loader

Hlavná

Pažerák

Je možné prečerpať lis vertebrálnou kýlou?

Podľa lekárov je možné otáčať lisom s vertebrálnou prietržou, je však potrebné zohľadniť patologické zmeny v štruktúre disku. Pri výbere vyváženého tréningového kurzu sa odporúča konzultovať nielen s fitness trénerom, ale aj s lekárom, aby sa choroba nezhoršovala a aby sa nezvýšila bolesť. So zvýšeným diskomfortom v chrbte okamžite prestaňte cvičiť.

Fyzická aktivita s medziobratlovou kýlou

Je možné prečerpať lis medziobratlovou kýlou?

Preťaženie pohybového aparátu spôsobené tréningom so zvýšenou intenzitou môže ochorenie zhoršiť. Mierna fyzická aktivita, vrátane kývania lisom, je však indikovaná na prietrž bedrovej chrbtice. Jedným z hlavných pravidiel pri športe - pacient by sa nemal počas cvičenia cítiť nepohodlie v chrbte.

V prípade poškodenia medzistavcových platničiek je potrebné vylúčiť náhle pohyby, zákruty a zákruty s veľkou amplitúdou. Takéto cvičenia zhoršia priebeh choroby..

Zobrazené sú cviky, ktoré posilňujú nielen brušné svaly, ale tiež posilňujú svalový korzet chrbta. Zároveň by zaťaženie malo stúpať a malo by sa líšiť od štádia ochorenia a celkového zdravotného stavu pacienta. Pred naložením lisu musíte najprv natiahnuť chrbticu. Ak sa bolesti chrbta po cvičení zosilnili, potom bol tréningový kurz zvolený nesprávne. Pacientovi sa odporúča konzultovať s lekárom, aby zhodnotil možné negatívne následky fyzickej aktivity. Ak to chcete urobiť, musíte dodržiavať všetky bezpečnostné opatrenia, tlač si môžete stiahnuť pomocou prietrže a poskytnúť výcvik 2-3 dni v týždni.

Prečo je problém?

Zintenzívnenie zápalového procesu na diskoch môže byť zapríčinené zahrnutím takýchto zakázaných cvikov do programu:

S touto patológiou chrbtice nemôžete otáčať tlač s krútením.

 • Zdvíhanie lisu z polohy na bruchu, ohýbanie nôh a zatláčanie rúk za hlavu.
 • Vytiahnite bradu za kolená, keď sú ohnuté a pritlačené k žalúdku.
 • Klasický výkyv horného a dolného lisu na podlahe s natiahnutými nohami a dlaňami na zadnej časti hlavy.
 • Krútenie a intenzívne zaťaženie bočných svalov.
 • Potiahnite puzdro hore nohami na vodorovnej lište.

Športové úlohy zo zoznamu kladú na chrbticu veľa stresu a sú plné premiestnenia alebo kompresie diskov. Je tiež potrebné si uvedomiť, že v akútnom období priebehu choroby, ktorá sa vyznačuje silnou bolesťou, je fyzická námaha úplne zakázaná. Ak nedochádza k exacerbaciám, je potrebné zamerať sa na opatrné strečing, aby nedošlo k poškodeniu chrbta. Nezabudnite, že je možné zosilniť lis prietrž chrbtice vykonaním zložitých záťaží pre všetky svalové skupiny, čím sa súčasne posilní brucho..

Cvičenia zamerané na deformity bedrových diskov

Pri kýle chrbtice by prvým krokom pred výkyvom lisu malo byť pretiahnutie tréningu:

Pred vykonaním základných cvičení je užitočné zavesiť na vodorovnú lištu..

 • Zaveste na vodorovnú tyč, v ktorej by mali byť ruky a nohy natiahnuté čo najviac, aby ste natiahli chrbticu a pripravili sa na ďalšie cvičenia. Trvanie: 2-3 minúty.
 • Natiahnite sa na podlahu a ležte na bruchu. Hlavou robte kruhové pohyby a potom pomaly zdvíhajte a spúšťajte predĺžené nohy a paže. V najvyššom bode zmrazte na 5 sekúnd. Odporúča sa robiť 15-20 prístupov v závislosti od fyzických schopností..
 • Zložte sa na všetky štyri a ohnite chrbát, zdvíhajte hlavu vysoko. Ospravedlňujeme sa za 5 sekúnd a ohnite opačným spôsobom. Zvažované optimálne - 10-15 prístupov.
 • Ležiaci na bruchu, ohnite si kolená a uchopte sa za členky. Jemne a opatrne ohnite chrbát a snažte sa dostať hlavu k nohám.
 • Strávte krútenie mäkkého krku a vyhýbajte sa trhaniu.
 • Kým ležíte na bruchu, nadvihnite hornú časť tela pomocou opierky dlaní. Pomaly a opatrne ohnite chrbát a pevne zaistite panvu.

Keď stojíte vzpriamene, neodporúča sa nakláňať chrbticu tak, aby nespôsobovala prolaps medziobratlovej platničky..

A tiež na formovanie tlače sa odporúčajú nasledujúce cvičenia:

Pre svaly tlače môžete vykonať cvičenie „nožnice“.

 • Ľahnite si na chrbát, ohnite nohy na kolená a vytiahnite päty čo najbližšie k zadkom. Jemne nadvihnite telo, zaostrite na ramená a chodidlá, zaistite ho na 5 sekúnd a sklopte ho. Odporúča sa vykonať 10 - 20 prístupov.
 • Ležiaci na chrbte, zdvihnite nohy, ohnite sa na kolenách a vykonávajte cvičenie „na bicykli“ po dobu 2-3 minút.
 • V rovnakej polohe je znázornené, že robí „nožnice“, pričom pozoruje veľmi malý rozsah pohybu.
 • Pri opieraní sa o zadnú časť stoličky robte opatrné hojdačky s narovnanými nohami. Stačí 30 celkom záznamov.
 • V polohe na chrbte ohnite kolená a natiahnite ruky po tele. Vykonajte hladký panvový výťah spočívajúci na ramenách a nohách a potom sa pomaly vráťte do východiskovej polohy. Optimálny počet ciest - 10-15 krát.

Je dôležité si uvedomiť, že pri patológii chrbtice by intenzita tréningu mala byť nižšia ako u ľudí bez problémov v chrbtovej oblasti. Optimálny počet prístupov predpisuje inštruktor vo fitnescentre alebo ošetrujúci lekár, pretože veľa závisí od individuálnych charakteristík tela, stupňa rozvoja choroby a fyzickej zdatnosti pacienta. Ak sa stav zhoršuje a syndróm bolesti sa zhoršuje, musíte okamžite zastaviť tréning a zaujať uvoľnené miesto.

Je možné pumpovať lis s diagnózou hernie bedrovej chrbtice, možných komplikácií, kontraindikácií a výhod

Medzistavcová hernia (skratky: MG) je patologický stav muskuloskeletálneho systému, ktorý si vyžaduje neodkladnú liečbu. V článku sa zameriame na to, či je možné prečerpať lis herniou bedrovej chrbtice.

Pozor! Pri medzinárodnej revízii klasifikácie chorôb (ICD-10) je prietrž tohto typu označená kódom M51.2..

príčiny

Chrbtica pozostáva zo siedmich krčných, dvanástich hrudníkov, 5 bedrových stavcov, krížovej kosti a chvostovej kosti. Obratle sú oddelené medzistavcovými platničkami. 24 medzistavcových platničiek pozostáva z vláknitého prstenca a želatínového jadra uprostred (jadro pulposus). V miechovom kanáli je miecha, z ktorej sa odchádzajú miechové nervy. Konvexné jadro disku v dôsledku vývoja prietrže môže vyvíjať tlak na nervy, kde opúšťa miechový kanál medzi stavcami. V zriedkavých prípadoch komprimuje niekoľko nervov v samotnom mieche..

Väčšina kýly (90%) sa vyskytuje medzi 3, 4 a 5 bedrovými stavcami. Iba 1 z 8 kýly je prietržová kýla. Sú menej časté, pretože na krčné stavce sa uplatňuje menší tlak ako na bedrové stavce. Najbežnejšie krčné prietrže sú medzi 5 a 6 (C5-6) krčného stavca a medzi 6 a 7 (C6-7), ale môžu sa vyskytnúť aj inde. Kýly v hrudných stavcoch sa objavujú zriedkavo - v 0,5% prípadov.

príznaky

Bolesť chrbta je jednou z bežných príčin hľadania lekárskej pomoci. Vyskytuje sa, keď sú svaly bedrovej oblasti napnuté, čo bráni voľnému pohybu v tejto oblasti. Existuje niekoľko príčin bolesti chrbta. Bolesť môže byť spôsobená nesprávnym držaním tela, mentálnym stresom alebo náhlymi pohybmi..

Sciatica sa objavuje jednostranne. Ovplyvňuje sedací nerv, pozostávajúci z nervových koreňov L5 (piaty bedrový kĺb) a S1 (prvý sakrálny). Radikulitída spôsobuje bolesť a slabosť v oblasti inervovanej postihnutým nervom a spôsobuje parestéziu. Ak je postihnutý S1, plantárne, teľacie a gluteálne svaly nefungujú normálne. Ak je postihnutý L5, sú narušené extenzorové svaly palca na nohe, perinea a gluteus medius. Tieto svaly sú potrebné na chôdzu. Príznaky HMD sa objavujú iba vtedy, ak dráždia nervové vlákna.

Povaha problému

HMD je ochorenie, pri ktorom sa časť medzistavcových platničiek (jadro buničiny) umiestnených medzi stavcami pohybuje do koreňa nervu a spôsobuje neurologické poruchy. Pri HMD je možné pozorovať mierny výstupok disku (výstupok) alebo úplné porušenie vláknitého prstenca..

Kýla spôsobuje bolesť v dolnej časti chrbta. Zápal je ovplyvnený perioste stavcov, kĺbov, tvrdej membrány SM, vláknitého prstenca, zadného pozdĺžneho stavca a bedrových svalov chrbtice. HMD môže spôsobiť množstvo klinických prejavov, medzi ktorými najčastejšie patrí lumbago a ischias.

Princípy liečby

Existuje ortopedická ambulantná liečba pomocou chrbtovej trakcie (trakcia). Spočíva v napínaní väzov a svalov v bedrovej oblasti pomocou prenosného zariadenia alebo popruhu, ktorý pri opakovanom použití počas troch mesiacov môže znížiť tlak na disky..

V súčasnosti neexistuje iná účinná dlhodobá korekcia kýly ako chirurgický zákrok. V niektorých prípadoch sa musíte uchýliť k chirurgickému zákroku, odstrániť poškodený disk (diskektómiu) a opraviť stavce.

Fyzioterapia pomáha zmierňovať bolestivé príznaky vyvolané ischiasou. Odporúča sa aj množstvo fyzických cvičení. Liečebné kúpanie má tiež určitý účinok.

chirurgické liečebné metódy:

 • Diskolýza alebo sušenie disku ozónom;
 • Nucleoplasty;
 • Discektómia (resekcia disku akýmkoľvek iným spôsobom, ako je laminektómia a hemilaminektómia);
 • Microdisectomy;
 • arthroplasty.

Spôsoby liečby určuje lekár na základe indícií, kontraindikácií a anamnézy pacienta. Neodporúča sa absolvovať procedúry sami.

Silový tréning

Mnoho ľudí sa pýta, či je možné otočiť obe nohy akútnym MG? Cvičenie na tlači, nohách a inom silovom tréningu je počas exacerbácií kontraindikované. Pacientom sa neodporúča cvičiť doma alebo v telocvični. Akákoľvek skupina exacerbácií je kontraindikovaná.

Poradenstvo! Pred vykonaním rôznych druhov fyzických cvičení doma (na brušných svaloch a iných častiach tela) musíte navštíviť lekára. Ženám počas tehotenstva a starším pacientom sa odporúča pravidelne navštevovať lekára. Prietrž sa musí liečiť správne, pretože sa môžu vyskytnúť komplikácie rôznej závažnosti.

Je možné prečerpať lis medziobratlovou kýlou?

Kompetentný prístup k fyzickej aktivite nepoškodzuje osobu s problémami bedrovej chrbtice. Trepaním tlače vertebrálnou prietržou musíte pamätať na to, že posunutie diskov je spôsobené oslabením svalového tonusu a k jeho posilneniu prispievajú fyzické cvičenia. Cvičenie by nemalo spôsobovať bolesť chrbtice a záťaž pohybového aparátu by sa mala postupne zvyšovať. Silná tlač je základom komplexnej liečby pri liečení ochorení chrbtice.

Je možné prečerpať lis medziobratlovou kýlou?

Medzistavcová kýla nie je dôvodom na opustenie štíhleho a tónovaného tela. Cvičenie je dôležité pre deformovanú chrbticu a pre zdravie všeobecne. Správny prístup k fyzickej aktivite je neškodný a pre chrbát je mimoriadne prospešný. S medzistavcovou prietržou môžete posilniť svalový rámec bedrovej chrbtice a urobiť ho stabilnejším. Výkyv lisu pomáha fixovať svalové vlákna v korzete pozostávajúce zo silných svalov chrbta, abs a laterálnych svalov trupu. Inflácia brucha pomáha:

 • posilniť brušné svaly;
 • odstráňte nadbytočný objem;
 • zlepšiť hemodynamiku;
 • zvýšiť mobilitu;
 • zvýšiť flexibilitu stavcov;
 • normalizovať výživu chrupavky a kostného tkaniva.

Pri medzistavcovej prietrži sa všetky fyzické cvičenia vykonávajú pod prísnym dohľadom lekára alebo školiteľa..

Všeobecné odporúčania

Tlačové cvičenia na medzistavcové prietrže by sa mali začať prípravnými opatreniami. Výcvik v tejto patológii nezahŕňa klasické posilňovanie svalov brucha. Je dôležité vyhnúť sa ostrosti pohybov, rotácie a flexie chrbtice o viac ako 90 °. Celé čerpanie, zamerané na sprísnenie lisu, spočíva v vypracovaní priamych šikmých svalov chrbta a brucha, nácviku všeobecného posilnenia objemu svalov. Pri posilňovaní tlače prietrži chrbtice je dôležité pamätať na to, že existujú tri hlavné obdobia vývoja medzistavcovej prietrže:

 • akútna (silná bolesť, poruchy nervového systému);
 • subakútna (21 dní po úľave od bolesti);
 • remisia (6 týždňov po odstránení syndrómu bolesti).

Lis s herniou je možné čerpať iba počas obdobia remisie. Pri čerpaní lisu sú pre človeka s medzistavcovou prietržou kontraindikované tieto pózy:

Cvičenia robia jemne, bez náhlych pohybov a bolesti.

 • na rovnom povrchu sú nohy rovné, horné končatiny za hlavou;
 • v polohe v chrbte na chrbte sú kolená pritiahnuté k hrudníku;
 • trhavé pohyby, zákruty a zákruty;
 • ťahanie tela za vodorovnú tyč hore nohami;
 • ležiace, ohnuté nohy, ruky za hlavou.
Späť na obsah

Technika na vykonávanie tlačových cvičení na kýlu chrbtice

Pred začatím tréningu musíte zahriať všetky svaly tela. Tým sa predíde nepríjemnostiam a zraneniam počas vyučovania. V tabuľke je uvedená približná skupina cvikov na kývanie tlače pomocou medziobratlovej kýly:

Cvičenie pre absPočet opakovaníPoznámka
Horné končatiny vo vodorovnej polohe sú zdvihnuté10Natiahnite hladko bez trhania
Synchrónne roztiahnite nohy a ruky 10 s
V chrbte ležali na chrbte trochu kolená, nohy na podlahe, ruky natiahnuté pozdĺž tela5-10Žiadne náhle pohyby
Nadvihnite panvu a telo, až kým sa medzi kolenami a plecami nevytvorí priamkaSpoliehanie sa na chodidlá a plecia
Spusťte seba, namáhajte si dolné končatiny a žalúdok
Ležať na chrbte, robiť „bicykel“50-60Tlač je napätá
V horizontálnej polohe sú nohy ohnuté, ruky skrížené na hrudi, nohy na podlahe10Brušné svaly sú napäté
Zdvihnite plecia a pokračujte 3 sekundyChrbát držte rovno, bez trhania
Ležiace na chrbte, nohy ohnuté v kolenách, ruky na hrudi, nohy spočívajúce na podlahe7-10 krát, striedavo doprava a doľavaŽalúdok je napätý
Ramená, krk a hlavu zdvihnite z podlahy, odbočte doľava a dopravaChrbát je rovný, bez trhania
Ležiaci na bruchu, ruky pred sebou, zároveň natiahnite horné a dolné končatiny a držte 5-10 sekúnd10Natiahnite hladko
Prijmite pozíciu mačky7-10Žiadne hrubé pohyby
Pomalé vyklenutie chrbta: vdychovanie - zdvíhanie chrbta, výdych - nižšie
V polohe na všetkých štyroch súčasne zdvihnite ruku a opačnú nohu, na 3 sekundy zablokujte7 na každej straneBrušné svaly sú napäté
Vymeňte ruku a nohuChrbát je úplne rovný.
Nerozpíchajte ruky ani nohy.

Na čerpanie lisu medziobratlovou kýlou sú vhodné izometrické cvičenia - svalové napätie s minimálnymi pohybmi alebo statické cvičenia. Takéto cvičenia zahŕňajú všetky druhy „lamiel“ (klasické, kľačiace alebo lakte, fitball, bočné, zadné), drepy proti stene, veslovanie s rukami a nohami ležiacimi na podlahe. Pri vykonávaní statiky by malo byť dýchanie vždy rovnomerné, celé telo je dané do úsilia, cvičenia sú vykonávané bez trhania. Pri medzistavcovej prietrži by sa čerpadlo malo čerpať so 70% úsilím a postupne ho zvyšovať.

Ako pumpovať lis herniou bedrovej chrbtice

Pre ľudí, ktorí sledujú svoju postavu a sú neustále zapojení do telocvične, vyvstáva otázka: je možné prečerpať lis herniou chrbtice? Toto zaťaženie je povolené len podľa určitých pravidiel.

Je možné prečerpať lis medziobratlovou kýlou

Medzistavcová kýla nie je dôvodom na opustenie štíhleho a tónovaného tela. Cvičenie je dôležité pre deformovanú chrbticu a pre zdravie všeobecne. Správny prístup k fyzickej aktivite je neškodný a pre chrbát je mimoriadne prospešný. S medzistavcovou prietržou môžete posilniť svalový rámec bedrovej chrbtice a urobiť ho stabilnejším. Výkyv lisu pomáha fixovať svalové vlákna v korzete pozostávajúce zo silných svalov chrbta, abs a laterálnych svalov trupu. Inflácia brucha pomáha:

 • posilniť brušné svaly,
 • odstráňte prebytok,
 • zlepšiť hemodynamiku,
 • zvýšiť mobilitu,
 • zvýšiť flexibilitu stavcov,
 • normalizovať výživu chrupavky a kostného tkaniva.

Silový tréning

Ak chcete zmierniť bolesť na hrudníku, vykonajte tieto cvičenia v poriadku, trénujte 2 až 3-krát týždenne.

DIPPING NA BARY

Položte sa na pravidelné bary a zatlačte nahor. Skúste hlbšie sklopiť telo medzi mrežami. Toto cvičenie napína hornú časť hrudnej chrbtice a zahrieva sa na opasok

Dôležité: výdych v čase maximálneho napätia, to znamená pri vyrovnávaní ramien. Možná bolesť svalov chrbta hrudnej chrbtice a dokonca aj krepitus (crunch) v chrbtici

Toto je normálne. Spravidla tieto fenomény vymiznú po prvých 3 až 3 opakovaniach. Urobte 1 sadu 10 - 12 opakovaní.

VERTICAL BLOCK BLOCK Vytiahnite

Výdych sa vykonáva aj v pohonnej jednotke - v okamihu priblíženia sa k rukoväti simulátora k hrudníku. Počas tohto cvičenia je tiež možné drviť v hornej časti chrbtice a v ramenných kĺboch. Nemajte strach z toho, najmä ak je hmotnosť vybraná správne. Hlavnou vecou nie je ťahať blok za hlavu - toto uskutočnenie vylučuje niektoré chrbtové svaly z práce, a tým znižuje tréningový účinok. Do 1-2 sady 10-12 opakovaní.

pulóvre

Buď na simulátore rovnakého mena, alebo na lavičke. V poslednom uvedenom uskutočnení sa ako závažie môže použiť rukoväť dolného bloku alebo bežná činka. Vykonajte 1-2 sady 10-12 opakovaní, pokúste sa zhlboka nadýchnuť v čase spúšťania rúk. Ak máte problémy s ramennými kĺbmi, je lepšie toto cvičenie nerobiť..

ZABEZPEČENIE SIMULÁTORA

Ak má hala špeciálny simulátor. Posaďte sa, uchopte rukoväte, trochu ohnite lakte a zoberte ruky späť, v tom okamihu prineste lopatky a vydýchnite. Kompletné 2-3 sady 10-12 opakovaní. Ak takýto simulátor neexistuje, zapojte ho pomocou činiek v naklonenej polohe sedenia, ktorá zaťažuje chrbát deltových svalov..

VYPLNENÉ HYPEREXTENCIE

Jedno z najúčinnejších dekompresných cvičení hrudnej chrbtice. Vykonajte 1-2 sady 10-12 opakovaní. Nezabudnite udržiavať lopatky rovné a nohy mierne ohnuté v kolenách..

Pendulum

Vykonáva sa na krížení: kľačte medzi stojanmi a držte rukoväte horných blokov rukami. Teraz, bez toho, aby ste pustili rukoväť, otočte telo doľava a doprava a pokúste sa telo znížiť na stranu čo najnižšie. Vystavujte na každom stojane pomerne veľkú hmotnosť, približne rovnajúcu sa 70% vašej hmotnosti. Pretože nie každý je schopný držať takú váhu, namiesto rukoväte blokov použite ručné pútka na uľahčenie uchopenia. Nezabudnite, že kyvadlo nie je sila, ale protahovacie cvičenie - jeho hlavnou úlohou je na konci hodiny natiahnuť hrudnú chrbticu. Vykonajte 3-4 sady 8-16 opakovaní na každej strane.

Pacienti, ktorí sa pravidelne zapájajú do silových cvičení (alebo tí, ktorí, našťastie, ešte neboli zaradení do svojej kategórie), by si mali pamätať, že po 40 minútovom tréningu musíte jesť proteínový produkt, to znamená zatvoriť proteínové okno. Kúsok mäsa alebo rýb bez príloh, tvarohu alebo ovsenej kaše so sójovým produktom. Neodporúčam jesť bielkoviny pre ľudí, ktorí cvičia za účelom správnej váhy..

Gymnastické pravidlá

Ak má pacient prietrž bedrovej chrbtice, môže mu v súlade s určitými pravidlami hýbať lisom. Po prvé, je prísne zakázané povoliť preťaženie miechy. Na začiatku sa odporúča vykonať niekoľko cvičení s minimálnym počtom opakovaní. Postupne sa môže zaťaženie zvyšovať. Pri manipulácii sa odporúča prísne dodržiavať amplitúdu.

Po druhé, pri vykonávaní manipulácie je potrebné zabezpečiť, aby panva mala postupne podporu. Jeho previsnutie do vzduchu lekári zakazujú. Najlepšie je vykonávať cvičenia pri sedení na lavičke. Po tretie, počas zhoršovania patologického procesu je pacientovi prísne zakázané angažovať sa. Počas tohto obdobia je pacientovi predpísaná špeciálna terapia zameraná na odstránenie zápalového procesu.

Ak už pacient trénoval svaly, má povolené vykonávať silové cvičenia. Tento proces musí sledovať lekár. Počas telesnej kultúry je pacientovi zakázané vykonávať ostré zákruty a pohyby.

Ak počas cvičenia v bedrovej oblasti existuje bolesť alebo nepohodlie, odporúča sa opustiť liečebné cvičenia. Ak osoba navštevuje telocvičňu, odporúča sa pravidelne sledovať lekársku starostlivosť o jej zdravotnom stave.

Naložiť

Zvyšovanie tlače zostáva kontroverznou otázkou pri hernii, pretože niektorí odborníci sa domnievajú, že je lepšie zdržať sa jej deštruktívnych patológií bedrových medzistavcových platničiek.

Je dôležité pochopiť, ako presne sa zaťaženie chrbtice vyskytuje pri týchto jednoduchých manipuláciách

Počas cvičenia na tlači by mal pacient prudko namáhať chrbát a zdvíhať telo. Zároveň si môže pomôcť so založenými rukami za hlavou alebo si môže ohnúť kolená, a to všetko zvyšuje zaťaženie na hrebeni..

Keď pacient trhne zo zeme, aby odpojil telo, v stavcoch sa takmer vždy objaví skreslenie. Na tomto pozadí je záťaž okamžite prerozdelená a v dôsledku toho sa môže objaviť syndróm ostrej bolesti alebo sa v dolnej časti chrbta objaví zovretie herniálnych výčnelkov..

Výhody a nevýhody telesnej výchovy

Cvičenie v tlači poskytuje príležitosť na zvýšenie flexibility chrbtice. Lekári odporúčajú implementáciu komplexu, ktorý má pre prietrž bedrovej chrbtice niekoľko výhod:

 • Počas obdobia fyzickej kultúry je stimulovaný prietok krvi, a preto do oblasti medzistavcových platničiek vstupujú živiny v dostatočnom množstve;
 • Pravidelné cvičenie posilňuje tkanivá, čo znižuje riziko poškodenia miechy.
 • Ak pacient vedie sedavý spôsob života, terapeutické cvičenia zvýšia mobilitu.
 • Cvičenie na tlači pozitívne zobrazuje zdravotný stav pacienta ako celku.

Aby sa maximalizovala účinnosť brušných cvičení, odporúča sa ich vykonávať v súlade s určitými pravidlami. Počas manipulácie sa odporúča zabezpečiť, aby nohy neboli v priamej alebo ohnutej polohe. Nedávajte ruky za hlavu. Je prísne zakázané ťahať kolená do takých častí tela, ako je hlava a hrudník. Je prísne zakázané sťahovať tlač na vodorovnej lište hore nohami.

Cardio

Zvyčajne je každému, kto trpí bolesťou dolnej časti chrbta, predpísané plávanie bez výnimky. Ale plávanie je najťažšie kardio! Aby ste mohli využívať kúpanie v bazéne, musíte plávať rýchlo, dlho a technicky. Ľudia v podstate len plávajú a nazývajú sa plávanie. Preto dávam prednosť pravidelným drepom bez ďalších závaží 10-krát v niekoľkých sadách alebo chôdzi po trati najmenej jednu hodinu rýchlosťou 5 až 6 km za hodinu. Veľmi užitočný bude aj eliptický trenažér - pri práci na ňom je režim rovnaký ako pri trati. Kardio tréningy robte trikrát týždenne každý druhý deň - buď okamžite po silovom tréningu, alebo v dni voľna.

Bubnovsky cviky pre začiatočníkov 10 cvikov pre kĺby

Už mnoho rokov sa snažíte liečiť SPOJOVINY? Vedúci ústavu pre spoločné zaobchádzanie: „Budete sa diviť, aké ľahké je vyliečiť kĺby každodenným užívaním...

Jedným z efektívnych spôsobov, ako sa zbaviť rôznych chorôb kostí a svalov, je nabíjanie kĺbov od Dr. Bubnovského.

Komplex gymnastických cvičení pre začiatočníkov podľa metódy známeho lekára nemá kontraindikácie, má pozitívny vplyv na fyzické zdravie pacienta aj na jeho duševný stav.

Účel a výhody cvičenia

Hlavným cieľom gymnastiky Dr. Bubnovského je obnoviť pohyblivosť chrbtice a zdravé fungovanie tela ako celku..

Jednou z pozitívnych vlastností cvikov je predĺžené zachovanie pružnosti svalov, a to aj po ukončení liečebného cyklu.

Ďalším plusom je schopnosť prostredníctvom kurzov ovládať váš emocionálny stav, obmedzovať negatívne emócie a získať dôveru vo svoje vlastné schopnosti..

Bubnovsky vyvinul niekoľko sád cvičení pre rôzne vekové kategórie pacientov:

 • Gymnastika pre novorodencov;
 • telesná výchova starších ľudí;
 • cvičenia pre tehotné ženy.

Táto sada cvičení pri liečbe bolesti v dolnej časti chrbta a bedrového kĺbu je pre začiatočníkov jednoduchá a netrvá dlhšie ako hodinu denne..

Spoločná gymnastika od Dr. Bubnovského

Technika cvičenia sa dá ľahko naučiť:

 1. pohyby sa musia vykonávať pohodlným tempom a režimom;
 2. opakovanie cvičení sa nemusí vykonávať viac ako 10-krát (časom sa zaťaženie zvyšuje);
 3. náklad by mal ísť do tlače a nie do chrbtice;
 4. je potrebné dodržiavať správne dýchanie.

Pohyby „ležiace na chrbte“ (každý pohyb vykonajte 10 krát):

 1. Vezmite východiskovú pozíciu (ľahnite si na chrbát), oprite sa o lakte a roztiahnite nohy. Striedavo ohýbajte kolená, pričom ľavý lakť smeruje k pravej nohe a sprava doľava.
 2. Do široké hojdačky nôh.
 3. Kolená pritiahnite k hrudníku.
 4. Zdvíhajte a spúšťajte hornú časť tela, čo komplikuje súčasné zdvíhanie rovných nôh.
 5. Dosah na ohnuté kolená s dlaňami. V tomto prípade sú ramená rovné a iba lopatky zostupujú z podlahy.

Vedľajšie cvičenia (každé 10 opakovaní):

Vezmite východiskovú pozíciu (ľahnite si na bok a natiahnite nohy rovno). Telo by sa malo podobať priamke. Pohyby sú založené na jednom natiahnutom ramene. Je potrebné vykonať široké hojdačky zo strany na stranu..

Vykonajte pohyby kolena dopredu, potom sa chodidlo zatiahne opačným smerom.

Jemne potiahnite horné koleno k ramenu a potiahnite späť, pričom zaujmite pôvodnú polohu.

Samotná otázka zakázaná na predstavenie, pre ktorú Ernst prepustil Malachov!

Kíby a chrupavky sa zahojia za 14 dní obvyklým...

Otočte nohu ohnutú na koleno, ktorá sa nachádza na vrchu, s pätou nahor, vráťte sa do pôvodnej polohy a nohu otočte.

Spojte lakť paže s dolným kolenom a potom ich čo najviac rozrieďte.

Štart kolena začnite striedavo dozadu a dopredu, pokiaľ je to možné. Takáto Bubnovská gymnastika pre kolenné kĺby pomáha pri artikulácii

Nasledujúci gymnastický komplex sa vykonáva „stojaci na všetkých štyroch“ (počet opakovaní 10):

 1. Vezmite východiskovú pozíciu (kľaknite a oprite sa rukami o podlahu). Nohy ohnuté na kolenách.
 2. Koleno pritiahnite k hrudníku, zodvihnite ho a položte na hrudník.
 3. Narovnať nohu a pomaly ju zdvihnúť rovnobežne s podlahou. Návrat do východiskovej polohy.
 4. Potiahnite koleno k ramenu, vráťte sa do východiskovej polohy a nohu otočte nabok.

Cvičenie pri ležaní na bruchu:

 • Východisková poloha: ľahnite si na brucho, zamerajte sa na ruky ohnuté v lakťoch a natiahnite telo rovno. Aby sa pohyb stal „nožnicami“ bez veľkých výkyvov.
 • Natiahnite ruky a nohy širšie ako plecia. Nadvihnite telo na výdych a nižšie na nádych.
 • Pri návrate do pôvodnej polohy kolená ťahajte kolená a natiahnite nohu dozadu.
 • Natočte nohu nahor, otočte ju na bok a zopakujte pohyb.

Spoločná gymnastika spoločnosti Bubnovsky získala veľa pozitívnych hodnotení od pacientov. Je ľahké sa ho naučiť a liečiť takmer všetky choroby pohybového aparátu, bez toho, aby ste museli veľa času..

Univerzálny súbor cvičení pre zadné svaly s medzistavcovou prietržou

Ak chodíte denne asi 7 km alebo aspoň nevynecháte ranné cvičenia, svalový korzet dostatočne zaťažíte. Avšak len málo ľudí sa riadi týmito pokynmi. Ak chcete vyriešiť už vzniknuté problémy s chrbtom, budete musieť pravidelne vykonávať jednoduchý súbor cvičení. Podľa odporúčaní V.I. Dikul, potrebuješ si trénovať asi hodinu denne.

 1. Sadneme si, ohýbame lakte a odpočívame na podlahe. Zdvihnite hrudník, urobte priehyb a oddeľte sa od podlahy. Držíme pozíciu asi 5 sekúnd. Opakujte 8 krát.
 2. Ležiaci na chrbte, ohýbajte kolená. Nadvihnite a znížte panvu v hladkej amplitúde. Pretrvávame v hornom bode 4 sekundy. Potrebných minimálne 8 vlekov.
 3. Ľahneme si na podlahu, ruky za hlavou. Potom ohneme kolená a plynulo ich pritiahneme k hrudníku. Opakujte asi 7 krát.

Zapnite si žalúdok.

 1. Ruky sme položili za hlavu a súčasne sme zdvihli prednú aj zadnú časť tela, v tejto polohe sme zotrvávali asi 6 - 8 sekúnd. Striedavé napätie s relaxáciou, opakujte 5-6 krát.
 2. V rovnakej východiskovej pozícii začíname striedať pravú ruku, ľavú nohu, potom ľavú ruku, pravú nohu. Svaly chrbtice sa tak posilňujú symetricky, napríklad pri plávaní. Cvičenie sa môže opakovať na všetkých štyroch..
 3. Urobte vychýlenie chrbtice, asi na lakte asi 7 krát.

Pri medzistavcovej prietrži je užitočné natiahnuť chrbticu, aby jogy alebo naťahovacie cvičenia mohli byť vynikajúcou liečebnou gymnastikou, ale pred začiatkom tejto praxe je dôležité poradiť sa s lekárom.

Zásady organizácie odbornej prípravy

Nie je možné prečerpať lis bez zaťaženia iných svalov, a preto sa pri vývoji komplexu rieši otázka zaťaženia iných svalových systémov. Hlavné záťaže sa sústreďujú na spodnú časť chrbta, ale do cvičenia sú zapojené ďalšie časti tela a takmer celý chrbtový stĺp je zaťažený. Tieto okolnosti sa musia zohľadniť pri prítomnosti kýly chrbtice..


Školenie sa zakladá na týchto zásadách:

 1. Panva by mala mať vždy oporu, t.j. nesmie sa dovoliť visieť vo vzduchu. Pri vedení tried by mala byť panva vždy na lavičke.
 2. Nevykonávajte vo fáze zhoršenia prietrže. Najprv by sa mala poskytnúť liečba a zápalová reakcia sa musí odstrániť..
 3. Preťaženie chrbtice je neprijateľné. Zaťaženie sa postupne zvyšuje a prvé triedy sa vykonávajú bez hmotností, s minimálnym zaťažením a rozsahom pohybu. Znížte počet opakovaní na začiatku..
 4. Cvičenia na váženie sa môžu vykonávať iba s trénovanými svalmi a pod dohľadom trénera.
 5. Cvičenie by nemalo reagovať na nepohodlie a bolesť chrbta a dolnej časti chrbta.
 6. Vyhnite sa ostrým pohybom..
 7. Pri návšteve telocvične sa musí vývoj choroby kontrolovať, pričom sa musia pravidelne vyšetrovať.

Pri kolísaní tlače je potrebné zdôrazniť niektoré ustanovenia, ktoré sú neprijateľné v prítomnosti kýly bedrovej chrbtice:

 • ležiaca poloha s narovnanými nohami as rukami vyhodenými za hlavu;
 • podobná poloha s ohnutými nohami;
 • ležiace na chrbte s kolenami pritiahnutými k hrudníku, ako aj ťahanie hlavy po kolená;
 • náhle pohyby chrbta, dolnej časti chrbta, krku, krútenia a otáčania v polohe na chrbte;
 • na vodorovnej tyči s podperou pod kolenom a sklonenou hlavou, najmä ťahaním tela.

Všeobecné odporúčania

Najprv odpovedzme na otázku: „Ako napumpovať lis herniou chrbtice? Je to dovolené? “ Môžete však poznať niektoré nuansy. Všetky cvičenia zamerané na prácu s brušnými svalmi tradične ovplyvňujú dolnú časť chrbta, ako aj celú chrbticu.

Ak máte podobnú diagnózu, už viete, že v tomto stave nie sú premiestnené iba medzistavcové platničky, ale aj samotné stavce. Časť svalov sa pokúsi stabilizovať tento stav, zatiaľ čo druhá časť si zvykne na život v novej polohe..

Bohužiaľ, nie každý inštruktor v telocvični bude schopný poskytnúť adekvátnu radu o školiacom programe, preto sa porozprávajte so svojím lekárom, aby si vybral individuálnu schému alebo aspoň pochopil, v ktorej časti chrbtice by ste ich nemali používať..

Nech už stlačíte akékoľvek cvičenie, základným princípom je, že by nemal spôsobovať nepohodlie v chrbte. Všetky zaťaženia sa zvyšujú.

Školenia sa konajú v závislosti od štádia ochorenia: akútna, subakútna alebo remisia.

Je prísne zakázané krútiť sa pri tlači, odskakovaní a veľmi ostrých trhlinách, ako aj pri cvičeniach, pri ktorých existuje vysoké riziko ďalšieho zranenia chrbtice, napríklad ostro leží na zemi..

Na obdobie zhoršenia choroby musia byť cvičenia zastavené.

Tlačové cvičenia na medzistavcové prietrže by sa mali začať prípravnými opatreniami. Výcvik v tejto patológii nezahŕňa klasické posilňovanie svalov brucha. Je dôležité vyhnúť sa ostrosti pohybov, rotácie a flexie chrbtice o viac ako 90 °. Celé čerpanie, zamerané na sprísnenie lisu, spočíva v vypracovaní priamych šikmých svalov chrbta a brucha, nácviku všeobecného posilnenia objemu svalov. Pri posilňovaní tlače prietrži chrbtice je dôležité pamätať na to, že existujú tri hlavné obdobia vývoja medzistavcovej prietrže:

 • akútna (silná bolesť, poruchy nervového systému);
 • subakútna (21 dní po úľave od bolesti);
 • remisia (6 týždňov po odstránení syndrómu bolesti).

Cvičenia robia jemne, bez náhlych pohybov a bolesti.

 • na rovnom povrchu sú nohy rovné, horné končatiny za hlavou;
 • v polohe v chrbte na chrbte sú kolená pritiahnuté k hrudníku;
 • trhavé pohyby, zákruty a zákruty;
 • ťahanie tela za vodorovnú tyč hore nohami;
 • ležiace, ohnuté nohy, ruky za hlavou.

Fitness proti prietrži chrbtice

Ahoj, MH! Bolí ma chrbát. Ale ak veľa z nich má bolesti chrbta, mám v oblasti lopatky. Bolí to aj keď ťaháte tašku tvrdšie. A po dlhú dobu stáť v nepohodlnej polohe, napríklad v autobuse v dopravnej špičke, je všeobecne peklo. X-ray, povedal: "Schmorlova kýla." Niektorí lekári radia fitnes, iní odradiť od stresu. Čo mi môžeš povedať??

Na otázku odpovedal MUDr. Sergey Bubnovský, profesor, zakladateľ modernej kinezioterapie. pozorne načúvať.

Príznaky a príčiny

Termín „prietrž“ sa v skutočnosti vzťahuje iba na mäkké tkanivá (rozlišujú pľúcne, svalové kýly atď.), To znamená tie, ktoré nie sú viditeľné röntgenovým žiarením. A röntgenológovia opisujú dyspláziu medzistavcových platničiek - zmenu veľkosti a tvaru - so živým výrazom „Schmorlova kýla“. 84% medzistavcových platničiek pozostáva z vody, ktorá sa čerpá do svalov. Keď svaly oslabia (hypotrofia), prerušenia začnú vodou, disk zaschne a rozpadne sa. To samo o sebe nespôsobuje bolesť. Bolesť chrbta sa objavuje v dôsledku porúch obehového systému v hlbokých svaloch, ktoré zaplňujú chrbticu. Diagnóza tu teda nie je „hernia“, ale „myofasciálny syndróm“ - nezápalová zmena svalov a fascie. Aby tlaková funkcia svalov neklesla a sú potrebné cvičenia.

V takýchto prípadoch môžu neurochirurgovia odradiť od fyzického cvičenia. Okrem toho, aby sme zastrašili, že ak sa operácia neodkladne neurobí, „stavec úplne vypadne, zovrie nervy a zablokuje všetky neurovaskulárne dráhy“. To je hovno. Všetky medzistavcové platničky sú riadené silným zadným pozdĺžnym väzom chrbtice - nedovolí, aby stavce „vypadli“, čo dokázali vedci. Hneď ako posilníte väz a svaly, bolesť ustúpi. Presvedčil? Vyhodiť do posilňovne.

Na začiatok by mal každý, kto trávi veľa času pri počítači, vystúpiť zo stoličky každých 40-50 minút a zatlačiť od okraja stola - najmenej 10-krát. Tak teda - tu je minimálny zoznam cvičení.

príčiny

Chrbtica pozostáva zo siedmich krčných, dvanástich hrudníkov, 5 bedrových stavcov, krížovej kosti a chvostovej kosti. Obratle sú oddelené medzistavcovými platničkami. 24 medzistavcových platničiek pozostáva z vláknitého prstenca a želatínového jadra uprostred (jadro pulposus). V miechovom kanáli je miecha, z ktorej sa odchádzajú miechové nervy.

Väčšina kýly (90%) sa vyskytuje medzi 3, 4 a 5 bedrovými stavcami. Iba 1 z 8 kýly je prietržová kýla. Sú menej časté, pretože na krčné stavce sa uplatňuje menší tlak ako na bedrové stavce. Najbežnejšie krčné prietrže sú medzi 5 a 6 (C5-6) krčného stavca a medzi 6 a 7 (C6-7), ale môžu sa vyskytnúť aj inde. Kýly v hrudných stavcoch sa objavujú zriedkavo - v 0,5% prípadov.

Škodlivé cvičenia na chrbticu

Chrbát a chrbtica sú najzraniteľnejšie miesta na ľudskom tele. Stačí ostro trhnúť a okamžite sa natiahnete. Tu je zoznam najnebezpečnejších cvičení chrbta..

 1. Bedrová deformácia. Takéto odklony sú kontraindikované pre tých ľudí, ktorí majú akékoľvek problémy s chrbtom. Faktom je, že takéto priehyby sa môžu dostať až do samotnej chrbtice, ako sa hovorí, do kostí, a ak máte offset, zakrivenie alebo niečo iné, môžete to len zhoršiť. Musíte pochopiť, že to neznamená, že nemusíte robiť tieto výchylky. Jednoducho ich nerobte náhle a amplitúda by mala byť malá.
 2. Ak sa to zdá zvláštne, sklony môžu tiež zlým znamením pre vaše zdravie, ak ich urobíte zle. A ak sa pri ohýbaní rozhodnete krútiť s bolesťou chrbta, spadnete do skupiny s osobitným rizikom.
 3. Krútenie chrbtového a ramenného pletenca môže byť zdraviu škodlivé, preto sa musia vykonávať pomaly a bez namáhania zadných svalov. Takéto cvičenie z užitočného sa často stáva škodlivým v dôsledku nesprávneho skrútenia.
 4. Pokúste sa vyhnúť cvičeniam, pri ktorých musíte zdvihnúť alebo namáhať dve nohy súčasne. Často sa odporúčajú na tréning brušných svalov bez premýšľania o tom, ako ovplyvňujú chrbát. Pri práci s boky v tomto cvičení záťaž vždy ide do spodnej časti chrbta.
 5. Ak vykonávate cvičenie, pri ktorom musíte rukami dosiahnuť prsty na nohách, položí sa vám na chrbát špeciálna záťaž. Ťažko dosiahnuteľné svaly sú napäté, čo je veľmi dobré, pretože sa tiež školia. Ale ak ich potiahnete, bolesť môže zostať vo vašom tele niekoľko mesiacov.

Škodlivé cvičenia pre nohy a kolená

Popri chrbte môžu trpieť aj nohy, sú tiež ohrozené. Pozrime sa na najnebezpečnejšie cvičenia, ktoré môžu byť škodlivé, ak ich robíte nedbanlivo..

 1. Hlboké drepy. Je to dosť ťažké, aj keď majú pozitívny vplyv na zdravie. Ale ak urobíte nesprávne drepy, môžete si poškodiť kolená, pretože sú ohrozené. Nezabudnite, že kolená nemusíte ohýbať o viac ako 90 stupňov a zadok by mal byť na ich úrovni. Len v tomto prípade je šanca na sebapoškodzovanie minimalizovaná, ale veľa „atlétov“ domáceho pôvodu sa snaží pomocou koristi utrieť zem a myslí si, že budú štíhlejšie..
 2. Naklonenie k chodidlám v polohe na sedenie. Toto je populárne cvičenie, má však mínus. Keď ju vykonávate v polohe na sedenie, kolenné kĺby zažívajú neuveriteľné zaťaženie, ak sú nohy narovnané. Preto by sa vám pri cvičení nemalo povedať, že by ste mali kolená mierne ohnúť.
 3. Akékoľvek naklápanie otočením krytu je tiež nebezpečné. Toto cvičenie je ohrozené nielen zozadu, ale aj kolená, ktoré by sa mohli zraniť..

Existuje niekoľko bežných škodlivých cvičení, ktoré by sa nemali vykonávať..

Nevykonávajte s vysokou hmotnosťou. Mnoho začínajúcich športovcov si myslí, že ak vezmú ťažšie činky, ak zdvihnú tyč, stanú sa silnejšími. V skutočnosti však mnohí v tomto cvičení utrpia zranenia, ktoré im nedovoľujú vôbec sa venovať žiadnemu športu. Ak máte problémy s nohami, nemali by ste bežať v nádeji, že z tréningu bude menej problémov. Naopak, pridávate ich iba do seba. Lano jumping

Je potrebné poznamenať, že samotné lanové skoky nie sú škodlivé, ale dôležité je, ako budete pristávať. V žiadnom prípade by ste nemali preskočiť celú nohu, to znamená, že by nemala byť v rovnakej polohe

Ako pri chôdzi. Musíte skočiť na prsty na nohách, potom nepoškodiť chrbticu, kolenné kĺby a vnútorné orgány. Cvičte správne a neubližujte sa.

Teraz poznáte najškodlivejšie cvičenia. Pokúste sa im vyhnúť, alebo to urobte správne, aby ste nepoškodili vaše zdravie. Postarajte sa o seba a buďte šťastní! Publikované econet.ru.

PS: Pamätajte, že iba meníme vedomie - spolu meníme svet! Econet

telocvičňa

Mnohí dnes radšej navštevujú špecializované športové centrá, než aby robili doma gymnastiku. Výhodou takýchto inštitúcií je, že sa v prípade potreby môžete prihlásiť do špeciálnej sekcie alebo dokonca absolvovať kurz s individuálnym inštruktorom. Hlavná vec je upozorniť trénera na vašu diagnózu. Pre mnohých je školenie v skupine dodatočným stimulom. Okrem toho bude inštruktor schopný sledovať, či cvičenia robíte správne, a dať potrebné odporúčania..

Ako správne cvičiť

Osobitná pozornosť by sa preto mala venovať prípravným činnostiam. Samozrejme nemôžete okamžite začať sťahovať tlač

Aj v tomto komplexe nebudú existovať žiadne klasické pohyby na posilnenie svalov brušnej dutiny. Všetky kroky však budú zamerané na sprísnenie brucha pomocou šikmých svalov chrbta, dolných a horných brušných svalov, ako aj posilnenie celého chrbtového stĺpca. Vykonávame všetky cvičenia:

 • 1. Natiahnite chrbticu a pripravte ju na zaťaženie. Na tento účel sú vhodné víza na horizontálnej lište. Doma si môžete ľahnúť na chrbát a súčasne ťahať rovné nohy a ruky. Predstavte si, že sú ťahané rôznymi smermi. Stačí pár minút.
 • 2. Kolená s rukami na podlahe. To znamená, na všetkých štyroch. Jemne ohnite chrbát hore a dole. Nadýchnite sa, vyklente nahor, nadýchnite - nadol. Opakujte 10 krát.
 • 3. Ležiac ​​na bruchu, položte ruky na zem, na úrovni ramien, napríklad pripravte sa na kliky. Pomaly zdvíhajte telo bez odtrhávania panvy a nôh. Nevyhadzujte hlavu dozadu. Ohyb, v tejto polohe vydržať 5-10 sekúnd. Tieto pohyby opakujte 5-10 krát. Pri ťažkých formách prietrže by sa toto cvičenie malo všeobecne vylúčiť..
 • 4. Ležia na chrbte, nohy ohnuté na kolenách, chodidlo sa úplne dotýka podlahy, ruky pozdĺž tela. Zdvihnite panvu a telo tak, aby medzi kolenami a plecami vznikla priama čiara. To znamená, že dôraz sa bude klásť na chodidlá a plecia. Pomaly nižšie cítiť napätie v nohách a žalúdku. Opakujte - 5-10 krát.
 • 5. V polohe na chrbte zdvihnite nohy ohnuté na kolenách a vykonávajte pohyby ako pri jazde na bicykli. Zároveň nie sú ostré vpred, ale pomalé s brušným napätím. Počkajte najmenej 1-2 minúty.
 • 6. Ležiaci na bruchu, ruky natiahnuté pred vami, odtrhnite naraz nohy a ruky z podlahy a zostaňte v tejto polohe maximálne možný čas (5-15 sekúnd).
 • 7. Opäť v polohe na chrbte ohnite kolená a uchopte ich za členky. Póza sa nazýva „kôš“. Ohyb sa snaží dostať hlavu späť. Samozrejme, nepreháňajte to. Môžete sa otáčať zo strany na stranu v rovnakej polohe „koša“.

Preto je odpoveď na otázku „Je možné prečerpať lis herniou chrbtice“ nejednoznačná. Sťahujte iba tlač, bez posilnenia ostatných svalov je to nemožné. Ale pri používaní rôznych svalových skupín tlačí aj vlaky

Čo je dôležité pre tých, ktorí majú prietrž chrbtice

Čo možno urobiť počas fázy obnovy?

V tomto okamihu, otázka: "Ako čerpať lis prietrže"? - vôbec nie je relevantné. Pretože vám odporúčame iba ležať na chrbte alebo na boku a ohýbať nohy na kolenách. Na opravu poškodenej časti chrbtice nasadia špeciálny obväz alebo golier Shants (v prípade krku).

Ako som povedal: sťahovanie tlače je prísne zakázané, môžete však urobiť nejaké cvičenia.

 • Môžete si ľahnúť na brucho, dať pod neho malý valček a ľahnúť si na 10 minút.
 • Teraz sa prevráťte na chrbát a zhlboka dýchajte, snažte sa namáhať iba brušné svaly.
 • Potom pohybujte nohami hore a dole..
 • Ohnite kolená a nechajte ruky ležať pozdĺž tela. Potom začnite zaťať päste pri vdychovaní..

Toto obdobie sa vyznačuje tým, že už viac nemáte bolesti. Toto sú však prvé tri týždne po exacerbácii, takže musíte byť veľmi opatrní. Ako v tomto prípade prečerpať lis herniou chrbtice? Tu je arzenál povolených nákladov oveľa širší, ale treba brať do úvahy postihnutú oblasť.

Ak máte prietrž krčnej chrbtice, potom sa nejedná o žalúdok, robíme iba nejaké možné zaťaženie.

 • Sedí pri stole a položí lakte na svoj povrch, potriasa sa štetcom.
 • Zostaňte v tejto polohe, vaše ruky sú uzamknuté v zámku a teraz pomaly otáčajte palcami.
 • Posaďte sa rukami nadol po tele a začnite ich zdvíhať veľmi pomaly. Všetky ostatné povolené cvičenia budú s približne rovnakou úrovňou stresu. Na vypracovanie oddelenia hrudníka špeciálnych cvičení neexistuje, existuje iba zoznam povolených.
 • Urobte napríklad hojdačky s rovnými alebo ohnutými nohami. V tomto prípade budú tiež zahrnuté vaše abs svaly..
 • Táto svalová skupina sa tiež pripravuje počas drepov..
 • Dobrým cvičením pre vás je bicykel alebo nožnice, keď ležíte na chrbte, položte ruky na zem a vykonávajte charakteristické pohyby, ktoré napodobňujú činnosť nožníc alebo pedálov..

Vezmite prosím na vedomie, že pri každom zaťažení nebudete mať dovolené používať závažia. Počas odpustenia sa zoznam takýchto cvičení rozširuje..

Ako pumpovať lis herniou v dolnej časti chrbta? Začneme s jednoduchšími a postupne sa komplikujeme.

 • Najprv ležíme na chrbte, položíme malý koliesko pod kolená. Teraz sa musíte striedať, aby ste vymenili ruku, ktorá je umiestnená na vrchu.
 • Potom natiahnite hlavu k hrudníku a pritlačte si bradu.
 • Odstráňte valec a začnite šmyknúť nohy po povrchu gymnastickej rohože hore a dole: uvoľňovanie a ohýbanie na kolenách.
 • Držte operadlo stabilnej stoličky a sklopte nohy: hore a dole a tiež do strán. Končatiny sa narovnali.

Napríklad s problémami v dolnej časti chrbta sú povolené nasledujúce triedy.

 1. Ľahnite si na brucho a zdvihnite a potom sklopte hlavu. Potom natiahnite ruky dopredu a postupne zdvihnite nohy, potom ich pomaly položte na podlahu. Ohnite svoje telo a zostaňte v tejto polohe niekoľko sekúnd.
 2. Nasadnite všetky štyri a vytvorte „mačku“, počas ktorej sa spodná časť chrbta ohýba v oblúku nahor a nadol.
 3. Ľahnite si na chrbát, ruky položte na zem. Teraz by panva mala ísť hore, čo najďalej od podlahy. Vráťte sa hladko.
 4. Ľahnite si na zem s rukami skríženými na hrudi. Telo stúpa, brušné svaly sa napínajú. Nohy môžu byť mierne kolená..
 5. Počiatočná poloha sa nezmení, až teraz bude veľmi opatrný výťah s otáčaním doprava a potom doľava. V oblasti krčka maternice, ako aj hrudníka existuje širšia škála cvičení.

Prirodzene, rovnako ako v prípade akejkoľvek choroby, existuje medzi lekármi veľa nezhôd týkajúcich sa napumpovania pacienta s herniou. V každom prípade je zakázané robiť sklony, silne otáčať telom a drepovať. Okrem toho budete musieť zmeniť povahu nielen školenia, ale aj stresu.

Hlavnou úlohou pre vás by malo byť posilnenie chrbtových svalov. Najužitočnejším školiacim komplexom, ktorý schváli takmer každý lekár, je strečing.

 1. So stabilnou remisiou a so súhlasom lekára môžete robiť zdvíhanie a krútenie nôh ležiacich na chrbte. Amplitúda v tomto prípade môže byť dostatočná na dobré zahriatie svalov..
 2. Použite simulátor na zväčšenie a sklopenie.
 3. Na vodorovnej lište alebo na nerovných lištách môžete vykonávať jednoduché cvičenia. Čo presne to môže byť? Vytiahnutie kolien k hrudníku. Aby sa to skomplikovalo, ide o „roh“ alebo strečing rovných nôh do polohy 90 stupňov. Ak začnete prsty dosahovať na brvno, tlač bude mať dobrú záťaž. Jednou z možností pre toto cvičenie bude „Roh“ s nohami roztiahnutými do strán alebo siahajúcimi po kolená po lakte..
 4. Môžete pracovať aj s činkami, ale za jednej podmienky: chrbát by mal mať dobrú podporu, rovnako ako cvičenia na špeciálnej lavičke..
 5. Pri zdvíhaní tyče pri ležaní sa uistite, že sa spodná časť chrbta neohýba.
 6. Ruky, nohy a plecia sa cvičia bez ďalších obmedzení.

Povaha problému

Kýla chrbtice je extrúzia medzistavcovej platničky za hranice stavcov. S ich vzájomným posunom existuje riziko zovretia nervových koreňov, čo spôsobuje zhoršenie choroby. Niektoré pohyby trupu teda vedú k zhoršeniu symptómov prietrže..

Prečo sú terapeutické cvičenia súčasťou komplexnej liečby medzistavcovej prietrže? Posun stavcov je často spôsobený oslabením podporného a upevňovacieho zariadenia, t.j. svalová kostra a väzy. Niektoré fyzické cvičenia môžu túto príčinu eliminovať posilnením svalov. Najmä brušné cvičenia poskytujú dostatočne rýchle posilnenie brušných svalov a zároveň odstraňujú nadmerný objem. Gymnastika navyše stabilizuje krvný obeh, normalizuje výživu tkanív.

Je teda možné prečerpať lis herniou chrbtice a aký je problém? Úplná absencia nárazu na brušné svaly vedie k ich oslabeniu a rastu, v dôsledku toho - k ďalšiemu zakriveniu chrbtice v dôsledku vyčnievajúceho brucha..

Zároveň sa prejavuje opačná strana okolností. Pri nadmernom zaťažení a nesprávnom pohybe dochádza k posunu stavcov, čo spôsobuje bolesť. Tento jav je charakteristický najmä u ľudí, ktorí sa predtým nezúčastnili telesnej výchovy, v dôsledku čoho sú svaly veľmi slabé.

príznaky

Bolesť chrbta je jednou z bežných príčin hľadania lekárskej pomoci. Vyskytuje sa, keď sú svaly bedrovej oblasti napnuté, čo bráni voľnému pohybu v tejto oblasti. Existuje niekoľko príčin bolesti chrbta. Bolesť môže byť spôsobená nesprávnym držaním tela, mentálnym stresom alebo náhlymi pohybmi..

Sciatica sa objavuje jednostranne. Ovplyvňuje sedací nerv, pozostávajúci z nervových koreňov L5 (piaty bedrový kĺb) a S1 (prvý sakrálny). Radikulitída spôsobuje bolesť a slabosť v oblasti inervovanej postihnutým nervom a spôsobuje parestéziu. Ak je postihnutý S1, plantárne, teľacie a gluteálne svaly nefungujú normálne.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Inštalácia špirály do maternicovej dutiny ženy chráni pred nechceným tehotenstvom a tiež má v niektorých prípadoch terapeutický účinok pomocou hormónov vylučovaných špirálou.
Cervikálna osteochondróza je degeneratívno-dystrofická patológia, ktorá rýchlo chýba bez adekvátnej liečby. Hlavnými cieľmi liečby sú zastavenie príznakov a zabránenie zničeniu susedných stavcov a medzistavcových platničiek.
V moderných podmienkach mladí ľudia často trpia osteochondrózou. Dôvodom je sedavý spôsob života, pretože aj my často trávime voľný čas pri počítači - samozrejme sedením.