loader

Hlavná

Späť

Inguinal hernia - operujte alebo skóre?

Herurg na klinike ponúka dve možnosti:
1. Operácia brucha
2. Laparoskopia

Poslané do okresnej nemocnice, uviedlo, že tablety sa neliečia a neexistujú žiadne iné možnosti, neexistuje však ani naliehavosť. Strávil asi 5 sekúnd na prehliadku scény.

Na OMS je to zadarmo, ale na laparoskopii môžu byť siete, ktoré je potrebné kúpiť, ktoré a prečo.

World Wide Web z veľkej časti radí laparoskopiu.
Čítal som tiež názor, že pri športe a obväze je možné, ak nie, vrátiť ho späť, potom ho aspoň zastaviť vo vývoji a opraviť ho v bezbolestnej fáze..

Kto má pravdu? Osvetlite, dobre, kto je v predmete. Ak potrebujete kúpiť oká, tak čo a prečo, áno.

Obr. Strong. Závidím to zjavne. Náhodne nemáte voľné miesta? A okrem hlavného a zástupcu pri stole príde aspoň niekto iný?

Tento rok sme zmenili aj vedenie. Zástupca pre chirurgiu je už tretí po našom starom, ktorý tu pracoval 20 rokov. Ale normálna laparoskopia môže len snívať. Siete si kupujú sami pacienti. Samozrejme existuje nejaký základ, ale je to naliehavé.

Intuálna hernia u mužov a žien: odstránenie prietrže. Potrebujete operáciu?

Ako sa zbaviť slabinovej prietrže: laparoskopia

"Čítali ste recenzie a ste prekvapení - pacient našiel v sebe slabinovú prietrž a týždeň som na internete hľadal" dobrého lekára ". Áno, ako to! Aj ja, dospelý človek, keď som videl TOTO, som bol zdesený a okamžite som bežal na prvú kliniku, ktorá bola blízko. O čom môžu ženy hovoriť! “ Stepan L.

Takto bývalý pacient našej najlepšej kliniky Stepan Ligunov citovo popisuje jeho stav. Je potrebné poznamenať, že má úplnú pravdu - veľa ľudí, ktorí dostanú inguinálnu herniu, zažije paniku a sníva o tom, ako sa rýchlo zbaviť nepríjemného problému..

Čo je nebezpečné slabinová prietrž a či je potrebný chirurgický zákrok

Prvá otázka, ktorá sa obáva pacientov s ingvinálnou prietržou, je otázka, či je chirurgický zákrok skutočne potrebný. Zaujímajú sa tiež (najmä ženy) o to, či to bude bolieť a či jazvy po operácii zostanú.

Ak chcete odpovedať na otázku o potrebe chirurgického zákroku, mali by ste sa zaoberať diagnózou - čo je slabinová prietrž.

Príčinou patológie je oslabenie svalového tkaniva. Pohybuje sa od seba a pod váhou hrubého čreva sa medzera zväčšuje. Vnútornosti na tomto mieste drží iba pokožka. V priebehu času sa pokožka napína a prietrž sa zvyšuje. Akákoľvek fyzická námaha môže spôsobiť vážne komplikácie. Pacientovi hrozí zúženie vnútorných orgánov, neznesiteľná zápcha (koprostáza) a rozvoj akútnej peritonitídy - stav ohrozujúci život.

Mnoho odborníkov odporúča mierne traumatický laparoskopický zásah, ktorý zahŕňa zníženie počtu orgánov a implantáciu špeciálneho implantátu, ktorý uzatvára dieru vo svalovom tkanive..

Odstránenie prietrže: Laparoskopia

„Pri výbere metódy na liečbu slabinovej prietrže som študoval z tuctu miest a videl som dosť takých hrôz, ktoré som sa vzdal a rozhodol som sa, že sa stane čokoľvek, ale nesúhlasím s operáciou. Výsledkom je, že som našiel miesto lekárskeho strediska Best Clinics, kde laparoskopia odstraňuje trieslovú prietrž bez závažnej anestézie a veľkých jaziev. Rozhodol som sa využiť šancu. V skutočnosti to nebolo bolestivé a normálne sa po anestézii zobudilo. Pokiaľ ide o jazvy, sú veľmi malé, asi centimeter. “ Julia K.

Toto hodnotenie je ďalším z našich pacientov, ktorý veľmi presne charakterizuje laparoskopiu. Laparoskopická operácia je skutočne bezpečná a menej traumatická, preto sa v európskej medicíne táto metóda uznáva ako „zlatý štandard“ na liečbu hernií a mnohých ďalších patológií. Pozrime sa na výhody tejto techniky.

anestézie Laparoskopia sa môže vykonávať v lokálnej a všeobecnej anestézii, takže aj pacient, ktorému nemôže byť poskytnutá celková anestézia, sa týmto spôsobom môže zbaviť inguinálnej kýly..

Pacienti niekedy zásadne odmietajú hlbokú anestéziu, ktorá sa obáva komplikácií. Špecialisti najlepšej kliniky získali najnovšiu generáciu „inteligentného“ anestéziologického prístroja, ktorý monitoruje stav pacienta, na ktorom sa pracuje počas zaspávania a spánku. Stav pacienta je monitorovaný senzormi, v závislosti od výsledkov, zariadenie mení hladinu kyslíka a ďalšie charakteristiky.

Po takejto anestézii je ľahké opustiť spánok, ale anestéziológ musí pacienta po operácii sprevádzať..

Prevádzka. Laparoskopia nevyžaduje otvorenie brucha. Do punkcií sa vkladá laparoskop s pevnou videokamerou. Pomocou miniatúrnych nástrojov chirurg nastavuje vyzrážané štruktúry a umiestni implantát biokompatibilný s ľudskými tkanivami do tela. Lekár vykonáva všetky manipulácie tak, že sleduje jeho činnosť na monitore. Laparoskopia zahŕňa minimálne stehy, obvykle jednu na punkciu.

implantát Jedná sa o malú sieťku zo špeciálneho syntetického materiálu, ktorý nahrádza svaly. Po určitom čase implantát „rastie“ do tkaniva. Veľkosť a hustota materiálu závisí od parametrov prietrže a ďalších faktorov. Lekári na dobrých klinikách používajú vysoko kvalitné dovážané implantáty, pretože rýchlo zakorenia a vydržia akékoľvek zaťaženie.

Výsledky laparoskopie. Všeobecná rehabilitácia po laparoskopii je veľmi rýchla. Ak bola prietrž malá, pacient môže za pár hodín ísť domov. Ako je uvedené vyššie, na miestach vpichu zostávajú malé jazvy. Nevyžadujú obväzy a liečia sa rýchlo.

Riziká odstránenia slabinovej prietrže laparoskopickou metódou

Na internete existuje veľa protichodných informácií o laparoskopii - pozitívnych aj negatívnych. Samotní lekári považujú túto metódu za čo najbezpečnejšiu, ale úprimne varujú, že akýkoľvek zásah je vždy určitým rizikom. Výsledok je ovplyvňovaný faktormi, ako je vek a stav organizmu, na ktorom sa organizuje, a životný štýl je dôležitý. Skúsenosti chirurga a vybavenie operačnej sály sú veľmi dôležité.

Laparoskopia poškodzuje tkanivá v miernej miere, preto komplikácie potom, ako sa prakticky nevyskytnú. Lekári najlepších kliník vykonali viac ako 1 000 takýchto operácií, z toho pätina - slabiny prietrže, všetky prešli ľahko, a to aj u starších pacientov. Tieto úspechy sa dosiahli použitím nových prístrojov PLASMAJET a LigaSure, ktoré pracujú na základe elektrochirurgických a plazmových technológií, ktoré v doslovnom zmysle slova „zalepujú“ cievy a zabraňujú krvácaniu. Je potrebné poznamenať, že rehabilitácia pacientov sa uskutočnila pod lekárskym dohľadom v modernej pohodlnej nemocnici Best Clinics.

Ak vám bola diagnostikovaná „ingínová prietrž“ - neprepadajte panike, dohodnite si stretnutie s chirurgmi v ktoromkoľvek lekárskom stredisku Best Clinic. Lekár vám predpíše laparoskopiu a do jedného alebo dvoch dní po konzultácii sa tento problém zbaví. Skúsení, kompetentní chirurgovia, nové lekárske vybavenie a opatrovateľský personál sú výhodou diverzifikovaného centra Best Clinics.

V prípade lekárskych otázok sa najskôr poraďte so svojím lekárom.

Brušná prietrž bola odstránená. Možno niekto potrebuje informácie.

Sama nedávno „prešla“ mnohými fórami v nádeji, že nájde spätnú väzbu o tom, ako prebieha operácia na odstránenie slabinovej prietrže u detí. Nie vedecké články, ale skutočné príbehy. Od včera to už prešiel syn sám a rozhodol sa podeliť sa o svoje skúsenosti s tými, ktorých zaujímajú.

Dieťa malo vrodenú kvapku semenníka, ktorá sama zmizla asi vo veku šiestich mesiacov. Ďalších 2,5 roka sa v tejto oblasti prakticky nezaujímal. Ale v septembri sme dostali 4+ acetón pod 15-hodinovú kvapkadlo, potom dieťa povedalo: „Mami, bolí to tu!“ a ukázal sa v ingvinálnej oblasti na ľavej strane. Práve sme prišli domov z nemocnice, doslova sme si zložili topánky, takže keď som videl hrudku, ktorá sa objavila v slabinách, začal som nervózne škytať. Ale čo majú robiť, obliekli si taxík a znova zabavili zdravotnícky personál. V regionálnej nemocnici mu chirurg diagnostikoval poklesku vo svojom synovi, „potešil“ ho potrebou operácie, napísal smer a pustil pokoj a hromadu myšlienok. Som občas strašne opatrný človek, najmä pokiaľ ide o zdravie dieťaťa, preto sme navštívili 3 ďalších chirurgov (podľa najlepších v meste). Podľa výsledkov chirurgickej rasy so skóre 3: 1 verdikt „ingvinálna ľavostranná hernia“ „skončil“. Po zozbieraní dobrej dávky tematických informácií som dospela k záveru, že sa s nami bude pracovať jednoznačne, záves vznikol iba v tom, že jeseň je obdobím akútnych infekcií dýchacích ciest, atď. A 2 týždne pred operáciou by malo byť dieťa zdravé. Dvakrát presne v predvečer predpísaného zákroku sme ochoreli, operáciu sme odložili o mesiac a pol. Ale tento týždeň hviezdy sprevádzali, v stredu, keď sme prišli do nemocnice, prešli OAM, OAK (+ krvný typ - to je povinné, to sme nevedeli až do včera), EKG, hovorili s anestéziológom. Sasha prudko preklial s „krvavým“ laboratórnym asistentom „nemusí mi dávať pacienta, choď domov!“, Potom usporiadal pred kardiogram demonštráciu na kardiogram - polovica línie musela robiť cviky, drep a spievať „Ale ak ste mačiatko a voláte sa Vasily. ", Na počúvanie príbehu o medveďovi, ktorý" siina-sinaa porazil kadida, aby ho ticho poslal "(" Ukradnuté slnko "K. Chukovsky). Všetci sa jednomyseľne rozhodli, že dieťa bude hostiteľom budúcnosti). Všeobecne sme prešli všetkými testami, vyplnili sme anamnézu, dostali sme ochranku a prepustili domov. Deti sú prevádzkované na základe služobného veku - od najmenších av poriadku. Podľa odporúčaní anestéziológa bolo možné jesť do 20:00 pred nočným spánkom, očistiť klyzmy, piť vodu až do 6 hodín ráno a prichádzať na oddelenie s vecami o ôsmej, mať pri sebe akékoľvek lieky na zmiernenie bolesti. Prečo sviečky, nie sirupy? Po anestézii sa často vyskytuje nevoľnosť a pitie bezprostredne po operácii sa neodporúča. Po príchode do nemocnice nás chirurg znova vyšetril a vysvetlil ďalší postup. Sestra nám priniesla nemocničné košeľu, prezliekané oblečenie, dieťa bolo iba v tejto košeli a ponožkách. Tričko Sasha kategoricky nepáčilo, dokonca ju kousol a žiadal vrátenie spodných nohavíc. Po ďalších 10 - 15 minútach nám dali malý zvonček, varovali, že by sme za to nemali vstávať, pretože závrat. Malý sa rýchlo upokojil, požiadal, aby vstal, ale nebol príliš aktívny. V 9:20 prišiel za ním anestéziológ, ktorý ho vyzdvihol a nasledoval. Nosil som tohto malého muža s úsmevom na polovici spánku a sotva zadržal slzy, aby som bol úprimný. Bol vzatý odo mňa pred operačnou jednotkou a bolo mu povedané, aby išiel na oddelenie čakať. Ja a ďalšia mama, ktorých dcéra bola vzatá 30 minút pred Sashou, sme sa na seba pozreli a občas sa podelili o svoje skúsenosti, nahliadli do medzery medzi dverami. Úprimne povedané, hoci mi logika hovorila, že ide o jednu z najprimitívnejších operácií atď., Uvedomenie si, že moje dieťa je „primitívne“ prevádzkované niektorými ľuďmi a ja som nebol v okolí, ma prinútilo klásť sa malým chvením. Aj keď kvalifikácia chirurga nebola pochýb, vy sami rozumiete. A o 11:00 bol konečne dovezený invalidný vozík, na ktorom ležali 2 surové bábiky zabalené v prikrývke - Sasha a jeho priateľka Eva, ktorá mala mimochodom 2 hernie v oboch vaječníkoch. Dievča 2.10. Dali deti na posteľ bez vankúša, povedali, aby sa ubezpečili, že ležia naplocho a nie sú napnuté. V 11:45 sa Sasha úplne zotavil, požadoval cookies a vrátil spodky. Aby som bol úprimný, bolo dosť ťažké obmedziť jeho impulzy, aby vstali a vysporiadali sa s páchateľmi, ktorí „pichli mana rutsku“. O 12:00 sme mali trochu vody na pitie a po ďalšej polhodine priniesli nádobu na „popis“ a nechali hladovať pacienta hladom. Sashka odmietol písať, až kým nezistil, že hneď ako vykope, odstráni katéter z pera - potom okamžite povedal: „Mami, poďme to, píšem!“. O 13:00 sme si mohli sadnúť, jesť polievku na vode s obilninami, prezliecť sa a hrať sa pri sedení. Už o 15:00 už mohli pomaly vstávať a chodiť. A o 18:00 sme už boli doma, hoci sme pôvodne plánovali prepustiť nás až deň po obliekaní. Doma sme neustále obmedzovali jeho nutkanie ísť, skočiť na gauč a kričať. Naša strava na budúci týždeň pozostáva z nízkotučných jedál (cereálie, tvaroh, džúsy, pyré), ak polievky, potom iba na 3 - 4 vývare, neprekrmujú - to všetko preto, aby sa nepreplnil črevo, a preto sa nepoškodila operovaná oblasť., Lieky proti bolesti neboli včera pre nás užitočné, jedna sviečka s paracetamolom bola vložená presne po operácii. Dnes o 9:00 sme prišli na obliekanie, ukázali mi, ako spracovať šev, a rozlúčili sa s nami až do budúceho piatku, keď budeme musieť odstrániť stehy. Všeobecne platí, že dieťa podstúpilo operáciu normálne, pre mamu je to oveľa viac stresu. Aj keď veľmi záleží na lekároch. Som veľmi spokojný s lekármi 2. detskej nemocnice (infa pre Dnepropetrovsk), mám dieťa s charakterom, ale bez problémov som s týmito „zákernými strýko“ nadviazal kontakt. Po operácii chirurg, anestéziológ a sestry prišli doslova každých 20 - 30 minút, zaujímali sa o pohodu, trpezlivo zodpovedali všetky otázky. Pripomenul som si na platbu, nikto sa nespomína, ďakujem - je to vaša osobná iniciatíva. Teraz Sashulya hrá vedľa nových áut (trápi) a ako celok je celkom aktívny a nesťažuje sa na bolesť ani nepohodlie. Jazva v slabinách je asi 3 cm, myslím si, že za mesiac alebo dva bude takmer neviditeľná. Kým nie sú odstránené švy - nezdvíhajte ťažké, neskákajte, nebežajte, nekričte. Lekári si tiež všimli, že tieto kýly sú dedičné, záleží to na slabých svaloch. Náš otec mal prietrž na rovnakom mieste, operovali ho 9-10 rokov. Dievča, ktoré s nami pracovalo, sa cítilo horšie, hoci zvyčajne sú také operácie oveľa ľahšie tolerovať. V noci ju nechali pozorovať. Ráno plakala a sťažovala sa na bolesti brucha. Lekári požiadali, aby deťom povedali, že by ich mali vziať, aby sa pozreli na veľkú lampu, ktorá zahreje brucho, aby dieťa nejako nastavili..

Ospravedlňujeme sa za dlhý príbeh, stále som trochu pod emóciami, takže sa príliš neskladá a niektoré detaily nie sú potrebné. Ak sú informácie pre niekoho relevantné - pokúsim sa odpovedať na všetky otázky.

Inguinálna kýla. Laparoskopický alebo priamy prístup?


Fóra o chirurgii: Flebologia, cievna chirurgia, Fórum pre chirurgov

Hľadať vo fóre
pokročilé vyhľadávanie
Nájsť všetky poďakované príspevky
Vyhľadávanie blogov
pokročilé vyhľadávanie
Na stránku.

Ahoj milí chirurgovia!

Žiadam vás, aby ste pomohli určiť typ operácie priamej ingvinálnej prietrže.

Muž, 30 rokov, výška 185, hmotnosť 110. Žiadne sťažnosti na zdravie.
Asi pred týždňom som objavil výčnelok v dolnom bruchu. Po konzultácii s chirurgom je diagnózou priama trieslová kýla.

Chirurg navrhol niekoľko možných spôsobov chirurgického zákroku. Nemám med. vzdelania, preto sa vopred ospravedlňujem za prípadné chyby v prezentácii informácií.

1. Laparoskopická hernioplastika s inštaláciou sieťovej protézy v preperitoneálnom priestore. Operácia (na žiadosť pacienta) sa vykonáva v epidurálnej alebo celkovej anestézii.

2. Operácia pomocou priameho prístupu, buď podľa Lichtenštajnska, alebo podľa Trabucco, alebo pomocou trojrozmernej protézy („cievky“)..
/ Zatiaľ to nerozumiem - pri použití „cievky“ je spodný lalok nastavený za pobrušnicu, t. v brušnej dutine. /

Pri akejkoľvek intervencii nie je hernálny vak vyrezaný, ale je „zastrčený“ (?) Do brušnej dutiny..

Samotný chirurg odporúča laparoskopický prístup pod epidurálnou cestou, pričom priamy prístup nazýva „včera“. Existujú však pochybnosti o úprimnosti a pravdivosti takéhoto vyhlásenia, pretože klinika je súkromná a celkové náklady na laparoskopickú operáciu sú trikrát vyššie a možno práve to určuje odporúčanie..

Pomôcť pri rozhodovaní, pretože podľa názoru laika sú v oboch prípadoch „+“ aj „-“. Hmotnosť týchto plusy / mínusy je však ťažké odhadnúť.


Rád by som zaujal nezaujaté názory
S uv.

USER71
Prezrieť profil
Nájsť všetky príspevky od USER71
pomoshnik
Prezrieť profil
Nájsť všetky príspevky od pomoshnik
kpripper
Prezrieť profil
Nájsť všetky príspevky od kpripper
Ilyhin
Prezrieť profil
Nájsť všetky príspevky od Iluhin
Aslan
Prezrieť profil
Nájsť všetky príspevky od AslanE
pomoshnik
Prezrieť profil
Nájsť všetky príspevky od pomoshnik

Prečo uznaní účastníci považujú laparoskopický prístup za nevyhnutne brušný? V našom prípade je manželovi ponúknutý predbežný prístup. Táto technika je stručne opísaná tu..[Odkazy sú k dispozícii iba registrovaným používateľom]

Sme naklonení k „cievke“. Hlavným dôvodom odmietnutia laparoskopie je schopnosť upustiť od lokálnej anestézie. Budeme v prevádzke o niekoľko dní.

USER71
Prezrieť profil
Nájsť všetky príspevky od USER71
Endovideo chirurgická hernioplastika s prepperitoneálnym prístupom a extraperitoneálnym umiestnením implantátu
Ilyhin
Prezrieť profil
Nájsť všetky príspevky od Iluhin

Súčasný prístup k problému:

- Laparoskopická metóda sa odporúča pri bilaterálnych herniách alebo relapsoch;
- „Zlatý štandard“ (s minimálnym počtom relapsov) sú metódy Lichtenštajnska alebo Schuldisa;
- Anestézia (podľa voľby pacienta) - lokálna anestézia alebo anestézia. Muži s hmotnosťou 110 kg nebudú epidurálne ponúkaní (zvyčajne).

Ospravedlňujem sa za svoju nevedomosť. Náš chirurg vysvetlil podstatu tejto metódy pomocou týchto slov. Zrejme sa snaží zjednodušiť pochopenie procesu..

Po napísaní posledného príspevku došlo k ďalšiemu rozhovoru s chirurgom. Povedal, že momentálne nie sú žiadne „cievky“ - musíte si ich objednať a počkať. Navrhuje sa urobiť niečo ako Lichtenštajnsko, ale s tým rozdielom, že (ak si správne pamätám pojmy) je pletivo lemované zozadu zadnej fascie, t. z pobrušnice.

Do zajtra (pred obedom) sa musíte rozhodnúť - čakáme na špirálu alebo Lichtenštajnsko. Existujú skutočne významné výhody pre cievku. A potom na prvej konzultácii ju náš lekár veľmi chválil, ale teraz hovorí, že z hľadiska pooperačného obdobia aj z hľadiska relapsov sú obe protézy rovnocenné.

Pokiaľ ide o muža s hmotnosťou 110 kg, epidurály sa nebudú ponúkať (spravidla), nielenže sa ponúkajú, ale takmer trvajú na tom. Manžel však kategoricky odmieta.

USER71
Prezrieť profil
Nájsť všetky príspevky od USER71
Ilyhin
Prezrieť profil
Nájsť všetky príspevky od Iluhin

Máte, samozrejme, pravdu. A ak náš chirurg, bez podrobností, povedal niečo ako: „Ak chcete bez jaziev v celkovej anestézii, robíme ECC hernioplastiku; ak chcete v lokálnej anestézii robíme Lichtenstein“ - neboli by pre mňa žiadne otázky. Situácia je však trochu iná. Chirurg hovorí: „Môžem vám to ponúknuť, toto, toto a napriek tomu toto.“ Moje odporúčanie je zásah ECV v epidurálnej anestézii. “Ak nám to nevyhovuje, urobí to, čo mu povieme. Neboli od neho predložené žiadne ďalšie odporúčania..

Po prvej návšteve si sadnem k počítaču a snažím sa zistiť, čo sa skrýva za všetkými menami, ktoré znejú. Čítal som, čítal som, čítal som. Prechádza týždeň a panika začína, pretože musíte sa rozhodnúť a ešte ťažšie to urobiť. Rozhodli sa odložiť na chvíľu.
Teraz je opäť čas sa rozhodnúť. Hovorili sme s chirurgom - jeho pozícia sa nezmenila. Nepovažuje otvorený prístup za správny, a preto nedáva odporúčania. Urobí to, čo si zákazník objedná. A manžel chce iba v miestnej anestézii. A jeho brat už mal tretí výskyt hernie, hoci žije a pracuje v Spojených štátoch na zdanlivo slušnej klinike. Musím však prevziať zodpovednosť za výber metódy.
Taká je olejomaľba.

Ospravedlňujeme sa za výrečnosť. Už to neurobím znova. Ďakujem všetkým, ktorí odpovedali!

Inguinálna kýla

Ahojte všetci. Píšem ako testovací príspevok, či to bude pre každého zaujímavé alebo nie. Ak je to zaujímavé, budem pokračovať o pár dní. Ja sám som hľadal túto tému na internete, ale nejako je všetko rozptýlené. A naozaj to nie je jasné. Vo všeobecnosti som sa rozhodol hovoriť o svojich skúsenostiach, pretože sa zdá, že je to bežná vec, a ako sa hovorí, veľa ľudí s ňou chodí 10 rokov, obávajú sa operácie. Je to o slabinovej prietrži. Asi pred tromi týždňami som popadol odo mňa, ako strana bližšie k slabine vľavo. Bolesť tak bolí, ale únosná. Takto som išiel na týždeň a rozhodol som sa navštíviť lekára. Keďže nevedel, ktorý z nich sa rozhodol odísť priamo do nemocnice, takže mohol dostať lístok na schôdzku prostredníctvom ambulancie, to je ďalšia úloha. Všeobecne prišiel, popísal príznaky a poslal mi krv, moč, aby prešiel a vyšetril chirurga. Chirurg okamžite diagnostikoval slabinovú prietrž vľavo, dal odporúčanie klinike a povedal, že táto vec sa lieči iba chirurgickým zákrokom. O mne: Mám 32 rokov, výšku 180, hmotnosť 110. Predtým som nevykonával žiadne operácie. Dobre, myslím, že musíme. Čítal som najrôznejšie obavy z jej drvenia na internete a ubezpečil som sa ešte viac, že ​​som sa musel vzdať. Dostal som lístok veľmi rýchlo v smere a o dva dni neskôr som už bol na recepcii. Lekár potvrdí diagnózu a hovorí, že sa pripravuje na operáciu. Predpisuje testy na syphac a všetky druhy ďalších škodlivých druhov, biochémiu, moč, všeobecný krvný test, EKG, fluorografiu. Najprv musíte urobiť testy, ktoré sa berú z žily, takže sa robia asi týždeň, zvyšok deň pred príchodom ďalšieho lekára. Robím to. Neskôr, pri stretnutí s terapeutom, ktorý má povolenie na operáciu, a ja mám magický smer. Chodiť do nemocnice.

V nemocnici sa dozviem, že ju môžete buď odstrániť a potom to bude dlhé a bolestivé uzdravenie alebo relatívne nová metóda pomocou troch vpichov a za tri týždne budem úplne pripravený na bežný život. Je zrejmé, že volím metódu číslo dva. Pre neho bolo potrebné urobiť ďalší ultrazvuk brušnej dutiny a FGDS (u ľudí prehltnúť dáždnik). Môže to byť zadarmo, ale čakať dlho. Rozhodol som sa vykonať poplatok, operácia bola napokon naplánovaná na zajtra. Ak nerobia veľa hluku, poviem vám, ako všetko šlo a aké bude zotavenie.

Nenašli sa žiadne duplikáty

Eh, a ja som prišiel do nemocnice rád pozerať, a oni mi hovoria: "Nechcem hneď teraz." Prajem si. A pre mňa, mladá sestra začína holiť jej pubis. Súčasne každý so záujmom sleduje tento proces. A nikdy som nevyholil kauzálne miesto na 45 rokov. OH Wow. Nemôžem zabudnúť na výraz sestry. (:

Do úst sa nastrieka niečo ako zmrzlina a na zuby sa položí plastový kec, aby sa ústa nemohli zavrieť, v strede otvoru potom máte hadicu s kamerou v krku, trvá to 20-30 sekúnd

Sakra, johnny, brácho! Nebuď hlúpy!

Toto je sarkazmus pre sondu. D.

A lidokaín, jeho matka! „A,“ Johnny!

Píšte a zlepšujte sa. Hmotnosť by ti neublížila :)

Pred 10 dňami mali operáciu. Kýla je malá pravostranná, chodila som s ňou 1,5 roka - naozaj som sa neobťažovala, ale napriek tomu to musím urobiť, rozhodnutie.

Urobili to v miestnej anestézii - cítil som sa ako speváčka z 5. prvku, keď dobrý Bru vytiahol jej kamene) Všeobecne je to prijateľné. Nasledujúci deň bolo ľahké ísť - anestézia stále zrejme fungovala a znecitlivenie susedných tkanív, keď boli nervy porezané. Ale druhý deň a dnes je veľmi bolestivé hádzať a otáčať sa, sadnúť si, ísť do postele a vstať. A pokiaľ ide o kašeľ alebo kýchanie, bolí to spravidla ako peklo.

Zvonku niečo brnenie, zrejme zväzok lemovaného pletiva, alebo možno niečo zabudli z nástrojov (môj otec to mal). Šitie je normálne, nite boli odstránené po 7 dňoch, ale tiež bolí a nádor ešte nespadol. Chcem ísť do zahraničia za 20 dní, je čas na vypracovanie dokov. Mám otázku: o koľko dlhšie bude normálny pohyb bez bolesti?

Na základe skúseností s touto konkrétnou situáciou v mojej rodine môžem povedať, že musíte byť veľmi istí chirurgom, ktorý vykoná operáciu pomocou vpichov. V našom meste sme sa rozhodli vykonať podobnú operáciu prostredníctvom poistenia, pretože to nebolo lacné a výsledkom bolo, že kýla sa znova vytvorila doslova mesiac po zásahu. V skutočnosti sme sa už na fórach stretli s niekoľkými desiatkami ľudí, ktorí rovnako čelili neprofesionalizmu lekárov. V skutočnosti je všetko transparentné a jasné, súdruhovia si zarábajú a tak sa k nim neskôr vrátia so svojimi nevyriešenými zdravotnými problémami. Nakoniec vykonali brušnú operáciu v malej nemocnici v mieste bydliska (bez chladnej výzdoby a televízií na chodbách) s návštevami dobrých chirurgov a dodnes je všetko úžasné. Opakujem základné posolstvo - ak ste si istí v seba a skúsenosti lekárov skutočne vzbudzujú dôveru, samozrejme, urobte to pomocou vpichov, ale spoľahlivejšie.

Toto je vaša osobná skúsenosť..

A výsledok po operácii je úplne rovnaký, rozdiel v kozmetických defektoch a pooperačné zotavenie.

Nič zlé. Urobili mi to v decembri. 30 minút po operácii som prestal fajčiť (neopakujte, anestézia funguje). Po 3 dňoch som šiel domov.

Podľa môjho názoru sú punktori laparoskopia?

Takže nádor a to je všetko.

Slabosť spojivového tkaniva + časté vzpieranie, zvýšený vnútrobrušný tlak. Ak od detstva - nie je to správna tvorba tkanív v tejto oblasti

Niekedy sa to stane samo o sebe. Mal som to, nemal som dva roky.

Výsledkom je xs. Myslím, že som nejako v práci vytiahol ťažkú ​​vec. Ale nie je to fakt. Ako mi bolo povedané, mám to stále malé. Existujú napríklad kuracie vajcia a vypadávajú. S Saidom nič nevidím. A píšu, že sa môže objaviť dokonca aj od kašľa, ak sú brušné svaly slabé a mnohí idú s ňou mnoho rokov a nemusí sa obťažovať. Pravda alebo nie.

Myslel som, že ten istý ultrazvuk brucha je ultrazvuk, nemusíte ho prehltnúť. Moja dcéra má od detstva inkontinenčnú prietrž, neobťažuje sa, ale chirurg hovorí, že hovorí, že by bolo potrebné vykonať operáciu, pretože porodenie bude zovreté. Ale nič nehovorilo o vpichoch

Na ultrazvuku nebolo potrebné prehĺtať nič. Znečistili nejaký odpad a riadili testerov. Ale fgds menej príjemná vec. Najprv vrazil do krku, ako to chápem, ako anestézia. Potom sa do úst vloží kus s dierou. Uchopíte jej zuby a ľahnete si na bok. Potom si dali dlhú hadicu do krku do žalúdka a potom sledujú 30 sekúnd. A to je všetko. Nepríjemné, ale tolerantné

A viem, že gastroskopia, ktorú mi urobili takhle. Potrebujete FGDS na slabinovú prietrž? do?

Ako si vycvičiť draka

Bolo to v druhom roku, počas praxe liečby. Vo všeobecnosti bol proces praxe v našej krajine veľmi podobný procesu skrotenia draka:

„- Ako chápem, že ma lekár vybral?

- Bude chcieť ťa zabiť! “

Alebo skúšky Babi Yaga v ľudových rozprávkach, aby skontrolovali cestovateľov na pevnosť úmyslu.

Pretože naša škola verila, že nás to posúva do praxe. A všetok personál nemocníc a kliník zvyčajne veril, že sme boli poslaní na zníženie množstva cenného kyslíka vo vzduchu zdravotníckych zariadení..

Neskôr sme si uvedomili, s čím to súvisí - práca lekárov je vždy intenzívna a vysvetliť každú ich činnosť davu študentov so žltými rukami a ešte viac praktizovať s každou praktickou zručnosťou je ďalšou záťažou. Absolútne neplatené pre tých, na ktorých toto zaťaženie padá. Ale spočiatku sme tomu nerozumeli a po prvých dňoch cvičenia sme sa úprimne čudovali, prečo nás neprivítali otvorené ruky a slzy vďačnosti..

Po návrate k alma mater sme sa s nadšením sťažovali na vedúceho tréningu: každý tam nie je vítaný! Nikto ti nedá nič robiť! Pacienti sa nás boja a kategoricky odmietajú experimentovať!

Lekári ponúkajú vzájomnú odbornú prípravu! Čo ak sa nám bude páčiť bolesť a naše duševné zdravie bude navždy stratené?

V alma mater odpovedali na jednu vec: zvyknúť si na každodenný boj, hmyz. študentov medicíny. Nebudete nikde vítaní. A v praxi by ste mali mať jednu stratégiu: ste vykopnutí z dverí - a vy ste z okna. Ste pri okne - a ste pri dverách! No a tak ďalej. Buďte tak náhly ako ninja. Podstupujte riziká so sebou. Prisahal si prísahu.

A potom je vás veľa, pravdepodobne sa pridali k sebe. Ešte jeden, jeden menej.

Všeobecne som musel počúvať. Nemáme inú možnosť. A to bola moja prvá námietka a škola zamietnutia. Vyhľadajte a uveďte argumenty, prečo by sme mali byť prítomní na oddelení / na recepcii a prečo by sme mali prácu zveriť serióznejšie ako príprava bavlnených tampónov a gázových obrúskov. Možno práve preto sa rokovania ľahko viedli.

Terapeutická prax na klinike mala svoje vlastné špecifiká: naša podskupina sa musela rozdeliť na dvoch ľudí a rovnomerne sa rozdeliť do kancelárií okresných terapeutov, ktorí prijímali. Bol som vodcom svojej podskupiny a táto úloha padla na moje plecia.

Ale keďže som bol tiež veľmi zodpovedný, nepovažoval som sa za brigádu, ale prakticky za matku celej mojej brigády - viete, takú mamičku, ktorá jej šnuruje detskú obuv až do vysokého veku. Preto som pôsobil ako poslanec - zaklopal som na nepriateľské dvere zchátralých úradov a aplikoval šokovú dávku presvedčenia. Potom vypustila niekoľko študentov do kancelárie a bežala, kým lekári neprišli k rozumu. Áno, zúrivo otočím oči.

Keď som toho dňa v triedach identifikoval šesť párov študentov, nakoniec som si povzdychol a rozhodol sa hľadať učebňu pre seba. Prišiel ku mne ďalší spolužiak (povedzme jej Anya), s ktorým som musel pracovať. Náhodne sme si vybrali kabinet a už som stál pred dverami a získal odvahu, zrazu som si uvedomil, že to robím už siedmykrát ráno. A podarilo sa mi to unaviť. Keď som už zdvihol ruku nad dverami, sklopil som ju a otočil sa k Ana:

- SOM? - mala strach, - ale dokážeš to lepšie!

- A čo je s tebou horšie? Unavene som zamrmlal.

- A hanbím sa - priateľ sa usmial.

A tu bol "freeze frame".

Bol som neuveriteľne prekvapený, ako to povedala - jednoducho, pokojne, bez straty stopy dôstojnosti, bez ľútosti a bez rozpakov - jednoducho uviedla skutočnosť. Ktorý sám o sebe úplne akceptoval. Jej reakcia bola pre mňa zlomovým bodom v uvedomení si, že môžete prijať seba samého - aj tých nedokonalých.

Bolo to niečo úplne nové az kategórie „A čo, môže to tak byť?“

Môžete úprimne pripustiť, že tiež cítite strach, neistotu, strach z odmietnutia, ktorý v reakcii poškodzuje tvrdé slová. a nezačínajte za to pohŕdať?

Šesťkrát som sa tiež bál, keď som zaklopal na dvere pre tých, ktorí sa neodvážili urobiť to sám. Skryla však svoj strach a predstavila si, že je silná. Ukázalo sa však, že sa nemusí báť slabým a neistým v očiach ostatných - vyžaduje si to oveľa viac sily, než aby žiaril vynaliezavým brnením..

Potom som sa na Annu pozrel úplne inak. A potom sa usmiala, odpovedala a pokrčila plecami.

- Aj ja som plachý. Je vždy.

A povedal som to jednoducho a čestne - prvýkrát, dokonca aj pre seba, že záblesok sekundy v Aniových očiach rýchlo ustúpil teplu. A ona odpovedala:

- Potom poďme k sebe. A budeme spolu hovoriť.

- V zbore? - Zasmial som sa, - potom budeme určite vyhodení.

Zasmiali sme sa a spolu s nami aj inline pacienti, ktorí so záujmom sledovali dialóg pri dverách kancelárie. A potom sa dvere otvorili, pacient vyšiel. Ďalšia babička vstala z lavičky a odišla ku dverám. Keď prešla okolo nás, mrkla na nás:

- Poď so mnou. Budeš so mnou zaobchádzať. v zbore. Ak nie, vy. A strach je normálny.

To je skutočne normálne. A odvaha nie je o strachu. A spoznať ho v sebe, potriasť rukou, poďakovať mu za starostlivosť a ísť vpred - s ním.

Ale stále choďte.

Medicína a cesty

Hovorím ti z mojich slov. K incidentu došlo s jej kolegou, nech je to s Verou Ivanovnou. V jednom z miest našej obrovskej krajiny (nie v hlavnom meste).

Vera Ivanovna je zvyčajne veľmi presná, do práce prichádza už o niečo skôr. Ale toho dňa bola neskoro. Prišla veľmi bledá a držala sa za brucho. Ukázalo sa, že pupočná kýla vyšla von. Okamžite sa nazýva sanitka.

Lekári prišli dosť rýchlo. Krátko sa pozrel pod otroctvo a rýchlo rozhodol, že ma okamžite vezme do nemocnice! Vera Ivanovna bola eskortovaná do sanitky a odvezená známym smerom.

Zdá sa, že následky sú známe. Niekoľko dní liečby a možno aj operácie. Aké bolo prekvapenie kolegov, keď hneď druhý deň Vera Ivanovna išla pracovať, akoby sa nič nestalo.

Ukázalo sa, že kým bola žena odvezená do nemocnice, auto vyskočilo na hrbol a kýla padla na svoje miesto. Vera Ivanovna bola vyšetrená v nemocnici, ale nenašla žiadne alarmujúce signály, prepustila ju z domu. Počkajte na naplánovanú operáciu.

Ruské cesty teda nielen ochromujú, ale aj liečia.

Dážď ako spôsob samovraždy

V rokoch 2014 - 2015 som pracoval ako zdravotná sestra na prijímacím oddelení jednej z mestských nemocníc v Petrohrade. Tento letný deň sa počasie zhoršilo (na druhej strane Peter). A lejak začal. Nie, nie tak. Sprchu. V ten deň bolo zaplavených veľa oblastí Petrohradu, dokonca aj tie na kopci. Toto je prológ. A príbeh je tento:

Niekoľko hodín po začiatku sprchovania voda zo strechy dosiahla prvé poschodie, kde sa nachádzal môj prijímač. Namiesto prijímania pacientov sme lovili zo stropu a zbierali sme vodu z podlahy, pretože nikoho nepriniesli. Ale v takom škaredom počasí sa niektorí pacienti už v nemocnici rozhodli, že Ragnarok je blízko, a Wimbulwinter bol ešte bližšie a táto sprcha bola jeho poslom a rozhodli sa vyblednúť. Niekto dokonca uspel. Medzi povinnosti riaditeľov príjemcu patrí iba preprava tiel do márnice. No, pohli sme sa vpred. Zobrali telo z oddelenia (zdá sa, kardiológia) a zobrali výťah do suterénu (cestou k márnici, ktorá je v inej budove v druhom poschodí), a niekde medzi prvým poschodím a suterénom je „BUK“ a vyliala sa cez perforované steny výťahu voda. Telo už nezáleží, môj partner ma chytí za srdce. Moja výška je 170 cm, do diaľkového ovládača pomocou tlačidiel meter a pol. To sakra vie, ako som sa natiahol (zrejme ležal na tele pacienta, nijakým iným spôsobom, ale nepamätám si to). Dosiahol a strčil do prvého gombíka, ktorý prišiel. Tieto sekundy, keď si výťah myslel „mal by som ísť hore“, som si farebne predstavoval, ako sa vznášam vo výťahu pre pár s telom a telom partnera. Steny sú perforované až k stropu, nemohli by ste snívať o vzduchovom vrecku.
Tento starý muž sovietskeho výťahového priemyslu však vyšiel hore. Otvoril som z chodidiel dvere výťahu, vyšiel som a plazil sa po stene.

PS: o niečo neskôr dostanem diplom „Za statočnú likvidáciu prírodných katastrof“, samozrejme bez finančného povzbudenia.

Kýla krčnej chrbtice

Po prečítaní príspevku https://pikabu.ru/story/operativnoe_vmeshatelstvo_i_kak_s_ye., Rozhodol som sa podeliť sa o svoj príbeh, pretože internet nemá k dispozícii veľa zdrojových údajov na túto tému, aby som tak povedal, informácie od prvých osôb.

Viac ako pol roka tak ostáva mučenie, bolesť, noci bez spánku, pokusy o liečbu konzervatívnymi metódami. Z príznakov bolesť v ľavej ruke, ramene, lopatke. Slabosť v ľavej ruke, svalová atrofia. Necitlivosť ľavej ruky.

Po dlhej a bolestnej prechádzke k lekárom (neurológovia, chiropraktici, neurochirurgovia atď.) Sa rozhodlo podstúpiť chirurgický zákrok, mimochodom ani jeden lekár sa o to neodradil. Výrok neurochirurgov: chirurgický zákrok podľa plánu.

Potom čaká, operuje a výsledkom je vloženie implantátu do krku:

Veda nestojí pokojne, večer v deň operácie, keď som sa už postavila na nohy, nasledujúci deň som sa pohybovala aktívnejšie. Od druhého dňa cvičenia terapie, laser, chôdza.

Po 7 dňoch boli stehy odstránené a 10. deň som šiel domov. Z odporúčaní - na sebe mäkký obojok nie viac ako tri hodiny denne, cvičte každý deň cvičenie.

Šev za mesiac:

Dnes, mesiac po operácii, sa cítim oveľa lepšie. Znepokojuje to bolesť a periodická necitlivosť.

Potom, čo som strčil hromadu informácií, dnes som navštívil kliniku slávneho doktora B-go s cieľom podstúpiť rehabilitáciu, študovať techniku ​​cvičení a v budúcnosti získať simulátor na cvičenie doma. Pretože som svojou povahou veľmi lenivý, nech peniaze slúžia ako motív pre triedy.

Všeobecne platí, že chcem povedať, že diabol nie je taký hrozný, ako je namaľovaný! Dôverujte svojim lekárom.

Za kvalitu fotografií sa ospravedlňujem.

Homeopati a anti-vakcinácia sa neobťažujú)

Operácia na mne, značka MY)))

Liečba prietrže. Jednoduché a komplikované.

Príspevok o hernii, časť 2

V komentároch k poslednému príspevku som čítal mnoho každodenných dohadov, ktoré pozostávali z fragmentárnych znalostí, niekedy správnych, niekedy zásadne nie. Bohužiaľ, chápem, že sa často neliečia normálne a všetka terapia je v podstate anestézia. Preto mysliteľ, ľudové metódy chodia veľa.

Chcem o tom okamžite hovoriť:
1) bolesť chrbta, ožarovanie bolesti dolných končatín - nejde o indikáciu chirurgického zákroku

2) najčastejšie sa bolesť spája skôr so svalovým kŕčom, než pri štiepení koreňa

3) akákoľvek operácia, aj keď najmenej invazívna, je traumatická. Segment bude obmedzený na mobilitu (priľnavosť, jazva) alebo úplne vypnutý (inštalácia štruktúry), čo je pomoc pri vytváraní nových kýly

4) problém nemôžete vyriešiť natiahnutím, a niekedy vám môže viac ublížiť, najmä ak zneužívate všetky druhy kapucní, najmä mimo kliniky

5) ak už viac neexistuje bolesť, neznamená to, že už neexistuje kýla, ale cesta je zvolená presne správne

Čo je kýla, medziobratlová platnička o príčinách prietrže - predchádzajúci príspevok. Dnes hovoríme o terapii

Ihneď poviem o chirurgickej liečbe. VYŽADUJE sa, ale iba v niekoľkých prípadoch:

1) Veľkosť do 8 mm v krčnej oblasti, 12 - 15 mm v bedrovej oblasti (to je relatívne), vrátane hrozby sekvestrácie

2) Neúčinnosť dlhodobej a pretrvávajúcej konzervatívnej liečby

3) Stlačenie nervového koreňa a spôsobenie silnej bolesti, ktorú nie je možné zmierniť

4) Paralýza v dôsledku stlačenia miechy

5) Neochota pacienta liečiť
INAK

Vo všetkých ostatných prípadoch je možné (a potrebné!) Pracovať konzervatívne efektívne, ale aj keď k operácii došlo, je stále potrebná rehabilitácia, ak neexistuje, problém sa znova objaví

Je tu iba jeden problém... Ani jeden, ani najtalentovanejší lekár, sa nedokáže vyrovnať sám bez motivácie a túžby pacienta pracovať na sebe..

Ďalšia liečba je špecifickejšia:

1) Zmierte akútny stav lekársky pomocou fyzioterapie alebo ručne

2) Odstráňte príčinu: obnovte alebo vylepšite mobilitu v susedných segmentoch. Osteopatia alebo adekvátna manuálna terapia je tu veľmi účinná. Umožňuje vám presne a presne identifikovať príčinu bloku, odstrániť ho a vyvážiť systém tak, aby sa problém nevrátil čo najdlhšie.

3) Vytvorte udržateľnú kompenzáciu. Kýla je, žiaľ, porušením integrity vláknitého prstenca, nebude spolu rásť úplne, a hoci sa prietrž zníži, „vyschne“, zníži sa výška disku, segment bude mať určitú nestabilitu. Jediná vec, ktorá nám môže pomôcť, je: posilnenie svalového korzetu, správne zvolené, INDIVIDUÁLNE cvičenia. Je to neustála práca a práca, pacient to musí urobiť a je to najťažšie

4) Zmena životného štýlu. Korekcia faktorov ovplyvňujúcich stav chrbtice: hmotnosť, hygiena na pracovisku, režim odpočinku, minimalizovanie axiálneho zaťaženia atď.

5) Zlepšenie výživy a prísun krvi na disk. Masáže, fyzioterapia, liečebné bahno - na zlepšenie krvného obehu. Výživové doplnky, pitný režim, výživová korekcia - takže existujú tehly, z ktorých si telo môže vytvárať chrupavku a vláknitý prsteň

Táto cesta je zložitejšia, ale správna. Minimálne obmedzenia života, vysoká kvalita života...

Znova! K zázrakom nedochádza, aj keď je proces stabilizovaný, vytvára sa dobrá kompenzácia, proces sa môže zhoršiť, ak pacient prestane pracovať na sebe a nechce zmeniť svoj životný štýl. Venujte pozornosť obrázku, aj keď vytvorená jazva nie je úplný vláknitý krúžok, zníži sa aj výška disku.

Nebojácna kýla

Ahojte všetci! Som lekár a rád by som zverejňoval zábavné príspevky o medicíne v službe Picaba. Prvý príspevok kýly.

"AAA. LLC. Hernia !! Mám herniu! Všetci som zdravotne postihnutý! Šport - je NEDOSTATOČNE bežať, NESKÚŠŤAŤ presne. Ešte pár rokov a operácia"

Každý druhý pacient si myslí niečo také.

Ak ide o vás - vydýchnite, upokojte sa. Všetko bude v poriadku.

Dnes budeme diskutovať o hlavných príčinách prietrže, ale najprv sa budeme zaoberať tým, čo je medzistavcový disk

Disk je hustý vláknitý kruh, pozostávajúci z tuhých dosiek, ktoré sú v podstate väzivovým tkanivom (rovnaká sieť kolagénu a elastínu), vo vnútri tohto prstenca je gélovitá látka proteínov, ktoré dobre absorbujú vodu a dokonale absorbujú. Činnosť disku je veľmi podobná kolesu automobilu

K analógii s kolesom sa pravidelne vraciam.

Kýla je roztrhnutie vláknitého prstenca, výčnelok je jeho roztiahnutie.

Predispozičné faktory:

1) Poruchy metabolizmu,

dysplázia spojivového tkaniva (kvalita gumy na volante)

2) Životný štýl, hmotnosť (prevádzka vozidla, prepravovaný náklad)

3) Exogénne faktory, toxické faktory („chémia“ na cestách)

Tieto faktory urýchľujú vzhľad prietrže, ale stále ju nespôsobujú..

Tí, ktorí veľa pracujú, sa opotrebujú rýchlejšie, to isté platí pre medzistavcové platničky

Hlavným dôvodom vzniku kýly je blok priľahlých segmentov, ktoré sú odpojené od práce - a segment, ktorý zostáva mobilný, začína pracovať pre seba a pre suseda. To znamená, že liečenie poškodeného segmentu bez odstránenia príčiny je jednoduché liečenie symptómov.

Pokiaľ ide o správnu terapiu, môj prístup k chirurgickému ošetreniu - ďalší príspevok

Pupočná prietrž.

Ako som sľúbil včera v komentároch k príspevku https://pikabu.ru/story/upala_s_krovati_5585632, rozprávam príbeh o tom, ako žena porodila prietrž.

Táto udalosť sa stala v mojom meste začiatkom deväťdesiatych rokov, keď som len sníval o tom, že budem študovať ako lekár. Môj druhý bratranec potom pracoval v nemocnici a všetky zaujímavé veci, ktoré sa tam odohrali, povedala sestre, dcére a dcére. dobre chápete. Samozrejme, bez priezvisk a adries. Ale nebolo to dôležité.

Stále sa hanbím za svojich kolegov. Mnohokrát sa hovorí, že pacientov treba sledovať. A nemôžete nasledovať názor ostatných, musíte mať svoj vlastný. Nezáleží na tom, či sa zhoduje so stanoviskom ostatných alebo nie.

Večer priviedla posádka záchrannej služby 46-ročnú ženu na pohotovostné oddelenie mestskej nemocnice s diagnózou "zranenia pri pupočnej kýle". Potom ešte nevyžadovali, aby zapisovatelia čakali na lekára, ale vzali pacienta alebo ho vzali do vyšetrovacej miestnosti a sestričke odovzdali sprievodný list. Vysvetlili slovami. Tu záchranár vysvetlil, že žena zavolala sanitku, pretože „jej kýla bola zranená“. A keďže pacientka je obézna, lekárka jej vyšetrenie nepreskúmala. Povedal: „Nie som chirurg. Čo uvidím v tomto tuku?“

Zdravotník odišiel. Sestra zavolala oddelenie. Doktor prišiel o pol hodiny. Naučil som sa meno pacienta a išiel som do vyšetrovacej miestnosti. O minútu neskôr bežal so slovami: - „Čo to do prdele! Porodila!“ Tu končia detaily. Chirurg sa podľa nich bojí sanitky. A dá sa to pochopiť. Nazvala sa brigáda, ale už pri narodení. Žena sa pokúšala. Keď tím prišiel, chirurg už prevzal dodávku. Do nemocnice bola vzatá žena s dieťaťom. Ako neskôr zdravotník zdôvodnil: - „Povedala, že má pupočníkovú herniu na dlhú dobu. A dnes jej bolelo brucho a ona išla k lekárovi na vymenovanie. Pozrel na ňu a povedal, že nemá piť. Ak bolesť pretrváva, zavolajte sanitku. "Veril som chirurgovi."

P. S. Pred niekoľkými rokmi sme v našej nemocnici uzavreli povinnosť previesť pacienta z ruky do ruky. Je škoda, že sa tak nestane vždy. Po čakaní na lekára 10 minút môže záchranná služba opustiť pohotovostnú službu bez podpisu lekára. S výnimkou prípadov, keď je pacient vo vážnom stave. Je ešte viac nešťastné, že k tomuto rozhodnutiu viedlo veľa úmrtí pacientov v pestúnskej starostlivosti a bez lekárskej starostlivosti..

Ale to je ďalšia téma konverzácie..

O medziobratlovej kýle

Na základe príspevku a žiadosti jediného účastníka.

Čo robiť s týmto ochorením a ako ďalej žiť?

Všetko, čo ďalej popíšem, vychádza z osobných skúseností. Ak poviem niečo, čo nie je úplne v poriadku, správne, dobre informovaní ľudia =). Pokúsim sa byť stručný a na túto tému.

So. V žiadnom prípade nemôžete vykonať operáciu, aj keď skutočne chcete a už sedíte na invalidnom vozíku. Faktom je, že prietrž sa náhle nevylúčila iba s stavcami, ale pomaly a sebavedome vyliezla v dôsledku degradácie svalového korzetu okolo chrbtice. Dôvodom je imobilný životný štýl, zlá výživa, nesprávne zaťaženie chrbtice. a peklo vie, čo iného. To všetko prispieva k zhoršeniu krvného obehu v hlbokých svaloch chrbta, je tu nedostatok živín a výsledkom je dehydratácia vláknitého prstenca. Najprv vyčnievanie, potom prietrž. Takto to vyzerá (obrázok už bol, je nám ľúto opakovania, ale ukazuje prietrž lepšie ako ktokoľvek iný):

Kýla tlačí na nervy, objavujú sa všetky druhy bolesti, je znížená potencia u mužov, v obzvlášť pokročilých prípadoch je dokonca nemožné chodiť. Po vykonaní operácie sa môžete zbaviť príznakov (treba pamätať na to, že žiadna operácia neposkytuje 100% záruku), ale všeobecne sa problém nevyrieši a pravdepodobnosť recidívy je veľmi vysoká. Odstránil sa účinok, ale nie príčina.

Telo je v zásade húževnatá vec a dokáže sa samostatne vysporiadať s herniou, ak mu v tom pomôžete. Vytlačená časť buničitého jadra sa môže rozpadnúť a vláknitý kruh v mieste pretrhnutia sa uzdraví. A na to musíte pracovať na tele, bez ohľadu na to, ako je to zrejmé a banálne znie. Môžete to urobiť sami (internet je plný cvičení, od jednoduchej gymnastiky po špeciálnu jogu), ale existujú špeciálne rehabilitačné centrá, kde môžu pomôcť. Tam môžu byť ľudia doslova zvedení z invalidného vozíka. Aby nedochádzalo k žiadnej reklame, uvediem v prípade potreby pripomienky. Môžem tiež odporučiť užitočnú knihu.

Čeliť tomu samotnému som tak dosiahol problém, že som sa niekedy nemohol narovnať. Keď sedel, išiel. V práci som každú pol hodinu išiel ležať na pohovke, rovnako ako som išiel v aute ležiacom. "Verejná doprava, človeče!" Bohužiaľ, chôdza a státie na dlhú dobu nie je vôbec možné. Divoká bolesť neustále spôsobovala ľavú nohu kvôli stlačenému nervovému kanálu. A keď som ležal na chrbte, nemohol som zdvihnúť nohy nad 40 stupňov. Musel som opustiť mäkkú posteľ a spať na holej doske, takže chrbtica bola vždy rovná a nespadla do matraca, čím som znížila zaťaženie. To mimochodom trochu pomohlo a ráno nebolo všetko také hrozné ako večer, keď sa počas dňa nahromadila únava. Zároveň som išiel do rôznych nemocníc a počúval rôznych špecialistov. Niektorí ponúkli chirurgický zákrok, iní odradili. V dôsledku toho som skončil v jednom z týchto rehabilitačných stredísk. Princíp týchto tried je nasledovný: po prvé, v hale špeciálnych simulátorov vykonávate cvičenie chrbta pod prísnym dohľadom miestnych odborníkov. Po vyučovaní je sauna, kde medzi výletmi do parnej miestnosti idete na pár sekúnd do ľadového kúpeľa, potom sa zahrejete a roztiahnete. A skutočne, keď som bol v centre niekoľko mesiacov, zabudol som, že mi bolí noha, dokázal som normálne chodiť a dokonca bežať.

Neskôr som začal študovať sám, pretože centrum je drahé. Plavecký bazén, telocvičňa (kde radšej robím cvičenia naučené v centre), všetky druhy pohyblivých skupinových cvičení. Po sprche mám dobrý zvyk naliať studenú vodu. Vďaka tomu sa moja alergia začala prejavovať menej a zabudla som na bežné prechladnutie! Vážne už niekoľko rokov už nemám ležať s teplotou.

Musíte to urobiť niekoľkokrát týždenne, inak sa cíti chrbát. A čo je najdôležitejšie, hernie sa začali postupne znižovať! Na podporu tohto prinášam dve skenovania výpisov z MRI, prvý a posledný. Boli tiež tomografie, kde kýly boli ešte väčšie ako prvé.

August 2012, najväčšia prietrž - 1 cm.

V októbri 2017 je najväčšia prietrž už 0,6 cm.

Nemôžem povedať, že som človek s veľkou vôľou. Som lenivý ako všetci =). Za 5 rokov sa podarilo dosiahnuť viac. Výsledok je však stále viditeľný. Momentálne ma to veľmi nezaujíma a už viac nezasahujú do života. Hlavná vec je nenechať sa úplne uvoľniť, starať sa o svoje chrbty a veriť, že nie všetko sa stratí a problém sa vyrieši. Možno nie hneď, ale spoľahlivo. Kýly nerástli za jeden deň a budú odstránené o viac ako jeden deň.

Niečo také, vďaka za pozeranie! Prajem vám, aby ste boli zdraví, starali sa o seba a svojich blízkych! A nenechajte sa nič za nič;)

Mizne v anestézii. Druhá časť.

Ako normálny chlap bola vyrezaná oblička.

Je čas, aby ma opustila moja vypuklá oblička. Samozrejme skôr, ale čo robiť. Telesná teplota potom vyskočí na 39 a potom klesne na 34,5. Testy tiež nie sú fontánou, ako povedal môj neskoro otec. Dali mi do svojej rodnej oblasti operáciu, varili ju pre všetkých, oholili ju a urobili z nej s mimoriadnou láskou, liter troch. No, začalo to.

Anestéziológ prišiel ku mne mladý, veselý, so svojimi predstavami o živote a osude človeka na hemodialýze. Ruka hovorí, ľutujeme, prepichneme krk. KOLI, KoLi sa ospravedlňujem, hovorím, Che. Prepichnutý, očividne to nebola škoda.

Nevedel som, ako táto operácia prebehla, bol som odpojený, čo, ako to chápem, je pre tieto miesta celkom bežné. Zobudil sa na JIS, vo veľmi veselej nálade, plný nejasných spomienok a toho, ako šteklil a škádlil mladého anestéziológa...

JIP - ak si dobre pamätám, jednotka intenzívnej starostlivosti. Ľudia, ktorí tam pracujú, sú mladí, s blikaním, obzvlášť si pamätám, na koho som bol predstavený ako vedúci oddelenia - 27-29-ročný usmievavý chlap, všetci viseli s fenky na oboch rukách. Možno amulety, kto vie? Bože, prosím... Povedal mi, čo sa rozhodli z nejakého dôvodu, aby ma prebudili skôr, ako by mali, musel som posunúť toli, nepamätám si, čo toli. V anestézii sa mi zdalo zaujímavé ponížiť anestéziológa šteklením a zosmiešňovaním. Bolo to neznesiteľne trápne, ale bol som potešený, že on sám mal viniť, že sa pred časom nemalo zobudiť..

Bola to pre mňa zábava, obraz sa vznáša pred očami, chcem sa neustále smiať. Je trochu trápne, že sú tu ľudia - ktorí umierajú, sú v kóme a nepohybujú sa, tichá hrôza všeobecne a nie SCI. Ráno ma priviedli na toto pokojné miesto, začali sa prepínať popoludní, zo švov a trubíc mala bolesť. Sťažoval sa, počkaj na večer, môj dobrý, povedal, že manažér visel s fenki, prinesú drogy - pomôžeme, určite ti pomôžeme s tvojím zármutkom. Karavany z Afganistanu s vybranými drogami sa vznášali v rozmazanom mozgu, aby mi pomohli s mojím zármutkom. Rosenbaum chrapľavo spieval o tom, že karavany pochádzajú z Pakistanu, a pre mňa sa vodiči ťavy zaoberali vlastným spôsobom, v Pakistane, o tom, že je dobrý chlap ohnutý, potrebujete pomoc, pomoc, pomôžeme, pomôžeme, hneď prekročíme hranicu a hneď spočítame, kameňom dohodil Peter a tam Sasha leží v ORIT, na nás nebude čakať...

Vo svojom živote som si drogy neviazala, potom som ani netušila, čo to je. V oblakoch zlomených logických reťazcov bola videná hrozná vec. Lekári berú balíčky s bielym práškom z pútavých rúk Paštunovcov (z nejakého dôvodu Paštunovcov), nalejú ich trochu a odovzdajú ich zdravotnej sestre, očividne podľa hodnosti si uvedomujem, že si to nezakazujú, a varí nejakú bahno do lyžičky na Zippovom zapaľovači a injekčnou striekačkou pre mňa... Zachráň ma, svoje dobro, pred pooperačnými hrôzami.

Ukázalo sa, že všetko je prozaickejšie, prišiel muž so strážcom, nie pushtun, a rozdal tam niekoľko ampúl, ktoré sa okamžite otvorili, skóroval mega striekačku a prázdne ampulky sa vrátili do nonpushtun, a to je všetko. Z mega striekačky mi strelili pol šálky niečoho priehľadného a priniesli trochu tepla do krčného katétra. Sestra mi pohladila hlavu, zaspala som a usmiala sa.

Dva dni na jednotke intenzívnej starostlivosti prešli rýchlo, prakticky prešli letami, ktoré nie sú horúce na chladnom severe, nepamätám si, čo iného, ​​celú noc som spal. Sníval som o Paštunoch v vyblednutých županoch, pijem vodku z krásnych misiek za moje zdravie a ďakujem Bohu za dobré počasie a ľahký spôsob, ktorý mi ich priniesol, aby mi pomohli trpieť bolesťou v Petrohrade, ORIT, v Lunacharskom, na križovatke so Severným, po doplnení paliva. Neste napravo....

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Degeneratívne-dystrofické zmeny v lumbosakrálnej chrbtici sú pomalou deštrukciou tkanív medzistavcových platničiek dolnej časti chrbta. Prestanú prijímať jedlo, dehydratujú, vysušia a stratia pružnosť.
Jednou z najbežnejších patológií je medzistavcová prietrž - to je skutočný problém, ktorý spôsobuje bolesť, bolesti chrbta a nepohodlie. Ak sa ju naozaj chcete zbaviť, povieme vám, ako na to.
Medzi rôznymi brušnými herniami - trieslovinami (PG), najbežnejšie.Vyznačuje sa vyčnievaním rôznych orgánov umiestnených v brušnej dutine do štrbiny podobnej štiepky v dôsledku stratifikácie svalového tkaniva v slabinách..