loader

Hlavná

Hlava

Inguinálna kýla u dieťaťa

Intuinálna hernia u dieťaťa je slabým miestom vo svalovom tkanive v ingvinálnej oblasti, čo umožňuje vnútorným orgánom brucha ísť von. V tomto článku sa budeme snažiť zaoberať príčinami vzhľadu, liečebnými metódami, zistiť, aké komplikácie a vlastnosti vzniku a priebehu ochorenia môžu byť u chlapcov a dievčat..

Príčina slabinovej prietrže u chlapcov a dievčat.

U chlapcov je inguinálna hernia oveľa častejšia ako u dievčat a je spojená s tvorbou semenníkov, ktoré sa vyskytujú v dolnej časti obličiek počas embryonálneho vývoja. Po 6-7 mesiacoch tehotenstva zostupujú semenníky po zadnej stene brušnej dutiny a pred pôrodom zostupujú do mieška. V priebehu prolapsu semenníkov sa vytvára vnútorný trieslový kruh. Ak po narodení chlapca nie je ingvinálny prsteň dostatočne stlačený, dieťa vytvorí ingvinálnu prietrž.

U dievčat sa pri výhni maternice vytvára trieslová prietrž. Maternica sa u dievčat najskôr pripája k dvom väzom, ktoré následne spolu začnú rásť a vytvárajú peritoneum. Keď maternica spadne na svoje miesto, peritoneum sa nemusí uzavrieť a môže tvoriť proces v tvare vaku, ktorý sa vydúva.

Táto vada môže byť tak na jednej zo strán, ako aj na oboch, ľavá a pravá.

Inguinálna hernia je vrodená vada, ale môže sa objaviť, keď sa vnútorné otvorenie inguinálneho kanála stane pomerne veľkým..

Výsledkom je, že časť čreva padá do kanála. Môže sa to stať okamžite po narodení alebo postupne, ako dieťa rastie..

Ako rozpoznať slabinovú prietrž

Porucha je zistená rodičmi alebo ošetrujúcim lekárom počas rutinného vyšetrenia.

 1. Výčnelok v slabine. Formácia môže mať malé rozmery a celkom pôsobivá, ak niekoľko slučiek čreva spadne do trieslovej oblasti.
 2. Výstupok má okrúhly alebo oválny tvar.
 3. Pri zatlačení na tesnenie môžete počuť praskavý zvuk..
 4. Formácia je na dotyk mäkká, s miernym tlakom, prst sa nastaví bez toho, aby spôsobil bolesť dieťaťu, ak neexistujú žiadne komplikácie vo forme stlačenia. Po korekcii výčnelku hmatom môžete cítiť rozšírený vonkajší trieslový kruh.
 5. Patologické vystupovanie má tendenciu miznúť a znova sa objaviť, keď dieťa zmení polohu.
 6. S napätím, kričaním, plačom, smiechom sa výčnelok stáva zreteľnejším.

Potom, čo ste u dieťaťa nezávisle diagnostikovali ingvinovú prietrž, okamžite vyhľadajte lekára. Na objasnenie diagnózy vám budú pridelené nasledujúce postupy:

 1. Ultrazvuk brucha, panvy, trieslových kanálikov a mieška
 2. cystografii
 3. irrigografie

Deti trpiace chorobami uvedenými nižšie vyžadujú diferenciálnu diagnostiku:

 1. kvapkavé semenníky u chlapcov
 2. femorálna prietrž
 3. cysta vazy maternice u dievčat
 4. cysta spermií u chlapcov
 5. inguinálna lymfadenitída
 6. kryptorchidizmus u chlapcov

Komplikácie slabinovej prietrže u detí

Porušenie je najbežnejšou komplikáciou ingínovej prietrže. Črevá a u dievčat niekedy vaječník sa pri porušení porušujú prietržami a nedajú sa vrátiť späť do brušnej dutiny..

Takáto „neredukovateľná“ hernia je sprevádzaná bolesťou brucha, zápchou a zvracaním. Dieťa neustále plače a chová sa veľmi podráždene.

Závažnejšia komplikácia sa nazýva uškrtenie - ide o porušenie prietrže. Vyskytuje sa opuch črevnej steny, narušuje sa prietok krvi a rozvíja sa nekróza - komplikácia, ktorá predstavuje ohrozenie života.

Ak sa včasné ošetrenie nevykoná, poškodený orgán zomrie

U chlapcov sa táto komplikácia dá ľahšie určiť, pretože trieslovina sa zväčšuje a začervenáva, čím spôsobuje dieťaťu bolesť. Pretože prietrž je zrejmá iba vtedy, keď časť čreva vyčnieva cez prsteň, nie je pre chirurga ľahké nájsť ju..

Faktory, ktoré môžu spôsobiť porušenie:

 • energetické zaťaženie
 • kašeľ
 • nadúvanie
 • zápcha

Príznaky porušenia prietržovej prietrže u detí

 1. Bolesť v slabinách. Novonarodené deti plačú, pričom neustále stláčajú nohy na brucho.
 2. Výstupok je hustý, nedá sa narovnať, dieťa pociťuje bolesť pri pohmate.
 3. Nadúvanie, kolika, zadržiavanie stolice.
 4. Pri priestupkoch u chlapcov, v oblasti semenníkov a mieška, dochádza k nadmernému hromadeniu tekutín, podobne ako pri kvapkách.
 5. Opakované vracanie.
 6. Keď sa u dievčat uštipne trieslová prietrž, najčastejšie trpia vaječníky alebo vajcovody, môžu tieto orgány čiastočne alebo úplne vymrieť.

Liečba slabiny prietrže u detí

Vrodená slabinová prietrž sa u detí nelieči liekmi. Existujú rôzne obväzy, ale mnohí lekári v súčasnosti trvajú na prijatí mimoriadnych opatrení, aby sa predišlo nezvratným následkom. Jediná liečba je chirurgická. Ak môže pupočná kýla prejsť sama o sebe, potom priedušná kýla u dieťaťa nikdy neprejde.!

Počas operácie je inguinálny otvor šitý na normálnu veľkosť. To znamená, že od chirurga sa vyžaduje len šitie dvoch zväzkov. Operácia inguinálnej hernie sa spravidla uskutočňuje bez komplikácií a rizík, je pre deti dobre tolerovaná a netrvá dlhšie ako 30 minút..

Ak sa zistí hernia s ľavou stranou (alebo naopak), vyvstáva otázka skúmania druhej strany. Najpopulárnejšou výskumnou metódou je v poslednej dobe laparoskopická metóda. Počas štúdie sa pomocou malej dierky v brušnej dutine zavedie videokamera, pomocou ktorej sa vyšetrenie vykoná.

Našťastie komplikácie po odstránení slabinovej prietrže u detí sú mimoriadne zriedkavé. Tak ako pri každom chirurgickom zákroku, aj naďalej existuje mierne riziko krvácania alebo infekcie. Medzi špecifické komplikácie patrí recidíva, zhoršená dodávka semenníkov, poškodenie semenného kanálika.

Nedostatočné zaobchádzanie môže mať jeden z troch následkov:

 • šírenie prietrže
 • porušenie
 • uškrtenie

Inguinálna kýla nikdy sama nezmizne. V niektorých prípadoch sa komplikácie objavujú niekoľko dní po vzniku prietrže, v niektorých prípadoch v priebehu rokov.

Nie je možné predpovedať, ako rýchlo sa môže komplikácia vyvinúť. Je potrebné mať na pamäti: ak je prietrža zreteľne viditeľná, spôsobuje bolesť, pravdepodobnosť porušenia a uškrtenie je dosť vysoká..

V prípade porušenia a uškrtenia slabinovej prietrže u dieťaťa by sa malo toto vyšetrenie okamžite previezť do nemocnice. Oneskorenie môže mať vážne následky..

Operácia prietržnej hernie u dieťaťa

Inguinálna kýla u dieťaťa je pomerne vážnym problémom, ktorého riešenie by sa nemalo oneskoriť. Je lepšie byť v bezpečí, ihneď po vykonaní operácie, ako zničiť zdravie dieťaťa a rozhodnúť sa počkať, kým kýla neprejde sama o sebe.

Inguinálna kýla u detí

Inguinálna hernia u dieťaťa je vrodená patológia, pri ktorej brušné orgány presahujú brušnú dutinu v oblasti trieslovín. U chlapcov - najčastejšie sú to črevá, u dievčat - vaječníky, vajcovody.

Dôvody rozvoja slabinovej prietrže v detstve

Počas vnútromaternicového vývinu dieťaťa sa semenníky tvoria v brušnej dutine a až potom dole po trieslovine zostupujú do mieška. Pri anomálii vývoja sa tento kanál nemusí úplne uzavrieť a zostane hlásenie medzi brušnou dutinou a mieškom, čo vedie k vzniku herniálnej chyby..

To je skutočnosť, ktorá vysvetľuje, že tieto hernie sa vyskytujú u chlapcov oveľa častejšie ako u dievčat (80% - 90% sa vyskytuje u mužov). U dievčat je príčinou defekt vo vývoji a tvorbe väzivového aparátu maternice.

Pri dlhodobom tehotenstve je nepravdepodobné, že v prípade neexistencie vyššie uvedených patológií vývoja bude vznik vrodenej trieslovej kýly

Stanovisko Dr. Komarovského

Je potrebné zamerať pozornosť rodičov na skutočnosť, že silné plačanie, časté zápchy, katarálne choroby, ktoré sú sprevádzané záchvatmi silného kašľa, vedú k skoršiemu prejavu choroby a zhoršujú jej priebeh. Je tiež potrebné poznamenať, že ani maximálne možné obmedzenie dieťaťa od všetkých vyššie uvedených problémov ho nezachráni pred patogenézou kongenézy, ktorá sa prejaví skôr či neskôr, a nikto sa nebude v tejto situácii obviňovať - ​​ani lekár, ani rodičia ani dedko. babička.

Pretože každý rodič má záujem o celý život svojho dieťaťa, pri diagnostikovaní hernálnej chyby by dieťa nemalo byť obmedzené fyzickou aktivitou ani inými voľnočasovými aktivitami, ale malo by sa poradiť s lekárom o chirurgickej liečbe, ktorá sa musí vykonať maximálne do 6 mesiacov..

diagnostika

Všetky deti v predškolskom veku musia podstúpiť povinnú skúšku od viacerých odborníkov, ktorých zoznam by mal obsahovať chirurga. Počas vyšetrenia chirurg upozorňuje na trieslovinu, vykonáva prehmatanie tejto oblasti, u chlapcov je povinné vyšetriť miešok na prítomnosť 2 semenníkov. Počas hmatu, v prítomnosti prietrže, sa rozprestrie rozšírený trieslový kruh alebo priamo prietrž, ktorá môže spadnúť do miešku..

Hernálny nádor sa zvyšuje so silným kašľom, keď dieťa plače alebo sa pokúša ísť na toaletu „z väčšej časti“. Z vizuálneho hľadiska to môže vyzerať ako asymetria inguinálnej oblasti alebo opuch. Ďalšie výskumné metódy sa spravidla nevyžadujú, ale je možné použiť ultrazvuk v oblasti trieslovín a miešok. MRI alebo CT sú veľmi zriedkavé, iba vo výnimočných prípadoch.

Taktika pri slabinovej prietrži u detí

Diagnóza kýly u dieťaťa je 100% indikáciou pre chirurgickú liečbu plánovaným spôsobom. Táto patológia by mala byť vykonaná do 6 mesiacov od jej diagnózy, bez ohľadu na vek dieťaťa. Všetky herniálne defekty prednej brušnej steny sa liečia výlučne chirurgickou metódou u detí aj dospelých. Použitie ľudových metód, špeciálnych cvikov, obväzov na kýlu v najlepšom prípade spomalí nárast veľkosti herniovej chyby a v najhoršom povedie k porušeniu predpisov, a v dôsledku toho k pohotovostnej hospitalizácii a chirurgickému zákroku..

Čo sa stane, ak sa nebude liečiť?

Pri neexistencii včasnej liečby tejto patológie sa herniový defekt postupne zväčší, čo sa môže predĺžiť po celé roky (alebo mesiace, týždne), ale čím väčší je herniálny defekt, tým väčšia je pravdepodobnosť jeho porušenia. Obmedzená brušná prietrž vyžaduje neodkladnú hospitalizáciu na chirurgickom oddelení, ak sa prietrž prietržuje a menej ako hodina uplynula, existuje možnosť spontánnej redukcie do brušnej dutiny, na pozadí konzervatívnej terapie, potom bude operovaná podľa plánu, ak k redukcii nedôjde alebo lekár má pochybnosti o životaschopnosti obmedzeného orgánu. - zobrazuje sa iba núdzová prevádzka. Za povšimnutie stojí, že obmedzená prirážka kýly u dievčat v každom prípade povedie k núdzovej operácii.

Príznaky obmedzenej prietrže

 • Ostrá bolesť v slabinách na strane herniálnej chyby.
 • Hernálny nádor sa stáva hustým, koža nad ním je hyperemická,.
 • Ak bolo pred porušením možné umiestniť ho do brušnej dutiny, potom po jeho upevnení v hernálnej bráne.
 • Telesná teplota sa môže zvyšovať, môže sa objaviť nevoľnosť, zvracanie, uvoľnené stolice.

operácie

Chirurgické ošetrenie sa uskutočňuje v celkovej anestézii. Pre skúseného chirurga táto operácia nespôsobuje technické ťažkosti a zriedka presahuje 30-40 minút. U chlapcov si kvôli anatomickým rysom a najmä prítomnosti spermatickej šnúry úzko spojenej s herniovým vakom vyžaduje tremózne ošetrenie všetkých prvkov v tejto oblasti. Po tomto štádiu sa technika operácie u dievčat a chlapcov nelíši, herniálny vak je vyrezaný, obviazaný a ponorený do brušnej dutiny. Vykoná sa plastický materiál z trieslovinového kanálika a zošitie po operácii po operácii. Dôležitým bodom je, že polypropylénové siete sa nepoužívajú u detí.

V modernom svete sa endoskopické plasty tříslovínovej kýly, vrátane plastov v detskom veku, vykonávajú stále častejšie a oproti otvoreným operáciám majú niekoľko výhod:

 • Menej chirurgická trauma.
 • Nižšia miera recidívy, pooperačné komplikácie.
 • Schopnosť vykonávať operácie súčasne na oboch stranách.
 • Výraznejší kozmetický efekt.

Bohužiaľ, nie každé lekárske centrum má potrebné lekárske vybavenie.

Pooperačné obdobie

Po chirurgickom zákroku je pacient v nemocnici 2-3 dni, potom je prepustený na ambulantnú liečbu. V oblasti pooperačnej rany, ako aj v miešku, sa môže objaviť opuch tkaniva, ktorý sa postupne znižuje do 5 až 7 dní..

Obväzy sa vykonávajú raz za dva dni, je zakázané navlhčiť ranu, ak je obvaz mokrý alebo špinavý, ak by mal byť vymenený. Švy sa odstraňujú 7. až 8. deň, najčastejšie sa používajú u detí, kozmetické švy s resorbovateľnou niťou, preto nie je potrebné tieto švy odstraňovať. Prvý deň je dovolené piť vodu, čerstvé vývary.

Pri absencii pooperačných komplikácií na druhý deň môže byť dieťaťu poskytnutá obvyklá strava. V prvom mesiaci sa odporúča čo najviac obmedziť dieťa zo stresových situácií, ktoré môžu viesť k silnému plaču, u starších detí obmedziť fyzickú aktivitu na jeden mesiac.

Chirurgia pri slabinovej prietrži u detí

Operácia na odstránenie slabinovej prietrže u detí sa vykonáva, ak nie je možné premiestniť herniálny vak, pri absencii pozitívnej dynamiky z liekovej terapie, av núdzovom prípade, ak bola narušená tvorba prietrže.

Inguinálna hernia sa uskutočňuje u detí, ak nie je možné premiestniť hernálny vak, ako aj ak došlo k porušeniu herniálnej formácie..

príčiny

U chlapcov je patológia oveľa častejšia ako u dievčat. Príčiny vzhľadu sú vrodené anomálie. Výskyt herniálneho vaku je možný v dôsledku silného dlhodobého plaču alebo kašľa, ktorý sa vyskytuje pri infekčných chorobách už v ranom veku..

Ak brušné orgány zostupujú ďalej od slabín do mieška, potom sa vyskytuje priľahlá kýla.
Čo je nebezpečné a ako sa má liečiť čítajte tu.

U dievčat môže dôjsť k patológii kvôli prolapsu maternicovej dutiny, u chlapcov - kvôli výčnelku pobrušnice do vaginálneho procesu.

Indikácie na odstránenie kýly

Operácia odstránenia herniálneho vaku u dieťaťa sa vykonáva v nasledujúcich prípadoch:

 • syndróm ťažkej bolesti;
 • rýchly nárast prietrže;
 • dysfunkcie genitourinárneho systému, vznikajúce v dôsledku prítomnosti prietrže;
 • nedostatok pozitívnej dynamiky z prebiehajúceho konzervatívneho liečenia;
 • porušenie herniálneho vaku;
 • zhoršený krvný obeh vo slabinách, čo môže viesť k množstvu komplikácií a stagnujúcich procesov;
 • nekróza mäkkých tkanív (nekróza).

V prípade syndrómu silnej bolesti sa vykonáva operácia odstránenia herniálneho vaku u dieťaťa.

Poranenie prietrže je mimoriadne závažný patologický stav, pri ktorom je hernálny vak zachytený v herniovej bráne. V prípade porušenia sa operácia vykonáva ako núdzová situácia.

klasifikácia

Chirurgický zákrok na odstránenie herniového vaku sa uskutočňuje hlavne v detskom veku. To sa vysvetľuje skutočnosťou, že mäkké tkanivá u dieťaťa sú elastické, deti mladšie ako 2 roky majú ľahšiu operáciu opravy hernie a komplikácie sú mimoriadne zriedkavé. Druhy chirurgických zákrokov:

 1. Otvorená prevádzka. Otvorené metódy chirurgického zákroku sa používajú pri prietrži slabín, postupujú komplikáciami alebo majú veľké rozmery.
 2. Laparoskopia. Pri absencii akýchkoľvek komplikácií je výhodná metóda laparoskopického odstránenia, ktorá je menej traumatická, pretože nevyžaduje vyrezanie dutín v slabinách..

Otvorený spôsob činnosti sa vykonáva metódou napínania a napínania:

 1. Strečová metóda odstránenia prietrže je excízia herniového vaku pomocou napätia svalov a väzov, obnovenie integrity mäkkých tkanív.
 2. Metóda odstránenia bez ťahania spočíva v použití špeciálneho implantátu, ktorý uzatvára hernálny vak, hrá úlohu držiteľa svalov, ktorý bráni ďalšiemu zväčšovaniu a vypadávaniu hernálneho vaku..

Chirurgický zákrok na odstránenie herniálneho vaku sa uskutočňuje hlavne v detskom veku..

Laparoskopia pri herniovej hernii

Prietržový vak sa odstraňuje niekoľkými malými vpichmi v brušnej dutine. Používa sa špeciálne zariadenie - endoskop. Táto operácia vylučuje tvorbu pooperačných jaziev. Regenerácia po laparoskopii trvá oveľa menej ako po otvorenej chirurgii.

Výhodou laparoskopie je minimálne riziko komplikácií a relapsov. Neuskutočňuje sa v prípade porušenia prietrže, keď je potrebný núdzový chirurgický zákrok.

kontraindikácie

Operácia na odstránenie slabinovej prietrže sa uskutočňuje v prípadoch, keď nie je možné znížiť hernálny vak kvôli jeho veľkosti. Uprednostňuje sa chirurgický zákrok, ale nie je vždy možné uskutočniť excíziu otvorenou metódou alebo laparoskopiou. Existuje niekoľko kontraindikácií:

 • choroby obehového systému, najmä tie, ktoré ovplyvňujú zrážanie krvi;
 • srdcové choroby, vrodené malformácie;
 • dysfunkcia pečene a obličiek;
 • infekčné choroby v akútnom štádiu;
 • horúčka (horúčka, zimnica);
 • neurologické poruchy.

Operácia sa nevykonáva, ak dôjde k zhoršeniu zápalového procesu v tele.

Príprava na operáciu trieslovej prietrže u dieťaťa

Odstránenie prietrže v slabinách dieťaťa je plánovaný chirurgický zákrok, ktorého termín je stanovený vopred, výnimkou sú núdzové prípady, keď dôjde k porušeniu prietrže hernia.

Pred operáciou sa dieťa podrobí lekárskej prehliadke, ktorej cieľom je zistiť možné kontraindikácie.

Chirurg skúma anamnézu pacienta, vykoná vyšetrenie, vyberie najprijateľnejšiu a najúčinnejšiu metódu operácie. Lekárske vyšetrenie zahŕňa:

 • dodanie všeobecného a podrobného krvného testu;
 • ultrazvukové vyšetrenie vnútorných orgánov genitourinárneho systému;
 • elektrokardiogram.

Anesteziológ pracuje s dieťaťom, ktoré na základe výsledkov štúdie vyberie druh anestézie.

V deň plánovanej operácie by nemala byť zvýšená telesná teplota, kašeľ. Po poslednom prenesenom infekčnom alebo zápalovom ochorení by malo uplynúť najmenej 2 týždne. Nejedzte ani nepite ráno pred operáciou..

Pred operáciou musí pacient podstúpiť všeobecný a podrobný krvný test.

Rehabilitácia

Dieťa ľahko podstúpi operáciu na odstránenie slabinovej prietrže. Rovnako ako u dospelých, úplná rehabilitácia po odstránení trieslovej kýly netrvá dlhšie ako 2 dni. Rodičia musia sledovať starostlivú hygienu dieťaťa, pravidelne vymieňať sterilné obväzy. Do školy alebo do predškolského zariadenia je možné chodiť do 1-3 dní po operácii.

Fyzická aktivita je vylúčená na niekoľko týždňov. Počas prvého týždňa je zakázané plávať, aby sa infekcia nedostala do rany. Odporúča sa nosiť obväz po dobu niekoľkých týždňov, ktorý zabraňuje opätovnému výskytu slabinovej prietrže. Možné komplikácie po odstránení herniálneho vaku:

 • výskyt hematómu;
 • opuch mäkkých tkanív;
 • dysfunkcia močového mechúra;
 • otvorenie krvácajúcej žľazy.

Komplikácie, ako je hematóm alebo opuch mäkkých tkanív, sú dočasné a samy odchádzajú bez lekárskeho zásahu. Bolesť po operácii môže byť prítomná niekoľko dní, jej intenzita je mierna.

Ak sa edém neklesne v priebehu niekoľkých dní, dieťa má teplotu po operácii pri slabinovej kýle, mali by ste sa okamžite poradiť s lekárom..

Výživa

Pre rýchle zotavenie sú dôležité nutričné ​​úpravy. Zo stravy je potrebné vylúčiť potraviny, ktoré môžu spôsobiť zápchu a nadmernú tvorbu plynov. Prvýkrát po chirurgickom zákroku je potrebné vylúčiť prírastok na váhe, pretože to môže spôsobiť opakovaný výskyt slabinovej prietrže.

Prvýkrát po operácii je potrebné vylúčiť prírastok na váhe, pretože to môže spôsobiť recidívu trieslovej kýly. Staršie deti by nemali jesť sladkosti..

Vylúčené sú sladké, sýtené nápoje, korenie a marinády. Povolený je obmedzený počet múčnych výrobkov. Odporúča sa používať mliečne výrobky a výrobky z kyslého mlieka, ktoré priaznivo ovplyvňujú črevnú motilitu a zabraňujú vzniku zápchy..

cvičenie

Prvé 2 až 3 týždne na vykonávanie akejkoľvek fyzickej aktivity sú zakázané. Ak počas rehabilitačného obdobia nedochádza k žiadnym komplikáciám, môžete začať športovať po 3 týždňoch..

Odporúča sa začať s plávaním - pomáha posilňovať všetky svaly bez nadmerného zaťaženia. V škole je dieťaťu udelená výnimka z hodín telesnej výchovy, ktorú možno vrátiť až po lekárskej skúške.

Núdzová prevádzka

Porušenie herniálneho vaku je patológia, ktorá si vyžaduje okamžitý chirurgický zákrok. Operácia sa vykonáva otvorene, pretože nie je čas pripraviť sa na laparoskopiu kvôli vysokým rizikám rozvoja peritonitídy - stav ohrozujúci život.

Počas chirurgického zákroku lekár excituje herniálny vak a v prípade potreby nainštaluje sieťový implantát. Núdzový otvorený chirurgický zákrok sa vykonáva v celkovej anestézii..

Nevýhodou takéhoto chirurgického zákroku je vysoké riziko komplikácií v pooperačnom období. Aby sa predišlo komplikáciám, je potrebné včas odstrániť operáciu na odstránenie ingínovej prietrže, hoci lekári nemajú zhoda o načasovaní operácie..

Niektorí lekári sa domnievajú, že optimálny vek je od 4 rokov, zatiaľ čo iní odborníci sa domnievajú, že je lepšie vykonať resekciu po dosiahnutí veku 6 mesiacov..

Niektorí lekári sa domnievajú, že optimálny vek je od 4 rokov, zatiaľ čo iní odborníci sa domnievajú, že je lepšie vykonať resekciu po dosiahnutí veku 6 mesiacov. Záver o potrebe chirurgického zákroku robí lekár na základe závažnosti klinického prípadu.

recenzia

Anna, 28 rokov, Volgograd: „Môj syn podstúpil operáciu kýly, keď mal jeden rok, pretože taška sa začala rýchlo zväčšovať a lekár povedal, že existuje vysoké riziko komplikácií, vrátane štípania. Všetko šlo rýchlo a ľahko, po týždni už dieťa viac nevenovalo pozornosť miestu, kde bol obväz. A cena operácie nie je taká vysoká, ako som si myslel. “.

Olga, 35 rokov, Vladivostok: „U môjho syna bola diagnostikovaná hernia v 4 mesiacoch, lekár povedal, aby počkal s operáciou, pretože vzdelanie sa nezvýšilo a neobťažovalo. Zneužitie sa stalo náhle, dieťa bolo prevezené do pohotovostnej operácie. Po odstránení prietrže bol týždeň strávený v nemocnici, podstúpil operáciu na slabinovej prietrži a na prevenciu sa užívali protizápalové lieky. Po dvoch mesiacoch, ktoré už bežia a znova skočia “.

Eugenia, 32 rokov, Petrohrad: „Moja dcéra mala herniu kvôli vrodenému prolapsu maternice, ak ju mala bronchitída, zhoršil ju silný kašeľ. Operácia sa uskutočnila vo veku 5 rokov, všetko šlo dobre. Chirurg ubezpečil, že v budúcnosti to nebude mať vplyv na kvalitu života a prácu genitourinárneho systému a reprodukčnú funkciu. “.

Inguinálna kýla u dieťaťa

Inguinálna hernia sa u detí prejavuje vyčnievaním vnútorných orgánov za brušnú stenu. Ak je prietrž znížená na miešok, nazýva sa to ingvinál-scrotal. Inguinalne-kýlová hernia u detí, rovnako ako inguinálna, vyzerá vizuálne ako opuch alebo okrúhlosť..

Kýla môže byť jednostranná alebo obojstranná. Štatistiky ukazujú, že touto patológiou trpí asi 5% detí, častejšie sa vyskytuje u predčasne narodených detí. Je to bežné ochorenie chlapcov aj dievčat, ale u žien sa vyvíja oveľa menej často. Pri tejto diagnóze je potrebné okamžité ošetrenie..

príčiny

Príčiny choroby u chlapcov a dievčat sú rôzne. U dievčat sú príčinou zvláštností vývoja maternice a chlapcov - semenníkov. Hnačka u dievčat sa vyskytuje omnoho zriedkavejšie, čo sa dá vysvetliť skutočnosťou, že ich patológia v genitáliách nie je tak častá.

Táto patológia u detí sa môže vyskytnúť v dôsledku niekoľkých predispozičných faktorov. Medzi ne patria tieto dôvody:

 • nadváhou;
 • nedostatočné rozvinutie brušnej steny;
 • trauma do brušnej steny;
 • fyzický stres.

Inguinálna kýla u predčasne narodených detí môže byť vrodená alebo získaná. Výskyt získanej patológie možno určiť z týchto dôvodov:

 • slabosť spojivového tkaniva pobrušnice;
 • vysoká fyzická aktivita.

príznaky

Včasná diagnóza je kľúčom k úspechu v liečbe, preto je dôležité, aby sa robila včas. Hlavnými príznakmi, ktoré naznačujú prítomnosť slabinovej prietrže u dieťaťa, sú vizuálne príznaky, t.j. prítomnosť herniálneho výčnelku. Okrem vizuálneho prejavu existujú aj ďalšie príznaky - bolesť, ktorá sa vyskytuje pri napätí svalov brušnej steny a celkovom nevoľnosti..

Príznaky, ako je silná bolesť, napätie v herniálnom vaku (je ťažké a nedá sa upraviť), cyanóza a iné môžu naznačovať prítomnosť prietrže. Ak diagnóza odhalila tieto príznaky, liečba by sa mala začať okamžite.

Môže byť potrebný ultrazvuk na návštevu lekára. Ultrazvuk je možné vykonať na najbližšej klinike. Ultrazvuk sa vykonáva s cieľom definitívne stanoviť diagnózu, ak príznaky nedávajú úplný obraz. Vyšetrenie ultrazvukom bude predpísané ošetrujúcim lekárom.

liečba

Na začiatku minulého storočia lekári vyvinuli liek, ktorého zavedenie umožnilo odstrániť inguinálnu kýlu u detí bez chirurgického zákroku. Liek však mal závažné vedľajšie účinky, v dôsledku čoho lekári museli opustiť jeho používanie..

Do dnešného dňa lekári došli k záveru, že jediným správnym riešením problému je chirurgický zákrok na odstránenie kýly u detí.

operácie

Všetky deti s herniou sú určené na chirurgické ošetrenie. Príprava na odstránenie ingínovej prietrže u detí sa začína prípravou. Dieťa 10 dní pred plánovaným dátumom vykonania operácie musí bezpodmienečne absolvovať všetky potrebné testy (vrátane ultrazvuku), ako aj navštíviť niekoľko lekárov (kardiológ, ORL špecialista, neurológ)..

Samotná operácia je jednoduchá a nevyžaduje viac ako pol hodiny. Bezprostredne pred operáciou by dieťa nemalo jesť a piť niekoľko hodín. Dôležitým faktorom je psychologický prístup. Ak je dieťa staršie, povedzte nám, čo operácia očakáva, bez zastrašovania..

Potom nasleduje rehabilitačné obdobie. Po dobu 2 týždňov je fyzická aktivita vylúčená a všetky aktivity sú obmedzené na 6 mesiacov. Mali by ste tiež sledovať výživu dieťaťa.

Dieťa by sa nemalo prejedať: je lepšie podávať malé dávky približne 5-krát denne a výrobky, ktoré lekár odporúča.

laparoskopia

Laparoskopia je uzavretá operácia a je vhodná pre dievčatá aj chlapcov. Laparoskopia spočíva v odstránení prietrže pomocou 3 brušných vpichov. V porovnaní s tradičným chirurgickým zákrokom je laparoskopia pre dieťa, najmä pre predčasne narodené deti, menej bolestivá a bezpečná, pretože minimalizuje poškodenie tkaniva..

Žiadna operácia

Existujú kontraindikácie, pri ktorých chirurgia nie je možná. Tieto kontraindikácie zahŕňajú:

 • akútna infekcia;
 • kožné lézie v mieste prietrže;
 • srdcové defekty;
 • abnormalita obličiek;
 • porucha krvácania;
 • vaskulárne ochorenie.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať vyšetreniu predčasne narodených detí, u ktorých je väčšia pravdepodobnosť, že zistia kontraindikácie pre chirurgický zákrok.

Ak chirurgická liečba nie je možná, používa sa ako terapia obväz. Bandáž pomáha zmierniť stav dieťaťa. Musíte ho nosiť, kým sa stav nestabilizuje. Trvalé nosenie obväzu je zakázané, je možná svalová atrofia.

Na internete nájdete podrobné video o obväzoch. Video ukazuje, ako nosiť obväz, môžu sa k nemu vyjadriť odborníci. Je dôležité, aby video nebolo amatérske, ale malo autoritatívny zdroj.

sprisahania

Konšpiracia ako liečba slabinovej prietrže u detí je celkom populárna. Ľudia používajú sprisahanie, ak sa boja operácie, nedôverujú lekárom alebo nemajú prístup ku kvalitnej lekárskej starostlivosti.

Aby sa sprisahali, ľudia sa obracajú na liečiteľov. Mnohí liečitelia jednoducho čítajú dej alebo rituálny čas mechanicky ovplyvňuje hernálny vak. Samotné sprisahanie je neškodné, ale vystavenie herniovému vaku môže mať pre chlapcov komplikácie. Takéto manipulácie môžu poškodiť trieslovinový kanál, ktorý sa pre chlapcov môže zmeniť na neplodnosť..

Ak chcete urobiť sprisahanie, od liečiteľa, ktorý pripravuje rituál, zistite, či vykoná nejaké manipulácie so samotnou kýlou.

V opačnom prípade je lepšie si prečítať dej. Nájdenie vhodného pozemku je ľahké, na internete je ich veľa. Ich výhody sú však psychickejšie ako skutočné.

komplikácie

Komplikácie vznikajú, keď dôjde k porušeniu prietrže u detí. Ak dôjde k porušeniu, herniálny vak sa vytlačí vnútri herniálneho portálu, čo vedie k nekróze tkanív a orgánov. Porušenie je obzvlášť nebezpečné pre chlapcov.

Príčiny porušenia prietrže môžu slúžiť rôzne faktory: zaťaženie, plynatosť, črevné infekcie, zápcha atď..

Alarmom môže byť zmenené správanie dieťaťa. Stáva sa nepokojným, upokojujúcim, sťažuje sa na bolesť na mieste prietrže - to platí pre starších chlapcov a dievčatá, ktorí môžu rodičom rozprávať o ich stave..

Pokiaľ ide o mesačné dieťa alebo jednoročné dieťa, príznaky budú takéto: napätie herniového výčnelku a neschopnosť vložiť ho do brušnej dutiny. Okrem toho sú možné apatia dieťaťa, nevoľnosť a zápcha. Pre istotu v diagnostiku je možné vykonať ultrazvukové vyšetrenie..

Porušenie slabinovej prietrže u detí je pomerne vážnou komplikáciou. Manuálne ošetrenie je prijateľné iba pre predčasne narodené deti. Takéto ošetrenie sa môže vykonať počas prvých 12 hodín po incidente a iba za okolností kontraindikácie manipulácie..

prevencia

Najúčinnejším prostriedkom prevencie je denné cvičenie. Je potrebné utvárať zvyk dieťaťa vykonávať cvičenia. Musíte tiež sledovať hmotnosť dieťaťa. Náhla strata alebo prírastok na váhe sú negatívne faktory, ktoré sa nesmú tolerovať..

Aby dieťa nestrácalo na váhe, je potrebné usporiadať správnu stravu. Podávanie by malo byť malé a jedlo by nemalo prekročiť 5-krát denne. Nemali by ste kŕmiť svoje dieťa pikantnými a mastnými potravinami, dávať veľa sladkostí. Do stravy je lepšie zaradiť ryby, chudé mäso a zeleninu..

Ohodnoťte tento článok: 14 Ohodnoťte tento článok

Počet recenzií zostáva v článku: 14, priemerné hodnotenie: 4,43 z 5

Chirurgia na odstránenie slabinovej prietrže u dieťaťa

Inguinálna hernia u chlapcov sa týka chirurgickej patológie. Vyskytuje sa v 5% prípadov u dojčiat. Ak sa dieťa narodilo predčasne, zvyšuje sa pravdepodobnosť vzniku slabinovej prietrže. Patológia vyžaduje adekvátnu liečbu, pretože môže spôsobiť komplikácie a negatívne účinky na zdravie..

Dôvody rozvoja

Intuitívna hernia u chlapcov je prevažne vrodeného pôvodu. Mechanizmus formovania je spojený s tvorbou vyčnievania vaginálnej vrstvy peritonea, ktorá je „vodičom“ semenníkov, ktoré sa po narodení z brušnej dutiny pohybujú do mieška. Vo výčnelku, ktorý sa nazýva herniálny vak, sú črevné slučky alebo veľká omentum. Vonkajším otvorením ingvinálneho kanálika (prietržová brána) sa spája s brušnou dutinou. U malých detí má ingvinská prietrž takmer vždy vrodený pôvod a je dôsledkom abnormalít vo vývoji brušnej dutiny, jej stien a tiež trieslového kanála. Často sa kombinuje s inými vrodenými chorobami a poruchami, ktoré zahŕňajú:

 • Marfanov syndróm (genetická patológia vedúca k zmene vlastností spojivového tkaniva)
 • Dropsy semenník.
 • Dysplazia bedra.
 • Miechová kýla, ktorá je lokalizovaná hlavne v bedrovej oblasti.
 • Malformácie chrbtice rôznej lokalizácie.

Získaná inguinálna hernia sa vyskytuje u starších chlapcov (10 - 15 rokov), môže sa vytvoriť z nasledujúcich dôvodov:

 • Zranenia tkanív v oblasti ochlpenia v minulosti.
 • Systematické zvyšovanie záťaže (vzpieranie), ktoré sú u detí a dospievajúcich výsledkom športu.
 • Chirurgické zákroky na šourku alebo brušných orgánoch, ktoré boli sprevádzané pitvou tkanív vo trieslovom kanáliku.

Poznanie príčin získanej slabinovej prietrže u chlapcov umožňuje vykonávať účinné preventívne opatrenia.

klasifikácia

V závislosti od pôvodu znamená moderná klasifikácia rozdelenie na vrodenú a získanú trieslovinu prietrže. Vrodené a získané abnormality sa klasifikujú na základe nasledujúcich kritérií:

 • V smere - rovné (bližšie k stredovej línii brucha) a šikmé.
 • Lokalizácia - jednostranná (ľavá alebo pravá) alebo dvojstranná ingvinská prietrž.
 • Ak je to možné, premiestnenie obsahu herniálneho vaku je opraviteľné (obsah sa premiestnil späť do brušnej dutiny) a ireducibilný (vývoj procesu lepenia neumožňuje posun obsahu herniálneho vaku).
 • Podľa výskytu komplikácií - uškrtené (obsah herniového vaku je stlačený v oblasti vstupnej brány, zatiaľ čo krvný obeh v tkanivách je narušený a je možná následná nekróza) a nestresový (nevyťažená prietrž je často korigovateľná).

Moderná klinická klasifikácia umožňuje lekárovi pediatrickému chirurgovi rýchlo diagnostikovať povahu, závažnosť, lokalizáciu patologických zmien a zvoliť najúčinnejšiu liečbu..

Príznaky slabinovej prietrže u detí

Inguinálna kýla sa najčastejšie vyskytuje u mladých chlapcov mladších ako 2 roky. Formácia je charakterizovaná výskytom nasledujúcich špecifických klinických príznakov:

 • Tvorba výčnelku v oblasti vonkajšieho otvoru ingvinálneho kanálika (umiestneného smerom dovnútra od ingvinálneho väzu).
 • Zvýšenie výčnelku so zvýšeným vnútrobrušným tlakom (počas plaču dieťaťa, kašľa), čo je možné iba za prítomnosti nerušenej, korigovateľnej ingvinovej prietrže u chlapcov.
 • Výstupok má okrúhlu (priamu trieslovú prietrž) alebo oválny (šikmý prierezový prietrž).
 • Neprítomnosť bolesti, ktorá je charakteristická neplánovaným právom alebo nesprávnym trieslovým prietržom.
 • Zvonček výčnelku pod tlakom, ktorý naznačuje prítomnosť črevnej slučky ako obsahu slabinovej prietrže.

Porušenie obsahu v oblasti prietrže bránice vedie k prudkému narušeniu krvného obehu v tkanivách črevnej slučky alebo tkanive omentum a vzniku akútnych závažných klinických príznakov:

 • Náhla náhla silná bolesť v oblasti výčnelku.
 • Zmena vo všeobecnom stave dieťaťa - plače, je nepokojný, náladový.
 • Zastavenie prechodu plynov z čreva, ktoré sa dá zistiť pri porušení slučky.
 • Celková slabosť dieťaťa, výrazné zhoršenie chuti do jedla až do jeho úplnej neprítomnosti.
 • Vývoj zápchy.

Poranenie slabinovej prietrže u chlapcov je naliehavá podmienka. Ak sa objavia príznaky rozvoja patologického stavu, mali by ste okamžite kontaktovať chirurga, ktorý po potvrdení stavu predpíše chirurgický zákrok. Je to potrebné, aby sa zabránilo nekróze (odumretiu) tkanív s nezvratnými negatívnymi následkami na zdravie dieťaťa..

diagnostika

Diagnózu možnej tvorby slabinovej prietrže u chlapcov stanovuje lekársky špecialista pre pediatrického lekára. Vykonáva niekoľko štúdií:

 • Klinické vyšetrenie s vyšetrením chlapca, hmatové vyšetrenie tkanív hernálnej oblasti vaku, vykonanie špeciálnych testov (všetky testy vedú k stanoveniu zvýšenia výčnelku na pozadí zvýšeného vnútrobrušného tlaku)..
 • Ultrazvuk (ultrazvuk), pomocou ktorého sa vizualizuje obsah hernálneho vaku, sa zisťuje prítomnosť alebo neprítomnosť adhézií..
 • Irrigografia je röntgenové vyšetrenie, ktoré zahŕňa použitie špeciálneho kontrastného činidla (zmes bária). Napĺňa črevá. Inštrumentálna diagnostická metóda umožňuje zistiť porušenie črevnej slučky, čo viedlo k narušeniu priechodu potravy cez ňu..

Na určenie funkčných zmien v tele dieťaťa lekár predpisuje ďalšie laboratórne metódy (klinická analýza krvi, moču, biochemické testy, výkaly hlístových vajíčok), inštrumentálne (fluorografia) a funkčné (elektrokardiogram) štúdie. Na základe analýzy všetkých výsledkov diagnostických testov lekár stanoví diagnózu na základe modernej klinickej klasifikácie.

Boy inguinal kýla chirurgia

Účinná liečba slabinovej prietrže u chlapcov je chirurgický zákrok. Môže to byť plánované a naliehavé. Naliehavá operácia je predpísaná do niekoľkých hodín po vstupe dieťaťa do nemocničnej nemocnice. Hlavným znakom jeho vykonávania je porušenie prietrže. Pre deti staršie ako 6 mesiacov sa vykonáva plánovaná operácia. Na moderných klinikách sa vykonáva pomocou laparoskopie a zahŕňa niekoľko fáz:

 • Vykonanie malých 3 rezov na stene brušnej dutiny, cez ktoré sa do dutiny zavedie trubica s kamerou a osvetlením, ako aj malé manipulátory.
 • Pri vizuálnej kontrole na obrazovke monitora vykonáva lekár redukciu obsahu herniového vaku späť do brušnej dutiny, po ktorej nasleduje plastová brána prietrže, pre ktorú používajú svoje vlastné tkanivá alebo syntetický materiál..
 • Odstránenie manipulátorov z brušnej dutiny a zošívanie malých rezov.

Laparoskopická operácia v priemere trvá pol hodiny. Vyznačuje sa nízkou traumou tkaniva, ako aj krátkym trvaním pooperačného obdobia. Zvyčajne je dieťa po jeho ukončení prepustené z nemocnice tretí deň.

Operácia s otvoreným prístupom zahŕňa vykonanie širokého rezu na prednej stene brušnej dutiny, aby sa získal prístup k herniálnemu portálu a obsahu. Potom sa uskutoční redukcia, plastové otvorenie ingínovej prietrže a zošitie pooperačnej rany. Otvorený prístup sa dnes zriedka vykonáva. Je to z dôvodu vysokého traumatu tkaniva, dlhého pooperačného obdobia (najmenej 7 dní), ako aj vysokej pravdepodobnosti komplikácií (krvácanie, infekcia pooperačnej rany). Aby sa predišlo komplikáciám v pooperačnom období, predpisujú sa lieky. Zahŕňa použitie hemostatických, protizápalových, analgetík, antibiotík.

Liečba obmedzenej hernie

Poranenie prietrže je urgentný stav, ktorý si vyžaduje neodkladné ošetrenie. Je to spôsobené skutočnosťou, že po porušení obsahu hernálneho vaku v tkanivách sa krvný obeh náhle zastaví, v dôsledku čoho dôjde k ich smrti. Naliehavá operácia je zvyčajne predpísaná do niekoľkých hodín potom, čo dieťa vstúpi do nemocničnej nemocnice a vykoná sa potrebné minimum štúdií. Tiež, v priebehu niekoľkých hodín po príchode dieťaťa, sa uskutoční príprava, ktorá v prípade potreby zahŕňa vymenovanie antispazmodík, protizápalových liekov. V závislosti od technických možností lekárskeho zariadenia sa urgentná operácia môže vykonať otvoreným prístupom alebo laparoskopicky.

V prípade predčasného začatia liečby na zadržiavanie prišívanej prietrže sa u chlapcov vyvinie nekróza tkaniva z obsahu herniálneho vaku. V tomto prípade je chirurgický zákrok vykonávaný iba otvoreným prístupom, pretože zvyčajne vyžaduje odstránenie nekrotickej slučky čreva alebo časti väčšieho omentu, ako aj umytie brušnej dutiny antiseptickými roztokmi, aby sa zabránilo rozvoju peritonitídy (infekčný zápal pobrušnice). Objem chirurgického zákroku je určený závažnosťou komplikácií obmedzenej trieslovej prietrže u chlapcov. Po operácii trvá pooperačná perióda približne 2 týždne, počas ktorých sa vykonáva lieková terapia (antibiotiká, vitamíny, protizápalové, hemostatické látky) zameraná na rýchle hojenie pooperačnej rany a predchádzanie komplikáciám..

Prevencia rozvoja

Odporúčajú sa preventívne opatrenia, aby sa zabránilo rozvoju získanej trieslovej prietrže u chlapcov. Zahŕňajú niekoľko odporúčaní:

 • Správna výživa - bielkoviny, vitamíny, komplexné uhľohydráty v rastlinnej vlákne by sa mali do rastúceho tela dodávať v dostatočnom množstve. Nesprávna výživa môže spôsobiť oslabenie tkanív prednej brušnej steny s následným vytvorením výčnelkov v oblasti anatomických otvorov a kanálov..
 • Obmedzenie fyzickej aktivity, ktoré vedie k dočasnému, ale výraznému zvýšeniu vnútrobrušného tlaku, v dôsledku čoho sa obsah brušnej dutiny „tlačí“ do prírodných anatomických otvorov a kanálov..

Prognóza slabinovej prietrže u chlapcov je zvyčajne priaznivá. Dôležitým stavom pre priaznivý výsledok ochorenia je včasná diagnostika a začiatok adekvátnej liečby, ktorá spočíva vo výkone chirurgického zákroku. Ak pre operáciu existujú relatívne kontraindikácie, dočasne sa predpisuje konzervatívne liečenie zamerané na predchádzanie porušovaniu. Zahŕňa to použitie špeciálnych obväzov, ako aj povinné vykonávanie preventívnych opatrení. Je dôležité zabrániť fyziologickým alebo patologickým stavom, ktoré sa vyskytujú so zvýšeným vnútrobrušným tlakom (kašeľ, zápcha)..

Vďaka moderným laparoskopickým technológiám je možné operáciu vykonať už po šiestich mesiacoch. Z tohto dôvodu bolo dnes možné výrazne znížiť počet komplikácií slabinovej prietrže u chlapcov vrátane ich porušenia.

Inguinálna kýla u detí. Liečba prietržnej hernie.

Inguinálna kýla u detí. Liečba prietržnej hernie.

Aká je povaha slabinovej prietrže?

Inguinálna kýla je výstup tkanív alebo orgánov (omentum, slučka čreva, vaječník atď.) Z brušnej dutiny cez široký trieslovinový kanál. Pri znižovaní obsahu prietrže do miešku sa prietrž nazýva guľovitá alebo úplná prietrž.

Aké sú znaky slabinovej prietrže u detí?

U detí sa vo väčšine prípadov vyskytujú šikmé inginy prietrže. Majú spoločnú povahu pri komunikácii kvapiek semenníkov a cysty spermatického vlákna a môžu sa s nimi kombinovať. Herniový vak - nádoba na herniálny obsah je široký vaginálny proces peritoneum - výčnelok peritoneum, ktorý sa tvorí v maternici..

Inguinálna hernia sa pozoruje u 1 - 3% detí, častejšie u chlapcov. Vo väčšine prípadov je označený vpravo. V 1/3 prípadov sa prietrže vyskytujú počas prvých 6 mesiacov života. Často existujú bilaterálne hernie. Inguinálne kýly spontánne vyliečia iba u 1: 20-40 detí.

Šikmé prietrže sa zvyčajne objavujú u detí prvých 2 rokov života, často s plačom, úzkosťou dieťaťa alebo zdvíhaním ťažkých predmetov. Na rozdiel od zápalu semenníkov a spermatickej cysty môže byť porušená trieslová prietrž a vyžaduje si okamžitú liečbu..

Zriedkavo v detskom veku existuje priama trieslová kýla podobná priložnej kýle u dospelých.

Ako sa prejaví priľahlá kýla??

Inguinálna hernia sa prejavuje vo forme opuchu v oblasti trieslovín alebo trieslovín, zvyšuje sa s aktivitou a úzkosťou dieťaťa. S tlakom na túto formu podobnú nádoru zmizne - prietrž "prietrží".

Šírenie opuchu v zodpovedajúcej polovici mieška môže naznačovať prítomnosť slabinovej kýly alebo kvapku semenníka..

V mnohých prípadoch môžu mať rodičia pri kontakte s lekárom podozrenie na slabinovú prietrž a potvrdiť svoje obavy.

Ak dôjde k opuchu v oblasti trieslovín, mali by ste okamžite kontaktovať špecialistu, aby ste včas diagnostikovali herniu a rozlíšili ju od cysty a hydrocele spermatického kordu. V pochybných prípadoch je vhodné vykonať ultrazvukové vyšetrenie miešok a trieslovín (ultrazvuk)..

Čo sa stane, keď dôjde k porušeniu priľahlej kýly?

Slučka čreva sa často dostane do herniálneho vaku, čo môže byť porušené vo trieslovom kanáli. V tomto prípade je venózny výtok narušený v črevnej slučke, dochádza k opuchu, ktorý komplikuje arteriálny obeh (uškrtenie), ktorý nakoniec vedie k nekróze (nekróze) črevnej steny, perforácii a peritonitíde..

U dievčat sa obsah kýly počas porušenia často stáva vaječníkom s vajcovodom, ktorý môže viesť k nekróze časti alebo celého vaječníka alebo nekróze vajcovodu. Okrem toho je toto zníženie často neúspešné a vyžaduje sa neodkladný chirurgický zákrok..

Obmedzená slabina prietrže je núdzové chirurgické ochorenie. Ak sa v počiatočných fázach používa obmedzená prietrž, potom je liečba ukončená. Oneskorené liečenie poranenej trieslovej prietrže môže viesť k vážnym komplikáciám alebo dokonca k smrti..

Naliehavo je indikovaná operácia slabiny prietrže?

O otázke načasovania chirurgickej liečby sa rozhoduje individuálne. Operácia je spravidla naplánovaná skoro po stanovení diagnózy. V prípade porušenej triesloviny prietrže je potrebné ju uvoľniť v počiatočných fázach po porušení, a ak to nie je možné, operáciu do 6 hodín od porušenia.

Ako sa vykonáva anestézia??

Používame kombinovanú anestéziu pomocou sedatív a lokálnej anestézie, čo môže dramaticky znížiť koncentráciu liekov používaných na anestéziu a zaistiť neprítomnosť mentálnej traumy a dobrú anestéziu v pooperačnom období. Pri celkovej anestézii používame najnovší inhalovaný anestetikum serofluran (rýchly výstup z anestézie).

Aká je podstata operácie prietrže?

Operácie kýly na klinike sa vykonávajú v deň príchodu dieťaťa. Hlavným účelom operácie je odstránenie a zošívanie herniálneho vaku, redukcia orgánov do brušnej dutiny, obnova normálnej anatómie trieslového kanála. Vzhľadom na úzke spojenie herniálneho vaku s vas deferens a prvkami spermatickej šnúry si tieto operácie u chlapcov vyžadujú jemné techniky a špeciálne zručnosti chirurga..

Aké komplikácie sa vyskytujú po operácii??

Nesprávne vykonaná operácia môže viesť k relapsu ochorenia alebo neplodnosti. Medzi komplikáciami pri korekcii prietrže patrí vysoká fixácia semenníkov, lymfocytov, lymfostáza v semenníkoch a semenníkoch.

Ako sa deti podrobujú operácii prietrže?

Prevádzka opravy prietrže nie je pre dieťa ťažké. Extrakt sa spravidla pripravuje v deň operácie. Odporúčaný odpočinok na tri dni, domáci režim 10 - 14 dní, užívanie preháňadiel 3 - 4 dni. Švy sa odstránia počas vyšetrenia siedmeho dňa..

Inguinálna kýla u dieťaťa Operácia pre deti a novorodencov od 3 mesiacov

Jednou zo špecializácií Medicamente Centre for Pediatric Surgery je chirurgický zákrok na brušnej hernii u detí. Lekári našej nemocnice poskytujú účinnú chirurgickú liečbu tohto ochorenia aj v zložitých prípadoch bilaterálnych, veľkých a veľkých gigantických hernií alebo v prítomnosti sprievodnej patológie u dieťaťa (z centrálneho nervového systému, srdcových vád atď.). K dnešnému dňu sa na klinike vykonalo viac ako 500 takýchto zákrokov.

Urobte si stretnutie online

Kde je inguinálna kýlová chirurgia pre deti v Moskve?
Na klinike "Medicamente"

Chirurgická liečba slabinovej prietrže u detí nie je ako operácia podobného ochorenia u dospelých. Klinika Medicamente v Koroleve má osobitný prístup k mladým pacientom.

Liečebné štandardy sú založené na princípoch minimálne invazívnej chirurgie. Pri plánovaní chirurgického zákroku sa špecialisti lekárskeho centra usilujú o najmenšiu traumu do tkanív dieťaťa počas operácie. Detskí lekári z Medicamentu získali bohaté skúsenosti s odstraňovaním detských trieslovinových kýly tradičným otvoreným spôsobom (od mini-rezu do 2 cm) a laparoskopiou ("bez rezu, cez vpichy")..

Personál nemocnice poskytuje individuálne prístup ku každému dieťaťu. Lekári z Medicamente pristupujú k riešeniu problému vášho dieťaťa so všetkou zodpovednosťou a vážnosťou a ošetrovateľský personál vám pomôže vyrovnať sa s vzrušením a stresom a vytvorí osobitný pozitívny prístup a pohodlné podmienky liečby..

Monitorovanie BIS. Nová úroveň bezpečnosti v anestéziológii!
O hardvérovej kontrole hĺbky anestézie hovorí lekár anestéziológ-resuscitátor Abdullaev A.V.

(* Váš názor na naše služby je pre nás dôležitý)

Odstránenie trieslovej prietrže u detí

Operácia „zo dňa na deň“. Už večer - doma

Vo verejných nemocniciach v Moskve rodičia často počujú od lekárov: „5 dní v nemocnici, hospitalizácia bez matky“, keď sa ich pýtali na odstránenie slabinovej kýly dieťaťu. V službe Medicament sa všetky operácie pre deti vykonávajú v deň hospitalizácie. Mama alebo otec sú na oddelení s dieťaťom a môžu byť dokonca prítomní v štádiu otvorenia anestézie. Dlhodobý pobyt v nemocnici nie je potrebný. Vypúšťanie sa spravidla vykonáva v deň hospitalizácie. Vo väčšine prípadov majú rodičia o večeru záujem: „Môžeme ísť domov, sme v poriadku.“ Hlavnú úlohu hrá kvalitná anestézia, profesionalita anestéziológov (deti sa môžu ľahko zotaviť z anestézie) a zručnosti detských chirurgov, ktorí sú schopní operovať inguinálnu prietrž s dieťaťom s minimálnym traumatom tkaniva po reze, sú len 2 cm..

Pediatrická chirurgia od 3 mesiacov

Vďaka vysoko kvalifikovanej práci anestéziologickej služby a dostupnosti moderného vybavenia na klinike majú detskí chirurgovia „Medicamente“ možnosť liečiť tříslovnú kýlu u novorodencov od 3 mesiacov a detí s komplexnou sprievodnou patológiou (detská mozgová obrna, srdcové defekty, atď.). Operácia sa vykonáva pod maskou anestéziou Sevoran. Po konzultácii vám anestéziológ povie o vlastnostiach anestézie. V praxi našich lekárov sa vyskytli prípady, keď zručnosť anestetického manažmentu umožnila dieťaťu so závažnou sprievodnou patológiou podstúpiť chirurgickú liečbu bez ďalšej ochrannej liečby centrálneho nervového systému. viac informácií

Mimo to.
V deň, ktorý vám vyhovuje

Naša klinika má flexibilný harmonogram operácií. V prvom rade sa snažíme ovládať deti, preto vám radi poskytneme najvhodnejší termín. Komory nemocnice Medicamente v kráľovnej sú vybavené pohodlným lekárskym nábytkom. Každá izba má kúpeľňu, TV s viacerými kanálmi, Wi-Fi, hračky. K dispozícii je ihrisko. zobraziť fotografiu

Pevná cena

V cene sú zahrnuté všetky služby spojené s operáciou (anestézia, oddelenie, pooperačné vyšetrenia). V zmluve musia byť uvedené celkové náklady na ošetrenie a finančné záväzky kliniky. Náklady po operácii sa nemôžu zmeniť, pretože uzatvorenie zmluvy a platba sa uskutoční pred operáciou. zistiť ceny

Aká je operácia pri slabinovej prietrži u detí?

Rodičia by sa nemali báť diagnózy „ingínovej prietrže“ u dieťaťa. Operácia je jednoduchá a krátka a pod kontrolou personálu vysokokvalifikovaných anestetikov kliniky "Medicamente" sa chirurgická liečba uskutoční bez poškodenia tela dieťaťa. Už v deň operácie na slabinovej prietrži bude vaše dieťa schopné viesť známy životný štýl: hrať sa, chodiť, jesť atď..

Inguinálna kýla u detí:
otvorená chirurgia alebo laparoskopia (klady a zápory)

* O výhodách a nevýhodách metód môžete konzultovať pediatrického lekára.

Vo väčšine prípadov sa rodičia s nami prihlásia na plánovanú operáciu, aby sa predišlo porušeniu priľahlej kýly u dieťaťa. Na našej klinike sa také operácie často vykonávajú. Zaznamenávanie je žiaduce 2 týždne pred plánovaným dátumom hospitalizácie.

Štandardná otvorená operácia ingvinálnej prietrže u detí je takáto:

Chirurg urobí malý rez v oblasti slabín. Na našej klinike sa odstránenie slabinovej prietrže u detí vykonáva z miniprístupu s veľkosťou iba 2 až 3 cm, v priebehu niekoľkých mesiacov od operácie zostáva iba nenápadná jazva..

Pediatrický chirurg ďalej oddeľuje hernálny vak od okolitých tkanív. Reguluje orgány brucha. Hernálny vak je vyrezaný. Oblasť herniálneho vaku vyčnievajúca z obväzov trieslového kanála.

Chirurgia inguinálnej kýly u detí končí zošívaním rany. Pediatrický chirurg na klinike Medicamente vytvára kozmetický steh. Pri zošívaní sa používa absorpčný steh, ktorý nevyžaduje odstránenie stehu.

Ako je možné liečiť inguinálnu herniu u detí s laparoskopiou... čítajte tu

Aké testy by sa mali vykonať pred operáciou trieslovej prietrže??

Môžete podstúpiť predoperačné vyšetrenie na klinike v mieste bydliska alebo na komerčnej klinike. Skenovanie výsledkov testov musí byť zaslané na našu e-mailovú adresu. V deň hospitalizácie je potrebné poskytnúť originálne analýzy, výpisy a závery lekárov. Overte si u lekára zoznam testov, pretože v niektorých prípadoch pri sprievodnej patológii sú potrebné ďalšie konzultácie a vyšetrenia..

Povinný zoznam testov a vyšetrení pre elektívnu inguinálnu operáciu kýly pre dieťa obsahuje:

 • analýza moču (platí 10 dní)
 • všeobecný krvný test (platí 10 dní)
 • koagulogram - INR, APTT, fibrinogén, fibrínový čas (platí 10 dní)
 • biochemický krvný test: bielkoviny, bilirubín, močovina, kreatinín (platí 10 dní)
 • HIV, hepatitída B a C (platné 3 mesiace)
 • EKG s dekódovaním alebo záverom kardiológa (platí 1 mesiac)
 • krvný typ, faktor réz
 • záver pediatra o možnosti chirurgického zákroku

Intuálna hernia u detí: náklady na chirurgický zákrok

Klinika „Medicamente“ ponúka celý rad služieb v oblasti pediatrickej chirurgie v Moskve. Naši chirurgovia úspešne liečia všetky typy hernií. Pomocou odkazu môžete vidieť výsledky liečby na fotografii pred a po a z nižšie uvedenej tabuľky zistiť náklady na operáciu inguinálnej kýly u detí. V cene na našej klinike sú zahrnuté náklady na samotnú operáciu, anestéziu a pobyt v nemocnici.

Služba (vrátane) *cena, trieť.anestézie, (Anestézia)
Prevádzka herniovej kýly (podľa povinnej lekárskej poistky so zameraním na kliniku 057 / u-04)je zadarmo**
viac informácií
Fluorotan
Inguinalna kýla (otvorené chirurgické ošetrenie)45.000Sevorane
Inguinalna hernia z 2 strán (otvorené chirurgické ošetrenie)67000Sevorane
Inguinalna kýla (otvorené chirurgické ošetrenie)55.000Sevorane
Inguinalna hernia z 2 strán (otvorené chirurgické ošetrenie)78000Sevorane
Laparoskopia pri herniovej hernii55.000Sevorane
Laparoskopické odstránenie slabinovej prietrže na oboch stranách70.000Sevorane

Náklady na operáciu nezahŕňajú: predoperačné vyšetrenie (testy je možné vykonať na klinike v mieste bydliska, v našom lekárskom stredisku - na paneli „Prevádzka“ alebo v akomkoľvek komerčnom laboratóriu)

** MHI politika alebo za poplatok: čo si vybrať?
Medica Mente zaobchádza s klínovou kýlou u detí ako súčasť povinného zdravotného poistenia. Sme tiež pripravení vykonať urgentnú hospitalizáciu na základe poplatkov. Voľba je vždy na vás!

*** Nie je to dohoda o verejnej ponuke. V deň ošetrenia skontrolujte náklady na služby.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Z dôvodu zvýšenej fyzickej námahy na ruky (vzpierači, pracovníci) alebo z ich zranení sa vytvára hygróm, ganglia alebo synoviálna cysta. Toto všetko je jedno meno pre chorobu - vyzerá to ako rana na zápästí.
Inguinálna hernia (PG) je patológia dolnej časti brušnej steny s prolapsom peritoneálnych orgánov v oblasti trieslového kanálika. Časť čreva, močového mechúra, vaječníkov a dokonca aj slezina s veľkým omentom môže vyčnievať do podkožného priestoru za vzniku herniálneho vaku..
Akékoľvek poškodenie medzistavcovej platničky, ako jedného zo štrukturálnych prvkov chrbtice, môže spôsobiť vážne narušenie fungovania chrbtice a tela ako celku.