loader

Hlavná

Žalúdok

Liečba vertebrálnej kýly ľudovými prostriedkami

Liečba chrbtovej prietrže ľudovými prostriedkami pomáha zbaviť sa bolesti chrbta a zabrániť vzniku komplikácií. Bez ohľadu na zvolenú metódu by liečba mala trvať dlho (najmenej 1 mesiac) a nezabudnite ju kombinovať s liekmi a postupmi predpísanými lekárom..

Základné pravidlá zaobchádzania

Je ťažké zbaviť sa medzistavcovej prietrže bez chirurgického zákroku. Ale ak začnete liečiť formáciu, keď ešte nedosiahla veľké rozmery a neviedla k deformite chrbtice, kombinácia tradičnej a tradičnej medicíny pomôže vyhnúť sa mnohým komplikáciám..

Doma sa na zmiernenie bolesti používajú rôzne masti, krémy, tinktúry a odvary. Robia aplikácie, obklady, trenie. Pôsobia však iba ako doplnková terapia. A aby účinok netrval dlho, musia sa kombinovať s:

 • rehabilitácia;
 • fyzická terapia;
 • akupunktúra atď.

Všetky tieto liečebné metódy pomáhajú posilňovať chrbticu a zmierňujú svalové napätie. A ľudové liečivá používané doma pomôžu zbaviť sa bolesti a zastaviť progresiu patológie..

Existuje niekoľko pravidiel pre používanie alternatívnej medicíny:

Aplikácie. Vyrábajú sa nasledovne: odoberie sa malý kúsok gázového tkaniva zložený do niekoľkých vrstiev a na neho sa nanesie masť pripravená samostatne. Gáza je umiestnená na bolestivú oblasť, pokrytá filmom, pripevnená navrchu pomocou pásikovej pomôcky alebo teplej látky. Aplikátory sa dávajú večer alebo v noci.

Masti. Pripravujú sa tiež z rôznych rastlín. Sú vtierané do postihnutej oblasti chrbtice pomocou dlane alebo látky. Trenie by malo prebiehať pri kruhových pohyboch bez silného tlaku. Postup sa uskutočňuje 3 až 5 minút. Akonáhle je masť úplne absorbovaná, ošetrená oblasť je zabalená do teplého šálu. Podujatia organizujte dvakrát denne.

obklady Väčšinou sa robia v noci. Za týmto účelom odoberajú tiež gázové tkanivo, zvinuté v niekoľkých vrstvách, navlhčujú v pripravenom roztoku, kladú na postihnuté miesto a prikryjú sa filmom navrchu. Zvyčajne sa upevňuje vlnou alebo bavlnenou handrou.

Alkoholová tinktúra. Natiera sa do bolestivej oblasti, až kým nie je úplne absorbovaná. Podujatie sa koná 2-3 krát v jednej relácii. Trenie by sa malo vykonávať najmenej 5 minút ľahkými masážnymi pohybmi. Po tomto zákroku je roztieraná oblasť zabalená do teplého šálu.

Efektívne recepty

Alternatívna medicína ponúka mnoho receptov na prípravu domácich liekov, ktoré pomáhajú bojovať proti medzistavcovej prietrži. A pri výbere tejto alebo tej istej metódy je potrebné poradiť sa so svojím lekárom. Koniec koncov, prítomnosť iných chorôb (hypertenzia, psoriáza atď.) Môže byť kontraindikáciou pri vykonávaní terapie doma..

jalovec

Liečba medzistavcovej prietrže bez chirurgického zákroku sa môže vykonávať pomocou borievky. Z plodov tejto rastliny doma pripravte tinktúru. Za týmto účelom:

 • 150 g bobúľ (môžete brať čerstvé aj sušené);
 • 0,5 l lekárskeho alkoholu alebo kvalitnej vodky.

Prísady sa ukladajú do nádoby z tmavého skla a ukladajú sa na miesto chránené pred priamym slnečným žiarením. Trvajte na tom, že liek bude trvať 20 dní. Hneď ako je liek pripravený, je prefiltrovaný a vyčistený v chladničke.

Táto tinktúra sa používa niekoľkými spôsobmi - na mletie (predtým sa produkt zahrieva v dlaniach) a na orálne podávanie. Druhá metóda umožňuje zbaviť sa bolesti, zmierniť zápal, zvýšiť ochranné funkcie tela. Liek užívajte nasledovne: 10 - 15 kvapiek tinktúry sa zriedi 1/3 šálky vody a vypije sa 30 minút pred jedlom. Takéto manipulácie vykonávajte 4 týždne.

múmie

Liečba medzistavcových prietrží ľudovými prostriedkami zahŕňa aj použitie múmií. Tento nástroj má liečivý účinok a pomáha aktivovať regeneráciu tkanív. A to je tiež cenené v alternatívnej medicíne pre jeho analgetické a protizápalové vlastnosti..

Dôležité! Tinktúra na báze múmie v prítomnosti ochorenia obličiek sa neodporúča.

Múmia sa podáva perorálne v čistej forme, z nej sa pripravujú masti, pripravujú sa aplikácie a mlecie roztoky. Najjednoduchší spôsob aplikácie je prvý. Potrebujete vypiť 1 tabletu (20 g) dvakrát denne na lačný žalúdok. Najskôr môžete produkt rozpustiť v malom množstve vody, ale bolo by lepšie, keby sa tablety rozpustili bez vody. Trvanie takejto terapie je 10 dní..

Ak chcete doma aplikovať alebo trieť s múmiou, musíte zobrať 5 g lieku, dôkladne ho rozdrviť a rozpustiť v 2 lyžiciach. l voda. Potom sa do výsledného roztoku pridá 1 lyžica. l liečivý alkohol (predávaný vo všetkých lekárňach) a zmiešajte ho s bravčovým tukom alebo vazelínkou v pomere 1: 5. Zmes sa dôkladne premieša. Trvanie používania tohto nástroja je neobmedzené.

Ďalej sa pripravuje masť z múmie, ktorá má protizápalové, otepľovacie a analgetické účinky. Aby ste to dosiahli, musíte vziať 100 g medu (lepšie ako v máji) a zmiešať ho s 5 g múmie. Je potrebné miešať, kým kompozícia nezíska jednotnú konzistenciu.

Pred nanesením takejto masti sa odporúča namazať postihnutú oblasť chrbtice jedľovým olejom. Masť sa natierala z múmie tlesknutím dlaní. Bude to bolieť, ale mali by ste byť trochu trpezliví. Hneď ako je produkt absorbovaný (pokožka zostáva mierne lepkavá), ošetrené miesto by malo byť zabalené do teplého šálu na 1-1,5 hodiny. Iba potom si môžete dať teplú sprchu. Liečba trvá 30 dní.

Prostriedky založené na mede majú silný analgetický, antiseptický a protizápalový účinok. Môžu vyliečiť veľa chorôb. Med sa však nemôže použiť na liečbu medzistavcovej prietrže, ak sa zaznamená neznášanlivosť produktu..

Najobľúbenejším spôsobom použitia medu je vylisovanie z neho pomocou ďalších listov aloe. Zlepší účinok hlavnej zložky a bude mať svoje liečivé vlastnosti. Na prípravu liečebného roztoku potrebujete čerstvú šťavu z aloe. Ak ju chcete vytlačiť z listov, musíte prevrátiť ich mäso mlynčekom na mäso, potom dajte buničinu na servítku a vytlačte z nej šťavu. A tiež je potrebné pripraviť lekársky alkohol.

Všetky zložky sú zmiešané v čistej nádobe v nasledujúcich pomeroch:

 • liečivý alkohol - 3 diely;
 • med (je lepšie brať tekutinu) - 2 diely;
 • šťava z aloe - 1 diel.

Po zmiešaní zložiek by sa výsledná kompozícia mala odstrániť na tmavom teplom mieste na jeden deň. Potom si ju môžete dať do chladničky.

V pripravenom roztoku sa gáza impregnuje a potom sa položí na postihnuté miesto. Fólia a teplý obväz sa musia umiestniť navrch. Kompresiu držte najmenej hodinu. Počas procedúry sa neodporúča pohybovať..

Aby ste sa zbavili bolesti spôsobenej prietržou miechy, môžete pripraviť medový koláč. Okrem analgetického účinku tiež prispieva k odstraňovaniu zápalových procesov a zlepšuje krvný obeh v postihnutej oblasti.

Na prípravu koláčov sa používa tekutý med, ktorý sa zmieša so zemiakovým škrobom. Z týchto zložiek sa pripraví cesto a z neho sa vytvorí koláč. Je umiestnená na bolestivom mieste a nad ňou sa aplikuje teplý obväz. V procese takéhoto ošetrovania sa odporúča ľahnúť si. Trvanie jednej relácie je 1 hodina.

A tiež doma môžete robiť medovú masáž. Keďže je med veľmi lepkavý a viskózny, odporúča sa pred jeho nanesením na pokožku namazať postihnuté miesto olejom. Na tieto účely je lepšie používať oleje z brezy, ľubovníka bodkovaného, ​​jedle, kostice. Hneď ako je postihnutá oblasť ošetrená olejom, nanesie sa na ňu med. Poháňajú ho do pokožky..

Počas procedúry sa u pacienta môže vyskytnúť silná bolesť. Je to normálne a nemali by ste sa ich báť. Po úplnom vstrebaní medu je ošetrená oblasť izolovaná na 1 - 1,5 hodiny šatkou alebo látkovým obväzom.

propolis

Liečba miechy pri ľudových liekoch môže byť tiež uskutočnená pomocou propolisu. Tento nástroj má početné vlastnosti:

 • lieky proti bolesti;
 • protizápalové;
 • regeneratívne.

Dôležité! Propolis sa vzťahuje na výrobky pre včelárstvo. A ako v prípade medu, s jeho neznášanlivosťou sa oplatí tento spôsob liečby opustiť.

Propolis sa najčastejšie používa na mletie. Z toho sa pripravuje tinktúra. Postupujte takto:

Pri exacerbácii syndrómu bolesti je dobré nielen utierať z takejto tinktúry, ale aj obkladať (ako je uvedené vyššie). A tento nástroj môžete vziať aj dovnútra. Zmiešajte 20 kvapiek tinktúry so pohárom teplého mlieka. Užívajte 2-krát denne.

Sabre marsh

Použitie šable pri liečbe medzistavcovej prietrže tiež poskytuje dobré výsledky. Táto rastlina je tiež schopná eliminovať bolesť, zastaviť zápalové reakcie. Doma sa z neho pripravuje tinktúra. Za týmto účelom:

 • 50 g koreňov šable;
 • 0,5 l 40% vodka.

Prísady sa zmiešajú a nalejú do sklenenej nádoby, pričom dôkladne uzavrú veko. Trvajte na tom, aby produkt bol na tmavom mieste po dobu 20 dní, potom prefiltrujte.

Existujú nasledujúce spôsoby použitia tohto lieku:

 • Dovnútra. Užívajte tinktúru trikrát denne, rozpustite ju v pohári vody. Jedna dávka - 1 polievková lyžica. l.
 • Brúsenie. Prostriedok sa ráno a večer vtiera do postihnutej oblasti. Po zákroku naneste teplú bandáž.
 • Obklad. On dal na noc na 10 dní.

Comfrey officinalis

Kostival je rastlina s mnohými liečivými vlastnosťami. Pri liečbe medzistavcovej prietrže sa používa kvôli schopnosti liečiť poškodené tkanivá, zlepšovať krvný obeh a odstraňovať zápaly. Doma sa z nej vyrábajú rôzne výrobky, ktoré sa používajú interne aj externe..

Napríklad kostra obyčajná môže byť vynikajúcim prostriedkom proti bolesti. Za týmto účelom si zoberte čerstvé korene rastliny, dôkladne umyte, vysušte a nechajte prejsť mlynčekom na mäso. Výsledná suspenzia sa dobre premieša s tekutým medom v pomere 1: 1. Zmes sa používa perorálne, na lačný žalúdok, 1 lyžička. Urobte to po dobu 10 dní a potom si dohodnite týždennú prestávku. Celkovo musíte podstúpiť 3 liečebné kúry.

Pri silnej bolesti sa odporúča obklad z kostihojovej kosti. To si bude vyžadovať suché rastlinné korene. 50 g z nich sa vloží do pohára a naplní sa pohárom vody. Trvajte na náprave 24 hodín. Potom sú korene umyté a naliate lekárskym alkoholom (0,4 l), opäť odstránené na mieste chránenom pred slnečným žiarením, ale počas 2 týždňov.

Akonáhle je liek pripravený, musí sa prefiltrovať a vložiť do chladničky. Aby ste z toho urobili obklad, musíte zvlhčiť gázovú servítku vo výslednom roztoku a aplikovať ju na postihnutú oblasť po dobu 1,5 až 2 hodín, pričom navrchu naneste teplú bandáž. Takéto postupy by sa mali vykonávať jedenkrát denne počas 10 dní.

Z kostry doma môžete tiež pripraviť olej, ktorý prispeje k rehabilitácii buniek chrupavky v tkanivách. Na to musíte pripraviť nasledujúce komponenty:

 • 50 g suchých koreňov kostry;
 • 0,5 l slnečnicového oleja.

Oddenky sa musia naplniť olejom a umiestniť na temné teplé miesto na 10 dní, pričom sa každý deň trepe. Potom sa produkt filtruje, zmieša sa s 1 čajovou lyžičkou. jedlový olej, 70 g bobúľ šípky (predtým sa zomelú na prášok v mlynčeku na kávu) a 60 ml ricínového oleja. Ready znamená trieť chrbát 1-2 krát denne. Olej má najvýraznejší terapeutický účinok, ak sa použije pred začiatkom medovej masáže.

Ďalším účinným spôsobom použitia kostry je masť. Pripravuje sa jednoducho. Za týmto účelom zoberte čerstvé drvené korene rastlín a zmiešajte s bravčovým tukom v rôznych pomeroch. Zmes sa potom chladí. Musí stvrdnúť. Po 4 hodinách sa masť topí vo vodnom kúpeli a potom sa filtruje a čaká sa znova, kým neztuhne. Produkt naneste na postihnutú oblasť hrubou vrstvou a navrch položte obväz z polyetylénu a teplého tkaniva. Po 40 minútach sa obväz odstráni, zvyšky masti sa premyjú teplou vodou. Takéto manipulácie sa uskutočňujú 1 až 2-krát denne, v závislosti od závažnosti syndrómu bolesti..

Tuk z koní

Má výrazný analgetikum. Domový tuk sa používa na obklady. Na tento účel sa tuk v množstve 200 g zmieša s:

Všetky zložky sa miešajú v jednej nádobe, kým nevznikne homogénna hmota. Potom sa prenesie na gázovú servítku a aplikuje sa na bolavú oblasť, pričom sa navrchu nanesie teplý obväz. Kompresia sa odstráni až po 1-2 dňoch. Potom vytvorte nový. Liečba trvá 10 dní. A môžete tiež použiť konský tuk v jeho čistej forme a trieť ho do chrbtice 1-2 krát denne.

hlina

V tomto prípade môžete použiť modrú i červenú hlinku. Prvý - prispieva k odstráneniu zápalových procesov a opuchov, druhý - poskytuje aktiváciu regeneračných procesov v tkanivách chrupavky..

Hlina sa doma používa na aplikácie. Za týmto účelom sa vyberie hlina, vyleje sa malým množstvom vriacej vody a mieša sa. Konzistencia hmoty musí byť hustá, aby sa mohla pripraviť na koláč s veľkosťou dlane. Hrúbka koláča by mala byť najmenej 1 cm, je umiestnená na postihnutú oblasť a na vrch je nanesený polyetylén a všetko je fixované obväzom. Koláč uchovajte najmenej 4 hodiny. Po aplikácii hliny ju musíte zahodiť. Nemožno ho znova použiť.

Hypericum olej

Môžete si ju kúpiť v ktorejkoľvek lekárni, ale je lepšie ju uvariť sami. Za týmto účelom naplňte pol litrovú nádobu čerstvou ľubovníkom bodkovanou a naplňte ju slnečnicovým olejom. Liek sa má podávať infúziou počas 2 týždňov. Potom by sa mal filtrovať. Olej by mal získať červený odtieň. S hotovým liekom môžete postihnuté miesto jednoducho namazať 2-3 krát denne alebo ho použiť pred masážou.

Infúzia osiky

Je pripravený nasledovne: 1 lyžica. l osika, 1 liter vody sa naleje a varí na miernom ohni po asi 20-30 minútach varu. Potom sa kvapalina ochladí a prefiltruje. Vezmite infúziu dovnútra, 1 polievková lyžica. l pred každým jedlom. Trvanie liečby - 30 dní.

Kamenná kôra zanecháva infúziu

Na prípravu infúzie odoberte 30 g listov kamenné kôstky, vriacej vody (200 ml) a potom nechajte variť na miernom ohni asi pol hodiny. Potom sa produkt ochladí, filtruje. Tiež sa podáva perorálne na lačný žalúdok, 50 ml 3-krát denne.

Kalanchoe

Táto rastlina tiež pomáha zlepšovať krvný obeh, zmierňovať bolesť, zastaviť zápalové reakcie. Na ošetrenie medzistavcovej prietrže sa používajú listy rastliny. Za týmto účelom z nich film odstráňte a v noci naneste na postihnuté miesto a pripevnite ho pomocou bandáže a obväzu. Vykonajte také manipulácie, až kým bolesť nezmizne.

cesnak

Z cesnaku urobte tinktúru. Na tento účel sa 100 g lúpaných strúčikov cesnaku nechá prejsť mlynčekom na mäso alebo lisom, potom sa naleje 50 g vodky a trvá 10 dní na tmavom mieste. Hotová zmes sa prenesie na gázovú servítku, ktorá sa aplikuje na postihnutú oblasť a na povrch sa aplikuje teplý obväz. Podržte kompresor 1 hodinu. Po jej odstránení je pokožka jednoducho utretá do sucha. Trvanie liečby - 30 dní.

Existuje mnoho ďalších metód alternatívnej medicíny, ktoré pomáhajú bojovať s medzistavcovou prietržou. Musíte však pochopiť, že by sa mali používať iba ako doplnková terapia a so súhlasom ošetrujúceho lekára.

Liečba miechy pri ľudových liekoch: odrody alternatívnych liekov

Kýla medziobratlovej platničky je choroba, pri ktorej je pulpózne jadro premiestnené na pozadí prasknutia vláknitého prstenca. Najčastejšie sa toto ochorenie vyvíja s osteochondrózou chrbtice. Ovplyvňuje miechu a je sprevádzaná bolesťou, ako aj obmedzenou pohyblivosťou. Liečba miechy pri ľudových liekoch môže zmierniť prejavy príznakov choroby a zastaviť jej progresiu.

Terapeutické funkcie

Ak má pacient prietrž chrbtice, liečba bez ľudových prostriedkov by sa mala vykonať až po úplnom vyšetrení pacienta. Je prísne zakázané diagnostikovať sa a predpísať konkrétny liek, pretože to môže viesť k zhoršeniu situácie..

Liečba medzistavcovej prietrže ľudovými prostriedkami je vysoko účinná v počiatočnej fáze vývoja choroby. Pri exacerbácii sa odporúča použitie alternatívnych liekov, ktoré odstraňujú nepríjemné pocity a bolesti.

Vďaka užívaniu drog sa bedrový región stáva mobilnejším, čo sa pozitívne odráža na kvalite ľudského života. Väčšina liekov má protizápalové a regeneračné vlastnosti, čo im umožňuje zastaviť vývoj choroby.

Použitie obkladov

Kompresie sú univerzálnou domácou liečbou choroby. Spočíva v dodávaní živín na poškodený stavcový disk, čo prispieva k rýchlej obnove tkanív. Odporúča sa liečiť medzistavcové platničky pomocou nástrojov založených na:

Cesnak. Na začiatku sa odporúča pripraviť tinktúru na základe tejto zložky. Cesnak je olúpaný a mletý v mixéri. 300 gramov získaného produktu sa naleje do 250 ml vodky. Liek sa odporúča uchovávať na tmavom a chladnom mieste a ponechať 10 dní. Po uplynutí tejto doby sa liek filtruje a používa na obklady..

Tkanina je navlhčená vatovou tkaninou a aplikovaná na miesto poškodenia. Zhora je potrebné vložiť kúsok polyetylénu a všetko zabaliť šatkou. Odporúča sa stlačiť komprimáciu jednu hodinu. Po tom by sa postihnutá oblasť mala umyť vodou. Manipulácia sa vykonáva 1-krát denne. Liečba trvá 10 dní.

Luke. Zoberie sa a naseká jedna stredne veľká cibuľa. Výsledná hmota sa v rovnakých pomeroch zmieša s tekutým medom. Náradie sa mieša do homogénnej konzistencie a aplikuje sa na bolestivú oblasť. Po potrení masti sa odporúča postihnuté miesto zabaliť teplým šatkou.

Soľ. Táto zložka sa zmieša s horčicovým práškom v pomere 1: 2. Do výslednej kompozície sa naleje petroléter, až kým sa nedosiahne krémová konzistencia. Liek sa vtiera do miesta tvorby prietrže večer pred spaním.

Pohánkový med. Táto zložka sa musí miešať s dimexidom v rovnakom množstve, až kým sa nedosiahne homogénna konzistencia. Produkt sa aplikuje na medzistavcové platničky a prekryje sa priľnavou vrstvou. Odporúča sa zafixovať obklad kusom látky. Musí sa nechať jeden deň. Po uplynutí tejto doby sa aplikuje nová dávka lieku..

Nasledujúci deň si musíte vziať obrúsku a navlhčiť v mravnom alkohole. S jeho pomocou sa miesto, kde sa aplikuje komprimácia, otrie. Po manipulácii musíte urobiť prestávku na 10 dní. Potom sa postup musí zopakovať. Dôležitá podmienka - počet dní aplikácie produktu sa zvyšuje o 1.

íly Vďaka tejto súčasti má obklad teplý účinok. Na prípravu lieku sa používa obyčajná červená hlina. Je potrebné ho trochu navlhčiť a koláč zformovať. Zahrieva sa na teplotu 40 stupňov a zabalená do gázy.

Kompresia sa aplikuje na novotvar. Na vrchu koláča je potiahnutý plastový obal. Na fixáciu obkladu sa používa teplý šál. Produkt uchovávajte, kým hlinený koláč nie je úplne suchý.

Čierna reďkovka. Odoberie sa 1 kilogram reďkovkovej koreňovej zeleniny a rovnaké množstvo koreňov chrenu a nastrúha sa strúhačkou. Do výslednej hmoty sa pridá 20 gramov rastlinného oleja. Liek sa odporúča miešať, kým nevznikne homogénna hmota. Liek aplikujte na oblasť prietrže.

Horná časť kýly je zabalená do polyetylénu a spodného šálu. Po pol hodine sa obloženie odstráni a pokožka sa premyje teplou vodou. Ak sa objaví pocit pálenia, odporúča sa liek okamžite umyť. Postihnuté miesto je rozmazané detským krémom..

Tuk z koní. Kúsok zmrazeného tuku sa odoberie a naseká na strúhadlo. Výsledné čipy sa úhľadne rozdelia na plastový film a nanesú sa na miesto lézie. Obklad je fixovaný obväzom alebo náplasťou.

Najlepšie odporúčame obaliť telo šatkou. Liek sa neodporúča odstraňovať do 2 dní. Tuk z koní môže byť nahradený jazvicou alebo psom. V takom prípade sa odporúča komprimovať dvakrát denne..

Propolis. Účelom komponentu je zastavenie syndrómu bolesti. Časť propolisu sa odoberie a rozdrví. Jedna časť produktu sa naleje do 10 dielov oleja. Výsledné zloženie sa odporúča použiť na lubrikáciu postihnutej oblasti. Na hornú stranu sa nanesie plastová fólia a teplá tkanina.

Liek môžete nahradiť propolisovým plátnom, ktoré používajú včelári na ochranu úľov pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami..

Žihľavy. Čerstvá mletá časť rastliny sa odoberie a rozdrví pomocou mixéra. Výsledná hmota sa zabalí do listu lopúcha a aplikuje sa na boľavé miesto po dobu 2 hodín.

brúsenie

Pomerne účinným spôsobom liečby tejto choroby je mletie. Ich pomocou je možné stimulovať krvný obeh, eliminovať zápalový proces a urýchliť proces regenerácie tkanív. Príprava finančných prostriedkov sa vykonáva z:

Zberacie rastliny

Na prípravu lieku sa odoberie koreňový systém elecampanu a saberfish, semená hemlock, mletá časť liečivého ďateliny. Všetky zložky sú rozdrvené a zmiešané v rovnakom množstve. 400 gramov získanej suroviny sa naleje do litra vodky.

Liek sa musí podávať infúziou na tmavom mieste pri teplote najviac +10 stupňov po dobu 20 dní. Na konci tejto doby sa liek filtruje a používa na vtieranie do lézie. Manipulácia sa vykonáva počas 15 minút. Potom sa musí zabaliť medzistavcová prietrž.

púpava

Príprava nástroja na jar. Z stoniek stlačil šťavu z stoniek púpavy, ktorá bude vyžadovať 3 kilogramy. Počas prípravy lieku sa nepoužívajú žiadne kvety. Výsledná šťava sa v rovnakom množstve zmieša s alkoholom..

Liek sa podáva za studena počas 10 dní. Po uplynutí tejto doby sa liek používa na drvenie postihnutej oblasti. Užívanie lieku sa uskutoční do 10 dní. Potom sa urobí prestávka na rovnaké časové obdobie a ošetrenie sa opakuje. Kurz sa odporúča opakovať trikrát..

jalovec

Na prípravu lieku sa používajú ihly, konáre a bobule rastliny. Všetky komponenty sú rozdrvené a zmiešané s rozdrvenými bobkovými listami. Nástroj sa používa na trenie postihnutej oblasti a pokožky okolo nej. K výslednej zmesi sa pridá malé množstvo masla.

Liek sa vyznačuje prítomnosťou protizápalových a analgetických vlastností, preto sa široko používa v medzistavcovej prietrži chrbtice.

Ľubovník bodkovaný

Čerstvá tráva sa vyberie a naseká. Výsledné suroviny sa musia naplniť do polovice sklenenej nádoby. Potom sa naleje rastlinným olejom. Alternatívne lieky by mali trvať dva týždne pri nízkych teplotách.

Po filtrácii lieku sa vykoná trenie chrbtice postihnutej prietržou. Užívanie lieku sa odporúča raz denne večer. Výrobok používajte pred odstránením nepríjemných príznakov.

Brezové listy

Na zabezpečenie maximálnej účinnosti lieku sa odporúča zbierať suroviny v júli. Čerstvo zozbierané listy plnia trojlitrovú nádobu. Potom sa odporúča nádrž naplniť kukuričným olejom.

Musíte trvať na tom, že liek budete stáť týždeň na slnku. Potom sa nádoba musí premiestniť na tmavé a chladné miesto a nechať pôsobiť ďalšie 2 týždne. Na konci tejto doby sa liek filtruje a používa sa na vtieranie do postihnutej oblasti..

vane

Ľudové lieky na ošetrenie kýly chrbtice sa používajú na kúpanie. Tieto procedúry majú otepľovací účinok, ktorý vám umožňuje stimulovať krvný obeh v postihnutej oblasti. Na prípravu použitých liekov:

Ľanové semienko a horčičný prášok. V prvý deň liečby patologického procesu sa odporúča pripraviť infúziu na báze ľanových semien. Odoberie sa 1 kg suroviny a naleje sa do troch litrov vriacej vody. Liečivo sa podáva po dobu dvoch hodín. Po pol hodine sa liek prefiltruje a pridá sa do kúpeľa.

Na druhý deň sa odporúča rozpustiť 200 gramov horčičného prášku v teplej vode a vykonať manipuláciu. Každý deň sa odporúča kúpať sa nie viac ako pol hodiny. Liečba by mala trvať 10 dní. Ak je to potrebné, zopakujte to s prestávkou 1 mesiac.

Terpentín. Tento nástroj v množstve 1 polievková lyžica sa rozpustí v 50 litroch vody. Odporúča sa kúpať sa každý deň pol hodiny.

Hay seno. Odoberie sa jeden kilogram sena a naleje sa do troch litrov vriacej vody. Odporúča sa parenie lieku na jednu hodinu. Po prefiltrovaní sa roztok pridá do teplého kúpeľa. Tento postup by sa mal vykonávať každý deň po dobu 15 minút.

Liečba trvá 14 dní. Pomocou koša na seno sa zlepšujú metabolické procesy v tele. Počas manipulácie sa vylučujú soli a zlepšujú sa zápalové procesy.

Lavender. Zoberie sa mletá časť rastliny, ktorá sa vopred rozdrví a vysuší. 200 gramov suroviny sa naleje do litra vriacej vody. Liek sa podáva infúziou počas dvoch hodín. Po príprave infúzie sa musí prefiltrovať a pridať do kúpeľa, ktoré trvá 30 minút. Levanduľové kúpele poskytujú zlepšený krvný obeh a svalovú relaxáciu.

Kúpanie by sa malo vykonávať pri dodržaní určitých pravidiel. Pacient by mal zabezpečiť, aby teplota vody neprekročila 40 stupňov. Príliš chladný alebo horúci kúpeľ môže spôsobiť zhoršenie stavu pacienta. Pri nadmerne studenej vode sa pozoruje zvýšenie svalového kŕče, čo vedie k závažnejšiemu stlačeniu nervových zakončení.

masáž

Použitie masáže na vyliečenie medzistavcovej prietrže je nereálne, najmä ak sa pozorujú výrazné zmeny medzistavcových platničiek. Táto manipulácia sa však používa na zlepšenie celkového stavu pacienta. Ak pacient zhoršuje medzistavcovú prietrž, postup nie je povolený.

Zároveň sa odporúča implementácia špeciálnych manipulácií. Človek by mal pritlačiť ruky na telo naolejované medom a potom ich prudko strhnúť. Postup je bolestivý, ale človek musí vydržať. Odporúča sa vykonávať manipuláciu najmenej 10 minút. Po masáži sa odporúča utrieť a zabaliť chrbát.

Masáž bez primeraných skúseností sa neodporúča, pretože to môže viesť k zhoršeniu situácie. Aktívne vystavenie postihnutej oblasti je prísne zakázané. Masáž spočíva v intenzívnom hladení, trení a vibračných pohyboch. Aby sa zabránilo rozvoju nežiaducich účinkov, odporúča sa zveriť vykonávanie masážnych manipulácií špecialistovi.

Masáž je účinný postup pri herniovaných medzistavcových platničkách. Pomáha zlepšovať krvný obeh a posilňovať svalový korzet v postihnutej oblasti..

Liečba miechy pri ľudových liekoch

Ak sa vyskytnú prvé príznaky medzistavcovej prietrže, je potrebné okamžite sa obrátiť na odborníka bez čakania na akútnu bolesť. V 90% prípadov nie sú potrebné chirurgické zákroky. Lekár môže odporučiť liečbu medziobratlovej kýly doma..

Existuje veľké množstvo spôsobov, ako sa zbaviť choroby bez chirurgického zákroku. Liečba vertebrálnej prietrže doma je cenovo dostupným riešením pre každého. Všetky ingrediencie na tinktúry, masti a obklady sa dajú lacno kúpiť v lekárňach a obchodných reťazcoch a môžete ich nabíjať v čo najväčšej možnej miere bez toho, aby ste opustili televízor alebo svoje obľúbené miesto pre dovolenku..

Ako sa vyskytuje prietrž??

Medzistavcová kýla alebo prietrž medzistavcových platničiek - posunutie pulpózneho jadra medzistavcových platničiek s pretrhnutím vláknitého prstenca. Hlavným faktorom, ktorý naznačuje prítomnosť choroby, je bolesť v chrbte pri otáčaní tela a nakláňaní sa dopredu.

Diagnózu kýly však potvrdzuje niekoľko ďalších príznakov:

 • Oslabené svaly vždy reagujú pri zdvíhaní závaží tým, že vracajú bolesť;
 • Ochabosť alebo hypertonicita svalov - pre človeka je ťažké drepnúť, vyšplhať sa a ísť dolu schodmi;
 • Na strane, kde k narušeniu došlo, sa mení citlivosť nôh. Teplota jednej nohy sa bude líšiť od teploty druhej nohy, je tiež možná necitlivosť prstov dolných končatín;
 • Pre pacienta je ťažké sedieť rovnomerne a keď zmeníte polohu tela, objaví sa nepohodlie.

Ak sa pri hornej časti chrbtice vyskytuje hernia, bolesť vyžaruje z ramena a ramena, môže sa objaviť bolesť hlavy a zvýši sa krvný tlak. Pri kýle na hrudi sa bolesti na hrudníku a chrbte. S prietržom bedrovej oblasti dolné končatiny trpia, bolesť spôsobuje spodnej časti chrbta, môže ovplyvniť svaly zadnej časti stehna a zadku, čo spôsobuje ich znecitlivenie..

Domáca liečba

Pri hernii chrbtice je racionálne uplatňovať iba zložité metódy boja proti tejto chorobe. Najbežnejšou liečbou vertebrálnej hernie v domácnosti sú lieky, ľudové liečivá, masáže a špeciálna gymnastika..

Liečba chrbtovej kýly ľudovými prostriedkami je povolená, ale iba vo forme doplnkovej terapie v spojení s tradičnými lekárskymi metódami.

Keď sa objavia počiatočné príznaky choroby, prvá vec, ktorú musíte urobiť, je poskytnúť pacientovi pokoj. Osoba musí ležať tak, aby sa zmiernili patogénne príznaky. Potom môže byť zahájená liečba medzistavcovej prietrže pomocou metód, ktoré môžu uvoľniť svaly chrbta a zmierniť bolesť. V ľudovom liečiteľstve existuje veľké množstvo receptov, ktoré účinne bojujú proti tejto chorobe a považujú ich za najbežnejšie..

Tuk z koní

Na plastový prúžok s rozmermi 15: 8 centimetrov s tenkými trieskami v jednej vrstve sa stanoví konský tuk. Tuk prikryte gázou a výsledný obklad aplikujte na postihnutú oblasť chrbta. Tento produkt by sa mal dva dni ukladať na chrbticu, takže polyetylén fixujeme omietkou a zabalíme vlnou šatkou..

Otepľujúca masáž

Domáca liečba je ľahká a lacná s gáfrovým olejom. Je potrebné namazať postihnutú oblasť chrbtice éterickým olejom a potom naň položiť uterák namočený v horúcom mlieku. Obklad by mal zostať na chrbte pacienta niekoľko hodín, potom musíte kvalitne masírovať chrbticu, počínajúc od zdravej stránky a končiac prietržou. Tento postup je vhodné vykonať pred spaním a doplniť ho horúcim diaforickým čajom a tabletou aspirínu.

Lekárska hlina

Ako vyliečiť kýlu hlínou? Veľmi ľahké - táto sedimentárna hornina je známa svojou schopnosťou absorbovať všetku negatívnu energiu. Mimochodom, z týchto dôvodov sa druhýkrát nepoužíva rovnaká časť hliny - mala by sa vyhodiť. Lyžica bielej alebo červenej hliny sa zmieša s 50 gramami drvených listov Kalanchoe. Pred spaním si pripravte koláč zo zmesi, položte na postihnutý stavec a držte ho asi 3 hodiny. Pravidelné opakovanie procedúry počas 7-10 dní, príznaky bolesti zmiznú a bývalá mobilita sa vráti do oblasti stavovcov..

tehla

Akokoľvek zvláštne to môže znieť, stavebné materiály, ako sú červené tehly alebo červené staré dlaždice, môžu liečiť medzistavcovú prietrž. Materiál je potrebné rozdrviť na prášok - potrebujete asi 1 polievkovú lyžicu. Do tehlovej múky pridajte 1 vaječné biele, ½ šálky bieleho vína a 1 čajovú lyžičku bieleho kadidla (drevný decht). Miešajte všetky ingrediencie, až kým sa nevytvorí homogénny kaše. Výslednú zmes používame ako obklad na bolestivú oblasť chrbtice, v liečbe pokračujeme každý deň až do úplného zotavenia.

Liečivé vlastnosti medu

Medziobratlovú herniu môžete liečiť masážami, ktoré sa vykonávajú pomocou vlastnej masti: 250 g prírodného medu, 2 tablety múmie a malá kvapka vody. Na začiatku postupu sa do oblasti vyčnievania chorého disku masírujúcimi pohybmi, po domácej medovej masti, nanáša jedlový olej. Po dobu 5 až 7 minút musíte vykonať masážne údery na chrbticu, potom utrite chrbát lieku a v teple sa obliekajte..

Chrenový obklad

Nastrúhajte stolový chren a zmiešajte ho s malým množstvom oleja lisovaného za studena. Výsledná suspenzia sa upraví na boľavé miesto a udržuje sa 20-30 minút, zakrytím chrbta lepiacou vrstvou a šatkou. Podobný účinok sa pozoruje pri čiernej reďkovke, iba doba zadržania kompresie sa potom zvýši o 15 - 20 minút.

"Horiaca zmes"

Kompresia pripravená podľa nasledujúcej receptúry pomáha dobre z vertebrálnej kýly: zmiešajte 30 gramov jemne rozdrveného cesnaku s 50 mililitrami vodky a trvajte na chladnom mieste chránenom pred slnkom po dobu jedného týždňa. Dajte gruel na bolestivé miesto chrbtice, zabalte ho do gázy, teplého šálu a pripevnite polyetylén na vrch, aby sa vytvoril efekt sauny. Po 40 - 50 minútach sa musí obklad odstrániť a utrieť suchou utierkou. Tento postup sa musí opakovať každý druhý deň počas dvoch týždňov, striedajúc sa s terpentínovými kúpeľmi.

Balneologická metóda

Prietrž s ľudovými prostriedkami je možné liečiť celkom príjemne a nie finančne drahá. Medzi účinné relaxačné procedúry patria terpentínové kúpele. Ako liečiť kýlu chrbtice pomocou terpentínovej emulzie, musí lekár objasniť, pretože táto metóda má veľa kontraindikácií..

V prípade rehabilitačnej liečby sa striedavo používajú biele a žlté terpentínové kúpele. Odporúča sa, aby čas ich prijatia začal od 5 minút, postupne by sa mal skrátiť na 20 - 25 minút. Kurz trvá jeden mesiac, ale po 7-10 dňoch si pacienti všimnú výrazného zlepšenia.

Tradičná metóda terpentínového kúpeľa pripravená doma: zmiešajte 250 gramov terpentínu, 100 gramov vodky a vopred rozdrveného mydlového roztoku (10 gramov strúhaného detského mydla sa naleje 250 ml horúcej vody). Do pripraveného kúpeľa s teplotou vody 37 stupňov je potrebné pridať iba 80 až 100 gramov získanej suroviny.

Upokojujúce čaje

Liečba medzistavcových prietrží ľudovými liečivami víta prijatie tinktúr a odvarov vo vnútri:

 • Otrubový vývar sa pripravuje takto: 1 lyžica otrúb sa varí na miernom ohni 30 minút v 0,5 litri vody. Pitie sa konzumuje teplý trikrát denne po malých dávkach.
 • Tinktúra z ruží a harmančeka sa pripravuje vo vodnom kúpeli za 10 minút s použitím rovnakého množstva prísad. Potom sa infúzia ochladí, filtruje a spotrebuje v ½ šálky pred jedlom.
 • Odvar chmeľových šištičiek varených v pomere 2 polievkové lyžice na 0,5 litra vody. Rozdeľte nápoj na 6 porcií a vypite do dvoch dní.
 • Odvar tymiánu: 1 lyžica sušenej byliny sa nalieva do pohára vriacej vody. Používa sa podobne ako odvar z chmeľu.
 • Cinquefoilová tinktúra je účinný spôsob, ako sa zbaviť choroby, ale priebeh liečby je pomerne dlhý. 300 gramov rastliny sa musí umiestniť do litrovej nádoby a naliať vodku. Po 20 dňoch bude liek pripravený. Vezmite si to trikrát denne, napriek zlepšeniu zdravotného stavu bude potrebné uskutočniť druhý kurz presne o mesiac neskôr.

Nemôžete sa zbaviť choroby počas jedného alebo dvoch sedení liečby stavcovej kýly - ide o dlhý proces obnovenia práce chrbtice. Pacient musí byť trpezlivý a musí dodržiavať všetky odporúčania, ktoré ošetrujúci lekár pripíše.

Ak je diagnostikovaná medzistavcová prietrž, liečba ľudovými prostriedkami nebude stačiť. Aby sa stav pacienta plynulo zlepšil, je potrebné do zoznamu úloh zadať komplex fyzickej terapie pre každodenné vykonávanie. Preventívne cvičenia by sa mali vykonávať pravidelne ako ranné alebo večerné cvičenia.

Je dôležité pamätať na to, že alternatívne metódy liečby nepoškodzujú zdravie a nesprávne vybratá gymnastika môže. Preto predtým, ako prejdete na terapeutické metódy liečby chrbtice doma, poraďte sa s lekárom a požiadajte ho, aby vám vykonal korekciu cvičebnej terapie špeciálne pre vás.

Výživa

V niektorých prípadoch sa vyskytuje prietrž chrbtice kvôli nadváhe. Nadmerná váha vytvára silné zaťaženie chrbtice, čím spôsobuje kompresiu medzistavcových platničiek. V tomto prípade sa liečba choroby začne prípravou správnej stravy s nedostatkom kalórií so zameraním na potraviny s vysokým obsahom bielkovín a komplexných uhľohydrátov..

prevencia

Každej chorobe sa dá ľahšie predchádzať ako bojovať proti nej. Z tohto dôvodu je potrebné prijať preventívne opatrenia, aby neexistovali otázky o tom, ako zaobchádzať s vertebrálnou kýlou. Odporúčajú sa tiež pre tých, ktorým sa podarilo vyliečiť prietrž a nie je túžba čeliť opakovaným relapsom..

Najlepšia prevencia je:

 • Pravidelné prestávky a ľahké cvičenia pri práci v kancelárii v sede;
 • Systematická reflexia kontroly polohy, najlepšie získaná od detstva;
 • Aktívny životný štýl s povinnými rannými cvičeniami a pravidelnou fyzickou aktivitou, ktorá je pre človeka uskutočniteľná.
 • Pohodlné miesto na spanie a relaxáciu. Na tento účel je vhodné získať ortopedickú matraci;

Pamätajte, že ak existuje podozrenie na prítomnosť stavcovej kýly, liečba ľudovými liekmi sa môže začať až po konzultácii so skúseným odborníkom, ktorý stanoví presnú diagnózu..

Odporúčam vám prečítať si ďalšie články na túto tému

Autor: Petr Vladimirovich Nikolaev

Lekár je manuálny terapeut, ortopedický traumatológ, ozónový terapeut. Metódy expozície: osteopatia, postizometrická relaxácia, intraartikulárne injekcie, mäkká manuálna technika, masáž hlbokých tkanív, analgetická technika, kranioterapia, akupunktúra, intraartikulárne podávanie liekov..

Difúzny výstupok disku l4-l5

Výčnelok disku krčnej chrbtice

Liečba Schmorlovej kýly bedrovej chrbtice

Plávanie s kýlou bedrovej chrbtice

Je možné vyliečiť kýlu pomocou ľudových liekov?

Výčnelok a prietrž sú výčnelky jadra disku, respektíve v priestore na disku a za ním, v oboch prípadoch spôsobujú silnú bolesť, ak dôjde ku kompresii nervu. Čím skôr zistíme primárny výčnelok, tým je pravdepodobnejšie, že medzistavcová prietrž nevystúpi v žiadnom smere. Výstup do miechového kanála je obzvlášť nebezpečný, pretože potom už existuje priame ohrozenie miechy.

Výsledný herniovaný disk je veľmi ťažko liečiteľný. Liečba sa v podstate zmení na užívanie liekov proti bolesti a vyváženie medzi záchvatmi bolesti, s túžbou oddialiť ďalšie čo najdlhšie. Pokiaľ je ale prietrž, do tej doby sú nevyhnutné záchvaty bolesti. Sklamaní metódami úradného lekárstva často začínajú pacienti hľadať alternatívnu liečbu medziobratlovej kýly.

Je ťažké jednoznačne odpovedať na otázku, či je možné nejakým spôsobom vyliečiť kýlu.

Pravdepodobne možné, ak:

 1. Toto ochorenie nie je zanedbávané
 2. Alternatívna liečba medziobratlovej hernie disku sa vykonáva podľa alternatívneho systému, ktorý sa zhoduje s cieľmi konzervatívneho lekárskeho ošetrenia: zastaviť útok bolesti, uvoľniť stlačený nerv a zabrániť opätovnému stlačeniu nervu alebo miechy.
 3. Určite viete, na čo tento alebo ten spôsob používate, viete, ako si vybrať ten, ktorý je pre vás vhodný a odmietnuť nebezpečné

A ľudové metódy pravdepodobne neprinesú hmatateľný úspech, ak:

 • Prietrž je v štádiu, keď už bola pozorovaná senzorická strata alebo ochrnutie
 • Pacient náhodne zviera akúkoľvek metódu liečby, ktorú našiel, bez toho, aby jasne vedel, k čomu bude viesť.

Alternatívne ošetrenie, napríklad lekárske ošetrenie, by malo byť primerané, opodstatnené a logické. Vyžaduje si to aj znalosti a skúsenosti.

Alternatívne metódy liečby medzistavcovej prietrže

Liečba bolesti je iba prvým krokom v boji proti hernii

Ak sa teda prostriedky „babičky“ dokážu vyrovnať s bolesťou bez toho, že by sa inak poškodili, potom sú v tomto zmysle možnosti alternatívnej metódy liečby v prvom štádiu veľké..
Úlohu protizápalových liekov zohrávajú tinktúry, odvary a masti vyrobené nezávisle.

Rastlinná medicína je dnes všeobecne uznávanou alternatívnou metódou liečby mnohých nevyliečiteľných a ťažko liečiteľných chorôb, musíte ju však používať rozumne a nezabudnite, že každá bylina, rovnako ako akýkoľvek liek, má kontraindikácie a môže byť dokonca jedovatá.

Preto, ak sa rozhodnete uchýliť sa k ľudovým liekom, je lepšie požiadať o pomoc fytoterapeuta alebo sa vopred poradiť so svojím lekárom..

Ak sa zastavíte v počiatočnom štádiu a nestaráte sa o svoj úbohý zovretý nerv, prietrže medzistavcového disku zostane bez liečby. A bez ohľadu na to, čo znamená, že ste predtým bojovali... Je zbytočné si myslieť, že pomocou tinktúr môžete „korigovať“ prietrž medzistavcových platničiek a navždy odstrániť problém s kompresiou nervu..

Manuálna terapia je ľudová metóda?

Druhá otázka, ktorá vyvstáva, je: je možné, aby ľudové liečivá dekomprimovali nerv pomocou medzistavcových prietrží?

Napodiv, je to možné.

Zrovnávače kostí sú názov manuálnych terapeutov minulosti, ktorí vedia, ako opraviť prietrž. V tomto zmysle manuálna terapia, podobne ako akupunktúra, pokračuje v tradíciách starých liečiteľov

Ale tu je problém: sotva nájdete skutočného chiropraktika uprostred dnešného nekontrolovateľného šarlatánstva a zatemnenia. Tento úžasný ľudový poznatok sa postupne stráca, spolu so smrťou posledného dedinského liečiteľa, ktorý so sebou prinesie tajomstvá remesla do hrobu..

Naopak, počet certifikovaných manuálnych terapeutov neustále rastie. Preto pri výbere manuálnej terapie alebo masáže na liečbu prietrže medzistavcovej platničky je nepravdepodobné, že by ste dnes šli za priateľom na blízku ulicu alebo niekde do dediny. Vaša cesta bude s najväčšou pravdepodobnosťou spočívať v príslušnej liečebnej miestnosti, hoci neexistuje úplná záruka, že pôjdete k skutočnému remeselníkovi.

Vyžiadajte si osvedčenie od praktického chiropraktika a zaujímajte sa o recenzie iných pacientov. Neoprávnené manuálne terapeutické sedenia môžu spôsobiť nenapraviteľné škody.

Cvičebná terapia a ľudová „fyzioterapia“

A nakoniec, tretia etapa sa považuje za hlavnú: zjednotte svoj výsledok a zabráňte návratu stavcov a diskov do predchádzajúceho stavu.

Na tento účel využívame možnosti posilnenia fyzických cvičení, hlavne ťahového, na zníženie tlaku stavcov na medzistavcovej platni a jej deformácie. Tým sa zníži aj výčnelok medzistavcovej platničky..

Cvičebná terapia sa dá nazvať aj ako druh ľudového zážitku: obyčajní ľudia, ktorí sa s touto chorobou stretli, vyvinuli mnoho komplexov a vyliečili ju pomocou denných cvičení.

Tieto dlhoročné skúsenosti prijali rehabilitačné centrá, takže dnes už nie je potrebné hľadať trénerov na strane.

Terapeutické cvičenia sú dobre kombinované s fyzioterapeutickými metódami, ktoré uvoľňujú svaly chronicky stiesnené z dôvodu neustálej bolesti a zvyšujú účinnosť cvičebnej terapie..

Takúto alternatívu k fyzioterapeutickým procedúram možno považovať za takú ľudovú liečbu herniovaných diskov, ako sú obklady a trecie masti, dráždivé a otepľovacie masti.

Kedy je účinná alternatívna liečba prietrže??

Pozitívne hodnotenie liečby hernie medzistavcových platničiek ľudovými liekmi sa môže vykonať, ak:

 1. Používate osvedčené ľudové recepty a tipy, v ktorých je stáročná skúsenosť šarlatánstva skutočne sústredená
 2. Bojujete s medzistavcovou prietržou nielen s tinktúrami, ale narazíte na ňu zo všetkých strán, v prvom rade s hlavnou vecou - dennými cvičeniami
 3. Neskúšajte slepo na liečbu podľa vlastného výberu ľudovými liekmi, ale berte do úvahy, či je pre vás vhodný

Napríklad horúce kúpele, parné kúpele, masáže, odreniny a obklady v noci sú prísne neprijateľné, ak:

 • hernia bolesť je sprevádzaná horúčkou
 • máte nejaké zjavné alebo skryté chronické patologické procesy súbežne s kýlou (infekcia, nekróza, onkológia atď.)
 • máte akútne ochorenie, ktoré má prvé príznaky horúčky

Kedy je lepšie sa uchýliť k ľudovým liekom

 1. Ak si vezmete doslova všetko, čo sa nachádza na internete, zaobchádzajte s ním nekriticky.
 2. Ak ste sami diagnostikovaná, ignorujte lekárov
 3. Nezvažujte možné kontraindikácie
 4. Nerobte komplexne, berte do úvahy prietrž hernie ako hlavný problém

Medicína už dávno prijala mnoho tradičných metód. Toto je pre vás akýsi tip:

Neponáhľajte sa do extrémov: liečte prietrž, kombinujte možnosti modernej medicíny s ľudovými liekmi

Ľudové recepty na boj proti herniovanému disku

Dekorácie na anestéziu za porušenie nervu herniovaného disku

 • Rozdrvené lístky brusnice obyčajnej (2 čajové lyžičky) nalejeme 200 g vriacej vody, povaríme vo vodnom kúpeli 10 - 15 minút, trvajte na tom, napnite. Pite štvrtinu šálky po celý deň
 • Varte jednu lyžicu tymiánu vriacou vodou a trvajte na tom, vypite 1/3 šálky trikrát denne. Zvyšnú trávu je možné použiť ako komprimáciu
 • Chmeľové šištičky (1 polievková lyžica L.) A pohár vriacej vody - nalejte, nechajte ho uvariť a po prefiltrovaní vypite trikrát 1 polievková lyžica. l.

Obklady a masti

 • Pri zápale sedacieho nervu v dôsledku kýly:
  Zmiešajte pol pohára čerstvého koreňa chrenu posekaného v mlynčeku na mäso s rovnakým množstvom strúhaných surových zemiakov a lyžice medu. Zmiešanú zmes položte na tenkú vrstvu, preložte ju na polovicu a naneste na oblasť zápalu, zakryte polyetylénom a zhora izolujte. Ponechajte ho asi jednu hodinu, napriek jeho stlačeniu. Aby ste sa vyhli silnému podráždeniu, namažte povrch chrbta slnečnicovým olejom
 • Varený bravčový tuk (200 g), nasekané korene z marshmallow (4 lyžice L.). Varte 20 minút v smaltovanej nádobe. Na záver pridajte včelí vosk (4 polievkové lyžice L.) a pár minút varte, zmes pretlaďte. Masť votrite do problémových oblastí, aby zmäkla svaly, uvoľnila kŕče a bolesť
 • Účinná masť na bolesť:
  Kockový tuk z koňa pridajte dva vaječné žĺtky a dve čajové lyžičky jódu. Naneste masť na viacvrstvovú gázu a aplikujte ju ako obklad na celý deň, zakryte ho polyetylénom a obalte obväzom.
 1. tinktúry:

Tinktúra púpavy na bolesť:
Zhromaždite asi 2 - 3 kg púpavy a stonky pretekajte iba mlynčekom na mäso. Výsledný objem šťavy sa zmiešal s rovnakým objemom čistého alkoholu. Trvajte na tom, 10 dní v chladničke. Zmes sa votrie na boľavé miesto po dobu 10 dní, po 10-dňovej prestávke sa opakujeme znova, čím sa dokončí jeden chod. K dispozícii sú tri kurzy.

Trenie s ischias:

 • Zmiešajte alkoholovú tinktúru z bieleného (2 lyžice L.), ant alkoholu (4 lyžice L.), nakrájaných gaštanov konských (2 lyžice L.) a gáforového oleja (2 lyžice L.). Pri bielení je potrebné postupovať opatrne, pretože ide o jedovatú rastlinu. Pred trením zmes zahrejte. Môžete pridať ešte jednu polievkovú lyžicu Eskuzanu (lekáreňová tinktúra z gaštanových kvetov), ​​tinktúra z bielej akácie a orgovánu
 • Rozdrvené korene kostrovej kosti (2 diely), listy a hlavy indickej cibule (jedna časť), premiešajte a nalejte vodku 40 ̊ (tri diely vodky na jednu časť zmesi, nechajte najmenej 3 dni. Votrite do postihnutej oblasti

Cinquefoil tinktúra (na vonkajšie aj vnútorné použitie):
Nalejte do vodky 300 g saberfish a trvajte tri týždne na suchom a tmavom mieste a pravidelne pretrepávajte nádobu. Vezmite 1 polievkovú lyžicu. l za deň, miešanie tinktúry s trochou vody

Liečba jogy medzistavcovej prietrže s niekým je tiež ľudovým liekom

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Pupočná prietrž pred porušením je sprevádzaná úplnou absenciou bolesti a nepohodlia. Čím viac sa tým dostane, tým vyššie je riziko nepríjemných pocitov a bolesti.
Fyzioterapia SMT alebo ampipulázová terapia je moderná metóda fyzioterapie, ktorá spočíva v pôsobení sínusových prúdov na biologické tkanivá.
V snahe vytvoriť podmienky pre zdravý normálny rast a vývoj dieťaťa sa rodičia stretávajú s rôznymi detskými chorobami. Umbilická hernia u detí je častým javom, pomerne častou patológiou.