loader

Hlavná

Liečba

Mužská operácia brušnej prietrže

Inguinálna hernia je vyčnievanie pobrušnice do trieslového kanálika. Vzhľadom na anatomické vlastnosti tela ochorenie často postihuje mužov. Členovia silnejšieho pohlavia radšej ignorujú zmeny, až kým zmeny v tele nezačnú spôsobovať vážne nepohodlie.

Hlavným desivým faktorom, ktorý bráni včasnej lekárskej starostlivosti, je potreba chirurgického zákroku. Odborníci dokázali, že konzervatívna liečba a používanie tradičnej medicíny môžu iba zhoršiť priebeh choroby a spôsobiť vážne poškodenie celého tela..

Ak má človek slabinovú prietrž

V prvej fáze si všimne iba mierny opuch. Postupne sa zvyšuje a dosahuje veľkosti, ktoré môžu prekážať v pohybe.

Postupom času problém nezmizne sám, objavujú sa však stále závažnejšie príznaky:

 • Pri namáhaní (napríklad pri defekácii alebo kašľaní) opuch kolíše,
 • Existuje pocit pálenia alebo nepohodlia, bolesť v slabinách,
 • Pri fyzickej aktivite sa v dolnom bruchu objavuje tupá bolesť. V pokročilých prípadoch sa bolesť prejavuje aj pri najmenšom namáhaní,
 • Stimulácia orgánov spôsobuje časté močenie a poruchu trávenia.

Komplikácie trieslovej prietrže

Porušenie orgánu môže spôsobiť jeho smrť alebo rozvoj peritonitídy. Obidva stavy ohrozujú život pacienta, preto sa vykonáva neodkladný chirurgický zákrok..

Zranená prietrž predstavuje nebezpečné a ďalšie patologické zmeny v tele:

 • Ťažké močenie môže viesť k úplnému zadržaniu moču.
 • Poruchy čreva vedú k nadúvaniu a pretrvávajúcej zápche.
 • Nízka účinnosť.
 • Porucha spermatogenézy vo vaječníkoch sa môže zmeniť na neplodnosť.
 • Zápal trieslovej prietrže alebo samotného semenníka. Predstavujeme vám podobný článok na tému: pupočná kýla u mužov.

Ako liečiť slabinovú prietrž u mužov?

Prietržová hernia sa odstraňuje primárne chirurgicky. Toto však nie je jediná cesta von.

S ingvinálnou prietržou sa teda dá zaobchádzať nasledujúcimi spôsobmi:

 1. Štatistiky ukazujú, že konzervatívna liečba sa vo väčšine prípadov mení na relapsy alebo nie je schopná pacienta úplne zmierniť. Uchyľujú sa k nemu vo veľmi raných štádiách choroby alebo ak existujú kontraindikácie pre operáciu. Iný článok o pupočníkovej prietrži skúmal otázku, ako ju vyliečiť bez chirurgického zákroku.?
 2. Chirurgický zákrok. Inguinálna hernia môže byť odstránená niekoľkými spôsobmi, čo úplne eliminuje opätovný vývoj choroby a včasnú rehabilitáciu s minimálnym rizikom komplikácií..
 3. Ethnoscience. Zmierniť stav môžu iba lokálni agenti, ale iba so súhlasom ošetrujúceho lekára. Samoliečba môže situáciu len prehĺbiť a vyvolať stav, ktorý vyžaduje okamžitý chirurgický zákrok na záchranu života človeka. Špecialista môže odporučiť priebeh prírodných prípravkov iba v prípade, že je pri najskorších štádiách kýla.

Príprava na operáciu odstránenia slabinovej prietrže

Na úspešné vykonanie operácie a minimalizáciu rizika komplikácií v pooperačnom období musí chirurg dostať najkompletnejšie a najspoľahlivejšie informácie o stave svojho pacienta..

Pacient musí mať k dispozícii zdravotnícke zariadenie:

 • Výsledky krvných a močových testov, smer, ktorým sa dostáva od svojho dozerajúceho lekára.
 • elektrokardiogram.
 • Vyplnený dotazník, ktorý naznačuje všetky prenášané choroby, najmä reakciu na rôzne lieky, prítomnosť / neprítomnosť chronických patológií.
 • Vykonajte test tolerancie lieku použitého ako anestézia.
 • Fajčiari by mali minimalizovať množstvo nikotínu spotrebovaného týždeň pred operáciou.
 • 8 hodín pred zákrokom úplne prestať fajčiť, jesť a piť.

Chirurgická hernia

Cieľom operácie na odstránenie ingvinálnej prietrže je nasmerovanie orgánov na ich prirodzené miesto a odstránenie herniálneho vaku.

Trvanie konania závisí od niekoľkých faktorov:

 1. Zážitok chirurga.
 2. Tvar, veľkosť a umiestnenie prietrže.
 3. Celkové zdravie pacienta.

Metódy odstránenia prietrže

Výber spôsobu odstránenia závisí od uváženia odborníka. Vyberá najdostupnejší a najbezpečnejší spôsob, ako sa problému zbaviť..

Medzi spôsoby odstránenia prietrže sú možné tieto možnosti:

 • Otvorené. Počas operácie sa uskutoční rez, ktorý lekárovi umožní zistiť herniálny vak. Otvorí sa a skontroluje sa stav padlých orgánov. Ak chýbajú, sú jednoducho opravené, v iných prípadoch sú potrebné ďalšie manipulácie chirurga. Potom je hernálny vak ligovaný, prešitý a odstránený. V ďalšom štádiu je prišitý prostriedok na podporu svalov, ktorý pomáha predchádzať opätovnému vytvoreniu herniálneho vaku.
 • Laparoskopická Manipulácie sú rovnaké ako pri otvorenej metóde, ale pre ich povolanie chirurgom sa v pobrušnici urobia tri vpichy. Na obrazovke videa sa zobrazujú všetky informácie o stave orgánov a vykonaných akciách..

Nevýhody a výhody konkrétneho spôsobu

Obe metódy sa považujú za najúčinnejšie, ale prístup k nim nie je vždy závislý od schopností lekárskeho zariadenia. Chirurg berie do úvahy individuálne charakteristiky pacienta, povahu prietrže a nuansy každej z techník. Odstránenie prietržovej hernie sa uskutočňuje podľa jedného scenára, ale v rôznych situáciách je jedna z metód najvýhodnejšia.

Výhody metód:

 1. Laparoskopický spôsob vykonávania chirurgického zákroku minimalizuje riziko infekcie. Obdobie rehabilitácie a trvanie samotnej operácie nezaberie veľa času. Do dvoch týždňov sa pacient môže vrátiť k normálnemu životu a ani stopy pripomínajúce skúsený zásah nezostanú na tele.
 2. Otvorená metóda umožňuje všetky manipulácie v lokálnej anestézii. Na vykonanie týchto operácií nie je potrebné ísť na drahú platenú kliniku, môže ich tiež vykonať chirurg v pravidelnej okresnej nemocnici. Pravdepodobnosť recidívy je prakticky nulová (za predpokladu, že počas rehabilitačného obdobia sa dodržiavajú všetky odporúčania ošetrujúceho lekára). Týmto spôsobom sa odstráni hernia akejkoľvek veľkosti..

Každá zo svojich metód má významné nevýhody:

 1. Laparoskopia je u starších pacientov prísne kontraindikovaná. Ak predtým musel človek prežiť operáciu v dolnej časti pobrušnice, je mu zakázané odstraňovať hernálny vak. Všetky manipulácie môže vykonávať iba skúsený, neustále praktizujúci chirurg. A dokonca ani prvotriedny špecialista nevykoná odstránenie veľkej trieslovej kýly pomocou laparoskopických schopností. Operácia sa vykonáva s povinným použitím celkovej anestézie. Pri inštalácii nosnej mriežky nie je vždy možné ju bezpečne opraviť, čo môže v budúcnosti viesť k relapsu patológie.
 2. Pri otvorenej metóde odstránenia je riziko komplikácií dosť vysoké a doba rehabilitácie sa zvyšuje na tri týždne. Muž sa môže vrátiť do normálneho života najskôr po 3 mesiacoch.

Náklady na odstránenie prietržovej hernie

Náklady na chirurgický zákrok sú určené hranicami 15 000 - 50000 rubľov.

Pozostáva z niekoľkých faktorov:

 1. anestézie Je okamžite stanovená v nákladoch na operáciu, ale množstvo závisí od typu anestézie (všeobecne, lokálne). Laparoskopia a pohotovostná chirurgia otvoreným spôsobom vylučujú možnosť vedomého pacienta.
 2. Naliehavosť. Rovnaká operácia, ktorá sa vykonáva plánovaným a naliehavým spôsobom, sa líši v cene.
 3. Skúsenosti lekára a prestíž kliniky. Tento stav poskytuje materiály a nástroje najvyššej kvality a kvalitu, ktorú musíte zaplatiť navyše.
 4. Zložitosť situácie. Prítomnosť sprievodných chorôb, veľkosť prietrže, jej zanedbávanie, prítomnosť komplikácií ovplyvňujú trvanie operácie a jej náklady.
 5. Kvalita nosnej mriežky. Zdravotnícke výrobky sa nelíšia od zvyšku: čím vyššia je kvalita a povesť výrobcu, tým vyššie sú konečné náklady.
 6. Intervenčná metóda. Otvorená metóda chirurgického zákroku je vždy výrazne nižšia z dôvodu dlhodobej rehabilitácie a zostávajúcich jaziev..

Dôsledky operácie

Vo väčšine prípadov sa po zákroku incízia postupne oneskorí, stehy sa odstránia a človek pomaly zvyšuje fyzickú aktivitu. Jazva zostáva pripomienkou patológie.

V niektorých prípadoch sú však možné komplikácie:

 • Ak posuvnú prietrž odstráni neskúsený chirurg, existuje riziko črevných porúch alebo poškodenia spermatickej šnúry..
 • Hrubé stehy môžu poškodiť femorálny kĺb.
 • Najčastejšou komplikáciou je kvapka semenníkov. Patológia vizuálne vyzerá ako zväčšenie šourku. Pacient potrebuje druhú operáciu.
 • Infekcia počas zásahu.
 • Vzhľad hematómu, ktorému nebolo možné zabrániť aplikáciou ľadu ihneď po operácii.
 • Pasívny životný štýl pacienta počas rehabilitačného obdobia.
 • Zanedbanie lekárovho zákazu vzpierania môže viesť k divergencii švov a iným komplikáciám.

Rehabilitácia po operácii

Počas rehabilitačného obdobia sa pozornosť venuje niekoľkým dôležitým bodom:

 • Pain. V prvých dňoch po zákroku a veľkosti odstránenej prietrže je možné pozorovať silnú bolesť. Pacientovi sa predpisujú lieky proti bolesti vo forme injekcií alebo tabliet.
 • Stehy. Potrebujú pravidelnú liečbu špeciálnymi masťami na resorpciu a antiseptické lieky. Prvá výmena obväzu sa uskutoční do niekoľkých hodín po operácii. Ak sa pozoruje infekcia, potom sa liečba vykonáva oveľa častejšie a pacientovi sa predpisujú antimykotiká, antibakteriálne lieky..
 • Traffic. Povolenie vstať po chirurgickom zákroku môže dať iba lekár, vzhľadom na stav pacienta. Po tomto, pacient sa musí pravidelne pohybovať, odpočinok v posteli zvýši dobu rehabilitácie a môže viesť k rozvoju komplikácií.
 • diéta.
 • Vylúčenie fyzickej aktivity.

Stravovacia hernia strava

Ak si človek pred operáciou môže dovoliť „uvoľnenie režimu“, potom sa po zákroku musí prísne riadiť odporúčaniami lekára.

Počas rehabilitačného obdobia by základom všetkých jedál v ponuke malo byť:

 1. vajíčka,
 2. ryby,
 3. Nízkotučné mäso (kuracie, králičie, kozie mäso),
 4. pohánka,
 5. Nízkotučné mlieko a tvaroh.

Včasné vyhľadávanie lekárskej pomoci vám umožní zbaviť sa patológie rýchlo a bez následkov.

Liečba doma nie je možná, ale moderná medicína ponecháva pacientovi právo zvoliť si spôsob, ako bojovať s patológiou.

Inguinálna hernia: typy, príznaky, diagnostika a liečba

všeobecné informácie

Inguinálna hernia je ochorenie, pri ktorom dochádza k vyčnievaniu tkanív a vnútorných orgánov brušnej dutiny za jej hranicami do trieslovej oblasti. Kýly u mužov a žien sú vrodené a získané. Jedným z hlavných dôvodov výskytu prietrže je prítomnosť vrodených anatomicky slabých miest vo trieslovom kanáli..

Hnačka u mužov je častejšia ako u žien, a to kvôli fyziologickým vlastnostiam štruktúry ich tela. Nádorový výčnelok (herniálny vak) môže tiež spadnúť pod slabinu do mieška - v tomto prípade hovoríme o ingvinálno-klbovej hernii.

Po zistení konvexnej tvorby v oblasti slabín, ktorá sa zvyšuje po fyzickej aktivite a po odpočinku klesá, neodkladajte návštevu u lekára..

Patológia vyžaduje povinné ošetrenie, pretože obmedzená prietrž môže viesť k narušeniu cirkulácie vnútorných orgánov a dokonca aj k ich nekróze..

Jedinou metódou na liečbu slabinovej prietrže je chirurgický zákrok. Nosenie obväzov sa neodporúča a nezachráni pacienta pred komplikáciami.

Druhy kýly

Inguinálna hernia je jednou z najbežnejších patológií spojených s vyčnievaním brušných orgánov. Kýly sú vrodené a získané. Jedným z hlavných dôvodov výskytu prietrže je prítomnosť vrodených anatomicky slabých miest vo trieslovom kanáli. Slabé brušné svaly alebo patológia spojivového tkaniva ingvinálnych prstencov môžu viesť k objaveniu sa slabinovej prietrže. Nasledujúce typy slabinovej hernie.

 • Priama trieslová prietrž. Prechádza iba brušnou stenou bez toho, aby ovplyvnil trieslovinový kanál. Priama prietrž sa najčastejšie vyskytuje v dôsledku nadmernej fyzickej námahy, ktorá sa vyskytuje u mužov a žien akéhokoľvek veku.
 • Šikmá prierezová prietrž. Taká kýla je umiestnená pozdĺž trieslového kanálika a má podlhovastý tvar. Naši chirurgovia liečia šikmú prietržovú prietrž u mužov a žien akéhokoľvek veku..
 • Kombinované, obojsmerné. Je to menej bežné ako pri iných druhoch kýly a predstavuje niekoľko nezávislých kýlových vakov.
 • Inguinal scrotal. Vyskytuje sa iba u mužov. Keď nádorový výčnelok (herniálny vak) spadne pod slabinu do mieška - v tomto prípade je to kínová brada.
Inguinálne kýly sú tiež jednostranné, keď je prietrž vytvorená vľavo alebo vpravo a bilaterálna, keď sa pri oboch stranách objaví herniálny výčnelok.

Inguinálna kýla

Najčastejšou patológiou je Inguinálna hernia. U chlapcov je inguinálna prietrž oveľa bežnejšia ako u dievčat. V 10% prípadov môže byť prietrž bilaterálna.

Techniky chirurgického ošetrenia:

 • operácia brucha. Oprava prietržnej hernie
 • laparoskopická operácia. Laparoskopická herniografia

„Inguinálna hernia u detí je spojená s nezatvorením vaginálneho procesu pobrušnice, ktoré musí byť úplne odstránené v čase narodenia dieťaťa. Hlavný rozdiel medzi touto patológiou u detí spočíva v tom, že je vrodený. nižšie nezatvorenie vaginálneho procesu peritoneum - brušná prietrž. Pri dievčatách má ingvinická prietrž rovnaký mechanizmus výskytu ako u chlapcov, ale je častejšia na oboch stranách. hrozná komplikácia je priestupok. Dievčatá môžu zažiť porušenie vaječníkov v trieslovom kanáli. Medzi moderné prístupy k chirurgickému ošetreniu patrí obliekanie, priesečník vaginálneho procesu pobrušnice na úrovni hlbokého trieslového prstenca. ““

Výhody chirurgickej liečby s Dr. Demin:

 • vynikajúci výsledok
 • vynikajúci kozmetický výsledok
 • moderné vybavenie
 • použitie laparoskopických minimálne invazívnych techník

Ako získať lekársku pomoc

Bezplatná lekárska starostlivosťPlatená lekárska pomoc
Príkaz na povinné zdravotné poistenie
(povinné zdravotné poistenie)
Platená lekárska starostlivosť podľa cenníka lekárskych služieb
VHI (dobrovoľné zdravotné poistenie)

Ako získať ošetrenie:

 1. Dohodnite si schôdzku. Telefonicky (89031830141), schôdzka zo stránky, e-mailom.
 2. Konzultácia. Plný úväzok.
 3. Hospitalizácia a zhromažďovanie testov. Zbierka potrebných testov a príprava na chirurgický zákrok.
 4. Chirurgické ošetrenie. Operácia brucha. Laparoskopická herniografia.
 5. Extrakt. Odporúčania v pooperačnom období.

Prietržová hernia sa rovnako ako pri prietrži akejkoľvek inej lokalizácie lieči výlučne chirurgickými metódami. Všetky konzervatívne metódy, ktoré dnes existujú a naznačujú napríklad nosenie obväzov, nedávajú príležitosť zbaviť sa prietrže alebo brániť možnému rozvoju komplikácií..

Chirurgické ošetrenie však zahrnuje vykonanie otvorenej operácie na trieslovom kanáli. Chirurgia sa vykonáva zvyčajne v lokálnej anestézii pomocou sedatív, ktoré pomáhajú lepšie pripraviť pacienta na chirurgickú liečbu a zlepšiť toleranciu k zákroku..

Všeobecná anestézia sa zriedka používa z dvoch dôvodov:

 • predstavuje pre pacienta oveľa väčšie riziká v porovnaní s lokálnou anestéziou, ktorá je na liečbu často dostatočná;
 • pri vykonávaní operácie lekári často žiadajú pacienta, aby sa namáhal, aby určil herniálny vak a jeho následné vyrezanie. Prirodzene sa to dá urobiť iba vtedy, keď je pacient pri vedomí.

Hernioplastika sa blíži

Skutočný chirurgický zákrok zahŕňa:

 • pitva kože a podkožného tuku v oblasti herniálneho vaku;
 • excízia herniového vaku a návrat jeho obsahu do brušnej dutiny;
 • vystuženie steny trieslového kanála.

Klasická technika zahŕňa vytvorenie dvojnásobného aponeurózy priečneho brušného svalu. Inými slovami, dve vrstvy vláknitého tkaniva sa tvoria v oblasti zadnej steny trieslového kanálika, ktorý sa považuje za najslabší a najčastejšie je miestom tvorby herniálnych brán..

Jednou z hlavných úloh chirurgickej liečby je zabrániť recidíve prietrže a to nie je vždy možné dosiahnuť, najmä pri použití klasických techník. Preto je dnes prístup k liečbe pomocou špeciálnych umelých sietí bežnejší. Vyrobené z teflónu alebo iných polymérov, majú jemnú sieťovú štruktúru, sú vložené do trieslovinového kanálika a zohrávajú úlohu zadnej steny.


Syntetickú sieť telo nevníma ako cudzie teleso, a preto sa neodmieta. Rýchlo zarastá spojivovým tkanivom a môže výrazne posilniť trieslovinový kanál aj pri silnej svalovej slabosti prednej brušnej steny..

Relaps po operácii

Relapsy po operácii môžu byť spojené s:

 • nedodržiavanie odporúčaní v skorom pooperačnom období. Ak pacient začne vstávať deň po operácii alebo zdvíhať významné hmotnosti týždeň po ňom, vedie to k významnému zvýšeniu pravdepodobnosti relapsu, pretože rana nemá čas na hojenie a zvýšenie hladiny vnútrobrušného tlaku prispieva k vytvoreniu novej ingvinálnej prietrže. Po chirurgickom zákroku trvajúcom tri až štyri mesiace sa odporúča úplne sa vyhnúť fyzickej námahe;
 • nedodržanie diéty po operácii (použitie produktov, ktoré prispievajú k tvorbe plynu, vedie k výraznému zvýšeniu vnútrobrušného tlaku);
 • zachovanie hlavnej príčiny, ktorá viedla k výskytu prietrže, a napriek operácii môže spôsobiť jej relaps. Je to predovšetkým chronický kašeľ alebo pretrvávajúca zápcha..

Napriek skutočnosti, že po operácii je možné relapsu, je jej vykonanie nevyhnutné pre všetkých pacientov s ťažkou a progresívnou tříslovnou prietržou, pretože:

 • iba operácia vám umožní zbaviť sa prietrže;
 • operácia pomáha predchádzať možným komplikáciám, najmä porušovaniu herniálneho obsahu v herniálnom portáli;
 • účinnosť chirurgickej liečby je pomerne vysoká.

Inguinálna kýla

Inguinálna hernia je choroba, pri ktorej obsah brušnej dutiny preniká cez trieslovinový kanál a vyčnieva a vyzerá ako opuch. Inguinálny kanál je vzdialenosť medzi svalmi brušnej steny, v ktorej sa nachádza spermatická šnúra u mužov a maternicový ligament u žien. Na klinikách pri chirurgii inguinálnej kýly sa rozlišujú tri typy prietrže: šikmé, priame a trieslové.

Hlavnými príznakmi tohto ochorenia sú bolesť a nepohodlie v oblasti slabín (na jednej alebo dvoch stranách). Bolestivé pocity sa zosilňujú počas chôdze alebo počas cvičenia. Vzhľad, prietrž je opuch rôznych veľkostí v oblasti slabín. Ďalšie charakteristické príznaky závisia od toho, ktorý orgán je vo vrecku. Ochorenie je často sprevádzané porušením tráviacich procesov, zápchou. Niekedy sa vyskytnú poruchy močenia, keď vstúpia do vaku močového mechúra.

Nie je možné nechať príznaky bez pozornosti. Keď orgány alebo ich časti vstúpia do herniálneho vaku, zhoršuje sa ich fungovanie. Pri pohybe môže dôjsť k zovretiu vyčnievajúcich častí vnútorných orgánov. V takom prípade by sa pomoc mala poskytnúť okamžite, inak pacient zomrie.

Dôvody vzhľadu

Inguinálna hernia je častejšia u mužov ako u žien. Dôvodom sú slabšie svaly, ktoré podporujú správne fungovanie vnútorných orgánov. Samotný inguinálny kanál je u mužov širší.

Vrodený typ choroby u mužov je tiež častejší. Vedie to k neúplnému prolapeniu semenníkov do mieška. U žien sú zriedkavé prípady vrodeného ochorenia v dôsledku neúplného prolapsu vaječníkov v panve.

Príčiny inguinálnej kýly:

 • slabé brušné steny;
 • časté bremená spojené so zdvíhacími závažiami;
 • defekty (perforácia) brušnej steny - dôsledok traumy alebo chirurgického zákroku;
 • nadváhou. Tuková vrstva pritláča vnútorné orgány, čím mení svoju polohu;
 • náhly úbytok na váhe. Vyčnievajú „priehyby“ brušnej steny, vnútorné orgány bez podpery;
 • fajčenie sprevádzané napätým „fajčiarskym kašľom“;
 • chronický kašeľ (akútna bronchitída, tracheitída);
 • tehotenstvo sprevádzané stričmi brušnej steny;
 • početné narodenia. Svaly nemajú čas na obnovenie pružnosti v krátkom čase;
 • ťažké narodenie. Silné pokusy často vedú k stratám;
 • zápcha.

Riziko rozvoja choroby sa zvyšuje s vekom. Čím je človek starší, tým slabšie sú jeho svaly a pobrušnice..

Metódy používané pri operáciách platenej kýly

Na klinikách Novorossijsk sa používajú dve operačné metódy: laparoskopia a otvorená chirurgia.

Laparoskopia - odstránenie herniálneho vaku bez pitvy tkaniva. V operačnej oblasti sa robia 3 až 4 malé vpichy, ktorými chirurg vkladá nástroje, obnovuje polohu orgánov, posilňuje stenu pomocou sieťového implantátu.

Náklady na laparoskopickú operáciu brušnej hernie závisia od použitých liekov a anestézie.

Otvorená metóda - pitva trieslového tkaniva, obnova polohy orgánov, posilnenie brušnej steny vlastnými tkanivami a implantátmi.

Výber metódy závisí od veľkosti prietrže. Veľký výčnelok je možné upevniť iba otvoreným spôsobom. Trvanie prevádzky - od pol hodiny do hodiny a pol.

Cena platenej operácie ingínovej prietrže sa určuje po úplnom vyšetrení pacienta.

Indikácie a kontraindikácie

Indikácia na odstránenie ingvinálnej prietrže je jej samotná prítomnosť. Aj keď opuch v slabinách nespôsobuje nepríjemnosti, nespôsobuje žiadne bolesti, je potrebný chirurgický zákrok. Nebezpečným dôsledkom ignorovania diagnózy je možnosť porušenia (blokovanie prístupu krvi k rozštiepenému orgánu).

Kontraindikácie na opravu prietrže súvisia so súčasným stavom pacienta. To môže byť:

 • prechladnutie sprevádzané horúčkou;
 • vysoká hladina cukru v krvi, nestabilizovaná liekmi;
 • nízka zrážanlivosť krvi;
 • závažné ochorenie srdca;
 • nedávny infarkt, mozgová príhoda;
 • ťažké pečeňové zlyhanie obličiek.

Príprava na odstránenie slabinovej prietrže

Pred vykonaním opravy kýly chirurg predpíše niekoľko prípravných postupov:

 • všeobecné laboratórne vyšetrenie (testy);
 • terapeutické vyšetrenie;
 • konzultácie s anestéziológom;
 • liečenie niektorých sprievodných chorôb.

Pred samotnou operáciou by ste nemali jesť ani piť vodu. Posledné ľahké jedlo je prijateľné noc pred (nie neskôr ako o 19:00), to znamená najmenej 12 až 14 hodín pred operáciou. Večer v predvečer a ráno v deň operácie sa vykonáva čistenie čreva pomocou klystíru alebo špeciálnych liekov. Ak pacient užíva tablety pravidelne, je potrebné na to lekára upozorniť a poradiť sa s odborným lekárom.

Rehabilitácia po operácii trieslovej prietrže

Trvanie rehabilitácie po oprave kýly závisí od použitej metódy. Po operácii trieslovej kýly akoukoľvek metódou sú prepustení z domu na 1-2 dni.

Bez ohľadu na metódu opravy prietrže sa pacientovi odporúča dodržiavať niekoľko pravidiel:

 • nosiť obväz po dobu predpísanú lekárom;
 • včas prísť do nemocnice na vyšetrenie a obväzy;
 • vylúčiť ťažké zdvíhanie a iné fyzické aktivity do 1 mesiaca.

Po všetkých odporúčaniach chirurga sú pooperačné komplikácie extrémne zriedkavé.

Inguinálna kýla - príčiny, príznaky, komplikácie, liečba, rehabilitácia

Vymenovanie na počiatočné vymenovanie v Moskve na 8. (495) 532-57-12.

Zavolajte a zaregistrujte sa! Vždy vám radi pomôžeme.!

Náklady na služby

názovCena*
Konzultácia s chirurgom (kandidátom na lekárske vedy) pri prvom vymenovaní1500 rub.
Odstránenie prietrže (plast so sieťkou)25 000 rub.
Laparoskopické odstránenie45 000 rub.

* - Ceny sú založené na celkových nákladoch na zásah, t. vrátane anestézie, hospitalizácie, implantátu zo sieťoviny, obväzov atď..

Predbežné vymenovanie

Po vyplnení formulára vás bude kontaktovať Dr. Elshansky Igor Vitalievich a potvrdí vašu schôdzku.

Inguinálna hernia je patologický výstupok z pobrušnice a orgánov brušnej dutiny do trieslovinového kanálika. Bežnejšie u mužov. Spomedzi všetkých kýly brušnej steny zaujíma prvé miesto (takmer 90%).

príčiny

Zo všetkých faktorov, ktoré ovplyvňujú výskyt slabinovej prietrže, predispozíciu a produkciu.

Predisponujúce faktory zahŕňajú vrodené zväčšenie inguinálnych krúžkov (jedná sa o vonkajšie a vnútorné „vráta“ inguinálneho kanála), atrofiu svalov brušnej steny na pozadí nedostatku fyzickej námahy a vrodenú „slabosť“ spojivového tkaniva. Tieto faktory dávajú určitú predispozíciu k výskytu prietrže, keď sú vystavené produkujúcim faktorom.

Produkujúce faktory zahŕňajú fyzickú aktivitu (najmä vzpieranie), chronický kašeľ, chronickú zápchu - t.j. tie stavy, ktoré spôsobujú systematické napätie svalov brušnej steny a ako výsledok zvyšovanie vnútrobrušného tlaku. U niektorých osôb môže byť vzhľad prietrže spojený s odbornými činnosťami (dúchadlá, sťahováky). Tak či onak je potrebná operácia.

Príznaky, diagnostika slabiny prietrže.

Hlavným prejavom slabinovej prietrže je výskyt v ingvinálnej oblasti (vľavo alebo vpravo, menej často z 2 strán) bezbolestného výčnelku od 1 do 4 - 5 alebo viac cm. Výčnelok sa objaví v stojacej polohe alebo v tlaku brušnej tlače a zmizne v polohe na bruchu. Samotný výčnelok je palpačná bezbolestná, mäkká elastická konzistencia, ľahko vložiteľná do brušnej dutiny. V počiatočných fázach sú hernie malé - 2-3 cm, objavujú sa iba pri namáhaní. Keď sa prietrž postupne zväčšuje, zväčšujú sa - 5-10 cm alebo viac, môžu klesať do mieška, niekedy dosahujúc gigantické veľkosti.

Na obrázku nižšie - 1 - ingvinálny väz, 2 - črevo, 3 - hernia vystupujúca pod kožu.

Diagnóza sa robí na základe klinického obrazu, v pochybných prípadoch sa vykonáva ultrazvukové vyšetrenie. Laboratórne ukazovatele nekomplikovanej kýly prietrže zostávajú v rámci normálnych limitov.

komplikácie

Najnebezpečnejšou a najčastejšou komplikáciou je porušenie. V tomto prípade sa v oblasti prietrže objaví bolesť, prietrž prestáva byť upravovaná, pri ľahnutí nezmizne. Pri hmate je prietrž hutná a bolestivá. Symptóm „kašľa“ je negatívny. Ak je narušená vetva väčšieho počtu omentum, stav pacienta môže zostať stabilný niekoľko dní. Ak je narušená slučka čreva, môžu sa u pacientov vyskytnúť opakované vracanie, príznaky obštrukcie čreva, ich stav sa postupne zhoršuje.

Liečba halovej haly v Moskve

Liečba trieslovej prietrže (rovnako ako pupočníka) u dospelých sa vykonáva iba chirurgicky. Konzervatívne liečenie je zbytočné. Kýly majú tendenciu zväčšovať sa, pravdepodobne porušovať, takže čím skôr bude operovaná inguinálna kýla, tým menší bude objem operácie a percento komplikácií. Iba v niektorých prípadoch, keď závažný celkový stav a sprievodné choroby neumožňujú chirurgický zákrok, je možné konzervatívnu liečbu vo forme špeciálneho obväzu. Operácia v takýchto prípadoch sa vykonáva iba zo zdravotných dôvodov - s porušením atď..

Taktika pri liečbe slabinovej prietrže u mužov a žien je rovnaká.

Nekomplikovaná inguinálna hernia je predmetom chirurgického ošetrenia podľa plánu. Pred chirurgickým zákrokom sa odporúča pacientovi obmedziť fyzickú aktivitu (zdvíhanie do 5 kg), aby sa predišlo prejedaniu. V prípade chronického kašľa, zápchy, vhodnej liečby.

Náklady na chirurgický zákrok s okom z normálneho prístupu (prostredníctvom rezu na brušnej stene) sú 25 000 rubľov.

Náklady na chirurgický zákrok na odstránenie laparoskopickej kýly (pri malej punkcii) sú 45 000 rubľov..

Testy a vyšetrenia požadované pred operáciou trieslovej prietrže

 • Klinický krvný test (z prsta)
 • Krvný cukor
 • Všeobecná analýza moču
 • Biochémia krvi (AST, ALT, celkový bilirubín, priamy bilirubín, močovina, kreatinín, celkový proteín)
 • Krvný test na HIV, hepatitídu B, hepatitídu C, syfilis
 • Krvný typ, faktor réz
 • ECG
 • Fluorografia (alebo röntgen hrudníka)

Štandardnou operáciou je izolácia a vyrezanie herniálneho vaku od malého rezu v ingvinálnej oblasti, špeciálnym spôsobom (plastom) sa zošíva brušná stena. Existuje veľa možností na opravu slabinového kanála (podľa Bassiniho, Postempského, Yanov atď.). V posledných rokoch si plast podľa Lichtenštajnska (s polypropylénovou sieťkou) získal veľkú popularitu - pozri fotografiu nižšie. Operáciu je možné vykonať v lokálnej anestézii aj v celkovej anestézii..

Fázy operácie slabinovej prietrže podľa Lichtenštajnska (s okom) rezom v ingvinálnej oblasti:

Je možné vykonať laparoskopický chirurgický zákrok na odstránenie slabinovej prietrže - t.j. pletivo je lemované zvnútra brušnej dutiny cez malé rezy-vpichy.

V prípade uškrtenej kýly sa operácia vykonáva podľa núdzových pokynov. Intervencia by sa mala vykonať v prvých 2 hodinách od momentu porušenia, inak sa zvyšuje riziko nekrózy zadržaných orgánov, čo zhoršuje stav pacienta a zvyčajne vedie k rozsiahlejším zásahom.

Rehabilitácia po operácii trieslovej prietrže.

Operácia sa vykonáva v nemocnici. Niekoľko dní po operácii je pacient prepustený z domu, stehy môžu byť odstránené na ambulantnej báze počas 8-9 dní. Niektoré kliniky fungujú v nemocnici na ingvinálnej prietrži jeden deň a predpisujú pacienta v deň chirurgického zákroku, ale to nie je vždy bezpečné, navyše preprava v prvý deň môže byť dosť bolestivá.

Po prepustení je pacient v priemere 7 až 10 dní na osvedčení o zdravotnom postihnutí, po ktorom je prepustený do práce. V závislosti od spôsobu prevádzky odporúčajú obmedziť fyzickú aktivitu na 1 až 4 mesiace.

Doktor Elshansky I.V. vás vezme.

Lekár, kandidát lekárskych vied;

Inguinálna hernia u mužov: chirurgia a liečba

Operácia odstránenia brušnej prietrže sa nazýva hernioplastika. Kýla môže byť tříslovná a pupočná, prvá častejšia u mužov, druhá u žien.

Účel operácie: odstránenie herniálneho výčnelku a plastových herniálnych brán.

Odstránenie trieslovej prietrže pomocou hernioplastiky

Gernioplastika sa vykonáva s pooperačnými (ventrálnymi) alebo inguinálnymi kýlami. Po operáciách na brušných orgánoch sa môžu vytvoriť ventrálne kýly. Inguinálna kýla môže byť získaná alebo vrodená. Medzi „slabé“ miesta patrí trieslovina, pupočná oblasť a práve na týchto miestach sa najčastejšie vyskytujú kýly.

Vykonávame chirurgické ošetrenie a odstránenie trieslovinových prietrží. Takéto operácie sa ukázali ako účinné a široko sa používajú v lekárskej praxi..

Aká je operácia na odstránenie ventrálnej alebo ingvinálnej prietrže?

 • Pri nekomplikovanej inguinálnej hernii v lokálnej anestézii sa vylučuje herniálny vak a pravá herniálna brána. Pri ventrálnej hernii sa chirurgický zákrok vykonáva v celkovej anestézii..
 • Kýla prietrže sa uskutočňuje miestnymi tkanivami alebo sa allogernioplastika vykonáva transplantáciou oka. Účinnejšia alogénioplastická štep z polypropylénovej sieťoviny.
Kontraindikácie:akútna patológia kardiovaskulárneho systému, respiračné zlyhanie, zlyhanie obličiek.
Trvanie operácie na odstránenie slabinovej prietrže:od 30 minút do 5 hodín.
Rehabilitačné obdobie po operácii v nemocnici:od 7 dní do 4 týždňov (s veľmi veľkými pooperačnými kýlami).
Pracovná neschopnosť:4-8 týždňov.

Špeciálne metódy kliniky pomáhajú skrátiť dobu rehabilitácie po odstránení trieslovej kýly a znižujú pravdepodobnosť pooperačných komplikácií. Nové technológie na liečbu slabinovej a ventrálnej hernie sa nachádzajú v článku „Moderné metódy liečby hernií a chorôb žlčníka“. Našim pacientom dnes ponúkame najnovšie lekárske pokroky v boji proti ingvinálnej hernii. Nielen technológia pomôže vyrovnať sa s trieslovinou prietrže, ale aj skvelé skúsenosti našich chirurgov.

V Rusku až donedávna dominovala metóda chirurgickej liečby ingvinálnej a pupočnej kýly použitím plastov s miestnymi (vlastnými) tkanivami. Nevýhodou tohto typu operácie je výrazný pooperačný bolestivý syndróm a vysoká miera recidívy (recidívy) choroby, ktorá dosahuje 13,7%..

V súčasnosti sa u mužov uprednostňujú metódy liečby syntetických materiálov (aloplastika) - polypropylénových sietí, pri použití tejto techniky sa miera relapsov zníži na 0,4%..

V závislosti od typu tkania nití je možné získať rôzne syntetické mäkké siete: Marlex, Prolen, Surgipro, nevýhodou týchto sietí je potreba ich fixácie k okolitým tkanivám. Mäkké oká sa ťažko nanášajú, tvoria záhyby, ohýbajú sa, aj keď sú pripevnené k okolitým tkanivám.

Odstránenie triesloviny prietrže v Detskej klinickej nemocnici pomenované po Semashko

Naša nemocnica používa techniku ​​aloplastiky na hernie brušnej steny podľa metódy Trabucco, ktorá sa líši od iných typov aloplastickej techniky tým, že používa špeciálne „pevné“ siete - Hertra (vyrobené talianskou spoločnosťou Kerniamesh), ktoré nevyžadujú fixáciu na okolité tkanivá, pretože majú vysokú schopnosť sa „prilepiť“ k telesným tkanivám.

Všetky siete sú vyrobené z ultračistého polypropylénu a vyvíjajú ich chirurgovia s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti chirurgie trieslovej kýly, čo potvrdzuje ich najvyššiu kvalitu. Siete Kerniamesh sú certifikované CE a ISO9001 a tiež majú schválenie FDA. Všetky siete sú pred balením sonikované a sterilizované.

Výhody tejto techniky na odstránenie slabinovej prietrže sú nasledujúce kvality:

 • Mriežky Hertra sú ideálne pre bezproblémové operácie,
 • nie vrásky,
 • majú tvarovú pamäť,
 • po inštalácii sa neposúva,
 • nie je pripevnená k okolitým tkanivám.

Existuje viac ako 30 druhov sietí Hertra rôznych veľkostí, tuhostí a kombinácií, čo vám umožňuje vybrať si optimálnu sieť pre každého pacienta. Syndróm bolesti pri použití tejto techniky je mierne vyjadrený.

Trvanie ústavnej liečby s trieslovými kýlami je asi týždeň, nasleduje ambulantná následná starostlivosť asi 10 dní, s pooperačnou ventrálnou herniou trvá hospitalizácia asi 2 až 3 týždne, nasledovaná ambulantnou následnou starostlivosťou asi 2 týždne.

Odstránenie brušnej prietrže pomocou chirurgického zákroku: typy procedúr, rehabilitácia

Indikácia chirurgického zákroku pri slabinovej prietrži je prítomnosť samotnej prietrže. Iba chirurgická liečba môže pacienta ochrániť pred ochorením. Ani dúfam, že „to prejde samo o sebe“ - oddialenie návštevy lekára zvýši iba riziko porušenia.

Operácia s inguinálnou kýlou je jednou z najrozvinutejších vo všeobecnej chirurgii, môže ju vykonať ktorýkoľvek stážista (absolvent lekárskej univerzity, ktorý práve začal pracovať vo svojej špecializácii). Pacienti zvyčajne intervenciu dobre tolerujú, komplikácie zriedkavo.

V typických prípadoch chirurgický zákrok poskytuje úplnú celoživotnú liečbu. Je pravda, že človek má dva trieslové kanály a odstránenie výčnelku na jednej strane slabiny nezaručuje jej vzhľad na druhej strane..

Štruktúra ingvinovej prietrže

Indikácie a kontraindikácie

Indikácia pre túto operáciu odstránenia je prítomnosť prietrže samotnej, nie sú potrebné žiadne ďalšie podmienky.

Ak je výstupok dobre nastavený a nemá príznaky zápalu, potom sa chirurgický zákrok uskutoční podľa plánu. Pred zákrokom sa vykonáva určitá lekárska príprava pacienta, aby sa predišlo možným komplikáciám, ktoré trvajú až niekoľko týždňov.

Ak dôjde k porušeniu alebo ak dôjde k upchatiu čriev, potom sa chirurgický zákrok vykoná podľa núdzových indikácií: ihneď po stanovení diagnózy.

Kontraindikácie pri plánovanej operácii na odstránenie ingvinálnej prietrže sú rovnaké ako pri iných chirurgických postupoch:

 • horúčka akéhokoľvek pôvodu;
 • akútne infekčné procesy alebo zhoršenie chronických;
 • závažné zlyhanie obličiek, srdca, dýchacích ciest alebo pečene;
 • tehotenstva;
 • dekompenzovaný diabetes mellitus;
 • pokročilý vek;
 • poruchy v systéme zrážania krvi;
 • akútne obdobie infarktu alebo mŕtvice.

Núdzový chirurgický zákrok na vyčnievanie do slabín nemá kontraindikácie, avšak riziko možných komplikácií narastá rádovo.

anestézie

V dňoch ZSSR sa v 80% prípadov uskutočňovali plánované chirurgické zákroky pre túto patológiu v lokálnej anestézii. Dnes čoraz častejšie používajú všeobecnú anestéziu - anestéziu. Áno, a dnes sa bezpečnosť anestézie výrazne zvýšila.

Pohotovostný chirurgický zákrok sa takmer vždy vykonáva v celkovej anestézii..

Prevádzkové techniky

Otvorené

Pri otvorených operáciách pri slabinovej prietrži sa uskutoční incízia kože. Po pitve tkanív po vrstvách chirurg izoluje a vyreže herniálny vak. Potom vykonáva plastickú chirurgiu zadnej steny trieslového kanálika, aby odstránil príčinu kýly.

Podľa metódy plastickej chirurgie trieslového kanálika je rozdelená do 2 veľkých skupín:

(ak tabuľka nie je úplne viditeľná - prejdite doprava)

Posilnenie zadnej steny sa vykonáva pomocou vlastných tkanív tela. Existuje veľa možností, ale nemá zmysel ich opisovať, pretože bez lekárskeho vzdelania nie je možné im porozumieť. Vymenujem iba názvy najobľúbenejších v Rusku: operácia podľa Schuldera, podľa Bassiniho, podľa Halsteada, podľa Postempského.

Zadná stena je vystužená umelými materiálmi. Spravidla sa jedná o polypropylénovú sieťku, ktorá je zošitá do vlastných tkanív trieslového kanálika.

Operácie s komplikovanými kýlami (so štípaním, črevnou obštrukciou, zápalom hernálneho vaku atď.) Sa vo väčšine prípadov vykonávajú otvorenou metódou..

Polypropylénová sieť na spevnenie trieslového kanálika

Endoskopická metóda

Podstatou endoskopickej chirurgie je uzavretie vstupu do trieslovinového kanála zvnútra umelým štepom (zvyčajne rovnakou polypropylénovou sieťkou)..

Prostredníctvom vpichov v brušnej stene lekár vloží do brušnej dutiny optické zariadenie a 2 (zriedkavo 3 alebo viac) manipulátorov, pomocou ktorých sa upraví prietrž a z vnútornej strany brušnej steny sa zošíva syntetická sieťovina..

Výhody a nevýhody rôznych techník

Odstránenie ingvinálnej prietrže akýmkoľvek spôsobom má svoje klady a zápory.

(ak tabuľka nie je úplne viditeľná - prejdite doprava)

1. Techniky napínania2. Ľahké techniky
 • Jednoduchosť vykonávania,
 • technická prepracovanosť,
 • môže byť uskutočňovaná v lokálnej anestézii,
 • najnižšia cena (od 25 do 57 tisíc rubľov).
 • Najvyššia miera recidívy,
 • dlhá doba zotavenia,
 • u starých ľudí je vo väčšine prípadov neprijateľná,
 • veľké opakujúce sa hernie a hernie sa nedajú liečiť.
metódavýhodynevýhody
Stretch techniky
Ľahké techniky
 • Môžete liečiť hernie akejkoľvek veľkosti;
 • najnižšia miera recidívy, najmä u starších ľudí;
 • kratšie rehabilitačné obdobie.
 • Potrebné špeciálne doplnky,
 • sofistikovanejšia technika,
 • niekedy je nutná anestézia.
Endoskopické techniky
 • Minimálna prevádzková ujma,
 • najkratšia doba rehabilitácie,
 • najlepší kozmetický efekt (bez veľkých jaziev),
 • schopnosť súčasne vyliečiť prietrž na oboch stranách.
 • Vyžaduje sa špeciálne vybavenie a vysoko kvalifikovaný chirurg,
 • je potrebná anestézia,
 • najvyššia cena (asi 90 000 rubľov).

Podľa pacientov je najlepšie tolerovať endoskopickú operáciu pri slabinovej prietrži. Dôvody sú jasné: menšia bolesť v skorom pooperačnom období, najnižší pobyt v nemocnici, krátka doba rehabilitácie.

Pooperačná rehabilitácia

Po oprave prietrže sa vytvorí hustá jazva po dobu približne 6 mesiacov - takto dlho trvá rehabilitačné obdobie po operácii pri slabinovej prietrži.

Dĺžka hospitalizácie pri otvorených metódach je asi týždeň, pri endoskopických 1 - 2 dni.

Ihneď po operácii môže pacient na odstránenie výčnelku pocítiť bolesť vo slabinovom kanáliku - potom mu budú predpísané lieky proti bolesti. U niektorých pacientov je toto obdobie 2 až 3 dni, u iných to môže trvať niekoľko týždňov.

Odpočinok na lôžku v skorom pooperačnom období sa nevyžaduje.

Po odstránení stehu sa pacientovi nemá zdvihnúť viac ako 5 kg a zabrániť zápche.

Po otvorených metódach môže pacient začať pracovať po 1–1,5 mesiaci, po endoskopickej operácii je to 2 až 3 týždne..

Je liečba možná bez chirurgického zákroku?

Áno, je to možné. Spočíva v nosení špeciálnej bandáže, ktorá zabraňuje preniknutiu brušných orgánov do zväčšeného trieslového prstenca. Typicky sa takáto terapia používa na prípravu na chirurgický zákrok alebo ak chirurgický zákrok na odstránenie trieslovej kýly nie je možný z akéhokoľvek dôvodu (pokročilý vek, závažné srdcové alebo respiračné zlyhanie, vyčerpanie)..

Odstránenie prietržnej hernie

Inguinálna (šikmá, rovná) prietrž je stav, pri ktorom vnútorné tkanivá a orgány brušnej dutiny (napríklad črevné slučky, vnútorný tuk, t. area. V tomto prípade môžu byť herniové brány prírodnými otvormi, s ktorými sme sa narodili, a tiež získať slabé stránky. Vyzerá to, že výčnelok podobný nádoru v trieslovine sa časom zvyšuje a následne môže spadnúť do mieška..

Toto je najbežnejší typ chirurgickej liečby. Napríklad je diagnostikovaná u 2% mužskej populácie planéty. Ženy trpia touto chorobou 2-krát menej.

Podľa štatistík je na 1 000 hernií mužov: 97% trieslovina, 2% femorálne, 1% pupočníkové. Ženy majú úplne inú štatistiku: 50% inguinálnych, 34% femorálnych, 16% pupočníkových.

Odrody slabinovej hernie

Šikmá prierezová prietrž

Anatomicky sa na prednej brušnej stene nachádza takzvaná vonkajšia fossa. V procese vývoja tela sa v tejto oblasti vytvára vnútorný krúžok, cez ktorý prechádza spermatická šnúra u mužov a maternicový väzivo u žien. Práve z tohto prstenca vychádza z brušnej dutiny šikmá ingvinická prietrž. V budúcnosti ide spolu s káblom cez kanál a vyčnieva z vonkajšieho trieslového prstenca do mieška..

Šikmé herniové opuchy sú zasa vrodené a získané.

Rozdiely v slabinovej prietrži

Schematicky sú rozdiely nasledujúce. Pokiaľ je herniálny vak (výčnelok pobrušnice, ktorý pokrýva brušnú dutinu zvnútra) spojený s obalmi semenníka v jednom celku, t.j. semenník je v samotnom herniálnom vaku, potom je to vrodená kýla. Je to kvôli individuálnym vlastnostiam formovania organizmu v ranom štádiu vývoja. S takou kýlou sa človek narodí. Preto sa nazýva vrodený.

Ak hernálny vak nie je žiadnym spôsobom spojený s membránami semenníka, získa sa. Preto sa tvorí v procese života.

Vyžaduje si to kombináciu mnohých alebo viacerých faktorov (pozri príčiny tvorby hernie). Obe možnosti sú však predmetom úpravy..

Priama trieslová prietrž

Na prednej brušnej stene bližšie k ochlpeniu je ďalšie slabé miesto, tzv. Vnútorná fossa. Ak kýla opúšťa túto oblasť, potom je rovná. Priama kýla sa dá získať iba a musí sa s ňou zaobchádzať. Na rozdiel od šikmého smeru nemá tendenciu zostupovať do dutiny mieška. Vzhľadom na anatomickú blízkosť vnútornej dutiny k močovému mechúru môže byť v zriedkavých prípadoch jedna zo stien herniálneho vaku iba stenou močového mechúra. V tomto prípade sa prietrž posúva.

Odstránenie triesloviny prietrže je dôležitá a zodpovedná operácia, ktorú odporúčame dôverovať výhradne profesionálom. Tu sú podrobné odporúčania od detekcie po úplnú rehabilitáciu:

PRVÉ ZNAČKY

 • opuch v ingvinálnej oblasti (zvyčajne veľmi viditeľný u chudých ľudí)
 • pocit nepohodlia alebo pocit nejakej pružnej formácie, ktorá sa objaví pri vstávaní počas fyzickej námahy, kašľa a mizne pri ležaní.

Čo robiť

Áno, samozrejme, prvou vecou, ​​ktorá sa má pred liečbou konzultovať, je špecialista.

S nami získate komplexné informácie a odpovede na všetky vaše otázky.

 • Máte kýlu alebo nie
 • Aký druh chirurgického odstránenia nádoru prietrže sa zobrazuje vo vašom prípade
 • Aký druh anestézie je vo vašom prípade optimálny?
 • Ako bude pooperačné obdobie a následné rehabilitačné obdobie
 • Kedy sa vrátite do normálneho rytmu života

Ďalej, ak ste súhlasili s chirurgickým ošetrením na našej klinike

 • Dohodneme sa na dátume
 • 7 - 10 dní pred dátumom chirurgického zákroku sa podrobujete komplexnému predbežnému vyšetreniu
 • V deň operácie ste prijatí do nemocnice
 • Chirurgická liečba nádoru prietrže sa vykonáva v deň hospitalizácie
 • Ráno po operácii sa vojdeš z nemocnice

Ako pôjde pooperačné a následné rehabilitačné obdobie

 • Vstávate v najbližších niekoľkých hodinách po operácii (záleží od typu anestézie)
 • Nasledujúce 3-4 dni po liečbe - obvyklý režim chôdze (prechádzky, obchody, kancelárska práca)
 • 4-5 dní - jogging, vedenie vozidla
 • 7-10 dní - rozšírenie fyzickej aktivity, začiatok vyučovania v telocvični (podľa odporúčaní lekára)
 • 20 - 30 dní - plná pracovná a športová rehabilitácia. Fyzickú prácu sa môžete venovať v plnom rozsahu bez obmedzení alebo hovoriť na súťažiach.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Medzistavcová hernia je choroba, ktorá si vyžaduje integrovaný prístup k liečbe. Úlohu zohrávajú všetky prostriedky a metódy: lieková terapia, fyzioterapia, masáž atď.
Osteoporóza nôh je choroba, ktorej vývoj sa pozoruje na pozadí ničenia kostného tkaniva. V dôsledku toho sa objavia krehké kosti, pretože strácajú množstvo cenných stopových prvkov.
Pacienti, ktorí sa obracajú na neurológa, si často sťažujú na bolesti chrbta, ktorá sa v nohe mení na nepríjemný pocit. Pred niekoľkými rokmi bol tento jav zistený u starších ľudí a dnes je trend k „omladeniu“ tohto stavu, takže sa dokonca vyskytuje u chlapcov a dievčat.