loader

Hlavná

Pažerák

Čo je lepšie pre pupočnú kýlu, ako sa vkladá a ako dlho sa zakorenuje

Mriežka z pupkovej kýly je malý korzet vyrobený z hypoalergénneho materiálu. Pomocou takejto endoprotézy počas operácie je možné úplne nahradiť brušné tkanivá a vykonávať ich funkcie. Základom výroby implantátu je polypropylénová niť, ktorá je tkaná špeciálnym spôsobom.

Druhy sietí

Lekárska prax zahŕňa použitie rôznych implantátov:

 • Self-vstrebateľný. Aplikujte až po úplnom vyšetrení a schválení lekára. Je veľmi dôležité analyzovať možnosť uzdravenia a veľkosť brány prietrže. Protéza sa môže nazývať odlišne v závislosti od podmienok použitia..
 • Neabsorbovateľná sieťovina na prietrž brucha. Na výrobu takýchto zariadení sa používajú flexylén, esfil, eslan, uniflex. Zvyčajne sa materiály vyrábajú na objednávku, vopred sa vyberie spôsob tkania.

Po zavedení je chirurgická sieť na prietrž dokonale opotrebovaná, pacient nepociťuje napínanie tkaniva. Tento materiál sa úspešne vstrebáva do tela a nosí sa celý život, postupne narastá svalová hmota a znižuje sa riziko recidívy. V prípade opakovaného chirurgického zákroku inštalovaná endoprotéza nevytvára prekážky.

Indikácie a kontraindikácie

Pred zavedením sieťky z plastu do brušnej dutiny sa musí pacient podrobiť úplnému vyšetreniu. Je potrebné určiť veľkosť nádoru alebo výstupku. Pacient musí presne vysvetliť, kde je bolesť lokalizovaná a aké ďalšie nepríjemné pocity sú..

Operácia je predpísaná, iba ak fyzické cvičenie a konzervatívne metódy nemôžu korigovať prietrž. Odloženie operácie je možné iba v extrémnych prípadoch. Je tiež dôležité zvážiť kontraindikácie pri implementácii sieťového materiálu:

 • závažný priebeh chronických chorôb, ako je diabetes a tuberkulóza;
 • pacientov starších ako 70 rokov so sprievodnými patológiami kardiovaskulárneho systému;
 • problémy s dýchacím systémom;
 • zlyhanie obličiek;
 • cirhóza pečene s kŕčovými žilami;
 • vek do 20 rokov.

Endoprostetika v dospievaní je neprijateľná, pretože mladé telo často odmieta cudzie tkanivo, čím komplikuje priebeh choroby a spôsobuje sprievodnú infekciu..

Techniky inštalácie endoprotéz

Správna endoprotetika sa vykonáva otvorenou metódou alebo laparoskopiou. Predsterilizácia nástrojov a umelého korzetu. Ktorú manipuláciu má použiť chirurg, ktorý posudzuje závažnosť ochorenia, veľkosť herniového výčnelku, ako aj prítomnosť zápalového procesu a možné komplikácie.

Operácia otvoreného typu

Otvorená operácia prietrže brucha pomocou sieťky sa vykonáva s veľmi rozsiahlym vyčnievaním a veľkým rozdielom tkanív medzi ňou. Na koži sa urobí rez, pletivo sa zavedie a pripevní k vnútorným tkanivám, čím sa uzavrie hernálna brána. Upevňuje sa pomocou špeciálneho materiálu na šitie. Uzatvára aj rez na koži.

Laparoskopická metóda

Inštrumentálna metóda opravy prietrže je jednoduchšia a rýchlejšia v čase. Použitím špeciálnej trubice-trokára do veľkosti 30 cm sa v postihnutej oblasti vykoná niekoľko vpichov. Cez nich prechádza laparoskop a chirurgické nástroje. Je tu tiež nakreslená mriežka, ktorá musí byť umiestnená, a príslušenstvo, ktoré ju opraví. Výsledkom sú malé rezy s veľkosťou 1,5 až 2 cm, ktoré sa liečia rýchlejšie. Táto technika je však nedokonalá, pretože veľké množstvo oxidu uhličitého sa zavádza do brušnej dutiny pre optimálnu prácu s vnútornými výčnelkami..

Pravidlá inštalácie oka počas kýly

Operabilita brušnej prietrže je šancou na úspešné uzdravenie pacienta. Aby ste vylúčili možné komplikácie, musíte dodržiavať niektoré povinné pravidlá:

 • zavedenie oka by sa malo vykonať iba do svalových a aponeurotických tkanív;
 • kontakt chirurgickej siete s tukovým tkanivom pacienta nie je povolený;
 • viacvláknové nite na upevnenie endoprotézy sú neprijateľné;
 • neabsorbovateľný typ protézy sa nemôže použiť pri zmiešanom skrátení.

Zanedbanie a nedodržiavanie povinných lekárskych nuancií môže viesť k zdravotným problémom, ako aj k smrti v prípade otravy krvi a predčasnej pomoci..

Výhody a nevýhody hernia oka

Hlavné výhody chirurgickej siete:

 • obmedzená pohyblivosť materiálu;
 • nezasahuje do správneho krvného obehu;
 • nezasahuje do svalovej práce;
 • necítil sa;
 • je schopný rýchlo a dobre zakoreniť, rovnako ako jeho vlastná tkanina.

Táto technika však nie je bez nevýhod:

 • môže spôsobiť problémy s fungovaním iných orgánov;
 • pripevnené ako záplaty s držiakmi, ktoré je možné oddeliť;
 • príliš veľké oko je zložené;
 • možná tvorba fistuly pri operácii krvných ciev.

Pred operáciou sa nevyhnutne vykonáva sterilizácia materiálu z PVC, preto je jeho zavedenie do tela absolútne bezpečné.

Tkanivá, ktoré sú príliš zapálené alebo majú infekciu, sa musia ošetriť najskôr a až potom musia pokračovať v chirurgii umiestnenia implantátu..

Obdobie vymáhania

Typ vykonanej operácie priamo ovplyvňuje trvanie rehabilitácie a ďalšie predpovede. Pri otvorenej metóde zotavenie zvyčajne trvá dlhšie. Ihneď po operácii sa vykonáva pravidelné ošetrenie švov, obväzy sa predpisujú na 5 až 7 dní. Potom sa stehy nosí ešte jeden týždeň. V prvých šiestich mesiacoch je pacientovi zakázaná fyzická aktivita a prepravuje viac ako 5 kg, nemôžete dlho stáť.

Ak bola vykonaná laparoskopia, pacient je prepustený 3-4 dni po operácii. Liečte miesta vpichu rýchlejšie. Počas šiestich mesiacov je záťaž kontraindikovaná, človek sa však môže venovať obvyklým záležitostiam. Po 8 mesiacoch sú povolené športy vrátane behu, abs a ďalšieho rozvoja brušných svalov.

Možné komplikácie

Po operácii nie sú vylúčené niektoré dôsledky pre pacienta, jedná sa však o veľmi zriedkavý prípad..

 1. Abscesy sa vyskytujú v oblasti stehu. Antibiotiká sa predpisujú v injekciách alebo tabletách až trikrát denne. Predpíšte flemoxín, amikacín, penicilín.
 2. Existuje syndróm bolesti. V takýchto prípadoch sa nemôžete obísť bez liekov proti bolesti a protizápalových liekov: Nurofen, Ibuprofen, Diclofenac, Nimesulide.
 3. Krvácanie sa otvára. Môže byť potrebná konzervatívna liečba dicinónom alebo chirurgický zákrok..
 4. Zvracanie a celková intoxikácia tela indikujú odmietnutie endoprotézy. V tomto prípade sa sieť po odstránení kýly odstráni.

Ak budete dodržiavať všetky pravidlá opatrnosti a predchádzate všetkým druhom alergických reakcií, môžete sa vyhnúť komplikáciám po operácii..

Príčiny opätovného výskytu prietrže brucha sú mnohé. Zvyčajne k tomu dôjde v dôsledku nedodržania požiadaviek pacientom alebo v prípade lekárskej chyby. Opakovaný výčnelok je možný aj pri dlhotrvajúcom kašľaní, zápche a náchylnosti k obezite. Miera recidívy je 2-10%.

Náklady na materiál na orezávanie kýly

Cena ôk pri chirurgii hernie v lekárňach sa môže líšiť v závislosti od typu a výrobcu. Dôležitú úlohu hrá kvalita endoprotézy. V priemere sú náklady na vstrebateľné vnútorné obväzy 6-15 tisíc rubľov, neabsorbovateľné sú mierne horšie ako cena a predávajú sa za 1-3 tisíc rubľov..

Náklady na čiastočne absorbovateľné siete sú 3 - 7 tisíc rubľov a trojrozmerný materiál sa odhaduje na 8 000 rubľov..

Existuje veľa finančných prostriedkov na liečbu kýly, hlavnou vecou je výber správneho materiálu pre implantát. Musí byť absolútne bezpečná pre pacienta, pokiaľ ide o hygienu a komponenty produktu.

Vlastnosti inštalácie ôk prietrže a ich typy

Aby sa predišlo recidíve prietrže, je do pacienta všitá sieťovina, ktorá zabraňuje vypadávaniu orgánov. Tento spôsob chirurgického zákroku sa nazýva hernioplastika a považuje sa za najúčinnejší pri liečbe hernií..

Foto 1. Sieťová protéza vám umožňuje držať orgány v ich anatomických medziach. Zdroj: Flickr (maurizio battisti).

Čo je kýlová sieť

Hernálna sieť je endoprotéza vyrobená zo syntetických materiálov: najčastejšie z propylénu. Materiály nie sú toxické, nespôsobujú alergie a organizmus ich zriedka odmietne, pretože nevstúpia do chemických reakcií s tkanivami a orgánmi. Vo väčšine prípadov je pletivo nainštalované bez problémov: v procese hojenia rastie prirodzene v tkanive.

Endoprotéza nahrádza oslabený svalový väz a drží orgány v brušnej dutine, čím bráni strate. Používa sa na liečbu rôznych druhov prietrží: trieslovín, pupočníkových a brušných prietrží. Oká sa v každom prípade merajú a vyberajú jednotlivo v závislosti od štruktúry herniového vaku.

Poznámka! Ak je veľkosť veľká, pacient bude mať záhyby a ak sú malé, tkanivá sa rozptýlia a endoprotéza nebude schopná zadržiavať orgány. Zvýši sa riziko relapsu..

Hrudná sieťka je veľmi silný fixačný prostriedok, ale je tiež elastický. Táto vlastnosť robí pacienta neviditeľným: mriežka sa prispôsobuje každému jeho pohybu, ohnutiu a polohe. Je oprávnená zdvíhať závažia a cvičiť.

Výhody a nevýhody používania sietí

Výhody použitia takejto endoprotézy zahŕňajú:

 • prevencia recidívy choroby;
 • zníženie bolesti po chirurgickom zákroku, pretože pletivo neumožňuje napínanie tkanív;
 • spoľahlivé uzatvorenie brány prietrže materiálom, ktorý rýchlo prerastie spojivovým tkanivom a stáva sa súčasťou tela;
 • mriežka pacient nepociťuje a nezasahuje do každodenného života.

Okrem toho je zjavnou výhodou skrátenie doby rehabilitácie. Po 2 týždňoch sa človek vráti do normálneho života. Po 8 týždňoch mu lekári umožnia športové, ľahké typy. A po šiestich mesiacoch bude môcť pacient dovoliť akúkoľvek záťaž. V operácii bez použitia oka sa podmienky zvyšujú a na zaťaženie sa ukladajú obmedzenia.

Nevýhody zahŕňajú komplikácie, ktoré sa môžu vyskytnúť po operácii:

 • zápal, zvyčajne krátkodobý, ktorý sa objavuje ako reakcia tela na cudzie teleso;
 • výskyt adhézií a extrúzie, ak sa sieťka začne pohybovať v mäkkých tkanivách;
 • vývoj fistúl alebo infekcií, keď je protéza umiestnená do kontaminovanej rany.

Okrem toho môže dôjsť k odmietnutiu ôk a potom sa musí odstrániť.

Poznámka! V procese hojenia po operácii by pacient nemal mať silnú bolesť. Ak vznikol a nezmizol - je to prvý znak začiatku odmietnutia endoprotézy.

Klasifikácia a vlastnosti kýly

Herniové siete sa líšia v závislosti od typu kýly, pre ktorú sú určené: pre bradavkovú, pupočnú alebo brušnú herniu. Pretože v každom z týchto prípadov budú funkcie pletiva mierne odlišné, endoprotézy sa vyberú odlišne čo do veľkosti a typu..

Pre slabinovú prietrž

V prípade slabiny prietrže sa odoberie oko 6x9 cm, čo sa považuje za optimálne. V závislosti od typu operácie a individuálnych charakteristík pacienta sa však veľkosť môže mierne meniť.

Ale pre mladých ľudí sa lekári snažia zachytiť menšie siete, pretože ak sa tak nestane, veľká endoprotéza v budúcnosti v prípade potreby ovplyvní fungovanie močového mechúra. A starším pacientom, u ktorých je vyššie riziko relapsu, sa poskytujú väčšie siete na zlepšenie fixácie orgánov..

Endoprotéza by mala byť neabsorbovateľná, pretože spojivové tkanivo pri ingvinálnej prietrži najčastejšie oslabuje a nie je možné ju bez sieťky zosilňovať. Svaly budú potrebovať podporu počas celého života pacienta, takže endoprotéza je vybraná pre dobré.

Švy na upevnenie nie sú v tomto prípade potrebné.

Foto 2. Pri inštalácii inguinálnej endoprotézy nie je potrebné šitie. Zdroj: Flickr (amdalton).

S kýlou brucha

Pre tento typ choroby sú zavedené buď neabsorbovateľné siete, pretože svaly môžu byť potrebné na celý život, alebo tie, ktoré čiastočne vymiznú. O tom rozhodne lekár po stanovení diagnózy.

Veľkosť sa líši od štádia: ak je prietrž veľká, endoprotéza bude tiež veľká a ak je počiatočná fáza obmedzená na malú.

A prietrzi brucha je potrebné spevniť sieťovinu pomocou švov alebo pomocou špeciálnej lekárskej zošívačky..

Pre pupočníkovú prietrž

Endoprotézy pre pupočnú kýlu používajú malé - spoľahlivo uzatvárajú herniové brány, ktoré sú pri tomto type ochorenia malé a nepotrebujú veľké siete..

Siete samotné môžu byť neabsorbovateľné a čiastočne absorbovateľné. O tom rozhodne lekár v závislosti od stavu prietrže a svalov pacienta. Najčastejšie sa však používajú endoprotézy čiastočnej resorpcie, pretože sa rýchlejšie a ľahšie zarastajú spojivovým tkanivom. A riziko rozvoja cicatriciálnej fibrózy je znížené.

Poznámka! Inštalácia hernálnej siete sa neodporúča pacientom mladším ako 20 rokov, pretože ich telo neustále rastie a zároveň sa zvyšuje riziko odmietnutia..

Mriežkové zobrazenia

V závislosti od materiálu získava sieť rôzne vlastnosti: môže sa v tele úplne rozpustiť, čiastočne rozpustiť alebo vôbec. Odtiaľ sa odoberajú tri hlavné typy kýlovej endoprotézy.

vstrebateľné

Takéto siete sú vyrobené z materiálu, ktorý sa môže po určitú dobu rozpúšťať v tkanivách pacienta. Ale pretože svaly často potrebujú dlhú, ak nie stálu podporu, sú používané zriedka. A potrebu zvoliť takúto mriežku určuje iba lekár.

Resorbovateľné endoprotézy majú kontraindikáciu: nemôžu byť inštalované u pacientov, ktorých spojivové tkanivo rastie pomaly. V tomto prípade sa pletivo môže rozpustiť skôr, ako rastie tkanivo, ktoré ho drží, a potom sa zvyšuje riziko recidívy.

nevstrebateľných

Tento typ prietrže hernie je vyrobený z materiálov, ktoré zostanú v tele pacienta a počas celého života podporia oslabené svaly. V chirurgii sú bežné tieto siete.

Zvyčajne sú vyrobené z polypropylénu a niekedy z dakronových vlákien, čo robí endoprotézu mäkšou. Existujú tiež siete potiahnuté špeciálnou látkou, ktorá chráni ranu pred infekciami.

Čiastočne absorbovateľné

Zdá sa, že takéto siete kombinujú dva predchádzajúce typy: sú napoly vyrobené z polypropylénu a zvyšok je vyrobený z materiálu, ktorý sa v tele úplne rozpustí..

Polypropylénové vlákna sú veľmi flexibilné, čo pomáha udržiavať elasticitu tkanív po zmiznutí absorbovateľného materiálu. A to sa stane rok po operácii.

Postup inštalácie mriežky

Kýlová endoprotéza sa inštaluje jedným z dvoch spôsobov: buď otvoreným chirurgickým zákrokom alebo laparoskopiou..

Pri otvorenej chirurgii sa pletivo inštaluje prostredníctvom rozsiahleho rezu na pobrušnici pacienta. Takýto rez umožňuje voľný prístup k bráne prietrže a najčastejšie sa používa pri veľkých prietržoch. Stojí to menej ako laparoskopia, ale existuje dostatok nedostatkov tejto metódy:

 • rehabilitačné obdobie trvá veľa času;
 • vysoké riziko komplikácií spôsobených infekciou;
 • dlhé hojenie rán a následné vytváranie hustých jaziev;
 • po operácii bude pacient pociťovať bolesť.

Pri laparoskopii chirurg používa mini-videokamery, pomocou ktorých môže pri inštalácii oka presne koordinovať činnosti. Samotná endoprotéza je implantovaná laparoskopom - špeciálnym zariadením, vďaka ktorému je sieť z vnútornej strany nainštalovaná, čo vyžaduje iba tri vpichy na tele pacienta..

Po laparoskopii nie sú žiadne jazvy, hojenie je rýchlejšie, infekcia je vylúčená. Táto metóda však nie je vhodná pre všetky typy hernií a stojí viac ako otvorená operácia.

Rehabilitácia po operácii

Po operácii zostáva pacient v nemocnici týždeň, ak bola operácia otvorená, a trochu viac ako tri dni s laparoskopiou. Ak má zápal, predpisuje mu antibiotiká, ak trpí bolesťami - analgetikami.

Po prepustení rehabilitácia nekončí. Teraz bude musieť pacient nielen ísť do nemocnice na fyzioterapiu a cvičenie, ale aj na diétu. Lekár navrhol, aby vylúčil potraviny, ktoré spôsobujú zápchu alebo zvyšujú tvorbu plynu v črevách..

Okrem toho v prvých týždňoch po operácii nemôže pacient zdvíhať závažie a fyzická aktivita sa musí znížiť na minimum.

Sieťka na operáciu kýly

Chirurgia na odstránenie prietrže je jedinou účinnou metódou liečby takejto patológie. A úspech liečby bude závisieť od správnosti operácie. Na posilnenie slabého miesta tela sa aktívne používa chirurgická sieť na prietrž. Pevne uzatvára bránu prietrže a minimalizuje pravdepodobnosť recidívy.

Čo je kýlová sieť

Hernia mesh - zariadenie, ktoré umožňuje chirurgickej oprave prietrže dosiahnuť úplné uzdravenie a minimalizovať pravdepodobnosť opätovného rozvoja choroby. Slúži ako sval a používa sa, keď prirodzený svalový vaz už nie je schopný vydržať zaťaženie vnútorných orgánov. V tomto prípade môže dôjsť k opätovnému vytvoreniu prietrže. Vytvorenie siete zaručuje absenciu relapsu počas celého života.

Sieťku je možné nainštalovať laparoskopickou alebo tradičnou operáciou prietrže hernie. Po ukončení operácie a v procese vracania vnútorných orgánov na brušný povrch je fixovaný bez stehov..

Kýlová sieťka je vyrobená z polypropylénu, ktorý je absolútne bezpečným, netoxickým a hypoalergénnym materiálom. Tento materiál neabsorbuje a nevstupuje do chemickej reakcie s orgánmi a tkanivami tela. Sieť preto nespôsobuje podráždenie ani alergické reakcie. Materiál si zachováva svoj tvar a elasticitu po celé desaťročia, takže pravdepodobnosť jeho odmietnutia alebo opätovného rozvoja choroby je nulová.

Siete na prietrž sa vyrábajú podľa jednotlivých meraní, takže môžu mať inú veľkosť a tvar.

výhody

Materiál, z ktorého sú siete vyrobené, nie je telom odtrhnutý a po operácii je rýchlo utiahnutý spojivovým tkanivom. Po šiestich mesiacoch sa pacient už môže vrátiť k akejkoľvek fyzickej aktivite. Dva týždne po implantácii sa pacient vracia k svojmu obvyklému životu a po ôsmich sa môže venovať ľahkým športom.

Medzi hlavné výhody používania mriežky patrí:

 1. Minimálne riziko opakovania prietrže.
 2. Je vyrobený z materiálu, ktorý nie je v tele odmietnutý a nespôsobuje alergické reakcie..
 3. Nezasahuje a vôbec sa necíti.
 4. Znižuje pooperačnú bolesť vďaka sieťke, ktorá bráni napnutiu tkaniva.
 5. Kýlová brána sa uzatvára odolným materiálom, ktorý rýchlo prerastie spojivovým tkanivom.
 6. Obdobie rehabilitácie je oveľa kratšie ako po operácii, pri ktorej nie je použitá žiadna sieť..

Chirurgia je účinná metóda na liečbu prietrže a použitie špeciálnej sieťky robí chirurgický zákrok efektívnejším a bezpečnejším..

Spôsoby inštalácie

Existujú dva hlavné spôsoby, ako nainštalovať sieťku na prietrž. Toto je laparoskopická a otvorená operácia.

Otvorená prevádzka

Otvorenou metódou je použitie širokého rezu, ktorý umožňuje prístup k bráne prietrže. Spôsob vykonávania otvorenej operácie závisí od typu kýly. Otvorená operácia sa najčastejšie vykonáva iba v prípade, že existuje významný vodiaci výčnelok.

Tento spôsob má určité nevýhody. Medzi hlavné patrí vysoká pravdepodobnosť vzniku pooperačných komplikácií a dlhá doba na zotavenie. V dôsledku chirurgického zákroku zostáva na tele pacienta aj veľká jazva.

Laparoskopická operácia

Najbezpečnejšia a najmodernejšia metóda opravy prietrže. Pri laparoskopickej chirurgii je sieť nainštalovaná zvnútra, čo významne znižuje riziko relapsu. Takáto operácia sa odporúča ľuďom, ktorých pracovný a každodenný život súvisí s fyzickou aktivitou..

Laparoskopická liečba má niekoľko výhod, medzi ktoré patrí neprítomnosť jaziev, rýchle zotavenie, nízka pravdepodobnosť vzniku infekcie a neprítomnosť bolesti v pooperačnom období..

Spôsob inštalácie môže zvoliť iba lekár. Napriek skutočnosti, že laparoskopická operácia je modernou a bezpečnou metódou, jej použitie nie je vo všetkých prípadoch ani zďaleka odporúčané. Pri veľkých kýlach je inštalácia ôk a uzavretie prietržnej brány možné iba pri otvorenej chirurgii.

Obnova po inštalácii kýly

Po odstránení prietrže a inštalácii špeciálnej sieťky je dôležité, aby sa pacient riadil odporúčaniami pooperačného obdobia. Po otvorenej operácii by mal pacient zostať v nemocnici 5-7 dní pod dohľadom lekára. Po laparoskopickom chirurgickom zákroku sa vyžaduje pozorovanie pacienta po dobu 3 až 5 dní. Počas tohto obdobia je potrebná neustála zmena obväzov a úprava švov..

V prípade zápalového procesu lekár predpisuje antibiotiká. Ak si pacient sťažuje na bolesť, možno predpísať lieky proti bolesti. Po prepustení z domu pacienta nezmizne potreba dodržiavať pravidlá pooperačnej starostlivosti. Pacient bude musieť podstúpiť určité postupy, ktoré zabránia rozvoju zápalu a komplikácií, ako aj relapsom.

Po prepustení sa liečba vykonáva v poliklinike, kde pacientovi sú predpísané fyzioterapeutické procedúry a fyzioterapeutické cvičenia. Budete tiež musieť dodržiavať špeciálnu diétu, ktorá má znížiť spotrebu výrobkov, ktoré zvyšujú tvorbu plynov a spôsobujú zápchu.

V pooperačnom období je pacientovi zakázané zdvíhať závažia, ktorých hmotnosť presahuje päť kilogramov. Prvé týždne fyzickej aktivity by tiež mali byť minimálne. Dodržiavanie všetkých odporúčaní zvýši šance na úplné uzdravenie..

Pri kýle je teda najúčinnejšou liečebnou metódou chirurgický zákrok pomocou špeciálnej sieťky. Je vyrobený z bezpečného a netoxického materiálu, a preto je pre telo absolútne neškodný. Jeho použitie zaručuje, že nedôjde k recidíve.

Odmietnutie ôk po operácii kýly

Mechanizmus pôsobenia chirurgických sietí

Po mnoho rokov sa snaží liečiť spojenie?

Vedúci inštitútu pre spoločné zaobchádzanie: „Budete prekvapení, aké ľahké je vyliečenie kĺbov tým, že každý deň budete mať nápravu na 147 rubľov..

Endoprotézy z polymérov nie sú imunitným systémom odmietnuté, ľahko sa implantujú do tkanív. Vďaka sieťam nemusíte násilne dotahovať okraje brány prietrže. Implantáty pevne pripevňujú výstupné miesto vyčnievania, vydržia ťažké bremená a nedovolia jeho opätovnému vypadnutiu.

Na liečbu kĺbov naši čitatelia úspešne použili Sustalaif. Vzhľadom na popularitu tohto produktu sme sa rozhodli vám ho ponúknuť.
Viac tu...

Mriežka je operačná hernia, ktorá spevňuje prednú stenu brucha. Je tkaná z netkaných polypropylénových priadzí, ktoré môžu zakoreniť v ľudskom tele. Špeciálna väzba dodáva tkanine pružnosť. Ľahko napínateľný implantát nenarúša prirodzenú kontrakciu svalov.

Po dobu šiestich mesiacov je protéza úplne zarastená spojivovým tkanivom bez známok odmietnutia oka prietrži. 14 dní po operácii sa pacient vráti do normálu. Po 1,5 mesiaci má dovolené ísť na šport (ľahké športy).

Charakteristické znaky endoprotéz:

 • Sieťovina je vyrobená z inertných materiálov. Telo ich ľahko vníma. Implantácia prebieha bez rozvoja zápalových procesov a alergií.
 • Umožňuje navždy zbaviť sa herniálneho výčnelku (relapsy nepresahujú 1%).
 • Protézy nie sú hmatateľné. Neobmedzujú mobilitu.
 • Brány kýly sú bezpečne pripevnené pomocou odolného materiálu, ktoré sú spojené s natívnymi štruktúrami spojivového tkaniva.
 • Pooperačná bolesť spôsobená tkanivovým napätím.
 • Tretí deň je pacient prepustený z nemocnice. Obdobie rehabilitácie končí po 6 mesiacoch.

Liečba prietrže pomáha iba prietrž prietrže. Sieťový implantát - ideálny pre kvalitný chirurgický zákrok.

príčiny

Vytvorené brušné svaly spoľahlivo fixujú orgány umiestnené v brušnej dutine, zabraňujú ich vypadnutiu.

Biela čiara predstavuje zraniteľné spojenie v brušnej stene. Je tvorená spojivovými tkanivovými štruktúrami. Svalové tkanivo sa nezúčastňuje na tvorbe bielej línie. Nedostatok svalov robí z bielej línie najzraniteľnejšie brucho.

V normálnom stave je šírka vlasca 1 až 3 cm a tenké štruktúry spojivového tkaniva sa napínajú. To vedie k rozdrobeniu svalov, čo umožňuje vytvorenie prietrže. Čím širšia brána, tým ťažšia je choroba.

V prednej stene brucha sú ďalšie slabiny. Herniové výčnelky, ktoré v nich šíria tenkú vrstvu spojivového tkaniva a svalových vlákien, idú von pod kožu.

Hernálny vak tlačí cez oslabené svalové steny, zvyšuje intrakavitárny tlak. Medzi faktory, ktoré vytvárajú vysoký brušný tlak, patria:

 • dlhodobá neprimeraná fyzická aktivita;
 • veľký plod u tehotných žien;
 • systematická zápcha;
 • oslabujúci kašeľ spôsobený astmou, bronchitídou, pneumóniou;
 • obezita;
 • preplnený žalúdok s konštantným prejedaním;
 • oslabenie svalového tonusu a starnutie tkanív šliach v starobe.

Výskyt hernie je ovplyvnený poškodením brušnej dutiny. Kýly sa tiež vyskytujú po operácii brucha. Ich vznik je vyvolaný chirurgickými zákrokmi na pohlavných orgánoch, žalúdku, črevách, žlčníku..

Čo je kýlová sieť

V dnešnej chirurgii sa používa pri hernii niekoľko rôznych typov ôk. Líšia sa veľkosťou, typom tkania a materiálom, z ktorého sú vyrobené. Obvykle sa dajú rozdeliť do troch typov:

 • vstrebateľné;
 • čiastočne absorbovateľné;
 • nevstrebateľné

V skutočnosti je pletivo vnútornou protézou, ktorá nahrádza fasciu pobrušnice a je schopná vykonávať svoje funkcie. Po inštalácii je schopný sa natiahnuť, aby svaly nestratili svoju schopnosť voľne sa sťahovať a pacient prakticky necítil vo vnútri cudzie teleso..

Kýlová sieť je vyrobená z netoxického a hypoalergénneho polypropylénu. Nevstupuje do chemickej reakcie s telesnými tkanivami a neabsorbuje sa. Vďaka týmto vlastnostiam je riziko odmietnutia oka zo strany tela alebo opätovného objavenia sa prietrže znížené na nulu. Sieťka je pre telo bezpečná, nedeformuje sa a zachováva si elasticitu niekoľko desaťročí.

Najčastejšie používaným chirurgickým zákrokom je neabsorbovateľná sieťovina. So slabým spojivovým tkanivom pacienta a jeho pomalým vytváraním sa zvyšuje riziko recidívy, takže je vylúčená inštalácia absorbovateľnej a čiastočne absorbčnej sieťoviny. Inštalácia absorbovateľnej sieťky sa vykonáva zriedka, iba realistickým vyhodnotením veľkosti brány prietrže a komplexnosti pripravovanej operácie..

Sieťka je vyrobená podľa individuálnych štandardov, takže môže mať najneobvyklejší tvar a veľkosť.

Sieťka na operáciu kýly

Chirurgia na odstránenie prietrže je jedinou účinnou metódou liečby takejto patológie. A úspech liečby bude závisieť od správnosti operácie. Na posilnenie slabého miesta tela sa aktívne používa chirurgická sieť na prietrž. Pevne uzatvára bránu prietrže a minimalizuje pravdepodobnosť recidívy.

Čo je kýlová sieť

Hernia mesh - zariadenie, ktoré umožňuje v procese chirurgického odstránenia prietrže dosiahnuť úplné uzdravenie a minimalizovať pravdepodobnosť opätovného rozvoja choroby.

Slúži ako sval a používa sa, keď prirodzený svalový vaz už nie je schopný vydržať zaťaženie vnútorných orgánov. V tomto prípade môže dôjsť k opätovnému vytvoreniu prietrže..

Vytvorenie siete zaručuje absenciu relapsu počas celého života.

Sieťku je možné nainštalovať laparoskopickou alebo tradičnou operáciou prietrže hernie. Po ukončení operácie a v procese vracania vnútorných orgánov na brušný povrch je fixovaný bez stehov..

Kýlová sieťka je vyrobená z polypropylénu, ktorý je absolútne bezpečným, netoxickým a hypoalergénnym materiálom..

Tento materiál neabsorbuje a nevstupuje do chemickej reakcie s orgánmi a tkanivami tela. Sieť preto nespôsobuje podráždenie ani alergické reakcie..

Materiál si zachováva svoj tvar a elasticitu po celé desaťročia, takže pravdepodobnosť jeho odmietnutia alebo opätovného rozvoja choroby je nulová.

výhody

Materiál, z ktorého sú siete vyrobené, nie je telom odtrhnutý a po operácii je rýchlo utiahnutý spojivovým tkanivom. Po šiestich mesiacoch sa pacient už môže vrátiť k akejkoľvek fyzickej aktivite. Dva týždne po implantácii sa pacient vracia k svojmu obvyklému životu a po ôsmich sa môže venovať ľahkým športom.

Medzi hlavné výhody používania mriežky patrí:

Odmietnutie ôk po operácii kýly

Odmietnutie ôk po operácii kýly

Inštalácia podľa metódy ONSTEP. Výrobca: Krajina: Spojené štáty Cena od: 4 940 rub. Náplasť OnFlex sa používa na otvorenú predperitoneálnu hernioplastiku bez napätia.

Sieťový implantát je vyrobený z polypropylénu, jeho charakteristickou črtou je prítomnosť absorbovateľného PET krúžku s efektom tvarovej pamäte, vďaka ktorému sa sieťový implantát otvára a udržuje požadovaný tvar počas a po implantácii a je vybavený polohovacími a fixačnými vreckami..

Inštalácia podľa metódy ONSTEP. Výrobca: Krajina: USA Cena od: 11 510 rub. Modifikovaná náplasť OnFlex použitá na otvorené nerozťažené predperitoneálne hernioplastiky.

Sieťový implantát je vyrobený z polypropylénu, jeho charakteristickou črtou je prítomnosť absorbovateľného PET krúžku s efektom tvarovej pamäte, vďaka ktorému sa sieťový implantát samočinne otvára a udržuje požadovaný tvar počas a po implantácii, je vybavený stuhami a polohovacími a fixačnými vreckami..

Líšia sa veľkosťou, typom tkania a materiálom, z ktorého sú vyrobené. Obvykle sa dajú rozdeliť do troch typov:

 1. vstrebateľné;
 2. nevstrebateľné
 3. čiastočne absorbovateľné;

V skutočnosti je pletivo vnútornou protézou, ktorá nahrádza fasciu pobrušnice a je schopná vykonávať svoje funkcie..

Po inštalácii je schopný sa natiahnuť, takže svaly nestrácajú svoju schopnosť voľne sa sťahovať a pacient vo vnútri vôbec necíti cudzie teleso. Kýlová sieťka je vyrobená z netoxického a hypoalergénneho polypropylénu.

Nevstupuje do chemickej reakcie s telesnými tkanivami a neabsorbuje sa.

Vďaka týmto vlastnostiam je riziko odmietnutia oka zo strany tela alebo opätovného objavenia sa prietrže znížené na nulu. Sieťka je pre telo bezpečná, nedeformuje sa a zachováva si elasticitu niekoľko desaťročí. Najpoužívanejšia neabsorbovateľná sieťovina v chirurgii.

Sieť po operácii kýly sa vylieči

Úplné zotavenie po operácii si spravidla môže vyžadovať najmenej 1 rok. Počas tejto doby je nainštalovaná sieť úplne zarastená vlastnými tkanivami tela. Pooperačná rehabilitácia naznačuje, že človek nebude zdvíhať závažia s hmotnosťou nad 5 kg a nebude sa venovať ani športu, ktorý vyžaduje výraznú fyzickú námahu..

Implementácia všetkých odporúčaní lekára môže výrazne zvýšiť šance na úplné uzdravenie a na neexistenciu komplikácií a relapsov. Vo väčšine prípadov sa chirurgický zákrok vykonáva ráno.

Vo večerných hodinách sa obliekajte. Počas prvých 1 až 2 dní pacient sleduje lôžko, vstávanie je povolené 2 až 3 dni.

Lekár vám môže predpísať lieky proti bolesti a antibiotiká, predpísať špeciálnu diétu, ktorá zabraňuje komplikáciám a znižuje riziko relapsu..

Odmietnutie ôk po operácii pupočnej kýly

Líšia sa veľkosťou, typom tkania a materiálom, z ktorého sú vyrobené.

Je dôležité, aby strava nespôsobovala hnačky, zápchu alebo zvýšenú tvorbu plynov, takže z jedla je vylúčené pečenie, fazuľa, čokoláda a iné sladkosti, káva, výrobky s korenistou, pikantnou a kyslou chuťou..

Obvykle sa dajú rozdeliť do troch typov:

 1. čiastočne absorbovateľné;
 2. nevstrebateľné
 3. vstrebateľné;

V skutočnosti je pletivo vnútornou protézou, ktorá nahrádza fasciu pobrušnice a je schopná vykonávať svoje funkcie. Vďaka týmto vlastnostiam je riziko odmietnutia oka zo strany tela alebo opätovného objavenia sa prietrže znížené na nulu.

Sieťka je pre telo bezpečná, nedeformuje sa a zachováva si elasticitu niekoľko desaťročí. Najpoužívanejšia neabsorbovateľná sieťovina v chirurgii.

Hernia mesh: ochrana proti recidíve

Líšia sa veľkosťou, typom tkania a materiálom, z ktorého sú vyrobené.

Obvykle sa dajú rozdeliť do troch typov:

 1. čiastočne absorbovateľné;
 2. vstrebateľné;
 3. nevstrebateľné

V skutočnosti je pletivo vnútornou protézou, ktorá nahrádza fasciu pobrušnice a je schopná vykonávať svoje funkcie. Po inštalácii je schopný sa natiahnuť, takže svaly nestrácajú svoju schopnosť voľne sa sťahovať a pacient vo vnútri vôbec necíti cudzie teleso. Kýlová sieťka je vyrobená z netoxického a hypoalergénneho polypropylénu.

Nevstupuje do chemickej reakcie s telesnými tkanivami a neabsorbuje sa. Vďaka týmto vlastnostiam je riziko odmietnutia oka zo strany tela alebo opätovného objavenia sa prietrže znížené na nulu. Sieťka je pre telo bezpečná, nedeformuje sa a zachováva si elasticitu niekoľko desaťročí.

Najpoužívanejšia neabsorbovateľná sieťovina v chirurgii.

Príznaky odmietnutia prolínovej siete

Bola vykonaná operácia na odstránenie ventrálnej prietrže.

Doručená sieť „Prolene“. V dolnej časti brucha sa vyskytla sekundárna infekcia „tukovej vrstvy“. Uskutočnili sa rezy, dioxedín sa injektoval intrakavitárne. Rana sa stala čistejšou. Tiež chodím na fyzioterapiu: magnet a laser.

Teplota však trvá od 8. júna od 37 do 38,5 každý deň. Lekári tvrdia, že je to reakcia tela na sieť.

Je to možné? Je možné pomôcť telu pri prežití oka pomocou drog? V tomto stave ma prepustili na kliniku.

Som v panike, ako môžem reagovať na teplotu, čo ak je to odmietnutie mriežky? Ak táto situácia pretrváva, bude treba mriežku samozrejme odstrániť..

Budeš bez nej. Existujú prípady, ale zriedkavo, keď orgán neakceptuje cudzie teleso. Konzultácia s chirurgom na tému „„ Uskutočnite si schôdzku online s chirurgom Konzultácia od 2800Рo zaznamenanie online ste k dispozícii

Koľko času zaberá sieť po chirurgickom zákroku prietrže - populárne nahrávky

Pri hernii sa musí spevniť sieťovina: posilnenie prednej brušnej steny si vyžaduje ďalšiu fixáciu endoprotézy stehmi, ak má pacient vrodené patológie spojivového tkaniva..

Váš lekár vám môže odporučiť laparoskopický zákrok..

Pred vykonaním kýly v bruchu musí pacient dodržať tieto tipy:

 1. 14 dní racionálne jesť a užívať komplex vitamínov;
 2. po dobu troch dní sa vzdať alkoholu;
 3. Nejedzte od ôsmich večer deň pred operáciou.
 4. po dobu dvoch týždňov neberte lieky, vrátane nesteroidných protizápalových liekov, derivátov salicylátu (znižuje zrážanie krvi);

Metóda chirurgického zákroku sa nevykonáva ani vtedy, keď je osoba nedávno chorá, až po niekoľkých týždňoch môžete ísť do nemocnice. Okrem toho sa pacient musí pripraviť samostatne, lekár musí vykonať vyšetrenie.

Odmietnutie oka so symptómami prietrže

Hiatus alebo hiátová prietrž často spôsobujú pálenie záhy, ale môžu tiež spôsobiť bolesť na hrudníku alebo bolesť počas jedenia.

Medzi rizikové faktory rozvoja kýly patria: fajčenie, chronická obštrukčná choroba pľúc, obezita, tehotenstvo, peritoneálna dialýza, autoimunitné ochorenia, otvorená apendektómia v minulosti atď. 2) Kýla je čiastočne genetický jav, ktorý sa v niektorých rodinách vyskytuje častejšie. Združenie kýly prietrže s vzpieraním nebolo stanovené.

Kýla môže byť diagnostikovaná na základe niektorých príznakov a symptómov. Niekedy sa lekárske zobrazenie používa na potvrdenie diagnózy alebo na vylúčenie ďalších možných príčin. Diagnóza hiátovej prietrže je často potvrdená endoskopiou..

Inguinálne kýly, ktoré nespôsobujú príznaky u mužov, nevyžadujú liečbu. Liečba sa však všeobecne odporúča ženám kvôli vyššiemu výskytu femorálnej prietrže, ktorá je spojená s veľkým počtom komplikácií..

Po operácii a pri návrate vnútorných orgánov na povrch brucha sa bez problémov fixuje Kýlová sieť je vyrobená z polypropylénu, ktorý je absolútne bezpečný, netoxický a hypoalergénny..

O šesť mesiacov neskôr sa pacient už môže vrátiť k akejkoľvek fyzickej aktivite.

Dva týždne potom

Známky odmietnutia oka s prietržom

Po operácii a v procese vracania vnútorných orgánov na brušný povrch je fixovaný bez švov. Kýlová sieťka je vyrobená z polypropylénu, ktorý je absolútne bezpečným, netoxickým a hypoalergénnym materiálom..

Tento materiál neabsorbuje a nevstupuje do chemickej reakcie s orgánmi a tkanivami tela..

Materiál, z ktorého sú siete vyrobené, nie je telom odtrhnutý a po chirurgickom zákroku je rýchlo napnutý spojivovým tkanivom.

Po šiestich mesiacoch sa pacient už môže vrátiť k akejkoľvek fyzickej aktivite. Dva týždne potom

Čo je kýlová sieť, spôsoby inštalácie a rehabilitácia po operácii

Napriek skutočnosti, že laparoskopická operácia je modernou a bezpečnou metódou, jej použitie nie je vo všetkých prípadoch ani zďaleka odporúčané. Pri veľkých kýlach je inštalácia ôk a uzavretie hernálnej brány možné iba pri otvorenej chirurgii. Tento vzhľad sa vyskytuje oveľa častejšie.

Príčiny tohto ochorenia môžu byť mnohé:

 1. fyzické zaťaženie;
 2. tehotenstvo.
 3. poškodenie integrity alebo fyziologických funkcií orgánov a tkanív ľudského tela;
 4. vrodené chyby;
 5. zmeny súvisiace s vekom;

Umiestnenie vonkajších kýly sa môže líšiť, ale najpravdepodobnejšie sa vyskytnú tieto typy:

 1. v oblasti bielej čiary brucha;
 2. pupočníkový krúžok;
 3. na bočných a zadných stenách brušnej dutiny;
 4. trieslová prietrž;
 5. pooperačný pohľad.

Podľa toho, ako choroba prechádza, neexistujú žiadne komplikácie (nevznikajú žiadne problémy)

Môže sa sieťka po operácii kýly zlomiť

Líšia sa veľkosťou, typom tkania a materiálom, z ktorého sú vyrobené.

Obvykle sa dajú rozdeliť do troch typov:

 1. nevstrebateľné
 2. vstrebateľné;
 3. čiastočne absorbovateľné;

V skutočnosti je pletivo vnútornou protézou, ktorá nahrádza fasciu pobrušnice a je schopná vykonávať svoje funkcie. Po inštalácii je schopný sa natiahnuť, takže svaly nestrácajú svoju schopnosť voľne sa sťahovať a pacient vo vnútri vôbec necíti cudzie teleso. Kýlová sieťka je vyrobená z netoxického a hypoalergénneho polypropylénu.

Nevstupuje do chemickej reakcie s telesnými tkanivami a neabsorbuje sa.

Vďaka týmto vlastnostiam je riziko odmietnutia oka zo strany tela alebo opätovného objavenia sa prietrže znížené na nulu. Sieťka je pre telo bezpečná, nedeformuje sa a zachováva si elasticitu niekoľko desaťročí.

Odmietnutie ôk po operácii kýly? Mriežka na operáciu kýly - na čo je a ako sa používa?

Existujú dva hlavné spôsoby, ako nainštalovať sieťku na prietrž. Toto je laparoskopická a otvorená operácia.

Otvorená prevádzka

Otvorenou metódou je použitie širokého rezu, ktorý umožňuje prístup k bráne prietrže. Spôsob vykonávania otvorenej operácie závisí od typu kýly. Otvorená operácia sa najčastejšie vykonáva iba v prípade, že existuje významný vodiaci výčnelok.

Tento spôsob má určité nevýhody. Medzi hlavné patrí vysoká pravdepodobnosť vzniku pooperačných komplikácií a dlhá doba na zotavenie. V dôsledku chirurgického zákroku zostáva na tele pacienta aj veľká jazva.

Druhy sietí Lintex

V lekárňach a lekárskych zariadeniach si môžete kúpiť endoprotézy vyrobené v Taliansku, Francúzsku, Belgicku a ďalších krajinách. V Rusku sú siete a stehy vyrábané spoločnosťou Lintex.

Kvalita výrobkov spoločnosti spĺňa požiadavky ruských a medzinárodných noriem, má potrebné certifikáty a označenie CE - označenie zhody s požiadavkami Európskej smernice o bezpečnosti zdravotníckych pomôcok..

Zamestnanci spoločnosti vykonávajú výskum v oblasti vývoja materiálov.

Na liečbu ingvinálnych, umbilikálnych, femorálnych a pooperačných ventrálnych hernií v katalógu spoločnosti sú tieto siete:

 1. Esfil. Vyrobené z polypropylénu z monofilu. Klinickou skúsenosťou s jeho použitím je viac ako 90 000 operácií na posilnenie brány prietrží na rôznych miestach.
 2. Uniflex. Je vyrobený z polyvinylidénfluoridu, ktorého hustota je dvakrát väčšia ako hustota polypropylénu, preto sa často používa vo vážnych prípadoch, napríklad na opravu pooperačných hernií. Experimentálne sa preukázalo, že použitie Uniflexu vedie k vytvoreniu tenkej, elastickej a odolnej kapsuly z tkaniva.
 3. Eslan. Je vyrobený z mylarových vlákien, preto sa používa, keď potrebujete mäkkú sieťku.
 4. Flexilen. Vyrobené z kombinácie polypropylénových a polyvinylidénfluoridových (PVDF) monofilov. Je flexibilný, ale pri manipulácii nemení tvar..

Všetky sieťové implantáty sú ponúkané v 10 veľkostiach, z ktorých najmenšia je 6x12 cm a najväčšia je 30x30 cm. Spoločnosť môže vyrábať siete požadovanej veľkosti a typu tkania podľa individuálnej objednávky. Siete Lintex majú silné okraje, ktoré sú odolné voči odlupovaniu, a veľké bunky nedovoľujú tvoriť kolagénové mostíky, ktoré deformujú produkt.

Pre upevnenie chirurgických sietí Lintex ponúka vlákno potiahnuté fluórom fluórpolymérom, ktoré zvyšuje biologickú kompatibilitu a chráni ranu pred infekciou. Fluorex nepoškodzuje tkanivo a nevyžaduje spoľahlivé uzly na spoľahlivú fixáciu spoja.

kontraindikácie

Ak je narušená inguinálna hernia, v herniológii sa študuje etiológia, patogenéza, typy a lokalizácia brušných hernií a vyvíjajú sa metódy terapeutických účinkov, preventívne opatrenia, zvažuje sa možnosť chirurgického zákroku minimálne invazívnym spôsobom.

Ale niekedy je potrebná resekcia nekrotického hrubého čreva..

Chirurgická sieť na kýlu je kontraindikovaná v mnohých prípadoch:

 1. Deti do 5 rokov.
 2. Mŕtvica.
 3. Obdobie tehotenstva.
 4. Exacerbácia chronických chorôb akejkoľvek etiológie.
 5. Poruchy kardiovaskulárneho systému.
 6. Patológia dýchacieho systému.

Sieť hernia oka

V závislosti od typu chirurgického zákroku pri slabinovej prietrži sa zvolí typ endoprotézy. Pri zatváraní veľkej plochy trojuholníka sa používa sito s dĺžkou 9 cm a šírkou 6 cm. Je veľmi dôležité zvoliť najlepšiu možnosť implantácie, pretože pri inštalácii veľkého oka sa môžu vyskytnúť vrásky a malý - nezrovnalosti v tkanivách a riziko opätovného vyčnievania.

Počas chirurgického zákroku u mladých pacientov so šikmou inguinálnou prietržou sa odporúča vložiť malú sieťku na prietrž, ktorá pokrýva malé trojuholníky..

Veľký chirurgický implantát sa umiestni do oblasti predperitoneálneho priestoru, keď existuje riziko relapsu alebo je diagnostikovaná masívna lézia zadnej brušnej steny..

Malo by sa poznamenať, že chirurgická sieť pokrývajúca veľkú oblasť sa môže v budúcnosti stať prekážkou pri operáciách na močovom mechúre alebo cievach ilea. U starších pacientov sa táto funkcia nezohľadňuje..

Implantácia chirurgickej siete s trieslovinou prietrže.

klasifikácia

Dnes existuje široká škála sieťových implantátov. Líšia sa medzi sebou formou a tkaním. Neprestávajú tam vedecké a technické možnosti, každý deň sa otvárajú nové materiály, ktoré sa používajú ako endoprotézy. Preto má pacient možnosť zvoliť si materiál vhodný pre seba.

Sieť hernia je týchto typov:

 • nevstrebateľných.
 • Čiastočne absorbovateľné.
 • Úplne vstrebateľný.

Najobľúbenejšie a často používané v plastickej chirurgii sú neabsorbovateľné siete vyrobené ruským výrobcom Linkasom. Tieto endoprotézy oka sú známe pre svoje relatívne nízke náklady. Existuje niekoľko typov sietí Linkas:

 • Esfil - vyrobený na základe monofilného propylénu, často používaného v chirurgii.
 • Uniflex - navrhnutý pre závažné prípady, najmä pri odstraňovaní pooperačných hernií.
 • Eslan - pri výrobe sa používajú dakronové vlákna, ktoré dodávajú materiálu špeciálnu mäkkosť.
 • Flexilen - známy svojou vysokou flexibilitou, ktorá je praktická pre chirurgov v práci.
 • Vlákna Fluorex sú odolné voči infekciám spôsobeným povlakom z fluórpolyméru.

Čiastočne absorbovateľné siete sú najobľúbenejšie pod značkou Ultrapro. Nepoužívajú sa tak často, hlavne pri liečbe veľkých kýly. Rozpúšťajú sa po tom, ako je kýlová brána zarastená spojivovými tkanivami pacienta.

Plne vstrebateľné siete sa používajú veľmi zriedka a opatrne. Pri ich použití existuje pravdepodobnosť recidívy prietrže, ak vaše vlastné tkanivo nemá čas rásť na hernálnej bráne pred resorbciou oka. V tomto prípade je potrebná druhá operácia..

V mieste lokalizácie sa ventrálne kýly rozdeľujú na:

 • umbilikálne (supra-, sub- a umbilical);
 • trieslová;
 • stehenné
 • pooperačné;
 • výčnelok bielej línie brucha.

Sieťka je endoprotéza, ktorá vykonáva funkcie spojovacej membrány brucha. Vo väčšine klinických prípadov v chirurgii používa pri operácii brušnej hernie materiál, ktorý má kvalitu kontrolovaného lineárneho predĺženia (návrat do pôvodného stavu).

Prolínové vlákna pre plastiku postihnutej oblasti sú najvhodnejšie, pretože nespôsobujú nežiaduce reakcie v pooperačnom období, čo znižuje počet relapsov..

Kýla sa môžu líšiť tvarom, rozsahom, oblasťou vzdelávania. Na začiatku choroby sa príznaky neobjavujú. Ale v priebehu času môžu byť herniové brány väčšie. To znamená, že sa do nich dostane veľká časť vnútorných orgánov, najmä črevného traktu. Hlavným príznakom je vydutie, ktoré vás upúta.

Existujú rôzne hernie brucha, vnútorné aj vonkajšie, ktoré majú rôzne príznaky.

Možné komplikácie

Porušenie techniky na odstránenie prietrže alebo nesprávny výber implantátu môže viesť k komplikáciám.

Hernioplastika s inguinálnou herniou vykazuje dobré výsledky, ale do veľkej miery závisí od stavu pacienta, charakteristík patologického procesu a veľkosti defektu..

V niektorých prípadoch sa počas brušnej prietrže zistia ďalšie patológie brušnej dutiny, ktoré neboli predtým diagnostikované, a to tiež ovplyvní výber protézy..

Prvých pár dní po prietrži sa pacient obáva bolesti a nepohodlia. Toto sú normálne udalosti, pokiaľ tento stav pretrváva dlho. Po operácii lekár predpisuje pacientovi lieky proti bolesti a rôzne postupy na zlepšenie pohody a na urýchlenie hojenia jaziev..

Mriežka sama o sebe nespôsobuje žiadne nepohodlie. Implantát sa nastavuje na dlhú dobu alebo na celý život, a aj keď je potrebné vykonať ďalšiu operáciu v brušnej dutine, nebude rušiť a nebude odstránený.

Po operácii je veľmi zriedkavé, že existuje riziko takýchto komplikácií:

 • odmietnutie ôk;
 • hnisanie rany;
 • erózia produktu;
 • pocit cudzieho tela;
 • chronická bolesť
 • u mužov - porušenie ejakulácie;
 • priľnavosť oka;
 • migrácia implantátu.

Takéto komplikácie sú vylúčené, ak pacient dodržiava pooperačný režim. To zahŕňa diétu, elimináciu fyzickej aktivity, prevenciu zápchy a nadúvania, nosenie inguinálnej ortézy.

Pooperačné zotavenie

Vo väčšine prípadov sa operácia vykonáva ráno. Vo večerných hodinách sa obliekajte. Počas prvých 1 až 2 dní pacient sleduje lôžko, vstávanie je povolené 2 až 3 dni.

Lekár vám môže predpísať lieky proti bolesti a antibiotiká, predpísať špeciálnu diétu, ktorá zabraňuje komplikáciám a znižuje riziko relapsu..

Je dôležité, aby strava nespôsobovala hnačky, zápchu alebo zvýšenú tvorbu plynov, takže z jedla je vylúčené pečenie, fazuľa, čokoláda a iné sladkosti, káva, výrobky s pikantnou, korenenou a kyslou chuťou. Stehy sa odstránia 7. až 10. deň..

10-20 dní po inštalácii siete nie je možné vykonávať ani ľahké cvičenia. 2 týždne po operácii implantátom sa pacient vráti do normálneho života, nie je pre neho ťažké napríklad umývať podlahy alebo rýchlo šplhať po schodoch. Po 1,5 - 2 mesiacoch môžete navštíviť bazén, behať, zdvíhať hmotnosť až do 5 kg - do tejto doby sa sieť zakorenuje. Tlač nemožno stiahnuť do šiestich mesiacov.

Ak sa operácia vykonala pomocou sieťky na hernie, obväz je potrebný iba na začiatku zotavenia, keď bolesť ešte neprešla. Po obnovení fyzickej aktivity implantát spoľahlivo podporuje tkanivo.

Sexuálne vzťahy môžu byť obnovené 2 týždne po operácii trieslovej kýly, ak je zotavenie normálne, bez bolesti a opuchov. Intímne vzťahy skôr s tlakom na oblasť pôsobenia a nadmerné zaťaženie môžu spôsobiť takéto komplikácie:

 • krvácajúci
 • švy na ozubenie;
 • zintenzívnenie bolesti;
 • kompenzácie mriežky.

Riziko opakovaného vydutia prietrže môže pri kašľaní spôsobiť napätie brušných svalov, preto by ste sa mali vyhnúť prechladnutiu..

Pracovná neschopnosť sa vydáva na 30 - 45 dní a celková doba na zotavenie po inštalácii siete závisí od celkového zdravotného stavu, veku, charakteristík tela pacienta a môže trvať až 6 mesiacov, niekedy až rok..

Porušenie odporúčaní lekára počas obdobia zotavenia môže viesť k opakovanému vydutiu prietrže.

Zásady inštalácie endoprotézy

Aby sa predišlo komplikáciám v pooperačnom období, musí chirurg nainštalovať sieťku správne. Princípy inštalácie pletiva na prietrž sú tieto:

 • mriežka je fixovaná medzi svalovo aponeurotickými tkanivami, aby sa zabránilo jej posunutiu;
 • endoprotéza by nemala prísť do styku s podkožným tukom;
 • v zmiešaných operáciách sa neabsorbovateľná sieťovina nepoužíva;
 • multifilamentové priadze sa nepoužívajú na pripevnenie makroporéznej sieťoviny.

Mriežka z brušnej prietrže

Pri zatváraní herniálneho otvoru v bruchu sa používa neabsorbovateľná alebo čiastočne absorbovateľná sieťovina.

Ak bola choroba diagnostikovaná včas a operácia je naplánovaná v skorých štádiách choroby, chirurg nahradí otvor dierkou malou polypropylénovou vložkou.

Pri veľkom výčnelku, keď sa vyžaduje rozsiahla implantácia, sa používa veľká etiketa, ktorá sa zaistí špeciálnym lekárskym zošívačom..

Podstata metodikyHľadávky po článku Meiram PillowPrijímame predobjednávky. Objednať

Výnimkou môžu byť individuálne charakteristiky tela, ako je obezita, vrodené patológie spojivových tkanív a životný štýl pacienta. Ak je pacientovi riziko sutúrneho rozporu alebo predĺženého rastu oka, lekár môže implantát dodatočne fixovať pomocou stehu..

Hernia mesh: ochrana proti recidíve

Chirurgia na odstránenie prietrže (hernioplastika) je najúčinnejšou metódou na liečbu prietrže.

Nedávno bola prietrž najprv opravená a potom jednoducho „zašitá“ a pacient mal akúkoľvek šancu dostať sa po chvíli k operačnému stolu..

Pri starostlivom prístupe k telu boli relapsy zriedkavé, ale pri ťažkej fyzickej námahe sa prietrž obnovila a pokračovala ďalšia operácia..

Dnes chirurgovia používajú počas operácie špeciálnu sieť na posilnenie brány prietrže. Pomáha to nielen zrýchliť zotavenie pacienta, ale tiež významne znižuje pravdepodobnosť relapsu.

Prvé operácie s inštaláciou rozvodnej siete sa začali v 90. rokoch minulého storočia, ale teraz sa začali praktizovať oveľa častejšie, pretože sa preukázala ich vysoká účinnosť..

Dobre prežíva v tele (až 99%) a prakticky nespôsobuje relapsy.

Čo je kýlová sieť

V dnešnej chirurgii sa používa pri hernii niekoľko rôznych typov ôk. Líšia sa veľkosťou, typom tkania a materiálom, z ktorého sú vyrobené. Obvykle sa dajú rozdeliť do troch typov:

 • vstrebateľné;
 • čiastočne absorbovateľné;
 • nevstrebateľné

V skutočnosti je pletivo vnútornou protézou, ktorá nahrádza fasciu pobrušnice a je schopná vykonávať svoje funkcie. Po inštalácii je schopný sa natiahnuť, aby svaly nestratili svoju schopnosť voľne sa sťahovať a pacient prakticky necítil vo vnútri cudzie teleso..

Kýlová sieť je vyrobená z netoxického a hypoalergénneho polypropylénu. Nevstupuje do chemickej reakcie s telesnými tkanivami a neabsorbuje sa. Vďaka týmto vlastnostiam je riziko odmietnutia oka zo strany tela alebo opätovného objavenia sa prietrže znížené na nulu. Sieťka je pre telo bezpečná, nedeformuje sa a zachováva si elasticitu niekoľko desaťročí.

Najčastejšie používaným chirurgickým zákrokom je neabsorbovateľná sieťovina. So slabým spojivovým tkanivom pacienta a jeho pomalým vytváraním sa zvyšuje riziko recidívy, takže je vylúčená inštalácia absorbovateľnej a čiastočne absorbčnej sieťoviny. Inštalácia absorbovateľnej sieťky sa vykonáva zriedka, iba realistickým vyhodnotením veľkosti brány prietrže a komplexnosti pripravovanej operácie..

Sieťka je vyrobená podľa individuálnych štandardov, takže môže mať najneobvyklejší tvar a veľkosť.

Funkcie prietrže kýly

Na prišívanie prietrže je možné vykonať tak tradičnú operáciu brucha, ako aj laparoskopickú operáciu. Oká sa inštaluje počas operácie, čím sa vylučuje pravdepodobnosť opätovného výskytu prietrže a pomáha sa dosiahnuť úplné uzdravenie pacienta..

Po inštalácii plní funkciu svalu, prakticky ju nahrádza a používa sa v prípadoch, keď prírodný svalový väz nie je schopný odolať tlaku vnútorných orgánov. Je fixovaná bez zošívania v okamihu, keď sú vnútorné orgány umiestnené do brušnej dutiny.

Pri otvorenej operácii brucha je potrebný široký rez, ktorý umožňuje voľný prístup k bráne prietrže. Operácia sa vykonáva v lokálnej anestézii. Výhodou brušného chirurgického zákroku je to, že sieťka sa dá nastaviť presnejšie a v budúcnosti znižuje riziko vytesnenia. Nevýhodou je ťažké obdobie zotavenia a kozmetický defekt v mieste operácie.

Laparoskopická chirurgia sa vykonáva v celkovej alebo spinálnej anestézii. Prostredníctvom malých vpichov sa zavádzajú špeciálne nástroje a pod dohľadom sa vykonávajú všetky potrebné manipulácie. Takéto operácie vykonávajú skúsení vysokokvalifikovaní chirurgovia..

Medzi pozitívne aspekty patrí rýchle zotavenie, neprítomnosť alebo mierna bolesť a nízka pravdepodobnosť infekcie. Laparoskopická operácia trvá podstatne menej času ako otvorená.

Výhody inštalácie kýly

Po nainštalovaní kýly sa pacient zotavuje dostatočne rýchlo. Ak porovnáme výsledky operácie s inštaláciou siete a bez nej, potom v prvom prípade existuje niekoľko výhod:

 • vysoké pozitívne výsledky výsledku operácie, v budúcnosti je relapsu prakticky vylúčený;
 • v tele nedochádza k alergickým reakciám a odmietnutiu;
 • spoľahlivé uzavretie herniových brán: sieťka spoľahlivo fixuje otvor okolo celého obvodu, po ktorom je obklopená spojivovými tkanivami;
 • po inštalácii je implantát pre pacienta takmer nepostrehnuteľný a neovplyvňuje jeho pohyb, nespôsobuje nepohodlie;
 • Obnova trvá menej ako šesť mesiacov. Pacient po operácii je prepustený druhý deň;
 • pacient nemá žiadne nepohodlie, bolesť, tkanivové napätie.

Obnova po inštalácii kýly

Obdobie obnovy závisí od typu operácie. S laparoskopiou to zaberie oveľa menej času. Pacient je pod dohľadom lekára 3 až 4 dni. Do dvoch týždňov po operácii môže pacient robiť obvyklé veci, šesť mesiacov po operácii je odstránené obmedzenie fyzickej aktivity a po 8 mesiacoch - začať hrať šport.

Pri otvorenej operácii trvá liečenie stehov veľa času. Prvých 5-7 dní, lekársky dozor, obväzy, ošetrenie stehu.

Okrem toho môžu byť predpísané lieky..

Obnova trvá asi šesť mesiacov, počas ktorých sa odporúča, aby pacient zdvihol bremeno s hmotnosťou do 5 kg, obmedzil akúkoľvek fyzickú aktivitu a zapojil sa do športových aktivít.

Recidívy a ich príčiny

Kýla sa vyskytuje u 2 až 10% pacientov. Príčiny ich výskytu závisia od rôznych faktorov. V niektorých prípadoch je to chyba lekára, ale je to hlavne neschopnosť pacientov dodržiavať pooperačné odporúčania..

Možné dôvody pre objavenie sa prietrže:

 • chybne zvolená operačná taktika, chyby počas operácie;
 • nadmerná fyzická aktivita;
 • choroby sprevádzané kašľom;
 • hnisanie v mieste operácie;
 • zápcha
 • trpiaci nadváhou, sklon k obezite;
 • nedodržiavanie odporúčaní lekára.

Orezávanie prietrže pri inštalácii endoprotézy sa teraz praktizuje veľmi široko. Materiál na výrobu pletiva sa stáva stále dokonalejším. Po dohode s lekárom si pacient môže zvoliť najvhodnejšiu možnosť sieťoviny. Kvalita budúceho života pacienta do značnej miery závisí od jej kvality a od skúseností lekára.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Čas čítania: min.Ktorý z nás nemá bolesti žalúdka najmenej raz mesačne? Dôvody tohto príznaku môžu byť mnohé odchýlky od fyziologickej normy: chyba v strave, zápcha, menštruácia vo forme algodismenorea.
Chondroprotektory pre osteochondrózu sa predpisujú ako súčasť komplexnej terapie, používajú sa na spomalenie alebo zastavenie degeneratívnych-dystrofických procesov v tkanive chrupavky, aby sa zabránilo zníženiu jej elasticity.
Ako a čo sa meriaMálokto vie, ako merať vnútrobrušný tlak. Moderná veda ponúka niekoľko metód merania: laparoskopia; peritoneálna dialýza; priama metóda.