loader

Hlavná

Pažerák

Bubnovsky S.M. / Všetky videá

Bubnovská gymnastika dáva nádej tým, ktorých trápia bolesti chrbtice a kĺbov. Nová technika vám umožní obnoviť dobré zdravie, zbaviť sa bolesti. Základom tejto techniky je pohyb.

Čo Dr. Bubnovsky odporúča

Bubnovsky podporuje liečivú silu pohybu. Iba pohyb môže prebudiť vnútorné sily tela a umožní mu zbaviť sa choroby.

Sergei Mikhailovič Bubnovsky verí, že mier a nedostatok pohybu, odporúčané inými lekármi, len narúšajú uzdravenie.

Navrhuje použitie výkonových simulátorov na zbavenie pacienta edému. Opuchy sú v mnohých prípadoch príčinou bolesti. Zaťaženia tiež regulujú prísun krvi chorému orgánu..

Prečo potrebujem Bubnovsky gymnastiku

Liečba, ktorú odporúča Bubnovsky, môže liečiť telo bez liekov a bez chirurgického zákroku.

Sergey Mikhailovich opísal techniku ​​na základe vlastnej skúsenosti. Po nehode bol odsúdený na zdravotné postihnutie, neakceptoval a uzdravil sa. Teraz lekár dáva ľuďom svoje tajomstvo zdravia.

Terapeutická gymnastika Bubnovského sa môže používať ako na liečenie, tak aj na profylaktickú prevenciu chorôb chrbtice a kĺbov..

Cvičenia odporúčané Bubnovským majú niekoľko cieľov:

 • Posilnenie a rozvoj chrbtových svalov;
 • Zlepšenie funkcie srdca a krvných ciev, zníženie krvného tlaku;
 • Úľavu od stresu v chrbtici a kĺboch;
 • Krvný obeh v chorých orgánoch.

Ako začať

Ak je pre vás nevyhnutná lekárska gymnastika, ale uprednostňujete ju doma, pre začiatočníkov je vhodná adaptívna gymnastika. Pomôže si zvyknúť si na nové zaťaženie. Neskočte ráno, aby ste začali robiť cvičenia. Bubnovsky odporúča, aby sa ponáhľal. Ležať v posteli, robiť jednoduché cvičenia, pomôcť telu prebudiť sa.

Súbor cvičení po spánku

 1. Zapnite chrbát, natiahnite ruky po tele a mierne roztiahnite nohy. Vytiahnite veľké prsty od seba a smerom k vám.
 2. V rovnakej polohe znížte a roztiahnite nohy a palec sa pokúste dotknúť postele.
 3. Urobte otočné kroky striedavo v smere a proti smeru hodinových ručičiek.
 4. Stlačte prsty na nohách, akoby ste s nimi chytili jablko. Potom uvoľnite prsty a roztiahnite ich čo najtvrdšie.
 5. Vytiahnite päty k zadkom a posuňte nohy po posteli. Potom si roztiahnite nohy.
 6. Ľahko ohnite kolená. Striedavo pritláčajte prsty na každú nohu smerom k sebe, až kým sa panva nezačne hýbať.
 7. Ohnite sa na kolenách a mierne roztiahnite nohy, ruky dajte dlaňami do strán. Stláčajte kolená dovnútra a skúste sa dotknúť postele vnútorným stehnom.
 8. Pre tých, ktorí trpia zápchou, sa nachádzajú hemoroidy, ktorí majú trhliny v konečníku alebo prolaps panvových orgánov. Nohy je potrebné ohýbať, pritláčať nohy k sebe. Keď vdychujete, zdvihnite zadok a stlačte ich. Pri výdychu, nižšie, relaxujte.
 9. Sklopte nohy a natiahnite ruky. Po zohnutí jednej nohy ju obopnite rukami a pokúste sa pritlačiť koleno k hrudníku. Chrbát sa zdvihne, ale voľná noha by mala ležať na posteli. Najlepší výsledok je, ak sa môžete dostať k brade pomocou kolena..
 10. Ľahké a efektívne cvičenie na posilnenie brušných svalov: ohnite nohy, pritlačte nohy k posteli a zložte si ruky na bruchu. Pri dychu nafúkneme žalúdok, pri výdychu sa stiahneme.

Tieto cvičenia sa musia opakovať pätnásť alebo dvadsaťkrát. Sú k dispozícii aj nepripravenej osobe..

Terapeutická gymnastika je dokonale kombinovaná s masážou, špeciálnymi masťami a kryoprocesmi. Bubnovsky verí, že takáto liečba bude mať najväčší účinok.

Adaptívna gymnastika

Po ukončení cvičení v posteli môžete pristúpiť k vážnejším. Tieto cvičenia sa dajú ľahko vykonať, ale musíte začať s tými, ktoré nespôsobujú ťažkosti. Postupne by sa mali spájať zložitejšie cvičenia. Na hodiny budete potrebovať koberec.

Komplex pre začiatočníkov

 1. Ak chcete vykonať prvé cvičenie, klaňajte sa, nadýchnite sa, zdvihnite ruky pred sebou, zdvihnite ich a posuňte cez boky. Vydýchnite, nižšie na pätách.
 2. Sedieť na pätách a položiť ruky na brucho. Zhlboka sa nadýchnite nosom, potom pevne stlačte vaše pery a vydýchnite, čím znie zvuk „pf-f“.
 3. Ľahnite si na chrbát, ohýbajte kolená, dajte ruky za hlavu. Nadýchnite sa. Vydýchnite, odtrhnite z podlahy a potiahnite ruky za kolená. Pri dychu uvoľnite východiskovú pozíciu.
 4. Stále ležíte na chrbte, roztiahnite ruky do strán, ohnite nohy na kolenách a mierne od seba. Nadýchnite sa, keď vydýchate, zdvíhajte zadok a zároveň pohybujte kolenami.
 5. Ležanie, tkanie nôh, ohýbanie kolien, zdvíhanie holení. Dajte si ruky pod hlavu. Pri výdychu sa nadýchnite, natiahnite lakte smerom k kolenám a zdvíhajte panvu a ramená. Pri vdychovaní položte hlavu na podlahu, roztiahnite nohy a udržujte ich na váhe bez toho, aby ste si uvoľnili nohy.
 6. Otočte sa na pravú stranu, neotvárajte chodidlá. Položte pravú ruku na podlahu a roztiahnite ju na stranu. Nadýchnite sa, keď vydýchate, natiahnite ľavý lakť na kolená, zdvihnite svoje telo a oprite sa o pravú ruku. Pri nadýchaní sklopte hlavu a nohy čo najviac, bez toho, aby ste sa dotkli podlahy..
 7. Zopakujte cvičenie 5 a potom sa otočte na ľavú stranu a cvičte 6, kým ležíte na ľavej strane..
 8. Vstúpte na všetky štyri, odtrhnite nohy od podlahy a spojte ich. Hojte sa nabok a pohybujte panvou v jednom smere a chodidlami v druhom.
 9. Stále stojíte na všetkých štyroch a neskláňate nohy, natiahnite sa dopredu, akoby ste ležali na bruchu. Nie je potrebné ísť do konca. Návrat do východiskovej polohy.

Čo bude ďalej

Je potrebné si uvedomiť, že terapeutické cvičenia prinesú výsledky, ak ich robíte pravidelne. Opísaná gymnastika zahŕňa iba tie cvičenia, pri ktorých sa liečba začína. Sú jednoduché a dajú sa robiť doma. Zložitejšie cvičenia sa najlepšie vykonávajú pod lekárskym dohľadom..

Komplexy vyvinuté Bubnovským obsahujú cvičenia pre rôzne časti chrbtice, pre kĺby a posilnenie svalov. Lekár radí ľuďom trpiacim chorobami pohybového aparátu, aby verili vo víťazstvo nad touto chorobou.

Gymnastika a pohyb dokážu zázraky.

Vďaka Bubnovského metóde sa tisíce ľudí vrátili do plného života. Môžeš!

Adaptívna a artikulárna gymnastika Bubnovsky - video pre začiatočníkov

Tréningové video o adaptívnej gymnastike od Bubnovského pre začiatočníkov si každý rok získava na popularite.

Význam športu pre udržanie zdravia je u väčšiny ľudí nepochybný..

Tento šport však môže byť nasmerovaný správnym smerom, aby sa zvýšila účinnosť tried.

Pri ochoreniach pohybového ústrojenstva poskytuje Bubnovsky gymnastika, ktorá sa môže použiť ako profylaktická alebo terapeutická metóda, pozitívne výsledky..

Po špeciálnych cvičeniach sa krvný obeh u pacientov zvyšuje, zlepšuje sa pohyblivosť kĺbov, nepríjemné príznaky ustupujú.

Cieľ v telocvični

Cvičenia Bubnovsky boli vyvinuté pre:

 • Zlepšenie chrbtice a kĺbov.
 • Eliminácia bolesti bez použitia liekov a chirurgických zákrokov.
 • Zlepšenie krvného obehu a saturácie tkanív kyslíkom.
 • Zlepšenie funkčnosti kĺbov a ich mobility.

Cvičenia podľa metódy Dr. Sergeje Bubnovského sú vhodné pre všetkých pacientov bez ohľadu na vek, pohlavie a úroveň fyzickej zdatnosti..

Technika vykonávania

Dobré výsledky sa dajú dosiahnuť iba dodržiavaním 3 základných pravidiel metodiky:

 1. Musíte správne dýchať. Dýchanie by malo byť pokojné a hlboké, aby sa kyslík distribuoval v dostatočnom množstve krvou do všetkých buniek tela..
 2. Človek by mal jesť správne a piť dostatok tekutín. Potraviny okrem jedál, ktoré obsahujú veľa uhľohydrátov, solí a tukov. Musíte piť aspoň liter čistej vody.
 3. Povinné úpravy vody. Ukončujú telocvikový komplex.
  Ako vodná procedúra sa spravidla používa studená sprcha a osuška..

Adaptívne gymnastické cvičenia na videu

Pri pohyboch adaptívnej gymnastiky sú zapojené všetky časti chrbtice a veľké kĺby. Na Bubnovského cvičení sa naviac zúčastňujú všetky svalové skupiny, ktoré sa postupne napínajú a uvoľňujú..

Nasleduje niekoľko príkladov cvičení:

 • Keď pacient dýcha, stojí na všetkých štyroch a pri výdychu sa uvoľňuje. Musíte sa čo najviac uvoľniť a krútiť hlavu. Cvičenie sa opakuje každých 10 sekúnd. Je ideálny na spustenie gymnastického komplexu..
 • V drepe sa ľavá noha pohybuje späť. V tejto polohe je potrebné pružné pohyby svalu starostlivo napnúť. Potom opakujte na druhej nohe..
 • Ležiace na bruchu by sa mali ruky položiť na zadok. Po inšpirácii sa ľavá noha zdvíha, pričom sa musí udržiavať čo najvyššia. Pri výdychu noha klesne. Po niekoľkých priblíženiach by sa malo cvičenie vykonať na druhej nohe..
 • Pacient by si mal ľahnúť na chrbát a položiť ruky na zadok. S bradou sa musíte pokúsiť oprieť sa o hruď, zatiaľ čo kachle by sa nemali odtrhávať z podlahy. Toto cvičenie dobre napína krčnú chrbticu.
 • Keď ležia na boku, kolená sa pri vdychovaní pritiahnu k žalúdku, pri výdychu sa sklopia dozadu..

Ak nerozumiete tomu, ako cvičiť alebo sa chcete dozvedieť viac rôznych pohybov, môžete si pozrieť online video na YouTube, v ktorom pacienti preukazujú správnosť gymnastiky..

Pre začínajúcich pacientov sa odporúča niekoľko pomocných cvičení, ktoré vám pomôžu zvyknúť si na ďalšie zaťaženie:

 • Posaďte sa na podlahu so zadkami na pätách. Pri inhalácii nadvihnite ruky a vykonávajte kruhové otáčania rukami. Keď vydýchate, choďte dolu. Opakujte cvičenie 20-krát.
 • Ležiaci na chrbte, ohýbajte kolená a dajte ruky za hlavu. Na výdych stúpajte, na inhaláciu - dolnú časť chrbta. Do 20 opakovaní. Potom vydýchnite, nadýchnite sa a nadýchnite sa panvy. Opakujte 20 krát.
 • Dajte si ruky na brucho a pevne stlačte ich pery. Pri výdychu vyslovte zvuk „pf.“ Opakujte 20 krát.

Pravidelné vykonávanie adaptívnej gymnastiky si pacient postupne prispôsobuje svojmu telu náležitej práci a vytrvalosti. Cvičenie pomáha aktivovať krvný obeh, saturovať tkanivá kyslíkom, zmierňovať zápaly.

Mierna fyzická aktivita posilňuje svaly, čo má pozitívny vplyv na kostru svalov, ktorá poskytuje podporu chrbtice..

Po niekoľkých mesiacoch, keď pacient kombinuje gymnastiku kĺbov s dýchaním a dodržiava správnu výživu, môže si všimnúť klinický výsledok a zlepšiť ich pohodu.

Aká užitočná je kĺbová gymnastika?

Mnoho pacientov zažilo adaptovanú gymnastiku podľa metodiky Sergeja Bubnovského. Recenzia takýchto cvičení a následný výsledok sú väčšinou pozitívne.

Mnoho ortopedických chirurgov odporúča, aby ich pacienti navštevovali skupinové cvičenia v adaptívnej gymnastike alebo to sami doma..

Výhodou nabíjania Dr. Bubnovského v jednoduchosti cvičení a schopnosti ich vykonávať kdekoľvek.

Musíte vedieť, že táto technika nemá kontraindikácie, čo je veľmi dôležité pre starších pacientov, ktorí majú obmedzený výber liekov a iných liekov na liečbu patológií pohybového aparátu..

Samotné cvičenia sú prístupné všetkým a sú určené pre pacientov bez špeciálnej telesnej výchovy..

Výhody gymnastiky však budú viditeľné iba vtedy, ak pacient správne vykoná cvičenie a bude tiež sledovať jeho dýchanie a výživu..

Iba komplexný účinok týchto faktorov pomôže saturovať krv kyslíkom, posilní krvné cievy a zníži zaťaženie srdca..

Kontraindikácie pre gymnastiku Bubnovského

Výhodou tejto techniky je, že nemá prakticky žiadne kontraindikácie. Všetky cvičenia a odporúčania neobsahujú kritické alebo ťažké požiadavky..

Súčasťou adaptívnej gymnastiky Bubnovského je aj to, že liečebný režim je zostavený individuálne pre každého pacienta.

Po preskúmaní pohybového aparátu a štúdiu životného štýlu lekár odporučí pacientovi, čo sa týka jeho ďalších aktivít..

Výnimkou sú spravidla akútne formy chorôb, ktoré sú sprevádzané silnou bolesťou. V tomto prípade je potrebné zastaviť exacerbáciu tradičnou liečbou drogami a potom začať s adaptívnou gymnastikou s minimálnym zaťažením..

Bubnovsky: 7 tipov, ktoré pomôžu obnoviť zdravie

Čo je potrebné na obnovenie zdravia? Profesor Sergey Bubnovsky identifikoval sedem nevyhnutných podmienok, ktoré pomôžu obnoviť trasené zdravie. Či je byť zdravý, je len na vás!

Budem hovoriť iba o podmienkach na dosiahnutie a udržanie zdravia, ale načasovanie obnovenia zdravia závisí od počiatočného stavu tela a od toho, aké úsilie bude osoba vyvíjať na zlepšenie svojho zdravia. Je len na vás!

Ako udržiavať zdravie - rady Dr. Bubnovského

Na obnovenie a udržanie zdravia sú potrebné tieto faktory:

1. Kardio záťaž: chôdza, jogging, plávanie, nordic walking, kardiovaskulárne vybavenie (15 - 30 minút v závislosti od tempa). Takéto zaťaženia:

 • aktivujú rytmus a hĺbku dýchania, zlepšujú fungovanie kardiovaskulárneho systému
 • zvýšiť spotrebu kyslíka a odstraňovanie CO2
 • obnovte a vyčistite systém mikrocirkulácie
 • obnoviť metabolizmus.

2. Energetické zaťaženie: cvičenia na simulátoroch, práca s vlastným telom (kliky, drepy, kliky, lisy) as voľnými váhami (závažia, činky, činka). Hlavná vec je, že simulátormi nie sú žiadne zóny. Výkonová záťaž:

 • stimulujú kostnú dreň - obnovuje sa krv a lymfa
 • vypusťte celý vylučovací systém tela a vyčistite kapiláry
 • aktivuje celý transportný systém tela (vyživuje bunku a obnovuje cytolémiu (uniport, symport) - hlavné spôsoby prenosu živín potrebných pre život cytolémie (plazmatická membrána)
 • zväčšiť oblasť pracovných kapilár a prispieť k využívaniu O2 a odstraňovaniu CO2
 • umožňujú udržiavať elasticitu bunkových membrán
 • zvýšiť počet mitochondrií a podľa toho aj množstvo energie, ktorú produkujú
 • prispievajú k čisteniu (hygiene) tela a znižujú stagnáciu v bunkách
 • pozitívne ovplyvňujú psychiku a hormóny
 • všetky (!) bunky tela sú umyté, pretože voda ich vstupuje do správneho objemu iba pomocou úsilia a stlačenia
 • aktivujte všetky dýchacie svaly (hlavné a pomocné) v štádiu prudkého hlbokého výdychu
 • nechajte myokard racionálne fungovať a eliminujte arytmie a tachykardiu
 • v dôsledku silového zaťaženia si lyzozómové membrány zachovávajú svoju hustotu, čím bránia osteoporóze, dystrofii a ischémii.

3. Natiahnutie (napínacie cvičenia):

 • udržiavať a obnovovať antropometrickú konzistenciu dĺžky a pružnosti myofasciálneho systému (svaly, šľachy, väzy), čo je potrebné na zbavenie sa vnútornej kompresie kĺbov, chrbtice a orgánov.

4. Miestna kryoterapia (kúpele) a všeobecná liečba (ľadová diera, písmo, vaňa, kryosauna):

 • 100-krát zvyšuje spotrebu O2, čo je prevencia ischémie a hypoxie
 • 150-krát zvyšuje vylučovanie CO2, t.j. zvyšuje metabolizmus.

5. Adekvátny pitný režim (2,5–3 l denne) a racionálna výživa (vyhnite sa prejedaniu):

 • Umýva gastrointestinálny trakt, MPS
 • obnovuje kĺbovú tekutinu.

6. Normálny nočný spánok (najmenej 6 hodín) aktivuje produkciu melatonínu, ktorý je zodpovedný za normalizáciu biorytmov všetkých orgánov..

7. Pozitívny prístup k životu a práci.

Sedem hlavných príčin chronických chorôb:

1. Zlyhanie svalov vedie k:

 • upchávanie dopravných systémov - endoplazmatické retikulum zodpovedné za aktívnu a pasívnu difúziu
 • mitochondriálny opuch a iracionálne použitie ATP (dôsledkom je ischemická choroba srdca)
 • stvrdnutie lipidov a zníženie aktivity enzýmov (t.j. dochádza k obezite buniek)
 • zvýšený cholesterol (t.j. ateroskleróza a trombóza sa vyskytuje) a kolagén (t. j. objavuje sa skleróza tkaniva)
 • štiepenie buniek s vysokou molekulovou hmotnosťou lyzozómami (t. j. osteoporóza a demencia)
 • narušené fungovanie jadra (DNA mutácia vedie k onkológii).

2. Otrava seba: užívanie drog bez obmedzení a potrieb, fajčenie, alkoholizmus vedú k rýchlemu zhoršeniu zdravia.

3. Porušenie biorytmov, slabý spánok (nočné vigily v televízii, počítač, zabránenie tvorby melatonínu) vedie k nervovým poruchám..

4. Hýčkanie: nedostatok kalenia chladom, nadmerný pobyt v teple so zlým vetraním miestností, v dôsledku čoho sú časté akútne infekcie dýchacích ciest..

5. Zlá výživa (obžerstvo a nedostatočný príjem vody) vedie k zápche, hemoroidom, ICD, cholelitiáze, opomenutiu orgánov.

6. Porucha vylučovacích systémov (dyskinéza, slabé potenie, opuch).

7. Negativizmus voči všetkému (práca, rodina, politika) môže spôsobiť depresiu, hypochondriu, demenciu..

Dokonca aj zanedbateľná prítomnosť týchto životných podmienok niekedy vedie k závažným nezvratným chorobám a predčasnému starnutiu, často aj príliš skoro. Je lepšie stále chodiť v hlbokom snehu, ale dosiahnuť cieľ, prejsť lesom, prekonať lepiace korene a naplavené drevo, nebojí sa zakopnúť a spadnúť. Je lepšie splniť podmienky potrebné pre dobré zdravie, osprchovať sa alebo sa vykúpať a po sprchovaní trieť svoje telo sčervenaním, tlačiť nahor, drepovať a robiť niekoľko cvičení, ako sa natriasajúcou rukou natiahnuť do lekárskeho boxu, triasť sa strachom v teplej pohodlnej posteli a báť sa nadmerného množstva. čas ísť po schodoch hore s voľnobežným výťahom...

Musíme žiť a štedro minúť svoju energiu na dobré skutky, aj keď sa tieto skutky môžu niekomu javiť ako nevýznamné. Musíme milovať žiť zdravý život, ktorý je vytváraný iba našimi vlastnými rukami, vlastnou prácou a pochopením, že Božie kráľovstvo je v nás.!

Ľudia trávia priveľa času hľadaním „kameňa filozofa“, zatiaľ čo príliš málo času sa venuje sebazlepšovaniu a sebapoznaniu. Ľudia sú príliš vážne unesení konzumáciou prírody, namiesto toho, aby s ňou žili v harmónii. Preto sa príroda stáva čoraz menej megalopolizovanou.

Človek musí nielen zasadiť strom prilepením palice do zeme, ale tiež musí v sebe pestovať „strom“, aby slabí a chorí ľudia, ktorí snívajú o zdraví, našli úkryt pod korunou tohto stromu..

Človek by nemal vychovávať dieťa, ale aj vychovávať a vyrastať zdravý a veselý človek, ktorý po dozretí môže vychovávať rovnaké zdravé deti..

Človek musí postaviť nielen dom, ale aj dom stojaci vo voňavej záhrade - dom, v ktorom každý žije dobre.

A až potom, čo urobí všetky tieto veci, chce niekto vyliezť na zvonicu a z výšky tejto zvonice vidieť vzdialený, ďalekosiahly les, ktorý nie je pokrytý smogom metropoly. A potom bude všetko v poriadku a všetko bude v poriadku, pretože zdravý človek nie je schopný nikomu priviesť zármutok..

Autor Sergey Bubnovsky "Zdravie nohami"

PS: Pamätajte, že iba meníme vedomie - spolu meníme svet! © econet

Páči sa vám článok? Do komentárov napíšte svoj názor.
Prihláste sa na odber nášho FB:

Bubnovsky cvičenie pre začiatočníkov doma s kýlou chrbtice

Bubnovského technika na zmiernenie bolesti

Cvičenie za chrbtom môže výrazne znížiť bolesť. Toto je dosiahnuté uvoľnením svalov, ktoré kŕče a obmedzujú nervové korene. Neodporúča sa začať s tréningom iba s ostrými bolesťami chrbta - tu by sa k záchrane mali dostať lieky (nesteroidné protizápalové lieky, svalové relaxanciá). Počet opakovaní cvičení nie je veľký - až 6-8.

Cvičenia môžete ovládať pomocou videa, sú jednoduché:

 • Vydajte sa na všetky štyri. V tejto polohe musíte skúsiť úplne uvoľniť chrbát, aby nedošlo k napnutiu jediného svalu. V tejto polohe trvá 10 - 15 sekúnd.
 • Dostaňte sa na rovnakú pozíciu. Vdýchnite, pomaly ohnite chrbát, ako to robia mačky, ale nedovoľte, aby sa bolesti zosilnili. Postavte sa takto, vydýchnite, narovnajte chrbát.
 • Vstaň rovnakým spôsobom. Krčte sa na jednej nohe, druhá pri ťahaní dozadu. Jedno výpadové rameno je posúvané dopredu. Opakujte to zmenou polohy nôh.
 • Posaďte sa na kolená a dlane a vytiahnite telo dopredu. Počas cvičenia sa neohýbajte v chrbte.
 • Z rovnakej polohy ako v predchádzajúcom cvičení ohnite ruky pri lakťových kĺboch ​​počas inhalácie, aby ste sa dostali bližšie k podlahe. Pri výdychu narovnajte ruky, položte panvu na päty..
 • Posaďte sa na chrbát, ohnite dolné končatiny na kolenách a ruky si rovnobežne s telom. Vydýchnite, nadvihnite panvu, pri vdýchnutí sa vráťte do pôvodnej polohy.
 • Ľahnite si na chrbát, dajte ruky za hlavu, ohnite kolená. Posuňte bradu k hrudníku čo najďalej. Vydýchnite, ohnite telo a dotknite sa kolien lakťami. Ak sa toto cvičenie vykonáva v akútnej fáze patológie, môže sa pod spodnú časť chrbta aplikovať ľadová škatuľa (vhodná forma). Chlad pomáha odstraňovať opuchy a silné bolesti..

Ak boli také cvičenia podľa Bubnovského metódy vykonané správne, človek to nepreháňal, bolesť sa výrazne znížila. Paralelne sa odporúča používať lieky proti bolesti alebo chladiace masti - účinok bude vyšší. Takéto cvičenia sa môžu robiť tak počas syndrómu bolesti, ako aj počas „pokojného“ obdobia na posilnenie svalov. Toto bude najlepší spôsob, ako predchádzať novým epizódam bolesti..

Terapeutická gymnastika Bubnovsky hrať doma

Toto sú najjednoduchšie cvičenia pre vyššie uvedenú metódu..

Pri vykonávaní cvičení môžete tlačiť texty, aby ste ich pred očami nevedeli. Môžete sa tiež riadiť obrázkami.

Sanitka pre bolesti chrbta

 • Východisková pozícia - stojí na všetkých štyroch. Natiahnite chrbticu, spustite sa na podlahu a súčasne „krokajte“ ľavým kolenom a pravou rukou, potom pravým kolenom a ľavou rukou. Pokúste sa natiahnuť chrbticu. 20-30 minút.
 • Východisková poloha - leží na chrbte, ruky za hlavou, nohy ohnuté na kolenách. Zdvihnite telo a posúvajte lakte smerom k kolenám. 15–20 minút.
 • Počiatočná poloha je rovnaká, ale nohy sú rovné. Nadvihnite telo a súčasne pohybujte lakťom pravej ruky vpred a smerom ku kolenu ľavej nohy. Potom to isté s druhou rukou a nohou. 10-15 minút.
 • Východisková poloha - sediaci na podlahe, nohy priamo pred vami. Ohnite jednu nohu za koleno, uchopte špičku a narovnajte ju smerom dopredu. To isté s druhou nohou. 10-15 minút.

Takéto cvičenia pomôžu, keď nie je čas ísť do ordinácie lekára a pri absencii bolesti kĺbov.

Cvičenia nočnej bolesti

Sú chvíle, keď počas dňa v práci - vo vzpriamenej polohe alebo v sede - chrbát nebolí, ale spodná časť chrbta sa cíti bolesťami pri ťahaní, stačí si ľahnúť.

 • Východisková poloha - ležiace na podlahe položte nohy tak, aby boli nad hlavou (napríklad na stoličku alebo kreslo). Nohy by mali byť ohnuté na kolená a ruky by mali byť za hlavou. Najlepšie je dať niečo studené pod spodnú časť chrbta (najjednoduchší spôsob je ľad v tkanine). Odtrhnutím hrudnej časti z podlahy nadvihnite telo k nohám. 5-10 krát.
 • Východisková pozícia - stojí na všetkých štyroch. Ohnite chrbát a zaokrúhľujte ho, simulujúc popíjanie mačiek. Počet opakovaní - keď je to pohodlné.
 • Cvičenie vyžaduje expandér a loptu. Pripevnite expandér na stenu, sadnite si pod neho a pod chrbát položte veľkú guľu. Potiahnite voľný koniec expandéra a pripevnite ho k nohe. Opakujte niekoľko cyklov: zdvihnutie rovnej nohy - ohýbanie - vyrovnanie - nohu sklopte. To isté s druhou nohou, každá 5-10 krát.

Takáto jemná gymnastika doma vyžaduje menej úsilia ako cvičebná terapia, ale horšie pomáha. Natiahnutie svalov zbaviť bolesti.

Profylaxia sedacej chrbtice

Štartovacia poloha, nohy širšie ako plecia. Keď sú vaše ruky sklopené dopredu, uchopte držiak (parapet, stôl, operadlo stoličky). 3-4 krát na „poklesnutie“ dolu a uvoľnenie podpory urobte sklon k nohám. 5-10 krát. Východisková poloha - stojatá, narovnaná noha, aby sa udržala na podpere (nízky parapet, stolička). Vydýchnite, ohnite sa nadol. 5-10 krát na každú nohu. Východisková poloha - leží na bruchu, rovné ruky dopredu. Pri výdychu zdvíhajte telo a pomáhajte rukami. 5-10 krát, zakaždým pretrvávajúce v tejto polohe počas 3-5 sekúnd. Počiatočná poloha je rovnaká. Súčasne zdvihnite rovné nohy a ruky a natiahnite sa dopredu a dozadu. 5-10 krát. Východisková poloha, jedna noha vpredu. S výdychom sa k nej nakloňte a ohnite sa v dolnej časti chrbta. Opravte naklonenie po dobu 5-7 sekúnd

Je dôležité udržiavať nohy rovno. Každá noha má 5-7 svahov

Príprava na gymnastiku doma

Aby sa z týchto kurzov dosiahol iba pozitívny efekt, cvičenia sa musia robiť v súlade s nasledujúcimi pravidlami:

 1. Denný rozvrh bez zjavných ťažkostí.
 2. Cvičenie začnite najskôr 2 hodiny po jedle.
 3. Pred začatím gymnastiky napnite kĺby a svaly (krúživé pohyby alebo trenie).
 4. Po tréningu sa osprchujte a dajte telu najmenej polhodinový odpočinok.
 5. Počas cvičenia zhlboka a pokojne dýchajte nosom bez toho, aby ste zadržiavali dych.

Aká je metóda Dr. Bubnovského

Ďalšie účinky sa dosahujú zavedením 5 zlatých pravidiel:

 1. Pohybovať!
 2. Dýchajte cvičenia;
 3. Dajte telu správnu výživu;
 4. Vykonajte vodu pri teplote porovnateľnej s teplotou ľudského tela;
 5. Počas tréningových období pite viac ako obvykle.

Každé gymnastické cvičenie Dr. Bubnovského stimuluje pružnosť väzov, posilňuje svalový korzet.

Odporúčajú sa nielen preventívne triedy, ale aj existujúce bolesti chrbta.

Ak sú záchvaty bolesti chrbtice prekvapené, potrebujete pomoc čo najskôr, a preto je komplex Bubnovsky prispôsobený primárne na domácu výkonnosť..

Pri bolestiach v dolnej časti chrbta počas cvičenia môžete použiť ľad zabalený v tkanine, ktorá je pod chrbtom s bolesťou. Pretože sa cvičenie odporúča pre domáce použitie, príprava ľadu vopred nie je vôbec náročná..

Čas strávený na Bubnovského cvičeniach je navrhnutý špeciálne na zabránenie podchladeniu. Môžete si byť istí, že nevychladnete.

Hlavné pohyby, ktoré obsahuje program Bubnovsky, sú:

 • Relaxácia (ochabnutie) a následné ohnutie chrbta (aj keď bolesť chrbta);
 • Rozťahovanie medzistavcových priestorov;
 • Zdvíhanie zadku z náchylnej polohy (na posilnenie brušných svalov).

Preto ktorýkoľvek z komplexov zahrnutých v lekárskej metodológii vymedzuje oblasť hrudníka, poskytuje primeranú prácu na chrbtici a posilňuje svalstvo (koniec koncov je známe, že zdravý chrbát je možný iba vtedy, keď svaly celého tela hladko fungujú)..

Podstata metodiky

Liečba chrbtice podľa Bubnovského metódy zahŕňa šport. Táto metóda sa volala „šport pre seba“. Zahŕňa cvičenia chrbtice zamerané na napätie a pohyb svalov priamo zapojených do patologického procesu, ktorý sa vyvíja s chorobami chrbtice.

Bubnovsky dohliada na cvičenie založené na jeho metodike

Dôležité! Väčšina chorôb chrbtice nie je spojená so zmenami medzistavcových platničiek, ako sa predtým myslelo, ale s blokádou svalového tkaniva. Bubnovského technika potvrdila terapeutický účinok extrémneho zaťaženia. Aby boli cvičenia čo najefektívnejšie, musíte dodržiavať tieto pravidlá:

Aby boli cvičenia čo najefektívnejšie, musíte dodržiavať tieto pravidlá:

Bubnovského technika potvrdila terapeutický účinok extrémneho zaťaženia. Aby boli cvičenia čo najefektívnejšie, musíte dodržiavať tieto pravidlá:

 • prísne dodržiavať techniku ​​vykonávania cvičení;
 • monitorovať správne dýchanie;
 • opakujte cvičenia presne podľa odporúčaní;
 • absolvovať ďalšie procedúry (manuálna terapia, masáže, balneologické procedúry).

Dôležité! Technika Bubnovského je založená na tónovaní aparátu svalov a väzov v podmienkach, keď tkanivá nedostávajú dostatok kyslíka. Takéto cvičenia môžu spôsobiť bolesť, ktorej intenzita klesá s každou ďalšou lekciou. Predpokladá sa, že z väčšej časti dochádza k bolesti chrbtice v dôsledku blokády hlbokých svalov

Na zmiernenie bolesti sa určité cvičenie a použitie simulátorov aplikuje na určité svalové napätie.

Predpokladá sa, že z väčšej časti dochádza k bolesti chrbtice v dôsledku blokády hlbokých svalov. Na zmiernenie bolesti sa určité cvičenie a použitie simulátorov aplikuje na určité svalové napätie..

Súbor wellness cvičení

Domáce cvičenia základnej úrovne spočívajú v uvoľnení zovretých svalov a poškodení kĺbov. Aby cvičenia priniesli maximálne výhody, mali by ste ich vykonávať plynulo a pomaly. V dôsledku pravidelného a správneho vykonania môže byť bolesť odstránená v prípade chorôb chrbtice (vrátane kýly), zaťaženia a „blokovania“ zo svalového korzetu..

Relaxačné cvičenie

Základné cvičenie. I.p. - stojí na všetkých štyroch stranách tak, aby kolená, prsty na nohách a dlane boli oporou tela. Po zaujatí tejto polohy by ste sa mali čo najviac uvoľniť. V tejto polohe môže pacient zostať, až kým nepocítite nepohodlie (najmä pri hernii).

Vychýlenie chrbta

I.p. - rovnaké ako v predchádzajúcom kroku. Pri IP musí pacient jemne vdychovať a súčasne ohnúť chrbticu. Pri výdychu - chrbát by mal hladko stúpať. Cvičenie sa opakuje bez náhlych pohybov 15 - 20 krát.

Krok protahovacie cvičenie

Vykonáva sa z rovnakého ip ako v predchádzajúcich prípadoch. Sediac na jednej nohe, predtým, ako ju predtým sklonil pod sebou, na kolene, stiahnite druhú nohu dozadu. Cvičenie spočíva v napínaní svalov tým, že sa snažíte nakloniť čo najviac dopredu. Pri vykonávaní akcie by sa výdych mal vykonať po zaujatí konečnej polohy pred návratom do ip.

Môže byť vyrobený z rovnakého ip - stojaci na všetkých štyroch. Po zaujatí potrebnej polohy by mal pacient natiahnuť telo čo najviac. Miesta kontaktu s podlahou by sa nemali meniť. Chrbát by mal zároveň zostať plochý, nie ohnutý.

Vykonáva sa súčasne. Je potrebné jemne vydýchnuť ruky na lakťoch, aby klesli na podlahu, a keď vdychujete - hladko stúpať a zároveň sa snažiť sedieť na pätách pomocou bedrových svalov..

Viac informácií o systéme Bubnovsky nájdete v nasledujúcom videu.

Dôležité cvičenia pre krvný obeh

I. P. Nohy kladieme trochu širšie ako plecia, ponožky smerujeme do strán, chrbát držíme rovný, horné končatiny - vpred.

Pre slabých ľudí potrebujete jednoduchú hladkú tyčinku z lopaty. Položili ho medzi nohy vpredu a držali ho za ruky na vrchu..

Nadýchni sa Squat v uhle 90 ° a vydýchnuť s námahou: „hh!“, Narovnať nohy. Opakujeme - 10 krát. Do jedného mesiaca je žiaduce dosiahnuť 3-4 prístupy, šesť mesiacov - 10 prístupov.

Pre začiatočníkov by pulz nemal prekročiť 120 pre trénovaných - 160 úderov / min. Keď sa objaví bolesť svalov v oslabených nohách:

 • dajte si studenú kúpeľ alebo sprchu;
 • trite si svaly chladnou vlhkou utierkou.

I. P. Ležiaci na chrbte, ohýbajte nohy a položte nohy na pohovku (alebo na lavicu) a dotýkajte sa jej zadku. Dali sme si ruky pod hlavu alebo si dali dlaň do uší. Nadýchni sa.

Pomaly pri výdychu zdvihnite hornú časť chrbta a natiahnite lakte smerom k kolenám. Stačí odtrhnúť lopatky z podlahy a natiahnuť svaly pobrušnice. Opakujte 10 krát. Postupne dosiahneme množstvo: 10 × 10, potom 20 × 10.

Aby ste sa vyhli chybe - „prikývajúc hlavu“ (pracuje iba na krčnej chrbtici) počas vykonávania, musíte bradu pritlačiť k hrudníku a počas celého cvičenia ju nenechať odísť..

Na upokojenie srdcového rytmu si môžete pokojne ľahnúť alebo s dlhým krokom chodiť po všetkých štyroch v miestnosti.

Pre informáciu

Technika Bubnovsky vám umožňuje zbaviť sa problémov s chrbticou doma v pomerne krátkom čase. Je možné liečiť také choroby chrbtice, ako je skolióza, osteochondróza, prietrž, vysídlenie stavcov. Súbor cvičení je určený nielen na obnovenie chrbtice, ale aj na rozvoj ostatných kĺbov.

Jedná sa o zázračnú techniku, ktorá aktivuje vnútorné rezervy tela a pomáha jej vydať sa sám po sebe. Spočiatku to vyzerá ako zázrak, ale výsledok nebude dlho trvať. Cvičenia Bubnovsky sú navrhnuté tak, aby sa telo zotavilo v dôsledku fyzickej aktivity.

Zhromažďuje sa tu nielen systém, ktorý obnovuje chrbticu, ale aj terapeutické dychové cvičenia. Liečba zahŕňa výber správnej výživy pre celý priebeh. Strava sa vyberá pre každú jednotlivo. Bubnovského metóda zahŕňa aj vodné procedúry, a to vodnú gymnastiku. Možno považovať za zarážajúce, že táto metóda pomáha zotaviť sa aj pri pokročilom ochorení..

Komplex Dr. Bubnovského je zameraný na analýzu a diagnostiku chorôb chrbtice, celého muskuloskeletálneho systému. Po identifikácii problémov je priradený individuálny rozvrh tried. Cvičenia doktora Bubnovského umožňujú zbaviť sa bolestivých pocitov, ktoré sa zotavujú z chorôb rôzneho stupňa.

Okrem toho sa počas tried obnovuje celé telo. Aktivujú sa všetky imunitné a ochranné vlastnosti tela. Práca orgánov je optimalizovaná a normalizovaná..

Ukázalo sa, že cvičenia podľa Bubnovského sú schopné úplne obnoviť telo, zmierniť duševný stres, optimalizovať emočnú rovnováhu. Vodná časť komplexu pomáha regenerovať všetky bunky v tele.

Cvičenie chrbtice doma sa vyberá individuálne. Predtým, ako začnete cvičiť, musíte sa bezpodmienečne poradiť s odborníkom, ktorý má na túto techniku ​​kompetencie. Pri výbere techniky sa berie do úvahy hmotnosť, výška a stupeň choroby pacienta. Všetky tieto faktory sa pri menovaní zohľadňujú..

Čo je Bubnovsky kinesitherapy

V skutočnosti je to rovnaká terapeutická gymnastika, cvičebná terapia, ktorá sa vždy používala v kombinácii konzervatívnej a terapeutickej a restoratívnej terapie pri liečbe chorôb a korekcie chrbtice a kĺbov. Bubnovsky ho však vylepšil a povýšil na dominantné postavenie. To znamená najskôr cvičenia a potom všetko ostatné.

Kinezoterapiou samozrejme nie je možné vyliečiť všetky choroby, takže je príliš skoro na to, aby sa v archíve odobralo povolanie ortopedického lekára. Ale v „prasacej banke“ Bubnovského je celý zoznam chorôb, ktoré je možné vyliečiť bez chirurgického zákroku.

 1. Medzistavcová prietrž.
 2. osteoartróza.
 3. Degenerácia medzistavcových platničiek.
 4. Reumatoidná artritída.
 5. Vertebrálna spondylóza.
 6. Kĺbová dislokácia.
 7. Zápal šliach.
 8. Nekróza bedrového kĺbu (avaskulárna).
 9. Osteoartróza kolien.

Bubnovsky vyvinul spôsob liečby mnohých ochorení pohybového aparátu

Platí to pre kĺby, kosti a chrbticu. Zoznam tam nekončí. Vo viac ako stovke zdravotníckych stredísk, ktoré pracujú podľa metódy Bubnovského, sa liečia pomocou kinezoterapie, vodných procedúr a dychových cvičení:

 • chronické choroby prostaty;
 • zápal vaječníkov;
 • nadváha
 • sexuálna dysfunkcia;
 • hemoroidy, dokonca aj v akútnom operabilnom štádiu;
 • NAC;
 • opomenutie vnútorných orgánov;
 • migréna;
 • psychosomatické poruchy.

Centrá Dr. Bubnovského riešia problém nadváhy a rôznych chorôb vnútorných orgánov

Ako výplň sa táto technika používa po utrpení:

 • infarkty a mozgové príhody;
 • zlomeniny chrbtice;
 • inštalácia implantátov kolenného alebo bedrového kĺbu;
 • štep koronárnej artérie;
 • operácie na vnútorných orgánoch;
 • operácia chrbtice.

Kinezoterapia Bubnovsky pomáha uzdravovať sa aj po zlomeninách chrbtice

Ak túto metodiku schematicky prezentujete v tabuľkovej verzii, je to tak.

Tabuľka. Ciele kinezoterapie a metódy ich dosiahnutia podľa Bubnovského.

účelSpôsob, ako to dosiahnuť
Posilnenie, napnutie (zvýšenie elasticity), rozvoj miechových svalovKomplex cvičení na chrbte je prispôsobivý.
Zvýšená pohyblivosť kĺbovRanné cvičenia.
Hĺbková stimulácia svalovŠpeciálny komplex.
Zlepšenie fungovania krvných ciev (priechodnosť, elasticita)Cvičenie simulátora.
Zníženie, ktoré vedie k normálnemu krvnému tlakuCvičenie na simulátoroch, dýchacích komplexoch.
Vyloženie chrbtice, uvoľnenie napätia z stavcov a kĺbovSúbor cvičení kombinovaných s vodnými (kryo) postupmi.
Zlepšenie krvného obehu vnútorných orgánovÚprava vody, dýchanie a cvičenie.

Podľa Bubnovského je najčastejšou chybou modernej medicíny pokus pacientov trpiacich chorobami chrbta vyhnúť sa stresu všetkými možnými spôsobmi, aby nedošlo k zhoršeniu ich stavu..

Zotavenie nie je možné bez pohybu

Ak je svalová aktivita nulová, je narušený prietok krvi. Dostatočné množstvo krvi sa nedostane do orgánov, čo znamená, že sa nedosiahne dostatočné množstvo živín pre normálnu funkciu. To negatívne ovplyvňuje stav chorého orgánu a celého organizmu..

Terapeutická gymnastika otvára prístup do orgánov krvi, kyslíka, zlepšuje metabolický proces. Ak pridáte kryoterapiu, dychové cvičenia, pijete dostatok tekutín a vyváženú stravu, môžete obnoviť oblasti predčasnej deštrukcie tela a regenerovať ich, zvrátiť bolestivé procesy..

Gymnastika pomáha zlepšovať prietok krvi a regeneráciu tkanív.

Expandéry a ručné simulátory

Výhody Bubnovského techniky

Kinezoterapia, to znamená liečba pohybom, je komplexný prístup, ktorý nemá vedľajšie účinky a pri absencii kontraindikácií predstavuje spoľahlivý nástroj na liečenie mnohých chorôb chrbta doma..

Ľudia, ktorí nie sú zvyknutí na fyzickú aktivitu, uprednostňujú drogy. V niektorých prípadoch je to úplne opodstatnený prístup..

Ale v prípade bolesti chrbta nesteroidné protizápalové lieky iba zmierňujú príznaky a dočasne „vypínajú“ bolesť.

V budúcnosti tak či onak, až kým sa neodstráni príčina bolesti, sa očakáva, že pacienti budú stuhnutí v pohybe, zvyšujú zápalový proces a niekedy je zrejmá potreba chirurgického zákroku..

Aby sa tomu zabránilo, gymnastika chrbtice, ktorá je prispôsobená na použitie doma a má nasledujúce výhody:

 • Zohľadnenie zmien kĺbov a chrbtice súvisiacich s vekom,
 • Rovnomerné zaťaženie všetkých častí chrbtice,
 • Priaznivý účinok na svaly a väzivo,
 • Stimulácia krvného zásobovania svalového korzetu a kĺbov,
 • Rozvoj flexibility, udržanie mobility a tónu,
 • Zlepšenie metabolických procesov.

Pripomeňte tiež, že liečba chrbta a kĺbov je najúčinnejšia so zložitým účinkom, to znamená, že cvičenia doma nestačia; je potrebné zmeniť stravovacie návyky a pokúsiť sa zabrániť podchladeniu, aby sa nestratila schopnosť dýchať nosom.

Škola Bubnovsky preukázala svoju účinnosť pri liečbe chrbtice a kĺbov, jej lekcie sú rozšírené. Spoločná gymnastika je dnes prezentovaná v lekárskych centrách aj v publikáciách na internete..

Najjednoduchšie cvičenia sa dajú robiť doma, pomôže vám to krátkou drevenou paličkou na zdôraznenie, ako aj prítomnosťou expandéra s loptou - a máte skvelú alternatívu k simulátoru..

Môžete si teda sťahovať videá na internete, aby ste doma mohli sledovať a predvádzať komplex. Takmer každá vážna stránka o telesnej výchove obsahuje informácie o systéme Bubnovsky.

Pravidelné cvičenie v kombinácii s ďalšími odporúčaniami techniky Bubnovsky posilní chrbticu, zbaví sa bolesti chrbta a zabráni ich opakovaniu..

Pred začatím samostatnej hodiny sa odporúča, aby ste sa poradili so svojím lekárom alebo lekárom z centra Dr. Bubnovského.

Cvičte na bolesť prietrže v krčnej chrbtici

Lekárske školenie môže pomôcť obnoviť obehový prietok krvi cez stavcové tepny do mozgu. Vykonaním pull-up je možné pôsobiť na svalový aparát chrbta a na vaskulárny systém.

(1) - Práca s gumou

Musíte sedieť na stoličke. Trakciu vykonávajte pomocou expandéra (elastický gumový simulátor). Ťah sa vykonáva rukami zo strany na stranu, tj pretiahnutím simulátora čo najviac.

(2) - Náklony kolien

Teraz vykonajte kliky so zameraním na kolenný kĺb. Telo by malo zostať rovné a v kontakte s celou rovinou podlahy. Netrénovaní ľudia robia 5 klikov a iba 10 sád s prestávkou 3 minúty.

Cvičte s činkou a cvičte

(1) - Rezanie palivového dreva

Cvičte „palivové drevo“ s dôrazom na kolenný kĺb. Expandér je namontovaný na stene. Položte nohy, koleno a dolnú časť nohy na vysokú lavicu a oprite si ruku o stenu. Druhou rukou robte pohyby pre seba, od seba. Týmto cvičením sú zapojené svaly krčnej chrbtice. Namiesto expandéra môžete použiť činku, nadvihnúť ju z podlahy a spustiť ju.

Cvičenie „pulóver“. Na vykonanie cviku musíte ležať na vodorovnej lavici so chrbtom pozdĺž lavice, položte nohy na zem a položte hlavu čo najbližšie k okraju lavice. Na začiatku sa činka drží natiahnutými rukami nad hrudníkom. Pri vdýchnutí by sa činka mala spustiť za hlavu bez toho, aby sa ruky ohýbali súčasne, až kým ramená visia pod úrovňou lavice. Keď potom budete vydýchať, zdvihnite ruky činku do východiskového bodu..

(3) - Narovnanie ramena zozadu za hlavu

Musíte sedieť na lavičke, zdvihnúť jednu činku, zdvihnúť ruku nad hlavu, ohnúť ruku za lakte a položiť činku za hlavu zozadu, zdvihnúť a začať znova. Cvičenie zopakujte 15-krát s každou rukou. Všetky akcie sú pomalé..

Od fyzickej nečinnosti po kinezoterapiu

Hlavnou príčinou problémov chrbtice a kĺbov u zdravých ľudí je sedavý spôsob života. Toto sa nazýva fyzická nečinnosť - zníženie svalovej aktivity osoby. Nie všetky pohyby sú však užitočné, preto nestačí len cvičiť. Potrebujete poznať komplex užitočných (správnych) alebo aspoň neškodných cvičení za chrbtom.

Sergei Mikhailovich Bubnovsky je známy tým, že lieči svojich pacientov metódou kinetoterapie (kinezoterapia), ktorá zahŕňa celý rad vzájomne prepojených postupov zahŕňajúcich multifunkčné simulátory (dekompresné a antigravitačné funkcie):

 • fyzické cvičenia s použitím špeciálnych prístrojov a nástrojov;
 • masáže;
 • správne dýchanie;
 • kúpeľ / sauna s ponorením do ľadovej vody (asi 5 stupňov tepla);
 • špecifická strava;
 • dôraz na dostatok pitnej vody.

Toto je originálny program na podporu tela na podporu zdravia a prevencie chorôb. Je zrejmé, že doma nie sú zariadenia a zariadenia k dispozícii. V takýchto prípadoch je však k dispozícii samostatný súbor cvičení, o ktorých budeme hovoriť neskôr.

Bubnovsky gymnastika pre techniku ​​začiatočníkov, cvičenia

Vďaka modernému rytmu života sa človek veľa pohybuje, vedie aktívny životný štýl. Abnormálne zaťaženie chrbtice a kĺbov veľmi často vedie k bolesti chrbta, rúk a nôh. Príčiny bolestivých pocitov sa môžu stať čokoľvek: choroby kĺbov, chrbtice, svalových kŕčov alebo neuralgie.

Liečba drogami nie je vždy potrebná; Terapeutické telesné vzdelávanie často pomáha s takýmito problémami, ktorého komplex cvičení je vyvinutý a testovaný skúsenými lekármi. Technika Dr. S. M. Bubnovského dosiahla v tomto smere veľký úspech. Bubnovsky gymnastika pre začiatočníkov môže zmierniť nepríjemné príznaky a bolesť kĺbov, zabrániť štiepeniu a mazaniu stavcových diskov, zlepšuje krvný obeh vo svaloch a tkanivách, robí kĺby pohyblivejšími.

Zameranie gymnastiky Bubnovsky

Sergey Bubnovsky vyvinul špeciálne terapeutické cvičenia na chrbticu a kĺby pre začiatočníkov. V porovnaní s inými komplexmi má mnoho výhod.

Tento súbor cvičení pre začiatočníkov je zameraný na:

 1. Zlepšenie kĺbov a chrbtice.
 2. Redukcia bolesti neoperačnými a nrogovými metódami.
 3. Zlepšenie zásobovania tkanív krvou, obohatenie kyslíkom.
 4. Zvýšená pohybová aktivita kĺbov a chrbta.

Adaptívna gymnastika pre začiatočníkov, ktorú vyvinul Sergei Michajilovič Bubnovský, tieto ciele zohľadňuje. Cvičenia sa môžu vykonávať bez ohľadu na pohlavie, vek a úroveň fyzickej zdatnosti.

Gymnastická technika

Základné princípy cvičebnej terapie pre začiatočníkov:

 • správne dýchanie;
 • správna výživa, pitný režim (pri použití vody vo veľkých množstvách);
 • úpravy vody.

Pri vykonávaní gymnastiky musí človek pokojne a zhlboka dýchať, piť najmenej jeden a pol litra vody počas tréningu, vylúčiť jedlá obsahujúce soľ obsahujúce veľké množstvo tukov a „rýchle“ uhľohydráty (biely chlieb, zmrzlinu a iné sladkosti), údené jedlá.

Na konci nabíjania sa musíte vydať na chladnú sprchu a utrieť si osušku.

Bubnovsky cviky

Adaptívna gymnastika v maximálnej miere zahŕňa všetky svalové skupiny, postupne ich napína a uvoľňuje. Bubnovského technika rozdelila celú škálu cvičení na konkrétne bloky, z ktorých každý je zameraný na samostatnú skupinu stavcov, svalov alebo kĺbov..

 1. Najlepšie je začať komplex od chrbtice. Choďte na všetky štyri a oprite sa rukami o podlahu. Pri vdýchnutí (zhlboka a pokojne) ohnite spodnú časť chrbta, zadržte dych a uvoľnite sa pri výdychu. Po 10 sekundách cvičenie zopakujte..
 2. Postavte sa na všetky štyri, uvoľnite sa, kulhajte a nakloňte hlavu nadol.
 3. Squat, potom sa znížte na pravú nohu a zatlačte ľavú nohu dozadu. Natiahnite svaly ľahkými pružiacimi pohybmi. Po nejakej dobe si vymieňajte nohy a opakujte cvičenia na druhej nohe.
 4. Pokračujte v treťom cvičení podľa rovnakej metodológie, ale pružné pohyby vymeňte potiahnutím hrudnej časti dopredu.
 5. Squat, položte dlane na zem. V tejto polohe na dlani sklopte telo dopredu a ohnite chrbát.
 6. Ľahnite si na brucho, položte ruky na zadok. Po vdýchnutí zdvihnite ľavú nohu tak, aby bola čo najpriamejšia. Vydýchnutie, nižšie. To isté urobte s pravou nohou..
 7. Ľahnite si na chrbát a dajte ruky pod zadok. Bez zdvíhania ramien z podlahy skúste bradu oprieť o hrudník, vydýchnuť, uvoľniť sa a potom zopakovať cvičenie..
 8. Prevalte sa na bok, kolená sa spoja, vdýchnite ich do žalúdka, výdych - nižšie.
 9. V polohe šírky ramien nôh od seba stojte s nohami na miernej vyvýšenine a sklopte päty. S pružinovými pohybmi zdvíhajte chodidlá hore a dole, kým sa neunavíte.

záver

Medzi terapeutickými cvičeniami iných metodológov v tejto oblasti zaujala silnú pozíciu gymnastika Dr. Bubnovského. Jeho hlavnými výhodami sú dostupnosť a ľahká implementácia. Gymnastický komplex cvičení nemá prakticky žiadne kontraindikácie, ľudia akéhokoľvek veku, pohlavia, aj bez špeciálnej telesnej výchovy môžu robiť gymnastiku.

Tento komplex si vyžaduje starostlivosť a dodržiavanie určitých pravidiel, inak bude všetko úsilie zbytočné. Dýchacia technika, vykonávaná v spojení s gymnastikou Bubnovsky, pomáha saturovať krv kyslíkom, podporuje tonus ciev, znižuje záťaž srdca.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Dorsálny výčnelok medzistavcovej platničky - vyčnievanie chrupavkového tkaniva smerom k mieche, sprevádzané zvieraním nervových zakončení a výskytom silnej bolesti chrbtice.
Chirurgická liečba medzistavcovej prietrže je extrémnym meradlom zlyhania konzervatívnej liečby. Podobná situácia sa vyskytuje iba u 25% pacientov.
Ak sa človek pred diagnostikovaním osteochondrózy aktívne podieľa na behu, je pre neho ťažké vzdať sa obvyklých cvičení. Ale s touto degeneratívno-deštruktívnou patológiou je veľa športov kontraindikovaných kvôli vysokej pravdepodobnosti ďalšieho zničenia medzistavcových platničiek a stavcov.