loader

Hlavná

Späť

Čo je potrebné zvážiť pri výbere vankúša na osteochondrózu krčka maternice

Vankúš na cervikálnu osteochondrózu zlepší kvalitu spánku a zabezpečí správne umiestnenie krku. Nemali by ste si však myslieť, že sa dokáže zbaviť patológie. Niektorí lekári sa všeobecne domnievajú, že ortopedické výrobky s exacerbáciou krčnej osteochondrózy sú škodlivé.

obsah:

Ak došlo k priestupku a pacient pociťuje nepríjemné pocity alebo bolesť, je lepšie zvoliť správnu klasickú oporu hlavy. Len čo sa stav normalizuje a osteochondróza vstúpi do štádia pretrvávajúcej remisie, bude možné kúpiť ortopedický výrobok. Ktorý vankúš si vybrať a čo by mal byť, ošetrujúci lekár povie.

Prečo potrebujete spať v správnej polohe?

Vertebrálny stĺpec má 4 fyziologické ohyby v sagitálnej (vertikálnej) rovine:

 • 2 lordózy (krčné a bedrové - predné ohyby);
 • 2 kyphosis (hrudná a sakrálna - zadné ohyby).

Chrbtica počas spánku by mala udržiavať všetky ohyby presne rovnaké, ako keď je vo vzpriamenej polohe, čo zabezpečí uvoľnenie všetkých svalov a dobrý odpočinok. K tomu potrebujete nielen správny vankúš, ale tiež prednostne ortopedickú matraci. A ak s nimi môžete chvíľu počkať, obmedzíte sa len na rovný elastický povrch, potom si pre krk musíte zaistiť maximálne pohodlie. Tu sa sústreďujú veľmi malé oblasti:

 • veľké cievy, ktoré vedú k mozgovej tepnovej krvi a odkloňujú sa venózne;
 • lymfatické kanály zabezpečujúce prívod mozgovej miechy do mozgu a odtok mozgovej miechy;
 • nervy a svalové vlákna.

Obratle v krku sú najmenšie a najviac krehké a medzistavcové platničky sú tenké. Pri nesprávnej polohe krčnej chrbtice počas spánku (a nielen) sa objavuje veľa problémov:

 • narušenie výživy mozgu v dôsledku upchatia tepien;
 • ťažkosti s odtokom venóznej krvi, čo prispieva k výskytu stagnujúcich javov;
 • porušenie nervových koreňov okrajmi stavcov alebo vyčnievajúcich častí medzistavcových platničiek, ktoré spôsobuje silnú bolesť;
 • narušenie cirkulácie mozgovomiechového moku v dôsledku kompresie lymfatického kanálu, čo vedie k zvýšeniu intrakraniálneho tlaku.

Dystrofické zmeny v telách medzistavcových platničiek dotvárajú „obraz“ - strácajú výživu v dôsledku zlej cirkulácie, strácajú vodu, zmenšujú sa, deformujú, vytvárajú výčnelky a následne medziobratlové kýly.

Dôležité. Aby ste predišli týmto príznakom, potrebujete správny vankúš na spanie. Poskytne fyziologickú lordózu a pohodlné uvoľnenie svalov a väzov v čase odpočinku. Je prísne zakázané spať bez vankúša pre dospelých.

Cervikálna osteochondróza a závislosť jej vzhľadu od polohy spánku

Ak medzistavcové platničky v cervikálnej oblasti trpia dystrofickými zmenami, je najlepšie spať ako „embryo“:

 • ležiace na vašej strane;
 • ťahanie kolien pod teba;
 • hlava mierne vyklenená dopredu a mierne zaoblená dozadu.

Póza je v zásade optimálna. Poskytuje normálny prietok krvi a úplnú relaxáciu všetkých chrbtových svalov..

Ďalšou odporúčanou polohou pre cervikálnu osteochondrózu je jej poloha. Rameno spočíva bez problémov na matraci, nie na vankúši.

Dôležité. Ak je podpora hlavy a povrchu na ležanie správne zvolená, chrbtica si počas spánku zachováva svoje fyziologické ohyby a úplne spočíva..

Čo by malo byť čelo postele?

Počas spánku by sa hlava nemala nikde prevracať, čo znamená, že tak vysoké vankúše, ako aj takmer ploché, môžu len veľmi poškodiť:

 • ak spíte na vysokej čelnej doske, miesto ohnutia chrbtice vpred sú upnuté tepny;
 • ak spíte na nízkej hlave, hlava klesne dozadu, čo môže spôsobiť svalové napätie a chrápanie.

Ideálny vankúš je mierne hustý, pružný, malej veľkosti, obdĺžnikového tvaru. Ortopedické výrobky spĺňajú všetky uvedené požiadavky. Spoločnosti ako Ascona, Ormatek, Rollmatratze, Consul, Vegas a ďalšie sa špecializujú na výrobu modelov rôznych tvarov. V ich sortimente nájdete vankúše s rôznymi druhmi výplní.

Pravidlá pre výber ortopedického vankúša

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je konzultovať so svojím lekárom. Povie vám, aká podpora je potrebná pre hlavu a odporučí výrobcu. Toto je najsprávnejšia možnosť. Ortopedický vankúš si môžete samozrejme zvoliť sami, musíte si však vziať do úvahy množstvo odtieňov. A nie skutočnosť, že tento model bude skutočne tým, ktorý zabezpečí úplnú relaxáciu chrbtice počas spánku.

Pri výbere ortopedického vankúša vždy venujte pozornosť:

Formulár

Existujú univerzálne výrobky - obdĺžnikového tvaru, ktorých dlhé strany sú vyrobené ako valčeky a ich výška sa líši. Vysoká je určená na spanie na jednej strane, dolná na relaxáciu na chrbte.

Vankúše polmesiaca držia hlavu v jednej polohe. Sú vhodné iba na spanie na chrbte. Existujú vankúše na krk - konkrétna možnosť, ale pre niekoho to môže byť spasenie..

Rozmery

Štandard pre ortopedické výrobky: dĺžka 40 - 80 cm, šírka 30 - 50 cm Výška - individuálny parameter. Výrobcovia vyrábajú vankúše s hrúbkou 6 - 16 cm. Priemer je 10 - 14 cm. Čím širšie sú ramená pražca, tým hrubší by mal byť vankúš..

tuhosť

Toto je dôležitý parameter. Vyberte si tuhosť hlavy podľa vašej obľúbenej polohy spánku: na boku - tvrdá, na chrbte - stredne tvrdá, na žalúdku - mäkká.

Na poznámku. Aj keď je chrbtica zdravá, nemali by ste spať lícom nadol. V tejto polohe sú krvné cievy v cervikálnej oblasti stlačené, narušená mozgová cirkulácia, ktorá môže ľahko vyvolať mozgovú príhodu.

Nižšie je uvedená stručná inštruktážna videozáznam o výbere vankúša podľa veľkosti ramena:

plnivo

Klasické vankúše plnené páperím, perím, holofibrom, sinteponom. Prvé dva typy plniva - prírodné a predtým patrili medzi veľmi cenné. Často ich však obývajú prachové roztoče, ktorých stolica spôsobuje alergie. Okrem toho perie a prach dokonale absorbujú vlhkosť a prakticky ich neodparujú. Tieto výrobky dostávajú veľmi rýchlo nepríjemný zápach a musia sa nahradiť novými..

Ortopedický vankúšik pre domácich majstrov

Výrobky plnené holofibrom a sinteponom sa dajú prať, takže vydržia dlhšie. Ak z nich nie sú peniaze, môžete si nezávisle vyrobiť ortopedický vankúš:

 1. Našite plienku 40 x 70 cm.
 2. Vezmite 2 vankúše sinteponu a vypite zošité lôžko z papiera materiálom (sintepon).
 3. Nahromadite napernik a ľahnite si na vankúš - skontrolujte jeho hrúbku.
 4. Ak ležíte pohodlne, hlava sa nenakláňa a nespadá na hrudník, prišíva si posteľnú bielizeň a oblieka na vankúš. Taký vankúš je dočasnou možnosťou a nemožno ho nazývať plnohodnotnou ortopedickou náhradou v podobe ani v obsahu..

Na poznámku. Ak je to potrebné, môžete zo syntetického vlákna vytvoriť zvitok. Tento materiál jemne pruží, čo poskytuje pohodlie pri odpočinku. Takýto produkt by sa nemal považovať za ortopedický, avšak spánok na ňom je určite výhodnejší.

Čo vypĺňajú ortopedické vankúše

Výrobcovia vyrábajú anatomické výrobky s prírodnými i umelými plnivami:

 • s pohánkovou šupkou;
 • s latexom;
 • s polyuretánovou penou a ďalšími.

Plevová pohánka - poskytuje vynikajúce vetranie, dobre absorbuje vlhkosť a potom ju odparuje. Zakrýva hlavu a má požadovaný tvar. Šušťanie šupiek sa považuje za mínus, hoci sa mu niekto dokonca páči.

Latex je primerane pružná a zároveň elastická gumová pena vybavená vetracími otvormi. Rovnako ako šupka z pohánky patrí k prírodným plnivám. Latex je drahý. Častejšie nájdete kombinované plnivo (85% prírodných a 15% získaných umelými prostriedkami). Syntetické latexové vankúše výrazne strácajú kvalitu.

Polyuretánová pena (PPU) je umelé plnivo. Ak doň pridáte určité prísady, môžete získať elastickú penu s pamäťovým efektom. Použitá polyuretánová pena so strednou hustotou.

Ak ležíte na ortopedickom vankúši vyrobenom z PPU, zapamätá si kontúry hlavy. Takéto výrobky sú menej elastické ako výrobky z latexu, príliš nevypružia - zvyknúť si na ne po klasických modeloch je oveľa jednoduchšie.

Na poznámku. Ktorý výplň je lepší, každý sa rozhodne sám za seba. Pre každého člena rodiny si môžete kúpiť niekoľko modelov a vybrať si, ktorý z nich je najpohodlnejší na spanie..

Pomáha ortopedický vankúš s cervikálnou osteochondrózou? Pravdepodobnejšie nie ako áno. Ak osoba pociťuje akútnu bolesť, hustá a pružná podpora pod hlavou pravdepodobne prinesie ďalšie nepohodlie, ako zmiernenie stavu. Odporúča sa kúpiť si ortopedický výrobok pre ľudí so zdravou chrbticou, aby sa v budúcnosti nestretli s takým problémom, ako je cervikálna osteochondróza, alebo pre pacientov, ktorí majú chorobu, ktorá vstúpila do štádia pretrvávajúcej remisie..

Správny ortopedický vankúš na osteochondrózu krčka maternice

Pri liečbe cervikálnej osteochondrózy sa veľká pozornosť venuje udržiavaniu správnej polohy tela počas spánku. Zaťaženie krčnej chrbtice by malo byť minimálne, preto je vhodné vopred zariadiť nákup ortopedického vankúša. Ako si vybrať toto príslušenstvo, užitočné tipy a veľa informácií o téme nájdete v našom článku..

Ako si vybrať vankúš?

Osteochondróza krčnej chrbtice, dokonca aj v raných štádiách, sa vyznačuje bolesťou hlavy, únavou a pocitom znecitlivenia v týlnej časti hlavy. Bohužiaľ, je to iba „špička ľadovca“, ale v skutočnosti patologický proces ovplyvňuje výživu a prísun krvi do mozgu a kostného tkaniva. Okrem toho je narušená impulzná vodivosť na končatiny, môžu sa vyskytnúť problémy s koordináciou, pamäťou a koncentráciou..

Človek sa aj po nočnom odpočinku cíti unavený a chorý, pretože krčka chrbtice je už niekoľko hodín v zlom postavení, čo neprispieva k uzdraveniu. Aby sa predišlo takýmto situáciám, pri výbere ortopedického vankúša pre cervikálnu osteochondrózu sa musí pristupovať so zodpovednosťou.

Aké parametre by ste mali zvážiť pred nákupom:

 • Rozmery vankúša by mali zodpovedať budúcemu majiteľovi. Šírka je zvolená o niekoľko centimetrov viac ako šírka ramien.
 • Prijateľná výška je obvykle 6 až 9 centimetrov. Tento parameter sa určuje zmeraním vzdialenosti od ramena k krku..
 • Tvar produktu je výhodnejší ako pravouhlý. To poskytne dostatočnú oporu krku. Vankúše vo forme valca alebo podkovy na tieto účely sú prispôsobené horšie. Je to skôr cestná možnosť, nie na trvalé použitie..
 • Materiál a tuhosť vankúša sú vzájomne prepojené koncepty, ale tieto parametre budú podrobnejšie rozobrané v ďalších informáciách..

Normálna poloha, ktorú by mal zaistiť správne zvolený ortopedický vankúš, je, keď má osoba ležiaca po jeho boku v priamke chrbticu. Príliš nízka vankúš povedie k skresleniu hlavy vo vzťahu k telu. Ak je výška produktu vyššia ako je potrebné, neprirodzené ohyb krku zhorší existujúce problémy so zásobovaním mozgu..

Druhy ortopedických vankúšov

Obrovský sortiment tovaru v tomto segmente zároveň poteší, ale zároveň vás privádza k váhaniu pri výbere. Ortopedické vankúše sú zvyčajne k dispozícii v štandardných rozmeroch (40 × 50 alebo 50 × 70 cm). Populárne modely sú zvyčajne obdĺžnikového tvaru s jedným alebo dvoma valčekmi na podoprenie hlavy. Existujú tiež zaoblené výrobky vyrobené v tvare polmesiaca. Sú určené pre milovníkov spánku na chrbte. Mimochodom, poloha tela počas spánku je tiež dôležitým kritériom pri výbere vankúša. Pre tých, ktorí spia na bruchu, je lepšie kúpiť nízke a relatívne mäkké vzorky. Vankúš s valčekom je ideálny pre ľudí, ktorí neustále spia na bokoch..

Výplň vankúšov a jeho kľúčové rozdiely

Vankúšová základňa je hlavnou charakteristikou primeraného nákupu. Mnoho moderných materiálov poskytuje maximálnu podporu, ale ich náklady nebudú malé.

Aké plnivá sa používajú pri výrobe:

 • Šupky z pohánky. Prírodný a bezpečný materiál, ktorý drží hlavu dobre, poskytuje ďalší efekt ľahkej masáže. Nie je vhodné pre alergikov.
 • Bavlna, bambusové vlákno alebo vlna. Prírodné a bezpečné plnivá. Ortopedický účinok bude relatívne malý, ale pre väčšinu pacientov sú také výrobky čo najvýhodnejšie. Medzi hlavné nevýhody patrí krátka životnosť zodpovedajúca prijateľnej cene.
 • Latexová a pamäťová pena. Perfektné plnenie pre najpohodlnejšiu polohu na spanie. Jedinou nevýhodou sú vysoké náklady na kvalitné výrobky.
 • Malá pružinová jednotka. Poskytuje maximálnu podporu a pohodlie v akejkoľvek polohe..
 • Špeciálny gél. Zaujímavé modely ortopedických výrobkov pomáhajú udržiavať normálnu polohu tela počas odpočinku. Dlhá a bezproblémová prevádzka sa oplatí pomerne vysokými nákladmi.

Vhodný vankúšový model si môžete kúpiť v špecializovanom obchode. Nebojte sa klásť otázky a zvažovať niekoľko modelov naraz. Takéto výrobky musia byť certifikované..

Ako spať s osteochondrózou krku

Poloha tela počas nočného odpočinku je mimoriadne dôležitým bodom úspešnej liečby osteochondrózy. Aby ste to dosiahli, mali by ste nielen vymeniť posteľnú bielizeň (vankúš a matrac) za ortopedické výrobky, ale tiež sa naučiť, ako udržiavať správnu polohu tela v uvoľnenom stave..

Čo k tomu potrebujete vedieť:

 • V bočnej polohe je hlava úplne na vankúši a plece spočíva na matraci.
 • Ak spíte na chrbte, skúste kolená mierne ohnúť. Chrbtica bude úplne uvoľnená.
 • Poloha na bruchu je pre pacientov s osteochondrózou najnebezpečnejšia, preto je najlepšie túto pozíciu pomaly odmietať..
 • Poloha „embrya“ je najvýhodnejšia, pretože chrbtica je v anatomicky správnej polohe.

Liečba osteochondrózy krčka maternice nebude účinná bez zásadných zmien v živote. Je dôležité, aby ste nielen dodržiavali lekárske predpisy, ale aj úplne prehodnotili váš obvyklý životný štýl. Povinné je odmietnutie zlých návykov, stabilizácia hmotnosti, ako aj realizovateľná telesná výchova a fyzioterapia. Dôležitým detailom úspešného uzdravenia bude voľba ortopedického vankúša, ktorý počas spánku udržuje správnu polohu tela. Funkcie výberu a hlavné charakteristiky tohto produktu sú uvedené vo vyššie uvedených informáciách..

Ktorý vankúš je lepší na cervikálnu osteochondrózu

Nočný odpočinok je dôležitý na obnovenie tela, ale počas spánku je ohrozená chrbtica. Nie sme schopní kontrolovať polohu nášho tela, takže existujú zakrivenia a posuny diskov. Ortopedický vankúš fixuje krčnú chrbticu a znižuje nepohodlie ľudí trpiacich osteochondrózou. Nezabudnite, že krk je dôležitou súčasťou tela, od ktorej závisí krvný obeh v mozgu a fungovanie nervového systému..

obsah

Veľkosti vankúšov

Pri výbere posteľnej bielizne sa ľudia riadia vlastnými preferenciami. Pri cervikálnej osteochondróze je však potrebné brať do úvahy odporúčania odborníkov. Rozmery vankúša sa volia s ohľadom na šírku ramien - nemali by byť výrazne širšie.

Pri výbere vhodného modelu by ste mali odmerať vzdialenosť od začiatku krku po koniec ramena. Rozmery optimálneho vankúša zodpovedajú parametrom ľudského tela, inak sú nepríjemnosti.

Dôležitým kritériom je výška produktu. Vysoké vankúše vedú k zakriveniu chrbtice a príliš nízka spôsobuje bolesť a bolesti hlavy. Ľudia s cervikálnou osteochondrózou by mali udržiavať všetky časti chrbtice na rovnakej úrovni. Terapeuti upriamujú pozornosť pacientov na dierovanie matraca, vďaka čomu sa objavujú rozdiely v úrovni.

výška vankúša na spanie na vašej strane - najmenej 10 cm;

výška vankúša na spanie na bruchu a na chrbte - menej ako 9 cm.

Šírka a dĺžka vankúša je štandardná - 70x60 cm, v predaji sú však aj kompaktné modely - 50x40 cm.

Aká forma vankúšov si vybrať pre cervikálnu osteochondrózu

Vo sne sa človek úplne uvoľňuje svaly a zbavuje sa napätia. Pri cervikálnej osteochondróze je dôležité relaxovať celý svalový korzet a zároveň udržiavať správnu polohu hlavy a chrbtice. Počas bdelosti podporujú svaly chrbticu, ale v noci je podpora minimalizovaná. Vankúš rieši problém bez nepohodlia a nepohodlia. Inak v dôsledku zvyškového stresu nebude človek odpočívať, ale prebudí sa s bolesťou hlavy.

Spiace príslušenstvo by malo vyriešiť hlavné úlohy:

zachovať prirodzené krivky chrbtice v krčnej chrbtici;

udržiavať hlavu na úrovni chrbtice;

poskytuje náležitú podporu stavcom;

podporovať svalovú relaxáciu.

Pri výbere ortopedického vankúša lekári odporúčajú venovať pozornosť vyššie uvedeným podmienkam. Ak sa po spánku cítite nepohodlne alebo pociťujete bolesť chrbta alebo krku, možno budete musieť vybrať iné posteľné doplnky. Ortopedické vankúše používajú na prevenciu nielen pacienti s osteochondrózou, ale aj zdraví ľudia.

Modely vankúšov sa líšia veľkosťou, tvarom a materiálmi výroby. Sú vhodné pre rôzne prípady ochorenia a stupeň progresie cervikálnej osteochondrózy. Pamätajte však, že lekári rozlišujú iba dva „správne“ typy ortopedických vankúšov:

kosáčikovitý tvar;

obdĺžnikové vankúše s mierne vypuklými okrajmi.

Výrobky tohto druhu fixujú stavce v správnej polohe a udržiavajú optimálnu výšku. Hlava by mala byť mierne zvýšená, aby sa zachoval normálny krvný obeh, ale chrbtica by sa nemala ohýbať vo vzdialenosti medzi chrbtom a krkom. Muž sa uvoľní a dobre si odpočinie.

Ortopedické vankúše v tvare polmesiaca

Vankúšiky v tvare polmesiaca obklopujú krk a poskytujú mäkkú oporu pre hlavu v správnej polohe. Fixácia v jednej polohe eliminuje deformácie, aj keď človek trávi hektickú noc. Vďaka správnej polohe a rozloženiu záťaže sa svaly uvoľňujú, takže človek nepociťuje nepohodlie a bolesť.

Vďaka svojmu tvaru polmesiaca fixuje krčnú chrbticu a zabraňuje pohybom stavcov. Taký vankúš je vhodný na prevenciu a na spánok s pokročilou fázou cervikálnej osteochondrózy. Vďaka odolným a elastickým materiálom si výrobky po dlhšom používaní zachovávajú svoj vzhľad. Ale človek musí neustále spať na chrbte, čo nie každému bude páčiť.

výhody

spoľahlivá fixácia v správnej polohe;

účinná pomoc pri pľúcach a pokročilých patologických stavoch chrbtice;

rovnomerné rozloženie zaťaženia;

nevýhody

 • k dispozícii je iba jedna poloha na spanie - na zadnej strane.

Ortopedické vankúše s vypuklými okrajmi

Obdĺžnikové vankúšiky s vypuklými okrajmi bližšie k klasickému vzhľadu. Výrobky neobmedzujú osobu pri výbere vhodného postoja na spanie - na chrbte, na boku. Počas noci sa poloha tela mení, čo eliminuje znecitlivenie svalov a normalizuje krvný obeh. Napriek tejto slobode zostáva chrbtica rovná, bez ohybu alebo zaťaženia..

Pred nákupom je dôležité zistiť, ktorý vankúš je najvhodnejší. Hlavu je potrebné udržiavať v správnej výške - mierne vyvýšenú nad líniu chrbtice. Pri výbere dávajte pozor na materiály výroby, pevnosť a odolnosť materiálov proti opotrebeniu. Ortopedické vankúše odporúčané lekármi nekĺzajú a zachovávajú si svoj pôvodný tvar.

Obdĺžnikové vankúše s vypuklými okrajmi - najlepšou voľbou, ak ste správne určili výšku, vyberte si elastický výrobok odolný proti opotrebeniu.

výhody

obvyklá forma vankúša na hlavu;

optimálna podpora krku a hlavy;

sloboda pri výbere polohy na spánok;

nevýhody

 • ťažkosti pri výbere správnych rozmerov, najmä výšok.

Tuhosť vankúša

Úlohou ortopedického vankúša pre cervikálnu osteochondrózu je správna a jednotná podpora. Ortopédom sa však odporúča zvoliť si rigiditu na základe vlastných preferencií. Pre ľudí spiacich väčšinou na chrbte sú vhodné stredne tvrdé vankúše.

Najťažší vankúš bude potrebný pre ľudí, ktorí spia väčšinou na svojich stranách. V tejto polohe je ťažšie udržať chrbticu v správnej polohe. Ľudia, ktorí trávia noc hlavne na bruchu, si vyberajú mäkké vankúše, pretože inak sa zaťažuje krčná chrbtica.

Kvalita materiálu

Vankúše na cervikálnu osteochondrózu majú dôležité vlastnosti, ktoré závisia od konkrétneho materiálu výroby a plniva. Zoznam požiadaviek obsahuje:

Prvý bod je najdôležitejší, pretože v opačnom prípade sa vankúš jednoducho nezaoberá svojimi úlohami. K dispozícii je výber z desiatok materiálov, ale iba 3 - 4 z tohto zoznamu sú populárne.

Bambusové vlákno

Vlákno z bambusovej celulózy sa vyrába z rastlinných stoniek mechanickým alebo chemickým spracovaním. Na trhu je ťažké nájsť modely s čistým bambusovým vláknom a často sa do vankúša pridáva syntetický zimopriemer alebo holofiber. Vlákno nespôsobuje alergické reakcie, ale rovnomerne podporuje chrbticu.

Vankúš s bambusovým vláknom je vhodný na prevenciu, ale s už vytvorenou cervikálnou osteochondrózou by ste mali hľadať ďalšie možnosti..

výhody

hygiena, čistota životného prostredia;

nevýhody

nízka hygroskopicita (neabsorbuje vlhkosť, preto zvlhčuje);

krehkosť (krátka životnosť);

zvýšená mäkkosť (chýba pri veľkom zaťažení);

latex

Na vyplnenie vankúšov sa používa syntetický latex. Materiál je vytvorený s charakteristikami špeciálne pre ortopedické výrobky. Ak nie sú v latexovej pene obsiahnuté viac ako 15% syntetických prísad, je plnivo označené ako „100% Latex Natural“. Tieto vankúše majú správny tvar a vždy sa vracajú do pôvodnej polohy..

Latexové vankúše poskytujú najlepšiu oporu, nekĺzajú a udržiavajú sa v dobrej kondícii. Musíte sa však vyrovnať so špecifickou vôňou a vysokými nákladmi.

výhody

pevnosť a elasticita;

jednoduchosť pri odchode;

zmiernenie stresu v krčnej chrbtici;

nevýhody

alergické reakcie u 1% ľudí;

Šupky z pohánky

Vankúše s pleťou pohánky zmierňujú bolesť pri osteochondróze krčka. Výrobky sú husté a elastické, takže hlava je udržiavaná na rovnakej úrovni. Výplň rovnomerne rozdeľuje náplň a zaisťuje pohodlný spánok.

Pohanková pleva si získava na popularite medzi tými, ktorí trpia bolesťou v krku a chrbtici. Vankúše s takýmto plnivom v 20 - 30% skutočne zmierňujú nepríjemné pocity a vo zvyšku pomáhajú dosiahnuť pokojný spánok. Ale 5 až 10% ľudí si všíma tuhosť vankúša a hluk, ktorý im zabraňuje zaspávať. Priemerný produkt váži 4-5 kg. Je dôležité si uvedomiť, že plevy sa opotrebujú, takže život jedného vankúša je 2 až 3 roky.

výhody

pružnosť a hladká opora;

nevýhody

hluk a šušťanie plev;

Chladiaci gél

Gélové ortopedické vankúše na osteochondrózu krčka maternice odporúčajú lekári a terapeuti. Výrobky priťahujú presné anatomické tvary - sledujú krivky krčnej chrbtice a poskytujú ideálnu oporu počas spánku. Plnivo má podobné vlastnosti ako latex, ale gél má vyššiu elasticitu a rôznu hustotu.

Gélové vankúše sú príjemné na dotyk, chladiaci gél osviežuje pokožku. Priemerná hrúbka je 10 - 12 cm, je však potrebné zvoliť správnu veľkosť. Ak budete postupovať podľa odporúčaní, potom si človek užije relaxačnú dovolenku. Gél na rozdiel od latexu je bez zápachu a zvyčajne trvácnejší..

výhody

hygiena a šetrnosť k životnému prostrediu;

„Pamäťový efekt“ materiálu;

presné opakovanie ohybov ľudského tela;

nedostatok nepríjemných zápachov;

nevýhody

vhodné pre jednu konkrétnu polohu tela;

musíte presne zvoliť rozmery a tvary individuálne pre každú osobu.

Ako si vybrať vankúš na cervikálnu osteochondrózu?

Správny vankúš uľahčuje život. Doplnky na spanie pomáhajú pri bolesti krku a používajú sa na prevenciu. Modely na trhu majú súbor charakteristík a vlastností. Vankúš drží hlavu v polohe, v ktorej sa uvoľňuje svalový korzet a narovnáva sa chrbtica. Ak sa objavia neprirodzené ohyby, vankúš by sa mal vymeniť..

Lekári odporúčajú venovať pozornosť šírke ramien - šírka pravého vankúša je o 1 až 2 cm širšia. Výrobcovia robia výšku proporcionálnou, takže ju nemusíte merať. Tvar určuje polohu tela počas spánku. Anatomické výrobky a vankúše v tvare polmesiaca obmedzujú pohyb, ale vylučujú pohyb stavcov.

Pružnosť vankúša, životnosť, prítomnosť alebo neprítomnosť pachov, hladina hluku atď. Závisia od plniva. Pri konštantnej bolesti zdvíhajte vankúše anatomického tvaru s hustou výplňou a na prevenciu sú vhodné obdĺžnikové výrobky s bambusovými vláknami alebo plevami..

Ortopedický vankúš na osteochondrózu krčka maternice

Ortopedický vankúš na cervikálnu osteochondrózu je jedným z prvkov udržiavacej liečby (odkazuje na pomocné ortopedické výrobky)..

Pozitívne aspekty použitia:

 1. Má podpornú funkciu a zabraňuje nadmernému ohybu krčnej lordózy (fixuje hlavu a krk v správnej polohe).
 2. Odstraňuje rannú stuhnutosť a bolesť.
 3. Nepovoľuje ďalšie posunutie medzistavcových platničiek vzhľadom na kĺbový povrch stavcov.
 4. Mierne znižuje kompresiu neurovaskulárneho zväzku a v dôsledku toho obnovuje normálny krvný obeh do mozgu (prevencia ischémie a hypoxie)..
 5. Zmierňuje reflexné svalové kŕče.

Osoba zaznamená pozitívny účinok po krátkej dobe (po prvom týždni). Okrem vankúša sa pacientom odporúča kúpiť si špeciálnu ortopedickú matraci, aby sa uvoľnili svaly a vytvorila sa správna opora pre ďalšie časti chrbtice..

Druhy výrobkov

Možnosti ortopedických vankúšov na spanie s osteochondrózou sú uvedené v tabuľke (klasifikácia podľa typu výplne)..

Pamäť (zaplnenie pamäte)

Najmodernejší typ produktu je najlepšou voľbou pre osteochondrózu.

Zloženie obsahuje biopeň (pozostáva zo špeciálne upraveného ricínového oleja) - vysoko elastická štruktúra, ktorá má bunkovú štruktúru a úplne sleduje obrysy tela („spomína“). Vďaka pamäťovému efektu vzniká pre človeka maximálny prirodzený, konštantný a fyziologický uhol. Po použití sa vankúš nevráti do pôvodnej polohy (iba v prípade otrasenia)..
Má vysokú pevnosť (životnosť až 10 rokov).

Môže mať rôzne formy:

· Obdĺžnik s rovnomerným povrchom;

Vzťahuje sa na prírodné materiály (syntetické prísady nie viac ako 15%). Po použití vankúš nadobudne pôvodný tvar. Má antibakteriálne a hypoalergénne účinky. Má mierne špecifickú vôňu. Nepoužívajte u osôb, ktoré sú alergické na latex.

Životnosť viac ako 15 rokov (extrémne odolná voči rôznym vonkajším vplyvom).

Častejšie vo forme valca

Patrí medzi 100% prírodné plnivá. Účinne zmierňuje bolesť (dobrý pomer hustoty a pružnosti). Tlak na vankúš sa šíri rovnomerne. Poskytuje masážny účinok. Pri použití sa vyskytuje špecifický šum.

Platnosť nie viac ako 3 roky.

Vyrába sa z kmeňov rastlín pomocou špeciálneho chemického a mechanického spracovania. Plnivo môže okrem bambusu obsahovať syntetický zimoizol, holofiber. Je hypoalergénny. Najčastejšie používaný na prevenciu tohto ochorenia má relatívne nízku terapeutickú účinnosť. Na rozdiel od iných druhov má relatívnu mäkkosť..

Má určité antibakteriálne vlastnosti. Pohodlné pre deti.

Krátka životnosť (do 2 rokov).

Častejšie vo forme obdĺžnika s rovným povrchom

Presné opakovanie ohybov krčnej chrbtice. Chemická štruktúra pripomína latex, ale má vyššiu elasticitu. Má príjemnú chladiacu plochu. Nie je cítiť zápach. Nemá výrazný pamäťový efekt (nie je vhodný pre všetky pózy z dôvodu vysokej výšky 10-12 cm).

Životnosť do 10 rokov.

Vankúše majú častejšie zvlnený povrch

Vlna, polyester, perie nepatria k materiálom, z ktorých je možné vyrábať ortopedické výrobky, pretože nemajú potrebné vlastnosti a nedokážu fixovať chrbticu v správnej polohe..

parametre

 • štandardná veľkosť 40 x 50 alebo 50 x 70, pre deti - 20 x 30;
 • výška spánku na chrbte 6-10 cm;
 • výška na spanie na jednej strane 12 cm;
 • výška na spanie na bruchu menej ako 5 cm.
 1. Roller. Na okrajoch má mierne zhrubnutie a v strede zahĺbenie.
 2. Crescent. Má lunárny tvar a dobre zachytáva krčný chrbát.
 3. Obdĺžnik s rovným povrchom. Klasická verzia.
 4. Vankúš s vybraním na boku. Používa sa pre ľudí, ktorí trávia väčšinu času spaním na svojej strane..
 5. Vankúš s nerovným vlnitým povrchom. Najviac anatomický typ výrobkov, ktoré takmer úplne zodpovedajú prirodzeným ohybom chrbtice.

Spánok na ortopedickom vankúši sa odporúča pre rizikových ľudí (napríklad pacienti vo veku), u ktorých sa nepotvrdila osteochondróza..

Lekárska rada

Výber vankúša na zmiernenie príznakov osteochondrózy môže byť zdĺhavý a pracný proces, pretože nie vždy je možné okamžite nájsť tú správnu voľbu. Výber ovplyvňuje veľa faktorov: vek, stupeň progresie ochorenia, súvisiace patológie, obľúbené držanie tela pre spánok.

Preto je rozumné riadiť sa radami odborníkov, ktorí pomáhajú pri výbere správnych produktov:

 1. Vzťah výšky a pocitov. Pred nákupom sa odporúča produkt otestovať a pri zachovaní bolestivých impulzov, napätí v hornej časti chrbtice ho odmietnuť kúpiť..
 2. Zúčtovanie tvaru produktu. Najúčinnejšie na liečbu osteochondrózy sú vankúše v tvare polmesiaca, pretože poskytujú spoľahlivú fixáciu v správnej polohe a rovnomerne rozdeľujú záťaž. Obdĺžnikové vankúše nemajú žiadne obmedzenia týkajúce sa polohy pri spaní (polmesiac je najúčinnejší, keď leží na chrbte), ale sú menej efektívne pri používaní.
 3. Žiadna deformácia produktu ani po dlhodobom používaní. Pri výbere vankúša je potrebné tento faktor vziať do úvahy a v každom prípade okamžite zvoliť ten najoptimálnejší.
 4. Účtovanie materiálu a histórie. Pri zaťaženej alergickej anamnéze sa odporúča zvoliť hypoalergénne výrobky.
 5. Zohľadnenie štrukturálnej rigidity. Neodporúča sa používať mäkké výrobky (nevyhnutná funkčnosť sa stráca). Ak sú prítomné sprievodné patológie (artróza, chondróza), produkt so zvýšenou hustotou by sa nemal nakupovať. Priama závislosť od držania tela vo sne: ak človek väčšinu času spí na svojej strane - rigidný; na chrbte - stredná tuhosť; na bruchu - mäkké.
 6. Šírka zhodného produktu a šírka ramien. Šírka produktu by mala byť o 1 až 2 cm vyššia ako rám ramena.
 7. Posúdenie pevnosti a odolnosti materiálu proti opotrebeniu. Pretože sa výrobok nepretržite používa, odporúča sa použitie trvanlivých materiálov, ktoré nebudú rýchlo opotrebované..
 8. Mali by sa zakúpiť výrobky, ktoré boli klinicky testované a preukázané ako účinné pri liečbe osteochondrózy..

Pri výbere produktu je dôležité vziať do úvahy štyri hlavné faktory:

 • konzervovanie stavcov;
 • zmiernenie svalového kŕče;
 • podoprieť jednu líniu medzi hlavou a telom;
 • fixácia chrbtice.

Nemali by ste sa spoliehať výlučne na pozitívne recenzie a po získaní vankúša odmietnuť ďalšie ošetrenie, pretože ortopedické výrobky majú iba pomocnú funkciu a nie sú schopné úplne zmierniť bolesť, kŕče a ďalšie prejavy choroby. Účinok sa dosiahne iba v kombinácii s klasickou liečbou (lieky, fyzioterapia, cvičebná terapia, masáž, chirurgické techniky).

video

Ponúkame vám možnosť pozerať video na tému článku.

Ako si vybrať ortopedický vankúš a spať s cervikálnou osteochondrózou

Základné požiadavky na vankúš

Pohodlný vankúš je kľúčom k dobrému nočnému odpočinku, ktorý je dôležitý pre každého človeka. Avšak pre pacientov s osteochondrózou nadobúda vankúš terapeutickú hodnotu. Pri tejto chorobe je nielen nemožné otočiť hlavu bez bolesti, ale niekedy je ťažké spať. Stavce sa pohybujú, stlačujú nervové vlákna a spôsobujú bolesť.

Svalové svaly počas celého dňa podporujú chrbticu, zatiaľ čo svaly sú počas nočného spánku uvoľnené. V tomto prípade môže špeciálna ortopedická podpora slúžiť ako stabilizátor pre správnu polohu krku. Prístup k jej výberu by mal byť obzvlášť opatrný. Vankúš na osteochondrózu krčnej chrbtice musí spĺňať niektoré požiadavky:

 • mala by byť stredne tuhá (príliš mäkký vankúš sa bude ohýbať pod váhou hlavy a nedá oporu, ktorá je potrebná na úplné uvoľnenie svalov, a príliš tvrdý spôsobí nútenú polohu hlavy);
 • výplň vankúša musí byť pružná;
 • spĺňať prísne normy a mať osvedčenie o kvalite;
 • musí mať jeden alebo dva valce;
 • po kliknutí na ruku by sa mal vrátiť do svojej pôvodnej podoby.

Výber materiálu a tvaru vankúša

Materiál na naplnenie vankúša by mal mať špeciálne zloženie. Nezvoláva alergie, nezakrýva sa, obnovuje tvar po vyvíjaní tlaku naň a ľahko sa čistí. V súčasnosti existuje veľký výber rôznych plnív:

 • prírodné vlákna z bambusu a kukurice poskytujú dobrú cirkuláciu vzduchu vo vnútri produktu;
 • šupka z pohánky (taký výplň bude nielen pohodlný, ale zároveň schopný vykonávať funkciu ľahkej masáže počas spánku);
 • latex je ekologický materiál, pomerne elastický a ľahký;
 • chladiaci gél - je schopný rovnomerne rozložiť zaťaženie na povrch;
 • výplň vyrobená z viscolatexu alebo drahej trvanlivej peny (jedná sa o vankúše s efektom „pamäti“ - pamätajú si tvar tela, ale môže ľahko nadobudnúť svoju pôvodnú podobu).

Všetky uvedené materiály sú šetrné k životnému prostrediu, majú dlhú životnosť a sú v súlade s certifikátmi kvality. Voľba zostáva na preferenciách a finančných možnostiach kupujúceho.

Formy ortopedických prípravkov na hlavu sú rôzne. Na krátke dni odpočinku je vhodnejší valec alebo podkova. Takéto vankúše používajte iba pri ležaní na chrbte. Obdĺžnikové ortopedické vankúše majú jeden alebo dva valce, kupujú sa na nočný spánok.

Na čo sa zamerať pri nákupe

Hlavným účelom každého ortopedického produktu určeného na spanie je slúžiť ako pohodlná opora hlavy počas odpočinku, aby sa svaly mohli úplne uvoľniť. Pamätajte, že vankúš na cervikálnu osteochondrózu nie je luxus, ale nevyhnutnosť. Zdravie a nálada po celý deň závisí od dobrého nočného odpočinku. Z tohto dôvodu vám odporúčame venovať náležitú pozornosť kvalite tohto dôležitého doplnku pre relaxáciu:

 1. Poťah a výplň by mali byť vyrobené z prírodných tkanín.
 2. Ideálna šírka produktu by sa mala rovnať veľkosti šírky ramien osoby.
 3. Výška vankúša je prísne individuálna, optimálna výška sa pohybuje od 5 do 10 cm.
 4. Kvalitný ortopedický vankúš bude drahý. Ale stojí za to šetriť zdravie?

Indikácie a kontraindikácie

Pri odpovedi na otázku, ako spať s cervikálnou osteochondrózou - s ortopedickým vankúšom alebo bez neho, musíte najskôr zistiť, aké indikácie a kontraindikácie na použitie takejto podpory hlavy existujú..

Ortopedický vankúš je indikovaný u všetkých pacientov s osteochondrózou (nielen krčka maternice), vytesnením krčných stavcov, chronickou bolesťou krčnej chrbtice, kľukovým hriadeľom, pacientmi s poruchami spánku a zvýšeným tonusom krku, neuralgiou a myozitídou krku..

Kontraindikácie pre použitie špeciálnej podpory je málo. V prípade kožných ochorení horného ramenného pletenca a tváre (akné, akné, psoriázy) sa oplatí používať vankúš, pretože to vyvolá zhoršenie zápalu kože. Kontraindikácia je tiež alergická reakcia na výplň ortopedickej podpory.

Ako si vybrať pózu a správne spať

Mnoho pacientov s osteochondrózou krčka maternice sa pýta, ako spať s osteochondrózou krku. Pre týchto pacientov lekári dôrazne odporúčajú kúpiť ortopedický vankúš. Je nielen pohodlné spať, takáto podpora je tiež ďalšou prevenciou bolesti chrbta a krku. Dôležitým prvkom každého typu osteochondrózy je správne vybrané lôžko. Matrac, rovnako ako vankúš, by mal byť stredne tvrdý.

Lekári odporúčajú, aby pacienti, ktorí sa obávajú bolesti v bedrovej oblasti, mali zaujať ľahšiu polohu na chrbte s kolieskami umiestnenými pod kolennými kĺbmi. Pacienti s príznakmi cervikálnej a hrudnej osteochondrózy by mali spať na bokoch. V takom prípade by mal byť ramenný pás nižší a hlava zdvihnutá. Najnepriaznivejšou polohou je spánok ležiaci na bruchu. Byť v tejto polohe vedie k tomu, že stavce krku sú úplne zbavené podpory.

Nájdenie pohodlného a správneho vankúša bude jednoduché pomocou jednoduchého testu. Aby ste to dosiahli, ležte na jednej strane a sledujte polohu chrbtice. So správnou oporou hlavy bude chrbtica v striktne vodorovnej polohe.

Video „Ako si vybrať vankúš na spanie“

V tomto videu vám odborníci povedia, ako zvoliť správny vankúš pre zdravý a zdravý spánok..

Odrody ortopedických vankúšov na spanie s osteochondrózou krku. Ako vybrať príslušenstvo a používať ho?

Dnes sú milióny ľudí postihnuté chorobami pohybového aparátu. Sedavá práca, sedavý spôsob života, nadváha a dokonca nepohodlná obuv vedú k objaveniu sa nepríjemných príznakov osteochondrózy: únava, bolesť, závraty, parastézia a znecitlivenie končatín..

Štatistiky sú sklamaním. Podľa rôznych zdrojov až 90% obyvateľstva krajiny trpí degeneratívnymi zmenami medzistavcových platničiek..

Život a relaxácia pri bolesti krku

Ľudia, ktorým bola diagnostikovaná osteochondróza, sa často sťažujú na nespavosť. To nie je prekvapujúce - neustále fyzické nepohodlie neprispieva k zdravému spánku. Bolesť, stuhnutosť, neschopnosť zaujať pohodlnú polohu tela a odsávať pacienta deň čo deň.

Mnoho ľudí sa vedome snaží predĺžiť obdobie bdelosti, zotrvať v práci alebo koníčkoch až neskoro v noci, ale tým iba zhoršuje situáciu. Ale aj keď bolo stále možné zaspať, neprináša úľavu - kvôli patologickým zmenám v štruktúre chrbtice dochádza k kompresii miechy, ktorá živí mozog. Výsledkom je, že chronická únava a ospalosť neopúšťajú pacienta po celý deň..

Ak potrebujete špeciálne obliečky?

Po niekoľkých nociach strávených na ňom budete cítiť výrazné zlepšenie celkového zdravia.

Svaly sa úplne uvoľnia, ale zároveň bude riziko posunutia diskov a poškodenie nervov minimálne vďaka špeciálnemu tvaru vankúša, ktorý opakuje prirodzené ohyby vášho tela..

Čo by mala byť?

Správne vybraný ortopedický vankúš je kľúčom k dlhému a zdravému spánku. Ona musí:

 • zodpovedajú fyziologickým parametrom vášho tela;
 • byť hypoalergénny;
 • mať schopnosť plne zaujať východiskovú pozíciu.

Pri nákupe nezabudnite na kryt - malo by sa „dýchať“, aby sa zabezpečila dobrá cirkulácia vzduchu a zároveň sa nepoškodil samotný vankúš..

Čo sú?

Vankúše prezentované na modernom trhu sa od seba líšia svojím zamýšľaným účelom. Niektoré sa používajú počas nočného spánku, iné sú určené na krátke odpočinok, napríklad v aute, lietadle alebo na pracovisku. Nie je možné nahradiť jeden druhým, pretože každý druh plní svoju špecifickú funkciu.

obojky

Často s cervikálnou osteochondrózou sa na fixáciu krku používajú špeciálne obojky - bandáže. Tieto zariadenia môžu znižovať zaťaženie krčnej chrbtice a významne znižovať bolesť..

Existuje niekoľko druhov držiakov hláv, ktoré sa líšia v tuhosti a materiáloch..

 • Jednou z najpopulárnejších možností je nafukovací obväz, ktorý je dutou štruktúrou zamatovo hebkou. Trubica a čerpadlo k nej idú v súprave. Čerpaním vzduchu sa dá nastaviť tuhosť a objem dutiny. Úlohou takého goliera je natiahnutie chrbtice do krčnej chrbtice. Hlavnou vecou je zvoliť správnu veľkosť, inak existuje riziko vytlačenia veľkých krvných ciev a rozvoja hypoxie mozgu..
 • Ďalšou možnosťou je krčný golier. Vyrába sa na penovej báze s upevnením zozadu. Držiak hlavy sa používa na upevnenie hlavy, čo pomáha zmierňovať bolesť a znižuje zaťaženie krčnej chrbtice.

Lekár vám pomôže zvoliť správnu voľbu na základe vašej diagnózy.

Prečítajte si viac o výbere goliera a o tom, ako sa Khoroshevov obväz líši od nafukovacieho, prečítajte si tento materiál a dozviete sa viac o Shantsovom golieri.

Pohodlné tvary

Pri návrate k ortopedickým vankúšom treba poznamenať, že vzhľad sa výrazne líši v závislosti od účelu:

 • Vankúš sa neodporúča na nočný spánok. Jej miesto je v aute alebo v kancelárii, pretože táto forma je vhodná len na krátky odpočinok.
 • „Podkova“ alebo „polmesiac“ je výhodná voľba, ak ste zvyknutí spať na chrbte. Výhodou takéhoto vankúša je to, že spoľahlivo fixuje krk a plecia a neumožňuje medziobratlové platničky pohybovať sa počas spánku..
 • Obdĺžnikový vankúš s vyčnievajúcimi okrajmi je ideálny na dlhý nočný odpočinok. Vďaka tomu sa budete cítiť pohodlne v akejkoľvek polohe.

plniva

Po rozhodnutí o formulári sa oplatí premýšľať o jeho vyplnení. Množstvo možností - od prírodných materiálov po ultramoderné syntetické materiály.

latex

Ak ste náchylní na alergické reakcie - vyberte výplň latexu. Má antibakteriálne vlastnosti, elastický, ale zároveň veľmi odolný.

Polyuretánová pena

Ortopedické vankúše s „pamäťovým efektom“ sú obvykle vyrobené z polyuretánovej peny. Majú milióny fanúšikov z celého sveta. Výrobky z tohto materiálu sú hypoalergénne a trvanlivé, nenáročné na starostlivosť.

Existujú však aj nevýhody. V dôsledku nedostatočnej cirkulácie vzduchu majú tieto vankúše tendenciu sa zahrievať, čo sa každému nepáči.

polystyrén

Ďalším obľúbeným syntetickým plnivom sú polystyrénové guličky. Tento materiál je odolný, neabsorbuje pachy a nespôsobuje alergie. Ale také vankúše majú významné nevýhody - šušťanie, jemný zápach z plastu a neznesú pranie.

Šupky z pohánky

Šupka z pohánky, ktorá sa často používa pri výrobe takýchto vankúšov, je materiál šetrný k životnému prostrediu. Taký vankúš dokonale zopakuje tvar vášho tela. Príjemným bonusom je efekt ľahkej masáže. Životnosť takéhoto produktu je však iba 2 až 3 roky.

Chladiaci gél

Nie je to tak dávno, čo sa v obchodoch objavili ortopedické vankúše s neobvyklým plnivom - chladiacim gélom. Ultramoderný materiál dokonale zvláda svoju úlohu - hladko podopiera hlavu a má tvar tela. Prvé pár bude samozrejme nezvyčajné spať na takom vankúši, ale je to príjemné, najmä v horúcom období..

Stupeň tvrdosti

Ďalším dôležitým kritériom, ktoré treba vziať do úvahy, je stupeň rigidity. V žiadnom prípade by to nemal byť príliš mäkký alebo tvrdý kameň. Pokúste sa vybrať niečo priemerné, potom vám bude poskytnutý pohodlný spánok.

Ako zvoliť správne príslušenstvo?

Pred zakúpením príslušenstva si prečítajte niekoľko jednoduchých pravidiel. Pomôžu vám urobiť správny výber a váš nákup nesklame..

Tipy na výber

Taký dôležitý doplnok ako vankúš musí zodpovedať fyziologickým parametrom vášho tela.

Ak urobíte chybu a namiesto pohodlného odpočinku získate ďalšiu dávku utrpenia a progresívnej nespavosti. Upozorňujeme, že pri výbere ortopedického vankúša nezabudnite starostlivo korelovať šírku a výšku produktu..

Veľkosť

Na určenie správnej veľkosti zmerajte šírku ramien. Ak už produkt existuje - táto možnosť nie je pre vás. V ideálnom prípade, ak vankúš zodpovedá vašim parametrom, aj keď je o niečo väčší, nie je to rozhodujúce.

výška

Pri osteochondróze krčnej chrbtice počas spánku musíte zaujať takú polohu tela, aby bola hlava mierne pod ramenným pásom. Výška vankúša sa môže meniť od 5 do 10 cm.

Na čo sa zamerať?

Nezabudnite si prečítať recenzie online pred dôležitým nákupom, študovať značky existujúce na trhu, konzultovať s predajcom v obchode. Vyberte si výrobky iba z kvalitných materiálov od dôveryhodných výrobcov..

To, čo používať, nestojí za to?

Ak máte pochybnosti o kvalite produktu - nákup odmietnite. Akákoľvek odchýlka v parametroch môže mať za následok negatívne následky na vaše zdravie. Ak výrobok nedrží dobre svoj tvar, má nepríjemný zápach, nielen že zlepší vaše pohodlie, ale poškodí aj vaše zdravie..

Čo je potrebné zvážiť?

Vaša obvyklá poloha pri spánku je dôležitým kritériom. Produkt s valcami rôznych výšok bude vhodný pre ľudí spiacich v polohe „na boku“, zatiaľ čo model s rovnakými vložkami bude vyhovovať milovníkom spánku na chrbte..

Ďalšie odporúčania

Pred nákupom dôkladne skontrolujte švy spojov tovaru. Mali by byť spoľahlivé, ale nemali by vyčnievať, aby ste počas spánku neboli otrávení zbytočným dotykom.

Okrem toho musíte jasne pochopiť, na aký účel dostanete ortopedický vankúš - na krátky odpočinok alebo dobrý spánok..

Najlepšie možnosti pre pohodlie

Perfektný vankúš - prispôsobený vašim individuálnym potrebám. V každom prípade však musí spĺňať nasledujúce parametre:

 • odporúčaný stupeň tuhosti - stredný;
 • Šírka by nemala byť menšia ako šírka ramien;
 • výška produktu - 5-10 cm;
 • tvar, aby zodpovedal zvyčajnej polohe spánku.

Zasiahnutie prvej desiatky všetkých vyššie uvedených položiek bude znamenať skutočne úspešný a užitočný nákup.

Je všetko v poriadku?

Vypočujte si svoje telo. Ak máte chuť dať si ruku pod hlavu, vankúš je nižší, ako je potrebné, a ak sa počas spánku neustále otáčate zo strany na stranu, výrobku chýba šírka.

Hneď ako sa vaša hlava dotkla povrchu, bolo treba zavrieť oči a zaspať. Našli ste, čo potrebujete!

Ako lepšie spať?

Vzhľadom na to, že vo sne človek trávi tretinu svojho života, musíte sa v tejto profesii dopriať. Pomôže vám to s niekoľkými jednoduchými pravidlami:

 1. Vymeňte starú rozdrvenú pohovku za tvrdú posteľ. Povrch by mal byť dostatočne plochý a pevný.
 2. Perie z peria sú vaši nepriatelia. Ideálnou možnosťou by bola kvalitná matraca, dostatočne pevná a dostatočne elastická, aby zopakovala ohyby tela.
 3. Zbavte sa starých vankúšov z peria.

Vykonanie iba troch bodov môže výrazne zlepšiť kvalitu spánku a zbaviť vás chronického nedostatku spánku a únavy..

Odporúčame sledovať video o tom, ako správne spať s cervikálnou osteochondrózou:

Prečítajte si viac o tom, ako správne spať v SHOX, tu.

Póza na odpočinok

Ale ak ste zvyknutí spať na chrbte, potom si kúpte poduškový vankúš. S ním môžete uvoľniť svaly krku a ramien.

Ale spať na žalúdku s diagnózou osteochondrózy nie je žiaduce - prietok krvi je ťažký a krčné stavce sa môžu pohybovať. Potom namiesto odpočinku dostanete hypoxiu mozgu a bolesť v chrbtici.

Klady a zápory, ak neexistuje žiadne príslušenstvo

Je v zásade možné vankúše opustiť? Odborníci na to majú zmiešaný názor. Budeme skúmať podrobnejšie a zvážiť klady a zápory. Začnime dobrými bodmi:

 • horizontálna poloha tela počas spánku všeobecne pozitívne ovplyvňuje stav chrbtice a vnútorných orgánov v dôsledku neprítomnosti nadmerného tlaku na ne;
 • Ak spíte bez vankúša, vrásky sa objavia oveľa neskôr ako u ľudí, ktorí dávajú prednosť použitiu tohto zariadenia.

Akákoľvek medaila má však vždy dve strany a mnoho lekárov dôrazne neodporúča opustiť známe príslušenstvo od detstva z mnohých dobrých dôvodov:

 • zvyšuje sa riziko osteochondrózy;
 • počas spánku existuje riziko udusenia slín;
 • nezvyčajná poloha tela prispieva k výskytu chrápania;
 • negatívne ovplyvňuje vzhľad, pretože ráno riskujete, že sa ocitnete v zrkadle s jasnými výtlačkami ohybov listu na tvári.

matrace

Spánok priemerného človeka trvá 7-8 hodín. Je veľmi dôležité, aby sa počas tejto doby telo úplne obnovilo. K tomu by však malo byť lôžko čo najpohodlnejšie.

Okrem správneho výberu vankúšov slúži kvalitný matrac aj ako záruka zdravého spánku. Po prvé, pri nákupe by ste sa mali riadiť prísnosťou. Nesprávne držanie tela počas spánku môže viesť k skolióze a osteochondróze.

Vyberte si elastický, dokonale si zachová svoj tvar, ale zároveň zopakuje anatómiu vášho tela. Toto je obzvlášť dôležité pre ľudí s veľkou postavou - elastický povrch zabráni ochabnutiu tela a neumožňuje zaujať nesprávnu polohu..

Hodnotenie posteľnej bielizne

Dnes majú obchody a lekárne veľký výber ortopedických vankúšov od desiatok výrobcov z celého sveta. Netrénovaný človek môže byť ľahko zmätený v takej rozmanitosti. Ak však hovoríme o tom najlepšom, potom päť víťazov, ktorí získali najpriaznivejšie recenzie lekárov a kupujúcich, vyzerá takto:

 1. Trives je univerzálny vankúš, ktorý sa zmestí úplne pre každého. Výplň - vysoko kvalitný latex a bambus.
 2. Trelax - vankúš s pamäťovým efektom, ktorý nemá kontraindikácie a je vhodný pre ľudí akéhokoľvek pohlavia a veku.
 3. Komfort poznámky Memifform - vankúš na potlačenie bolesti hlavy a migrény.
 4. Luomma - vysoko kvalitný vankúš na boj proti osteochondróze, stresu a únave.
 5. Sisse je univerzálny anatomický vankúš, ktorý nemá žiadne obmedzenia pri používaní.

Komfort poznámky typu Magniflex

Jedným z lídrov v predaji je taliansky komfort Memoformu Magniflex. Jedná sa o vysoko kvalitný vankúš do pamäte. Plnivo je mikroporézny memoformný materiál, hypoalergénny, ktorý poskytuje ochranu pred kliešťami a baktériami. Bavlnený vankúš sa dá ľahko vybrať, čo výrazne zjednodušuje starostlivosť o výrobok..

Tento vankúš je vynikajúcim spojencom v boji proti migréne, prispieva k maximálnej relaxácii tela vo sne a je vhodný aj pre astmatikov..

Pekný bonus - v predaji nájdete dve veľkosti: deti a dospelých.

Cena produktu v lekárňach

V priemere sa cena talianskych vankúšov Magniflex komfortu Memoform pohybuje medzi 10 000 - 12 000.

Zhrnutím vyššie uvedeného je možné povedať, že ortopedický vankúš je vynikajúcim nástrojom na boj proti prejavom osteochondrózy..

Aký vankúš je lepšie spať s cervikálnou osteochondrózou? Pri výbere nového doplnku na spanie pre seba uprednostňujte produkty osvedčených svetových značiek, napríklad Trives, Magniflex memoform comfort a ďalšie. Relatívne vysoká cena týchto vankúšov je odôvodnená najvyššou kvalitou zaručenou výrobcom..

Hodnotenie „Najlepší ortopedický vankúš“ doteraz vedie produkty fínskej spoločnosti Luomma. Podľa kupujúcich a lekárov účinne bojuje aj s pokročilou formou osteochondrózy, ľahko sa používa a spĺňa vysoké štandardy kvality.

Pomáha diagnostika SHOX? Ortopedický vankúš nepochybne nie je všeliekom na chorobu, ako je osteochondróza. Ale spať s ňou bude oveľa pohodlnejšie. Budete sa úplne uvoľniť, čo znamená - získať silu pre nové úspechy.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Umbilická hernia u dojčiat vo väčšine prípadov nevyžaduje chirurgickú liečbu. Uskutočňuje sa nezávisle od 2 do 5 rokov. Toto môže byť urýchlené rôznymi ľudovými metódami a sprisahaniami, ak nepoškodzujú.
liečba pečeneČo je to fáza dekompenzácieZdravie je základom pracovnej kapacity a bezstarostného života. Bohužiaľ, takmer u všetkých ľudí sú zaznamenané rôzne patologické stavy. Príčiny môžu byť vrodené a získané po celý život.
Je možné hernie športovať, možno prvou otázkou, ktorú položil lekár. Ľudia, ktorým bola diagnostikovaná kýla chrbtice, ju vnímajú ako vetu a myslia si, že fyzická aktivita je u konca.