loader

Ktorý masážny prístroj pomáha pri osteochondróze

V tomto videu sa dozviete, prečo musíte byť opatrní pri „hardvérovej“ masáži.?

Textové abstraktné video:

Aká masáž sa najlepšie vykonáva pri osteochondróze?

 • Druhy masáží vykonávaných ľuďmi (odborníkmi) sú efektívnejšie - manuálna a klasická masáž.
 • Odborník môže manuálne identifikovať problémové oblasti a oblasti, v ktorých je potrebné aktivitu oslabiť alebo zvýšiť.
 • Zariadeniam je priradené jedno zaťaženie (frekvencia vibrácií) na celú chrbticu. Ak však máte problémové oblasti, nemôžete s nimi pracovať v rovnakom režime..
 • Často - pomerne závažná forma masáže, po takomto vystavení v problémových oblastiach môže dôjsť k exacerbácii.
 • Pomáha v polovici prípadov av polovici sa zhoršuje (ako pri domácej fyzioterapii)..

Preto odporúčam nájsť dobrého maséra / manuálu, ktorý robí kvalitnú manuálnu masáž a pravidelne k nemu chodím.

Týchto ľudí možno nájsť aj na internete..

Ďalšie užitočné informácie:

V mojich sociálnych sieťach sledujete ďalšie užitočné materiály:

Odmietnutie zodpovednosti

Informácie vo výrobkoch sú určené len na všeobecné informácie a nemali by sa používať na autodiagnostiku zdravotných problémov alebo na lekárske účely. Tento článok nenahrádza lekársku pomoc lekára (neurológa, terapeuta). Prosím, najskôr vyhľadajte svojho lekára, aby zistil presnú príčinu vášho zdravotného problému..

Budem veľmi vďačný, ak kliknete na jedno z tlačidiel
a zdieľajte tento materiál so svojimi priateľmi :)

Podobné články:

Alexandra Bonina

Jeden komentár k téme „Pomáhajú masážne kreslá a postele s osteochondrózou? "

Súhlasím so 100%, že manuálna masáž skúseným odborníkom je omnoho lepšia ako mechanická masáž. V našom meste je teraz „boom“, jedna zahraničná spoločnosť (z etických dôvodov vynechávam názov) otvorila sieť salónov, kde každý môže využívať masážne prístroje zadarmo po dobu 3 mesiacov. Ľudia upadajú, obrat tých, ktorí si želajú, je naplánovaný na nasledujúci rok. Moja priateľka mala herniu, ale bola presvedčená, že sa ničoho netrápi, bolo potrebné používať vybavenie. Výsledkom je závažné zhoršenie. Bolo jej povedané, že je to prirodzené a po nejakom čase to pôjde, ale ona - nie masochista, vydržať takú bolesť, prestať chodiť.
Zúfalí ľudia, však? Alebo je to túžba používať niečo zadarmo, dokonca aj na úkor zdravia?

Masáž na osteochondrózu: popis a začiatok toho najlepšieho

Moderné masérky na osteochondrózu môžu nahradiť klasickú manuálnu masáž, o niečo slabšiu v porovnaní s účinnosťou a konečným účinkom. Zopakovaním základných techník a techník štandardného postupu majú pomôcky podobný vplyv na ovplyvnené štruktúry.

Ďalšou výhodou masážnych prístrojov je možnosť samostatného použitia doma, a to nielen na liečenie, ale aj na prevenciu chorôb chrbtice. Zakúpením jedného univerzálneho zariadenia môžete výrazne ušetriť peniaze a poskytnúť každému domáci prostriedok na relaxáciu..

Výhody masáže v boji proti osteochondróze

Bohužiaľ, dnes sa každá druhá sťažuje na bolesť chrbta a krku. Osteochondróza je choroba, ktorá po jej vzniku nebude ustupovať a bude sa vyvíjať. Priebeh patológie do značnej miery závisí od pacienta, ktorý je schopný spomaliť deštruktívny proces alebo naopak, urýchliť ho. Preto, keď ochorieme, začneme hľadať bezpečnú a účinnú liečbu.

Masáž rýchlo odstráni bolestivé príznaky a zlepší pohodu. Tento starý a osvedčený liek sa viac ako raz zachránil od bolesti a nepohodlia v chrbte, od príznakov neuralgie a obmedzenej mobility..

Hippokrates sám, veľký starogrécky lekár a vedec, odporučil postup na obnovu krvného obehu a trofizmu tkanív, uvoľnenie svalov a uvoľnenie nervov.

Masáž je prijateľná pre všetky typy osteochondrózy: krčka maternice, hrudníka a bedier. Manuálna terapia zmierňuje bolesti hlavy, zmierňuje nepohodlie medzi lopatkami ramien, odstraňuje bolesti chrbta a dodáva svetlo v celom tele, ale nevylieči chorobu. Vyžaduje si to integrovaný prístup k problému..

Druhy masážnych prístrojov na liečbu osteochondrózy

Okrem obvyklých klasických efektov s deštruktívno-dystrofickou deštrukciou v chrbtici je povolené používať hardvérovú masáž. Tento postup je nevyhnutný, ak pacient nemá čas ani schopnosť zúčastniť sa manuálnych terapeutických sedení. Okrem toho môže byť špeciálnym zariadením druh sanitky pre nepohodlie v chrbte..

Nie je ľahké zvoliť masér na liečbu osteochondrózy - rozsah je veľmi široký a rozmanitý. Podľa princípu činnosti sú všetky zariadenia rozdelené do 2 typov:

Prvý z nich je najúspornejší a najjednoduchší na používanie. Tieto majú rozsiahlu funkčnosť, sú pohodlné na obsluhu a umožňujú vám zvoliť si individuálny prevádzkový režim.

Pred zakúpením zariadenia by ste sa mali podrobiť MR a X-ray. Diagnostické opatrenia pomôžu nielen nájsť postihnutú oblasť a určiť stupeň deštrukcie stavcov, ale tiež zvoliť správny masér..

Manuálny (mechanický)

Jednoduché a lacné zariadenia určené na nezávislé použitie. Vyrobené z dreva alebo plastu, nepotrebujú elektrickú sieť a batérie, prakticky sa nerozbijú a zaberajú málo miesta.

Jedinou nevýhodou mechanických zariadení je potreba vynaložiť značné úsilie pri pôsobení na telo a obmedzenej masážnej oblasti.

aplikátory

Najobľúbenejší typ mechanických masérov. Jedná sa o ihlu v tvare podráždenia.

Na liečbu osteochondrózy sa používajú dve možnosti pre takéto masérky: prvá bola vynájdená I. I. Kuznetsovom, druhá bola modifikovaná a vylepšená N.G. Lyapkom. Obe konštrukcie sú statického typu a pracujú kvôli tlakovej sile. Stačí, keď človek leží na substráte s hrotmi alebo ho pritlačí na boľavé miesto.

Aplikátor si môžete kúpiť v ktorejkoľvek lekárni za čisto symbolickú cenu - koberec 200x320 mm stojí 260 rubľov.

Valčekové modely

Masážne stroje tohto typu majú veľmi jednoduchý dizajn. S nimi je ľahké zvoliť silu a intenzitu tlaku, pohybovať tam / späť alebo do strán.

Videá sa vydávajú v niekoľkých verziách:

 1. Klzisko - držadlo s drevenými kolieskami pripevnenými po stranách. Vhodný na masáž krku, ramien a dolnej časti chrbta.
 2. Počítadlo - niekoľko radov valcov namontovaných na pevnom ráme. Naneste na chrbát a nohy..
 3. Valivý kolík - pripomína všetkým dobre známy predmet na rolovanie cesta. Môže byť plochý a pichľavý. Používa sa na krk, plecný pás a chrbát.

Pri silnom tlaku môže valčeková masáž zanechať modriny, preto ju používajte opatrne.

Výrobky z pásky

Univerzálny typ masážnych prístrojov. Pripomínajú vám reťaz drevených guličiek alebo valčekov, ktoré sa nosia na pevnej šnúre s dvoma držadlami. Môže byť s hrotmi alebo bez nich. Vhodný na masírovanie celého chrbta a na miesenie krčnej a ramennej časti.

Používajte páskový masér. Prístroj sa dostane na ťažko dostupné miesta, rýchlo zmierňuje nepohodlie, zahrieva a uvoľňuje svaly.

Masážne zábaly

Druh valčekových masérov. Pozostávajú z mnohých drevených guličiek zostavených do pevnej konštrukcie. Je veľmi obľúbená medzi motoristami a administratívnymi pracovníkmi..

Jedinou nevýhodou takého zariadenia je to, že gule začnú masírovať chrbát iba pri pohybe na sedadlo. To však stačí na zlepšenie prietoku krvi, zmiernenie napätia a kŕče..

Magnetické zariadenia

Jasným predstaviteľom tejto triedy masérov na osteochondrózu je valec. Pokyny hovoria, že zariadenie odstraňuje bolesti svalov, zlepšuje prietok krvi a celé telo.

Takýto valec je vhodný najmä pre administratívnych pracovníkov, ktorí trávia väčšinu dňa pri stole. Masér je kompaktný a ľahko použiteľný..

Elektrické strojčeky

Zariadenia tohto typu sú napájané zo siete alebo z batérií. Sú výkonnejšie a funkčné ako ručné masážne prístroje, ale sú drahšie a zaberajú viac miesta. Líši sa v obrovskej škále modelov.

Vibračné modely

Vibračný masážny prístroj pôsobí na telo prostredníctvom vibračných pohybov, ktoré dráždia receptory na povrchu pokožky av oblasti štruktúr kostí, zmierňujú bolesť a miesia svaly..

Zariadenie môže byť vyrobené vo forme stoličky, matraca, gauča. Ručné náradie je vybavené rôznymi tryskami a umožňuje miestnu masáž.

Elektrické valčeky na masáže

Veľmi rozmanitá skupina masérov. Môžu to byť špeciálne vankúše a goliere na krku, „brašne“ a čiapky na stoličky, opasky a zariadenia s rukoväťou.

Zariadenie eliminuje potrebu valiť sa sami, zatiaľ čo účinok na svaly je hlbší a lepší. Nízka hmotnosť zariadenia, kompaktnosť a ľahké použitie ho robia nevyhnutným pri liečbe osteochondrózy.

Je nežiaduce používať valcové elektrické masérky pre pacientov s endokrinnými poruchami.

Laserové výrobky

Drahšie, ale veľmi efektívne a vysoko kvalitné zariadenia. Podľa hodnotenia zariadenia zmierňujú aj silnú bolesť v chrbtici a niektoré z nich môžu eliminovať neurologické príznaky a liečiť vyčnievanie. Práve v lekárskych zariadeniach stoja najčastejšie laserové masérky.

Magnetické zariadenia

Kombinácia masáže a magnetoterapie zmierňuje svalové kŕče, odstraňuje bolesť, obnovuje pracovnú kapacitu a metabolizmus v chrbtici. Používajú sa na liečbu a prevenciu osteochondrózy, na zníženie počtu užívaných liekov a na zmiernenie toxikózy..

Masér na osteochondrózu s magnetickou páskou by sa nemal používať pre hypotenzných pacientov, ľudí s kardiostimulátorom a nízkou srdcovou frekvenciou

Pulzný masážny prístroj

Z technického hľadiska toto zariadenie nie je masážne zariadenie. Týka sa zdravotníckych pomôcok na stimuláciu perkutánneho elektrického nervu (TENS). Dokonale zmierňuje akútnu a chronickú bolesť, odstraňuje svalové kŕče a zmierňuje zápal.

Napriek svojej malej veľkosti pomáhajú elektricky impulzné zariadenia pri osteochondróze veľa.

Prevádzka tohto zariadenia je založená na elektrickej stimulácii nervov a svalov. Prístroj má niekoľko trysiek, ktoré sú vhodné na liečenie a prevenciu osteochondrózy. Používa sa na zvýšenie svalového tonusu, aktiváciu prietoku krvi a obnovenie mobility.

Multifunkčné zariadenia

Najlepšia voľba pre liečbu osteochondrózy. Kombinujte niekoľko masážnych prístrojov, umožnite nastaviť individuálny program, upraviť rytmus a silu efektu. Pohodlné pre celú chrbát a samostatnú oblasť.

V závislosti od indikácie si môžete kúpiť automatické zariadenie, ktoré nevyžaduje prácu od osoby (stoličky), alebo manuál.

Druhá možnosť je veľmi žiadaná kvôli nízkej cene, mobilite a kompaktnosti. Takéto zariadenia sú vybavené množstvom ďalších dýz, ktoré umožňujú simulovať rôzne techniky manuálnej expozície.

Top 7 najlepších masérov na osteochondrózu

V top rebríčku najlepších je sedem z najspoľahlivejších a najúčinnejších masérov pre strednú cenovú kategóriu. Každé z týchto zariadení plne vyhovuje požiadavkám na bezpečnosť a spoľahlivosť zariadení liečiteľského typu z osteochondrózy.

Pre lepšiu prehľadnosť ich skombinujte do tabuľky.

Modelpopiscena
1Ihlový valec MagnetotronVzťahuje sa na mechanické typy zariadení. Rotačná hlava zariadenia je pokrytá rôznymi kovovými magnetizovanými ihlami. Má lokálne dráždivé účinky, zvyšuje prietok krvi a anestetizuje.200 rub.
2BRADEX RELAXPrístroj je napájaný zo siete a batérií, má niekoľko vymeniteľných trysiek a umožňuje zvoliť optimálny režim. Vhodný na nezávislé použitie..800 - 1 000 rub.
3Medisana HM855Elektrický vibračný masážny prístroj pre chrbát a krk. Dokonale hnetí stuhnuté svaly a eliminuje nepohodlie.2 300 rub.
4Zyllion Shiatsu Vankúš ZMA-13-BK s teplomMasážny vankúš s valčekmi. Odporúča sa na krk a dolnú časť chrbta. Poskytuje cielené vystavenie a otepľovanie najzraniteľnejších oblastí chrbta.11 070 rub.
5Masér na opasok RG-JYB612-1Laserový prístroj na spodnú časť chrbta. Vybavený bezdrôtovým diaľkovým ovládaním, pripája sa k sieti. Zmierňuje zápaly, bolesti a opuchy.22 000 rub.
6Masáž na krk „Náhrdelník zdravia“ KL 5830Zariadenie je ľahké a ľahké a presne opakuje anatómiu krku. Vybavený magnetickou páskou, napájaný z batérií. K dispozícii je úprava intenzity.3 190 rub.
7Elektronický impulz jednotky Healthmate Forever TENSImpulzný prístroj. Má 8 aplikátorov. Diaľkové ovládanie má veľké tlačidlá a podsvietenie. Napájanie z batérií. V predvolenom nastavení je trvanie jednej relácie 90 minút. Neodporúča sa pacientom s kardiostimulátorom.3920 rub.

Pred nákupom a začatím používania vybraného masážneho prístroja na osteochondrózu by ste sa mali poradiť so svojím lekárom a pozorne si prečítajte pokyny. Zariadenie môže mať obmedzenia na používanie..

Kontraindikácie a bezpečnostné opatrenia

Elektrickú masáž je potrebné odmietnuť v týchto prípadoch:

 • obdobie exacerbácie bolesti;
 • srdcové ochorenie, zavedený kardiostimulátor;
 • poškodenie kože v ošetrovanej oblasti;
 • mentálne poruchy;
 • miechová kýla;
 • pretrvávajúce zvýšenie krvného tlaku, nedávna mozgová príhoda;
 • bdelosť o rakovine.

Vyššie uvedený zoznam kontraindikácií nie je ani zďaleka úplný, lekár by preto mal urobiť záver o vhodnosti použitia masážneho prístroja na osteochondrózu..

Pri používaní elektrických spotrebičov nezabudnite na elektrické bezpečnostné opatrenia: nevykonávajte procedúry v sprche a vo vlhkej miestnosti, nezapájajte prístroj holým alebo poškodeným káblom.

záver

Dopad dokonca aj tých najdrahších a najlepších masáží sa nedá porovnávať s ručnou masážou z osteochondrózy. Špeciálne zariadenia však môžu byť dobrým doplnkom liečby drogami, cvičením a fyzioterapiou. Pri kombinovaní rôznych techník je disk zahusťovaný vlastnou fixáciou: zápal a nepohodlie zmiznú, obnoví sa pohyblivosť a pacient sa cíti zdravo.

Najlepšie masérky tela: aká je ich účinnosť

Dnes ovos nemusí byť návštevníkom masážnej miestnosti, za procedúru zaplatiť veľa peňazí za každé sedenie. Stačí si vybrať kvalitný masážny prístroj, použiť ho na určený účel doma. Výhody masáže krku a chrbta na zmiernenie napätia svalov a bolesti chrbtice sú obrovské. Výrobcovia ponúkajú rôzne modely v cene a kvalite. Zvážte 10 najlepších. Tipy na výber.

Aké sú výhody?

Mnoho vodičov, administratívnych pracovníkov a športovcov vie: aké nepohodlie môže spôsobiť bolesť, bolesť v krku, chrbte, ramene. Je vždy nepríjemné, ak sa chrbát znecitliví a rozptyľuje svalové výrony po intenzívnom tréningu.

 • majú terapeutický, relaxačný, relaxačný účinok v dôsledku vibrácií, brnenia, klepania na telo;
 • zmierniť bolesť, nepohodlie v oblasti krčka a ramena;
 • upokojiť nervový systém;
 • zlepšiť krvný obeh;
 • sprísniť problémové oblasti;
 • aby bol človek odpočinutejší, zdravší a obnovený.

Je dokázané, že prístroje majú priaznivý vplyv na celé telo a zvyšujú elasticitu pokožky, čo je dôležité pre ženy s relaxáciou a chudnutím..

odrody

Masážne zariadenia (ručné, elektrické) na domáce použitie sa líšia v dizajne, výkone, druhoch dýz, funkčnosti, metódach expozície.

Mechanický

Jednoduché a cenovo dostupné spotrebiče. Materiál výroby: kameň, silikón, plast, drevo.

 1. Valček na anticelulitídnu masáž, štúdium zadku, krku a chrbta.
 2. Široká pásková páska na zlepšenie krvného obehu, uvoľnenie svalového napätia v chrbte.
 3. Aplikátory - látka s hrotmi alebo ihlami. Má reflexný účinok na pokožku, začína regenerovať bunky, normalizuje krvný obeh, zmierňuje bolesť, zvyšuje celkový tón.

elektrický

Možnosti pre masérky s batériou alebo zo siete: vesta, vankúšové kreslo, opasok, golier.

Líšia sa medzi sebou podľa sily nárazu, počtu režimov regulácie a dýz na ovplyvňovanie problémových oblastí tela:

 1. Zábaly. Výrobný materiál - pevná vetraná látka, koženka. Funkčnosť - vstavané masážne režimy, diaľkové ovládanie. Je vhodné používať tieto modely v polohe na sedenie (v kancelárii, v aute) na ovplyvnenie krku a chrbta. Napríklad valčekový zábal okamžite plní 3 funkcie: relaxáciu, zmiernenie únavy, zlepšenie celkového zdravotného stavu.
 2. Vankúš - jednoduchý a ľahko použiteľný masér. Stačí sa zapojiť do siete a dať pod hlavu, akonáhle začne úľava od bolesti hlavy, znecitlivenie svalov s cervikálnou osteochondrózou. Vankúše sú vybavené špeciálnym držiakom, vďaka ktorému je možné vykonávať postupy v akejkoľvek výške stoličky alebo stoličky na spracovanie chrbtovej krčnej goliera. Vstavané rotačné valce fungujú na princípe masážneho pláště. Drahé modely sú vybavené infračerveným ohrevom, ktorý zvyšuje účinok..
 3. Šatka goliera so vstavaným vibračným prvkom na miesenie svalov v prípade bolestivej osteochondrózy, ošetrenie dolnej časti chrbta, zadku, nôh, krčka a goliera. Balenie obsahuje ovládací panel na reguláciu sily vibrácií.
 4. Stolička je drahšia zariadenia, ale vybavená mnohými funkciami, ktoré vám umožňujú vykonávať rôzne druhy masáží: zahrievanie, zahrievanie, údery, vibrácie, technika Shiatsu s účinkom pritláčania prstov na jednotlivé body chrbta. Ďalšie funkcie: skenovanie tela, zmena výšky opierky na nohy a uhla operadla pre pohodlie osoby pri zohľadnení fyziologických charakteristík tela.

Masér pre krčný golier: princíp činnosti

Sú to konštrukcie vyrobené z pevných prvkov (plast, keramika, drevo, kov), ktoré majú dráždivý účinok na pokožku na nervové zakončenie pri valcovaní a pritláčajú hornú vrstvu svalov..

Pohodlné, kompaktné masérky počas operácie na ošetrenie chrbta a krku:

 • zlepšiť odtok žilovej krvi;
 • zmierniť opuch;
 • zvýšiť prísun živín a kyslíka do tkanív, odolnosť svalov voči fyzickej námahe;
 • zvýšiť krvný obeh

Niektoré modely sú vybavené vyhrievaním s pôsobením tepla na pokožku, čo iba zvyšuje masážny účinok, stimuluje malé nervové zakončenie, zmierňuje bolesť a kŕče a uvoľňuje svaly..

Kvalitný masážny prístroj pre krčný golier rýchlo zmierňuje bolesť, svalové napätie, chronickú únavu. Odborníci odporúčajú používať ho na liečbu a prevenciu chorôb pohybového aparátu. Krk je však citlivou oblasťou s priechodom veľkého počtu ciev, nervových zakončení. Sila zariadenia na krk by nemala byť vysoká.

Špičkoví výrobcovia spoľahlivých zariadení

Spotrebitelia radšej dôverujú značke a je to správne! Takéto modely sú zaručené spoľahlivé, kvalitné s dlhou životnosťou:

 1. Beurer - dcérska spoločnosť Nemecko-Uhorsko.
 2. Bradex. Krajina pôvodu - Izrael.
 3. Lemes, Xiaomi, Gess od čínskych dodávateľov.
 4. Richter je maďarská farmaceutická spoločnosť vyrábajúca rôzne zdravotnícke pomôcky.
 5. Medisana je nemecká značka, ktorá svoje výrobky testuje.

Najlepšie najlepšie masérky

Na vlastnú masáž s neuralgiou, osteochondrózou výrobcovia ponúkajú mnoho zariadení, ktoré sa líšia cenou, kvalitou.

Hodnotenie bolo zostavené pre rok 2019, podľa ktorého budeme posudzovať 12 najlepších modelov pre domácu samomasáž bez účasti outsidera, ktorí získali uznanie od odborníkov a kupujúcich:

 1. Masážny vankúš Car & Home CHM-8028 je vynikajúce zariadenie na masáž bedrovej časti v aute doma. Balenie obsahuje niekoľko režimov na vykonávanie rôznych funkcií, infračervené vykurovanie, tlačidlo na zmenu smeru otáčania prvkov. Model zlepšuje krvný obeh, zmierňuje bolesti hlavy, únavu svalov a napätie svalov, stimuluje rozpúšťanie vápnika v kĺboch, lieči artritídu.
 2. Timbay „3224“. Ručná, drevená, univerzálna masáž krku. Použitie v kúpeli je účelné na účely preventívnej relaxácie..
 3. Casada „Neck Massager 2“ je ich ekologická koža s prepracovaným zariadením na vypracovanie krku, ramien a iných častí tela. Vďaka masážnym valcom môžete meniť smer. Jeden z remienkov je vybavený ovládacím panelom. Masážne sedenie pomáha zlepšovať spánok, uvoľnenie svalov, zmierňovať únavu a stagnáciu v krku s osteochondrózou.
 4. BRADEX „Yin-Yang“ - manuálny model kombinovaného typu s tryskami na vypracovanie krku, lýtok na nohách, chrbta. Vybavený 2 režimami: akupresúra, vibrácie. Na 1-2 sedenia zmierňuje bolesť a stuhnutosť. Napájací kábel je dlhý, takže sa môžete dostať do ktorejkoľvek časti tela.
 5. Omron „E4“. Masér je odporúčaný pre športovcov so zabezpečením vnútorných, vonkajších, bodových, rozsiahlych účinkov na chrbát a telo. Vybavený veľkou obrazovkou, ovládacím panelom, 10 programami na výber optimálneho typu efektu pokožky: lisovanie, miesenie, trenie, ťahy na zlepšenie krvného obehu, zmiernenie únavy a bolesti svalov..
 6. Yamaguchi „YA-6000 Axiom“. Multifunkčné, vysoko efektívne zariadenie na simultánne štúdium akýchkoľvek častí tela (krk, chrbát, končeky prstov). Vhodný na použitie v kancelárii, doma, pri vykonávaní rôznych masážnych techník, najmä pri shiatsu. Príslušenstvo - kúrenie, ovládací panel, pohyblivý stojan.
 7. Gezatone „AMG 388“ - ekologická koža s niekoľkými vstavanými režimami: poklepávanie, odieranie, lisovanie. Model je možné umiestniť na domáci nábytok alebo kreslo v aute na štúdium bokov, krku, chrbta, zadku, dolnej časti chrbta pri liečbe osteochondrózy. Dostatočné zariadenie: časovač, svetelná signalizácia, ochrana pred prehriatím.
 8. Gezatone AMG 388 je odolný a lacný masér, vybavený prehriatym, ergonomickým dizajnom. Je vhodné ísť na cestu, pretože kompaktný a účinne ovplyvňuje všetky časti tela.
 9. HoMedics NMS-250-EU je obojok pre techniku ​​shiatsu. Vybavené 2 pohyblivými valcami s nárazom typu kĺbov maséra. Funguje dobre na svaloch krku a ramien, na golierovej zóne.
 10. Medisana NM 860 - golier na zahriatie zadnej časti krku, krku s osteochondrózou krčka maternice. V arzenáli: 4 pohyblivé valce, infračervené vykurovanie. Aj keď podľa niektorých používateľov tento model nie je veľmi vhodný, pretože musíte namáhať telo a ramená, aby ste uvoľnili alebo zvýšili intenzitu lisovania, zmenu rýchlosti pomocou ovládacieho panela.
 11. Medisana ITM je elektrický vibrátor s relaxačným účinkom. Vhodný na držanie prstov, akupresúru, vibračnú masáž. Je vybavené infračerveným ohrevom, ktorý je dôležitý pre zahrievanie napätých svalov, obnovu oblastí po zranení a prevenciu chorôb pohybového aparátu. Táto vec je podľa recenzií používateľov skvelá. Ale je ťažké ho používať doma. Prístroj je ťažký, zle kĺza po pokožke. Trysky neustále prichádzajú.
 12. Meditech KM-850 - infračervený masér s pevnou a všestrannou tryskou. Je vhodný na hlbokú masáž, na zahrievanie svalového tkaniva, na zvýšenie krvného obehu, na zahriatie svalov s návratom k tónom alebo na zotavenie z úrazu. Mínus - trochu funkčnosti. Infračervené zahrievanie je na rozdiel od iných golierov oveľa slabšie, svaly jemne miesi.

Každý masér má kontraindikácie. Pred nákupom by ste sa mali poradiť so svojím lekárom a zistiť presnú diagnózu..

Ako si vybrať masér

Pri výbere je potrebné sa spoľahnúť na:

 • preferencie;
 • požadované výsledky pre kŕčové žily, celulitídu, bolesť chrbta, stuhnutosť svalov;
 • rozsah, čo presne by malo zariadenie masírovať: krk, chrbát, ruky, nohy;
 • kontraindikácie, aby masér namiesto benefitu nepoškodil telo a telo;
 • výkon, kvalita, bezpečnosť, záručná doba, cenový segment;
 • stupeň pravidelnosti použitia, pretože v prípade porušenia cyklu postupov je ťažko možné dosiahnuť hmatateľný účinok.

Ak chcete študovať svaly golierovej zóny, je potrebné zvážiť typ zariadenia. Takže, predbežne zložiť testy, podstúpiť vyšetrenie, poraďte sa s lekárom.

Zariadenie by malo zodpovedať individuálnym údajom osoby, malo by byť dosť výkonné, multifunkčné a vhodné na používanie. Je lepšie nájsť strednú zem. Napríklad pri masáži golierovej časti pri osteochondróze a reumatizme je vynikajúcou voľbou špeciálny vankúšik s obojkami alebo valčeky okolo krku, sedadlo v aute.

Možné kontraindikácie

Použitie maséra na krk a chrbát je neoceniteľné, pretože dnes každá tretia osoba trpí medzistavcovou prietržou, osteochondrózou, bolesťou chrbta, výronmi. Masáž je nevyhnutná pre tých, ktorí športujú, sledujú svoje zdravie, často zažívajú obrovský tlak na chrbát..

Masážne prístroje sú populárne zariadenia, ktoré sa ľahko používajú doma. Napriek množstvu pozitívnych účinkov kontraindikácií však existujú:

 • patologické poruchy chrbtice (vysídlenie stavcov, prietrž);
 • dislokácia, zlomenina;
 • choroby kardiovaskulárneho, dýchacieho systému;
 • zhoršená funkcia obličiek;
 • zlyhanie pečene;
 • chrípka, akútne vírusové infekcie dýchacích ciest so zvýšenou teplotou chrbtice, tela;
 • onkológia;
 • nervové poruchy (psychóza, neuróza, epilepsia).

Pred zakúpením maséra by ste sa mali poradiť s odborníkom, aby nedošlo k poškodeniu tela. Počas relácií berte do úvahy lekárske odporúčania. Najnebezpečnejšou vecou je nákup masérskych výrobkov prostredníctvom internetového obchodu bez toho, aby ste priamo videli ich vlastnosti. Môžete si kúpiť falošný od bezohľadných dodávateľov.

Terapeutická masáž pri osteochondróze krčnej, hrudnej a bedrovej chrbtice

Obsah článku:

Pri osteochondróze je terapeutická masáž jednou z najúčinnejších metód liečby. Pomôže zmierniť alebo odstrániť bolesť a niektoré ďalšie príznaky špecifické pre toto ochorenie. Pri správnom a správnom priebehu relácie má pacient tieto pozitívne účinky:

 • zníženie bolesti a svalového kŕče;
 • zníženie opuchu;
 • posilnenie a zvýšenie svalového tonusu;
 • normalizácia prísunu krvi vo všetkých častiach chrbtice;
 • odobratie kyseliny mliečnej, ktorá sa hromadí vo svaloch;
 • zbaviť sa závratov;
 • obnovenie normálnej pohyblivosti chrbtice.

Pravidelne by sa mali vykonávať masáže na osteochondrózu bedrovej, hrudnej a krčnej chrbtice. Pomôže to predchádzať opätovnému výskytu choroby a ďalšej degenerácii tkaniva..

Súbežne s liečebnou masážou na osteochondrózu by sa mal užívať predpísaný liek, musia sa vykonávať fyzioterapeutické postupy, vhodné techniky zlepšujúce zdravie a vykonávať terapeutické cvičenia. Frekvenciu priebehu masáže môže predpísať lekár len po absolvovaní kompletného vyšetrenia, stanovení diagnózy a odstránení prípadných kontraindikácií postupu..

Nemôžete liečiť túto chorobu sami.

Liečebná masáž na osteochondrózu bedrovej chrbtice

Osteochondróza bedrovej chrbtice je jedným z najbežnejších typov tohto ochorenia. Je charakterizovaná degeneratívnymi léziami stavcov, väzov a medzistavcových platničiek. Výskyt choroby sa dá ľahko vysvetliť tlakom telesnej hmoty na stavce, najmä pri zdvíhaní závaží, pri svahoch..

Tuhosť v bedrovej chrbtici, ktorá sa vyskytuje počas vývoja patologického procesu, môže byť oslabená, ak použijete techniky terapeutickej masáže, ktoré pomáhajú obnoviť funkčnosť chrbtice a zvyšujú jej pružnosť..

Indikácia pre vymenovanie masážneho kurzu je príznak bolesti s lokalizáciou v ktorejkoľvek oblasti chrbtice vrátane dolnej časti chrbta..

Funkcie masáže

Masáž sa môže uskutočniť iba v štádiu remisie osteochondrózy. V akútnom období exacerbácie sa masáž nevykonáva z dôvodu možného zhoršenia stavu pacienta. Aby sa dosiahla správna účinnosť, postup by sa mal vykonávať v súlade s určitými pravidlami:

 • 1 relácia by nemala trvať dlhšie ako 20 minút;
 • na liečenie osteochondrózy je potrebných asi 10 až 15 postupov;
 • pri postupe musí byť pacient položený na tvrdý povrch;
 • ak dôjde k jednostrannej osteochondróze, masíruje sa najskôr zdravá strana chrbta;
 • počas masáže je exponované iba svalové tkanivo, na chrbtici by sa nemalo vykonávať žiadne pôsobenie;
 • aby ste dosiahli maximálny výsledok, masírujte sa postupne dozadu, masírujú sa boky, krížová kosť a zadok;
 • prvých pár masážnych sedení vyžaduje od majstra osobitnú starostlivosť, pretože môžu vyvolať bolesť;
 • masáž v bedrovej oblasti sa vykonáva iba vo vzostupnom poradí;
 • postup sa vykonáva najskôr 1,5 až 2 hodiny po poslednom jedle;
 • na konci masáže musí pacient odpočívať po dobu 20 minút, po ktorom si môžete dať teplú sprchu.

Technika terapeutickej masáže bedrovej chrbtice

Pri liečbe lumbosakrálnej osteochondrózy sa môže vykonať masáž pomocou hardvérovej metódy a manuálu. Podľa svedectva lekára sa často vyberá kombinovaná metóda. Masáž pomôže zmierniť napätie nervových zakončení a bolestivosť tejto zóny, zlepšiť výživu tkanív, zmierniť príznaky stavovej kýly a relaxovať človeka.

Doma je ťažké postupovať správne, aj keď je na videu lekcia.

Možné sú nasledujúce typy masáží:

 • masáž pomocou medu (možnosť medu);
 • klasická verzia;
 • akupresúra dolnej časti chrbta;
 • Thajská masáž (presne podľa indikácie);
 • použitie masážnych plechoviek (vákuový účinok masáží plechoviek).

Klasická masáž nevyhnutne začína ľahkým hladením bedrovej oblasti dlaňami alebo končekmi prstov. V ďalšom štádiu sa uskutoční mletie podporujúce krvný obeh, zahrievanie svalov a zlepšenie metabolizmu v tkanivách. Trenie sa vykonáva špirálovito alebo priečne pomocou jedného alebo niekoľkých prstov, dlane alebo ruky. Na zmiernenie bolesti je potrebné monitorovať úsilie vynaložené počas masáže..

Ďalej sa uskutoční miesenie, ktorého účelom je zlepšiť pružnosť stavcových väzov a zvýšiť krvný obeh v bedrovej oblasti. Hnetenie sa vykonáva palcom a ukazovákom alebo dlaňou. Hnetenie sa vykonáva pomocou techník, ako sú zdvíhanie, stláčanie, ťahanie a spriadanie svalov.

V ďalšej fáze pán prijíma vibrácie všetkými prstami, rukami alebo rebrami dlane.

Na tento účel môžete použiť aj hardvérové ​​metódy, ktoré môžu pôsobiť s rôznou amplitúdou, rýchlosťou a frekvenciou. Silné vibrácie znížia svalový tonus a naopak slabé. Akákoľvek vibrácia znižuje bolesti, aktivuje krvný obeh a urýchľuje regeneračné procesy vo svaloch a väzoch.

Masážne sedenie vždy končí ťahmi, čo je miesto, kde sa začalo - to vám umožní určiť svalový tonus a pohyblivosť tkaniva bedrovej oblasti pre prípadnú úpravu ďalšej expozície..

Terapeutická masáž pri osteochondróze hrudnej oblasti

Pri liečbe hrudnej osteochondrózy sa používa klasická a akupresúra. Hlavnou podmienkou pre masážneho terapeuta je reflexný účinok na bolesť v tele, lokalizovaný v oblasti hrudníka alebo krčka maternice. Podobný účinok sa dosiahne ošetrením zdravých častí tela: hornej časti chrbta, ramien, ramien atď..

Pri masáži hrudnej oblasti sa osobitná pozornosť venuje rozvoju svalových vlákien. U starších pacientov sa použitie mletia a vplyv na odstredivé procesy považuje za optimálne..

Dopad na telo by nemal viesť k zvýšeniu svalového tonusu: koniec koncov, svalové vlákna sa môžu výrazne znížiť v prípade energického, tvrdého sedenia, ktoré vyvoláva zvýšenie bolesti u pacienta..

Technika vykonávania

Pretože hrudná osteochondróza sa často šíri do krku, zvyčajne sa lieči aj golierová zóna..

Prvých pár stretnutí by malo byť jemné.

Masáž začína hladením, po ktorej nasleduje stlačenie a hnetenie chrbta. Príjem sa vykonáva bez námahy, zvyčajne trikrát alebo štyrikrát. Osobitný dôraz sa kladie na hornú časť chrbta, oblasť lopatiek, najmä ak je skolióza. V tejto časti je hladenie vykonávané od dolného rohu lopatky smerom k krku (striedavo na oboch stranách)..

Potom sa vykonáva masáž ramien:

 • hladenie - až 8-krát;
 • stláčanie - 5 krát;
 • miesenie - až trikrát.

Masáž pokračuje, keď pacient leží na bruchu. Najprv musíte trochu masírovať krk a jemne hladiť jeho pohyby smerom dole v oblasti hrudníka.

V hornej časti chrbta prstami sa na každej strane vykonáva 4 až 5 stlačení, potom sa hladí ramenný pás, horná časť hrudníka a stlačí sa horná časť ramien (lichobežníkové svaly)..

Potom pokračujú v hladení krku a potom zopakujú masáž svalov v hrudníku v nasledujúcom poradí:

 • hladí
 • stláčanie;
 • hnetenie;
 • chvenie svetla;
 • hladí.
Fáza končí hladením.

Po odstránení syndrómu bolesti je počet techník hladenia znížený a techniky stláčania, hnetenia a trenia sa zvyšujú. V posledných reláciách sa trenie stáva hlavnou technikou.

Potom znova prejdite do oblasti krčka maternice. Nasleduje trenie chrbtice. Vyrába sa z týlnej kosti až do hrudnej oblasti, bližšie k stavcom. Potom nasleduje niekoľko úderov, potom 3-4 krát sa dobre stláčajú.

Terapeutická masáž pri osteochondróze krčnej chrbtice

Relácia sa koná v sede. Ak je táto poloha pre pacienta nepohodlná, môžete ho položiť na brucho. Terapeutická masáž sa vykonáva podľa nasledujúceho algoritmu:

Hladiť. V tejto fáze je potrebné zahriať pokožku a svaly. Prvé údery sa vykonávajú celou dlaňou, potom iba okrajom.

Stláčanie. Chiropraktik sa postupne posúva k hlave a vytvára silné a pomalé kompresie kože. Rebrá dlaní sú nasadené cez krk. V tejto oblasti sú ruky rozložené po oboch stranách..

Z chrbta sa pohyby pohybujú do oblasti krku a goliera.

Po rozotrení. V tejto fáze sa svaly pripravujú na hlbší efekt. Pohyb prstov k sebe od zadnej časti hlavy, po chrbtici a po jej boku. Okraje dlaní trú golierovú zónu.

Miesenie. Táto fáza masáže vyžaduje vysokú profesionalitu a dlhé vystavenie. Ruky musia byť zložené vo forme klieští, ktoré sa dajú zovrieť do svalu. Je zakázané príliš stlačiť a ohnúť pokožku.

Vibrácia je posledným účinkom masáže. Spúšťajte dlane a rebrá dlaní rýchlym tempom.

Prehľad mechanických a elektrických masážnych prístrojov na krk a plecia pri osteochondróze. Hodnotenie najlepších modelov

Na liečbu osteochondrózy sa nepoužívajú iba tradičné metódy vo forme liekov, kúrenia, gymnastiky atď., Ale aj také inovatívne metódy, ako sú masérky..

Napriek relatívnej bezpečnosti používania týchto zariadení sa môžu používať iba po súhlase lekára, aby sa nezhoršili príznaky a štádium patológie..

Vymenovanie masáže na ochorenie

Maséry na cervikálnu osteochondrózu sa používajú na dosiahnutie mnohých cieľov, ale najdôležitejšie z nich sú zlepšenie krvného obehu a zníženie svalového tonusu..

Vo všeobecnosti sa masáž môže uskutočňovať dvoma spôsobmi - ručne alebo pomocou špeciálneho vybavenia.

Ak však v blízkosti nie je žiadny profesionálny masážny terapeut alebo dokonca iba osoba, ktorá by mohla rukami stimulovať svalové vlákna, je docela ťažké urobiť samomasírovanie krčka maternice a takéto udalosti nie je vždy možné dosiahnuť želaný účinok. Preto mnohí radšej používajú automatizované zariadenia.

Aké výhody prináša elektrický masér??

Masážne prístroje na krk majú terapeutický účinok, iba ak ich pacient používa v komplexnej terapii, to znamená, že užíva lieky, podrobuje sa fyzioterapii a vykonáva cvičenia povolené lekárom..

Elektrický masér môže priniesť nasledujúce výhody:

 • zmierniť mierne až stredne závažné ochorenie pacienta;
 • normalizovať metabolické procesy;
 • zastaviť bolesť a kŕče;
 • aktivovať neuroreflexné procesy;
 • stanoviť lymfatickú a hemodynamiku.

Metódy vystavenia

Každý organizmus reaguje na masáž krčnej chrbtice inak, a to sa musí vziať do úvahy pri výbere masážneho prístroja, pretože pri osteochondróze môže byť potrebné dosiahnuť jeden alebo iný účinok. Napríklad trenie problémovej oblasti alebo hladenie znižuje nervové reakcie a významné vibrácie a facky excitujú nervové vlákna..

Toto sú hlavné faktory, ktoré vedú k rôznym pozitívnym zmenám:

 1. Mechanické - v tomto prípade ide o pohyb obehovej, lymfatickej a intersticiálnej tekutiny. To vedie k eliminácii stagnujúcich procesov, zlepšuje krvný obeh, urýchľuje metabolizmus živín.
 2. Neuro-reflex - pomocou masážnych prístrojov môžete pôsobiť na nervové receptory, aby lepšie prenášali impulzy do miechy, čo urýchľuje metabolizmus. Okrem toho sa časť nervových impulzov odosiela do mozgu, zatiaľ čo bolesť sa znižuje.
 3. Humorálna masáž s osteochondrózou stimuluje vysoko aktívne látky, ktoré bez nej sú vo viazanom stave. V koži je tiež simulácia žírnych buniek, ktoré sú zodpovedné za tvorbu imunitných látok.

Indikácie a kontraindikácie

Používajte masérky vhodné pre:

 • bolesť krčnej chrbtice;
 • stuhnuté svaly
 • mierne zakrivenie chrbtice;
 • sedavý a prevažne sedavý životný štýl;
 • cervikálna osteochondróza miernej až strednej závažnosti;
 • vaskulárne patológie v krku;
 • obnoviť svalový tonus po dlhšom odpočinku v posteli.

Kontraindikácie pre použitie maséra:

 • onkológia;
 • akútna fáza osteochondrózy;
 • prechladnutie
 • chronické patológie kardiovaskulárneho a dýchacieho systému;
 • herniované disky;
 • poškodenie kože v mieste aplikácie maséra;
 • dislokácie a subluxácie krčnej chrbtice;
 • pooperačné obdobie.

Prehľad odrôd

Dnes je na trhu uvedený veľký počet rôznych masážnych prístrojov na krk a chrbticu. Je ťažké ich pochopiť bez pomoci odborníka, preto nižšie uvádzame všeobecné informácie o odrodách týchto zariadení, pravidlá výberu, pokyny na použitie a bezpečnostné opatrenia..

Celkovo existujú tri typy masáží:

  Zohrievanie - tento masér je vysoko efektívny. Prístroj pôsobí tak, že vysiela svaly, ktoré dráždia svaly. nakoniec:

 • stres sa zmierňuje;
 • únavové prejavy;
 • metabolizmus sa zrýchľuje;
 • stav nervového systému je normalizovaný.

Toto zariadenie je určené pre pacientov, u ktorých je diagnostikovaná počiatočná fáza osteochondrózy (viac informácií o funkciách a metódach diagnostiky nájdete tu). Používajte ho dlhšie ako 20 minút denne. Masáž Kuznecov je vankúš s hrotmi z kovu alebo plastu, ktoré nepoškodzujú pokožku. Toto zariadenie ovplyvňuje určité body, ktoré sú zodpovedné za biologické procesy. Masážny prístroj môže:

 • zbaviť pacienta bolesti;
 • obnoviť spánok;
 • zmierniť stres;
 • zlepšiť metabolizmus buniek.
 • Masér pre relaxáciu - Relax je masér nielen pre liečbu cervikálnej osteochondrózy, ale aj pre relaxáciu celého tela.
 • Masážny prístroj na krk a plecia - masér na masírovanie krku a ramien - toto je univerzálne zariadenie, ktoré pomáha:

  • zlepšiť krvný obeh;
  • normalizácia imunitného systému;
  • správne rozloženie záťaže medzi svaly.
 • K dispozícii je tiež motýľ - je pripevnený priamo na krku a má relaxačný účinok.
 • Pokiaľ ide o elektrické masérky, sú zastúpené nasledujúcimi typmi modelov:

  • Infračervené modely - vystavenie infračervenému žiareniu. Procedúra sa vykonáva krúživými pohybmi až do začervenania kože.
  • Elektrický masér - pôsobí na svaly vibráciou.
  • Nabíjateľný - určený pre tých, ktorí sú často na cestách alebo mimo domu - nabíjanie stačí na niekoľko sedení.

  Pracovné možnosti

  Na výber režimu musia byť na elektrickom maséri k dispozícii nasledujúce možnosti:

   Sila tlaku - intenzita tlaku vám umožňuje:

  • povrchu;
  • prostredný;
  • hlboká masáž.
 • Intenzita - režim masáže môže byť:

  • pre relaxáciu zvoľte pomalé tempo;
  • na zastavenie kŕčov - stredne alebo rýchlo.
 • Masážny čas - táto možnosť ovplyvňuje stav nervového systému:

  • krátke sedenie - vzrušujúce;
  • dlho upokojuje a zmierňuje stres.
 • Ako zvoliť správne zariadenie?

  Pri nákupe venujte pozornosť:

  • kompletná sada a funkčnosť;
  • moc;
  • prítomnosť batérie (ak je to potrebné).

  Pri výbere manuálneho modelu by ste mali mať na pamäti, že nie všetci maséri vám umožňujú dosiahnuť určité oblasti, a ak si vyberiete nesprávny, budete sa musieť vyhnúť. Pre bolesť v golieri by ste si mali zvoliť zariadenie, ktoré bude vhodné používať pre celú hruď.

  Všeobecný návod na použitie

  Každý masér má samozrejme svoje vlastné pokyny na použitie, ale ak sú zhrnuté, môžeme povedať nasledujúce:

  1. Sila tlaku by mala byť vždy kontrolovaná, iba lekár môže správne zvoliť silu nárazu: ľahký, stredný alebo hlboký.
  2. Postup by sa mal vykonávať každý deň, pokiaľ možno súčasne, jasne po odporúčanom časovom období postupu.
  3. Ak sa u vás vyskytne nepríjemný pocit, obráťte sa na lekára..

  Preventívne opatrenia

  Z bezpečnostných dôvodov musíte dodržiavať nasledujúce pravidlá:

  • lymfatické uzliny sa neodporúčajú ovplyvňovať;
  • Nevykonávajte masáž na hypertenziu, horúčku a niektoré chronické choroby;
  • v prípade bolesti hlavy, závratov a iných ochorení je potrebné postup zastaviť a vyhľadať lekára;
  • po konzultácii s lekárom musíte dostať masáž.

  Správna technika

  Masáž sa vykonáva v súlade s nasledujúcimi pravidlami:

  1. masáž sa vykonáva zhora nadol;
  2. štúdia krčnej chrbtice zahŕňa oblasť od pokožky hlavy po lopatky lopatky;
  3. pri masáži je lepšie sedieť;
  4. trvanie postupu nie je dlhšie ako 20 minút denne;
  5. musíte každý deň viesť masáže;
  6. sčervenanie kože - signál normalizácie krvného obehu a ukončenie procedúry;
  7. ak sa objavia hematómy a modriny, odporúča sa vymeniť dýzu.

  Frekvencia používania

  Denne nie viac ako 20 minút. Je vhodné diskutovať s lekárom.

  10 najlepších pre krk a plecia

  Je vhodné vopred vedieť, ktoré zariadenie je pre váš konkrétny prípad vhodné. Prečítajte si nasledujúce informácie.

  Ručné

  Dolphin AMG 6093 Gezatone

  Dolphin AMG 6093 Gezatone - infračervené otepľovacie vibračné masáže. Má sadu 3 dýz:

  • bod;
  • ihly;
  • telesná dýza.

  Sieťový výkon 220 V. Cena rubľov rublov 1990.

  Beurer MG80

  Beurer MG80 - masážny šok, 2 masážne trysky, cena 5 000 rubľov.

  Casada Tappymed 3

  Casada Tappymed 3 - manuálny masážny tlmič. Stredová časť prístroja je vyrobená z nefritu, ktorý zaisťuje šetrné otepľovanie pri masáži. Cena - 6000 rubľov.

  Ponúkame vám možnosť pozrieť si video o masáži Casada Tappymed 3:

  valček

  Medisana NM 860

  Medisana NM 860 je masážny obojok napájaný z batérie so 4 masážnymi hlavami, ktoré poskytujú komplexný tréning svalov a kĺbov. Cena - 4200 kormidiel.

  Ponúkame vám možnosť pozrieť si video o masáži Medisana NM 860:

  Kragen (GESS-012) Gess

  Kragen (GESS-012) Gess - 2 masážne hlavy so 4 valčekovými prvkami, ktoré poskytujú intenzívnu masáž hnetením. Má váhové činidlá, vďaka ktorým je pevnejšie pripevnený k masážnej oblasti. Cena - od 6000 rubľov.

  Ponúkame vám možnosť pozrieť si video o masáži Kragen (GESS-012) Gess:

  Masáž krku Casada 2

  Casada Neck Massager 2 - má funkcie zohrievania a vibrácií, dosť ťažké - 1,5 kg, ale poskytuje kvalitnú masáž, v nich sú slučky na navlečenie rúk, aby sa ďalej zvyšovalo zaťaženie. Cena - od 7500 rubľov.

  Ponúkame vám možnosť pozrieť si video o Casada Neck Massager 2:

  YAMAGUCHI AXIOM NECK

  YAMAGUCHI AXIOM NECK - beží na batérie, vytvára elektromagnetické pole a infračervené vykurovanie. Kvalitné masáže poskytujú 4 masážne valčeky. Cena - 15 000 rubľov.

  Ponúkame vám možnosť pozrieť si video o masáži YAMAGUCHI AXIOM NECK:

  bicie

  Zdravý chrbát New Bradex

  Zdravý chrbát Nový Bradex - poskytuje rovnomerné vibrácie a zahrievanie masážnej oblasti. Má 12 prevádzkových režimov a 9 úrovní tlaku. Cena - od 1500 rubľov.

  Krčné masážne šály

  Krčné masážne šály sú ľahko použiteľné zariadenie s 2 režimami - automatické a manuálne. 9 rýchlostí a 38 nastavení na naprogramovanie optimálnej intenzity masáže. Cena - od 2000 rubľov.

  Odporúčame vám pozrieť si video o masáži šál na krčné svaly:

  Rumba Us Medica

  Rumba Us Medica - dve masážne techniky - štrajkujúci a odpočúvajúci. Zvuk pripomína rumbu, odtiaľ názov. Funguje zo siete. Cena - 8900 rubľov.

  Ponúkame vám možnosť pozrieť si video o maséri Rumba Us Medica:

  Preventívne použitie

  Masérky na krk a plecia sa môžu použiť ako prevencia osteochondrózy krčka. Pred použitím je vhodné poradiť sa s lekárom.

  Efektívnosť domácnosti

  Profesionálna masáž je samozrejme efektívna. Aj keď je doma možné ju úplne nahradiť pomocou masážnych prístrojov.

  Výhody a nevýhody

  Výhody použitia maséra:

  • terapeutický účinok;
  • schopnosť viesť masážne sedenia doma a vo vhodnom čase;
  • schopnosť vziať si so sebou masér na cestu alebo ho použiť priamo v aute;
  • cena niektorých zariadení je nižšia ako masážny kurz odborníkom;
  • možnosť využiť masér ako rodinu.
  • nedostatok odbornej kontroly zdravotného stavu pacienta;
  • prítomnosť kontraindikácií na použitie;
  • vysoká cena niektorých modelov.

  Existuje nejaký výsledok?

  Výhody použitia masážnych prístrojov na krk a chrbát sú nasledujúce:

  1. zlepšený krvný obeh;
  2. svalová relaxácia;
  3. zahrievanie tkanív;
  4. normalizácia svalov;
  5. svalový tréning;
  6. resorpcia solí;
  7. odstránenie zápalových procesov.

  Keď zariadenie nepomôže?

  Masážne prístroje nebudú schopné pomôcť iba s pokročilými štádiami cervikálnej osteochondrózy. V týchto prípadoch je potrebná komplexná terapia..

  Čo hovoria pacienti?

  Pacienti upozorňujú, že pravidelnou masážou:

  • bolesť zmizne;
  • objaví sa veselosť;
  • zdravie a nálada sa zlepšujú;
  • posilňuje sa imunita;
  • pohyblivosť spätného krku.

  Ak chcete dosiahnuť maximálny účinok maséra, odporúča sa kompetentne ísť na výber modelu, poradiť sa s lekárom, vziať do úvahy možné kontraindikácie a pravidelne viesť masážne sedenia..

  Prečítajte Si O Druhy Kýl

  Z tohto článku sa dozviete o výrastkoch v kĺboch ​​prstov: z akých dôvodov sa tieto hrbole môžu objaviť, čo môžu byť nazývané, aké ďalšie príznaky sprevádzajú ich vzhľad.
  Spinálna stenóza sa vyskytuje z rôznych dôvodov. Ale vždy sa prejavuje ako bolestivé pocity počas pohybu, striedajúce sa s krívaním, svalovou slabosťou. Liečba stenózy miechového kanála je zameraná na elimináciu faktorov, ktoré ju vyvolali, na zlepšenie pohody pacienta.
  Zníženie trenia svalov v kĺboch ​​počas pohybu zabezpečujú špeciálne synoviálne vaky alebo tekutina obsahujúca burzu. Niekedy sa zapália, čo vedie k patológii nazývanej burzitída.