loader

Hlavná

Žalúdok

Metódy liečenia kýly ľudových prostriedkov bedrovej chrbtice

Liečba prietrže lumbálnej chrbtice ľudovými prostriedkami sa uskutočňuje spolu s použitím konzervatívnej terapie. Domáce opravné prostriedky nemožno použiť ako primárne opatrenie, napr líšia sa v menej výrazných akciách a pozitívny výsledok nie je vždy zabezpečený rýchlo.

Môžete použiť ľudové prostriedky na vonkajšie a vnútorné akcie.

Môžu sa použiť prostriedky vonkajšej a vnútornej akcie. Pokiaľ ide o účinnosť, sú podobné, iba prvý eliminuje príznaky a druhý ovplyvňuje príčinu patológie. Preto by sa pri použití prostriedkov systémovej činnosti (odvar, infúzia) nemalo počítať s okamžitým výsledkom.

fyzioterapia

Hlavným pravidlom cvičenia je, že záťaž chrbtice by mala byť mierna. Vyhnite sa ostrým pohybom: zákruty, zákruty. Dynamické cvičenie môže tiež bolieť. Cieľom cvičebnej terapie je posilnenie svalového korzetu, ktorý poskytuje podporu chrbtice. Výsledkom je, že záťaž je prerozdelená a má rovnomerný účinok, tlak na zasiahnutý disk sa znižuje, čo zase pomáha zastaviť rozvoj vzdelávania..

Existuje veľa rôznych cvičení. Príklad:

 • počiatočná poloha - dôraz na rovné ruky a nohy ohnuté na kolenách, v tejto polohe sa musíte pohybovať bez ohýbania rúk, zatiaľ čo chrbtica by mala zostať rovná;
 • východisková poloha je rovnaká ako v predchádzajúcom prípade; je potrebné zdvihnúť ľavú ruku a pravú nohu, robí sa to súčasne a musíte končatiny držať na najvyššom bode niekoľko sekúnd, potom sa menia;
 • je potrebné zaujať vodorovnú polohu, nohy sú mierne ohnuté v kolenách, napínajú svaly brušnej dutiny, po niekoľkých sekundách sa musia uvoľniť a cvičenie zopakovať;
 • je potrebné ležať na podlahe, nohy rovné, ramená natiahnuté pozdĺž tela, dolná časť chrbta (v lumbosakrálnej oblasti) sa zdvíha a udržuje na najvyššom bode niekoľko sekúnd.

Je potrebné zaujať vodorovnú polohu, nohy sú mierne kolené.

Trakcia chrbtice

Výhodou tejto metódy je zväčšenie vzdialenosti medzi stavcami, schopnosť obnoviť ich prirodzenú polohu. Výsledkom je, že kompresia poskytovaná herniovým výstupkom na okolité tkanivá je výrazne znížená: bolesť a opuch prechádzajú. Tento spôsob má nevýhodu - pravdepodobnosť poranenia, napríklad prasknutie mäkkých tkanív podporujúcich chrbticu, porušenie integrity vlákien vláknitého prstenca..

Súčasne sa stav tela zhoršuje: bolesť zosilňuje, v poškodenej oblasti sa vyvíja zápalový proces.

Dostupné trakčné metódy:

 • hardvér - v tomto prípade je obnovenie prirodzenej polohy stavcov zabezpečené dodatočnou záťažou vo forme záťaže, ktorá sťažuje telo pacienta;
 • antigravitácia - v tomto prípade sa používajú simulátory, ktoré obnovujú polohu stavcov, ktorá sa vykonáva prirodzeným spôsobom bez vystavenia tretím stranám.

Tieto možnosti predstavujú metódu suchej trakcie..

Môže sa tiež vykonať postup, pri ktorom je telo pacienta ponorené do vody..

Táto metóda je najmenej bolestivá, zatiaľ čo naťahovanie sa vykonáva jemne, pravdepodobnosť zranenia.

masáž

Účelom procedúry je posilnenie svalov chrbta, stimulácia biochemických procesov v tele. Používajú sa rôzne zariadenia:

 • ihlový valec alebo guľa;
 • aplikátor Lyapko a Kuznetsova.

Tieto metódy sa dajú použiť doma. Je potrebné si uvedomiť, že po odstránení príznakov exacerbácie sa odporúča masáž.

Okrem toho sa používa aj technika založená na manuálnych technikách. Vykonáva sa klasická masáž alebo - pomocou medu.

Okrem toho sa používa aj technika založená na manuálnych technikách, napríklad klasická masáž.

obklady

Účelom týchto postupov je zahriať tkanivá v postihnutej oblasti. Súčasne sa používajú domáce lieky rôznych štruktúr (oleje, alkoholické výrobky, masti vyrobené na mieru). Recepty sa vyberajú na základe klinického obrazu. V niektorých prípadoch (so zápalom) je zahrievanie zakázané. Pri použití obkladov sa účinné látky dodávajú na poškodený disk rýchlo, pretože aplikovať priamo na postihnutú oblasť kože, preniknúť cez póry. Z tohto dôvodu sa symptómy eliminujú okamžite po zákroku.

Tinktúry a odrezky

Takéto alternatívne spôsoby liečby kýly bedrovej chrbtice sú určené na systémové použitie, t.j. pravidelný.

Infúzie a odvary sa pripravujú z rastlinných komponentov. Medzi nimi:

 • šabľová bažina;
 • Kalanchoe;
 • ďatelina biela;
 • pelargónie atď.

Môžete si pripraviť tinktúru na báze alkoholu. Takéto prostriedky nápravy majú obmedzenia, napríklad sa nemôžu používať počas tehotenstva a laktácie.

Ľudové recepty

Lieky na vonkajšie a vnútorné použitie v domácnosti sa rovnako ľahko pripravujú. Rozdiel medzi nimi je trvanie prípravy. Prostriedky určené na vnútorné použitie sa teda čerpajú niekoľko hodín. Príprava liekov na báze alkoholu trvá dlhšie: 1 až 3 týždne.

Na vonkajšie použitie

Táto skupina zahŕňa obklady, drviny, pleťové vody.

Recepty, ktoré poskytujú účinné ošetrenie:

 1. Odoberie sa konský tuk (300 g). Mieša sa s domácimi vajcami (2 ks) a jódom (2 lyžičky), potom sa rovnomerne rozloží v bedrovej oblasti. Horný kryt z polyetylénu a teplej látky. Trvanie liečby je 1 až 2 dni.
 2. Červená hlina. Zrieďte vodou a hnette, kým sa nevytvorí mäkká homogénna hmota. Potom sa vytvorí malá vrstva, zabalená do gázy a zahreje sa na +37 ° C. Stlačenie sa aplikuje na bedrovú chrbticu, pevné. Musí sa uchovávať, kým nie je úplne suchý..
 3. Masť z koreňa kostnej kosti. Koreň rastliny v množstve 500 g je rozdrvený. Potom sa pridá vopred roztavený bravčový tuk (300 g) a zmes sa varí 40 minút. V ďalšej fáze sa kombinuje so zmäkčenou borovicovou živicou (600 g) a lieky naďalej miznú 10 minút. Masť sa používa po dobu 1 mesiaca, ošetrenie chrbta 2-krát denne.
 4. Med (100 g) a múmia (1 tableta). Zložky je potrebné zmiešať, ale múmia sa najskôr zmäkčí vo vode (1 lyžička). Pred použitím tohto produktu sa zadná časť potiera jedľovým olejom.
 5. Cesnaková tinktúra. Zoberte si zuby v množstve 300 g, čisté, obrúsené. K suspenzii sa pridá 150 ml alkoholu. Zmes sa trvá 10 dní na tmavom mieste. Nádoba musí byť uzavretá. Použitím zmesi sa vyrobí obklad, ktorý sa musí skladovať 1 hodinu, zakrytý polyetylénom a prírodnou textíliou. Procedúra sa vykonáva každý druhý deň..
 6. Pripravte obklad kamenného oleja. Vezmite 1 lyžičku. tento produkt, 150 ml vody, 100 ml vodky. Gáza namočená v medicíne je umiestnená na chrbte. Zhora je toto miesto pokryté polyetylénom. Procedúra sa najlepšie vykonáva pred spaním; obklad sa ponechá cez noc.
 7. V rovnakom množstve zmiešajte med a propolis. Výsledným liekom trú chrbát, robia masáž: pritlačia dlane a ostro ich odtrhnú.

Propolis sa môže používať na masti na trenie chrbta.

Je možné ošetriť postihnutú oblasť rôznymi olejovými látkami. Vyznačujú sa veľkým množstvom živín. Napríklad sa často používa brezový olej..

Na vnútorné použitie

 1. Tinktúra z koreňa kostrava. Vezmite 2 lyžice. suché suroviny a 2 šálky vodky. Zmes sa nechá stáť na tmavom mieste počas 20 dní a potom sa trikrát denne 30 minút pred jedlom odoberie 10 kvapiek. Trvanie kurzu - 1 mesiac.
 2. Vezmite 1 polievkovú lyžicu. otruby. Toto množstvo bude vyžadovať 2 šálky vody. Zmes sa varí 30 minút. Pripravený bujón by sa mal brať pravidelne trikrát denne po 50 g. Na zlepšenie jeho chuti pridajte 1 polievkovú lyžicu. med.
 3. Vezmite 2 lyžice. šípky. Musia byť naplnené vodou (0,5 l). Tento liek je varený; po varení musíte počkať 15 minút a vypnúť kachle. Aby sa zlepšila kvalita vývaru, trvá na tom, aby trvala cez noc. Namiesto čaju musíte piť lieky.
 4. Vezmite 1 šálka lila kvetov, pridajte 0,5 l vodky. Nástroj sa podáva infúziou počas 10 dní. Konzumuje sa trikrát denne, 30 kvapiek pred jedlom.
 5. Budete potrebovať harmančekové kvety, lipu, šípky. Komponenty sa 1 lyžička, nalejte 1 šálka vriacej vody. Nástroj sa nadávkuje, až kým nevychladne na izbovú teplotu. Tento liek musíte používať trikrát denne na 1/3 šálky.

Harmanček je vhodný na infúziu.

sprisahania

Ako doplnok k liekovej terapii sa môžu použiť alternatívne medicínske metódy. Konšpirácia prináša úľavu za predpokladu, že pacient verí v silu uzdravenia týmto spôsobom. Medzitým medziobratlové hernie rituály dolnej časti chrbta by sa mali vykonávať na klesajúcom mesiaci.

Spoločné sprisahanie pre cukor. Zároveň by sa mal na spodnú časť chrbta vložiť kúsok rafinovaného cukru zvlhčený malým množstvom vody, ktorý hovorí: „Keď zem zoberie vodu, cukor vypláchne prietrž a vytiahne ju do seba. Z nervov a kostí, z tukov a kože. Okamžite zdvihne a nenechá nič. Otrok (meno pacienta) odmietne uzol, rozdá telo od chrbta. Boky, rebrá, spodná časť chrbta a späť sú čisté. Celá koža, krv a kosti.

Potom sa cukor rozpustí vo vode, ktorá sa naleje.

Čo prispieva k rýchlemu zotaveniu dolnej časti chrbta?

Spolu s vykonávaním konzervatívnej liečby a používaním domácich liekov by ste mali dodržiavať odporúčania:

 • znížiť zaťaženie chrbta, v nadchádzajúcich mesiacoch po exacerbácii nezaťažovať viac ako 3 kg, opustiť ťažkú ​​fyzickú prácu 1 rok;
 • normalizovať výživu, jesť viac ovocia, zeleniny, obilnín, t. potraviny obsahujúce vlákninu a živiny;
 • zbaviť sa zlých návykov (alkohol, fajčenie);
 • zapojiť sa do terapeutických cvičení, ktoré posilnia svaly chrbta;
 • vyhnúť sa prievanu, vystaveniu nízkej teplote;
 • korzet pravidelne noste, najmä ak plánujete mierny nárast záťaže.

recenzia

Vladislav, 39 rokov, Samara

Nie som fanúšikom lekárov. Moja žena sotva poslala na MRI. Predpísal veľa liekov. Na skrátenie zoznamu som použil ľudové liečivá, najmä tukový tuk. Je to skvelý liek, hovorím vám. Bolesť zmizla v ten istý deň. Obal by sa mal nosiť takmer 2 dni, ale výsledok sa oplatí. Drogy tiež pomáhajú, ale ak tiež používate domáce prostriedky, náklady na liečbu prietrže sa znížia.

Galina, 33, Omsk

Preferujem neagresívne metódy, a tak som s potešením používal ľudové recepty. Páčilo sa mi, že účinok komprimácie sa zakladal na mede a múmii. Okrem toho som išiel na ďalšiu masáž. Zlepšuje sa stav prietrže. Ale pred použitím, musíte sa poradiť s lekárom, aby to nepreukázalo horšie.

Liečba prietrže lumbálnej chrbtice ľudovými prostriedkami

Medzistavcová kýla v bedrovej oblasti je vážnym ochorením, ktorého vývoj je sprevádzaný bolestivými pocitmi v tejto oblasti, obmedzením pohybov a inými chorobami. Najčastejšie sa vyvíja na pozadí osteochondrózy - poškodenie stavca, s patologickými procesmi v medzistavcových platničkách. Ako liečiť prietrž v dolnej časti domu - to je otázka, ktorú si kladú mnohí ľudia trpiaci touto patológiou. Pacienti len zriedka vyberajú chirurgickú liečbu. Všeobecný liečebný režim pre medzistavcové prietrže zahŕňa priebeh liekovej terapie, fyzioterapeutické cvičenia a fyzioterapeutické procedúry. Pred začatím liečby je však potrebné zistiť, prečo sa takáto patológia vyvinula.

Ak sa vyskytne prietrž bedrovej chrbtice, ďalšou možnosťou liečby je liečba ľudovými liekmi. S touto patológiou sa objavujú intenzívne bolestivé pocity, ktoré sú sprevádzané obmedzením pohybov chrbta a bokov. Najprv sa vykoná dôkladná diagnostika celej chrbtice. Rádiografia, počítačová tomografia, magnetická rezonancia sú predpísané lekárom. Terapia je predpísaná vzhľadom na závažnosť a štádium choroby.

Fyzioterapeutické cvičenia sa predpisujú tak počas liečby bedrovej prietrže, ako aj počas rehabilitačného obdobia po chirurgickom odstránení vzdelania. Okrem fyzioterapeutických cvičení sú predpísané masáže, manuálna terapia a extrakcia hrebeňa pomocou špeciálnych ortopedických pomôcok. Vďaka takýmto metódam dosahujú určitý účinok a alternatívne metódy liečby môžu tieto metódy terapie dopĺňať, aby sa dosiahlo odstránenie exacerbácie..

Liečba kýly pomocou ľudových prostriedkov sa odporúča kombinovať s konzervatívnou látkou, aby sa dosiahol trvalý účinok. Pred použitím akýchkoľvek prostriedkov sa odporúča, aby ste sa najskôr poradili so svojím lekárom, dohodli sa s ním na liečebnom režime, pretože v závažných štádiách sú všetky metódy neúčinné, je predpísaná iba chirurgická liečba bedrovej prietrže.

aplikácia

Hlinené zábaly sa používajú na liečbu bedrovej medzistavcovej prietrže. Podľa odborníkov má takýto nástroj adsorpčné vlastnosti. Jeden obklad sa použije raz, po ktorom sa vyhodí. Malý plochý koláč je vyrobený z hliny, zahrievaný. Ďalej sa odporúča aplikovať ju vo forme aplikácie na postihnuté miesto, prikryť celofánom alebo lepiacou fóliou navrchu. Ak sa chcete zbaviť prietrže, odporúča sa použiť červenú hlinku.

Liečba zahŕňa aplikáciu akéhokoľvek živočíšneho tuku, niekoľkých kvapiek jódu a čerstvého žĺtka. Dôkladne premiešajte všetky ingrediencie, počkajte, kým stvrdne. Hotová kompozícia sa nakrája na malé prúžky, vloží sa do bandáže, výsledný koláč sa upevní na boľavé miesto. Liečba kýly alternatívnymi metódami zahŕňa spracovanie masti vlastnou rukou. Na jeho prípravu si zakúpte nasledujúce komponenty:

 • Arnické liečenie;
 • palina;
 • kostihoj;
 • Suché nasekané chmeľové šišky;
 • Gaštanové semená;
 • Čerstvo vylisovaná šťava z mladého Kalanchoe.

Suché suroviny sa zmiešajú, pridá sa malé množstvo olivy alebo iného oleja, niekoľko kvapiek extraktu z jedle, tokoferolacetát. Namažte masť hotovou masťou. Vďaka tomuto nástroju môžete pomôcť pri odstraňovaní zápalových procesov.

Liečba chrbtice ľudovými prostriedkami spočíva v použití masti vyrobenej z týchto zložiek:

 • Koreň kostry;
 • Borovicová šťava;
 • Bravčový tuk;
 • vodka.

Drvina z koreňa hlúbovej kosti mletá v mlynčeku na mäso alebo v mixéri, roztavenom bravčovom tuku. Zmiešajte prísady, pridajte roztavenú gumu, zmes varte asi 10 minút pri nízkej teplote. Pridajte mesačný svit alebo alkohol, varte ďalších 10 minút. Počkajte, kým kompozícia nevychladne, ošetrite bolestivé oblasti.

tinktúry

Súbežne s použitím mastí, obkladov, aplikácií môžete na prípravu tinktúr na orálne použitie použiť ľudové liečivá. Populárnym liekom je kostrová tinktúra. Používa sa na lokálne čistenie a vo vnútri. Koreň kostola je drvená, v surovinách znižuje med. Zmieša sa. Používajte každý deň na lačný žalúdok 10 dní. Potom si urobte krátku prestávku a zopakujte kurz dvakrát.

Vďaka materskej kašičke sa lieči medziobratlová hernia a zvyšuje sa odolnosť proti vírusom a choroboplodným zárodkom..

obklady

Miestne môžete použiť brúsenie a obklady. S ich pomocou nie je dolná časť chrbta tak intenzívna, zápal sa znižuje. Nalejte strednú hlavu cesnaku pohárom etanolu alebo mesačného svitu. Nechajte to stáť 10 dní. Výsledný produkt sa aplikuje ako aplikácia na choré stavce, vrchný celofán a potiahnutý poťahom. Počkajte 60 minút. Ďalej sa používa aplikácia s účasťou propolisu a jedu včiel. Takýto nástroj pomáha neutralizovať bolesť..

Kýla chrbtice sa úspešne lieči mletím na báze múmie a medu. Komponenty sú zmiešané, aplikácia je aplikovaná na chrbát, vopred namazaná jedľovou kapucňou. Medzistavcovú oblasť postihnutú prietržou môžete trieť takým spôsobom, ako je výťažok z mladých listov brezy, koreňov kostnej kosti. Ale také lieky môžu vyvolať alergickú reakciu, takže pred použitím je potrebné sa uistiť, že neexistuje alergia, dať kvapku oleja na chrbát lakťa a počkať niekoľko hodín.

Apitherapia sa osvedčila veľmi dobre. Vďaka lekárskym bodnutím včely sa môže stav keratín úplne vyliečiť. Všetky liečebné metódy musia byť schválené ošetrujúcim lekárom, samoliečba sa neodporúča bez predchádzajúcej konzultácie s odborníkom.

vane

Aby ste sa zbavili nepríjemného ochorenia, môžete súčasne viesť terapeutické kúpele pomocou infúzie cesnaku a terpentínu naplneného mesačným svitom. Takáto kompozícia sa v malom množstve ponorí do vopred naplneného horúceho kúpeľa.

Užitočná kúpeľňa sa pripravuje s použitím tohto zloženia:

 • Detské mydlo;
 • Vriaca voda;
 • Salicylový alkohol;
 • terpentín.

Zmiešajte všetky ingrediencie, pridajte 3 dezertné lyžice do naplneného horúceho kúpeľa. Procedúra trvá prvýkrát najviac 10 minút, pričom táto lehota plynule stúpa na štvrť hodiny. Vďaka ľudovým liekom je možné doplniť terapiu, posilniť imunitu, zlepšiť krvný obeh, znížiť intenzitu bolesti, aktivovať procesy regenerácie buniek.

Odporúčam vám prečítať si ďalšie články na túto tému

Autor: Petr Vladimirovich Nikolaev

Lekár je manuálny terapeut, ortopedický traumatológ, ozónový terapeut. Metódy expozície: osteopatia, postizometrická relaxácia, intraartikulárne injekcie, mäkká manuálna technika, masáž hlbokých tkanív, analgetická technika, kranioterapia, akupunktúra, intraartikulárne podávanie liekov..

Difúzny výstupok disku l4-l5

Výčnelok disku krčnej chrbtice

Liečba Schmorlovej kýly bedrovej chrbtice

Plávanie s kýlou bedrovej chrbtice

Liečba medzistavcovej prietrže pomocou ľudových prostriedkov

Terapia prietrže medzistavcovej platničky iba pomocou ľudových receptov môže byť sotva účinná. Tieto metódy však dokonale doplnia všeobecný priebeh liečby predpísaný lekárom. Výskyt takejto situácie, keď je tradičná medicína jediným spôsobom, ako vyliečiť prietrž, je možný iba vtedy, ak konzervatívna liečba neprináša ovocie a chirurgický zákrok je neprijateľný..

Napriek tomu existuje veľa skutočných príkladov, keď bola liečba medzistavcovej prietrže ľudovými prostriedkami úspešná. Pacienti zotavení sa vyvíjaním špeciálnych gymnastických cvičení pre seba; pravidelne navštevovať chiropraktikov; uchýliť sa k pomoci hirudo- a reflexológie.

Populárne metódy alternatívnej terapie prietrže

 • Malú hrudku nasiaknutej červenej hliny je potrebné zahriať, zabaliť do gázy, aby sa nerozpadla, a aplikovať na prietrž na chrbticu. Bandáž môžete pripevniť pomocou omietky alebo lepiacej fólie.
 • Nechajte komprimovať, až kým hlina úplne nevyschne.
 • Masť z múmie a medu zmierňuje bolesť dobre. Múmiu je potrebné rozpustiť podľa pokynov a zmiešať s medom v pomere 100: 1. Potom sa zmes trie na boľavé miesto predtým zvlhčené jedľovým olejom.
 • Tuk koní tiež pomáha v boji proti medzistavcovej prietrži. Je potrebné jemne vytlačiť tuk na zábal, prikryť ho kusom prírodného tenkého tkaniva a prilepiť na prietrž. Po niekoľkých hodinách bude účinok zrejmý a pacient bude cítiť úľavu.
 • Cinquefoilová tinktúra sa považuje za univerzálny liek, ktorý sa môže denne užívať lyžičkou denne alebo sa môže aplikovať navonok ako mletie.
 • Medové masáže stimulujú krvný obeh v postihnutej oblasti, najmä v kombinácii s bylinkovým trením. Preto je možné tieto metódy používať súčasne, pred masážou, trením pokožky tinktúrami z ľubovníka bodkovaného, ​​kostry alebo brezy..
 • Trenie na základe alkoholu a cesnaku pomáha, ktorý musí byť najskôr vylúhovaný, a potom opatrne votrieť do boľavého miesta..
 • Terpentínové kúpele zmierňujú bolesť a kŕče. Potrebujete 10 gr. nastrúhané mydlové varné vody, potom zmiešajte so 100 g. alkoholu a jednej poháre terpentínu. Výsledná zmes sa musí nariediť v teplej vode a začať kúpať od 10 minút.
 • Kalanchoe pomôže zbaviť sa prietrže v krčnej chrbtici. V noci stačí na postihnutú oblasť aplikovať list rastliny. Predbežná fólia sa odstráni z listu.
 • Trvác na tom, že koreň kostnej kosti v slnečnicovom oleji trvá 10 dní, získate vynikajúci regeneračný prostriedok pre chrupavku. Je dôležité dodržať pomer 50 g. koreň na 0,5 litra oleja.
 • Odvar z osiky kôry pomáha eliminovať bedrovú prietrž. Do jednej poháre vody je potrebné pridať lyžicu kôry a hodinu variť. Potom sa vývar môže vypiť až štyrikrát denne.
 • Ako nápoj sa používa odvar z kôstkových kôstok, ktoré sa musia variť podľa predchádzajúceho receptu a trvajú najmenej 4 hodiny..
 • Cinquefoilová tinktúra by sa mala riediť vodou a užívať trikrát denne pred jedlom. Zmes môžete pripraviť zmiešaním 100 g. Cinquefoil a liter alkoholu 40%. Tinktúra sa pripravuje na tri týždne.
 • Predchádzajúci recept môžete diverzifikovať pridaním ďateliny trávy, nezrelých semien hemlock alebo koreňa elecampane do saberfish. Iba túto možnosť nie je možné prijať ústne. Táto zmes sa môže vtierať iba do postihnutej oblasti.

V žiadnom prípade by sa toto ochorenie nemalo podceňovať. Medzistavcová kýla, ktorá nebola riadne liečená, je postihnutá zdravotným postihnutím a úplnou stratou citlivosti v končatinách..

Odporúčame vám sledovať video o tom, ako vyliečiť kýlu chrbtice a nezostať zdravotne postihnutých? Rozhovor s profesorom I. M. Danilovom:

Ľudové lieky na liečbu bedrovej medzistavcovej prietrže

Liečba medzistavcovej prietrže bedrovej kosti pomocou ľudových prostriedkov a / alebo liekov je predpokladom na uzdravenie. Keďže je ochorenie dosť závažné, liečba by mala byť primeraná. V boji proti chorobe sa často používajú recepty tradičnej medicíny, pretože majú takmer horšiu účinnosť ako moderné lieky..

Stručne o chorobe

Ochorenie je výsledkom degeneratívneho dystrofického procesu, ktorý ovplyvňuje bedrovú oblasť a spôsobuje silné ostré bolesti v tejto časti chrbta. Ochorenie je celkom bežné, najmä u mužov starších ako 30 rokov. Berúc do úvahy podstatu patológie, je potrebné zdôrazniť, že choroba je spôsobená prasknutím stavcov, čo môže byť z viacerých dôvodov.

príčiny

Medzi hlavné faktory, ktoré môžu spôsobiť rozvoj patológie, patria:

 • sedavý spôsob života;
 • nadváha;
 • sedavá práca;
 • pokročilý vek;
 • poranenia miechy;
 • veľká fyzická námaha.

príznaky

Medzistavcová prietrž bedrovej oblasti sa dá určiť podľa nasledujúcich príznakov:

 • silná bolesť v bedrovej oblasti;
 • slabosť dolných končatín;
 • obmedzený pohyb;
 • strelecké bolesti;
 • pocit brnenia v dolnej časti tela;
 • možná znecitlivenie niektorých oblastí nôh a chodidiel (zvyčajne palec).

Príznaky budú závisieť od toho, čo presne spôsobilo ochorenie a od štádia vývoja choroby. Niektoré môžu mať iba jeden príznak, zatiaľ čo iné môžu mať niekoľko. Všetko individuálne.

Ak existuje podozrenie na patológiu, je lepšie poradiť sa s lekárom a podrobiť sa vyšetreniu. Po presnej diagnóze lekár predpíše liečebný režim a podrobne odpovie na otázku, ako účinne liečiť prietrž. Môže byť predpísaná kombinácia liekov a tradičných lekárskych predpisov. Je potrebné posledný spôsob liečby podrobnejšie prebrať a zvážiť najobľúbenejšie a najpoužívanejšie recepty.

Všeobecná charakteristika tradičnej medicíny

Liečba medzistavcovej prietrže neliečením zahŕňa použitie jedného alebo viacerých z nasledujúcich:

Ak chcete pripraviť akýkoľvek liek, musíte prísne dodržiavať recept a pred použitím sa poraďte s lekárom. Je lepšie nezavádzať samoliečbu s herniou bedrovej chrbtice, pretože zanedbaná a neúčinná liečba môže viesť k zdravotnému postihnutiu..

Pri použití tradičných metód liečby je hlavnou vecou dodržiavanie pitného režimu. To je veľmi dôležité, pretože dostatočné množstvo tekutiny v tele zlepšuje pružnosť a elasticitu hlavných charakteristík chrbtice. Norma spotreby vody je 1,5 - 2 litre za deň, nie menej.

Dôležitá je aj strava. Ak sa chcete zbaviť prietrže, malo by byť menu pestré a bohaté na užitočné prvky. V potrave musia byť obsiahnuté bielkoviny rastlinného a živočíšneho pôvodu, vápnik, fosfor, horčík a draslík.

Pri výbere výrobkov je lepšie uprednostniť surové výrobky alebo výrobky, ktoré prešli minimálnym spracovaním (napríklad v pare). Tukovým a vyprážaným potravinám je najlepšie sa vyhnúť alebo ich minimalizovať..

Kombinácia adekvátnej liečby prietrže lumbálnej chrbtice s princípmi správnej výživy zefektívni terapiu.

Konský tuk, hlina a med v boji proti bedrovej prietrži

Veľmi dobrý prostriedok na zmiernenie bolesti je možné pripraviť doma pomocou minimálneho množstva produktov. Na obklady potrebujete koňský tuk (200 ml), jód (2 lyžice) a 2 žĺtky. Všetky zložky sú zmiešané tak, aby sa hmota stala homogénna, a nanesie sa na boľavé miesto (pod ňou by mali byť 2 vrstvy gázy, aby zmes neprišla do priameho kontaktu s pokožkou). Horný kryt s kúskom hustého tkaniva a upevnite ho. Musíte nosiť obklad 24 hodín. Potom zmenia obväz. Použitie tohto spôsobu liečby trvá 10 dní.

Ďalším ľudovým liekom, ktorý sa dá použiť na patológiu bedrovej chrbtice, je otepľujúci ílový koláč. Recept je veľmi jednoduchý. Mokrý červený íl vytvára malý koláč. Ďalší krok: je zahrievaný, zabalený do kúska tkaniva a aplikovaný na boľavé miesto. Potom prikryte fóliou a zafixujte. Taký tortu budete musieť nosiť, až kým sa hlinka nezačne rozpadať.

Podľa pacientov je tento liek celkom účinný a je schopný vyliečiť prietrž v prvých štádiách choroby. Z kontraindikácií - exacerbácia ochorenia a zvýšený zápal.

Pri diagnostike vertebrálnej prietrže lumbálnej chrbtice sa môžu recepty medu použiť na zníženie prejavov choroby. Pred použitím sladkého výrobku sa však musíte uistiť, že pacient naň nie je alergický. V opačnom prípade sa situácia môže zhoršiť. Existujú také recepty:

 1. Na mletie použite zmes múmie a medu v pomere 1: 100. Na prípravu buničiny sa múmia rozpustí v malom množstve vody a potom sa pridá med. Pred spaním vytrite miesto prietrže takým prostriedkom, nezabudnite ho zohriať. Takýto nástroj sa považuje za jeden z najúčinnejších..
 2. Najprv musíte postihnuté miesto rozdrviť terapeutickým masážnym olejom z ľubovníka bodkovaného, ​​brezy alebo jedle a potom medom nanášať potľapkávacími pohybmi, až kým sa bolesti nezosilnia. Keď sa absorbuje med, je potrebné driekovú oblasť namazať šabľou a zabaliť.
 3. Trenie propolisom a včelím jedom pomôže zmierniť bolesť.

Pomocou takýchto ľudových prostriedkov môžete dosiahnuť dobré výsledky.

Iná alternatívna medicína

Stále je možné použiť prostriedky, ktoré sa musia brať ústne:

 • urobte odvar z osiky (30 g trávy na 250 ml vriacej vody) a používajte ju štyrikrát denne po jedle;
 • odvar z listov kôstkovej kôstky sa pripravuje z 30 g trávy a 250 ml vriacej vody (trvajú 4 hodiny) a konzumuje sa pred jedlom.

Môžete tiež urobiť obklad z listu Kalanchoe. Horná fólia sa odstráni z povrchu fólie a upevní sa na správnom mieste. Držte celú noc.

Môžete tiež použiť recepty založené na cesnaku. Na prípravu vody budete potrebovať rozdrvený cesnak (400 g) a vodku (250 ml), ktoré sa nechajú vylúhovať 10 dní. Aplikácia sa vykonáva na postihnuté miesto a udržuje pleťové mlieko na pokožke nie dlhšie ako jednu hodinu. Mal by sa používať každý druhý deň..

Pri diagnostikovaní bedrovej prietrže je liečba ľudovými prostriedkami zameraná predovšetkým na zmiernenie bolesti a obnovenie mobility. Bez ohľadu na to, aký nástroj pacient používa, konzultácia so špecialistom bude nevyhnutnou podmienkou účinnej liečby.

Čo je medziobratlová kýla a ako sa s ňou liečiť?

Medzistavcové platničky spájajú stavce ľudskej kostry. Vďaka nim je chrbtica odolná a flexibilná..

Medzistavcová prietrž je prasknutie vláknitého prstenca, ku ktorému dochádza v dôsledku posunu buničitého jadra medzistavcového disku..

Okrem toho jeho obsah tečie do miechového kanála.

Všeobecná charakteristika ↑

Medzistavcový disk je doska z vlákien a chrupavky, v strede ktorej je želatínové jadro obklopené hustým vláknitým kruhom spojivového tkaniva..

Elastické jadro disku pôsobí ako tlmič nárazov a silný krúžok ho udržuje vo svojich prirodzených hraniciach, čím bráni šíreniu a vydutiu jadra pod tlakom hmotnosti ľudského tela..

V dôsledku mnohých škodlivých faktorov však vláknitý kruh stráca svoju pevnosť a praskliny, v dôsledku čoho pulpózne jadro disku vstupuje do miechového kanálika a vedie ku kompresii nervových procesov..

Obrázok: Zdravá disková a medzistavcová prietrž

Poškodenie nervových procesov a koreňov určitej časti chrbtice spôsobené medziobratlovou prietržou vedie k bolesti a nesprávnemu fungovaniu orgánov, za ktoré je zodpovedná táto časť..

 • Bedrová medzistavcová prietrž spôsobuje bolesť nôh.
 • Kýla vytvorená v hrudnej oblasti narúša srdce a dýchacie orgány.
 • Cervikálna kýla vyvoláva výskyt bolesti hlavy a bolesti rúk.

Smer vydutej prietrže je veľmi dôležitý.

Najnebezpečnejším je vyčnievanie prietrže smerom k mieche, pretože jej zranenie môže viesť k smrti.

Medzistavcové prietrže ↑

Liečba medzistavcovej prietrže závisí od jej umiestnenia, veľkosti, výskytu komplikácií a štádia vývoja.

Moderná medicína ponúka dve metódy liečby: chirurgickú a alternatívnu. Nie je možné jednoznačne potvrdiť účinnosť jednej z nich a zbytočné druhej.

Medzi alternatívne spôsoby liečby patria:

 • Masáže, fyzioterapeutické cvičenia, procedúry napínania miechy;
 • Príjem protizápalových liekov a liekov proti bolesti (najmenej 3-4 týždne);
 • Nosenie mäkkého korzetu;
 • Novokainická blokáda;
 • Elektroforéza s liečbou bolesti;
 • Terapia DMV, magnetoterapia;
 • Fonoforéza s liekmi, ktoré zlepšujú krvný obeh.

Fotografie: terapeutická masáž vertebrálnej kýly

Liečba bez chirurgického zákroku

Ľudské telo má veľký zdroj na samoliečenie.

Poškodenie medzistavcových platničiek je možné vyliečiť bez chirurgického zákroku, ak sú dodržané prísne podmienky na odpočinok a na lôžku. Proces obnovy je dlhý, bude trvať najmenej 2 - 3 mesiace.

Pre pacienta je najlepšie ležať na chrbte s nohami na vankúši. Čas od času sa postoj musí starostlivo vymeniť a zaujať pohodlné miesto, ktoré nespôsobí bolesť.

Na zmiernenie bolesti sa odporúčajú protizápalové a analgetické lieky..

Nezrýchlia zotavenie, ale prinesú úľavu.

Bolesť obvykle ustupuje po niekoľkých týždňoch, ale proces obnovy medzistavcových platničiek bude trvať najmenej mesiac, takže by sa mal odpočinok v posteli pozorovať, aj keď chýba..

Dobrý účinok na rýchle odstránenie bolesti poskytuje metódu spinálnej trakcie.

Trakcia chrbtice je postup, ktorý sa používa na liečbu niektorých jeho chorôb (vrátane medzistavcovej prietrže). Podstata metódy je nasledovná: svalové kŕče a posuny chrbtice sa eliminujú vytvorením trakcie.

Postupy chrbtovej trakcie sú suché a voda. Pacientom s medziobratlovou kýlou sa odporúča voda, pretože sú jemnejší. Podvodná trakcia je horizontálna a vertikálna. Vertikálna trakcia sa vykonáva v bazéne s hĺbkou niečo vyše dvoch metrov.

Foto: „Suchá“ chrbtová trakcia

Fotografie: spinálna trakcia vo vode

Prvé sedenie pre pacienta s cervikálnou osteochondrózou netrvá dlhšie ako 5 minút bez zaťaženia. Potom sa použije zaťaženie, ktorého váha sa niekoľkokrát zvyšuje. Horizontálna trakcia sa vykonáva metódou horizontálneho ochabovania tela pacienta v kúpeli, ktorého dĺžka je 2,5 metra..

Ľudové lieky

V situácii, keď konzervatívna liečba medzistavcovej prietrže nepriniesla výsledky a chirurgia z nejakého dôvodu nie je možná, môže pomôcť liečba medzistavcovej prietrže pomocou ľudových prostriedkov..

Pozitívny účinok sa dá dosiahnuť, ak sa použije červená hlina. Je potrebné zahriať na 37 ° C kúsok ílu zvlhčený vodou a zabalený do gázy. Hlina sa nanáša na miesto, kde sa nachádza prietrž, je pokrytá a pripevnená omietkou. Keď íl zaschne, musí sa z tela odstrániť.

Zmes múmií a medu nie je o nič menej účinná. Na chrbticu sa nanesie zmes medu a múmie rozpustená vo vode, ktorá sa potiera jedľovým olejom. Zložky by sa mali užívať v pomere 1 g. múmia na 100 g. med. Zmes sa dôkladne vtiera do chrbtice..

Na zmiernenie bolesti pri medzistavcovej prietrži môžete použiť obklad s tukovým koňom. Tuk sa má naniesť na plastovú fóliu, prikryť handrou a položiť na chrbticu. Bolesť sa zníži po 1-2 hodinách. Taký obklad sa môže nosiť až dva dni.

Ako sa správať doma

Nikdy by ste sa nemali samoliečiť a mali by ste byť diagnostikovaní sami. Pri prvých príznakoch bolesti a podozrenia na medzistavcovú prietrž je potrebné poradiť sa s odborníkom. Predpíše potrebné testy a určí priebeh liečby. Ak nepotrebujete hospitalizáciu a budete sa liečiť doma - musia sa dodržiavať všetky lekárske predpisy.

Liečba nalačno

Liečba medzistavcovej prietrže nalačno sa uskutočňuje po dobu 5 až 7 dní. K úľave dochádza po troch dňoch liečby. Abstinencia pri jedle vám umožňuje uviesť telo do stavu, ktorý vydrží zotavovacie postupy. Základom tejto metódy je teória, že hladujúci organizmus začína využívať zbytočné zdroje. Preto týždeň bez jedla nepoškodí len telo, ale tiež pomôže výrazne zmierniť bolesť chrbta.

Strava s medzistavcovou prietržou si vyžaduje dodržiavanie osobitných pravidiel:

 • Vypite viac - najmenej 7,5 litra vody denne;
 • Vezmite si teplú kúpeľ;
 • Nesledujte televíziu ani nečítajte knihy, pretože sa určite objavia epizódy, ktoré spôsobia pocit hladu. Najlepšie zo všetkého - viac spať alebo sa zapojiť do stolových hier;
 • Znížte fyzickú aktivitu.

Ak budete postupovať podľa jednoduchých pravidiel po týždni pôstu, stav pacienta vám umožní prejsť na iné metódy liečby.

blokáda

Novokainická blokáda s použitím kortikosteroidných liekov účinne zmierňuje utrpenie pacienta. Pôsobenie blokády trvá 1-3 týždne. V prípade potreby to zopakujte o týždeň. Pre jeden liečebný cyklus sa nevykonávajú viac ako 3 - 4 blokády novokainu. Malo by sa pamätať na to, že blokády iba zmierňujú bolesť, ale neodstraňujú jej príčiny..

masáž

Masáž medziobratlovou kýlou nie je možné vykonať na samom začiatku exacerbácie. Tento postup môžete zveriť iba kvalifikovanému odborníkovi. Masážna technika pozostáva z malých odtieňov, ktoré poskytujú vysokú účinnosť tejto metódy. Masáž sa vykonáva jemne, s veľkou starostlivosťou..

Pacient by nemal pociťovať bolesť. Ak postup nie je správne vykonaný, môže dôjsť k ďalším prasknutiam disku, čo zvýši svalové kŕče a vyvolá ešte väčšie opuchnutie nervových kmeňov. A to všetko už je indikáciou operácie.

Pri medziobratlovej kýle je možné vykonať nasledujúce typy masáží:

 • všeobecná masáž;
 • terapeutická masáž chrbtice;
 • segmentová masáž chrbta;
 • akupresúra;
 • môže masírovať;
 • Thajská masáž.

Bankové zaobchádzanie

Nastavovacie plechovky poskytujú dodatočný prietok krvi poškodeným diskom, a tým zlepšujú ich výživu. Integrovaným prístupom k liečbe prispieva k aktívnejšiemu procesu regenerácie zničených tkanív medzistavcových platničiek..

Často kladené otázky: ↑

Vyžaduje sa operácia?

V každom prípade je potrebná konzultácia s kvalifikovaným odborníkom. Ak sa choroba nezačala a včas ste sa poradili s lekárom, s najväčšou pravdepodobnosťou môžete urobiť bez chirurgického zákroku.

Na liečenie medzistavcovej prietrže sa zvyčajne používa konzervatívna liečba využívajúca moderné techniky a lieky.

Môžem športovať?

Foto: liečba chrbtice bez chirurgického zákroku

Fotografie: cvičebná terapia medzistavcovej prietrže

Najprv je potrebné odstrániť príčinu vzniku prietrže: pravidelnými fyzickými cvičeniami vytvárať svalový korzet, ktorý podporí chrbticu a zabráni procesu jej ďalšieho ničenia..

Potom nie sú športy kontraindikované. Odporúča sa plávanie, chôdza, cyklistika a lyžovanie..

Pri hernii v bedrovej oblasti by sa mali vylúčiť krútiace cviky, kroková aerobik, beh a skákanie sú nežiaduce..

Aké prieskumy sú potrebné?

Diagnóza medzistavcovej prietrže sa vykonáva pomocou metód nukleárnej magnetickej rezonancie a počítačovej tomografie.

Výsledky takéhoto prieskumu určite ukážu:

 • umiestnenie prietrže;
 • jeho veľkosť;
 • vzťah k nervom a mieche.

Jednoduchý röntgen neodhalí medzistavcovú prietrž.

Aká strava je potrebná?

Niektoré výrobky prispievajú k zhoršeniu ochorenia, preto je lepšie ich odmietnuť. Lekári odporúčajú:

 1. Úplné odmietnutie mastných potravín, ktoré vyvolávajú zápalové procesy.
 2. Múka a sladkosť - limit.
 3. Základom stravovania by mali byť potraviny bohaté na vápnik; zelenina, vlašské orechy, obilniny, otruby, mliečne výrobky.
 4. Jedzte losos, makrelu, sleď - majú protizápalové účinky.
 5. Pomáha akupunktúra pri hernii chrbtice?

Mnoho odborníkov spochybňuje účinnosť liečby medzistavcovej prietrže s akupunktúrou.

Podľa lekárov existuje efekt placeba. Ale v kombinácii s liekmi môže mať akupunktúra dobrý účinok..

Dôsledky ↑

Medzistavcová kýla komprimuje a poškodzuje nervový koreň. V akútnom období to spôsobuje bolesť a následkom toho môže zostať nízka citlivosť a slabosť nohy, pretože poškodená časť nervu sa obnovuje na dlhú dobu. Je potrebné poznamenať, že v prípade pokoja na lôžku a správneho liečebného programu je pravdepodobnosť negatívnych následkov medzistavcovej prietrže minimálna.

V dôsledku konzervatívnej liečby môže mať pacient rôzne následky medzistavcovej prietrže:

 • gastritídu;
 • Peptický vred žalúdka a dvanástnika;
 • Choroby obličiek a pečene;
 • Alergické reakcie na lieky.

Pri liečbe konzervatívnymi metódami sa môže hernia znova vytvoriť..

Nižšie sú uvedené ceny za chirurgickú liečbu medzistavcovej prietrže v Moskve.

Liečba miechy pri ľudových liekoch: odrody alternatívnych liekov

Kýla medziobratlovej platničky je choroba, pri ktorej je pulpózne jadro premiestnené na pozadí prasknutia vláknitého prstenca. Najčastejšie sa toto ochorenie vyvíja s osteochondrózou chrbtice. Ovplyvňuje miechu a je sprevádzaná bolesťou, ako aj obmedzenou pohyblivosťou. Liečba miechy pri ľudových liekoch môže zmierniť prejavy príznakov choroby a zastaviť jej progresiu.

Terapeutické funkcie

Ak má pacient prietrž chrbtice, liečba bez ľudových prostriedkov by sa mala vykonať až po úplnom vyšetrení pacienta. Je prísne zakázané diagnostikovať sa a predpísať konkrétny liek, pretože to môže viesť k zhoršeniu situácie..

Liečba medzistavcovej prietrže ľudovými prostriedkami je vysoko účinná v počiatočnej fáze vývoja choroby. Pri exacerbácii sa odporúča použitie alternatívnych liekov, ktoré odstraňujú nepríjemné pocity a bolesti.

Vďaka užívaniu drog sa bedrový región stáva mobilnejším, čo sa pozitívne odráža na kvalite ľudského života. Väčšina liekov má protizápalové a regeneračné vlastnosti, čo im umožňuje zastaviť vývoj choroby.

Použitie obkladov

Kompresie sú univerzálnou domácou liečbou choroby. Spočíva v dodávaní živín na poškodený stavcový disk, čo prispieva k rýchlej obnove tkanív. Odporúča sa liečiť medzistavcové platničky pomocou nástrojov založených na:

Cesnak. Na začiatku sa odporúča pripraviť tinktúru na základe tejto zložky. Cesnak je olúpaný a mletý v mixéri. 300 gramov získaného produktu sa naleje do 250 ml vodky. Liek sa odporúča uchovávať na tmavom a chladnom mieste a ponechať 10 dní. Po uplynutí tejto doby sa liek filtruje a používa na obklady..

Tkanina je navlhčená vatovou tkaninou a aplikovaná na miesto poškodenia. Zhora je potrebné vložiť kúsok polyetylénu a všetko zabaliť šatkou. Odporúča sa stlačiť komprimáciu jednu hodinu. Po tom by sa postihnutá oblasť mala umyť vodou. Manipulácia sa vykonáva 1-krát denne. Liečba trvá 10 dní.

Luke. Zoberie sa a naseká jedna stredne veľká cibuľa. Výsledná hmota sa v rovnakých pomeroch zmieša s tekutým medom. Náradie sa mieša do homogénnej konzistencie a aplikuje sa na bolestivú oblasť. Po potrení masti sa odporúča postihnuté miesto zabaliť teplým šatkou.

Soľ. Táto zložka sa zmieša s horčicovým práškom v pomere 1: 2. Do výslednej kompozície sa naleje petroléter, až kým sa nedosiahne krémová konzistencia. Liek sa vtiera do miesta tvorby prietrže večer pred spaním.

Pohánkový med. Táto zložka sa musí miešať s dimexidom v rovnakom množstve, až kým sa nedosiahne homogénna konzistencia. Produkt sa aplikuje na medzistavcové platničky a prekryje sa priľnavou vrstvou. Odporúča sa zafixovať obklad kusom látky. Musí sa nechať jeden deň. Po uplynutí tejto doby sa aplikuje nová dávka lieku..

Nasledujúci deň si musíte vziať obrúsku a navlhčiť v mravnom alkohole. S jeho pomocou sa miesto, kde sa aplikuje komprimácia, otrie. Po manipulácii musíte urobiť prestávku na 10 dní. Potom sa postup musí zopakovať. Dôležitá podmienka - počet dní aplikácie produktu sa zvyšuje o 1.

íly Vďaka tejto súčasti má obklad teplý účinok. Na prípravu lieku sa používa obyčajná červená hlina. Je potrebné ho trochu navlhčiť a koláč zformovať. Zahrieva sa na teplotu 40 stupňov a zabalená do gázy.

Kompresia sa aplikuje na novotvar. Na vrchu koláča je potiahnutý plastový obal. Na fixáciu obkladu sa používa teplý šál. Produkt uchovávajte, kým hlinený koláč nie je úplne suchý.

Čierna reďkovka. Odoberie sa 1 kilogram reďkovkovej koreňovej zeleniny a rovnaké množstvo koreňov chrenu a nastrúha sa strúhačkou. Do výslednej hmoty sa pridá 20 gramov rastlinného oleja. Liek sa odporúča miešať, kým nevznikne homogénna hmota. Liek aplikujte na oblasť prietrže.

Horná časť kýly je zabalená do polyetylénu a spodného šálu. Po pol hodine sa obloženie odstráni a pokožka sa premyje teplou vodou. Ak sa objaví pocit pálenia, odporúča sa liek okamžite umyť. Postihnuté miesto je rozmazané detským krémom..

Tuk z koní. Kúsok zmrazeného tuku sa odoberie a naseká na strúhadlo. Výsledné čipy sa úhľadne rozdelia na plastový film a nanesú sa na miesto lézie. Obklad je fixovaný obväzom alebo náplasťou.

Najlepšie odporúčame obaliť telo šatkou. Liek sa neodporúča odstraňovať do 2 dní. Tuk z koní môže byť nahradený jazvicou alebo psom. V takom prípade sa odporúča komprimovať dvakrát denne..

Propolis. Účelom komponentu je zastavenie syndrómu bolesti. Časť propolisu sa odoberie a rozdrví. Jedna časť produktu sa naleje do 10 dielov oleja. Výsledné zloženie sa odporúča použiť na lubrikáciu postihnutej oblasti. Na hornú stranu sa nanesie plastová fólia a teplá tkanina.

Liek môžete nahradiť propolisovým plátnom, ktoré používajú včelári na ochranu úľov pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami..

Žihľavy. Čerstvá mletá časť rastliny sa odoberie a rozdrví pomocou mixéra. Výsledná hmota sa zabalí do listu lopúcha a aplikuje sa na boľavé miesto po dobu 2 hodín.

brúsenie

Pomerne účinným spôsobom liečby tejto choroby je mletie. Ich pomocou je možné stimulovať krvný obeh, eliminovať zápalový proces a urýchliť proces regenerácie tkanív. Príprava finančných prostriedkov sa vykonáva z:

Zberacie rastliny

Na prípravu lieku sa odoberie koreňový systém elecampanu a saberfish, semená hemlock, mletá časť liečivého ďateliny. Všetky zložky sú rozdrvené a zmiešané v rovnakom množstve. 400 gramov získanej suroviny sa naleje do litra vodky.

Liek sa musí podávať infúziou na tmavom mieste pri teplote najviac +10 stupňov po dobu 20 dní. Na konci tejto doby sa liek filtruje a používa na vtieranie do lézie. Manipulácia sa vykonáva počas 15 minút. Potom sa musí zabaliť medzistavcová prietrž.

púpava

Príprava nástroja na jar. Z stoniek stlačil šťavu z stoniek púpavy, ktorá bude vyžadovať 3 kilogramy. Počas prípravy lieku sa nepoužívajú žiadne kvety. Výsledná šťava sa v rovnakom množstve zmieša s alkoholom..

Liek sa podáva za studena počas 10 dní. Po uplynutí tejto doby sa liek používa na drvenie postihnutej oblasti. Užívanie lieku sa uskutoční do 10 dní. Potom sa urobí prestávka na rovnaké časové obdobie a ošetrenie sa opakuje. Kurz sa odporúča opakovať trikrát..

jalovec

Na prípravu lieku sa používajú ihly, konáre a bobule rastliny. Všetky komponenty sú rozdrvené a zmiešané s rozdrvenými bobkovými listami. Nástroj sa používa na trenie postihnutej oblasti a pokožky okolo nej. K výslednej zmesi sa pridá malé množstvo masla.

Liek sa vyznačuje prítomnosťou protizápalových a analgetických vlastností, preto sa široko používa v medzistavcovej prietrži chrbtice.

Ľubovník bodkovaný

Čerstvá tráva sa vyberie a naseká. Výsledné suroviny sa musia naplniť do polovice sklenenej nádoby. Potom sa naleje rastlinným olejom. Alternatívne lieky by mali trvať dva týždne pri nízkych teplotách.

Po filtrácii lieku sa vykoná trenie chrbtice postihnutej prietržou. Užívanie lieku sa odporúča raz denne večer. Výrobok používajte pred odstránením nepríjemných príznakov.

Brezové listy

Na zabezpečenie maximálnej účinnosti lieku sa odporúča zbierať suroviny v júli. Čerstvo zozbierané listy plnia trojlitrovú nádobu. Potom sa odporúča nádrž naplniť kukuričným olejom.

Musíte trvať na tom, že liek budete stáť týždeň na slnku. Potom sa nádoba musí premiestniť na tmavé a chladné miesto a nechať pôsobiť ďalšie 2 týždne. Na konci tejto doby sa liek filtruje a používa sa na vtieranie do postihnutej oblasti..

vane

Ľudové lieky na ošetrenie kýly chrbtice sa používajú na kúpanie. Tieto procedúry majú otepľovací účinok, ktorý vám umožňuje stimulovať krvný obeh v postihnutej oblasti. Na prípravu použitých liekov:

Ľanové semienko a horčičný prášok. V prvý deň liečby patologického procesu sa odporúča pripraviť infúziu na báze ľanových semien. Odoberie sa 1 kg suroviny a naleje sa do troch litrov vriacej vody. Liečivo sa podáva po dobu dvoch hodín. Po pol hodine sa liek prefiltruje a pridá sa do kúpeľa.

Na druhý deň sa odporúča rozpustiť 200 gramov horčičného prášku v teplej vode a vykonať manipuláciu. Každý deň sa odporúča kúpať sa nie viac ako pol hodiny. Liečba by mala trvať 10 dní. Ak je to potrebné, zopakujte to s prestávkou 1 mesiac.

Terpentín. Tento nástroj v množstve 1 polievková lyžica sa rozpustí v 50 litroch vody. Odporúča sa kúpať sa každý deň pol hodiny.

Hay seno. Odoberie sa jeden kilogram sena a naleje sa do troch litrov vriacej vody. Odporúča sa parenie lieku na jednu hodinu. Po prefiltrovaní sa roztok pridá do teplého kúpeľa. Tento postup by sa mal vykonávať každý deň po dobu 15 minút.

Liečba trvá 14 dní. Pomocou koša na seno sa zlepšujú metabolické procesy v tele. Počas manipulácie sa vylučujú soli a zlepšujú sa zápalové procesy.

Lavender. Zoberie sa mletá časť rastliny, ktorá sa vopred rozdrví a vysuší. 200 gramov suroviny sa naleje do litra vriacej vody. Liek sa podáva infúziou počas dvoch hodín. Po príprave infúzie sa musí prefiltrovať a pridať do kúpeľa, ktoré trvá 30 minút. Levanduľové kúpele poskytujú zlepšený krvný obeh a svalovú relaxáciu.

Kúpanie by sa malo vykonávať pri dodržaní určitých pravidiel. Pacient by mal zabezpečiť, aby teplota vody neprekročila 40 stupňov. Príliš chladný alebo horúci kúpeľ môže spôsobiť zhoršenie stavu pacienta. Pri nadmerne studenej vode sa pozoruje zvýšenie svalového kŕče, čo vedie k závažnejšiemu stlačeniu nervových zakončení.

masáž

Použitie masáže na vyliečenie medzistavcovej prietrže je nereálne, najmä ak sa pozorujú výrazné zmeny medzistavcových platničiek. Táto manipulácia sa však používa na zlepšenie celkového stavu pacienta. Ak pacient zhoršuje medzistavcovú prietrž, postup nie je povolený.

Zároveň sa odporúča implementácia špeciálnych manipulácií. Človek by mal pritlačiť ruky na telo naolejované medom a potom ich prudko strhnúť. Postup je bolestivý, ale človek musí vydržať. Odporúča sa vykonávať manipuláciu najmenej 10 minút. Po masáži sa odporúča utrieť a zabaliť chrbát.

Masáž bez primeraných skúseností sa neodporúča, pretože to môže viesť k zhoršeniu situácie. Aktívne vystavenie postihnutej oblasti je prísne zakázané. Masáž spočíva v intenzívnom hladení, trení a vibračných pohyboch. Aby sa zabránilo rozvoju nežiaducich účinkov, odporúča sa zveriť vykonávanie masážnych manipulácií špecialistovi.

Masáž je účinný postup pri herniovaných medzistavcových platničkách. Pomáha zlepšovať krvný obeh a posilňovať svalový korzet v postihnutej oblasti..

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Lumbálna hernia doma môže byť liečená, iba ak je pacient neustále monitorovaný skúseným neurológom. Bez lekára je akákoľvek liečba tejto choroby nebezpečná.Faktom je, že prietrž medzistavcových platničiek je stav, ktorý za určitých podmienok môže ohroziť život a zdravie pacienta.
Medzistavcová prietrž je stav, pri ktorom dochádza k posunutiu jadra medzistavcového disku. Kýla medzistavcového priestoru môže byť vážnou prekážkou normálneho priebehu tehotenstva a úspešného výsledku pôrodu..
Laserové odstránenie medzistavcových prietrží: cena zákrokuKonzervatívne metódy pri liečbe kýly sú niekedy neúčinné. V takýchto prípadoch je nutný chirurgický zákrok..