loader

Hlavná

Liečba

Inguinal hernia - operujte alebo skóre?

Herurg na klinike ponúka dve možnosti:
1. Operácia brucha
2. Laparoskopia

Poslané do okresnej nemocnice, uviedlo, že tablety sa neliečia a neexistujú žiadne iné možnosti, neexistuje však ani naliehavosť. Strávil asi 5 sekúnd na prehliadku scény.

Na OMS je to zadarmo, ale na laparoskopii môžu byť siete, ktoré je potrebné kúpiť, ktoré a prečo.

World Wide Web z veľkej časti radí laparoskopiu.
Čítal som tiež názor, že pri športe a obväze je možné, ak nie, vrátiť ho späť, potom ho aspoň zastaviť vo vývoji a opraviť ho v bezbolestnej fáze..

Kto má pravdu? Osvetlite, dobre, kto je v predmete. Ak potrebujete kúpiť oká, tak čo a prečo, áno.

Obr. Strong. Závidím to zjavne. Náhodne nemáte voľné miesta? A okrem hlavného a zástupcu pri stole príde aspoň niekto iný?

Tento rok sme zmenili aj vedenie. Zástupca pre chirurgiu je už tretí po našom starom, ktorý tu pracoval 20 rokov. Ale normálna laparoskopia môže len snívať. Siete si kupujú sami pacienti. Samozrejme existuje nejaký základ, ale je to naliehavé.

Intuálna hernia u mužov a žien: odstránenie prietrže. Potrebujete operáciu?

Ako sa zbaviť slabinovej prietrže: laparoskopia

"Čítali ste recenzie a ste prekvapení - pacient našiel v sebe slabinovú prietrž a týždeň som na internete hľadal" dobrého lekára ". Áno, ako to! Aj ja, dospelý človek, keď som videl TOTO, som bol zdesený a okamžite som bežal na prvú kliniku, ktorá bola blízko. O čom môžu ženy hovoriť! “ Stepan L.

Takto bývalý pacient našej najlepšej kliniky Stepan Ligunov citovo popisuje jeho stav. Je potrebné poznamenať, že má úplnú pravdu - veľa ľudí, ktorí dostanú inguinálnu herniu, zažije paniku a sníva o tom, ako sa rýchlo zbaviť nepríjemného problému..

Čo je nebezpečné slabinová prietrž a či je potrebný chirurgický zákrok

Prvá otázka, ktorá sa obáva pacientov s ingvinálnou prietržou, je otázka, či je chirurgický zákrok skutočne potrebný. Zaujímajú sa tiež (najmä ženy) o to, či to bude bolieť a či jazvy po operácii zostanú.

Ak chcete odpovedať na otázku o potrebe chirurgického zákroku, mali by ste sa zaoberať diagnózou - čo je slabinová prietrž.

Príčinou patológie je oslabenie svalového tkaniva. Pohybuje sa od seba a pod váhou hrubého čreva sa medzera zväčšuje. Vnútornosti na tomto mieste drží iba pokožka. V priebehu času sa pokožka napína a prietrž sa zvyšuje. Akákoľvek fyzická námaha môže spôsobiť vážne komplikácie. Pacientovi hrozí zúženie vnútorných orgánov, neznesiteľná zápcha (koprostáza) a rozvoj akútnej peritonitídy - stav ohrozujúci život.

Mnoho odborníkov odporúča mierne traumatický laparoskopický zásah, ktorý zahŕňa zníženie počtu orgánov a implantáciu špeciálneho implantátu, ktorý uzatvára dieru vo svalovom tkanive..

Odstránenie prietrže: Laparoskopia

„Pri výbere metódy na liečbu slabinovej prietrže som študoval z tuctu miest a videl som dosť takých hrôz, ktoré som sa vzdal a rozhodol som sa, že sa stane čokoľvek, ale nesúhlasím s operáciou. Výsledkom je, že som našiel miesto lekárskeho strediska Best Clinics, kde laparoskopia odstraňuje trieslovú prietrž bez závažnej anestézie a veľkých jaziev. Rozhodol som sa využiť šancu. V skutočnosti to nebolo bolestivé a normálne sa po anestézii zobudilo. Pokiaľ ide o jazvy, sú veľmi malé, asi centimeter. “ Julia K.

Toto hodnotenie je ďalším z našich pacientov, ktorý veľmi presne charakterizuje laparoskopiu. Laparoskopická operácia je skutočne bezpečná a menej traumatická, preto sa v európskej medicíne táto metóda uznáva ako „zlatý štandard“ na liečbu hernií a mnohých ďalších patológií. Pozrime sa na výhody tejto techniky.

anestézie Laparoskopia sa môže vykonávať v lokálnej a všeobecnej anestézii, takže aj pacient, ktorému nemôže byť poskytnutá celková anestézia, sa týmto spôsobom môže zbaviť inguinálnej kýly..

Pacienti niekedy zásadne odmietajú hlbokú anestéziu, ktorá sa obáva komplikácií. Špecialisti najlepšej kliniky získali najnovšiu generáciu „inteligentného“ anestéziologického prístroja, ktorý monitoruje stav pacienta, na ktorom sa pracuje počas zaspávania a spánku. Stav pacienta je monitorovaný senzormi, v závislosti od výsledkov, zariadenie mení hladinu kyslíka a ďalšie charakteristiky.

Po takejto anestézii je ľahké opustiť spánok, ale anestéziológ musí pacienta po operácii sprevádzať..

Prevádzka. Laparoskopia nevyžaduje otvorenie brucha. Do punkcií sa vkladá laparoskop s pevnou videokamerou. Pomocou miniatúrnych nástrojov chirurg nastavuje vyzrážané štruktúry a umiestni implantát biokompatibilný s ľudskými tkanivami do tela. Lekár vykonáva všetky manipulácie tak, že sleduje jeho činnosť na monitore. Laparoskopia zahŕňa minimálne stehy, obvykle jednu na punkciu.

implantát Jedná sa o malú sieťku zo špeciálneho syntetického materiálu, ktorý nahrádza svaly. Po určitom čase implantát „rastie“ do tkaniva. Veľkosť a hustota materiálu závisí od parametrov prietrže a ďalších faktorov. Lekári na dobrých klinikách používajú vysoko kvalitné dovážané implantáty, pretože rýchlo zakorenia a vydržia akékoľvek zaťaženie.

Výsledky laparoskopie. Všeobecná rehabilitácia po laparoskopii je veľmi rýchla. Ak bola prietrž malá, pacient môže za pár hodín ísť domov. Ako je uvedené vyššie, na miestach vpichu zostávajú malé jazvy. Nevyžadujú obväzy a liečia sa rýchlo.

Riziká odstránenia slabinovej prietrže laparoskopickou metódou

Na internete existuje veľa protichodných informácií o laparoskopii - pozitívnych aj negatívnych. Samotní lekári považujú túto metódu za čo najbezpečnejšiu, ale úprimne varujú, že akýkoľvek zásah je vždy určitým rizikom. Výsledok je ovplyvňovaný faktormi, ako je vek a stav organizmu, na ktorom sa organizuje, a životný štýl je dôležitý. Skúsenosti chirurga a vybavenie operačnej sály sú veľmi dôležité.

Laparoskopia poškodzuje tkanivá v miernej miere, preto komplikácie potom, ako sa prakticky nevyskytnú. Lekári najlepších kliník vykonali viac ako 1 000 takýchto operácií, z toho pätina - slabiny prietrže, všetky prešli ľahko, a to aj u starších pacientov. Tieto úspechy sa dosiahli použitím nových prístrojov PLASMAJET a LigaSure, ktoré pracujú na základe elektrochirurgických a plazmových technológií, ktoré v doslovnom zmysle slova „zalepujú“ cievy a zabraňujú krvácaniu. Je potrebné poznamenať, že rehabilitácia pacientov sa uskutočnila pod lekárskym dohľadom v modernej pohodlnej nemocnici Best Clinics.

Ak vám bola diagnostikovaná „ingínová prietrž“ - neprepadajte panike, dohodnite si stretnutie s chirurgmi v ktoromkoľvek lekárskom stredisku Best Clinic. Lekár vám predpíše laparoskopiu a do jedného alebo dvoch dní po konzultácii sa tento problém zbaví. Skúsení, kompetentní chirurgovia, nové lekárske vybavenie a opatrovateľský personál sú výhodou diverzifikovaného centra Best Clinics.

V prípade lekárskych otázok sa najskôr poraďte so svojím lekárom.

Inguinálna kýla

V detstve som mal takú kýlu. Vykonajte operáciu. Nič strašného sa nestalo, zostala len nenápadná jazva.

Nemôžem radiť nemocnici, pretože bolo to obyčajné
klinika v malom meste na Sibíri.
Veľa štastia!

Traumatológovia sú presvedčení, že s mojou travmou sa nedá nič urobiť - len som si odrezal nohu. Urobili to vo výskumnom ústave, ale povedali, že ak by sa potom mohli natiahnuť o pár dní viac. Sú to bastardi, pretože oni sami nerozhodli o zložitej operácii a nepovedali, že existujú miesta, kde to môžete urobiť. A ak ste sa nikdy nestretli, ako to viete a dokonca ste ležali na poschodovej posteli a pod neustálym otáľaním?
A tu (hernia) hovoríme o plánovanej operácii, bez extrémov, bez nehody.

KDE sa má prevádzkovať? Kam ísť?

Išiel som k priateľovi v OKB, ale nie na operáciu. Celkový dojem je normálny. Ale objavila sa reklama, že táto nemocnica vyžaduje, aby lekári pracovali. TU a bolo to veľmi trápne.
A o dobrých lekároch - mená v štúdiu!
Prepáčte, vy sami ste chirurg?

Ak ste boli podvádzaní v obchode, ale stále ste to nepoznali, nemyslím si, že nabudúce pôjdete do toho istého obchodu. Určite pôjdete na ďalšiu. Lekár môže súdiť nemocnicu ako celok. O postoji, atmosfére. Hovorím o Výskumnom ústave traumatológie a ortopédie, môžem povedať: mal som jedného doktora, mojich susedov na oddelení - iní, vedúci oddelenia Šlykov - ošetril tretí, ale tam je VŠEOBECNÁ atmosféra taká, že vezmite ktoréhokoľvek lekára - a stále budete mať pozitívny názor na kliniku ako celok.

Inguinálna kýla. Laparoskopický alebo priamy prístup?


Fóra o chirurgii: Flebologia, cievna chirurgia, Fórum pre chirurgov

Hľadať vo fóre
pokročilé vyhľadávanie
Nájsť všetky poďakované príspevky
Vyhľadávanie blogov
pokročilé vyhľadávanie
Na stránku.

Ahoj milí chirurgovia!

Žiadam vás, aby ste pomohli určiť typ operácie priamej ingvinálnej prietrže.

Muž, 30 rokov, výška 185, hmotnosť 110. Žiadne sťažnosti na zdravie.
Asi pred týždňom som objavil výčnelok v dolnom bruchu. Po konzultácii s chirurgom je diagnózou priama trieslová kýla.

Chirurg navrhol niekoľko možných spôsobov chirurgického zákroku. Nemám med. vzdelania, preto sa vopred ospravedlňujem za prípadné chyby v prezentácii informácií.

1. Laparoskopická hernioplastika s inštaláciou sieťovej protézy v preperitoneálnom priestore. Operácia (na žiadosť pacienta) sa vykonáva v epidurálnej alebo celkovej anestézii.

2. Operácia pomocou priameho prístupu, buď podľa Lichtenštajnska, alebo podľa Trabucco, alebo pomocou trojrozmernej protézy („cievky“)..
/ Zatiaľ to nerozumiem - pri použití „cievky“ je spodný lalok nastavený za pobrušnicu, t. v brušnej dutine. /

Pri akejkoľvek intervencii nie je hernálny vak vyrezaný, ale je „zastrčený“ (?) Do brušnej dutiny..

Samotný chirurg odporúča laparoskopický prístup pod epidurálnou cestou, pričom priamy prístup nazýva „včera“. Existujú však pochybnosti o úprimnosti a pravdivosti takéhoto vyhlásenia, pretože klinika je súkromná a celkové náklady na laparoskopickú operáciu sú trikrát vyššie a možno práve to určuje odporúčanie..

Pomôcť pri rozhodovaní, pretože podľa názoru laika sú v oboch prípadoch „+“ aj „-“. Hmotnosť týchto plusy / mínusy je však ťažké odhadnúť.


Rád by som zaujal nezaujaté názory
S uv.

USER71
Prezrieť profil
Nájsť všetky príspevky od USER71
pomoshnik
Prezrieť profil
Nájsť všetky príspevky od pomoshnik
kpripper
Prezrieť profil
Nájsť všetky príspevky od kpripper
Ilyhin
Prezrieť profil
Nájsť všetky príspevky od Iluhin
Aslan
Prezrieť profil
Nájsť všetky príspevky od AslanE
pomoshnik
Prezrieť profil
Nájsť všetky príspevky od pomoshnik

Prečo uznaní účastníci považujú laparoskopický prístup za nevyhnutne brušný? V našom prípade je manželovi ponúknutý predbežný prístup. Táto technika je stručne opísaná tu..[Odkazy sú k dispozícii iba registrovaným používateľom]

Sme naklonení k „cievke“. Hlavným dôvodom odmietnutia laparoskopie je schopnosť upustiť od lokálnej anestézie. Budeme v prevádzke o niekoľko dní.

USER71
Prezrieť profil
Nájsť všetky príspevky od USER71
Endovideo chirurgická hernioplastika s prepperitoneálnym prístupom a extraperitoneálnym umiestnením implantátu
Ilyhin
Prezrieť profil
Nájsť všetky príspevky od Iluhin

Súčasný prístup k problému:

- Laparoskopická metóda sa odporúča pri bilaterálnych herniách alebo relapsoch;
- „Zlatý štandard“ (s minimálnym počtom relapsov) sú metódy Lichtenštajnska alebo Schuldisa;
- Anestézia (podľa voľby pacienta) - lokálna anestézia alebo anestézia. Muži s hmotnosťou 110 kg nebudú epidurálne ponúkaní (zvyčajne).

Ospravedlňujem sa za svoju nevedomosť. Náš chirurg vysvetlil podstatu tejto metódy pomocou týchto slov. Zrejme sa snaží zjednodušiť pochopenie procesu..

Po napísaní posledného príspevku došlo k ďalšiemu rozhovoru s chirurgom. Povedal, že momentálne nie sú žiadne „cievky“ - musíte si ich objednať a počkať. Navrhuje sa urobiť niečo ako Lichtenštajnsko, ale s tým rozdielom, že (ak si správne pamätám pojmy) je pletivo lemované zozadu zadnej fascie, t. z pobrušnice.

Do zajtra (pred obedom) sa musíte rozhodnúť - čakáme na špirálu alebo Lichtenštajnsko. Existujú skutočne významné výhody pre cievku. A potom na prvej konzultácii ju náš lekár veľmi chválil, ale teraz hovorí, že z hľadiska pooperačného obdobia aj z hľadiska relapsov sú obe protézy rovnocenné.

Pokiaľ ide o muža s hmotnosťou 110 kg, epidurály sa nebudú ponúkať (spravidla), nielenže sa ponúkajú, ale takmer trvajú na tom. Manžel však kategoricky odmieta.

USER71
Prezrieť profil
Nájsť všetky príspevky od USER71
Ilyhin
Prezrieť profil
Nájsť všetky príspevky od Iluhin

Máte, samozrejme, pravdu. A ak náš chirurg, bez podrobností, povedal niečo ako: „Ak chcete bez jaziev v celkovej anestézii, robíme ECC hernioplastiku; ak chcete v lokálnej anestézii robíme Lichtenstein“ - neboli by pre mňa žiadne otázky. Situácia je však trochu iná. Chirurg hovorí: „Môžem vám to ponúknuť, toto, toto a napriek tomu toto.“ Moje odporúčanie je zásah ECV v epidurálnej anestézii. “Ak nám to nevyhovuje, urobí to, čo mu povieme. Neboli od neho predložené žiadne ďalšie odporúčania..

Po prvej návšteve si sadnem k počítaču a snažím sa zistiť, čo sa skrýva za všetkými menami, ktoré znejú. Čítal som, čítal som, čítal som. Prechádza týždeň a panika začína, pretože musíte sa rozhodnúť a ešte ťažšie to urobiť. Rozhodli sa odložiť na chvíľu.
Teraz je opäť čas sa rozhodnúť. Hovorili sme s chirurgom - jeho pozícia sa nezmenila. Nepovažuje otvorený prístup za správny, a preto nedáva odporúčania. Urobí to, čo si zákazník objedná. A manžel chce iba v miestnej anestézii. A jeho brat už mal tretí výskyt hernie, hoci žije a pracuje v Spojených štátoch na zdanlivo slušnej klinike. Musím však prevziať zodpovednosť za výber metódy.
Taká je olejomaľba.

Ospravedlňujeme sa za výrečnosť. Už to neurobím znova. Ďakujem všetkým, ktorí odpovedali!

Inguinálna kýla

Ahojte všetci. Píšem ako testovací príspevok, či to bude pre každého zaujímavé alebo nie. Ak je to zaujímavé, budem pokračovať o pár dní. Ja sám som hľadal túto tému na internete, ale nejako je všetko rozptýlené. A naozaj to nie je jasné. Vo všeobecnosti som sa rozhodol hovoriť o svojich skúsenostiach, pretože sa zdá, že je to bežná vec, a ako sa hovorí, veľa ľudí s ňou chodí 10 rokov, obávajú sa operácie. Je to o slabinovej prietrži. Asi pred tromi týždňami som popadol odo mňa, ako strana bližšie k slabine vľavo. Bolesť tak bolí, ale únosná. Takto som išiel na týždeň a rozhodol som sa navštíviť lekára. Keďže nevedel, ktorý z nich sa rozhodol odísť priamo do nemocnice, takže mohol dostať lístok na schôdzku prostredníctvom ambulancie, to je ďalšia úloha. Všeobecne prišiel, popísal príznaky a poslal mi krv, moč, aby prešiel a vyšetril chirurga. Chirurg okamžite diagnostikoval slabinovú prietrž vľavo, dal odporúčanie klinike a povedal, že táto vec sa lieči iba chirurgickým zákrokom. O mne: Mám 32 rokov, výšku 180, hmotnosť 110. Predtým som nevykonával žiadne operácie. Dobre, myslím, že musíme. Čítal som najrôznejšie obavy z jej drvenia na internete a ubezpečil som sa ešte viac, že ​​som sa musel vzdať. Dostal som lístok veľmi rýchlo v smere a o dva dni neskôr som už bol na recepcii. Lekár potvrdí diagnózu a hovorí, že sa pripravuje na operáciu. Predpisuje testy na syphac a všetky druhy ďalších škodlivých druhov, biochémiu, moč, všeobecný krvný test, EKG, fluorografiu. Najprv musíte urobiť testy, ktoré sa berú z žily, takže sa robia asi týždeň, zvyšok deň pred príchodom ďalšieho lekára. Robím to. Neskôr, pri stretnutí s terapeutom, ktorý má povolenie na operáciu, a ja mám magický smer. Chodiť do nemocnice.

V nemocnici sa dozviem, že ju môžete buď odstrániť a potom to bude dlhé a bolestivé uzdravenie alebo relatívne nová metóda pomocou troch vpichov a za tri týždne budem úplne pripravený na bežný život. Je zrejmé, že volím metódu číslo dva. Pre neho bolo potrebné urobiť ďalší ultrazvuk brušnej dutiny a FGDS (u ľudí prehltnúť dáždnik). Môže to byť zadarmo, ale čakať dlho. Rozhodol som sa vykonať poplatok, operácia bola napokon naplánovaná na zajtra. Ak nerobia veľa hluku, poviem vám, ako všetko šlo a aké bude zotavenie.

Nenašli sa žiadne duplikáty

Eh, a ja som prišiel do nemocnice rád pozerať, a oni mi hovoria: "Nechcem hneď teraz." Prajem si. A pre mňa, mladá sestra začína holiť jej pubis. Súčasne každý so záujmom sleduje tento proces. A nikdy som nevyholil kauzálne miesto na 45 rokov. OH Wow. Nemôžem zabudnúť na výraz sestry. (:

Do úst sa nastrieka niečo ako zmrzlina a na zuby sa položí plastový kec, aby sa ústa nemohli zavrieť, v strede otvoru potom máte hadicu s kamerou v krku, trvá to 20-30 sekúnd

Sakra, johnny, brácho! Nebuď hlúpy!

Toto je sarkazmus pre sondu. D.

A lidokaín, jeho matka! „A,“ Johnny!

Píšte a zlepšujte sa. Hmotnosť by ti neublížila :)

Pred 10 dňami mali operáciu. Kýla je malá pravostranná, chodila som s ňou 1,5 roka - naozaj som sa neobťažovala, ale napriek tomu to musím urobiť, rozhodnutie.

Urobili to v miestnej anestézii - cítil som sa ako speváčka z 5. prvku, keď dobrý Bru vytiahol jej kamene) Všeobecne je to prijateľné. Nasledujúci deň bolo ľahké ísť - anestézia stále zrejme fungovala a znecitlivenie susedných tkanív, keď boli nervy porezané. Ale druhý deň a dnes je veľmi bolestivé hádzať a otáčať sa, sadnúť si, ísť do postele a vstať. A pokiaľ ide o kašeľ alebo kýchanie, bolí to spravidla ako peklo.

Zvonku niečo brnenie, zrejme zväzok lemovaného pletiva, alebo možno niečo zabudli z nástrojov (môj otec to mal). Šitie je normálne, nite boli odstránené po 7 dňoch, ale tiež bolí a nádor ešte nespadol. Chcem ísť do zahraničia za 20 dní, je čas na vypracovanie dokov. Mám otázku: o koľko dlhšie bude normálny pohyb bez bolesti?

Na základe skúseností s touto konkrétnou situáciou v mojej rodine môžem povedať, že musíte byť veľmi istí chirurgom, ktorý vykoná operáciu pomocou vpichov. V našom meste sme sa rozhodli vykonať podobnú operáciu prostredníctvom poistenia, pretože to nebolo lacné a výsledkom bolo, že kýla sa znova vytvorila doslova mesiac po zásahu. V skutočnosti sme sa už na fórach stretli s niekoľkými desiatkami ľudí, ktorí rovnako čelili neprofesionalizmu lekárov. V skutočnosti je všetko transparentné a jasné, súdruhovia si zarábajú a tak sa k nim neskôr vrátia so svojimi nevyriešenými zdravotnými problémami. Nakoniec vykonali brušnú operáciu v malej nemocnici v mieste bydliska (bez chladnej výzdoby a televízií na chodbách) s návštevami dobrých chirurgov a dodnes je všetko úžasné. Opakujem základné posolstvo - ak ste si istí v seba a skúsenosti lekárov skutočne vzbudzujú dôveru, samozrejme, urobte to pomocou vpichov, ale spoľahlivejšie.

Toto je vaša osobná skúsenosť..

A výsledok po operácii je úplne rovnaký, rozdiel v kozmetických defektoch a pooperačné zotavenie.

Nič zlé. Urobili mi to v decembri. 30 minút po operácii som prestal fajčiť (neopakujte, anestézia funguje). Po 3 dňoch som šiel domov.

Podľa môjho názoru sú punktori laparoskopia?

Takže nádor a to je všetko.

Slabosť spojivového tkaniva + časté vzpieranie, zvýšený vnútrobrušný tlak. Ak od detstva - nie je to správna tvorba tkanív v tejto oblasti

Niekedy sa to stane samo o sebe. Mal som to, nemal som dva roky.

Výsledkom je xs. Myslím, že som nejako v práci vytiahol ťažkú ​​vec. Ale nie je to fakt. Ako mi bolo povedané, mám to stále malé. Existujú napríklad kuracie vajcia a vypadávajú. S Saidom nič nevidím. A píšu, že sa môže objaviť dokonca aj od kašľa, ak sú brušné svaly slabé a mnohí idú s ňou mnoho rokov a nemusí sa obťažovať. Pravda alebo nie.

Myslel som, že ten istý ultrazvuk brucha je ultrazvuk, nemusíte ho prehltnúť. Moja dcéra má od detstva inkontinenčnú prietrž, neobťažuje sa, ale chirurg hovorí, že hovorí, že by bolo potrebné vykonať operáciu, pretože porodenie bude zovreté. Ale nič nehovorilo o vpichoch

Na ultrazvuku nebolo potrebné prehĺtať nič. Znečistili nejaký odpad a riadili testerov. Ale fgds menej príjemná vec. Najprv vrazil do krku, ako to chápem, ako anestézia. Potom sa do úst vloží kus s dierou. Uchopíte jej zuby a ľahnete si na bok. Potom si dali dlhú hadicu do krku do žalúdka a potom sledujú 30 sekúnd. A to je všetko. Nepríjemné, ale tolerantné

A viem, že gastroskopia, ktorú mi urobili takhle. Potrebujete FGDS na slabinovú prietrž? do?

Ako si vycvičiť draka

Bolo to v druhom roku, počas praxe liečby. Vo všeobecnosti bol proces praxe v našej krajine veľmi podobný procesu skrotenia draka:

„- Ako chápem, že ma lekár vybral?

- Bude chcieť ťa zabiť! “

Alebo skúšky Babi Yaga v ľudových rozprávkach, aby skontrolovali cestovateľov na pevnosť úmyslu.

Pretože naša škola verila, že nás to posúva do praxe. A všetok personál nemocníc a kliník zvyčajne veril, že sme boli poslaní na zníženie množstva cenného kyslíka vo vzduchu zdravotníckych zariadení..

Neskôr sme si uvedomili, s čím to súvisí - práca lekárov je vždy intenzívna a vysvetliť každú ich činnosť davu študentov so žltými rukami a ešte viac praktizovať s každou praktickou zručnosťou je ďalšou záťažou. Absolútne neplatené pre tých, na ktorých toto zaťaženie padá. Ale spočiatku sme tomu nerozumeli a po prvých dňoch cvičenia sme sa úprimne čudovali, prečo nás neprivítali otvorené ruky a slzy vďačnosti..

Po návrate k alma mater sme sa s nadšením sťažovali na vedúceho tréningu: každý tam nie je vítaný! Nikto ti nedá nič robiť! Pacienti sa nás boja a kategoricky odmietajú experimentovať!

Lekári ponúkajú vzájomnú odbornú prípravu! Čo ak sa nám bude páčiť bolesť a naše duševné zdravie bude navždy stratené?

V alma mater odpovedali na jednu vec: zvyknúť si na každodenný boj, hmyz. študentov medicíny. Nebudete nikde vítaní. A v praxi by ste mali mať jednu stratégiu: ste vykopnutí z dverí - a vy ste z okna. Ste pri okne - a ste pri dverách! No a tak ďalej. Buďte tak náhly ako ninja. Podstupujte riziká so sebou. Prisahal si prísahu.

A potom je vás veľa, pravdepodobne sa pridali k sebe. Ešte jeden, jeden menej.

Všeobecne som musel počúvať. Nemáme inú možnosť. A to bola moja prvá námietka a škola zamietnutia. Vyhľadajte a uveďte argumenty, prečo by sme mali byť prítomní na oddelení / na recepcii a prečo by sme mali prácu zveriť serióznejšie ako príprava bavlnených tampónov a gázových obrúskov. Možno práve preto sa rokovania ľahko viedli.

Terapeutická prax na klinike mala svoje vlastné špecifiká: naša podskupina sa musela rozdeliť na dvoch ľudí a rovnomerne sa rozdeliť do kancelárií okresných terapeutov, ktorí prijímali. Bol som vodcom svojej podskupiny a táto úloha padla na moje plecia.

Ale keďže som bol tiež veľmi zodpovedný, nepovažoval som sa za brigádu, ale prakticky za matku celej mojej brigády - viete, takú mamičku, ktorá jej šnuruje detskú obuv až do vysokého veku. Preto som pôsobil ako poslanec - zaklopal som na nepriateľské dvere zchátralých úradov a aplikoval šokovú dávku presvedčenia. Potom vypustila niekoľko študentov do kancelárie a bežala, kým lekári neprišli k rozumu. Áno, zúrivo otočím oči.

Keď som toho dňa v triedach identifikoval šesť párov študentov, nakoniec som si povzdychol a rozhodol sa hľadať učebňu pre seba. Prišiel ku mne ďalší spolužiak (povedzme jej Anya), s ktorým som musel pracovať. Náhodne sme si vybrali kabinet a už som stál pred dverami a získal odvahu, zrazu som si uvedomil, že to robím už siedmykrát ráno. A podarilo sa mi to unaviť. Keď som už zdvihol ruku nad dverami, sklopil som ju a otočil sa k Ana:

- SOM? - mala strach, - ale dokážeš to lepšie!

- A čo je s tebou horšie? Unavene som zamrmlal.

- A hanbím sa - priateľ sa usmial.

A tu bol "freeze frame".

Bol som neuveriteľne prekvapený, ako to povedala - jednoducho, pokojne, bez straty stopy dôstojnosti, bez ľútosti a bez rozpakov - jednoducho uviedla skutočnosť. Ktorý sám o sebe úplne akceptoval. Jej reakcia bola pre mňa zlomovým bodom v uvedomení si, že môžete prijať seba samého - aj tých nedokonalých.

Bolo to niečo úplne nové az kategórie „A čo, môže to tak byť?“

Môžete úprimne pripustiť, že tiež cítite strach, neistotu, strach z odmietnutia, ktorý v reakcii poškodzuje tvrdé slová. a nezačínajte za to pohŕdať?

Šesťkrát som sa tiež bál, keď som zaklopal na dvere pre tých, ktorí sa neodvážili urobiť to sám. Skryla však svoj strach a predstavila si, že je silná. Ukázalo sa však, že sa nemusí báť slabým a neistým v očiach ostatných - vyžaduje si to oveľa viac sily, než aby žiaril vynaliezavým brnením..

Potom som sa na Annu pozrel úplne inak. A potom sa usmiala, odpovedala a pokrčila plecami.

- Aj ja som plachý. Je vždy.

A povedal som to jednoducho a čestne - prvýkrát, dokonca aj pre seba, že záblesok sekundy v Aniových očiach rýchlo ustúpil teplu. A ona odpovedala:

- Potom poďme k sebe. A budeme spolu hovoriť.

- V zbore? - Zasmial som sa, - potom budeme určite vyhodení.

Zasmiali sme sa a spolu s nami aj inline pacienti, ktorí so záujmom sledovali dialóg pri dverách kancelárie. A potom sa dvere otvorili, pacient vyšiel. Ďalšia babička vstala z lavičky a odišla ku dverám. Keď prešla okolo nás, mrkla na nás:

- Poď so mnou. Budeš so mnou zaobchádzať. v zbore. Ak nie, vy. A strach je normálny.

To je skutočne normálne. A odvaha nie je o strachu. A spoznať ho v sebe, potriasť rukou, poďakovať mu za starostlivosť a ísť vpred - s ním.

Ale stále choďte.

Medicína a cesty

Hovorím ti z mojich slov. K incidentu došlo s jej kolegou, nech je to s Verou Ivanovnou. V jednom z miest našej obrovskej krajiny (nie v hlavnom meste).

Vera Ivanovna je zvyčajne veľmi presná, do práce prichádza už o niečo skôr. Ale toho dňa bola neskoro. Prišla veľmi bledá a držala sa za brucho. Ukázalo sa, že pupočná kýla vyšla von. Okamžite sa nazýva sanitka.

Lekári prišli dosť rýchlo. Krátko sa pozrel pod otroctvo a rýchlo rozhodol, že ma okamžite vezme do nemocnice! Vera Ivanovna bola eskortovaná do sanitky a odvezená známym smerom.

Zdá sa, že následky sú známe. Niekoľko dní liečby a možno aj operácie. Aké bolo prekvapenie kolegov, keď hneď druhý deň Vera Ivanovna išla pracovať, akoby sa nič nestalo.

Ukázalo sa, že kým bola žena odvezená do nemocnice, auto vyskočilo na hrbol a kýla padla na svoje miesto. Vera Ivanovna bola vyšetrená v nemocnici, ale nenašla žiadne alarmujúce signály, prepustila ju z domu. Počkajte na naplánovanú operáciu.

Ruské cesty teda nielen ochromujú, ale aj liečia.

Dážď ako spôsob samovraždy

V rokoch 2014 - 2015 som pracoval ako zdravotná sestra na prijímacím oddelení jednej z mestských nemocníc v Petrohrade. Tento letný deň sa počasie zhoršilo (na druhej strane Peter). A lejak začal. Nie, nie tak. Sprchu. V ten deň bolo zaplavených veľa oblastí Petrohradu, dokonca aj tie na kopci. Toto je prológ. A príbeh je tento:

Niekoľko hodín po začiatku sprchovania voda zo strechy dosiahla prvé poschodie, kde sa nachádzal môj prijímač. Namiesto prijímania pacientov sme lovili zo stropu a zbierali sme vodu z podlahy, pretože nikoho nepriniesli. Ale v takom škaredom počasí sa niektorí pacienti už v nemocnici rozhodli, že Ragnarok je blízko, a Wimbulwinter bol ešte bližšie a táto sprcha bola jeho poslom a rozhodli sa vyblednúť. Niekto dokonca uspel. Medzi povinnosti riaditeľov príjemcu patrí iba preprava tiel do márnice. No, pohli sme sa vpred. Zobrali telo z oddelenia (zdá sa, kardiológia) a zobrali výťah do suterénu (cestou k márnici, ktorá je v inej budove v druhom poschodí), a niekde medzi prvým poschodím a suterénom je „BUK“ a vyliala sa cez perforované steny výťahu voda. Telo už nezáleží, môj partner ma chytí za srdce. Moja výška je 170 cm, do diaľkového ovládača pomocou tlačidiel meter a pol. To sakra vie, ako som sa natiahol (zrejme ležal na tele pacienta, nijakým iným spôsobom, ale nepamätám si to). Dosiahol a strčil do prvého gombíka, ktorý prišiel. Tieto sekundy, keď si výťah myslel „mal by som ísť hore“, som si farebne predstavoval, ako sa vznášam vo výťahu pre pár s telom a telom partnera. Steny sú perforované až k stropu, nemohli by ste snívať o vzduchovom vrecku.
Tento starý muž sovietskeho výťahového priemyslu však vyšiel hore. Otvoril som z chodidiel dvere výťahu, vyšiel som a plazil sa po stene.

PS: o niečo neskôr dostanem diplom „Za statočnú likvidáciu prírodných katastrof“, samozrejme bez finančného povzbudenia.

Kýla krčnej chrbtice

Po prečítaní príspevku https://pikabu.ru/story/operativnoe_vmeshatelstvo_i_kak_s_ye., Rozhodol som sa podeliť sa o svoj príbeh, pretože internet nemá k dispozícii veľa zdrojových údajov na túto tému, aby som tak povedal, informácie od prvých osôb.

Viac ako pol roka tak ostáva mučenie, bolesť, noci bez spánku, pokusy o liečbu konzervatívnymi metódami. Z príznakov bolesť v ľavej ruke, ramene, lopatke. Slabosť v ľavej ruke, svalová atrofia. Necitlivosť ľavej ruky.

Po dlhej a bolestnej prechádzke k lekárom (neurológovia, chiropraktici, neurochirurgovia atď.) Sa rozhodlo podstúpiť chirurgický zákrok, mimochodom ani jeden lekár sa o to neodradil. Výrok neurochirurgov: chirurgický zákrok podľa plánu.

Potom čaká, operuje a výsledkom je vloženie implantátu do krku:

Veda nestojí pokojne, večer v deň operácie, keď som sa už postavila na nohy, nasledujúci deň som sa pohybovala aktívnejšie. Od druhého dňa cvičenia terapie, laser, chôdza.

Po 7 dňoch boli stehy odstránené a 10. deň som šiel domov. Z odporúčaní - na sebe mäkký obojok nie viac ako tri hodiny denne, cvičte každý deň cvičenie.

Šev za mesiac:

Dnes, mesiac po operácii, sa cítim oveľa lepšie. Znepokojuje to bolesť a periodická necitlivosť.

Potom, čo som strčil hromadu informácií, dnes som navštívil kliniku slávneho doktora B-go s cieľom podstúpiť rehabilitáciu, študovať techniku ​​cvičení a v budúcnosti získať simulátor na cvičenie doma. Pretože som svojou povahou veľmi lenivý, nech peniaze slúžia ako motív pre triedy.

Všeobecne platí, že chcem povedať, že diabol nie je taký hrozný, ako je namaľovaný! Dôverujte svojim lekárom.

Za kvalitu fotografií sa ospravedlňujem.

Homeopati a anti-vakcinácia sa neobťažujú)

Operácia na mne, značka MY)))

Liečba prietrže. Jednoduché a komplikované.

Príspevok o hernii, časť 2

V komentároch k poslednému príspevku som čítal mnoho každodenných dohadov, ktoré pozostávali z fragmentárnych znalostí, niekedy správnych, niekedy zásadne nie. Bohužiaľ, chápem, že sa často neliečia normálne a všetka terapia je v podstate anestézia. Preto mysliteľ, ľudové metódy chodia veľa.

Chcem o tom okamžite hovoriť:
1) bolesť chrbta, ožarovanie bolesti dolných končatín - nejde o indikáciu chirurgického zákroku

2) najčastejšie sa bolesť spája skôr so svalovým kŕčom, než pri štiepení koreňa

3) akákoľvek operácia, aj keď najmenej invazívna, je traumatická. Segment bude obmedzený na mobilitu (priľnavosť, jazva) alebo úplne vypnutý (inštalácia štruktúry), čo je pomoc pri vytváraní nových kýly

4) problém nemôžete vyriešiť natiahnutím, a niekedy vám môže viac ublížiť, najmä ak zneužívate všetky druhy kapucní, najmä mimo kliniky

5) ak už viac neexistuje bolesť, neznamená to, že už neexistuje kýla, ale cesta je zvolená presne správne

Čo je kýla, medziobratlová platnička o príčinách prietrže - predchádzajúci príspevok. Dnes hovoríme o terapii

Ihneď poviem o chirurgickej liečbe. VYŽADUJE sa, ale iba v niekoľkých prípadoch:

1) Veľkosť do 8 mm v krčnej oblasti, 12 - 15 mm v bedrovej oblasti (to je relatívne), vrátane hrozby sekvestrácie

2) Neúčinnosť dlhodobej a pretrvávajúcej konzervatívnej liečby

3) Stlačenie nervového koreňa a spôsobenie silnej bolesti, ktorú nie je možné zmierniť

4) Paralýza v dôsledku stlačenia miechy

5) Neochota pacienta liečiť
INAK

Vo všetkých ostatných prípadoch je možné (a potrebné!) Pracovať konzervatívne efektívne, ale aj keď k operácii došlo, je stále potrebná rehabilitácia, ak neexistuje, problém sa znova objaví

Je tu iba jeden problém... Ani jeden, ani najtalentovanejší lekár, sa nedokáže vyrovnať sám bez motivácie a túžby pacienta pracovať na sebe..

Ďalšia liečba je špecifickejšia:

1) Zmierte akútny stav lekársky pomocou fyzioterapie alebo ručne

2) Odstráňte príčinu: obnovte alebo vylepšite mobilitu v susedných segmentoch. Osteopatia alebo adekvátna manuálna terapia je tu veľmi účinná. Umožňuje vám presne a presne identifikovať príčinu bloku, odstrániť ho a vyvážiť systém tak, aby sa problém nevrátil čo najdlhšie.

3) Vytvorte udržateľnú kompenzáciu. Kýla je, žiaľ, porušením integrity vláknitého prstenca, nebude spolu rásť úplne, a hoci sa prietrž zníži, „vyschne“, zníži sa výška disku, segment bude mať určitú nestabilitu. Jediná vec, ktorá nám môže pomôcť, je: posilnenie svalového korzetu, správne zvolené, INDIVIDUÁLNE cvičenia. Je to neustála práca a práca, pacient to musí urobiť a je to najťažšie

4) Zmena životného štýlu. Korekcia faktorov ovplyvňujúcich stav chrbtice: hmotnosť, hygiena na pracovisku, režim odpočinku, minimalizovanie axiálneho zaťaženia atď.

5) Zlepšenie výživy a prísun krvi na disk. Masáže, fyzioterapia, liečebné bahno - na zlepšenie krvného obehu. Výživové doplnky, pitný režim, výživová korekcia - takže existujú tehly, z ktorých si telo môže vytvárať chrupavku a vláknitý prsteň

Táto cesta je zložitejšia, ale správna. Minimálne obmedzenia života, vysoká kvalita života...

Znova! K zázrakom nedochádza, aj keď je proces stabilizovaný, vytvára sa dobrá kompenzácia, proces sa môže zhoršiť, ak pacient prestane pracovať na sebe a nechce zmeniť svoj životný štýl. Venujte pozornosť obrázku, aj keď vytvorená jazva nie je úplný vláknitý krúžok, zníži sa aj výška disku.

Nebojácna kýla

Ahojte všetci! Som lekár a rád by som zverejňoval zábavné príspevky o medicíne v službe Picaba. Prvý príspevok kýly.

"AAA. LLC. Hernia !! Mám herniu! Všetci som zdravotne postihnutý! Šport - je NEDOSTATOČNE bežať, NESKÚŠŤAŤ presne. Ešte pár rokov a operácia"

Každý druhý pacient si myslí niečo také.

Ak ide o vás - vydýchnite, upokojte sa. Všetko bude v poriadku.

Dnes budeme diskutovať o hlavných príčinách prietrže, ale najprv sa budeme zaoberať tým, čo je medzistavcový disk

Disk je hustý vláknitý kruh, pozostávajúci z tuhých dosiek, ktoré sú v podstate väzivovým tkanivom (rovnaká sieť kolagénu a elastínu), vo vnútri tohto prstenca je gélovitá látka proteínov, ktoré dobre absorbujú vodu a dokonale absorbujú. Činnosť disku je veľmi podobná kolesu automobilu

K analógii s kolesom sa pravidelne vraciam.

Kýla je roztrhnutie vláknitého prstenca, výčnelok je jeho roztiahnutie.

Predispozičné faktory:

1) Poruchy metabolizmu,

dysplázia spojivového tkaniva (kvalita gumy na volante)

2) Životný štýl, hmotnosť (prevádzka vozidla, prepravovaný náklad)

3) Exogénne faktory, toxické faktory („chémia“ na cestách)

Tieto faktory urýchľujú vzhľad prietrže, ale stále ju nespôsobujú..

Tí, ktorí veľa pracujú, sa opotrebujú rýchlejšie, to isté platí pre medzistavcové platničky

Hlavným dôvodom vzniku kýly je blok priľahlých segmentov, ktoré sú odpojené od práce - a segment, ktorý zostáva mobilný, začína pracovať pre seba a pre suseda. To znamená, že liečenie poškodeného segmentu bez odstránenia príčiny je jednoduché liečenie symptómov.

Pokiaľ ide o správnu terapiu, môj prístup k chirurgickému ošetreniu - ďalší príspevok

Pupočná prietrž.

Ako som sľúbil včera v komentároch k príspevku https://pikabu.ru/story/upala_s_krovati_5585632, rozprávam príbeh o tom, ako žena porodila prietrž.

Táto udalosť sa stala v mojom meste začiatkom deväťdesiatych rokov, keď som len sníval o tom, že budem študovať ako lekár. Môj druhý bratranec potom pracoval v nemocnici a všetky zaujímavé veci, ktoré sa tam odohrali, povedala sestre, dcére a dcére. dobre chápete. Samozrejme, bez priezvisk a adries. Ale nebolo to dôležité.

Stále sa hanbím za svojich kolegov. Mnohokrát sa hovorí, že pacientov treba sledovať. A nemôžete nasledovať názor ostatných, musíte mať svoj vlastný. Nezáleží na tom, či sa zhoduje so stanoviskom ostatných alebo nie.

Večer priviedla posádka záchrannej služby 46-ročnú ženu na pohotovostné oddelenie mestskej nemocnice s diagnózou "zranenia pri pupočnej kýle". Potom ešte nevyžadovali, aby zapisovatelia čakali na lekára, ale vzali pacienta alebo ho vzali do vyšetrovacej miestnosti a sestričke odovzdali sprievodný list. Vysvetlili slovami. Tu záchranár vysvetlil, že žena zavolala sanitku, pretože „jej kýla bola zranená“. A keďže pacientka je obézna, lekárka jej vyšetrenie nepreskúmala. Povedal: „Nie som chirurg. Čo uvidím v tomto tuku?“

Zdravotník odišiel. Sestra zavolala oddelenie. Doktor prišiel o pol hodiny. Naučil som sa meno pacienta a išiel som do vyšetrovacej miestnosti. O minútu neskôr bežal so slovami: - „Čo to do prdele! Porodila!“ Tu končia detaily. Chirurg sa podľa nich bojí sanitky. A dá sa to pochopiť. Nazvala sa brigáda, ale už pri narodení. Žena sa pokúšala. Keď tím prišiel, chirurg už prevzal dodávku. Do nemocnice bola vzatá žena s dieťaťom. Ako neskôr zdravotník zdôvodnil: - „Povedala, že má pupočníkovú herniu na dlhú dobu. A dnes jej bolelo brucho a ona išla k lekárovi na vymenovanie. Pozrel na ňu a povedal, že nemá piť. Ak bolesť pretrváva, zavolajte sanitku. "Veril som chirurgovi."

P. S. Pred niekoľkými rokmi sme v našej nemocnici uzavreli povinnosť previesť pacienta z ruky do ruky. Je škoda, že sa tak nestane vždy. Po čakaní na lekára 10 minút môže záchranná služba opustiť pohotovostnú službu bez podpisu lekára. S výnimkou prípadov, keď je pacient vo vážnom stave. Je ešte viac nešťastné, že k tomuto rozhodnutiu viedlo veľa úmrtí pacientov v pestúnskej starostlivosti a bez lekárskej starostlivosti..

Ale to je ďalšia téma konverzácie..

O medziobratlovej kýle

Na základe príspevku a žiadosti jediného účastníka.

Čo robiť s týmto ochorením a ako ďalej žiť?

Všetko, čo ďalej popíšem, vychádza z osobných skúseností. Ak poviem niečo, čo nie je úplne v poriadku, správne, dobre informovaní ľudia =). Pokúsim sa byť stručný a na túto tému.

So. V žiadnom prípade nemôžete vykonať operáciu, aj keď skutočne chcete a už sedíte na invalidnom vozíku. Faktom je, že prietrž sa náhle nevylúčila iba s stavcami, ale pomaly a sebavedome vyliezla v dôsledku degradácie svalového korzetu okolo chrbtice. Dôvodom je imobilný životný štýl, zlá výživa, nesprávne zaťaženie chrbtice. a peklo vie, čo iného. To všetko prispieva k zhoršeniu krvného obehu v hlbokých svaloch chrbta, je tu nedostatok živín a výsledkom je dehydratácia vláknitého prstenca. Najprv vyčnievanie, potom prietrž. Takto to vyzerá (obrázok už bol, je nám ľúto opakovania, ale ukazuje prietrž lepšie ako ktokoľvek iný):

Kýla tlačí na nervy, objavujú sa všetky druhy bolesti, je znížená potencia u mužov, v obzvlášť pokročilých prípadoch je dokonca nemožné chodiť. Po vykonaní operácie sa môžete zbaviť príznakov (treba pamätať na to, že žiadna operácia neposkytuje 100% záruku), ale všeobecne sa problém nevyrieši a pravdepodobnosť recidívy je veľmi vysoká. Odstránil sa účinok, ale nie príčina.

Telo je v zásade húževnatá vec a dokáže sa samostatne vysporiadať s herniou, ak mu v tom pomôžete. Vytlačená časť buničitého jadra sa môže rozpadnúť a vláknitý kruh v mieste pretrhnutia sa uzdraví. A na to musíte pracovať na tele, bez ohľadu na to, ako je to zrejmé a banálne znie. Môžete to urobiť sami (internet je plný cvičení, od jednoduchej gymnastiky po špeciálnu jogu), ale existujú špeciálne rehabilitačné centrá, kde môžu pomôcť. Tam môžu byť ľudia doslova zvedení z invalidného vozíka. Aby nedochádzalo k žiadnej reklame, uvediem v prípade potreby pripomienky. Môžem tiež odporučiť užitočnú knihu.

Čeliť tomu samotnému som tak dosiahol problém, že som sa niekedy nemohol narovnať. Keď sedel, išiel. V práci som každú pol hodinu išiel ležať na pohovke, rovnako ako som išiel v aute ležiacom. "Verejná doprava, človeče!" Bohužiaľ, chôdza a státie na dlhú dobu nie je vôbec možné. Divoká bolesť neustále spôsobovala ľavú nohu kvôli stlačenému nervovému kanálu. A keď som ležal na chrbte, nemohol som zdvihnúť nohy nad 40 stupňov. Musel som opustiť mäkkú posteľ a spať na holej doske, takže chrbtica bola vždy rovná a nespadla do matraca, čím som znížila zaťaženie. To mimochodom trochu pomohlo a ráno nebolo všetko také hrozné ako večer, keď sa počas dňa nahromadila únava. Zároveň som išiel do rôznych nemocníc a počúval rôznych špecialistov. Niektorí ponúkli chirurgický zákrok, iní odradili. V dôsledku toho som skončil v jednom z týchto rehabilitačných stredísk. Princíp týchto tried je nasledovný: po prvé, v hale špeciálnych simulátorov vykonávate cvičenie chrbta pod prísnym dohľadom miestnych odborníkov. Po vyučovaní je sauna, kde medzi výletmi do parnej miestnosti idete na pár sekúnd do ľadového kúpeľa, potom sa zahrejete a roztiahnete. A skutočne, keď som bol v centre niekoľko mesiacov, zabudol som, že mi bolí noha, dokázal som normálne chodiť a dokonca bežať.

Neskôr som začal študovať sám, pretože centrum je drahé. Plavecký bazén, telocvičňa (kde radšej robím cvičenia naučené v centre), všetky druhy pohyblivých skupinových cvičení. Po sprche mám dobrý zvyk naliať studenú vodu. Vďaka tomu sa moja alergia začala prejavovať menej a zabudla som na bežné prechladnutie! Vážne už niekoľko rokov už nemám ležať s teplotou.

Musíte to urobiť niekoľkokrát týždenne, inak sa cíti chrbát. A čo je najdôležitejšie, hernie sa začali postupne znižovať! Na podporu tohto prinášam dve skenovania výpisov z MRI, prvý a posledný. Boli tiež tomografie, kde kýly boli ešte väčšie ako prvé.

August 2012, najväčšia prietrž - 1 cm.

V októbri 2017 je najväčšia prietrž už 0,6 cm.

Nemôžem povedať, že som človek s veľkou vôľou. Som lenivý ako všetci =). Za 5 rokov sa podarilo dosiahnuť viac. Výsledok je však stále viditeľný. Momentálne ma to veľmi nezaujíma a už viac nezasahujú do života. Hlavná vec je nenechať sa úplne uvoľniť, starať sa o svoje chrbty a veriť, že nie všetko sa stratí a problém sa vyrieši. Možno nie hneď, ale spoľahlivo. Kýly nerástli za jeden deň a budú odstránené o viac ako jeden deň.

Niečo také, vďaka za pozeranie! Prajem vám, aby ste boli zdraví, starali sa o seba a svojich blízkych! A nenechajte sa nič za nič;)

Mizne v anestézii. Druhá časť.

Ako normálny chlap bola vyrezaná oblička.

Je čas, aby ma opustila moja vypuklá oblička. Samozrejme skôr, ale čo robiť. Telesná teplota potom vyskočí na 39 a potom klesne na 34,5. Testy tiež nie sú fontánou, ako povedal môj neskoro otec. Dali mi do svojej rodnej oblasti operáciu, varili ju pre všetkých, oholili ju a urobili z nej s mimoriadnou láskou, liter troch. No, začalo to.

Anestéziológ prišiel ku mne mladý, veselý, so svojimi predstavami o živote a osude človeka na hemodialýze. Ruka hovorí, ľutujeme, prepichneme krk. KOLI, KoLi sa ospravedlňujem, hovorím, Che. Prepichnutý, očividne to nebola škoda.

Nevedel som, ako táto operácia prebehla, bol som odpojený, čo, ako to chápem, je pre tieto miesta celkom bežné. Zobudil sa na JIS, vo veľmi veselej nálade, plný nejasných spomienok a toho, ako šteklil a škádlil mladého anestéziológa...

JIP - ak si dobre pamätám, jednotka intenzívnej starostlivosti. Ľudia, ktorí tam pracujú, sú mladí, s blikaním, obzvlášť si pamätám, na koho som bol predstavený ako vedúci oddelenia - 27-29-ročný usmievavý chlap, všetci viseli s fenky na oboch rukách. Možno amulety, kto vie? Bože, prosím... Povedal mi, čo sa rozhodli z nejakého dôvodu, aby ma prebudili skôr, ako by mali, musel som posunúť toli, nepamätám si, čo toli. V anestézii sa mi zdalo zaujímavé ponížiť anestéziológa šteklením a zosmiešňovaním. Bolo to neznesiteľne trápne, ale bol som potešený, že on sám mal viniť, že sa pred časom nemalo zobudiť..

Bola to pre mňa zábava, obraz sa vznáša pred očami, chcem sa neustále smiať. Je trochu trápne, že sú tu ľudia - ktorí umierajú, sú v kóme a nepohybujú sa, tichá hrôza všeobecne a nie SCI. Ráno ma priviedli na toto pokojné miesto, začali sa prepínať popoludní, zo švov a trubíc mala bolesť. Sťažoval sa, počkaj na večer, môj dobrý, povedal, že manažér visel s fenki, prinesú drogy - pomôžeme, určite ti pomôžeme s tvojím zármutkom. Karavany z Afganistanu s vybranými drogami sa vznášali v rozmazanom mozgu, aby mi pomohli s mojím zármutkom. Rosenbaum chrapľavo spieval o tom, že karavany pochádzajú z Pakistanu, a pre mňa sa vodiči ťavy zaoberali vlastným spôsobom, v Pakistane, o tom, že je dobrý chlap ohnutý, potrebujete pomoc, pomoc, pomôžeme, pomôžeme, hneď prekročíme hranicu a hneď spočítame, kameňom dohodil Peter a tam Sasha leží v ORIT, na nás nebude čakať...

Vo svojom živote som si drogy neviazala, potom som ani netušila, čo to je. V oblakoch zlomených logických reťazcov bola videná hrozná vec. Lekári berú balíčky s bielym práškom z pútavých rúk Paštunovcov (z nejakého dôvodu Paštunovcov), nalejú ich trochu a odovzdajú ich zdravotnej sestre, očividne podľa hodnosti si uvedomujem, že si to nezakazujú, a varí nejakú bahno do lyžičky na Zippovom zapaľovači a injekčnou striekačkou pre mňa... Zachráň ma, svoje dobro, pred pooperačnými hrôzami.

Ukázalo sa, že všetko je prozaickejšie, prišiel muž so strážcom, nie pushtun, a rozdal tam niekoľko ampúl, ktoré sa okamžite otvorili, skóroval mega striekačku a prázdne ampulky sa vrátili do nonpushtun, a to je všetko. Z mega striekačky mi strelili pol šálky niečoho priehľadného a priniesli trochu tepla do krčného katétra. Sestra mi pohladila hlavu, zaspala som a usmiala sa.

Dva dni na jednotke intenzívnej starostlivosti prešli rýchlo, prakticky prešli letami, ktoré nie sú horúce na chladnom severe, nepamätám si, čo iného, ​​celú noc som spal. Sníval som o Paštunoch v vyblednutých županoch, pijem vodku z krásnych misiek za moje zdravie a ďakujem Bohu za dobré počasie a ľahký spôsob, ktorý mi ich priniesol, aby mi pomohli trpieť bolesťou v Petrohrade, ORIT, v Lunacharskom, na križovatke so Severným, po doplnení paliva. Neste napravo....

Inguinálna kýla

Inguinálna hernia je najbežnejším ochorením, ktoré je najčastejšie u mužov. Pri tejto chorobe časť čreva alebo iného orgánu cez oslabenú brušnú stenu „spadne“ do trieslovinového kanálika. Príčinou hernie je atrofia peritoneálnych svalov. Vyčnievanie orgánov za brušnú stenu je vyvolané faktormi, ktoré zvyšujú tlak vo vnútri pobrušnice. Ide o nadváhu, vzpieranie alebo úplný nedostatok fyzickej aktivity, chronický kašeľ, zápchu. U detí sa liečba ingínovej prietrže niekedy uskutočňuje konzervatívnymi metódami alebo sa postihnutá oblasť upravuje ručne. Ak však má dospelý hernioplastiku, je jedinou účinnou liečbou operácia na odstránenie ingvinálnej prietrže. Iné metódy neprinášajú požadovaný výsledok u dospelých a môžu iba komplikovať situáciu..

diagnostika

Tvorba slabinovej prietrže u mužov je indikovaná nádorom alebo zhutnením v dolnom bruchu, ktorého rozmery sa môžu meniť v závislosti od toho, či pacient prijíma vertikálnu alebo horizontálnu polohu. Priemerná veľkosť prietrže v interinguinálnom priestore je od 1 do 5 cm, ale pri dlhodobej absencii liečby rastie na 10 alebo viac centimetrov. Výstupok môže byť ľavostranný alebo pravostranný, vyskytuje sa tiež bilaterálna prietrž..

Je pociťovaná kompresia orgánov v okolí - napríklad pri vystavení močovému mechúru je možné pozorovať časté močenie. Človek pociťuje nepohodlie, bolesť, pocit ťažkosti pri chôdzi, fyzickú námahu, kašeľ a iné činnosti spojené s napätím v pobrušnici. Bolesť môže byť spôsobená inými časťami tela. Inguinálna kýla spôsobuje poruchy čriev - plynatosť, zápchu, zlé trávenie potravy. V dôsledku kompresie spermatického vlákna sa niekedy pozoruje oslabenie sexuálnych funkcií až do straty mužskej sily a neplodnosti..

Skutočnosť, že inguinálna hernia sa vyskytuje častejšie ako u žien, je spôsobená štrukturálnymi vlastnosťami ingvinálneho kanála. Toto je dutina v dolnom bruchu medzi širokými svalmi, kde muži prechádzajú spermatickou šnúrou.

Inguinálny kanál má tvar trojuholníka a keď tkanivá a svaly peritoneum oslabia, ľahko sa stáva „bránou“ pre časť čreva, aby opustil brušnú stenu. Môže sa vyskytnúť aj výčnelok omentum, močového mechúra. Podľa umiestnenia brány môže prietrž byť rovná (keď je zadná stena slabinového kanálika oslabená) a šikmá (brána je na prednej stene). Niekedy sa vyskytuje kombinovaná prietrž.

Na presnejšie posúdenie veľkosti a umiestnenia prietrže sa vykonávajú vyšetrenia - ultrazvuk a irigoskopia. Počas irrigoskopie sa do konečníka injikuje špeciálny roztok. Vstupuje do čreva a pod vplyvom röntgenových lúčov ukazuje obsah herniálneho vaku, veľkosť výhřezu. Ultrazvuk tiež pomáha vidieť vnútorné umiestnenie prietrže a prietržnej brány vo vzťahu k pobrušnici - konečná diagnóza "ingvinálnej prietrže" sa zvyčajne robí na základe ultrazvuku..

Laboratórne testy (krv a moč) s inguinálnou prietržou budú normálne, ak nebudú sprievodné choroby. Odchýlky sa môžu vyskytnúť iba pri porušení prietrže sprevádzanej zápalovým procesom, zhoršením trávenia.

Príprava na operáciu a predoperačné diéty

Pred operáciou na odstránenie prietrže sa uskutoční diagnóza sprievodných chorôb. Ak je ktorýkoľvek z nich v akútnom štádiu, je potrebné ich pred operáciou vyliečiť. Je potrebné venovať pozornosť, ak pacient nedávno utrpel infarkt alebo mozgovú príhodu - postup je v tomto prípade odložený až do stabilného zdravotného stavu. Exacerbácia infekčného ochorenia je tiež kontraindikáciou chirurgického zákroku. Výber typu operácie a anestézie závisí od veku pacienta a prítomnosti chronických chorôb. Oprava prietrže sa vykonáva iba v extrémnych prípadoch (v prípade ohrozenia života) u pacientov so závažnými chorobami:

 • diabetes;
 • zlyhanie srdca, pľúc alebo pečene;
 • krvné choroby;
 • onkologické choroby;
 • vysoká obezita.

Príprava na operáciu trvá asi týždeň. Na čistenie čriev je predpísaná ľahká strava. Deň pred zákrokom musíte jedlo odmietnuť, je dovolené piť iba vodu. Tesne pred chirurgickým zákrokom sa umiestni očistná klyzma. Niekoľko dní pred nadchádzajúcou operáciou musíte prestať fajčiť a piť alkohol. Niekedy sa ako prípravok predpisuje malá dávka sedatíva.

Potrebné analýzy a štúdie

Pred operáciou sa vykonáva vyšetrenie tela, ktoré nám umožňuje vyvodiť závery o zdravotnom stave a pripravenosti na chirurgický zákrok. Ako príprava sa vykonávajú tieto postupy:

 • všeobecná analýza krvi;
 • Analýza moču;
 • coagulogram;
 • elektrokardiogram;
 • ultrazvuk brucha.

V závislosti od získaného obrázka sa vyberie druh operácie a použitá anestézia.

Pri vykonávaní hernioplastiky môže lekár dať pacientovi jeden z troch hlavných typov anestézie:

 • celková anestézia - používa sa na laparoskopiu, veľkú prietrž, u pacientov s precitlivenosťou bez kontraindikácií;
 • spinálna anestézia - nižšia telesná anestézia vstreknutím anestetika do miechy;
 • lokálna anestézia - používa sa v otvorenej chirurgii, u starších pacientov s kontraindikáciami na celkovú anestéziu, s malými kýlami.

Chirurgická hernia

Je veľmi dôležité včas vyhľadať lekársku pomoc a vykonať nevyhnutný chirurgický zákrok na odstránenie takého druhu, ako je prietrž v slabinách. Pokiaľ sa nelieči, môže slabinová prietrž viesť k nepríjemným komplikáciám. Gernioplastika je jedným z najbežnejších typov chirurgických zákrokov v dôsledku častého výskytu prietrží, najmä u mužov..

Chirurgický zákrok možno vykonať rôznymi spôsobmi, v závislosti od umiestnenia herniálneho portálu, veľkosti výčnelku. Operácia sa vykonáva otvorenou metódou alebo pomocou laparoskopie. Pri spôsobe uzatvárania brány prietrže sa rozlišuje hernioplastika (pomocou vlastných tkanív pacienta) a nenapínanie pomocou oka, ktoré zosilňuje brušnú stenu..

Podstatou každej hernioplastiky - otvorenej aj vykonanej laparoskopickou metódou - je vložiť hernálny vak dovnútra, ak je to potrebné, odrezať odumreté tkanivo. Potom sa hernia brána uzavrie pomocou bioimplantátu (oka) alebo jeho vlastného peritoneálneho tkaniva.

S dvojstranným herniálnym výstupkom sa vykonávajú dve samostatné operácie. Medzi nimi by mala uplynúť lehota na zotavenie..

Otvorená metóda

Hernioplastika sa najčastejšie vykonáva otvorenou metódou počas núdzovej operácie alebo ak existujú kontraindikácie na celkovú anestéziu (môže sa vykonať v lokálnej anestézii). Ak dôjde k porušeniu prietrže, je nevyhnutný chirurgický zákrok. Na to, aby sa k nemu dostal prístup, je urobený rez niekoľko centimetrov dlhý priamo v mieste výstupku, takže po zákroku zostáva pomerne veľký šev. Nevýhodou chirurgie brucha v porovnaní s laparoskopiou je dlhšie obdobie zotavenia, najmä ak sa vykonalo v celkovej anestézii..

Laparoskopická metóda

Operácia na odstránenie slabinovej prietrže u mužov týmto spôsobom nevyžaduje otvorenie brucha. Nástroje a kamera sa do nej zavádzajú pomocou malých vpichov, lekár vidí všetko, čo sa deje na monitore vo forme fotografií a videa. Je to šetrnejší spôsob hernioplastiky ako otvorená operácia - laparoskopia sa častejšie vykonáva podľa plánu. Potom je riziko zrastov menšie, hojenie prebieha rýchlejšie a malé jazvy zostávajú.

Nevýhodou laparoskopickej chirurgie je potreba celkovej anestézie. Táto operačná technika sa neuplatňuje, ak je prietrž príliš veľká..

Ťahová hernioplastika

Operácia sa môže vykonať pomocou otvorenej alebo laparoskopickej metódy. Natiahnutá hernioplastika sa vyznačuje tým, že na uzavretie kýlovej brány sa používajú vlastné tkanivá pacienta. Ale kvôli tkanivovému napätiu je riziko recidívy prietrže v dôsledku opakovaného riedenia brušnej steny vysoké. Tento spôsob chirurgického zákroku sa zvyčajne používa pri kýlach malej veľkosti a dostatočného množstva vlastného tkaniva pacienta. Predtým bola hernioplastika s otvoreným napätím považovaná za klasický spôsob vykonania operácie na odstránenie prietrže, ale teraz, ak existuje alternatíva, lekári uprednostňujú metódu bez napätia..

Nenapnutá hernioplastika so sieťkou

Brušná stena je zosilnená sieťou, ktorá uzatvára hernálnu bránu. Preto sa implantát používa z biokompatibilného materiálu, ktorý u pacientov nespôsobuje alergie ani odmietnutie. Na rozdiel od trakčnej hernioplastiky nedochádza k napínaniu vlastných tkanív - v dôsledku toho existuje menšie riziko komplikácií a recidívy prietrže. Sieť slúži ako kostra, ktorá je postupne zarastená spojivovým tkanivom. Metóda spevňovania pobrušnice pomocou oka sa používa čoraz častejšie, a to aj v prípade opakovaného výskytu prietrže po napínaní hernioplastiky..

Laserová prevádzka

Laserová chirurgia je najpokročilejší chirurgický zákrok. Použitie lasera v medicíne sa stáva čoraz rozšírenejším. Odstránenie slabinovej prietrže laserom sa uskutočňuje takmer bez krvi a s minimálnymi vedľajšími účinkami. Počas operácie sa používa lokálna anestézia, po zákroku zostáva minimálny počet jaziev. Už po 40 - 60 minútach po zákroku sa pacient môže vrátiť do normálneho života s miernym obmedzením fyzickej aktivity. Po operácii nie je potrebné odpočívať. Laseroví špecialisti s vysokou kvalifikáciou. Nevýhody laserovej chirurgie - jej vyššie náklady a nedostupnosť na mnohých klinikách.

Ako dlho trvá operácia

Trvanie operácie závisí od jej zložitosti. Operácia môže trvať od 30 minút do 2 hodín, vykonáva sa podľa špecifického algoritmu:

 • rez v prietrži (alebo niekoľko malých rezov počas laparotómie);
 • excízia herniálneho vaku;
 • odstránenie postihnutého tkaniva;
 • návrat zdravých orgánov a tkanív do pobrušnice;
 • šitie tkanív brušnej steny alebo použitie sieťky na uzavretie herniálneho portálu;
 • šitie.

Rehabilitácia po operácii

V pooperačnom období je dôležité riadiť sa odporúčaniami lekára - v nemocnici aj po prepustení. V prvých dňoch sa zvyčajne odporúča pozorovať odpočinok na lôžku, neumývať sa v sprche, ležať viac, potom postupne zvyšovať úroveň fyzickej aktivity. Úplný návrat k obvyklej úrovni aktivity nastane niekoľko mesiacov po operácii.

Dĺžka zotavenia závisí od veku pacienta, jeho postavy a celkového zdravotného stavu, zložitosti operácie.

Pooperačné zotavovacie obdobie

Ak sa počas chirurgického zákroku použila lokálna anestézia, pobyt v nemocnici obvykle trvá 2 až 3 dni. Použitie celkovej anestézie vyžaduje dlhšiu rehabilitáciu. Po prepustení je potrebné navštíviť lekára po 7 až 10 dňoch, aby ste mohli odstrániť stehy (ak nie sú neabsorbovateľní - v tomto prípade sa nemusí odstraňovať) a po operácii posúdiť celkový stav. Špecialista dá odporúčania týkajúce sa výživy, fyzickej aktivity, hygienických postupov. Počas obdobia zotavenia je pacientovi poskytnutá nemocenská dovolenka.

Strava a výživa po odstránení trieslovej prietrže

Prvý deň po operácii sa odporúča obmedziť vývar na mäso. V nasledujúcich dňoch sú zemiaková kaša, tekuté obilniny, dusená zelenina. Po niekoľkých dňoch môžete prejsť na bežné jedlo, ktoré nevytvára zbytočné zaťaženie tráviaceho systému. Po operácii musíte zabrániť zápche a tvorbe plynu a odmietnuť jedlo, ktoré k tomu prispieva. Je lepšie jesť často av malých porciách. Na zlepšenie regenerácie tkanív sa odporúča do ponuky zahrnúť veľké množstvo bielkovinovej stravy. Strava by mala pozostávať z:

 • chudé ľahké mäso (kuracie, morčacie);
 • kaša na vode (pohánka, ovsená múka);
 • ryby s nízkym obsahom tuku;
 • vajíčka
 • ovocie a zelenina, ktoré nespôsobujú tvorbu plynu;
 • tvaroh;
 • rastlinné oleje.

Je lepšie odmietnuť múku (cestoviny, biely chlieb), mastné potraviny, strukoviny, nepiť alkohol.

Fyzická aktivita a šport v pooperačnom období

Ťažká fyzická aktivita po operácii (od niekoľkých týždňov do niekoľkých mesiacov) sa neodporúča. Aby sa predišlo švom, je lepšie vyhnúť sa kašľu, náhlym pohybom. V prípade chronických ochorení sprevádzaných kašľom sa oplatí venovať pozornosť odstráneniu príznakov. V prvých týždňoch po operácii nie je dovolené zdvíhať závažia nad 5 kg. Zaťaženie sa potom môže postupne zvyšovať, aby sa obnovila telesná výchova a šport. Po celkovej anestézii sa tiež neodporúča viesť vozidlo niekoľko dní, pretože koncentrácia pozornosti sa môže znížiť.

Niekedy po operácii lekár predpíše pacientovi, aby nosil lekársku bandáž, ktorá podporuje pobrušnicu. Zvyčajne sa ortéza odporúča pre starších pacientov, ktorí trpia nadváhou a oslabenou slabinou slabín po natiahnutej hernioplastike. Je potrebné starostlivo zvoliť lekársky obväz, pretože nadmerné stlačenie môže mať tiež nepriaznivé následky.

Čo potrebujú pacienti vedieť a robiť po operácii

Je veľmi dôležité dodržiavať hygienické predpisy, aby sa zabránilo zápalom a hnisavým stehom. V prvých dňoch sa nemôžete osprchovať, kúpať sa v bazéne, plávať vo vode alebo zostať v parnej miestnosti. Môžete ich umyť vlhkou špongiou a jemne umyť pohlavné orgány a oblasť slabín prúdom vody. Švy sa pravidelne utierajú antiseptickým prostriedkom a po umytí sa môžu posypať detským práškom, aby sa zabránilo podráždeniu. Noste iba čistú bavlnenú bielizeň, ktorá ju vymieňa každý deň.

Veľkosť švu po operácii závisí od spôsobu jeho uskutočnenia. Pri otvorenej chirurgii môže dosahovať 5 až 10 cm, pri laparoskopii zostáva niekoľko úzkych jaziev s dĺžkou 1 až 2 cm. Pri laserovej operácii zostávajú na koži sotva viditeľné stopy..

Regeneračné cvičenia

Na rýchle zotavenie po odstránení prietrže sa odporúča postupné začatie ľahkého cvičenia. Lekári odporúčajú vykonávať cvičenia, ktoré pomáhajú tónovať svaly v oblasti slabín. Gymnastika by sa mala robiť denne, ak nie je žiadna bolesť.

Aby sa posilnili slabiny, odporúča sa nasledujúca sada cvičení..

 1. Ľahnite si na podlahu, mierne zdvihnite nohy, striedavo ich šírte a prechádzate. Najprv urobte 3-4 prístupy pre každú nohu a postupne ich počet zvyšujte.
 2. Cvičný bicykel.
 3. Nasadnite si všetky štyri a opierajte sa o kolená, ponožky a lakte. Striedavo zdvíhajte jednu nohu alebo druhú, počínajúc 5 sadami.
 4. Ležiac ​​na pravej strane s narovnanými nohami, zdvihnite ľavú nohu. Potom vymeňte stranu.
 5. Krčiaci sa spočívajúci na jednej nohe, druhú natiahnite dopredu. Položte ruky na koleno a otočte si rovnú nohu. Potom si vymieňajte nohy.
 6. Ramenné drepy.
 7. Push up.

Tréning s pravidelnou chôdzou tiež pomáha pri zotavovaní sa z operácie, ale je lepšie začať na krátke vzdialenosti. Ak sa vyskytne nepríjemný pocit, prestaňte cvičiť a vyhľadajte lekára.

Prevádzkové náklady

V prípade urgentnej hospitalizácie a ohrozenia života je operácia odstránenia kýly pri ktorejkoľvek z mestských klinických úradov Ruska bezplatná. Ak pôjdete na platenú kliniku s plánovanou liečbou, náklady na hernioplastiku sa môžu pohybovať od 10 000 do 90 000 rubľov. Je ťažké presne odpovedať na otázku, koľko stojí odstránenie kýly. Cena zahŕňa vyšetrenie pred operáciou, miestnou anestéziou alebo celkovou anestéziou, starostlivosť počas pobytu v nemocnici. Náklady budú tiež závisieť od:

 • spôsob prevádzky;
 • potreba použitia protéz z pletiva;
 • úroveň a povesť kliniky;
 • kvalifikácia lekárov.

Viac informácií o nákladoch na operáciu nájdete tu.

Možné komplikácie a bolesť po operácii

Bolesť v stehu po hernioplastike môže byť prítomná niekoľko dní. Lekári v tomto okamihu odporúčajú používať ľad a hygienu, aby sa zabránilo zápalu. Ak bola vykonaná hernioplastika napätia, bolesť a pocit tesnosti v oblasti slabín a pupočníkovej oblasti v prvých dňoch sú normálne. Stehy niekedy napučiavajú mierne.

Kvapalina sa môže uvoľňovať v malom množstve z rany, môže sa vyskytnúť znížená citlivosť alebo sa môže vyskytnúť zvýšená citlivosť v oblasti stehu, tvorba modrín a hematóm. Tieto nepríjemné javy zmiznú po 7 až 10 dňoch.

Čas hojenia pre každý organizmus je individuálny, ale zvyčajne 10. deň po operácii sa syndróm bolesti pozoruje iba pri pohmatoch stehov. V zriedkavých prípadoch sa rany môžu hojiť až 1 mesiac. V takom prípade môže lekár odporučiť fyzioterapeutickú liečbu, aby sa proces hojenia urýchlil..

Pri oslabenej imunite sa môže vyskytnúť infekčný zápal rany. Je užitočné navštíviť lekára, ak príznaky, ako sú:

 • nezrovnalosť švíkov;
 • hnisanie v oblasti prevádzky;
 • dlhodobo sa vyskytujúce hematómy;
 • zvýšenie teploty;
 • opuch semenníkov alebo oblasti mieška;
 • opakovanie prietrže.

V týchto prípadoch je potrebné okamžite prijať opatrenia, v prípade potreby vykonať druhú operáciu. K recidíve prietrže dochádza často, keď sa po hernioplastike nedodržiavajú odporúčania lekára - skorý nástup fyzickej aktivity, nesprávna strava a v prípade potreby odmietnutie obväzu. Kvapka semenníka (zväčšenie veľkosti kvôli akumulácii tekutiny medzi membránami) sa objavuje v dôsledku narušeného odtoku lymfy. Na fórach nájdete sťažnosti pacientov, ktoré pri príliš hrubom šití pri napínaní hernioplastiky spôsobujú poškodenie bedra.

Muži sa často boja chirurgického zákroku v oblasti slabín, pretože v niektorých prípadoch to vedie k narušeniu urogenitálneho systému, sexuálnej dysfunkcii a dokonca k neplodnosti. V skutočnosti môže byť spermatická šnúra umiestnená vo trieslovom kanáliku poškodená alebo zbytočne stlačená, čo narúša správanie semena. Takáto komplikácia je však pomerne zriedkavá, hlavne po otvorenej operácii alebo po stlačení obväzom.

Dôsledky operácie však nie sú také nebezpečné v porovnaní s komplikáciami, ktoré môžu vzniknúť, ak sa nelieči trieslová kýla.

predpoveď

Ak je operácia odstránenia ingínovej prietrže správna a sú dodržané všetky odporúčania lekára, prognóza je zvyčajne priaznivá. Existujú však prípady relapsu spôsobené opätovným vytvorením „medzery“ v brušnej stene. V tomto prípade sa prevádzka a zosilnenie pobrušnice uskutočňuje znova.

Pri neprítomnosti liečby môže byť prietrž narušená, čo hrozí narušením čriev, obštrukciou, peritonitídou. Stlačenie močového mechúra niekedy vedie k zadržiavaniu moču. Môže dôjsť k nekróze tej časti orgánu, ktorá presahuje kýlový kruh. Preto je dôležité poradiť sa s lekárom včas, keď sa objavia príznaky slabinovej prietrže, a neodkladať operáciu, ak neexistujú kontraindikácie..

Aj keď je tesnenie v slabinách malé a neobťažuje sa, neodkladajte ošetrenie. Vykonanie núdzovej operácie so životným ohrozením často vedie k rôznym komplikáciám, ako je plánovaná operácia.

Recenzie pacientov po operácii

ivan Pred 3 rokmi som podstúpil operáciu na odstránenie kýly pomocou oka. Zdá sa, že chirurg urobil všetko správne, pretože neexistujú žiadne komplikácie a relapsy. Po troch mesiacoch sa vrátil k svojmu obvyklému životnému štýlu, predtým nosil obväz a obmedzoval sa nákladom.

Oleg Ivanovič. Dlho sa ťahal a nevykonával operáciu, obával sa. V dôsledku toho som bol v sanitke v nemocnici s akútnou bolesťou, o niečo viac by sa nezachránilo. Teraz je všetko v poriadku, zostáva len slušná jazva.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

V súčasnosti je laserové vyparovanie punkcie, inými slovami laserové ošetrenie miechy, jednou z inovatívnych, vysoko účinných metód liečby. Princíp metódy spočíva v tom, že ihla so špeciálnym kanálom sa vloží do medzistavcového disku.
Počas fyzického vyšetrenia osoby je možné zistiť zapečatenú formáciu umiestnenú na pravej strane pupka. Vývoj pečate prebieha úplne bez problémov, čo núti majiteľa premýšľať o zdravotných problémoch.
Umbilická hernia je bežnou patológiou u dojčiat. Zvládnete to tým, že posilníte svaly dieťaťa a použijete špeciálne zariadenie - obväz. Prístroj bude účinným doplnkom k hlavnému liečebnému postupu, výrazne zrýchli tempo odstránenia špecifického výčnelku a nedovolí mu zvýšiť.