loader

Hlavná

Žalúdok

Profesor Neumyvakin a peroxid vodíka: spása alebo lži?

Na liečbu rakoviny sa používa veľa metód. Vedci predložili mnoho hypotéz a návrhov, ako sa vysporiadať s touto chorobou. Jednou z liečebných metód je metóda Neumyvakin, ktorá podľa mnohých sledovateľov liečila pacientov s rakovinou.

Neumyvakin Ivan Pavlovich - profesor, sovietsky a ruský lekár, ktorý sa už 30 rokov venuje vesmírnej medicíne. Ivan Pavlovich vždy hovorí: „Ak sme deti prírody, musí sa v nej hľadať liečba v netradičnej medicíne.“ Samozrejme neodmieta tradičné lekárstvo, chirurgiu, lieky, resuscitáciu, chirurgický zákrok atď..

Lekár sa domnieva, že peroxid vodíka je bezpečný a účinný spôsob liečby onkológie. Vždy tvrdil, že každý v lekárničke by mal mať peroxid vodíka, pretože vylučuje veľa chorôb. Stúpenci profesora zatiaľ šíria jeho učenia a argumenty..

Peroxid objavil v 19. storočí chemik z Francúzska Louis Jacques Tenard v roku 1818. Pri interakcii peroxidu bárnatého a kyseliny sírovej sa získal perhydrol. V súčasnosti existuje pomerne veľa spôsobov, ako získať túto látku..

Názor profesora na kvasinky

Všetky potraviny, ktoré obsahujú kvasinky, by sa mali z vašej stravy odstrániť. Mnohí povedia: „Ako to môže byť bez chleba?“ Chlieb je možné pripraviť bez droždia pomocou kyslej kaše alebo sódy. Vedec David Hayk verí, že rakovina je plesňové ochorenie.

Profesor Neumyvakin o rakovine tvrdil, že základom rakovinového nádoru sú kvasinky, huby a plesne. Existujú ľudia, ktorí sú zvyknutí jesť kvasnice každý deň, potom musia každé ráno piť vodu so sódou (zmiešať 1 čajovú lyžičku s 250 ml vody).

Neumyvakin vydal knihu - „Soda. Mýty a realita “, ktorá hovorí o úžasných vlastnostiach sódy. Podľa neho dokáže liečiť veľa chorôb bez užívania drog. Vedec sám navyše tvrdil, že ak budete počas celého života dodržiavať správnu stravu, môžete sa úplne chrániť pred rakovinou.

liečba

Profesor tvrdí, že onkológiu je možné liečiť pomocou H2O2 (peroxid vodíka). Moderní onkológovia túto alternatívnu liečbu negatívne akceptujú. Na začiatku 20. storočia sa touto látkou liečilo pomerne veľké množstvo chorôb: cholera, tuberkulóza, tyfus a astma..

Podľa Ivana Ivanoviča Neumyvakina vykonal dostatok výskumov a experimentov, aby pevne povedal, že peroxid môže liečiť rakovinu..

Profesorský recept

 1. Berieme čistú prevarenú vodu.
 2. Kvapka 1 kvapka 3% peroxidu vodíka.
 3. Pite roztok 40-50 minút pred jedlom 3-krát denne.
 4. Denne zvyšujte dávku o 1 kvapku. Desiaty deň by malo byť 10. Potom si urobíme prestávku na 5 dní.

Ak sa počas liečby objavia akékoľvek vedľajšie účinky, je potrebné znížiť dávkovanie a začať znova s ​​1 kvapkou. Podľa vedcov je peroxid zakázaný, ak došlo k transplantácii. Napríklad pri rakovine pečene a obličiek sa niekedy transplantuje orgán. Neumyvakin - liečba rakoviny, je to pravda alebo nie? Pozrime sa trochu podrobnejšie.

Pozitívne konanie

Podľa samotného vedca je liečba rakoviny peroxidom vodíka celkom reálna. Keď peroxid vodíka vstupuje do tela, uvoľňuje sa tzv. Atómový kyslík, ktorý pomáha posilňovať okolité tkanivá a bunky. Zlepšuje sa aj oxidácia a metabolizmus..

Počas života takmer všetkých buniek sa uvoľňuje peroxid vodíka, ktorý sa po kontakte s katalázovými enzýmami začína rozpadať na vodichku (H2O) a kyslík (O2)..

Samotná metóda Neumyvakin je zameraná na urýchlenie týchto procesov. Kataláza je hemoproteín, obsahuje železité železo a patrí do protetickej skupiny. Samotná látka pozostáva z neproteínového prvku spojeného s proteínom.

Podľa samotného lekára, ak sa podáva intravenózna infúzia, potom by sa to malo robiť iba pod dohľadom kvalifikovaného lekára. Faktom je, že človek nemusí mať v krvi správne množstvo katalázy, kvôli čomu peroxid vodíka jednoducho nemá čas rozložiť sa na vodu a kyslík. Výsledkom bude obrovské množstvo problémov..

Existuje dokonca choroba Kataláza - keď človek nemá dostatok katalázy v krvi, kvôli ktorej môžu zuby začať vypadávať, objavujú sa vredy v nose a ústnej dutine. Samotná choroba je genetická, nezískaná. Pri testovaní na zvieratách môžu nastať ťažkosti a dokonca aj úmrtia, ak sa peroxid vstrekne do žily: psy, mačky, kone a kravy..

Samotné vedecké vyhlásenie bolo založené na skutočnosti, že keď sa uvoľní veľké množstvo kyslíka, nádor sa začne rozpadať. Podľa jeho názoru je nádor veľká kolónia húb. A samotná formácia sa pri veľkej akumulácii O2 necíti dobre. Samotná teória nebola vyvrátená a potvrdená, takže Ivan Pavlovich môže mať pravdu.

Typické použitie

Pozrime sa na bežný príklad a zamyslime sa, či je peroxid nebezpečný alebo nie. Malý chlapec spadol a odtrhol si koleno. Teraz je v kolene krv, zem, prach, veľa mikroorganizmov a je potrebné ju umyť. Babička vezme pero z peroxidu a začne s ním umývať ranu.

Výsledkom je, že začne pučať a rozčesávať. Vďaka uvoľňovaniu atómového kyslíka sa okamžite oxiduje organická hmota. Začnú odumrieť všetky mikróby, vírusy, ale aj zdravé krvinky a niektoré tkanivá kože, epitelu, tukového tkaniva..

Nebezpečenstvo peroxidu vodíka

Preskúmali sme minulý príklad a teraz si predstavujeme, že sa peroxid dostáva do krvi. Biele krvinky, krvné doštičky a červené krvinky sa jednoducho ničia atómovým kyslíkom. Ak bude toho veľa, môže to byť trombol vzduchu, ktorý povedie k smrti kvôli poškodeniu pľúc..

V roku 1920 sa indický lekár Singh pokúsil týmto spôsobom liečiť zápal pľúc. Niektorí pacienti sa zotavili, ale kvôli čomu? Faktom je, že agresívne množstvo sa dostalo do krvného obehu a vyvolalo zvýšenie imunity a pacienti sa zotavili, ale nie všetci - existuje aj časť pacientov, ktorí na túto liečbu zomreli..

Na Západe sa používa infúzia do žily, ale iba pre myši a potkany a potom pre experimenty súvisiace s následným porušením tejto látky..

POZNÁMKA! Zhubné nádory vylučujú okrem odpadových produktov toxokormón do krvného obehu, čo znižuje množstvo katalázy. Po zavedení peroxidu do tela pacienta nebude mať čas sa rozložiť a pacient s najväčšou pravdepodobnosťou zomrie.

Čo sa stane, ak sa budú užívať ústne?

A tak teraz analyzujme, čo sa stane, ak použiješ po kvapkách rozpustený peroxid. Samozrejme, ak nemáte vred alebo gastritídu, potom s niekoľkokrát nebude nič zlé. Ale pri nepretržitom používaní môžete riediť výstelku žalúdka.

Súčasne sa výrazne zvýši imunitná aktivita: zvýši sa srdcová frekvencia (HR), krvný tlak sa môže znížiť a môžu sa objaviť ďalšie nepríjemné príznaky. Toto je obzvlášť nebezpečné pre jadrá a staršie osoby.

Neskôr plyn a kyslík vstúpia do črevného traktu a, ako vieme, nepriaznivo to ovplyvňuje črevnú mikroflóru. Kvôli tomu, čo prospešné baktérie začnú odumierať. Objaví sa hnačka zmiešaná so zápchou.

Prečo nemôžete vziať peroxid

Pokusy boli uskutočňované na myšiach, keď bol peroxid vodíka injikovaný priamo do nádoru. Je pravda, že myš zomrela rýchlejšie, než bol viditeľný akýkoľvek výsledok. Existuje samozrejme jedna plus, že v dôsledku zavedenia sa u niektorých pacientov zlepšila imunita, hoci samotný nárast bol krátkodobý a úplne vyčerpal silu tela. V dôsledku toho imunitný systém padol ešte viac a nemohol viac bojovať ani pri nachladnutí. Pacient zomrel.

Čo povedať o nebezpečenstvách kyslíka pre nádory, je celkom možné. Pretože veľa nádorov má málo ciev. Preto je vo vnútri buniek nedostatok kyslíka. Ale s prudkým nárastom tohto plynu sa nádor naopak začne deliť a rásť rýchlejšie a metastázovať. Výhodou pre lekárov je to, že sa tým stáva citlivejším na chemoterapiu a ožarovanie.

mínusy

 1. Atómový kyslík rovnako poškodzuje zdravé bunky a nádory.
 2. Peroxid môže vyvolať rýchly rast nádoru a prechod do štádia metastáz.
 3. Ak sa zavedie do krvi, môže to viesť k zablokovaniu krvných ciev alebo k hemolýze červených krviniek..
 4. V dôsledku reakcie Н2О2 s krvou bude mať telo silné imunitné napätie, v dôsledku čoho imunita následne významne poklesne a nádor sa vyvíja ešte rýchlejšie..

Hlavným nebezpečenstvom je, že profesor má veľmi vysoký akademický titul, veľké množstvo vedeckej práce a titul ruský akademik lekárskych a technických vied. Ľudia, ktorí nevedomia, začínajú tomuto výskumníkovi dôverovať a snažia sa s ním zaobchádzať. Výsledkom je, že nedochádza k žiadnym výsledkom a je tiež pravdepodobné, že spôsobí značné poškodenie zdravia a urýchli progresiu choroby..

Na internete je tiež dosť hlúpe kopírovaných článkov z materiálov negramotných stúpencov, ktoré ukazujú iba liečebné metódy a žiadne - ani vedecké dôkazy, ani príklady výskumu ani experimenty. Zúfalí chorí ľudia v štádiu 4 rakoviny, ich príbuzní sa snažia nájsť aspoň nejaký spôsob, ako poraziť chorobu, zmierniť bolesť trpiacej osoby a obrátiť sa na dostupné metódy.

POZNÁMKA! Odporúčame vám, aby ste na liečbu rakoviny nepoužívali peroxid vodíka. Môžete skúsiť uchýliť sa k iným metódam: ošetrenie sódou (hydrogenuhličitan sodný), hemlock, palina, chaga alebo lastovičník. Ale iba so súhlasom onkológa. Nezabudnite sa tiež modliť k Bohu a podporovať pacienta. Zdravie pre vás a vašich blízkych!

Ako brať peroxid vodíka v onkológii

Peroxid proti rakovine

Klinicky sa dokázalo, že všetky rakovinové bunky, a teda nádory s metastázami, rastú a vyvíjajú sa, pretože v tele nie je dostatok kyslíka, najmä na tých miestach, ktoré obklopujú nádor. Táto skutočnosť znamená, že ak je v tele dostatok kyslíka, potom sa rakovina a jej formácie šíria v tele pomerne pomaly a naopak..

Použitie peroxidu je možné rôznymi spôsobmi. Môžete ho napríklad použiť vo vnútri, ale spôsob podania bude opísaný nižšie. Odporúča sa tiež používať liek zvonka a intravenózne.

Vonkajšia metóda liečby onkológie:

 • Znamená to použitie 3% produktu v spojení s vodou;
 • Na začatie liečby použite 1-2 lyžičky. roztok zriedený v 50 gramoch vody;
 • Podobný obklad by sa mal trieť kdekoľvek na tele, ktoré bolí. Tento recept možno použiť aj na výplach úst..

Opísaný spôsob prípravy obkladu sa dokáže vysporiadať nielen s rakovinou. Odporúča sa tiež používať liek na chrípku, Parkinsonovu chorobu, ako aj na niektoré ďalšie choroby..

Ak sa používa intravenózna liečba:

 • Budete musieť použiť 2 ml 3% roztoku a 200 gramov fyziologického činidla;
 • Potom sa lieky zmiešajú a pomaly vstreknú do žíl. 60 kvapiek by malo spadnúť za minútu.

Liečba touto metódou je 10 dní. Navyše v prvý deň liečby sa má podať iba 100 ml liečiva. Potom je potrebné 2-3 dni zvýšiť dávku o 50 gramov. Všetky nasledujúce dni by sa malo podávať 200 gramov roztoku.

Malo by sa tiež poznamenať, že pri takejto liečbe rakoviny môže dôjsť k zvýšeniu telesnej teploty. Je to spôsobené skutočnosťou, že v priebehu tohto obdobia v tele začne zomrieť patogénna flóra. Aj na koži, najmä na mieste, kde sa liek podáva, sa môže vyskytnúť mierne začervenanie. Ak ju chcete odstrániť, stačí urobiť chladiace obklady. V Rusku je podobný spôsob liečby rakoviny považovaný za nezákonný, hoci liečba v zahraničí je vykonávaná týmto spôsobom..

Peroxid vodíka v boji proti rakovine je organickou látkou v tele, pretože je produkovaný samotným telom a pri jeho ďalšom podaní sa nedá očakávať nič zlé, pri dávkach je potrebná opatrnosť. Existujú správy, že v Spojených štátoch, aby sa šťavám poskytla dobrá chuť, brusnica, brusnica, pridajte 0,1% roztok peroxidu vodíka.

Nezabudnite, že ako adjuvans je peroxid vodíka účinný pri liečbe rakoviny a ako dobrý dezinfekčný prostriedok: 1 čajová lyžička 3% peroxidu na 1 liter vody robí vodu absolútne sterilnou.

Malo by sa pamätať na to, že ak má použitie peroxidu vodíka v akútnych stavoch účinok po niekoľkých postupoch, potom chronické choroby, ako je bronchiálna astma, vyžadujú dlhý čas na to, aby sa peroxid vodíka užil, napríklad 1 až 2-krát týždenne, na pozadí periodického orálneho podávania a miestneho použitia..

To isté sa dá dosiahnuť štiepením nádoru pri liečbe onkológie peroxidom vodíka alebo zavedením peroxidu do miesta malígnej neoplazmy. Vyskytli sa prípady, keď sa na pozadí výrazne znížených dávok chemoterapie alebo rádioterapie v kombinácii s intravenóznym podaním peroxidu vodíka a súčasným ultrafialovým ultrafialovým žiarením dosiahol výraznejší účinok s menej výraznými následkami chemoterapie a rádioterapie, ktoré si, samozrejme, zaslúžia osobitnú pozornosť..

Pri liečení rakoviny pomocou peroxidu vodíka a vonkajšej expozície nádoru (umiestneného na povrchu) je možné aplikovať neriedený komprimát, počnúc od 3% a zvyšovaním koncentrácie na 15 - 30%, H2O2, a nádor vyhorí, potom nezostane na svojom mieste. žiadne známky, aj keď nádor mal krvácajúci kráter. To bude mať dobrý účinok najmä pri takých závažných ochoreniach, ako je melanóm..

Úspešné použitie peroxidu vodíka v onkológii sa vysvetľuje skutočnosťou, že rakovinová bunka môže žiť iba v prostredí bez kyslíka a atómový kyslík je pre ňu fatálny. Ako prax ukázala, protirakovinová terapia v kombinácii s použitím peroxidu vodíka je účinnejšia ako bez nej. Bez peroxidu vodíka sa v prírode prakticky nič nestane, je základom všetkých fyziologických, biochemických a energetických procesov, ktoré sa vyskytujú v tele.

Peroxid vodíka z rakoviny je silným regulátorom dodávania mikro a makro prvkov do buniek, toho istého vápnika - do mozgových buniek a ich lepšej stráviteľnosti, ako aj čistením od toxínov, oxiduje toxické látky, ktoré vstupujú do tela zvonka a tvoria sa v tele, ktoré sa tvoria v tele. naopak zvyšuje činnosť tzv. prostaglandínov, ktoré sú najdôležitejšími štruktúrnymi prvkami celého imunitného systému.

Teraz bolo dokázané, že laktobacily žijúce v hrubom čreve sú tiež schopné produkovať peroxid vodíka. Faktom je, že všetky patogény, ako aj rakovinové bunky, môžu existovať iba v neprítomnosti kyslíka. Týka sa to nielen gastrointestinálneho traktu, ale aj panvových orgánov, ženských a mužských pohlavných orgánov, atď..

Peroxid vodíka má pomerne dobrý účinok pri liečení onkológie aj pri liečení cukrovky bez závislosti od inzulínu a vykazuje tiež pozitívny trend pri cukrovke závislej od inzulínu..

Liečba rakoviny neumyvakín peroxidu

Profesor Neumyvakin, ktorý sa počas celého svojho života venuje medicíne, odhalil, že peroxid je schopný zvládnuť akékoľvek ochorenie vrátane výroby vlastnej techniky, ktorá sa nazýva „Liečba onkológie peroxidom vodíka podľa metódy Neumyvakin“..

Pred zvážením spôsobu použitia látky je potrebné poznamenať, že jej spotreba by mala byť iba vodou. Silné oxidačné látky, ktoré sú v lieku, napokon môžu viesť k popáleninám sliznice.

Teraz musíte zistiť, ako piť peroxid vodíka v onkológii:

 • Prvý deň užívania drogy je potrebné zriediť jednu kvapku roztoku v 50 gramoch vody a vypiť;
 • V druhý a ďalší deň budete musieť zvýšiť dávku o jednu kvapku;

Takáto spotreba môže byť až 30 kvapiek, ale nič viac. Spotreba 30 kvapiek za deň nemôže poškodiť ľudské telo, je dôležité dosiahnuť túto hladinu postupne. W. Douglas má tiež odporúčania pre toto použitie. Napriek tomu, že 30 kvapiek sa považuje za prípustnú normu, liečba rakoviny peroxidu neodyvakínu naznačuje iba 10 kvapiek, ktoré sa riedia na 1 polievkovú lyžicu. voda.

Takýto liek je potrebné užívať 30 minút pred jedlom. Môže sa tiež užiť po jedle, ale po 2 hodinách.

Pokiaľ ide o dávku lieku, malo by byť také, aby telo túto liečbu normálne akceptovalo. V opačnom prípade môže dôjsť k narušeniu rovnováhy v tele. V prípade akýchkoľvek vedľajších účinkov alebo nejasných príznakov sa musí tento spôsob liečby pozastaviť alebo jednoducho znížiť počet kvapiek určených na spotrebu. Spolu s peroxidom sa odporúča používať vitamín C..

Je možné, že pri užívaní drogy u ľudí môže teplota stúpať. Môže sa znížiť, ak znížite spotrebu kvapiek za deň alebo úplne prestanete užívať liek. Podobný proces sa nazýva Herxheimer.

Existuje iná metóda, ako vziať peroxid vodíka v onkológii. Ľudia, ktorí nemôžu vziať liek dovnútra, môžu do kúpeľa vtiahnuť teplú vodu a naliať tam jednu pohár 35% roztoku. Potom by ste sa mali vykúpať a zostať v ňom pol hodiny. Vďaka tomuto postupu bude peroxid schopný vstúpiť do tela cez pokožku a začne pôsobiť proti rakovine.

V tradičnej medicíne sa rakovina a nádory obvykle liečia ožarovaním alebo chemoterapiou. Podobné procesy sú na zníženie a spomalenie rastu nádorov a zhubných buniek. Toto je zase uľahčené prenikaním rádioaktívnych lúčov a látok do tela. Ale často a bohužiaľ podobné metódy nevedú k zlepšeniu výsledkov, ale k deštruktívnym. Niekedy po použití tradičných metód sa nádory začnú vyvíjať rýchlejšie alebo sa objavia nové formácie.

Pokiaľ ide o účinky peroxidu, určite ho nemožno nazvať ideálnym nástrojom na liečenie rakoviny. Peroxid vodíka z rakoviny je iba pomocnou látkou, ktorá môže nasýtiť ľudské telo kyslíkom, a tým vytvoriť vnútorné prostredie, ktoré nedovolí rozvoju a rastu rakovinových buniek..

Použitie akejkoľvek metódy peroxidu spolu s konvenčnými metódami onkologickej liečby môže priaznivo ovplyvniť celý priebeh liečby a jej úspešné ukončenie. Hlavnou výhodou riešenia ako metódy liečenia je jeho absolútna bezpečnosť a účinnosť..

Počas liečby sa tiež odporúča správne jesť na diéte a podľa možnosti robiť fyzické cvičenia, ktoré môžu telo posilniť.

 • Všetci, ktorí boli liečení touto metódou, a profesori odporúčajú používať iba 35% roztok, ktorý sa považuje za potravinový roztok. Používanie kozmetických, technických alebo iných druhov roztokov nie je povolené;
 • Vždy by ste mali začať s užívaním lieku s minimálnou dávkou, napríklad od 1 kvapky. Potom môžete denne zvýšiť spotrebu na kvapku;
 • Peroxid by sa mal vždy umyť vodou;
 • Mali by ste dodržiavať toto pravidlo: droga sa môže piť pár hodín pred jedlom, pričom nemusíte konzumovať veľa tekutín..

Je prirodzené, že pred použitím sa musíte poradiť s lekárom. A ak lekár odmietne použiť tento druh lieku, ale príjem bude stále prebiehať, mali by ste ísť k lekárovi na vyšetrenie. Toto odhalí zlepšenie tela..

Akákoľvek bunka je sebestačný organizmus, ktorý má všetko potrebné pre svoje životne dôležité funkcie: dýchací systém, výživa, vylučovanie, zásobovanie energiou atď. Tieto procesy by sa mali uskutočňovať pri normálnom prísunu kyslíka, a to aj tvorbou a rozkladom peroxidu vodíka (H2O2) ako medziproduktu v bioenergetických procesoch, ktoré sa aktívne podieľajú na ničení metabolických produktov.

Peroxid vodíka je tvorený bunkami imunitného systému (leukocyty a granulocyty), ale je tvorený málo.

Ako povedal profesor I.P. Neumyvakin - nie všetci lekári to vedia.

3% H202h. lyžice na 50 ml. voda vo forme obkladov, vtieraná do všetkých bolestivých miest a opláchnutie. V akomkoľvek stave (chrípka, bolesť hlavy, najmä pri Parkinsonovej chorobe a roztrúsenej skleróze atď.) By sa do nosa mala pipetou kvapkať kvapkadlo s kvapkou 1 polievková lyžica. lyžicu vody, najprv do jednej, potom do inej nosovej dierky.

Od 1 kvapky do 1 - 2 lyžice. polievkové lyžice vody 3 krát denne 30 minút pred jedlom alebo 2 hodiny po jedle. Denne pridajte 1 kvapku do 10 po dobu 10 dní. Prestávka 2-3 dni a 10 kvapiek toľko, koľko chcete.

Peroxid vodíka je účinný nielen pri čistení tela, ale aj pri liečbe mnohých ochorení. Najmä tradiční liečitelia tvrdia, že peroxid lieči rakovinu. Je pravda, že uskutočniteľnosť liečby nádorov peroxidom vodíka úradným liekom nebola dokázaná, ale ako pomôcka v boji proti onkológii H2O2 je veľmi užitočná. V každom prípade škoda pri používaní tohto produktu v primeraných pomeroch neprinesie.

Prvým človekom, ktorý sa pokúsil dokázať liečivé vlastnosti peroxidu v boji proti rakovine, bol profesor Neumyvakin. Trval na tom, že tento liek môže pozitívnym spôsobom zmeniť priebeh choroby. A to všetko vďaka zloženiu peroxidu. Vysvetlil to celkom jednoducho. Rakovinové bunky môžu existovať iba v prostredí s malým množstvom kyslíka a vysokou kyslosťou. Liečivo obohacuje bunky kyslíkom, a preto neumožňuje rast a rozvoj onkologickej formácie.

Pri onkologickej terapii by ste mali liek užívať každý deň. Musí sa zriediť v 200 ml vody. Začnite užívať 1 kvapku a postupne zvyšujte dávku na 50 kvapiek. Potom choďte v opačnom poradí. Na ošetrenie zvoľte 3% roztok peroxidu, ktorý je prísne zakázaný na pitie v čistej forme.

Neumyvakin považuje liečbu rakoviny sodou a peroxidom za účinnejšiu, ak sa tieto dve lieky užívajú v kombinácii. Jediným pravidlom v terapii je, že peroxid a jedlá soda sa nemôžu konzumovať súčasne. Môže to spôsobiť nežiaduce reakcie, predovšetkým sa výrazne zvyšuje telesná teplota. Aby bola liečba úspešná, mali by ste piť roztok peroxidu najskôr 30 minút po pití roztoku sódy alebo naopak..

Prácu tohto vedca bohužiaľ neuznáva tradičná lekárska veda. Mnoho pacientov však tvrdí, že liečba rakoviny sódou a peroxidom vodíka pomáha zbaviť sa nádorov v tele, ako aj zažívacích problémov, nespavosti a bolesti hlavy. Tieto lieky užívajte iba pri absencii kontraindikácií.

Priaznivci metódy liečby peroxidom tvrdia, že môže bojovať s rakovinou v akomkoľvek štádiu vývoja. Zároveň hovoria, že peroxid nie je terapeutickým liekom, pôsobí ako transport kyslíka do nádoru. Zhubné útvary sa nemôžu vyvíjať s dostatočným množstvom O2.

Existujú 2 hlavné spôsoby použitia peroxidu pri rakovine pľúc:

 1. Vonkajšie použitie zahŕňa kúpanie vo vode, do ktorej sa pridáva peroxid. Vysvetľuje to skutočnosť, že ľudská pokožka je schopná absorbovať rôzne látky. Ak sa teda kúpite s roztokom peroxidu každý deň po dobu pol hodiny, môžete telo obohatiť kyslíkom. Voda na takýto postup by mala byť teplá, horúca tekutina rýchlo ničí zloženie liečiva.
 2. Pri liečení rakoviny 35% -nou peroxidom vodíka sa roztok môže užívať perorálne. Je dôležité vedieť, že liek má skutočne medicínsky pôvod. Inak môžete ohroziť nielen zdravie, ale aj život. Na liečbu je potrebné rozpustiť niekoľko kvapiek peroxidu v 200 ml vody.

Peroxid sa tiež používa na liečbu rakoviny prostaty. Aby bola terapia úspešná, nemal by sa tento liek užívať s liekmi. Preto by ste pri výbere takejto techniky zotavenia mali najprv všetko koordinovať so svojím lekárom. Princíp terapie spočíva v tom, že si telo postupne zvykne na liek.

Postupne sa dávka peroxidu upraví na 10 kvapiek, čím sa ich počet zvyšuje každý deň o 1. Po niekoľkých dňoch prestávky sa môže liečba opakovať a začať už pri maximálnej dávke. Okrem orálneho podávania sa peroxid vodíka používa na rakovinu prostaty pri obkladoch. Postup je nasledujúci:

 • zriedený 30 ml peroxidu vodíka v ¼ pohári vody;
 • v získanej tekutine je obväz navlhčený a aplikovaný na postihnutú oblasť;
 • trvanie manipulácie je jedna tretina hodiny;
 • po odstránení obkladu musí byť plocha ošetrená nezriedeným roztokom peroxidu.

Pri použití lieku sa môžu v mieste stlačenia vyskytnúť alergické reakcie vo forme začervenania.

Peroxid vodíka sa používa na rakovinu žalúdka, pomáha pri procese trávenia a znižuje veľkosť zhubných nádorov. Pri liečbe liekom je potrebné dodržiavať nasledujúce odporúčania:

 1. Používajte iba čistý roztok bez prísad.
 2. Musíte začať užívať 1 kvapku zriedenú v dvoch polievkových lyžiciach vody. Dávka sa postupne zvyšuje na 10 kvapiek. Maximálna denná dávka peroxidu je 30 kvapiek.
 3. Dajte liek pred jedlom na lačný žalúdok.
 4. Liečba sa uskutočňuje v 10-denných cykloch, medzi ktorými si robia prestávku 5 dní. Nasledujúci kurz začína 10 kvapkami, ale nemusíte zvyšovať dávku, aby nedošlo k popáleniu.

Ako peroxid vodíka lieči rakovinové nádory

a e-mail v ponuke spätnej väzby

Poradenstvo online kníh!

Pacienti sa veľmi často pýtajú: dokážu peroxid vodíka skutočne liečiť rakovinu?

Liečba pacientov s rakovinou je pomerne komplikovaným procesom v závislosti od stupňa vývoja nádoru a jeho lokalizácie. Použitie chemoterapie a rádioterapie v úradnom lekárstve bolo založené na skutočnosti, že rakovinová bunka je na tieto vplyvy citlivejšie a spomaľuje jej rast. Bolo tiež dokázané, že rakovinové bunky sa množia oveľa rýchlejšie ako zdravé bunky..

Nedávne štúdie však ukázali, že rakovinová bunka sa delí pomalšie ako zdravá bunka. Koniec koncov, zdravé bunky sa delia rýchlosťou ich deštrukcie: koľko uhynulo, toľko sa vynorilo a rakovinové bunky v tomto ohľade jednoducho nemôžu byť kontrolované a nová bunka (podľa svojho programu) je produkovaná o niečo rýchlejšie, ako je zničená tá stará..

Kríza v medicíne v prístupe k liečbe rakoviny spočíva, rovnako ako v iných oblastiach medicíny, nie vo vyhľadávaní príčin ich výskytu, ale v odstránení príznakov chirurgicky alebo chemoterapeuticky, čo, ako sa ukazuje z praxe, vo väčšine prípadov je nevyužité..

Peroxid vodíka samozrejme nelieči rakovinové nádory ani požitím, ani intravenóznou infúziou. Keďže sa však rakovina vytvára iba v prostredí bez kyslíka a peroxid vodíka tento jav len eliminuje, potom s onkológiou môže byť peroxid vodíka najúčinnejšou pomôckou pri liečbe..

Chirurgický zákrok však pôsobí iba na začiatku nástupu nádoru a lekári si nedávno všimli, že chirurgický zákrok otvára prístup k aktivácii kyslíka a tvorbe ďalších voľných radikálov, čo zasa podporuje tvorbu metastáz..

Prax ukazuje, že kyslík je impozantnou zbraňou, ktorá ničí rakovinové bunky, pretože rakovinové bunky vznikajú v prostredí bez kyslíka a v struskom špinavom tele. Ak je telo začínajúce z gastrointestinálneho traktu čisté vo vnútri, a preto sú bunky dostatočne zásobené kyslíkom, rakovinové bunky sa v zásade nemôžu prejavovať.

Onkologické ošetrenie podľa Neumyvakinovej sódy a peroxidu

Liečba rakoviny sódou a peroxidom bola prvýkrát navrhnutá ruským profesorom I.P. Neumyvakinom. Tento spôsob alternatívnej medicíny na liečenie pacientov s rakovinou sa aktívne diskutuje v lekárskych kruhoch po celom svete. Vyhlásenia na túto tému sú veľmi odlišné, existujú priaznivci aj odporcovia. Je to pravda - uveriť alebo nie? Táto otázka sa týka ľudí trpiacich rakovinou. Poďme na to.

Neumyvakin o príčinách rakoviny

Podľa vedcov sú príčiny rakoviny vo všeobecnosti bežné - neschopnosť správne konzumovať jedlo. Napríklad: keď sa veľká časť produktu dostane do žalúdka, vylučovaná kyselina chlorovodíková zakrýva jeho hornú vrstvu, ktorá jednoducho blokuje prístup k jej vnútornej časti. Väčšina mechanizmov imunitného systému človeka však funguje vďaka správnemu fungovaniu tráviaceho traktu (gastrointestinálneho traktu). Preto profesor trvá na tom, že každé jedlo sa musí dôkladne prežuť.!

Nespracované jedlo v čreve začína hniť, čo prispieva k rozvoju nepriaznivej mikrobiálnej flóry, výsledkom je struska tela. Profesor tvrdí: onkologické choroby sú založené na plesniach / plesniach / kvasniciach. Mimochodom, on kategoricky odporúča úplne odstrániť z diéty (t. J. Úplne vylúčiť všetky produkty obsahujúce kvasinkové zložky)..

Črevné baktérie sa delia na 2 typy:

 1. Závisí od cukru - sú užitočné, pretože v ľudskom tele rozkladať amoniak.
 2. Na bielkovinách závislé výrobky z procesov obsahujúce dusík, vďaka ktorým sa do tela uvoľňuje amoniak. Táto látka sa tiež spracúva, ak sa v tomto procese vyskytnú poruchy, potom existuje vysoká pravdepodobnosť poškodenia pečene a centrálneho nervového systému (CNS), ktoré môžu ľahko vyvolať vývoj nebezpečných chorôb, napríklad rakoviny žalúdka..

Aby sa predišlo takýmto problémom, je potrebné tráviaci trakt správne vyčistiť. Vyvážená strava s onkológiou s určitými prísadami pomôže obnoviť miestnu imunitu. Na tento faktor sa profesor zameriava a ponúka nekonvenčné ošetrenie jedlou sódou a 3% peroxidom vodíka.

Za zmienku tiež stojí, že pri jedle ju mnohí pijú s nápojmi. Kvapalina, ktorá vstupuje do žalúdka po tom, čo jedlo vyplaví kyselinu chlorovodíkovú (to znamená, že jej koncentrácia sa niekoľkokrát znižuje), čo je jednoducho nevyhnutné na úplné trávenie, výsledkom sú „toxíny“. Dr. Neumyvakin pripomína, že bunky tela púšťajú výlučne čistú vodu a keď dostanú sladké nápoje, čaj, sódu - bunky majú veľkú záťaž, aby vyčistili takúto tekutinu do stavu vody..

Bunky teda spotrebujú svoju energiu, kvôli čomu sú silne „troskované“, zatiaľ čo naše telo nedostáva potrebné množstvo vody. To má za následok zdravotné problémy: arytmia, ateroskleróza, hypertenzia a iné vážne ochorenia, napríklad rakovina prostaty..

Vo videu hovorí Ivan Neumyvakin a jeho priateľ Alexander Zakurdaev o správnej výžive.

V súčasnosti je rakovina pre lekárov najväčším problémom. A to predovšetkým kvôli veľmi širokému šíreniu smrteľných patológií. Vedci z celého sveta zaznamenávajú mimoriadne smutný trend - z roka na rok je stále viac a viac pacientov s rakovinou, navyše rakovina neustále stúpa (t. J. Rakovinové choroby mladých ľudí neustále rastú). Ale pomocou liečivých schopností niektorých výrobkov môžete obnoviť a udržiavať zdravie av niektorých prípadoch vyliečiť veľké množstvo ochorení, dokonca aj rakovinu prsníka. Celosvetové uznanie liečby podľa Neumyvakina.

Výhody sódy a peroxidu podľa názoru Neumyvakin

Profesor Ivan Pavlovich Neumyvakin je medzinárodne uznávaný vedec, ktorý vyvinul niekoľko metód na zlepšenie zdravia v oblasti alternatívnej (alternatívnej) medicíny. Autor tvrdí, že:

 • Jedlá sóda (alebo hydrogenuhličitan sodný / hydrogenuhličitan sodný), vďaka svojej vlastnosti a najmä zásaditému zloženiu, účinne pomáha v boji proti húb Candida, rôznym nádorom a patogénnym baktériám, ktorých aktivita závisí od kyslého prostredia.
 • Mnoho ľudí má z rôznych dôvodov nedostatok kyslíka, čo prispieva k rozvoju rôznych chorôb. Na doplnenie tohto nedostatku pomáha 3% peroxid vodíka (peroxid). Pri požití - peroxid sa premení na vodu a dochádza k atómovému kyslíku a saturácii kyslíkom v tele.

Onkologické ošetrenie sódou podľa Neumyvakinu

Neumyvakinova metóda vyžaduje integrovaný prístup. Prvá vec, ktorú treba urobiť:

 • odmietnuť potraviny, ktoré obsahujú cukor, kvasnice, múku, akékoľvek kyseliny;
 • absolútne ukončenie fajčenia, alkoholu, antidepresív;
 • piť najmenej jeden a pol litra čistej čistej vody denne;
 • časté prechádzky na čerstvom vzduchu;
 • viesť fyzicky aktívny životný štýl;
 • vyhnúť sa stresovým situáciám.

Soda normalizuje acidobázickú rovnováhu ľudského tela. Napríklad u novorodenca s absolútnym zdravím je pH krvi 7,5. U ľudí s rakovinou je táto hodnota 6. To znamená, keď sa telo stane kyslým, dozrievajú rôzne choroby a vyvíja sa „priaznivo“ vrátane rakoviny prostaty.

Pripravili sme špeciálny článok o liečbe sódy podľa Neumyvakina, kde sme preskúmali harmonogram prijímania a recenzie lekárov..

V súčasnosti existuje niekoľko spôsobov, ako používať sódu na lekárske účely proti onkológii, a ich vlastnosti a rozdiely závisia priamo od štádia rakoviny a jej lokalizácie. Toto je najbežnejší predpis na prijímanie hydrogenuhličitanu sodného vo vnútri od lekára vesmírneho lieku Neumyvakin.

 1. Na liečbu rakoviny - roztok sódy sa používa každý trikrát a výhradne na lačný žalúdok. Spôsob prípravy: tretiu časť lyžičky nalejte do pravidelného pohára s objemom 200 ml. sóda a polovica trochu naplňte horúcou vodou. Výsledný roztok dôkladne premiešajte. Potom pridajte toto sklo do studenej vody a znova premiešajte. Hotový nápoj by mal mať teplotu asi izbovej teploty.
 2. Pre maximalizáciu účinku - po jedle zmesi môžete jesť a piť iba po 30 minútach (nie skôr), inak sa účinnosť výrazne zníži.

[dropshadowbox align = "none" effect = "lifted-both" width = "auto" height = " background_color = "# f6e3f2 ″ border_width =" 1 ″ border_color = "# dddddd"] Užitočné tipy: Môžete ho použiť na vytvorenie zmesi sódy plnotučné mlieko. Je prísne zakázané naliať vriacu vodu na sódu, napr alkalická štruktúra bude narušená (uzdravenie sa nedosiahne). Zahrievajte maximálne na 60 ° C. Ak je to potrebné, k zmesi sa môže pridať 1 lyžička. čerstvo vylisovaná citrónová šťava. [/ dropshadowbox]

Dávka sa postupne zvyšuje každé tri dni na 2 lyžičky. Trvanie užívania maximálnej dávky: 14 dní - už nie. Po tomto priebehu liečby znížte množstvo sódy na 1 lyžičku. v pohári, piť denne až do zotavenia. Takýto nápoj je účinný proti rakovine, ak sa budete držať receptu a nebudete sa ponáhľať, čo výrazne zvyšuje odporúčanú dávku.

Onkologické ošetrenie peroxidom vodíka podľa Neumyvakinovej metódy

Onkologické ošetrenie peroxidom vodíka nemá také vedľajšie účinky, ako je napríklad chemoterapia alebo laserové žiarenie, ktoré ľudský imunitný systém trpí. 3% peroxid vodíka a roztok sódy sú 2 hlavné zložky na porážku onkológie. Existujú 2 schémy na prijímanie peroxidu:

 1. Vonkajšia aplikácia. Ľudská pokožka (epidermis) ako špongia absorbuje rôzne látky. Preto, každý deň pri teplej kúpeli s roztokom peroxidu iba pol hodiny môžete obohatiť svoje telo kyslíkom, čo je užitočné najmä pri diagnostikovaní onkológie. Je veľmi dôležité, aby voda bola teplá a nie horúca (pretože horúca ničí vlastnosti lieku).
 2. Interné použitie. Ak je nádor v počiatočnom štádiu vývoja, potom by sa liek mal užívať denne na terapiu. Na ošetrenie je potrebný 3% roztok peroxidu. Musíte začať užívať 1 kvapku na 30 ml teplej vody a postupne zvyšovať dávku na 50 kvapiek na 200 ml vody. Po dosiahnutí maxima - postupne prepnite na opačné poradie. Táto kompozícia by sa mala piť trikrát 30 minút pred jedlom alebo niekoľko hodín po jedle.

[dropshadowbox align = "none" effect = "lifted-both" width = "auto" height = " background_color = "# f6e3f2 ″ border_width =" 1 ″ border_color = "# dddddd"] Veľmi dôležité: prísne sa nesmie používať peroxid vo vnútri čisto a dramaticky zvyšuje dávku (telo by sa malo postupne zvykať)! [/ dropshadowbox] Rakovina pľúc je jedným z bežných onkologických ochorení, na ktoré každý rok zomrú stovky ľudí. Ale vďaka tejto technike môže byť tento smutný trend občas znížený. Táto metóda je tiež účinná proti rakovine prostaty. Pri výbere tohto spôsobu zotavenia sa odporúča poradiť sa vopred so svojím lekárom, pretože peroxid sa nemôže užívať s určitými liekmi. Na jednej z prednášok lekár Neumyvakin povedal: „Rakovina môže byť vyliečená za tri týždne“, ak prísne dodržiavate pravidlá liečby.

Kvôli väčšej účinnosti vedec odporúča, aby sa liečba vykonávala komplexne, t.j. striedavo používajte jedlú sódu a peroxid. Jediným pravidlom je, že ho nemôžete používať súčasne. Aby bola liečba úspešná bez negatívnych reakcií, mali by ste roztok peroxidu piť pol hodiny po pití roztoku sódy. Neporušujte poradie prijímania zmesí. Musí sa opakovať 2 hodiny po večeri.

Neumyvakinova odpoveď o súčasnom použití peroxidu a sódy na videu.

kontraindikácie

Stojí za zmienku: bez ohľadu na to, ako účinný je spôsob I.P. Neumyvakin je kontraindikáciou, stále existuje!

Pred začatím liečby touto metódou sa odporúča podstúpiť lekárske vyšetrenie, aby sa zistili možné kontraindikácie, pretože počas liečby touto metódou sa môžu niektoré ochorenia zhoršiť. Prvým a najdôležitejším pravidlom je, že prevencia by mala byť prospešná pre zdravie, nie poškodzovať! Je zakázané brať sodovku / peroxid, ak existuje:

 • tehotenstva;
 • diabetes;
 • organická neznášanlivosť na sódu;
 • nízka kyslosť tela;
 • žalúdočný vred.

[dropshadowbox align = "none" effect = "lifted-both" width = "auto" height = " background_color = "# f6e3f2 ″ border_width =" 1 ″ border_color = "# dddddd"] Profesor Neumyvakin varuje: v posledných štádiách neoplazmov hydrogénuhličitanu sodík je škodlivý, takže táto metóda nie je vhodná! Zároveň taliansky vedec Simoncini v takýchto prípadoch odporúča použitie kvapkadiel s roztokom sódy. [/ Dropshadowbox]

Pretože sa hydrogenuhličitan sodný vyrába priemyselne, výrobok má určitú dobu použiteľnosti 6 mesiacov v otvorenom obale a 18 mesiacov v uzavretej forme. Predtým, ako pripravíte zmes na ošetrenie, musíte sa ubezpečiť, že sóda je vhodná.

Kritika

Spomedzi alternatívnych spôsobov liečby rakoviny, ktoré dnes existujú, je potrebné venovať osobitnú pozornosť liečebnému postupu profesora Neumyvakina. Pre každého zdravého človeka odporúčania odborníka na tejto úrovni prinajmenšom vzbudia záujem, najmä pokiaľ ide o rakovinu..

Okamžite vyvstáva celkom primeraná otázka: prečo radiť ľuďom trpiacim terminálne nebezpečnými chorobami, ktorí sú pripravení spojiť sa s veľmi tenkou slamou, aby sa predĺžil ich život - I. P. Neumyvakin hovorí len málo o nebezpečenstve „liečby“ peroxidom vodíka a jedlej sódy. Strata drahocenného času na rakovinu je najnebezpečnejšia! Nakoniec, ak nezačnete včasnú liečbu, malígny novotvar nakoniec prejde do posledných štádií, keď bude mimoriadne ťažké poskytnúť osobe primeranú pomoc prostredníctvom tradičnej medicíny..

Elena Malysheva vo svojom programe „Live Healthy“ bola skeptická voči svojim metódam. Okrem toho sa pokúsila dokázať zbytočnosť peroxidu pri liečbe tela. Mimochodom, program „Žiť zdravo“ sa objavil s odchodom Malakhov G. P. z programu „Malakhov +“. Potom tu bol slávny škandál, v ktorom sa bahno nalial aj Gennadij Petrovič.

Vo videu odpoveď Neumyvakina na kritiku vrátane poznámok Malyshevovej (v strede videa).

Spravodlivo stojí za zmienku: profesor varuje, že jeho metódy sú v pokročilých štádiách rakoviny neúčinné. Označuje tiež kontraindikácie, napríklad pri niektorých chorobách, sóda a peroxid môžu spôsobiť vážne exacerbácie. Treba tiež dodať, že v mnohých lekárskych centrách v západných krajinách vedci experimentujú priamo s intravenóznymi injekciami 3% peroxidu vodíka, ale u myší. Áno, neexistujú žiadne informácie o úmrtiach na takúto terapiu - iba pozitívne prehľady o všetkých zdrojoch, ale neexistujú ani oficiálne vedecky dokázané fakty o účinnosti metódy liečby rakoviny podľa Neumyvakina. Preto všetky metódy, ktoré robíte na vlastné nebezpečenstvo a riziko.

recenzia

Alexey, 45 rokov.
Mal som problémy týkajúce sa metabolizmu. Po 4 týždňoch používania jedlej sódy podľa metódy Dr. Neumyvakina sa moje telo pomaly zotavuje. Robím všetko presne podľa odporúčaní a začal som sa cítiť lepšie. Tiež som častejšie vo vzduchu, jesť vyvážené jedlo, ráno cvičiť. Zatiaľ je všetko dobré.

Eugene, 38 rokov.
Asi mesiac pijem tri percentá peroxidu vodíka a kúpim sa s týmto roztokom, celkový stav sa výrazne zlepšil. Prestali mučiť bolesť a páliť v žalúdku, stolica sa vrátila k normálu a objavila sa chuť do jedla. Pred 2 mesiacmi mi bola diagnostikovaná rakovina žalúdka 1. fázy, teraz si myslím o strašnej menej. Budúci týždeň idem na skúšku na kliniku - dúfam, že ukazovatele budú dobré. Vlastne sa mi páči Neumyvakinove metódy. Samozrejme, neočakávam, že to odporučím, pretože každá osoba je individuálna, preto takéto zaobchádzanie nemusí byť pre niekoho vhodné.

Victor, 65 rokov.
Podľa Neumyvakina začal liečiť rakovinu prostaty. Bola som pripravená na rádioterapiu, ale po striedaní peroxidu a sódy sa príznaky choroby postupne zmenšovali. Nálada sa zlepšila, aj štát. Ktokoľvek to povedal, ale osobne mi technika profesora veľmi pomohla. Život ide ďalej!

Úprava peroxidom vodíka.

Peroxid vodíka je ako voda, hláskuje sa iba inak. Je to spôsobené skutočnosťou, že obsahuje ďalší atóm kyslíka. Táto chemická látka sa začala zaujímať na začiatku 20. storočia. A začiatkom roku 2020 peroxid zarastal mnohými mýtmi a zabil tisíce životov po celom svete. Tento nápad bol pôvodne dobrý. Vytvorili skutočne univerzálnu chemikáliu: dezinfekcia priestorov, dezinfekcia rán, bielenie, palivo pre rakety, penotvorné činidlá atď..

Úradná medicína v Rusku označuje H2O2 lojálnejší ako v iných krajinách. Napríklad v Spojených štátoch je zakázané šíriť informácie o zaobchádzaní s touto látkou alebo predávať najkoncentrovanejšie riešenie. Dôvodom je skutočnosť, že peroxid je podľa zásady svojho pôsobenia príliš agresívny - okrem dezinfekcie poškodzuje okolité zdravé tkanivá. Avšak v nízkych koncentráciách sa peroxid vodíka používa na liečbu poranení a odrenín, ako aj na vypláchnutie úst v prípade ochorení ďasien a krku..

Alternatívna medicína sa nezastavila pri takýchto nudných a prozaických veciach. Nadšenci začali prichádzať s teóriami, v ktorých sa chemická zlúčenina stala všeliekom na všetky choroby. Základom všetkých teórií sú znalosti chémie pre 8. ročník a dobrá fantázia. Profesor Neumyvakin je jedným z vývojárov a predstaviteľov tejto nebezpečnej metódy liečby. A budeme mu venovať samostatný článok..

 1. Uvidíte reakciu, ktorá nastane, keď peroxid vodíka vstúpi do krvného obehu. Počas nej od H2O2 uvoľňuje sa kyslík. A čo je kyslík? To je pravda - základ života. Preto čím viac kyslíka pumpujeme do tela, tým lepšie.
 1. Peroxid vodíka je veľmi nestabilná zlúčenina, ktorá sa ľahko rozkladá. Kyslík uvoľňovaný počas rozkladu oxiduje sulfhydrylové a hydroxylové skupiny proteínov a lipidov. Jednoducho to znamená, že všetky mikróby odumierajú pod vplyvom peroxidu.

Všetky tieto rozsudky sú však zásadne nesprávne. Základné vedomosti o chémii sa na človeka skutočne nemôžu preniesť tak hrubo. Takýto prístup by sa mohol nazývať - ​​ľudská chémia in vitro. Nie sme v sklenenej nádobe a nie sme vrece kostí. Každú sekundu v nás prebiehajú tisíce efektívnych biochemických reakcií. Túto jemnú rovnováhu možno ľahko narušiť hrubým zasahovaním do prírodného procesu s agresívnymi chemickými zlúčeninami..

Niektoré teórie liečby peroxidom vodíka

 • Peroxid začína proces „okysľovania tela“, aby sa odstránili toxíny. Čo je však „pridaná kyselina“ a „troska“, prívrženci alternatívnej medicíny nedávajú jednoznačné vysvetlenie.
 • Kyslík, ktorý sa uvoľňuje po požití peroxidu, je bunkami okamžite absorbovaný. Vyskytuje sa tzv. Kyslíková terapia. Ale v skutočnosti kyslík ničí bunkovú membránu a spôsobuje rozsiahle poškodenie tkaniva, pretože je mocný radikál.
 • Peroxid ničí škodlivé baktérie v gastrointestinálnom trakte. Ale aj keď niečo ničí, táto chemická zlúčenina nedokáže odlíšiť patogénne (škodlivé) baktérie od tých, ktoré sú súčasťou normálnej mikroflóry tela. Preto je pravidelné používanie H2O2 môže spôsobiť dysbiózu.
 • Liečba rakoviny uvoľneným kyslíkom. Predpokladá sa, že O2, ktorý sa uvoľňuje z peroxidu vodíka, je schopný zámerne zničiť rakovinové bunky. V skutočnosti je kyslík bežnou molekulou, ktorá nie je schopná rozpoznať choré bunky a zničiť ich. Užívanie peroxidu vodíka s väčšou pravdepodobnosťou zvyšuje riziko rakoviny. V laboratórnych podmienkach sa dokázalo, že injekcie krvi, ktoré boli vopred ošetrené H.2O2, zvýšiť riziko rozvoja rakoviny prsníka u zdravých zvierat.

Vidíme, že primitívne znalosti chémie a dobrej fantázie nie sú dostatočné dôvody na vytvorenie teórie liečby komplexných chorôb.

Príklad liečby

V Spojených štátoch tento postup použil jeden pár. Susan Khan už mala rakovinu, ktorá bola diagnostikovaná v roku 2010. Bola podrobená chirurgickému zákroku a absolvovala radiačnú terapiu, po ktorej ochorenie ustúpilo. Ale v októbri 2015 mala Susan časté bolesti brucha. Po niekoľkých naliehavých výzvach na sanitku a hospitalizáciu bola stanovená diagnóza. Bola to znova rakovina maternice.

Jej manžel Acryl Khan venoval všetku svoju silu boju proti chorobe svojej manželky. Zvážil akékoľvek metódy a narazil na internete na nekonvenčnú metódu liečby. Spočíval v pravidelnom príjme H.2O2 s postupným zvyšovaním koncentrácie. Khan pochopil, že pozitívne zmeny sa nezačnú rýchlo, ale bol pevne presvedčený, že z dlhodobého hľadiska tento nástroj pomôže. Očakávania manžela sa nenaplnili - Susan pri tejto liečbe zomrela o necelý rok neskôr.

Lekár, ktorý vie o tomto prípade, sa domnieva, že peroxid vodíka túto chorobu zhoršil. Hovorí, že agresívne vystavenie chemikáliám a nedostatok jasných pokynov viedli k život ohrozujúcej koncentrácii peroxidu..

2 typy ľudí

Od pradávna existujú 2 typy ľudí. Prvým sú obchodníci, ktorí chcú akýmkoľvek spôsobom zarobiť peniaze. Druhým sú ľudia, ktorí chcú vyriešiť svoje zdravotné problémy. V prípade peroxidu vodíka prvý zisk z predaja. V druhej skupine strácajú zdravie, sú zdravotne postihnutí a zomierajú. Preto H.2O2 bolo pripísaných veľa neexistujúcich vlastností. Ako sa hovorí: „Nič osobného nie je len podnik“.

Stáva sa však, že ľudia náhodou berú peroxid vodíka. Napríklad:

 • 74-ročný muž v Tennessee veril, že pije čistú vodu, ale v chladničke svojej dcéry bol peroxid vodíka. Bol hospitalizovaný so závažnými vredmi pažeráka a žalúdka. Musel vykonať rozsiahlu operáciu;
 • štvorročné dieťa náhodne pilo koncentrovaný peroxid vodíka, ktorý jeho otec údajne používal na liečbu choroby gastrointestinálneho traktu. Po niekoľkých minútach chlapec kričal a stratil vedomie. V dôsledku poškodenia začal trpieť kŕčmi a stratil schopnosť samostatne sa pohybovať.

Viac informácií o mechanizme expozície

Ak si vezmete 3% roztok peroxidu vo vnútri, budete sa cítiť nevoľne a pravdepodobne zvracať. Pri koncentrácii 10% hrozí poškodenie vnútorných orgánov a dokonca aj smrť. Keď peroxid vstúpi do žalúdka, začne interagovať s enzýmom katolikáza, vďaka čomu dochádza k intenzívnemu uvoľňovaniu kyslíka. Steny krvných ciev sa zrútia a tlak sa zníži. V dôsledku toho sa môže vyskytnúť mozgová porážka, srdcový infarkt alebo pľúcny tromboembólizmus..

Peroxid vodíka môže spôsobiť vážne alebo stredné poškodenie tkanív a buniek. Každý chápe, že ničenie tkanív pažeráka chemickým popálením peroxidom je zlé. Nepodceňujte však priemerné poškodenie tkaniva u ľudí, ktorí užívajú tento liek v nízkych koncentráciách..

Faktom je, že naše telo sa vždy snaží adaptovať. A v prípade konštantného deštruktívneho faktora vo forme peroxidu sa zosilňujú regeneračné procesy v gastrointestinálnom trakte. To znamená, že bunky sa začínajú deliť rýchlejšie. A zdá sa, že je to dobrá správa. V skutočnosti však takáto situácia môže viesť k tomu, že proces delenia buniek sa vymkne spod kontroly. To môže viesť k rakovine pažeráka a žalúdka..

placebo

Vždy však budú ľudia, ktorí sú presvedčení, že liečba peroxidom vodíka im pomohla. Liečená bola údajne bolesť v nohách, pažiach, impotencia, osteochondróza atď. Ale vo väčšine prípadov je to kvôli účinku placeba. Stupeň prejavu tohto fenoménu závisí od vonkajších okolností a podnetnosti osoby.

Dalo by sa povedať, že hlavná vec je výsledok. Ak peroxid pomohol s princípom placeba, potom s tým nie je nič zlé, pretože osoba bola v skutočnosti vyliečená. Súhlasíme s týmto tvrdením, ale tento spôsob liečby je úplne nepredvídateľný a nespoľahlivý. A v prípade úpravy peroxidom vodíka - nebezpečné, aj keď je koncentrácia látky v roztoku nízka.

V prípade choroby vám odporúčame poradiť sa s lekárom. Používajte tiež iba overené a vedecky podložené liečebné metódy. Vykladanie a diétna terapia (nalačno) je oficiálna metóda schválená Ministerstvom zdravotníctva Ruskej federácie. Ani skúsení lekári o ňom nie sú vždy dostatočne informovaní. Je to však druh liečby, ktorý vám umožňuje liečiť a dosiahnuť remisiu, a to aj v prípade komplexných chorôb.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Liečba prietrže lumbosakrálnej chrbtice bez chirurgického zákroku vyžaduje integrovaný prístup. Klinická diagnostika lekára sa zameriava na určenie zdroja bolesti pacienta.
Hernia sekvestrovaného disku je jednou z najviac nežiaducich možností rozvoja tejto patológie, ktorá sa vyznačuje porušením integrity medzistavcových platničiek. Sekvestrácia herniovaného disku je sprevádzaná prolapsom fragmentu zničeného disku do miechového kanála, t.j.
Vitajte na klinike A. N. Baklanova! Pri liečbe chrbtice ponúkame spoľahlivé a bezpečné technológie..správySkolióza 4. stupňa je dodatočným trápením k hroznej základnej diagnóze SMA