loader

Hlavná

Pažerák

Bubnovského cvičebný stroj pre dom

Ochorenia pohybového ústrojenstva postihujú veľa ľudí. Vďaka technike Dr. Bubnovského možno mnohé z týchto patológií prekonať bez použitia liekov. V takom prípade musí pacient pravidelne vykonávať súbor liečebných cvičení, pre ktoré známy lekár vytvoril multifunkčný simulátor..

Čo je multifunkčný simulátor Bubnovsky

MTB bol vytvorený ruským lekárom pre tých, ktorí chcú doma obnoviť motorickú funkciu chrbtice a kĺbov. Prevádzkovým princípom simulátora je antigravitačná a dekompresná práca, vďaka ktorej je možné eliminovať syndróm bolesti pri rôznych chorobách pohybového aparátu a zlepšiť celkový stav ľudského zdravia. Tento prístup spôsobuje, že liečba drogami nie je potrebná..

Tento univerzálny simulátor bol vytvorený na základe dlhoročnej rehabilitačnej praxe Bubnovského. Prístroj využíva svaly chrbta a kĺbov pomocou dekompresného zaťaženia a má podobu silového rámu, ktorý pozostáva zo železného rámu vo forme oblúka a súboru závaží umiestnených na oboch stranách. V hornej časti simulátora je vybavená lišta pre výťahy. Súprava navyše obsahuje niekoľko úchytiek a úchytiek, pomocou ktorých môžete vypracovať určité svalové skupiny.

Princíp činnosti MTB je vykonávať trakčné pohyby, zatiaľ čo ťah má smer proti gravitácii, ktorý je zabezpečený valčekmi pohybujúcimi sa v bremene. Bubnovskyho simulátor pre domácnosť má niekoľko úprav:

 1. MTB-1 je jeden stojan vybavený dvoma rotačnými blokmi (sú umiestnené pod a nad). Cez nimi prechádza silný kábel, ktorý je pripevnený špeciálnym upevnením k súprave tovaru.
 2. MTB-2 má tvar dvoch stojanov a lavíc. Športový simulátor Bubnovsky je vybavený rôznymi materiálmi na váženie, takže si človek môže zvoliť vhodný režim činnosti. Multifunkčný simulátor kinesis pre domácnosť s kvalifikovaným výberom cvičení môže nahradiť celý komplex vybavenia v telocvični.

Aké je použitie Bubnovského aparátu

Expandéry Bubnovsky pre domácnosť môžu liečiť rôzne choroby a zabrániť ich rozvoju. Podstatou autorovej techniky je poskytnúť telu pravidelnú pohybovú aktivitu, ktorá obnovuje funkčnosť bolestivých svalov, kĺbov rúk, nôh a chrbta. Triedy na Bubnovského aparáte sú zamerané na prekonanie bolestivého syndrómu v postihnutých oblastiach tela.

Špeciálne vybrané cvičenia, na rozdiel od injekcií alebo perorálnych liekov, môžu úplne obnoviť lymfatický obeh a krvný obeh vo svalových tkanivách. MTB zároveň pomáha normalizovať transport potrebných látok do svalov a obnovuje motorickú funkciu kĺbov. Skôr ako začnete cvičiť na simulátore, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom. Technika Bubnovsky je účinná pre:

 • osteochondrosis;
 • artróza kolenných kĺbov;
 • artritída;
 • koxartróza;
 • impotencia;
 • patológie urogenitálneho systému;
 • hemoroidy;
 • rehabilitácia po infarkte, mŕtvici, chirurgickom zákroku na rôznych orgánoch a chrbtici;
 • kŕčové žily;
 • skolióza.

Ceny za domáci simulátor Bubnovsky

Pre usporiadanie MTB doma bude najlepšou voľbou prvý model simulátora - je relatívne kompaktný a lacný. V takom prípade bude cena produktu závisieť od sady tovaru, ktorý je súčasťou súpravy, a od výšky vertikálneho rámu. Koľko stojí simulátor Bubnovsky v priemere:

 • cena blokového rehabilitačného zariadenia s hmotnosťou 90 kg je 30 000 rubľov;
 • cena ľahkého modelu s nákladom 40 kg - 7 000 rubľov;
 • cena analógu simulátora Bubnovsky s váhami s celkovou hmotnosťou 100 kg - 35 000 rubľov.

Koľko stojí model vybavený švédskou stenou? Takéto zariadenie je možné zakúpiť v internetovom obchode objednaním v elektronickom katalógu. Alternatívou je nákup MTB na domáce použitie v špecializovanom mieste predaja športového náradia. Cena simulátora doplnená švédskou stenou bude približne 27 000 - 3 000 rubľov.

Ako si vybrať multifunkčný simulátor pre domácnosť

S pomocou MTB-1 môžete vykonať takmer celý komplex rehabilitačných kurzov Dr. Bubnovského. S týmto modelom však nebude fungovať robiť „kyvadlo“ alebo iné cvičenia, ktoré vyžadujú 2 bloky. Výhodou MTB-2 je schopnosť viesť celý cyklus kinezoterapie. Blokový rámec tejto modifikácie je navyše funkčnejší ako rámec MTB-1. Ak máte vážne problémy s pohybovým aparátom, je lepšie uprednostniť najkompletnejší model, s ktorým môžete vykonávať akékoľvek Bubnovsky cviky..

Pri výbere navyše musíte brať do úvahy oblasť, v ktorej sa nachádza športové vybavenie domu. Ak nie je k dispozícii samostatný voľný priestor na inštaláciu zariadenia, je vhodný iba MTB-1, ktorý zaberá minimum miesta a je pripevnený k stene. Na inštaláciu simulátora potrebujete iba jeden štvorcový meter priestoru plus 1 až 2 metre na pohodlné cvičenie. Pre rám s dvojitým blokom vyžaduje MTB-2 plochu najmenej 3,5 x 2 metre.

Ako používať simulátor kinesitherapy

Simulátor kĺbov naznačuje, že ľudské telo je počas cvičenia v pozastavenom stave, v ktorom sa svaly uvoľňujú a napínajú. Tento režim umožňuje niekoľkonásobné zníženie zaťaženia, čo zaručuje výrazné zníženie bolesti. Rozťahovanie minimalizuje kontakt medzi kĺbmi, čím sa znižuje riziko oderu chrupavky.

Bubnovskyho simulátor pre domácnosť poskytuje možnosť vykonávať rôzne cvičenia. Ak použijete obe ruky, môžete zistiť ramenné kĺby, svaly krku. Hojdaním, stúpaním alebo krížením nôh sa posilní chrbtica a stimuluje sa krvný obeh v panvových orgánoch. Takéto cvičenia sa odporúčajú ženám trpiacim gynekologickými chorobami. Ak chcete zmierniť bolesť zozadu, mali by ste robiť ohyby s telom zameraným na ruky a kolená.

Rozsah tried by mal zvoliť výlučne lekár individuálne pre každého pacienta. V tomto prípade osoba najprv podstúpi vyšetrenie, počas ktorého lekár vyhodnotí hlavné problémové oblasti tela. Celý proces obnovy Bubnovského zahŕňa prechod cez tri fázy, čo trvá asi 3 mesiace. Medzi nimi je poskytnutá prestávka približne 5 až 7 dní. Počas cvičenia sú pohyby pomalé a výdychy sa vykonávajú pri maximálnom zaťažení. Možnosti cvičenia:

 1. Posaďte sa na podlahu s nohami o stenu, uchopte rukoväť a začnite zdvíhať ruky a pritom sa nakláňajte dopredu. Chrbtica by sa mala vysunúť, chrbát sa ohnúť a lopatky sa zbiehajú.
 2. Posaďte sa na podlahu, uchopte rukoväť rukami, narovnajte chrbát a potiahnite rukoväť smerom k sebe, ohýbajte lakte. Na toto cvičenie sú vhodné aj cvičebné stroje - expandéry pre domácnosť..
 3. Posaďte sa chrbtom k simulátoru, uchopte rukoväť chorou rukou a zdvihnite ju čo najvyššie.

DIY Bubnovsky simulátor

Ak chcete samostatne vytvoriť MTB, musíte najskôr premýšľať o tom, kde bude stáť. Izba, v ktorej je výklenok, je ideálna, alternatívou je použitie podpery. V druhom prípade by mala byť miestnosť priestranná, aby vyhovovala plnohodnotnému simulátoru Bubnovsky. Medzi podperami alebo stranami výklenku je namontovaná priečka s lanom na zdvíhanie tovaru.

Na vyváženie sú nevyhnutné palacinky z tyčinky alebo špeciálne závažia, ktoré je možné vyrobiť na objednávku, zverenie práce skúseným zváračom alebo zámočníckym firmám. V tomto prípade je dôležité správne vypočítať množstvo a hmotnosť tovaru. Domáce cvičebné stroje Bubnovsky sú zostavené podľa pôvodných výkresov a podľa pokynov. Zanedbanie tejto požiadavky môže spôsobiť ujmu na zdraví..

Môžete si urobiť Bubnovsky simulátor sami!

Na základe princípov relatívne novej vedy o kinezoterapii bol vyvinutý multifunkčný simulátor Bubnovsky (MTB). Toto zariadenie sa používa na liečbu a prevenciu chorôb pohybového ústrojenstva. Podstatou metódy je terapia fyzickou aktivitou. Pravidelné silové cvičenia môžu obnoviť krvný obeh a začať proces regenerácie tkanív..

Ako funguje simulátor MTB?

Na zostavenie simulátora Bubnovsky vlastnými rukami musíte najskôr zvážiť jeho návrh a princíp činnosti. Toto zariadenie sa skladá z kovového rámu, rámu a váhových materiálov, ktorých hmotnosť je zvolená jednotlivo. Na simulátore Bubnovsky je ľahké robiť doma, ak ho pripevníte na stenu alebo na podlahu.

Simulátor alebo aparát MTB je založený na dvoch základných princípoch:

Antigravitácia predpokladá, že telo bude počas gymnastiky nad zemou. Táto poloha znižuje zaťaženie pohybového aparátu a prispieva k ľahšiemu napínaniu svalov a väzov. Druhý princíp zmierňuje tlak na kĺby pacienta, ktorý spomaľuje a zabraňuje predčasnému starnutiu chrupavky.

Existujú 4 odrody Bubnovského simulátora:

 1. MTB-1 je kompaktný Bubnovsky simulátor pre domácnosť, pretože jeho rozmery sú iba 0,7 × 0,8 × 2,2 ma jeho hmotnosť je 135 kg. MTB-1 je vyrobený z kovového profilu s rozmermi 40 × 40.
 2. MTB-2 - tento masívny model bude vyžadovať viac miesta, nie preto, že jeho rozmery sa výrazne zväčšia: výška 225 cm, dĺžka 335 cm, šírka 90 cm a hmotnosť zariadenia približne 300 kg. Konštrukcia je vyrobená z profilu s prierezom 60 × 60, pozostáva z dvojitého rámu rámu, kovového kábla, blokov a dvoch stohov nákladu..
 3. MTB-4 je ďalší ľahký model s kompaktnými rozmermi: šírka je iba 0,6 m, dĺžka je 1,25 m, celková hmotnosť zariadenia je iba 105 kg. Stoh nákladu má tiež relatívne nízku hmotnosť 60 kg. Určené na rehabilitáciu oslabených pacientov a osôb so zdravotným postihnutím.
 4. AERO MTB-1 je pokročilejší model, ktorý vám umožní rozšíriť rozsah rôznych cvičení. Celková hmotnosť konštrukcie je 80 kg, zatiaľ čo vonkajšie a zvislé stojany sú vybavené pohodlnými držadlami na upevnenie tela do požadovanej polohy..

Pre starších, slabších ľudí a deti je lepšie zvoliť si ľahké modely. A pri náklade získajte ľahké závažia s hmotnosťou 1 alebo 2,5 kg.

Nie je však potrebné kupovať hotový simulátor. Je možné vyrobiť si originálny dizajn sami a nainštalovať ho doma, prispôsobiť ho svojim individuálnym charakteristikám, aby ste mohli vykonávať telocvičňu v úplnom pohodlí..

Ale predtým, ako vytvoríte simulátor Bubnovsky pre domáce použitie, musíte poznať niektoré funkcie: ako a prečo používať dizajn, čo robiť?

Aké choroby možno liečiť??

Cvičenia vyvinuté Dr. Bubnovským vykonávajú pacienti na liečbu osteochondrózy, rôznych typov kýly, chorôb bedra, kolena, lakťov, kĺbov, dislokácie, artrózy, nekrózy a chorôb pohybového ústrojenstva. Trakcia chrbtice a končatín podľa systému Bubnovsky umožňuje minimalizovať obrusovanie chrupavky v kĺboch.

Tréningový návrh vyvinutý Dr. Bubnovským je určený na liečenie chorôb hlavných svalových skupín ľudského tela, ako aj na vývoj a vývoj svalov chrbta a brucha, predlaktia a rúk, sedacích stehien a stehien, korzetu a lýtkových svalov..

Pravidelné cvičenie na MTB pomáha liečiť adnexitídu, prostatitídu, hemoroidy, impotenciu, bolesť hlavy, depresiu, upravuje telesnú hmotnosť, poruchy spánku, odstraňuje neurózu. Cvičenie tiež prispieva k rýchlemu zotaveniu sa z mozgovej príhody a srdcových záchvatov, srdcového bypassu, vnútorných orgánov a chrbtice..

Okrem toho sú Bubnovského cviky vynikajúcimi preventívnymi opatreniami proti kŕčovým žilám, koronárnym srdcovým ochoreniam, zakriveniu chrbtice, gastritíde, pankreatitíde, kolitíde, prostatitíde, chorobám vnútorných orgánov a horných dýchacích ciest, genitourinárnemu systému, neplodnosti, uľahčujú obdobie tehotenstva a menopauzy u žien..

Preto je simulátor Bubnovsky výbavou pre vynikajúcu fyzickú zdatnosť, ktorá pomáha normalizovať fungovanie všetkých telesných systémov.

Pre koho je Bubnovsky simulátor vhodný?

Predovšetkým je potrebné poznamenať, že cvičenia vykonávané na MTB nevedú k zvýšeniu krvného tlaku v dôsledku preťaženia, pretože zaťaženie tela sa zvyšuje postupne - to je jedna z hlavných výhod vyvinutého systému. Preto je simulátor Bubnovsky vhodný aj pre seniorov.

Metóda, ktorá pomáha posilňovať všetky telesné systémy, je pri správnom používaní úplne neškodná. Ak chcete začať trénovať na MTB, nemusíte brať stimulačné chemikálie alebo vykonávať špeciálne operácie. Zotavenie je spôsobené iba pravidelnými skupinami pacientov akéhokoľvek pohlavia a veku..

Na použitie tohto prístroja existuje veľa indícií. Multifunkčný simulátor Bubnovsky môžu používať pacienti s chorobami, ako sú:

 1. Osteochondróza (krčný, hrudný, bedrový).
 2. Medzistavcová prietrž.
 3. Kĺbová dislokácia.
 4. Chronické choroby reprodukčného systému.
 5. artritída.
 6. Obezita.
 7. Depresívne a neurotické stavy.

Pretože simulátor Bubnovsky je univerzálna metóda, používa sa tiež na prevenciu týchto ťažkostí.

Okrem toho sa MTB používa na zotavenie z:

 1. Zlomenina akejkoľvek chrbtice.
 2. Protetika kĺbov.
 3. Infarkt.
 4. Mŕtvica.
 5. Chirurgické zákroky.

Stojí za zmienku, že samoliečba za to nestojí. Pred začatím tréningu by ste sa mali určite poradiť so špecialistom, pretože aj pri cvičení MTB sú kontraindikácie:

 • horúčka;
 • onkológia;
 • možnosť krvácania.

Staršie osoby, deti a dospelí sa môžu začať nabíjať podľa systému Bubnovsky, pretože MTB má určitý dizajn.

Čo si vyrobiť MTB?

Na samostatné vytvorenie simulátora Bubnovsky budete potrebovať tieto nástroje:

 • ruleta;
 • píla na kov alebo brúska s reznými kolesami;
 • zváračka;
 • elektrická vŕtačka;
 • stavebná zošívačka;
 • súbor.

Na výrobu oblúkov používajte oceľové profilové rúry. Jeho prierez závisí od toho, ktorý náklad sa použije. Ak závažie na každom oblúku nepresahuje 105 kg, použije sa kovový profil s prierezom 60 × 60 mm. Jediný simulátor MTB-1, dokonca aj s hmotnosťou 105 kg, sa však vyrába z rúr s prierezom 40 × 40 mm..

Každá jednotka je vybavená spojovacím prvkom (otočným), ktorý zaisťuje voľné otáčanie okolo vertikálnej osi.

Kovové káble musia uniesť hmotnosť závaží použitých pri cvičení. Karabína je pripevnená na jednom konci každého kábla, ku ktorému je manžeta pripevnená, pomocou oceľového krúžku s hrúbkou 3 až 5 mm. Manžeta je vyrobená z mäkkého, ale odolného materiálu, ktorý sa nebude trieť napríklad z kože.

Je dôležité, aby bol materiál odolný, ako keby sa zlomil, pacient, ktorý je v pozastavenom stave, môže spadnúť a vážne zraniť. Preto je lepšie kúpiť hotové manžety, ktoré sa vyrábajú v dvoch veľkostiach: 29 × 6 × 1 cm a 33 × 10 × 2 cm. Zakúpené výrobky sú veľmi trvanlivé a mäkké, vydržia až 120 kg, ak sú určené na ruky, a pevné, ktoré vydržia 150 kg ak je určený na nohy.

Na výrobu lavičiek potrebujete tieto materiály:

 • oceľový pás 40 × 4 mm;
 • profilová rúrka s hrúbkou steny 2 mm;
 • oceľový roh s rovnakým uhlom 32 × 32 mm;
 • štvorcová rúra 40 × 40 mm;
 • drevotrieskové dosky (drevotrieskové dosky alebo OSB) s hrúbkou 20 mm;
 • Penová guma;
 • koženková časť (na čalúnenie).

Na vykonanie niektorých cvičení budete navyše potrebovať:

 • reťaze;
 • držadlá z oceľovej tyče;
 • mat;
 • kožené sandále.

Niekedy sa používajú rozperky s gumovými pramienkami dlhé 1,25 m. Expandéry so 4 pramienkami používajú muži, s 3 ženami a adolescentmi, s 1 alebo 2 ľuďmi, ktorí sa zotavujú zo zranenia, srdcového infarktu, mozgovej príhody, majú prietrž medzi stavcami alebo ľuďmi, s postihnutie.

Ako si vyrobiť Bubnovsky simulátor??

Ak má váš domov miesto na umiestnenie simulátora, môžete to urobiť sami pomocou vyššie uvedených materiálov, nástrojov, ako aj schém a výkresov. Niektorí remeselníci budú dokonca schopní samostatne urobiť všetky podrobnosti, ale ak nemáte zámočnícke zručnosti, diely si môžete objednať v zámočníckej dielni..

Tu je postupnosť prác na výrobe všetkých návrhov MTB.

Výrobné kroky na pracovnom stole:

 1. Pre rám sa profilové rúrky a roh rozrežú na prírezy, potom sa do nich vŕtajú otvory podľa výkresu.
 2. Potom na miestach, ktoré sú najviac zaťažené, sú obrobky spojené zváraním, v iných častiach, ktoré sú zodpovedné za nastavenie polohy, pomocou skrutiek..
 3. Zostavený rám sa najskôr ošetrí základným náterom a potom sa natrie.
 4. Ďalej je operadlo a sedadlo vyrobené z drevotriesky alebo OSB, do ktorého sú vyvŕtané priechodné otvory, takže hlavy skrutiek sú úplne skryté..
 5. Potom je na sedadlo a operadlo prilepená penová guma a tieto časti sú čalúnené koženkou, ktorá je pripevnená k drevotrieske pomocou zošívačky..

Vytvorenie univerzálneho oblúka:

 1. Oblúk je konštrukciou v tvare U, ktorá je vyrobená zo sekcií profilovej rúrky 60 × 60 mm pomocou zváračky.
 2. Blok s obratlíkom sa priskrutkuje k hornej priečke pomocou skrutky.
 3. Spodné oblúky sú vybavené podpornými doskami.

Celkovo budete potrebovať na zostavenie štruktúry 4 oblúky, ktoré sú proti sebe párovo. Každá dvojica oblúkov na vrchu je privarená k vodorovnému kusu kovového profilu. Potom sú segmenty navzájom spojené dvoma ďalšími segmentmi, čím sa vytvorí jediná rámová štruktúra.

Držiak na váženie materiálov z palaciniek na tyč je vyrobený z rúrkového segmentu, na ktorého jednom konci je privarená kovová platňa. Táto časť bude držať množstvo všetkých palaciniek nosených na držiaku, takže ich musíte bezpečne privariť.

Na druhej strane držiaka v jeho stenách sú vyvŕtané dva otvory umiestnené oproti sebe. Do nich je zaskrutkovaná skrutka, ktorá súčasne prechádza slučkou kábla, čím sa zaisťuje držiak na kábli.

Prečo sa oplatí zostaviť MTB vlastnými rukami? Napriek zložitosti tohto procesu domáci Bubnovsky simulátor výrazne ušetrí rozpočet. Dizajn, ktorý si sami vytvoríte, môže byť navyše prispôsobený vašim individuálnym charakteristikám, odstránením nepotrebných častí alebo pridaním potrebných prvkov.

Bubnovsky cvičebný stroj - expandér - cvičenia pre dom

Problémy s muskuloskeletálnym systémom (ODE) sa vyskytujú u mnohých ľudí. Doktor lekárskych vied Sergei Mikhailovich Bubnovsky vyvinul účinnú techniku, ktorá pomáha prekonávať mnohé choroby chrbtice a kĺbov bez chirurgického zákroku a liekov. Prečítajte si viac o cvičeniach S.M. Bubnovsky doma tu.

Bubnovsky simulátor

Základom jeho metodiky sú prirodzené činnosti prospešné pre telo, vytvárajúce priaznivé podmienky na prevenciu, rehabilitáciu a liečbu veľkej skupiny ochorení. Postačuje, aby pacient pravidelne vykonával súbor jednoduchých cvičení na špeciálnych multifunkčných simulátoroch Bubnovsky (MTB).

Účinnosť tejto metódy je potvrdená dlhodobým používaním takýchto simulátorov na prevenciu a liečbu ODA, ako aj na rehabilitáciu po úrazoch..

Unikátny vývoj Bubnovského aktívne využívajú športovci, vrátane profesionálnych i mnohých prívržencov zdravého životného štýlu..

Priemysel vyrába niekoľko typov simulátorov Bubnovsky.

Hlavné úpravy:

Niektoré z nich môžu byť nainštalované doma. Najpopulárnejším modelom pre individuálne použitie je MTB-1. Skladá sa z jedného stojanu vyrobeného z oceľového profilu 40x40 mm. Okrem upevňovacích prvkov je zariadenie dodávané s blokmi, silným oceľovým lanom, sadou zaťažení (nad 100 kg). Celkové rozmery konštrukcie 70x80x220 cm, hmotnosť - 155 kg.

Na organizovanie kurzov kupujú navyše všetky druhy úchytiek pre prúty, predlžovacie reťaze, manžetové súpravy (mäkké / tvrdé), špeciálne lavičky, športové rohože atď..

stavby

Simulátory majú rôzne konštrukčné riešenie, ale spravidla ide o spoľahlivé oblúky (stojany), pohyblivé bloky, váhové materiály, ktoré vytvárajú účinok antigravitácie..

Jednotlivé simulátory Bubnovsky majú dva typy základne („nohy“): rovné a šikmé. Oba typy sú bezpečne pripevnené k stene. Dizajn so šikmými „nohami“ je stabilnejší, s rovnejšími líniami kompaktnejšími (inštalujú sa v malých miestnostiach)..

Štrukturálne jednoduché simulátory - expandéry Bubnovského sú veľmi populárne, ktoré sú tou najlepšou voľbou pre domácu úlohu..

Čo je expandér??

Športové vybavenie má svoj názov od latinského slova expando - „stretch“. Používa sa na prácu s kĺbmi, chrbticou a na rozvoj svalov. Hlavnou výhodou je schopnosť vypracovať hlavné svalové skupiny tela, rozvíjať kĺby.

Základné pravidlá vykonávania cvičení s expandérom:

 • Na tomto športovom vybavení je dôležité vykonať najmenej pätnásť prístupov pre každé cvičenie s počtom opakovaní od 20 do 25.
 • Odporúčajú začať triedy s jedným prístupom. Prvý majster techniku ​​pohybu. Zaťaženie sa postupne zvyšuje.
 • Pred obsadením je potrebné zahriať, aby sa svaly dobre zohriali, aby sa vyvinuli kĺby. Zvýši sa tým efektívnosť školenia a pomôže sa vyhnúť zraneniam..
 • Každý pohyb by mal byť vykonávaný technicky, vyhýbajte sa trhaniu, nesponáhľajte sa.
 • Každé cvičenie ukončite malým závesom, ktorý by mal pozostávať z protahovacích cvičení, ktoré pomôžu rýchlo uvoľniť svalové napätie a obnoviť pulz..

Bubnovský cvičebný stroj

Expandér Bubnovsky vylepšil hlavnú pracovnú časť konštrukcie - tlmiče trubíc (zväzky). Vylepšený materiál, z ktorého sú vyrobené, a základná mechanika. Tlmiče nárazov majú jednotnú mieru napätia. To má pozitívny vplyv na tréningový proces a životnosť športového zariadenia..

Aj keď sa elastické trubice často nazývajú silikón alebo guma, sú vyrobené zo špeciálneho lekárskeho latexu a ľahko vydržia opakované napínanie (tisíce cyklov) bez toho, aby sa zhoršili ich kvalitatívne vlastnosti..

Expandér má jednoduchý dizajn: päť veľmi odolných latexových trubíc vybavených dvojitými upevňovacími prvkami. Rúry sú spojené spoločnou kotvou, ktorú je možné pripevniť aj na vnútorné dvere. V tréningovom procese môžete použiť všetky skúmavky, každú jednotlivo alebo kombináciu niekoľkých skúmaviek.

Sada obsahuje užitočné príslušenstvo: súpravu rukovätí, manžiet pre rôzne možnosti tréningu. Čítajte tu, ako doma posilňovať chrbát..

Výhody univerzálneho expandéra Bubnovsky:

 1. Vynikajúci simulátor pre lyžiarov, bežcov, športovcov, amatérov i profesionálov.
 2. Schopnosť prispôsobiť zaťaženie v širokom rozsahu.
 3. Efektívne programy odbornej prípravy pre všetky úrovne odbornej prípravy.
 4. Vhodná alternatíva k objemným cvičebným pomôckam pri organizovaní domácich tréningov.
 5. Projektil sa vyznačuje nízkou mierou zranení a vysokým výkonom.
 6. Dostupné ceny s vysokou funkčnosťou a slušnou kvalitou.

Načo to je??

Bubnovsky pôvodný expandér je vynikajúci projektil, ktorý sa považuje za náhradu za tréning klasickými váhami (činky, palacinky, činky, posilovacie pomôcky). Dodatočné zaťaženie statodynamického typu je užitočné pre absolútne všetkých ľudí, ktorí vedú aktívny životný štýl, ako aj pre všetkých, ktorí športujú alebo sa snažia ovládať svoju váhu..

Tento simulátor sa používa v rehabilitačnom procese po dislokáciách lakťových a ramenných kĺbov, zlomenín. Odborníci považujú expandér Bubnovsky za najuniverzálnejší zo všetkých podobných športových zariadení.

Ako na to?

Je dôležité viesť kurzy pravidelne (najmenej trikrát týždenne) súčasne. Neodporúčame preskočenie tréningu.

Pri vykonávaní každého cvičenia v svalových skupinách, pre ktoré tento tréning pracuje, by sa malo jasne cítiť úsilie zamerané na odpor alebo napätie (tlmič nárazov by sa počas vykonávania nemal klesať). Preto je potrebné zvoliť správnu dĺžku expandéra.

Vlak by mal byť od 20 do 60 minút.

Kto to dokáže?

Tento simulátor môže vykonávať ktokoľvek bez ohľadu na vek, pohlavie a úroveň fyzickej zdatnosti.

Existuje niekoľko kontraindikácií, ale stále existujú. To je vysoký krvný tlak, problémy s kardiovaskulárnym systémom, niektoré ďalšie choroby. Preto konzultácia s odborníkmi pred začiatkom školenia nebude zbytočná.

Cvičenie s expandérom simulátora Bubnovsky

Bubnovsky odporúča so svojím expandérom účinné cvičenia. Čiastočne nahrádzajú výcvik na simulátore MTB.

Bubnovsky cvik s hornou fixáciou expandéra

Pohyby cvičia všetky svalové skupiny chrbta.

 1. Pripevnite zariadenie na spoľahlivú podperu (môže to byť stena, vnútorné dvere). Miesto pripojenia je tesne nad korunou. Je to ľahké, pretože zariadenie má špeciálny zámok.
 2. Vykonajte cvičenie pri státí, chrbát je rovný, tvár otočená k podpere.
 3. Vytiahnite expandér pomocou horného držadla.
 4. Ak chcete ustúpiť od podpory, do takej vzdialenosti, aby bola elastická časť projektilu v miernom napätí.
 5. Ľahko ohnite kolená a sklopte telo dopredu.
 6. Na výdychu jemne potiahnite expandér do bokov, zafixujte túto polohu asi päť sekúnd, potom plynulo prejdite do východiskovej polohy.

Ruky sa pri pohybe neohýbajú!

Bubnovského cvičenie s nižšou fixáciou expandéra

 1. Expandér je pripevnený nad podlahou.
 2. Východisková poloha pre cvičenie: stojace oproti podpore.
 3. Rukoväte projektilu uchopte horným držadlom.
 4. Ak sa chcete vzdialiť od bodu pripojenia zariadenia, k vzdialenosti ľahkého napätia latexových rúrok.
 5. Chrbát je čo najpriamejší, plecia sa narovnávajú, hrudník by sa mal úplne narovnať.
 6. Pri vdýchnutí potiahnite škrupinu k spodnej časti chrbta. Pohybujte sa plynulo a pomaly. V tomto prípade sú lakte pevne pritlačené k telu.
 7. Keď sa vaše ruky dostanú čo najbližšie k lisu, urobte krátku pauzu. Ďalej prejdite na začiatočnú pozíciu.

Pri výkone udržujte úroveň tela!

Bubnovského cvičenie v náchylnej polohe

 1. Prilepte projektil na vhodnú podperu v spodnej časti.
 2. Ľahnite si na podložku lícom nahor a korunou smerom k podpere.
 3. Chyťte projektil tak, aby bola elastická časť mierne roztiahnutá.
 4. Paže ohnuté v lakťových kĺboch, nohy - v kolene.
 5. Nohy pevne pritlačte k podlahe. Odporúča sa vykonávať cvičenie v pohodlnej obuvi (tenisky, tenisky), aby sa predišlo striám a zraneniam..
 6. Pomaly posúvajte ruky nahor a potom vpred. Prejdite na začiatočnú pozíciu.

Cvičenie nôh Cvičenie

Možnosť 1:

 • Na toto cvičenie budete potrebovať stoličku. Postavte sa proti nemu. Opierajte sa pravou rukou o stoličku, druhou si vezmite expandér.
 • Zaháknite protiľahlý okraj strely.
 • Zdvihnite nohu čo najvyššie. Zablokujte túto polohu.
 • Spustite pohyb toľkokrát, koľkokrát ste plánovali.
 • Zmeňte polohu rúk, opakujte cvičenie pre druhú nohu.

Možnosť 2:

 • Sadnite si na podložku. Rovné nohy.
 • Rozpínacie rukoväte v rukách.
 • Projektil (rúry) sa dostať za nohy.
 • Ohýbajte lakte a jemne potiahnite expandér smerom k hrudníku.
 • Návrat do východiskovej polohy.

Dôležité: muži vykonávajú tieto cvičenia po dobu 5 minút na každej nohe, ženy po dobu 3 minút.

Cvičenie motýľov

Na toto cvičenie potrebujete zariadenie (expandér) špeciálneho dizajnu, ktoré sa nazýva Butterfly. Cvičenie stimuluje svaly chrbta, bokov, ramien a paží. Vykonáva sa stojace, sediace a ležiace.

Poloha sedenia:

 • Posaďte sa na stoličku. Narovnať chrbát. Umiestnite „motýľa“ medzi kolenné kĺby tak, aby hlavica projektilu bola na dne. Intenzívne uhaste projektil.

Pozícia v stoji:

 • Vezmite expandér, zdvihnite priame ruky nahor. Stlačte a uvoľnite motýľa nad hlavou. Svaly ramenného pletenca aktívne pracujú. Pri vykonávaní pohybov neohýbajte ruky.

Poloha v ľahu:

 • Pohodlne ležte lícom nadol na podložku. Zdvihnite nohy, ohnite sa na kolenách. Expandér je umiestnený medzi kolennými kĺbmi. Stlačte a uvoľnite motýľa. Brušné svaly by mali cítiť napätie.

Cvičenia s motýľom sa vykonávajú 50 až 60-krát. Ženy robia 2-3 prístupy, muži 3-5.

Kde si môžem kúpiť simulátor-expandér Bubnovsky pre domácnosť?

Môžete si kúpiť simulátor domáceho expandéra a všetko potrebné príslušenstvo na zaistenie efektívneho domáceho tréningu v špecializovanej distribučnej sieti lekárskeho tovaru, v športových obchodoch.

Je vhodné vyzdvihnúť takýto produkt v internetových obchodoch.

Vytvorenie expandéra cvičebného stroja Bubnovsky pre domácnosti vlastnými rukami

Vytvorenie takého simulátora pre domácnosť vlastnými rukami je celkom možné. Táto voľba má svoje klady a zápory, o ktorých musíte vedieť a zohľadniť pri rozhodovaní..

výhody:

 • Medzi klady patrí úspora nákladov, napr kvalitné originálne vzory sú drahé a nákup lacnejších falzifikátov sa môže zmeniť na nepríjemné problémy.

nevýhody:

 • Samostatná montáž zariadenia sa musí vykonávať podľa prísnych noriem, ktoré sú v súlade s pôvodnou schémou. Ak zostava nebude vykonaná správne, účinnosť simulátora bude pochybná. Dôležitú úlohu hrá kvalita materiálov a komponentov.

Cvičenia s simulátorom-expandérom Bubnovsky sú nielen efektívne z hľadiska formovania tónovaného tela, zvyšujú pevnosť a vytrvalosť, ale sú prospešné aj pre zdravie. Nezaberajú veľa času, môžu sa vykonávať vo vhodnom čase doma.

simulátory
pre kinezoterapiu

s platbou po prijatí v celom Rusku

recenzia

Michail Nikolaev, Uljanovsk

Dobrý deň! Manželka bola v centre podľa Bubnovského metódy. Efekt hodín je pôsobivý. Triedy sa konajú trikrát týždenne a potreba rehabilitácie by mala byť denná. Porovnával prostriedky na návštevu centra, cestovný čas atď. dospel k záveru, že takýto simulátor sa dá umiestniť ako doma a zapojiť sa každý deň. Kúpil som si simulátor pre svoju manželku, a keď som to povedal, uvedomil som si to pre celú rodinu. Ľahko použiteľný, kompaktný, okamžite našiel miesto pri stene medzi oknami veľkej miestnosti. Sme zasnúbení každý deň. Veľmi sa mi to páči. poďakovať!

Ludimla Rabchuk, Tula

Výhody simulátora: kompaktný, dá sa nainštalovať do bytu, je možné zmeniť hmotnosť nákladu (v prípade potreby zvýšiť). Pri použití iba pár týždňov je vhodné používať. Moja žena a ja sme odišli do dôchodku, s jeho pomocou bojujeme s koxartrózou bedrových kĺbov.

Olga Chirková, Sayansk

Ahoj! Ďakujem veľmi pekne, za láskavosť a pozornosť pri používaní simulátora sa zdravím zlepšujem. Odporúčam ľuďom nakupovať a zapojiť sa. Okamžite sa cítite lepšie. Cvičenie je prospešné. Ďakujem ti veľmi pekne.

Alexander Makukhin, Tver

„Dobré popoludnie. Nedávno som od teba objednal simulátor, chcel som sa podeliť o svoje športové ihrisko na balkóne! Páčil sa mi simulátor, zaberá málo miesta, som veľmi vďačný. Mimochodom, bol doručený veľmi rýchlo.“

Olga Kryuchkova, Uljanovsk

„Ahoj! Chcem sa vám poďakovať za vynikajúci simulátor. Konzultanti predbežne odpovedali na otázky 1 000 a 1, ďakujeme za trpezlivosť! Kúpili sme ho ako darček, moja matka je šťastná)))) Zostavili sme sa rýchlo, bez akýchkoľvek problémov.“ “

Svetlana Romanova, Omsk

Objednali sme si simulátor v Omsku, najskôr sme si mysleli, že bude drahá dodávka. Manažéri vypočítali 1 495 rubľov. ale v skutočnosti sa ukázalo, že je to o niečo lacnejšie - asi 1300. Dodali to do domu a zaplatili za všetko po kontrole: 20 minút ho dali skontrolovať úplnosť - nezabudli na nič :) Inštalovali sme dom a sme veľmi spokojní. Zaoberáme sa manželom, v centre robíme to isté. vďaka za dobrú prácu!

Michail Nikolaev, Uljanovsk

Dobrý deň! Manželka bola v centre podľa Bubnovského metódy. Efekt hodín je pôsobivý. Triedy sa konajú trikrát týždenne a potreba rehabilitácie by mala byť denná. Porovnával prostriedky na návštevu centra, cestovný čas atď. dospel k záveru, že takýto simulátor sa dá umiestniť ako doma a zapojiť sa každý deň. Kúpil som si simulátor pre svoju manželku, a keď som to povedal, uvedomil som si to pre celú rodinu. Ľahko použiteľný, kompaktný, okamžite našiel miesto pri stene medzi oknami veľkej miestnosti. Sme zasnúbení každý deň. Veľmi sa mi to páči. poďakovať!

Ludimla Rabchuk, Tula

Výhody simulátora: kompaktný, dá sa nainštalovať do bytu, je možné zmeniť hmotnosť nákladu (v prípade potreby zvýšiť). Pri použití iba pár týždňov je vhodné používať. Moja žena a ja sme odišli do dôchodku, s jeho pomocou bojujeme s koxartrózou bedrových kĺbov.

Olga Chirková, Sayansk

Ahoj! Ďakujem veľmi pekne, za láskavosť a pozornosť pri používaní simulátora sa zdravím zlepšujem. Odporúčam ľuďom nakupovať a zapojiť sa. Okamžite sa cítite lepšie. Cvičenie je prospešné. Ďakujem ti veľmi pekne.

Alexander Makukhin, Tver

„Dobré popoludnie. Nedávno som od teba objednal simulátor, chcel som sa podeliť o svoje športové ihrisko na balkóne! Páčil sa mi simulátor, zaberá málo miesta, som veľmi vďačný. Mimochodom, bol doručený veľmi rýchlo.“

Olga Kryuchkova, Uljanovsk

„Ahoj! Chcem sa vám poďakovať za vynikajúci simulátor. Konzultanti predbežne odpovedali na otázky 1 000 a 1, ďakujeme za trpezlivosť! Kúpili sme ho ako darček, moja matka je šťastná)))) Zostavili sme sa rýchlo, bez akýchkoľvek problémov.“ “

Svetlana Romanova, Omsk

Objednali sme si simulátor v Omsku, najskôr sme si mysleli, že bude drahá dodávka. Manažéri vypočítali 1 495 rubľov. ale v skutočnosti sa ukázalo, že je to o niečo lacnejšie - asi 1300. Dodali to do domu a zaplatili za všetko po kontrole: 20 minút ho dali skontrolovať úplnosť - nezabudli na nič :) Inštalovali sme dom a sme veľmi spokojní. Zaoberáme sa manželom, v centre robíme to isté. vďaka za dobrú prácu!

Vladimir Vakhrushev, Tula

Kúpil som si váš simulátor MTB-1. Bol som príjemne prekvapený, že pôrod bol ešte skorší, ako bolo sľúbené. Počas montáže neboli žiadne problémy, pretože výkresy sú veľmi dobré. Z dôvodu záujmu o jednu dávku sa ukázalo, že ide o 100 gramov. ľahšie. Toto je pravdepodobne v rámci tolerancie. Opäť sú to maličkosti. A samozrejme som so simulátorom veľmi spokojný. Nezaberá vôbec priestor! Veľmi pohodlné! Umožňuje vykonávať akékoľvek cvičenia. Dúfam, že s tým porazím svoju bedrovú prietrž..

Vladislav Kudryashov, Petrohrad

Zvážil som niekoľko návrhov pre simulátory MTB a nakoniec som získal doktora Sporta v spoločnosti. Veľmi spokojní: po prvé, rýchlo dodali, okamžite sa zostavili, služba je prvotriedna. Simulátor úplne spĺňa všetky očakávania: kvalita, spoľahlivosť, bezpečnosť, cena, vzhľad - všetko je v poriadku! Výborne! poďakovať!!

Natalya Govorova, Rybinsk

Takto sme nainštalovali simulátor. Manžel a syn sú zasnúbení každý deň a sú veľmi spokojní. Žiadne zaťaženie chrbtice a všetky svaly sú čerpané. Ďakujeme vám za odporúčanie na kúpu tohto konkrétneho simulátora..

Sergey Pundikov, Rostov na Done

Objednal som si simulátor na školenie Tonusa na webstránke Doctor Sport. Skvelý simulátor, veľmi spokojný. Dodané veľmi rýchlo, poctivo nečakali. Veľká vďaka. Obzvlášť chcem poďakovať obchodnému manažérovi za jeho radu a rýchle vykonanie objednávky.

Andrey Shapovalov, Belgorod

Dobrý deň, skvelý simulátor, rýchle dodanie a jednoduchá montáž. poďakovať!

Lyudmila Kononova, Barnaul

Ďakujem vám veľmi pekne za simulátor. Mám gonartrózu 3 lyžice. a preto sú triedy na simulátore jednoducho potrebné. Šiel som do centra Dr. Bubnovského, naozaj sa mi páčil, ale veľmi drahý. Preto potrebujem váš simulátor. ako vzduch! A ďakujem za santalové drevo! Teraz bude kompletný súbor. Všetko najlepšie!

Yuri Gnusarev, oblasť Penza.

Je to omnoho pohodlnejšie ako s inými závažiami - na kĺby sa nezaťažuje. Už existujú zmeny. Ďakujem mnohokrát!

Natalya Azarova, Bryansk

Kde kúpiť Bubnovsky simulátor? To bola pre mňa hlavná otázka dva mesiace. Kam ísť - pokračujte !! Internet už dôverujem slabo, a preto nemusím platiť zálohu tam, kde a komu. Všeobecne mi chlapci podplatili hotovosť. Pochyboval som o kvalite, ale povedali, že keby som niečo nezaregistroval, odmietol by som a neplatil by som. To mi vyhovovalo. V dôsledku toho som nesmierne spokojný! Radím všetkým.

Svetlana Sakharova, Tolyatti

Ďakujem veľmi pekne, sme zapojení do celej rodiny. Simulátor je len zázrak.

Elena Redko, Lipetsk

Simulátor pomáha hnetieť a posilňovať telo, sme zapojení do celej rodiny, sme spokojní s výsledkami!!

Vyacheslav Fedorov, Saratov

Vynikajúci MTB-1 Kompaktný, multifunkčný a spoľahlivý, čo som chcel, bolo vďaka tomuto úžasnému simulátoru Bubnovsky!

Lyubov Kovaleva, Omsk

Veľmi dobrý simulátor! Celá rodina skákala šťastím! Vyjadrujem vďaku doktorovi Sportovi za vykonanie mojej objednávky. Všetko je jasné, rýchle a veľmi pohodlné. Prajem vám ďalší rozvoj a prosperitu!

Klinec Khaliullin, Kazaň

Veľa šťastia, tak rýchlo a výhodne uskutočnil nákup. Priniesli objednávku v deň a čas, ktorý som potreboval. Odovzdali všetko, ako sa očakávalo, dokumentmi a šekom. Spokojnosť s nákupom, radi ju kúpime. Trénujem na simulátore, posilňujem svalový korzet chrbtice, radím vášmu obchodu každému, kto potrebuje simulátor Bubnovsky.

Nikolay Gubanov, Moskva

Vďaka tomuto nástroju všetko funguje celkom jemne, pružne a spokojne s nákupom.

Gulshan Rakhmatullina, pos. Sarmanovo, Tatarstan

Ahoj. Nainštalovali sme simulátor. Postupy montáže a inštalácie boli jasné a jednoduché. Všetky podrobnosti boli uvedené v súprave. Používame od prvého dňa. Veľmi spokojný. poďakovať.

Elena Krivtsová, Moskva

Tu je môj simulátor zostavený a aktívne používaný. Doručenie bolo ešte skôr v deň. Všetky časti sú úplne naložené. Trochu trápilo zhromaždenie, dobre, pretože oni sami neboli príliš pozorní. Všetky časti sú vyrobené starostlivo, na kovoch nie sú žiadne otrepy. Všetky skrutky a matice so skrutkami na svojom mieste. Kvalita je prvotriedna. Reťaz je krátka, treba ju zdvojnásobiť, ale okamžite sme si kúpili ďalšiu. Všeobecne platí, že všetko je v poriadku. Veľmi spokojný, v žiadnom prípade horší ako simulátor na klinike, bol zapojený do crossoverového rehabilitačného kurzu. Vďaka výrobcom. Vďaka obchodu, vďaka príjemnému mladému mužovi, ktorý nám simulátor dodal skôr, ako sa očakávalo.

Lyudmila Komlik, Nižný Tagil

Dlho sme hľadali simulátor športu v rôznych online obchodoch. Po preskúmaní rôznych miest sa zastavili v obchode Doctor Sport. Páčilo sa mi cena, kvalita a popis simulátora, ako aj zákaznícke recenzie na webe. Vo vašom obchode sme si kúpili simulátor Sanitas. Objednávka bola zadaná 2. 2. 18, 18. 7. 18 prišla do skladu v meste a 5. 5. 18 bola dopravná spoločnosť doručená do bytu (veľmi rýchle dodanie). Nainštalované, teraz sa budeme zaoberať obnovením zdravia. Ďakujeme vám za rýchle dodanie a želáme všetkým, aby si kúpili tento simulátor pre zdravie. Špeciálne poďakovanie manažérovi Nikite. Je to veľmi priateľský a dobromyseľný mladý muž, ktorý pomohol rýchlo objednať objednávku..

Alexander Pikul, Jekaterinburg

Objednal som si simulátor Tonus-1 na 100 kg., Lavicu a ďalšie vybavenie pre triedy. Doručili všetko rýchlo a priniesli ich do bytu. Spokojný s kvalitou. Po pár mesiacoch sa na kábli vytvorila prietrž, napísal spoločnosti. A prekvapivo mi poslali nový za týždeň! Výborne! Teraz by sa veľa predalo a potom by ste nič neposlúchali. Túto spoločnosť odporúčam všetkým! V skutočnosti je všetko čestné a kvalitné. poďakovať

Galina Sannikova, Kaliningrad

V decembri som na webe objednal domáceho trénera s hmotnosťou 45 kg a ihneď som ho poslal do 24 hodín, za čo ďakujem zvlášť. Veľmi som pochyboval o možnostiach tohto simulátora, ale márne. Celý program predpísaný lekárom v centre mesta Bubnovsky sa teraz vykonáva doma. Sme zasnúbení s manželom. Simulátor je vhodný na prevenciu. Chcel som dať jednu radu tým, ktorí si kúpia simulátor: okamžite si objednáte ďalšie manžety na nohách, aby ste mohli spolu pracovať bez toho, aby ste ich narušili. Prajem vám veľa zdravia a veľa šťastia!

Alexander Tsarakhov, Volzhsky

Kúpil som šesť simulátorov Crossover Atlas pre telocvičňu, integrovanú trakciu, stlačenie nôh, holenicu, postoj Power, super hyper rozšírenie. Všetko sa robí kvalitatívne!, Z dobrého kovu. Keď porovnávam simulátory v iných telocvičniach, letím do rôznych miest Ruska a vždy chodím do SPORTOVNÝCH SÁLOV, myslím, že som si kúpil simulátory Ural dobre. a chlapci v telefóne sú inteligentní a pohotoví, vykonávajú potrebné zmeny v dizajne (zmena priemeru puzdier podľa priemeru palaciniek). ĎAKUJEM TI VEĽMI PEKNE!

Victor Poplavsky, Nižný Novgorod

Zasnúbený so svojou manželkou v centre mesta Bubnovsky. Je ťažké cestovať dopravou a rozhodol sa kúpiť si simulátor. Po dlhom hľadaní sme vybrali simulátor Sanitas S. Urobili sme objednávku a po 10 dňoch sme dostali súpravu na adresu bydliska. Teraz je nainštalovaný a triedy pokračujú. Chceme vyjadriť vďaku konzultantovi Nikite, ktorý podrobne hovoril o simulátore a jeho dodaní. Ďakujeme celému tímu za dobrý produkt v prospech človeka.

Natalya Harinova - Chita

Včera priniesli, dnes sme už nainštalovali simulátor. Rýchle dodanie a skvelá cena. Vďaka, Artem!

Ksenia Dmitrieva - Petrohrad

Ponáhľal som sa chváliť svojím nákupom)) Veľmi rád, spokojný a vďačný !! Priatelia, chcem všetkých chrániť pred problémami - poviem vám malý príbeh. Môj dobrý priateľ bol oboznámený s rovnakými problémami, aké som mal dlho, a starostlivo si vybral simulátor pre seba, dlho som si vybral, odkiaľ a od koho kúpiť. Samozrejme, rovnako ako všetci, som pravdepodobne chcel niečo ušetriť. Naučil som sa jej skúsenosťou, že som si nekúpil, kde bola, ale simulátor som si tu objednal bez akýchkoľvek preddavkov, a ty si, čo som si objednal, som dostal (pozri fotografiu). Preto túto spoločnosť odporúčam všetkým!

Elena Tokareva, Kamensk-Uralsky

Úprimne ďakujeme vášmu tímu Dr. Sport za vynikajúcu prácu! Pred novým rokom sme si objednali simulátor Sanitas na 27 tisíc. Simulátor bol prijatý včas, manažéri pomohli upraviť náklady na dodanie. Veľmi spokojný s nákupom! S manželom sme sa obávali bolesti v kolenných kĺboch, v telocvični, ktorú sme sa pokúsili trénovať s Bubnovskymi simulátormi, dostali dobré výsledky, začali sme sa zaujímať o cenu, mali sme šťastie - na vašom webe sme našli simulátor, ktorý spĺňa všetky naše priania, odporúčame všetkým priateľom, aby urobili tak úžasnú nákup.

Ruslan Shadyzhev, Magas

Na prvý pohľad to, čo potrebujete. Dnes som len zhromaždil, ak dôjde k nevýhodám alebo zlepšeniam, budem o tom informovať!

Marina Osina, Moskva

Ďakujem manažérom obchodu za pomoc pri výbere simulátora, s nákupom som sa nemýlil, ďakujem tiež za rýchlu a presnú montáž a inštaláciu, všetko je perfektné, vďaka.

Marina Malyarova, Irkutsk

Dosiahnuté včas. Set, robiť pre mňa je ľahké.

Alexander Tsarakhov, Volzhsky

Kúpil som šesť simulátorov Crossover Atlas pre telocvičňu, integrovanú trakciu, stlačenie nôh, holenicu, postoj Power, super hyper rozšírenie. Všetko sa robí kvalitatívne!, Z dobrého kovu. Keď porovnávam simulátory v iných telocvičniach, letím do rôznych miest Ruska a vždy chodím do SPORTOVNÝCH SÁLOV, myslím, že som si kúpil simulátory Ural dobre. a chlapci v telefóne sú inteligentní a pohotoví, vykonávajú potrebné zmeny v dizajne (zmena priemeru puzdier podľa priemeru palaciniek). ĎAKUJEM TI VEĽMI PEKNE!

Erbol Dzhubatyrov, Atyrau Kazachstan

Dobrý deň. Po prvé, ďakujem za včasné doručenie simulátora. Dorazil, podľa plánu 23. 11. 18, plne naložený, podľa objednávky. Veľmi spokojný s akvizíciou celej rodiny. Intenzívne sa ešte nezaoberal, bol zaneprázdnený prácou. Zatiaľ nie je pripevnený k stene, iba k podlahe. Stabilita sa zdá byť dobrá. Veľké bremeno v blízkej budúcnosti nebude musieť fungovať, pretože som ho získal na rehabilitáciu kĺbov, kinezoterapiu. Veríme, že pokrok v liečbe bude. Ešte raz vám ďakujem za prácu. Rozvoj a prosperita vašej spoločnosti. S pozdravom Yerbol.

Konstantin Pak, Birobidzhan

Simulátor Sanitas som kúpil v spoločnosti Doctor Sport. Na webe som urobil objednávku, rýchlo ma kontaktovali. Manažér odpovedal na veľa otázok, všetko objasnil. Služba u lekára Sport pre päť najlepších. Simulátor je takmer kompletným analógom simulátora MTB-1, ktorý sa praktizuje v centrách Dr. Bubnovského. Ja sám som bol v centre, takže nie je nič porovnávať. Dodávka na dopravnú spoločnosť Ďaleký východ PEK. Pri montáži som zmiešal spodné a horné podpery, jeden má otvor pre priečnik a druhý nie. Priebeh stohu nákladu pozdĺž vodidiel je veľmi mäkký. Plastový opletený kábel.

Sergey Lykov, Čeľabinsk

Simulátor je úžasný. Som 66. Ja sám som v minulosti športovec. Približne za posledných päť rokov sa z dôvodu vlastnej lenivosti takmer stal svalovou dystrofiou, ktorá sa objavila dokonca aj pri bolesti chodidla v kĺboch. Štandardné cvičenia a fyzická aktivita nepriniesli hmatateľné výsledky a bolo to ťažké. Po 15 až 20 minútach tréningu na vašom simulátore sa mi až doteraz nezdálo veľmi zaujímavé. Opäť som začal ľahšie chodiť a tancovať a všeobecne všetky pohyby opäť začali prinášať potešenie. Je pre mňa ľahké a zábavné trénovať na simulátore. Jedinou záťažou je, že sa musíte obmedziť, aby ste ju nepreháňali. Zatiaľ aktívne nebežím, ale myslím, že za 2 až 3 mesiace jazdím s pukom na štadióne s chlapcami. POĎAKOVAŤ.

Ako vyrobiť simulátor Bubnovsky MTB-1 sami a iní podľa výkresov + Video

V súčasnosti veľa ľudí trpí chorobami pohybového ústrojenstva. Existuje mnoho spôsobov, ako sa vysporiadať s týmito ochoreniami od liekov po chirurgický zákrok. V poslednej dobe si metóda, ktorú vyvinul Dr. Bubnovsky, získala popularitu, ako si vyrobiť taký simulátor vn, -1 a ďalšie z kresieb, nájdete v tomto článku.!

Táto metóda sa etablovala ako najprirodzenejšia a najprirodzenejšia, čo vám umožňuje liečiť choroby kĺbov a iné choroby chrbtice bez použitia drog..

Čo je multifunkčný simulátor Bubnovsky (MTB)?

Podstata metódy

Spočíva v tom, že pacient musí vykonať niekoľko špecifických cvičení na špeciálnom simulátore. Čo je multifunkčný simulátor Bubnovsky a ako to urobiť sami.

Bubnovsky má univerzálny prístup k liečbe chorôb pohybového aparátu, ktorý sa používa na rehabilitáciu v pooperačnom období a na prevenciu.

Z názvu tohto simulátora vidíme, že je deklarovaný ako multifunkčný, to znamená, že počas jeho používania má vplyv na celý rad chorôb..

Pri bežných triedach sa svalové tkanivo aktivuje, kĺby sa stávajú mobilnejšie, nepríjemné a bolestivé pocity zmiznú.

Destinácia

Rozsah chorôb, v ktorých sú triedy predpísané na MTB:

 • - osteochondróza;
 • - medzistavcové výčnelky;
 • - dislokácia kĺbov;
 • - chronické choroby reprodukčného systému;
 • - artritída
 • - obezita rôzneho stupňa;
 • - depresia.

Ako je uvedené vyššie, tento simulátor je univerzálny, preto sa počas rehabilitačného obdobia používa na zotavenie sa z týchto porušení:

 • - zlomenina chrbtice;
 • - kĺbová protetika;
 • - infarkt;
 • - mŕtvica;
 • - po operácii.

Okrem toho je školenie o MTB dobrou fyzickou prípravou, ktorá má priaznivý vplyv na organizmus..

Pracovný princíp MTB

Predtým, ako sa pustíte do nezávislej výroby simulátora Bubnovsky, musíte pochopiť, ako to funguje. Spôsob činnosti simulátora je založený na použití svalov, ktoré z rôznych dôvodov neboli úplne využité..

Na druhej strane, prevencia atrofických procesov a eliminácia chorôb pohybového aparátu.

Multifunkčný simulátor Bubnovského je založený na dvoch hlavných princípoch:

 1. - antigravitačné - zahŕňa nájdenie tela počas výcviku nad zemou. To zase zmierňuje stres a napätie, čo umožňuje svalom dobre sa napnúť.
 2. - dekompresia eliminuje tlak na kĺby pacienta, čím bráni starnutiu chrupavky.

S moderným rytmom života nie je vždy možné navštevovať telocvičňu, kde sa cvičí na MTB, a nie každý má možnosť doma nainštalovať originálny simulátor. Nevzdávaj sa však a nezúfajte, pretože MTB môžete zostaviť vlastnými rukami.

Výhody MTB

Okrem liečby hlavných chorôb tela sa do práce zapájajú aj svalové skupiny, ako sú triceps, biceps a delta. Súčasne sa vypracujú svalové svaly, postava sa napne. Možnosť recidívy je znížená.

Okrem všetkých vyššie uvedených výhod existuje niekoľko ďalších:

 • - schopnosť viesť výcvik vo vhodnom čase pre vás;
 • - posilniť imunitu.

Vytvorte si Bubnovsky simulátor sami

Výhody a nevýhody MTB urob si sám

V súčasnosti existuje mnoho analógov multifunkčného simulátora Bubnovsky, ktoré majú podobné zariadenie. Ale medzi pacientmi je najzaujímavejším MTB do-it-yourself. Tento simulátor má svoje klady a zápory.

Výhody. Hlavnú výhodu možno identifikovať - ​​cenu, ktorá je oveľa nižšia ako cena pôvodného simulátora a jeho analógov. Taktiež nemusíte tráviť drahocenný čas výletom do telocvične.

Ale okrem výhod, MTB vlastné a nevýhody zahŕňajú:

 • - na nákup materiálov na výrobu nie je potrebné malé množstvo peňazí;
 • - pacientovi s chorobami pohybového aparátu je zakázané vykonávať nezávislý výcvik bez dozoru odborníka, aby nespôsobil ešte väčšie poškodenie zdravia;
 • - musíte zbierať MTB podľa pokynov, pri dodržiavaní všetkých požiadaviek a odporúčaní, ak urobíte niečo zle, účinnosť tried bude nízka.

Ako si vyrobiť MTB?

Pred začatím montáže MTB musíte najskôr premýšľať o jej umiestnení v dome, pretože taký simulátor vyžaduje priestrannú izbu. Ak je v miestnosti výklenok, bude to najlepšia možnosť, ak nie, bude potrebná dodatočná podpora.

Medzi výklenok alebo priečku inštalujeme priečku s káblom, ako protiváhu sa budú vyžadovať palacinky z tyče, hmotnosť sa musí vypočítať jednotlivo.

Ak takéto palacinky neexistujú, je lepšie si objednať špeciálne závažia. Montáž sa musí vykonať pomocou pôvodných výkresov. Toto je príklad najbežnejšej MTB..

Zvážte aj príklad zostavenia MTB pre silové cvičenia určené na posilnenie a obnovu určitých svalových skupín.

Lavica na lavičku

Na výrobu rámu sa bude vyžadovať kovový pás s priemerom 4 centimetre a hrúbkou rovnou 4 milimetrom, profilová rúrka s hrúbkou 2 mm a kovovým uhlom s hrúbkou 32 mm..

Pre stojan budete potrebovať rúrku s veľkosťou 40 * 40 a konektory s veľkosťou 30 * 30. Potrubie s rozmermi 40 x 40 bude potrebné pre lavicu, pre chrbát - roh.

Okrem toho budete potrebovať: meracie zariadenia, nástroje na spracovanie kovov. Dôležité: Najskôr je potrebné orezať profilový rám, roh na segmenty a podľa potreby vyvŕtať otvory.

Po príprave všetkých častí pokračujeme v montáži. Spoje, na ktorých by sa malo zvárať hlavné bremeno. Ostatné časti sú zaskrutkované. Ďalej musia byť všetky časti simulátora natreté a natreté..

Držiaky

Vezmite prosím na vedomie, že pred začatím konečnej montáže je potrebné vopred pripraviť ložiskovú časť chrbta a sedadlá a upevniť ich na rám lavice. Sedadlá si môžete vyrobiť z panelov USB s hrúbkou dva centimetre, penovej gumy a kožených náhradiek čalúnenia.

Vidíme teda, že to, aby MTB dodržiavali osobitnú schému a pravidlá, nie je také ťažké, ako sa zdá na prvý pohľad..

liečba

Liečba chorôb pohybového ústrojenstva na simulátore MTB by mala prebiehať podľa určitej schémy. Toto musíte vziať do úvahy pri rozhodovaní doma. Bez dodržania týchto pravidiel nebude školenie viesť k požadovanému výsledku, navyše môže viesť k zhoršeniu choroby..

Počas liečby prechádza pacient týmito štádiami:

 1. Vyšetrenie lekárom, úplná prehliadka a testy.
 2. Diagnóza určí špecialista oblasť, ktorá je kľúčová pri vývoji choroby.
 3. Prvé školenie, ktoré sa uskutočňuje v prítomnosti lekára. To je potrebné na prispôsobenie pohybov pacienta..
 4. Priechod hlavnej triedy, pozostávajúci z dvadsiatich lekcií.
 5. Po ukončení hodín vyšetrenie špecialistom za účelom diagnostikovania zmien v oblasti patológie.

Z analýzy vyššie uvedených bodov je zrejmé, že nie je možné samoliečiť, pretože existuje veľké riziko zhoršenia zdravia..

kontraindikácie

Okrem toho existuje mnoho faktorov, ktoré sú kontraindikáciami pre školenie multifunkčného simulátora Bubnovsky.

Patria sem: horúčka, krvácanie, novotvary. Preto pri vykonávaní tried pod dohľadom odborníka je možné sledovať stav pacienta, ktorý nie je možné vykonávať doma.

Je tiež potrebné vziať do úvahy, že výsledky sa neobjavia po prvej hodine. Pozitívna dynamika sa pozoruje iba pri pravidelnom školení. Mali by byť zostavené kompetentne a úplne zamerané na odstránenie špecifickej patológie. Inak to bude strata času.

zistenie

Stručne povedané, rád by som ešte raz pripomenul, že predtým, ako sa rozhodneme zostaviť multifunkčný simulátor Bubnovsky doma vlastnými rukami, je potrebné poradiť sa s lekárom..

V žiadnom prípade s podozrením na rôzne patológie sa nemôžete sami liečiť, aby ste neprišli k žalostnému výsledku..

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Na liečbu osteochondrózy sa používa integrovaný prístup. Naj šetrnejším spôsobom kontroly sú lieky. Rôzne lieky proti bolesti, relaxanty svalov, chondroprotektory, vitamíny. Ak sa ochorenie nelieči, postihuje stavcovú chrupavku, rôzne tkanivá, orgány.
Z tohto článku sa dozviete: čo je psoriatická artritída, ako často sa vyskytuje, čo ju spôsobuje. Symptómy, diagnostika a liečba patológie.Autor článku: Victoria Stoyanova, lekárka kategórie 2, vedúci laboratória diagnostického a liečebného centra (2015–2016).
Medzi rôznymi brušnými herniami - trieslovinami (PG), najbežnejšie.Vyznačuje sa vyčnievaním rôznych orgánov umiestnených v brušnej dutine do štrbiny podobnej štiepky v dôsledku stratifikácie svalového tkaniva v slabinách..