú, že obklady z kapusty alebo zo slaného nálevu môžu pomôcť.
 3. Mnoho nasledovníkov nasledujúcej metódy. Kýlu utierajte denne slabým roztokom octu. Potom by sa mal na novotvar aplikovať obklad z odvarov dubových listov, kôry a žalúdov. Na jej prípravu je potrebné prísady rozdrviť a naliať červené víno. Trvajte na tom 21 dní.

DÔLEŽITÉ. Aj keď kýla nie je komplikovaná, malá a nie je porušená, malo by sa s ňou zaobchádzať veľmi opatrne a starostlivo. V alternatívnej medicíne nie je potrebné hľadať všeliek, pretože úplnú operáciu je možné liečiť iba chirurgicky!

Inguinálna kýla u detí

Inguinálna hernia u dieťaťa je vrodená patológia, pri ktorej brušné orgány presahujú brušnú dutinu v oblasti trieslovín. U chlapcov - najčastejšie sú to črevá, u dievčat - vaječníky, vajcovody.

Dôvody rozvoja slabinovej prietrže v detstve

Počas vnútromaternicového vývinu dieťaťa sa semenníky tvoria v brušnej dutine a až potom dole po trieslovine zostupujú do mieška. Pri anomálii vývoja sa tento kanál nemusí úplne uzavrieť a zostane hlásenie medzi brušnou dutinou a mieškom, čo vedie k vzniku herniálnej chyby..

To je skutočnosť, ktorá vysvetľuje, že tieto hernie sa vyskytujú u chlapcov oveľa častejšie ako u dievčat (80% - 90% sa vyskytuje u mužov). U dievčat je príčinou defekt vo vývoji a tvorbe väzivového aparátu maternice.

Pri dlhodobom tehotenstve je nepravdepodobné, že v prípade neexistencie vyššie uvedených patológií vývoja bude vznik vrodenej trieslovej kýly

Stanovisko Dr. Komarovského

Je potrebné zamerať pozornosť rodičov na skutočnosť, že silné plačanie, časté zápchy, katarálne choroby, ktoré sú sprevádzané záchvatmi silného kašľa, vedú k skoršiemu prejavu choroby a zhoršujú jej priebeh. Je tiež potrebné poznamenať, že ani maximálne možné obmedzenie dieťaťa od všetkých vyššie uvedených problémov ho nezachráni pred patogenézou kongenézy, ktorá sa prejaví skôr či neskôr, a nikto sa nebude v tejto situácii obviňovať - ​​ani lekár, ani rodičia ani dedko. babička.

Pretože každý rodič má záujem o celý život svojho dieťaťa, pri diagnostikovaní hernálnej chyby by dieťa nemalo byť obmedzené fyzickou aktivitou ani inými voľnočasovými aktivitami, ale malo by sa poradiť s lekárom o chirurgickej liečbe, ktorá sa musí vykonať maximálne do 6 mesiacov..

diagnostika

Všetky deti v predškolskom veku musia podstúpiť povinnú skúšku od viacerých odborníkov, ktorých zoznam by mal obsahovať chirurga. Počas vyšetrenia chirurg upozorňuje na trieslovinu, vykonáva prehmatanie tejto oblasti, u chlapcov je povinné vyšetriť miešok na prítomnosť 2 semenníkov. Počas hmatu, v prítomnosti prietrže, sa rozprestrie rozšírený trieslový kruh alebo priamo prietrž, ktorá môže spadnúť do miešku..

Hernálny nádor sa zvyšuje so silným kašľom, keď dieťa plače alebo sa pokúša ísť na toaletu „z väčšej časti“. Z vizuálneho hľadiska to môže vyzerať ako asymetria inguinálnej oblasti alebo opuch. Ďalšie výskumné metódy sa spravidla nevyžadujú, ale je možné použiť ultrazvuk v oblasti trieslovín a miešok. MRI alebo CT sú veľmi zriedkavé, iba vo výnimočných prípadoch.

Taktika pri slabinovej prietrži u detí

Diagnóza kýly u dieťaťa je 100% indikáciou pre chirurgickú liečbu plánovaným spôsobom. Táto patológia by mala byť vykonaná do 6 mesiacov od jej diagnózy, bez ohľadu na vek dieťaťa. Všetky herniálne defekty prednej brušnej steny sa liečia výlučne chirurgickou metódou u detí aj dospelých. Použitie ľudových metód, špeciálnych cvikov, obväzov na kýlu v najlepšom prípade spomalí nárast veľkosti herniovej chyby a v najhoršom povedie k porušeniu predpisov, a v dôsledku toho k pohotovostnej hospitalizácii a chirurgickému zákroku..

Čo sa stane, ak sa nebude liečiť?

Pri neexistencii včasnej liečby tejto patológie sa herniový defekt postupne zväčší, čo sa môže predĺžiť po celé roky (alebo mesiace, týždne), ale čím väčší je herniálny defekt, tým väčšia je pravdepodobnosť jeho porušenia. Obmedzená brušná prietrž vyžaduje neodkladnú hospitalizáciu na chirurgickom oddelení, ak sa prietrž prietržuje a menej ako hodina uplynula, existuje možnosť spontánnej redukcie do brušnej dutiny, na pozadí konzervatívnej terapie, potom bude operovaná podľa plánu, ak k redukcii nedôjde alebo lekár má pochybnosti o životaschopnosti obmedzeného orgánu. - zobrazuje sa iba núdzová prevádzka. Za povšimnutie stojí, že obmedzená prirážka kýly u dievčat v každom prípade povedie k núdzovej operácii.

Príznaky obmedzenej prietrže

 • Ostrá bolesť v slabinách na strane herniálnej chyby.
 • Hernálny nádor sa stáva hustým, koža nad ním je hyperemická,.
 • Ak bolo pred porušením možné umiestniť ho do brušnej dutiny, potom po jeho upevnení v hernálnej bráne.
 • Telesná teplota sa môže zvyšovať, môže sa objaviť nevoľnosť, zvracanie, uvoľnené stolice.

operácie

Chirurgické ošetrenie sa uskutočňuje v celkovej anestézii. Pre skúseného chirurga táto operácia nespôsobuje technické ťažkosti a zriedka presahuje 30-40 minút. U chlapcov si kvôli anatomickým rysom a najmä prítomnosti spermatickej šnúry úzko spojenej s herniovým vakom vyžaduje tremózne ošetrenie všetkých prvkov v tejto oblasti. Po tomto štádiu sa technika operácie u dievčat a chlapcov nelíši, herniálny vak je vyrezaný, obviazaný a ponorený do brušnej dutiny. Vykoná sa plastický materiál z trieslovinového kanálika a zošitie po operácii po operácii. Dôležitým bodom je, že polypropylénové siete sa nepoužívajú u detí.

V modernom svete sa endoskopické plasty tříslovínovej kýly, vrátane plastov v detskom veku, vykonávajú stále častejšie a oproti otvoreným operáciám majú niekoľko výhod:

 • Menej chirurgická trauma.
 • Nižšia miera recidívy, pooperačné komplikácie.
 • Schopnosť vykonávať operácie súčasne na oboch stranách.
 • Výraznejší kozmetický efekt.

Bohužiaľ, nie každé lekárske centrum má potrebné lekárske vybavenie.

Pooperačné obdobie

Po chirurgickom zákroku je pacient v nemocnici 2-3 dni, potom je prepustený na ambulantnú liečbu. V oblasti pooperačnej rany, ako aj v miešku, sa môže objaviť opuch tkaniva, ktorý sa postupne znižuje do 5 až 7 dní..

Obväzy sa vykonávajú raz za dva dni, je zakázané navlhčiť ranu, ak je obvaz mokrý alebo špinavý, ak by mal byť vymenený. Švy sa odstraňujú 7. až 8. deň, najčastejšie sa používajú u detí, kozmetické švy s resorbovateľnou niťou, preto nie je potrebné tieto švy odstraňovať. Prvý deň je dovolené piť vodu, čerstvé vývary.

Pri absencii pooperačných komplikácií na druhý deň môže byť dieťaťu poskytnutá obvyklá strava. V prvom mesiaci sa odporúča čo najviac obmedziť dieťa zo stresových situácií, ktoré môžu viesť k silnému plaču, u starších detí obmedziť fyzickú aktivitu na jeden mesiac.

Intuálna hernia u detí - čo je nebezpečné: 5 príznakov choroby

Dobrý čas, milí čitatelia.

Okrem bežného prechladnutia, alergií a iných drobných problémov majú deti často aj závažnejšie ochorenia, ktoré si vyžadujú dlhodobú liečbu, niekedy aj chirurgický zákrok. Prečo sa u detí vyskytuje trieslová prietrž, ako rozpoznať problém včas? Ako liečiť a či je chirurgický zákrok vždy potrebný - dnes o tom budeme hovoriť.

Inguinalská kýla - čo to je

Inguinálna kýla je najbežnejším typom vonkajšej prietrže. V dôsledku rozvinutejších svalov abs a slabín je patológia menej častá u dievčat ako u chlapcov. Choroba môže byť vrodená a získaná..

V brušnej dutine je malá medzera nazývaná inguinálny kanál, vo vnútri je spermatická šnúra u chlapcov alebo guľatý väz maternice u dievčat. Ak sa touto medzerou za určitých okolností vydajú peritoneálne orgány, vytvorí sa prietrž.

Druhy kýly

 1. Šikmá - prechádza cez trieslovinový kanál a spermatickú šnúru. Kýla je spermatický kanál, s tumorom triesloviny, herniálny vak je v miešku..
 2. Priama kýla neovplyvňuje spermatickú šnúru.
 3. Opraviteľné - často samy vymiznú.
 4. Nevratná - herniálny vak sa spája s obsahom, nie je možné opraviť novotvar.
 5. Častejšie sa v ranom veku diagnostikujú hernie na pravej strane, menej sa vyskytuje výčnelok naľavo, bilaterálna patológia sa vyskytuje iba u 10% malých pacientov..

Malý nádor v oblasti slabín pozostáva z prietrže hernie, vaku s rôznym obsahom, novotvar je viditeľný v stoji. Pri včasnej diagnostike je patológia úspešne a rýchlo liečená..

Príčiny vrodenej Inguinal Hernia

Semenníky u chlapcov sa tvoria v bruchu, postupne klesajú do mieška, pri pohybe sa vytvára vaginálny proces - vrecko z pobrušnice. Ak sa tento proces nezavrie včas, vytvorí sa u chlapcov slabá prietrž. Močový mechúr, omentum, črevné slučky, dodatok vstupujú do herniálneho vaku.

Kýla je často zdedená, takže ak ste vy, váš manžel alebo najbližšia rodina mali podobný problém, informujte svojho lekára..

Vrodená ingvinová prietrž u dievčat sa vytvára kvôli nesprávnemu vývoju okrúhlych väzov maternice. Počas vnútromaternicového vývoja je maternica vysoká, postupne klesá do malej panvy, priťahuje peritoneum za seba a vytvára rovnaké vrecká ako u chlapcov..

Kýla sa často objavuje v kombinácii s cystózou spermatickej šnúry, dyspláziou bedrového kĺbu, abnormalitami miechy, kvapkami semenníkov..

Prečo sa pri narodení vyskytuje prietrž

Získaná inguinálna hernia je zriedkavým javom, u dojčiat sa najčastejšie vyskytuje patológia na pozadí častého intenzívneho napätia brušných svalov..

 • kašeľ;
 • neustále plač;
 • zápcha
 • dlhodobé zvracanie
 • nedostatočné rozvinutie svalov brušnej steny;
 • opuchy sa často vyskytujú u detí s nedostatkom hmotnosti.

V dospievaní sa môže vyskytnúť prietrž v dôsledku slabých svalov brušnej steny, poranení v oblasti brucha, vysokého tlaku v bruchu, náhleho úbytku na váhe alebo prírastku na váhe..

Ak je vaše dieťa mobilné, chodí na šport, potom je riziko prietrže minimálne.

Ako rozpoznať slabinovú prietrž

Abnormálny výčnelok má výrazné charakteristické príznaky, ktoré vám umožňujú včas si to všimnúť.

 1. V ingvinálnej oblasti sa objaví opuch, ktorý sa zvyšuje pri kričaní, plaču, napínaní pri pohybe dieťaťa do zvislej polohy..
 2. U chlapcov má nádor oválny tvar, u dievčat - guľatý.
 3. Deformácia miešadla alebo zhrubnutie jedného z pyskov.
 4. K zníženiu jednoduchej prietrže dochádza pri miernom tlaku, dieťa počas procedúry nepociťuje nepohodlie.
 5. Ak má prietrž zložitá štruktúra, potom sa objaví bolesť, častá zápcha, ak sú v kýlovej vake slučky čreva, môžete často počuť mäkké dunenie.

Náklad si môžete zmiešať s hydrocelom - obidva výčnelky majú podobný vzhľad, ale s hydrocele vo vnútri novotvaru je tekutina, nie tkanivo..

Hlavným nebezpečenstvom patológie je porušenie orgánov, ktoré upadli do herniálneho vaku, takže keď sa objavia prvé príznaky patológie, musíte sa poradiť s chirurgom alebo urológom.

Diagnostické metódy

Lekár bude môcť vykonať počiatočnú diagnózu po vyšetrení a odobratí anamnézy, na objasnenie závažnosti ochorenia je predpísaný ultrazvuk brušných orgánov a vyšetrenie panvových orgánov sa ďalej zisťuje u dievčat. Niekedy je navyše predpísaný röntgen s kontrastnou látkou..

Ak lekár rozhodne o potrebe chirurgického zákroku, má sa urobiť všeobecný krvný a močový test, koagulačný test a krvná skupina..

Liečba bez chirurgického zákroku

Ak bolo dieťaťu diagnostikovaná inguinálna hernia a neexistujú indikácie pre chirurgický zákrok, liečba sa uskutočňuje pomocou konzervatívnych metód..

Pantopon je predpísaný dieťaťu, po užití lieku by malo byť dieťa umiestnené na štvrť hodiny do kúpeľa, teplota vody je 37–39 stupňov, choďte do teplej vyhrievacej podložky do trieslovej zóny. Po zákrokoch, ktoré netrvá dlhšie ako hodinu, dieťa zaspí, prietrž sa usadí. Účinnosť metódy je 30–35%.

Ak sa tvorba takýchto manipulácií neznížila, musí sa vykonať operácia.

Pomôže vám obväz?

Špeciálne zariadenie podporuje predné svaly žalúdka, zabraňuje posunu vnútorných orgánov, čo znižuje riziko zvýšeného výčnelku.

Odporúča sa nosiť obväz iba počas dňa, v noci je možné ho nechať iba v prípade silného kašľa dieťaťa, alebo keď vo sne kričí a plače. Ďalej predpísaná fyzikálna terapia, masáže na posilnenie pobrušnice.

Všetky tieto opatrenia sú však dočasné, aj keď je liečba úspešná, pravdepodobnosť recidívy u detí mladších ako 4 roky je viac ako 70%.

Hernia Odstránenie chirurgie

Chirurgické odstránenie vrodeného výčnelku sa vykonáva u detí vo veku 6 - 12 mesiacov, chirurgovia sa stále viac uchyľujú k laparoskopii - robia niekoľko malých dier na bruchu, priebeh celej operácie sa zobrazuje na monitoroch. Lekár oddeľuje vak a pobrušnicu, posúva orgány do správnej polohy.

Nemali by ste sa báť operácie, vykonávajú ju v celkovej anestézii, manipulácia nie je dlhšia ako pol hodiny. Ak neexistujú žiadne komplikácie, budete hneď druhý deň doma spolu s dieťaťom.

Čo robiť po operácii:

 • užívať antibakteriálne lieky so širokým spektrom účinku;
 • nosiť špeciálne podporné spodné prádlo;
 • v potrave by mali prevládať potraviny s vysokým obsahom bielkovín a vlákniny;
 • fyzická aktivita je kontraindikovaná, ale po mesiaci je potrebné začať sa venovať fyzickej terapii, komplex vyberie fyzioterapeut.

Existujú relapsy??

Opakovaný výčnelok je diagnostikovaný u 1% pacientov, je potrebný opakovaný komplex, traumatická operácia. Najčastejšie sa táto komplikácia vyskytuje na pozadí abnormalít spojivového tkaniva u predčasne narodených detí.

Čo je nebezpečné prietrž

Poranenie prietrže si vyžaduje okamžitú hospitalizáciu, upchatie čreva, odumretie tkaniva sa vyvinie na zadnej strane zovretého čreva. Známky porušenia - silná bolesť v oblasti trieslovín, silná hnačka a zvracanie, ktoré sa nahrádzajú zápchou, horúčkou, koža v postihnutej oblasti zčervená, na dotyk horúca. Všetky príznaky sa rýchlo vyvíjajú..

U dievčat môže dokonca krátkodobé porušenie spôsobiť smrť vajíčok, nekrózu pohlavných žliaz, u chlapcov sa vyvinie atrofia vaječníkov v dôsledku zhoršeného krvného obehu. Preto priškrtenie prietrže v detstve môže spôsobiť neplodnosť.

záver

Kýla u dieťaťa je nepríjemné, ale nie smrteľné ochorenie, ak sa liečba začína včas, neexistujú žiadne zvláštne komplikácie. V komentároch povedzte svoju históriu boja proti vyčnievaniu, tomu, čomu ste museli čeliť, ktorým metódam liečby pomohli. Nezabudnite tiež zdieľať článok so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach.

Pediatrická ingvinická prietrž: všetko, čo rodič potrebuje vedieť

Mnohí ľudia sú prekvapení, keď sa dozvedeli, že kýly sú u detí dosť bežné. Dojčatá (najmä predčasne narodené deti) sa môžu narodiť s herniou. Liečená je hernia pri dojčení detí, pretože ide o bežnú operáciu, ktorú vykonávajú deti. Je však dôležité vidieť jej príznaky včas, aby ste mohli dieťaťu poskytnúť primeranú lekársku starostlivosť..

Čo je kýla?

Kýla sa vytvára, keď časť orgánu alebo tkaniva v tele (napríklad slučka čriev) vyčnieva cez otvor alebo oslabenú oblasť svalovej steny a začína vyčnievať do priestoru, kde by nemala byť. Tento výčnelok je prietrž, ktorá vyzerá ako šnúra alebo hrudka.

Na rozdiel od kýly nájdenej u dospelých nie sú tieto oblasti vždy považované za slabú zónu svalovej steny. Je to normálna, zdravá časť tela, ktorej sa ešte nepodarilo prejsť všetkými fázami prenatálneho vývoja..

Tkanivá môžu byť niekedy stlačené v anatomických otvoroch svalovej steny, ktoré sú tu určené iba na priechod tepien alebo nervových kmeňov. V iných prípadoch záťaž alebo zranenie oslabuje alebo riedi špecifickú oblasť svalovej steny. Ak sa na tomto mieste objaví akýkoľvek orgán alebo jeho časť, potom ním vytvorený tlak môže tiež tvoriť herniálny výčnelok.

Inguinálna kýla

Inguinálna hernia je neobvyklé vydutie, ktoré je možné vidieť a cítiť v oblasti slabín - oblasti medzi brušnou dutinou a boky. Hnačka u detí sa objaví, keď sa časť čreva, spolu s jej obsahom, ponáhľa cez hrúbku svalov brušnej steny..

príčiny

Medzi 12-14 týždňami vývoja plodu sa v brušnej dutine blízko obličiek tvoria semenníky. Keď sa dieťa vyvíja vnútromaternicovo, postupne sa posúva dole do brucha. Ešte pred narodením sú semenníky tlačené cez otvor v tkanivách medzi žalúdkom a slabinami a zostupujú do mieška..

Podobný proces sa vyskytuje u dievčat - vaječníky zostupujú do panvy. Potom sa otvor v brušnej stene uzavrie. Toto vylučuje akékoľvek spojenie medzi brušnou dutinou a mieškom alebo slabinami..

Ak sa tento kanál nezatvorí úplne a svaly v brušnej stene nezatvoria dostatočne dobre dieru, môže sa vyvinúť prietrž.

Hnačka u detí sa vyskytuje v každom veku, maximálna incidencia sa však pozoruje u dojčiat a do 5 rokov od 80 - 90% u chlapcov..

Približne 3 - 5% zdravých plnohodnotných detí sa môže narodiť s trieslovinou prietrže a tretina dojčiat a kojencov sa objaví v prvých šiestich mesiacoch. U predčasne narodených detí sa frekvencia inguinálnej kýly významne zvyšuje až o 30%. Pri viac ako 10% prípadov mala pri narodení alebo v detstve kýla aj iná príslušnosť rodiny..

Inguinal-scrotal kýla sa vyskytuje iba u chlapcov, zatiaľ čo semenník je stlačený, čo vedie k neplodnosti u človeka v budúcnosti. Hnačka hnačky u detí je rozdelená na semenník a semenník.

príznaky

Kýla u staršieho dieťaťa alebo dieťaťa bude v oblasti slabín vyzerať ako vydutie alebo opuch. Inguinálna hernia sa u novorodencov niekedy môže prejaviť ako opuch v šourku.

V mnohých prípadoch sa opuchy môžu vyskytnúť iba počas plaču alebo kašľa. Z tohto dôvodu rodičia často predpokladajú, že plač je spôsobený herniou, zatiaľ čo najčastejšie sa toto ochorenie v strúhanke vyskytuje kvôli plaču z úplne iného dôvodu.

U dievčat je ingvinická prietrž oveľa menej bežná, ale niekedy sa stáva. V tomto prípade vaječníky alebo slučka čriev vtlačia brušnú stenu do slabín a niekedy dokonca až k jej pysku..

Výstupok sa bude cítiť ako súvislá podlhovastá šnúra.

Všeobecný opuch bezprostredne po narodení u stydkých pyskov je pravdepodobne spôsobený nadbytkom tekutín u novorodencov alebo ďalšou dávkou hormónov, ktoré boli podané krátko pred narodením matky. Tento opuch je neškodný a po niekoľkých dňoch odznie.

Čo môže zamieňať prietrž?

Iné podmienky, ktoré môžu vyzerať, ale nie sú to slabé prietrže.

 1. Komunikujúci hydrocele je podobný prietrži s tým rozdielom, že v šourku vytvára vydutie, tekutinu a nie vyčnievajúce tkanivo. V niektorých prípadoch sa veľkosť mieška mení v závislosti od toho, koľko tekutiny vstupuje a vystupuje.
 2. Zasunuté semenník (ktorý občas stúpa z mieška po kanáliku) niekedy spôsobuje vypuknutie v oblasti slabín. Nemusí to vyžadovať liečbu, ale stav by mal vyhodnotiť odborník..
 3. Femorálna prietrž je u detí zriedkavá a môže byť zamieňaná s trieslovinami. Prietrž sa prejavuje vydutím na hornom stehne, mierne nižším ako slabina.

Komplikácie neliečenej prietrže

Intuálna hernia u detí má tendenciu uviaznuť, to znamená, že hrudka nezmizne, keď sa dieťa uvoľní. Toto sa nazýva priestupok..

Príznaky môžu zahrnovať nasledovné:

 • dieťa vyzerá zle;
 • slabiny;
 • nevoľnosť a zvracanie;
 • zväčšený žalúdok;
 • horúčka;
 • opuch, ktorý sa javí červený a je zreteľne citlivý na palpáciu;
 • opuch, ktorý sa nezmení pri plaču.

diagnostika

Ak si myslíte, že vaše dieťa má slabinovú prietrž, obráťte sa na lekára. Diagnóza sa vykonáva prostredníctvom dôkladného štúdia anamnézy a podrobného lekárskeho vyšetrenia. Ak pri návšteve nie je prietrž hernia, lekár sa ju pokúsi určiť ľahkým stlačením žalúdka dieťaťa..

Spravidla nie sú potrebné žiadne ďalšie testy na diagnostiku prietrže..

liečba

Inguinálne kýly si vyžadujú chirurgický zákrok a chirurgický zákrok sa vykonáva čo najskôr, aby sa zabránilo stlačeniu brušných orgánov.

Lekári niekedy odporúčajú deťom nosiť obväz. Táto liečba je predpísaná, keď je chirurgický zákrok kontraindikovaný..

Kontraindikácie na opravu prietrže:

 • telo je výrazne vyčerpané;
 • existujú sprievodné vážne podmienky.

Veľkosť a typ obväzu sa vyberá prísne individuálne v závislosti od miesta prietrže. Bandáž nie je schopná odstrániť prietrž. Zabráni len zovretiu prietrže a chráni pred úplným prolapsom orgánov vo výslednom vaku.

Počas operácie

 1. Anesteziológ (lekár špecializujúci sa na úľavu od bolesti) dáva dieťaťu celkové anestetikum, ktoré uvoľňuje svaly dieťaťa a spôsobuje spánok. Dieťa počas operácie necíti bolesť.
 2. V kožnom záhybe slabiny sa urobí malý rez (2 až 3 cm).
 3. Stanoví sa hernálny vak obsahujúci tenké črevo.
 4. Chirurg tlačí črevo vnútri hernálneho vaku späť do brušnej dutiny, v správnej polohe za svalovou stenou.
 5. Prázdna herniálna vak sa odstráni..
 6. Svalová stena je zaistená stehy, aby sa zabránilo ďalšej prietrži.
 7. Ak je dieťa mladšie ako 1 rok, je pravdepodobnosť, že sa prietrž na druhej strane slabiny, veľmi nízka. Preto sa odporúča korekcia inguinálnej oblasti. Pokiaľ v súčasnosti na druhej strane oblasti slabín neexistuje hernia, svalová stena je vystužená očkami.

Pri slabinovej prietrži u detí je chirurgický zákrok zvyčajne veľmi jednoduchý. Dieťa však môže mať ťažkosti. U chlapcov je otvorenie svalov veľmi blízko k cievam a šnúram, ktoré sú pripojené k semenníkom.

Prietrž môže tieto krvné cievy poškodiť, najmä ak je stlačená pred chirurgickým zákrokom, ale chirurg musí byť tiež opatrný pri ochrane ciev..

 • existuje malé riziko traumy na krvné cievy semenníka. To vedie k zlému rastu alebo dokonca k strate semenníkov;
 • môže dôjsť k infekcii rany, ktorá spôsobuje sčervenanie a vylučovanie hnisu niekoľko dní po operácii. V tomto prípade budú potrebné antibiotiká;
 • modriny v mieste opravy prietrže sú celkom viditeľné, ale samy o sebe zriedkavo spôsobujú opuchy. Opuchy zvyčajne zmiznú po niekoľkých dňoch;
 • prietrž sa prietrž len zriedka vracia a potom je potrebné ich znovu otvoriť. Môže sa to stať aj deň alebo dva po operácii..

Starostlivosť o dieťa po operácii

Dieťa sa zvyčajne cíti dobre večer po operácii a nasledujúce ráno. Nie je stanovený žiadny čas, kedy sa dieťa môže vrátiť k normálnym činnostiam. Staršie dieťa by sa malo zamerať na svoje pohodlie a bolesť. Odporúča sa však, aby ste cvičenie nevykonávali niekoľko týždňov..

Po operácii nasledujúci deň môžete dieťa utrieť špongiou namočenou vo vode. Kúpanie vo vani je povolené 2 dni po operácii.

predpoveď

Prognóza je priaznivá. Ak je inguinálna hernia chirurgicky odstránená u detí, je nepravdepodobné, že sa znovu objaví. Znova sa objaví prietrž častejšie, ak dôjde k poškodeniu čriev..

Inguinálna kýla u dieťaťa: príčiny, príznaky, metódy liečby a možné komplikácie

Riziko a príčiny patológie

Inguinálna hernia môže byť vrodená alebo získaná. Dedičná predispozícia k tvorbe tejto formácie je spôsobená skutočnosťou, že malá sila spojivového tkaniva, ktoré tvorí kanál svalovej šľachy, nie je schopná obmedziť vnútrobrušný tlak. Získaná hernia sa naopak vyvíja v dôsledku vzpierania, systematickej zápchy, zhoršeného močenia a chronického kašľa..

K hlavným faktorom, ktoré prispievajú k rozvoju prišívanej prietrže, patrí:

 • Genetická, veková a rodová predispozícia. Faktom je, že ak bola patológia diagnostikovaná v histórii najbližšej príbuznej rodiny, pravdepodobnosť jej výskytu u mužského dieťaťa sa niekoľkokrát zvyšuje. Rovnaké riziko sa pozoruje u starších ľudí, pretože v priebehu času sa tón brušných svalov výrazne znižuje.
 • Obezita alebo nadmerná asténia;
 • Viac ako 3 narodení;
 • So systematickým vykonávaním ťažkej fyzickej práce.

klasifikácia

Podľa klinickej klasifikácie sa výčnelky delia na:

 • Priamy. Vzťahuje sa na získané. Ich hlavnou charakteristikou je tvorba výbežku pobrušnice priamo cez trieslovinový kanál, pričom sa ohýba okolo spermatickej šnúry.
 • Šikmé. Môže sa týkať vrodených aj nadobudnutých. Ich hlavnou charakteristikou je to, že obsah herniálneho vaku prenikne do trieslového kanálika vnútorným krúžkom a prechádza blízko spermatickej šnúry..

Hnačka u detských pacientov je oveľa menej častá ako u dospelých. Napriek tomu si každý rodič musí pamätať na to, že ak sa na tele dieťaťa objavia nejaké zvláštne zmeny, vyhľadajte lekársku pomoc.

Príznaky a príznaky

Sťažnosti pacientov priamo závisia od toho, ktoré orgány boli poškodené v procese tvorby prietrže, od veľkosti vrecka a od vývoja akýchkoľvek komplikácií. Hlavným príznakom patológie je spravidla prítomnosť výčnelku a jeho bolesť.

Zhromaždené sťažnosti určujú znaky individuálneho prístupu k ďalšiemu algoritmu inguinálnej operácie prietrže u dieťaťa alebo dospelého. Pri objektívnom vyšetrení pacienta sa venuje pozornosť:

 • veľkosť sférického útvaru v oblasti slabín;
 • stanovenie intenzity bolesti počas búšenia dutiny brušnej a vyčnievania;
 • prítomnosť častého dvojstupňového močenia, čo je znakom zapojenia močového mechúra do hernie.

V niektorých situáciách sa hernia dá vyriešiť sama o sebe, najmä ak pacienti ležia na chrbte. Ak nie je možné premiestniť obsah hernie do peritoneálnej dutiny, je obvyklé hovoriť o jej neredukovateľnej odrode..

diagnostika

Diagnóza prietrže v slabinách vo väčšine prípadov nespôsobuje žiadne ťažkosti: viditeľné výstupky sa dajú ľahko zistiť pri fyzickom vyšetrení..

S rozvojom objemovej hernie u mužov sa spravidla zvyšuje jedna polovica mieška, jej koža sa napína a penis sa odchyľuje opačným smerom..

V prípade predčasného hľadania pomoci môže hernálny vak narásť do gigantických rozmerov a úplne skryť penis v záhyboch kože..

Počas hmatu špecialista posudzuje tvar a objem hernálneho vaku v polohe pacienta, ležiaceho a stojaceho. Pre jeho umiestnenie sú dve možnosti:

 • šikmá prietrž - výčnelok má podlhovastý tvar a nachádza sa v oblasti trieslového kanálika (pozdĺž jeho priebehu), v niektorých situáciách sa môže presunúť do mieška;
 • priama kýla je útvar, ktorý má okrúhly alebo oválny tvar a je umiestnený v strednej časti trieslového väzu..

Ak je výstupok umiestnený nad priemetom vonkajšieho otvoru ingvinálneho kanála, potom je potrebné vykonať diferenciálnu diagnostiku s prieniteľnou a medzistupňovou kýlou. V prítomnosti dvoch výčnelkov je možné podozrenie na vývoj kombinovanej prietrže.

Kde je nebezpečenstvo

Ak sa po vyšetrení, oneskorenom chirurgickom zákroku alebo predčasnom odvolaní do nemocnice nebudú dodržiavať odporúčania lekára, môžu sa vyskytnúť tieto komplikácie:

 • štipľavý hernial vak;
 • rozvoj črevnej obštrukcie;
 • výskyt zápalového procesu medzi listami pobrušnice (peritonitída);
 • krvácajúci;
 • šírenie zápalu v miešku;
 • rozvoj neriadenej prietrže.

Konzervatívne zaobchádzanie

V súčasnosti je obväz metlou medzi pacientmi a rodičmi detí, ktorí podstúpili vznik tejto patológie. Faktom je, že toto zariadenie pomáha znižovať zaťaženie inguinálnej oblasti a znižuje tlak v herniálnom vaku. Použitie obväzu môže mať terapeutický účinok iba pri kontrolovanej prietrži v počiatočných štádiách ochorenia.

Použitie tohto typu liečby v konzervách u detí môže viesť k rozvoju nasledujúcich následkov:

 • rast oblasti herniálneho výčnelku v dôsledku zjazvenia tkaniva;
 • stlačenie obsahu herniálneho vaku;
 • rozvoj atrofie v oblasti fasciálnych hrán;
 • kompresia spermatickej šnúry.

Liečba trieslovej kýly u detí bez chirurgického zákroku je možná, indikácie pre jej vykonanie by však mali byť opodstatnené výlučne odborníkom na základe anamnézy a diagnózy. Pohyb je život. Každý rodič by si mal pamätať na toto tvrdenie a zabrániť tomu, aby sa u detí s predispozíciou k tejto chorobe vyvinula priľahlá kýla, aby sa od detstva vštepovala športová láska. Vďaka systematickým cvičeniam sa posilnia brušné svaly a zníži sa riziko tvorby prietrže..

Chirurgické metódy

V súčasnosti sa používajú tri najbežnejšie metódy chirurgickej liečby slabinovej kýly u detí. Tie obsahujú:

 • Metóda napínania. Pri použití tejto metódy dochádza k odstráneniu herniálneho vaku v dôsledku použitia tkaniva pacienta. Okraje vytvorenej chyby sú následne stiahnuté k sebe pomocou spoja. V súčasnosti sa táto technika používa menej často z dôvodu vysokého rizika relapsu a zložitého obdobia zotavenia..
 • Ľahká hernioplastika. Oprava herniovej chyby sa vykonáva pomocou špeciálnej syntetickej siete, ktorá hrá úlohu druhu kostry a bariéry, ktorá zabraňuje opätovnému vytvoreniu prietrže.
 • Laparoskopia. Toto je najšetrnejší chirurgický zákrok. Cez niekoľko malých rezov sa do brušnej dutiny vkladajú trokary, endoskop a potrebné nástroje. Laparoskopia tiež vytvára oká..

V súčasnosti sa jednodenný chirurgický zákrok stáva bežnejším. Laparoskopická operácia kýly u detí - metóda liečby s minimálnym poškodením tkaniva a najkratšou dobou zotavenia.

Je potrebná operácia, ak je u pacienta diagnostikovaná „ingínová prietrž“?.

Ultrazvukový postup

U detských pacientov sa na diagnostiku spravidla používa ultrazvukové vyšetrenie trieslovcov a šourku. Vďaka ultrazvuku môžete určiť nasledujúce vlastnosti:

 • lokalizácia a veľkosť tvorby kýly;
 • určenie vnútorných orgánov zapojených do patologického procesu;
 • stav stien a otvorov kanála.

Tiež pomocou ultrazvuku môžete určiť, či sú postihnuté vaječníky a vajcovody a aká časť čreva sa nachádza v herniálnom vaku..

Komentáre rodičov

Catherine, Oryol, 31 rokov, 12-ročný syn

V minulom roku sa syn podrobil laparoskopickej operácii šikmej guľovej prietrže. Obdobie zotavenia a ďalšia rehabilitácia boli vďaka chirurgom úspešné. Žiadne sťažnosti ani preškolenie.

Oleg, Tula, 38 rokov, 9-ročný syn

Môjmu synovi bola diagnostikovaná inguinálna kýla včas. Po absolvovaní diagnózy a podrobnom vyšetrení dieťaťa odborníkom lekár uviedol, že v tejto situácii by pomohla konzervatívna metóda liečby. Uplynulo viac ako šesť mesiacov, nepozorovali sa žiadne sťažnosti ani relapsy.

záver

Nadmerné zaťaženie, vzpieranie na váhe a konštantná zápcha sú rizikovými faktormi rozvoja herniálnej kýly u detí, a preto je to práve rodičia, ktorí musia sledovať dávkovanie fyzickej aktivity dieťaťa a výskyt všetkých patologických opuchov na tele. Hlavnou vecou je pamätať na to, že chorobe sa dá ľahšie predchádzať, ako sa liečiť neskôr, a včasné preventívne vyšetrenie pomôže zvládnuť túto úlohu..

Každý rodič by sa mal nezávisle starať o zdravie dieťaťa a osobným príkladom by mal preukazovať potrebu zdravého životného štýlu. S mladými pacientmi s komplikovanou anamnézou (trieslová prietrž v najbližšej rodine) je potrebné, aby sa s lekárom včas poradili a identifikovali rizikové faktory..

V prípade ich neprítomnosti musí dieťa (podobne ako iné deti) rásť, rozvíjať a posilňovať svalovú štruktúru tela prostredníctvom behu, horolezectva a akýchkoľvek druhov športov. O príčinách slabinovej kýly u tehotných žien sa dozviete v nasledujúcom videu.

O slabinovej prietrži u dieťaťa: príznaky, diagnostika a liečba

Inguinálna kýla je v prevalencii na druhom mieste po pupočnej kýle a nachádza sa u 5% detí. Okrem toho chlapci čelia tomuto problému 10-krát častejšie ako dievčatá, vzhľadom na množstvo znakov vnútromaternicového vývoja.

Zdržanlivá slabina prietrže predstavuje skutočné nebezpečenstvo pre život dieťaťa, preto je u dojčiat dôležité, aby ste včas diagnostikovali problém, aby ste nevynechali plánované vyšetrenia detského chirurga..

príčiny

Nevyhnutným predpokladom pre vývoj slabinovej prietrže je neukončenie vaginálneho procesu pobrušnice. Normálne by mal dodatok zarastať v čase narodenia, ale to sa nestane približne u 25% detí - sú ohrozené. Nasledujúce faktory ovplyvňujú, či táto vývojová vlastnosť vedie k tvorbe ingínovej prietrže:

 • zvýšený vnútrobrušný tlak (spôsobený preťažením plynu, zápchou, častým plačom alebo množstvom chorôb);
 • dysplázia spojivového tkaniva (často je tento problém dedičný, takže ak ho má jeden z rodičov alebo starších detí - je to príležitosť bližšie sa pozrieť na dieťa);
 • svalová slabosť brušnej steny.

Pod vplyvom nepriaznivých faktorov dochádza k vyčnievaniu vnútorných orgánov (slučiek čreva, omentum, vaječníkov u dievčat) cez trieslovinový prsteň. U chlapcov môže prietrž ísť ešte ďalej - zostúpiť do mieška.

Inguinálna hernia u dieťaťa je vrodená patológia. To však neznamená, že si to možno všimnúť hneď po narodení. Vo väčšine prípadov sa cíti počas prvých dvoch rokov života.

Hrudné výčnelky v slabinách sú rozdelené do nasledujúcich typov:

 • Rovné a šikmé. Ak hovoríme o vrodenej patológii, potom sa vo väčšine prípadov musíme zaoberať šikmými prietržami.
 • Inguinal a ingvininal-scrotal (vyčnievanie vnútorných orgánov u chlapcov do mieška).
 • Pravostranné a ľavostranné bilaterálne. Dvojstranné trieslové kýly sú pomerne zriedkavým javom, vyskytujú sa iba u 15% z celkového počtu hernií, najčastejšie pozorovaných u dievčat. Chlapci najčastejšie trpia prietržami na pravej strane.
 • Platné a neodvolateľné. V prvom prípade herniálny výstupok úplne zmizne v stave pokoja alebo ho možno ľahko nastaviť ručne, bez námahy. V druhom prípade sa prietrž nemôže vyliečiť, ale zároveň sa tým neporuší. Napríklad k tomu dochádza u dievčat, keď vaječník vstúpi do herniálneho vaku.

Príznaky a diagnostika

Na fotografii: Ľavá bočná guľová kýla u dojčaťa

Hrudný výčnelok v slabinách je tubercle alebo opuch vľavo alebo vpravo od pubis. Ľahkým lisom výčnelok zmizne a naopak s plačom, kašľom, fyzickou námahou sa prejavuje výraznejšie. Ak sa hernálny vak dostane dovnútra s burčiacim zvukom, môžeme povedať, že jeho obsah je slučkou čreva.

Herniový výčnelok nespôsobuje dieťaťu nepohodlie, nespôsobuje plač ani nepokojné správanie, nevedie k zvýšeniu teploty, takže je celkom ťažké spozorovať nepočiatočnú prietrž v kojeneckom veku v počiatočnom štádiu, pokiaľ to nehľadáte úmyselne. Z tohto dôvodu je veľmi dôležité včas navštíviť preventívne vyšetrenia chirurga - lekár musí vyšetriť oblasť slabín dieťaťa..

Ďalším diagnostickým nástrojom je ultrazvuk. Ultrazvuk sa používa na stanovenie obsahu herniálneho vaku alebo na kontrolu prítomnosti lúmenu vo vaginálnom procese pobrušnice..

liečba

Liečba vrodenej trieslovej kýly je funkčná. Iné metódy, bohužiaľ, neexistujú. Alternatívna medicína a rôzne druhy konšpirácií v liečiteľoch sú tu bezmocné.

Operácia sa zvyčajne vykonáva nie bezprostredne po objavení patológie, ale potom, čo dieťa dosiahne vek jedného roku. Predpokladá sa, že po roku sa dieťa ľahšie podrobí operácii. Ak dôjde k porušeniu predpisov, vekové obmedzenia sa zrušia - v prípade potreby sa deti úspešne prevádzkujú aj bezprostredne po narodení.

Konzervatívne opatrenia

Na dosiahnutie veku odporúčaného pre operáciu sa používa niekoľko konzervatívnych opatrení, aby sa zabránilo porušovaniu:

 1. Posilnenie svalov prednej brušnej steny (položenie na brucho, masáž, cvičenie na fitball).
 2. Prevencia zápchy (potraviny bohaté na vlákninu, ako sú ovsené vločky, jačmeňová kaša, brokolica, jablká, hrušky a dostatočné množstvo tekutiny, by sa mali vyskytovať v potrave dieťaťa, ktoré dostáva doplnkové potraviny).
 3. Boj proti zápche a zvýšenému plynu. Ak má dieťa zápchu, je najlepšie prijať opatrenia výberom najvhodnejšieho lieku spolu s lekárom (spravidla sa predpisujú čapíky s obsahom glycerínu alebo mikrolaxia pre deti). Pri zvýšenej tvorbe plynu pomôže kôpriť vodu, Espumisan alebo odvetrávacie potrubie.

Okrem toho sú v predaji detské obväzy so silikónovými vložkami. Sú umiestnené ako prostriedok na zabránenie porušenia prietrže v prípade, keď je potrebné operáciu oneskoriť. Niektorí praktickí lekári sa však domnievajú, že obväz nie je schopný zabrániť iba porušeniu, ale môže situáciu aj prehĺbiť deformáciou herniového vaku, čím sa hernia stane nenapraviteľnou. Preto pred použitím tohto zariadenia je potrebné požiadať o radu ošetrujúceho lekára.

operácie

Chirurgická liečba slabinovej prietrže sa vykonáva podľa plánu. To znamená, že musíte vziať odporúčanie na okresnú kliniku a dostať lístok do nemocnice na konkrétny dátum, do ktorého budete musieť podstúpiť sériu vyšetrení a podstúpiť testy. V závislosti od vybranej nemocnice sa tento zoznam líši, ale v každom prípade je to veľmi pôsobivé. Musíte byť pripravení na skutočnosť, že na spoločný pobyt s dieťaťom bude musieť matke prejsť niekoľko testov. Najbežnejšou požiadavkou je analýza stolice pre disgroup a osvedčenie o očkovaní proti osýpkam..

Dôležité! Operácia sa vykonáva prísne na lačný žalúdok. Piť ani nakŕmiť dieťa, a to je v jeho vlastnom záujme - nedodržanie týchto požiadaviek môže viesť k komplikáciám so zavedením anestézie..

Operácia brucha - oprava prietržovej kýly

Operácia brucha sa vykonáva v anestézii masky. V oblasti trieslového prstenca sa urobí šikmý rez 2-3 centimetre, potom sa obsah herniálneho vaku vloží do brušnej dutiny a prietrže sa prišíva. Na miesto rezu sa aplikuje šev, ktorý bude potrebné odstrániť o týždeň.

Trvanie takejto operácie s jednostrannou prietržou je asi 30 minút. Dieťa je prepustené z domácnosti nasledujúci deň alebo jeden deň po operácii.

Laparoskopia - hernioplastika

Na fotografii: Obväzy po laparoskopickej hernioplastike

Laparoskopická operácia je jemnejšou možnosťou liečby pri slabinovej prietrži. Jeho výhodami sú absencia stehov, ktoré je potrebné odstrániť, malá veľkosť rezov a čo je najdôležitejšie, väčšia presnosť manipulácie, čo znamená menšie riziko komplikácií, ako napríklad poškodenie spermatickej šnúry u chlapcov, čo vedie k neplodnosti..

Na prednej brušnej stene sú urobené 3 rezy s veľkosťou 3 až 5 mm - v pupku (je vložený endoskop) a vľavo a vpravo (sú zavedené manipulátory - trokary). Hrubý vak je tiež prišitý a jeho obsah je nastavený.

Na fotografii: týždeň po operácii

Ďalšou nespornou výhodou je, že pomocou endoskopu môžete na druhej strane vidieť nediagnostikovanú prietrž a okamžite vykonať operáciu na jej odstránenie. Pri oprave klasickej kýly to nie je možné a prietrž z druhej strany (ak existuje) sa po chvíli určite prejaví. Potom bude musieť dieťa vykonať operáciu znova.

Hernioplastika, podobne ako všetky laparoskopické operácie, spočíva v tom, že do brušnej dutiny sa privádza plyn. To vedie k ťažkostiam s dýchaním, preto pri takýchto zákrokoch u detí sa vždy používa intravenózna anestézia v kombinácii s mechanickým vetraním (mechanické vetranie)..

Na fotografii: Jazvy z laparoskopie 10 dní po operácii

Takáto operácia trvá dlhšie ako operácia brucha - najmenej 60 minút pri jednostrannej prietrži. Ale kvôli jeho menšej traume je dieťa nasledujúci deň prepustené z domu. Je tiež možná jednodňová prevádzka v nemocnici..

Zranená slabinová prietrž

Požitie slabinovej prietrže ohrozuje život dieťaťa a vyžaduje okamžitý chirurgický zákrok. Nasledujúce príznaky pomôžu predpokladať, že niečo nie je v poriadku:

 • herniálny výčnelok sa stal ťažko na dotyk;
 • nezasahuje do brušnej dutiny;
 • dieťa pociťuje ostrú bolesť;
 • dieťa zvracalo;
 • odmieta jedlo.

V takom prípade je potrebné bezodkladne zavolať záchranný tím. V žiadnom prípade by ste sa nemali pokúšať odstrániť herniu pomocou sily!

Ak od momentu porušenia do príchodu do nemocnice uplynulo menej ako 3 hodiny, lekári sa budú snažiť zmierniť spazmus a opraviť prietrž pomocou analgetík a atropínu. Ak sú tieto opatrenia úspešné, herniálny výčnelok zmizne a dieťa bude fungovať podľa plánu, pričom bude pod dohľadom v nemocnici.

Inak sa vykoná núdzová operácia, ktorá môže byť brušná aj laparoskopická - podľa uváženia lekára.

Operácia na obmedzenú trieslovinu prietrže je omnoho komplikovanejšia, pretože vyžaduje vyhodnotenie životaschopnosti orgánu, ktorý upadol do herniálneho vaku, a urobiť adekvátne rozhodnutie o jeho odstránení alebo konzervácii. Rodičia by mali pochopiť, že ak nepožiadate o pomoc včas, porušenie predstavuje hrozbu pre život dieťaťa..

Opätovné objavenie sa slabinovej prietrže je zriedkavým javom. K recidíve dochádza iba v 1% prípadov. Ak sa chcete vyhnúť tomuto nepríjemnému fenoménu v pooperačnom období, musíte sa jasne riadiť odporúčaniami lekárov.

Moja neter a jej rodičia išli na kliniku pre podozrenie na herniu (trieslovinu na ľavej strane). Lekár potvrdil diagnózu, ale povedal, že kým túto operáciu neurobia, čakajú do školy. Bude mať 6 rokov v januári 2011.

Natalia, choď znova k doktorovi, venuj pozornosť sťažnostiam chirurga na dieťa, v tomto prípade je lepšie hrať bezpečne.

Ahoj! Môjmu synovi sa diagnostikujú epizódy stoniek. Čoskoro bude mať 1 rok. Lekári uviedli, že operácia sa uskutoční o 2 roky. Nedávno mal na ľavej strane slabinovú prietrž. Obrátil som sa na detskú regionálnu nemocnicu, povedali, že keď urobím operáciu pre epispadie, urobia to tiež. Otázka: je možné tak urobiť?

Ajazkhan, pravdepodobne vám bola ponúknutá táto možnosť, aby ste dieťa neanalyzovali dvakrát. Pretože lekári plánujú vykonávať 2 operácie súčasne, je to možné.

Ahoj. Môj syn (2 roky) našiel opuch v slabinách po tom, čo bola zima (mokré papuče boli položené na záhrade a jej syn chodil pol dňa a bol zima, jeho nohy boli veľmi chladné). Opuch veľkosti prepeličích vajec nezmizol už rok. Išli sme k chirurgovi. Po vyšetrení svojho syna chirurg povedal, že nevidí nič vážne, že nedošlo k chirurgickému zákroku, ale nepovedal, čo to je. Mohlo by to byť opuchnutie, ktoré nezmizlo už rok, po podchladení nôh alebo je to prietrž? Dieťa si nesťažovalo na bolesť, aktívnu. POĎAKOVAŤ.

Môj syn má dva roky, prietrž sa našla v 1 g, 5 m. Odložené na dva roky, motivujúce malé dieťa. Teraz sme zhromaždili všetky testy, ale nemohli sme urobiť EKG srdce, a preto sme dostali operáciu, ktorej bola zamietnutá operácia, hoci prietrž sa zväčšuje a padá do mieška. Musím ešte čakať? Operovali sme rok.

Svetlana, myslím, že prietrž tejto veľkosti za rok by sa pravdepodobne zovrel. Keby som bol tebou, znova by som sa spojil s chirurgom (alebo iným chirurgom), aby získal konkrétnu odpoveď - čo je to a prečo je to bezpečné. Môže to byť tiež zväčšená lymfatická uzlina..

Olgy, pravdepodobne ste podstúpili operáciu kvôli tomu, že existujú veľké rady na plánované operácie a samozrejme, bez výsledkov potrebných vyšetrení dieťaťa, nebudú pre plánovanú operáciu brané..

Dnes má dieťa 1 rok 10 mesiacov. hrudník, ktorý vystúpil v inguinálnej oblasti napravo, bol vzatý k chirurgovi a on zmizol, povedali prietrž, aby vykonal plánovanú operáciu. Koľko času sa dieťa zotaví po operácii? A to také línie pre plánované operácie prietrže. Bývam v Petrohrade v Kolpine.

Ahoj. Po 10 mesiacoch chirurg diagnostikoval ingvinálnu prietrž a uviedol, že bude fungovať po roku. 20. deň sme 1rok 1 mesiac, teraz sa pripravujú na plánovanú operáciu, mám veľké obavy z anestézie za jeho dôsledky, napr moje dieťa má vrodenú srdcovú chorobu (presný sval), nemôžeme sa dostať ku kardiológovi a dieťa mi nedovolí počúvať srdce. EKG sa uskutočnilo, ale v stave hystérie, takže výsledok zvyčajne nie je ukľudňujúci (sínusová tachykardia 200 bd.min), hoci predtým takáto diagnóza neexistovala. Povedzte mi, ako sa má byť? Naozaj potrebujem vašu odpoveď.

Ahoj! Moja dcéra má 2,5 roka, mali sme operáciu s ingínovou prietržou, keď sme mali 1 mesiac, bola naľavo, teraz sme sa objavili napravo. šiel k chirurgovi, v momente, keď sa kýla usadila a operácia sa údajne odložila. Povedz mi, z čoho môže byť kýla na oboch stranách?

Ahoj! V mojej dcére, 1 g, 11 mesiacov, chirurg diagnostikoval slabinovú prietrž na pravej strane. Naplánovaná naplánovaná operácia. Z testov je potrebné pred operáciou prejsť krv na hepatitídu, krv a moč 5. EKG nebolo predpísané. Nie je potrebné skontrolovať srdce pred operáciou? Poďme na iného chirurga, spýtal sa diagnózy. Upozornil však na zväčšené lymfatické uzliny. A poslal nás na ultrazvuk mäkkých tkanív. Ultrazvuk neodhalil prietrž. Výsledkom bolo, že ultrazvuk šiel k prvému chirurgovi, nadával ma a povedal, že ultrazvuk nevykazoval ingvinálnu prietrž a stále pokračoval v operácii. Povedzte mi, čo mám robiť v tomto prípade - pretože tento chirurg na nás bude pôsobiť.

Ahoj! Pred pol rokom našla polročná dcéra opuch na pravej strane slabín, povedal doktor - prietrž, potrebujeme operáciu. Ale teraz máme ovčie kiahne, respektíve nás nebudú brať do nemocnice. Kýla sa pravidelne plazí, narovnám ju prstami. Povedz mi, ako dlho môžem čakať na operáciu? A aké sú príznaky štípania?

Ahoj! Synovec 1 mesiac. Narodil sa s malým množstvom kyslíka a podľa odporúčania detského lekára chodili do nemocnice na profylaxiu o 2 týždne, dieťa malo problémy so žalúdkom, narušilo koliku a po 2 až 3 dňoch stolica zmenila farbu a odhalila streptokokový aureus. Keď tam ležalo 2,5 týždňa, dieťa často plakalo, keď napísalo domov, po priebehu antibiotík a ďalších vecí, dieťa neprestáva plakať. Neleží pokojne na stole - kričí, pokrúti nohou, na svojich rukách takmer neustále plače, a dnes si počas kŕmenia všimli vyčnievanie v slabinách. Čo robiť, ako byť? Je zrejmé, že je potrebný chirurg. Ak sa však dieťa tak obáva, ako naliehavo potrebuje operáciu?

Dúfam, že sme všetci mali to isté v jednom (okrem streptokoka), šklbaní, obmedzení držania tela, plaču, hnevu atď. Výsledkom je slabá prietrž. a okrem toho srdcová vada

Ahoj, nášmu synovi sú 3 mesiace, našli opuch v pravom miešku, ktorý bol odhalený plačom. Išli sme k babičke, čo povie, ale každý deň viac. Povedzte mi, čo mám robiť a či je možné operáciu vykonať?

Môj syn pred 10 mesiacmi bola odstránená trieslová prietrž; rana sa nehojí, hniloba; hniloba; nevieme, čo máme robiť. pomôž mi prosím

Nurbolat, išli sme za babičkou hovoriť, nepomohli. Po 10 mesiacoch si všimli trieslovinu prietrže, položili ju na dosku až na rok, odmietli ju, o dva mesiace neskôr ju zranili, v noci ho vzali na sanitku, ráno spustili a po 5 dňoch prepustili domov. Odporúčam SCHEDULOVANÚ operáciu, dieťa ju ľahšie prenesie.

Ahoj! Pri dcére 3,7 sme si všimli opuch v slabinách a vo večerných hodinách sme ich často pozorovali, chirurg povedal, že prietrž bola odoslaná na ultrazvukové vyšetrenie - ultrazvukové vyšetrenie nevykazovalo nič (ráno). Chirurg mu nariadil, aby sa jedného večera objavil (vždy sa stretneme ráno) „po prázdninách“. A strašne sa obávam - ako môžem čakať - všade je napísané, že sú potrebné núdzové operácie atď. poďakovať

Ahoj! Pri rutinnom vyšetrení bola dcére diagnostikovaná pravá a ľavostranná guľová kýla u dcéry pri plánovanom vyšetrení chirurgom. Dali smer operácie. Nemáme opuchy ani sťažnosti. Je táto diagnóza bežná u dievčat? Čo je to nebezpečné?

Ahoj! Moje dieťa je 3 g, 8 mesiacov. Všimol som si, keď kričí alebo sa smeje, na pravej strane sa nahustí kus. Hneď ako sme chirurgovi povedali, sme si povedali ingvinálnu prietrž. Ako dlho trvá prevádzka a rehabilitácia dieťaťa? Máme veľké obavy. Išli sme k babičke, ktorá hovorí a hovorí, že to pomôže, ale obávam sa, že tam bude štípanie a budeme na vine. Verte alternatívnej medicíne?

Elena, nebojte sa chirurgie, babičky nepomôžu, to je isté. Urobili sme to, keď moja dcéra mala pred 7,5 mesiacmi. Samotná operácia trvá pol hodiny, po niekoľkých hodinách je dieťa úplne rovnaké ako pred operáciou. Vybíja sa v ten istý deň.

Po operácii sme strávili 4 dni v nemocnici, mohli sme ísť len domov na predplatné, prvé 2 dni po operácii sme mali zakázané vstávať na nohy, 2 dni po oprave kýly dieťa jazdilo po všetkých chodbách, akoby sa nič nestalo.

Môj syn má 3 mesiace. Diagnóza s slabinovou prietržou vpravo. Chodili na operáciu, ale prietrž sa prestala prejavovať. Teraz máme rok a sedem mesiacov. Chirurg vylieči kýlu. Zároveň je sama prekvapená. Ale neexistuje kýla, čo má fungovať. Mohlo by to byť?

Ahoj. Moja dcéra 3g. 7 mesiacov. Dnes som si všimol, že keď plače, na pravej strane sa objaví mierny výčnelok. Okamžite som dostal na internete „ingínovú prietrž“, pretože som o tom počul od priateľov. Obávam sa operácií, nemocníc. Dokáže lekár ponúknuť okrem chirurgického zákroku niečo iné (obväz alebo niečo iné)? Zajtra pôjdem k doktorovi. Stará lekárka-praktická lekárka hovorí, že nemusí navštíviť lekára - prejde.

Môj syn v 10 mesiacoch našiel slabinovú prietrž. Počul som, že teraz má takúto diagnózu mnoho detí. Chirurg odporučil operáciu po dosiahnutí jedného roka alebo 1,5 roka. Máme veľké obavy. Ako bude táto operácia pokračovať? Bude to úspešné? Hlavná vec je, že včas a bez následkov.

Dobrý deň. Môjmu synovi bolo 1 rok a 3 mesiace, mala kĺbovú herniu a chirurg povedal, že môže byť operovaný o tri roky, a ak naraz narazíte na niečo, čo pôjde do nemocnice, bol motivovaný skutočnosťou, že anestézia ovplyvňuje psychiku dieťaťa. Čo by sme mali urobiť, a povedzte mi, aké príznaky štipnutia môžu byť?

Dobrý deň. Dieťa je 1,1 g, slabinová prietrž. Dnes sme šli podpísať plánovanú operáciu a dostali sme kategorické odmietnutie. Dôvodom bolo, že dieťa nemalo vakcínu proti osýpkam. Máme úplné lekárske stiahnutie až do 1,6 g. Ako dlho trvá operácia? A odmietnutie je legitímne?

Môj syn má 2,7 rokov, diagnostikovali sme pravú kýlu vpravo, mali sme štipku, dostali štipku a poslali domov. Pred tým sme mali tenisky, povedali nám, aby sme sa zotavili, testovali a potom išli na operáciu. Nie je to nebezpečné? Koniec koncov, niektoré analýzy sú pripravené na 14 dní. Čo by sme mali urobiť? Veľmi sa bojím.

Ahoj moja dcéra, 8 rokov, podstúpila chirurgický zákrok a začala zvracať. S tým, čo to môže byť spojené?

Moja dcéra má 11 mesiacov. Pred dvoma týždňami sa v slabinách našla tvrdá rana a našla sa slabina prietrže. Dohodli sme sa s chirurgom, ale ochoreli, dali nás do nemocnice. Varoval som ošetrujúceho lekára, že máme inguinálnu herniu, a požiadal som o konzultáciu s chirurgom v tej istej nemocnici, v ktorej sme ležali. Ošetrujúci lekár nás však odmietol s vysvetlením, že v naliehavých prípadoch, keď dôjde k porušeniu, zavolajú chirurga a za nič nevolajú lekára. Na druhej strane som si včera všimol prietrž. Čo by sme mali urobiť? Dnes večer plakalo dieťa, sotva upokojené. Zaškrtnuté, žiadne porušenie. Prosím, povedzte mi, či je odmietnutie ošetrujúceho lekára konzultovať s chirurgom legitímne a čo by sme mali urobiť teraz?

Ovplyvňuje operácia reprodukčnú funkciu neskôr? Boli sme naplánovaní na plánovanú operáciu, obávajúc sa budúcnosti

Moja dcéra, pred štyrmi rokmi, bola diagnostikovaná s „ingvinálnou prietržou“ na vaječníku pred mesiacom, malou ranou, ktorá bola naplánovaná na operáciu 19. decembra 2012, ale moji priatelia mi povedali, aby som išla k babičke, ktorá zaobchádza s kýlami pre deti. Otázka: Je liečba pravdepodobná týmto spôsobom? A ako je to pravda. Vopred ďakujem.

V mojom detstve som mal slabinovú prietrž a moja babička „hovorila“. Ak nájdete skutočne babičku, ktorá vám môže pomôcť, samozrejme choďte. Momentálne nemôžem svoje dieťa nájsť.

Pred rokom objavila vo svojej dcére pravostrannú prietržovú kýlu (vtedy mala takmer 3 roky). Všetci odložili operáciu. Pokúsil som sa nájsť babičku. A potom sa rozhodla a prihlásila sa na operáciu v Republikánskej nemocnici Petrozavodsk (som z Karélie). 27.12.2012 vstúpil do nemocnice. 28 bola operácia. Na oddelení s takouto diagnózou nebol nikto, preto bolo menej skúseností. Operácia trvala 20 minút. Moja dcéra z anestézie, keď odišla, trochu plakala a potom zaspala. O hodinu neskôr sa zobudila, zavolala otcovi a poďakovala za prevedené dary. Jedol som s potešením (pretože pred operáciou nemôžete jesť celé ráno) som už išiel na popoludňajšie občerstvenie. Večer som utekal, hoci som jej to zakázal. Tí, čo boli miestni, boli prepustení druhý deň a my sme boli 200 km domov, takže nás chceli nechať 6 dní. Doma na nás však čakala sestra 5 mesiacov. Preto pochopili a nechali nás ísť. Doma sa ukazujeme miestnemu chirurgovi. Dnes poďme zistiť, či je to možné v materskej škole. Nový rok sa ešte stále pripravuje na nos detí. A tak nám veľmi chýbalo, musíme dohnať NG!))

Môj syn má 2 mesiace. Ten ingvinus sa začal objavovať o 1 mesiac, chirurg povedal, že príde o 6 mesiacov a potom na operáciu. a ak dôjde k zovretiu, zavolajte sanitku! Kýla je teraz veľmi, veľmi znepokojená. Chcem už vykonať operáciu. Môžem to urobiť za 2 mesiace? A predsa je predčasný 8 mesiacov. A ešte jedna otázka. Keď je prietrž už zovretá, operáciu už nemôžete ponáhľať.

Dobrý deň! U dieťaťa bola nájdená mesačná kýlová prietrž, ktorá sa prejavila pri plaču vo forme kužeľa veľkosti malého vlašského orecha. Po 2 týždňoch sa prietrž zdala byť preč. Bez ohľadu na to, ako veľmi dieťa plače, nič. Teraz má dieťa 6 mesiacov, nevidíme kýly. Prečo sa to stalo? V tomto prípade je možné operáciu odložiť až o jeden rok?

Dnes som zobral svoju 2-ročnú dcéru k chirurgovi. Diagnóza s trieslovinou prietrže. Poskytli odporúčanie do 9. nemocnice, ale predtým odporučili navštíviť gynekológa, aby objasnili diagnózu. Gynekológ nič nenašiel. Ak by som sa poradil s iným špecialistom, môžem urobiť ultrazvuk, inak sa obávam

Ahoj, moja sestra má 9 mesiacov, teraz tam objavili nejakú hrču a zdá sa mi, že je to slabinová prietrž. Prosím, povedzte mi, či je táto operácia v tomto veku nebezpečná, mám veľké obavy.

Ahoj, môj syn mal 10 mesiacov, našli priľahlú prietrž, chirurg povedal, že to nebolo nebezpečné a nemusel nič robiť, ale dnes mal horúčku, povedz mi, čo mám robiť a či prietrž môže spôsobiť teplotu.

Ahoj, môj dok bol diagnostikovaný s bradavkovou prietržou po dobu 6 rokov, pediater povedal, že existujú nejaké cvičenia na posilnenie brušnej dutiny, musíte ich vykonať a operáciu nemôžete ponáhľať do 12 rokov, môže to ísť preč, ako ti môžem povedať?

Angela, radšej by si mal ísť k chirurgovi. Hernia je jeho predmetom.

Tiež som počul o takýchto cvičeniach, odporúčali sme si urobiť bicykel, nožnice atď. (Pomohlo to mojim priateľom, ale dieťa malo 2 až 3 roky) a pravidelne to robili - 15 minút. aspoň každý druhý deň. Moje dieťa nechce nič kategoricky robiť.

Dobrý deň, moje dieťa je 1 rok a 6 mesiacov. Za mesiac a pol sa zistilo, že bola narušená inguinálna hernia, chirurg ju napravil a povedal, že je lepšie operáciu nevykonať, dieťa je malé a urobí aspoň jeden rok, ak bude porušené. Bolo to na regionálnej klinike a náš chirurg hovorí, že teraz nepotrebuje operáciu, nemá operáciu, môže vyrastať, mám veľké obavy. Keby to tak bolo, možno by sa to nenapadlo.

Dobrý deň, môj syn mal slabinovú prietrž so štípaním, operovali sme v utorok. Povedzte mi, prosím, ako dlho ostane opuch a po akom čase je lepšie stehy odstrániť? Máme 7 mesiacov.

Ahoj. 04/04/2014 vykonali operáciu na odstránenie slabinovej prietrže, predtým ako došlo k porušeniu, 06.02. boli hospitalizovaní zvracaním, hnačkou a horúčkou. Injektovali antibiotiká a ležali pod kvapkadlom. 02/11 vyložený. Teraz dieťa plače v noci. Po chirurgickom zákroku, opuchu. Povedzte mi, ako zistiť, či došlo k recidíve alebo nie. Čo iného ho môže obťažovať??

Povedzte, prosím, svojmu synovi, ktorý je starý, nedávno sa objavil opuch po črevnej infekcii, chirurg urobil ultrazvuk a röntgen a upravil niečo rukami, povedal vaječník. Keď sa dotknete opuchu, dieťa plače. Všeobecný stav dieťaťa tiež nie je veľmi aktívny, býval aktívnejší a teraz je veľa lží pomalý. Mohol by chirurg urobiť chybu s diagnózou? Ako rozpoznať, či existuje prietrž a aké sú príznaky štípania? Prejde, ako povedal chirurg?

Vážení rodičia !! DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE O HERNII: Môj syn mal ľavostrannú guľovú kýlu za 1 mesiac! Lekári tvrdia, že túto operáciu nevykonávali skôr ako pol roka! Keď sme mali pol roka, vrátili sme sa k chirurgovi (zároveň boli sledovaní každý mesiac). Chirurg volal Jakutsk, lekári povedali, že čakajú až rok! (bohužiaľ v našom meste nerobia tak jednoduchú operáciu). Výsledkom je, že za 10 mesiacov. došlo k zovretiu. Naši lekári, aj v tomto prípade bastardi, nefungovali! A práve vstúpil do anestézie! A okamžite sme odleteli do Novosibirsku! Okamžite nás operovali v regionálnej nemocnici (1. 6. 2014) a druhý deň sme boli prepustení z domu. Počas týždňa sme sa obliekli - báli sme sa. Operácia nie je komplikovaná, dieťa sa rýchlo odrazilo! NEZABUDNITE ČAS !! ZRANENIE - JE VEĽMI DOBRÉ A NEBEZPEČNÉ! Báli sme sa a sme príliš nadšení! Ale to nie je všetko! Uplynuli 2 roky. a na pravej strane máme prietrž (((((nie taký veľký ako ten predchádzajúci - ale stále!) A tentokrát to neodložíme! Včera chirurg potvrdil diagnózu, dnes sme už testovali! Za 1 - 2 týždne znova lietame pre operáciu (((Som si istý, že všetko pôjde dobre, ale dúfam, že v živote môjho dieťaťa už nebudú žiadne ďalšie operácie! MÁMY A OTÁČKY! NEOTVÁRAJTE!) HERNIA NEPONÁKAJÚ VYPNUTIE! Čítajte o kýle, internet je plný informácií a všade uvidíte jednu vec - kýly fungujú okamžite. Výnimkou je iba vek do 6 mesiacov. Niekedy fungujú skôr. ZDRAVIE PRE VAŠE DETI.

A predsa - nechoďte k babičke hovoriť kýly - nerobte nezmysly! Buď realistický! Choďte k chirurgovi!

Ako dieťa som mal slabinovú prietrž. Všetci lekári stále hovorili: „Strih!“ Jeden starý chirurg z čias starého otca mi poradil, aby mi dal gymnastiku. Rodičia to urobili. Po 4 mesiacoch bola prietrž preč. (Chirurg) vysvetlil, že keďže prietrž je spôsobená slabosťou brušnej steny, je potrebné ju posilniť (brušnú stenu). A rezanie je najextrémnejší prípad. Musíte liečiť príčinu, nie jej účinok.

Dnes sme šli k lekárovi pre podozrenie na ľavostrannú tříslovnú kýlu u dieťaťa. Lekár povedal pozitívne vyšetrenie a diagnostikoval ľavostrannú tříslovnú prietrž a ďalšiu pupočníkovú prietrž. Dieťa má iba mesiac. Odporúčalo sa pozorovanie až do dvoch rokov. Čo robiť? Vykonajte operáciu?

Drahý Barmaley, koľko si mal rokov? poďakovať.

Syn má 5 rokov. Vo veku 3 rokov sa už vykonala operácia na slabinovej prietrži na pravej strane. Dnes si na tej istej strane sťažujeme na bolesť. Neexistuje žiadny opuch, ale keď stlačím, hovorí, že to bolí. Keď pravidelne drží nohy, chodí na toaletu bez bolesti. Čo to môže byť? Môže to byť opäť slabinová prietrž?

Dobrý deň, môj syn má 2 mesiace. Dnes sme šli k lekárovi pre podozrenie na ľavostrannú tříslovnú kýlu u dieťaťa. Lekár povedal, že vyšetrenie bolo pozitívne a diagnostikovala ľavostrannú tříslovnú prietrž, odporučil, aby počkal aspoň ďalší mesiac a podstúpil chirurgický zákrok, ale mám veľké obavy, že sa jej nestlačia, čo mám robiť.

Alina, prečítajte si môj komentár práve vyššie.

Keď mal môj syn 5 rokov, lekári trvali na operácii kýly. Doktor sa choval urážlivo a ja som sa bál zveriť mu dieťa. Následne na všetkých lekárskych doskách dostal syn slabinovú prietrž. A tento mesiac dostal predvolanie do armády. Lekár tiež objavil prietrž a poslal ju na ultrazvukové vyšetrenie. Ultrazvuk ukázal, že neexistuje kýla! Komu veriť. Koniec koncov, ak si myslíte, že vyššie, prietrž bez chirurgického zákroku neprechádza!

Ahoj! Moje dieťa má iba 1 mesiac, má na ľavej strane ingvinovú prietrž, lekári tvrdia, že je malé a ešte nie je nebezpečné. A bolo vyššie uvedené, že pôsobia šesť mesiacov, inak môže dieťa zomrieť. Čo to znamená, ak náhle zahájite operáciu, moje dieťa, Bože, zakážte, môže zomrieť. Čo mám robiť. Možno pre neho nejaké cvičenia.

Môj syn má 3 roky, po 3 dňoch je plánovaná operácia inguinálnej kýly. Zaujíma ma, či je potrebné niečo vziať so sebou do nemocnice z vecí a vecí osobnej hygieny..

Dúfam, že môj syn podstúpil operáciu na slabinovej prietrži o 8 mesiacov, boli sme v nemocnici 3 dni (šli sme spať deň pred operáciou a nasledujúci deň sme prepustili), resp. Zobral som do nemocnice veľa vecí pre dieťa aj pre seba. Vo vašom veku je operácia pravdepodobne vykonaná v nemocnici jeden deň? Aj tak by sa mala zachytiť vymeniteľná obuv, odev, toaletný papier a voda.

Zuhra, môj syn, tiež našiel za mesiac bilaterálnu prietržovú kýlu, ktorá sa odporúča cvičiť na fitball. Cvičili sme každý deň a do určitej miery to pomohlo, ale vo veku 8 mesiacov sa hernia začala porušovať na oboch stranách :(

Ahoj! Moje dieťa malo 2 roky, pred mesiacom bola operovaná ingvinálna pravostranná prietrž! Moja otázka znie, ako dlho trvá pečať okolo stehu a prečo je po operácii ten pravý semenník vyšší ako ľavý a nespadá do šourku.?

Ahoj! Moja dcéra je 3 roky, vo veku 2,5 roka, na pravej strane som našla hrudku v detskej slabine, všetky vyššie uvedené opisy sú rovnaké! Obrátil sa na chirurga, ktorý bol diagnostikovaný s trieslovinou prietrže, poslaný na operáciu! Deti sú operované iba v celkovej anestézii. Čo by sme mali robiť, nie je to nebezpečné vo veku 3 rokov? Môže to ovplyvniť život a zdravie dieťaťa, existujú okrem chirurgického zákroku aj iné metódy liečby? Vopred ďakujem!

Aliya, môj syn mal len 1,5 mesiaca, keď mal operáciu. Mal bilaterálnu tříslovnú prietrž, celé dni nespal, dieťa nič nejedlo. Aj ja som sa v tom veku bála operovať, našťastie všetko šlo dobre, teraz má 9 mesiacov)

Môj syn bude čoskoro starý dva mesiace a už tri hernie. Na obidvoch stranách sú bočné a bočné. Zajtra do nemocnice.

Takmer mesiac potom, čo mal slabú prietrž, sme šli k chirurgovi, ale povedal, že operáciu vykoná až po roku. A druhý deň vyšiel a pupočná kýla. Má porušenie v inguináli. Ak nás zajtra neprijmú, pravdepodobne sa zblázním. Čakal som na neho 9 rokov.

Od narodenia mám slabinú prietrž, lekár našiel vnútornú prirážku kýly. Mám 12 rokov. Neviem čo robiť. Išiel som k chirurgovi, povedali, že malá kýla. Nasledujúci deň som začal veľmi bodnúť a potom hroznú bolesť. Ale viem jednu vec, obávam sa, že nie som pripravený na operáciu. Som v nebezpečenstve?

Alexej, v tejto veci vám pomôže iba lekár, ktorý by vás mal pozorovať! A lekárom musíte dôverovať, pretože sú odborníkmi, je to v ich kompetencii. Nemusíte sa báť chirurgických zákrokov, teraz taký pokrokový liek. A operácia ingvinálnej prietrže je jednou z najjednoduchších. Koniec koncov, nasledujúci deň už odchádzajú z domu. A ak to bolí, nezabudnite ísť na recepciu, neodkladajte. Zdravie pre vás!

Ahoj, môj syn má 1,5 roka, na pravej strane má ingvinálnu prietrž. Dozvedeli sa a všimli si to len pred týždňom, predtým ako nebolo nič, to znamená, že nebol žiadny výčnelok. Lekári tvrdia, že by sa mala vykonať operácia. Dlho som si myslel, teraz je január, chcel som počkať do jari, ale obávam sa, že štipnutie sa náhle začne. Prosím pomôžte. Čo robiť?

Samara, máš nejaké fronty na plánované hospitalizácie / operácie? Koncom decembra som na začiatku apríla tohto roku zaznamenala dieťa. Okrem toho stále existuje množstvo analýz a záverov, ktoré je potrebné zhromaždiť, takže sa to v žiadnom prípade nerobí rýchlo. Je možné, že je čas prihlásiť sa na jar.
Pokiaľ ide o slabinovú prietrž, jej syn bol porušený o 8 mesiacov. Zatiaľ čo sanitka nás zaviezla do nemocnice, všetko sa usadilo samo, ale v nemocnici sme ešte zostali, pretože kýla bola veľká a operovala sa po týždni, a nie hneď po prijatí. Keď sme tam ležali, niekoľko ďalších chlapcov bolo práve v čase, keď sme prišli a operovali neskôr, ale dievčatá boli naliehavo operované.

Dobrý deň. Jej syn si v 1 mesiaci všimol prietrž, najprv sprava, potom zľava. Čakali, ťahali celý rok, aby sa operácia neuskutočnila do jedného roka. Vpravo sa prietrž zväčšila. Došlo k porušeniam. Operácia bola vykonaná za rok a mesiac. Zároveň od dvoch strán. Na pravej strane bola ťažká, posuvná prietrž. Po 5 dňoch, po operácii vpravo, relaps.
Povedzte mi, koľko stojí čakanie na ďalšiu operáciu? A stojí to za to?
A ktorá metóda je lepšia - tradičná alebo laparoskopická na vyriešenie tohto problému? Ďakujem.

Dobré popoludnie, mami. Moje dieťa má 1,6 meča. inguinálna prietrž na ľavej strane, slučka 1 cm. Lekár nepovie nič zlé. Čo ma vyľakalo. Vykonáme operáciu v inom meste. Kto zaplatil koľko?

Ahoj! 1. augusta tohto roku bola plánovaná operácia na odstránenie slabinovej prietrže. Teraz zbieram potrebné analýzy a osvedčenia od lekárov. Veľmi sa obávam dieťaťa, dieťa má 2 a 3 mesiace. Ako podstúpi anestéziu a chirurgický zákrok, urobí ultrazvuk pred operáciou, aké ďalšie osvedčenia sú potrebné okrem toho, čo lekári napísali, aké doklady si majú vziať so sebou, ak je operácia plánovaná, je to zaplatené? A tiež to, čo musíte vziať so sebou do nemocnice?

Bello, takúto operáciu sme naplánovali v apríli. Operácia bola úplne zadarmo (samozrejme, ak chcete, môžete poďakovať lekárovi pri prepustení, ale nemôžete to urobiť). Ultrazvuk nebol vykonaný pred operáciou. V nemocnici deň pred operáciou bola odobraná krv zo žily a moču. Otázky sme zhromaždili iba tie, ktoré sú uvedené v balení. Hlavnou vecou je umiestniť tlačové kliniky do registra na každý kus papiera. Odporúčam vám, aby ste si zobrali do nemocnice viac pitnej vody. Zdá sa, že so všetkým ostatným nie je problém. Matka i dieťa sú kŕmené. Veľa štastia!

Dobrý večer. Môj syn 1g 4m. Od 7 mesiacov sme boli poslaní odstrániť kvapku semenníkov, ale po absolvovaní všetkých testov sme boli neustále chorí. Operácia bola odložená štyrikrát. Teraz bola do dropsy tiež pridaná ingvinická prietrž. Šiesty by mal ísť na operáciu, ale faktom je, že sme opäť chorí. Povedz mi, ak sa zotavíme pred dňom hospitalizácie a testy sú normálne, môžeme si ľahnúť? Veľmi sa obávam jeho kýly, keď môj syn plače, je na očiach veľmi viditeľná a na dotyk veľmi tvrdá..

Pred 6 dňami sa 3-ročné dieťa laparoskopicky podrobilo operácii s cieľom odstrániť pravostrannú trieslovinu prietrže, teraz je v slabinách jemný opuch, kde predtým bola prietrž, to je normou?

Povedzte mi, kto urobil operáciu na odstránenie ingvinálnej prietrže (bilaterálnej) v meste Naberezhnye Chelny. Dieťa má 1 rok. Stojí to za to. Kýla sa často obťažuje.

Je možné vykonať operáciu na slabinovej prietrži pri teplote 37,2 ° C u dieťaťa 9 mesiacov? Aké môžu byť následky anestézie pri a bez teploty?

Dobrý večer, povedzte mi, prosím, dcéra mala slabinovú prietrž, plánovaná operácia bola naplánovaná na máj, ale dcéra je neustále opísaná v materskej škole, možno je to kvôli kýrii?

Bože, prečítal som si komentáre a chápem, že moje mačiatko nie je samo osebe touto infekciou ((((((chudobné malé deti) (V osem mesiacoch sme mali prietrž, prišli o zranenie o týždeň neskôr, zavolali sanitku), nezačali sme v nemocnici operovať, ale redukcia v celkovej anestézii bola prepustená domov o tri dni neskôr, ale bolo upozornené, že kýla jej syna je bilaterálna a dôjde k porušeniu pravidiel ((a tak sme prišli domov a o týždeň neskôr bola zranená pravá strana, operovali sme naliehavo, potom som prežil nočnú moru, operácia trvala dve hodiny, a po anestézii môj syn odišiel na 4 hodiny (((všetko fungovalo dobre, ale teraz ho druhá mučivá mučí, kýla neodíde, dieťa búcha prameň ovocia, mliečnych výrobkov.) Jednoducho som bol vyčerpaný, títo imunita zabila anestéziu. vôbec, konštantný uzol, rinitída, bronchitída ((Tu sme prešli všetkými testami na operáciu, poskytli sme odporúčanie na hospitalizáciu 20. marca o 8:30, chirurg však uviedol, že anestetik môže odmietnuť, pretože hemoglobín 106 nestačí, som v teple) Obávam sa, že pre nás urobia operáciu alebo nás zavedú domov, aby sme znova trpeli?

Dieťa malo 1,1 roka, chlapec, mal slabinovú prietrž, operácia sa však uskutočnila až 11. februára. Za tri po sebe nasledujúce noci, ktoré nemôžeme spať, robíme všetko ako obvykle. Zrazu plače a to je všetko. Odstránime úderníkov, pozrieme sa znova, hrbolec vystúpil, prestal plakať, znova ho dal do piatich minút, a tak za dve hodiny. Nespíme, nespí, už sa to stalo, ale nie tak dlho, potom sa postaví. Čo robiť. A operácia nie je skoro. Ani v inom meste to tak nie je.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Osoba, ktorá sa často stretáva s bolesťou krčnej, hrudnej alebo bedrovej chrbtice, najmä po dlhodobom zachovaní statického nepohodlného držania tela, musí pravidelne vykonávať cvičenia, ktoré tvoria gymnastiku pre osteochondrózu.
Inguinálna hernia je najbežnejším ochorením, ktoré je najčastejšie u mužov. Pri tejto chorobe časť čreva alebo iného orgánu cez oslabenú brušnú stenu „spadne“ do trieslovinového kanálika.
Herniová formácia má rovnakú štruktúru bez ohľadu na to, kde sa nachádza. Prietrž pozostáva z takých častí, ako sú: herniálny vak, ktorý je časťou kože a vnútornej fascie brucha, ktorá obklopuje vyčnievajúce orgány; herniové brány, ktoré sú dierou, do ktorej idú časti orgánov; herniálny obsah, to znamená to, čo vstupuje do kýly, zvyčajne črevných slučiek, omentum, žalúdka.