loader

Hlavná

Liečba

Ako si vybrať ortopedickú matraci pre kýlu chrbtice

V noci leží naše telo. Preto je pre neho veľmi dôležité vytvoriť ideálne podmienky. Relevantnosť takejto úlohy sa mnohokrát zvyšuje u ľudí s herniou chrbtice. Použitie ortopedických matracov v každodennom živote poskytuje pohodlné usporiadanie tela pri ochoreniach chrbtice. Použitie ortopedického prvku je terapeutické.

Ako si vybrať ortopedickú matraci pre kýlu chrbtice? Keď si uvedomíte potrebu zakúpenia tohto zariadenia, nemali by ste okamžite bežať do obchodu a nakupovať vyrážky. Nesprávne zvolená matraca môže ublížiť. Každý človek má svoju vlastnú váhu, veľkosť, tvar - to znamená, že všetci máme jedinečné anatomické vlastnosti. Teraz si predstavte, že zakúpený produkt určený na uľahčenie života chrbtice nezodpovedá ohybom tela, jeho váhe a obvyklej polohe pri spánku. Čo sa bude diať? S vysokou pravdepodobnosťou sa zobudíte unavení a budete mať bolesti chrbta. Pri výbere správnej matrace musíte zvážiť tento argument.

Kritériá výberu

Pacienti s medzistavcovou prietržou veľmi dobre vedia, aké ťažké je zaspať. Všetko sa zdá nepríjemné a bolesťami v noci a úzkosťou v noci sú ich častými spoločníkmi. Faktom je, že každý medzistavcový disk jednotlivo nemôže relaxovať a získať novú silu pre nový deň. Ale dá sa to opraviť. K tomu stačí kúpiť „pravú“ ortopedickú matraci, ktorá spĺňa nasledujúce požiadavky:

 • Výrazný ortopedický efekt (schopnosť matraca mať formu ležiaceho a správne rozložiť tlak na jeho chrbticu);
 • Pohodlie a pohodlie (pri kúpe je potrebné vyskúšať);
 • Nedostatok štipľavých zápachov;
 • Kvalitný materiál a plnivo s antialergickými vlastnosťami;
 • Zodpovedajúce veľkosti postelí.

Podľa odborníkov by ortopedické matrace s diagnózou medzistavcovej prietrže mali organicky kombinovať vlastnosti, ako je tuhosť a mäkkosť. Vysoko kvalitné plnivá sú napríklad latex a kokosové vlákno, ktoré, mimochodom, má rastlinný základ. Taký materiál, ktorý poskytuje matraci potrebnú pevnosť, neumožňuje priechod vlhkosti a v dôsledku toho nie je predmetom hnilobných procesov. A vďaka použitiu latexu sa dosiahne prítomnosť antibakteriálnych a hypoalergénnych vlastností vo výrobku..

Matrac má podobu ľudského tela vďaka jedinečným vlastnostiam tohto materiálu. Na jar prichádzajú ortopedické matrace. Takéto zariadenia musia spĺňať súčasné požiadavky. Najlepšie je venovať pozornosť novým modelom známych výrobcov.

Majú samostatný pružinový prvok, v ktorom sú navzájom závislé a navzájom nezávislé, zložené bloky. Lekári odporúčajú tzv. „Nezávislú“ možnosť. Umožňuje každej časti vo vlastnom nezávislom režime mať tvar tela.

Základné požiadavky na matrac

Ktorý matrac je ideálny pre ľudí so špecifickou diagnózou medzistavcových prietrží? V prvom rade by ste pri výbere mali venovať pozornosť tuhosti produktu a ortopédii. Musíte pochopiť: zvýšená rigidita môže takýchto pacientov dokonca poškodiť. Podobný účinok je spojený so zvýšením zaťaženia chrbtice. Mäkká základňa matraca naopak umožní nielen telu zaujať pohodlnú polohu, ale tiež ho chrániť pred stresom v bolestivých bodoch..

Pokiaľ ide o štruktúru ortopedických matracov, pre ľudí s medzistavcovou prietržou je najvhodnejšia alternatíva s nezávislými pružinami. Úhľadne sú umiestnené v samostatných prípadoch. Výsledkom je rovnomerné rozdelenie záťaže na jednotlivé stavce a pohodlný stav v procese odpočinku a spánku.

Použitie ortopedickej matrace nie je výstrelok a niekedy s kýlou chrbtice, ako aj v pooperačnom období, je to jediný spôsob, ako zmierniť bolesť. Najmä ortopedická matrace pomáha posilňovať svalový korzet chrbta a v budúcnosti sa vyhnúť relapsom. Správne umiestnenie stavcov počas spánku umožní telu rýchlejšie a lepšie relaxovať.

Navyše v pooperačnom období, keď sú základné svaly stále nedostatočné, ortopedická matrace pomáha zmierniť stres a vyhnúť sa nepríjemným následkom, ako je inkontinencia. V každom prípade je dobre vybraná ortopedická matrace kľúčom k úspešnej liečbe chorôb chrbtice vrátane následky operácie po prietrži.

Odporúčam vám prečítať si ďalšie články na túto tému

Autor: Petr Vladimirovich Nikolaev

Lekár je manuálny terapeut, ortopedický traumatológ, ozónový terapeut. Metódy expozície: osteopatia, postizometrická relaxácia, intraartikulárne injekcie, mäkká manuálna technika, masáž hlbokých tkanív, analgetická technika, kranioterapia, akupunktúra, intraartikulárne podávanie liekov..

Difúzny výstupok disku l4-l5

Výčnelok disku krčnej chrbtice

Liečba Schmorlovej kýly bedrovej chrbtice

Plávanie s kýlou bedrovej chrbtice

Ktorý matrac je lepšie si vybrať s kýlou chrbtice?

Ktorý matrac je lepšie si vybrať s kýlou chrbtice?

Ako si vybrať ortopedickú matraci pre kýlu chrbtice? Táto otázka je dôležitá, ak existuje problém s chrbticou, napr iba správna fixácia počas dlhodobého ležania má terapeutický účinok. Takýto matrac je okrem toho užitočný aj na prevenciu chorôb, ako je osteochondróza. Odstránenie nepohodlia s takýmto ortopedickým zariadením môžete zabudnúť na nespavosť a spánok bez premýšľania o chorobe..

Vlastnosti matraca

Ortopedická matraca je systém, ktorý dokáže udržať chrbticu v priamej polohe pri ležaní s rôznymi zákrutami tela. Musí bez váženia (najmä miestneho) vydržať váhu osoby, pričom musí mať dostatočnú pružnosť, aby na ňu pohodlne ležala a cievy nepocítili stlačenie; elasticita pre možnosť uvoľnenia svalov; schopnosť prejsť vzduchom a vlhkosťou (pot).

Táto náročná úloha je riešená špeciálnym dizajnom matraca. Jej základom je pružinový blok, latexová doska (prírodná alebo umelá) alebo nafukovacia dutina. Vonkajší obal je vyrobený z tkaniny, ktorá spĺňa stanovené požiadavky. Na uľahčenie sa používajú rôzne plnivá..

Hlavnými parametrami ortopedickej matrace je jej veľkosť a tuhosť. Obidve charakteristiky sa zohľadňujú na základe individuálnych charakteristík ľudského tela. Štandardná šírka produktu je 80 cm (jednotlivá verzia) alebo 140 cm (pre manželské postele). Dĺžka sa volí podľa výšky osoby.

Podľa stupňa tuhosti sú ortopedické matrace rozdelené do 3 kategórií: mäkké, stredne tvrdé a tvrdé. Medzi mäkkými konštrukciami je najbežnejšia latexová báza. Zvýšená mäkkosť osloví milovníkov ležiacich na ich boku a tých, ktorí majú patologické nálezy bedrovej chrbtice, ako aj ľudí v pokročilom veku, ktorí sú oboznámení s cievnymi ochoreniami..

Mierna (stredná) tuhosť sa dosahuje kombináciou mäkkej, elastickej základne (napríklad latexu) a tuhšej výplne. Ako taký prvok sa často používajú vlákna z kokosovej kôry. Tento systém je užitočný pre ľudí, ktorí dávajú prednosť spánku na chrbte, a pre tých, ktorí majú problémy s hrudnou chrbticou..

Nakoniec je tuhá štruktúra poskytnutá vhodným plnivom. Je najatraktívnejší na spánok v žalúdku a tiež poskytuje účinnú fixáciu panvových a krčných stavcov. Tvrdé matrace sa odporúčajú pre dospievajúcich..

Použitie prietržovej matrace

Prečo sa ortopedická matrac odporúča pre stavcovú prietrž, najmä pri prietrži v bedrovej chrbtici? S touto patológiou dochádza k vyčnievaniu medzistavcových platničiek mimo stavcov.

Akékoľvek ohnutie chrbtice v postihnutej oblasti vedie ku stlačeniu extrudovaného tkaniva, vrátane nervových vlákien. V dôsledku ich stlačenia sa prejavuje bolesť. Ak sa tento jav vyskytne v noci pri premene tela alebo ohnutí chrbtice na stlačenú matraci, bolesť narušuje normálny spánok. Ak sa neobráti, môže to viesť k exacerbácii herniálnej patológie.

Za týchto okolností je potrebná ortopedická matraca, aby sa zabránilo ohnutiu chrbtice. Pri výbere je dôležité zohľadniť všetky znaky patológie a ľudského tela. Pri vertebrálnej prietrži sa neodporúča jarná konštrukcia. Na základe preskúmania môžu také matrace naopak viesť k zhoršeniu choroby. Môžu sa používať iba jarné výrobky naplnené latexom, kokosovými vláknami a holofibermi..

Všeobecné zásady výberu matraca

Ktorá ortopedická matrace je najvhodnejšia pre kýlu chrbtice? Výber by mal byť založený na odporúčaní ortopéda vydaného po diagnostických vyšetreniach a zistení presného umiestnenia lézie. Vlastnosti požadovaného produktu závisia od toho, v ktorej časti chrbtice sa vyvinie medziobratlová hernia.

Najprv by ste mali venovať pozornosť všeobecným požiadavkám na tento konkrétny produkt:

 1. Pohodlie pri ležaní, čo je dôležité na zabezpečenie dobrého spánku a elimináciu zbytočného reptania spojeného s nepohodlným držaním tela..
 2. Šetrnosť k životnému prostrediu a bezpečnosť použitých materiálov, najmä pokiaľ ide o alergény.
 3. Žiadne nepríjemné pachy.
 4. Kvalita materiálu vonkajšieho plášťa: schopnosť absorbovať vlhkosť; „Poškriabanie“ povrchu; ochrana tepla atď.

Pri kúpe musíte mať istotu, že matrac je skutočne ortopedický. On musí:

 • držať ležiaceho človeka bez slečny a zreteľne opakovať kontúry tela;
 • rovnomerné prerozdeľovanie nákladu;
 • mať vhodné oblasti na udržiavanie končatín, panvy, hlavy.

Osobitné zásady výberu

Jedným z prvých parametrov výberu matraca je veľkosť. Šírka je zvyčajne štandardná, ale pre veľkých ľudí by ste si mali objednať individuálny produkt alebo si vybrať z neštandardných rozšírených možností. Dĺžka matraca by mala zodpovedať výške osoby. Najtypickejší je nasledujúci princíp: výška osoby s pridaním 22–25 cm (s okrajom na strane nôh aj na strane hlavy).

Pokiaľ ide o terapeutické funkcie, tuhosť výrobku sa považuje za dôležitú vlastnosť. Zložitosť voľby tohto parametra spočíva v tom, že by sa mali brať do úvahy nielen pohodlie a návyky, ale aj lokalizácia herniálneho výčnelku, štádium a fáza choroby, vek osoby. Často musíte zvoliť alternatívny prístup, keď návyky uprednostňujú liečivé vlastnosti.

Medzistavcová hernia sa vzťahuje na chronické ochorenie s obdobím exacerbácie a remisie. Počas exacerbácie je žiaduce mať ortopedickú matrac so zvýšenou tuhosťou a vo fáze remisie je vhodnejšia mäkká upokojujúca možnosť..

Túto podmienku je možné zohľadniť, ak si kúpite obojstranný dizajn, t. matrac s tvrdou stranou navrchu a mäkkým povrchom dole. Otočením môžete ľahko vyriešiť nesúlad v požiadavkách.

Pri výbere výrobku pre nepružnosť sa osobitná pozornosť venuje veku osoby. U adolescentov a mladých ľudí sa uprednostňujú stredne tvrdé matrace, a to aj počas obdobia remisie choroby. Ľudia starší ako 45 rokov by si mali vyzdvihnúť tovar so zvýšenou mäkkosťou..

V prípade manželského lôžka sa musí venovať pozornosť rozdielu v telesnej hmotnosti. Ak je hmotnosť príliš odlišná, budete musieť premýšľať o kúpe kombinovaných odrôd matraca. Takéto konštrukcie majú rôzne tuhosti na oboch stranách stredovej čiary..

Ortopedická matraca sa všeobecne používa nielen pri závažných problémoch s chrbticou. Je to užitočné pri prevencii akejkoľvek osoby v každom veku. Okrem pozitívneho účinku na chrbticu majú také štruktúry priaznivý účinok na celé ľudské telo. Najprv:

 • poskytujú normálny spánok;
 • zmierniť psychický stres;
 • uvoľniť svalový systém;
 • normalizujú sa funkcie nervového, kardiovaskulárneho, imunitného a endokrinného systému.

Ortopedická matraca sa považuje za jeden z dôležitých prvkov komplexného ošetrenia medzistavcovej prietrže. Jeho voľba by sa mala zakladať na odporúčaní lekára a mala by zohľadňovať štádium vývoja choroby, ako aj individuálne charakteristiky osoby, jej vek.

Liečivý účinok môže poskytnúť iba správna voľba produktu..

Miechový kýlový matrac

Kýla chrbtice sa objavuje ako dôsledok vytesnenia alebo poškodenia medzistavcových platničiek, je výsledkom osteochondrózy a mnohých ďalších dôvodov, v dôsledku ktorých sa mení tvar miechového kanála a následkom narušenia nervov pacient trpí bolestivými pocitmi, ktoré môžu byť ťažko pociťované. veľmi silné.

Pri liečbe kýly je potrebné dbať na to, aby sa zaistila správna poloha kmeňa počas bdelosti a spánku. Pomáhajú v tom špeciálne ortopedické matrace s kýlou chrbtice..

Po prejdení kýly chrbtice musia ľudia zmeniť svoj životný štýl až do najmenších detailov. Čím väčšia pozornosť sa venuje zdraviu, tým rýchlejšie sa vylieči kýla a doba zotavenia bude kratšia.

Najmä pacienti s kýlou chrbtice sa nemôžu zaoberať ťažkou fyzickou prácou, zdvíhaním závažia, navštevovaním kurzov fyzickej terapie, riadnym stravovaním a samozrejme správnym držaním tela, pri ktorom bude chrbtica maximálne vyťažená..

obsah

Miechový kýlový matrac

Prečo je dôležité používať ortopedickú matraci na spinálnu prietrž ^

Ortopedické matrace sú pre ľudské telo veľkým prínosom. Maximálny účinok sa dá dosiahnuť, iba ak je matrac vybraný správne a pri zohľadnení individuálnych charakteristík osoby, ktorej je určený..

Ďalej sa budeme baviť o tom, ako zvoliť správny matrac pre kýlu chrbtice, aké požiadavky má spĺňať a čomu by ste mali venovať osobitnú pozornosť..

Nákup ortopedických matracov je možné odporučiť nielen ľuďom s ochorením chrbta, ale aj celkom zdravým, pre ktorých bude výborným preventívnym opatrením a umožní tak dobrý nočný odpočinok. Každý deň je naše telo vystavené stresu a stresu, ktorého podstatnú časť zaujíma chrbtica. Preto je celkom zrejmé, že ak mu v noci nedáte dobrý odpočinok, povedie to k predčasnému starnutiu a súvisiacim chorobám, medzi ktorými zaujíma vedúce postavenie osteochondróza a kýla chrbtice..

Ortopedické matrace majú okrem veľkých výhod pre chrbticu priaznivý vplyv aj na množstvo ďalších orgánov a systémov nášho tela. Medzi nimi je nervový systém, kardiovaskulárny systém, imunitný a endokrinný systém a niekoľko ďalších.

Keď strávite noc na pohodlnom matraci, ráno sa budete cítiť energicky a energicky a zabudnete na problémy, ako sú nespavosť a depresia..

Ako si vybrať ortopedickú matraci ^

Zoznam kritérií, podľa ktorých si matrac vyberá, je pre každú osobu celkom individuálny. Okrem toho existuje množstvo rôznych názorov lekárov, ktorí si navzájom odporujú, v ktorých matrac skutočne prináša najväčšie výhody pre ľudské zdravie..

Snažili sme sa zhromaždiť všetky názory týkajúce sa výberu ortopedickej matrace, zostaviť a zostaviť všeobecný zoznam odporúčaní, ktoré by sa mali dodržiavať.

ortopedická matraca na kýlu chrbtice

takže:

- Pred rozhodnutím o kúpe matraca venujte pozornosť nielen jeho vonkajšej kráse, ale aj tomu, ako pohodlné je. Nehanbite sa a celkom normálne sa opýtajte predajcov v obchode, aby vám nechali ležať na matraci štvrtinu hodiny, aby ste presne pochopili, ako pohodlný je tento matrac. Ľahnúť si počas testovania by malo byť v rôznych pozíciách - vzadu aj po bokoch;

- zakúpený matrac by nemal mať nepríjemný zápach, pretože jeho prítomnosť môže naznačovať toxicitu;

- materiály, z ktorých je matrac vyrobený, musia byť hypoalergénne, antibakteriálne a pokiaľ možno najprirodzenejšie;

Požiadajte predajcov, aby poskytli osvedčenia o zhode a aby ste sa uistili, že máte skutočne ortopedickú matraci, ktorá správne rozdeľuje záťaž, má podporné oblasti pre hlavu, panvu a nohy..

Najlepšia voľba pre kýlu chrbtice je obojstranná matrace, z ktorej jedna strana je mäkká a druhá tvrdá. Osvedčené matrace plnené kokosovými vločkami alebo latexom

Pri exacerbácii prietrže chrbtice by ste mali spať na tvrdej strane matraca a počas remisií na mäkkej.

O jarných matracoch na kýlu chrbtice ^

Jarné matrace môžu dobre používať ľudia s prietržami chrbtice a inými chorobami chrbta. Môžete si však kúpiť iba drahé a kvalitné výrobky. Lacné jarné matrace môžu spôsobiť oveľa viac škody ako úžitku.

Ak sa rozhodnete kúpiť pružinový matrac, nezabudnite zistiť, z akého materiálu je vyrobený jeho výplň. Najlepšie je vybrať matrace naplnené holofiberom, kokosom, latexom.

Pri skúmaní recenzií na internete a odporúčaní mnohých lekárov nájdete extrémne negatívny postoj k jarným matracom. Rovnako sa opotrebujú veľmi rýchlo, klesajú a strácajú schopnosť udržiavať ľudské telo v správnej polohe.

jarné matrace na kýlu chrbtice

To všetko platí, ale iba pre staré technológie na výrobu jarných matracov, ako aj pre lacné možnosti, ktoré sa vyrábajú, ako sa hovorí, v suteréne..

Mnoho známych výrobcov má vo svojom sortimente, spolu s inými typmi, pružinové matrace a nie je pochýb o tom, že ak by neboli úspešní, ich uvoľnenie by bolo dlho prerušené..

Moderné matrace sú vyrobené z nezávislých pružinových blokov. Takéto bloky sú v zásade založené na štruktúre pružín, ktoré nie sú nijako spojené. Každá z pružín je vo svojom vlastnom prípade, takže zaťaženie matraca bude optimálne rozdelené, a preto bude ľudské telo v najpohodlnejšej polohe. Je to nezávislá štruktúra, ktorá vám umožní presne zopakovať anatómiu, a preto bude zaťaženie chrbtice minimálne..

Matrac na kýlu bedrovej chrbtice ^

Výber matraca na prietrž lumbálnej chrbtice sa uskutočňuje podľa všeobecných odporúčaní. Jediný lekár môže okrem toho predpísať aj bedrový korzet, a to aj v noci. Takéto rozhodnutia by sme však nemali robiť sami..

Ktorý matrac je lepší pre kýlu chrbtice ^

Matrac na kýlu chrbtice by sa mal vyberať na základe odporúčaní lekára. Okrem skutočnosti, že kvalita matraca by mala byť perfektná a materiály, z ktorých je vyrobený, je prirodzené, že existuje veľmi dôležité kritérium, ktoré sa musí určiť individuálne. Ide o tuhosť matraca.

Tvrdé matrace nie sú príliš vhodné na prietrž chrbtice, pretože nedávajú príležitosť relaxovať a vyvíjať ďalšie úsilie na chrbticu, a tým jej spôsobiť ďalšie poškodenie. To vôbec neznamená, že tvrdé matrace nie sú vôbec potrebné. Existuje veľa možností, keď sú optimálnejšie, ale prietrž chrbtice sa na ne nevzťahuje..

Ktorý matrac je lepší pre kýlu chrbtice

Matrac s kýlou chrbtice by mal byť mäkký a jeho tvar by mal čo najviac sledovať obrysy tela, a preto nebude na lokalizačnú zónu kýly vyvíjaný ďalší tlak..

Použitie mäkkých ortopedických matracov pre kýlu chrbtice poskytne pacientovi maximálnu úľavu, úplne spí a obnoví svoju silu.

Konečne požadovanú tuhosť matraca pri prietrži chrbtice by však mal určiť odborník a predovšetkým na ňu má veľký vplyv telesná hmotnosť pacienta. Čím väčšia je jeho hmotnosť, tým väčšia tuhosť by matrac mal mať.

Všeobecné odporúčania ^

Pri nákupe matraca by malo dieťa určite vziať do úvahy svoje rastúce telo a vytvorenie správneho držania tela. Preto lekári pre deti najčastejšie odporúčajú tvrdé matrace. Pre deti je dvojnásobne dôležité, že materiály, z ktorých je matrac vyrobený, sú úplne prírodné a hypoalergénne.

Naopak, u starších ľudí sú oveľa vhodnejšie mäkké matrace, ktoré nestláčajú telesné tkanivo..

Iné choroby, ktoré môže mať pacient veľký vplyv na výber matraca na prietrž chrbtice. Môže to byť ochorenie chrbta (skolióza, osteochondróza atď.), Ako aj choroby iných systémov a orgánov..

Pamätajte, že človek trávi asi tretinu svojho života vo sne a snaží sa pre seba zvoliť najpohodlnejší matrac.

Video: ako si vybrať ortopedickú matraci ^

Vyberte si matrac pre hernie chrbtice

Ak máte medziobratlovú prietrž, je veľmi dôležité zvoliť si správny matrac. Povieme vám, ako to urobiť, aby bol váš spánok zdravý a silný a ráno dobré a veselé..

Kýla chrbtice sa vyznačuje posunutím medzistavcových platničiek. Slabosť, znecitlivenie končatín, bolesti hlavy... A podrobnejšie, medzistavcový disk pozostáva z vonkajšej membrány, vláknitého prstenca a vnútorného obsahu želé, buničitého jadra. Je to jadro, ktoré predstavuje veľkú časť fyzickej aktivity vykonávanej človekom. Pri závažných patológiách jadro láme vláknitý kruh, ponecháva miesto na disku a tlačí na nervové zakončenie, v dôsledku čoho osoba zažije silnú bolesť.

Kýla môže spôsobiť zranenia chrbta, zvýšené fyzické námahy, sedavý spôsob života.

Dôležitosť anatomického matraca s prietržom

Anatomické matrace berú do úvahy štruktúru ľudského tela, vylučujú neprirodzené ohyby chrbtice, čo minimalizuje premiestnenie stavcov a v dôsledku toho eliminuje syndróm bolesti prietrže. Keď človek leží na anatomickom modeli, jeho chrbtica je v horizontálnej polohe, t. J. Nedochádza k posunu diskov. S patológiami chrbtice prispievajú anatomické modely k pohody a bránia rozvoju choroby, spánok sa stáva zdravým a plným.

Ako si vybrať správny matrac pre prietrž chrbtice

Ako si vybrať matrac na kýlu chrbtice? K tejto otázke je potrebné pristupovať so všetkou vážnosťou. Faktom je, že iba správne vybraný model môže poskytnúť anatomický účinok, čo je zvlášť dôležité pri ochoreniach chrbta.

Matrac pre prietrž by sa mal vybrať po konzultácii s lekárom a po stanovení diagnózy, ktorým je potrebné venovať osobitnú pozornosť konkrétnym častiam chrbtice..

Dobré anatomické matrace:

 • rovnomerne rozložte zaťaženie ľudského tela;
 • mať oblasti so zvláštnou oporou hlavy, panvy a končatín;
 • bez ohýbania udržujú ležiaceho človeka, ktorý jasne opakuje anatomický tvar tela.

Najlepšie matrac je ten, ktorý dokonale sleduje obrysy vášho tela..

Parametre produktu

Jedným z hlavných parametrov pri výbere modelu je jeho veľkosť. Šírka je spravidla štandardná pre všetky výrobky: 80 alebo 140 cm pre jedno alebo dvojposteľ. Dĺžka sa vyberá podľa výšky osoby. Všeobecne akceptovaný štandard pre výpočet dĺžky produktu: výška osoby plus 22 - 25 cm Pri nákupe musíte vziať do úvahy aj hmotnosť. Moderní výrobcovia označujú maximálne prípustné množstvo pre konkrétny výrobok.

Pred nákupom nezabudnite vykonať presné merania postele. Tieto parametre sa musia zhodovať s rozmermi matraca, inak sa nedá vyhnúť deformácii a anatomický efekt nebude úplne zverejnený..

tuhosť

Aby ste si mohli vybrať ten najlepší anatomický model, ktorý vám vyhovuje, musíte venovať pozornosť tuhosti produktu.

Výber matraca s potrebnou tuhosťou nie je ľahká úloha, ale dá sa vyriešiť. Je potrebné vziať do úvahy nielen obvyklú úroveň stuhnutosti, ale aj lokalizáciu prietrže, štádium choroby a vek..

V závislosti od rigidity modelu sú rozdelené do troch hlavných kategórií:

 1. Mäkká. Dobre sa hodí pre tých, ktorí radi spia na svojich stranách, ako aj pre tých, ktorí majú ochorenie bedrovej chrbtice. Do tejto kategórie by mali patriť starší ľudia a tí, ktorí trpia cievnymi chorobami..
 2. Medium. Odporúča sa pre ľudí, ktorí uprednostňujú spánok na chrbte, ako aj pri ochoreniach hrudnej chrbtice.
 3. Tvrdá. Milovníci sa rozhodnú ľahnúť si na brucho a tých, ktorí trpia chorobami panvovej a krčnej chrbtice. Odporúčajú sa aj pre dospievajúcich..

Ďalšie možnosti, ktoré treba zvážiť pri výbere

Je lepšie zvoliť matrac, ktorý je vhodný pre vzduch a vlhkosť, vyrobený z bezpečných materiálov šetrných k životnému prostrediu. Ak trpíte alergiou, ako výplň sa má použiť hypoalergénny materiál, ako je latex alebo kokos..

Pred nákupom si nechajte trochu oddýchnuť a ľahnúť si na svoj obľúbený model. Vybraný produkt by mal opakovať ohyby vášho tela a rovnomerne rozdeľovať záťaž. Chrbtica je v striktne vodorovnej polohe, bez klesania.

Pokúste sa prevrátiť zo strany na stranu, zmeňte polohu rúk a nôh, pretože k tomu môže dôjsť počas spánku. Si pohodlny? Trápi vás chrbát? Ak ste v pohode, môžete si kúpiť obľúbený model.

Aké matrace nemožno použiť na prietrž

Pri bolesti chrbtice sa neodporúča používať starý dizajn pružiny. Nemýľte sa s modernými jarnými modelmi. Ich hlavný rozdiel spočíva v tom, že sú vybavené nezávislými pružinami a prídavným plnivom. Takéto matrace pomáhajú uvoľňovať svaly celého tela a majú anatomický účinok..

Hlavným cieľom Ascona HC je urobiť všetko pre to, aby vyhovoval potrebám každého človeka v zdravom a pohodlnom spánku

Buďte prvý, kto sa dozvie o všetkých propagačných akciách a špeciálnych ponukách - prihláste sa na odber bulletinu

 • Spoločnosť Ascona
  • O spoločnosti
  • certifikáty
  • recenzia
  • správy
 • značky
  • ASKON
  • King koil
  • SÉRTŐ
  • Profesor spánku
 • Anatomické matrace
  • lacný
  • S nezávislými
   pružinová jednotka
  • pružinové
  • dieťa
  • jednoposteľová
  • dvojitý
  • Tenký
  • usilovne
  • kokosový orech
  • Latexové matrace
  • anatomický
 • Iný tovar
  • Poťahy na matrace
  • Ochranné kryty
  • Anatomické vankúše
  • Postele
  • prikrývky
  • Obliečky
  • sedacie súpravy
  • Rozkladacia pohovka
  • Pohovka podľa harmoniky
 • Kupujúcim
  • Výrobný čas
  • Ako zadať objednávku
  • Výmena a vrátenie tovaru
  • Splátka / nákup kreditu
  • Akcie a zľavy
  • služby
  • Klub milovníkov zdravého spánku
  • Zaujímavé fakty o spánku
  • Zásady ochrany a spracovania osobných údajov
 • Pre partnerov
  • Ponuka hotelov
  • Franchising od HC Ascona
  • Staňte sa naším partnerom teraz
 • kontakty
  • Kontakty oddelenia
  • veľkoobchod
  • Kde môžem kúpiť

141075, Moskovská oblasť, Korolev, ul. Gorky, d12a, kancelária 413

Ako si vybrať ortopedickú matraci pre kýlu chrbtice

Miechová kýla nie je smrteľné ochorenie. Aj keď je to nevyliečiteľné, vďaka úspechom modernej medicíny sú odborníci schopní dosiahnuť stabilnú remisiu. Hlavnú úlohu pri liečbe kýly zohráva vytvorenie vhodných podmienok pre život a prácu. Napríklad vo dne musíte nosiť korzet na chrbticu s kýlou a na nočný spánok a odpočinok potrebujete špeciálny matrac. Ako si vybrať ortopedickú matraci pre hernie chrbtice a čo treba hľadať pri jej kúpe?

Pri výbere matraca nie je nič zložité, najmä ak si ho kúpite na správnom mieste. Napríklad v špecializovanom obchode, kde sa predávajú matrace od známeho výrobcu. Počas procesu nákupu venujte pozornosť týmto faktorom:

 • Vyberte značku;
 • plniva;
 • Ortopedické vlastnosti.

Poslednú úlohu pri výbere matraca nezohrávajú lekárske indikácie - je potrebné dodržiavať odporúčania špecializovaných odborníkov.

Dôležitosť ortopedickej matrace pre prietrž

Ak vám bola diagnostikovaná kýla chrbtice, nezúfajte - život nekončí. Od tejto chvíle musíte dodržiavať určité pravidlá:

 • Zabezpečte správnu výživu;
 • Obmedzte fyzickú aktivitu;
 • Postupujte podľa pokynov lekára;
 • Zapojte sa do fyzickej terapie;
 • Spať na vhodnom povrchu.

Nebudeme hovoriť o výžive, telesnej výchove na špeciálnych simulátoroch s prietržami chrbtice a liekoch používaných na liečbu prietrže, ale okamžite sa obrátime na problém s profilom - na ortopedické matrace. Ak niekto objavil prietrž chrbtice, potom sa od tohto dňa odporúča spať na pomerne rigidnom základe. Podporí chrbticu a zabráni jej ohnutiu..

To však nie je všetko - dobrá ortopedická matrace pre medziobratlovú prietrž by mala mať anatomické vlastnosti. Tu sa predpokladá, že jeho vlastnosti majú tvar tela, vďaka ktorému bude chrbtica v správnej polohe. Ak matrac nebude mať tvar tela, bude osoba trpieť bolesťou kvôli nesprávnej polohe chrbtice.

V prvých dňoch sa môže ortopedická matrace používaná na miechovú kýlu zdať nepríjemná. To však nie je dôvod na odmietnutie použitia. Ide o to, že pri liečbe kýly nie je najlepší účinok vôbec spôsobený liekmi, ale masážnymi procedúrami, fyzioterapeutickými cvičeniami a výberom správnej plochy na spánok a odpočinok. Jediný spôsob, ako dosiahnuť dlhodobú remisiu symptómov - človek sa zbaví silnej bolesti.

A tu matrac hrá ďaleko od poslednej úlohy - koniec koncov, vo sne trávime asi tretinu nášho života. Ak počas dňa dokážeme kontrolovať polohu tela, polohu tela a zaťaženie chrbtice, potom v noci nie sme pod kontrolou. Preto je veľmi dôležitá ortopedická matraca s kýlou chrbtice - v žiadnom prípade nestrácajte z dohľadu tento okamih, ak sa chcete na chvíľu zmieriť s príznakmi tohto nepríjemného ochorenia..

Ako si vybrať správny matrac pre prietrž chrbtice

Je ľahké si vybrať ortopedický matrac s kýlou chrbtice. Za týmto účelom ideme do najbližšieho špecializovaného obchodu, v ktorom sa predávajú ortopedické matrace. Pri oboznamovaní sa so sortimentom by ste sa mali zamerať na nasledujúce parametre:

 • Odporúčaná tuhosť;
 • Vlastná hmotnosť;
 • Rozmery postele.

Pokiaľ ide o plnivá, odporúčame venovať pozornosť obojstranným modelom s latexom a kokosovým vláknom. Latex je relatívne mäkký materiál, zatiaľ čo kokosové vlákno je veľmi tuhé. Celkovo získame tvrdú liečiteľskú stránku, ktorá ušetrí pri exacerbácii bolesti a jemný povrch pre každodenný spánok počas remisie (reliéf)..

Ak špecialista odporučil, aby ste neustále spali na stredne tvrdých matracoch, v tomto prípade môžete venovať pozornosť lacným matraciam z polyuretánovej peny. Majú priemernú úroveň elasticity a sú vhodné na spánok v prítomnosti medzistavcovej prietrže. To isté platí pre polotuhé matrace vyrobené z latexu a kokosových vlákien.

Môžem používať pružinové matrace? Prečo nie, ak ide o model s nezávislými pružinami a ďalšími vycpávkami. Takýto matrac poskytuje slušnú podporu chrbtice, uvoľňuje svaly a rozdeľuje hmotnosť, čím zaručuje vytvorenie optimálnych podmienok na odpočinok a spánok. Odporúčaná úroveň tvrdosti - stredná, nadpriemerná alebo tvrdá.

Pri výbere matraca musíte venovať pozornosť ďalšiemu faktoru - vašej vlastnej váhe. Ak je matrac vyrobený od významného výrobcu, maximálna hmotnosť, pre ktorú je vybraný model navrhnutý, sa uvedie v jeho cestovnom pase. Nie je možné prekročiť hmotnosť, inak ortopedické vlastnosti zmiznú - matrac sa jednoducho ohne. Preto by maximálna hmotnosť mala byť najmenej o 10% vyššia ako hmotnosť spiaceho človeka.

Pokiaľ ide o rozmery, potom je všetko jednoduché - zmeráme rozmery našej postele a ideme s prijatými údajmi do obchodu. Neprekračujte parametre, pretože deformácia matraca je neprijateľná.

Pri výbere matraca sa pokúste ľahnúť si naň najmenej 5-10 minút, pretože liečebný matrac by mal zostať pohodlný a nemal by spôsobovať nepríjemnosti. Preto môžeme povoliť miernu odchýlku od úrovne tuhosti, napríklad zvoliť tuhosť nie vyššiu ako priemernú, ale strednú.

Aké matrace nemožno použiť na prietrž

Ak ste objavili medzistavcovú prietrž, neskúšajte si kupovať lacné penové matrace, nafukovacie matrace bez ortopedických vlastností, odpaľovacie matrace a ďalšie materiály, ktoré nedokážu vytvoriť povrch s anatomickými vlastnosťami. Klasické pružinové matrace s Bonnel blokmi sú tiež prísne kontraindikované - môžu len veľmi poškodiť.

Ortopedická matrace pre kýlu chrbtice: ktorú zvoliť?

Kýla chrbtice nie je smrteľná, ale nepríjemná choroba. Pacient pociťuje stálu alebo periodickú vyčerpávajúcu bolesť, v niektorých prípadoch je znížená citlivosť končatín, je zaznamenané obmedzenie rozsahu dostupných pohybov. S primeranou komplexnou liečbou a zodpovedným prístupom zo strany pacienta sa však môžu dosiahnuť pozitívne výsledky a úplná remisia v čo najkratšom čase. Ortopedická matraca s kýlou chrbtice je jedným z prostriedkov zahrnutých do komplexu terapeutických opatrení. Pomôže uvoľniť svaly, zmierniť napätie na krku a dolnej časti chrbta a poskytne správnu polohu prištiepeným stavcom..

Dôležitosť použitia matraca s ortopedickými vlastnosťami pre prietrž

Táto patológia vzniká v dôsledku premiestnenia medzistavcových platničiek, ich prasknutia a prekročenia stanovených medzných hodnôt vnútorného obsahu - gélovitého tela - ktoré vytvára tlak na nervové zakončenie. Kýla môže spôsobiť zranenia, osteochondrózu, degeneratívne ochorenia chrbtice a ďalšie problémy. Podľa štatistík sú najčastejšie postihnuté bedrové a krčné oblasti..

Akákoľvek deformácia v postihnutej oblasti vedie k zvýšeniu kompresie, zvýšeniu bolestivosti a iným symptómom. Ak sa opísaný jav vyskytne v noci z dôvodu neúspešnej polohy tela, predĺženej matrace alebo ostrého zatáčania, pozoruje sa narušenie spánku..

Správne zvolená ortopedická matraca vylúči neprirodzené ohyby chrbtice. Pri jej výbere je dôležité nezohľadňovať cenu, ale zohľadniť vlastnosti choroby, spoľahlivosť výrobcu. Kvalifikovaný konzultant je schopný navrhnúť, ktorý matrac by sa mal zvoliť pre prietrž bedrovej alebo krčnej chrbtice alebo inú diagnózu..

Dôrazne sa neodporúča spať na jarných matracoch starého štýlu so závislou pružinovou jednotkou. Podľa lekárov môžu dokonca zhoršiť stav pacienta, čo môže viesť k relapsu ochorenia.

Všeobecné kritériá pre výber ortopedických matracov

Situácia, keď je bolestivé klamať, je ťažké nájsť pohodlnú polohu, je známa každému pacientovi s herniou. K jej korekcii prispeje dobrý ortopedický matrac, ktorý si môžete vybrať podľa nasledujúcich kritérií:

 1. Prítomnosť ortopedického účinku (vlastnosť, ktorá poskytuje produktu schopnosť mať podobu ľudského tela, rovnomerne rozdeľuje tlak na chrbticu).
 2. Pohodlie produktu. Pred zakúpením vám ho odporúčame otestovať..
 3. Matrac by nemal vydávať tvrdé nepríjemné pachy. Ich prítomnosť môže naznačovať toxicitu produktu..
 4. Ako plnivo by ste si mali zvoliť hypoalergénny materiál. Latex a kokosové vlákno fungujú dobre, nepodliehajú hnilobe a nenechávajú prenikať vlhkosť..

Pred nákupom bude užitočné oboznámiť sa s recenziami reálnych používateľov v sieti. Je nevyhnutné požadovať od predajcu, aby potvrdil kvalitu výrobku. Tento krok vám pomôže uistiť sa, že máte skutočne ortopedickú matraci s podpornými oblasťami hlavy, panvy a dolných končatín..

Osobné kritériá výberu

Pri kompetentnom prístupe nie je výber matraca zložitý. Je lepšie kúpiť ho v špecializovanom salóne, osobne testovať tovar. Výber správneho produktu online nie je ľahký. Ak sa chcete zoznámiť s prezentovanými výrobkami, mali by ste venovať pozornosť nasledujúcim parametrom:

 • Tuhosť. Pri výbere matraca pre tento parameter je dôležité nespoliehať sa na vaše zvyky a preferencie, ale na špecifiká diagnózy (umiestnenie hrudného výčnelku, jeho veľkosť, fáza ochorenia) a vek pacienta. Príliš tvrdý matrac nebude fungovať, ani veľmi mäkký. Najlepšie je stredná tvrdosť..

Je dôležité to vedieť! Kýla je chronické ochorenie charakterizované obdobiami exacerbácie a remisiami. Na obdobie akútnej bolesti je lepšie uprednostniť tuhšiu matraci a na odpustenie mäkkú matraci. Skvelá alternatíva k nákupu dvoch výrobkov je obojsmerná možnosť..

 • Hmotnosť a výška pacienta. Najspoľahlivejší výrobcovia predpisujú v pasoch pre svoje výrobky maximálnu povolenú hmotnosť povolenú pri používaní tohto modelu. Pre veľkých ľudí zvyčajne nie sú vhodné štandardné produktové možnosti, v tomto prípade je lepšie zvážiť možnosť individuálnej výroby.

Ak je povolená hmotnosť prekročená o viac ako 10%, ortopedické vlastnosti zmiznú. Dĺžka matraca by mala byť najmenej o 20 - 25 cm dlhšia ako výška, čo vytvára rezervu z nôh a hlavy.

 • Súlad s veľkosťou lôžka. Rozmery matraca musia zodpovedať parametrom pohovky alebo postele. Pre správny výber musíte pred odchodom do salónu starostlivo zmerať svoje miesto na spanie.

Dôležité! Nedovoľte deformáciu matraca, ktorá je nevyhnutná pri prekročení parametrov postele.

Byť alebo byť pružinovým matracom? Nikto nezakazuje zváženie tejto možnosti, ak je vybavený nezávislými pružinami a ďalším výplňovým materiálom. Takýto produkt poskytne chrbtici dobrú podporu, rovnomerne na ňu rozloží tlak, pomôže vytvoriť optimálne podmienky pre svalovú relaxáciu a relaxáciu..

Dôležité! Pred výberom sa musíte poradiť so svojím lekárom a vypočuť si jeho rady.

Niekoľko jednoduchých pravidiel pre výber dokonalého matraca

Všeobecné odporúčania odborníkov, ktoré nie sú založené na špecifickej diagnóze, sú zvyčajne veľmi odlišné a niekedy jednoducho polárne. Niektorí vám radia, aby ste si vzali tvrdé matrace, iné - mäkké, niekto hovorí, že je lepšie nenájsť výplň latexu, a niektoré kategoricky popierajú. Preto vám odporúčame zapamätať si a uviesť do praxe niekoľko základných odporúčaní, ktoré môžu výrazne uľahčiť proces výberu:

 • Pred nákupom by ste mali skontrolovať pohodlie produktu. Je to veľmi jednoduché - musíte si na to ľahnúť a stráviť asi 10 minút v pohodlnej polohe. Tento čas stačí na vyskúšanie pohodlia ľahnutia v polohe na boku a na chrbte.
 • Je potrebné objasniť u konzultanta zloženie výplne a vlastnosti materiálu použitého na vonkajšiu dekoráciu matraca. Každá z týchto zložiek by mala byť hypoalergénna, nemala by narušovať cirkuláciu vzduchu, mala by mať antibakteriálne vlastnosti. Výrobky s umelými nepríjemnými zápachmi sa najlepšie okamžite odmietajú.
 • Je dôležité nezabudnúť skontrolovať dostupnosť osvedčenia o kvalite označujúceho originalitu výrobku.

Ktorý matrac rozhodne nestojí za to?

Ak sa zistí herniálny výčnelok, prvá vec, ktorú musíte urobiť, je vložiť penovú matraci do koša a prejsť okolo jej náprotivkov na policiach bez toho, aby sa im venovala nejaká pozornosť. Nafukovacie výrobky, ako aj výrobky vyrobené z odpaľovacích a iných materiálov, ktoré nie sú schopné dať povrchu anatomicky pravidelný tvar, nepomôžu. Tenké matrace, dokonca aj s ortopedickými vlastnosťami, sa lepšie neberú s prietržou. Neposkytnú vhodné podmienky na oddych..

Výber matraca je zodpovedné povolanie, ktoré by sa malo brať s najväčšou vážnosťou. Pamätajte, že ide o dôležité veci - zdravie a pohodu!

Ako si vybrať ortopedickú matraci pre bolesti chrbta

Ak trpíte bolesťami chrbta, je veľmi dôležité, aby ste si vybrali správny matrac. Mnoho ľudí si je istých, že tvrdý matrac je najvhodnejší pre boľavé chrbát, ale v skutočnosti to vôbec nie je. Tvrdý matrac nezodpovedá prirodzeným krivkám chrbtice, čo môže spôsobiť ďalšie problémy..

Napriek všeobecnej viere, že tvrdá matrace je vhodná na hernie a osteochondrózu, nie je tomu tak úplne. Príliš tvrdá matrac naopak zhoršuje bolesť chrbta.

Poďme si zistiť, ako si vybrať ortopedickú matraci pre osteochondrózu, prietrž a iné choroby chrbtice. Ktorý matrac je skutočne vhodný na bolesť chrbta a prečo je príliš tvrdý matrac zlá voľba pre každého.

Nevýhody tvrdých matracov

Matrac príliš tvrdý nedokáže zmierniť bolesť, pretože nedovoluje svalom relaxovať a odpočívať počas spánku.

1 Tlakové body

Tvrdý matrac vytvára tlakové body v pleciach a panve. To je nepohodlné pre každého, najmä pre tých, ktorí uprednostňujú spanie na svojej strane. Tieto tlakové body navyše zdvojnásobia nepohodlie ľudí s bolesťou chrbta..

Ďalším problémom, ktorý vytvárajú tlakové body, je to, že spôsobujú necitlivosť. To znamená, že budete nútení neustále hádzať a otáčať sa, aby ste si pohodlne predstavovali. A v prípade príliš tvrdých matracov neexistujú pohodlné pózy, čo tiež vedie k bezesným noci.

2 Nesprávna poloha chrbtice

Matrac príliš tvrdý nebude schopný udržať vašu chrbticu v jej prirodzenej polohe. Namiesto toho bude podporovať iba najťažšie časti tela, t. J. Ramená a boky. To povedie k výskytu vyššie uvedených nepríjemných tlakových bodov. Okrem nepohodlia spôsobí tvrdý matrac v dôsledku nedostatočnej podpory aj nové problémy s chrbticou v priebehu času..

Tvrdá matrace môže spôsobiť ľuďom s boľavými chrbtami veľa problémov, pretože ich telá sa budú neúspešne snažiť kompenzovať nedostatok podpory chrbtice, najmä v bedrovej oblasti. Pravdepodobne ani nebudete cítiť, že sa to deje, pretože to vaše svaly urobia nevedome. A napriek tomu zažijete plnú bolesť a nepohodlie, ktoré počas dňa nezmiznú..

3 Nedostatok prispôsobivosti

Tvrdý matrac sa správne prispôsobuje vášmu telu, to znamená, že medzi ním a telom sú medzery. To znamená, že niektoré časti vášho tela počas spánku jednoducho nedostanú podporu, čo vedie k zvýšenej bolesti chrbta. V ideálnom prípade by matrac mal poskytovať dobrú oporu a presne sa prispôsobovať obrysom tela.

Správna úroveň tuhosti pre bolesť chrbta

Matrac, ktorý nie je vhodný pre vaše telo, nebude schopný správne podoprieť chrbticu, a tak ešte viac posilní nepohodlie. Ak sa matrac ohýba, príliš mäkký alebo príliš tvrdý, vaša chrbtica a svaly sú počas spánku nútené robiť veľa práce. Neuspokojujú sa a nemôžu sa zotaviť po náročnom dni, ktorý zhoršuje bolesť..

Podľa štúdií, najlepšia matraca na boľavé chrbát nie je príliš mäkká a príliš tvrdá. Tuhosť matraca sa musí zvoliť tak, aby bola vaša chrbtica v prirodzenej úrovni.

Úľavu od bolesti možno dosiahnuť iba vtedy, ak sa vaše svaly dokážu úplne uvoľniť, krv cirkuluje dobre a počas spánku sa zobudíte. Ideálna úroveň tuhosti pre bolesť chrbta je stredná, čo poskytuje správnu oporu a pohodlie..

Príliš ťažké

Na plecia a boky je vyvíjaný veľký tlak, zatiaľ čo spodná časť chrbta zostáva bez opory. Chrbtica je v neprirodzenej polohe.

Príliš mäkké

Príliš mäkká alebo stará drvená matrac vytvára hojdací efekt. Chrbtica sa ohýba a je v nesprávnej polohe.

Správna poloha chrbtice

Celé telo je udržiavané rovnomerne, matrac opakuje všetky kontúry tela, čo zaisťuje anatomicky prirodzenú polohu chrbtice.

Úrovne tuhosti samozrejme nie sú medzi výrobcami matracov nejaké konštantné hodnoty, môžu sa značne líšiť. Podľa štúdií však najlepšia matraca na boľavé chrbát nie je príliš mäkká a príliš tvrdá. Niekde medzi týmito vlastnosťami je tuhosť ideálneho matraca. Ak ho doplníte dobrou rovnováhou medzi podporou a pohodlím, získate perfektnú matraci na zmiernenie bolesti chrbta.

Nekupujte štítok „ortopedický“

Vysoko kvalitné ortopedické matrace sú skutočne vytvorené takým spôsobom, aby čo najlepšie podporovali časti tela a chrbticu, zmierňovali bolesť pri osteochondróze, prietrži a iných problémoch s chrbtom. Bohužiaľ, výrobcovia nekvalitných matracov tiež nazývajú svoje výrobky „ortopedickými“, a to je čisto marketingový krok, vďaka ktorému môžete zvýšiť cenu bez toho, aby vám poskytli akékoľvek skutočné výhody. Z tohto dôvodu teraz ani ten najchytrejší kupujúci nedokáže odlíšiť skutočnú ortopedickú matraci od jednoducho nazývanej tzv..

Je chybou si myslieť, že ak je matrac označený ako „ortopedický“, automaticky vám pomôže zmierniť bolesť chrbta. Pravda je taká, že neexistujú jediné normy, požiadavky alebo špecifické testy, ktoré musí matrac spĺňať, aby získal titul „ortopedický“..

Navyše ani v prípade správnej ortopedickej matrace vysokej kvality neexistuje žiadna záruka, že je vhodná pre vaše telo. Telo každej osoby má svoje vlastné vlastnosti a v každom prípade sú príčiny bolesti chrbta rôzne. Preto jediným spôsobom, ako zistiť, či je konkrétny matrac vhodný pre vaše chrbát a či zmierňuje bolesť, je vyskúšať si ho..

Typ matraca

Ak trpíte bolesťami chrbta, budete veľmi potešení skutočnosťou, že dnes výrobcovia matracov ponúkajú oveľa viac druhov matracov, ktoré prinášajú úľavu, a najmä materiály, ako kedykoľvek predtým..

Matrace s pamäťovou penou a latexové matrace sú v súčasnosti najvhodnejšie na zmiernenie bolesti chrbta pri osteochondróze, prietrži a iných chorobách chrbtice..

Oba tieto materiály majú svoje klady a zápory..

Matrace z pamäťovej peny sa dokonale prispôsobia kontúram tela, čo je veľmi dôležité pre ľudí s bolesťou chrbta. Väčšina majiteľov takýchto matracov zaznamenala zlepšenie ich stavu.

Hlavnou nevýhodou tohto materiálu je však to, že neprechádza vzduchom dobre a môže vydávať nepríjemný chemický zápach. Okrem toho, ak je vrstva pamäťovej peny príliš silná, môže byť ťažké pohybovať sa po matraci, to znamená, že svaly sa budú musieť ťažšie namáhať, takže zmeníte svoju pozíciu vo sne, čo zvyšuje bolesť chrbta. Preto je dôležité zvoliť najlepšiu možnosť pre hrúbku plniva z peny s pamäťovým efektom, ktorý by vám vyhovoval individuálne..

Latexové matrace sú vyrobené z gumovej stromovej miazgy. Tento prírodný materiál poskytuje vynikajúcu podporu a pohodlie. Pocit prirodzenej pružnosti z latexového matraca je veľmi pohodlný pre ľudí s osteochondrózou, kýlami, ako aj inými problémami s chrbticou. Latexový matrac sa prispôsobuje tvaru a hmotnosti tela, čím prispieva k prirodzenej polohe chrbtice. Nebudete pociťovať žiadne tlakové body, to znamená, že tiež poskytujú dobrý krvný obeh vo sne. Latexové matrace majú okrem zmiernenia bolesti aj mnoho ďalších výhod: sú hypoalergénne, dobre odparujú vlhkosť a v nich sa nezačínajú roztoče. Je však tiež veľmi dôležité zvoliť latexový matrac, ktorý vyhovuje vašej tuhosti..

Významnou nevýhodou prírodného latexu sú jeho vysoké náklady. Preto, ak nechcete minúť veľa peňazí na 100% latexových matracoch, môžete si vybrať model založený na pružinách alebo polyuretánovej pene s vrchnou vrstvou latexového plniva. Venujte však pozornosť hrúbke latexovej vrstvy, mala by byť dostatočne hrubá, aby vám poskytla pohodlie.

Nemá zmysel kupovať matrac na základe závislých pružinových blokov typu Bonnel, pretože nedokážu poskytnúť správnu oporu pre vaše chrbát. Musíte si vybrať model založený na nezávislých blokoch.

Hlavná vec na zapamätanie: každé telo má svoje vlastné vlastnosti a budete musieť vyskúšať rôzne typy matracov, aby ste našli ten najlepší pre váš špecifický problém so zadami..

Tipy

Tipy na výber matraca, ak trpíte bolesťami chrbta:

 1. 1 Choďte si vybrať matrac večer, keď sa vaše bolesti chrbta pravdepodobne zhoršia. Ak idete do obchodu ráno, môžete sa pomýliť a kúpiť si matrac, ktorý je pre vás výhodný, len ak sa vás chrbát neobťažuje..
 2. 2. Vezmite si vlastný vankúš (ak si nekúpite nový). Takže si môžete vyskúšať matrac presne tak, ako na ňom budete spať doma.
 3. 3. Choďte do obchodu s priateľom, ktorý bude sledovať, ako sa nachádza vaša chrbtica. Ak ležíte na svojej strane na matraci s dobrou oporou, vaša chrbtica bude rovná.
 4. 4 Počúvajte svoje telo. Ak cítite tlakové body, matrac je príliš tvrdý. Naopak, ak sa topíte na ramenách a bokoch, matrac je príliš mäkký.
 5. 5 Premýšľajte nielen o chrbte, ramenách a bokoch. Dobrá matraca na chrbte by mala tiež udržiavať vašu hlavu a chodidlá v správnej polohe. A hoci ich poloha ovplyvňuje bolesť chrbta oveľa menej ako poloha chrbtice, s bolesťou chrbta sa môžete vyrovnať iba v komplexe.
 6. 6 Je vhodné uchýliť sa k službám tých obchodov, ktoré poskytujú príležitosť na výmenu matraca. Pre človeka s bolesťou chrbta je dôležité, aby ste si mohli zvolenú matrac prežiť doma..

zhrnutie

Ak trpíte bolesťami chrbta, matrac hrá obrovskú úlohu: môže ho zmierniť a posilniť. Je potrebné zamerať sa na priemernú tuhosť matraca, ktorá by mohla zabezpečiť správnu polohu chrbtice počas spánku. Nemalo by byť príliš tvrdé alebo príliš mäkké. Materiály ako prírodný latex a pamäťová pena sú najlepšie..

Ľudia s bolesťou chrbta potrebujú osobitnú rovnováhu medzi pohodlím a podporou chrbtice. A ak nájdete taký matrac pre seba, doslova zmení váš život.

Ortopedická matrace pre kýlu chrbtice: ktorú zvoliť?

Kýla chrbtice nie je smrteľná, ale nepríjemná choroba. Pacient pociťuje stálu alebo periodickú vyčerpávajúcu bolesť, v niektorých prípadoch je znížená citlivosť končatín, je zaznamenané obmedzenie rozsahu dostupných pohybov. S primeranou komplexnou liečbou a zodpovedným prístupom zo strany pacienta sa však môžu dosiahnuť pozitívne výsledky a úplná remisia v čo najkratšom čase. Ortopedická matraca s kýlou chrbtice je jedným z prostriedkov zahrnutých do komplexu terapeutických opatrení. Pomôže uvoľniť svaly, zmierniť napätie na krku a dolnej časti chrbta a poskytne správnu polohu prištiepeným stavcom..

Dôležitosť použitia matraca s ortopedickými vlastnosťami pre prietrž

Táto patológia vzniká v dôsledku premiestnenia medzistavcových platničiek, ich prasknutia a prekročenia stanovených medzných hodnôt vnútorného obsahu - gélovitého tela - ktoré vytvára tlak na nervové zakončenie. Kýla môže spôsobiť zranenia, osteochondrózu, degeneratívne ochorenia chrbtice a ďalšie problémy. Podľa štatistík sú najčastejšie postihnuté bedrové a krčné oblasti..

Akákoľvek deformácia v postihnutej oblasti vedie k zvýšeniu kompresie, zvýšeniu bolestivosti a iným symptómom. Ak sa opísaný jav vyskytne v noci z dôvodu neúspešnej polohy tela, predĺženej matrace alebo ostrého zatáčania, pozoruje sa narušenie spánku..

Správne zvolená ortopedická matraca vylúči neprirodzené ohyby chrbtice. Pri jej výbere je dôležité nezohľadňovať cenu, ale zohľadniť vlastnosti choroby, spoľahlivosť výrobcu. Kvalifikovaný konzultant je schopný navrhnúť, ktorý matrac by sa mal zvoliť pre prietrž bedrovej alebo krčnej chrbtice alebo inú diagnózu..

Dôrazne sa neodporúča spať na jarných matracoch starého štýlu so závislou pružinovou jednotkou. Podľa lekárov môžu dokonca zhoršiť stav pacienta, čo môže viesť k relapsu ochorenia.

Všeobecné kritériá pre výber ortopedických matracov

Situácia, keď je bolestivé klamať, je ťažké nájsť pohodlnú polohu, je známa každému pacientovi s herniou. K jej korekcii prispeje dobrý ortopedický matrac, ktorý si môžete vybrať podľa nasledujúcich kritérií:

 1. Prítomnosť ortopedického účinku (vlastnosť, ktorá poskytuje produktu schopnosť mať podobu ľudského tela, rovnomerne rozdeľuje tlak na chrbticu).
 2. Pohodlie produktu. Pred zakúpením vám ho odporúčame otestovať..
 3. Matrac by nemal vydávať tvrdé nepríjemné pachy. Ich prítomnosť môže naznačovať toxicitu produktu..
 4. Ako plnivo by ste si mali zvoliť hypoalergénny materiál. Latex a kokosové vlákno fungujú dobre, nepodliehajú hnilobe a nenechávajú prenikať vlhkosť..

Pred nákupom bude užitočné oboznámiť sa s recenziami reálnych používateľov v sieti. Je nevyhnutné požadovať od predajcu, aby potvrdil kvalitu výrobku. Tento krok vám pomôže uistiť sa, že máte skutočne ortopedickú matraci s podpornými oblasťami hlavy, panvy a dolných končatín..

Osobné kritériá výberu

Pri kompetentnom prístupe nie je výber matraca zložitý. Je lepšie kúpiť ho v špecializovanom salóne, osobne testovať tovar. Výber správneho produktu online nie je ľahký. Ak sa chcete zoznámiť s prezentovanými výrobkami, mali by ste venovať pozornosť nasledujúcim parametrom:

 • Tuhosť. Pri výbere matraca pre tento parameter je dôležité nespoliehať sa na vaše zvyky a preferencie, ale na špecifiká diagnózy (umiestnenie hrudného výčnelku, jeho veľkosť, fáza ochorenia) a vek pacienta. Príliš tvrdý matrac nebude fungovať, ani veľmi mäkký. Najlepšie je stredná tvrdosť..

Je dôležité to vedieť! Kýla je chronické ochorenie charakterizované obdobiami exacerbácie a remisiami. Na obdobie akútnej bolesti je lepšie uprednostniť tuhšiu matraci a na odpustenie mäkkú matraci. Skvelá alternatíva k nákupu dvoch výrobkov je obojsmerná možnosť..

 • Hmotnosť a výška pacienta. Najspoľahlivejší výrobcovia predpisujú v pasoch pre svoje výrobky maximálnu povolenú hmotnosť povolenú pri používaní tohto modelu. Pre veľkých ľudí zvyčajne nie sú vhodné štandardné produktové možnosti, v tomto prípade je lepšie zvážiť možnosť individuálnej výroby.

Ak je povolená hmotnosť prekročená o viac ako 10%, ortopedické vlastnosti zmiznú. Dĺžka matraca by mala byť najmenej o 20 - 25 cm dlhšia ako výška, čo vytvára rezervu z nôh a hlavy.

 • Súlad s veľkosťou lôžka. Rozmery matraca musia zodpovedať parametrom pohovky alebo postele. Pre správny výber musíte pred odchodom do salónu starostlivo zmerať svoje miesto na spanie.

Dôležité! Nedovoľte deformáciu matraca, ktorá je nevyhnutná pri prekročení parametrov postele.

Byť alebo byť pružinovým matracom? Nikto nezakazuje zváženie tejto možnosti, ak je vybavený nezávislými pružinami a ďalším výplňovým materiálom. Takýto produkt poskytne chrbtici dobrú podporu, rovnomerne na ňu rozloží tlak, pomôže vytvoriť optimálne podmienky pre svalovú relaxáciu a relaxáciu..

Dôležité! Pred výberom sa musíte poradiť so svojím lekárom a vypočuť si jeho rady.

Niekoľko jednoduchých pravidiel pre výber dokonalého matraca

Všeobecné odporúčania odborníkov, ktoré nie sú založené na špecifickej diagnóze, sú zvyčajne veľmi odlišné a niekedy jednoducho polárne. Niektorí vám radia, aby ste si vzali tvrdé matrace, iné - mäkké, niekto hovorí, že je lepšie nenájsť výplň latexu, a niektoré kategoricky popierajú. Preto vám odporúčame zapamätať si a uviesť do praxe niekoľko základných odporúčaní, ktoré môžu výrazne uľahčiť proces výberu:

 • Pred nákupom by ste mali skontrolovať pohodlie produktu. Je to veľmi jednoduché - musíte si na to ľahnúť a stráviť asi 10 minút v pohodlnej polohe. Tento čas stačí na vyskúšanie pohodlia ľahnutia v polohe na boku a na chrbte.
 • Je potrebné objasniť u konzultanta zloženie výplne a vlastnosti materiálu použitého na vonkajšiu dekoráciu matraca. Každá z týchto zložiek by mala byť hypoalergénna, nemala by narušovať cirkuláciu vzduchu, mala by mať antibakteriálne vlastnosti. Výrobky s umelými nepríjemnými zápachmi sa najlepšie okamžite odmietajú.
 • Je dôležité nezabudnúť skontrolovať dostupnosť osvedčenia o kvalite označujúceho originalitu výrobku.

Ktorý matrac rozhodne nestojí za to?

Ak sa zistí herniálny výčnelok, prvá vec, ktorú musíte urobiť, je vložiť penovú matraci do koša a prejsť okolo jej náprotivkov na policiach bez toho, aby sa im venovala nejaká pozornosť. Nafukovacie výrobky, ako aj výrobky vyrobené z odpaľovacích a iných materiálov, ktoré nie sú schopné dať povrchu anatomicky pravidelný tvar, nepomôžu. Tenké matrace, dokonca aj s ortopedickými vlastnosťami, sa lepšie neberú s prietržou. Neposkytnú vhodné podmienky na oddych..

Výber matraca je zodpovedné povolanie, ktoré by sa malo brať s najväčšou vážnosťou. Pamätajte, že ide o dôležité veci - zdravie a pohodu!

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Plávanie je skvelý šport, dobré pre zdravie a krásna postava. Plávanie v bazéne však nie je potrebné. Môžete to urobiť pre svoje vlastné potešenie. Najčastejšie si však ľudia pamätajú plávanie, keď majú problémy s chrbtom..
Výčnelok je samostatné ochorenie bez samostatnosti. Diagnóza patologického procesu naznačuje výskyt degeneratívnych zmien v jednom z oddelení chrbtice. Bežnými príčinami akútnej bolesti sú zranenia, sedavý spôsob života a zmeny súvisiace s vekom..
Liečba osteoporózy bisfosfonátmi sa uskutočňuje od konca 20. storočia. Pri zvýšenej krehkosti kostných štruktúr majú pacienti často zlomeniny, po ktorých je ťažké sa zotaviť.