loader

Hlavná

Pažerák

Inžinierska hernia u mužov

Inguinálna kýla: príznaky, príčiny a možnosti liečby

Intuálna hernia u mužov je ochorenie, pri ktorom steny brušnej dutiny oslabujú a nemôžu udržiavať vnútorné orgány na svojom mieste. V tomto prípade sa pri oslabení inguinálnych svalov objaví prietrž třísloviny. Výsledkom je viditeľný výčnelok orgánu pod kožou. Kýla je dosť bežná, najmä u starších mužov.

Hlavným faktorom pri jeho výskyte je vážny a pravidelný stres v brušnej dutine. Ak chcete včas rozpoznať ochorenie a zabrániť vzniku komplikácií, musíte poznať jeho príznaky. A kvôli prehľadnosti môžete vidieť, aká ingvinická prietrž na fotografiách u mužov. Pomôžu poskytnúť celkový obraz o chorobe..

Čo to je?

Inguinálna hernia (GH) je ochorenie, pri ktorom sa vytvára výčnelok brušnej dutiny pod kožou prostredníctvom prirodzených otvorov v ingvinálnej oblasti brucha. Je to len jedna z odrôd prietrže, ale z hľadiska frekvencie výskytu zaujíma popredné miesto u ľudí stredného a staršieho veku..

príčiny

Inguinálna hernia sa môže vyskytnúť z rôznych dôvodov. Rozlišujú sa tieto faktory, ktoré môžu prispieť k výskytu tohto ochorenia u mužov:

 1. Častý (chronický) kašeľ, ktorý bude vyvíjať silné zaťaženie a tlak na oslabené oblasti brucha, čo môže zase podnietiť vznik slabinovej prietrže.
 2. Dedičná predispozícia osoby k ingvinálnej prietrži sa prejavuje v anatomickej slabosti svalového tkaniva brušnej dutiny..
 3. Niektoré choroby črevného systému môžu zvýšiť vnútro-brušný tlak, najmä ak u chorého spôsobujú neustálu zápchu..
 4. Nadmerná fyzická námaha, ktorá vyvíja silný tlak na brušnú dutinu (a zvyšuje samotný vnútrobrušný tlak). Obzvlášť nebezpečné sú zdvíhanie závaží, udržiavanie niečoho na váhe a tiež nosenie ťažkých vecí pred vami.
 5. Skoršie zranenia v oblasti slabín, ktoré spôsobili prudké oslabenie väzov a svalov.
 6. Náhly úbytok hmotnosti vedie k tvorbe prázdnych objemov v ľudskom pobrušnici, ktoré je možné vytlačiť z brušnej dutiny..
 7. Nadváha môže spôsobiť nadmerné zaťaženie vnútorných orgánov, čo zvyšuje tendenciu osoby k ingvinálnej prietrži..

Ako je zrejmé z vyššie uvedeného, ​​k rozvoju slabinovej prietrže u mužov môže prispievať niekoľko faktorov, najbežnejšou príčinou tohto ochorenia je však presne vzpieranie. Je najrýchlejší schopný viesť k akútnemu stavu osoby, pri ktorom bude potrebovať okamžité ošetrenie.

klasifikácia

V závislosti na pôvode hernie sac sú:

 • Získané - vyskytujú sa hlavne u dospelých, ktorí majú silnú fyzickú námahu. Sú rovné a šikmé.
 • Vrodené - vyskytujú sa, keď nedochádza k nadmernému rastu vaginálneho procesu pobrušnice, keď sa semenníky spustia do mieška ešte pred narodením. Sú iba šikmé.

Podľa anatomickej klasifikácie sú hernie týchto typov:

 • Priamy PG - vždy sa získava, nikdy neprejde ako súčasť spermatickej šnúry a nespadá do šourku. Tieto príznaky sa líšia od šikmej ingvinálnej prietrže. Táto hernia je zriedkavo porušená. Veľkosti obvykle nie sú príliš veľké, v priemere 5 až 10 cm;
 • Šikmý PG - charakterizovaný priechodom herniálneho vaku do spermatickej šnúry, po ktorom nasleduje vystúpenie pod kožu inguinálnej oblasti a v pokročilom prípade v šourku. Sklon k porušovaniu. Veľkosti sa pohybujú od 4 do 5 cm do gigantických - 30 - 40 cm;
 • Prebublávanie PG - nastáva, keď je slabosť anatomických štruktúr umiestnených bezprostredne nad ochlpením. Výstupok obvykle nie je príliš veľký;
 • Pohybujúce sa PG - už z názvu sa dá predpokladať, že tento typ prietrže sa vyznačuje neúplným kontaktom orgánu v herniálnom vaku, ale iba jednou z jeho stien. V herniálnom vaku je často iba časť močového mechúra, slepého čreva. Preto pri tomto type prietrže existujú určité ťažkosti pri šití hernálneho vaku počas chirurgického zákroku;
 • Kombinovaná PG - pri tomto type kýly má pacient súčasne priamu a šikmú ingvinálnu prietrž, veľmi zriedka je k nej pripojená supravezikálna prietrž.

Ďalšia dôležitá klinická klasifikácia, od ktorej závisí výber liečby:

 • Irreducibilný GHG - vyskytuje sa pri dlhodobej prítomnosti prietrže, keď je hernálny vak spojený adhéziou k podkožnému tuku. V tomto prípade kýla nemôže byť zavedená do brušnej dutiny, jej obsah však nie je napätý a môže sa mierne zmenšiť alebo zväčšiť;
 • Irreducibilný PG - charakterizovaný nezávislým alebo pomocou rúk redukciou obsahu prietrže do brušnej dutiny. Zvyčajne sa jedná o kýly malej veľkosti a v počiatočnej fáze vývoja, keď sa adhézie medzi tkanivami ešte nevytvorili;
 • Strangulovaný GHG - v prípade porušenia pravidiel je nemožné narovnať obsah prietrže do brušnej dutiny aj s vonkajšou pomocou. V tomto prípade je herniový vak napätý, bolestivý.

Ak chcete zistiť, či je priedušná kýla narušená alebo nie, môžete vykonať jednoduchú úlohu - držiac prietrž pri ruke, musíte niekoľkokrát kašlať. Ak sa prietrž hernia súčasne zvyšuje a znižuje, prietrž je korigovateľná. Inak, ak počas kašľa výčnelok nezmení svoju veľkosť a naďalej bude bolieť, je najpravdepodobnejšie zranenie prietrže!

príznaky

U mužov sú príznaky získanej trieslovej prietrže (pozri fotografiu) tieto:

 1. Vzdelanie je možné napraviť jednoduchým dotykom, zatiaľ čo je počuť charakteristický dunivý zvuk.
 2. V polohe na chrbte sa výstupok obvykle buď vyrovná, alebo sa výrazne zníži, a naopak, vo zvislej polohe sa zvýši a znova objaví..
 3. V korigovanom stave prietrže môže byť zväčšený trieslový kruh ľahko pociťovaný kožou.
 4. Pri spúšťaní herniálneho vaku do mieška sa zväčšuje veľkosť zodpovedajúcej polovice mieška.
 5. Pri silnom kašle, namáhaní, kýchaní sa prietrž zväčšuje, pri namáhaní sa zvyšuje jej napätie.

Pri malej veľkosti trieslovej prietrže už neexistujú žiadne príznaky, ktoré by pacienta obťažovali. S výrazným zvýšením výčnelkov sa však môžu objaviť nasledujúce choroby:

 1. Bolesť v dolnej časti chrbta, spodnej časti brucha - je to spôsobené kompresiou iných orgánov a čriev.
 2. Bolestivá bolesť v oblasti tvorby prietrže.
 3. Iné príznaky zažívacieho traktu, ako je nadúvanie, hlasné dunenie.
 4. Zápcha, je to tiež kvôli stlačeniu črevných slučiek v herniálnom vaku.
 5. V zriedkavých prípadoch, keď časť močového mechúra vstúpi do herniálnej formácie, môžu sa vyskytnúť problémy s močením.

Príznaky slabinovej prietrže sú celkom zrejmé pri vizuálnom vyšetrení, formácia má hustú elastickú konzistenciu a ľahko sa cíti sama osebe. Môže byť guľatá a ak herniálny vak spadne do mieška, má výčnelok podlhovastý tvar. Spravidla s genetickým umiestnením, tendencia tela rozvíjať prietrž, po zdvíhaní závaží a intenzívnej fyzickej aktivite môže dôjsť k herniálnemu výčnelku..

Pruh

Poranenie slabinovej prietrže je sprevádzané týmito znakmi:

 • slabosť, tachykardia;
 • nevoľnosť, zvracanie;
 • nadúvanie, nedostatok stolice;
 • negatívna reakcia na potlačenie kašľa, pri kašľaní, pri položení prsta na trieslovinový prsteň, zvyčajne sa pociťujú tras, ak je prietrž zranená, šok sa neprenáša;
 • prietrž prestala ustupovať;
 • herniálny vak je veľmi napätý;
 • ostrá, ostrá bolesť kýly a brucha.

Obmedzená slabina prietrže je veľmi nebezpečnou komplikáciou, takže lekárska starostlivosť by sa mala poskytnúť čo najskôr. Operácia sa musí vykonať čo najrýchlejšie, pretože závažné komplikácie, ako napríklad:

 1. Nekróza - nekróza častí slučiek čreva alebo omentum, ktoré zasiahli herniálny vak.
 2. Peritonitída - pri dlhodobom porušovaní prietrže slabín sa rozvíja zápal brušnej dutiny.

V tomto prípade nezničiteľné a veľké prietrže, aj bez komplikácií, spôsobujú pacientom nepohodlie: obmedzujú ich aktivitu a sú sprevádzané nepríjemnými symptómami.

Ako vyzerá slabá prietrž: foto

Nasledujúca fotografia ukazuje, ako sa choroba prejavuje u mužov.

diagnostika

Takmer vždy je možné podozrenie na prítomnosť slabinovej prietrže už počas klinického vyšetrenia. Zároveň sa určia jeho veľkosti, lokalizácia, vyhodnotí sa stupeň regulácie.

Na určenie typu štruktúr zahrnutých v prietrži sa vykonáva ultrazvukové vyšetrenie panvových orgánov, brušnej dutiny a mieška. Niekedy sa vyžaduje ďalšie vyšetrenie: irigoskopia, cystoskopia atď..

Liečba slabinovej prietrže u mužov

Jedinou metódou na liečbu slabinovej prietrže u mužov je chirurgický zákrok. Počas operácie lekár zbaví hernálny vak a plastifikuje hernálny portál, čím sa zabráni ďalšiemu relapsu choroby. Plastická chirurgia kýlových brán môže byť uskutočnená buď pomocou aponeurózy (technika ťahu) alebo pomocou špeciálnej sieťovej protézy (technika bez napätia).

Odstránenie slabinovej prietrže u mužov sa vo väčšine prípadov vykonáva s následným použitím polypropylénovej sieťoviny. Je nainštalovaná v bráne prietrže a pevná. Vlákna spojivového tkaniva následne rastú jeho bunkami a vytvárajú spoľahlivú bariéru pre brušné orgány na ceste k trieslovinovému kanálu. Použitím tejto techniky sa výrazne znižuje pravdepodobnosť opätovného výskytu choroby..

Operácie s inguinálnou kýlou u mužov sa môžu vykonávať tradičným otvoreným spôsobom s porezaním kože a laparoskopicky - pomocou malého vpichu..

Laparoskopická operácia brušnej prietrže

Laparoskopická technika umožňuje prenikanie do brušnej dutiny pacienta pomocou špeciálnych manipulátorov prostredníctvom malých vpichov na prednej brušnej stene. Výhodou operácie je, že po nej nezostanú žiadne jazvy a dokonca aj menšie poškodenie tkanív.

 1. V počiatočnej fáze je pacient anestetizovaný. Zákrok sa vykonáva v celkovej anestézii (anestézii).
 2. Oxid uhličitý sa vstrekuje do brušnej dutiny, vďaka čomu stúpa predná brušná stena ako kupola a vytvárajú sa podmienky na prácu chirurgov..
 3. Hernálny vak s obsahom sa vracia späť do brušnej dutiny.
 4. Na brušnú stenu je lemovaná sieť. V dôsledku toho účinnejšie drží brušné orgány a neumožňuje im ísť ďalej. Postupne rastie a je pevne na svojom mieste.

Spôsoby opravy laparoskopickej prietrže si postupne získavajú na popularite vďaka niekoľkým výhodám. Ak je však výčnelok veľký, potom lekári uprednostňujú prácu tradičným spôsobom, pretože je technicky ľahšie vykonať zákrok. Preto je potrebné čo najskôr kontaktovať lekára a požiadať o pomoc najmodernejšie metódy.

Ako dlho trvá pobyt v nemocnici? Po laparoskopii sa človek zvyčajne môže vrátiť domov do 1 dňa po operácii, ak neexistujú komplikácie.

Komplikácie po operácii

Najčastejšie následky po operácii sú:

 1. švy.
 2. Hematómy. Aby sa im zabránilo, ľad sa aplikuje okamžite po operácii.
 3. Infekcia rán a hnisanie. Aby sa tomu zabránilo, je predpísaný priebeh antibiotík..
 4. Kvapalina semenníkov. Vyvíja sa v dôsledku poškodenia škrupín semenníka. Príznakom tejto komplikácie je zväčšenie šourku na jednej alebo oboch stranách. Liečia sa iba chirurgicky.
 5. Poškodenie spermatickej šnúry. Vyskytuje sa v dôsledku zavinenia lekára a je spojená so štrukturálnymi vlastnosťami trieslového kanála. Spermatická šnúra prechádza blízko herniálneho vaku, takže ak lekár nie je dostatočne kvalifikovaný, môže sa poškodiť. Táto komplikácia je plná neplodnosti..
 6. Poškodenie femuru. Vyskytuje sa v prípade hrubého zošívania.
 7. Relapse. Znovu objavenie prietrže sa najčastejšie vyskytuje z dôvodu nesúladu pacienta.
 8. Poškodenie krvných ciev. Tiež dosť hrozivá komplikácia, ktorá vedie k atrofii semenníkov.

Dokonca aj ľahkú a bezpečnú operáciu na odstránenie slabinovej prietrže u mužov môžu sprevádzať komplikácie. Najčastejšie vznikajú zavinením samotného pacienta z dôvodu porušenia obmedzení počas rehabilitačného obdobia. Niekedy komplikácie vznikajú v dôsledku zavinenia chirurga alebo vznikajú v dôsledku individuálnych charakteristík tela.

Diéta po oprave prietrže

Správna strava urýchli rehabilitáciu. Prvých pár dní je lepšie jesť iba malé množstvo tekutej a šťouchanej potravy. V deň 4-5 môžete ísť na normálnu výživu.

Musíte jesť čo najviac potravín bohatých na bielkoviny a vlákninu. V potrave by mali byť:

 • varené mäso s nízkym obsahom tuku (kuracie, hovädzie);
 • sezónna zelenina (surová alebo dusená);
 • Mliečne výrobky, najmä tvaroh;
 • ovocie a bobule;
 • rôzne obilniny (pohánka, proso, ovos, jačmeň perlový);
 • Ryby a morské plody;
 • orechy a sušené ovocie.

Je lepšie vylúčiť alkohol a kávu, ako aj fajčenie zo stravy..

Aké sú možnosti liečby slabinovej prietrže bez chirurgického zákroku?

Vzhľadom na patogenézu choroby sa predpokladá, že liečba pomocou trieslovínovej kýly je bez chirurgického zákroku nemožná. Malo by sa pamätať na to, že obväz tiež nelieči, ale iba prispieva k tomu, že nastaviteľná inguinálna prietrž u mužov je držaná v brušnej dutine..

Podľa niektorých lekárov nemá liečba slabinovej prietrže u mužov s pohybom terapeutický účinok. Mnoho odborníkov však odporúča používať cvičenia na zvýšenie sily svalov brušnej steny, ale iba ležať na chrbte alebo sedieť..

Napríklad cvičenia ako:

 • dýchanie brucha so záťažou (1 až 2 kg) na brušnej stene;
 • zdvihnutie rovných nôh o 30 ° vo vzťahu k horizontálnej polohe tela;
 • zdvíhanie ramenného pletenca a lopatiek z horizontálnej polohy (s rukami na hlave);
 • stlačenie lopty umiestnenej medzi kolenami (v polohe na chrbte, s nohami ohnutými na kolenách) atď..

Najvhodnejšie cvičenia jogy pre trieslové kýly v ásane sú: uddiyana, pavanmuktasana, sarvangasana atď. Asana uddiyana sa musí vykonávať pri sedení: energicky vydýchnite vzduch, „vytlačte ho“ z pľúc, vytiahnite žalúdok čo najviac, držte ho tri sekundy a potom sa zhlboka nadýchnite nosom. Opakujte 5-6 krát.

prevencia

Ochoreniu môžete zabrániť tým, že sa vyhnete nadmernej fyzickej aktivite a zdvíhate ťažké závažia. Je dôležité starať sa o stabilnú činnosť gastrointestinálneho traktu, pretože zápcha vyvoláva prietrž. Je potrebné schudnúť a vykonávať fyzickú terapiu. Je potrebné posilniť brušnú stenu vykonaním cvičení na abs, „bicykel“. Terapeutické cvičenia by sa mali podávať najmenej 20 - 30 minút denne.

Je potrebné poznamenať, že je dôležité dodržiavať vhodnú stravu. Jedzte často, ale kúsok po kúsku a bez alkoholu. Namiesto mastných a korenených potravín, múky a cukroviniek musíte jesť zeleninu, ryby a mäso, varené alebo dusené..

predpoveď

Odstránenie slabinovej prietrže u mužov za predpokladu, že sa operácia vykonáva podľa plánu, vedie k úplnému uzdraveniu pacienta ak obnove jeho pracovnej kapacity v krátkom čase. Vývoj porušenia ingvinálnej prietrže a komplikácií zhoršuje prognózu.

Inžinierska hernia u mužov

Inguinálna hernia je pomerne časté ochorenie, pri ktorom je časť pobrušnice vyčnievaná do trieslového kanála..

Podľa štatistík je u mužov inguinálna hernia tvorená 10-krát častejšie ako u žien, čo je spojené s osobitosťami anatomickej štruktúry inguinálnej oblasti u mužov. Prípady vzniku slabinovej prietrže u žien však nie sú také zriedkavé. Ochorenie sa zvyčajne vyskytuje u žien, ktoré už viackrát porodili..

Výskyt prietrže môže spôsobiť obezitu, chronický kašeľ, zápchu, tehotenstvo, nadmernú tvrdú fyzickú námahu.

Dôvody rozvoja a provokujúce faktory

Intuinálna hernia u mužov je omnoho bežnejšia kvôli štrukturálnym vlastnostiam ingvinálneho kanála. Spermatická šnúra prechádza dovnútra a v ranom detstve semenníky zostupujú do mieška z brušnej dutiny. Preto sa vstup do slabinového kanála naďalej rozširuje a proces kanála pobrušnice neprerastá. Chlapec čoskoro rastie a za prítomnosti provokujúcich faktorov môže brucho ísť do „voľného priestoru“..

V dospelosti je u mužov ingvinálny kanál „slabým miestom“ z rovnakých dôvodov. K získaným rizikovým faktorom sa pripájajú nadobudnuté rizikové faktory, oslabujú sa svaly prednej brušnej steny a vytvára sa herniálny výčnelok..

Medzi faktory, ktoré prispievajú k výskytu prietrží prednej brušnej steny patria:

 • silná fyzická námaha - športová a profesionálna;
 • choroby spôsobujúce zvýšený tlak v bruchu - chronické obštrukčné ochorenie pľúc, bronchiálna astma, akútna bronchitída a zápal pľúc,
 • choroby gastrointestinálneho traktu, cirhóza pečene;
 • zlé návyky - fajčenie (spôsobuje dlhý, neproduktívny kašeľ) a alkoholizmus;
 • obezita je častým faktorom u mužov starších ako 40 rokov, zvyšuje záťaž na prednej brušnej stene a dlhodobo bráni odhaleniu prietrže.

klasifikácia

Druhy trieslovínovej hernie v závislosti od umiestnenia herniového vaku:

 1. Inguinal - prietrž sa nachádza v ingvinálnom kanáli neďaleko jej vonkajšieho otvoru.
 2. Kordikulárna hernia zostupuje nižšie, nachádza sa v miešku, blízko spermatickej šnúry, ale neklesá na úroveň semenníkov..
 3. Inguinal scrotal - hernia zostupuje do mieška, ktorý sa nachádza vedľa semenníka

Druhy trieslovínovej hernie v závislosti od umiestnenia herniového vaku:

 • Šikmý - prechádza cez trieslovinový kanál, vedľa spermatickej šnúry;
 • Priamo - choďte do slabinového kanála, obchádzajte jeho vnútorné otvorenie, cez oslabenú brušnú stenu;
 • Kombinované - dve alebo viac hernií na jednej strane, ktoré nie sú spojené.

Príznaky slabinovej prietrže, foto

Symptómy, ktoré odhaľujú prítomnosť slabinovej prietrže u mužov, sa môžu veľmi líšiť. Tento problém sa však prejavuje mnohými bežnými prejavmi. Groin hernia (pozri fotografiu) sa cíti takto:

 • nápadný výčnelok v trieslovej oblasti, ktorý môže mať rôzne veľkosti;
 • sčervenanie kože v mieste nádoru;
 • hmatateľné nepohodlie pri zdvíhaní závaží, veľká fyzická námaha;
 • bolesť v dolnej časti brucha;
 • pocit pálenia v mieste, kde sa nachádza prietrž;
 • bolesť, nevoľnosť, zvracanie.

Pri kýle slabiny sa cíti úľava, keď zaujme vodorovnú polohu. Veľké kýly spôsobujú nepohodlie pri chôdzi. Súčasne sa prietrže na dlhú dobu nemusia objaviť vôbec. Ak sa však v oblasti slabín vyskytne aj malý nádor, mali by ste sa okamžite poradiť so špecialistom. Pomôže to stanoviť správnu diagnózu..

Poranenie slabinovej prietrže

Tento stav sa vyvíja v dôsledku náhleho stlačenia obsahu herniálneho vaku v herniálnom portáli. Existujú dva mechanizmy porušenia:

Elastický mechanizmus je náhle preniknutie veľkého počtu brušných vnútorností do herniálneho vaku cez úzku hernálnu bránu. Môže k tomu dôjsť pri prudkom zvýšení tlaku v bruchu (napríklad s prudkým fyzickým stresom). K fekálnemu porušeniu dochádza v dôsledku pretečenia obsahom slučky čreva, ktorá sa nachádza v herniálnom vaku. Zranenie slabinovej prietrže sa prejavuje prudkou silnou bolesťou v bruchu. Výčnelok, ktorý sa predtým mohol bez námahy vyrovnať, sa stáva nenapraviteľným a intenzívnym. Tento stav je často sprevádzaný horúčkou, nevoľnosťou, zvracaním a zadržiavaním stolice.

Ak dôjde k porušeniu ingvinálnej prietrže, je nevyhnutný chirurgický zákrok.

komplikácie

Hlavnými komplikáciami pri slabinovej prietrži sú: štípanie, koprostáza, ireducibilita, zápal a poškodenie prietrže. Zriedkavejšie sa vyskytujú nádory a cudzie telá prietrže..

 1. Kýla prietrže sa vyskytuje v dôsledku vývoja fúzie vnútorných orgánov s hernálnymi vakmi navzájom medzi sebou as herniovým vakom, čo je spôsobené traumou na herniálny obsah. Irreducibilita môže byť čiastočná (keď časť obsahu prietrže môže byť vložená do brušnej dutiny a druhá časť nie je) alebo úplná (všetok obsah prietrže nie je možné vložiť do brušnej dutiny).
 2. Koprostáza (stagnácia výkalov) sa vyvíja v prípadoch, keď je obsah hernálneho vaku hrubého čreva následkom zhoršenej motorickej funkcie čreva. Prispieva k rozvoju koprostázy, ktorá je neredukovateľná prietrž, hojný príjem potravy a sedavý spôsob života. Častejšie u senilných pacientov so zvýšenou telesnou hmotnosťou. Prejavuje sa to nevyliečiteľnou zápchou, bolesťou brucha a nevoľnosťou, menej často zvracaním. Koprostáza môže viesť k fekálnemu porušeniu prietrže. Zápal prietrže sa vyvíja infekciou herniálneho vaku, čo je možné pri akútnom zápale slepého čreva (slepého čreva) alebo Meckelovho divertikla chyteného v herniálnom vaku s peritoneálnou tuberkulózou. Súčasne sa zhoršuje celkový stav pacientov, zvyšovanie telesnej teploty, zimnica, zvracanie, zadržiavanie stolice a ťažkosti s výbojom plynu. Veľkosť prietrže stúpa, pričom každý nad ňou sčervenáva.
 3. Poškodenie prietrže môže viesť k prasknutiu čreva v herniálnom vaku a nastáva s prudkým zvýšením vnútrobrušného tlaku, s priamym poškodením prietrže alebo v dôsledku pomliaždenia brušnej steny od prietrže..
 4. Kýlové nádory sú veľmi zriedkavé a môžu sa vyskytovať z obsahu prietrže, herniálneho vaku alebo okolitých tkanív a orgánov. Najčastejšie sa vyskytujú lipómy herniálneho vaku.

Cudzími predmetmi v herniálnom vaku môžu byť predmety prehltnuté pacientom, červy, kamene močového mechúra.

diagnostika

Primárna diagnóza sa vykonáva na vymenovanie chirurga. Spočíva v odobratí anamnézy a sťažnostiach, vizuálnom a palpačnom vyšetrení pacienta. Stanoví sa prietrž, jej veľkosť a stupeň kontrolovateľnosti. Potom sú priradené ďalšie diagnostické metódy.

Laboratórne diagnostické metódy

Laboratórne vyšetrenie zahŕňa stanovenie nasledujúcich parametrov.

 1. Všeobecný krvný test so vzorcom - zvýšenie ESR a zvýšenie počtu bielych krviniek naznačuje začiatok vývoja zápalového procesu..
 2. Biochemický krvný test - umožňuje určiť narušenie brušných orgánov vrátane močového systému.
 3. Testy na určenie krvnej skupiny pacienta, koagulogramu, HIV a hepatitídy (v rámci prípravy na chirurgický zákrok).

Na získanie úplného obrazu sú priradené inštrumentálne diagnostiky.

Metódy inštrumentálneho výskumu

V závislosti od umiestnenia herniovej formácie sú predpísané určité typy vyšetrení.

 1. Ultrazvuk brušných orgánov - zisťuje sa prítomnosť orgánov a ich skutočné umiestnenie.
 2. Ultrazvuk močového mechúra - zistí sa stupeň zapojenia močového mechúra do všeobecného procesu a príznaky akútnej retencie moču.
 3. Ultrazvuk panvových orgánov - umožňuje určiť umiestnenie orgánov močového ústrojenstva a prítomnosť patologických abnormalít.
 4. Irrigoskopia - je predpísaná pre podozrenie na zovretie slučky hrubého čreva. S jeho pomocou môžete tiež vidieť prítomnosť jazvovitých zmien v stenách, nádorových formácií a iných patológií..

Liečba slabinovej prietrže u mužov

Úplne a natrvalo sa zbavte trieslovej prietrže je možné iba chirurgicky. Mnoho autorov v rôznych fázach rozvoja lekárskej vedy navrhlo rôzne metódy liečby kýly. Mnoho metód sa v súčasnosti prakticky nevyužíva, pretože po nich existuje vysoká pravdepodobnosť recidívy a majú iba historický význam..

Chirurg sa podieľa na liečbe slabínovej kýly. Pri absencii komplikácií a kontraindikácií sa pacient podrobuje plánovanej chirurgickej liečbe v nemocnici. Operácia je možná v celkovej anestézii alebo v lokálnej anestézii. Kýla hernie je vyrezaná, ak v nej sú brušné orgány, chirurg ich nastaví späť. Potom sa posilní predná brušná stena. Na tento účel sa plast vykonáva okolitými tkanivami alebo šitím sieťovej transplantácie.

Ak má pacient v súčasnosti kontraindikácie na chirurgickú liečbu, je možná dočasná konzervatívna liečba - obväz.

Liečba bez chirurgického zákroku

Bandáž pomáha zmierňovať stav a nejde o 100% spôsob liečby slabinovej prietrže bez chirurgického zákroku. Nosí sa doma aj vonku pod oblečením. Bandáž pomáha udržiavať prietrž v pôvodnej polohe, čím bráni vypadnutiu a spôsobeniu nepohodlia.

Po odstránení kontraindikácií sa vykoná chirurgická liečba. Po chirurgickom zákroku je pacient niekoľko dní v nemocnici, aby ste pozorovali a spracovali stehy. Švy sa odstránia po 7 až 10 dňoch.

Nosenie kapely na trieslovinu prietrže

Chirurgický zákrok

Chirurgické metódy:

 1. Laparoskopia - prišívanie kýly pomocou endoskopu prepichnutím brušnej steny pomocou mini kamery, mikroendoskopických nástrojov as okom;
 2. Oprava chirurgickej hernie. Používajú sa rôzne metódy chirurgickej liečby slabinovej prietrže (Bassini, Matrynov, Rudzhi atď.)

Niekoľko dní po liečbe je pacient prepustený z nemocnice. Bolesť v oblasti vpichov v pooperačnom období je zanedbateľná. Úplné zotavenie po odstránení slabinovej prietrže nastane po 3 až 6 mesiacoch. Počas tohto obdobia by sa malo vyhnúť silnej fyzickej práci. Jedlo by malo byť ľahko stráviteľné, aby pacient nemal zápchu.

S rozvojom obmedzenej triesloviny prietrže sa vykonáva pohotovostná chirurgická liečba. Na začiatku chirurg otvorí herniálny vak a vyhodnotí stav orgánov, ktoré sú v ňom obsiahnuté. Pretože ak je črevné tkanivo v herniálnom vaku mŕtve, sú excidované. Potom sa vyreže herniálny vak a posilní sa predná brušná stena. Po moderných metódach liečby slabinových hernií je ich opakovanie mimoriadne zriedkavé za predpokladu, že všetky odporúčania sa dodržiavajú v pooperačnom období..

Pooperačné obdobie

Po vykonaní operácie hernie na opravu slabinovej prietrže plánovaným spôsobom by sa pacient mal asi jeden deň držať na lôžku. Po spinálnej anestézii nebude pacient cítiť spodnú časť tela počas približne 4 až 6 hodín. Keď sa citlivosť vráti, môžete ju otočiť na jej stranu. Prvé jedlo a vodu je možné pripraviť do 12 až 24 hodín, mali by ste začať bežnou polievkou, želé, sladkým čajom alebo čistou minerálnou vodou. Ďalej sa diéta rozširuje a môže jesť jedlo známe pacientovi.

Je dovolené vstávať z postele deň po operácii, najlepšie za pomoci cudzincov. Ďalej sa postupne objavia sily a je dovolené chodiť nezávisle.

 • lieky proti bolesti sa podávajú počas prvých 3 až 4 dní;
 • antibiotiká (v závislosti od trvania a priebehu operácie) počas 1 až 3 dní;
 • antikoagulanciá (lieky, ktoré významne znižujú zrážanie krvi) denne po dobu 7 dní, ak sú sprievodné
 • choroby, vek po 40 rokoch, obezita, choroby žíl dolných končatín.

Na 1-2 mesiace je kategoricky zakázané vykonávať ťažkú ​​fyzickú prácu, musíte viesť šetrný životný štýl, po 2. mesiaci musíte postupne zvyšovať záťaž..

Veľká prierezová kýla pri dospelých samcoch.

Po operácii sa môže vyskytnúť relaps?

Po chirurgickom zákroku sa u 2 až 10% pacientov vracia inguinálna hernia.

Možné príčiny recidívy:

 • nie celkom správne zvolená chirurgická taktika, chyby počas operácie;
 • intenzívna fyzická aktivita po operácii;
 • sprievodné ochorenia sprevádzané ťažkým kašľom;
 • zápcha
 • hnisanie v mieste operácie;
 • adenóm prostaty, ktorý nebol vyliečený pred operáciou;
 • nedodržiavanie predpisov a odporúčaní lekára pacientom v pooperačnom období.

Jediným efektívnym spôsobom liečby pooperačnej inguinálnej hernie je operácia. Operácia je pomerne komplikovaná kvôli skutočnosti, že po predchádzajúcom zásahu sa anatomické vzťahy v ingvinálnej oblasti zmenili, došlo k jazve.

Ďalšie možné komplikácie po operácii pri slabinovej prietrži:

 • hnisanie v oblasti stehov - je potrebná liečba na oddelení plastickej chirurgie, otvorený absces, priebeh antibiotík;
 • krvácanie - prestaňte s drogami alebo na operačnej sále;
 • silná bolesť - používajú sa rôzne lieky proti bolesti.

prevencia

Aby sa predišlo tvorbe ingínovej prietrže, je potrebné vylúčiť faktory prispievajúce k zvýšeniu vnútrobrušného tlaku: vzpieranie, chronická zápcha, športový tréning s nadmernou silou.

Ak chce človek začať s kulturistikou, musí najskôr niekoľko mesiacov posilňovať chrbtové a brušné svaly. Zaťaženia je potrebné postupne zvyšovať. Posilňovacie cvičenia sa môžu použiť ako účinná prevencia pri slabinách prietrží, ale pri absencii rizika herniálneho výčnelku..

Vrodenej prietrži sa nedá zabrániť. Rodičia by mali dieťa starostlivo sledovať, najmä ak sa narodilo s nevystúpenými semenníkmi. Ak máte akékoľvek podozrenie, odporúča sa kontaktovať detského chirurga.

Diagnóza slabiny prietrže

Inguinálna hernia (skrátene PGI) je diagnostikovaná v krátkom čase. Jej definícia nespôsobuje veľké ťažkosti. Pri kontakte s lekárom, keď je choroba v pokojnom štádiu, sa zvyšuje presnosť diagnostiky.

Inšpekciu vykonáva chirurg. Podľa jeho názoru sú následné rozhodnutia založené na liečení operácie.

Inguinálna kýla sa môže objaviť náhle, ale môže sa postupne objaviť. Príkladom je prietrž vyplývajúca zo zvýšenej závažnosti. Taká kýla je ľahko viditeľná. A ak má PGR plávajúci stav, potom sa za určitých podmienok vyskytne vizuálna manifestácia.

Existuje niekoľko metód na diagnostikovanie hernie. Všetky sa osvedčili a môžu sa vzájomne dopĺňať..

Podobné choroby

Príznaky prejavov prietržovej hernie sú podobné príznakom iných chorôb.

Hydrocele je prejavom kvapiek semenníkov. Vyskytuje sa vo forme rozšíreného mieška. Z tohto dôvodu je možné v počiatočnej fáze zamieňať hydrocele s PGr.

Varikokéla je prejavom varikóznej expanzie semenného kanálika. Sprevádzaná bolesťou v ingvinálnej zóne. Scrotum sa zväčší.

Lymfadenitída - príznaky podobné varikokéli. Je zápal lymfatických uzlín.

Hneď pod spermatickým kanálom sa objaví hernia femuru.

Počiatočné štádiá všetkých týchto chorôb sú podobné a podobajú sa PGR. Preto na stanovenie presnej diagnózy a predpísanie liečby je potrebné kompletné vyšetrenie.

Metódy diagnostikovania slabinovej prietrže:

 • vyšetrenie lekárom;
 • ultrazvuk
 • absolvovanie irrigoskopie;
 • herniography;
 • vyšetrenie chirurgom.

Existuje niekoľko štádií vyšetrenia pacienta chirurgom na objasnenie diagnózy. Chirurg často tiež predpisuje ultrazvuk na potvrdenie diagnózy.

Po prvé, lekár vykoná vyšetrenie inguinálnej zóny. Vykonáva prieskum pacienta, aby objasnil také momenty, ako sú: existujú bolesti v slabinách, obdobie herniálnych prejavov, aký stres prežíva pacient v každodennom živote a v profesionálnej činnosti?.

Preukázanie PGR v mnohých prípadoch je pre pacienta nenápadné. V iných prípadoch sa človek cíti bolesti v dolnej časti brucha. Možno ich posilnenie počas fyzickej námahy. Mierne preťaženie už niekedy vyvoláva prejav hernie.

Pri počiatočnom priestupku vznikajú ostré bolesti, ktoré majú vplyv na kontrolu prietrže. Takáto diagnóza môže predchádzať smeru operácie..

Pacient je v stojacej polohe. Lekár by mal vyhodnotiť výčnelok podľa jeho umiestnenia, veľkosti a určiť typ prietrže - rovný, šikmý, kombinovaný.

Pri vynechaní PGR v miešku je pravdepodobný šikmý typ. Ak sa nachádza nad spermatickým kanálom a bez špecifických hraníc, je tiež možná priama PGR, tiež umiestnená nad ochabnutou kosťou alebo v jej blízkosti. Pri umiestnení pod krčou prevažne smerom von - príznaky femorálnej prietrže.

Po vyšetrení a vyšetrení pacienta lekár prechádza k prehmataniu formácie. K tomu dochádza pri ležaní. Lekár sa pokúsi napraviť prietrž a potom stlačí inguinálny prsteň. Ďalej pri kašľaní pacienta na základe reakcie formácie lekár diagnostikuje typ PGR - šikmý alebo priamy.

Ak existuje klzná prietrž, pravdepodobne sa neobjaví pri vyšetrení klasickými diagnostickými metódami. Potom sú pripojené ďalšie technológie, napríklad - ultrazvuk.

Ultrazvuk šourku a trieslovín

Ultrazvuk - ultrazvukové vyšetrenie miešok a trieslovín je jednou z metód na štúdium herniálneho výčnelku. Skúsený odborník sa bez neho dokáže zaobísť.

Ultrazvuk sa používa, ak je vzdelanie ťažké diagnostikovať z dôvodu jeho malej veľkosti alebo ak má lekár určité pochybnosti.

Ultrazvuková metóda je účinná iba od okamihu, keď je hernálny vak plný, to znamená, že už v ňom spadol orgán, ktorý tam spadol. Inak ultrazvuk nič neukáže.

Pri absencii výčnelku prietrže sa dá predpokladať, že herniálny vak je prázdny.

Na vytvorenie spoľahlivého obrazu sa dodatočne vykonáva ultrazvuk brušnej dutiny. Pre ženy je štúdium panvy relevantné.

Irrigoscopy

Metódou určujúcou rast mozgu je irrigoskopia. Používa sa v prípadoch podozrenia na kĺzavú prietrž s miernymi príznakmi..

Túto prietrž je ťažké diagnostikovať. Z tohto dôvodu prichádza na záchranu röntgenová štúdia.

Počas irigoskopie sa vyšetruje hrubé črevo a röntgenové lúče.

Pred testom sa odporúča čistenie čriev, čo zvýši kvalitu diagnózy. Na tento účel je predpísaná strava bez ovocia a zeleniny na niekoľko dní. Hlavným produktom je mäso. Ďalšia večera a raňajky sú vylúčené pred zákrokom. Pite iba vodu bez plynu.

Pri irrigoskopii sa do hrubého čreva vstrekne špeciálna látka a potom röntgenové kontrastné zariadenie. Táto metóda poskytuje spôsob, ako študovať črevo, diagnostikovať jeho defekty, choroby.

Pri klznej prietrži je akceptovateľné použitie cystoskopie, cystografie a ultrazvuku močového mechúra..

Gerniography

Populárnou metódou na diagnostikovanie CHZO je herniografia. Spočíva v zavedení špeciálnej látky ihlou do pacientovej brušnej dutiny.

Potom pacient leží na bruchu, kmeňoch a kašle. Súčasne sa odoberajú röntgenové lúče obsahujúce herniálny vak.

Hlavným použitím tejto metódy je prítomnosť pochybností o prítomnosti prietrže z opačnej strany.

Foto trieslová prietrž u mužov príznaky a liečba choroby

Kýla v slabinách, úprimne povedané, nie je príliš príjemná a nevinná choroba, ktorá môže zasiahnuť človeka. Inguinálna kýla u mužov - príznaky, fotografie a ďalšie informácie sú uvedené v článku. Ak tejto patológii nepripisujete dôležitosť, všetko môže mať vážne následky..

Inguinalská kýla - čo to je?

Ak človek vidí v slabinách aspoň primárne príznaky prietrže, znamená to, že musí rýchlo ísť k lekárovi. Ochorenie je výstupom do štrbiny podobnej medzery rôznych orgánov brušnej dutiny, bezprostredne po exfoliácii svalových vlákien v trieslovej oblasti. Nezabudnite, že prietrž sa dá nielen získať, ale aj zdediť. Najmä v inguinálnej oblasti sa vyskytuje najčastejšie.

Keď sa objaví trieslovina prietrže, je oveľa ťažšie pre steny pobrušnice držať všetky orgány na mieste predpísanom prírodou. Vrátane trieslového kanála. Toto je druh alkálie, pozdĺž ktorého prechádza spermatickou šnúrou. Pohybuje sa od hlbokého ingvinálneho kruhu k povrchnému. Odtiaľ brušné orgány „vykukujú“.

Ako vyzerá prietrž??

Základným symptómom, ktorý môže o tejto chorobe povedať, je výskyt v trieslovinovej oblasti určitého tuberkulózy, ktorý sa niekedy mení vo veľkosti. Ak človek leží v posteli, môže dokonca zmiznúť, akoby sa nič nestalo. Ale keď sa zmení poloha tela, znova sa objaví nadúvanie. To isté sa dá povedať o tom, keď človek ide na záchod, cvičí alebo dokonca iba kašle. Rozmery tuberkulózy môžu byť zanedbateľné - ako matica. Stalo sa a väčšie. Ak je to potrebné, môžete na webe nájsť fotografiu veľkej hernie..

Je dôležité poznať! Lekári sú prekvapení! Účinný spôsob, ako ZVÝŠIŤ POTENCIÁL! Potrebné bolo len 5 minút predtým. Prečítajte si viac >>

Základné príznaky slabinovej prietrže

Kýla má sklon sa objavovať v oblasti trieslovín alebo v ochlpení. Stále je možné ju identifikovať celým zoznamom ďalších prejavov. Napríklad, ak osoba trpí bolesťou, ktorá netrvá dlho. A preto jej nie je venovaná pozornosť.

Pod takýmito príznakmi sa môže skrývať aj slabinová prietrž:

 • Bolesť v podpazuší;
 • Bolesť a opuch v miešku;
 • nadúvanie;
 • zápcha;
 • Veľmi časté výlety na toaletu;
 • Ťažkosť a tlak v slabinách.

Keď už hovoríme o bolesti

Malo by sa poznamenať, že na začiatku svojho pôsobenia nespôsobí priľahlá kýla budúcemu pacientovi bolestivé prepuknutia. Preto veľa budúcich pacientov prichádza k lekárovi práve vtedy, keď už bolo skoro neskoro. Či už došlo k prepuknutiu bolesti alebo nie, to všetko môže povedať o zložitosti choroby. Napríklad jednotliví pacienti - športovci sa môžu sťažovať na pocit pálenia, ktorý sa po tréningu zvyšuje. A iní sa len sťažujú na bolesť alebo na najbežnejšie brnenie.

Čomu by ste mali venovať pozornosť

Ak bol v oblasti slabín zaznamenaný mierny opuch - možno to považovať za primárny signál. Postupom času bude tento opuch narastať. A na ceste sa tieto znaky môžu prejaviť:

 • Zmeny vo veľkosti alebo forme opuchu počas fyzického tréningu;
 • Spaľovanie v oblasti slabín;
 • Je to tupá bolesť;
 • Nepríjemnosti v procese jednoduchého kroku;
 • Pocit stlačenia v dolnej časti brucha.

Prečo sa vyskytuje prietrž?

Ako už bolo spomenuté vyššie, u mužov sa získa alebo zdedí inguinálna hernia, ktorej príznaky môžu byť a sú úplne neviditeľné. V prvom prípade rastie kvôli tomu, že svaly pobrušnice sa začínajú oslabovať. Medzi príznaky získanej hernie prietrže patrí:

 • Zmeny svalového tkaniva súvisiace s vekom;
 • Svalová relaxácia po systémových chorobách;
 • Dôsledky rôznych operácií na pobrušnici;
 • Sedavé tempo života;
 • Stav neustáleho zvýšeného vnútrobrušného tlaku pri činnostiach týkajúcich sa napríklad prenášania ťažkých bremien. Prípad môže byť tiež spojený so zápchou, nadváhou alebo pretrvávajúcim kašľom..

V druhej verzii sa takáto patológia začína objavovať už počas rastu a vývoja dieťaťa v lone.

Druhy chorôb

Podľa miesta ingvinálnej prietrže sa to deje:

 • bilaterálne;
 • ľavostranné;
 • Správny.

Okrem toho sa delia na:

 • Tie, ktoré je možné opraviť;
 • Tie, ktoré nemožno napraviť.

Kýla, ktorá sa dá opraviť, môže zmiznúť alebo sa prejaviť v dôsledku zasunutia do pobrušnice. Ak je hernálny vak fúzovaný s obsahom, potom ho už nie je možné opraviť.

Je dôležité poznať! Lekári sú prekvapení! Účinný spôsob, ako ZVÝŠIŤ POTENCIÁL! Potrebné bolo len 5 minút predtým. Prečítajte si viac >>

Ak vezmete do úvahy podrobnosti o anatomickej štruktúre, ingvinická prietrž môže byť:

 • Šikmé. Môže byť zdedená alebo získaná. Obsah vaku sa umiestni pozdĺž trieslového kanálika vo vnútri spermatickej šnúry.
 • podkožný Hernálny vak nespadá do dutiny mieška, ale je umiestnený v podkožnej zóne šľachy šikmého vonkajšieho svalu..
 • Straight. To je možné získať. Výčnelok pobrušnice sa nachádza mimo spermatickej šnúry a prechádza cez trieslovú zónu.
 • Zlúčenina. Tento typ trieslovej prietrže je veľmi komplikovaný tým, že sa skladá z jedného, ​​ale niekoľkých kusov prietrže hernie..

Čo ohrozuje slabinovú prietrž

Najnebezpečnejšou vecou, ​​ktorá sa môže stať, je priškrtená prietrž. Potom sa obsah vrecka silne stlačí. Tento stav je veľmi, veľmi nebezpečný. Prinajmenšom z dôvodu, že stlačenie výrazne znižuje prietok krvi v črevách. Alebo úplne inhibuje pohyb potravy brušnou oblasťou. O tom, ako opraviť takú kýlu a konverzácie, nemôže ísť.

Kýla sa stane karmínovo s odtieňom modrej alebo fialovej. Kvôli poruchám obehového systému. Toto je jeden z hlavných dôvodov, prečo okamžite ísť do nemocnice, ak to pacient ešte neurobil. Koniec koncov je tu naliehavo potrebná operácia.

4 NAJLEPŠIE SPÔSOBY ZVÝŠENIA PENISU!

 1. Najefektívnejší a osvedčený nástroj Mighty Tool. Píšu o ňom veľa, recenzie si môžete prečítať tu.
 2. Zvýšenie prostredníctvom dlhých stúpačiek na úkor fondov - Urotrin. Čím dlhšie je „zariadenie“ v pohotovostnej polohe, tým dlhšie je. Basketbaloví hráči sú dobrým príkladom, často skákam, preto sú takí vysoko.
 3. Na zväčšenie penisu môžete použiť rôzne cvičenia..
 4. Používanie rozširovacích zariadení, ako je napríklad nástavec.
 5. Chirurgická cesta je, samozrejme, nebezpečná operácia, ale 100% funguje.

V dôsledku zaseknutia sa môžu vyskytnúť tieto problémy:

 • Závažné zápalové procesy v pobrušnici.
 • Obštrukcia čriev;
 • Zastavte tok krvi v oblastiach štípania, ich smrti;
 • Self-Intoxikácia.

To je dôvod, prečo je tak dôležité vypočítať príznaky slabinovej prietrže u mužov a začať liečbu čím skôr, tým lepšie.

Definícia ochorenia

Túto chorobu je možné vždy rozpoznať samostatne. Primárny „zvon“ možno nazvať predĺžením herniálneho vaku v oblasti trieslovín. S cieľom potvrdiť diagnózu a získať všetky potrebné údaje na liečbu lekári predpíšu jeden alebo druhý výskum:

 • Herniografia - röntgenové vyšetrenie herniálneho vaku;
 • Irrigoskopia je röntgenové vyšetrenie hrubého čreva, ktoré je špeciálne naplnené kontrastným roztokom. Na výpočet obsahu herniálneho vaku a veľkosti jeho „brány“;
 • Cystografia - röntgenové vyšetrenie močoviny pomocou kontrastného roztoku;
 • Cystoskopia - endoskopické vyšetrenie vnútornej steny močoviny pomocou špeciálneho cystoskopického zariadenia;
 • Ultrazvuk peritoneum, močovina a slabina.

Ak má muž podozrenie na porušenie prietrže, lekár by mal ako zvyčajne predpísať diferenciálnu diagnózu.

Ako liečiť slabinovú prietrž

Liečba slabinovej prietrže u mužov sa uskutočňuje dvoma spôsobmi - s chirurgickým zákrokom aj bez neho. Iba operácia pomôže vyriešiť problém s herniou bez ohľadu na úroveň obtiažnosti:

 • Zbavte sa prietrže vykonaním normálnej operácie;
 • Odstránenie prietrže laparoskopiou (keď sa postup vykonáva pomocou malej diery).

Ak je choroba stále lokalizovaná iba v základnej miere prejavu, jej odstránenie pomôže aj liečba bez chirurgického zákroku. Bežná terapia. Je pravda, že to bude vyžadovať trochu viac energie a času. Okrem toho jasné a systematické vykonávanie všetkých predpísaných odporúčaní. Medzi ktorymi:

 • bandáž;
 • Diéta;
 • Analgetiká a niektoré ďalšie lieky na zmiernenie bolesti a odstránenie zápalu;
 • Pravidelné cvičenie, aby vaše brušné svaly zostali tónované.

Chirurgia na ošetrenie kýly

Iba operácia dokáže úplne vyliečiť už vyvinutú prietrž. Bežná terapia ho neodstráni. Môže to urobiť iba skúsený chirurg. Operáciu, ako už bolo spomenuté, možno vykonať dvoma spôsobmi - štandardnou operáciou a laparoskopiou. Áno, poslednú možnosť možno nazvať pokročilejšou metódou, ako sa zbaviť tejto nepríjemnej patológie, ale najčastejšie sa stále používa otvorená chirurgia..

Robí sa takto:

 • Do miechy sa injikuje lokálna anestézia;
 • Na získanie prístupu k orgánom sa otvoria mäkké tkanivá prednej brušnej steny;
 • Hernálny vak úhľadne vyčnieva z tkanív okolo neho a opatrne sa otvára pomocou rezov, ktoré sú paralelné s trieslovinou.
 • Obsah vrecka jemne korenený v pobrušnici;
 • Krky prietrže hernie sú šité a oviazané;
 • Prebytok peritonea sa odstráni;
 • Kýlová brána je odstránená a steny dutiny sú zosilnené.

Nechirurgická liečba prietrže

Liečba bez chirurgického zákroku je vhodná iba občas. Napríklad, keď je pacient kategoricky zakázaný podstúpiť chirurgický zákrok. Dá sa to povedať o starších alebo mužov s chorobami ciev a srdca. Zvyčajne sú predpísané na obväz. V opačnom prípade bude liečba slabinovej prietrže bez chirurgického zákroku tiež spočívať v užívaní liekov na určený účel, špeciálnych ľahkých jedlách a školeniach v oblasti zdravia..

Ľahká (strava) výživa

Základným zameraním tejto výživy je zabrániť nadúvaniu alebo zápche. Rovnako ako chudnutie a doplnenie v tele nedostatok vitamínov a minerálov. Ak sa chcete vysporiadať s herniou, musíte jesť často, ale v malých porciách. Až päťkrát denne. Bude lepšie pripraviť si stravu vopred, aby ste nevynechali jedlo.

Čo môžete jesť a piť:

 • želé;
 • ovsená kaša
 • Zelenina a ovocie bez tepelného spracovania;
 • omeleta;
 • Chudé mäso a ryby;
 • Šípkový vývar.
 • Rôzne bujóny;
 • šťavy.

Čo je prísne zakázané jesť a piť:

 • Vyprážané, mastné, korenené a slané jedlá;
 • Múka a sladká;
 • Zelenina a strukoviny - môžu spôsobovať zápchu (kapusta, hrach a iné);
 • alkohol;
 • Silná káva a čaj.

Wellness tréning

V prípade slabinovej prietrže je toto cvičenie zamerané na posilnenie brušných svalov. Nevýhodou však zostáva - je možné obmedziť vývoj choroby iba dočasne. To nebude fungovať vôbec. Lekári však odporúčajú chôdzu, beh alebo plávanie. Výcvik sa musí vykonávať v bandáži. Fotografie a videá takýchto vzdelávacích programov sú na webe veľa.

Tu je zoznam niektorých cvičení, ktoré môžu posilniť brušnú dutinu:

 • Bicykel. Je potrebné ležať na chrbte a ohýbať kolená. Potom začnite robiť pohyby, akoby ste prechádzali pedálmi bicyklov. Jeden cyklus by mal trvať od pol minúty do minúty.
 • Nožnice. Musíte si ľahnúť na chrbát a zdvihnúť nohy o tridsať centimetrov. Potom ich začnite krížiť ako nožnice. Musíte trikrát dokončiť tri prístupy.
 • Ťahanie lopty. Východisková poloha: leží na chrbte. Nohy by mali byť ohnuté a chodidlá by mali byť jasne pripevnené k podlahe. Medzi kolená je umiestnená malá loptička. Musí sa stlačiť kolenami a uvoľniť do jednej minúty.

Aké sú následky slabinovej prietrže?

Existujú dôkazy, že kýla môže popri porušení viesť aj k ďalším nebezpečným problémom. Medzi najbežnejšie patria:

 • Zápal semenníkov;
 • Infekcia akéhokoľvek druhu;
 • Poruchy mužského urogenitálneho systému.

Po chirurgickom zákroku a odstránení prietrže sa občas môžu vyskytnúť nepríjemné následky. Vo väčšine prípadov sa tieto ťažkosti môžu začať zavinením samotného pacienta, ak jednoducho nedodržiava pokyny lekára týkajúce sa doby zotavenia. Problémy však niekedy môžu nastať v dôsledku lekárskej chyby..

Medzi možné komplikácie po operácii:

 • Kvapka semenníkov;
 • Hematómy (na to, aby sa im zabránilo, stačí aplikovať chlad ihneď po operácii);
 • Infekcia alebo hnis v rane;
 • Poranenie bedrového kĺbu (môže sa vyskytnúť, ak stehy boli zhruba prišité);
 • Trauma spermatickej šnúry (vyskytuje sa v dôsledku zavinenia lekára);
 • Vaskulárne poškodenie (totálne - atrofia semenníkov);
 • Opätovný výskyt choroby;
 • švy.

Následné predpovede

Ak bol človek okamžite oboznámený s operáciou na odstránenie ingínovej prietrže, poskytuje to perfektnú záruku korekcie a následného obnovenia pracovnej kapacity na krátky čas. Ak sa pacient rozhodne začať záležitosť sám a pokúsiť sa liečiť tradičnou medicínou, vždy existovalo a bude existovať riziko komplikácií. A prietrž nebude fungovať. Zranenie prietrže a ďalšie možné ťažkosti spôsobujú, že ďalší scenár nie je najpriaznivejší.

Ako sa chrániť pred tříslovnou kýlou

Aby sa zabránilo vzniku tejto choroby, je veľmi dôležité riadiť sa iba niekoľkými jednoduchými predpismi, ktoré lekári odporúčajú. Medzi nimi:

Vykonávanie pravidelných cvičení zameraných na posilnenie svalov brucha;

4 NAJLEPŠIE SPÔSOBY ZVÝŠENIA PENISU!

 1. Najefektívnejší a osvedčený nástroj Mighty Tool. Píšu o ňom veľa, recenzie si môžete prečítať tu.
 2. Zvýšenie prostredníctvom dlhých stúpačiek na úkor fondov - Urotrin. Čím dlhšie je „zariadenie“ v pohotovostnej polohe, tým dlhšie je. Basketbaloví hráči sú dobrým príkladom, často skákam, preto sú takí vysoko.
 3. Na zväčšenie penisu môžete použiť rôzne cvičenia..
 4. Používanie rozširovacích zariadení, ako je napríklad nástavec.
 5. Chirurgická cesta je, samozrejme, nebezpečná operácia, ale 100% funguje.
 • Úplné vylúčenie nadmerného fyzického namáhania tela a zdvíhanie nadmerne veľkých bremien;
 • Povinné nosenie obväzu na trupe po operácii na odstránenie prietrže;
 • Absolútne odmietnutie nikotínu - môže spôsobiť pretrvávajúce kašeľ;
 • Postupné chudnutie - ostrý mínus na váhe môže hrať s telom krutý žart;
 • Primerané rozloženie bremena na ruky pri preprave veľkých predmetov;
 • Správna výživa, aby sa predišlo obezite ani z náhod.

Ako vidíte, tieto recepty nie sú také komplikované a je ľahké vstúpiť do radu každodenných návykov, ktoré môžu chrániť ľudské telo pred tak nepríjemnou a nebezpečnou patológiou, ako je slabinová prietrž..

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Inguinálna hernia je patologický stav, pri ktorom sa brušné orgány začínajú vydutie a tvoria herniálny vak.
Zhrnutie: Hernia diskediánov z hnačky je spravidla dôsledkom degeneratívneho procesu na medzistavcovej platni a vedie k chronickej bolesti v krku alebo chrbte, ako aj k ďalším nepríjemným symptómom.
Fyzikálna terapia je nevyhnutným prvkom pri liečbe bedrovej medzistavcovej prietrže. Denné cvičenia pomáhajú posilňovať chrbtové svaly, odstraňujú príznaky, zlepšujú krvný obeh.