loader

Hlavná

Pažerák

Ako si vybrať korzet pre držanie tela, rozdiel medzi lekárskym a preventívnym korektorom na chrbte

Moderný rytmus života, sedavá práca a nečinnosť nepriaznivo ovplyvňujú zdravie chrbta. V tomto prípade lekári odporúčajú korzet tela - jedná sa o lekárske zariadenie na narovnanie chrbtice a korekciu zakrivenia a patologických stavov chrbta, ako je preťaženie svaly šupinatých a prsných svalov, slabosť svalov krčnej oblasti. Môže sa nosiť každý deň niekoľkokrát denne. Nie je to príliš masívne a je vhodné vziať si ho do kancelárie. Nepretržité používanie sa neodporúča, aby sa zabránilo atrofii svalov a návykovému účinku..

Čo je korzet držania tela

Ako pomôcku pri liečbe rôznych patológií lekári predpisujú korzet na správne držanie tela, ktorý zaisťuje udržiavanie správneho držania tela a koriguje zakrivenie. Takým korzetom na korekciu sklonu je hrudný obväz pozostávajúci z rámov ramien rôznej hustoty, ich materiál je iný a je vybraný v závislosti od účelu. Napríklad, výstužné rebrá modelov na prevenciu skoliózy sú mäkšie a kovové rebrá sa používajú na nápravu závažných patológií, takže tlak je silnejší.

Na čo je potrebné

Polotuhý lekársky korektor pre chrbát je určený na korekciu rôznych deformít miechy. Lekári ju odporúčajú, ak existuje zakrivenie (lordóza, kyfóza), bolesť v chrbtovej a krčnej oblasti, silné prepracovanie svalov a stlačenie nervových zakončení medzi stavcami. Bandáž chrbta sa môže tiež použiť ako profylaxia porúch, ak existuje riziko vzniku problémov s chrbtom. Napríklad sedavý spôsob života, práca v kancelárskych zariadeniach, slabosť chrbtových svalov, neliečená skolióza rôznych stupňov.

Okrem vyššie uvedených údajov sa toto príslušenstvo môže pohodlne používať aj pri práci na počítači. Môže sa nosiť niekoľkokrát denne (5-6 krát denne), má relaxačný, tonizujúci účinok a pomáha zbaviť sa nepohodlia počas dlhého posedenia pri počítači. Zadný korzet bude užitočný pre deti aj dospelých. Výrobok je často určený školákom, pretože sú ohrozené chorobami chrbtice.

Výhody a nevýhody

Každý konkrétny typ korzetu má svoje výhody a nevýhody. Hlavné nevýhody bandáží sú:

 • nepohodlie na nosenie;
 • viditeľné pod tenkým odevom;
 • nosí sa iba na tričku alebo tričku - vďaka špeciálnym rebrám pritlačí na nahé telo;
 • má lokálny účinok a nemá vplyv na rozsiahle oblasti chrbta;
 • nízka úroveň účinnosti v pokročilých patologických podmienkach.

Výhody takého príslušenstva sú omnoho väčšie. Za zmienku stojí, že je to vynikajúci spôsob, ako predchádzať tejto chorobe a zlepšiť stav chrbtice, ak už existujú alarmujúce príznaky. Z týchto výhod možno uviesť:

 • svalová relaxácia všetkých častí chrbta;
 • účinné ošetrenie zakrivenia v dôsledku správnej fixácie chrbtice;
 • nedostatok nepohodlia pri dlhom sedení pri počítači;
 • umožňuje udržiavať krásne držanie tela.

Korzety na chrbte sa dodávajú v dvoch variantoch: terapeutické a profylaktické. Terapie sú navrhnuté tak, aby riešili špecifické problémy, ako sú zakrivenie, zhoršené držanie tela, hyperkyfóza, lordóza, kyphoskolióza, svalová slabosť vo všetkých častiach chrbtice. Ortopedický chirurg môže predpísať toto príslušenstvo samostatne alebo v komplexe liekovej terapie. Je samostatne predpísané pre menšie zakrivenie chrbtice a držanie tela. V iných prípadoch je to pomocná zložka liečby..

Preventívne držanie tela pomôže predchádzať progresii choroby a pomáha zlepšovať stav. Lekár predpisuje obväz po ortopedickom vyšetrení, pri ktorom boli zistené určité problémy. Pri opätovnom nosení sa koriguje mierne zakrivenie držania tela, korekcia na úrovni ramena, relaxácia chrbtového svalstva, bandáž nasadí stavce a zabráni nepríjemným pocitom pri dlhom sedení. Pre deti sa používajú preventívne opatrenia, pretože keď chrbtica ešte nie je vytvorená, je ľahšie korigovať patológiu.

dospelý

Korzet nemôže vždy pomôcť pacientom starším ako 18 rokov, pretože vo veku 22 - 25 rokov sa ľudská kostra úplne formuje, takže liečba skoliózy sa vykonáva prevažne komplexným spôsobom. Existuje veľa rôznych typov, ktoré sú zamerané na riešenie určitých problémov. Dospelí majú predpísané dlhšie nosenie ako deti. Na dosiahnutie účinného výsledku by ste mali nosiť obväz pravidelne. Vyberte ortopedický korzet pre chrbát, ktorý by mal byť založený na diagnóze a veku pacienta. Iba lekár ho môže odporučiť.

deti

Pre pacientov, ktorí dovŕšili 18 rokov, existuje široká ponuka detských ortopedických korzetov na chrbte. Sú pre chrbticu čo najpohodlnejšie a nespôsobujú nepohodlie elastickými pásikmi vyrobenými z jemného jemného materiálu. Terapia takýmito zariadeniami má často pozitívny vplyv na dynamiku korekcie patológií chrbta a je oveľa ľahšie narovnať chrbticu u dieťaťa ako u dospelého pacienta..

U detí vo veku od 5 do 18 rokov sa odporúča elastický pás na prevenciu a liečbu chorôb pohybového aparátu s modrinami, zlomeninami zadných kostí a správnym držaním tela. Takéto zariadenie koriguje patologické stavy, vyrovnáva chrbticu a zmierňuje stres z kostí a kĺbov. Obinadlo okrem toho tónuje svaly, zmierňuje napätie a únavu..

Korzety na korekciu chrbta sa delia na niekoľko typov: elastické, s magnetmi, bedrovými, tuhými, dezintegračnými a lumbosakrálnymi. Elastický korzet je bandáž vyrobená z napínacej látky, ktorá sedí na spodnej časti chrbta, a navrchu je hliníková vložka, ktorá správne fixuje chrbticu. Sklon korzetu má veľkú dosku s ramennými popruhmi z kovových rebier, je určený na vyrovnanie chrbtice v hrudnej oblasti a je predpísaný na závažné poruchy chrbtice..

Nosí sa ako batoh, často ho lekári predpisujú na rehabilitačnú terapiu a nie na každodenné nosenie na účely prevencie. Lumbosakrálne korzety sú predpísané pre ľudí so zraneniami chrbtice a pre tých, ktorí trpia bolesťami chrbta. Je lepšie si vybrať z polotuhých korektorov, ktoré sa nosia v strednej a dolnej časti chrbta. Funguje to kvôli rozdeleniu záťaže na svaly a stavce, drží správne držanie tela. Vplyv magnetického korektora na vytváranie elektromagnetických vĺn, ktoré pôsobia na oblasti chrbta.

kontraindikácie

Podobne ako akékoľvek iné terapeutické činidlo, ktoré ovplyvňuje krvný obeh, zaťaženie chrbtice a jej polohu, korzety majú určité kontraindikácie. Nie sú vhodné pre také skupiny pacientov, ktorí majú:

 • alergická reakcia na materiál, z ktorého je korzet vyrobený;
 • choroby pľúc a kardiovaskulárneho systému (pred použitím sa poraďte s kardiológom alebo pulmonológom);
 • rany, poranenia, patológie dermatologického charakteru na koži v miestach kontaktu s korzetom;
 • deti do 4 rokov.

Ako nosiť korzet na držanie tela

Hlavným pravidlom, ktoré musíte dodržiavať, nie je, aby ste korzet nosili neustále. To môže viesť k atrofii svalov, ktoré podporujú držanie tela. Trvanie a frekvencia používania obväzu je stanovená ošetrujúcim lekárom, pričom sa berie do úvahy diagnóza, individuálne charakteristiky pacienta a chronické ochorenia v pozadí. Štandardné trvanie korzetu je 30 minút maximálne 5 krát denne. Tentoraz stačí, aby mozog vnímal správny motorický stereotyp.

Ako si vybrať

Ak chcete pri kúpe lekárskeho korzetu na korekciu chrbta urobiť správne rozhodnutie, musíte určiť povahu príznakov a presnú diagnózu. V pokročilých prípadoch by mal lekár zvoliť korektor pre držanie tela vhodnej úrovne a cenovej kategórie, pretože závažné patológie si vyžadujú intenzívnu expozíciu chrbtice. Pre preventívne účely je obväz vyberaný ľahšie - hlavná vec je, že pôsobí na požadované oblasti chrbta.

Okrem diagnózy je dôležité určiť lokalizáciu zakrivenia. Korzety sa nosia na tých miestach, ktoré je potrebné udržiavať a pevne pripevniť k správnemu tvaru chrbtice. Napríklad, ak je zakrivenie v hornej časti, sú vhodné pevné modely, ktoré zakrývajú hruď a krčnú oblasť. Ak je problém v bedrovej oblasti, je potrebné zvoliť výrobky, ktorých cieľom je korekcia bedrovej časti a udržanie správnej polohy tela..

DIY korzet na držanie tela

Mnoho kvalitných pevných modelov korzetov na chrbte má vysokú cenu, ale ak nechcete minúť veľa peňazí, môžete to urobiť sami. Na tento účel potrebujete elastický obväz (šírka: 8 - 10 cm, dĺžka: 6 - 7 metrov). Ako na to:

 • určiť stred obväzu (pripevniť ho na chrbticu v blízkosti lopatiek);
 • jeden koniec obväzu by mal ísť cez plece a druhý z opačnej strany do oblasti podpazušia;
 • obidva konce obklopujú ramená, žalúdok a prechádzajú podpazušiami;
 • obväzy na bruchu alebo na chrbte.

Takýto doma vyrobený korekčný korzet môže byť vyrobený na preventívne účely, čo zmierňuje nepohodlie počas dlhodobého sedenia pri počítači. Takýto dizajn by ste však nemali používať pri pokročilých chorobách, pretože neprináša efektívny výsledok, je lepšie uprednostniť zakúpený vysokokvalitný produkt. Domáca bedrová bandáž dokáže správne upraviť polohu tela alebo udržať svaly v dobrom stave a správne rozdeliť záťaž.

Nasledujúca tabuľka ukazuje približné ceny, za ktoré si môžete kúpiť zadný korzet v meste Moskva. Dá sa kúpiť v lekárni alebo v internetovom obchode podľa katalógu.

Názov a výrobca

Ortopedický dekinátor Orlet 150

Od 2 500 do 3 000 r.

Korektor polohy (ľahký) Orlet 360 A

Od 3500 do 3600 r.

Ortopedický výrobok Orlet 50 A

Od 4690 do 470 r.

Korektor držania tela pre deti Orlet 250 R

Od 3590 do 3690 r.

video

recenzia

Alexander, 34-ročný, nosím na chrbte korzet dlhý čas kvôli zakriveniu chrbtice. Pre mňa je to jediný spôsob, ako sa udržať v držaní tela. Používam ho zakaždým, keď sedím pri počítači - to pomáha udržiavať správnu polohu tela a udržiavať chrbát v dobrej kondícii. Nijako to nezasahuje do sedenia, nosím ho maximálne 4 hodiny denne.

Vitalina, 24 rokov Pre mňa sa elektronický obväz stal stálym spoločníkom, pretože po operácii na spodnej časti chrbta musíte ovládať polohu chrbta a vždy ju udržiavať v správnej polohe. Použil som obväz, keď sa objaví bolesť, nepohodlie a iné príznaky zhoršenia ochorenia. Po dni, všetky príznaky zmiznú, radím.

Eugene, 27 rokov. Lekár predpísal obväz, nosím ho dlhšie ako rok. Výsledok je - chrbát prestal bolieť a bolesti hlavy zmizli. Je veľmi pohodlný, vyhovuje mi. Účinný pri skolióze a iných chorobách, normalizuje držanie tela. Jediným negatívom je to, koľko korzet stojí za chrbticu, modely sú výrazne drahé, aj keď sú objednané online.

Korektor polohy: Indikácie a upozornenia

Korektor polohy: Indikácie a upozornenia

Správne držanie tela znamená zdravú a sebaistú osobu. Udržať chrbát rovno nie je také ľahké. Sutulným ľuďom, najmä deťom, sa neustále hovorí, aby udržali svoje chrbát v stabilnej polohe, ale mnohí majú obrovské problémy a ich vlastné úsilie často nestačí na vyriešenie problému. Ortopedický korzet je efektívny spôsob, ktorým môžete dosiahnuť dokonalé držanie tela a udržiavať svalový tonus. Tento produkt je okrem iného predpísaný na profylaktické účely starším ľuďom a tým, ktorých chrbtica je neustále fyzicky namáhaná..

Niektoré modely korektorov držania tela však majú svoje kontraindikácie a môžu poškodiť osobu spolu s výhodami. Preto je pred zakúpením produktu dôležité pochopiť, ktorý zdravotnícky prostriedok je vhodný pre konkrétnu situáciu.

kontraindikácie

Lekársky korektor nie je vhodný pre všetkých ľudí, preto si musíte pozorne prečítať kontraindikácie. Tie obsahujú:

Dermatologické choroby, rany a kožné vyrážky v miestach, s ktorými sa môže pás tela držať v kontakte;

Choroby pľúc a kardiovaskulárneho systému;

Alergia na materiál, z ktorého je korzet alebo dekelátor vyrobený;

Detský vek (niektoré druhy výrobkov sa neodporúčajú pre deti do 4 rokov);

Ortopedický tovar, aj keď bol zakúpený bez lekárskeho predpisu, musí sa vždy poradiť s ortopédom. Až potom môžete získať obväz proti zosunutiu.

Výhody a poškodenie korzetu

Nosenie korektora držania tela môže byť prospešné alebo škodlivé. Výhody použitia zdravotníckej pomôcky na chrbát sú nasledujúce:

keď je opotrebovaný, nadmerné napätie je odstránené z chrbtice, to znamená, že dochádza k vykladaniu svalov;

je vytvorená anatomicky správna poloha chrbta;

brucho a bolesť v chrbte sú eliminované;

zlepšuje sa miestny krvný obeh;

osoba si vyvinie zvyk držať telo nezávisle v normálnej polohe bez pomoci blokovacieho zariadenia;

stupeň skoliózy defekt znižuje alebo úplne eliminuje;

vzhľad sa zlepšuje.

Ak osoba bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom predpíše nosenie korektora pre seba alebo pre svoje dieťa, môže to negatívne ovplyvniť liečbu a zhoršiť situáciu. V dôsledku nesprávneho použitia a nesprávneho výberu ortopedického produktu môžu svaly oslabiť ešte viac, čo povedie k ešte väčšej krivosti chrbtice. Toto je pravdepodobne hlavná hrozba nosenia korektora.

Pravidlá používania zadného korzetu

Aby ste sa vyhli poškodeniu korektora držania tela, je dôležité ho najprv vybrať správne a potom ho použiť. Pred zakúpením zdravotníckej pomôcky na upevnenie svalov chrbta sa musíte najskôr poradiť so svojím lekárom alebo ortopédom. Správny model zdravotníckej pomôcky si môže zvoliť iba špecialista, ktorý bude brať do úvahy individuálne charakteristiky každého pacienta. Voľba obväzu bude závisieť od veku, stupňa deformity miechy a možných ochorení.

Na dosiahnutie maximálneho úžitku z používania produktu sa odporúča nosiť korzet pol hodiny každý deň. Tento čas sa môže postupne zvyšovať. Odporúča sa nosiť korzet ráno, keď sú svaly v uvoľnenom stave. Je mimoriadne užitočné nosiť západku, keď pracujete v statickej polohe, pri dlhšom sedení pri počítači. V noci, počas odpočinku, musí byť kreslo odstránené. Neodporúča sa používať korzet na dynamické zaťaženie a šport.

Existujú prísne korekčné modely na liečbu pacientov so závažnými patológiami v chrbte, ktoré, ak sa nosia po dlhú dobu, môžu byť škodlivé pre zdravie a oslabovať chrbtové svaly. Tieto typy držiakov by sa mali nosiť najviac štyri hodiny denne..

Je potrebné si uvedomiť, že len kvalifikovaný odborník je schopný zvoliť správnu voľbu pre lekársky a preventívny korzet na chrbte.

Ako si vybrať ortopedický korzet na chrbticu

Na odstránenie bremena z chrbtice a rovnomerného rozloženia sa na veľmi dlhú dobu používajú špeciálne lekárske korzety. Je však ťažké si ich vybrať, pretože ich sortiment je veľmi veľký a kupujúci sa môžu dokonca zmiasť. Iba skúsený lekár môže predpísať, ktorý korzet sa nosí v každom jednotlivom prípade..

Indikácie na použitie lekárskeho korzetu

Korzet chrbtice by sa mal nosiť, iba ak ho lekár predpísal pacientovi. Musí sa použiť, keď nastanú nasledujúce problémy:

 • osteoporóza;
 • radiculitis;
 • osteochondrosis;
 • spondylóza;
 • mierna zlomenina spinálnych alebo priečnych stavcov;
 • - na preventívne účely, pre ľudí, ktorých práca súvisí s neustálym zaťažením chrbtice, sú to vodiči, hybníci atď.
 • pruh;
 • po operácii v bedrovej oblasti.

Ortopedické korzety na chrbticu sú kontraindikované, ak má človek kožné problémy a často dochádza k exacerbáciám choroby. V takom prípade musíte navštíviť dermatológa, aby ste sa poradili, vyliečili chorobu a až potom použite korzet.

Správny výber korzetu

Korzet chrbtice je lekársky pás, ktorý sa musí používať nielen na korekciu držania tela, ale aj na zranenia a choroby miechy. A aby ste sa mohli správne rozhodnúť, musíte vedieť, aké druhy existujú..

klasifikácia

V závislosti od účelu korzetu a jeho funkčnosti sa rozlišujú tieto typy:

 • nápravné - efektívne opravuje všetky chyby chrbta a podporuje chrbticu;
 • upevňovanie - jeho úlohou je bezpečne fixovať chrbticu a zmierňovať jej stres;
 • vykladacie.

Existujú tiež korzety, ktoré sú oddelené svojou tuhosťou:

 • polotuhý - používa sa na bolesti chrbta, pri fyzickom a športovom strese;
 • tvrdo používaný po zraneniach a operáciách.

Závisí to od takého parametra, ako je tuhosť, ktorú môže korzet vyriešiť. Ak má pacient prietrž, je potrebné uplatniť tvrdú možnosť: ak si vyberiete inú, pacient sa nebude cítiť lepšie. Takéto modely musia používať aj ľudia, ktorí podstúpili operáciu alebo sa zlomili.

Ak problém s chrbticou nie je taký veľký, môžete po konzultácii s lekárom kúpiť polotuhú verziu korzetu..

Pri výbere tohto produktu sa musí pristupovať s plnou zodpovednosťou, aby nedošlo k zhoršeniu situácie alebo k dosiahnutiu opačného účinku. Musíte sa poradiť s lekárom a až potom kúpiť korzety na chrbticu, ktorých cena je od 350 do 10 000 rubľov. Pomerne vysoká cena - ďalší dôvod na výber správneho produktu.

Korzet chrbtice je vyrobený z elastickej a hustej látky a korzety pancierového typu sú vyrobené z termoplastov s nízkou a vysokou teplotou..

Svalový korzet

Sú situácie, keď kostrové svaly nie sú úplne vyvinuté, čo sa často stáva
spôsobuje rôzne stavce. Svalnatý korzet chrbtice bol navrhnutý špeciálne tak, aby ho držal vo zvislej polohe.

Ako každý vie, po celej chrbtici je veľa krvných ciev, a ak sa z nejakého dôvodu stavce posunuli, krvný obeh sa tým naruší. Aby sa predišlo takýmto prípadom, je potrebné, aby spolu boli dobré a silné svaly.

Hernia korzet

V týchto prípadoch je nevyhnutné nosiť bedrový korzet s herniou chrbtice:

 • ak sú bolesti chrbtice spôsobené bolesťou
  vytvorená prietrž;
 • na preventívne účely, ak je ťažké zaťaženie chrbtice;
 • ak sa v chrbtici pravidelne vyskytuje narušenie svalového tonusu.

Korzet v tomto prípade slúži na udržanie chrbta v správnej polohe, tiež na dobrú fixáciu stavcov a na zmiernenie napätia od nich. Je tiež potrebné venovať pozornosť skutočnosti, že tieto korzety majú rôznu tuhosť.

Korzet na zlomeninu chrbtice

Existuje veľa korzetov, ktoré sa používajú na zlomeniny, a možno ich rozdeliť do dvoch skupín:

 • korzety z kovu a plastu;
 • sadra.

Sú veľmi malé, vyzerajú krásne, ale podľa toho je ich cena o niečo vyššia. Ich úlohou je bezpečne opraviť chrbticu tak, aby nemala ťažkú ​​záťaž, aby sa pacient lepšie zotavil. Môžu sa kúpiť hotové alebo vyrobené podľa individuálnych parametrov pacienta. Lekári ich odporúčajú používať iba od druhého týždňa poranenia. Je to preto, že syndróm bolesti sa zmenší a kŕče zadných svalov sa znížia. V závislosti od zdravotného stavu pacienta a závažnosti zranenia je potrebné nosiť ich od niekoľkých týždňov do niekoľkých mesiacov..

Po zlepšení stavu pacienta je možné tento korzet zmeniť na elastickejší, pretože neopraví chrbát tak tvrdo, ale zaťaženie sa prevezme a stavce sa dobre upevnia a osoba sa bude môcť ohýbať vo všetkých smeroch..

Z každého pacienta sa odstráni vzor, ​​podľa ktorého sa vyrábajú takéto korzety na chrbticu. Ich cena sa pohybuje od 400 rubľov, čo nie je príliš drahé v porovnaní s priemyselnými korzety. Dokonale fixuje chrbticu, zmierňuje stres a uvoľňuje svaly chrbta, pričom úplne zachováva korekciu, ktorá bola vykonaná po zlomenine. Kosti tak spolu rastú rýchlejšie, pretože sú nehybné.

Taký korzet chrbtice sa nosí niekoľko týždňov, bez odstránenia alebo dokonca niekoľko mesiacov, v závislosti od závažnosti zranenia. Pretože to môže trieť, na miestach, kde kosti vystrčia, sa aplikuje vrstva vaty.

Korzet na kompresné zlomenie chrbtice

Tento typ korzetu sa používa pre niektoré typy kompresných zlomenín. Je potrebné vykonať pevnú fixáciu chrbtice a obmedziť pohyb pacienta na maximum.

V zásade sa vyrába podľa individuálnych parametrov každého pacienta tak, aby čo najviac zodpovedala tvaru ľudského tela. Korzet drží telo v správnej polohe a preberá väčšinu bremena na seba. Miechový stav je teda v nezaťaženom stave a všetky stavce sú bezpečne spojené.

Lumbosakrálny korzet

Jeho účelom je znížiť zaťaženie chrbtice a bedrovej oblasti, aby sa zabránilo posunu v stavcoch. Ortopedický bedrový korzet pomôže zmierniť bolesť pri chorobách alebo zraneniach chrbta. Vytvára tiež dobrú oporu pre chrbticu a svaly po operácii a zlepšuje krvný obeh v tele vďaka vlastnostiam materiálu..

Odporúča sa nosiť iba podľa predpisu lekára, aby sa nepoškodilo zdravie. Ak je to napriek tomu potrebné, potom sa nemôže používať na dlhú dobu, pretože v dôsledku neustáleho opotrebovania sa svaly oslabujú a po odstránení korzetu sa môžu stavce posunúť.

Pri kúpe musíte venovať pozornosť spracovaniu a materiálu.

Niekoľko tipov na správne rozhodnutie

Korzet chrbtice si môžete zvoliť podľa nasledujúcich odporúčaní:

 1. Najprv musíte presne vedieť, aký druh produktu potrebujete, s akou tuhosťou a pre ktorú časť chrbtice. Toto by však mal predpisovať iba vysoko kvalifikovaný odborník.
 2. Potom sa vyberie veľkosť. Tento bod je veľmi dôležitý, pretože príliš veľký korzet nebude vykonávať svoje funkcie a malý naopak môže výrazne narušiť krvný obeh v mäkkých tkanivách. Ku každému korzetu je pripojená inštrukcia, kde sú jasne dané veľkosti a je napísané, aké merania by sa mali vykonať, aby nedošlo k chybe s výberom produktu. Odporúča sa starostlivo zvoliť korzet, pretože zdravotnícke pomôcky sa nevracajú. Preto je lepšie to vyskúšať priamo v obchode.
 3. Musíte tiež venovať pozornosť materiálom. Výrobok musí byť vyrobený z prírodných tkanín, hypoalergénnych, dokonale prateľných a pri nosení by sa nemal deformovať..
 4. Odporúča sa tiež vyskúšať každý spojovací prvok z hľadiska pracovnej kapacity. Osobitná pozornosť sa musí venovať tomu, či sú odreté alebo nie..
 5. Dôležitým kritériom je aj cena korzetu. Aj keď tento produkt nie je lacný, ale s náležitou starostlivosťou bude slúžiť pomerne veľa času. Cena korzetu je uvedená v závislosti od počtu rebier, materiálu, z ktorého je vyrobená, ako aj od výrobcu.

Základné pravidlá pre fungovanie korzetu

Existujú aj niektoré odporúčania pre správnu funkciu korzetu:

 • výrobok sa nesmie používať dlhšie ako 6 hodín v rade;
 • keď pacient ide do postele, korzet musí byť odstránený;
 • musí sa nosiť iba na prísne vymenovanie odborníka;
 • korzet sa nemusí pevne upevňovať, pretože môže trieť pokožku a má nepriaznivý vplyv na zažívací trakt;
 • je zakázané umiestňovať ho na nahé telo bez oblečenia.

Všetky vyššie uvedené odporúčania pomôžu každému pacientovi zvoliť si správny výber produktu a výrazne zlepšiť jeho zdravie, ako aj chrániť chrbticu pred akýmkoľvek poškodením. V každom prípade však konečné rozhodnutie o výbere produktu zostáva na lekárovi, aby sa v budúcnosti nepoškodilo zdravie pacienta..

Ako nosiť lumbosakrálny korzet

Lumbosakrálny korzet je široký pás so špeciálnymi vložkami pre požadovanú úroveň fixácie. Výrobok je vyrobený z elastických materiálov, ktoré umožňujú priechod vzduchu. Aby ste zaistili účinnosť lumbosakrálneho korzetu, musíte vedieť, ako ho správne vybrať a nosiť.

Opasok sa nosí počas rehabilitačného obdobia po úrazoch a operáciách, aby sa znížila bolesť pri radiikulitíde, osteochondróze a medzistavcových prietržiach. Korzet pomáha znižovať zaťaženie svalov a poškodených stavcov, podporuje kostru, fixuje chrbticu v anatomickej polohe.

Ako si vybrať lumbosakrálny korzet?

Na výber správneho produktu je potrebné poradiť sa s ortopédom. Opasky sú dostupné v rôznych stupňoch tuhosti. Mali by ste sa zamerať na rozmerové tabuľky výrobcov produktov. Ak máte záujem o výber bedrového korzetu podľa veľkosti, ponúkame hlavné odporúčania: zmerajte obvod pásu a bokov; rozdelíme súčet dvoch meraní na dve, výsledok bude zodpovedať veľkosti korzetu; niektorí výrobcovia označujú veľkosť pasu, iní - obvodom dolnej časti chrbta (merajú 8 cm pod pásom).

Graf veľkosti podľa priemerného objemu

Tabuľka veľkostí mužov a žien

Pre pohodlné nosenie a účinnosť korzetu si vyberte model z elastickej a odolnej látky s pórmi na cirkuláciu vzduchu. Je príjemné a pohodlné používať výrobky vyrobené z prírodných materiálov. Najpohodlnejšie je pletený korzet, ktorý nevyčnieva z oblečenia. Štruktúra oka umožňuje pokožke dýchať, telo sa nepotí.

Tuhosť a stupeň fixácie určuje lekár v závislosti od stavu pacienta. Tuhý korzet sa odporúča pri silných bolestiach v slabinách a zadku. Výrobky sú predpísané na exacerbáciu osteochondrózy, poranení miechy, medzistavcových prietrží. Prístroj je navrhnutý na úplnú fixáciu, pomáha uvoľňovať a stabilizovať stavce. Polotuhé modely sú účinné na zmiernenie bolesti s radikalizulitídou, posunom stavcov. Sú uvedené v pooperačnom období.

Ako nosiť korzet?

Po masáži, cvičení, pri zotavovaní sa zo zranení a pri exacerbácii osteochondrózy a radikulitídy musíte nosiť lumbosakrálny korzet a robiť to správne.

 • Vykonajte horizontálne manipulácie.
 • Uvoľnite bočné spony z pásu (2).
 • Produkt umiestnite pod spodnú časť chrbta. Chrbát by mal byť medzi výstuhami (3).
 • Pripevnite hlavný upevňovací prvok (1). Netiahnite príliš veľa.
 • Pritiahnite bočné spony (2) a pripevnite k pásu.
 • Opatrne povstaňte av prípade potreby produkt upravte.

Odporúča sa nosiť polotuhý korzet bez jeho odstránenia na viac ako 3 hodiny. Potom telo dajte prestávku na 1 hodinu a môžete ju znova nasadiť.

Pravidlá nosenia korzetu

Ak neviete, ako nosiť bedrový korzet, mali by ste postupovať podľa všeobecných pravidiel:

 • Nenoste výrobok dlhšie ako 2-3 hodiny;
 • použitie silného fixačného korzetu od 6 do 12 hodín by sa malo dohodnúť s lekárom;
 • nemôžete v ňom spať, produkt je odstránený v noci;
 • nosiť opasok by mal byť na bolesť a stres, pri neustálom opotrebovaní svaly nepracujú a atrofia;
 • pod korzetom je lepšie nosiť spodnú bielizeň vyrobenú z prírodných materiálov, aby tvrdé prvky netierali;
 • potery príliš neutiahnite, aby nenarušovali prietok krvi.

Znakom nadmerného utiahnutia je pulzácia v pupku. V takom prípade je potrebné uvoľniť fixáciu. Ak sa obväz posúva okolo pásu, ľahko sa posúva, posúva, potom produkt nie je dostatočne napnutý - nepodporuje chrbticu správne.

Ako by sa mal bedrový korzet zmestiť dozadu?

Je správne, ak je v celej oblasti rovnaký. Spodná hrana produktu by mala pevne zovrieť hornú oblasť panvy, spodná hrana by mala priliehať k bedrovej oblasti. U žien s úzkym pásom sa odporúča kúpiť modely navrhnuté tak, aby vyhovovali anatómii ženského tela..

Bedrový korzet je možné nosiť buď priamo na koži alebo na spodnom prádle, čo je presnejšie. Prítomnosť vrstvy tkaniva neumožňuje trenie, minimalizuje potenie. Ak je chrbát veľmi potený, po odstránení ortézy dôkladne utrite pokožku, aby ste zabránili prechladnutiu. Pri starostlivosti o ortopedický výrobok by sa mali dodržiavať odporúčania výrobcu. Zvyčajne sa položky môžu prať jemne, najlepšie v špeciálnom vrecku.

Korzet na chrbticu

Sedavý životný štýl a nedostatok fyzickej aktivity negatívne ovplyvňujú zdravie najmodernejších ľudí. Patológie chrbtice sa začali objavovať dokonca aj u detí a s vekom sa problémy stávajú závažnejšími. Aby sa zabránilo takémuto vývoju udalostí, mal by sa viesť aktívnejší život. Okrem toho špeciálne ortopedické pomôcky, napríklad korzetový pás na chrbticu, pomôžu dosiahnuť správne držanie tela..

Opis a funkcie korzetov

Ortopedické pásy a korzety na chrbte pripomínajú tvar vesty, ktorá sedí na obrázku. Existuje široká škála modelov, ktoré sa líšia v dizajne, materiáloch a ďalších prvkoch. Každý produkt vykonáva jednu alebo viac z nasledujúcich funkcií:

 • Zmiernenie alebo odstránenie bolesti, ktorá sa vyskytuje v dôsledku svalového napätia alebo zápalu;
 • Korekcia postoja upevnením chrbtice do správnej polohy;
 • Monitorovanie výkonnosti chrbtových svalov v dôsledku prerozdeľovania záťaže;
 • Obmedzená pohyblivosť rôznych častí chrbtice (pooperačné zotavenie);
 • Mikromasážny alebo otepľovací efekt.

Druhy ortopedických korzetov

Ortopedický korzet na chrbticu podporuje chrbát v správnej polohe a tonizuje svaly.

funkčné

Podľa účelu sú korzety na chrbticu:

 • Preventívne. Sú to elastické tkané výrobky, ktoré majú dostatočné napätie na podporu stavcov. Majú pomerne mierny účinok, udržiavajú chrbát rovno a ťahajú plecia dozadu. Na výrobu týchto výrobkov sa používajú materiály ako satén a bavlna. Často sa uchyľujú k pridávaniu syntetických vlákien, ktoré dávajú výrobku flexibilitu a elasticitu.
 • Terapeutický. Korzetový pás na chrbticu s terapeutickým účinkom predpisujú lekári po stanovení diagnózy. Medzi indikácie patrí skolióza, osteochondróza, patológia stavcov atď. Pevný korzet chrbtice poskytuje pevné fixácie a oporu vďaka prítomnosti výstužných rebier a dosiek z kovu alebo plastu.
 • Podporovať. Tento typ hrudného korzetu má jednoduchý tvar. Je určený na zníženie zaťaženia chrbta v prípade menších problémov. Používajú sa na prevenciu športovcov a ľudí, ktorých práca súvisí s predĺženým pobytom na jednej pozícii alebo intenzívnou fyzickou aktivitou.
 • Nápravné. Pomocou takého hrudného korzetu môžete opraviť svoju polohu skoliózou. Výrobky tohto typu sa tiež zobrazujú po operáciách na urýchlenie obnovy. Táto skupina obsahuje mäkké aj tvrdé korzety..

Dizajnové prvky

Tieto odrody spinálnych fixatív sa rozlišujú formou:

 • Sklápač je najjednoduchším riešením pre oblasť hrudníka, ktorá je predpísaná pre výrazný sklon, slabosť svalov ramenného pletenca, skoliózu. Tvar produktu v rozšírenej podobe je podobný znaku nekonečna. Tieto korzety udržujú hornú časť chrbta, golierov a ramien v správnej polohe..
 • Ortopedický korzet hrudníka pre chrbticu je zložitejším riešením, ktorého kostra je pozdĺžne široký popruh na chrbte. Z neho idú dve lamely, ktoré prechádzajú pod podpazušie a rozširujú klíční kosti do strán. Výrobky tohto typu sú vybavené výstuhami pre lepšiu fixáciu. Používajú sa na závažné patológie krčnej a hrudnej chrbtice, ako aj na radiálny syndróm.
 • Lumbosakrálny pás určený na opravu, liečbu a prevenciu problémov v dolnej časti chrbta.
 • Hrudníkový lumbosakrálny korzet pokrývajúci celý chrbát je komplexnou lekárskou štruktúrou nápravného a fixačného charakteru. Nosenie takéhoto produktu je indikované na prvý alebo druhý stupeň skoliózy, kyfózy, osteoporózy a bedrovej lordózy. Aby korzet bezpečne upevnil chrbát, má vystužené rebrá a dosky zošité do pevnej textílie.
 • Korzety pre tehotné ženy sú samostatnou skupinou výrobkov určených iba pre ženy prepravujúce dieťa. Nosia sa v druhom a treťom trimestri, keď sa veľkosť brucha výrazne zvyšuje. Výrobky tejto kategórie vám umožňujú distribuovať zvýšené zaťaženie chrbtice, aby sa predišlo striasaniu kože a opomenutiu vnútorných orgánov. V predaji sú elastické možnosti so suchým zipsom a zosilnené modely s výstuhami pre pacientov so spinálnymi problémami.

Komu je zobrazený korzetový pás na chrbticu

Kľúčovou funkciou korzetového pásu je podpora stavcov a rozdelenie záťaže na chrbtici. Jeho nosenie pomáha zmierňovať bolesť, ktorá sprevádza väčšinu patológií a chorôb chrbta. Prevádzka tohto lekárskeho prístroja okrem toho znižuje riziko zranenia počas cvičenia a športu.

Nosenie korzetového pásu pre chrbticu je indikované v nasledujúcich prípadoch:

 • Silný sklon;
 • Zakrivenie chrbtice až po vytvorenie hrboľa;
 • Tuhosť a slabosť chrbtových svalov;
 • Choroby miechy;
 • Vrodená patológia chrbtice;
 • Medzistavcová prietrž;
 • Zápalové procesy.

Do hlavnej skupiny patria pacienti s osteoporózou, osteochondrózou, ischiasou, spondylózou a skoliózou. Okrem toho by sa malo používať korzet, aby sa zabránilo rozvoju týchto chorôb u tých, ktorí majú sedavú prácu. Korzet na opasok na chrbticu pomôže športovcom správne rozdeliť záťaž na svaly chrbta, aby sa zabránilo podliatinám a podvrtnutiam.

Kritériá pre výber ortopedického korzetu pre chrbát

Všetky existujúce korzety sú uvedené v prevedení pre dospelých aj pre deti. Niektorí výrobcovia vyrábajú mužské a ženské modely.

Aby produkt mal požadovaný pozitívny vplyv na stav chrbta, je veľmi dôležité zvoliť správny model. Pri nákupe sa odporúča venovať pozornosť nasledujúcim bodom:

 • Veľkostí. Korzet pre chrbticu môže byť dospelý alebo dieťa. Každá skupina má rozmerovú mriežku a výrobcovia nedodržiavajú jednotné normy. Preto je pred nákupom dôležité vykonať presné merania obvodu hrudníka, pásu a dolnej časti chrbta (potrebné parametre závisia od typu korzetu). Pamätajte: správny korzet chrbtice má rozmery, ktoré presne zodpovedajú vašim parametrom. Nemá zmysel kupovať výrobok „pre rast“ alebo so zreteľom na budúci úbytok hmotnosti. Perfektné padnutie je kľúčom k zvýšeniu výkonnosti chrbta.
 • Stupeň tuhosti. Ako sme už uviedli, pre chrbticu existujú mäkké, polotuhé a tuhé korzety. Rozhodujúcim faktorom pri výbere tohto parametra je povaha a závažnosť choroby / zranenia. Čím vážnejšie je poškodenie, tým je potrebná pevnejšia konštrukcia..
 • materiály Priemerná doba nosenia korzetu za deň je asi 5 hodín. Tkanivo, ktoré bude počas tohto obdobia v kontakte s pokožkou, musí byť prirodzené. Prítomnosť syntetických vlákien je prijateľná, musí ich však byť minimálny počet..
 • Model. Pri výbere korzetu pre svoju chrbticu sa zamerajte predovšetkým na odporúčania lekára. V prípade špecifických patológií by sa mali zvoliť úzko zamerané modely a pri všeobecnej slabosti a bolesti chrbta sa zvyčajne predpisujú univerzálne možnosti..

Podmienky používania

Účinnosť použitia korzetu priamo závisí nielen od kompetentného výberu produktu, ale aj od dodržiavania odporúčaní špecialistu o spôsobe jeho fungovania. Nosenie ortopedického dizajnu dlhšie ako je odporúčaná norma alebo iné porušenie predpisov môže mať nepriaznivé účinky na bolesť chrbta..

Dĺžku a frekvenciu nosenia určuje ortopéd. Tieto ukazovatele závisia od závažnosti zranenia alebo patológie. Približný rozsah je od 2 do 8 hodín denne. Vo väčšine prípadov je štruktúra odstránená v noci.

Okrem individuálnych odporúčaní lekára sa musia dodržiavať aj tieto všeobecné pravidlá:

 • Pri nosení pásu sa vyhnite prievanu a náhlym zmenám teploty. Faktom je, že korzet zahreje a posilňuje prietok krvi, takže zmeny podmienok prostredia môžu viesť k prechladnutiu.
 • Preventívne výrobky by sa mali nosiť iba pri športe alebo aktívnej fyzickej práci..
 • Začnite nosiť malý korzet. Prvý deň sa produkt nosí po dobu 15 - 20 minút, potom sa doba opotrebovania postupne zvyšuje na odporúčanú v priebehu 2 až 3 týždňov..
 • Ak spozorujete viditeľné zlepšenia, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom. Váš špecialista môže odporúčať nosenie korzetu menej často..
 • Produkt by sa mal perfektne hodiť. Šmyk alebo stlačenie je neprijateľné.
 • Odporúča sa nosiť výrobok na bavlnené tričko alebo rolák. Nosenie produktu na voľnom tele sa neodporúča, aby sa zabránilo rohovám..

Je dôležité vedieť, že korzet na liečbu hrudnej chrbtice má kontraindikácie:

 • Nehojené rany alebo stehy;
 • Spätný tok pažeráka alebo iného gastrointestinálneho traktu;
 • Kožné ochorenia (alergické vyrážky, vyrážky, podráždenie);
 • Ochorenia sprevádzané edémom (patológie pečene a obličiek, zlyhanie srdca).

Akékoľvek zmeny musia byť prediskutované s lekárom. Platí to pre skrátenie doby nosenia alebo jeho úplného zastavenia, výskytu sprievodných ochorení alebo iných ťažkostí s nepohodou..

Ortopedická starostlivosť

Aby korzetový pás na chrbtici plnil svoje funkcie po dlhú dobu a nestratil tvar, musíte sa oň riadne starať:

 • Ručné umývanie produktu v teplej mydlovej vode;
 • Na čistenie nepoužívajte drsné chemikálie a abrazíva;
 • Výrobok neumývajte príliš často - dosť 1-2 krát za 6 mesiacov v chladnom období a 1 krát za pár mesiacov na jar av lete;
 • Korzet vysušte na vodorovnom povrchu;
 • Výrobok nenechávajte v blízkosti vykurovacích alebo vykurovacích zariadení, aby nedošlo k deformácii plastových častí..

Podľa odporúčaní ortopedického chirurga môžu pacienti s problematickou chrbticou nosením korzetov výrazne zlepšiť svoj stav. Tu je len niekoľko možných pozitívnych účinkov:

 • Eliminácia nepohodlia a bolesti;
 • Posilnenie chrbtových svalov;
 • Urýchlenie regenerácie po operáciách a zlomeninách;
 • Vylepšené držanie tela;
 • Aktivácia prietoku krvi a zabezpečenie normálneho fungovania vnútorných orgánov, čo má priaznivý vplyv na celkový stav tela;
 • Prevencia únavy a pocitu ťažkosti;
 • Ochrana pred komplikáciami a rozvojom patológií.

Oprava existujúcich patológií a skoré zotavenie je možné iba vtedy, ak sú dodržané lekárske odporúčania pre výber a fungovanie ortopedického výrobku. Korzetový pás na chrbticu nepoškodí, ak ho nebudete nosiť neustále a kombinujete jeho použitie s primeranou fyzickou námahou a lekárskym ošetrením.

Ortopedický korzet pre lumbosakrálnu chrbticu

Bedra sa považuje za druhú najzraniteľnejšiu časť chrbtice, pretože práve na bedrových stavcoch je maximálna záťaž spojená s rozložením podporných bodov pre osovú kostru osoby. Bolesť dolnej časti chrbta je najbežnejším ortopedickým symptómom, s ktorým pacienti najčastejšie vyhľadávajú pomoc chirurga, ortopéda alebo neurológa. Môže byť spájaný s bylinkami, modrinami, zápalovými procesmi v mäkkých tkanivách chrbtice, dystrofickými zmenami v kĺbovom a chrupavkovom tkanive..

Syndróm sekundárnej bolesti je diagnostikovaný u ľudí s nadváhou, ako aj u ľudí, ktorých profesionálna činnosť si vyžaduje stály pobyt v statickej polohe alebo zvýšené zaťaženie spodnej časti chrbta (športovci, administratívni pracovníci, vodiči). Na stabilizáciu stavcov, ktoré tvoria lumbosakrálnu chrbticu, a na zníženie záťaže na chrbtových svaloch, môže lekár odporučiť špeciálny korzet. Aby nedošlo k zhoršeniu situácie, musíte vedieť, ako zvoliť korzet pre spodnú časť chrbta, koľko ho možno nosiť a aký stupeň fixácie sa považuje za optimálny na liečbu konkrétnej patológie. Správna veľkosť produktu je tiež veľmi dôležitá, preto je potrebné zvoliť si vhodný ortopedický korzet spolu s ortopedickým chirurgom.

Lumbosakrálna chrbtica: jej štruktúra a funkcie

Bedra a krížová kosť sú súčasťou ľudskej chrbtice - stredná časť axiálnej kostry vo forme predĺženej a zakrivenej trubice, ktorej vznik začína v období od prvého do piateho týždňa embryonálneho vývoja. Na zníženie rizika vrodených malformácií a defektov v nervovej trubici plodu sa tehotnej matke odporúča užívať 400 - 800 mcg vitamínu B denne.9 (kyselina listová). Chrbtica pozostáva z 33 - 34 stavcov, postupne prepojených vo zvislej polohe pomocou medzistavcových platničiek..

oblička

Lumbosakrálna oblasť pozostáva z 10 stavcov. Bedrové stavce (celkom 5 kusov) zvýšili pohyblivosť a spôsobili amortizáciu počas chôdze, fyzickej aktivity, skákania a ohýbania. Majú maximálnu šírku vo vzťahu k ostatným častiam chrbtice a vysokú hustotu, pretože hlavnú záťaž, keď osoba zaujme vertikálnu polohu, zodpovedá bedrovej časti..

Bedrová lordóza (fyziologické a anatomické ohýbanie chrbtice vpred) sa vytvára u dieťaťa od 5 do 12 mesiacov, keď sa dieťa učí sedieť, plaziť sa, vstávať a chodiť. Aby sa v budúcnosti predišlo deformáciám chrbtice, je dôležité riadiť sa odporúčaniami chirurgov a ortopédov, napríklad:

 • Nesadajte dieťa na vankúš, kolená a iné mäkké povrchy, ak nemá žiadne objektívne známky pripravenosti;
 • Ak dieťa neurobí žiadne pokusy, neukladajte ho na nohy (výnimkou je gymnastika podľa veku);
 • nezneužívajte prepojky a chodítka - odborníci neodporúčajú používať tieto zariadenia dlhšie ako 30 minút denne.

U dospelých sú príčinami chorôb pohybového ústrojenstva a chronickej bolesti v dolnej časti chrbta často sedavý spôsob života, sedavá práca, obezita, endokrinné poruchy, patológie panvových orgánov..

Dôležité! U žien môže byť chronická bolesť v lumbosakrálnej chrbtici, ktorá tvorí segment stavcov ľudskej kostry, výsledkom komplikovaného tehotenstva a pôrodu. Z tohto dôvodu sa odporúča používať špeciálny korzet alebo bandáž pre všetky ženy začínajúce od 16 do 20 týždňov tehotenstva (najmä u pacientov s nadváhou alebo u žien, ktorých prírastok na hmotnosti prekračuje odporúčanú mieru o viac ako 10%)..

sacrum

Setrum je pevná časť chrbtice, ktorá je spojená s bedrovou oblasťou pomocou klinového uzatváracieho bedrového stavca a spája chrbticu s malou panvou. U žien je táto časť kostry širšia a kratšia ako u mužov a má tiež vyššiu mieru zakrivenia potrebnú na znášanie dieťaťa a práce.

Kôra sa skladá z 5 stavcov a pripája sa k iliu, čím vytvára sakroiliakálny kĺb.

Čo sú korzety a ich odrody

Korzet je ortopedické zariadenie vo forme pásu vyrobeného z lekárskeho materiálu, ktorý umožňuje vzduchu prechádzať a má zvýšený stupeň napínania. Všetky korzety (ortézy) sú vystužené vložkami z plastu alebo zliatiny kovov, ktoré sú potrebné na dosiahnutie požadovaného stupňa fixácie. Korzety pre spodnú časť chrbta môžu mať vysoký stupeň tuhosti (zvyčajne majú 6 kovových pneumatík) alebo priemernú mieru kompresie. V tradičnej terapii sa tuhé štruktúry prakticky nepoužívajú - sú potrebné na zotavenie počas rehabilitačného obdobia po chirurgickom ošetrení chrbtice a ťažkých zranení, sprevádzané zlomeninami a zlomeninami stavcov..

Na liečbu ortopedických a neurologických patologických stavov lumbosakrálnej chrbtice sa používajú polotuhé korzety, ktoré vykonávajú tieto funkcie:

 • pomáhajú uvoľňovať svaly, ktoré podopierajú axiálnu kostru osoby, a zmierňujú stres z poškodených stavcov;
 • opravuje chrbticu v anatomicky správnej polohe, napravuje existujúce defekty a obnovuje fungovanie spojených vnútorných orgánov (močový mechúr, močovod, obličky atď.);
 • zmierniť bolesť spôsobenú posunom alebo zovretím stavcov.

Hlavnou indikáciou použitia ortopedických fixátorov pre dolnú časť chrbta sú chronické bolesti. Bolesť môže byť vyvolaná rôznymi chorobami, napríklad osteochondrózou, radikulitídou, herniovými výčnelkami. Z preventívnych dôvodov sa ortopedické korzety môžu odporúčať ľuďom, ktorí sú dlhodobo v jednej pozícii, majú nadváhu a profesionálne sa venujú športu. Pravidelné nosenie korzetu dolnej časti chrbta je indikované aj u pacientov so známkami parciálnej svalovej dystrofie vyvolanej sedavým životným štýlom..

Vykurovacie pásy

Takéto výrobky sa nepovažujú za ortopedické korzety, ale môžu sa tiež použiť na liečenie zápalových, degeneratívnych a dystrofických patológií chrbta sprevádzaných silnou bolesťou. Sú vyrobené z prírodnej vlny a poskytujú výrazný otepľovací účinok, pomáhajú zmierňovať zápaly, normalizujú tok tekutín v krvi a lymfatických cievach..

Poznámka! Otepľovacie pásy nemôžu byť náhradou ortopedického korzetu za poranenia miechy (s výnimkou modrín mäkkých tkanív)..

obväzy

Bandáž je dobre napínajúci pás, ktorý neobmedzuje pohyblivosť stavcov, ale zároveň pomáha udržiavať ich v správnej polohe. Jedná sa o šetriace prostriedky, ktoré sa odporúčajú tehotným ženám na správne rozdelenie záťaže na chrbticu a na prevenciu bolesti chrbta..

Na nápravu komplikácií po pôrode, napríklad nezrovnalosti medzi ochlpeniami kostí alebo panvy, je uvedené použitie špeciálnych polotuhých fixačných prostriedkov pre ženy s nízkym povrchom chrbta..

Ktorý korzet si môžete vybrať: prehľad produktu

Pri výbere správneho korzetu sa musíte najskôr poradiť s ortopédom. V mnohých lekárňach (ortopedických lekárňach) má štát lekára so vzdelaním chirurga alebo ortopéda, ale je lepšie, aby špecialista, ktorý predpisoval liečbu, vydal odporúčania na základe anamnézy, individuálnych charakteristík pacienta a prípadnej dynamiky liečby..

Korzety Fosta

Fosta je jedným z najpopulárnejších výrobcov ortopedických korzetov a iných ortopedických výrobkov potrebných na obnovenie kostry pohybového ústrojenstva po zraneniach a zraneniach. V rade Fosta sú výrobky rôznych cenových rozpätí a recenzie o výrobcovi nám umožňujú pomenovať produkty tejto značky za jeden z najúčinnejších korzetov na korekciu bolesti v dolnej časti chrbta..

Svorky tejto značky sú vyrobené z hypoalergénnych lekárskych materiálov, ktoré dobre prechádzajú vzduchom a bránia podráždeniu pokožky. Dokonale zapadajú do tela, pri nosení sa nepohybujú a poskytujú spoľahlivú fixáciu stavcov v anatomicky správnej polohe. Korzety Fosta môžu obsahovať od 4 do 6 výstuh, preto má tento výrobca polotuhé konštrukcie určené na komplexné liečenie chorôb chrbtice a pevné fixátory potrebné na zotavenie sa zo zranení. Poskytujú pevnú fixáciu stavcov a umožňujú im správny rast spolu, čo významne znižuje riziko komplikácií a skracuje dobu rehabilitácie..

Výrobca ponúka širokú škálu výrobkov, medzi ktorými sú tieto odrody lumbosakrálnych ortéz:

 • na báze ôk;
 • s elastickými a vystuženými doskami;
 • ľahká;
 • na textilnom základe;
 • s prídavnými remienkami;
 • s turmalínom;
 • neoprén;
 • šnurovanie atď.

Výrobky Fosta patria do kategórie rozpočtových prostriedkov individuálnej rehabilitácie, takže sú dostupné pre široké spektrum pacientov, ktorí potrebujú ortopedickú korekciu pomocou fixačných štruktúr.

Pohodlie ortéz (Comfor-Ort)

Dostatočne pohodlné a účinné korzety na korekciu degeneratívnych-dystrofických zmien v lumbosakrálnej chrbtici.

Výrobky tejto spoločnosti je možné zakúpiť takmer v lekárni, pretože medzi pacientmi je vysoký dopyt..

 1. So zväčšenou šírkou (35 cm). Spevnená bedrová opierka so zväčšenou šírkou a 4 výstužami. Vhodný na použitie v terapeutických ortopédiách a na zotavenie z operácií a zranení. Účinné pri korekcii radiálneho syndrómu - komplex bolestivých symptómov, ktoré sa vyskytujú u pacientov s bedrovou osteochondrózou so stlačením koreňov miechy.
 2. So zväčšenou šírkou (42 cm). Analóg ortopedickej ortézy Komf-Ort K 614, ktorý má zväčšenú šírku 42 cm a má dve ďalšie pásky, ktoré umožňujú produktu prispôsobiť sa postave pacienta. Tento model sa môže použiť na korekciu kombinovaných patológií chrbtice, pri ktorých sa na patologickom procese podieľajú dolné hrudné stavce..

Korzety Otto bock

Korzety Otto Bock sú drahé a vysoko kvalitné výrobky na korekciu patologických stavov chrbtice, ktoré sa vyznačujú zvýšenou odolnosťou proti opotrebeniu a maximálnym ľahkým použitím.

  Carezza 50R40. Vysoko lumbosakrálny držiak chrbtice so 4 pružnými plastovými pneumatikami. Tkanina výrobku prechádza vzduchom, takže pokožka pod korzetom sa nepotí ani nedráždi. Poskytuje potrebný stupeň kompresie, normalizuje svalový tonus a fixuje anatomicky správnu polohu stavcov.

Ak sa chcete dozvedieť podrobnejšie, aké typy sú, ako aj pravidlá pre výber a používanie ortopedických pásov pre lumbosakrál, prečítajte si o nich článok na našom portáli..

Orientačné ceny

Pri nákupe majú veľký význam nielen vlastnosti výrobku, ale aj jeho hodnota, najmä pokiaľ ide o sociálne zraniteľné časti obyvateľstva. V tabuľke nižšie sú uvedené približné náklady na najobľúbenejšie ortézy, aby sa uľahčila orientácia cien u ľudí hľadajúcich spodné korzety.

Tabuľka. Priemerné náklady na ortézy pre dolnú časť chrbta.

Výrobca produktu a model zámkuPriemerné náklady na online orthos
Fosta F 55011900 rubľov
Fosta F 55053300 rubľov
Fosta F 52103600 rubľov
Ortéza K 614 (35 cm)2000 rubľov
Comf Ort K 614 W2500 rubľov
Comf Ort K 6081600 rubľov
Fosta F 46051800 rubľov
Otto bock Carezza 50R406000 rubľov
Otto bock Direxa Stable 50R5412.000 rubľov
Otto bock Direxa High 50R5210 900 rubľov
Otto bock Direxa 50R509000 rubľov

Pacienti, ktorí nakupujú výrobky na rehabilitáciu a zotavenie v ortopedických salónoch, by mali vedieť, že majú nárok na kompenzáciu od FSS v súlade s právnymi predpismi Ruskej federácie. Zoznam tovaru, ktorý patrí do tohto zoznamu, možno nájsť na webovej stránke FSS alebo priamo v salóne, kde sa plánuje nákup ortézy pre dolnú časť chrbta..

Video - Použitie korzetu na bedrovú bolesť

Liečba - kliniky v Moskve

Vyberte si spomedzi najlepších kliník podľa recenzií a najlepšej ceny a dohodnite si stretnutie

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Kýla medzistavcových platničiek (GMFD), ktorá je dôsledkom osteochondrózy, je závažné ochorenie, ktoré sa v posledných desaťročiach významne „omladilo“.
Čo je femorálna prietrž? Príčiny, diagnostika a metódy liečby budú diskutované v článku Dr. Hitaryan A.G., fleboológovi so skúsenosťou 30 rokov..Definícia choroby. Príčiny chorobyStehnová kýla je opuch v oblasti stehien nachádzajúci sa priamo pod trieslovým záhybom, ktorý sa vytvára uvoľňovaním niektorých vnútorných orgánov z brušnej dutiny do stehna. [1] Anatomicky v tejto oblasti neexistuje žiadny kanál.
Jedným zo špecifických príznakov cervikálnej osteochondrózy je nárast krvného tlaku. Je znížená alebo zvýšená, často sprevádzaná bolesťami hlavy, závratmi, poruchami zraku a sluchu.