loader

Hlavná

Hlava

Mrazené citróny proti rakovine

Citróny zabíjajú rakovinové bunky v 12 rôznych typoch rakoviny, vrátane prsníka, hrubého čreva, prostaty, pľúc a pankreasu.

Citróny, najmä ich šupky, sú vynikajúcim zdrojom terpénov, napríklad d-limonénu. D-limonén preukázal v štúdiách pôsobivé cnosti v boji proti rôznym formám rakoviny.

Podľa amerického inštitútu lekárskych vied od roku 1970 po viac ako 20 laboratórnych testoch citrónový extrakt ničí malígne bunky 12 rôznych druhov rakoviny, vrátane prsníka, hrubého čreva, prostaty, pľúc a pankreasu. Uvádza sa, že citrónové zložky sú 10 000-krát lepšie ako látka adriamycín (chemoterapeutické liečivo), ktorá spomaľuje rast rakovinových buniek. Okrem toho tento typ liečby citrónovým extraktom ničí iba malígne rakovinové bunky a zdravé bunky tak zostáva nedotknuté..

Predbežné štúdie u ľudí tiež ukazujú sľubné výhody pre pacientov s rakovinou prsníka. Počas štúdie na University of Arizona Cancer Center dostalo 43 žien s diagnostikovanou rakovinou prsníka 2 gramy limonénu denne počas dvoch až šiestich týždňov. Počas selektívnej mastektómie sa z nich odoberali vzorky krvi a prsného tkaniva, aby sa zmerala hladina d-limonénu a aby sa zaznamenali akékoľvek zmeny v systémových a tkanivových biomarkeroch rakoviny prsníka..
Výsledky ukázali, že d-limonén sa našiel v prsnom tkanive a dosiahol vysokú koncentráciu v tkanivách (priemer = 41,3 μg / g tkaniva)..

Štúdie vedcov na poľnohospodárskej experimentálnej stanici v Texase ukázali, že látky nájdené v citrusových plodoch, nazývané limonoidy, sa zameriavajú na bunky neuroblastómov a zastavujú ich v laboratóriu..
Podľa Harrisa sú neuroblastómy zodpovedné za približne 10% všetkých prípadov rakoviny u detí a zvyčajne predstavujú solídny nádor v krku, hrudníku, mieche alebo nadobličkách. Ed Harris, biochemik na experimentálnej stanici, spolupracoval na štúdii s Dr. Bhimom Patilom, rastlinným fyziologom na citrusovom centre A&M University of Kingsville v Texase vo Weslaco..

"Lemonoidy sú prírodné zlúčeniny," uviedol Harris. - Na rozdiel od iných protirakovinových liekov, ktoré sú toxické, sa zdá, že limonoidy nespôsobujú ujmu na zdraví ľudí. Je to skvelá príležitosť. “.

Patil nazýva citrusové plody „obrovským rezervoárom antikarcinogénov“. Ako rastlinný fyziolog uspel v izolácii a čistení mnohých citrusových plodov citrusových plodov, aby biochemici mohli vyhodnotiť a porovnať svoje protirakovinové schopnosti na molekulárnej úrovni..

"Lemonoidy sa nachádzajú iba v citrusových plodoch," uviedla Patil. - Nie sú prítomné v žiadnom inom ovocí alebo zelenine. Mojím cieľom je nájsť priame prínosy citrusov pre ľudské zdravie. ““.

Výsledky tiež ukázali, že pridanie d-limonénu znížilo expresiu nádorových markerov o 22%..

D-limonén je k dispozícii ako doplnok výživy, je však ľahké ho získať z každodennej stravy. V citrónoch sa najvyšší obsah limonénu nachádza vo vnútorných častiach šupky a bielej huby. Typický stredne veľký citrón obsahuje asi 300 mg d-limonénu.

Vylisovanie šťavy z citrónov je vynikajúci spôsob, ako do vašej stravy prirodzene pridať terpény. Vzhľadom k tomu, citróny majú koláč chuť, odporúčam pridať nejaké ďalšie ovocie pre sladkosť. Ľubovoľné prísady do čerstvej terpénovej šťavy: bobule, čerešne a bylinky, ako je mäta pieporná, bazalka, tymián a rozmarín..

Citrusová čerešňová šťava na galón nápoja (3,79 l)

prísady

 • 2⁄3 šálky čerstvo vylisovanej citrónovej šťavy
 • 2 citróny
 • 2 pomaranče
 • 1⁄3 šálky čerstvo vylisovanej pomarančovej šťavy
 • 1 šálka organickej čerešňovej šťavy
 • 2 šálky organického kokosového cukru (nájdete tu)
 • 4 listy mäty piepornej
 • teplá / horúca voda

Smery

Naturevibe Botanicals USDA Organický citrónový peelingový prášok (8 oz) - Citrusový citrón - 100% čistý a prírodný. Naplňte 3-litrovú sklenenú kanvicu s približne 1/4 objemu dostatočným množstvom teplej vody, pridajte cukor. Pridajte ostatné ingrediencie vytlačením šťavy z citrónov a pomarančov do džbánu.

Zaslal: Anya Vien (Anya Vien)
Zdroj: Anyavien.com
Preklad: Alyona Basareva špeciálne pre MedAlternativa.info

Predmetové materiály

Pozor! Poskytnuté informácie nie sú oficiálne uznávanou metódou liečby a majú všeobecný charakter vzdelávania a zoznámenia. Názory tu vyjadrené sa nemusia zhodovať s názormi autorov alebo zamestnancov portálu MedAlternativa.info. Tieto informácie nemôžu nahradiť rady a menovanie lekárov. Autori stránky MedAlternativa.info nezodpovedajú za možné negatívne dôsledky užívania akýchkoľvek liekov ani za uplatňovanie postupov opísaných v článku / videu. Otázka možnosti použitia opísaných prostriedkov alebo metód na ich individuálne problémy, čitatelia / diváci by sa mali sami rozhodnúť po konzultácii s ošetrujúcim lekárom..

Odporúčame prečítať si našu knihu:

Aby ste sa čo najrýchlejšie dostali k téme alternatívnej medicíny a aby ste sa dozvedeli celú pravdu o rakovine a tradičnej onkológii, odporúčame vám, aby ste si na našej webovej stránke prečítali knihu „Diagnóza - rakovina: liečte alebo žite. Alternatívny pohľad na onkológiu“.

Pravda alebo fikcia? Ako účinný je citrón proti rakovine?

Rakovina je pomerne náročná, takže pacienti sa snažia nájsť nové spôsoby, ako zmierniť svoj stav. V posledných rokoch sa začali objavovať informácie o tom, že citrón možno použiť na liečbu onkológie..

Aj keď táto skutočnosť ešte nebola dokázaná, existuje niekoľko štúdií potvrdzujúcich, že citrón má priaznivý vplyv na ľudské telo v boji proti rakovine. Pozrime sa, aká je liečivá sila tohto ovocia.

Pomôže s onkológiou: pravda alebo fikcia?

Citrónová kôra, rovnako ako šťava v nej obsiahnutá, obsahuje veľké množstvo vitamínu C. Citrusové plody majú mnoho užitočných vlastností, medzi ktoré patrí odstránenie toxínov z organizmov. S tým súvisí teória, že citrón pomáha v boji proti rakovinovým nádorom..

Štúdie ukázali, že citrónový extrakt má deštruktívny účinok na rakovinové bunky, zatiaľ čo zdravé nie sú poškodené. Tento citrus nemá také vedľajšie účinky, ktoré sa môžu vyskytnúť pri chemoterapii..

Pri štúdiu vlastností citróna sa ukázalo, že má pozitívne účinky na organizmus v boji proti rakovine prsníka, konečníka a pľúc..

Môže byť použitý ako hlavný nástroj pri liečbe, prečo nie?

Pri ďalšom štúdiu problému sa ukázalo, že na zníženie rozvoja rakovinových nádorov je potrebné spotrebovať 75 g citrónu denne. Nestojí však za to poraziť chorobu a považovať citrus za skutočný všeliek. Najlepšie je zahrnúť ho do protirakovinovej stravy a dodržiavať hlavný priebeh liečby.

Napriek výskumným údajom nie je vhodné zrušiť priebeh chemoterapie predpísaný lekárom. Je však celkom možné použiť citrón ako ďalší antitoxín.

Zmena v strave pacientov s rakovinou sa skutočne vyvíja pozitívne v boji proti tejto chorobe, odmietnutie liekov je však chybou, ktorá sa môže stať fatálnou..

Výhody: Zabíja rakovinová bunka?

V citrónovom ovocí existuje veľké množstvo užitočných prvkov, ktoré pomáhajú udržiavať imunitu a posilňujú organizmus počas boja proti chorobe. Najdôležitejšou z nich je kyselina askorbová..

Vedci dokázali, že vitamín C je prírodný antioxidant. Zložky s antioxidačnými účinkami na organizmus prispievajú k boju proti rakovinovým bunkám bez ovplyvnenia rastu zdravej bunky a jej tvorby.

Podľa jednej z vedeckých teórií sa v tele vyskytujú onkologické formácie, keď je narušená mikroflóra ľudského tela. Dôležitým klinickým príznakom, ktorý charakterizuje podmienenú stálosť vnútorného prostredia, je homeostáza. Jeho narušenie vedie k viacerým faktorom, z ktorých jedným je posun v rovnováhe kyselina-báza, ktorý sa dá normalizovať použitím citrusov..

Vďaka obsahu flavonoidov a lemonoidov v citróne má charitatívny účinok na ľudské telo. Pri pravidelnom používaní citrónu sa zistil významný vplyv na zníženie vývojovej aktivity onkologických ochorení. Je potrebné používať nielen šťavu, ale aj dužinu so šupkou.

Ponúkame vám možnosť pozrieť si video o boji proti citrónu s rakovinovými bunkami:

Môže to byť škodlivé, existujú nejaké vedľajšie účinky?

Na zmiernenie je nevyhnutné používať akýkoľvek výrobok vrátane citrónu počas boja proti rakovine. Napriek zrejmým výhodám pre telo môže konzumácia citrusov nepriaznivo ovplyvniť liečbu z dôvodu možných vedľajších účinkov..

Kontraindikácie použitia citróna zahŕňajú:

 • Individuálna intolerancia citrusov - alergická reakcia u dospelých, diatéza u detí.
 • Tehotenstvo a laktácia - citrón nemôžete zneužívať, aby ste dieťaťu nepoškodili.
 • Ochorenia gastrointestinálneho traktu - zvýšená kyslosť môže nepriaznivo ovplyvniť stav slizníc žalúdka a čriev, najmä v prítomnosti zápalového procesu..
 • Zlé zuby - kyselina citrónová môže poškodiť ochranný obal zubov, ktorý je už poškodený.
 • Vysoký krvný tlak - citrusové plody ovplyvňujú krvný tlak, preto je pred použitím potrebné uistiť sa, že krvný tlak je normálny.

Ako to urobiť: recepty

Citrusové plody sa konzumujú v rôznych formách: pečená, sušená, mletá, vylisovaná šťava, mrazená a zmiešaná s inými výrobkami..

Citrónová voda

Citrónová voda, ktorá je absolútne nekomplikovaným nápojom, má liečivé účinky na rakovinové bunky. Tajomstvo spočíva v tom, že voda je univerzálnym rozpúšťadlom, ktoré telo potrebuje na urýchlenie biologických a chemických procesov v bunkách a medzi nimi.

Na použitie citrónovej vody je potrebné:

 • jeden pohár denne;
 • pol hodiny pred prvým jedlom;
 • čerstvo vyrobené z čerstvých surovín;
 • cez slamku.

Recept je jednoduchý:

 1. Zahrejte pohár vody na izbovú teplotu.
 2. Dôkladne umyte citróny.
 3. Citrónovú šťavu vytlačte do pohára (1 ovocie na 1 liter vody) alebo nakrájajte na tenké plátky.
 4. Nalejte do teplej vody.

S jedlou sódou

Na tento účel rozpustite 1 čajovú lyžičku sódy v pohári vody a vytlačte šťavu z jedného citróna. Pitie citrónovej vody sódou by malo byť 1-2 jedlá pred jedlom. Pred použitím tohto nápoja sa poraďte so svojím lekárom..

Ponúkame vám, aby ste si s vami mohli pozrieť video o citróne proti rakovine:

zmrazený

Na dosiahnutie najlepšieho účinku použitia citrusov v boji proti rakovine je najlepšie zmraziť ovocie v mrazničke. Pred zamrznutím citróna dôkladne opláchnite pokožku baktériami a pesticídmi..

Na použitie mrazeného citrusového ovocia, ako prísady do triesok v jedlách, je na prevenciu potrebné najmenej 2 až 3-krát týždenne, 3 až 3-krát priamo na boj proti chorobe.

S ovsom

Ako liek na onkológiu sa ovos môže používať s citrónom. Pomáha zvyšovať počet leukocytov, normalizovať imunitný a endokrinný systém, ako aj kardiovaskulárny systém. Z tohto dôvodu odporúčajú prívrženci tradičnej medicíny jesť ovos s citrónom na boj proti tejto chorobe.

Dobrý recept na výrobu zdravého nápoja z ovsa a citrónu s medom:

 1. Vezmite 400 g ovsa a dôkladne opláchnite.
 2. Nalejte na ňu 6 litrov vriacej vody a povarte ju, až kým voda nevarí na polovicu.
 3. Kmeň vývar a pridajte 100 g medu.
 4. Pevne zatvorte veko a varte znova.
 5. Ochlaďte a fľašu tesne uzavrite vekom.
 6. mraziť.

Skôr ako vypijete vývar, musíte do pohára pridať citrónovú šťavu. Jedzte pol hodiny pred jedlom 100 g v malých dúškoch.

horúco

Na varenie stačí:

 1. zalejeme plátok citróna vriacou vodou;
 2. trvať na tom a piť horúco.

Pre zvýšenie účinku môžete pridať trochu zázvoru a medu..

Citrón je veľmi užitočný, avšak chemoterapia by sa nemala úplne nahradiť samoliečbou. Tento citrus je vynikajúci profylaktický liek a pomáha znižovať pravdepodobnosť onkologického nástupu. Počas choroby sa môže používať ako ďalší antioxidant a ako prostriedok na zvýšenie imunity. Ak tento výrobok nezneužijete, v žiadnom prípade nevznikne škoda..

Zaujímavé video

Odporúčame vám pozerať video o výhodách citrónu proti rakovine:

Ak nájdete chybu, vyberte časť textu a stlačte kombináciu klávesov Ctrl + Enter.

Citrón v liečbe rakoviny: recepty, vlastnosti použitia

Citrón proti rakovine sa už dlho používa v alternatívnej medicíne. Vďaka prospešným vlastnostiam citrusových plodov je možné zastaviť progresiu choroby, ale na tento účel je dôležité ju správne používať..

Výhody a kontraindikácie

Toto ovocie obsahuje vitamíny, mikro a makro prvky, ktoré sa používajú pri liečbe rakoviny, vírusových a bakteriálnych chorôb. Výhodou citróna je, že:

 • posilňuje imunitný systém;
 • spomaľuje aktivitu voľných radikálov;
 • znižuje negatívne účinky karcinogénov na organizmus;
 • blokuje ďalšie delenie rakovinových buniek.

Nie všetci pacienti môžu používať tento produkt na boj proti onkológii. Aj keď má kontraindikácie. Tie obsahujú:

 • sklon k alergiám;
 • tehotenstva;
 • dojčenia;
 • zvýšená kyslosť žalúdka;
 • hypertenzia;
 • zubné choroby;
 • peptický vred žalúdka alebo dvanástnika;
 • gastroenterokolitidu;
 • cholecystitída;
 • hepatitída;
 • akútny nefrit.

Pitie citróna môže tieto choroby zhoršiť..

Stanovisko odborníkov

Mýtus, že citrón pomáha zbaviť sa rakoviny, je omnoho účinnejší ako chemoterapia. Neexistuje vedecký základ pre takéto tvrdenie, preto sa toto ovocie nemôže považovať za jediný spôsob boja proti rakovine.

Lekári však tvrdia, že liečba rakoviny citrusovými plodmi tiež prináša pozitívne výsledky. Užitočné látky, ktoré tvoria jej zloženie, zastavujú progresiu choroby a zastavujú proces delenia patologických buniek. Toto ovocie však nemožno použiť ako samostatný liek - iba súbežne s ožarovaním alebo chemoterapiou.

Ako brať citrón pre onkológiu?

Ponúkajte 3 spôsoby:

 1. Horúca citrónová voda. Pripravuje sa na základe šťavy tohto ovocia..
 2. Mrazené citróny. Proti rakovine sa ovocie používa v spojení s látkami obsahujúcimi kôru, ktoré urýchľujú ničenie rakovinových buniek..
 3. Čistá citrónová šťava. Pri liečení onkológie sa odporúča kombinovať liečivo s inými džúsmi a receptami.

Existujú dôkazy o prínose citrónovej silice v boji proti rakovinovým nádorom. Doteraz táto skutočnosť nebola vedecky potvrdená a je založená iba na osobnej skúsenosti niektorých pacientov..

Pokyny na liečbu rakoviny

Pravidelnosť používania je hlavnou podmienkou úspešnej liečby rakoviny citrónom. Je lepšie použiť celý produkt, nielen šťavu. Kôra citrusov obsahuje viac vitamínov ako dužina, takže ju nemôžete vyhodiť.

Tu je niekoľko receptov na prípravu liekov na základe tohto ovocia a pravidlá ich použitia.

Mrazený citrón

Tento recept je považovaný za najúčinnejší pri liečbe rakoviny. Mrazené ovocie obsahuje 5-10krát viac vitamínov ako čerstvé.

Pri príprave lieku postupujte podľa tohto algoritmu:

 1. Plod dôkladne umyte a dezinfikujte. Použite na to sodovú vodu alebo jablčný ocot zriedený v rovnakom pomere vodou.
 2. Vysušte a vložte výrobok do chladničky na niekoľko hodín, aby úplne zamrzol.
 3. Vyberte z mrazničky a nastrúhajte na jemnom strúhadle.

Hotové hranolčeky na použitie v čistej forme alebo ako prísada do rôznych jedál alebo nápojov.

Horúca citrónová voda

Pridajte 1 lyžičku na pol litra horúcej vody. jedlá sóda a šťava z 3 citrónov. Prísady dobre premiešajte, je dôležité, aby sa sóda rozpustila.

Liek sa užíva 3-4 týždne na lačný žalúdok.

Maximálny terapeutický účinok sa dá dosiahnuť kombináciou opísaných receptov. Citrónová šťava spolu so šupkou dodáva telu látky potrebné na zničenie rakovinových buniek a na zabránenie procesu delenia.

Pomáha citrónová šťava pri rakovine?

Konzumácia iba šťavy na izolovanú onkológiu sa neodporúča - pokiaľ nie je posilnený imunitný systém. Z tohto dôvodu bude telo schopné aktivovať intenzívnejší boj proti rakovine.

Liečba rakoviny citrónu by mala pokračovať po ďalších 1-2 týždňoch po výraznom zlepšení pohody. Liečebný priebeh trvá 1,5 až 3 mesiace, ale tento problém je potrebné vopred koordinovať s onkológom..

Používajte s inými výrobkami

Citrónové hobliny sa používajú aj s inými vitamínovými výrobkami. Mal by sa pridávať do zeleninových šalátov s mrkvou, zelerom alebo inými bylinkami. Mrazené ovocie sa odporúča jesť s cesnakom, varené alebo dusené fazule (najlepšie špargľa), brokolicu, kajenské korenie, paradajky.

Citrónová šťava sa kombinuje s inými šťavami:

 • repa;
 • mrkva;
 • zeler;
 • granátové jablko;
 • malina;
 • zázvor;
 • paradajka.

S hlavným citrónom môžete kombinovať 2 - 3 druhy džúsov. Nápoje miešajte v rovnakých pomeroch, pričom by sa mali konzumovať ihneď po príprave. Odporúča sa používať domáce džúsy, pretože balené výrobky v obchode neobsahujú tie živiny, ktoré sa nachádzajú v čerstvom stave.

Pred začatím liečby sa vždy poraďte so svojím lekárom! Tiež sa uistite, že máte dovolené konzumovať šťavu, ktorú chcete zmiešať s citrónom. Preventívne opatrenia pomôžu zabrániť negatívnym reakciám tela..

Prevencia rakoviny citróna

Citróny sú užitočné nielen pri liečbe, ale aj pri prevencii rakoviny. Vyššie opísané recepty sa môžu použiť na prevenciu počiatočného alebo opätovného rozvoja rakoviny. Dávka domáceho lieku zostáva rovnaká, ako aj pravidlá používania.

Ak hovoríme o použití citrónu v jeho čistej forme, bude stačiť použiť 150 gramov citrusového ovocia týždenne. Musíte jesť s nadšením, predtým ju umyť a dezinfikovať. Snažte sa to nepreháňať, inak sa môže vyvinúť alergická reakcia alebo hypervitaminóza.

Citrón v onkológii je vysoko účinný adjuvant. Ale bez ohľadu na to, aké užitočné vlastnosti má, nemôže byť použitý ako nezávislý liek na rakovinu! Dobre však dopĺňa priebeh liečby, zastavuje progresiu choroby, pomáha odstraňovať závažné sprievodné príznaky.

Buďte opatrní a neverte uisteniam liečiteľov, ktorí tvrdia, že toto citrusové ovocie je 100 alebo 1000-krát silnejšie ako chemoterapia. Je to podvod, ku ktorému ľudia bez vzdelania a skúseností v liečbe rakovinových patológií prichádzajú..

Produkt používajte v onkologickej terapii na odporúčanie lekára, a potom bude tento proces bezpečný a účinný.!

Fórum citrónov verzus rakovina. Citróny proti rakovine.

Populárne materiály

dnes:

Fórum citrónov verzus rakovina. Citróny proti rakovine.

Citrón je úžasný produkt, ktorý dokáže zabíjať rakovinové bunky. Je 10 000 krát silnejší ako chemoterapia!

Predpokladá sa, že je veľmi škodlivý pre všetky typy rakoviny. Ďalší citrón sa považuje za antimikrobiálny faktor proti bakteriálnym infekciám a hubám, ako aj proti vnútorným parazitom a červom..

Táto informácia sa získala ako výsledok viac ako 20 laboratórnych testov od roku 1970 a preukázala tieto výsledky:
- Citrón ničí malígne bunky v 12 rakovinách, vrátane rakoviny prsníka, prostaty, pankreasu;.
- Zloženie citrónového stromu vykázalo 10 000-krát lepšie výsledky ako Adriamycín, ktorý sa zvyčajne používa pri chemoterapii, čo spomaľuje rast rakovinových buniek;.
- Liečba citrónom ničí iba malígne rakovinové bunky bez toho, aby ovplyvňovala zdravie.

Tieto informácie boli získané z výskumných zdrojov. Nepoužívajte samoliečbu! Ale pre prevenciu - jesť citróny, je to dobré!

Rakovina citrónov a pľúc. Citrón v liečbe rakoviny: recepty, vlastnosti použitia

Citrón proti rakovine sa už dlho používa v alternatívnej medicíne. Vďaka prospešným vlastnostiam citrusových plodov je možné zastaviť progresiu choroby, ale na tento účel je dôležité ju správne používať..

Výhody a kontraindikácie

Toto ovocie obsahuje vitamíny, mikro a makro prvky, ktoré sa používajú pri liečbe rakoviny, vírusových a bakteriálnych chorôb. Výhodou citróna je, že:

 • posilňuje imunitný systém;
 • spomaľuje aktivitu voľných radikálov;
 • znižuje negatívne účinky karcinogénov na organizmus;
 • blokuje ďalšie delenie rakovinových buniek.

Nie všetci pacienti môžu používať tento produkt na boj proti onkológii. Aj keď má kontraindikácie. Tie obsahujú:

 • sklon k alergiám;
 • tehotenstva;
 • dojčenia;
 • zvýšená kyslosť žalúdka;
 • hypertenzia;
 • zubné choroby;
 • peptický vred žalúdka alebo dvanástnika;
 • gastroenterokolitidu;
 • cholecystitída;
 • hepatitída;
 • akútny nefrit.

Pitie citróna môže tieto choroby zhoršiť..

Stanovisko odborníkov

Mýtus, že citrón pomáha zbaviť sa rakoviny, je omnoho účinnejší ako chemoterapia. Neexistuje vedecký základ pre takéto tvrdenie, preto sa toto ovocie nemôže považovať za jediný spôsob boja proti rakovine.

Lekári však tvrdia, že liečba rakoviny citrusovými plodmi tiež prináša pozitívne výsledky. Užitočné látky, ktoré tvoria jej zloženie, zastavujú progresiu choroby a zastavujú proces delenia patologických buniek. Toto ovocie však nemožno použiť ako samostatný liek - iba súbežne s ožarovaním alebo chemoterapiou.

Ako brať citrón pre onkológiu?

Ponúkajte 3 spôsoby:

 1. Horúca citrónová voda. Pripravuje sa na základe šťavy tohto ovocia..
 2. Mrazené citróny. Proti rakovine sa ovocie používa v spojení s látkami obsahujúcimi kôru, ktoré urýchľujú ničenie rakovinových buniek..
 3. Čistá citrónová šťava. Pri liečení onkológie sa odporúča kombinovať liečivo s inými džúsmi a receptami.

Existujú dôkazy o prínose citrónovej silice v boji proti rakovinovým nádorom. Doteraz táto skutočnosť nebola vedecky potvrdená a je založená iba na osobnej skúsenosti niektorých pacientov..

Pokyny na liečbu rakoviny

Pravidelnosť používania je hlavnou podmienkou úspešnej liečby rakoviny citrónom. Je lepšie použiť celý produkt, nielen šťavu. Kôra citrusov obsahuje viac vitamínov ako dužina, takže ju nemôžete vyhodiť.

Tu je niekoľko receptov na prípravu liekov na základe tohto ovocia a pravidlá ich použitia.

Mrazený citrón

Tento recept je považovaný za najúčinnejší pri liečbe rakoviny. Mrazené ovocie obsahuje 5-10krát viac vitamínov ako čerstvé.

Pri príprave lieku postupujte podľa tohto algoritmu:

 1. Plod dôkladne umyte a dezinfikujte. Použite na to sodovú vodu alebo jablčný ocot zriedený v rovnakom pomere vodou.
 2. Vysušte a vložte výrobok do chladničky na niekoľko hodín, aby úplne zamrzol.
 3. Vyberte z mrazničky a nastrúhajte na jemnom strúhadle.

Hotové hranolčeky na použitie v čistej forme alebo ako prísada do rôznych jedál alebo nápojov.

Horúca citrónová voda

Pridajte 1 lyžičku na pol litra horúcej vody. jedlá sóda a šťava z 3 citrónov. Prísady dobre premiešajte, je dôležité, aby sa sóda rozpustila.

Liek sa užíva 3-4 týždne na lačný žalúdok.

Maximálny terapeutický účinok sa dá dosiahnuť kombináciou opísaných receptov. Citrónová šťava spolu so šupkou dodáva telu látky potrebné na zničenie rakovinových buniek a na zabránenie procesu delenia.

Pomáha citrónová šťava pri rakovine?

Konzumácia iba šťavy na izolovanú onkológiu sa neodporúča - pokiaľ nie je posilnený imunitný systém. Z tohto dôvodu bude telo schopné aktivovať intenzívnejší boj proti rakovine.

Liečba rakoviny citrónu by mala pokračovať po ďalších 1-2 týždňoch po výraznom zlepšení pohody. Liečebný priebeh trvá 1,5 až 3 mesiace, ale tento problém je potrebné vopred koordinovať s onkológom..

Používajte s inými výrobkami

Citrónové hobliny sa používajú aj s inými vitamínovými výrobkami. Mal by sa pridávať do zeleninových šalátov s mrkvou, zelerom alebo inými bylinkami. Mrazené ovocie sa odporúča jesť s cesnakom, varené alebo dusené fazule (najlepšie špargľa), brokolicu, kajenské korenie, paradajky.

Citrónová šťava sa kombinuje s inými šťavami:

 • repa;
 • mrkva;
 • zeler;
 • granátové jablko;
 • malina;
 • zázvor;
 • paradajka.

S hlavným citrónom môžete kombinovať 2 - 3 druhy džúsov. Nápoje miešajte v rovnakých pomeroch, pričom by sa mali konzumovať ihneď po príprave. Odporúča sa používať domáce džúsy, pretože balené výrobky v obchode neobsahujú tie živiny, ktoré sa nachádzajú v čerstvom stave.

Pred začatím liečby sa vždy poraďte so svojím lekárom! Tiež sa uistite, že máte dovolené konzumovať šťavu, ktorú chcete zmiešať s citrónom. Preventívne opatrenia pomôžu zabrániť negatívnym reakciám tela..

Prevencia rakoviny citróna

Citróny sú užitočné nielen pri liečbe, ale aj pri prevencii rakoviny. Vyššie opísané recepty sa môžu použiť na prevenciu počiatočného alebo opätovného rozvoja rakoviny. Dávka domáceho lieku zostáva rovnaká, ako aj pravidlá používania.

Ak hovoríme o použití citrónu v jeho čistej forme, bude stačiť použiť 150 gramov citrusového ovocia týždenne. Musíte jesť s nadšením, predtým ju umyť a dezinfikovať. Snažte sa to nepreháňať, inak sa môže vyvinúť alergická reakcia alebo hypervitaminóza.

Citrón v onkológii je vysoko účinný adjuvant. Ale bez ohľadu na to, aké užitočné vlastnosti má, nemôže byť použitý ako nezávislý liek na rakovinu! Dobre však dopĺňa priebeh liečby, zastavuje progresiu choroby, pomáha odstraňovať závažné sprievodné príznaky.

Buďte opatrní a neverte uisteniam liečiteľov, ktorí tvrdia, že toto citrusové ovocie je 100 alebo 1000-krát silnejšie ako chemoterapia. Je to podvod, ku ktorému ľudia bez vzdelania a skúseností v liečbe rakovinových patológií prichádzajú..

Produkt používajte v onkologickej terapii na odporúčanie lekára, a potom bude tento proces bezpečný a účinný.!

Citrón na rakovinu prostaty. Ako brať med?

V zásade sa odporúča užívať med na lačný žalúdok, aby ho telo mohlo kvalitatívne spracovať a užívať všetky užitočné látky. V závislosti od účelu užívania medu a od jeho typu je každej osobe pridelená iná dávka. Preto sa musíte poradiť s lekárom.

Samoliečba môže byť nebezpečná, pretože med má kontraindikácie. Nemôže sa používať s:

 • Alergická reakcia na tento produkt,
 • Ťažká váha,
 • Poškodenie pankreasu,
 • Zubný problém,
 • Deti do 2 rokov,
 • Cukrovka.

Ak máte aspoň jeden z týchto faktorov, potom bez súhlasu lekára by ste nemali používať med. Ak však lekár súhlasí, musíte prísne dodržiavať dávku, ktorú predpíše.

Ako vidíte, med má obrovský vplyv na ľudské telo, takže je veľmi dôležité konzumovať túto liečivú prírodnú látku s mierou. Zmiešajte ho s inými potravinami a každú čajovú lyžičku, ráno ju zjete. Správne a pravidelné používanie medu bude mať dobrý vplyv na organizmus..

Liečba rakoviny prostaty ľudovými liekmi je doplnená k tradičnej liečbe predpísanej onkológom. Karcinóm prostaty sa často zistí, keď už choroba ušla ďaleko. Liečba ľudovými prostriedkami vyžaduje na dosiahnutie účinku dlhú dobu a pacient má málo času. Ľudové lieky však môžu výrazne zlepšiť kvalitu života pacienta s rakovinou prostaty..

Tradičný liečitelia ponúkajú rôzne prostriedky vrátane jedovatých (hemlock, petrolej). Okrem toho možno v literatúre nájsť diametrálne protichodné názory na rovnaký spôsob liečby rakoviny pomocou ľudových liekov. Každý si sám vyberie.

Kyselina citrónová proti rakovine. Použitie citrónu pri liečbe rakoviny

Použitie citrónu pri liečbe rakoviny nie je nové. Po celé desaťročia sa vedci pýtali, či je citrón účinný pri liečbe rakoviny. Na tento účel sa uskutočnilo veľké množstvo výskumov s cieľom potvrdiť alebo naopak vyvrátiť tento vzťah.

Mnohé štúdie teda tvrdia, že citrónový extrakt ničí zhubné bunky väčšiny druhov rakoviny, vrátane rakoviny prsníka, rakoviny hrubého čreva a rakoviny pľúc. Okrem toho je deštrukcia nádoru oveľa intenzívnejšia ako pri chemoterapii, navyše bez vedľajších účinkov. Zdôrazňuje sa, že obrovskou výhodou použitia citrónového extraktu v onkoterapii je jeho deštruktívny účinok výlučne na zhubné bunky..

Vyhnite sa tvrdeniu, že citrón je 10 000 krát lepší ako chemoterapia. Takéto vyhlásenie je nevedecké a neopodstatnené. V žiadnej serióznej autoritatívnej práci sa nezistil ako vedecký fakt. Ak k tomu dôjde, nie je to preto, že citrón je účinnejší, ale preto, že chemoterapia je neúčinná. Väčšina vedcov uprednostňuje tento problém z hľadiska vplyvu potravín na zachovanie a podporu ľudského zdravia. Pozrime sa na túto otázku podrobnejšie..

Citrón v liečbe rakoviny: recepty, vlastnosti použitia

Citrón proti rakovine sa už dlho používa v alternatívnej medicíne. Vďaka prospešným vlastnostiam citrusových plodov je možné zastaviť progresiu choroby, ale na tento účel je dôležité ju správne používať..

Výhody a kontraindikácie

Toto ovocie obsahuje vitamíny, mikro a makro prvky, ktoré sa používajú pri liečbe rakoviny, vírusových a bakteriálnych chorôb. Výhodou citróna je, že:

 • posilňuje imunitný systém;
 • spomaľuje aktivitu voľných radikálov;
 • znižuje negatívne účinky karcinogénov na organizmus;
 • blokuje ďalšie delenie rakovinových buniek.

Nie všetci pacienti môžu používať tento produkt na boj proti onkológii. Aj keď má kontraindikácie. Tie obsahujú:

 • sklon k alergiám;
 • tehotenstva;
 • dojčenia;
 • zvýšená kyslosť žalúdka;
 • hypertenzia;
 • zubné choroby;
 • peptický vred žalúdka alebo dvanástnika;
 • gastroenterokolitidu;
 • cholecystitída;
 • hepatitída;
 • akútny nefrit.

Pitie citróna môže tieto choroby zhoršiť..

Stanovisko odborníkov

Mýtus, že citrón pomáha zbaviť sa rakoviny, je omnoho účinnejší ako chemoterapia. Neexistuje vedecký základ pre takéto tvrdenie, preto sa toto ovocie nemôže považovať za jediný spôsob boja proti rakovine.

Lekári však tvrdia, že liečba rakoviny citrusovými plodmi tiež prináša pozitívne výsledky. Užitočné látky, ktoré tvoria jej zloženie, zastavujú progresiu choroby a zastavujú proces delenia patologických buniek. Toto ovocie však nemožno použiť ako samostatný liek - iba súbežne s ožarovaním alebo chemoterapiou.

Ako brať citrón pre onkológiu?

Ponúkajte 3 spôsoby:

 1. Horúca citrónová voda. Pripravuje sa na základe šťavy tohto ovocia..
 2. Mrazené citróny. Proti rakovine sa ovocie používa v spojení s látkami obsahujúcimi kôru, ktoré urýchľujú ničenie rakovinových buniek..
 3. Čistá citrónová šťava. Pri liečení onkológie sa odporúča kombinovať liečivo s inými džúsmi a receptami.

Existujú dôkazy o prínose citrónovej silice v boji proti rakovinovým nádorom. Doteraz táto skutočnosť nebola vedecky potvrdená a je založená iba na osobnej skúsenosti niektorých pacientov..

Pokyny na liečbu rakoviny

Pravidelnosť používania je hlavnou podmienkou úspešnej liečby rakoviny citrónom. Je lepšie použiť celý produkt, nielen šťavu. Kôra citrusov obsahuje viac vitamínov ako dužina, takže ju nemôžete vyhodiť.

Tu je niekoľko receptov na prípravu liekov na základe tohto ovocia a pravidlá ich použitia.

Mrazený citrón

Tento recept je považovaný za najúčinnejší pri liečbe rakoviny. Mrazené ovocie obsahuje 5-10krát viac vitamínov ako čerstvé.

Pri príprave lieku postupujte podľa tohto algoritmu:

 1. Plod dôkladne umyte a dezinfikujte. Použite na to sodovú vodu alebo jablčný ocot zriedený v rovnakom pomere vodou.
 2. Vysušte a vložte výrobok do chladničky na niekoľko hodín, aby úplne zamrzol.
 3. Vyberte z mrazničky a nastrúhajte na jemnom strúhadle.

Hotové hranolčeky na použitie v čistej forme alebo ako prísada do rôznych jedál alebo nápojov.

Horúca citrónová voda

Pridajte 1 lyžičku na pol litra horúcej vody. jedlá sóda a šťava z 3 citrónov. Prísady dobre premiešajte, je dôležité, aby sa sóda rozpustila.

Liek sa užíva 3-4 týždne na lačný žalúdok.

Maximálny terapeutický účinok sa dá dosiahnuť kombináciou opísaných receptov. Citrónová šťava spolu so šupkou dodáva telu látky potrebné na zničenie rakovinových buniek a na zabránenie procesu delenia.

Pomáha citrónová šťava pri rakovine?

Konzumácia iba šťavy na izolovanú onkológiu sa neodporúča - pokiaľ nie je posilnený imunitný systém. Z tohto dôvodu bude telo schopné aktivovať intenzívnejší boj proti rakovine.

Liečba rakoviny citrónu by mala pokračovať po ďalších 1-2 týždňoch po výraznom zlepšení pohody. Liečebný priebeh trvá 1,5 až 3 mesiace, ale tento problém je potrebné vopred koordinovať s onkológom..

Používajte s inými výrobkami

Citrónové hobliny sa používajú aj s inými vitamínovými výrobkami. Mal by sa pridávať do zeleninových šalátov s mrkvou, zelerom alebo inými bylinkami. Mrazené ovocie sa odporúča jesť s cesnakom, varené alebo dusené fazule (najlepšie špargľa), brokolicu, kajenské korenie, paradajky.

Citrónová šťava sa kombinuje s inými šťavami:

 • repa;
 • mrkva;
 • zeler;
 • granátové jablko;
 • malina;
 • zázvor;
 • paradajka.

S hlavným citrónom môžete kombinovať 2 - 3 druhy džúsov. Nápoje miešajte v rovnakých pomeroch, pričom by sa mali konzumovať ihneď po príprave. Odporúča sa používať domáce džúsy, pretože balené výrobky v obchode neobsahujú tie živiny, ktoré sa nachádzajú v čerstvom stave.

Pred začatím liečby sa vždy poraďte so svojím lekárom! Tiež sa uistite, že máte dovolené konzumovať šťavu, ktorú chcete zmiešať s citrónom. Preventívne opatrenia pomôžu zabrániť negatívnym reakciám tela..

Prevencia rakoviny citróna

Citróny sú užitočné nielen pri liečbe, ale aj pri prevencii rakoviny. Vyššie opísané recepty sa môžu použiť na prevenciu počiatočného alebo opätovného rozvoja rakoviny. Dávka domáceho lieku zostáva rovnaká, ako aj pravidlá používania.

Ak hovoríme o použití citrónu v jeho čistej forme, bude stačiť použiť 150 gramov citrusového ovocia týždenne. Musíte jesť s nadšením, predtým ju umyť a dezinfikovať. Snažte sa to nepreháňať, inak sa môže vyvinúť alergická reakcia alebo hypervitaminóza.

Citrón v onkológii je vysoko účinný adjuvant. Ale bez ohľadu na to, aké užitočné vlastnosti má, nemôže byť použitý ako nezávislý liek na rakovinu! Dobre však dopĺňa priebeh liečby, zastavuje progresiu choroby, pomáha odstraňovať závažné sprievodné príznaky.

Buďte opatrní a neverte uisteniam liečiteľov, ktorí tvrdia, že toto citrusové ovocie je 100 alebo 1000-krát silnejšie ako chemoterapia. Je to podvod, ku ktorému ľudia bez vzdelania a skúseností v liečbe rakovinových patológií prichádzajú..

Produkt používajte v onkologickej terapii na odporúčanie lekára, a potom bude tento proces bezpečný a účinný.!

Citrón z rakoviny: ako ho brať proti onkológii, liečivým vlastnostiam ovocia so sódou, pravdivým alebo beletriám

Oncology Lemon - True alebo Beletrie

Jednou z metód alternatívnej onkologickej liečby je použitie čerstvých a mrazených citrónov proti rakovine. Tisíce ľudí ročne čelia rakovine a tradičná medicína v žiadnom prípade nemôže zaručiť vyliečenie. Ak rakovina nie je zistená včas, ako sa nádor vyvíja, nádor začne šíriť metastázy, čo často vedie k smrti.

Pomocou ovocia na boj proti rakovine nie je možné dosiahnuť uzdravenie, ale ich liečivé vlastnosti môžu významne zvýšiť účinnosť liečby predpísanej lekárom. Použitie citrusových plodov v kombinácii s hlavnou liečbou zlepšuje imunitný systém, ktorý je veľmi dôležitý počas liečby rakoviny, najmä v počiatočných štádiách vývoja. Je potrebné poznamenať, že produkt, ktorý ničí rakovinové bunky, sa tiež aktívne používa pri varení a pôvodne sa kombinuje s veľkým počtom rôznych jedál..

Zloženie citróna a jeho liečivé vlastnosti

Liečivé vlastnosti citrónu v onkológii sú ľudovým liečiteľom známe už veľmi dlho, vďaka čomu sa toto ovocie používa v mnohých receptoch na boj proti rakovine. Jeho hlavnou výhodou je vysoký obsah vitamínu C.

Má tiež množstvo ďalších dôležitých vlastností:

 • pomáha očistiť telo od toxínov;
 • obnovuje činnosť vnútorných orgánov;
 • zvyšuje imunitu.

Použitie kôry (citrónovej kôry) vám tiež umožňuje vyčistiť tepny nahromadených toxínov a toxínov, obsahuje viac vitamínov ako citrónová šťava. Ovocie tiež obsahuje značné množstvo antioxidantov a má antibakteriálny, antivírusový a antiparazitický účinok, čo je veľmi dôležité. Je to pozitívny účinok množstva vitamínov a minerálov, ktorý veľmi dobre dokáže eliminovať zhubné rakovinové bunky. Toto ovocie sa často používa na liečenie rakoviny pľúc, čriev, prsníka, prostaty.

Použitie citrónu pri liečbe rakoviny

Ošetrenie spočíva v pravidelnom odbere tohto ovocia. Na dosiahnutie maximálneho účinku sa odporúča užívať každý deň. V procese liečby rakoviny majú osobitný význam šupka a šťava tohto citrusového ovocia, pretože väčšina z nich obsahuje vitamíny a dôležité stopové prvky..

Citrón proti rakovine je veľmi jednoduchý:

 1. Plody sa musia umyť a dezinfikovať napríklad v octe jablčného muštu;
 2. Potom je potrebné ho vysušiť a umiestniť do mrazničky;
 3. Po úplnom zamrznutí ho stačí trieť na bežnom strúhadle;
 4. Po trení môžu byť zmrzlinové suroviny rovnako konzumované a tiež použité ako prísada do rôznych pokrmov alebo na výrobu nápojov..

Tento spôsob použitia liečivých plodov pri liečbe rakoviny sa považuje za najbežnejší, ale stále môžete používať iné recepty, ktoré pomáhajú telu bojovať proti patologickému procesu. Je to integrovaný prístup k terapii, ktorý významne zvyšuje jeho účinnosť a šance pacienta na uzdravenie.

Recepty z citrónovej rakoviny

Liečba citrónov na rakovinu v tradičnej medicíne sa praktizuje veľmi dlho. Za najúčinnejší sa samozrejme považuje mrazený citrón, pretože v tomto prípade je v ňom uložené maximálne množstvo živín. Mrazené citrusové plody, užitočné pre všetky typy rakoviny, ale stojí za to študovať aj ďalšie ľudové recepty, ktoré už opakovane preukázali svoju účinnosť v boji proti zhubným nádorom..

Teplý nápoj

Použitie horúcej vody s citrónom vám umožní zrýchliť metabolické procesy v tele a zlepšiť celkový stav pacienta s rakovinou. Na prípravu nápoja stačí vziať štvrtinový liter horúcej vody, umiestniť štvrtinu ovocia a nechať ho stáť iba päť minút, potom sa môže konzumovať. Tento nápoj sa odporúča piť každý deň na lačný žalúdok..

Citrónový nápoj so sódou

Recept je pomerne jednoduchý, musíte vziať pol litra vody, tri citróny a jednu lyžičku sódy. Vytlačte šťavu z ovocia a pridajte ju spolu s sódou do vody, zatiaľ čo voda by mala mať izbovú teplotu. Potrebujete piť vodu s citrónom a sódou ráno na lačný žalúdok.

Niektorí tradiční liečitelia tvrdia, že tento nástroj môže úplne nahradiť použitie chemoterapie. Nemali by ste ho však považovať za hlavný spôsob liečby a používať ho iba ako doplnok k liečebnému postupu predpísanému ošetrujúcim lekárom..

Citrón s cesnakom a medom

Citrón zmiešaný s medom a cesnakom môžete použiť na liečbu najrôznejších druhov rakoviny. Na prípravu tohto produktu je potrebné zmiešať jednu malú lúpanú hlavičku cesnaku s dvoma mrazenými strúhanými citrónmi a pridať do pohára medu. Potom by sa výsledné suroviny mali umiestniť do pohára, pevne uzatvoriť vekom a nechať stáť v chladničke dva dni. Príjem tejto tinktúry by sa mal vykonávať každý deň pred jedlom, dve polievkové lyžice.

kontraindikácie

Výhody rakovín na báze citrusov boli už mnohými štúdiami dokázané, existujú však určité kontraindikácie pri používaní liečivých plodov..

Takéto ošetrenie sa neodporúča, ak osoba má:

 • alergické reakcie;
 • gastritída alebo vred;
 • zápal pankreasu
 • hypertenzia;
 • hypervitaminóza.

Predtým, ako začnete s liečbou rakoviny citrónmi, mali by ste sa určite poradiť so svojím lekárom.

Skúsený odborník vám určite povie, ako z týchto plodov získať prostriedky na rakovinu, aby ste dosiahli čo najväčší účinok. Ak má pacient kontraindikácie na používanie citrusových plodov, môže byť samotná liečba rakoviny sama o sebe veľmi nebezpečná. V takom prípade môžete na rakovinu použiť napríklad iné ľudové lieky? bylinky, tinktúry, čierny rascový olej.

Prevencia citrónovej onkológie

Vďaka jedinečnému zloženiu majú citróny významný priaznivý účinok na celé telo. Tento účinný liek je kľúčom k ochrane pred rakovinou. Vďaka obsahu flavonoidov a limonoidov toto ovocie účinne inhibuje vývoj nádoru a dobre odstraňuje rakovinové bunky. Znižuje riziko rakoviny desaťkrát, dokonca aj u ľudí s genetickou predispozíciou na rakovinu.

Citrón nie je ťažké zahrnúť do dennej stravy, pretože je to všestranný produkt, ktorý úžasne kombinuje so širokou škálou jedál. Citrón môže napríklad dopĺňať pokrmy z rýb alebo mäsa. Aj keď nepridáte jedlo, môžete len raz denne vypiť citrónovú šťavu zriedenú vo vode. Telo tak dostane najmenej potrebnú dávku vitamínu C.

Rakovina Soda Lemon

Rakovina je nebezpečné onkologické ochorenie, ktoré sa vyskytuje nielen u ľudí a zvierat, ale aj u rastlín. Na jej prevenciu existuje veľa prostriedkov. Rakovina citrón a sóda sa používajú pri všetkých typoch chorôb. Ich výhodou je dostupnosť komponentov, ako aj šetrnosť životného prostredia k liečivu..

Rakovina Soda Lemon

Výhody citrónov pri rakovine

Citrón proti rakovine sa používa vďaka svojmu bohatému zloženiu. Okrem vitamínov a minerálov obsahujú citrusové plody aj citróny, ktoré sú spojivami štruktúry. Ich pôsobenie bojuje proti proliferácii buniek rakoviny prsníka indukciou apoptózy. Vystavenie alkalickému prostrediu tiež spomaľuje vývoj nádoru.

Hormón tiež pôsobí proti bunkám iných typov chorôb. Liečba citrónom pomáha pri rakovine vaječníkov a krčka maternice.

Pravidelné používanie mrazeného citrusového ovocia tiež znižuje riziko rakoviny krku 2-krát a lieči ho v skorých štádiách. Tiež 200 g citrónov denne znižuje riziko opuchu žalúdka a kolorektálneho ochorenia..

Prítomnosť citrusových vitamínov v skupinách B1 a C umožňuje nielen zabrániť rakovine, ale aj spomaliť vývoj nádoru. Aby ste predišli rakovine prsníka denne, musíte jesť 70 g produktu.

V citrusových plodoch je užitočná nielen dužina, ale aj semená. Kosti ošetrené citrónom na rakovinu majú chemoprofylaktické a cytotoxikologické účinky.

Výhody rakoviny sodíka

Jedlá sóda bráni rozvoju rakoviny prsníka. Pôsobí ako prevencia a chráni lymfatické spojenia..

Výhody použitia sódy sú tiež pre rakovinu prostaty, a to aj v neskorších štádiách. Ako prevencia proti recidíve sa predpisuje ako adjuvans. Soda má komplexný účinok na organizmus a zlepšuje fungovanie vnútorných orgánov, čo zvyšuje boj proti rakovine.

Dodatočný účinok sódy:

 • znižovanie cholesterolu;
 • odstránenie ohnísk zápalu;
 • zlepšenie nervového systému;
 • ničenie vírusov a infekcií;
 • čistenie pečene a obličiek;
 • odstránenie prebytočnej vody z tela;
 • normalizácia krvného tlaku.

Aplikácia produktu

Soda zvyšuje pôsobenie citrónu

Zmrazené citróny ako protirakovinové činidlo dopĺňajú hlavnú liečbu. Ovocie sa nakrája na plátky a zmrazí sa v mrazničke. Lepšie je jesť s jedlom 3x denne. Mrazený strúhaný citrón z rakoviny sa tiež pridáva do iných jedál..

Na prevenciu tejto choroby sa pripravuje špeciálny nápoj. Citrón proti rakovine zvyšuje účinok v kombinácii so sódou.

 • zriedi 30 g jedlej sódy v 200 ml vody;
 • do zmesi pridajte 50 ml citrónovej šťavy;
 • dôkladne premiešať a trvať na tom.

Je lepšie vziať liek z citrónu pomocou sódy z rakoviny ráno pred jedlom alebo po ľahkých raňajkách. Každý pije naraz. Na pomoc s liekom sa liek pripravuje znova. Citrónová šťava si nezachová prospešné vlastnosti dlhšie ako hodinu, aj keď používate chladničku.

Je zakázané piť lieky na plný žalúdok. Spôsobuje poškodenie tela, ktoré sa prejavuje nevoľnosťou, zvracaním a bolesťou v žalúdku.

Pitie drogy je potrebné denne po dobu 2 týždňov. Ak liek nepomôže, zastavte sa na 14 dní a potom zopakujte priebeh.

kontraindikácie

Užívanie tejto drogy je zakázané:

 • vredy;
 • choroby srdca;
 • alergie na citrusové plody;
 • tehotenstva a laktácie;
 • individuálna neznášanlivosť na sódu.

Aby ste sa uistili, že liečba je bezpečná, mali by ste navštíviť lekára. Nadbytok sódy v tele spôsobuje výskyt alkalózy.

Možné poškodenie pri nadmernom používaní lieku:

 • porušenie kyslej rovnováhy;
 • ochorenia pečene a obličiek;
 • patológia srdca;
 • kognitívne dysfunkcie;
 • kóma.

Rakovina citrón

Početné štúdie ukázali, že citrón je veľmi účinný prostriedok proti rakovine. Známe ovocie má veľa užitočných vlastností a ľudoví liečitelia tvrdia, že takáto prírodná zložka môže nahradiť chemoterapiu. Lekári nespochybňujú pozitívne účinky ovocia, ale trvajú na jeho použití iba v kombinácii s hlavnou liečbou drogami.

Zloženie a užitočné vlastnosti

V buničine samotného ovocia sú obsiahnuté všetky užitočné prvky citrusov, hoci kôra citrónov je tiež bohatá na minerály a vitamíny. Ovocie obsahuje veľké množstvo kyseliny citrónovej, ktorá je dôležitou účinnou látkou pri liečbe rakoviny citrónu. Obsahuje éterický citrónový olej, flavonoidy, glykozidy, vlákninu a pektín. Hlavné zložky kompozície:

 • vitamíny A, B1, B2, B5, B6, C, E, PP, D;
 • chlór, draslík, horčík, sodík, fosfor;
 • železo, fluór, bór, meď, zinok, mangán;
 • organické kyseliny;
 • cukor, bielkoviny, komplexné uhľohydráty, prírodné tuky.

Vysoký obsah kyselín prispieva k rýchlej a účinnej aktivácii imunitného systému, čo je veľmi dôležité v boji proti takým chorobám, ako je rakovina. Ovocie, ktoré vyživuje ľudské telo užitočnými látkami, pomáha stabilizovať všeobecné pozadie stavu pacienta s rakovinou, obnovuje normálnu funkčnosť ochranných faktorov, ktoré pomáhajú rýchlejšej rehabilitácii. Pozitívne účinky citrónu v onkológii:

Citrus pomáha čistiť telo od ťažkých kovov a zlepšuje celkový stav pacienta.

 • má silný imunostimulačný účinok;
 • vyživuje telo vitamínmi, minerálmi a inými prospešnými látkami;
 • Má protizápalové, antibakteriálne účinky;
 • zjemňuje agresívnu dynamiku chemoterapie;
 • zlepšuje celkový stav pacienta;
 • upokojujúci účinok na centrálny nervový systém;
 • znižuje kyslosť;
 • čistí telo od ťažkých kovov;

Späť na obsah

Indikácie pre použitie

Všetky recepty na báze citróna sa môžu použiť na liečenie rakoviny ako pomocná metóda. Terapia jedným ovocím nestačí na úplnú remisiu choroby. Liečba rakoviny by mala prebiehať iba pod dohľadom onkológa a riadiť sa všetkými jej pokynmi..

Tradičná medicína považuje citrónové ovocie za prírodnú chemoterapiu, lekári majú o tom trochu iný názor. Pozitívne účinky ovocia však stále nie sú sporné. Citrón má silný vplyv na rast a reprodukciu rakovinových buniek, chemické zložky v ňom obsiahnuté prispievajú k ničeniu patogénnych mikroorganizmov. Je známe, že zhubné nádory sa vyskytujú v kyslom prostredí, expozícia citrusom obnovuje alkalické prostredie a to neumožňuje rozvoj nádoru. Liečba rakoviny citróna sa považuje za aktívnu vďaka obsiahnutým lemonoidom, ktoré majú škodlivý vplyv na rakovinové bunky. Citrus svojou pomocou prispieva k rýchlej rehabilitácii týchto druhov rakoviny:

Látky citróna nepriaznivo ovplyvňujú malígne prejavy, najmä používané na liečbu leukémie.

 • hrubé črevo
 • pankreasu;
 • prostatu;
 • ženské pohlavné orgány;
 • pečeň
 • neuroblastómu;
 • mliečna žľaza;
 • leukémie.

Späť na obsah

Ako použiť?

Alternatívna medicína má k dispozícii veľké množstvo receptov založených na zdravom ovocí. Pri liečbe rakoviny sa používa celá štruktúra citrusov - šťava, dužina, semená, kôra. Správne používanie citrónu bude mať pozitívny vplyv na telo, pomôže pacientovi ľahšie preniesť chemoterapeutické kurzy pôsobením na významné zvýšenie imunity a prispeje k rýchlemu uzdraveniu..

Liečivá šťava

Čerstvo vylisovaný nektár z citróna sa pri liečbe rakoviny používa rôznymi spôsobmi. Recepty a použitie:

 • Čistá šťava. Vyberte si zrelé ovocie, opláchnite tečúcou vodou a vytlačte z neho všetku tekutinu. Semená uvoľnené z buničiny by sa nemali odstraňovať, musia sa konzumovať s nektárom. Vypite celý prijatý objem nápoja pol hodiny po jedle.
 • Citrónová šťava a sóda. Pridajte rovnaké množstvo prevarenej chladenej vody k tekutine vylisovanej z ovocia a do výsledného roztoku zmiešajte 20 - 25 g jedlej sódy. Pite trikrát denne.
 • Imunostimulačný nápoj. Do čistého citrusového nektáru pridajte 1 polievkovú lyžicu. l tekutý med a 1 lyžička. propolis. Užívajte 3-4 krát denne.

Späť na obsah

Citrónová voda

Takýto nápoj, pripravený na báze zdravého ovocia, je vynikajúcou možnosťou na prevenciu rôznych chorôb a je pozitívnou súčasťou obdobia pooperačnej a chemoterapeutickej rehabilitácie. Tento spôsob aplikácie bude mať liečivý, imunologický a protizápalový účinok. Pri liečení existujúcej rakoviny nebude stačiť jeden taký nápoj, v takýchto prípadoch efektívnejšia citrónová kôra. Pripravuje sa jednoducho: šťava z citrusov sa vtlačí do pohára teplej tekutiny a ráno sa vypije na lačný žalúdok.

Iné recepty

Najúčinnejším je mrazený citrón na rakovinu. Pozitívna dynamika sa vysvetľuje použitím celej štruktúry plodu. Týmto spôsobom telo dostáva všetky prospešné látky, ktoré obsahuje. Spôsob použitia:

 1. Umyte veľký citrón, utrite ho papierovou utierkou a vložte ho do plastového vrecka, pošlite ho do mrazničky na 10 hodín.
 2. Po uplynutí času vyberte citrusy a držte ich vo vode 10 sekúnd, mala by byť mierne horúca.
 3. rošt.
 4. Počas dňa použite výslednú zmes a pridajte ju do hlavných jedál alebo jednotlivo.

Späť na obsah

kontraindikácie

Jedným z vedľajších účinkov takejto terapie je alergická reakcia na citrón..

Pravidelné používanie liečivého ovocia je aktívnou prevenciou zhubných novotvarov, má pozitívny trend v liečbe existujúcej rakoviny, ale táto prírodná zložka má svoje kontraindikácie. Neodporúča sa používať citrón, ak má pacient v anamnéze chronický vred, pankreatitídu, gastritídu, zápal hrdla a dýchacích ciest a vysoký krvný tlak. Takúto liečbu nemôžete použiť na individuálnu neznášanlivosť komponentu.

Citrónová rakovina

Citrusová rastlina ako citrón je známa všetkým ľuďom. Má nielen príjemnú kyslú chuť, ktorá sa často používa pri varení, ale aj ovocie má úžasné liečivé vlastnosti. Po mnoho rokov sa pri varení citróny používajú na dodanie jedla jedinečnej chuti, ale má tiež veľa prvkov a vitamínov, ktoré sú potrebné pre ľudské telo. Citrónová kôra však používa iba málokto, hoci obsahuje všetky potrebné látky, ktoré sú schopné vyrovnať sa s rakovinou a inými onkologickými chorobami. V tomto ohľade sa v ľudovom liečiteľstve často používa onkológia s citrónom..

Prospešné vlastnosti citróna

Toto ovocie je schopné:

 • Pomoc pri liečbe rakoviny;
 • Používanie citrusov vám umožňuje odstraňovať toxíny z tela;
 • Ovplyvňuje imunitný systém, a tým ho posilňuje a tiež spomaľuje činnosť voľných radikálov, ktoré môžu byť škodlivé pre ľudské zdravie;
 • Môže sa použiť ako externá aplikácia na normalizáciu kožných tkanív;
 • Pomáha bojovať proti bolesti kĺbov.

Tu sú len hlavné, dobre známe pozitívne aspekty citrónu. Hlavnou vecou pri používaní tohto ovocia je zabezpečiť, aby bolo šetrné k životnému prostrediu. V opačnom prípade by sa mal produkt spracovať, najmä opláchnuť a dezinfikovať, aby sa zo šupky odstránili škodlivé pesticídy..

Mrazené citróny - liek na rakovinu

Už dlho je známe, že citrus má vynikajúce vlastnosti v boji proti vírusom a má tiež antibakteriálne vlastnosti. Ovocie je schopné chrániť a chrániť telo pred škodlivými baktériami alebo rôznymi vírusmi, ktoré vedú k množstvu chorôb.

Citrón sa tiež často používa na boj:

 • vysoký tlak
 • Parazity a červy;
 • Pomáha upokojiť nervový systém a zmierňuje únavu.

Ďalšia rastlina môže pomôcť liečiť choroby súvisiace s rakovinou, ale taký objav sa objavil nedávno. Metóda liečby ovocia proti rakovine sa spravidla používa ako ďalší liek k hlavnému priebehu liečby zhubných nádorov. Tieto plody sa niekedy používajú ako náhrada za chemoterapiu, pretože môžu mať výraznejší výsledok. Preto sa v tradičnej medicíne predpokladá, že mrazené citróny sú vynikajúcim liekom na boj proti rakovine. Čo spôsobilo tento účinok?

Všetko je celkom jednoduché, výťažok z tohto produktu výrazne ovplyvňuje rakovinové bunky, výsledkom je, ako sa ukázalo, ich zničenie. Pokiaľ ide o benígne bunky, nepodliehajú takémuto ničeniu. Chemoterapia je na tomto princípe.

Pri skúmaní otázky, ako je mrazený citrón užitočný pre rakovinu, by sa malo zdôrazniť, že je schopný obnoviť a normalizovať alkalické prostredie. Nedovoľuje však rozvoj a rast nádorov a rakovinových buniek. To znamená iba jednu vec, citrón obmedzuje rast a akýkoľvek ďalší vývoj zhubných buniek.

Doteraz sa uskutočnilo veľa rôznych štúdií o tomto ovocí a boji proti rakovine. Na základe výskumu vedci dokázali jednotne vyvodiť záver, že citrus obsahuje veľmi veľké množstvo chemikálií, ktoré bránia rozvoju rakoviny, a slúžia ako preventívne opatrenie pri vývoji takejto choroby. Veľmi účinné ovocie v boji proti rakovine prsníka.

Vedci a odborníci dokázali s istotou povedať, že produkt je desaťtisíckrát najlepším liekom ako adriamycín. Táto droga sa na boj proti rakovine často používa a široko distribuuje po celom svete.

Najväčšou výhodou tohto ovocia je to, že nemá škodlivý vplyv na zdravé a kvalitné bunky. V tejto súvislosti ho môžu používať všetci ľudia, je to neškodné.

Použitie citróna v onkológii sa môže použiť na rakovinu hrubého čreva a pankreasu. Bojuje aj s rakovinou prostaty a pečene, vynikajúcim liekom na boj proti leukémii a neuroblastóme..

Citróny proti rakovine, recept na varenie

Aby citrón mal maximálny účinok a účinok na rakovinové bunky, mal by sa pravidelne používať. Zároveň sa odporúča konzumovať celý produkt bez toho, aby z neho vytláčal šťavu. Je obzvlášť dôležité používať šupku, pretože obsahuje všetko, čo potrebujete. Ak chcete použiť ovocie proti tejto chorobe, mali by ste vedieť, ako odobrať citrón z rakoviny:

 • Spočiatku je potrebné produkt umývať a dezinfikovať. Použite na to octu sódy alebo jablčný mušt, v ktorom je ovocie ponechané na krátku dobu.
 • Potom sa produkt vysuší a umiestni do mraziacej komory. Týmto sa z nej odstráni maximálna výška výhody;
 • Potom, po úplnom zmrazení, nastrúhajte;
 • Výsledné čipy sa môžu použiť v akejkoľvek forme. Môže sa používať v čistej forme a pridávať do jedál a rôznych nápojov.

Toto je jednoduchý spôsob, ako zobrať mrazenú citrón proti rakovine doma..

Môžete tiež použiť ďalší predpis, ktorý môže bojovať proti rakovinovým bunkám a ktorý tiež nahrádza chemoterapiu:

 • Budete musieť pripraviť 0,5 litra vody, kde sa pridá 1 lyžička. sóda, ako aj šťava z 3 citrónov;
 • Ak chcete použiť takúto tekutinu, mala by byť na lačný žalúdok;
 • Odporúča sa piť liek, aj keď sa rakovina uzdravila..

Oba tieto recepty sa najlepšie používajú spolu vo dvojiciach. V tomto prípade to bude veľmi dobrý účinok, pretože v ovocnej šťave a jej kôre sú rôzne látky, ktoré sa zhromažďujú do jednej „vitamínovej bomby“..

Kôra ovocia obsahuje lemonoidy, ktoré aktívne ničia rakovinové bunky. Citrónová šťava umožňuje obohatiť telo vitamínmi a minerálmi.

Malo by sa tiež poznamenať, že jeden citrón obsahuje asi 22 rôznych antikarcinogénnych prvkov, napríklad:

 • Limonin;
 • Citrusový pektín;
 • Flavonol glykozid.

Ak veríte výskumu a údajom jednej austrálskej organizácie, potom aj jeden citrón denne môže znížiť počet nových rakovinových buniek o 50%. Na účely prevencie sa odporúča konzumovať 150 gramov citróna týždenne. Tu sú snáď všetky liečivé vlastnosti citrónu v onkológii a recepty na jeho použitie.

Čerstvé a mrazené citróny proti rakovine: komplexný prehľad

Rakovina je nebezpečná a nevyliečiteľná rakovina. Je veľmi dôležité ho včas rozpoznať, pretože sa rýchlo rozvíja a rozširuje metastázy do celého tela. Úmrtnosť na túto patológiu je veľmi vysoká. Keď ľudia sklamú diagnózu, ľudia sa často uchyľujú k tradičnej medicíne, sú pripravení použiť akékoľvek metódy. Jedným takýmto liekom je mrazený citrón proti rakovine. Na prvý pohľad sa tento nástroj javí ako neúčinný a smiešny v boji proti malígnemu nádoru, ale jeho liečba dáva pozitívne výsledky. Jedinou podmienkou úspešného ošetrenia je použitie ovocia, ktoré sa pestuje v ekologicky čistých oblastiach. Ak nie je známy ich pôvod, odporúča sa dezinfikovať, aby sa eliminovali pesticídy..

Priaznivé vlastnosti

Oncology Lemon je liek, ktorý ničí rakovinové bunky. Tradičná medicína tvrdí, že jej sila je niekoľkokrát väčšia ako chemoterapia. Najmä veľa užitočných látok v koži z ovocia, takže je desaťkrát lepšie v boji proti toxínom. Prvky obsiahnuté v citróne pomáhajú zastaviť činnosť iba malígnych buniek, ktoré majú viac ako dvanásť druhov rakoviny.

Medzi hlavné vlastnosti citróna patrí schopnosť čistiť telo toxíny a toxíny, normalizovať činnosť vnútorných orgánov, ktoré odstraňujú škodlivé látky. Toto ovocie tiež posilňuje imunitný systém, zastavuje činnosť voľných radikálov, čo umožňuje vylúčiť vývoj patológií v budúcnosti. Citrónová kôra obsahuje veľké množstvo vitamínov, antioxidantov a éterických olejov, ktoré môžu pomôcť pri liečbe rakoviny.

Citrón v rakovine obnovuje zásadité prostredie, ktoré pomáha zastaviť rast a vývoj rakovinových nádorov. Vedci dokázali, že tento potravinový produkt je desaťkrát účinnejší ako adriamycín, ktorý sa často používa na liečbu rakoviny.

Poznámka! Pri použití alternatívnej medicíny je potrebné konzultovať s onkológom. Citrón nemôžete použiť ako jediný prostriedok na liečbu onkológie, môže sa používať v kombinácii s liekmi predpísanými lekárom..

Mrazené citróny proti rakovine

Pri zmrazovaní celého ovocia sa zvyšuje obsah živín v nich. Mnohí hovoria, že citrón nie je schopný vyliečiť chorobu. Môže sa však použiť ako preventívna metóda, pretože jej zložky pomáhajú zastaviť rozvoj rakovinových nádorov, ale nevylučujú ich. Citróny bránia rozvoju nádorov, keď sa konzumujú každý deň po dlhú dobu..

Poznámka! Citróny sa odporúčajú ako doplnok k základnej liečbe rakoviny. Použitie ovocia niekedy viedlo k lepšiemu výsledku ako pri liečbe cytostatikami.

Jednoduché lieky na rakovinu

Najskôr sa zrelé ovocie umyje a dezinfikuje roztokom sódy alebo octom jablčného muštu. Potom sa citróny vložia do mrazničky a nechajú sa, až kým nebudú úplne zmrazené. Potom sa mrazené citróny vytiahnu a nastrúhajú bez toho, aby sa olúpali. Hotový produkt sa odporúča používať každý deň v množstve sto päťdesiat gramov. Dá sa pridať do omáčok, hlavných jedál, dezertov, šalátov, koktailov atď..

Každý deň môžete piť vodu s citrónom alebo si z ovocia pripraviť prirodzenú šťavu z ovocia. Pomáha to zastaviť rast abnormálnych buniek a zlepšuje stav chorého.

Jedným z dobrých receptov na čistenie tela zásady je citrón s jedlou sódou. Na tento účel vytlačte šťavu z citróna, rozriedite ju vodou a potom pridajte pol lyžičky sódy. Pripravená protirakovinová látka sa konzumuje trikrát denne, dve čajové lyžičky pred jedlom. Samotná sóda je tiež terapeutickým činidlom proti rozvoju nádorov a plesňových ochorení, ktoré vyvoláva rozvoj onkológie.

Poznámka! Nedá sa jednoznačne povedať, že liečba rakovinových nádorov citrónom je pravdivá alebo fikčná. Jediné, čo je známe pre určité, pravidelné používanie týchto plodov, však pomáha zastaviť vývoj rakovinových buniek. Preto sa odporúča používať ho ako preventívne opatrenie..

Existujú kontraindikácie pre použitie:

 • hypervitaminóza;
 • peptický vred a gastritída;
 • alergické reakcie;
 • zápal pankreasu
 • hypertenzia a infekcie krku.

Spolu s citrusmi sa na liečenie rakoviny môžu použiť rôzne bylinky a tinktúry z čierneho rascového oleja. Pozitívne pôsobí na telo chorého, normalizuje jeho imunitu, metabolizmus, ktorý pomáha v boji proti rakovinovým nádorom. Metóda liečby a prevencie je denné použitie jednej čajovej lyžičky oleja vo vnútri. Výhody tohto nástroja dokázali mnohí vedci. Môžete tiež použiť ďalšie tinktúry, bylinky.

Ovos tiež poskytuje dobré výsledky, ktoré pôsobia ako zdroj energie, ktorý bude zameraný na boj proti rakovine. Ovos prispieva k zvýšeniu počtu leukocytov, k normalizácii imunitného a endokrinného, ​​ako aj kardiovaskulárneho systému. Mnoho liečiteľov odporúča tento liek v kombinácii pri hlavnej liečbe patológie..

Používanie citrónu s jedlou sódou pomáha v boji proti rakovinovým bunkám a iným chorobám.

Loyd Jenkins z Budwig Center hovorí: „Ak ste každý deň pripravení robiť jednu vec, ktorá vám môže pomôcť radikálne bojovať proti rakovine a zvýšiť vašu energiu, pitie citrónovej šťavy s jedlou sódou by malo byť prvou v zozname takýchto postupov. Okrem toho, že citrón je účinným prostriedkom na čistenie tela, v kombinácii s jedlou sódou, preukázal protirakovinové vlastnosti vďaka obsahu lemonoidov - fytochemikálií, ktoré sa nachádzajú v mnohých citrusových plodoch. Zdá sa, že lemonoidy pomáhajú ničiť ochrannú vrstvu, ktorá pokrýva rakovinové bunky. Citrón tiež vykazuje silný antimikrobiálny účinok, testovaný v štúdii skúmajúcej myšlienku, že rakovina je veľmi podobná hube žijúcej v tele. Na liečbu rakoviny ako huby možno použiť rôzne metódy a niektoré z nich ukazujú, že hydrogenuhličitan citrónový a sóda môže pomôcť v boji proti hube, ktorá spôsobuje rôzne druhy rakoviny. “.

Johanna Budwig obhajovala používanie čo najväčšieho množstva organických zlúčenín. Zvýšenie množstva citrónu v potrave je jedným z najjednoduchších a najprirodzenejších spôsobov zavedenia vysoko zásaditých zlúčenín do tela. Použitie citrónu spolu s jedlou sódou pomáha v boji proti rakovinovým bunkám a iným chorobám. Spoločne zvyšujú schopnosť tela zbaviť sa toho, čo by mohlo spôsobiť tieto choroby spočiatku, a to z dôvodu vysokej kyslosti a nízkeho obsahu kyslíka..

Existujú ľudia, ktorí tvrdia, že citrón je liekom na rakovinu, a tí, ktorí tvrdia, že na to neexistuje žiadny dôkaz. Tvrdenie, že citrón je autonómny liek, je neprimerané, ale bolo by ešte menej opodstatnené nepoužívať taký užitočný produkt ako citrón v boji proti rakovine. Viac sa dá povedať o bikarbonátoch sodíka a vápnika, pretože existuje veľa dôkazov o tom, že sú jedným z najlepších pomocníkov v boji proti rakovine, ktoré by žiaden pacient nemal ignorovať..

Citrónová šťava zriedená vodou nie je vôbec drahá, udržuje zdravú farbu pleti, pomáha tráveniu a schudnúť. Pretože atómová štruktúra citrónovej šťavy má podobnú štruktúru ako zažívacie žalúdočné šťavy, spôsobuje to, že pečeň vytvára žlč, ktorá pomáha jedlu voľne sa pohybovať cez zažívací trakt a celé telo. Citrónová šťava zriedená vodou tiež pomáha pri trávení a upokojuje žalúdočné ťažkosti. Je užitočný pre fungovanie enzýmov v tele, stimuláciu pečene a odstraňovanie toxínov z tela..

Citrónová voda nielen uhasí smäd lepšie ako ktorýkoľvek iný nápoj, ale tiež dodáva telu množstvo vitamínov, minerálov a životne dôležitých stopových prvkov. Je to tiež skvelý zdroj energie po prebudení zo spánku, pretože tkanivá nášho tela sú dehydratované a zúfalo potrebujú tekutiny na odstránenie toxínov z nich..

„Konzumujem až jeden a pol kilogramu citrónu každé 3 až 4 dni. Stláčam celú citrón - šupku, semená... všetko dohromady. Zmiešam ½ šálky šťavy s jedným a pol litra destilovanej vody a vypijem ju počas dňa a pred spaním. Citrónová šťava je prvá vec, ktorá sa každé ráno dostane do žalúdka. Od začiatku som sa nikdy necítil lepšie. Z žiadneho dôvodu som stratil takmer 4,5 kilogramu a viac som nevychladol alebo nemal chrípku. “.

Citrónová voda je mimoriadne užitočná a pri kombinácii s jedlou sódou sa stáva prvotriednym terapeutickým činiteľom. Takmer každá národná kuchyňa používa citrónovú šťavu ako zvýrazňovač chuti a aviváže pre potraviny. Kým citrónová šťava má pomerne silný adstringentný účinok, je tiež veľmi osviežujúca a obsahuje látky, ktoré pomáhajú bojovať proti rakovine a predchádzať jej rakovine. Vedci zistili, že citrusové plody chránia pred rakovinou tráviaceho traktu a horných dýchacích ciest..

Aj keď niektorí pacienti s rakovinou úspešne používajú melasu z javorového sirupu, medovú alebo čiernu trstinu melasy zmiešanú so sódou, zo zrejmých dôvodov uprednostňujem citrón namiesto akéhokoľvek druhu cukru. Napriek skutočnosti, že Dr. Tullio Simonchini odporúča cukor spolu s jeho intravenóznou injekciou sódy, je skôr výnimkou ako pravidlom používať cukor ako zložku pri akýchkoľvek protirakovinových postupoch. Nízky príjem cukru je jedným z hlavných odporúčaní pri liečbe rakoviny a iných chorôb..

Niektorí ľudia však pijú citrónovú šťavu s medom na prevenciu a med má svoje vlastné protirakovinové vlastnosti. Med má rakovinové a protinádorové vlastnosti. A musíte pamätať na to, že napriek odporúčanému nízkemu príjmu cukru je pre nás glukóza nevyhnutná minimálne ako voda a vzduch. Hlavným problémom je forma, v ktorej glukóza vstupuje do tela.

Alberto Jalabe Bukay hovorí: „Moje odporúčania sú veľmi jednoduché - pacienti s rakovinou berú perorálne kyselinu citrónovú, 10 až 15 gramov čistej kyseliny citrónovej pri každom jedle (jednu malú polievkovú lyžicu každých 8 hodín) plus antacidá, ako je omeprazol alebo sukralfát). Dnes sa viac ako 80% pacientov s rakovinou, z ktorých väčšina je nevyliečiteľne chorých, po perorálnom podaní kyseliny citrónovej zlepšilo. ““

Bukai tvrdí, že „Kyselina citrónová bráni rozkladu glukózy, ktorý je hlavným zdrojom energie pre mitochondrie. To sa dosahuje zavedením citrátu pacientom s rakovinou, pretože potláča enzým fosfofruktokinázu, komplex pyruvátdehydrogenázy a enzým Krebsov cyklus dehydrogenázy sukcinátu, preto sú mitochondrie nútené obmedzovať ich metabolizmus, a navyše citrát v zásade znižuje schopnosť buniek rozmnožovať sa.

Michael Murray hovorí: „Citron, najmä jeho chuť, je okrem svojho bohatého obsahu vitamínu C vynikajúcim zdrojom terpénov, napríklad D-limonénu. Termín terpény sa môžu spájať s detergentmi, ale hoci sa prirodzene sa vyskytujúce terpény používajú v mnohých organických čistiacich prostriedkoch ako alternatívy k syntetickým terpénom, hlavnými zdravotnými výhodami terpénov sú protirakovinové látky - na prevenciu a pravdepodobne na liečba ".

V štúdii uskutočnenej v Cancer Center na Arizonskej univerzite dostalo 43 žien s novodiagnostikovanou operabilnou rakovinou prsníka na odstránenie nádoru prsníka 2 gramy limonénu denne počas 6 týždňov pred operáciou. Výsledky ukázali, že D-limonén je prevažne koncentrovaný v tkanivách prsnej žľazy a dosahuje vysokú koncentráciu (v priemere 41,3 mikrogramov na gram tkaniva). Výsledky tiež ukázali, že zvýšenie koncentrácie D-limonénu viedlo k 22% zníženiu expresie nádorových markerov. Najmä D-limonén znížil expresiu cyklínového markera Dl. [1]

Najlepšie výsledky dosiahnete použitím všetkých zložiek citróna. Citrónová kôra obsahuje 5-10krát viac vitamínov a živín ako jej dužina a šťava. Vo väčšine predstaviteľov rastlinného sveta sa životodarné látky nachádzajú v šupke, semenách a buničine. V ajurvédskej medicíne sa citrónová kôra používa na detoxikáciu pečene. Stimuluje chuť do jedla, podporuje vylučovanie žalúdočných štiav a obsahuje citrón a najmenej 45 antioxidačných flavonoidov, pektín a vitamín C - o ktorých je známe, že bránia rakovinovým procesom a zvracajú ich..

Pomocou hydrodistilácie izolovali čínski vedci citrónové éterické oleje a testovali ich na bunkových líniách adenokarcinómu krčka maternice. Zistili, že tieto éterické oleje nielen blokujú šírenie rakovinových bunkových línií, ale tiež obsahujú oxidačné voľné radikály z vystavenia zdravým bunkám..

Citronella Terpenes in Lemon

Štúdia uverejnená v roku 2015 v časopise Archív biochémie a biofyziky ukazuje, že terpény citronely v citrónových éterických olejoch zastavujú rast rakovinových buniek vrátane rakovinových buniek pečene pomocou čuchovej stimulácie. Inými slovami, citronella terpény aktivujú určité čuchové receptory umiestnené v tele, aby sa zabránilo metastázovaniu rakoviny..

„Terpény dokážu v bunkách aktivovať signalizačné procesy aktiváciou čuchových receptorov,“ napísali autori tejto štúdie tlačová správa vydaná v januári 2015. „Tieto receptory sa koncentrujú hlavne v nosnej dutine, ale preukázalo sa [ako v texte], že sú prítomné vo všetkých typoch ľudských tkanív vrátane kože, prostaty a spermií. „Terpény sú do veľkej miery ovplyvnené karcinogenézou a rastom rakovinových buniek.“

Jedlou sódou je hydrogenuhličitan sodný

Gersonov inštitút zastáva opačný názor na použitie hydrogenuhličitanu sodného v protokole o rakovine. Ak sa však pozriete na to, prečo je bikarbonát dobrý, prečo to funguje, môžete vidieť, že je viac ako užitočný. Každý pacient s rakovinou musí pochopiť a vziať do úvahy, prečo niečo také lacné ako sóda na pečenie môže byť ich najlepším ošetrujúcim priateľom..

Bikarbonát dodáva telu náboj kyslíka, pretože do tela okamžite dodáva veľké množstvo oxidu uhličitého (CO2), vďaka čomu sa do buniek dodáva viac kyslíka. Použitie hydrogenuhličitanu sodného a draselného sa praktizuje v medicíne oxidu uhličitého (CO2 liek). Stručne povedané, keď hladina CO stúpa v tele pacienta2 po aplikácii hydrogenuhličitanu alebo pomalého dýchania sa súčasne zvyšuje hladina kyslíka, pH a napätie bunky.

Keď sa do pohára pridá uhličitan sodný v pohári, začne sa vrieť, pretože sa tvorí CO2. To isté sa deje v žalúdku, keď sa citrón nepoužíva. Kyselina žalúdočná robí to, čo robí kyselina citrónová v pohári. Na druhej strane kyselina citrónová plní funkciu žalúdočnej šťavy, ktorá môže byť veľmi dôležitá v prípade zvýšeného stresu alebo u starších pacientov v prípade možného nedostatku kyseliny chlorovodíkovej v žalúdku. Na to, aby bikarbonát fungoval, je potrebné dostatočné množstvo kyseliny, rovnako ako kyselina, aby úplne strávila naše jedlo.

Alina Vasilieva a Dr. David Nias napíšu: „Na konci 19. storočia vedci Bohr a Verigo objavili veľmi podivný zákon - zníženie hladiny CO2 v krvi vedie k zníženiu množstva kyslíka dodávaného do buniek tela, vrátane mozgu, srdca, obličiek atď. Ukázalo sa, že oxid uhličitý (CO2) je zodpovedný za vzťah medzi kyslíkom a hemoglobínom. Ak je hladina CO2 v krvi - pod normálne to vedie k ťažkostiam pri uvoľňovaní kyslíka z hemoglobínu. Toto je Verigo-Bohrov efekt. “

V klinických podmienkach sú nízke hladiny kyslíka a oxidu uhličitého obvykle vzájomne prepojené. Terapeutické zvýšenie CO2, vdychovaním tohto plynu zriedeného vzduchom je často účinným spôsobom nasýtenie krvi a tkanív kyslíka kyslíkom. Použitie hydrogenuhličitanu ústne a v kúpeli zvyšuje hladinu CO2 (bikarbonát) v krvi, ako aj pomalé dýchanie.

Oxid uhličitý je neutrálna nepolárna molekula, ktorá sa môže ľahko rozptyľovať cez membránu. Bikarbonát - nabitá forma CO2, ktoré neprenikajú bunkovými membránami vo významných množstvách, pokiaľ ich neprechádzajú cez transmembránové kanály, ako je kanál horčík-vápnik.

Jedlá sóda (hydrogenuhličitan sodný) okamžite reaguje, keď sa zmieša s žalúdočnou kyselinou. NaHC03 + HCI -> NaCl + H20 + CO2. To je - hydrogenuhličitan sodný + žalúdočná kyselina [dopadá] soľ + voda + oxid uhličitý.

CO2 vo forme bikarbonátu, je priamo zapojený do „ľahkých fáz“. Tento „bikarbonátový efekt“ ovplyvňuje molekulárne procesy. Úloha oxidu uhličitého alebo hydrogenuhličitanu vo fotosyntéze bola pre vedcov jasná už od samého začiatku štúdie fotosyntézy. V rastlinách bikarbonát pravdepodobne pri fotosyntéze pravdepodobne spája metabolizmus buniek s elektrónovým prúdom..

Žite dlhšie s bikarbonátom

Kalani Rafael zistil, že nízke hladiny bikarbonátu sú spojené so zvýšeným rizikom predčasnej smrti o 24%. „Zistili sme, že veľmi zdravým starším ľuďom s nízkym obsahom bikarbonátu hrozí zvýšené riziko úmrtia,“ hovorí Rafael. Výsledky štúdie pomáhajú klinickým lekárom lepšie posúdiť riziko predčasnej smrti pacienta podrobnejšou analýzou koncentrácie bikarbonátu v krvi, ktorú lekári nikdy nerobia. Jeho tvrdenie znamená, že tajomstvo zdravia je v tele uložené na primeranej úrovni bikarbonátu. Starší ľudia s nízkym obsahom bikarbonátu v krvi majú zvýšené riziko predčasnej smrti..

Telo sa snaží produkovať dostatok hydrogenuhličitanu a začína strácať v tomto boji s vekom. Oxid uhličitý, rovnako ako hydrogenuhličitan, je živinou a produktom dýchania a tvorby energie v bunkách a jej neprítomnosť alebo nedostatok energie sama o sebe je referenčným bodom pre rôzne poruchy v tele. Ak sa nedostatok CO2 stane chronickým, môže spôsobiť vážne ochorenie, zrýchlené starnutie a rakovinu..

záver

Je nepravdepodobné, že by sa človek dostal do podmienok vedúcich k rozvoju rakoviny, ak sú jeho krv a tkanivá tela v alkalickom stave. Aby sa dosiahol dostatočne zdravý zásaditý stav, ktorý nepodlieha chorobám a chorobám, musí si udržiavať dostatočné množstvo alkalických živín, ktoré sa dá ľahko dosiahnuť použitím citrónovej a jedlej sódy, ktoré sa prijímajú nepretržite. Plná hydratácia, používanie zelených produktov bohatých na chlorofyl, časté vystavovanie slnku a samozrejme pomalé dýchanie a šport nám môžu pomôcť vyhnúť sa rakovine a liečiť ju..

Autor: Marek Sircus
Zdroj: DrCircus.com
Preklad: Svyatoslav Makarov, (neviditeľné záležitosti!) Špeciálne pre projekt „MedAlternativa.Info“

odporúčané:

Pozor! Poskytnuté informácie nie sú oficiálne uznávanou metódou liečby a majú všeobecný charakter vzdelávania a zoznámenia. Názory tu vyjadrené sa nemusia zhodovať s názormi autorov alebo zamestnancov portálu MedAlternativa.info. Tieto informácie nemôžu nahradiť rady a menovanie lekárov. Autori stránky MedAlternativa.info nezodpovedajú za možné negatívne dôsledky užívania akýchkoľvek liekov ani za uplatňovanie postupov opísaných v článku / videu. Otázka možnosti použitia opísaných prostriedkov alebo metód na ich individuálne problémy, čitatelia / diváci by sa mali sami rozhodnúť po konzultácii s ošetrujúcim lekárom..

Odporúčame prečítať si našu knihu:

Aby ste sa čo najrýchlejšie dostali k téme alternatívnej medicíny a aby ste zistili celú pravdu o rakovine a tradičnej onkológii, odporúčame vám prečítať si knihu „Diagnóza - rakovina: vyliečiť alebo žiť. Alternatívny pohľad na onkológiu “

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Rôzne metódy tradičnej medicíny poskytujú účinnú liečbu hygrómu bez chirurgického zákroku doma. Hygróm je choroba bezpečná pre ľudí, pretože jej degenerácia na malígny nádor nie je možná.
Paramediánsky (tiež paramediálny) výčnelok miechy je veľmi časté a závažné ochorenie. Čo to je? Pri takejto chorobe vyčnieva disk stavca do okolitého priestoru.
Všetok obsah iLive preverujú lekárski odborníci, aby sa zabezpečila čo najlepšia presnosť a súlad so skutočnosťou..Máme prísne pravidlá pre výber zdrojov informácií a odvolávame sa iba na seriózne stránky, akademické výskumné ústavy a ak je to možné, overený lekársky výskum.