loader

Hlavná

Pažerák

Liečba slabiny prietrže ľudovými prostriedkami

Inguinálna kýla je nepríjemné ochorenie, ktoré môže poškodiť zdravie ľudí a dokonca môže spôsobiť život ohrozujúce stavy. Zároveň sú príznaky také výrazné, že ich jednoducho nemožno ignorovať. Pacient pociťuje bolesť, malátnosť. V prípade detí je možné pozorovať dokonca aj odmietnutie jedla. V počiatočnej fáze je však možné liečiť slabinovú prietrž pomocou ľudových prostriedkov.

Ak to chcete urobiť, musíte sa najskôr poradiť s lekárom. Je potrebné poznamenať, že tento typ liečby má tiež kontraindikácie, a preto je pri alergiách, tehotenstve a iných podobných stavoch lepšie obrátiť sa na bezpečnejšiu alternatívu, ktorá je dohodnutá s odborníkom..

Príznaky slabinovej prietrže

U mužov má inguinálna hernia okrem všeobecných príznakov aj niekoľko špecifických príznakov. Tie obsahujú:

 • Pálenie a bolesť v oblasti slabín;
 • Ťažkosti s močením, vyprázdnenie;
 • Pocit prechodu herniálneho vaku na miešok;
 • Nepohodlie pri chôdzi;
 • Asymetria mieška (so semenníkovou herniou);
 • Porucha potencie.

Bolesť môže byť daná v dolnej časti chrbta, pohlavných orgánov. Zintenzívnenie negatívnych pocitov sa vyskytuje počas nárastu fyzickej aktivity, ako aj pri tlaku v bruchu (napríklad počas pohybov čriev zápchou, kašľom, smiechom atď.).

U žien sú symptómy vo všeobecnosti podobné, ale s vytvorenou prietržou sa vytvorí nad výčnelkom oblasť, v inguinálnom záhybe a nad pyskami, výčnelok (lokalizácia sa môže líšiť a presnú prítomnosť patológie a jej štádium môže určiť iba lekár). Inak existujú menšie alebo zosilnené bolesti, ktoré sa vyskytujú pri chôdzi alebo fyzickej aktivite.

Je dôležité pochopiť, že príznaky v počiatočných štádiách sa môžu vyskytovať pravidelne, ale to neznamená, že patológia je preč. Tón sa ďalej vyvíja, až kým nevznikne akútny stav s potrebou urgentného chirurgického zákroku. Preto je lepšie poradiť sa s lekárom pri prvých príznakoch a viesť normálnu liečbu alternatívnymi metódami. Zahŕňajú tiež ľudové lieky.

Ľudové lieky na slabinovú prietrž

Ľudové lieky budú účinné iba v počiatočných fázach a ak budú kombinované s inými metódami - fyzioterapia, gymnastika, obväz a tak ďalej. Zoberme si najúčinnejšie recepty z ľudovej prasiatko, ktoré pomôžu vyrovnať sa s trieslovinou prietrže.

Dubová kôra

Kompresia z dubovej kôry často pomáha liečiť príznaky zápalu a má tiež pozitívny vplyv na mäkké tkanivá. Urobte to zo sušenej kôry (1 lyžička), rozdrvte a nalejte pohár vriacej vody. Potom sa zmes položí na slabý oheň, na ktorý by mal variť asi 10 minút. na konci prideleného času prikryte zmes vekom a nechajte vychladnúť.

Pre správne udržanie kompresie je potrebné si uvedomiť, že je potrebné aplikovať teplo. To znamená, že gáza sa navlhčí vo filtrovanom teplom roztoku a aplikuje sa na miesto expozície. Súčasne sa na povrch nanáša celofán a fixuje sa omietkou. Zmena kompresie sa vykonáva každé 3 hodiny.

Nakladaná kapusta

Nakladaná kapusta so slanou vodou má analgetický účinok, ak sa správne aplikuje. Odoberie sa obväz alebo gáza. Je naskladaný do niekoľkých vrstiev. Táto látka by mala byť hojne navlhčená v kapustovej šťave. Prekrytý obkladom na postihnutú oblasť. Zmena, rovnako ako predchádzajúca, je potrebná každé 3 hodiny.

Lisuje z iných prísad

Môžete ich vyrobiť aj z infúzie paliny. Nasekaná tráva naparená vriacou vodou. Potom napätie a pripojenie k oblasti vplyvu. Malo by sa pamätať na to, že palina je toxická bylina, a preto sa používa menej často ako tie predchádzajúce. Teplé obklady môžete nanášať 2 až 3-krát denne.

Použitie ocotového roztoku pomôže zmierniť opuchy a zápaly, znížiť priepustnosť ciev a znížiť miestnu teplotu. Roztok sa aplikuje na postihnutú oblasť aj vo forme obkladu podľa predchádzajúceho spôsobu. Ocot zriedite 4% takto: 2 lyžice. do pohára vody. Aplikujte až 3 krát denne.

Fern komprimovať nie je nikde jednoduchšie. Vezmite list papradia, mieste ho do rúk a pripevnite ho na postihnuté miesto celofánom a náplasťou. Musíte to nechať celú noc.

Infúzie bylín

Užívanie bylinných infúzií môže tiež pomôcť pri liečbe inguinálnej hernie. Odvar z kvetov chrípky. 3 lyžice sa pridajú do pohára vriacej vody. rastlinné suroviny. Trvajte na izbovej teplote a užite pred jedlom niekoľko dávok (výsledný objem vydelte počtom jedál). Rovnakým spôsobom sa pripravujú odvary z lúčnych lúk, egrešov, kôstok. Odvar z egrešov by sa mal vypiť až 5-krát denne.

Rovnako účinná je odvar založený na ďateline lúky. Pripravený podľa princípu predchádzajúceho nástroja. Musíte aplikovať najmenej trikrát denne po tretinu pohára súčasne.

Odvar z kúpeného a mlieka sa robí celkom jednoducho, má však vynikajúci protizápalový účinok. Pridajte pol litra mlieka na 2 lyžice. suroviny. Zmiešajte studenú a mierne zahrievajte. Keď sa zmes uvarí, oheň sa zníži na minimálnu hodnotu. Potom roztok nechajte variť ďalších 7 minút a potom nechajte vychladnúť. Vezmite 2 lyžice. až 4 krát denne.

Masť s herniovým herniom

Masť z trieslovej kýly sa považuje za jednu z najúčinnejších medzi ľudovými liečivami. Je založený na tuku z ošípaných. Do libry roztaveného základu sa pridá vopred zmiešaná octová esencia a 1 vajce. Zmiešajte túto kompozíciu a uložte na chladné miesto do sklenenej nádoby na týždeň, aby ste vydržali požadovanú konzistenciu.

Ďalej získajte zmes, zohrejte ju v rovnakej nádobe vo vodnom kúpeli, pridajte jazvečí tuk v množstve 1 polievková lyžica. a pár prepeličích vajec. To všetko je dôkladne premiešané metla až do hladka. Uchovávajte v chlade. Masť nanášajte po celý deň pomocou servítky. Upevnite celofánom alebo obväzom, prilepte náplasťou. Musíte sa meniť každé dve hodiny po celý deň. Môžete podať žiadosť, kým sa nespustí podmienka.

Vynikajúco pôsobia aj komplexy zo žihľavy, kapusty a kyslej smotany. Ženy by ich však mali používať opatrne. Je zakázané počas menštruácie alebo v prítomnosti lokálnych povrchov rán, pretože žihľava je prírodný antikoagulant, to znamená, že riedi krv. Rozdrvte niekoľko listov žihľavy (vždy čerstvé), kým sa nezasiahne a zmiešajte s 2 lyžicami kyslej smotany. Nanášajte túto improvizovanú masť na postihnuté miesto a prikryte ju čerstvým listom kapusty. Kapusta sa niekedy nahradí listom lopúcha. Tento produkt pripevnite klasickým spôsobom látkou a náplastou.

Kombinácia techník

Môžete kombinovať niekoľko metód. Napríklad vyššie uvedený roztok založený na octe (je lepšie brať jablko) a utrite ho postihnutou oblasťou. Nemusíte sa trieť, pretože existuje riziko zhoršenia stavu tkanív a poranenia kože. Postačuje len namočiť postihnutú oblasť bavlnou navlhčenou v roztoku. Po čakaní osušte samostatne a potom naneste obklad z dubovej kôry.

Paralelne si môžete vziať ktorúkoľvek z vyššie uvedených infúzií dovnútra. Je dôležité pochopiť, že všetko nemôžete okamžite vyrušiť, pretože použitie niekoľkých obkladov, mastí alebo infúzií môže vyvolať vývoj vedľajších účinkov. Použitie týchto receptov na slabinovú prietrž by malo byť čo najšetrnejšie. V takom prípade by sa počas postupu nemala vyskytnúť bolesť. Ak sa zistia príznaky tretích strán, terapeutický účinok na priľahlú prietrž pomocou ľudových prostriedkov sa zastaví.

Kýla: ľudové lieky, príznaky a liečba

Kýla - vyčnievanie vnútorností pod kožou. Existuje femorálna prietrž, prietrž s bielou čiarou, trieslovina, pupočník, pooperácia, zranená prietrž.

Femorálna prietrž je častejšia u žien. Femorálny kanál slúži ako herniálny golier, z vnútorných kĺbov vystupujú vnútornosti.

Liečba ľudskými kýlovými liekmi je pomerne zdĺhavý proces. Ľudoví liečitelia ponúkajú rôzne dostupné prostriedky na zmiernenie utrpenia. Pre domáce použitie, tu sú niektoré recepty na kýlu.

Opravená prietrž môže byť opravená nezávisle, alebo sama zmizne. Ak chcete vysunutie opraviť, jednoducho ho jemne stlačte a zmizne. Je však potrebné poradiť sa s lekárom, aby sa zabránilo novému výskytu prietrže.

Príznaky a príznaky prietrže

Ak spozorujete príznaky, ako je vyčnievanie, bolesť pri fyzickej práci, nepohodlie. - Je pravdepodobné, že máte prietrž. Poraďte sa s lekárom, urobí diagnózu. To vám umožní prijať potrebné opatrenia pred vážnymi komplikáciami. Aby sme pochopili, či je to kýla alebo nie, dostávať odporúčania na liečbu.

Pacienti sa sťažujú na bolesť a prítomnosť malého nádoru v trojuholníku. Pri vyšetrení sa zaznamená výstupok (s lieskovými orieškami) oválneho tvaru. Výstupok sa neposúva do strán, na dotyk - jemná konzistencia.

Alternatívna liečba prietrže

 1. Očistené miesto umyte studenou vodou a octom.
 2. Na bolesť: Na bolesť dajte ľad na prietrž a nauzea prehltnite kúsky ľadu.
 3. Prvá pomoc: Ak dôjde k porušeniu predpisov, musíte pacienta dať do teplého kúpeľa. A vo vode sa pokúste opraviť prietrž. Môžete si dať klystír z teplej vody. Nemajú sa podávať preháňadlá.
 4. Alternatívne ošetrenie chrípkou: Vezmite 3 čajové lyžičky kvetov chrípky, nalejte 0,5 litra vody. Pite 2 šálky denne.
 5. Ošetrenie dubovou kôrou: Uvedenie prietrže pri stlačení dubovej kôry. Podržte stlačené 30 minút.
 6. Herb Planca - Nalejte 3 čajové lyžičky bylinkovej Planca 0,5 l vriacej vody. Trvajte na tom, 1 hodinu, napätie. Nápoj na liečbu 0,5 šálky infúzie trikrát denne.
 7. S prietržou pomáha silný odvar ďateliny trávy. Mal by sa vypiť 0,3 šálky 3x denne pred jedlom alebo na lačný žalúdok. Vývar je pripravený nasledovne: Nalejte 1 šálku vriacej vody 1 lyžicu trávy. Trvajte na tom, 1 hodinu, napätie.

Inguinálna kýla

Inguinálna hernia sa objaví v trieslovom kanáli. Ak herniálny výčnelok začína v oblasti vnútorného trieslového prstenca. A potom sa šíri pozdĺž kanála rovnobežne so spermatickou šnúrou. A potom to prechádza pod kožu cez vonkajší trieslový prsteň.

Že taká kýla sa nazýva kosou. Ak herniálny výčnelok začína v zadnej stene pri vonkajšom trieslovom kruhu. Že taká kýla sa nazýva priama.

Príznaky a príznaky slabinovej prietrže: Pri šikmej slabinovej prietrži dosahuje vak veľký rozmer. Kýla v podobe oválneho hrče klesá u mužov v šourku. Alebo u stydkých pyskov u žien.

Pri priamej ingvinálnej prietrži herniálny výstupok vyzerá ako polovica lopty. Nachádza sa bližšie k ochlpeniu.

Pupočná kýla, biela čiara a pooperačné

U pupočnej kýly sa vyskytuje pupočná kýla.

Keď cítite, prst jasne pociťuje okraje pupočného prstenca. Herniový výčnelok sa ľahko vloží do brušnej dutiny.

Príznaky pupočnej kýly: Bolesť, nevoľnosť.

Pooperačná prietrž sa objavuje v mieste rozbiehavých okrajov pooperačného švu.
príznaky Bolesť, nevoľnosť, zvracanie, niekedy zápcha.

Medzi vláknami šľachy, ktoré tvoria bielu líniu brucha, sa objaví hernia bielej čiary..

Príznaky a príznaky: Pacienti sa sťažujú na bolesť, pripomínajúc bolesť so žalúdočným vredom. Pri vyšetrení sa niekedy zistí mierny výčnelok v oblasti bielej čiary. Ktorá sa objavuje hlavne počas námahy.

Strangulovaná prietrž

V prípadoch sa objaví uškrtená prietrž. Keď je pod vplyvom silnej a rýchlej kontrakcie brušných svalov. A zvýšiť vnútro-brušný tlak. Kýlový kruh je stlačený a hernálny vak je porušený..

V mieste porušenia došlo k narušeniu krvného obehu v tkanivách. Čo vedie k ich nekróze a peritonitíde.

Príznaky a príznaky obmedzenej prietrže: Prietrž sa neopravuje. Ťažké bolesti sa objavujú pri výčnelku av dolnom bruchu. Po stlačení čreva sa stolica a plyn oneskoria, nadúvajú, zvracajú.

Ezofágová prietrž

Často sa kladú otázky na liečbu prietrže pažeráka. Úradná liečba hernie pažeráka je neúčinná a obmedzuje sa na obmedzujúcu stravu. Ponúkame rozhovor s lekárom D. Naumovom na tému: O príčinách hernie pažeráka a metódach jej liečby. Láskavo odpovedal na naše otázky a dal niekoľko odporúčaní na liečbu..

Príčiny hernie pažeráka

Dmitrij Naumov: Príčinou hernie pažeráka sú predĺžené zápalové procesy v žalúdku a dvanástniku. Gastritída a duodenitída, zápal pažeráka. Jeho poškodenie chemickými látkami a dlhodobé používanie agresívnych zásaditých potravín, osteochondróza na hrudníku.

Čo môže spôsobiť zápalové procesy vedúce k prietrži?

Faktom je, že kyselina chlorovodíková sa vytvára stenami žalúdka. Je to mimoriadne agresívne prostredie pre sliznicu dvanástnika. Raz tam doslova skoroduje svoju škrupinu a vytvára vredy.

Rovnakým spôsobom steny žalúdka bolestivo reagujú na zásadité šťavy. Vrhnutý do toho z dvanástnika opačným smerom. Čo vedie k objaveniu prietrže pažeráka.

To by však nemalo byť normou. Prečo sa to deje?

Dôvodom je predĺžené nezatváranie ventilu. Oddelenie žalúdka od dvanástnika. Tzv. Pylorus alebo pylorus. Oficiálna medicína vie o „uzamykacom reflexe Serdyukov“, ktorý objavil v laboratóriu akademika Pavlova v roku 1899.

Podľa toho sa pylorus zablokuje, keď sa kyselina chlorovodíková dostane do žalúdka. Je potrebný na trávenie živočíšnych bielkovín. To znamená mäso, ryby, hydina, vajcia, tvaroh. Bezproteínová strava, nepravidelná strava. Zeleninová a mliečna strava, stres a neuróza vedú k „priepasti“ vrátnika.

V tomto prípade sa kyselina vyhodí aj zo žalúdka do dvanástnika. A naopak - alkálie z nej do žalúdka.

Existujú zápaly, tvorba plynov, vredy, opuchy žalúdka a majú podobu „presýpacích hodín“. Napätie stien žalúdka môže viesť k ich vyčnievaniu. Formácia kýly, a to aj v pažeráku.

V tejto súvislosti je znížená výroba kyseliny chlorovodíkovej. Čo vedie k spomaleniu regenerácie orgánov a tkanív v našom tele..

Mechanizmus fenoménu

Ako na to? Aký je mechanizmus tohto javu?

Faktom je, že kyselina chlorovodíková má dve funkcie - vonkajšiu a vnútornú. Prvý, ako som už povedal, súvisí s rozkladom živočíšnych bielkovín pochádzajúcich z potravy. Druhá - s rozpadom starých buniek v našom tele.

Bunky vnútornej výstelky gastrointestinálneho traktu žijú asi 5 dní. Obličkové bunky - niekoľko hodín. Pečeňové bunky - asi rok. Keď bunka zomrie, musí sa rozpustiť. Túto funkciu vykonáva kyselina chlorovodíková.

Ak je žalúdok dlhodobo zablokovaný, v žalúdočnej šťave nie je dostatok kyseliny chlorovodíkovej. V tejto situácii nemá telo nič na rozpustenie živočíšnych bielkovín, ktoré prichádzajú s jedlom. A ich vlastné staré a zastarané bunky.

Alternatívna liečba kýly pažeráka

Je možné nejakým spôsobom napraviť situáciu a zabrániť hernii pažeráka alebo žalúdka?

Za týmto účelom obnovte kontraktilitu pylorusa. To sa dá dosiahnuť tým, že sa vezme čerstvé kapustové jedlo.

Liečba kýly pažeráka hlávkovým kapustou

Nasekajte 0,5 kg kapusty. Uchovávajte ho v chladničke v sklenenej miske pokrytej lepiacou fóliou. Vezmite 1 šálku nasekanej kapusty každé ráno 1 hodinu pred raňajkami..

Tento objem preneste na gázovú servítku zloženú v 2 vrstvách. A šťavu pevne vytlačte rukami do drezu (nepoužíva sa).

Výsledný koláč počas prvých 4 až 5 dní „prehltol“ v ústach po dobu 5 až 10 minút, potom vyplivol. V deň 5-6 by malo byť jedlo prehltnuté. Mierne osolte a pridajte 1 čajovú lyžičku kyslej smotany. Dort na liečbu prietrže sa užíva 2-krát denne 1 hodinu pred raňajkami a obedom. Liečba trvá 2 až 3 týždne.

Pokrutiny čerpajú (aj slinami) alkalické šťavy z dvanástnika. Ktoré vstupujú do žalúdka a blokujú produkciu kyseliny chlorovodíkovej. Postupne sa obnoví jej výroba a pylorus sa začne uzatvárať..

Kvas na vnútrozemských ostrovoch

Ak je jazyk suchý a má biely povlak, mali by ste pripraviť a vziať kvas na lastovičku. - 50 - 100 ml 30 minút pred jedlom 3-krát denne.

Zmiešajte 1 lyžicu balzamu Bolotov s 2 lyžicami teplej vody. A touto zmesou utrite celé telo raz denne, samozrejme - 2-3 týždne.

Vezmite Bolotov balzam na 1 čajovú lyžičku. Pridaním do šálky čaju alebo vody. Ihneď po jedle 3 krát denne po dobu jedného mesiaca.

Intramuskulárne prepichnite priebeh vitamínu B12 - 20 dní pri 500 - 1 000 kg / deň.

Zostáva iba na výzvu. Aké sú recepty kvasu na last minute a balzamu Bolotov v konverzácii. Nachádza sa pod nadpisom „Liečba suchozemských zvierat“.

Kýlová profylaxia

Pre prevenciu prietrže je potrebné vyrovnať svoju silu s fyzickou aktivitou na svaloch. Nadmerné zaťaženie pri zdvíhaní závaží vyvoláva vzhľad prietrže.

Rovnako dôležité je sledovať činnosť čriev. Vyhnite sa zápche, jedzte viac potravín bohatých na vlákninu.

Metódy liečenia kýly ľudových prostriedkov bedrovej chrbtice

V prípade vývoja prvého príznaku medzistavcovej prietrže by ste mali okamžite vyhľadať lekára bez čakania na akútnu bolesť. V 90% prípadov nie je nutný chirurgický zákrok. Lekár môže odporučiť liečbu prietrže lumbálnej chrbtice ľudovými prostriedkami.

fyzioterapia

Pravidelná cvičebná terapia posilňuje svalovú kostru a zmierňuje bolestivé príznaky..

 1. Choďte na všetky štyri a pohybujte sa tak, aby vaše chrbát a ruky boli rovné.
 2. Stoja na všetkých štyroch a súčasne zdvihnú priamo ľavú a pravú nohu a 2-3 sekundy držia v najvyššom bode pohybu. Opakujte 10-15 krát. Podobne vystupujú pre pravú a ľavú nohu.
 3. Ľahnite si na chrbát a ohnite nohy trochu do kolenného kĺbu. Maximalizujte napätie lisu a zostaňte v tejto polohe po dobu 5-10 sekúnd. Dych by mal byť rovnomerný. Vykonajte 10-15 krát.
 4. Ľahnite si na chrbát a natiahnite rovné nohy. Nakloňte nohy na podlahu, mierne nadvihnite telo a zostaňte v tejto polohe 3 - 5 sekúnd. Jemne nižšie na predchádzajúcu pozíciu. Vykonajte 10-15 krát.
 5. Ľahnite si na chrbát, ohnite nohy na kolenný kĺb. Zdvihnite panvu, napnite svaly bedrovej kosti a zostaňte v tejto polohe 3 - 5 sekúnd. Beh 10-15 krát.
 6. Ľahnite si na chrbát a striedajte sa, aby ste si kolená natiahli do hrude.
 7. Ľahnite si na chrbát a ohnite nohy trochu do kolenného kĺbu. Pravou rukou vyvíjajte tlak na koleno ľavej nohy, pričom odolajte pohybu kolena smerom k hlave. Podržte 10 sekúnd a zaujmite pôvodnú polohu. Opakujte 10-krát pre každú nohu..
 8. Ľahnite si na chrbát, oprite sa o lakte. Natiahnite chrbát tak, ako to robia pre mostík. Držte v tejto polohe 2-3 sekundy a zaujmite rovnakú polohu. Beh 10-12 krát.
 9. Ľahnite si na chrbát a narovajte si nohy. Súčasne zdvihnite pravú ruku a pravú nohu a zostaňte v tejto polohe 2-3 sekundy. Na každej strane vykonajte 5 otočení.
 10. Ľahnite si na chrbát, narovnajte nohy. Zdvihnite ich súčasne, iba jeden by mal byť ohnutý a druhý - rovný. Beží 10-krát na každej strane.

Trakcia chrbtice

Je to účinný spôsob liečby kýly, vďaka ktorej bolesť rýchlo zmizne. Niektorí lekári však majú negatívny postoj k rozťahovaniu, pretože také zaťaženie chrbtice často trhá vláknité vlákna, čím zhoršuje stav pacienta..

Trakcia chrbtice sa vykonáva vo vertikálnej a horizontálnej polohe. Inverzná trakcia je založená na použití špeciálnych simulátorov, s ktorými je pacient v obrátenej polohe.

Spôsoby, ako natiahnuť chrbticu:

 1. Auto-gravitácia - trakcia nastáva pod vplyvom vlastnej váhy osoby.
 2. Hardvér - vyžaduje sa ďalšie váženie.
 3. Trakcia za sucha sa vykonáva vo vnútri pomocou špeciálnych simulátorov.
 4. Mokrý - postup sa vykonáva, keď je osoba ponorená do vody.

masáž

Súčasťou terapie prietrže chrbtice je aj masáž. Mal by to urobiť špecialista, pri maximálnom účinku použiť éterické oleje, tinktúry liečivých bylín, otepľovacie masti. Po masáži by mal pacient cítiť úľavu, uvoľnené svaly. Obnovuje sa tiež správny obeh krvi a lymfy..

Druhy masáží pri liečbe kýly chrbtice:

 • môcť;
 • všeobecne;
 • segmentový;
 • bod;
 • thai;
 • uzdravenie celej chrbtice.

Bez ohľadu na techniku ​​a typ masáže by pacient nemal pacientovi spôsobovať bolesť a nepohodlie. V opačnom prípade je lepšie reláciu odmietnuť..

Najúčinnejšia technika:

 1. Hladenie, trenie a miesenie paravertebrálnej zóny zdola nahor.
 2. Hladenie a trenie panvovej oblasti.
 3. Hladenie, trenie, hnetenie, potľapkávanie oblasti zadku.
 4. Masáž bodov bolesti v paravertebrálnej zóne, v interspinóznych priestoroch, v panvovej oblasti pozdĺž hrebeňa spinálnych kostí - hladenie, hlboké brúsenie, vibrácie a otrasy.

Prvé dve stretnutia trvajú 8 až 15 minút. V budúcnosti sa trvanie predlžuje na pol hodiny.

obklady

Účinné ošetrenie prietrže lumbosakrálnej chrbtice nie je možné bez použitia obkladov:

 1. Z červenej hliny. Navlhčite ho veľkým množstvom vody, urobte tortu a položte do gázy. Zahrejte na 37 ° C, pripevnite ho k spodnej časti chrbta a zaistite vreckovkou. Nechajte koláč úplne vyschnúť.
 2. Z múmie a medu. 1 g múmie sa rozpustí v 10 ml prevarenej vody. Pridajte 100 g prírodného medu. Ošetrite lumbálnu oblasť jedľovým olejom a potom naneste tenkú vrstvu múmie. Votrite sa do pokožky, až kým nebude kompozícia úplne absorbovaná.
 3. Z konského tuku. Vezmite veľký kus polyetylénu, aby stačil na celú postihnutú časť chrbta a mastnotu. Naneste vrstvu na bolesť chrbta a zaistite ju bavlnenou tkaninou a šatkou. Nevyberajte kompresiu po dobu 2 dní.
 4. 3 g kamenného oleja (biela múmia) sa rozpustí v 300 ml teplej vody pri izbovej teplote. Navlhčite gázu roztokom a naneste na chrbát, izolujte polyetylénom a šatkou. Po 1-3 hodinách odstráňte kompresiu.

Tinktúry a odrezky

Medzi alternatívne spôsoby liečby kýly bedrovej chrbtice patria tinktúry a odvarky liečivých bylín, ktoré sú vhodné na vnútorné a vonkajšie použitie..

 1. Tento nástroj je vhodný na mletie a orálne podávanie. Nalejte 100 g drveného koreňa bahenného cinquefoilu 1 liter lekárskeho 40% alkoholu. Infúziu kompozície v nádobe z tmavého skla počas 3 týždňov v chladnej miestnosti. Vedenie recepcie trikrát denne, riedenie 10 ml prostriedkov 1/3 šálky vody.
 2. Nalejte 30 g osiky z kúpeľa s 250 ml vriacej vody. Trvajte na 30 minútach, namáhajte a 4 krát denne užívajte 30 ml.
 3. Nalejte 30 g lístia z kôstkového kameňa s 1 šálkou vriacej vody. Trvajte na tom, 20 minút, filtrujte a trikrát denne užívajte 50 ml.

Ľudové recepty

Doma pripravené odvary, infúzie, masti, pleťové vody pomôžu liečiť prietrž bedrovej kosti.

Na vonkajšie použitie

Nasledujúce lieky na vonkajšie použitie pomôžu eliminovať bolesť a nepohodlie v chrbte:

 1. Odstráňte ochranný film z povrchu listu Kalanchoe a mäsitú stranu aplikujte na povrch kože v oblasti kýly. Upevnite lepiacou páskou a nechajte cez noc.
 2. Rozdrvte 400 g cesnaku, nalejte 250 ml vodky. Trvajte na tom 10 dní a potom trite postihnuté miesto 2-krát denne.
 3. Mletú cibuľu a listy indickej cibule zmiešajte s medom v rovnakom množstve a zmes vtierajte do postihnutej oblasti. Po zákroku si zahrejte chrbát froté tkaninou.
 4. Jemne nakrájajte 100 g konského tuku, pridajte 10 ml jódu, 1 žĺtok (použite domáce vajcia). Výslednú masť položte na vrstvu gázy a pripevnite ju k oblasti prietrže. Prikryte polyetylénom zhora, izolujte a chodte celý deň. Liečba trvá 2 týždne.
 5. Rozdrvte na práškovú červenú tehlu. Vezmite 20 g surovín, pridajte 1 vaječný bielok, 100 ml bieleho vína, 10 g drevného dechtu. Všetko zmiešajte, aby ste dosiahli jednotnú konzistenciu. Výslednú zmes položte vo forme obkladu na chrbát. Vykonajte postup každý deň až do úplného zotavenia.
 6. Pred masážou votrite brezový a hypericumový olej do oblasti chrbta. Na prípravu brezového oleja sa odporúča zbierať čerstvé listy začiatkom leta a trvať na kukuričnom oleji počas 7 dní. Ak chcete získať ľubovníkový olej, musíte zhromaždiť čerstvú trávu a naliať akýkoľvek rafinovaný olej. Trvajte na tom, že kompozícia nezíska červený odtieň. Výsledné oleje sa zmiešajú v rovnakých pomeroch a aplikujú sa 2-krát týždenne.
 7. Koreňová masť zŕnového jadra sa pripravuje kombináciou týchto zložiek: 20 g tinktúry saberfish (nalejte 30 g kostnej drene liečivej s 2 pohármi alkoholu, vylúhujte 3 týždne), 1 tubu lanolínového krému, 10 ml tinktúry červenej papriky, 3 kvapky vitamínu E, 20 g medu. Všetko premiešajte do hladka a trite chrbtom dvakrát denne.
 8. Votrite do pokožky v chrbte 10 g borovicovej živice zriedenej akýmkoľvek olejom až do začervenania.
 9. Do kúpeľa môžete pridať tieto zložky: výťažok z ihličnatých stromov - 100 g, ďatelina biela - 50 g, odvar z koreňov močiarneho cinquefoilu - 20 ml. Nechajte sa vykúpať 10-15 minút.
 10. Počas masáže vmasírujte pelargónový olej dvakrát do týždňa. Má protizápalové a analgetické účinky..

Ako zaobchádzať s ľudovými liekmi na slabinovú a pupočníkovú kýlu?

Metódy liečby slabinovej prietrže

Najbežnejšími patológiami lokalizovanými v brušnej dutine sú pupočné a trieslové kýly. Hlavné príznaky oboch sú:

 • bolesť pri pohybe aj v pokoji;
 • pocit ťažkosti v žalúdku;
 • výskyt charakteristického opuchu, ktorý mizne v náchylnej polohe.

Výskyt aj jedného z týchto príznakov by mal byť dôvodom konzultácie s odborníkom. Lekár spravidla predpisuje účinnú liečbu: môže ísť o liekovú terapiu alebo o chirurgický zákrok. Kýla sa často lieči pomocou tradičnej medicíny. V kombinácii s tradičnými metódami môžu obklady a prejavy choroby za studena obkladať a vyrábať masti.

Pri používaní tradičnej medicíny sa musí dodržať jedna základná podmienka: v žiadnom prípade by ste nemali používať prietrž a obklady a teplé a horúce obklady. Zahrievanie postihnutej oblasti môže výrazne zhoršiť priebeh patológie a spôsobiť záchvaty bolesti. Okrem toho musíte pred použitím akýchkoľvek liekov konzultovať s lekárom.

Nasledujúce liečivá sa používajú ako liečivá na odstránenie slabiny prietrže:

 1. Lisuje z listov a nakladaného kapusty. Terapeutický účinok sa líši nielen pre celé listy zelí, ale aj pre jeho soľanku. Listy sa nanášajú na boľavé miesto po dlhú dobu a po zaschnutí sa menia. Pri použití soľanky sa impregnuje kus gázy, zložený do 3 až 4 vrstiev. Potom gáza sa položí na prietrž a upevní. Podľa potreby sa gáza opäť navlhčí soľankou.
 2. Komprimuje z banánovníka a žihľavy. Niekoľko čerstvých listov žihľavy sa rozdrví na kašu a nanesie sa na veľký list jabĺk, ktorý sa aplikuje na trieslovinu prietrže. Liečba by mala byť dlhá a pravidelná..
 3. Kompresie a infúzie z kôry smrekovca. Pripravte 5 lyžíc sušenej a nakrájanej kôry smrekovca, nalejte 1 liter vriacej vody a trvajte 12 hodín. Potom sa infúzia filtruje a vypije 1 pohár 60 minút pred jedlom 5-krát denne. Liečba sa má vykonávať pravidelne až 6 mesiacov v 2-týždňových cykloch s intervalom 7 dní. Infúzie kôry sa môžu použiť aj na obklady. Za týmto účelom je gáza zložená do niekoľkých vrstiev, napustená infúziou a položená na boľavé miesto. Obklady by sa mali robiť najmenej dvakrát denne.

Infúzie na liečenie slabinovej prietrže

Existuje niekoľko receptov na odvar a infúzie liečivých bylín, ktoré vám umožnia zbaviť sa trieslovej kýly:

 1. Infúzia chrípky. Tri čajové lyžičky kvetov rastliny sa nalejú 500 ml vriacej vody, dobre sa zabalia a vylúhujú 60 minút. Potom sa tekutina filtruje a odoberie sa na 1 čajovú lyžičku pred jedlom.
 2. Dekorácie ďateliny. Je potrebné nasekať niekoľko ďatelinových kvetov a naliať 1 lyžicu surovín s 1 šálkou vriacej vody. Produkt by sa mal podávať infúziou počas 60 minút, potom sa prefiltruje, ochladí a spotrebuje 1/3 šálky 3x denne pred jedlom.

Aplikácia čerstvých listov aloe na boľavé miesto má dobrý účinok. Doma sa aloe používa nasledovne: čerstvo narezané listy rastliny sa umyjú, odstráni sa z nich tenká vrchná pokožka a dužina sa niekoľkokrát nakrája. Potom sa doska posype malým množstvom jedlej sódy a aplikuje sa na boľavé miesto a lieči sa alkoholom. Liečebné postupy by sa mali vykonávať do 30 dní.

Okrem toho sú pri inguinálnej kýle užitočné obaly ako základ, na ktorom sa používajú dubové kôry, listy a žalude. Najskôr sa pripraví infúzia: na tento účel by ste mali vziať dobre rozdrvenú surovinu v množstve - 50 g kôry, 1 polievkovú lyžicu listov a ½ šálky žalúdov - a naliať obohateným červeným vínom. Tinktúra by sa mala skladovať na tmavom mieste po dobu 3 týždňov a pravidelne ju pravidelne pretrepávať. Hotový liek je impregnovaný gázou zloženou v niekoľkých vrstvách, potom je potiahnutá bolesťou. Celofán a ľan sú naskladané na vrch. Zvyčajne sa zábaly robia pred spaním a nechávajú sa cez noc.

Masti na liečenie slabinovej prietrže

Pri liečbe kýly ľudovými prostriedkami sa môžu používať domáce masti. Zloženie takýchto liečiv bude obsahovať rôzne prísady. Masť z bravčového tuku a vajec je teda vysoko účinná. Recept na varenie je pomerne jednoduchý: musíte vziať 100 ml octovej esencie, 1 kuracie vajce (najlepšie domáce), 0,5 kg bravčového tuku, 1 lyžičku jazvečieho tuku a 2 prepeličné vajcia.

Esencia sa naleje do 500 ml nádoby, pridá sa kuracie vajce. Bravčový tuk sa rozpustí vo vodnom kúpeli a naleje do už pripravených prísad. Všetky komponenty sú dôkladne premiešané a ponechané 5 dní na mieste chránenom pred slnkom. Potom sa tuk znova roztopí a do neho sa pridajú jazvové tuky a prepelica. Dobre premiešaná zmes sa musí uchovávať v chladničke a pravidelne aplikovať na postihnuté miesto. Pred odstránením prietrže sa liek používa dvakrát denne - ráno a večer a potom - iba večer po dobu jedného mesiaca.

Liečba slabinovej prietrže sa tiež môže uskutočňovať pomocou masti s pridaním zlatého fúzy. Na výrobu lieku budete potrebovať: 1 časť listov zlatého fúzy, 1 časť listov skorocelu a 1 časť indickej cibule. Všetky zložky sa nasekajú v mlynčeku na mäso a umiestnia sa do pohára, do ktorého sa pridá 8 lyžíc roztaveného bravčového tuku. Zmes sa dôkladne vyšľahá a zahreje sa do varu. Potom sa ochladí a aplikuje sa na boľavé miesto denne po dobu 3 týždňov.

Liečba pupočnej kýly pomocou tradičnej medicíny

Ak dôjde k pupočnej kýle, často sa používajú metódy, ktoré boli testované po stáročia. Jeden z najúčinnejších prostriedkov sa teda považuje za komprimáciu zo žiarovky. Na prípravu lieku by ste mali piecť veľkú cibuľu, nakrájať ju na 2 časti a polovicu pripevniť na miesto prietrže. Žiarovka je pripevnená širokým šatkou alebo pásom. Tento postup sa musí opakovať denne po dobu 60 dní..

Veľkou výhodou sú tiež obklady z červeného ílu, ktoré majú výživné a regeneračné vlastnosti riedeného tkaniva. 2 lyžice hliny sú potrebné na zmiešanie s 1 lyžicou. lyžicu vody, potom pripravte koláč zo zmesi a zabalte ho do gázy. Koláč sa zahrieva na teplotu asi 38 ° C a aplikuje sa na prietrž. Kompresia sa odstráni, keď hlinka zaschne. Postup sa musí opakovať najmenej 20 dní.

V dávnych dobách bola pupočná prietrž u malých detí často liečená medenou mincou. Mince bola očistená od octov z oxidov, potom dala dieťa na pupok a prilepila pomocou pásky. Každý deň, najmenej dvakrát denne, sa dieťa umiestnilo na bruško najmenej na 10 minút. Takýto nezvyčajný liek do 30 - 40 dní zachránil dieťa pred prietržou.

Pri liečbe kýly ľudovými liekmi môžete použiť odvar burbota. Ako vedci vysvetľujú, mäso z tejto ryby obsahuje veľa živín, ktoré prispievajú k obnove spojivového tkaniva. Každý deň musíte uvariť silný vývar z rybieho mäsa a vypiť najmenej 500 ml. Čas varenia - asi 3 hodiny pri pokojnom ohni. Použitie burbotovej polievky normalizuje stav spojivového tkaniva v priebehu niekoľkých týždňov.

Ak pupočná kýla ešte nedosiahla veľkú veľkosť, jej vysypanie zmesou studenej vody a octu pomôže..

Mali by ste užiť 1 polievkovú lyžicu. lyžica octu a zrieďte ju 1 liter studenej vody (najlepšie z chladničky). Potom sa musí všetka voda do 3 sekúnd naliať do oblasti v blízkosti pupku. Procedúra by sa mala vykonať do 30 dní ráno a večer.

Pri liečbe ľuďmi rôzneho veku sa osvedčili alternatívne spôsoby liečby bradavičnej a pupočnej kýly. Aby sa maximalizoval účinok liečby, je však potrebné kombinovať liečbu s tradičnými metódami a prísne dodržiavať odporúčania lekára.

Je alternatívna liečba prietrže doma?

Alternatívna liečba prietrže bola vždy populárna. Hovorme o tom dnes..

Doma sa najčastejšie praktizujú a stále praktizujú nasledujúce metódy liečby a prevencie medzistavcových hernií:

 • Použitie obkladov a tinktúr;
 • Trakcia stavcov doma;
 • Špeciálne cvičenia na chrbticu.

O tom, ako prebieha diskektómia (chirurgické odstránenie výčnelku disku), bolo už predtým na webe povedané „Krásne a úspešné“. Operácia sa však neodporúča pre všetky typy medzistavcových prietrží: je veľa prípadov, keď sa nemôže vyčnievanie odstrániť..

Existujú tiež ľudia, ktorí to kategoricky odmietajú, takže nájdete mnoho tipov, ako tento problém vyriešiť bez operácie.

Ľudové lieky na ošetrenie kýly: obklady a tinktúry

Na zmiernenie bolestivých symptómov herniovaného disku sa odporúča použiť alternatívne metódy. Použitie rôznych obkladov, tinktúr a odrenín, mastí - hlavných metód liečby kýly ľudovými prostriedkami.

Obklady sú najobľúbenejšie spomedzi všetkých metód.

Malo by sa však pamätať na to, že ani najúčinnejší ľudový liek na prietrž nepomôže, ak sa choroba začne a je sprevádzaná úplnou necitlivosťou zlyhania nôh alebo nôh..

V takýchto prípadoch musíte hľadať radikálne spôsoby, ako sa zbaviť prietrže, a nie používať obklady a pleťové vody. Ak sa obávate iba bolesti chrbta prietrže, môžete ju liečiť ľudovými liekmi.

Stlačuje tuk

Na bedrovú oblasť je potrebné naniesť tuk (jazvec, pes alebo kôň). Vrchnú časť filmu prikryte, potom položte látku a navrch navinte vreckovku. Po hodine a pol bude bolesť pominúť, ale je lepšie nechať komprimáciu na jeden deň.

Stlačiť s vodkou a gaštanovými kvetmi

Na jar vyberte 3-4 kvetenstvo gaštanu, nalejte 1 liter vodky a trvajte na tom 3 týždne. Vykonajte obklady na bedrovej oblasti. Kýla prestane obťažovať.

Červené ílové obklady pre spinálnu prietrž

Červený íl by sa mal navlhčiť vodou, aby zjemnil. Trochu zohrejte hmotu a z nej vytvarujte plochý koláč, ktorý sa musí naniesť na boľavé miesto. Hlinené hrudky môžu byť zabalené do gázy a pokryté filmom navrchu a pripevnené pomocou pásky. Keď sa hmotnosť ochladí a schne - vyberte z tela.

Múmia z kýly

Skutočnosť, že múmia má všetky liečivé vlastnosti, je mnohým známa. Môže sa použiť na liečbu bolesti chrbta spôsobenej zápalom hernie. Na obklad z múmie budete tiež potrebovať med.

Aby sa múmová tableta dobre premiešala v mede, najprv sa rozpustí v lyžici teplej vody. Na 100 g medu užite 1 tabletu.

Výsledná hmota sa vtiera do chrbtice a dolnej časti chrbta alebo sa používa na medovú masáž dlaňami. Tento spôsob liečby kýly ľudovým spôsobom veľmi dobre zlepšuje prietok krvi do postihnutej oblasti a zmierňuje bolesť.

Cinquefoil tinktúra

O šabľach možno nájsť veľmi dobré názory na ľudové lieky na liečbu miechy. V lekárňach si môžete kúpiť túto smotanu a ošetriť ju, ale tinktúru si môžete pripraviť doma sami..

 • Do jednolitrovej nádoby s vodkou nalejte 300 g suchého saberfisha a nechajte ho variť tri týždne, potom sa prefiltruje. Táto tinktúra sa môže použiť na mletie s mnohými chorobami pohybového ústrojenstva, ako aj na perorálne podanie o 1 polievkovú lyžicu. l ráno, na obed a pred spaním. Tinktúra sa má uchovávať v tmavej nádobe. Na tinktúru je možné použiť nie suchú šabľu, ale nahradiť ju 100 g koreňov tejto liečivej rastliny..

Liečba tinktúrami a obkladmi sa môže kombinovať. Napríklad urobte masáž medom a múmiou, potom aplikujte obklad s tinktúrou.

Neobvyklé riešenie

Podľa recenzií, ktoré sa nachádzajú na fórach diskutujúcich o ľudových liekoch na liečbu kýly, sa mnohí snažia hľadať nové spôsoby liečenia a niekedy nájdu neobvyklé riešenia..

Vo veterinárnej lekárni sa odporúča kúpiť masť na ošetrenie kĺbov v artiodaktyloch, ktorá sa nazýva „Zoovip“. Obsahuje liečivé byliny, liečivé rastlinné šťavy, oleje a vitamíny..

Nástroj veľmi dobre zmierňuje bolesť chrbtice a pomáha s malými kýlami u ľudí. Masť naneste na bolestivé miesto.

Malo by sa pamätať na to, že ošetrenie prietrže alternatívnymi metódami je prípustné pri miernej forme prietrže. Kompresie a vody iba zmierňujú akútnu bolesť. Aby liečba týmto spôsobom pomohla, musíte vykonať fyzické cvičenie, aby ste zabránili chorobám chrbtice.

prevencia

O jednom jednoduchom spôsobe prevencie sme hovorili v článku o nechirurgických metódach liečby medzistavcových hernií a dnes predstavíme niekoľko ďalších tajomstiev, ktoré sa zdali zaujímavé sympaty.net..

Gymnastika s kýlou chrbtice

Dnes je veľmi obľúbená gymnastika pre ženy, ktorá nesie zaujímavé meno - „Narodenie hviezdy“. Existuje veľa informácií, lekcií s videom a pozitívnych recenzií o nej. Každý, kto pravidelne cvičí, zaznamenáva zlepšenie nielen fyzického, ale aj duševného stavu. Najmä veľa pozitívnych recenzií o obnove chrbta po zraneniach a operáciách. Okrem toho pomáha gymnastika zlepšovať zdravie žien..

Vypracovaných celkom 27 cvičení. Žena si vyberie najpohodlnejšie pre ňu. Pri gymnastike fungujú všetky svaly, takže gymnastika poskytuje dobré výsledky za chrbát.

Dobré recenzie tiež pochádzajú od tých, ktorí vykonávajú cvičenia, ktoré Paul Bragg vyvinul na roztiahnutie chrbtice. Komplex pozostáva z 5 cvičení. Mali by sa vykonávať počnúc 4-5 krát, postupne zvyšovať počet prístupov na 8–12.

 1. Musíte ležať lícom nadol na zem. Šírka od seba leží od seba. Dlane sú pod hrudníkom. Opierajúc sa o ruky a prsty na nohách, je potrebné zdvihnúť panvu a oblúky chrbta vyklenúť. Nohy sa narovnajú a hlava zostáva pod ňou. Panva sa pomaly potápa k podlahe, nohy a ramená sa narovnávajú. Pokúste sa vykonávať cvičenie hladko, bez toho, aby ste vykonali náhly pohyb.
 2. Cvičenie je podobné predchádzajúcemu. Po zdvihnutí panvy musíte odbočiť doľava, potom doprava a pokúsiť sa znížiť stranu tak nízko, ako je to možné k podlahe. Zdá sa, že sa krúti, stavce padajú na svoje miesto.
 3. Relaxačné cvičenie. Sedieť, mierne ohýbať nohy, roztiahnite ruky a položte ich za chrbát a položte ich na podlahu. V tejto polohe zdvihnite panvu a opierajte sa o ruky a nohy. Musíte to urobiť rýchlo a pokúsiť sa zdvihnúť telo do vodorovnej polohy.
 4. Ľahneme si na chrbát, ruky do strán, kolená ohnuté. Omotajte ruky okolo kolien a pritiahnite ich k hrudníku. Potom kolená vytlačte z hrudníka, ale nenechajte ich z našich rúk a zdvihnite hlavu. Snažíme sa dotknúť brady kolien a zostať 5 sekúnd.
 5. Prečo naši štvornohí priatelia nemajú problémy s chrbticou? Majú správne rozložené zaťaženie. Preto posledným cvičením od Bragga je chôdza po všetkých štyroch s narovnanými rukami a nohami. Toto je najlepší spôsob naťahovania chrbtice. Ramená a nohy sa neohýbajú. Je žiaduce obísť miestnosť.

Recenzie najlepších spôsobov liečby kýly doma

Existuje veľa recenzií o tom, ktorá ľudová metóda je lepšia na liečbu kýly doma. Hlavné odporúčania sa týkajú pravidelného vykonávania cvičení na natiahnutie chrbtice, používanie mastí a obkladov.

 • Myslím, že si nemôžete zvoliť ľudový liek na liečbu prietrže, ak máte na mysli masti a pleťové vody, trieť. Pretože prietrž sa nelieči liekmi, ale trakciou. Tu je to, čo som prišiel na riešenie problému doma. Často počujete, že na prevenciu prietrže sú potrebné vodorovné pruhy alebo priečky. Musia byť zavesené každý deň. Ale touto metódou sa nielen rozšíria stavce, ale aj zbrane. Preto odporúčam môj spôsob napínania: vo dverách sú pripevnené dva háčiky, na pás sa umiestni pás v oblasti pása, cez ktorý prechádzajú veľké uteráky z oboch strán. Ich konce musia byť zviazané a spojené. Teraz musíte zavesiť na „zariadenie“. Táto metóda ma zachránila pred bolesťou a predtým som neskúšal inú liečbu kýly alternatívnymi metódami. Teraz vykonávam trakciu pri herniovej profylaxii takmer každý deň. igor.
 • Iba pravidelná gymnastika pomáha predchádzať herniovaným diskom. Urobil som kapucňu aj fyzioterapiu a nosil som korzet a bežal som k manažérovi - to všetko na chvíľu vedie k výsledku. Ak nie ste leniví a nenájdete čas na lekársku gymnastiku, nebudete musieť hľadať najlepší ľudový liek na kýlu chrbtice alebo si ľahnúť pod nôž chirurga (pokiaľ to nie je akútny prípad, keď bol nerv zasiahnutý). Teraz mám svoj vlastný systém - bazén niekoľkokrát týždenne a 40-minútovú gymnastiku denne za chrbtom. Mnoho cvičení. Môžete nájsť, čo vám vyhovuje. Ramil.
 • Nikto neprišiel s lepšou ľudovou metódou na ošetrenie prietrže než na plávanie: dochádza k plynulému vykladaniu chrbtice, nedochádza k žiadnym náhlym pohybom, sú posilňované svaly a je tiež posilňované telo. Plavanie je teda najúčinnejším prostriedkom proti hernii. Alexandra Ivanovna.

Ako zmierniť bolesť pri akútnom záchvate?

Špeciálne pre čitateľov sympaty.net! Ak máte záchvat náhlej silnej bolesti chrbta, skúste kroky uvedené nižšie. Niektoré cvičenia potrebujú asistenta.

 1. Je potrebné ľahnúť si na posteľ, uchopiť jej chrbát. Niekto by mal chytiť nohy a jemne ťa ťahať.
 2. Ak chcete stáť pri stene, premáhať bolesť, siahnite rukami po strop.
 3. Zostaňte pri stene, zohnite sa a zaveste na nohy.
 4. Asistent by mal byť o niečo vyšší (schod, pohovka), stojíte na podlahe, paže skrížené na hrudi, päste pritlačené k pleciam. Asistent sa vás snaží ťahať za plecia.
 5. Situácia je rovnaká ako v predchádzajúcom cvičení, ale asistent chytí podpazušia a vytiahne. Môžete chytiť lakte.
 6. Môžete tiež zavesiť na vodorovnú lištu alebo na krk asistenta.
 7. Ak vám tieto metódy nepomôžu, nájdeme miesto, kde môžete zavesiť, napnúť nohy a otočiť panvu v jednom smere a druhý.

Pri rôznych druhoch kýly pomáhajú rôzne cvičenia. Jeden stačí natiahnuť na posteľ, iní počujú hlasné kliknutie, keď vykonávajú posledné cvičenie.

Nemalo by sa zabúdať, že alternatívna liečba prietrže chrbtice nie je vo všetkých prípadoch povolená a môže byť škodlivá a nie je prospešná. Dávajte pozor na svoje zdravie!

TOP 30 najlepších ľudových liekov na liečbu kýly bedrovej chrbtice

Bardukova Elena Anatolyevna
neurológ, homeopat, pracovná prax 23 rokov
✔ Článok skontroloval lekár

Slávny japonský reumatológ: „TOTO JE MESIAC! Ruské metódy liečby kĺbov a chrbtice sú iba zarážajúce. Pozrite sa, čo lekári ponúkajú na ošetrenie chrbta a kĺbov v Rusku: Voltaren, gél Fastum, Diclofenac, Milgamma, Dexalgin a ďalšie podobné lieky. Tieto lieky však NEROZAŽUJÚ SPOTREBU A ZADU, zmierňujú iba príznaky choroby - bolesť, zápal, opuch. Teraz si to predstavte. Prečítajte si celý rozhovor.

V článku - najlepšie metódy alternatívnej liečby kýly bedrovej chrbtice. Bedrová hernia sa často vyskytuje u mužov starších ako 30 rokov. Toto je nebezpečné ochorenie, ktoré je sprevádzané silnou bolesťou a zanedbávanie vedie k vážnym následkom..

Liečba kýly bedrovej chrbtice ľudovými prostriedkami je k dispozícii mnohým pacientom, hlavnou vecou je konzultácia s lekárom skôr, ako.

Bedrová hernia je výčnelok buničitého jadra medzistavcovej platničky, ktorý komprimuje nervové korene v mieche. Prietrž v dolnej časti chrbta sa pozoruje u 90% všetkých chorôb chrbta v dôsledku vysokého zaťaženia bedier, ako aj účinkov osteochondrózy..

Ako vyzerá prietrž?

Chirurgii sa dá vyhnúť, existuje veľa spôsobov liečby. Sú to cvičenia na chrbticu a fyzioterapiu a samozrejme recepty na tradičnú medicínu. Použitie všetkých liečebných metód v komplexe úplne vylieči prietrž. Ak vám bola diagnostikovaná medziobratlová kýla, nezúfajte! Ak chcete poraziť prietrž chrbtice bez chirurgického zákroku, môže to urobiť každý!

V článku sa dozvieme podrobnejšie o liečbe bedrovej prietrže pomocou takých ľudových prostriedkov, ako sú aplikácie, masti, obklady a tinktúry..

Príčiny a rizikové faktory

Do rizikovej skupiny patria ľudia, ktorí majú:

 • vysoká fyzická aktivita (športovci, hýbatelia);
 • sedavý životný štýl (administratívni pracovníci);
 • existuje osteochondróza alebo osteoporóza;
 • zranenia, najmä po nehode;
 • existuje dedičná predispozícia;
 • je zakrivenie chrbtice;
 • nad 30 rokov.

Príznaky a symptómy

Povaha symptómov choroby priamo závisí od miesta a veľkosti prietrže. Aké sú hlavné znaky a príznaky tejto nebezpečnej choroby? Tie obsahujú:

 1. silná bolesť v bedrovej oblasti, ktorá sa zvyšuje so zákrutami a sklonami;
 2. znecitlivenie dolných končatín, najmä špičky;
 3. pocit husacích hrčiek a bavlny v nohách;
 4. náhla a ostrá bolesť chrbta (bolesti chrbta);
 5. znížená účinnosť u mužov;
 6. objaví sa brnenie nôh;
 7. problémy s pohybmi čriev a močením;
 8. ochrnutie dolných končatín.

Máte niektorý z týchto príznakov? Môžu byť trvalé alebo sa môžu vyskytovať pravidelne. Ak sa objavia príznaky kýly, odporúčame vám, aby ste návštevu lekára neodložili. Ľudia s bedrovou prietržou sa zriedka podrobujú operácii. A v skutočnosti sa vyžaduje iba v 5 - 10% prípadov.

Pamätať! Bedrová hernia je závažné ochorenie, ktoré vás môže priviesť na invalidný vozík.

Indikácie pre chirurgickú liečbu choroby

 • bolesť trvá viac ako šesť mesiacov;
 • výskyt spondylolistézy je posun miechy;
 • porušenie močenia, problémy s črevami;
 • nedostatok sily u mužov;
 • ochrnutie dolných končatín.

Ak tieto príznaky nemáte, konzervatívnymi metódami sa môžete zbaviť prietrže.

Liečba alternatívnymi metódami v kombinácii s liekmi vedie k veľmi pozitívnym výsledkom.

Ako vyliečiť kýlu ľudovými liekmi

Ak sa počas liečby ľudovými liekmi objavia pozitívne výsledky - zníženie bolesti a opuchov, liečbu neprestávajte! Liečte najmenej 3 mesiace a potom choďte k lekárovi, aby ste videli dynamiku zlepšenia. Všetky nasledujúce metódy sú tiež použiteľné na cervikálnu a hrudnú kýlu..

Na zvládnutie akútnej bolesti v počiatočnej fáze prietrže sú vhodné tieto typy liečby:

 • akupunktúra;
 • hirudotherapy;
 • chrbtová trakcia;
 • recepty tradičnej medicíny;
 • Cvičenie a iné.

Hirudoterapia - ošetrenie pijavice

Ak chcete zabrániť vzniku a rozvoju choroby, postupujte podľa nasledujúcich možností liečby:

 • jóga;
 • rehabilitácia;
 • správna výživa;
 • iné liečby, ktoré posilňujú chrbticu.

S alternatívnymi metódami sú celkovo k dispozícii tieto typy liečby:

 • tinktúry;
 • aplikácie;
 • masti;
 • mletia;
 • obklady;
 • aplikátor Lyapko a Kuznetsova.

Ako používať tradičnú medicínu?

Aplikácie s masťou

Efektívna a dlhotrvajúca metóda, ktorá sa vykonáva pomocou opravy:

 1. naneste masť na malý kúsok gázy;
 2. položiť na bolestivé miesto a prikryť ho filmom;
 3. nalepiť na náplasť alebo zabaliť handričkou;
 4. masti sa používajú večer alebo v noci.
 1. vtiera sa do postihnutej oblasti dlaní alebo handrou;
 2. používajú sa kruhové pohyby, ktoré ich zrýchľujú pri trení;
 3. doba trenia 3 až 5 minút;
 4. po absorpcii masti musí byť spodná časť chrbta zviazaná šatkou;
 5. aplikované raz alebo dvakrát denne.

obklady

Uložte ich v noci alebo cez deň na pár hodín:

 • namočte gázu do liečivého roztoku;
 • naneste na spodnú časť chrbta obklad a prikryte ho vrchnou vrstvou;
 • kravata z bavlny alebo vlny.

Alkoholová tinktúra

Tinktúru votrite celou rukou až do úplného vstrebania, potom nalejte novú časť do dlane a opakujte. Ak trete alkoholovú tinktúru niekoľkokrát denne, prinesie to oveľa pozitívnejšie výsledky:

 • trením krúživým pohybom;
 • mletie najmenej 5 minút;
 • zabalte bedrovú oblasť tkaninou alebo šatkou.

S bedrovou kýlou, trením bez tlaku a pomalými pohybmi.

Najlepšie ľudové lieky

Alternatívne spôsoby liečby prietrže lumbosakrálnej oblasti sú najúčinnejšie pre počiatočné príznaky choroby. Existuje veľa spôsobov, ako sa liečiť doma. S ich pomocou sa môžete vrátiť do normálneho životného štýlu..

jalovec

Tinktúra borievky

Ako urobiť tinktúru:

 • zoberte 0,5 vodky, nalejte do 150 g. borievky;
 • stáť tri týždne, nezabudnite z času na čas pretrepať tinktúru.

Tinktúra bobúľ borievky sa má užívať 10 - 15 kvapiek trikrát denne. Priebeh prijímania je 1 mesiac. Neodporúča sa pre ochorenie obličiek.

mumio

Tento nástroj je skutočne legendárny, pretože má vynikajúce liečivé a opravné vlastnosti. Odporúča sa užívať perorálne alebo používať masti, drviny a aplikácie na báze mumiyo.

Mumiyo - starobylá metóda liečby chorôb

Tablety 0,2 g. vziať na prázdny žalúdok, rozpustený v pohári vody, dvakrát denne. V priebehu času je lepšie rozpustiť tablety bez použitia vody. Kurz je 10 dní..

Brúsenie a použitie

 • 5 gramov múmie, starostlivo rozdrvené;
 • úplne sa rozpustí v 2 polievkových lyžiciach vody;
 • nalejte jednu polievkovú lyžicu liečivého alkoholu;
 • zoberte päťkrát viac vazelíny alebo bravčového tuku, dôkladne premiešajte.

Priebeh mletia a aplikácie tejto masti nie je obmedzený.

Je tiež možné trieť bolestivé miesto vodným roztokom 0,2 gramu mumiyo a polievkovou lyžicou vody..

Ak chcete rýchlo zastaviť bolesť, musíte zobrať 100 gramov medu a 1 čajovú lyžičku mumiyo (5 g), dôkladne premiešať. Pred použitím tejto zmesi votrite chrbát jedľovým olejom.

Masť si potrite potľapkaním dlaní po postihnutej oblasti, nebude to veľmi pekné, ale musíte vydržať. Po takejto „masáži“ môžete trieť anestetickú masť, napríklad Finalgon, a chrbtom zabaliť vlnený šál. Liečba trvá 1 mesiac.

Prírodné produkty, ktoré produkujú včely, sú účinné proti mnohým chorobám. Pred použitím ľudových liekov založených na mede je potrebná alergia na jeho zložky.

Lisuje z medovej a aloe šťavy

Z listov aloe si vezmite čerstvú šťavu. Môžete to dosiahnuť preskočením listov rastlín do mlynčeka na mäso a potom ich pretlačte gázou. Pripravte lekársky alkohol a kvetinový med (tekutý). Rozmery:

 • šťava z aloe - 1 diel;
 • med - 2 časti;
 • alkohol - 3 diely.

Dôkladne premiešajte, vložte do sklenenej nádoby a vložte na teplé, tmavé miesto na 24 hodín. Ďalej skladujte v chladničke.

Naneste obklady s gázou, zložené do niekoľkých vrstiev, impregnované touto zmesou. Zabalte látku alebo fóliu navrch. Udržujte obklad na bolestivom mieste najmenej jednu hodinu, pacient by mal ležať v posteli.

Na zvýšenie imunity počas ochorenia užívajte mrazené mlieko a mlieko s medom.

Medové koláče

Medové koláče dokonale zvládajú zápalové procesy a aktivujú krvný obeh. Ak ich chcete uvariť, musíte zmiešať med so zemiakovým škrobom, pripraviť koláč z výslednej konzistencie. Dajte na boľavé miesto, zabalte handričkou navrch a nechajte stáť aspoň hodinu.

Medová masáž

Zafarbite bolestivú oblasť pomocou ľubovníka bodkovaného alebo brezového oleja (môžete použiť olej z jedle alebo stonky) a potom med opatriť plesňami. Ak to bolí - nebojte sa, malo by to tak byť. Buď trpezlivý. Keď sa med vstrebáva, opatrne ho zabalte vlnou šatkou. Masážny kurz 2 týždne. Výhody masáže: zlepšenie krvného obehu, obnovenie chrupavkového tkaniva, odstránenie bolesti chrbta.

Brúsenie je možné vykonať pomocou včelieho jedu a propolisu, pretože veľmi pomáha proti bolesti chrbta..

propolis

Dobrá oprava tkaniva, zmiernenie bolesti a zápalu.

odreniny

 • zoberte 100 ml alkoholu 70%, pridajte 40 gramov drveného propolisu;
 • nalejte tinktúru do sklenenej nádoby, trvajte na tom, 10 dní, nezabudnite tekutinu každý deň pretrepať.

V akútnom období komprimuje tento agent dobre. Potom mletie niekoľkokrát denne. Odporúča sa užívať tinktúru propolisu vo vnútri 20 kvapiek spolu s zohriatym mliekom.

Sabre marsh

Saberfish má protizápalové, analgetické a antipyretické účinky.

tinktúra

 • 50 g koreňov rastlín nalejte jednu fľašu vodky 40%;
 • výslednú tekutinu umiestnite na tmavé miesto na tri týždne.

Užívajte perorálne pred jedlom 3x denne, rozpustením jednej lyžice tinktúry v pohári vody.

Je užitočné drviť alebo komprimovať pomocou tinktúry saberfish. Po masáži je obzvlášť užitočné trieť chrbát zmesou.

Comfrey officinalis

Táto rastlina je skutočne jedinečná. Má vynikajúci liečivý účinok..

Pripravené lieky na ich báze sa používajú externe aj interne.

Kostival s medom

 • jemne nasekajte korene čerstvých kostrov s mlynčekom na mäso;
 • zmiešajte s medom v pomere 1: 1.

Túto zmes vezmite jednu čajovú lyžičku na lačný žalúdok. Kurz je 10 dní, prestávka 10 dní. Potrebujem iba tri kurzy.

obklady

 • Namočte 50 gramov koreňov suchého kostry do pohára čistej vody na 24 hodín;
 • po dni opláchnite korene a pridajte 40% do 600 ml vodky;
 • sklenenú nádobu s tinktúrou umiestnite na tmavé miesto na 2 týždne, nezabudnite ju každý deň pretrepať.

Keď je tinktúra pripravená, aplikujte obklady na miesto vzniku prietrže na niekoľko hodín. Kurz je 10 dní, potom je prestávka 10 dní. Vyžaduje sa viacnásobné ošetrenie.

Maslo

Olej z koreňov kostnej kosti efektívne obnovuje chrupavkové bunky v tkanivách. Na prípravu oleja musíte:

 • nalejte 50 l slnečnicového oleja do 50 g suchých koreňov korene;
 • trvať na trvaní 10 dní, pravidelne pretrepávať nádobu;
 • keď je olej pripravený, musí sa prefiltrovať a pridať 1 lyžičku. jedľový olej, 70 g mletých ruží a štvrť šálky ricínového oleja.

Pred medovou masážou zotrite olej.

 • Zmiešajte 300 g čerstvo nasekaného koreňa v rovnakom pomere s roztaveným bravčovým tukom;
 • výsledná hmota sa ochladila, kým stuhla;
 • po 4 hodinách sa roztaví a prechádza filtrom, vloží sa do sklenenej nádoby.

Masť skladujte v chladničke. Na oblasť naneste hrubú vrstvu s bedrovou prietržou, zabalte na ňu film a vlnený šál na vrch. Namočte 40 minút, zvyšok opláchnite teplou vodou. Masť môžete tiež aplikovať v noci..

Masť z borovicovej živice

Na varenie sa vyžaduje 0,5 kg suchých nasekaných koreňov korene a bravčového tuku bez soli:

 • dajte panvicu na miernu alebo miernu teplotu, pridajte bravčový tuk;
 • Keď sa tuk roztopí, pridajte na panvicu korene kostrava a varte asi hodinu;
 • potom sa k zmesi pridá borovicová živica (guma) a varí sa ďalších 15 až 20 minút;
 • Výsledná zmes sa ochladí, potom sa pridá vodka, až kým sa nedosiahne hustá hmota.

Masť potrite každý deň do postihnutej oblasti a potom ju na 30 minút prikryte celofánovým filmom alebo vlnenou látkou. Zvyšky masti umyte teplou vodou..

Masť skladujte v chladničke.

hlina

Nie je známe, ako funguje hlina, ale účinok jej použitia je jednoducho pozoruhodný. Pozitívny efekt prichádza veľmi rýchlo. Modrý íl sa vyrovná so zápalom a opuchom, zatiaľ čo červený íl obnovuje chrupavku a kostné tkanivo, rýchlo uzdravuje poškodenú oblasť.

Modré hliny pomáhajú so zápalom a bolesťou

aplikácia

 • zoberte suchú červenú alebo modrú hlinku, rozdrvte ju v horúcej vode;
 • urobte z nej koláč, asi 1 cm hrubý na dlani;
 • dajte na gázu hlinený koláč, naneste na boľavé miesto;
 • zabaliť na vrch.

Podržte asi 4 hodiny, kým sa hlinka nerozpadne.

Clay obklady môžu byť použité toľkokrát, koľkokrát je potrebné, až kým nezmiznú bolesti. Podľa hodnotení pacientov a lekárov je táto metóda veľmi účinná.

Tuk z koní

Pri použití tohto nástroja sa stav výrazne zlepšuje, bolesť prakticky zmizne.

Konský tuk má dobrý analgetický účinok

Compress

 1. Zloženie: 200 gramov konského tuku, 2 lyžičky. jód, 2 žĺtky.
 2. Všetko dôkladne premiešajte, až kým sa neobjaví homogénna hmota. Rozotrite zmes na dvojitú vrstvu gázy. Naneste obklad na bolestivú oblasť, nalepte náplasť na vrch alebo zabalte obväzom. Bolesť zmizne za pár hodín.
 3. Po 1-2 dňoch zmeňte kompresiu na novú. Liečba trvá 10 dní.

Tuk tiež pomáha, ak sa trie dozadu niekoľkokrát denne..

Rôzne ľudové lieky

Hypericum olej

Na prípravu oleja musíte:

 • čerstvú ľubovník bodkovaný vložte do pollitrovej nádoby;
 • nalejte slnečnicový olej na vrch nádoby;
 • trvať 14 dní na tmavom mieste;
 • po dvoch týždňoch, namiešajte zmes, by mal mať olej červený odtieň;
 • olej možno použiť alebo naplniť novou dávkou ľubovníka bodkovaného na dosiahnutie silnejšej koncentrácie.

Pred masážou by sa mal olej nanášať na chrbát. Veľmi užitočné je zmiešať hypericum a brezový olej a aplikovať pred masážou.

Brezový olej

Odstraňuje soľ z kĺbov, odstraňuje bolesť, zápaly a opuchy, obnovuje nervové korene v mieche.

Na prípravu brezového oleja musíte:

 1. začiatkom júna zbierať čerstvé breza v trojlitrovej nádobe;
 2. počkajte 3 hodiny, kým sa listy neobjavia;
 3. nalejte rafinovaný kukuričný olej do pohára;
 4. pevne zatvorte nádobu a dajte ju na 1 týždeň na slnečné miesto;
 5. po siedmich dňoch usporiadať na tmavom mieste po dobu niekoľkých týždňov;
 6. nezabudnite denne pretrepávať nádobu s olejom;
 7. po 3 týždňoch expozície olej prefiltrujte.

Pred masážou niekoľkokrát denne trieť alebo zmiešať s hypericumovým olejom a rozmazať. Tento olej si tiež môžete jednoducho kúpiť v lekárni alebo v špeciálnom obchode..

Brezový olej pomáha pri mnohých chorobách chrbtice

Tinktúra z Aspen Bark

Vezmite jednu lyžicu suchej osiky, vložte do 1 litra vody a varte na miernom ohni. Ochladzujte a namáhajte budúcu tinktúru. Užívajte denne 1 polievková lyžica. l pred jedlom.

Kamenná drupová listová tinktúra

Pripravte 30 gramov listov tejto rastliny, nalejte pohár vody, prevarte na miernom ohni. Nechajte vychladnúť, napätie. Užite nalačno 50 ml infúzie trikrát denne.

Kalanchoe

Má veľa vlastností: znižuje krvný tlak, zlepšuje krvný obeh, zmierňuje bolesť a ďalšie príznaky bedrovej prietrže.

Odstráňte fóliu z umytých listov Kalanchoe a pripevnite na postihnutú oblasť náplasťou v noci.

cesnak

Od staroveku ľudia vedia o liečivých vlastnostiach cesnaku. Cesnak zmierňuje zápaly, zlepšuje krvný obeh a odstraňuje bolesti. Cesnaková tinktúra je veľmi populárna:

 • 100 gramov cesnaku, prejdite mlynčekom na mäso;
 • pridajte nasekaný cesnak 50 g vodky 40%;
 • trvať 10 dní na tmavom mieste.

Cesnak môže zmierniť bolesť a zápal

Po príprave sa zmes musí položiť na tenkú vrstvu, aplikovať na zapálenú oblasť, prikryť fóliou alebo vlnou šatkou zhora a nechať pôsobiť 1 hodinu. Je nežiaduce opustiť viac ako hodinu z dôvodu možného podráždenia. Potom odstráňte obklad a utrite pokožku suchou utierkou. 1 mesačný kurz.

Terpentínové kúpele

Terpentínové kúpele sa dôrazne odporúčajú na odstránenie príznakov bedrovej prietrže. Zlepšujú krvný obeh v oblasti výskytu prietrže, prispievajú k odstráneniu bolesti. Na prípravu vane, ktorú potrebujete:

 • 200 ml terpentínu;
 • 10 gramov strúhaného detského mydla;
 • 100 ml salicylového alkoholu 1%.

Všetky zložky vopred rozpustite vo vriacej vode. Výsledná zmes sa naleje do kúpeľa, teplota vody je 37 stupňov. Trvanie kúpeľa je 10 minút, s časom sa čas predlžuje na 25 minút. Kurz je 3 mesiace. Vane sú užitočné najmä po stlačení cesnaku..

Vývar z otrey

Zmierňuje zápaly medzistavcových platničiek, zlepšuje metabolizmus, obsahuje veľa vitamínu B a C.

Potrebujete 1 polievkovú lyžicu. raže alebo raže, vylejte ich 400 ml vody a pol hodiny varte. Cool, napätie. Pite teplý vývar 3x denne v malom množstve.

Legendárny recept pre olympionikov

Okrem neustáleho tréningu majú športovci pripravujúci sa na olympiádu špeciálnu stravu.

Aby ste si udržali chrbticu v dobrej kondícii a nasýtili telo vitamínmi, minerálmi a proteínmi, odporúčame jesť nasledujúce sušené ovocie dva mesiace:

 • sušené marhule - 100 gramov;
 • figy - 20 gramov;
 • sušené slivky - 20 gramov.

Môžete jesť viac, ale odporúčame dodržiavať proporcie: 5 dielov sušených marhúľ, 1 diel fíg, 1 diel sušených sliviek. V tejto kombinácii sa pozoruje pozitívny účinok pri liečbe medzistavcovej prietrže.

Sušené sušené marhule tiež odstraňujú toxíny z tela, zlepšujú trávenie a zvyšujú odolnosť proti stresu a žiareniu. Sušené marhule zlepšujú kardiovaskulárny systém, obsahujú veľa draslíka a horčíka.

Sušené marhule, figy a sušené slivky pomáhajú urýchliť regeneráciu pri liečbe kýly

Aplikátor Kuznetsova

Tento liečivý predmet sa používa na zmiernenie bolesti prietrže miechy. Vyzerá to ako kus flexibilného materiálu s veľkým počtom plastových okrúhlych dosiek, na ktorých je veľa plastových ihiel. Princíp práce - s tlakom na pokožku aplikátorom, bolesť a napätie sa zmierňujú, zlepšuje sa krvný obeh. Je účinný proti bolesti chrbta a únave chrbta..

Čítame vynikajúci článok, ktorý hovorí o výhodách aplikátora:
Liečivá sila aplikátora Kuznetsov na osteochondrózu

Aplikátor Lyapko

Príbehy čitateľov: Ako som pomohol mame liečiť kĺby. Moja matka je 79 rokov, celý život pracovala ako učiteľka literatúry. Keď začala s problémami s chrbtom a kĺbmi, jednoducho ich odo mňa zadržala, aby som nestrácal peniaze za lieky. Mama sa pokúšala liečiť iba odvarmi zo slnečnicového koreňa, čo, samozrejme, nepomohlo. A keď sa bolesť stala neznesiteľnou - požičala som si od suseda a kúpila som lieky proti bolesti v lekárni. Keď mi o tom povedal sused, najprv som sa na svoju matku trochu hneval - odišiel som z práce a okamžite som k nej prišiel taxíkom. Nasledujúci deň som si s matkou dohodol schôdzku s reumatológom na platenej klinike, napriek jej požiadavkám, aby sa nevyvrátila. Lekár diagnostikoval artritídu a osteochondrózu. Predpísal liečbu, ale moja matka okamžite protestovala, čo bolo príliš drahé. Potom lekár vstúpil do situácie a navrhol alternatívu - domácu telesnú výchovu a bylinnú prípravu. Toto vyšlo lacnejšie ako injekcie s chondroprotektormi a nespôsobilo to ani možné vedľajšie účinky. Začala užívať liek a zúčastňovala sa fyzickej terapie. Keď som sa o ňu o pár dní neskôr zastavil, našiel som ju v záhrade. Zviazala paradajky a zjavne už dokázala urobiť veľa. Stretla sa s úsmevom. Pochopil som: drogová a telesná výchova pomohla, bolesť a opuch boli preč. “ Čítaj viac "

Základom je guma, na ktorej sú kovové ihly. Ovplyvňuje to silnejšie ako aplikátor Kuznetsov. Princíp činnosti spočíva v tom, že medzi ihlami sa vytvára galvanicko-elektrický prúd, ktorý znižuje bolesť a zápal, zlepšuje krvný obeh. Jeho akupunktúrne vlastnosti sa tiež vyrovnávajú s bolesťou chrbta, bedrovou kosťou, kŕčmi..
Masti a tinktúry po použití lepšie prenikajú do pokožky. Môžete tiež použiť rolku Lyapko, ktorá sa vykonáva po celom chrbte s rôznym stupňom tlaku..

Fyzikálna terapia na liečenie a prevenciu

Doma odporúčame vykonávať terapeutické cvičenia, aby ste sa zbavili príznakov medzistavcovej prietrže. Hlavne si treba zapamätať, že ak počas hodín dôjde k silnej alebo akútnej bolesti, triedy by sa mali okamžite zastaviť.

Počas cvičenia dochádza k zväčšeniu vzdialenosti medzi stavcami, čo pomáha eliminovať bolesť. Triedy tiež skutočne pomáhajú posilňovať svalovú kostru a zlepšujú pohyblivosť chrbtice. Fyzikálna terapia sa odporúča pre tých, ktorí už dlho mali problémy s bedrovou prietržou.

Jóga je tiež veľmi účinná, ale mali by ste sa poradiť so svojím lekárom, aby ste zistili, aké cvičenia môžete vykonávať..

Najefektívnejšie cvičenie spinálnej hernie:

 1. Beží na všetkých štyroch. Ruky spočívajú na podlahe. Musíte len chodiť na kolenách niekoľko minút rovno dozadu. Cvičenie zlepšuje krvný obeh a pružnosť chrbtice;
 2. Štartovacia pozícia je tiež na všetkých štyroch. Držte chrbát rovno. Súčasne je potrebné zdvihnúť pravú ruku a ľavú nohu, v tejto polohe 5 sekúnd stáť. Opakujte tiež s druhou rukou a nohou. Beh 10-15 krát;
 3. Východisková poloha - leží na chrbte, paže sa tiahnu pozdĺž tela, nohy sa ohýbajú na kolenách. Trochu nadvihnite panvu tela, ostatné časti tela by mali byť nepohyblivé. Zmerajte v tejto polohe tak dlho, ako je to možné, potom uvoľnite telo a svaly. Opakujte 10-15 krát;
 4. Ľahnite si na chrbát, nohy by sa mali narovnať. Natiahnite nohy vpred, pokiaľ je to možné, a pomocou brady dosiahnite hrudník. Opakujte 10-15 krát.
 5. Východisková poloha - ležiaca na chrbte, narovnané nohy. Ponožky by sa mali ťahať čo najviac dopredu a bradu by sa mala tlačiť k hrudníku. Opakujte 10-15 krát.

Video: SUPER CVIČENIA pre medziobratlovú prietrž bedrovej chrbtice a osteochondrózu

Miecha pri liečbe prietrže

Tento postup je účinnou metódou na odstránenie bolesti dolnej časti chrbta. Existuje mnoho oponentov tejto metódy, pretože trakcia môže poškodiť vláknitý krúžok v chrbtici a škrupinu kĺbov..

Ak vezmeme do úvahy, že choroby miechy sa vo väčšine prípadov vyskytujú u starších ľudí, na vykonanie tohto postupu musíte podstúpiť celý rad vyšetrení. Zakazuje sa napínať chrbticu osteochondrózou, radikulitídou a inými degeneračno-dystrofickými chorobami chrbtice. V tomto prípade sa môže objaviť ďalšia kýla chrbtice..

Trakcia je veľmi často predpísaná počas obdobia zotavenia po poranení chrbtice.

Ako sa robí podvodná trakcia chrbtice

Procedúra sa vykonáva v horizontálnej vertikálnej polohe tela. Druhy chrbtovej trakcie:

 • inverzia - simulátor špeciálne otočí pacienta;
 • hardware - ťahanie nastáva pod vplyvom špeciálnych záťaží;
 • suchý - na postup sa používa celý rad simulátorov;
 • pod vodou - ťah sa vykonáva pod vodou;
 • autogravitácia sa vykonáva pod vplyvom vlastnej hmotnosti pacienta.

Účinok tejto metódy je dočasný. To sa vysvetľuje skutočnosťou, že v priebehu postupu sa zväčšuje vzdialenosť medzi stavcami, uvoľňujú sa stlačené nervy, zvyšuje sa krvný obeh a v dôsledku toho bolesť prechádza veľmi rýchlo. Po ukončení trakčného priebehu sa stavce vrátia späť na miesto a bolesť sa môže vrátiť.

Masáž hernie ošetrenie

Masáž valčekmi

Masáž dreveným valčekom pomôže zmierniť stav pacienta

Pripravte maliarsky valček alebo guľatý valček zo stromu s priemerom 4 - 5 cm a dĺžkou 25 - 30 cm. Zabaľte ho mäkkou handričkou, aby nebola tak tuhá. Masáž sa vykonáva nasledovne:

 • ležať na podlahe, položiť valec pod spodnú časť chrbta;
 • ohnite kolená, položte nohy na zem;
 • zámok rúk na zadnej časti hlavy;
 • valčekom sa prevrátite po celom chrbte trikrát, potom telo uvoľnite a natiahnite;
 • cvičiť 10 krát.

Po masáži môžete naniesť anestetický krém. O pár dní príde úľava, prietrž sa nakoniec dostane na svoje miesto. S týmto valením sa vzdialenosť medzi stavcami zväčšuje a bolesť sa eliminuje.

Masáž loptičkami

Za týmto účelom musíte pripraviť tenisový loptu alebo podobný gumový loptu, ktorý sa predáva v športovom obchode. Cvičenie posilňuje svaly chrbta, obnovuje tkanivo medzi stavcami, zvyšuje krvný obeh.

 1. ľahnite si na podlahu, ohnite nohy, zatlačte nohy na zem;
 2. dajte loptu pod spodnú časť chrbta;
 3. nastavenie sily tlaku na guľu zdvihnutím a spustením spodnej časti chrbta;
 4. pohybujte panvou doľava a doprava, hore a dole od krku po chvostovú kosť;
 5. určiť počet opakovaní a tlakovú silu pre seba, začať s 2-3 opakovaniami a postupne zvyšovať ich počet;
 6. ak vykonávate masáž guličiek správne, budete sa cítiť teplo vo svaloch chrbta;
 7. Cvičenie s loptou môžete robiť aj tak, že ju stlačíte chrbtom k stene, zatiaľ čo robíte drepy so zdvihnutými rukami.

Masáž pomocou lopty pomôže zmierniť prietržovú bolesť

Je veľmi dôležité neustále vykonávať všetky cvičenia. Pozitívny efekt sa objaví po týždni. Ak sa na chrbte objavia nepríjemné pocity alebo bolesť, triedy sa musia zastaviť.

Vákuová masáž môže

Túto metódu je možné používať doma. Pri masáži vákuovými bankami sa eliminuje bolesť, opuch, zníženie zápalu, krvná fáza v poškodenej oblasti.

Vákuová masáž plechoviek je vhodná na ošetrenie kýly

Dózy môžu byť nastavené čo najjednoduchšie (okrem stavcového stĺpca) a masáže môžu byť uskutočňované lubrikáciou pokožky vazelínou..

Hernia strava

Najprv musíte piť obyčajnú vodu, najmenej 2 litre denne. Množstvo tekutiny ovplyvňuje pružnosť a pohyblivosť stavcov. Ideálna výživa pre medzistavcové prietrže:

 • olejnaté ryby - slede, makrely;
 • zelenina - kapusta, repa, orechy, strukoviny;
 • chudé mäso;
 • mlieko a mliečne výrobky;
 • by mali byť opustené mastné a korenené výrobky z múky.

Profylaxia medzistavcovej prietrže

Liečba alternatívnymi prostriedkami medzistavcovej prietrže sa odporúča na dodržanie nasledujúcich preventívnych opatrení:

 • dajte si pozor na držanie tela, neskĺznite sa;
 • nezdvíhajte závažie, najmä počas liečby. Maximálny zdvih nie viac ako 2 kg, aj keď vaše problémy s chrbtom pominú. V prvom roku liečby je lepšie zabudnúť na to, čo je gravitácia;
 • choďte do bazéna, je obzvlášť užitočné plávať na chrbte;
 • chodiť viac;
 • sledovať váhu;
 • správny spánok je kľúčom k zdravej chrbtici. Preto si dajte ortopedický matrac a spajte iba na ňom;
 • vyhnúť sa podchladeniu a prievanu;
 • Vykonajte fyzioterapeutické cvičenia predpísané lekárom;
 • ak máte predpísané lekárske korzety alebo obväzy - nezabudnite ich pravidelne nosiť;
 • vyhnúť sa ostrým pohybom, ohybom, skokom;
 • úplne odstrániť alkohol a cigarety;
 • vykonávať masáže a manuálne terapeutické sedenia s kvalifikovaným odborníkom, inak to bude len na úkor.

Video: ako liečiť medzistavcovú prietrž bez chirurgického zákroku

Všetky alternatívne metódy liečby musia byť dohodnuté s lekárom, aby sa nepoškodili. Aj keď nemáte rýchly pozitívny výsledok, nebojte sa. Choďte k svojmu cieľu a podarí sa vám poraziť prietrž!

Závery a závery

O čom mlčia naši ruskí lekári? Prečo v 90% prípadov dáva liek len dočasný účinok?

Bohužiaľ, väčšina liekov na „liečenie“ chorôb chrbta a kĺbov, ktoré sa inzerujú v televízii a predávajú sa v lekárňach, je úplným rozvodom..

Spočiatku sa môže zdať, že krémy a masti pomáhajú, ale v skutočnosti iba zmierňujú príznaky choroby.

Jednoducho povedané, kupujete obvyklé lieky proti bolesti a choroba sa naďalej vyvíja do ťažšej fázy. Bežná bolesť môže byť príznakom závažnejších chorôb:

 • dystrofia svalového tkaniva zadku, stehien a dolných končatín;
 • stlačený sedací nerv;
 • rozvoj artritídy, artrózy a súvisiacich chorôb;
 • ostrá a ostrá bolesť - bolesti chrbta, ktoré vedú k chronickej radikulitíde;
 • syndróm chvosta, ktorý vedie k ochrnutiu nohy;
 • impotencia a neplodnosť.

Ako byť? - pýtaš sa. Študovali sme obrovské množstvo materiálov a čo je najdôležitejšie, v praxi sme testovali väčšinu liekov na liečenie chorôb chrbtice a kĺbov. Ukázalo sa teda, že jediným novým liekom, ktorý neodstráni príznaky, ale skutočne lieči, je liek, ktorý sa nepredáva v lekárňach a nie je propagovaný v televízii! Aby ste si nemysleli, že ste dostali injekciu s iným „zázračným liekom“, nepovieme vám, čo je účinný liek. V prípade záujmu si môžete všetky informácie prečítať sami. Tu je odkaz ".

Zoznam odkazov

 1. Evgeny Cherepanov "Škola" Zdravá chrbtica ", 2012;
 2. Alexey Ivanchev "Spine. Health Secrets", 2014;
 3. Victoria Karpukhina "Zdravie miechy. Popov, Bubnovsky systémy a iné liečebné metódy", 2014;
 4. Jurij Glavchev „Chrbtica - provokatér všetkých chorôb“, 2014;
 5. Stephen Ripple „Život bez bolesti chrbta. Ako liečiť chrbticu a zlepšovať celkovú pohodu“, 2013;
 6. Galli R.L., Spite D.U., Simon R.R. "Emergency ortopedics. Spine.", 1995.

Komentáre
_________________________________

elena

Prečítajte si lepšie, čo hovorí slávny profesor o liečbe chrbta a kĺbov. Trpel som niekoľko rokov - náhle bolesti chrbta, neustále nepohodlie, chronická únava. Nekonečné konzultácie lekárov, piluliek, mastí a gélov nevyriešili moje problémy. Ale vďaka jednoduchému liečivu mám chrbát v poriadku a cítim sa ako úplne zdravý človek. Teraz sa môj ošetrujúci lekár pýta, ako to je. Jedného dňa som bol príjemne prekvapený, keď som videl, že títo slávni odborníci už o tom začali hovoriť. Tu je odkaz na článok s lekárom.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Lekári odporúčajú denné cvičenia fyzioterapeutických cvičení, aby zmiernili ťahanie, bolesť, bolesť v dolnej časti chrbta. Pravidelný tréning nielen eliminuje nepohodlie, ale tiež posilňuje chrbtové svaly, zlepšuje držanie tela.
Každé ochorenie znamená nielen liečenie, ale aj zmenu zvyčajného životného štýlu. Špeciálny prístup a pozornosť si vyžaduje ochorenie maternicových fibroidov.
Osteochondróza je jedným z najbežnejších ochorení chrbtice. Jeho klamstvo spočíva v tom, že v počiatočných fázach tohto ochorenia je veľmi zriedkavo odhalená.