loader

Možné následky po chirurgickej liečbe slabinovej prietrže

Liečba herniovej hernie môže byť iba chirurgická a každá operácia môže spôsobiť komplikácie.

Komplikácie možno rozdeliť do niekoľkých skupín:

 1. Priamo spojená s chirurgickou ranou.
 2. Súvisí so sprievodnými patológiami samotného pacienta.
 3. Priamo spojený s touto metódou chirurgickej liečby.
  1. otvorená technika (klasická)
  2. otvorené pomocou polypropylénovej sieťoviny
  3. endoskopická technika (ak sa používa implantát a priori mesh)
 4. Súvisí s anestéziou.

Budeme sa podrobne zaoberať každým bodom:

1. Prevádzková rana

Infekcia sa môže pripojiť ku ktorejkoľvek rane kože, vrátane operačnej sály. Rana je hnisavá a vyžaduje viac času na ošetrenie (antibiotická terapia, denné obväzy), kozmetický efekt je oveľa horší.

Divergencia stehov, okrajov rán - znižuje kozmetický efekt

Tvorba keloidných jaziev

Tvorba ligatúrovej fistuly (odmietnutie stehu) Často si vyžaduje druhú operáciu na vyrezanie fistuly a odstránenie predtým použitého materiálu na šitie..

2. Patológia u pacienta

Operovaní pacienti môžu byť z rôznych vekových skupín as rôznym súborom chronických chorôb. Operácia je pre organizmus stresom, ktorý môže vyvolať zhoršenie chronických ochorení alebo spôsobiť rozvoj akútnej patológie

Všetky uvedené komplikácie predstavujú bezprostredné ohrozenie života pacienta a vyžadujú komplexnú kvalifikovanú ústavnú liečbu.

3. Funkcie operácie

Veľa záleží na výbere chirurgickej liečby. Pri použití hernálnej chyby výlučne pre vlákno a vlastné tkanivá sú vylúčené komplikácie z polypropylénovej siete. Pri použití endoskopických metód je pravdepodobnosť komplikácií pooperačnej rany znížená, pretože incízie nie sú 6-7 cm, ale jeden 1 cm a dva 0,5 cm každý, ale zvyšuje sa tým pravdepodobnosť poškodenia veľkých plavidiel. Každá metóda má svoje výhody a nevýhody a výber spôsobu operácie zostáva na ošetrujúcom lekárovi.

Recidíva (opätovné objavenie prietrže v mieste operácie) je jednou z hlavných komplikácií po operácii, to znamená, že je potrebná reoperácia, a vraciame sa tam, kde sme začali - vyžaduje sa chirurgická liečba na opakujúcu sa slabinovú prietrž.

Klasická otvorená technika s plastickou chirurgiou s vlastnými tkanivami má šancu na recidívu až 20%

Otvorená technika používajúca polypropylénové pletivo znížila relaps na 5%

Endoskopické metódy (TAPP, TER) zaujímajú vedúce miesto a majú šancu na recidívu menej ako 1%

Za zmienku tiež stojí skutočnosť, že každý následný chirurgický zákrok (pri relapsoch a môžu byť 2 a 3 alebo viac) sa stáva oveľa komplikovanejším, v oblasti operácie sa vytvára jazva, anatomické orientačné body sú posunuté a je ťažké ich určiť. Chirurgický zákrok na opakujúcu sa slabinovú prietrž vyžaduje rozsiahle skúsenosti s liečením tejto patológie..

Chronická bolesť

Pri liečbe herniálnych defektov sa veľká pozornosť venuje zmierneniu syndrómov bolesti. Jednou z najnepríjemnejších komplikácií spojených s bolesťou je syndróm chronickej bolesti, ktorý sa prejavuje nepohodlím a bolesťou (rôznej intenzity) v oblasti pooperačnej rany do 6 mesiacov alebo viac.

Tento syndróm je najčastejšie asociovaný, pretože jeden z nervových zakončení sa dostane do jazvy a je obmedzený utiahnutým vláknom (niekedy je potrebné opakované operácie na prehodnotenie problémovej oblasti a odstránenie porušenia).

Normálne je bolesť mierna už 3. deň po operácii, v čase, keď sú stehy odstránené, a tento 10. deň sa mierna bolesť objaví iba pri náhlych pohyboch a prehmataní operačnej oblasti. Niekedy môže bolesť pretrvávať až 1 mesiac, a to nie je nezvyčajné, ale jednoducho si vyžaduje primeranú úľavu od bolesti, komplex fyzioterapeutickej liečby..

4. Anestézia

Na liečbu tejto patológie existuje niekoľko možností anestézie.

Celková anestézia - používa sa pri všetkých endoskopických metódach.

Miechová anestézia - môže byť použitá vo všetkých prípadoch okrem endoskopickej.

Lokálna anestézia - používa sa pri kýloch malej veľkosti au starších pacientov.

S anestéziou súvisí ešte jeden, nie celkom príjemný moment. Po všeobecnej anestézii a spinálnej anestézii je veľmi dôležité sledovať okamih prvého nezávislého močenia, pretože pacient jednoducho nemusí cítiť nutkanie na močenie a bude si sťažovať na silnú bolesť v dolnom bruchu, nevyskytuje sa často, ale stojí za to si ju zapamätať (ak je nemožné vyrovnať sa, pacient, hneď ako sa moč uvoľní pomocou močového katétra)

Svetová štatistika

Na základe svetových štatistík je frekvencia komplikácií spojených s chirurgickou liečbou inguinálnych hernií približne 3%, čo zahŕňa všetky komplikácie, ktoré sa vyskytujú od najškodlivejších až po najsmrteľnejšie. Pri veľkej chirurgii sú problémy spôsobené samotnou operáciou nevyhnutné a vyskytujú sa na všetkých klinikách sveta, niekde menej často, niekde častejšie. Ak lekárske stredisko požaduje údaj blízko nuly, mali by ste premýšľať o pravdivosti týchto informácií. Žiadny problém iba pre tých, ktorí nepracujú.

Bežné mylné predstavy

 • Strata mužskej sily po operácii - tento problém je mimoriadne zriedkavý a s najväčšou pravdepodobnosťou je banálnou náhodou a možno ho bezpečne pripísať kazuistike..
 • Neplodnosť - môže sa vyskytnúť po operácii, existuje však niekoľko vážnych výhrad. Počas operácie je technicky nemožné uložiť semenník (napríklad recidivujúcu kýlu bradavíc pri veľkých veľkostiach s porušením) a z nejakého dôvodu (vývojová anomália, vážne zranenie atď.) Druhý semenník nespĺňa svoju funkciu u pacienta, potom bude pacient neplodný. Zhodou toľkých premenných je, mierne povedané, nie často. Preto by ste sa po plánovanej operácii nemali obávať reprodukčnej funkcie.

Pooperačné zotavenie

Akákoľvek rehabilitácia a zotavenie po operácii pri slabinovej prietrži vedie k obmedzeniu fyzickej aktivity a starostlivosti o pooperačnú ranu..

Otvorené metódy - do 2 mesiacov od obmedzenia fyzickej aktivity (akékoľvek fyzické cvičenie spojené s brušným napätím, prudký nárast vecí od 1 kg a viac je zakázané). Vzpieranie nad 5 kg by sa malo odložiť o 6 mesiacov.

Endoskopické metódy - je potrebné sa vyvarovať fyzickej aktivity po dobu 14 dní (rovnako ako pri otvorených metódach), odporúča sa skôr ako stáť, chodiť alebo ľahnúť si, než si sadnúť v prvom týždni (odporúčanie nie je povinné, vykonáva sa, ak je to možné), zdržať sa zdvíhania závaží nad 5 kg, do 1 mesiaca.

Bez ohľadu na metódu chirurgickej liečby sa obväzy uskutočňujú každé 2 dni (pri absencii komplikácií), stehy sa odstraňujú 10. pooperačný deň..

V skorom pooperačnom období sa treba vyhnúť prechladnutiu (počas kašľa sa prudko zvyšuje vnútro-brušný tlak, čo môže viesť k recidíve v skorom období p / o). Porušenie stolice, a najmä zápcha, môže byť tiež faktorom prispievajúcim k včasnému relapsu..

Postihnutie v priemere do 30 dní pri otvorených metódach a 15 dní po endoskopii.

Diétne odporúčania

Keďže oprava prietrže nie je operáciou gastrointestinálneho traktu, nie je potrebná špeciálna diéta. Bezprostredne po operácii je však príjem potravy obmedzený (pitná voda, ovsený vývar), pretože existuje pravdepodobnosť vzniku včasných pooperačných komplikácií, ktoré si môžu vyžadovať opätovnú operáciu, zatiaľ čo je potrebná anestézia a na pôst sa dôrazne odporúča anestézia. Po všeobecnej anestézii, nevoľnosti a zvracaní sa často obávajú (prvých 4-6 hodín), táto skutočnosť tiež vysvetľuje obmedzenie príjmu potravy v skorej pooperačnej perióde. Pri chirurgickom zákroku v mieche alebo lokálnej anestézii sa odstráni akékoľvek obmedzenie príjmu potravy.

Prevádzka prietržnej hernie

Telefonicky potvrdzujeme, že ste zaznamenaní na našej klinike

Laparoskopia je operácia, pri ktorej sa odstráni trieslová kýla malými otvormi (0,5 - 1,5 cm) bez použitia veľkých chirurgických rezov..

Inguinálna hernia je vážna patológia, pri ktorej brušné orgány spadajú do prstenca triesloviny a vytvárajú v slabinách opuch. Je častejšia u mužov ako u žien a liečba spočíva v chirurgickom zákroku.

Lekárske centrum „KDS Clinics“ ponúka operáciu na odstránenie slabiny prietrže u žien a mužov s minimálnym zranením. Našim pacientom sú k dispozícii iba moderné vybavenie a skúsení chirurgovia. Cena za operáciu slabinovej prietrže závisí od veľkosti novotvaru.

Miera odstránenia prietržnej hernie

Zoznam služiebcena
Prijímanie lekárov
Primárne, ambulantné vyšetrenie lekára1200
Menovanie sekundárneho chirurga1000
Lekár s vedeckým vzdelaním KMN, lekár primárnej ambulancie najvyššej kategórie1500
Doktor s profesorom vedeckého vzdelania, DMN, primárne2500
Doktor s profesorom vedeckého titulu, DMN, opakoval1500
chirurgia
Hernia opravy 1. kategórie obtiažnosti18700
Kýla opravuje 2 kategórie zložitosti24200
Kýla opravuje 3 kategórie zložitosti31900
Kýla opravuje 4 kategórie obtiažnosti44000

Lekári

Náklady na vstupné sú 1500 ₽

Cievny chirurg, fleboológ, angiológ

Náklady na vstupné sú 1500 ₽

Príčiny a príznaky slabinovej prietrže

Existujú také príčiny slabinovej prietrže:

 • dedičnosť;
 • nadmerné zaťaženie;
 • obezita;
 • následky chronického adenómu prostaty;
 • tehotenstva;
 • ťažké narodenie.

Inguinálna hernia sa vyznačuje bolestivosťou a nepohodlím v oblasti vyčnievania útvaru. Bolestivý syndróm sa zhoršuje s nadmernou fyzickou námahou. Pacient je narušený poruchami gastrointestinálneho traktu. U žien je patológia sprevádzaná zvýšenou bolesťou počas menštruácie.

Ak sa objavia rušivé príznaky, mali by ste okamžite navštíviť lekára v lekárskom centre a vykonať liečbu.

Príprava na operáciu odstránenia slabinovej prietrže

Počas prípravy na operáciu chirurg vyšetrí pacienta, prehmatá prietrž a predpíše tiež:

8 hodín pred operáciou sa neodporúča jesť jedlo a tekutiny. Úrodná oblasť je zbavená vegetácie.

Kontraindikácie pre chirurgický zákrok

Bez ohľadu na skutočnosť, že operácia na odstránenie ingínovej prietrže sa považuje za jediné ošetrenie, existujú určité kontraindikácie:

 • nízka zrážanlivosť krvi;
 • vážne abnormality pri práci srdca;
 • zápal v oblasti tvorby prietrže;
 • tehotenstvo.

Operácia by sa mala vykonať okamžite po stlačení prietrže do 6 hodín bez ohľadu na kontraindikácie. V opačnom prípade je možná smrť..

Priebeh operácie

Na základe získaných údajov z vyšetrenia chirurg určuje typ prietrže kýly u mužov a žien:

 • laparoskopia - odstránenie prietrže pomocou resektoskopu s inštaláciou sieťového implantátu;
 • otvorená metóda - rozrezanie slabinového tkaniva, s fixáciou ich vlastných tkanív alebo pomocou implantátu.

Trvanie operácie je od 30 minút do 1,5 hodiny. Lekári anestetiká vyberú pre pacienta individuálnu anestéziu, takže operácia bude bezbolestná.

Náklady na operáciu pri slabinovej prietrži závisia od použitej techniky..

Rehabilitácia po operácii

Zotavenie po operácii trieslovej kýly u žien alebo mužov je od 24 hodín do niekoľkých dní, v závislosti od zvoleného spôsobu odstránenia kýly. Pacient je momentálne v posteli v nemocnici, kde je zabezpečená kvalitná starostlivosť o zamestnancov a nepretržitý lekársky dohľad.

Po operácii by sa mal záťaž vylúčiť na 2-3 týždne a strava.

komplikácie

V období po chirurgickom zákroku na odstránenie ingvinálnej prietrže u mužov a žien sa diagnostikuje zhoršenie v 1 zo 100 prípadov:

 • krvácajúci
 • hematómy;
 • recidíva
 • infekcie
 • bolesť v slabinách;
 • zápal
 • poškodenie kýly vak.

dôležitý!

Kýla bez chirurgického zákroku spôsobuje množstvo komplikácií a vedie k smrti.

Podobné postupy

Keď sa objavia prvé príznaky, mali by ste sa čo najskôr podrobiť vyšetreniu a začať liečbu. V počiatočných štádiách patológie sú pacienti liečení liekmi, aby sa vyhli operácii.

Liečba slabinovej prietrže u mužov: príznaky, chirurgický zákrok a rehabilitácia

Tvorba malého vydutia vľavo alebo vpravo od pubisu spočiatku ignorujú mnohí muži, v niektorých prípadoch, až kým sa problém nestane veľmi vážnym. Táto choroba sa nazýva slabinová prietrž a je to pomerne častý problém. Inguinálna kýla je výstup brušných orgánov cez kanál do slabín, čo je malý priestor medzi brušnými svalmi. Vo väčšine prípadov časť omentum alebo slučka tenkého čreva opúšťa kanál. V závislosti od príčin prietrže v oblasti sa delia na tieto odrody:

 • vrodená;
 • získané (šikmé alebo priame).

U mužov sú trieslovinové kýly častejšie ako u spravodlivého pohlavia, čo sa vysvetľuje fyziologickými vlastnosťami mužskej anatómie - prítomnosťou vrodených anatomicky slabých miest vo trieslovom kanáliku..

Získaná hernia je diagnostikovaná u mužov v dospelosti. V závislosti na indikáciách a kontraindikáciách môže byť liečba konzervatívna alebo chirurgická. Po operácii pri slabinovej prietrži je rehabilitácia predpokladom úplného uzdravenia. Pri liečbe je dôležité kontaktovať skúseného a dobre zavedeného odborníka. V takom prípade môžete počítať s pozitívnym výsledkom..

Liečba slabinovej prietrže je nevyhnutným predpokladom na obnovenie zdravia, pretože v dôsledku porušenia, ktoré je náhle stlačenie obsahu výčnelku, môže byť narušený krvný obeh vnútorných orgánov a následná nekróza. Pri absencii liečby sa môžu vyskytnúť rôzne komplikácie:

 • zápalový proces pri vystupovaní;
 • v stolici na hrubé črevo;
 • zápal semenníkov.

Príčiny choroby

Jednou z pomerne častých príčin výčnelkov v slabinách je genetická predispozícia. Medzi ďalšie faktory výskytu a vývoja choroby u mužov:

 • problémy s tráviacim traktom rôznych etymológií;
 • choroby prostaty;
 • problémy s fungovaním systému močenia;
 • nadmerné uvoľnenie svalov nachádzajúcich sa v brušnej stene;
 • dlhodobý ťažký kašeľ;
 • poškodenie brušných svalov;
 • nedostatočné rozvinutie stien kanála v slabinách;
 • silové športy, pohybujúce sa ťažké predmety.

Známky choroby

Príznaky slabinovej prietrže závisia od štádia choroby. V počiatočných fázach vzdelávania je výčnelok viditeľný iba pri fyzickej námahe alebo namáhaní. Nepríjemné pocity počas tohto obdobia, vzdelávanie neprináša. Zaoblený tvar mäkkého vydutia zmizne po tom, čo človek leží v ľahu alebo v pokoji.

Po výstupe časti čreva do herniálneho vaku môžu byť pri stlačení zaznamenané dunivé zvuky. V prípade tvorby prietrže v miešku je deformácia orgánu zrejmá pri zaoblení oválneho tvaru..

Pocity bolesti sa objavia nejaký čas po cvičení. Ak sa formácia zväčší, bude rušiť chodenie alebo počas práce. V tomto prípade sa bolesť prejaví na nohe, v oblasti dolnej časti chrbta alebo krížovej kosti. Toto obdobie sa vyznačuje zvýšenou nutkaním na močenie. Ak neexistuje kvalifikovaná liečba, nevylučuje sa výskyt komplikácie, ktorá je porušením výčnelku.

Naliehavo je potrebná pomoc, keď sa objavia tieto príznaky slabinovej prietrže:

 • ak existuje potreba zvracania a zvracania;
 • ak výkaly a plyny nezmiznú;
 • ak sú v stolici stopy krvi;
 • ak sa v šourku a slabine zvýši bolesť;
 • ak výčnelok nie je možné redukovať.

odrody

V závislosti od miesta výstupu z vnútorných orgánov lekári rozlišujú tieto typy kýly:

 • priamy výčnelok sa získava výlučne. Výbežok sa objavuje kvôli slabosti väzov a svalov;
 • šikmé vystupovanie je pozorované, keď orgány opúšťajú spermatickú šnúru. Tento typ výčnelku je získaný alebo vrodený;
 • kombinovaná prietrž sa vyznačuje prítomnosťou pacienta na jednej zo strán 2-3 herniálnych vakov rôznych typov, ktoré nie sú vzájomne prepojené.

indikácia

Liečba je predpísaná v závislosti od príznakov choroby a výsledkov vyšetrenia. Konzervatívna liečba sa vykonáva za prítomnosti nasledujúcich príznakov:

 • existujú kontraindikácie pre chirurgický zákrok;
 • po operácii došlo k relapsu;
 • bol diagnostikovaný výčnelok veľkého objemu, takže medzi operáciami sa uskutočňuje konzervatívne liečenie.

Chirurgický zákrok je indikovaný, ak:

 • plánované liečenie výčnelkov bez komplikácií;
 • vak je zadržaný a operácia je naliehavá;
 • vytvorila sa opakujúca sa prietrž;
 • kýla vytvorená po operácii;
 • tvorili sa komisúry.

Odstránenie prietrže

Jediným spôsobom, ako sa zbaviť výčnelku, je odstránenie ingvinálnej prietrže. Odborníci odporúčajú vykonať operáciu čo najskôr, pretože včasná liečba je podmienkou menšej traumy a úspechu liečby. Pri liečbe sa môže použiť jedna z troch metód, ale bez ohľadu na zvolenú metódu sa operácia vykonáva v nemocnici.

 • endoskopická hernioplastika, pri ktorej sa chirurgické nástroje zavádzajú do brušnej dutiny pomocou malých vpichov. S pomocou nich chirurg odrezáva a lemuje sieťovinu, aby posilnil brušnú stenu. Obdobie po operácii je charakterizované miernou bolesťou. Pacient je v nemocnici 2-3 dni. Pravdepodobnosť recidívy je od 1 do 4%;
 • Lichtenštajnská metóda. V koži pacienta sa urobí rez 10 až 12 cm, cez ktorý sa vak uvoľní, potom sa vloží do brušnej dutiny a zošíri sa sieťka vystužujúca bránu prietrže. Pri použití lichtenštajnskej metódy je bolesť minimálna, pacient je na klinike jeden deň, pravdepodobnosť recidívy nie je väčšia ako 1%;
 • obštrukčná hernioplastika sa vykonáva nasledujúcim spôsobom. Hernálny vak sa vylučuje incíziou dlhou 3 až 4 cm, potom ho lekár vloží do brušnej dutiny a zakryje obštrukčnú sieťku vo trieslovom kanáliku, čím sa vylúči pravdepodobnosť vzniku hernie v budúcnosti. Pri použití tejto metódy na liečbu slabinovej prietrže neexistujú prakticky žiadne bolesti, pacient môže z nemocnice odísť za pár hodín, pravdepodobnosť recidívy je extrémne nízka (0,1%).

Použitie implantátov zo sieťoviny počas chirurgického zákroku poskytuje vysokú účinnosť a výrazne urýchľuje rehabilitačný proces pacienta. Ak operáciu inguinálnej hernie vykonávajú kvalifikovaní chirurgovia, pravdepodobnosť recidívy nepresahuje 2%.

Rehabilitácia

Rehabilitácia po operácii by sa mala začať čo najskôr. Kvalifikovaní odborníci vyberajú techniky zotavenia, ktoré pacientom umožňujú čo najskôr sa vrátiť do svojho normálneho životného štýlu..

Dĺžka pobytu v nemocnici závisí od zložitosti problému, stavu operovaného, ​​použitej techniky operácie, veku pacienta atď. Prvými dňami po operácii je pacientovi predpísaný odpočinok s obmedzenou motorickou aktivitou. Lieky zahŕňajú antibiotiká a lieky proti bolesti. Jednou z najdôležitejších etáp sú včasné obväzy. V prípade dobrého hojenia rán piaty alebo siedmy deň sa stehy odstránia.

Podmienky pre úspešnú rehabilitáciu sú:

 • vzdať sa fajčenia;
 • odmietnutie zdvíhania závaží na 20 dní;
 • včasné močenie;
 • cvičebné cvičenia;
 • ísť k lekárovi pri prvých príznakoch prepustenia;
 • odmietnutie výrobkov, ktoré prispievajú k plynu a zápche;
 • jesť často v malých porciách;
 • odmietnutie piť kávu, alkohol, sýtené nápoje;
 • jesť veľa bielkovinových potravín;
 • piť veľa tekutín.

Nevyhnutným predpokladom pre efektívnosť rehabilitácie je obväz. Nosenie obväzu po operácii vám umožňuje:

 • zabezpečiť rovnomernosť zaťaženia;
 • eliminovať pravdepodobnosť podvrtnutia;
 • znížiť tlak na šev;
 • zmierniť bolesť počas prvého chirurgického zákroku.

Presné dodržiavanie pokynov a odporúčaní lekárov vám umožňuje úplne sa zotaviť v pomerne krátkom čase. Tomu všetkému treba venovať veľkú pozornosť..

Ako funguje inguinálna kýlová chirurgia 4

Výskyt trieslovej kýly je sprevádzaný nielen vizuálnou vadou v dôsledku vystupovania vnútorných orgánov, ale tiež vnútorným nepohodlím a nepohodlím. Kýla môže spôsobiť zvýšený tlak na brušnú stenu, slabosť spojivového tkaniva a patologické zmeny v tele. Ochorenie postihuje deti aj dospelých. U novorodencov je trieslová prietrž často vrodená, u dospelých je to dôsledok nesprávneho životného štýlu a fyziologickej predispozície. Podľa štúdií je inguinálny výčnelok častejšie diagnostikovaný u mužov, u žien sa môže vyskytnúť prietrž počas tehotenstva a po pôrode..

Inguinálna kýla si vyžaduje chirurgické ošetrenie, konzervatívne metódy môžu zmierniť iba hlavné príznaky a dočasne zlepšiť zdravotný stav pacienta. Ak dôjde k výčnelku, musíte sa okamžite poradiť s lekárom a podrobiť sa komplexnému vyšetreniu. Predovšetkým sa pacientovi pridelí röntgenové vyšetrenie, aby sa určila veľkosť útvaru a jeho lokalizácia. Ďalej sa vykonáva ultrazvukové vyšetrenie brušných orgánov, aby sa vylúčila možnosť zovretia a stanovenia obsahu herniálneho vaku..

Primárna palpácia sa vykonáva v stojacej a ležiacej polohe. Po vyšetrení prietrže určí lekár možnosť jej premiestnenia a veľkosť brány prietrže. Ak výčnelok dosiahol veľkú veľkosť, prietrž sa stala nekontrolovateľnou a existuje riziko zovretia.

Príprava na operáciu

Pred vykonaním plánovanej operácie musí pacient prejsť všeobecnou a biochemickou analýzou krvi a moču. Pacientovi je podaný elektrokardiogram, môžu byť potrebné ďalšie konzultácie s gastroenterológom. Pred chirurgickým zákrokom sa vykonáva prieskum pacienta, kde by mal naznačovať individuálnu znášanlivosť liekov a prítomnosť chronických chorôb.

Ak má pacient taký zlý zvyk, ako je fajčenie, niekoľko dní pred operáciou, je potrebné minimalizovať používanie nikotínu. Posledné jedlo a voda by mali byť najmenej 8 hodín pred operáciou.

Operácia prietržnej hernie u mužov

Na základe komplexnosti pripravovanej operácie a veľkosti prietrže sa pacient podrobí oprave prietrže. Existuje niekoľko spôsobov, ako vykonať chirurgickú manipuláciu:

  otvorené (s pitvou tkanív); laparoskopia.

Operácia sa vykonáva v lokálnej alebo celkovej anestézii. S normálnym priebehom choroby a neprítomnosťou kontraindikácií, ako aj u detí, dochádza k lokálnej anestézii. Ak je pacient pred nadchádzajúcim chirurgickým zákrokom v šoku, manipulácia sa vykonáva v celkovej anestézii.

Pri operácii otvoreným spôsobom chirurg robí rez v oblasti tvorby prietrže rovnobežne s trieslovým väzom. Potom sa pitva hernia a vykoná sa vyšetrenie vnútorných orgánov, ktoré sa do nej posunuli. Ak nedošlo k porušeniu tkaniva a nekróze, orgány sa umiestnia na svoje miesto a vak sa odreže. V prípade komplikácií sa herniálny vak odstráni spolu s obsahom.

V procese zošívania trieslového kanála sa rana napne vlastnými tkanivami aponeurózy alebo sa uzavrie špeciálnou syntetickou sieťou. Použitie pletivového implantátu má niekoľko nesporných výhod, najmä absenciu rizika relapsu choroby a divergenciu stehov..

Medzi nevýhody tejto metódy patrí:

  dlhá doba rehabilitácie; prítomnosť pooperačnej jazvy; možnosť recidívy (ak sa nepoužíva polypropylénová sieťovina).

Operácia trvá priemerne jednu a pol až dve hodiny, v závislosti od zložitosti výčnelku a skúseností lekára..

Laparoskopická metóda chirurgického zákroku sa považuje za šetrnejšiu na telo a pooperačná rehabilitácia je oveľa kratšia. Okrem toho sa laparoskopia odporúča ľuďom, ktorí majú kontraindikácie pre otvorený chirurgický zákrok alebo ktorí už podstúpili operáciu prietrže.

Príprava na operáciu zahŕňa vykonanie potrebných skúšok, konzultáciu s odborníkmi a diagnostiku výčnelkov. Osem hodín pred operáciou nemôžete jesť jedlo a piť veľa tekutín, pacient dostane klystír.

Počas operácie sa pacientovi urobí v inguinálnej oblasti malý rez a zavedie sa špeciálne zariadenie - laparoskop. Zariadenie je pripojené k fotoaparátu, ktorý na monitore umožňuje lekárovi sledovať priebeh operácie. Aby sa preskúmal obsah herniálneho vaku, vykonajú sa vpichy a vykoná sa diagnostika stavu vnútorných orgánov. Po všetkých manipuláciách je pacient šitý. Operácia sa vykonáva v celkovej anestézii a vyžaduje si vysokú kvalifikáciu ošetrujúceho lekára..

kontraindikácie

Operácia má niekoľko kontraindikácií:

  porucha krvácania; srdcovo-cievne ochorenia; zápalové procesy tkanív v oblasti prietrže.

Žovinná hernia u žien

Diagnóza a liečba slabinovej prietrže u žien je rovnaká ako u mužov. Výnimkou je výskyt prietrže počas tehotenstva. Počas nosenia dieťaťa sa prietrž kýly nevykonáva. Aby sa predišlo komplikáciám a zvýšeniu vyčnievania, žena by mala nosiť obväz a obmedziť akúkoľvek fyzickú aktivitu.

Inguinálna kýla nepredstavuje nebezpečenstvo pre ženu pri pôrode a pre jej dieťa a žiadnym spôsobom neovplyvňuje vývoj plodu. Okrem toho, po lekárskych predpisoch počas tehotenstva, sa narodenie dieťaťa objavuje prirodzene. V zriedkavých prípadoch, keď kýla neustále rastie a počas pokusu môže dôjsť k porušeniu, pacient sa podrobí cisárskym rezom..

Operácia sa vykonáva šesť mesiacov po narodení, keď sa zotaví ženské telo a posilnia sa brušné svaly.

Trvanie operácie pri slabinovej prietrži. Inguinálna hernia: chirurgický zákrok na odstránenie Technika inguinálnej operácie prietrže u mužov

Antipyretiká pre deti predpisuje pediater. Existujú však núdzové situácie s horúčkou, keď sa dieťaťu musí okamžite podať liek. Potom rodičia preberajú zodpovednosť a užívajú antipyretiká. Čo je dovolené dávať deťom? Ako môžete znížiť teplotu starších detí? Ktoré lieky sú najbezpečnejšie?

Kýla v ingvinálnej oblasti je druh patológie, pri ktorej orgány, ako je napríklad omentum, vaječníky, slučky tenkého čreva a niekedy močový mechúr, vystupujú subkutánnou tukovou vrstvou, cez stenčenú stenu brušnej dutiny alebo prirodzené otvory v inguinálnej zóne. Okrem toho sa týmto spôsobom môžu vyklíčiť vnútorné tkanivá. Kvalitná operácia na odstránenie inguinálu pomôže natrvalo sa zbaviť tohto ochorenia a je jediným účinným spôsobom liečby. Vizuálne je taká kýla viditeľná v okamihu, keď už vyčnieva a vyzerá ako nádor. U mužov sa prietrže môže v hale vyskytnúť prietrž.

Muži môžu zlomiť svoj penis pri sexe

Povzbudzujúca správa vopred: zlomeniny semenníkov nie sú narušené zlomeninou semenníkov. Testikulárna fraktúra, alebo tiež nazývaná purulentné miešok, je typ trieslovej kýly. Groin - dolná časť brušnej steny u ľudí - a to je obzvlášť nebezpečné pre mužov. Počas embryonálneho vývoja semenníky migrujú cez trieslovinu do mieška a tento priechod je zvlášť citlivý na praskliny..

Testikulárna ruptúra ​​Príznaky: Ako rozpoznať herniovanú prietrž?

„Roztrhnutie“ je teda roztrhnutie vrstiev brušnej steny, cez ktoré sa niektoré časti čreva môžu ponoriť do mieška. Ak sa tak stane - z lekárskeho hľadiska sa nazýva kýla - nazýva sa to zlomenina semenníkov. Ak máte vy a váš partner podozrenie, že môže mať zlomeninu semenníkov, oblasť palca sa prehmatne. Nasledujúce abnormality môžu byť príznakmi pretrhnutia semenníkov..

Komplikácie oneskorenia odstránenia trieslovej prietrže

Ak sa prietrž neodstráni včas, v budúcnosti sú možné vážne komplikácie:

 • Ak je prietrž v ľavej polohe po dlhú dobu, ďalšie zníženie nie je možné v dôsledku adhézií vytvorených medzi stenou trieslového kanála a herniálnym vakom..
 • Najčastejšou a najnebezpečnejšou komplikáciou prietrže je porušenie. Obtiažnosť spočíva v tom, že k takémuto účinku dôjde náhle a časť uvoľneného orgánu stlačeného krkom herniového vaku v budúcnosti stratí krvný obeh a tkanivo môže odumrieť. Okrem toho sa v tejto oblasti môže vyvinúť peritonitída..
 • Črevná obštrukcia - keď slučka opúšťa stenu brušnej dutiny, prirodzený priebeh stolice je narušený. Pri takýchto ohyboch sa môžu upchať výkaly a môže dôjsť k zápalu, čo spôsobuje, že pacient začne pociťovať bolesť brucha a nevoľnosť..

Pri akejkoľvek komplikácii je nevyhnutný chirurgický zákrok..

Opuchnutá slabina. Zväčšené semenníky. Malé, hmatateľné vyvýšeniny v slabinách. Krv v stolici. Zápcha, hnačka. Uplatňujú sa niektoré z týchto položiek? Potom tu môže byť kýla. Samozrejme, iba odborník vám môže povedať, či je to skutočne kýlová hernia, v ktorej by ste sa mali čo najskôr dohodnúť na stretnutí.

Ako môže existovať hnisavé miešok? Existuje niekoľko dôvodov, ale individuálnu príčinu môže určiť iba odborník. Nasledujúce choroby môžu viesť k zlomeninám semenníkov - ale nie nevyhnutne. Pri skríningu semenníkov, semenníkov alebo epididymis sa skrúti, čo sa môže vyskytnúť najmä u samčích dojčiat, ak nie sú semenníky dostatočne fúzované. Silná turbulencia môže spôsobiť zlomeninu semenníkov.

Proces prípravy na odstránenie slabinovej prietrže

 • Pred operáciou by sa mali vykonať všetky potrebné testy (koagulogram, elektrokardiogram, všeobecná analýza moču a krvi, ako aj biochemický krvný test);
 • Zistite, či v súčasnosti existujú nejaké chronické choroby alebo zápalové procesy;
 • Poskytnite úplný zoznam liekov, ktoré osoba v súčasnosti užíva alebo užíva v blízkej budúcnosti;
 • Prestaňte piť nápoje, tabakové výrobky a drogy obsahujúce alkohol;
 • Osem hodín pred operáciou musíte prestať jesť;
 • Odporúča sa očistiť črevo klystýrom.

Aká je operácia na odstránenie prietrže

Vysoké riziko komplikácií a dokonca aj smrť v prípade porušenia predpisov neumožňuje použitie miernejších metód liečby. Kýla musí byť operovaná, čo je jediný bezpečný spôsob liečby. Možnosti anestézie používané počas operácie:

Napríklad prietrž môže byť dôsledkom nadmerného zdvíhania, takže tlak na brušnú stenu je taký veľký, že sa tkanivo pretrhne. Intuálna kýla môže alebo nemusí byť príčinou semenníkovej kýly. Karcinómy v brušnej dutine môžu vážne poškodiť tkanivo a spôsobiť jeho náchylnosť na roztrhnutie. Preto sa pri diagnostike zlomeniny testikulárneho mozgu spravidla okamžite kontroluje, či môže byť príčinou rakoviny..

Liečba ischemickej a ingvinálnej prietrže

Dôležitá informácia: Inguinálna alebo testikulárna zlomenina sa neodstráni sama od seba, ale obvykle sa zhorší, ak sa nelieči! Bežne sa používajú dve liečby..

Nechirurgická metóda na liečbu slabinovej prietrže

 • Klasická celková anestézia;
 • Lokálna anestézia;
 • Spinálna anestézia.

Metódy odstraňovania prietržovej hernie

Napätá gernioplastika - diera sa uzavrie zošitím vlastných tkanív a utiahnutím tkaniva trieslového kanálika. Táto metóda má svoje nevýhody, vzhľadom na to, že sa používa iba u detí mladších ako 16 rokov. Alebo ich nepoužívajte vôbec. Nevýhody tkanivového napätia:

Aké sú následky zlomeniny semenníkov??

Ak sa medzera napriek tomu rozšíri, zvyčajne sa nedá vyhnúť chirurgickému ošetreniu testikulárnych zlomenín. V závislosti od veľkosti a typu členenia existujú rôzne pracovné možnosti. Šitie klinčekovej brány Zatváranie skladovaním siete., Takáto prestávka je nielen nepríjemná, ale aj veľmi nebezpečná! Pretože nielen teplé časti čreva poškodzujú chladené v semenníkoch, ale môžu sa tiež stlačiť črevá, takže sú zle zásobené krvou a odumierajú. Preto na návštevu lekára nečakajte tak dlho!

Komplikácie oneskorenia odstránenia trieslovej prietrže

A kým čakáte na stretnutie s lekárom, ochráňte svojho partnera! Zdvíhanie ťažkých predmetov a iných fyzických aktivít je pre neho teraz tabu - dokonca aj sex! V opačnom prípade sa medzera môže rozšíriť a tým sa zhoršiť. Pri operácii prietrže sa vyskytuje veľa nesprávnych vecí: najbežnejšia zo všetkých chirurgických zákrokov má vysokú mieru zlyhania. Lekári hovoria o správnej chirurgickej metóde. Môže byť medzera v tyči spoľahlivo uzavretá pomocou plastových sietí?

 • Výskyt recidívy;
 • Predĺžená bolesť;
 • Dlhé liečenie a rehabilitácia.

Nešírená gernioplastika - štepenie polymérneho tkaniva, ktorým je otvor uzavretý. Táto metóda je bezpečnejšia, pretože nepoškodzuje ani nenapína tkanivo. Okrem toho sa takáto operácia vykonáva pomocou malých vpichov a je možné úplne sa vyhnúť jazdným pruhom.

Musí priznať, že „malú nenávisť“ vyvinul Stefan Boer, 27-ročný, pre lekárov za posledných niekoľko rokov. Po prvé, Buer mal zlomeninu, ktorá bola všitá na súkromnej klinike na severe Hamburgu. Ale ani kameň, s ktorým bola chirurgická rana vážená starým spôsobom, nemohol zabrániť recidíve.

Príznaky, diagnostika slabiny prietrže

Uzatváracie tkanivo sa muselo znova uzavrieť na súkromnej klinike, tentokrát endoskopicky pomocou metódy dierkovej dierky: pomocou malých rezov chirurg vložil pod ochabnuté svaly plastovú sieť na zosilnenie. O štyri týždne neskôr sa navzdory všetkému jemnému zdvíhaniu a prenášaniu vrátila silná úľava naznačujúca slabinovú prietrž. Docela vtipné, lekár navrhol založenie novej siete - „necháme tam starú“.

Miera chirurgickej operácie prietržnej hernie

Presnú cenu je možné určiť až po vyšetrení, pretože záleží na situácii a zanedbávaní choroby, veľkosti implantátu a oveľa viac. Cena je tiež ovplyvnená výberom metód a typu anestézie. Ak sa spoliehate na štatistiku, minimálna cena takejto operácie je 18 000 rubľov a maximálna cena je 48 000 rubľov, ale existujú rôzne výnimky. Celá operácia trvá od tridsiatich minút do hodiny a pol.

„Obrovská operácia“ trvala tri hodiny: sieť skĺzla a prilepila k vnútrajšku - nebezpečne blízko tepny a močového mechúra. Oprava predstavuje takmer tretinu jeho práce, hovorí odborník na zlomeniny Guy, ktorý sa už mnoho rokov zapája do sietí. Táto operácia je však „náročnejšia, ako si myslíte,“ hovorí Guy, pretože je v „ťažkom kúte“ s množstvom svalov a nervov - „a každá prestávka je iná“.

Príčiny prietrže

Okrem toho chirurgovia robia svoje patchworkové kýlové hroty v súlade s rôznymi stále viac sofistikovanejšími metódami, ktoré rozdeľujú svojich sledovateľov do rôznych táborov. S údajne nízkymi mierami relapsov, ktoré sú často zavádzajúce, sa zastáncovia jednoduchého strihu a zošívania na jednej strane a výskum endoskopisti na druhej strane sami seba oslabujú.

Možné komplikácie po operácii

 • Poškodenie nervov;
 • infekcie;
 • Vzhľad hematómov;
 • Poškodenie vnútorných orgánov a krvných ciev;
 • Kvapka semenníkov;
 • relapsu;
 • trombóza.

Rehabilitačné obdobie

S jednoduchou operáciou na odstránenie slabinovej prietrže môže pacient ísť po štyroch hodinách domov. Výnimkou je iba použitie celkovej anestézie, potom sa nasledujúci deň vráti domov. Trochu viac ako týždeň musíte ísť na obväz lekára. Aj v tomto okamihu nemôžete načítať telo.

Metódy odstraňovania prietržovej hernie

"Prečo je to cudzí materiál?" "Požiada Doris Henn-Brunsovú, chirurga v Kielskej nemocnici." Pacienti sa zotavujú rýchlejšie po „minimálne invazívnom postupe“; Potrebujú však celkovú anestéziu. Pri tradičnom reze postačuje lokálna anestézia.

Hamburský chirurg Guy prisahá na tretiu metódu, ktorá kombinuje starý dobrý rez s implantáciou do siete. Miera recidívy je menej ako jedno percento. „Sviečka rovno“ na ruke sestry, takže Guy, operovaný v lokálnej anestézii, vyčnieva z miestnosti v jeho izbe, možno ich vyčistiť za dva dni. Dokonca aj počas procedúry, pred zošitím, je úspech kontrolovaný: pacient musí tlačiť všetkou silou - až potom chirurg uzavrie finále finále. Po zvyšok svojho života súhlasí s tým, aby sa pacienti na klinike liečili novými sťažnosťami.

diéta

Je nevyhnutné vylúčiť na maximum všetky výrobky, ktoré podporujú tvorbu plynu. Tento zoznam obsahuje sladkosti, pečivo, fazuľa, kapusta. Je lepšie zvýšiť príjem tekutín, pomôže to predchádzať zápche. Je tiež lepšie zdržať sa alkoholických a kofeínových nápojov, mastných potravín.

Ľudské vnútorné orgány nachádzajúce sa v brušnej dutine sú udržiavané vďaka väzivám a svalom pobrušnice. V dôsledku oslabenia väzov, zranení a ďalších provokujúcich faktorov sa môžu v brušnej stene vyskytnúť slabé miesta..

Lichtenštajnský trik mal vyšívať iba najnižšiu vrstvu svalov, ktorá neobsahuje nervy spôsobujúce napätie, ako aj vonkajšiu vrstvu. Stred je vystužený sieťkou, ktorá je menšia a ľahšia ako sieť endoskopu. Riešenie medzi švíkom alebo sieťou, nožom alebo mini-náradím vybaveným kamerou má takmer výlučne tvorcov stvorenia: Bar - zraniteľnosť mužov. Tam, kde príroda vytvorila priestor pre spermatickú šnúru, tkanivo sa mierne odlišuje. Najmä od 50 a so silnými bruchomi sa prírodná medzera stáva dierou, cez ktorú črevá tlačia.

V dôsledku oslabenia svalov inguinálneho otvorenia sa vyvíja choroba, ako je slabinová prietrž. Patológia znamená odchod častí vnútorných orgánov mimo ich prirodzeného umiestnenia. Liečba tohto ochorenia sa vo väčšine prípadov vykonáva chirurgicky.

Indikácie pre chirurgický zákrok

Silná bolesť v kombinácii s inými príznakmi v bruchu je indikáciou pre chirurgický zákrok

Ťažká preprava a vlečenie sú na rozdiel od všeobecného presvedčenia zriedka príčinou prestávky, môžu spôsobiť iba viditeľné poškodenie. Vyradené tyče tiež priťahujú mnoho futbalistov, ktorí zneužívajú svoje svaly a nohy. Kýla samotná sa nehojí. Nepomáhajú tu ani fyzické cvičenia, ani fantázie podporujúce kontajnery: prúžky, ktoré sa stále používajú, sú „stredovekým princípom, ktorý oslabuje brušnú stenu“..

Účinnejšiu pomoc, pred viac ako 115 rokmi, vymyslel doktor Paduana Edoarda Bassiniho: odrezal slabiny, stlačil späť, ktoré unikli, a medzeru uzavrel, stisol a zošil zející svaly. Teraz iba niekoľko starých majstrov koná podľa historickej metódy: otras mozgu spôsobuje napätie a bolesť - pacient, ktorý bol takto operovaný, si uvedomil skutočnosť, že prechádza cez chodby v nemocnici..

Fungovanie inguinálnej kýly u žien sa vykonáva plánovaným alebo núdzovým spôsobom. Pri plánovanom chirurgickom zákroku je hlavnou indikáciou prítomnosť samotnej kýly. Po prvé, operácia sa vykonáva v prítomnosti výrazných príznakov choroby:

 • bolesť
 • veľký výstupok;
 • porucha trávenia;
 • nemožnosť samoregulácie;
 • ťažkosti s močením a vyprázdňovaním.

Núdzové operácie sa vykonávajú v prípade komplikácií:

Chirurg uzamkol svaly celé, ale vo vrstvách. Tlak je lepšie rozdelený, ale vertikálna chôdza pacienta by mala tiež opakovať cvičenie. Relapsy sa v tomto type nádoru na brucho považujú za zriedkavé, ktoré samotné kliniky uvádzajú iba niekoľko percent. Ako vedia zasvätenci, často sú zdobené čísla domov. Dlhodobá pooperačná chirurgia obťažuje mnohých chirurgov. Nespokojní pacienti migrujú napriek tomu, keď prestávka opäť prichádza k najbližšiemu lekárovi, a preto nie je zaregistrovaná.

 • porušenie prietrže;
 • nekróza tkaniva;
 • výskyt peritonitídy;
 • akútna zápal slepého čreva;
 • črevná obštrukcia.

Pohotovostný chirurgický zákrok sa vykonáva okamžite po diagnostikovaní komplikácie choroby, z plánovaných zásahov vyplýva dôkladná príprava pacienta na chirurgický zákrok.

Je chirurgický zákrok vždy potrebný?

Jediným spôsobom, pomocou ktorého je možné patológiu úplne vyliečiť, je operácia odstránenia ingvinálnej prietrže. Napriek tomu, že choroba dlhodobo nespôsobuje pacientovi žiadne nepohodlie, lekári stále odporúčajú liečbu patológie skalpelom. To sa vysvetľuje prítomnosťou vážneho rizika komplikácií.

Niektoré podrobnejšie výskumy zdravotného poistenia na kontrolu kvality, napríklad v Bavorsku, Severnom Porýní-Vestfálsku alebo Bádensku-Württembersku, ako aj vo švédskom národnom registri kvality, majú vysokú mieru zlyhania medzi 14 a 17 percentami: približne jedno zo šiestich podľa týchto štatistík potom, ako sa stĺpec spracovaný myšou znova spracuje.

Kvôli silnej dlhodobej bolesti, ktorú pripisuje poškodenému nervu, je okrem iného Hamburg Klaus Klaus Lehmann stíhaný po operácii Interaction. Podľa právnika Lehmanna, vodiča nákladného vozidla Doris Dix, „bývalý medveď sa stal troskou“.

Požitie čreva pri slabinovej prietrži

Ak sa nelieči, môžu komplikácie zahŕňať:

 1. Nesprávnosť vzdelania - nastáva v dôsledku vytvárania zrastov, ktoré neumožňujú návrat herniálneho obsahu na svoje miesto. Táto komplikácia nie je akútna, ale ak sa nelieči, môže spôsobiť vážne zdravotné problémy..
 2. Porušenie je závažná komplikácia charakterizovaná kompresiou vnútorných orgánov v bráne prietrže. Porušenie spôsobuje poruchy obehového systému, hladovanie kyslíkom, nekrózu tkaniva.
 3. Koprostáza - v dôsledku vniknutia do hernálnej brány slučiek tenkého alebo hrubého čreva, v dôsledku čoho dochádza k hromadeniu výkalov, obštrukcii čreva.
 4. Zápal herniálneho obsahu, ktorý sa šíri do všetkých orgánov pobrušnice.

S rozvojom komplikácií sa operácia vykonáva na základe stavu núdze, bez prípravy. Z tohto dôvodu sa odporúča vykonať plánovaný chirurgický zákrok, aj keď u pacienta nie sú žiadne sťažnosti.

Guy povedal, že kvôli nespokojnosti, pretože neohlásené číslo je v skutočnosti oveľa vyššie, „sa nakoniec vyvinuli plastové siete na zvýšenie zraniteľnosti.“ Na celom svete sa ročne zavádza asi 1,2 milióna sietí. Príliš často sa však na náklady pacienta vyskytuje „opodstatnené potešenie z endoskopického chirurgického zákroku“: aj keď nedávno nazývaný človek má hneď po zákroku menšiu bolesť, má však veľa ďalších ochorení. Vložená nafúknutá brušná trubica s malými nástrojmi niekedy poškodzuje močový mechúr alebo črevá.

Kontraindikácie pre chirurgický zákrok

V prípade určitých podmienok pacienta je plánovaná operácia oneskorená alebo zakázaná. Kontraindikácie sú:

 • vysoká telesná teplota akéhokoľvek pôvodu;
 • akútny priebeh infekčných chorôb, prítomnosť chronických ložiskových infekcií v tele;
 • závažné patológie obličiek, pečene;
 • choroby kardiovaskulárneho, dýchacieho systému;
 • choroby endokrinného systému;
 • zlé zrážanie krvi;
 • nedávny infarkt, mozgová príhoda;
 • obdobie tehotenstva;
 • vek.

Kontraindikácie počas núdzových operácií sa nezohľadňujú, čo výrazne zvyšuje riziko relapsu a závažných pooperačných komplikácií.

Príprava na operáciu: náklady na anestéziu

Opláchnite a vráťte, ak nebol položený bez vrások. Zdá sa, že neškodná praskacia operácia môže viesť k takmer nekonečnému mučeniu: po troch neúspešných zásahoch na pleciach som sa šesťkrát pokúsil prerušiť v Kolíne sieťami. Odstránenie endoskopicky lokalizovaných sietí je „problematické nemožné“, hovorí chirurg Guy. Horšie bolo, že „absolútna katastrofa“ bola v tomto extrémnom prípade ďalším vývojom „krehkých plastových kocky“: hrboľatá, prerastená štruktúra podobná nádoru bola odkazom „doplnku“..

Príprava na operáciu

Pre úspešnú liečbu, niekoľko týždňov pred plánovaným chirurgickým zákrokom, sa pacient podrobuje školeniu spočívajúcemu v absolvovaní potrebných testov, eliminácii kontraindikácií..

Pred operáciou je dôležité jesť dobre

 1. Strava by mala byť nasýtená množstvom vitamínov, minerálov. Vďaka tomu sa zvyšuje imunita, pacient získa silu a energiu pred blížiacim sa stresom pre telo.
 2. Je zakázané užívať lieky, ktoré ovplyvňujú zrážanie krvi. Medzi ne patrí aspirín a jeho analógy.
 3. Posilňovanie tela sa odporúča pri pravidelných prechádzkach na čerstvom vzduchu a uskutočniteľných športoch.
 4. Je prísne zakázané piť alkohol, cigarety.

Ak žena užíva perorálne kontraceptíva, lieky sa zrušia týždeň pred operáciou. Je tiež potrebné koordinovať s ošetrujúcim lekárom používanie antialergických liekov.

Tesne pred operáciou je potrebné vyprázdniť žalúdok, močový mechúr. Ak je na nechtoch lak, odstráni sa líčidlo. Na doskách nechtov môže lekár sledovať reakciu tela na konkrétny lekársky efekt.

Okrem toho je potrebné odstrániť všetky šperky, šošovky, falošné čeľuste. Pacientovi sa odporúča, aby mal k dispozícii prostriedky osobnej hygieny, pretože predčasná menštruácia sa môže začať v dôsledku stresu.

Výber anestézie

Typ anestézie sa určuje s prihliadnutím na individuálne charakteristiky pacienta, veľkosť výčnelku, odhadované trvanie chirurgického zákroku. Aby sa vylúčili komplikácie, lekár skúma anamnézu pacienta, reakciu na predchádzajúce typy anestézie.

Pri odstraňovaní trieslovej prietrže u žien sa používajú 3 typy anestézie:

 • všeobecne;
 • miestna
 • regionálny typ anestézie.

V prípade psychických porúch u pacienta, zvýšenej úzkosti, strachu z operácie, sa používajú sedatíva. Ak existuje alergia na konkrétny typ lieku, predpisujú sa antihistaminiká.

Druhy operácií

Doteraz sa v chirurgickej praxi používajú 2 hlavné metódy excízie trieslových hernií..

Otvorená prevádzka

Táto metóda spočíva vo vyrezaní ingvinálnej prietrže u žien a mužov prostredníctvom rezu v oblasti vyčnievania, čím sa zabezpečí prístup do postihnutej oblasti. Účelom zásahu pri nekomplikovanej hernii je nasmerovať herniálny obsah na miesto, plast herniálneho otvoru. Ak sa chirurgický zákrok vykonáva v naliehavom prípade, chirurg vyhodnotí stav vnútorných orgánov, ktoré upadli do herniálneho vaku, a ak je to potrebné, vykoná sa resekcia poškodeného tkaniva..

laparoskopia

Modernejšia metóda, ktorá sa vykonáva pomocou mikroskopických videozariadení a nástrojov. Počas operácie sa v brušnej dutine pacienta, cez ktorý sa vkladá potrebné vybavenie, uskutoční niekoľko vpichov. Táto metóda sa vyznačuje minimálnou traumou pre tkanivá pacienta a ľahkou toleranciou..

Každá z metód má svoje výhody a nevýhody, komplikáciám sa nedá vždy úplne vyhnúť.

Charakteristiky hernioplastiky napätia a bez napätia

Každý z týchto typov operácií je zase rozdelený na napínací a neviazací plast. Výber techniky vykonáva lekár v závislosti od veľkosti výčnelku, typu kýly a ďalších znakov choroby..

Ťahová hernioplastika

Tento spôsob spočíva v uskutočňovaní plastického ingínového otvorenia aplikáciou tkaniva samotného pacienta. Nevýhodou je vysoká pravdepodobnosť relapsu, prítomnosť bolesti u pacienta po zákroku, trauma tkaniva.

Ťahová hernioplastika so sieťovým implantátom

Oprava prietržnej brány bez napätia

Ľahká hernioplastika zahŕňa použitie špeciálnych sieťových implantátov vyrobených z antialergénnych materiálov. Medzi výhody patrí malé percento relapsov, syndróm neintenzívnej bolesti, krátkodobá rehabilitácia, ľahká implementácia.

Fázy vyrezania prietrže

Operácia na odstránenie slabinovej prietrže u žien má niekoľko fáz:

 1. Disekcia peritoneálneho tkaniva v vyčnievajúcej oblasti.
 2. Herniová detekcia vaku.
 3. Rozrezanie vaku, analýza stavu vnútorných orgánov. Pri absencii nekrózy a iných lézií sa orgány umiestnia do brušnej dutiny.
 4. Prišívacia prietržová brána jedným zo spôsobov (hernioplastika bez napätia alebo bez napätia).
 5. Posledné štádium - šitie peritoneálneho tkaniva.

Trvanie zákroku závisí od veľkosti prietrže, vývoja komplikácií počas operácie. Vo väčšine prípadov relácia trvá od pol hodiny do niekoľkých hodín.

komplikácie

Často po operácii vznikajú komplikácie. Dôvodom ich vývoja môže byť individuálna charakteristika pacienta, vývoj vedľajších účinkov počas samotnej operácie, chyba chirurga a nedodržanie pravidiel rehabilitácie. Dôsledky zahŕňajú:

 1. Poškodenie ženy.
 2. Poranenie čriev.
 3. švy.
 4. Hĺbková trombóza dolných končatín.
 5. Recidíva herniálneho výčnelku.
 6. hematómy.
 7. Tkanivová infekcia.
 8. Trávenie v dôsledku silnej excízie čreva.

Aby sa predišlo komplikáciám, je mimoriadne dôležité zvoliť správny chirurgický zákrok, podstúpiť dôkladnú prípravu a počas obdobia zotavovania prísne dodržiavať odporúčania lekára..

Rehabilitácia

Trvanie doby zotavenia závisí od úspechu operácie a od individuálnych charakteristík pacienta. 5-6 hodín po zákroku sa pacient môže pohybovať nezávisle.

V prvých dňoch po zákroku sa odporúča pacientovi byť v nemocnici. Tým sa zabezpečí včasná lekárska pomoc v prípade komplikácií. Je dôležité úplne vylúčiť zaťaženie oblasti lisovania, zdvíhacích závaží.

V neskorých fázach zotavenia je pacient predpísaný nosiť obväz, vykonávať špeciálne posilňovacie cvičenia. Súbor cvičení vyberie odborník, pomáha posilňovať svaly pobrušnice, zabraňuje opakovaniu patológie..

Osobitná pozornosť sa venuje výžive. Strava pacienta je upravená tak, aby sa minimalizovala pravdepodobnosť zápchy, zvracania a iných porúch trávenia. Pre túto stravu patria nasledujúce produkty:

 • obilniny;
 • polievky;
 • nízkotučné mliečne výrobky;
 • parné omelety, kastroly;
 • Hydinové mäso a ryby s nízkym obsahom tuku;
 • veľké množstvo zeleniny, ovocia;
 • prírodné šťavy, bylinné čaje.

Je lepšie variť jedlo varením, dusením, pečením, malými dávkami. Z stravy vylúčte:

 • mastné, korenené, slané, vyprážané jedlá;
 • alkoholické nápoje;
 • silná káva, čaj;
 • údené mäso;
 • sladké pečivo, pečenie;
 • upevňovacie výrobky.

Pacientovi sa odporúča vylúčiť zlé návyky, venovať náležitú pozornosť správnemu odpočinku, prechádzkam na čerstvom vzduchu. Ak sú dodržané všetky požiadavky, väčšina pacientov sa vráti do normálneho života bez akýchkoľvek zdravotných následkov..

Prečítajte Si O Druhy Kýl

A nakoniec si každý vyberie svoju vlastnú trnitú, ale svoju osobnú. Zdá sa, že všetci hľadáme určité pokyny: v poznámkach šialeného prostredníctvom blogov prechádzame „inteligentnými“ knihami, absorbujeme príbehy iných ľudí, ako sú špongie, a sledujeme programy plné „skúseností“.
Platón prirovnal maternicu k zvieraťu, ktoré žije v tele ženy. "Crazy", začne "behať" cez telo a spôsobiť rôzne príznaky. Tak sa objavil termín „hystéria“ - pred tisícročiami sa verilo, že za vznik tohto stavu je zodpovedný hippokratický súčasník nazývaný hyster („hyster“)..
Čo je medziobratlová kýla? Príčiny, diagnostika a metódy liečby budú diskutované v článku Dr. Krichevtsov V. L., neurológ so skúsenosťami 30 rokov.Definícia choroby.