loader

Hlavná

Späť

Rakovina žalúdka

Pri rakovine žalúdka rastú rakovinové bunky prítomné v sliznici a stenách žalúdka nekontrolovateľne. Osoba trpiaca týmto typom rakoviny môže zažiť veľa príznakov, ako je napríklad zvracanie krvou, bolesť atď. Ďalej budeme uvažovať o liečbe rakoviny žalúdka pomocou ľudových liekov - najúčinnejších rastlinných liekov v Číne, Indii, Rusku a ďalších krajinách..

Tu je 7 účinných ľudových liekov na liečbu rakoviny žalúdka, ktoré vám môžu pomôcť zlepšiť váš stav..

Phyllanthus Emblica (angrešt indický alebo Amla)

Dokument vytvorený výskumníkmi z Fater Muller Hospital Medical College v Indii s názvom „Amla (Emblica officinalis Gaertn), nádherná bobule na liečenie a prevenciu rakoviny,“ uvádza:

„Predklinické štúdie preukázali, že amla má protizápalové, analgetické, antitusické, antiaterogénne, adaptogénne, kardioprotektívne, gastroprotektívne, antianemické, antihypercholesterolemické účinky, heapaprotektívne, nefroprotektívne a neuroprotektívne vlastnosti“.

Vedci zistili, že amla môže pomôcť liečiť a predchádzať rakovine z dôvodu jej antioxidačného a protizápalového potenciálu a schopnosti chrániť pred škodlivými účinkami chemoterapie a ožarovania. Amla obsahuje zlúčeniny s protinádorovou aktivitou, ako je kyselina galova, kyselina ellagová, pyrogallol, niektoré nekviterpenoidy, corilagin, geraniin a prodelphinidíny B1 a B2, ktoré môžu inhibovať a / alebo predchádzať rastu a šíreniu nádorov a rakovinových buniek..

Indické egreše sa môžu konzumovať surové alebo varené, ale pravdepodobne ich nájdete vo forme kapsúl, prášku, čaju alebo extraktu. Ak trpíte rakovinou žalúdka a chcete túto chorobu liečiť, musíte tento tradičný indický liek používať spolu s inými protirakovinovými prírodnými liekmi a prírodnou rakovinou najmenej 4 po sebe nasledujúce mesiace..

Astragalus

Značný počet podrobných štúdií v Nemecku a Spojených štátoch potvrdil schopnosť a identifikoval dôležitú potenciálnu úlohu astragalusu pri liečbe rakoviny. Napríklad:

  • Vedci z Texaskej univerzity v Houstone uviedli, že pacienti s rakovinou, ktorí dostávali astragalus, mali dvojnásobnú mieru prežitia v porovnaní so skupinou, ktorá dostávala iba placebo..
  • Používa sa často v kombinácii s inými bylinkami. V roku 1994 bola v talianskej štúdii (Morazzoni, Bombardelli) pacientom s rakovinou prsníka poskytnutá kombinácia Ligustrum a Astragalus. U pacientov liečených touto zmesou došlo k 10% - 50% zníženiu úmrtnosti..
  • V inej štúdii u pacientov s pokročilým nemalobunkovým karcinómom pľúc, ktorí podstupujú chemoterapiu, skupina dvoch bylín vykázala priemerné zvýšenie strednej dĺžky života o 130%..
  • Astragalus nezvyšuje iba hladinu interferónu - existujú presvedčivé vedecké dôkazy o tom, že prospieva funkcii pečene (u pacientov s rakovinou je často poškodený). V Číne sa astragalus bežne používa pri liečbe hepatitídy. Zrejme to významne znižuje hladiny toxínov, zvyšuje hladinu interferónu a inhibuje expresiu vírusového proteínu, hoci to prakticky neovplyvňuje normálnu DNA. (Zhang 1995, Fan 1996)

Astragalus je dobre známy ľudový liek na liečenie rakoviny žalúdka..

Chaga je huba parazitická huba, ktorá sa najčastejšie vyskytuje na breza (niekedy na jelša, jaseň, buk, brest a javor). Povesť chaga ako silného prírodného liečiva na rôzne choroby, od chorôb gastrointestinálneho traktu a končiacich tuberkulózou a rakovinou, pokrýva najmenej 16. storočie. Hovorí sa, že aj v týchto dňoch tradiční liečitelia zistili, že z tejto huby sa dá pripraviť čaj na rôzne terapeutické účely..

Historická správa ukazuje, že už predtým liečitelia v Ázii boli pravdepodobne prvými, ktorí zdokumentovali liečivý potenciál chaga pred 4 600 rokmi. Všimli si, že táto podivná huba má jedinečnú schopnosť extrahovať živiny zo svojich hostiteľov (breza) a koncentrovať ich sama o sebe. V dôsledku toho má chaga neuveriteľnú hustotu vitamínov, antioxidantov, stopových prvkov, enzýmov a ďalších živín..

Kde sa chaga skutočne prejavil, je v oblasti liečby rakoviny. Desiatky vedeckých štúdií naznačujú, že chaga vykazuje silné apoptické, antiproliferatívne a chemoprotektívne vlastnosti. Celá škála fytosterolov vrátane lanosterolu, inotodiolu, ergosterolu a fecosterolu je jednou z mnohých zložiek chaga. Ich účinok sa testoval in vivo (vo vnútri živého organizmu) aj in vitro (mimo živého organizmu), čo preukázalo inhibíciu rastu a šírenia rakovinových buniek..

U myší s malígnymi novotvarmi vykazovali extrakty chaga významné potlačenie nádoru. Pridanie extraktov z chaga viedlo k pôsobivému zmenšeniu veľkosti nádoru o 60 percent. Rovnaké štúdie ukázali, že chaga pomáha inhibovať šírenie nádoru a tiež inhibovať vaskularizáciu nádoru, ktorá ďalej inhibuje rast a šírenie rakoviny. Príbuzné štúdie preukázali proti rakovine plesňový potenciál chaga, pretože sa týka znižovania niektorých bunkových dráh súvisiacich s rakovinou vrátane kolorektálneho karcinómu vyvolaného kolitídou..

Vedci z Ruska aktívne študujú prospešné vlastnosti chaga a iných podobných húb, ktoré rastú v celej krajine (najmä na Sibíri), najmä sa zaujímajú o to, ako tieto zložky húb ovplyvňujú rakovinu. Podľa vedcov môžu terapeutické výhody bioaktívnych triterpénových zlúčenín huby priamo inhibovať rast mnohých rakovinových bunkových línií, ako sa preukázalo in vitro aj in vivo..

Chaga má tiež hepatoprotektívne vlastnosti, ktoré sú dôležité nielen pre poškodenie pečene, ale aj pre rakovinu pečene. Štúdie ukázali, že aj keď sa chaga užíva v relatívne nízkych dávkach, aktívne vstrebáva voľné radikály, ktoré spôsobujú oxidačné poškodenie pečene, čo účinne blokuje rozvoj ochorenia pečene a rakoviny pečene..

To všetko a oveľa viac vysvetľuje, prečo sa v jednej štúdii nazývala chaga „prírodnou protirakovinovou zložkou v potrave“. Vedci sa domnievajú, že táto huba môže byť v skutočnosti bezpečným a účinným protokolom na liečbu a prevenciu rakoviny. David Winston (licencovaný bylinkový lekár s viac ako 40-ročnými skúsenosťami, dekan Broadway, New Jersey Herbal Research Center) je presvedčený, že chaga je najsilnejšou protirakovinovou liečivou hubou z existujúcich.

To všetko dáva zmysel, keď uvažujete o neuveriteľnom nutričnom profile chaga, ktorý je v prírodnom svete takmer jedinečný. Aj keď vieme, čo môže chaga urobiť pre naše organizmy, toho, čo sa deje v zázrakoch tejto huby parazitov, sa ešte treba veľa naučiť, takže táto silná superpotravina zostane mnoho rokov v centre vedeckého výskumu..

Alkalická voda

Výraz "zásaditý" sa vzťahuje na hladinu pH vody. PH sa meria v rozmedzí od 0 do 14. Jediným rozdielom medzi týmto typom vody a obyčajnou vodou z vodovodu je hladina pH. Voda z vodovodu má pH 6 až 7. Alkalická voda má vyššie pH 8 až 9. Čím vyššie je toto číslo, tým je voda zásaditejšia a čím nižšie je toto číslo, tým je kyslejšia..

Podľa štúdie z roku 2013 má voda s nízkym alebo kyslým pH toxické účinky na organizmus. Predpokladá sa, že konzumácia kyslých potravín a nápojov môže zvýšiť riziko rakoviny. Bolo tiež povedané, že kyslá strava „živí“ rakovinové bunky, čo im umožňuje prosperovať a šíriť sa..

Uvádza sa, že zásaditá voda pomáha pôsobiť proti kyseline nachádzajúcej sa v krvnom riečisku. Predpokladá sa, že pitná voda s vyšším pH môže zvýšiť váš metabolizmus a zlepšiť schopnosť vášho tela absorbovať dôležité živiny..

Niektorí vedci sa domnievajú, že to spôsobí hlad v akýchkoľvek rakovinových bunkách nachádzajúcich sa vo vašom tele, pretože rakovinové bunky prosperujú v kyslom prostredí. Zavedenie niečo zásaditejšieho spomalí alebo zastaví rast rakovinových buniek, čím sa vyrovná hladina pH vášho tela.

Alkalická voda je prospešná, pretože neutralizuje okyslené prostredie v tele. Pre zdravé telo musíte udržiavať pH 7,0 - 7,2, takže pitie alkalickej vody vám môže pomôcť udržať túto optimálnu hladinu a účinnejšie bojovať proti rakovine..

kurkuma

Účinná liečba rakoviny žalúdka ľudovými prostriedkami zahŕňa liečbu kurkumou, pretože kurkuma je jedným z najlepších ľudových prostriedkov na liečenie rakoviny žalúdka. Aktívnou zložkou kurkumy je kurkumín. Štúdie ukázali, že kurkumín pomáha predchádzať niekoľkým formám rakoviny, vrátane rakoviny prsníka, pľúc, žalúdka, pečene a hrubého čreva vďaka svojim protizápalovým a antioxidačným vlastnostiam. Táto zlúčenina zastavuje rozvoj rakoviny tým, že narúša aspekty bunkovej signalizácie chronického ochorenia..

Laboratórne výsledky ukazujú, že kurkumín je schopný:

  • Inhibujte COX-2, enzým, ktorý spôsobuje zápal, ktorý môže viesť k rakovine.
  • Zabráňte vaskulárnemu epitelovému rastu z hladujúcich rakovinových buniek, čo ich pripravuje o zdroj výživy.
  • Indukujte gén potlačujúci nádor (gén schopný zabrániť proliferácii rakovinových buniek)..
  • Zastavte metastázy - šírenie rakovinových buniek z jedného orgánu do druhého.
  • Zničte veľké lymfómové bunky.
  • Zabráňte rastu rakovinových kmeňových buniek.

Vedci zistili, že zatiaľ čo kurkumínový extrakt aktivuje smrť rakovinových buniek (apoptóza), účinne diferencuje rakovinové bunky a normálne bunky bez toho, aby ich ovplyvňoval..

Okrem konzumácie kurkumy vo forme korenia môžete začať užívať kurkumín, ktorý sa široko predáva ako doplnok výživy - samozrejme pod dohľadom skúseného špecialistu..

Ananás

Môže byť výťažok z ananásu bezpečnejší a účinnejší ako silné chemoterapeutické činidlo?

V roku 2007 publikoval Planta Medica vedci objav, že enzým extrahovaný z ananásových stopiek, známych ako bromelaín, bol pri liečbe rakoviny lepší ako protinádorový liek 5-fluóruracil (často používaný na rakovinu žalúdka)..

„Tento protinádorový účinok bromelaínu bol vyšší ako účinok 5-FU (5-fluóruracilu), ktorého miera prežitia bola približne 263% v porovnaní s neliečenými pacientmi.“.

Vedci tvrdia, že 5-FU sa používa ako liek na rakovinu takmer 40 rokov a bol relatívne neúspešný kvôli svojej menej dokonalej selektivite pri potlačovaní rakoviny, pretože často zabíja a / alebo ireverzibilne poškodzuje zdravé bunky a tkanivá..

Majte na pamäti, že 7-gramová dávka 5-FU zabije 50% ľudí, ktorým je podaná. Na druhej strane v karte bezpečnostných údajov (MSDS) bromelainu sa uvádza, že LD50 (pololetálna dávka) je 10 000 mg / kg alebo ekvivalent 680 gramov bromelaínu pre dospelých s hmotnosťou 68 kg, čo znamená, že bromelaín je o 3 rády bezpečnejší!

Ako potom môže niečo také neškodné ako enzým z kmeňa / jadra ananásu prekonať liek, ktorý dúfali v uzdravenie milióny pacientov s rakovinou za posledných 40 rokov??

Existuje známy účinok spojený s celým radom prírodných zlúčenín nazývaných „selektívna cytotoxicita“, vďaka ktorým sú schopné indukovať programovanú smrť rakovinových buniek (sebazničovanie, známe ako apoptóza), pričom zdravé bunky a tkanivá zostávajú nezranené. Žiadny chemoterapeutický liek schválený FDA na dnešnom trhu nemá túto nevyhnutnú vlastnosť (pretože chemikálie sa nechovajú ako prírodné zlúčeniny), takže moderná liečba rakoviny stále často ničí kvalitu života a urýchľuje smrť. Keď človek zomrie po konvenčnej terapii rakoviny, je príliš ľahké „obviňovať obete“ a jednoducho napísať, že rakovina pacienta je „chemorezistentná“ alebo „mimoriadne agresívna“, keď to, čo skutočne vedie k neselektívnej povahe chemotoxického agenta, vedie k ľudská smrť.

Majte na pamäti, že bromelaín, rovnako ako všetky prírodné látky a produkty, nikdy nedostane schválenie FDA. Kapitál v súčasnosti neprichádza do vývoja nepatentovateľných (t. J. Nerentabilných) metód liečby onkológie, aj keď pracujú, sú bezpečné a cenovo dostupné..

Podrobné informácie o metódach liečby rakoviny nájdete na tejto stránke - Liečba rakoviny pomocou ľudových liekov: najúčinnejšie metódy a prostriedky.

Cordyceps

Podľa Centra pamätných rakiet Sloan-Kettering (MSKCC) majú kordycepty protinádorové, rádioprotektívne a antidiabetické vlastnosti. MSKCC cituje štúdiu, v ktorej Cordyceps spôsobil, že protirakovinové liečivo Cisplatina je toxickejšie pre bunky rakoviny pľúc - to potvrdzuje, že Cordyceps môže tiež pomôcť bojovať proti lymfocytom, ktoré bojujú dlhšie, zvyšujú hladiny pomocných T, znižujú proliferáciu nádorových buniek a zvyšujú aktivitu prírodných buniek. zabijaci. Nakoniec lekárske centrum uvádza, že niektoré štúdie ukázali, že kordusy znižujú príznaky rakoviny a tiež pomáhajú pacientom lepšie tolerovať chemoterapiu..

Napriek svojmu podivnému pôvodu nie sú kordy nielen netoxické, ale aj bezpečné a výživné. Podľa Medzinárodného denníka liečivých húb Hubica Cordyceps obsahuje esenciálne aminokyseliny, niekoľko životne dôležitých vitamínov B a vitamíny E a K. Obsahuje tiež prospešné mastné kyseliny, vrátane kyseliny olejovej, užitočnej mononenasýtenej mastnej kyseliny nachádzajúcej sa v olivách..

Najdôležitejšou vlastnosťou kordovcov však môžu byť jej nukleozidy. Vedci sa domnievajú, že nukleozidy (kľúčové signalizačné molekuly v tele) pomáhajú bojovať proti rakovine. Nukleozidové analógy sa v medicíne používajú ako protinádorové a antivírusové látky..

Cordyceps navyše obsahuje mnoho nukleozidov, vrátane guanidínu a guanozínu. Najefektívnejší a najštudovanejší z nich je zrejme 3-deoxyadenosín, ktorý vedci nazývali kordycepín..

Existuje dôkaz, že kordycepty zabíjajú rakovinové bunky??

Aj keď sú štúdie na ľuďoch obmedzené, štúdie na zvieratách a in vitro znova a znova ukazujú, že kordycepty majú schopnosť zabíjať rakovinové bunky, pomáhajú normalizovať nízky počet bielych krviniek v dôsledku chemoterapie a dokonca z nich niektoré liečivá pre rakovinové bunky toxickejšie..

V štúdii uverejnenej v časopise Experimental Biology and Medicine v roku 2008 vedci skúmali účinky kordyceps na myši, ktoré mali v percentách leukocytov bojujúcich proti infekciám v kostnej dreni v dôsledku užívania chemoterapie Taxol. U myší, ktoré dostávali Cordyceps denne po dobu troch týždňov, sa počet bielych krviniek vrátil do normálu. U myší, ktoré nedostávali Cordyceps, bol ich počet leukocytov výrazne nižší, niekedy až 50 percent.

Štúdia o bunkách uverejnená v časopise Cancer Chemotherapy and Pharmacology v roku 2007 uviedla, že kordycepín extrahovaný z kordyceptov mal apoptický účinok na ľudské rakovinové bunky ústnej dutiny, čo viedlo k ich samodeštrukcii, čo naznačuje, že táto zlúčenina je schopná majú rovnaký účinok na akékoľvek iné rakovinové bunky (vrátane rakovinových buniek v žalúdku).

Vedci použili prietokovú cytometriu a analýzy životaschopnosti, aby ukázali, že prežitie rakovinových buniek sa významne znížilo pri Cordyceps, a poznamenali, že účinky sa dramatickejšie zvýšili s dávkou a trvaním Cordyceps..

Liečba rakoviny žalúdka ľudovými liekmi je najúčinnejším a zároveň nie drahým výrobkom, ktorý sme preskúmali vyššie. Ak stále môžete pridať ktorékoľvek z účinných prírodných protirakovinových látok, napíšte o tom nižšie do formulára s komentármi. Zvážime možnosti, ktoré ponúkate, a pokúsime sa tento materiál doplniť..

Bol pre vás tento článok užitočný? Zdieľajte to s ostatnými!

Prečítajte Si O Druhy Kýl

I. Čo je to vyčnievanie disku Výčnelok medzistavcových platničiek je patologický proces v chrbtici, pri ktorom medzistavcové platničky napučiavajú do miechového kanála bez porušenia trhliniek.
Výčnelok krčnej chrbtice je posunutie (dislokácia) progresívneho medzistavcového disku. Ďalší výstupok môže viesť k vytvoreniu prietrže. V skutočnosti je vyčnievanie krčnej chrbtice počiatočnou fázou prietrže.
Nie vždy je možné okamžite určiť, že osteochondróza a tlak majú úzky vzťah. Preto je spočiatku vybraná nesprávna terapia, ktorá ovplyvňuje účinok a nie príčinu patológie. Preto, ak osoba neprimerane vyskočí v tlaku, bolesť hlavy a hornej časti chrbta bolesť, okrem kardiológa, odporúča navštíviť neurológa.