loader

Hlavná

Žalúdok

Masáž hernie krčnej chrbtice

Komplexné ošetrenie nebezpečného vyčnievania disku zahŕňa povinnú masáž prietrže krčnej chrbtice. Na zmiernenie napätia vo svaloch, naťahovanie postihnutého segmentu, minimalizovanie tlaku na nervové zakončenie miechy a zlepšenie krvného obehu v chrbtici a mozgu je nevyhnutný zásah masážneho terapeuta. Vzhľadom na to, že patológia ovplyvňuje krvný obeh a nachádza sa v blízkosti mozgu, je potrebná chirurgická alebo nechirurgická liečba, v dôsledku ktorej sa vykonávajú rôzne masážne metódy..

Potrebu tohto postupu môže určiť iba ošetrujúci lekár. Aby sa vylúčila patológia, je samoliečba prísne zakázaná. Príčinou vertebrálnej kýly môže byť vzpieranie alebo zranenie osôb. Patológia je sprevádzaná závratmi, hučaním v ušiach, bolesťou v rôznych častiach chrbta, silnými bolesťami hlavy, existujú prípady vymiznutia citlivosti niektorých častí tela..

Masážne techniky

Masážna technika je zvolená na základe hlavných kritérií. Nemali by byť ostré, skrútené pohyby, iba progresívne a hladké. Nemôžete sa dotknúť chorej časti chrbtice a hlbokých svalov, všetko by malo byť zamerané na uvoľnenie povrchových svalov. Medzi druhy a metódy masáže krčnej prietrže patria:

 • Klasická masáž sa vykonáva v kurzoch od 15 do 50 minút každý druhý deň a len so zmiernenými príznakmi;
 • Akupresúra postihuje určité oblasti, pretože na ne pôsobí nátlak;
 • Baňová masáž eliminuje preťaženie, zlepšuje krvný obeh, dokonale uvoľňuje svaly, urýchľuje odstraňovanie toxínov z zapálenej oblasti, zmierňuje bolesť chrbtice;
 • Medová masáž sa vykonáva pomocou medu a pôsobí na nervové zakončenie miechy;
 • Švédska masáž, jedna z odrôd klasickej masáže;
 • Masáž ľadom, zmierňuje bolesť a opuch v oblasti vertebrálnych lézií.

Pri správnom postupe sa po 10 reláciách zlepšuje pohoda, znižuje sa bolesť a nepohodlie zmizne.

Druhy masáží

Klasická a švédska masáž začína hladením a trením pozdĺž a cez chrbát postupným zrýchlením pohybov na zahriatie svalov. V tomto prípade nie je postihnutá chrbtica. Potom striedavo uchopia a jemne stlačia pokožku, poplácajú sa po chrbte a poklepávajú prstami, čím vytvárajú mierne vibrácie, začínajúc od spodnej časti chrbta a postupne sa dostávajú k krku..

Takéto pohyby vedú k zrýchleniu metabolických procesov, k zlepšeniu krvného obehu a kontrakcie svalov a k odstráneniu toxínov z chorých oblastí chrbta. Končí ľahkou relaxačnou masážou..

Pri masáži plechoviek je chrbát pred začiatkom procedúry namazaný špeciálnym masážnym olejom, aby sa plechovky dobre kĺzali. Nádoby sú vopred ošetrené alkoholovým plameňom a sú inštalované bez ovplyvnenia postihnutej oblasti a chrbtice ako celku.

Koža vo vákuu je absorbovaná približne 2 mm. Počas procedúry je cítiť teplo alebo mierne pálenie. Po 15 minútach sa plechovky odstránia ľahkým stlačením kože. Tento postup vyvoláva vynikajúci prietok krvi, stimuluje fungovanie imunitných buniek a zlepšuje metabolický proces v tele..

Med pri masáži sa používa ako lepkavý prvok. Nanáša sa na chrbát tenkou vrstvou, lepšie je miešať s olivovým olejom. Pri ľahkých pohyboch sa masírujú po celom povrchu chrbta masáže a priľnavosť. Preto sú kožné receptory exponované, aby pomohli zmierniť neurologické príznaky..

Ľadová masáž je veľmi jednoduchý a efektívny postup. Predtým, ako začne, musíte si na krk a späť položiť handričku alebo uterák namočený v horúcej vode, kým úplne nevychladne. Potom sa odoberie bublina alebo vrece naplnené kockami ľadu a vykonáva sa krúživými pohybmi v krku a bodmi bolesti po dobu 5 až 6 minút. Na konci je chrbát opäť pokrytý teplým uterákom. Tepelný obklad zlepšuje krvný obeh a uvoľňuje napäté svaly. Ľad zmierňuje bolesť a opuch.

kontraindikácie

Pred predpísaním masáže vykonáva ošetrujúci lekár úplné vyšetrenie a tento postup vylučuje v nasledujúcich prípadoch:

 • Pri zvýšenej teplote horúčka a SARS;
 • S chorobami kardiovaskulárneho systému;
 • S onkologickými a dermatologickými chorobami alebo so sklonom k ​​nim;
 • S dyspepsiou a poruchami čriev;
 • S osteomyelitídou a problémami s kostným tkanivom;
 • S vyrážkou a vredmi.

Masáž krčnej chrbtice intervertebrálnou prietržou je možná iba v počiatočnom štádiu vývoja a iba pri profylaxii ako doplnku ku komplexu liečby. Je prísne zakázané samoliečiť alebo používať metódy tradičnej medicíny, ktoré ponúkajú opravu poškodeného stavca.

S patológiou chrbtice môže neodborná masáž doma vážne poškodiť, pretože skúsený špecialista pozná problém a môže vylúčiť niektoré techniky a pohyby..

Ošetrujúci lekár v prípade patológie spolu s liekmi a masážou predpíše súbor cvičení, ktoré pomôžu obnoviť pohyb. Každá procedúra sa vyvíja postupne, pod prísnym dohľadom na blaho pacienta. V období pooperačnej rehabilitácie je tiež predpísaná fyzioterapia masážou. Najlepšie však nie je objaviť sa choroba. Pre prevenciu je potrebné neustále cvičiť, aby sa posilnili chrbty, pohybovali sa viac a ak je to možné, vykonala sa všeobecná wellness masáž.

Odporúčam vám prečítať si ďalšie články na túto tému

Autor: Petr Vladimirovich Nikolaev

Lekár je manuálny terapeut, ortopedický traumatológ, ozónový terapeut. Metódy expozície: osteopatia, postizometrická relaxácia, intraartikulárne injekcie, mäkká manuálna technika, masáž hlbokých tkanív, analgetická technika, kranioterapia, akupunktúra, intraartikulárne podávanie liekov..

Je možné počas tehotenstva robiť masáž chrbta??

Masáž vertebrálnou kýlou - typy, rysy, kontraindikácie

Vertebrálna hernia je závažné ochorenie pohybového ústrojenstva, sprevádzané vyčnievaním medzistavcových platničiek mimo priestoru stavcov. Predčasná terapia vedie k intenzívnej bolesti a zníženiu kvality života. Jednou z najúčinnejších a najbezpečnejších metód liečby stavcovej kýly je masáž..

obsah

Hľadáte účinné ošetrenie kĺbovej kýly? Strávte iba desať minút voľného času a naučte sa, ako sa zbaviť nepríjemnej choroby s minimálnymi časovými a finančnými nákladmi..

Príčiny stavovej kýly

Vertebral kýla sa nevzťahuje na choroby súvisiace s vekom a je stále viac diagnostikovaná u mladých ľudí.

Hlavné príčiny vertebrálnej prietrže:

 • Nedostatočná výživa - na udržanie normálneho stavu medzistavcových platničiek je potrebná pravidelná fyzická aktivita. Ak svaly nedostanú záťaž, výživa diskov je narušená, čo vedie k zníženiu ich sily..
 • Deformácie chrbtice - skolióza, lordóza, kyphosis.
 • Poranenia chrbtice, ťažká fyzická námaha.

Vertebrálna hernia sa často vyvíja na pozadí osteochondrózy. Preto by pacienti s takouto diagnózou mali venovať osobitnú pozornosť svojmu zdraviu a myslieť na prevenciu kvality..

Okrem hlavných dôvodov rozvoja prietrže chrbtice existujú aj sekundárne:

 • Vek, výška, pohlavie - choroba sa častejšie diagnostikuje u žien.
 • Nedostatok pohybu, zlé držanie tela, nadváha.
 • Časté podchladenie, zlé návyky, podvýživa.

Príznaky a symptómy

Zoznam symptómov vertebrálnej hernie je pomerne rozsiahly a priamo závisí od miesta patológie.

Cervikálna kýla

Ak sa pri krku objaví hernia, hlavným príznakom choroby sú časté bolesti hlavy, závraty, poruchy spánku, skoky v krvnom tlaku. Pacienta je tiež často narušený tinnitus, pocity husacích koží a pocit brnenia v rukách. Ako ochorenie progreduje, môže sa objaviť predĺžená bolesť v krku a ramenách..

Pruh

S rozvojom prietrže v oblasti hrudníka sa prejavuje nepríjemný pocit znecitlivenia, bolesť dýchania, dýchavičnosť. Nepriaznivé pocity často idú do oblasti srdca a lopatiek, čo veľmi komplikuje včasnú diagnostiku.

Bedrová hernia

Nie je ťažké rozpoznať prietrž v bedrovej oblasti narušením fyzickej aktivity. Pre pacienta je ťažké vykonávať aj malé sklony a elementárne pohyby. Ak sa opatrenia neprijmú včas, bolesť a brnenie sa šíria do dolných končatín..

Je možné masírovať prietrž chrbtice

V prípade nepríjemných pocitov v chrbte sa pacienti často najprv obracajú na masážnych terapeutov. Kompetentný špecialista nikdy nezačne lekárske zákroky bez lekárskeho predpisu. V niektorých prípadoch zdanlivo neškodná manipulácia môže spôsobiť vážne poškodenie zdravia.

Môžete získať presnú odpoveď na otázku, či je bezpečné masírovať prietrž chrbtice po návšteve špecialistu a podstúpiť kompletné vyšetrenie. Lekár vykoná presnú diagnózu, určí formu, štádium choroby a predpíše liečbu.

Masáž - procedúra založená na účinku na biologicky aktívne body tela. Špecialista pracuje tak jednoducho rukami, ako aj pomocou špeciálnych nástrojov (napríklad plechoviek s vákuovou masážou). Liečba sa vykonáva v kurzoch.

Účinnosť masáže vertebrálnou prietržou:

 • Obnovuje sa svalový tonus.
 • Svalové kŕče postupne prechádzajú, pacient sa vracia do aktívneho životného štýlu.
 • Krvný obeh sa zlepšuje. Bunky a tkanivá sa lepšie zásobujú živinami potrebnými pre normálne fungovanie..
 • Emocionálny stav je normalizovaný - pacienti s vertebrálnou kýlou, najmä s častými bolestivými stavmi, sú často v depresívnej nálade. Počas masáže sa uvoľňujú endorfíny, takže pacient cíti nárast pozitívnych a dobrých emócií.

kontraindikácie

Masáž je kontraindikovaná pri exacerbácii vertebrálnej prietrže. Najprv musíte dosiahnuť úľavu od syndrómu bolesti a potom pokračovať v liečebných procedúrach. Odporúča sa tiež upustiť od návštevy liečebných procedúr za nasledujúcich podmienok:

 • vysoká telesná teplota;
 • onkologické choroby;
 • vážne duševné poruchy;
 • tehotenstva;
 • skleróza ciev hlavy;
 • kŕčové žily, krvné zrazeniny;
 • dermatologické choroby a vredy na chrbte.

Druhy masáží

Dnes sú v lekárňach a zdravotných strediskách pripravené ponúknuť niekoľko druhov masáží, ktoré sa líšia v technike vykonávania.

Počas akéhokoľvek typu masáže pri liečbe prietrže zaujme pacient pozíciu na bruchu. Pre lepší kontakt s pokožkou používa špecialista špeciálne krémy a oleje..

klasický

Všeobecná masáž je jedným z najpopulárnejších a cenovo najvýhodnejších postupov, ktoré sú predpísané pre stavovú kýlu. Klasická technika pomáha zbaviť sa bolesti a svalových kŕčov, obnovuje krvný obeh v postihnutej oblasti.

Základné techniky klasickej masáže:

 • „Trenie“ - masér vykonáva dlaňou krúživé pohyby, jemne tlačí na telo. Trenie zlepšuje prietok krvi v postihnutej prietrži chrbta.
 • „Hladenie“ - posuvné pohyby, používané hlavne na začiatku a na konci procedúry. Pomáha uvoľňovať a prehriať svaly.
 • „Hnetenie“ - rovnaké pohyby ako pri hladení, iba s väčšou intenzitou.
 • „Vibrácie“ - krátke trhané pohyby na zvýšenie svalového tonusu.
 • "Búchanie" - masér robí malé facky na tele pomocou pästi, lakťa alebo dlane.

Pre maximálnu účinnosť liečby sa klasická kýlová masáž predpisuje v kombinácii s fyzickou terapiou.

segmentové

Pri segmentovej masáži je expozícia iba na postihnutej oblasti. Špecialista používa bezpečnejšie jemné pohyby, takže pacient cíti minimálne nepohodlie. Segmentálna masáž sa vykonáva bez použitia špeciálnych krémov a gélov, majster je v kontakte s úplne suchou pokožkou. Techniky sú rovnaké ako pri klasickej masáži.

škvrna

Pri akupresúre sú ovplyvnené biologicky aktívne body chrbta. Špecialista používa tlakovú techniku, aby klient cítil bolesť, brnenie a nepríjemný pocit pálenia. Pocity sú takmer rovnaké ako pri akupunktúrnom postupe. Ale stojí to za to vytrvať, pretože po niekoľkých stretnutiach získate dobrý výsledok vo forme zníženia intenzity bolesti. Lisy sa striedajú s technikami klasickej masáže - vibrácie, trenie, hladenie. Ak sa počas procedúry cítite horšie, určite masážneho terapeuta upozornite.

vákuum

Jedna z najstarších a najúčinnejších masážnych metód, ktorá je známa pod názvom „konzervy“. Táto technika je v súčasnosti stále populárna pri liečbe chorôb chrbtice, ale aj prechladnutia, patológií vnútorných orgánov..

Na postup sa používajú špeciálne plechovky, ktoré absorbujú malé množstvo mäkkého tkaniva vo vnútri seba. Sklenené výrobky, ktoré sa používali pri vákuovej masáži pred niekoľkými desaťročiami, nie sú v modernej terapii veľmi populárne. Nahradili sa praktickejšie a bezpečnejšie silikónové plechovky.

Počas vákuovej masáže sa banky pravidelne pohybujú, čo vedie k zlepšeniu krvného obehu, toku lymfy a svalového tonusu. Na dosiahnutie najlepšieho účinku sa odporúča kombinovať procedúru s inými druhmi masáží..

Vákuová masáž je postup, ktorý pri nesprávnom vykonaní môže poškodiť pokožku. Preto neskúšajte svoje zdravie doma. Tento postup by sa mal vykonávať pod prísnym dohľadom odborníka. Kurz pozostáva z najmenej desiatich lekcií.

švédsky

Podľa typu účinku na pokožku sa švédska masáž podobá klasickej. Podobné pohyby - vibrácie, hladenie, hnetenie atď. Pri tejto technike sú však pohyby intenzívnejšie, čo umožňuje nielen normalizovať prietok krvi, ale aj obnoviť pružnosť svalového tkaniva..

Med

Najchutnejšou masážou v boji proti vertebrálnej hernii je med. Starodávna technika umožňuje nielen normalizovať stav pacienta, ale tiež zlepšuje fungovanie vnútorných orgánov, čistí a vyživuje pokožku..

Po prvé, špecialista zahreje pokožku hladkými pohybmi, potom zoberie malé množstvo medu a trením ho otrie na kožu. Aby prospešné prísady prenikli čo najhlbšie, sladký produkt zostáva na tele 10 až 15 minút. Potom špecialista prejde k druhej časti procedúr. Teraz sú pohyby bavlnené. Z boku to vyzerá, akoby masážny terapeut chcel rukami odstrániť lepivú hmotu z pokožky.

Aby sa výsledok vyriešil a zároveň sa zbavili zvyškov medu na chrbte, odporúča sa dodatočne vykonať hydromasáž. Ak je pacient alergický na med, je lepšie zdržať sa tohto postupu.

chladenie

Studená pomáha neutralizovať bolesť chrbta prietrž, takže ochladzovacia masáž sa stáva stále populárnejšou procedúrou. Malé plastové vrecko pojme niekoľko kociek ľadu. Ľahkými hladkými pohybmi masér vedie po povrchu chrbta. Po ukončení procedúr prechádza pulzujúca bolesť, opuchy a zápalové procesy.

Chladiaca masáž sa prakticky nepoužíva ako samostatný postup, ale slúži hlavne ako záverečná fáza pri klasických manipuláciách.

hydromasážne

Hydromasáž je nielen užitočná, ale aj veľmi príjemná procedúra, pri ktorej sa môžete nielen zbaviť bolesti vertebrálnej kýly, ale tiež vrátiť psycho-emocionálny stav späť do normálu. Náraz na svaly chrbta sa vykonáva pomocou smerovaného toku vody. To vedie k zlepšeniu krvného obehu, normalizácii motorickej aktivity kĺbov. Procedúry hojenia vody sú často kombinované s miernym rozšírením chrbtice. Pri urolitiáze je hydromasáž kontraindikovaná.

Manuálna terapia

Pacienti s medziobratlovou herniou sa často neobracajú na masážnych terapeutov, ale na manuálnych terapeutov, ktorí sú presvedčení, že táto možnosť liečby bude veľkým prínosom. Masáž vertebroológom má skutočne hlboký vplyv na chrbticu a len za 10 sedení pomáha výrazne zlepšiť pohodu. Ale manuálne postupy prietrže majú kontraindikácie a bez dôkladnej predbežnej diagnózy je liečba prísne zakázaná.

Prevencia chorôb

Liečba vertebrálnej kýly je zdĺhavý a nákladný proces, takže je potrebné venovať všetku svoju silu prevencii kvality. Postupujte podľa jednoduchých pravidiel:

 1. Dostatočne rozložte záťaž na chrbticu - ak budete mať neustále ťažkosti s jednou rukou, časom sa vaše postavenie zhorší..
 2. Cvičte pravidelne - posilnenie svalového korzetu si vyžaduje pravidelnú prácu. Nie je potrebné vykonávať zložité silové cvičenia. Dostatok pravidelných cvičebných cvičení doma a plávanie v bazéne alebo rybníku.
 3. Správna výživa - dávajte pozor, aby vaša strava pravidelne dostávala dostatočné množstvo vápnika, bielkovín a vitamínov. Ak budete jesť málo zdravých potravín alebo často chodíte na diétu, môžete si nahradiť nedostatok zdravých látok v tele pomocou špeciálnych komplexov. Pred použitím liekov vo farmácii sa poraďte s lekárom.
 4. Sledujte telesnú hmotnosť - nadmerná váha vytvára ďalšie zaťaženie chrbtice, ktoré sa časom zmení na vážne problémy pohybového aparátu..
 5. Vedie zdravý životný štýl - zlé návyky nepriaznivo ovplyvňujú stav tela ako celku, znižujú ochranné vlastnosti a zvyšujú náchylnosť na rôzne infekcie a patológie..

Ak spozorujete rýchlu únavu alebo bolesť chrbta, neliečte sa sami. Včasná diagnóza vám umožňuje odhaliť choroby v ranom štádiu, keď sa problém dá vyriešiť konzervatívne.

Je potrebné si uvedomiť, že masáž sa nemôže používať ako jediný spôsob boja proti prietrži chrbtice. Terapeutické postupy by sa mali vykonávať v spojení s inou konzervatívnou liečbou. Iba integrovaný zodpovedný prístup dosiahne rýchle výsledky.!

Na terapeutické aj profylaktické účely sa masáž vykonáva v kurzoch. Ak si po prvých zákrokoch všimnete zníženie intenzity bolesti a zlepšenie kvality života, neznamená to, že liečba môže byť zastavená. Príznaky sa nakoniec objavia v ešte závažnejšej forme, pretože príčina ochorenia nebola odstránená..

Simulátor Drevmass

Ľudia so sedavým životným štýlom sa najčastejšie stretávajú s chorobami chrbtice. Mali by ste myslieť na svoje zdravie v mladom veku. A preto nie je potrebné venovať čas na návštevu telocvične, masáže a iných fyzioterapeutických procedúr. Na simulátore Drevmass stačí len 10-15 minút.

 • Dobre premyslený ergonomický dizajn vám umožní dobre vyriešiť všetky problémové oblasti chrbta.
 • Vyrobené z vysoko kvalitného, ​​ekologického materiálu.
 • Masáž je možné zvoliť podľa vašej výšky.
 • Rýchly pozitívny výsledok - len pár mesiacov po začiatku vyučovania si všimnete, ako sa vaše zdravie zlepšilo.
 • Dostupná cena - simulátor bude stáť oveľa menej ako bežné masáže, návštevy chiropraktika a ešte viac liekov proti bolesti potrebných na intenzívnu bolesť.

S Drevmassom môžete trénovať kedykoľvek, bez ohľadu na vek. Lekársky simulátor účinne bojuje proti mnohým chorobám chrbtice, takže je vhodný pre všetkých členov rodiny.

Účinnosť pravidelného výcviku na simulátoroch Drevmass:

 • chrbtica je predĺžená;
 • zaťaženia z medzistavcových platničiek sa odstránia;
 • svalový korzet je posilnený;
 • zlepšuje sa celkové zdravie tela;
 • obehový systém normalizuje.

Drevmass je čo najjednoduchší a najpohodlnejší. Stačí len ležať chrbtom na simulátore a vykonávať rytmické pohyby tam a späť. Aby ste sa vyhli stresu v chrbtici, mali by ste začať trénovať s malým počtom nájomov a postupne zvyšovať intenzitu tréningu.

Ak máte otázky týkajúce sa princípu fungovania simulátora Drevmass, obráťte sa na odborné rady kontaktovaním svojho telefónneho čísla alebo e-mailovej adresy..

Je možné zbaviť sa krčných prietrží a ako s nimi žiť?

Liečba na našej klinike:

 • Bezplatná konzultácia s lekárom
 • Rýchle odstránenie bolesti;
 • Náš cieľ: úplné obnovenie a zlepšenie narušených funkcií;
 • Viditeľné vylepšenia po 1-2 schôdzach; Bezpečné nechirurgické metódy.

Krčná chrbtica je zodpovedná za inerváciu horných končatín, zákrut a náklonov hlavy a prívod krvi do mozgových štruktúr. Pri akomkoľvek porušení krčnej chrbtice sa pozorujú negatívne následky. Herniálny výčnelok buničitého jadra je vážnou komplikáciou osteochondrózy. Môže to viesť k zdravotnému postihnutiu. Preto je veľmi dôležité vedieť, čo sa dá urobiť s prietržom krčnej chrbtice a čo je lepšie odmietnuť..

Je možné zbaviť sa krčných prietrží bez chirurgického zákroku? Ako žiť s týmito patológiami, aby ste neriskovali svoje zdravie? Na čo by ste sa mali pri plánovaní vašej fyzickej aktivity spoľahnúť? Pokúsime sa odpovedať na tieto otázky v navrhovanom materiáli.

Najprv je potrebné objasniť, že medziobratlová hernia je komplikáciou chronického degeneratívneho dystrofického procesu, ktorý sa vyskytuje v chrupavke miechy. Pozostáva z jednotlivých stavcov, ktoré sú spojené fazetovými kĺbmi. Medzi stavcami sú chrupavkové disky. Skladajú sa z hustej škrupiny - vláknitého prstenca a vnútorného buničitého jadra (želatínového telesa zapojeného do distribúcie amortizačného zaťaženia). Medzistavcové platničky zabezpečujú pohyblivosť chrbtice, správne rozloženie tlmiaceho zaťaženia a ochranu radiálnych nervov, ktoré siahajú od miechy cez foraminálne otvory..

Ak je narušená difúzna výživa, vláknitý kruh medzistavcového disku sa dehydratuje a stráca svoju elasticitu a na jeho povrchu sa objavujú malé praskliny. Sú naplnené usadeninami vápenatých solí. V budúcnosti to znemožňuje proces difúznej výživy chrupavkového tkaniva v dôsledku výmeny tekutín s okolitými svalmi. Vláknitý kruh preto začína brať tekutinu z buničitého jadra nachádzajúceho sa vo vnútri. Stratí svoju odpisovaciu kapacitu a zmenší sa objem. Pri objavení sa dostatočne veľkej trhliny vo vláknitom kruhu je možné čiastočné alebo úplné preklznutie jadra buničiny pri výstupe za disk. Toto sa nazýva medziobratlová kýla.

Nebezpečenstvo tejto choroby spočíva v postupnom postupe. Možné porušenie medzistavcovej prietrže alebo sekvestrácie (oddelenie) časti buničitého jadra. Pretože jadro buničiny pozostáva zo špeciálnych proteínov, má silný dráždivý účinok na okolité mäkké tkanivo. To vyvoláva neustály zápal a zjazvenie. Tento stav ďalej zhoršuje mikrocirkuláciu krvi a lymfatickej tekutiny. Preto je potrebné začať s liečbou čo najskôr.

Strata prietrže v dutine miechy je tiež nebezpečná. Zúženie lúmenu spôsobuje stenózu, stlačenie miechy. To môže viesť k narušeniu inervácie celého tela. U pacientov sa často vyvinie aj syndróm chrbtových stavcov. Na pozadí tejto patológie sa môže vyvinúť prudké zníženie zrakovej ostrosti a sluchu, duševného výkonu, depresívnej nálady atď..

Je veľmi dôležité riadiť sa všetkými odporúčaniami svojho lekára. Vykonajte bezpečnú konzervatívnu liečbu medzistavcových prietrží krčnej chrbtice pomocou metód ručnej terapie a obnovte stratené zdravie chrbtice..

Ak potrebujete individuálnu konzultáciu neurológa alebo vertebroológa o liečbe tohto ochorenia alebo o návšteve určitých miest (saunový bazén, fitnes centrum), môžete sa bezplatne dohodnúť s odborníkmi na našej klinike ručnej terapie. Uskutoční sa vyšetrenie, lekár sa oboznámi so všetkými výsledkami vyšetrení. Na základe výsledku prijatia sa poskytnú individuálne odporúčania týkajúce sa zaobchádzania a dodržiavania určitých pravidiel v každodennom živote.

Je možné vyliečiť kýlu krčnej chrbtice??

Najdôležitejšia otázka, ktorá sa týka každého pacienta s podobnou diagnózou: je možné vyliečiť prietržovú herniu tak, aby neexistovali žiadne následky? Áno, môžete sa zbaviť krčných prietrží úplne a nemusíte sa báť recidívy choroby. Je však potrebné:

 • úplne obnoviť integritu vláknitého prstenca medzistavcových platničiek;
 • návrat fyziologickej difúznej výživy tkaniva chrupavky;
 • zvýšiť výkon svalov krku a goliera;
 • opraviť buničinové jadro a obnoviť jeho štandardný objem;
 • zväčšiť medzistavcové priestory;
 • zvýšiť elasticitu väzu a šľachy;
 • zlepšujú prietok krvi v zadných stavcových tepnách.

Je možné vyliečiť kýlu krčnej chrbtice bez pomoci vertebroológa a neurológa nezávisle? Nie, to nie je možné urobiť, pravdepodobnosť komplikácií je príliš vysoká. Akékoľvek nezávislé masáže a osteopatie sú prísne zakázané..

Je možné vyliečiť kýlu krčnej chrbtice pomocou chondroprotektorov? Nie, to nie je možné, pretože podávanie týchto farmakologických prípravkov je schopné obnoviť narušenú štruktúru chrupavkového tkaniva iba intraartikulárnou injekciou. Je nepravdepodobné, že by niektorý z lekárov súhlasil so zavedením chondroprotektorov do chrbtice. To je príliš nebezpečné. A keď sa podávajú intramuskulárne a keď sa užívajú vo forme tabliet, nemôžu chondroprotektory preniknúť do poškodených tkanív medzistavcovej platničky. Dôvodom je skutočnosť, že zásadnou príčinou rozvoja osteochondrózy, vyčnievania a prietrže je porušenie difúznej výživy. Kým sa neobnoví rozptýlená výživa, je zbytočné používať chondroprotektory. A po obnovení difúznej výživy sa v skutočnosti stávajú a nie sú potrebné, pretože telo samo nachádza rezervy na výrobu chondroprotektorov prírodného pôvodu..

Takže na liečbu osteochondrózy a jej komplikácií stačí:

 1. odstrániť príčinu deštrukcie (nesprávne držanie tela, nedostatok fyzickej aktivity, nesprávna organizácia miest na spanie a prácu atď.);
 2. obnoviť narušenú difúznu výživu posilnením svalov a zvýšením ich tónu;
 3. správny herniálny výčnelok;
 4. posilniť väzivový a šľachový aparát;
 5. vytvoriť podmienky pre expanziu tkaniva medzistavcových platničiek pomocou postupu trakčnej trakcie chrbtice.
 6. a samozrejme je potrebné vyvinúť špeciálnu stravu, v ktorej bude vyvážené množstvo všetkých potrebných živín, minerálov, vitamínov atď..

Na našej klinike ručnej terapie začína liečenie prietrže pri krčnej chrbtici poradenstvom s pacientom. Lekár podáva individuálne odporúčania týkajúce sa organizácie spánku a pracoviska, vytvára súbor špeciálnych gymnastických cvičení, vytvára vyváženú stravu. Potom začína individuálna liečba patológie pomocou osteopatie, trakčnej trakcie, masáže, terapeutických cvičení, reflexológie a fyzioterapie..

Odpoveď na otázku, či sa cervikálna hernia dá vyliečiť bez chirurgického zákroku, je pozitívna, kým sa nevytvorí oddelená časť jadra buničiny v dôsledku náhlych pohybov, zvýšenej fyzickej aktivity alebo traumatických účinkov. Sekundácia prietrže je zvyčajne dôvodom pohotovosti. V tomto štádiu už nie je možné konzervatívne liečenie..

Ďalej odpovieme na najčastejšie otázky pacientov týkajúce sa toho, čo sa dá a nemôže s takouto chorobou urobiť..

Je možné masírovať prietržovou kýlou?

Odpoveď na otázku, či je možné masírovať herniou krku, je pozitívna, ale iba v prípade, že postup vykonáva odborník so špeciálnym lekárskym vzdelaním. Nie je prípustné podávať terapeutickú masáž osobe, ktorá nemá základné znalosti o anatómii a fyziológii ľudského tela. Takéto manipulácie vo väčšine prípadov vedú k oddeleniu prietrže a paralýze horných a dolných končatín..

Masáž iba na špecializovaných klinikách, podľa predpisu neurológa a pod jeho neustálym dohľadom. Tento postup je zahrnutý v akomkoľvek procese konzervatívnej liečby hernie disku v krčnej chrbtici..

Je možné herniu krčnej chrbtice zohriať??

Je možné hernie krčka zohriať, ak je silná bolesť? Vo väčšine prípadov bude odpoveď lekára na otázku, či je možné herniu krčnej chrbtice zohriať, negatívna, pretože tento postup vyvoláva rozšírenie kapilárneho krvného obehu a môže viesť k zvýšeniu zápalovej reakcie..

Presnú odpoveď na otázku, či je možné herniu krčnej chrbtice zohriať, poskytne iba lekár, ktorý vykoná interné vyšetrenie pacienta. Je dôležité vylúčiť akútnu zápalovú reakciu v čase zahrievania. Ak existujú príznaky exacerbácie, tento účinok sa musí zlikvidovať. Obzvlášť nebezpečná je návšteva sauny a parnej miestnosti vo vani. Vlhký vlhký vzduch okamžite zvyšuje opuch mäkkých tkanív v oblasti krku a goliera. To vyvoláva útok radikulopatie a následné svalové kŕče.

Je možné bežať a kráčať s herniou pri krku?

Je možné chodiť s krčnou prietržou? Áno, môžete, potom sa vyhnite náhlym pohybom. Odpoveď na otázku, či je možné bežať s prietržovou kýlou, je negatívna. Je potrebné vylúčiť akúkoľvek zvýšenú fyzickú aktivitu spojenú s rizikom pádov a traumatických účinkov na chrbticu. Dokonca aj mierne ostré prevrátenie hlavy počas pádu môže spôsobiť sekernáciu prietrže do miechy. Človek môže byť za okamih úplne ochrnutý. A môže mu pomôcť iba pohotovostná operácia.

Je lepšie nechať takéto činnosti až do okamihu, keď je medzistavcová prietrž úplne porazená..

Je možné urobiť fitness s herniou na krku?

Odpoveď na otázku, či je možné urobiť kýlu s herniou na krku, bude nejednoznačná. Určitá fyzická aktivita bude dokonca prospešná. Napríklad na otázku, či je možné plávať s cervikálnou prietržou, odpovie na ktorúkoľvek otázku kladný lekár. Plávanie v primeraných množstvách vám umožňuje zastaviť statické svalové napätie a zlepšuje prísun krvi do golierovej zóny. Prispieva k rýchlejšiemu zotaveniu..

Odpoveď na otázku, či je možné urobiť push-up s krčnej prietrže, bude záporná. Toto fyzické cvičenie spôsobuje nadmerné zaťaženie horného ramenného pletenca a môže vyvolať sekvestráciu prietrže. Podobným spôsobom je možné odpovedať na otázku, či je možné sprísniť krčnú prietrž - iba po vyšetrení lekára a odstránení rizika prasknutého medziobratlového disku môžete urobiť správne rozhodnutie o fyzickej aktivite..

Je možné rodiť osamotene s prietržovou kýlou?

Mnoho žien sa zaujíma o odpoveď na otázku, či je možné rodiť samostatne s cervikálnou prietržou, pretože v čase, keď sa otehotnie, majú niektorí pacienti vážne patologické stavy chrbtice. Dôvodom je skutočnosť, že v súčasnosti sa žena rozhodne mať potomka už v pokročilejšom veku, keď chrupavkové tkanivá chrbtice už nemajú rovnakú elasticitu ako v mladosti. Takže vo veku 25 rokov je krížová kosť a chvostová kosť úplne fúzovaná, mení sa stav stavcov v krčnej a hrudnej chrbtici. Preto môže tehotenstvo vyvolať vývoj osteochondrózy a jej komplikácie. Do rizikovej skupiny patria ženy, ktoré sa rozhodnú pre materstvo nad 35 rokov.

S prietržom krčnej chrbtice je možné rodiť nezávisle len vtedy, ak nehrozí riziko sekvestrácie buničitého jadra. Ak prietrž vstúpi do lúmie miechového kanálu, vykoná sa cisársky rez.

Ak máte stále otázky týkajúce sa správania pacienta s diagnózou „krčnej prietrže“, môžete sa ho opýtať pomocou formulára pre spätnú väzbu. Na našej klinike pre manuálnu terapiu v Moskve sa môžete tiež bezplatne dohodnúť s vertebroológom alebo neurológom. Počas konzultácie dostanete odpovede na všetky vaše otázky.

Je možné masírovať herniou krčnej chrbtice: rady lekárov

Je možné masírovať herniou krčnej chrbtice? Opatrnosť je potrebná, pretože výstupok je lokalizovaný v blízkosti mozgu, nesprávna expozícia môže stav zhoršiť..

Úlohy manuálnej terapie

Lekári sa domnievajú, že masáž by mala byť zaradená do zoznamu postupov pre komplexné ošetrenie stavcovej kýly. Zvážte úlohy, ktoré by hirudoterapia mala vykonávať:

 • Obnovenie krvného obehu a zásobovanie tkanivami mikroživín.
 • Eliminácia svalovej hypertonicity.
 • Analgetický účinok.
 • Stagnujúca tekutina sa vylučuje.
 • Metabolity sa lepšie vylučujú.
 • Zápalný proces je znížený.

Úspešnosť masáže v tejto oblasti je dôsledkom profesionality masážneho terapeuta. Špecialista nebude používať tvrdé metódy ovplyvňovania, krútenia, lisovania, trhania. Podobné techniky prispievajú k komplikáciám zvierania a ochrnutia..

Aké metódy sa používajú?

Dôležitým kritériom profesionálneho prístupu je diagnóza celého stavu krčnej chrbtice. Na základe inštrumentálneho vyšetrenia odborník určí zložitosť choroby a následky vyplývajúce z vývoja choroby. Po stanovení diagnózy sa urobia závery týkajúce sa potreby masáže herniou v krčnej oblasti, ako výrazná hernia môže byť, ako individuálne určiť typ manuálnej terapie.

Špecialisti používajú: jemnú masáž, klasický, segmentový, akupresúrny, plechovkový, švédsky, masáž medom. Pozrime sa, ako vyššie uvedené odrody pôsobia počas choroby.

Kýly v krčnej chrbtici sa vyskytujú pri chorobách celého chrbtice, osteochondróze, skolióze. Degeneratívne transformácie v kostiach spôsobujú oslabenie väzov a svalov na chrbte. Výsledkom je patologická pohyblivosť stavcov a zmena polohy buničitého jadra.

Chiropraktik pôsobí na samostatnú oblasť, v ktorej je detegovaná hernia, a na celý chrbticu. Je ťažké odstrániť chorobu pomocou masážnych techník, takže keď terapeut tvrdí, že je schopný napraviť prietrž, musíte vziať do úvahy, že jeho úroveň zručností je príliš nízka.

Vhodné vybavenie je určené podľa hlavných kritérií. Všetky pohyby by mali byť plynulé, ostré trhnutie sa nemusí robiť. Špecialista musí obísť chorý fragment chrbtice a hlboké svalové tkanivo.

Uvádzame hlavné typy masáží:

 • Klasická masáž sa vykonáva v kurzoch od 15 do 50 minút neskôr denne s klesajúcimi príznakmi.
 • Akupresúra môže ovplyvniť niekoľko oblastí, ak na ne stlačíte, napätie bude odstránené.
 • Masáž pomocou plechoviek, zmierňuje prekrvenie, stimuluje krvný obeh, dokonale uvoľňuje svalové tkanivo, odstraňuje toxíny z miesta zápalu, zmierňuje bolesť z rôznych častí chrbtice.
 • Medová masáž sa vykonáva medom a môže ovplyvniť nervové zakončenie v hlave..
 • Švédska masáž je považovaná za poddruh klasickej techniky.
 • Použitie ľadu eliminuje bolesť a opuch v oblasti prietrže.

Viac informácií o typoch masáží

Klasický postup sa začína hladením pozdĺž chrbta pozdĺž chrbtice a kolmo na jeho os. Pohyby plynule zrýchľujú, svalové tkanivo sa zahrieva. Chrbtica chrbtice sa nemasíruje. Potom je koža trochu zovretá a stlačená, klepanie sa začína na chrbte končekmi prstov, z dolnej časti chrbta do krčnej oblasti sa vytvára mierna vibrácia..

Pri masáži plechoviek sa chrbát pred procedúrou normálneho kĺzania plechov ošetrí špeciálnym olejom. Predtým sú všetky zariadenia spálené plameňom. Takéto plechovky môžu byť umiestnené do poškodenej oblasti a po celej dĺžke chrbtice.

hydromasážne

Tento postup je ideálny na boj proti hernii krčnej chrbtice. Cielený tlak vody eliminuje bolestivé príznaky, zlepšuje celkovú pohodu.

Vodný lúč by mal mať pohodlnú teplotu, telo pacienta sa čo najviac uvoľňuje. Hydromasáž umožňuje znížiť tlak chrbtice, zvýšiť pohyblivosť diskov a uvoľniť pohyby. Táto metóda vertebrálnej trakcie sa považuje za najlepšiu..

Neškodný a účinný odstraňuje tlak zúženého nervu, bolesť, kŕč zmizne vo svalovom tkanive. Existujú podobné kontraindikácie ako hydromasáž v klasickej forme. Ak vykonáte tento postup správne, účinnosť masáže sa zvýši..

vákuum

Tento typ masáže je požadovaný kvôli jeho ľahkému použitiu a účinnosti. Na zákrok sa používajú silikónové alebo sklenené poháre. Takáto masáž zlepšuje absorpciu lymfy, krvný obeh. Pred inštaláciou plechoviek sa pokožka ošetrí mastným krémom, potom sa vo vnútri nádoby spracuje plameň a ostro sa vloží na miesto..

Po ošetrení musí byť alkoholový knôt vyhodený von a potom pokračovať v postupe tak, aby pacient nemal popáleniny. V dôsledku vytvoreného vákua banka vtiahne pokožku, po ktorej je potrebné ju opatrne posúvať pozdĺž chrbtice v rôznych smeroch. Vďaka tomuto základu kĺzanie neprináša nepohodlie a bolesť.

Medová masáž

Tento typ masáž herniou sa často používa, ale závery odborníkov o nej sa líšia. Na určenie foriem prietrže je potrebné predbežné vyšetrenie stavcom, pretože extenzívny zápal sa považuje za kontraindikáciu vykonávania postupu..

Predtým, ako pacient začne, sú umiestnené na brucho v polohe, ktorá mu vyhovuje, pod holennú kosť. Hlavným materiálom pre masáže je teplý med v kombinácii s jedľovým olejom alebo olivami.

Telo pacienta sa zahrieva klasickým spôsobom. Chorá oblasť je ošetrená tekutým medom. Keď táto hmota počas drvenia zhustne, dlane sa pritlačia k spodnej časti chrbta a potom sa náhle uvoľnia, až kým sa neobjaví biely povlak..

Označenia postupu

Kýla je považovaná za hlavnú indikáciu pre masáž. Expozícia dozadu umožňuje dosiahnuť pozitívny výsledok v týchto situáciách:

 • Krk bolí, príznak sa prenáša na končatiny a hrudník.
 • Nepríjemné pocity v rukách a nohách, necitlivosť, brnenie, pálenie.
 • Migrény, bolesti hlavy na rôznych miestach.
 • osteochondróza.
 • Poruchy CNS.
 • Zakrivenie chrbtice.
 • Negatívne účinky mechanického poškodenia chrbta.
 • Poruchy dýchacej sústavy a srdca.

Výhody a poškodenia liečby bez drog: je možné masírovať prietrž krčnej chrbtice

V 90 - 92% krčných prietrží sa s nimi zaobchádza konzervatívnym spôsobom. Osvedčené v komplexnej liečbe takých techník, ako sú masáže a manuálna terapia. Hlavnými výhodami sú účinnosť, bezbolestnosť, pozitívny vplyv na pohybové a spojivové štruktúry tkanív.

Definícia manuálnej terapie

Pri neliekovej liečbe hernie zahŕňajú ortopédia a stavovci manuálnu terapiu. Terapeutický účinok pochádza z rúk lekára, ktorý pracuje s bioaktívnymi zónami a bodmi. Vratová stavba návratu a pohyblivosť, pohybová funkcia v kĺboch ​​chrbtice je normalizovaná.

Terapeut pôsobí na reflexné zóny, na umiestnenie nervových zakončení. Spúšťa množstvo užitočných liečivých účinkov:

 • odtok lymfy,
 • zlepšenie mikrocirkulácie,
 • svalová relaxácia,
 • zbaviť sa svalových kŕčov.

Príjem môže robiť vyškolený a profesionálny manuálny lekár. Medzi ne patrí:

 1. Relaxačná masáž. Vystupujte na krku a ramenách.
 2. Mobilizácia. Potrebné obnoviť funkciu kĺbových kĺbov.
 3. Manipulácia. Je schopný vrátiť telu plný výkon.

Účinnosť masáže a pozitívny vplyv na telo

Výhody masážnych procedúr je ťažké preceňovať. V dôsledku cyklov od 10 do 20 postupov sa u pacientov pozoruje pozitívna dynamika. Cyklus sa opakuje štvrťročne alebo raz za šesť mesiacov..

 • zmierňuje svalové kŕče a napätie,
 • svalová relaxácia,
 • oslobodené koncovky,
 • obnova lymfy a prietoku krvi,
 • posilnenie pohybového aparátu,
 • zlepšenie tkanivového trofizmu, oxygenácia.

Ortopedický chirurg, pracovná prax 12 rokov Výsledkom je, že mobilita stavcov je normalizovaná, miera recidívy je znížená, choroba nepostupuje.

Indikácie pre terapiu

Vertebroológovia zahŕňajú masáže v komplexnej liečbe kýly. Vykonávajú sa až po:

 • zníženie exacerbácie,
 • úplné odstránenie bolesti,
 • v neprítomnosti zápalových prejavov,
 • pri absencii komplikácií a kontraindikácií.

Ortopedický chirurg, pracovná prax 12 rokov Masáž je indikovaná u pacientov v rehabilitačnom štádiu, pri prechode z exacerbácie na remisiu..

Pacienti majú predpísanú jemnú techniku. Hlavnými úlohami sú zmiernenie kŕčov, uvoľnenie svalov, normalizácia krvného obehu a metabolických procesov.

Dopad by mal byť:

kontraindikácie

Lekári rozlišujú niekoľko podmienok, za ktorých je postup zakázaný:

 • zhoršenie symptómov,
 • benígne a malígne nádory,
 • kožné problémy - vyrážka, hlien, absces,
 • horúčka,
 • ochorenia srdca a ciev,
 • akútne infekčné procesy,
 • recidíva chronickej patológie,
 • krvácajúci,
 • tehotenstvo.

Hlavné typy a techniky

V snahe pomôcť pacientovi s herniou existujú v arzenáli lekárov postupy pre starodávnejšie alebo modernejšie techniky. Výber metódy závisí od stupňa a závažnosti súvisiacich problémov..

klasický

Najúčinnejšia a často predpísaná možnosť. Odporúča sa ako prípravná fáza pred natiahnutím chrbtice. Má veľa liečivých účinkov:

 • normalizuje prietok krvi,
 • zmierňuje kŕče a napätie,
 • zlepšuje trofizmus a výživu tkanív,
 • znižuje bolesť,
 • eliminuje opuchy,
 • obnovuje krvný obeh.

Vykonáva sa v prísnom poradí - začína hladením, trením, bodkovanými dotykmi, vibračným efektom. Masáž zahŕňa dlane a prsty, predlaktia.

Ortopedický chirurg, prax 12 rokov Je zakázané vykonávať účinok na zameranie bolesti a priamo na chrbticu..

 • otrasy,
 • palmové kopy,
 • štípanie a vyladenie.

Hydromasáž alebo voda

Vykonáva sa v bazéne, v špeciálnych vaniach, sprchách. Prívod vody je možný cez dýzy v kúpeľni. K dispozícii je prúdová verzia pre tónovanie a bublina pre relaxáciu.

Priaznivý účinok vodných tokov:

 • pruhovaná svalová relaxácia,
 • obnova tónov žíl a žíl,
 • normalizácia prietoku krvi a lymfy,
 • zníženie bolesti,
 • oslabenie zápalových procesov.

Pri vykonávaní je narušenie nervových koreňov eliminované v dôsledku uvoľnenia spastických svalov. Voda je vybraná od 26 do 32 stupňov. Sila tlaku, počet tokov určuje lekár.

vákuum

Na vykonanie použite štandardné sklenené poháre a moderný doplnok - silikónové nádoby. Hlavným účinkom je nasávanie, ktoré tvorí vákuový priestor plechovky. Tlak na aktívne body.

Vďaka vplyvu vákuových zariadení je táto metóda vysoko efektívna:

 • zlepšuje sa prietok krvi,
 • odtok lymfy je normalizovaný,
 • opuchy sú odstránené.

Med

Má veľa univerzálnych recenzií. Najčastejšie sa používa v štádiách 2 až 3 choroby. Vertebroológ alebo ortopéd predpisuje masáž medom. Na doplnenie kompozície sa zavádzajú múmie a rastlinné oleje.

 • pacient leží na bruchu, uvoľňuje sa čo najviac,
 • med sa zahrieva vo vodnom kúpeli, pridáva sa olej - olivový, ružový alebo jedľový,
 • o klasickej technike, hladenie a trenie,
 • med sa aplikuje na postihnuté miesto a trie sa až do zhustnutia, produkt sa postupne prestane lepiť.

Ortopedický chirurg, pracovná prax 12 rokov Medová masáž pomáha pri porušovaní, kompresii nervov. Obnovuje funkčnosť reflexu.

škvrna

Pri vykonávaní východnej technológie je hlavnou úlohou dotknúť sa bioaktívnych bodov. Postup je úplne bezbolestný. Ovplyvňujú body pozdĺž stavcov a paravertebrálnych línií, v oblasti goliera a zostupujú na štvrtý hrudný stavec.

Ortopedický chirurg, prax 12 rokov, pritlačte silou prstami. Expozičný čas trvá od niekoľkých sekúnd do 2 - 3 minút. Krátky dotyk dáva stimulačný efekt..

Môcť

Na krk stačia 2 nádoby. Po inštalácii sa mierne posunú pozdĺž chrbtice.

Takéto pohyby vytvárajú liečivý účinok a udržiavajú vákuum..

Na masáž budete potrebovať poháre a knôt ošetrený éterom alebo vodkou. Počas konania sa dodržiavajú tieto pravidlá:

 • pokožka namazaná krémom alebo tukom,
 • do nádoby sa na pár sekúnd zavedie alkoholový knôt,
 • nedotýkajte sa okrajov ohňa,
 • okamžite nasaďte na pokožku.

Úlohou masážneho terapeuta je posúvať banky nahor a nadol po chrbtici.

segmentové

Je to druh klasickej techniky. Dopad je však hlbší.

Masér používa tieto prvky:

 • bodové lisy,
 • účinky na kostné tkanivové štruktúry,
 • komponenty od Shiatsu.

švédsky

Metóda je podobná klasike, má však niekoľko výhodných znakov:

 1. Použitie zlúčenín na zvlhčovanie a mazanie - prírodné krémy a oleje.
 2. Pohyby sú smerované od stredu zaostrenia k periférnym oddeleniam.
 3. Použitie efektov, ako je napínanie, trenie a odieranie, poklepávanie.
 4. Masér pracuje so zahnutými prstami.

thai

Podľa učenia prechádza telom 10 veľkých meridiánov. Počet akupunktúrnych bodov 72 000. Pri blokovaných oblastiach sa choroba vyvíja.

Pomocou masáže sa v spúšťacích zónach otvoria toky na cirkuláciu vitálnej energie a spustí sa regenerácia. Procedúra sa vykonáva v odevoch, nie sú potrebné žiadne oleje a krémy..

Možné komplikácie krčnej prietrže

Miestne procedúry - masáž, manuálna expozícia prietrže krku niekedy vedú k nepríjemným následkom. Príčinou je často nezávislé rozhodnutie a nedostatočné vyšetrenie stavovcom.

Aké sú komplikácie:

 • zvýšené príznaky - výskyt bolesti, obmedzená pohyblivosť,
 • zovretie alebo stlačenie nervov,
 • mozgovocievna príhoda,
 • segmentová hypermobilita,
 • lokálne krvácanie,
 • tkanivové slzy.

Ortopedický chirurg, pracovná prax 12 rokov Pri liečbe laika, parézie a paralýze, mozgových porúch, straty vedomia.

Kontraindikácie masáž krku

Takáto metóda liečby nie je pri prietrži vždy možná. Ak je masáž krčnej oblasti zakázaná, existuje niekoľko kontraindikácií:

 • exacerbácia chronických vnútorných chorôb,
 • patológia kože - alergia, SLE, furunkulosa,
 • novotvary,
 • mentálne poruchy,
 • zvýšené krvácanie,
 • krvácajúci,
 • akútne infekcie.

Ortopedický chirurg, prax 12 rokov Dočasná masáž sa nevykonáva s lokálnymi kožnými problémami, kým sa nevyriešia - rany, odreniny, škrabance, papilómy.

Manuálna terapia a masážne kurzy sa uskutočňujú až po úplnej diagnóze a menovaní stavovca. Dopady dopĺňajú komplexnú liečbu. Vykonávajú sa vo fáze úplného odpustenia. Vďaka procedúram je možné zastaviť progresiu, preniesť chorobu do štádia dlhých remisií, vyhnúť sa následkom vo forme parézy, ochrnutia, bolesti..

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Osteochondróza je závažné ochorenie sprevádzané neznesiteľnými bolesťami, ktoré môžu pacienta imobilizovať. Hirudoterapia osteochondrózy je liečebná metóda s dlhou históriou.
Pupočná prietrž - jedna z odrôd brušnej hernie, ktorá je výstupom z vnútorných orgánov brušnej dutiny cez hernálnu bránu do podkožného tuku.Orgánmi, ktoré môžu byť v herniálnom vaku, sú: slučky tenkého a / alebo hrubého čreva, veľké omentum, žalúdok.
Vashkevich Irina VladimirovnaMaternicové myómy (leiomyóm alebo fibromyóm) - benígna masa v myometrii (svalová vrstva maternice), ktorá je výsledkom hormonálneho zlyhania. Zvyčajne je zastúpená niekoľkými uzlami rôznych veľkostí, ale sú tu aj jednotlivé nádory.