loader

Pri pupku sa objavila pečať: čo robiť, čo to je

Pečať v pupku môže byť zistená nezávislým vyšetrením tela alebo môže byť zistená vyšetrením lekárom. Oblasť brušnej dutiny umiestnená pod pupkom je obsadená tráviacimi a močovými orgánmi.

Pečať na bruchu sa môže objaviť v dôsledku nadmerného zaťaženia brušných svalov, vývoja kožných nádorov, tvorby nádorov na vnútorných orgánoch. Ak sa v blízkosti pupku objaví patologická formácia, obráťte sa na lekára.

Príčiny pečate v blízkosti pupka

Dôvody objavenia sa tuleňov v pupku sú rôzne patológie, ktoré pokrývajú rôzne tkanivá a systémy tela.

Pupočná prietrž

Tvrdý opuch nad pupkom, ktorý zmizne, keď človek leží v ľahu. Črevné slučky obvykle vyčnievajú z brušnej steny blízko pupočného krúžku.

Existuje patológia kvôli nedostatkom v brušných svaloch, neúspešným chirurgickým zákrokom, obezite, konštantnej zápche, fyzickému preťaženiu, nadmernému zaťaženiu pri zdvíhaní ťažkých predmetov. Chorá osoba pociťuje bolesť, cíti nutkanie zvracať, opuchy žalúdka, vyskytuje sa zápcha.

Kýla výrazne vystupuje z brucha s kašľom a fyzickou aktivitou. Ak dôjde k porušeniu časti čreva, ktorá sa vynára z brušnej dutiny, vyvíja sa obštrukcia čreva.

divertikulitída

Vypuknutie čreva, symptómová hernia. Na vnútorných stenách čreva sa tvoria prehĺbenia vyplnené hnilobnými časticami nestráveného jedla. V týchto depresiách sa usadia patogénne baktérie a huby..

Choroba je spôsobená podvýživou, nedostatočnou prítomnosťou vlákniny v potrave, zápalovými reakciami v črevách, hlístami, zníženým tonom črevných svalov, dedičnou predispozíciou.

U chorého je stlačenie zvyčajne zaznamenané naľavo od pupka.

Príznaky choroby sú bolesť, horúčka, hnačka prerušená zápchou, výkaly krvou.

Lipóm

Benígny subkutánny nádor pozostávajúci z tukového tkaniva. Nádor sa vyskytuje v dôsledku metabolických porúch, podvýživy, neustáleho stresu, genetickej predispozície.

Lipóm je mäkký rast, ktorý sa po stlačení ľahko valí pod kožu a nesprevádza ho bolesť. Rastie veľmi pomaly, ale ak dosiahne veľkú veľkosť, odporúča sa odstrániť.

onkológia

Ak sa vo vrstvách kože v oblasti pupka vyskytuje solídny opuch, ktorý nespôsobuje bolesť, potom sa oplatí navštíviť onkológa. Možno sa vyvinie malígny nádor - dermatofibrosarkóm.

Pokožka nad tvorbou nádoru stmavne, olupuje a tuberkuluje. Nádor môže rásť až do priemeru 15 cm. Na začiatku choroby sa na koži objavia vredy a kôry, zhubné tkanivá dorastajú hlboko do tela a zachytávajú vnútorné orgány.

ateróm

Cysta, ktorá sa tvorí po upchatí mazovej žľazy. Hustý, spojený s okolitými tkanivami, zapálený, veľmi bolestivý rast rýchlo rastie. Rastie až do priemeru 3 cm, čo spôsobuje vážne nepohodlie.

Krútenie vaječníkov

Patológia sa vyskytuje u žien najčastejšie kvôli prítomnosti mnohých adhézií v brušnej dutine. Pečať je vytvorená napravo alebo naľavo od pupku, na palpácii sa cíti dobre.

Prídavky maternice sa krútia hlavne u tehotných žien, spôsobujú neznesiteľnú bolesť v dolnom bruchu, nutkajú zvracať.

Rozšírenie močového mechúra

S touto patológiou sa pečať vytvára najprv v dolnom bruchu, ale postupne sa rozširuje k pupku. Opuch močového mechúra je príznakom závažného ochorenia, pri ktorom je narušený odtok moču..

Vaječníková cysta

Na pravej alebo ľavej strane pupka sa ľahko cíti veľká cystická hmota. Ženy majú silnú bolesť v podbrušku, menštruačný cyklus je narušený.

Výber terapie je určený štruktúrou a veľkosťou cysty. Používa sa lekárske ošetrenie aj chirurgický zákrok..

Aneuryzma brušnej aorty

Nebezpečná patológia, pozorovaná hlavne u mužov.

Steny krvných ciev sa rozširujú a začínajú sa vybúvať z brušnej dutiny.
Zlé návyky, zranenia brucha, ateroskleróza, infekčné choroby, vysoký krvný tlak sú provokatérmi patológie..

Chorá osoba pociťuje bolesť vľavo od pupka av dolnej časti chrbta.

Omphalitis

Zápal pupočnej rany, pupočného krúžku, krvných ciev v pupku, spôsobený bakteriálnou infekciou. Najčastejšie diagnostikovaná u novorodencov.

Zápalová reakcia vyvoláva hromadenie hnisu v pupočníkovej rane, v dôsledku čoho vzniká hnisavý výrastok. Patológia môže byť komplikovaná peritonitídou, sepsou a inými nebezpečnými javmi..

Rakovina žalúdka

Vo veľkej väčšine prípadov je toto ochorenie komplikované metastázami, ktoré vyzerajú ako malé husté výrastky v blízkosti pupka, nesprevádzané bolesťou..

Crohnova choroba

Chronická zápalová patológia tráviaceho traktu, ktorá je nejasného pôvodu, sprevádzaná granulomatóznymi léziami určitých častí žalúdka a čriev..

S chorobou v dolnej časti brucha napravo od pupku často tvoria špecifické pečate. Pacientka má v pupku intenzívnu paroxyzmálnu bolesť.

duodenitída

Zápal slizníc dvanástnika, diagnostikovaný hlavne u mužov. S chorobou napravo od pupku môžete pocítiť pečať valcovitého tvaru.

Nemocný pociťuje bolesť, slabosť, cíti závraty, hojne tečie sliny, dochádza k zvracaniu so žlčovými hmotami, vyschnutím ústnej dutiny a zvýšením krvného tlaku..

zápal slepého čreva

Pri zápale slepého čreva dochádza v žalúdku k silnej bolesti. Pocity bolesti sa zosilňujú, zachytávajú celé brucho. Tesnenie je uvedené nad pupkom pod lyžičkou. Lekársky špecialista môže cítiť zápalový proces slepého čreva.

hydronefróza

Zvýšenie renálnej panvy spôsobené porušením odtoku moču. Umiestnenie pečate závisí od toho, či je choroba obličiek chorá - pravá alebo ľavá. Plomby môžu byť umiestnené vpravo a vľavo a na oboch stranách pupka.

Spôsoby liečenia vyššie uvedených chorôb

Ak je v pupočníku pečať, obráťte sa na lekára. Čo je to táto patológia, prečo sa objavila, môže len lekár. Liečba je vybraná na základe príčiny vzhľadu zhutnenia na bruchu.

Pupočná prietrž

Najčastejšie spôsobuje pečať pri pupku. Patológia sa môže objaviť u ľudí akéhokoľvek veku: u dojčiat aj u starších ľudí. Pri tlačení na prietrž, kašeľ, dochádza k napätiu v bruchu.

Liečba patológie sa uskutočňuje chirurgickým spôsobom. Chirurg upravuje vyčnievajúcu časť čreva. Je prísne zakázané samoregulovať črevá..

Aneuryzma brušnej aorty

Nebezpečná a nepredvídateľná patológia, ktorá je v skorom štádiu asymptomatická. Keď choroba vstúpi do najvyššieho štádia, pacient má pulzujúcu zhutnenie vpravo nad pupkom, bolesť chrbta a žalúdka.

Keď sa objavia vyššie uvedené príznaky, vyžaduje sa okamžitá liečba, pretože choroba predstavuje nebezpečenstvo pre ľudský život. Steny rozšírenej krvnej cievy sa stenčia a ak sa nelieči, môžu prasknúť. Smrť prichádza.

divertikulitída

Diagnostikuje sa najmä u ľudí, ktorí dosiahli vek 60 rokov. Diverticuli môžu prasknúť a uvoľňovať toxické látky do brušnej dutiny.

Liečba je vykonávaná antibiotikami, ale na odstránenie ochorenia je potrebná operácia..

hydronefróza

Môže sa vyliečiť lekárskou alebo chirurgickou metódou. Lieky sa používajú na zmiernenie bolesti, zníženie krvného tlaku, usmrtenie infekcie.

Na odstránenie urémie sa používa plazmaferéza a hemodialýza. V závažných prípadoch je predpísaný chirurgický zákrok.

duodenitída

Pri zápale dvanástnika sa predpisuje komplexná liečba vrátane liekov, diéty a chirurgického zákroku.

Toto ochorenie často spôsobuje komplikácie, preto sa odporúča, aby sa chorá osoba podrobila úplnému lekárskemu vyšetreniu.

Rovnako ako mnoho ďalších dôvodov:

 1. Lipóm. Tukový nádor sa ľahko pritlačí prstami, valí sa pod kožu, nespôsobuje bolesť. Ak je malý, terapia nie je potrebná. Ak je nádor veľký, môžete ho podľa potreby odstrániť chirurgickou metódou.
 2. Ateróm. Chirurgicky sa vylučuje. Operácia sa vykonáva v lokálnej anestézii..
 3. Dermatofibrosarcoma. Malígna formácia neuvoľňuje metastázy, ale rýchlo rastie a zachytáva vnútorné orgány. Chirurgické odstránenie nádoru.
 4. Dvanástnika. Pri zápale dvanástnika je predpísaná komplexná terapia vrátane užívania liekov, stravy, chirurgického zákroku. Toto ochorenie často spôsobuje komplikácie, preto sa odporúča, aby sa chorá osoba podrobila úplnému lekárskemu vyšetreniu.

Utesnite pod kožu brucha

12 cm a naľavo od pupku

10 cm. Objavila sa tu fazuľa s rozmermi fazule s predĺženými (akoby klesajúcimi) okrajmi, takmer hladká na dotyk, bezbolestná, viac alebo menej pohyblivá. Vzhľadom na pomerne silné brucho nie je zvonka badateľné, pokožka nad pečaťou sa nijakým spôsobom nemení. Pri opakovanom silnom tlaku môže reagovať s bolesťou, rast nie je vidieť. Dostatočne tvrdý, ale nie želé a nie vodnatý. Pohybujúce sa, ale neobmedzené, môžete ho chytiť prstami a posunúť ho v ľubovoľnom smere o tri centimetre. Trochu sa podobá opuchnutej lymfatickej uzline (v detstve s angínou a príušnicami bolo niečo podobné na krku a za ušami). Môžem sa mýliť, zdá sa však, že pri viac alebo menej predĺženej pulzácii sa priemerný ITO zmenšuje („vyfukuje“), ale jeho dĺžka zostáva nezmenená. To nespôsobuje nepríjemnosti, ale napriek tomu, čo to môže byť??

Tesnenie pod kožou spôsobuje, metódy diagnostiky a liečby

Tesnenia pod kožou sú bolestivé alebo bezbolestné útvary, ktoré sa vyskytujú na rôznych miestach - na končatinách, v slabinách, na tvári, hlave, chrbte, krku alebo hrudi. Môžu sa objaviť po poranení s metabolickými poruchami alebo exacerbáciou akéhokoľvek ochorenia. Ak sa pod kožou zistia hrče, určite sa poraďte s lekárom, aby ste vylúčili zhubné nádory, alebo ak je to možné, začnite s liečbou..

Obsah článku

Príznaky pečatí pod kožou

Vzdelávanie pod kožou je sprevádzané nasledujúcimi príznakmi:

 • zápal mäkkých tkanív;
 • bolestivé pocity;
 • zvýšenie telesnej teploty;
 • intoxikácia tela;
 • celkové zhoršenie.

príčiny

Príčiny pečatí pod kožou zahŕňajú:

 • kožný fibrom;
 • hemangiom;
 • infekčné choroby;
 • bradavice;
 • materské znamienko;
 • cudzie telesá;
 • zvýšená práca mazových žliaz.

Druhy pečatí

Lekári rozlišujú mnoho druhov subkutánnych pečatí. Najbežnejšie sú:

 • lipomy;
 • hygroma;
 • atheromas;
 • zväčšené lymfatické uzliny;
 • proso;
 • absces;
 • pruh;
 • zhubné nádory.

lipomy

Lipómy alebo beny sú benígne nádory, ktoré sa vyskytujú v tukovom tkanive kože. Sú jednoduché a viacnásobné. Vyskytujú sa u ľudí s patologickými nálezmi pečene, pankreasu, cukrovky a alkoholizmu. genetická predispozícia, choroby močového systému a hormonálne zmeny v tele môžu tiež ovplyvniť lipómy.

Zhirovki často diagnostikovaná u žien vo veku 30 až 45 rokov. Majú bezbolestné tvrdé gule pod kožou. Pečate majú tendenciu rásť.

hygrom

Hygróm alebo synoviálna cysta je benígny nádor naplnený seróznou sliznicou alebo seróznou vláknitou tekutinou. Môže sa vyvinúť po neúspešnom chirurgickom zákroku na ruke v dôsledku traumy alebo dedičnej predispozície. U žien je synoviálna cysta trikrát častejšia ako u mužov. Hygróm môže spôsobiť akútnu bolesť alebo je sprevádzaný ustálenou matnou bolesťou. V 40% prípadov nespôsobujú príznaky..

atheromas

Ateróm je benígny, okrúhly nádor pozostávajúci z kapsuly naplnenej silnou žltou alebo bielou tekutinou s nepríjemným zápachom. Diagnostikujú sa u 5 až 10% ľudí. Aterómy majú dve formy - pravdivé a nepravdivé. Skutočné aterómy sa objavujú z mikročastíc epidermy s dedičnou predispozíciou. V oblasti upchatia mazového potrubia sa vyvíjajú falošné útvary, čo vedie k hromadeniu sekrétov. Aterómy sa môžu vyskytnúť u ľudí s poruchou metabolizmu, pri nepriaznivých podmienkach prostredia a hormonálnych zmenách.

Opuchnuté lymfatické uzliny

Zápal lymfatických uzlín môže byť symptómom infekcií. V blízkosti zväčšenej lymfatickej uzliny sa niekedy môže objaviť škrabanec alebo hlboká rana. Ak po liečbe pečať nezmizne a nespôsobí bolesť, mali by ste okamžite navštíviť lekára.

kladenie

Ochorenie charakterizované tvorbou malých bielych tuleňov. Môžu byť jednoduché alebo zoskupené. Hormón sa vyskytuje so oneskorením pri mazu a nesprávnej starostlivosti o pokožku. U novonarodených detí sa často na koži tváre zistia biele bodky. Postupom času prechádzajú nezávisle, bez toho, aby spôsobovali komplikácie.

absces

Vyznačuje sa bolestivým zhutňovaním pod kožou, začervenaním a zvýšením lokálnej teploty. Príčinou abscesu môže byť mechanické poškodenie, otrasy a injekcie. Okamžite by ste sa mali poradiť s lekárom, aby ste sa vyhli negatívnym následkom.

Pruh

V bokoch, slabinách, pupku a ďalších miestach sa vyvíja opuch. Môže to byť spôsobené chronickými pľúcnymi patológiami, vzpieraním, tehotenstvom a pôrodom, zápchou a poškodením miechy. Kýla je často sprevádzaná bolesťou, nevoľnosťou a zvracaním..

Zhubné nádory

Ich vlastnosťou je, že na dlhú dobu sú asymptomatickí. Znateľné prejavy sa vyskytujú v neskorých štádiách, keď formácie dosahujú významnú veľkosť. V takýchto prípadoch je potrebný iba chirurgický zákrok..

diagnostika

Na identifikáciu lipómu lekár vykoná vyšetrenie pacienta a vizuálne vyšetrenie s pohmatom postihnutej oblasti. Z inštrumentálnych metód boli použité ultrazvuk, röntgen, počítačová tomografia a MRI. Pomáhajú identifikovať ohniská osvietenia..

Hygróm možno zistiť pomocou rádiografie, ultrazvuku alebo vpichu hygrómu. Ak je podozrenie na herniu, lekár predpíše ultrazvuk a diafaloskopiu.

Na diagnostiku tuleňov pod kožou v sieti kliník CMRT sa používajú tieto metódy:

MRI (magnetická rezonancia)

Viac o službe

Kontrola (komplexné vyšetrenie tela)

Viac o službe

Počítačová elektroencefalografia

Viac o službe

Počítačová chrbtová topografia Diers

Viac o službe

Obojstranné skenovanie

Viac o službe

Ultrazvuk (ultrazvuk)

Viac o službe

CT (počítačová tomografia)

Viac o službe

Ktorého lekára kontaktovať

Ak si pod kožou všimnete novú pečať, dohodnite si stretnutie s terapeutom. Vyhodnotí možnú povahu formácie, zistí príčiny predispozície a odkáže vás na vhodného špecialistu: na chirurga, ktorý má odstrániť benígnu formáciu, alebo na onkológa na liečbu zhubného nádoru. Ak je pečať malá, terapeut môže predpísať ošetrenie sám.

Bulatsky Sergey Olegovich

Ortopéd • Stromálna vaskulárna frakcia
12 rokov praxe

Bodan Stanislav Mikhailovich

Ortopéd • Stromálna vaskulárna frakcia
Prax 24 rokov

Maltsev Sergey Igorevich

Masér • Kinetrak
15 rokov skúseností

Troitskaya Tatyana Evgenievna

fyzioterapeut
Skúsenosti 34 rokov

Astakhova Elena Vyacheslavovna

Neurológ
15 rokov skúseností

Smirnov Egor Nikolaevič

Ortopéd • Stromálna vaskulárna frakcia
7 rokov praxe

Teleev Marat Sultanbekovich

Ortopéd • Stromálna vaskulárna frakcia
6 rokov praxe

Sargsyan Artsrun Oganesovich

ortopéd
12 rokov praxe

Koldyshev Dmitry Konstantinovich

Neurológ • Chiropraktik
10 rokov praxe

Goncharov Dmitrij Alexandrovič

Neurológ
12 rokov praxe

Agumava Nino Mazharaevna

Neurológ
Skúsenosti 21 rokov

Mamaeva Lidia Semenovna

Terapeut • Akupunktúrny terapeut
Skúsenosti 42 rokov

Dobryden Olga Anatolyevna

Neurológ • Akupunkturista
Skúsenosti 14 rokov

Gurskaya Anastasia Vladimirovna

masér
7 rokov praxe

Shvedov Maxim Igorevich

Masér • Chiropraktik
7 rokov praxe

Gaiduk Alexander Alexandrovich

ortopéd
Skúsenosti 25 rokov

Ponedelko Anton Sergeevich

Neurológ • Ultrazvuk • Chiropraktik
Skúsenosti 19 rokov

Repryntseva Svetlana Nikolaevna

Neurológ
Prax 13 rokov

Fedorov Leonid Ľvovič

masér
Skúsenosti 32 rokov

Firsov Oleg Vladimirovich

masér
4 roky praxe

Linkorov Yuri Anatolyevich

Neurológ
Skúsenosti 39 rokov

Štefanov Vladimir Vladimirovič

ortopéd
5 rokov praxe

Shishkin Alexander Vyacheslavovich

Neurológ • Chiropraktik
10 rokov praxe

Kareva Tatyana Nikolaevna

Neurológ
Skúsenosti 18 rokov

Dorofeeva Maria Sergeevna

Neurológ
Skúsenosti 8 rokov

Mamontov Ivan Sergeevich

Chiropraktik • Rehabilitológ
Skúsenosti 8 rokov

Matveev Vyacheslav Gennadevič

masér
Skúsenosti 8 rokov

Kudrevatykh Anastasia Vladimirovna

Neurológ
6 rokov praxe

Robinova Larisa Viktorovna

Masér • Rehabilitológ
Skúsenosti 30 rokov

Samarin Oleg Vladimirovich

Ortopéd • Neurológ
Prax 24 rokov

Stulov Andrey Alexandrovich

fyzioterapeut
Skúsenosti 32 rokov

Konovalova Galina Nikolaevna

Neurológ
Skúsenosti 32 rokov

Podnesinsky Kirill Valerevich

Chiropraktik • Masér
6 rokov praxe

Kirillov Vladimir Fedorovich

ortopéd
Skúsenosti 25 rokov

Nikiforov Andrey Gennadievich - hlavný lekár

Neurológ
Skúsenosti 34 rokov

Samofalova Irina Evgenievna

Neurológ
Skúsenosti 29 rokov

Gorban Nikolay Sergeevič

chiropraktik
15 rokov skúseností

Akhmedov Kazali Muradovich

ortopéd
3 roky praxe

Utesnite ošetrenie pod kožu

Pri lipómoch lekár predpisuje chirurgický zákrok. Medzi moderné metódy chirurgickej liečby patrí odstránenie laserového uzáveru, ultrazvuk, rádiové vlny a kryogénna deštrukcia. Liečba tiež zahrnuje vitamínové komplexy, imunitné a protizápalové lieky, hormóny. Počas liečby má pacient dodržiavať diétu.

V prípade hygrómu sa za účinné metódy liečby považujú zahrievanie parafínu, aplikácia bahna a elektroforéza pomocou plazmolu. V priťažujúcich prípadoch sa vyžaduje zavedenie glukokortikoidov do postihnutých oblastí a odsávanie hnisavého obsahu..

Ak má pacient plytký ateróm, je účinné aplikovať obväzy s antiseptickými masťami a aplikovať antibakteriálne lieky. Hormonálne lieky pomôžu eliminovať svrbenie a peeling. Pri intoxikácii tela sa predpisujú antipyretiká.

Na ošetrenie tuleňov pod kožou sa v sieti kliník MDR používajú rôzne metódy:

Príčiny a metódy liečby lipómu na bruchu

Elastické bezbolestné tesnenia na tele sú lipómy, benígny zápal tukového tkaniva. Kus v žalúdku človeka je tiež najčastejšie bezpečným nádorom, ale pre takéto formácie existujú aj iné dôvody..

Čo spôsobuje lipómy v bruchu

Existuje veľa dôvodov na výskyt takejto patológie. Lekári sú však presvedčení, že z nich by sa mali odvodiť tri hlavné priestory:

Mastné kyseliny sa môžu vyskytovať u ľudí akéhokoľvek veku, vrátane detí. Podľa štatistík však ľudia vo veku 40 až 60 rokov majú lipómy s väčšou pravdepodobnosťou..

 • Zranenia a modriny.

Formácie sa môžu vyskytnúť v dôsledku mechanického poškodenia tkanív. Obzvlášť ak bolo telo počas zranenia náchylné na vzdelanie z iných dôvodov: podvýživa, zlé návyky, narušená nervová sústava, vek.

 • Infekčné choroby.

Subkutánne tesnenia na tele môžu byť komplikáciou iných, závažnejších patológií. Napríklad, ak je v tele prítomná infekcia, ktorá sa nedá liečiť včas, je možné, že sa brucho objaví v bruchu alebo v ktorejkoľvek inej časti tela..

Prečítajte si viac o príčinách lipómov v tomto videu:

Odporúčame tiež prečítať si článok, ktorý podrobnejšie rozoberá príčiny lipómu..

Hlavné príznaky lipómu

Špecifické vonkajšie charakteristiky alebo pocity počas vzniku lipómu závisia od miesta vzniku. Napríklad, ak sa na bruchu objaví bábika - jedná sa o elastické, bezbolestné hrbole. Tuk na hlave sa môže javiť trochu inak..

Rozlišovať benígny nádor od rakoviny je veľmi jednoduché. Vzhľadom na presné umiestnenie zapáleného tkaniva vzhľadom na telo vyplýva, že nádor sa pri stlačení prstom skĺzne pod kožu zo strany na stranu..

Veľkosť kužeľa vo väčšine prípadov nepresahuje priemer 5 cm. Ale ak má patológia komplikácie, niekedy sa vyvinú do oveľa väčších rozmerov (od 20 cm)..

Podkožné hrče po celom tele nespôsobujú žiadne bolesti. Ak bolesť počas fyzického kontaktu bolí, s lipómom s najväčšou pravdepodobnosťou nejdete.

Môže sa lipóm zmeniť na onkologický nádor

Mnoho ľudí tvrdí, že lipómy na tele sa následne premenia na rakovinu. V skutočnosti takýto zápal ničí okolité tkanivá a ani teoreticky sa nemôže zmeniť na malígny nádor.

Faktom je, že v skorých štádiách vývoja môže mať rakovina podobné príznaky. Spočiatku to sú tiež bezbolestné hrbole. Preto je potrebné pri prvom objavení sa ženy okamžite vyšetriť v nemocnici. Iba tak si môžete byť istí, že je nádor benígny a nájsť vhodné liečebné metódy.

Ak sa v bruchu vytvorí bábika, môže to spôsobiť určité nepohodlie. Existuje pocit, že na tele sa vytvorilo niečo navyše.

Je lipóm nebezpečný

Samotný nádor je absolútne bezpečný pre ľudské zdravie. Existujú samozrejme výnimky.

 • Ak sa na križovatke nervových zakončení vytvorí a rýchlo sa zvyšuje, pravdepodobne budete cítiť bolesť v určitej oblasti tela. Ale v tomto prípade to nebolí nádor. Lipoma iba tlačí na nervy, čo spôsobuje bolesť.
 • Ak sa pokúsite otvoriť wen sami pomocou ostrých predmetov, je pravdepodobné, že infekcia vstúpi do tela prostredníctvom vzdelanej rany. Výsledkom je, že sa vo vašom tele začína vyvíjať nová patológia, ktorá vedie k závažnejším následkom alebo k fatálnemu výsledku..

Preto je prísne zakázané pokúšať sa odstrániť nádor sami. Aj profesionálne metódy by sa mali používať iba po konzultácii s lekárom, či sa má lipóm odstrániť..

Faktom je, že akýkoľvek zásah (chirurgický, laserový a pod.) Je povolený, iba ak sa nosenka objavila na bezpečnom mieste. Napríklad, ak je formácia opäť príliš blízko nervových zakončení, je možné, že odstránenie tela môže viesť k vážnym problémom..

Musím odstrániť wen, ak sú na nenápadnom mieste a neubližujú

Všetko záleží na želaniach samotného pacienta, ale odborníci odporúčajú, aby ste neodstraňovali wen, ak to nezasahuje do osoby. K tomuto problému sa môžete kedykoľvek vrátiť. Napríklad, ak sa veľkosť vzdelávania postupne zvyšuje. Odporúča sa tiež odstrániť formáciu, ak lekár nie je istý, či ide o lipóm. Sú prípady, keď nie je možné urobiť presnú diagnózu prvýkrát.

Metódy odstránenia lipómu:

 1. Chirurgia V tomto prípade lekár urobí rez na koži v oblasti tela a nezávisle odstráni tajomstvo. Potom sa rana zošije a ošetrí.
 2. Plastická operácia. V poslednej dobe veľmi populárna metóda. Zhirovik sa odstráni liposukciou.
 3. Laser. Ak máte pochybnosti, musíte si nakrájať kúsok, môžete použiť laserové odstránenie. Operácia je úplne bezbolestná a bezpečná..

Lipómy samotné sú absolútne bezpečné pre zdravie. Ale veľa záleží na tom, kde presne sa zápal objavil. Ak nádor akýmkoľvek spôsobom narúša váš život, môžete ho kedykoľvek odstrániť niektorou z nasledujúcich metód. Takéto služby sú prítomné takmer na každej dobrej klinike a majú optimálne náklady. Okrem toho sa môžete pokúsiť zbaviť lipómu pomocou tradičnej medicíny, ako sa môžete dozvedieť z tohto článku..

Pečať pri pupku

Utesnenie v blízkosti pupku je bežným javom u ľudí v každom veku. A to je pochopiteľné, pretože v retroperitoneálnom priestore existuje veľa systémov a orgánov (slezina, žalúdok, žlčník, hrubé črevo, jejunum, ileum, veľký omentum, horná časť obličiek a močovodu, tráviaci a močový systém). Každý orgán môže zlyhať, prejaviť sa ako bolesť, opuch, opuch, zhutnenie v určitej oblasti brucha.

Nie je desivé, ak je výčnelok spôsobený svalovým napätím. Ak sa objaví nadúvanie, rovinnosť samostatnej časti brucha, iné príznaky (kolika, hnačka, vracanie, vysoká horúčka), potom stojí za to navštíviť lekára, podstúpiť vyšetrenie.

Výčnelok nie je zrejme ani zďaleka neškodný - je to signál, že je potrebné prijať naliehavé opatrenia, aby sa následným komplikáciám zabránilo. Najčastejšie sa nachádzajú na pravej strane brucha. Zvážte príčiny vzhľadu zo všetkých strán: sprava, vľavo, hore, dole a keď je potrebné urgentné ošetrenie. Už nie je možné otáľať sa chodením k lekárom.

Napravo

Vpravo tesne nad strednou časťou brucha sa nachádza: pravá oblička, stúpajúca dvojbodka.

Tesnenie pri pupku napravo, bolesť a nepohodlie sa môžu objaviť v dôsledku nasledujúcich provokujúcich faktorov:

 1. Zápal slepého čreva, s výskytom problémov a zápal slepého čreva s posunutím doprava. Zvyčajne to spôsobuje ťažkosti s akútnou bolesťou sprevádzané horúčkou a nevoľnosťou. Pacienti musia okamžite navštíviť lekára.
 2. Lipóm ako benígne ochorenie alebo v dôsledku zablokovania mazových žliaz. Nádor, jemný na dotyk, sa môže zväčšiť a môže sa mierne valiť pod kožu. Vyžaduje sa operácia odstránenia.
 3. Ateróm vo forme cysty do priemeru 3 cm, pevne pripájaný na pokožku. Možno, že vzhľad tmavé škvrny uprostred brucha, ako skutočnosť zablokovania žľazy. Ateróm má zápalový priebeh, takže príznaky sú horúčava na dotyk, bolesť miesta. Vyžaduje sa chirurgický zákrok.
 4. Fibrosarkóm je malígny nádor s priemerom 2 až 15 mm. Vyzerá to ako hladká jazva (tubercle) na pokožke, pohyblivá a bolestivá. Miesto v strednej časti peritoneálneho námestia je napäté, v priebehu času atrofuje a môže sa poškodiť, narušiť. Vyžaduje sa chirurgické odstránenie.
 5. Divertikulitída je typ prietrže s hromadením črevného obsahu v priebehu vývoja zápalového procesu. Provokatéri - infekcie červami, dedičnosťou, podvýživou, zníženým svalovým tonom. Príznaky - narušená stolica, výtok s krvnými časticami, horúčka, bolesť v zapálenej oblasti. Liečba - antibiotiká alebo chirurgický zákrok.

Left

Ak rozdelíte brušnú dutinu na 4 zóny, na ľavej strane sú: obličková brána, močovod, omentum, črevá, črevné slučky.

Prečo je pečať pri pupku vľavo:

 1. Obštrukcia čriev s výskytom stabilného asymetrického nadúvania, zvracania, tvorby plynu v stenách hrubého čreva, zadržiavanie stolice.
 2. Aneuryzma brušnej aorty s výčnelkom, rozšírením stien. Je častejšia u mužov. Príčinami sú hypertenzia, ateroskleróza, zlé návyky, infekcia. Na ľavom pobrušnici je tupá bolesť s návratom do spodnej časti chrbta. Liečba - lieky, v pokročilých prípadoch - chirurgický zákrok.
 3. Hydronefóza je ochorenie obličiek, ktoré vedie k hromadeniu moču v panve. Príčinami sú urolitiáza, nádor, adenóm prostaty u mužov, gynekologické patológie u žien. Diagnóza s ľavostrannou hydronefrózou s prihliadnutím na postihnutú obličku vľavo. Príznaky - zvýšený tlak a teplota, kolika v dolnej časti chrbta, ťažký odtok moču s ďasnami, pálenie.

Vypukliny, bolesť pri močení sa často vyskytujú u mužov s infekciou močových ciest, vývojom chorôb - cystitída, prostatitída, uretritída, pyelonefritída. Možné podráždenie žalúdočnej sliznice s nafúknutím, kolika v ľavom bruchu.

Kolika, nevoľnosť, vracanie, horúčka môžu naznačovať problémy s pankreasom. Kalenie v pobrušnici naznačuje:

 • pruh
 • fistula pupočníkového krúžku;
 • rozvoj cysty;
 • nadúvanie stien tenkého čreva;
 • návrat metastázy do pupka pri rakovine žalúdka.

Takéto kalenie môže byť mimoriadne nebezpečné. Lekári neodporúčajú nechať sa unášať a váhať podstúpiť vyšetrenie. Najmä s výskytom zvláštneho nepohodlia a charakteristických znakov, bez ohľadu na umiestnenie v bruchu.

Zhora

V ľavej hornej časti pobrušnice sa nachádza slezina, bránica, žalúdok, pankreas, črevné slučky. Niektoré choroby môžu viesť k zväčšeniu veľkosti sleziny až do jej prasknutia. Príčinou môže byť zranenie alebo úder, keď je pozorovaná silná bolesť, modrastá pečať pri pupku zhora.

Iné príčiny nepohodlia:

 • peritonitídy;
 • perforácia žalúdočných vredov;
 • podráždenie slizníc alebo rakovina žalúdka, črevo 12 pesto;
 • prasknutie, napínanie tkanív brušnej aorty;
 • inverzia sigmoidného hrubého čreva;
 • črevný opuch;
 • Crohnova choroba.

Zdola

Pečať v blízkosti pupka dole sa pozoruje, ak je:

 • priškrtená prietrž;
 • vyčnievanie sigmoidného hrubého čreva;
 • prasknutie stien divertikula;
 • zápal panvových orgánov u žien;
 • črevná obštrukcia v dolných častiach;
 • zvýšená tvorba plynu v stenách hrubého čreva;
 • lokalizácia nádoru v genitáliách u mužov.

Vyvolajte hrudku v dolnom brušnom segmente: IBS, zápal čriev, kompresia nervami (siahajúca od chrbtice), pohyb po močovode obličkového kameňa.

Problémy žien

Patológie alebo príčiny vzniku hrče u žien majú často gynekologický charakter. Lekári neodporúčajú čakať, kým sa neobjavia závažné koliky, iné príznaky patológie: nevoľnosť, krvný výtok a ísť na kliniku.

U žien vyvoláva nádor v bruchu:

 • adhezívny proces v maternicovej dutine;
 • krútenie príveskov, keď je pozorovaná pečať na ľavej, pravej strane pupku, nevoľnosť, zvracanie, pulzujúca bolesť, ak už nie je potrebný chirurgický zákrok;
 • ovariálna cysta so zhutnením, keď nádor dosiahne pôsobivú veľkosť;
 • menštruačné nepravidelnosti.

Liečba bude úplne závisieť od typu, veľkosti novotvarov - konzervatívnych alebo chirurgických.

Švy u žien často stvrdnú po cisárskom reze. Hrudka, ktorá nie je vždy vytvorená, naznačuje patológiu. Ale cisársky rez je zložitá operácia, pri ktorej lekári musia rezať tkanivo v pobrušnici. Ďalej - pripevnite med. Materiály a tkaniny - šité ligatúrou.

Švy počas obdobia zotavenia sú pokryté jazvovým tkanivom, ale niekedy dôjde k rastu peritonea v dôsledku autoimunitnej reakcie, použitia materiálov nízkej kvality, infekcie tkanív a vzniku abscesu pod kožou..

Je to hnisanie, ktoré sa môže stať nebezpečným javom v prípade poškodenia tkaniva pod kožou, odumretia buniek, zmiešania odumretého tkaniva s keratinizovanými časticami pokožky. Baktérie, ktoré môžu viesť k infekcii, modifikácii štruktúr a zhusteniu tkaniva, sú možné. Okrem toho sa v prostrednom štvorci pobrušnice objavuje svrbenie, pálenie a sasanka.

Rozdeľovanie lymfatických kanálov počas operácie môže tiež viesť k hrudke nad stehom. V prípade nezvýšenia poškodeného lymfatického kanála sa pozoruje pohyb tekutín, ktorý sa dostáva do voľného priestoru v peritoneálnej dutine vyplnenej lymfografiou..

Podobný jav sa môže vyskytnúť po laparoskopii v prípade zle vykonanej operácie na maternici doplnkov. Tak či onak sa pitvané tkanivá v peritoneálnej dutine zošijú a zošijú spolu so vláknami. Nedostatočná kvalita alebo neskúsenosť, nedbanlivosť chirurga spôsobuje komplikácie, infekciu rán a švov, vývoj bakteriálnej infekcie.

V najlepšom prípade sa jazvové tkanivo tvorí pod kožou, v najhoršom prípade aktívna reprodukcia buniek v tejto oblasti, tvorba keloidnej jazvy v dôsledku infekcie, rozvoj zápalu..

Ženy musia po operácii starostlivo sledovať stehy:

 • dodržiavať preventívne opatrenia a pokyny lekárov;
 • švy pravidelne ošetrujte antiseptickými roztokmi. Fukortsin, Zelenka);
 • nalepte náplasť na povrch spoja.

Prebudenia by mali byť príležitosťou na urgentnú návštevu u gynekológa: silná bolesť a kolika v mieste rezu, vytekanie sasanky z rany so závažným zápachom hniloby, horúčky, sčervenania a opuchu v šijacích miestach, vypúšťanie nepríjemného vaginálneho krvácania s svrbením, pálením, bolesťou.

Vyžaduje sa vyšetrenie a pravdepodobne operácia na vyčistenie kĺbov v prípade hnisania.

tehotenstvo

Ako plod rastie, pokožka žien sa počas tehotenstva napína, ale určité napätie pobrušnice nepredstavuje osobitné nebezpečenstvo. To je často spôsobené nedostatočne vyvinutými brušnými svalmi, nadmerným stresom.

Dôvody sú niekedy:

 • zápal slepého čreva sprevádzaný kolikou, bolesťou;
 • gastroduodenitída s bolesťou v hornom štvorci pobrušnice;
 • cystitída s výskytom pálenia, bolesti pri močení, zadržiavanie a stagnácia moču;
 • pupočnej kýly, ako častý výskyt v popôrodnom období s výskytom výčnelkov.

Aj keď výčnelok neubližuje a nespôsobuje veľa nepohodlia, musíte sa poradiť s lekárom. Napríklad v prípade onkológie nádor nebolí a nemusí sa dlho prejavovať. Medzitým je nebezpečné prechod na rakovinu a malígnu formu, keď sa následky môžu stať úplne nezvratné.

Pri horizontálnej polohe sa prietrže hernie riešia nezávisle. Ale niekedy sa vytvára v dôsledku cisárskeho rezu a stáva sa nekontrolovateľným, keď už je nevyhnutný lekársky zásah. Ďalej existuje akútna kŕčová bolesť, horúčka, hnačka, nevoľnosť, zvracanie.

Znaky prispievajú k zvýšeniu črevného tonusu spolu s maternicou a môžu viesť k potratu, predčasnému pôrodu.

Akékoľvek odchýlky od normy by mali byť príležitosťou na kontaktovanie gynekológa. Ženy by nemali byť ignorované ani menšie nepríjemné príznaky alebo vizuálne zmeny v pupku.

U detí

Najčastejším výskytom u dieťaťa od narodenia je pupočná kýla alebo tvrdé hrudky, ktoré nezmiznú pri pohmatu v pupočnej oblasti. Deti, ktoré sa nudia nohami, navyše odmietajú jesť. Tam sú koliky, nadúvanie. Existujú uškrtené a korigované prietrže. U chlapcov je to zvyčajne nepatrné, u dievčat to pupočné. V každom prípade je potrebné lekárske ošetrenie a pomoc chirurga.

Mamičky musia ošetriť pupočnú šnúru až štyrikrát antiseptickým úderom (chlorofylipt, furatsilín, Zelenka), až kým sa úplne nezhojí. Deti sa musia kúpať iba s pridaním slabého roztoku manganistanu draselného. Komplikácie, infekcie pupočnej zóny môžu viesť k rozvoju peritonitídy, sepsy, hlienu.

Terapeutické opatrenia

Techniky vyberie výlučne ošetrujúci lekár. Lieky je možné predpisovať podľa výsledkov diagnostiky, iných štúdií, testov, krvných a močových testov. Napríklad, ak sa zistí prietrž, je potrebná úprava, čo znamená chirurgický zásah. Hlavnou vecou nie je dať patológii šancu na ďalší rozvoj.

Okrem toho sa v prípade hernie u dojčiat v pupočnom kruhu odporúča masáž, kladenie dieťaťa častejšie na brucho, nanášanie medenej mince na pupok.

Recenzie žien sú také, že v niektorých prípadoch sa pupočná kýla vyrieši nezávisle. Hlavná vec je včasné začatie preventívnych alebo terapeutických opatrení.

U kojencov často spôsobuje prietržnosť zlá bandáž pupočníka alebo nahromadenie plynov. Stačí včas vykonať jednoduché manipulácie, ktoré, samozrejme, pomôžu vyhnúť sa komplikáciám a operáciám v budúcnosti..

Pri niektorých chorobách samozrejme výčnelok na pupku predstavuje smrteľné nebezpečenstvo:

 • peritonitídy;
 • aneuryzma brušnej aorty;
 • duodenitis;
 • zápal čreva, dvanástnik 12.

záver

Vyžaduje sa okamžitá pomoc odborníkov. Súcit, nedostatočná reakcia na výčnelok v bruchu zo strany rodičov môže mať nezvratné následky, smrť.

Lekári varujú! Šokujúca štatistika - zastavená, viac ako 74% kožných chorôb - príznak infekcie parazitmi (Acacida, Giardia, Toccocapa). Závady spôsobujú kolosálny antagonizmus a prvý trpí naším bezprostredným systémom, ktorý musí byť chránený pred rôznymi chorobami. Vedúci Parazitologického ústavu zdieľal tajomstvo, aby sa ich rýchlo zbavil a vyčistil ich kožu, ukazuje sa, že to stačí. Čítaj viac.

Ak existujú podozrivé príznaky vo forme rastu v oblasti pupka, hoci to bolí veľmi a zväčšuje sa, musíte sa okamžite poradiť s lekárom..

Malý náraz do brucha

Preperitoneálny lipóm sa u pacientov určuje priamou palpáciou vybranej oblasti, na ultrazvuku sa označuje ako okrúhla pečať. Pri absencii náležitého ošetrenia dôjde k následnému postihnutiu okolitých peritoneálnych tkanív, vďaka čomu sa pod kožou vytvorí herniálny výčnelok, ktorý má kuželovitý tvar..

V chirurgickej praxi sa tento stav nazýva epigastrická hernia. Vzdelávanie prebieha v oblasti bielej línie brucha - jedná sa o epigastrickú prietrž av pupočnej oblasti - o paraumbilikálnu prietrž. Priemer prietrže je zvyčajne malý, ale môže byť porušený, čo bolí a spôsobuje nepohodlie. Lipóm na žalúdku sa v skutočnosti nachádza v herniálnom „vreci“. Obrázok choroby má rovnaké charakteristické znaky pre dospelého aj pre dieťa. Epigastrické hernie sú náchylné na sklon k fúzii, preto ich nemožno korigovať.

Mastné kyseliny pod kožou na bruchu (jej prednej stene) nie sú neobvyklé, najmä u ľudí trpiacich nadmernou telesnou hmotnosťou. Ale vo väčšine prípadov je prietrž, ktorá sa vyvíja v epigastrii, úplne asymptomatická. A iba pri fúzii alebo porušení sa objaví celý rad bolestivých príznakov. Chirurgickí pacienti sa sťažujú na bolesti podobné kolike, zápche, strate chuti do jedla a chronickej nevoľnosti. Čím menší je predperitoneálny lipóm, tým menšia je pravdepodobnosť jeho identifikácie klinickými príznakmi.

Diferenciálna diagnóza je založená na vylúčení organických lézií zažívacieho traktu a povrchových porúch. Lipóm brucha, ktorý nie je epigastrickou herniou, sa vyznačuje výraznou bolesťou pri fyzickom pôsobení na ňu a po jedle sa neprejavuje. Dospelí môžu byť podrobení vyšetreniu a predbežnej liečbe ambulantne, dieťa je hospitalizované v nemocnici s podozrením na preperitoneálny lipóm a s bežným tukovým tkanivom..

V obidvoch prípadoch sa odporúča vykonať operáciu, pretože epigastrická hernia môže byť porušená a tukové bunky sú vystavené riziku degenerácie na zhubný rakovinový nádor. Priama indikácia pre chirurgický zákrok je bolesť, nepríjemný pocit ťahania a intenzívny rast zhutnenia pod kožou. Vzdelávanie sa môžete zbaviť iba v chirurgickej nemocnici. Epigastrické hernie sa odstraňujú v celkovej anestézii, povrchové lipómy v lokálnej anestézii. V oboch prípadoch lekár odporučí dieťaťu celkovú anestéziu..

Mechanizmy tvorby preperitoneálneho lipómu a tukového tkaniva tukového tkaniva

Tuk pod kožným javom je dosť nepríjemný, pretože nevyzerá esteticky príjemne. Odkazuje na benígne neagresívne novotvary pozostávajúce z modifikovaných buniek tukového tkaniva. Rozdeľujú sa intenzívnejšie a podľa onkológov je to pravdepodobnejšie geneticky. Okrem jasnej predispozície sa môžu lipómy objaviť v dôsledku zanedbania hygieny pokožky, nesprávneho metabolizmu lipidov a demodikózy. Posledne uvedený dôvod je zvlášť charakteristický vzhľadom na vzhľad dieťaťa u dieťaťa.

Výskyt lipómov na prednej stene je pomerne častým javom, približne 95% z celkového počtu prípadov sú nebezpečné podkožné útvary a iba 5% sú komplexné nádory umiestnené v retroperitoneálnom priestore, ktoré majú vplyv na steny vnútorných orgánov alebo priamo na steny pobrušnice..

Zhiriki málokedy spôsobuje problémy, prakticky nerastie toľko, že zmenené tukové tkanivá môžu narušiť cievy alebo nervy. Lipóm však môže degenerovať na liposarkóm (u dospelých aj u dieťaťa), a to je zhubná rakovina..

Preperitoneálne lipómy sú oveľa patologickejšie. Epigastrická hernia (známa tiež ako kýla bielej línie brucha) je stav, keď vlákna šľachy medzi svaly v stredovej línii brucha tvoria medzery a cez ne najprv vyjde tukové tkanivo a potom sa prolaps brušných orgánov. Ako rastie, formácia sa stáva bolestivejšou, diagnostikovanou ultrazvukom alebo MRI a môžete sa jej zbaviť výlučne chirurgickým zákrokom.

V závislosti od toho, kde presne vzhľadom na pupočnú dutinu je taký lipóm lokalizovaný, sa líšia nasledujúce typy:

 • Nad pupkom sa nachádza brušná prietrž.
 • Takmer pupočná kýla - vedľa pupkového prstenca.
 • Pupočná kýla - pod pupkom.

V ranom štádiu formácie v retroperitoneálnom priestore sa nijakým spôsobom neprejavujú alebo ich príznaky sú atypické. Najčastejšie zistené náhodou, ak robíte všeobecný ultrazvuk orgánov. Preperitoneálne lipómy nie sú samotnou prietržou, ale v skutočnosti je jej počiatočným štádiom. Mechanizmus formovania je nasledujúci: v štádiu lipómu sa objavujú defekty podobné štrbinám a cez ne začína vyčnievať predperitoneálny tuk. Keď vydutie vyčnieva, vytvára sa „kýla“ prietrže a od tejto chvíle sa patológia zmení na nebezpečnú. Rozbiehavosť svalov, tj diastáza, sa stáva silnejšou a herniálny „vak“ sa začína zväčšovať, do neho sa dostáva omentum alebo časti steny tenkého čreva..

Hneď ako sa úplne vytvorí epigastrická hernia, v oblasti bielej čiary sa prejaví bolestivá pečať. Toto je brána prietrže so zaobleným tvarom. Prostredníctvom nich vystupujú orgány brušnej dutiny. V závislosti od počiatočnej veľkosti predperitoneálneho lipómu môžu brány dosiahnuť priemer 1 až 10 cm. Veľmi často pacient konzultuje chirurga už v štádiu, keď sa lipómy, a teda hernie, stanú viacpočetnými, umiestnia sa nad sebou a spoja sa do konglomerátu..

Bolesť a ďalšie charakteristické príznaky sprevádzajú preperitoneálne lipómy a prietrže v každom štádiu ich tvorby, keď nervy odumierajú v preperitoneálnom tukovom tkanive. Existuje niekoľko komplikácií, napríklad spontánne porušenie herniálneho výčnelku pri vstupe do brány. Pacient musí urobiť urgentný ultrazvuk a poskytnúť okamžitú lekársku starostlivosť s ostrým výskytom nevoľnosti a zvracania, prítomnosti krvi v stolici, závažnej zápchy a problémov s výbojom plynu. U dieťaťa sa v dôsledku zvýšenej pružnosti svalov nemusia objaviť príznaky porušenia po dlhú dobu, ale potom sa objaví rýchlo rastúca bolesť v dolnom bruchu s ožiarením ktorejkoľvek jeho časti. Vyžaduje sa urgentná operácia, pretože takú prietrž nie je možné opraviť.

Príčiny a metódy liečby tukov peritoneálnej steny a preperitoneálneho lipómu

V skutočnosti sú príčiny tvorby akýchkoľvek lipómov v brušnej dutine podobné. Biela čiara brucha je úzka časť šľachovej platne umiestnená medzi svaly rekta abdominis, v strede vzhľadom na proces pubis a xiphoid v hrudnej kosti. Sval rekta abdominis, z ktorého je táto oblasť vytvorená, má 3 až 6 prepojok na šľachy.

Príčinu výskytu lipómov možno považovať za vrodenú alebo získanú slabosť spojivového tkaniva. Zmäkčuje a rozširuje sa, čo v jednom prípade umožňuje preperitoneálny tuk ísť von a v ostatných bunkách podkožného tukového tkaniva nekontrolovateľne rastú. Anatomicky prijateľná šírka bielej čiary je maximálne 3 cm a v prípade deformačných procesov je tento indikátor fixovaný najmenej 10 cm.

Strata tukov sa vyskytuje bez ohľadu na pohlavie a vek a je často diagnostikovaná dokonca aj u dieťaťa a herniálne výčnelky bielej línie sú charakteristické pre mužov vo veku 20 a viac rokov. Typickým miestom ich lokalizácie je epigastrická oblasť pozdĺž bielej čiary.

Zhrnutím príčin vzniku lipómov rôznych druhov je možné rozlíšiť tieto typické faktory:

 • Dedičná alebo získaná slabosť spojivového tkaniva a peritoneálnej steny.
 • nadváha.
 • Deformácia pooperačných jaziev a jaziev.
 • A tiež všetky dôvody, ktoré prispievajú k zvýšeniu vnútrobrušného tlaku, napríklad nadmerná fyzická námaha, chronická zápcha, tehotenstvo, ascites, pretrvávajúci nahnevaný kašeľ.

Liečba lipómov v predperitoneálnej dutine je iba chirurgická a vykonáva sa v nemocnici. Ak je nevyhnutné odstrániť herniu u dieťaťa mladšieho ako 12 rokov, rodičia musia podpísať povolenie na operáciu. Povrchová podkožná tuková vrstva brušnej steny sa odstráni pomocou tradičného chirurgického zákroku, pomocou rádiovej vlny alebo laserom. A je ťažšie zbaviť sa predperitoneálneho lipómu, preto postup pri vyrezávaní kýly trvá omnoho dlhšie, pod dohľadom ultrazvuku a pre pacienta je nebezpečnejší..

Môžete sa ho zbaviť gerinoplastikou, pretože to nestačí len na odstránenie prietrže a je potrebné zabrániť ďalšej diastáze. Plastická chirurgia sa uskutočňuje s použitím miestnych tkanív, je zašílená defektná časť bielej línie a je eliminovaná expanzia svalov. Po chirurgickom zákroku však existuje vždy 40% možnosť relapsu, pretože spojivové tkanivo je slabé a záťaž na stehy je obrovská. Preto je v praxi plast s použitím syntetických protéz bežnejší, najmä ak sa u dieťaťa musíte zbaviť lipómu..

Aby sa eliminovala aponeuróza, okamžite sa inštaluje špeciálna sieť, pretože sa eliminuje svalová diastáza. To znižuje pravdepodobnosť opakovania až o 7%. Všetky manipulácie sa uskutočňujú v celkovej anestézii..

Pokiaľ ide o lipómy, lekári takmer nikdy nepoužívajú slovo „liečba“ vo svojom všeobecne akceptovanom zmysle, pretože takéto neoplazmy je možné odstrániť iba jedným priamym účinkom, ak sa vykoná operácia. Používa sa vo väčšine prípadov čistenie pomocou chirurgického skalpelu. Pacienti, ktorí podstúpili odstránenie predperitoneálneho lipómu alebo povrchového tukového tkaniva, dostávajú priaznivú prognózu a v budúcnosti netrpia vážnymi komplikáciami..

Pečať pri pupku môže objaviť osoba sama alebo sa o nej dozvie pri návšteve lekára. V bruchu je brušná dutina, v ktorej sú umiestnené orgány tráviaceho a vylučovacieho systému. Vzhľad zhutnenia môže byť spôsobený svalovým napätím, prítomnosťou novotvarov na koži alebo vnútorných orgánoch. V žiadnom prípade by sa tento problém nemal ignorovať..

Gynekologické problémy

Ucpávky v pupku u žien sa môžu vyskytnúť v dôsledku nasledujúcich patológií:

 • Krútenie maternice. Najčastejšie sa vyskytuje u žien s veľkým počtom adhézií. Vyzerá ako tesnenie pri pupku vľavo alebo vpravo. Sprevádzaná silnou bolesťou brucha, nevoľnosťou a zvracaním. Liečia sa chirurgicky.
 • Vaječníková cysta. V prípade, že nádor dosiahne veľkú veľkosť, možno ho pociťovať vo forme pečate. Sprevádza ju bolesť brucha a menštruačné nepravidelnosti. V závislosti od typu novotvaru sa liečba môže uskutočňovať konzervatívnym aj chirurgickým spôsobom.

Ak sa v pupku nachádza pečať, aj keď nespôsobuje bolesť, mali by ste sa poradiť s lekárom.

Ahoj! Veľmi rád by som počul váš názor na túto záležitosť: na bruchu na ľavej strane tesne nad pupkom vo vzdialenosti 7 cm pečať. Spočiatku sa táto pečať podobala úhoru s čiernou hlavou, nevyčnievala, keď bola stlačená, vo vnútri bolo niečo, neboli bolestivé pocity. Môj manžel sa nedávno pokúsil vytlačiť, keď sa stlačil, začal vychádzať tyč s nepríjemnou sladkostí. Nebolo možné vytlačiť sa až do konca, po naklonení sa objavili bolestivé pocity a okolo tesnenia sa objavila tmavo ružová škvrna. Povedzte mi, čo to môže byť a ako sa s tým vysporiadať? S uv. Natalya

Natalya, Ukrajina, Simferopol

S najväčšou pravdepodobnosťou je to ateróm. Poraďte sa s lekárom na klinike.

ODPOVEDE: 07.09.2013 Maksimov Aleksey Vasilievich Moskva 0,0 chirurg, lekár-maximov.ru

Máte všetky príznaky aterómu a ako dôsledok mechanického účinku na ňu sa zapálil a môže sa zhoršovať. Naliehavo je potrebné kontaktovať lekára na vyšetrenie a ultrazvuk. Po získaní výsledkov sa vyberie potrebné množstvo terapeutických opatrení.

Ahoj
Červené škvrny sa naliali na brucho, blízko pupku, pred 2 dňami, dnes sa jeden objavil na nohe, neubližuje tam, kde sa to svrbí, tlačí modrú bolesť, škvrny vychádzajú, malé, keď sa objavia uhryznutia, a potom sa rozptýlia, ale nie je nikto, kto by sa kousol. Čo to môže byť, povedz mi, prosím

Ahoj! Na bruchu vľavo tesne pod pupkom bola tesniaca pol centimeter, hmatateľná, elastická, sfarbená dužina. Čo to môže byť? Chirurg, s ktorým som išiel, povedal, že to bola fibroma (pokiaľ viem, že má iba ženy) a že sa ničoho netrápiť.

Ahoj. Manželka, 28 rokov. Pred mesiacom sa začalo cítiť nepríjemné pocity a bolesť brucha. Gastroenterológ testy nariadil (priložené k liečbe). Dnes, pred 5 hodinami, teplota stúpla 37-1 (všetko zbabelo), v dolnej časti brucha vľavo pulzácia (od pupka smerom k ľavej axilárnej dutine 6 cm a blízko tohto miesta), na rovnakom mieste bola tesnosť, bolesť bola mierna, ale s prehmataním veľmi bolestivé. Na 12 hodín som zjedol 2 polievkové lyžice ovsených vločiek (mleté ​​ovos v mixéri a varené...

Povedzte mi, prosím, môj manžel už niekoľko týždňov svrbí na koži trochu doprava a tesne nad pupkom, svrbenie vždy na jednom mieste. A dnes zistil, že v jeho žalúdku trochu napravo od pupku sa objavil nejaký druh zhutnenia, ktoré bolo cítiť a dokonca trochu vidieť. A tak manžel neustále pociťuje nepríjemné pocity v žalúdku a každé 3 hodiny musí jesť niečo, aby zmiernil nepohodlie a zbavil sa takého pocitu ako „sanie v žalúdku“. Povedzte mi, prosím...

Ahoj, doktor! Pred 4 týždňami bol chránený sex po asi 7 pokusoch po sexe, na korolele hlavy penisu sa objavili dve tmavo červené škvrny, s miernym svrbením, častým močením a bolesťou v dolnej časti brucha niekde po 10 dňoch všetky príznaky zmizli. Potom, po 5 dňoch, ale znovu sa objavila jedna tmavočervená škvrna s rovnakými príznakmi, bol pridaný nepríjemný zápach, ale nebol pozorovaný žiadny výtok a toto všetko pokračuje dodnes! Povedz mi, ktorý z nich je pred nami...

príčiny

Vzhľad cysty závisí od jej rozmanitosti.

Epidermálne ochorenie nastane, keď je látka podobná keratínu v koži traumatizovaná alebo ak je zablokovaný folikulárny kanál.

Dermoidná cysta je najčastejšie vrodené ochorenie. Zmeny sa vyskytujú počas ebriogenézy, keď sa časť epitelu vytvára v hrúbke dermy. Z tohto dôvodu sa na jej mieste vytvára cysta, ktorá je vyplnená epitelom podobným koži, mazových a potných žliaz a vo výnimočných prípadoch nedostatočne vyvinutými zubami..

Ovariálne cysty môžu byť spôsobené častým používaním hormonálnych látok na reguláciu sexuálneho lovu u mačiek, použitie dlhodobo pôsobiacich hormonálnych injekcií sa považuje za najnebezpečnejšie. Hormonálna porucha je stále možná ako komplikácia po pôrode.

Polycystické formácie v orgánoch genitourinárneho systému sa považujú za dedičné choroby, perzské plemená sú nimi najčastejšie postihnuté.

Pri sliznici veterinári často nemôžu zistiť príčinu ochorenia, ale predpokladá sa, že vo väčšine prípadov sa cysta vyskytuje s traumatickým zranením..

Cysty prsníka sa vyskytujú s hormonálnymi poruchami.

príznaky

Cysta je benígna formácia a nie je náchylná k patologickému množeniu. Vzdelávanie má jasnú a pravidelnú formu a môže byť naplnené mazovým vylučovaním, seróznou tekutinou, krvou, hnisom. Často sa môže zapáliť a spôsobiť vývoj hnisavých procesov..

Epidermálne cysty - objavujú sa na koži mačiek pomerne zriedka, sú mäkké do priemeru 5 centimetrov, bezbolestné. Je náchylný k spontánnemu roztrhnutiu s výstupom z bielo-žltej kvapaliny, počas infekcie je možné primiešanie obsahu s hnisom. Takáto cysta zvyčajne nespôsobuje zvieraťu žiadne konkrétne problémy, ale pravdepodobnosť, že sa sekundárna infekcia spojí pri pitve.

Dermoidná cysta - najčastejšie sa spolieha na hlavu mačky, je hustá, bezbolestná. Postupom času rastú veľmi pomaly. Pri traume nasledovanej zápalom je možné vytvoriť fistulu z cysty s uvoľnením krvi a hnisu..

Podozrenie na ovariálnych cystách by malo:

 • Porušenie cyklov rias - častejšie 4-krát alebo menej ako 2-krát ročne.
 • Dlhé obdobie rias - viac ako 2 týždne.
 • neplodnosť.
 • Potraty alebo komplikácie počas pôrodu (oslabená práca alebo jej úplná neprítomnosť)

Cysty vo vaječníkoch môžu byť buď jednoduché alebo viacnásobné. Spôsobujú hormonálne poruchy a následné poruchy v reprodukčnom systéme. Vo väčšine prípadov nemajú vonkajšie klinické príznaky, hoci pomerne veľké útvary sú schopné komprimovať vnútorné orgány a spôsobiť bolesť. Pri prasknutí sa môžu cysty šíriť do iných orgánov a spôsobiť peritonitídu.

Polycystická obličková choroba sa prejavuje vo viacerých dutých formáciách s veľkosťou od 0,1 cm do 1 cm. S vekom sa zväčšujú a môžu úplne nahradiť bežné tkanivá. Vytvorené chronické zlyhanie obličiek. A je tiež možné poškodiť cysty a iné orgány - pankreas, maternicu a pečeň. Mačka sa stáva letargickou, stráca chuť do jedla, močenie je oneskorené.

Pri cystich slinných žliaz sa zvyčajne pozoruje zvýšená slinenie a vyznačuje sa opuchom tkanív. Sublingválne, hltanové a zygomatické sa rozlišujú v závislosti od umiestnenia žliaz. Toto ochorenie je zhubné a môže sa vyvinúť rakovinový nádor..

Pri sublingválnom usporiadaní cysty môžu nastať problémy so žuvaním, a preto pri odmietnutí jesť sa sliny zafarbia krvou. Hrtanová cysta spôsobuje problémy s prehĺtaním potravy a dýchacími problémami. Zygomatikum sa najčastejšie vníma ako opuch pod okom mačky a môže ovplyvniť zrakový a zvukový aparát..

Cysta prsníka - môže byť hustá alebo mäkká konzistencia, s malými rozmermi nespôsobuje nepohodlie. Avšak, pretože narúša normálny pohyb, hlavným nebezpečenstvom tejto patológie je hnisanie a degenerácia na zhubný nádor..

liečba

Takmer všetky cysty vyžadujú povinnú chirurgickú liečbu. Je možné vykonať minimálne invazívny postup - jemnú vpichovanie ihlou, ale táto metóda často dáva relapsy a opätovný výskyt cýst..

Vo väčšine prípadov sa používa úplné odstránenie cysty, vždy v zdravých tkanivách a s úplným odstránením kapsuly - to pomáha predchádzať opätovnému výskytu choroby..

Po liečbe sa vykonáva kurz antibiotickej liečby - na prevenciu pooperačných komplikácií.

Pri sliznici sa cysta odstráni spolu s poškodenou žľazou a priľahlými kanálikmi. Pred vykonaním postupu sa zvyčajne umiestni odtok na odstránenie obsahu..

Polycystický vaječník je úplne sprevádzaný amputáciou vaječníkov a maternice. Zanechanie zdravého orgánu takmer 100 percent vedie k výskytu cýst v ňom.

Pretože všetky operácie sa vykonávajú v celkovej anestézii, odporúča sa vykonať premedikáciu pred zákrokom - 1 alebo 2 tablety chlórpromazínu alebo lúmenu jeden deň pred zamýšľaným zákrokom. Poskytujú sedatívny účinok..

Jeden deň pred operáciou by ste nemali mačke podávať jedlo a 5 hodín pred pitím.

Liečba cýst má dobrú prognózu, ak sa operácia uskutočňuje podľa všetkých pravidiel a v tkanivách nezostala žiadna membrána. Lekár sa niekedy môže rozhodnúť, že sa formácie nedotkne, najmä ak je malý, bezbolestný a nespôsobuje závažnú kozmetickú vadu. Obzvlášť často sa toto riešenie používa pre starší alebo príliš mladý vek štvornohého pacienta.

Dôvody, prečo sa nádor otvára

Nádory prsníka v 85% prípadov sú zhubné. Lekárska veterinárna prax ukazuje, že aj nezhoubné novotvary sa časom vyvinú do malígnej formy. U mačiek sa pozorujú dva typy klinických prejavov rakoviny prsníka - nodulárne a difúzne. Približne tretina zvierat je vnímavých na jednotlivé uzlové nádory. Asi 70% zvierat trpí multinodulárnou formou choroby. Difúzna rakovina je menej častá u mačiek a má zlú prognózu.

Rakovina prsníka u mačiek

S tvorbou rakoviny prsníka dochádza k rastu patologických buniek v tkanive orgánu. Rozsiahle choré bunky produkujú toxické látky a otrávia susedné zdravé tkanivá. Mliečna žľaza je kvôli špecifickým rysom jej funkcie husto preniknutá krvnými kapilárami a lymfatickými cievami. Žľazová štruktúra orgánu prispieva k rýchlemu zapojeniu zdravých buniek do patologického procesu.

Ulcerácia nádoru prsníka

S vývojom malígneho nádoru toxické produkty ničia membrány zdravých buniek vrátane krvných a lymfatických ciev. To vedie k tomu, že sa objavujú novotvary, ktoré spôsobujú zvieraciu úzkosť, bolesť.

Choré zvieratá často postihujú postihnutú oblasť a silnou bolesťou sa snažia vyhryznúť rastúci novotvar. Toto správanie je často príčinou prasknutia mačacích nádorov..

Nádorové tkanivo, na rozdiel od zdravého žľazového tkaniva prsnej žľazy, dostáva malú výživu a prakticky nie je zásobované kyslíkom. To vedie k tomu, že v nádorových uzlinách vznikajú nekrotické procesy. Subkutánne tkanivo sa stáva tenšie, ulcerované, otvorí sa rakovinový nádor.

Prejav novotvaru je spravidla pozorovaný v poslednej, štvrtej etape onkologického procesu. Pred otvorením nádoru sa tiež zaznamená krvácanie a silná bolesť. Najvyššie štádium rakoviny prsníka sa vyznačuje nielen výskytom vredov, ale aj metastázami. Patologické bunky novotvaru vstupujú do obehového systému a lymfatického lôžka, šíria sa po tele a vytvárajú metastázy.

Preto, ak majiteľ zistí, že mačka praskla nádor, potom tento jav naznačuje prechod choroby do neliečiteľnej formy. Ďalšie kroky by sa mali zamerať na zlepšenie kvality života zvieraťa, analgéziu, prevenciu bakteriálnych a vírusových infekcií, symptomatickú liečbu..

Odporúčame prečítať si, prečo mačka neje. Dozviete sa o možných dôvodoch odmietnutia jedla, diagnostických opatreniach, liečbe v nemocnici.
A viac o tom, čo robiť, ak má mačka moč s krvou.

Akcie hostiteľa na ošetrenie rán

Ak je v dome mačka s rakovinou prsníka, majiteľ by mal vedieť, ako liečiť nádor mačky. Veterinárni odborníci odporúčajú liečbu neotvorenej neoplazmy bez známok infekcie roztokom chlórhexidínu, 0,5 - 1% roztoku furatsiliny. Pohodlné použitie je sprej "Migstim".

Použité lieky nebudú mať terapeutický účinok na rakovinový nádor, ale budú inhibovať vývoj purulentných nekrotických procesov v postihnutom orgáne a uľahčia celkový stav domáceho maznáčika..

Masti sa používajú iba po dôkladnom vyprázdnení patologického ložiska. Na ošetrenie povrchu onkologických vredov sa používajú tieto prostriedky:

Výber tohto alebo toho prostriedku by mal byť koordinovaný s veterinárnym lekárom.

V prípade výskytu nádoru u chorého zvieraťa by mal majiteľ okamžite kontaktovať veterinárnu inštitúciu a poskytnúť kvalifikovanú pomoc. Ak z nejakého dôvodu nie je v blízkej budúcnosti možné navštíviť veterinárneho lekára, majiteľ by mal vedieť, ako zaobchádzať s novotvarmi na hrudníku mačiek. Na tieto účely sú vhodné nasledujúce antiseptické roztoky:

 • hotový roztok chlórhexidínu,
 • 1% roztok furatsilínu,
 • 2 - 5% roztok manganistanu draselného atď..

Vredy a otvorený nádor môžete umyť sterilným soľným roztokom.

3% roztok peroxidu vodíka, jódová tinktúra, alkoholový roztok brilantnej zelenej farby, miramistín, ktorý sa bežne používa v každodennom živote, by sa nemal používať na liečbu onkologických vredov kvôli ich vysokej koncentrácii. Tieto antiseptiká poškodzujú granulačné tkanivo a majú toxické účinky na zdravé bunky..

Prikrývky pre mačky

Ak má mačka nádor, ako odstrániť zápach - majitelia, ktorí sa v posledných štádiách choroby starajú o choré zvieratá, sa s touto otázkou často obracajú na veterinárneho lekára..

Pitva nádoru je takmer vždy sprevádzaná nepríjemným hnilobným zápachom. Tento jav je spôsobený skutočnosťou, že onkologické vredy sú slabo prevzdušňované, v dôsledku čoho sa vyvíja anaeróbna mikroflóra, ktorá dáva rakovinovému nádoru špecifickú vôňu. Rozklad bielkovín obsahujúcich bielkoviny a síru, ktoré tvoria bielkovinovú štruktúru tkanív, spôsobuje ostrý zápach hniloby chorého zvieraťa..

Aby sa tento jav znížil, majiteľ by mal pravidelne monitorovať čistotu otvoreného nádoru, odstraňovať nekrotické tkanivo, vypúšťať otvorené rany, ošetrovať povrchy vredov antiseptickými roztokmi. Aby sa odstránil zápach hniloby, aplikujú sa sterilné obväzy a po znečistení sa vymenia..

Po antiseptickom ošetrení, aplikácii mastí by zviera malo mať prikrývky, aby sa zabránilo kontaminácii otvorenej rany a olizovaniu patologického zamerania..

Liečba nádoru

Priaznivá prognóza malígneho nádoru prsníka u mačky je možná iba vtedy, ak je chirurgicky odstránená v počiatočnom štádiu choroby v neprítomnosti metastáz. V tomto prípade je excízia nádoru spravidla sprevádzaná odstránením najbližších lymfatických uzlín a zachytením významnej časti zdravého tkaniva. Resekciu môžu podstúpiť obe strany mliečnych žliaz a celý orgán zvieraťa. V tomto prípade veterinár obvykle odstráni novotvar v niekoľkých štádiách..

Chirurgická excízia aj jednej časti prsnej žľazy je pomerne náročná operácia. Ale často je to jediná šanca na vyliečenie zvieraťa. Veterinárna medicína zahŕňa aj chemoterapiu u onkologických zvierat a ožarovanie. Použitie špeciálnych liekov je spravidla účinné po chirurgickej resekcii rakovinového nádoru..

Izolované použitie liekov na chemoterapiu ako protirakovinovej terapie nemá významný účinok a vo veterinárnej onkologickej praxi sa zriedka používa..

Odstránenie nádoru prsníka u mačky

Vo väčšine prípadov sa však zákerné ochorenie domácich miláčikov zistí neskoro, často v prípade, že dôjde k otvoreniu rakovinového nádoru v dôsledku vývoja nekrotických procesov. V tomto prípade je prognóza obvykle nepriaznivá a liečba je zameraná na zmiernenie stavu zvieraťa..

Najskôr venujú pozornosť novotvaru. Po konzultácii s veterinárnym lekárom sa majitelia naučia, ako liečiť otvorený nádor u mačky. Veľa pozornosti by sa malo venovať úplnému kŕmeniu chorého zvieraťa, vitamizácii.

Imunostimulačné lieky, lieky proti bolesti a antibakteriálne lieky predpisuje veterinár.

Informácie o diagnostike a liečbe nádoru prsníka u domáceho maznáčika nájdete v tomto videu:

Je otvorený novotvar nebezpečný pre ľudí

Majitelia onkologických pacientov s domácimi miláčikmi sú veterinárnymi lekármi často žiadaní o nebezpečenstvo kontaktu s takouto živočíšnou domácnosťou. Početné vedecké štúdie presvedčivo dokazujú, že rakovinové patológie nie sú nákazlivé. Strach majiteľa, pokiaľ ide o riziko nakazenia sa onkologickým ochorením u mačky, je preto neopodstatnený.

Pri liečbe otvoreného nádoru by sa však mali dodržiavať bezpečnostné opatrenia. V prípade poranení, poranení a poranení kože môže dôjsť k nekrotickému tkanivu a rozvoju zápalových procesov. V tomto ohľade, ak sa nádor otvoril u mačky na bruchu, odporúča sa vykonávať manipulácie spojené s liečbou otvorenej rany rukavicami a potom si dôkladne umyť ruky dezinfekčnými prostriedkami..

Majitelia mačiek s rakovinou prsníka v posledných štádiách choroby by mali venovať pozornosť dôkladnej liečbe otvoreného nádoru. Liečba neoplazmy je zameraná na zlepšenie kvality života chorého zvieraťa.

Užitočné materiály:

Všeobecný opis choroby Kožný roh na čele alebo tvári (kód ICD 10 - L57.0) -...

Hlavné dôvodyVzhľadom na faktory, ktoré vyvolávajú výskyt sekrétov, ktoré majú kyslú vôňu, je potrebné to okamžite poznamenať...

Normálna teplota u rôznych druhov zvierat Veterinárne služby Denná nemocnica pre zvieratá Veterinárne osvedčenia Očkovanie...

Aký výtok medzi menštruáciou sa považuje za normálny? Výtok žien sa zvyčajne skladá z hlienu krčka maternice, mŕtvych...

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Čo je to pupočná kýla u dieťaťa?Keď sa v pupku objaví výčnelok, je to pravdepodobne pupočná kýla u dieťaťa. Tento jav môže mať niekoľko dôvodov:

Groin bolesť

Pažerák
Bolesť v slabinách môže veľmi často signalizovať dosť závažné choroby. Groin je oblasť umiestnená v dolnej časti brucha a spájajúca stehno. Práve tu prechádza inguinálny kanál s veľkými krvnými cievami na stehne, ako aj spermatická šnúra u mužov.
metóda vlastnej liečbyAko liečiť medzistavcové prietrže doma?(Na základe skúseností zo skutočného života)Medzistavcové prietrže sa dajú liečiť aj doma - presvedčil som sa o tom z vlastnej skúsenosti!
dátumotázkaPostavenie
03.10.2015
02.22.2017
06/13/2016
4.6.2017
10/16/2013