loader

Hlavná

Späť

Berú spinálnu prietrž v armáde: rady lekárov

Počas vojenskej služby je telo vystavené mnohým fyzickým námahám, ktoré môžu spôsobiť komplikácie, ak sa vyskytnú choroby. Vojenská lekárska rada určuje, či je branec spôsobilý na vojenskú službu. Nasleduje informácia o tom, či sa do armády vezme kýlová prietrž. Rôzne patologické procesy môžu oddialiť alebo spôsobiť prepustenie..

Stručne o chorobe

Kýla v medzistavcových platničkách je deštrukcia vláknitého prstenca, fragment chrupavkového tkaniva presahuje stavce. V tomto prípade medzistavcové platničky podliehajú deštrukcii, tlačia na nervové tkanivo a miechu. Veľké kýly spôsobujú komplikácie, ktoré sú sprevádzané komplexnými neurologickými defektmi, paralýzou.

Pred objavením sa vyčnievania presahuje vláknitý krúžok za stavce. Tento proces sa nazýva výstupok. Nemá zmysel vykonávať operáciu odstránenia disku, takže sa porucha môže vyvinúť bez zásahu do zložitejšej formy.

Odvedenci s výčnelkom v ktorejkoľvek časti chrbtice sa berú do armády. Táto choroba môže byť základom úplného alebo dočasného prepustenia zo služby brancov. Rozhodnutie sa prijíma osobne po externom vyšetrení pacienta a štúdiu anamnézy.

Príznaky medzistavcovej prietrže

Väčšina mastí, tabliet, injekcií sa používa na prekonanie bolesti spôsobenej osteochondrózou. Uvádzame zoznam príznakov tejto poruchy:

 • Atrofia svalov v oblasti poškodenia.
 • Chrbát, dolná časť chrbta, bolesť hlavy.
 • Poruchy črevnej mikroflóry, problémy s vylučovacím systémom.
 • Ťažkosti s močením, ísť na toaletu je veľmi ťažké alebo nemožné.
 • Opuchy v oblasti kýly.
 • Hypoxia v mieche.
 • Obtiažne chôdze, oslabené končatiny.
 • Kreslenie bolesti v oblasti prietrže.
 • Prsty začínajú znecitlivieť, citlivosť nôh sa stráca, v prstoch sa pozoruje brnenie.
 • Bolestivý príznak pri kašľaní, otáčaní hlavy a tela.
 • Akútna bolesť pri pohybe, ktorú je ťažké zvládnuť.

S takými príznakmi z armády v každom prípade dajte oddych.

Na ktorých miestach dochádza k výčnelku?

Znaky prietrže sa líšia v závislosti od miesta ich lokalizácie. Ak sa porucha vyskytuje v krčnej oblasti, pacient má tieto príznaky:

 • Bolesť v krku, ramená, ruky.
 • Mobilita sa zhoršuje.
 • Počas kašľa alebo kýchania sa príznak zhoršuje.
 • Neustále bolesti hlavy, závraty.
 • Necitlivosť predlaktia, prstov. Handshake pacient.
 • Končatiny oslabujú.
 • Problémy s krvným tlakom.
 • Problémy s pamäťou a spánkom.

Kýla v dolnej časti chrbta sa považuje za bežný typ patológie. Známky herniation disku:

 • Pretrvávajúca bolesť dolnej časti chrbta.
 • Príznaky pretrvávajú na zadku.
 • Svalová slabosť.
 • Nohy sú znecitlivené.
 • Problémy s citlivosťou, bolesť slabín.
 • Príznaky sa prenášajú dozadu, často do bokov.
 • skolióza.
 • Pohyblivosť v problémovej oblasti chrbtice sa zhoršuje.

Pri lumbálnej prietrži existuje možnosť dočasnej ochrnutia, citlivosť nohy u pacienta sa zhoršuje. Je potrebné, aby ste v blízkej budúcnosti navštívili lekára.

Kýla na tomto mieste je nebezpečná, pretože sa vyvíja sama. Často sa môže vyskytnúť ochrnutie nôh. Medzistavcová prietrž si vyžaduje povinné ošetrenie bez ohľadu na miesto. Správna terapia pomôže predchádzať zdravotnému postihnutiu, schopnosti samostatne sa pohybovať..

Čo robí vojenská komisia?

Hlavnou úlohou komisie je určiť schopnosť brancu pôsobiť v radoch ruských ozbrojených síl. Zamestnanci komisie sami neurčujú diagnózu, nezaoberajú sa liečbou. Zástupcovia komunikujú s predloženými dokumentmi ošetrujúcich lekárov vydanými v nemocnici.

Vhodnosť pre vojenskú službu sa určuje s prihliadnutím na patológie uvedené v anamnéze. Na získanie kategórie musí odvedenec podstúpiť tieto postupy:

 • Požiadajte špecialistu o dokumentáciu so špecifikovanou diagnózou.
 • Dotazy musia byť predložené členom komisie.
 • V prípade potreby sa odvedenec odošle na ďalšie preskúmanie.
 • Po potvrdení diagnózy sa odvedenému podarí získať jednu z kategórií alebo úplné oslobodenie od vojenskej služby.

Keď sa nedávno stanoví diagnóza medzistavcovej prietrže, odborníci vojenskej komisie sú pozorní na zoznámenie sa s anamnézou. Pacient musí podstúpiť niekoľko ďalších vyšetrení. Preto údaje získané po röntgenovom snímaní alebo MRI nebudú stačiť, budete potrebovať odborný názor.

Po stanovení diagnózy je brancom predpísaný priebeh liečby. Akonáhle je terapia ukončená, musíte podstúpiť druhú lekársku prehliadku na vojenskej registračnej a prijímacej kancelárii.

Klasifikácia chorôb

Kýla chrbtice a armády sa často navzájom nezasahujú, keď sa pacientom presne diagnostikuje a terapia sa vykonáva včas. Nekomplikované formy choroby, ktoré je možné riešiť klasickými metódami, sa nepovažujú za kontraindikáciu vojenskej služby..

Ak sa vyskytne Schmorlova kýla, neprichádzajú k lekárovi tak často, ako pri vyčnievaní medzi stavcami. Pri prvom type prietrže je časť chrupavky vtlačená do hubovitej štruktúry stavca. Táto oblasť nie je zásobovaná krvnými cievami, nervovými vláknami, takže výstupok sa nemusí dlho cítiť.

V dôsledku zvýšeného tlaku na chrupavku sa buničinové jadro vylučuje mimo stavcov prostredníctvom trhlín, ktoré sa objavujú vo vláknitom tkanive. Keď sa prietrž pohybuje do oblasti miechového kanála, na mozog alebo nervové zakončenie sa pôsobí tlakom. To spôsobuje silnú bolesť..

Ak je zdravie ohrozené?

Lekári sa zúčastňujú na lekárskom vyšetrení s prihliadnutím na sťažnosti pacienta, jeho včasné externé vyšetrenie a informácie získané z MRI, CT a ďalších diagnostických opatrení. Posudzuje sa fyzický stav spravodajcu a prijíma sa rozhodnutie o jeho spôsobilosti na vojenskú službu.

Dôvody odloženia z armády zahŕňajú:

 • Medzistavcové prietrže sprevádzané problémami s prácou chrbtice. Nemusí to byť reflex šliach, atrofia svalov, paréza, môže sa objaviť zlá citlivosť kože.
 • Potreba chirurgického zákroku.
 • Vrodené choroby chrbtice.
 • Rýchlo progresívna porucha, pri ktorej je duralový vak deformovaný. Hrúbka prietrže je viac ako 8 až 12 mm. Chirurgia nezaručuje obnovenie zdravia.

Ako sa lieči kýla - video

Vzhľadom na štádium a lokalizáciu patológie existuje mnoho spôsobov, ako liečiť kýlu: blokády liekov, elektroforéza, hirudoterapia, apitherapia, nahrávanie pomocou pásky, použitie Bubnovského techniky, strečing, masáž, akupunktúra, užívanie drog, používanie ortopedických korzetov..

Pri prijatí na vojenskú službu?

Keď sa v prvej fáze vyskytuje prietrž kýly, často sa odvedenému poskytuje odklad asi 6 až 12 mesiacov. Zároveň musí podstúpiť príslušné štádiá poruchy, liečiť sa, snažiť sa zmenšiť objem výčnelku.

Medzi hlavné terapeutické metódy patrí: komplexné používanie liekov, fyzioterapia, akupunktúra, chirurgické odstránenie výčnelkov. Na liečenie sa budúcemu bojovníkovi ponúkajú lieky proti bolesti, nesteroidné a protizápalové lieky, svalové relaxanciá. Priebeh liečby zahŕňa použitie obohatených vitamínových komplexov.

Fyzioterapia vykonávaná počas reprízy zahŕňa návštevu masážneho terapeuta, cvičebnú terapiu, použitie pomocných zariadení na natiahnutie chrbtice..

Potreba chirurgického zákroku sa určuje s nedostatočnou účinnosťou liekovej terapie a ďalších metód. Operácia sa musí vykonať, ak je prietrž príliš veľká alebo existuje niekoľko ohnísk zápalu.

Po ukončení liečebného postupu s ohľadom na dokončenie odkladu bude musieť mladý muž znovu vykonať lekárske vyšetrenie. Vhodnosť brancu môžu určiť iba členovia komisie na základe existujúcej anamnézy a prebiehajúcej liečby.

Vezmú do armády kýlu chrbtice, v takom prípade prepustia?

Vojenská služba zahŕňa vykonanie série záťaží, ktoré môžu spôsobiť závažné komplikácie v mnohých patológiách. O spôsobilosti mládeže na služby rozhodujú členovia osobitnej vojenskej komisie.

Pri rôznych patológiách môžu muži dostať úľavu alebo úplné prepustenie. Mnoho mladých mužov sa zaujíma o otázku, či berú s medzistavcovou prietržou do armády, a ak áno, do ktorej jednotky. O tejto otázke rozhodujú zástupcovia komisie individuálne pre každého muža.

Stručne o chorobe

Kýla medzistavcovej platničky je porušením integrity vláknitého prstenca chrbtice sprevádzaného vyčnievaním chrupavky mimo stavcov. V tomto prípade je medzistavcová platnička zničená, vytvára tlak na nervové zakončenie a miechu. Veľké kýly majú vážne komplikácie, sprevádzané závažnými neurologickými poruchami, ochrnutie. Hernálnemu výčnelku predchádza mierne vydutie vláknitého prstenca mimo stavca, ktoré sa nazýva výčnelok. Nie je zmysluplné vykonať operáciu vybratia disku, takže choroba môže zostať nepovšimnutá.

Armáda môže vo svojich radoch prijať konvoja s výčnelkom bedrového kotúča, dokonca aj v bedrovej oblasti, na úrovni medzistavcových platničiek L4-L5..

Táto choroba sa môže stať základom úplného alebo čiastočného prepustenia branného z vojenskej služby. Rozhodnutie sa prijíma na individuálnom základe po preskúmaní mladého muža a preskúmaní histórie jeho choroby.

Úloha vojenskej komisie

Hlavným cieľom komisie vojenského volebného úradu je posúdiť schopnosť brancu vykonávať vojenskú službu. Zamestnanci komisie nezavádzajú samostatne diagnózu, nevykonávajú liečbu. Členovia komisie pracujú s dostupnými dokumentmi, ktoré dostal odvedenec v nemocnici.

Vhodnosť na vojenskú službu sa určuje s prihliadnutím na prítomnosť chorôb predpísaných v anamnéze mladého človeka. Na získanie kategórie musí branec prejsť nasledujúcimi krokmi:

 1. Obráťte sa na svojho lekára a získajte potrebné dokumenty potvrdzujúce diagnózu choroby.
 2. Zhromaždené osvedčenia sa poskytujú členom lekárskej rady.
 3. Ak je to potrebné, mladý muž musí podstúpiť ďalšie vyšetrenie.
 4. Po potvrdení diagnózy dostane branec jednu z kategórií alebo úplnú výnimku zo služby.

Ak sa nedávno stanoví diagnóza medzistavcovej prietrže, lekári vojenskej komisie skúmajú históriu choroby pomerne starostlivo. Mladý muž bude musieť podstúpiť sériu dodatočných vyšetrení. Na to nestačia výsledky röntgenového snímania a magnetickej rezonancie, vyžaduje sa posudok ošetrujúceho lekára..

Po potvrdení diagnózy sa mladému mužovi predpíše vhodná liečba. Po ukončení liečby je menovaný opakovaný prechod komisie.

Dôvody na vyňatie zo služby

Niektoré znaky medzistavcových prietrží môžu byť priamym kontraindikáciou vojenskej služby. Za prítomnosti jednej alebo viacerých podmienok v brancovi vydáva komisia prepustenie z armády.

Porážka troch alebo viacerých stavcov

Porušenie integrity niekoľkých diskov naraz a na rôznych oddeleniach (napríklad krčnom a bedrovom) je vážnym ochorením, pri ktorom mladý muž nebude schopný vykonávať telesnú výchovu poskytovanú vojenskou službou. Ochorenie je sprevádzané výrazne obmedzenou pohyblivosťou chrbtice, a preto väčšina fyzických cvičení spôsobuje silnú bolesť..

Intenzívna bolesť

Syndróm bolesti je základom na dosiahnutie prepustenia, iba ak pacient predtým podal takéto sťažnosti lekárovi, čo je zaznamenané v lekárskom zázname..

Deformácia chrbtice

S rozvojom kýly Schmorlovej, sprevádzanej chorobami ako je skolióza, kyfóza, lordóza, je vojenská služba kontraindikovaná.

Prítomnosť artritídy a osteochondrózy

Progresia prietrže je často sprevádzaná takými kĺbovými patológiami, ako je osteochondróza, artritída. Tieto stavy významne znižujú kvalitu života pacienta. Cvičenie nie je možné, pretože je sprevádzané silnou bolesťou a rozvojom komplikácií.

Špecialisti rozhodujú o prepustení človeka zo služby, ak fyzická aktivita na chrbtici môže spôsobiť jeho ďalšiu deformáciu.

Ak zmeny v štruktúre chrbtice nie sú sprevádzané bolesťou a inými príznakmi, nevyžadujú liečbu, je mladý muž úplne pripravený na vojenskú službu..

Aké môže byť rozhodnutie komisie

V závislosti od charakteristík patológie rozhodnú členovia navrhovaného výboru, ktorý je určený jednou z kategórií:

 1. „A“ - pridelené úplne zdravému mladému človeku, ktorý nemá obmedzenia na vykonávanie fyzických cvičení. Kategória „A2“ znamená, že mladý muž predtým trpel vážnymi chorobami, a preto by mala byť určitá fyzická aktivita obmedzená.
 2. „B“ - znamená, že branec môže vykonávať vojenské služby s určitými obmedzeniami, keďže zistil určité zdravotné problémy.
 3. „B“ - určený mladým ľuďom s obmedzenou spôsobilosťou na vojenskú službu. V období mieru mladí muži neslúžia, ale pri vyhlásení stanného práva môžu byť povolaní do radov zamestnancov..
 4. „G“ - táto skupina zahŕňa mladých mužov, ktorí majú určité zdravotné problémy, ktoré sú prístupné konzervatívnej liečbe. Mladí ľudia v kategórii „G“ sú prijatí na konci liečby.
 5. „D“ - označuje úplnú nevhodnosť pre servis. Muž sa nemôže zúčastniť vojenskej služby ani počas vojny.

Po prijatí kategórie s obmedzeniami na vojenskú službu môže mladý muž zastávať také pozície, ako je staviteľ, vodič, programátor, signalizátor. Takéto špeciality nevyžadujú vážne zaťaženie chrbtice a sú dobre tolerované mužmi s chorobami chrbtice..

Ak chce branec slúžiť v armáde, bez ohľadu na pridelenú kategóriu, treba pamätať na riziko vzniku vážnych následkov na zdravie.

Ak sa necítite dobre, je možné skoré uvedenie do prevádzky

V prípade zhoršenia zdravotného stavu vojaka počas služby možno zvážiť otázku jeho skorého uvedenia do prevádzky. Za týmto účelom, s nástupom bolesti a iných príznakov choroby, ide mladý muž do vojenskej nemocnice.

Na potvrdenie komplikácií prietrže je potrebné druhé vyšetrenie mladého muža pomocou ultrazvuku a magnetickej rezonancie. O predčasnom prepustení sa rozhoduje po ukončení vojenskej lekárskej prehliadky.

Pri odpovedi na otázku, či sú zaradení do armády s medzistavcovou prietržou, je potrebné uviesť, že medzistavcová prietrž nie je priamym kontraindikáciou vojenskej služby. Pri menších formáciách, ktoré nepredstavujú nebezpečenstvo pre zdravie mládeže, sa vojenská služba vykonáva všeobecne. Výnimkou sú prípady závažnej patológie s rizikom závažných komplikácií a paralýzy.

Berú v armáde prietrž miechy?

Pri zvažovaní, či prijať armádu s kýlou chrbtice, je potrebné získať presnú diagnózu, pretože choroba má odrody, ktoré rôznymi spôsobmi ovplyvňujú celkový stav tela..

Výskyt prietrže a vojenskej služby v roku 2020

V závislosti od poškodenia chrbtice sa rozlišujú 2 hlavné typy vertebrálnej kýly:

 • Schmorlova kýla (degeneratívne zmeny medzistavcových platničiek, ktoré môžu rásť v stavcoch);
 • zmena štruktúry medzistavcových platničiek, ktorá vedie k jej posunutiu a ďalšej strate z vláknitého prstenca.

Na určenie presnej diagnózy sa najčastejšie používajú metódy ako rádiografia, MRI (magnetická rezonancia), CT (počítačová tomografia)..

Berú v armáde slabinovú prietrž?

Inguinálna hernia je choroba, pri ktorej hernia sac vystupuje cez trieslovinový prsteň. Takáto deformácia môže mať pravidelný a nezmeniteľný tvar. Patológia sa vyskytuje pri narodení alebo sa vytvára v dôsledku vystavenia silnej fyzickej námahe.

Ochorenie nespôsobuje bolestivé príznaky, ale výstupok je zreteľne viditeľný vizuálne. Ak dôjde k črevnému porušeniu čreva, bude v tomto prípade potrebný okamžitý chirurgický zákrok.

Ak existuje taká diagnóza, neexistujú žiadne jednoznačné odpovede týkajúce sa prechodu vojenskej služby, pretože prietrž je dobre liečiteľná. Počas obdobia zotavenia dostane branec odklad a keď sú odstránené všetky negatívne príznaky, je pripravený plniť vojenské povinnosti.

Ak kýla neustále postupuje, zväčšuje sa veľkosť a chirurgický zákrok je kontraindikáciou, takéto príznaky vám umožňujú získať úplnú výnimku z vojenskej služby a udelenia nevyhnutnej kategórie..

Podrobný opis príznakov choroby, ktorá nie je predmetom vojenskej služby, je uvedený v čl. legislatíva Ruskej federácie „Zoznam chorôb“. Zaradenie kategórie vykonávajú odborníci lekárskej komisie, ktorí vydávajú príslušné stanovisko.

Funkcie priebehu pupočnej kýly a priradenie potrebnej kategórie sú uvedené v nasledujúcej tabuľke.

Charakteristiky priebehu choroby

Veľká kýla, s konštantnými relapsmi, ktoré si vyžadujú manuálne premiestnenie v horizontálnej polohe.

Mierne napätie s relapsom. Kýla sa objaví, keď stojíte vzpriamene, počas kašľa alebo fyzickej námahy.

Berú do armády medzistavcovú prietrž

Medzistavcová prietrž sa považuje za vážne ochorenie, pretože na mieche sa vytvára tlak. Bežnou príčinou tejto patológie je pokročilé štádium osteochondrózy.

Druhy medzistavcových prietrží a možné následky choroby sú diskutované v nasledujúcej tabuľke..

Druh deformácieMožné komplikácie
krčnejBolesť v krku vyžarujúca do oblasti lopatiek a horných končatín;

Vzhľad bolesti hlavy;

Hrudné oddelenieBolesť chrbta;

Bolestivé bolesti v oblasti srdca, ktoré majú podobné príznaky ako angína pectoris.

bedrovýBolesť v dolnej časti chrbta spôsobujúca zadok, vnútorné, vonkajšie stehno;

Necitlivosť rúk a nôh;

Genitourinary Disorder.

Posúdenie celkového stavu pacienta a ďalšie liečenie sa vykonáva ošetrujúcim lekárom po vykonaní všetkých potrebných štúdií. Mierne a stredne závažné formy ochorenia je možné ľahko odstrániť pomocou konzervatívnej liečby (masáž, fyzioterapia, iné techniky)..

V závažných prípadoch ochorenia a závažných deformácií je potrebný chirurgický zákrok. Schmorlova intervertebrálna hernia sa najčastejšie vyskytuje pri narodení a je asymptomatická po dlhú dobu.

Otázka vojenskej služby s takouto diagnózou závisí od posúdenia individuálneho stavu odvedenca a od vývoja možných dôsledkov progresie choroby. Vo väčšine prípadov sa kategória „B“ udeľuje s vojenskou službou v určitých jednotkách.

Berú do armády s pupočnou kýlou

Pri tvorbe pupočnej kýly dochádza k vyčnievaniu vnútorných orgánov za brušnú stenu cez pupočníkový krúžok. Patológia je vrodená a získaná (silná fyzická námaha, zranenia brucha, obezita alebo nadmerná štíhlosť)..

Znaky prietrže sú zreteľne viditeľné vizuálne alebo pri pohmate. Neviditeľné výčnelky sa zriedka diagnostikujú. Vojenská služba s pupočnou kýlou je možná, ak sú zriadené malé formácie, ktoré nenarúšajú normálne fungovanie osoby.

Prítomnosť veľkej prietrže, ktorá sa prejavuje vo vzpriamenej polohe, a opakovanie stálych relapsov znamená oslobodenie od armády. Príslušné rozhodnutie prijíma lekárska komisia po poskytnutí všetkých výsledkov štúdie.

Ako získať výnimku z armády s herniou

Mnohí sa zaujímajú o otázku, či je možné získať výnimku z vojenskej služby, ak je diagnostikovaná kýla. Zaradenie vhodnej kategórie do značnej miery závisí od priebehu choroby..

Pri ľahkých príznakoch a neprítomnosti negatívnych účinkov na telo prietrž nie je znakom úplného oslobodenia armády. V takýchto prípadoch sa najčastejšie zaraďuje kategória „B“ (vojenská služba s určitými obmedzeniami).

Ak je diagnostikovaný závažný priebeh choroby, veľký výčnelok veľkej prietrže, ktorý vedie k neustálym relapsom a výraznému zhoršeniu celkového zdravotného stavu, lekárska komisia môže vydať výnimku z plnenia vojenských povinností.

Čo robiť, ak sa počas vojenskej služby vyskytuje prietrž

V niektorých prípadoch sa latentná prietrva môže zhoršiť počas vojenskej služby. V prípade akútnych príznakov je zamestnanec umiestnený v nemocnici, kde sa vykonávajú vhodné liečebné opatrenia..

Po ukončení celého liečebného cyklu a rehabilitácie zamestnanec pokračuje v službe až do konca predpísaného obdobia. Ak sa v tele vyskytnú ďalšie komplikácie, môže sa vydať dočasné alebo konečné prepustenie zo zdravotných dôvodov..

Vykonávanie operácie počas pôsobenia v armáde

V praxi sa vyskytli prípady, keď zamestnanec mal operáciu priamo počas prechodu vojenskej služby. Chirurgický zákrok sa vykonáva iba vtedy, ak existujú jasné indikácie.

Takéto indikácie sú závažné zápaly, ktoré sú spôsobené kompresiou nervových vlákien počas deformácie v oblasti tvorby prietrže. Po operácii je chorý pacient v nemocnici až do úplného zotavenia.

Ak má pacient nejaké komplikácie, môže mu dať oneskorenie 6-12 mesiacov až do úplného uzdravenia. Po zotavení môžu vykonať opakované vyšetrenie a priradiť príslušnú kategóriu spôsobilosti..

Ako kýla ovplyvňuje ľudské telo

Vývoj prietrže v tele má negatívny vplyv na celkový stav tela:

 1. narušenie normálneho fungovania genitourinárneho systému, pretože deformácia môže stlačiť vitálne orgány malej panvy;
 2. porušenie mechanizmu erekcie, ktoré vedie k impotencii;
 3. pri vzniku inguinálnej kýly u pacienta sa prejaví bolesť, ktorá má negatívny vplyv na telo;
 4. porušenie normálneho krvného obehu, ktoré negatívne ovplyvňuje celkový stav tela;
 5. slabá produkcia testosterónu je často diagnostikovaná pri slabinovej prietrži.

Tvorba medzistavcovej prietrže má tiež vážne následky, pretože deformácia ovplyvňuje chrbticu. Identifikácia choroby si vyžaduje určenie správneho liečebného režimu, pretože samoliečba môže mať na telo negatívne následky..

Dôsledky prietrže chrbtice a vojenskej služby

Vývoj vertebrálnej kýly má pre telo nebezpečné následky, o ktorých sa hovorí ďalej v zozname:

 • ireverzibilné poškodenie nervov, ktoré kontrolujú močový mechúr a črevá, čo vedie k inkontinencii moču a nekontrolovaným pohybom čriev;
 • prítomnosť chronickej bolesti ovplyvňuje emocionálny stav. Výsledkom sú neuralgické poruchy, strata spánku. Pri takýchto príznakoch je potrebný stály príjem tabliet, čo má negatívny vplyv na orgány (pečeň, obličky, srdce);
 • atrofia svalov chrbta a nôh, keď človek stráca schopnosť normálneho pohybu;
 • rozvoj ochrnutia, ktoré môže viesť k zdravotnému postihnutiu;
 • narušenie svalového tonusu, čo vedie k nedostatku schopnosti vykonávať fyzickú prácu;
 • výskyt silnej bolesti v zadku.

Ak sa operácia vykonala, u pacienta sa môžu objaviť ďalšie komplikácie:

 • infekcia s infekciou, ktorá preniká počas incízie. V tomto prípade sa odporúča antibiotická liečba;
 • opakovanie a opätovný vznik prietrže (štatistika je asi 10%). Takéto následky sa vysvetľujú zdravotnými chybami a zvýšenou fyzickou námahou so vzpieraním;
 • rozvoj osteochondrózy, ktorá je spôsobená poranením disku a narušením výživy, čo vedie k progresii choroby.

Diagnostika prietrže pri prechode lekárskou komisiou na vojenskom úrade

Hlavným cieľom lekárskej rady je posúdiť všeobecný stav náborového pracovníka a priradiť príslušnú kategóriu v súvislosti s výsledkami. Lekári z vojenského registračného a prijímacieho úradu nezisťujú diagnózu a nepredpisujú liečbu, ale môžu vykonať ďalšie vyšetrenie na potvrdenie prítomnosti choroby..

Ak chcete potvrdiť existujúcu diagnózu, musíte vykonať nasledujúce kroky:

 1. získavanie lekárskych správ, príprava potrebného balíka dokumentov;
 2. absolvovanie lekárskej komisie so všetkými dostupnými dokumentmi;
 3. absolvovanie doplnkovej skúšky (ak takáto potreba nastane);
 4. absolvovanie návrhu rady, KMO;
 5. získanie vhodnej kategórie spôsobilosti.

Zamestnanci asistenčnej služby pre spravodajcov tvrdia, že získanie výnimky z armády s diagnostikovaním kýly je dosť problematické, pretože je potrebné predložiť lekársku anamnézu s progresiou choroby, znateľným zhoršením fungovania pohybového aparátu a slabými testami, čo naznačuje zhoršenie celkového stavu..

Vo väčšine prípadov je odvedenec braný na dočasný odklad až na 6 mesiacov a po druhom preskúmaní sa uznáva za spôsobilého na splnenie vojenských povinností. V prípade potreby a v prípade akýchkoľvek sporov sa môžete poradiť s kvalifikovaným právnikom.

recenzia

Recenzia prítomnosti kýly a simultánnej vojenskej služby má rôzne názory, pretože všetko závisí od diagnózy a celkového stavu tela. S progresiou choroby môžete získať dočasné oneskorenie až 6 mesiacov.

Áno, mal som prietrž. Išiel som k lekárovi a bol som úspešne napravený. Zároveň, keď komisia prešla na vojenskú registračnú a vojenskú kanceláriu, odborníci tomu nevenovali veľkú pozornosť a uznali ju za vhodnú..

Ivan, Simferopol

Aj tu som sa nedávno cítil pre svoju pupočníkovú prietrž. V dôsledku toho prišiel na vyšetrenie, ale povedali mi, že je potrebné ho odstrániť a súčasne predvolanie prišlo z vojenského úradu pre zápis. Teraz neviem, kde bežať rýchlejšie.

Je vojenská služba možná prietrž alebo kýlu?

Byť v armáde je veľkou záťažou, ktorá môže spôsobiť komplikácie v prítomnosti patológií, takže chorí brancovia dostávajú dočasný odplatu av závažných prípadoch úplnú výnimku zo služby. Medzi choroby, ktoré spochybňujú vojenskú službu, patria najmä choroby chrbtice. O tom, či vstúpia do armády s herniou alebo vyčnievaním medzistavcových platničiek, rozhodujú členovia osobitnej lekárskej komisie na vojenskom komisii.

Rozdiel medzi výčnelkom a kýlou chrbtice

Medzi každým ľudským stavcom sa nachádzajú disky, ktoré pomáhajú znižovať tlak na chrbticu, zvyšujú pružnosť a silu. Miechový disk je silný vláknitý kruh s polotekutým stavom umiestneným vo vnútri buničitého jadra..

Výčnelok disku je druh výbežku medzistavcovej platničky, ktorý siaha za hranicu chrbtice. Pretože vláknité krúžky si pevnosť zachovávajú iba do určitej miery, v prípade opotrebenia sa disk deformuje a vyčnieva. Pokiaľ vláknitý prstenec nemá celistvosť alebo nevyčnieva viac ako 6 mm, diagnostikuje sa výčnelok. Jadro je umiestnené v oblasti vláknitého prstenca..

Ak v tomto okamihu patológia nebude odstránená, proces bude pokračovať a zvýšený tlak na chrbticu povedie k vytvoreniu kýly.

Hlavnými príznakmi vyčnievania stavcových diskov sú bolesť postihnutého disku, jeho výstupok stlačuje nervové korene a vedie k bolesti v stlačenom nerve. Pocity bolesti sa vyskytujú v oblasti krvných ciev, väzov a svalov, závraty s bolesťami hlavy, zvýšený krvný tlak, bolesť v týlnej a krčnej oblasti, ktorá sa môže objaviť na horných končatinách a pleciach..

Pri vystupovaní v oblasti hrudníka sa vyskytuje bolesť na vnútornom povrchu chrbta, v bedrovej oblasti - bolesť sa pozoruje v dolnej časti chrbtice, zatiaľ čo sa dotýka nohy.

Výčnelok je nebezpečný pre jeho prechod na herniu. Keď sa objaví medziobratlová hernia, vláknitý prsteň je neustále zranený alebo prasknutý, a to bez toho, aby naň pôsobil tlak. V niektorých prípadoch sa pri rôznych druhoch poranení jadro presúva do miechového otvoru, čo často vedie k stlačeniu nervu umiestneného v mieche..

Pri hernii umiestnenej v krčnej chrbtici sa proces zásobovania krvou preruší, pričom k tomu môže dôjsť:

 • závraty;
 • silné paroxyzmálne bolesti hlavy;
 • pokles pamäte.

Pri lokalizácii v hrudnej oblasti sa môže vyvinúť klinika interkstálnej neuralgie. Pri prietrži umiestnenej v bedrovej oblasti vznikajú problémy s panvovými orgánmi. Hlavným dôvodom objavenia sa medzistavcovej prietrže je nesprávna taktika pri liečbe výčnelkov alebo nedostatočná terapia..

Výskyt prietrže uľahčuje:

 • znížená pohybová aktivita alebo vyššia fyzická aktivita na chrbtici;
 • nesprávne držanie tela;
 • nadváhou;
 • dlhodobá jazda vozidiel s konštantnou polohou pri sedení.

Pri výstupku má výstupok rozmery až 5 mm, pričom nedochádza k poškodeniu vláknitého prstenca. Pri prietrži medzistavcového disku sa pozoruje pretrhnutie prstenca s výstupkom väčším ako 6 mm. Všeobecné príznaky oboch chorôb sú takmer rovnaké.

Je potrebné začať s protúznou terapiou čo najskôr, aby choroba neprogredovala a neviedla k hernii, ktorá bude oveľa ťažšie liečiteľná. S prietržou lekári najčastejšie predpisujú chirurgický zákrok.

Armádne fitness skupiny

Po ukončení lekárskej provízie dostane mládež fitnes skupinu. Kategórie spôsobilosti na vojenskú službu:

 • A - odvedenec je plne spôsobilý na vojenskú službu;
 • B - mladý muž je v poriadku, existujú však určité druhy obmedzení;
 • B - vhodné s obmedzeniami, je povolené iba počas nepriateľských akcií;
 • D - dočasný odklad sa udelí, po konečnom termíne sa provízia opakuje;
 • D - nevhodné na vojenskú službu.

Skupiny trvanlivosti spojené s prítomnosťou medzistavcovej prietrže sú definované takto:

 1. Kategória B - s diagnózou nie sú zaznamenané žiadne príznaky choroby, komplikácie chýbajú alebo sú mierne.
 2. Kategória B - viacnásobné prietrže, ktoré nepodliehajú chirurgickému zákroku alebo operácia nebude mať správny terapeutický účinok, pričom dôjde k narušeniu pohybu nôh.
 3. Kategória G - akútny proces v chorobe alebo v pooperačnom období. Vhodnosť pre armádu sa určuje individuálne.

Dôvody na vyňatie zo služby

Výnimka sa vyskytuje v týchto prípadoch:

 1. Progresia priebehu choroby s častými exacerbáciami v anamnéze.
 2. Viacnásobné lézie.
 3. Prítomnosť funkčných porúch bez ohľadu na závažnosť ochorenia a jeho stupeň.

Prítomnosť týchto klinických príznakov neznamená, že branca nebude prijatý do ozbrojených síl. Lekárska komisia skúma stav tela mladého muža. Ak zistíte dôvody, pre ktoré je možné odložiť mladého muža na liečbu, uskutoční sa druhé vyšetrenie. Ak po ošetrení nie je pozorované žiadne zlepšenie, potom je branca úplne oslobodený od služby.

V prítomnosti kýly krčnej, hrudnej alebo bedrovej chrbtice je možné získať odklad s ďalším prechodom druhej lekárskej provízie alebo uvoľnením v mieri. Kategória D sa zvyčajne uvádza vo veľmi zriedkavých prípadoch..

Oslobodenie od armády počas výčnelku sa udeľuje v týchto prípadoch:

 1. Prítomnosť veľkého počtu výčnelkov zahŕňajúcich viac ako 3 stavce.
 2. Akútna bolesť.
 3. Zmeny v chrbtici degeneratívnej povahy.
 4. Porušenie tvaru samotného miechového kanála.
 5. Rýchly progresia ochorenia v prítomnosti sprievodných lézií vo forme reumatoidnej artritídy, artrózy, osteochondrózy krčnej spondylitídy, spondylitídy.

Zoznam dokladov pre oslobodenie od doručenia

Vzhľadom na to, že úrad vojenského zaradenia neurčuje diagnózy, ale určuje kategóriu platnosti, pri skúmaní medzistavcovej prietrže sa musí urobiť skôr:

 1. U miestneho lekára urobte výpis z anamnézy choroby, kde sa objaví diagnóza medzistavcovej prietrže.
 2. Vykonajte vyšetrenia: RTG, magnetická rezonancia.
 3. Vytvorte počítačovú tomografiu celej chrbtice.
 4. Poraďte sa s neurológom o klinickom stave medzistavcovej prietrže.
 5. Poskytnite komisii všetky potrebné dokumenty.
 6. Podľa uváženia vojenského úradu dodatočného preskúmania.

Pri kýle sa najčastejšie môže oddialiť priebeh liečby alebo je priradená skupina obmedzení doby použiteľnosti.

Ako si udržať lekársku anamnézu

Tak ako pri iných typoch chronických chorôb vyžaduje medziobratlová kýlová diagnóza dlhú anamnézu choroby, aby sa dosiahlo odkladu zo služby. Komisia môže mať pochybnosti, ak predtým stanovená diagnóza nebola potvrdená v starých lekárskych záznamoch alebo ak sa patológia vyskytla v krátkom čase.

Je potrebné včas sa obrátiť na miestneho lekára a neurológa so sťažnosťami na jeho chorobu. Najmenšie porušenia týkajúce sa ovplyvnenia funkcií chrbtice akéhokoľvek stupňa sa musia zaznamenať do lekárskeho záznamu a potom potvrdiť počas provízie na vojenskom úrade..

Čo je dôležité vedieť pred prijatím provízie

To, či je branec vhodný na vojenskú službu s medzistavcovou prietržou, bude do veľkej miery závisieť od konania mladého muža alebo jeho príbuzných. Úplný zoznam patológií, ktoré sú vyňaté z vojenskej služby, je uvedený v zozname chorôb, as Na základe tohto dokumentu lekári rozhodnú o pridelení kategórie odvolania.

Ak návrh komisie pošle na chirurgickú operáciu na odstránenie medzistavcovej prietrže, branca má právo odmietnuť zásah. Odmietnutie v tomto prípade bude základom odloženia návrhu alebo neschopnosti slúžiť v armáde. Ďalší výber kliniky pre chirurgický zákrok závisí od spravodajcu.

Možnosť skorého uvedenia do prevádzky so zhoršením pohody

V prípade zhoršenia celkového stavu tela počas choroby v priebehu vojenskej služby je možné dohodnúť včasné vojakové provízie..

Za týmto účelom musí mladý muž v armáde počas zhoršovania patologického procesu a prítomnosti silnej bolesti ísť do vojenskej nemocnice, ktorá patrí k jednotke, kde sa podrobuje vojenskej službe..

Na potvrdenie komplikácií diagnostiky sa v tomto zdravotníckom zariadení opakuje úplné vyšetrenie vojaka:

 • vykonáva sa ultrazvuková diagnostika chrbtice;
 • magnetická rezonancia;
 • Röntgenové vyšetrenie;
 • v prípade potreby sa vykonávajú laboratórne testy všeobecného krvného testu;
 • biochemická štúdia zloženia krvi;
 • všeobecná analýza moču.

Vojenská lekárska komisia po skutočnom zhoršení priebehu existujúcej kýly medzistavcovej platne rozhodne o možnosti predčasného prepustenia mladého muža z vojenskej služby..

záver

Prítomnosť chorôb, ako je medzistavcová prietrž a výčnelok v branke, nie je priamou výnimkou z vojenskej služby. V prípade miernych foriem choroby s malými formáciami a oblasti lézií, ktoré neohrozujú zdravie a život vojaka, sa vojenská služba vykonáva na spoločnom základe a nevyžaduje sa žiadne oneskorenie ani úplné prepustenie..

Môže spinálna hernia pomôcť vyhnúť sa armáde

Miechová kýla je pomerne časté ochorenie. Diagnostikuje sa u mladých ľudí, ktorí dosiahli dospievanie. Preto je veľa rekrutov a ich rodičov znepokojených horiacou otázkou, ktorej podstata je nasledovná - či sa berú do armády s kýlou chrbtice.

Podstata choroby chrbtice

Schmorlova hernia je bežnou patológiou chrbtice, ktorá sa prejavuje zlyhaním chrupavkového tkaniva, ktoré tvorí medzistavcové platničky v samotnom stavci. Deje sa tak preto, že štruktúra niektorých častí flexibilného kmeňa je menej trvanlivá ako medziobratlová platnička. Vplyvom fyzickej aktivity je stavca zdeformovaná, výsledkom čoho je takmer mikrofraktúra miechového tkaniva. V tomto prípade nie je miecha poškodená. Túto chorobu je potrebné liečiť pri prvých príznakoch. Kýla spolu so sprievodnými príznakmi, ako sú znížená citlivosť, svalová slabosť, môže napokon ovplyvniť každodenný život človeka. Ochorenie je nebezpečné tým, že môže vyvolať ochrnutie končatín, spôsobiť dysfunkciu močenia a vyprázdnenia.

Príznaky prietrže miechy

Hlavným príznakom choroby flexibilného kufra je bolesť. Môže sa vyskytnúť počas fyzickej aktivity, nepohodlnej polohy pri stole alebo počas spánku. Hlavné príznaky sú veľmi podobné podobným prejavom osteochondrózy. Ochorenie je sprevádzané celkovou slabosťou, bolesťou alebo stratou citlivosti na nohách, nepríjemnými „husími hrbolmi“. Všetky symptomatické prejavy choroby sa zvyčajne dajú rozdeliť do dvoch podskupín, ktoré sa týkajú určitých štádií vývoja choroby:

 • Počiatočné alebo prvé obdobie je charakterizované výskytom patologických zmien v konkrétnej časti chrbtice. Medzistavcové platničky strácajú svoju silu, čo vedie k tvorbe mikrotrhlín. V dôsledku toho je obehový proces prerušený, v určitej časti flexibilného kmeňa dochádza k bolesti, opuchu a zakriveniu. Osoba si nemusí uvedomiť, že si vyvinula medzistavcovú prietrž.
 • Druhé štádium sa vyznačuje výskytom akútnej bolesti, rozvojom svalovej slabosti a stratou citlivosti v určitej oblasti chrbtice. Počas tohto obdobia môžu odborníci už diagnostikovať herniu pomocou RTG alebo MRI. Obrázok ukazuje stupeň zmien deformácie, ku ktorým došlo v kmeni..

Účinné a včasné ošetrenie zabráni negatívnym následkom choroby. Moderné vyšetrenie MRI je jedným z najúčinnejších spôsobov diagnostikovania závažnej patológie chrbtice, pretože lekárom umožňuje vidieť úplný obraz a podrobné snímky všetkých oddelení poškodeného flexibilného kmeňa v rôznych projekciách..

Hlavné príčiny choroby

Príčiny „mladšej“ choroby sú mnohé. Sú určené množstvom objektívnych a subjektívnych kritérií, ktoré ovplyvňujú životne dôležitú činnosť ľudského tela. Medzi hlavné faktory, ktoré prispievajú k výskytu závažnej choroby, je potrebné uviesť:

 • náchylnosť na chorobu fixovaná na genetickej úrovni, prejavujúca sa v špeciálnej štruktúre spojení chrbtice;
 • rýchly vývoj mladého tela do veku dvanástich rokov, ktorý neumožňuje správne formovanie kostného skeletu;
 • poškodenie stavcov počas športu, prenosu hmotnosti, tehotenstva a iných javov;
 • následky progresie osteoporózy v dospelosti;
 • narušenie normálneho prísunu krvi do stavcov v dôsledku rôznych chorôb pohybového aparátu tela;
 • nedostatok vitamínov, ktoré prispievajú k normálnej tvorbe kostného tkaniva;
 • zlyhanie metabolického systému v medzistavcovej chrupavke.

Najčastejšie sa ochorenie vyskytuje v dôsledku predispozície tela, ktoré je zdedené. Vrodená slabosť kostného tkaniva miechy vedie k poraneniu životne dôležitého orgánu. Možné vážne komplikácie, ktoré sa prejavia anémiou končatín a následným postihnutím, nedovolia mladému mužovi vstúpiť do armády.

Sedavý sedavý spôsob života a absencia elementárnej fyzickej námahy spôsobenej dávkou môžu viesť k narušeniu procesov dodávky krvi do chrbtových svalov. V dôsledku toho sa môže začať proces vytvárania prázdnych dutín v tkanivách flexibilného kmeňa, čo v priebehu času povedie k bolesti a zhoršeniu ľudskej činnosti..

Zanedbaná forma choroby často vedie k zdravotnému postihnutiu. Včasný kontakt s odborníkmi pomôže vrátiť telo do normálu.

Dôvody pre výnimku z vojenskej služby

Jedine lekárska komisia, ktorou prechádzajú všetci brancovia, môže dať jednoznačnú odpoveď na typickú otázku, či sú zaradení do armády s medziobratlovou kýlou. Toto ochorenie nie je veta, ale prítomnosť degeneratívnych zmien v chrbtici mladého človeka by mala byť dôvodom na obavy a dôkladné vyšetrenie špecializovanými lekármi..

Hlavné faktory udeľujúce právo na oslobodenie od vojenskej služby sú:

 • Röntgenové a MRI štúdie potvrdzujúce prítomnosť troch klinovitých degeneratívnych deformácií v štruktúre chrbtice;
 • nepretržitá akútna bolesť v chrbte, daná v končatine.

Lekári majú právo rozhodnúť o oslobodení spravodajcu od vojenskej služby, ak údajná fyzická námaha môže spôsobiť ďalšie zhoršenie chrbtice. V niektorých prípadoch, v prípade absencie bolesti a iných patologických príznakov u mladého muža, je možné pomocou obmedzenia zdvíhania hmotnosti na desať kilogramov zobrať do služby.

Konečné rozhodnutie o spôsobilosti na vojenskú službu prijíma osobitná lekárska komisia. Klasifikuje spravodajcov do týchto hlavných kategórií:

 • A - úplná použiteľnosť;
 • B - obmedzená tolerancia;
 • B - zápis a odvolanie iba vo výnimočných prípadoch;
 • G - dočasná nevhodnosť s opakovaným fyzickým vyšetrením po určitej dobe;
 • D - úplná nevhodnosť na servis.

Otázka, do ktorej kategórie rekruti s touto chorobou patria, sa určuje v závislosti od závažnosti patológie a obdobia jej priebehu. Ak má kandidát početné kýly alebo progresívny vývoj choroby, lekári predpíšu liečbu a klasifikujú pacienta ako dočasne alebo úplne nevhodného na výkon (G alebo D). Okrem toho nemôžu brániť svoju vlasť zbraňami v rukách osôb, ktorým je diagnostikovaná narušená motorická aktivita a citlivosť na končatinách spôsobená prítomnosťou Schmorlovej kýly.

Herniové patológie miechy sú charakterizované mnohými formami a odrodami. Všetky vyžadujú správnu diagnostiku a včasnú liečbu..

Berú v armáde prietrž miechy?

V armáde trpí telo systematickou fyzickou námahou, ktorá spôsobuje problémy pri vývoji chorôb. Lekárska rada rozhodne, či je ten chlap v armáde. Rôzne bolestivé momenty môžu slúžiť ako oneskorenie alebo faktor prepustenia..

Vidieť kaliningradských spravodajcov, ktorí pôsobia v prezidentskom pluku

Patológia a jej vývoj

Je ťažké povedať, ako sa choroba skutočne objaví. Závisí to hlavne od formácie a organizmu ako celku. Takto možno hovoriť o nehybnosti, neurologických poruchách. Vypuknutie sa nevyskytuje okamžite. Spočiatku sa objavujú ťažkosti s fyziologickým krúžkom, jeho vydutie - výčnelok. Občas sa nevyskytuje, pretože súčasne sa u človeka často neobjavuje výrazná bolesť.

p, blokuj citáciu 3,0,0,0,0,0 ->

Ak existuje nedôvera, mali by ste ísť k lekárovi a vyšetriť sa. Od konečného záveru zaslaného do služby s vertebrálnou kýlou bude takáto - mladý muž s podobnou patológiou bude schopný dať úplné aj neúplné odstránenie. Ten, kto poskytne celý zoznam dokumentácie, zvyšuje pravdepodobnosť prepustenia. Ak je málo alebo žiadne návštevy u špecialistu, nebude ľahké potvrdiť pravdu.

p, blokuj citáciu 4,0,0,0,0,0 ->

To je všetko, čo je mladý muž povinný osobne priviesť na lekársku radu, vopred s lekárom. Ak existujú podozrenia, členovia lekárskej rady budú môcť poslať na opätovné vyšetrenie.

Ak je zaručená výnimka zo služby?

V tejto veci by sa mali zdôrazniť niektoré druhy štátu, keď je služba úplne nemožná. Ak máte ťažkosti s 3 alebo viac diskami, navyše na rôznych oddeleniach môžete zabudnúť na armádu. Pretože existujú vážne kontraindikácie pre dynamiku chrbta a fyzická aktivita vyvoláva bolesť.

p, blokuj citáciu 6,0,0,0,0,0 ->

Vďaka neznesiteľnému brnenie sa odstránia aj armády. Existuje však jeden dôležitý aspekt. Informácie o chorobách sú dôležité a ten chlap navštevoval lekára, ktorý bol na karte.

p, blokuj citáciu 7,0,0,0,0 ->

Nevstupujte do armády s vysídlením stavcov. S identifikovanou skoliózou, ako aj kyphosis a inými diagnózami nebudú môcť chlapovi slúžiť. Niekedy sa ukáže, že prietrž sa tvorí prietrž spolu s dnou a inými kĺbovými abnormalitami.

Berú v armáde kýlu a ako slúžia??

Ak je zaznamenaná zanedbateľná forma začiatku choroby, chlapík pôjde slúžiť s lokalizáciou. Chlap môže byť napríklad vodič alebo programátor - môže sa stať, že vám umožní splatiť dlh do svojej vlasti bez stresu na chrbte. Tým sa problém odstráni a zníži sa riziko ďalšieho rozvoja patológie. Veliteľ jednotky je povinný niesť plnú zodpovednosť za blaho mladého muža, ktorý prišiel do služby. V mede a iných dokumentoch bude značka pre veliteľov a lekárov.

p, blokuj citáciu 9,0,1,0,0 ->

Ho, niekedy sa blaho mladého muža zhoršuje. Zmena ponuky, ďalšie podmienky a ostatné ovplyvňujú zdravie, čo vedie k zosilneniu. Ak sa v priebehu služby dôjde k zhoršeniu pocitu seba samého, môže byť uvedený do prevádzky. Vojak je povinný ísť do nemocnice vopred, kde mladí ľudia dokážu a zistia skutočné zdravie, zmeny jeho zdravia. Spravidla vykonávajú ultrazvuk MPT.

p, blokuj citáciu 10,0,0,0,0 ->

Je potrebné poznamenať, že vertebrálna prietrž bez bolesti nepredstavuje riziko pre pohodu. A s relatívnym výskytom vojaci výborne slúžia. Toto je vylúčené, pretože medzi sťažnosťami môže byť vážne utrpenie a čiastočná dynamika..

Čo robí vojenská komisia?

Hlavným cieľom lekárskej rady je rozhodnúť o schopnosti chlapca slúžiť v ruskej armáde. Zástupcovia komisie nestanovujú diagnózu osobne, nelieči. Zamestnanci analyzujú dokumentáciu, ktorú poskytli lekári, vypracovanú podľa požiadaviek lekárskeho zariadenia.

Každý ide na fyzické vyšetrenie p, blokuj citáciu 12,0,0,0,0 ->

Ak chcete získať kategóriu mládeže, musíte vykonať nasledujúce postupy:

 1. Choďte k lekárovi a urobte si potvrdenie s diagnózou..
 2. Získané dokumenty sa musia predložiť lekárskej rade.
 3. V prípade potreby je chlap poslaný na druhú skúšku.
p, blokuj citáciu 13,0,0,0,0 ->

Ak sa patológia potvrdí, mladému mužovi sa podarí získať jednu z kategórií alebo absolútne oslobodenie od armády.

V ktorých oblastiach sa symptóm objaví?

Znaky prietrže sa rozlišujú s prihliadnutím na oblasť ich obmedzenia. Ak sa porušenie zistí na krku, pacient má tieto príznaky:

 • Bolesť v krku, ramenách, dáva končatiny.
 • Ťažko sa pohybovať.
 • Pri kašľaní alebo kýchaní sa príznak zhoršuje.
 • Systematické závraty.
 • Prsty sú znecitlivené.
 • Nohy slabé.
 • Ťažkosti s HELL.
 • nespavosť.
p, blokuj citáciu 15,0,0,0,0 ->

Bedrová hernia je častým typom choroby. Znaky výskytu:

 1. Pravidelná bolesť.
 2. Svaly sú oslabené.
 3. Problémy s citlivosťou.
 4. skolióza.
 5. Zhoršený pohyb.
h2 6,0,0,0,0,0 ->

Vertebral kýla a armáda

Zaznamenávajú sa dve variácie prietrže:

 1. Schmorlova kýla je degenerovaným vývojom na medzistavcovej platničke, ktorá rastie do stavcov.
 2. Zmeny v štruktúre medzistavcových platničiek, pri ktorých sa posúva s porušením vláknitého prstenca.
h2 7,0,0,0,0 ->

Schmorlova kýla a armáda

Kýla často neprináša nepohodlie svojmu nosičovi a nie je považovaná za závažnú patológiu. Podľa tohto faktora poverenie vojenského úradu registrácie a zaradenia takmer vždy zaraďuje kategóriu „B“ pre mladých mužov. Priamo s podobnou prietržou slúžia v armáde, ale s lokalizáciou pri zakladaní typu vojsk.

Herniatizovaný disk a armáda

Závažné ochorenie, pretože spôsobuje stlačenie miechy.

p, blockquote 19,1,0,0,0 ->

Ak choroba zmizne bez prejavov, budú s touto diagnózou odvedení do armády.

Pupočná kýla a armáda

V rámci vláknitého prstenca nie sú malé kýly prekážkou vo vojenskej službe, pretože neprinášajú nepríjemnosti.

p, blockquote 21,0,0,0,0 ->

Chlapci s obrovskými opakujúcimi sa prietržami, ktoré sa vyskytujú počas fyzickej aktivity, neslúžia v armáde.

p, blokuj citáciu 22,0,0,0,0 ->

Aká dokumentácia sa bude vyžadovať na pozastavenie

p, blokuj citáciu 23,0,0,0,0 ->

Komisia nestanovuje diagnózy, medzi jej činnosti patrí určovanie kategórií vhodnosti. Ak sa u chlapca už dlho diagnostikovala medziobratlová kýla, mali by ste to urobiť:

 • Navštívte lekára a urobte podrobný výpis z anamnézy;
 • Vykonajte štúdie - röntgen, MRI chrbtice;
 • Vykonajte odborný posudok o stave vertebrálnej kýly;
 • Poskytnite lekárskej rade všetky dokumenty;
 • Na pokyn vojenského úradu registrácie a zaradenia zopakujte skúšku.
h2 10,0,0,0,0,0 ->

Ako si udržať lekársku anamnézu

Medzistavcová kýla musí mať dlhú históriu choroby, ktorá sa má odstrániť z armády. Lekárska rada bude mať pochybnosti, keď sa záver nebude zakladať na predchádzajúcej lekárskej dokumentácii a chlapcova karta sa objavila už dávno.

Aké podmienky prietrže neakceptujú pre doručenie

Nemalo by sa predpokladať, že zavedením takejto patológie sa mladému mužovi automaticky poskytne dočasné alebo úplné prepustenie. V závislosti od obmedzenia prietrže, objemu a formy vystavenia chrbtici bude lekár schopný rozhodnúť o určení kategórie návrhu..

p, blockquote 26,0,0,0,0 ->

V miernych situáciách, pri vývoji choroby a ak je pravdepodobné, že sa vylieči medziobratlová kýla bez chirurgického zákroku, sa mladý muž zmestí do armády..

p, blockquote 27,0,0,0,0 ->

Nasledujúce vojenské podmienky sú obmedzené:

 • Oslabenie svalov;
 • Zjavné zníženie citlivosti;
 • Rýchlo sa rozvíjajúca choroba;
 • Ťažká forma vrodených výrastkov na chrbtici;
 • Pôsobivá prietrž
 • Odchýlka od pridelenej operácie.
p, blokuj citáciu 28,0,0,1,0 ->

V niektorých situáciách je mladý muž považovaný za miestneho vhodného, ​​často mu však odchádza armáda a je poslaný na liečbu..

Berú ich do služby po operácii medzistavcových prietrží?

Po operatívnych akciách budú môcť zavolať chlapcovu službu, aby odstránili prietrž. Ak bolo bezpečne ukončené a rehabilitácia (najmenej 6 mesiacov) prešla, je predpísané druhé vyšetrenie.

Aké môže byť rozhodnutie komisie

To všetko záleží na individuálnej diagnóze. Lekárska komisia urobí záver, ktorý je určený jednou z kategórií:

p, blokuj citáciu 31,0,0,0,0 ->

„A“ - je priradené chlapovi, ktorý je úplne zdravý, nedochádza k lokalizácii fyzickej aktivity.

p, blockquote 32,0,0,0,0 ->

„B“ - mladý muž bude schopný slúžiť s určitými lokalizáciami, pretože našiel určité ťažkosti s duševnou pohodu.

p, blokuj citáciu 33,0,0,0,0 ->

"B" - udeľuje sa mužom s obmedzenou spôsobilosťou v armáde.

p, blockquote 34,0,0,0,0 ->

„G“ - v tejto skupine sú chlapci, ktorí majú určité problémy s pohodu, ktoré sú prístupné obmedzenému uzdraveniu.

p, blokuj citáciu 35,0,0,0,0 ->

„D“ - nevhodné na servis.

Predčasné uvedenie do prevádzky pravdepodobne zhorší pohodu?

Ak sa človek v armáde necíti dobre, môže nastať otázka predčasného prepustenia.

p, blockquote 37,0,0,0,0 ->

Na preukázanie zhoršenia prietrže sa vyžaduje sekundárna kontrola chlapa pomocou ultrazvuku a MRI. Záver o predčasnom odchode z armády je výsledkom lekárskych odborných znalostí.

p, bloková citácia 38,0,0,0,1 ->

Stojí za povšimnutie, že prietrž miechy sa nevzťahuje na lokalizáciu vo vojenských službách. Pri menších udalostiach, ktoré nespôsobujú poškodenie pohody chlapa, sa služba vykonáva správne. Zohľadňujú sa charakteristiky ťažkého priebehu choroby s pravdepodobným zvýšením závažného poškodenia a imobility.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

metóda vlastnej liečbyAko liečiť medzistavcové prietrže doma?(Na základe skúseností zo skutočného života)Medzistavcové prietrže sa dajú liečiť aj doma - presvedčil som sa o tom z vlastnej skúsenosti!
Fyzioterapia je neoddeliteľnou súčasťou liečby počas boja proti osteochondróze bez ohľadu na jej umiestnenie. Rôzne moderné techniky môžu účinne potlačiť degeneratívny proces, eliminovať prejavy symptómov, začať proces regenerácie poškodených tkanív.
Umbilická hernia u mužov: príčiny, príznaky, možné komplikácie. Metódy liečby pupočnej kýly u mužovAutor: rodinný lekár Evgeny KorunskyPupočná prietrž je patológia, pri ktorej dochádza k silnému vyčnievaniu pobrušnice cez pupočníkový krúžok.