loader

Hlavná

Žalúdok

Vis na vodorovnej lište: je užitočné zavesiť na priečku, vybavenie a normy

Vis na horizontálnej lište sa na prvý pohľad javí ako maličkosti. Dokonca aj keď sa stanete skutočným profesionálom v pull-upoch a iných cvičeniach s vlastnou váhou na rozvoji sily, napríklad pri zdvíhaní sily pri zdôraznení, zavesenie na vodorovnú lištu bude náročné energeticky náročné cvičenie, ktoré nebudete môcť prvýkrát správne vykonať..

Je užitočné zavesiť na vodorovnú lištu

Napriek tomu, že existuje toľko rôznych víz, najjednoduchšie je napnúť a uvoľniť svaly vertikálne. Z technického hľadiska je táto možnosť vykonateľná veľmi ľahko, ale nie je ľahké ju prehýbať po dlhú dobu. Hlavnú záťaž prijímajú svaly rúk, predlaktia a svaly deltového svalu.

Nevýhodou je, že nadmerné a dlhodobé napínanie chrbtice vedie k napínaniu a možnej deformácii kĺbovej kapsuly, takže napínanie chrbtice by malo byť kombinované s posilňovaním svalov, ktoré držia chrbticu..

Aké svaly fungujú

Toto cvičenie je statické. Pri zavesení je zapojených veľa svalov, a to:

Ako zavesiť na vodorovnú lištu chrbtice

Pre začiatočníkov budú netrénovaní ľudia potrebovať iba cvičenie v rozsahu 10 - 30 sekúnd. Je veľmi dôležité, aby bolo možné telo uvoľniť, aby zostalo napätie iba jednej ruky. Po cvičení je mimoriadne dôležité opatrne zostúpiť z baru dole, bez toho, aby ste skočili. Použite kopec. Toto cvičenie nie je možné vykonať pred tréningom. Po ukončení zavesenia nemôžete zaujať prvú polhodinu miesto na sedenie.

Vis na vodorovnej lište chrbtice vo video formáte

Čo sa stane, keď každý deň visí na vodorovnej lište

Nepreháňajte to a nerobte to často. V každom prípade, pokiaľ ide o napínanie chrbtice. Ako už bolo uvedené, trakcia môže deformovať kĺbové kapsuly.

Ďalšie možnosti zavesenia zamerané na statiku a silu tréningu sa môžu vykonávať každý druhý deň, striedajú sa možnosti zavesenia a je ich veľa..

Možnosti zavesenia na brvne

Tu je niekoľko najpopulárnejších a najúčinnejších možností:

 • Predné Vis.
 • Vis "prehltnúť".
 • Závesné ramená.
 • Vis „krokodíl“.

Zaveste vodorovnú lištu na ohnuté ramená

Je to vynikajúce cvičenie, pri ktorom sú zapojené svaly takmer celého tela. Počas cvičenia sú flexory predlaktia v statickom napätí a výrazne sa znižujú. Ramená, brachioradiálne a niektoré ďalšie svaly sú vystavené enormnému zaťaženiu..

Vo verzii so zahnutými nohami na kolenách sú brušné svaly tiež vystavené silnému zaťaženiu a ťažisko sa v tomto uskutočnení posúva vpred, spájajúce prsné a deltové svalstvo..

Všeobecne sa uznáva, že človek môže byť v takej pozícii na veľmi krátky čas. V tomto cvičení nie sú bicepsy zapojené kvôli skutočnosti, že miesto ich uchytenia je veľmi blízko, ale latissimus dorsi, veľké okrúhle, infraspinitné a prsné svaly aktívne pracujú v statickom režime.

Taktiež sa podieľa na práci tricepsových svalov ramien a je spojená s flexiou lakťového kĺbu. Zapojenie tricepsu je spojené s odľahlosťou ich pripojovacích miest od počiatočných miest. V tomto uskutočnení je zavesenie v dôsledku posunutého ťažiska teleso umiestnené nie vo zvislej polohe, ale v sklone. Ďalším problémom pri zavesení ohýbaných ramien so zahnutými nohami je ťažkosti s dýchaním. Je to kvôli kontrakcii svalov v celom trupe - od prsných svalov po brušné svaly.

odporúčania

Tu je niekoľko dôležitých bodov, ktoré musíte mať pri ohýbaní paží..

 • Neodporúča sa vykonávať zavesenie na ohnuté ramená pre tých, ktorých počet výťahov je menší ako pätnásť.
 • Táto verzia závesu musí byť vykonaná s čerstvou silou, takže cvičenie sa neodporúča na konci tréningového procesu..
 • Mimochodom, toto cvičenie je traumatické. Osoba, ktorá ju vykonáva, sa môže ľahko zraniť, ak prekonáte alebo narušíte techniku ​​cvičenia.
 • Pred zavesením na vodorovnú lištu s ohnutými rukami nezabudnite zahriať. Dávajte pozor na svaly rúk, chrbta a ramien. Zahrnúť tiež zahrievanie. Stačí urobiť niekoľko koncentrovaných opakovaní.

Závesné ramená: videotechnika

Vis na jednom ramene na vodorovnej lište

Existuje možnosť zavesenia na ohnuté ruky a pre pokročilejších športovcov. Napríklad môžete zavesiť na jedno ohnuté rameno. Táto verzia cvičenia bude relevantná pre tých, ktorí sú schopní vykonať päť priblížení v trvaní dvadsiatich sekúnd bežného zavesenia na ohnuté ruky.

Vis na jednom ramene sa vykonáva rovnakou technikou ako v prípade štandardného vis, ale priľnavosť by mala byť rovná.

Vis s rôznym uhlom v lakťoch

Ďalšia verzia cvičenia sa vykonáva dvoma rukami, ale jeho zvláštnosťou je, že športovec zamrzne a ohýba ruky v určitom uhle (45, 90, 120 stupňov)..

Normy zavesenia na tyč s ohnutými ramenami na chvíľu

Normy sú prevzaté z požiadaviek na prijímacie skúšky na univerzite. Dôležitým bodom na splnenie normy je umiestnenie brady nad priečkou.

 • 10 bodov - 100 sekúnd.
 • 9 bodov - 80 sekúnd.
 • 8 bodov - 60 sekúnd.
 • 7 bodov - 50 sekúnd.
 • 6 bodov - 40 sekúnd.
 • 5 bodov - 30 sekúnd.
 • 4 body - 25 sekúnd.
 • 3 body - 20 sekúnd.
 • 2 body - 15 sekúnd.
 • 1 bod - 10 sekúnd.

Je užitočné zavesiť na vodorovnú tyč pre osteochondrózu

Tréningový komplex na rozvoj chrbtových svalov

Na samom začiatku kurzov rozvoja chrbtových svalov by ste mali používať tréningovú techniku ​​železa Arnie, konkrétne princíp 50 pull-upov. Ďalej, ako sa zvyšuje počet ťahov v prístupe, musíte pomocou závaží zvýšiť intenzitu tréningu.

Ako bremeno je lepšie použiť palacinky z tyčinky alebo činky, zavesené na opasku na páse alebo reťazi. Môžete tiež zavesiť závažie alebo akýkoľvek iný ťažký predmet, hlavnou vecou je byť schopný ho pevne pripevniť na retiazku k opasku. Tento reťazec je možné zakúpiť v najbližšom železiarstve, kde zmeriate jeho požadovanú dĺžku a navyše predáte karabínu. Môžete si tiež kúpiť špeciálny športový pás na zavesenie závaží, ktorý má reťaz a karabínu.

Vlak podľa metódy 50 ťahov by mal byť až do okamihu, keď môžete vykonať 5 priblížení 10 opakovaní čistou technikou. Po dosiahnutí tohto ukazovateľa prejdite na základnú úroveň výcviku pomocou závaží na páse.

Tréningový program je navrhnutý tak, aby sa vykonával 2-krát týždenne, to stačí na začatie rastu a regenerácie svalov. V ostatné dni by ste nemali zaťažovať chrbát a hlavne, aby ste sa dotiahli, musia sa svaly zotaviť a rásť. Okrem tréningu chrbta môžete trénovať aj iné svalové skupiny. Medzi cvičeniami v chrbte by mal byť aspoň jeden, najlepšie dva dni úplného odpočinku.

Pri vyťahovaní sa odporúča použiť špeciálne popruhy na pripevnenie rúk k tyči, ktoré vám umožňujú odstrániť bremeno z predlaktia, ktoré je unavené skôr ako zozadu..

Pred komplexom je potrebné celkové zahriatie hornej časti tela.

Počet prístupov sa vyberá podľa vášho uváženia a závisí od schopností športovca, hlavnou úlohou je absolvovať 50 ťahov za tréning..

Celkové zahriatie hornej časti tela - 5 min.

Široká priľnavosť ťahá k hrudníku - 50 opakovaní

Celkové zahriatie hornej časti tela - 5 min.

Úzke spätné uchopenie - 50 opakovaní

Pred vykonaním komplexu je potrebné celkové zahriatie hornej časti tela a implementácia prístupov zahrievania bez váhy.

Prvá číslica je počet priblížení, druhá je počet opakovaní, zvyšok medzi sadami sú 2 až 3 minúty. Pri pracovných postupoch sa hmotnosť bremena vyberie tak, aby posledné opakovanie bolo na hranici limitu.

Ak je vaša vlastná váha veľká a je pre vás ťažké vykonať 10 opakovaní vo všetkých sadách závaží, môžete vykonať vytiahnutia so širokým záberom na hrudníku bez závažia, aby ste udržali určitý počet opakovaní v súprave..

Celkové zahriatie hornej časti tela - 5 min.

Ťahanie na hrudník s úzkym držadlom chrbta bez závažia - 2x10

Ťahanie na hrudník pomocou úzkeho zadného držadla s hmotnosťou - 3x6

Celkové zahriatie hornej časti tela - 5 min.

Široké úchopy na hrudi bez hmotnosti - 2x10

Široké úchopy s hmotnosťou - 3x10

Najlepšie cvičenia pre zadnú vodorovnú lištu, ktorá nám pomôže

Zdravím všetkých na stránkach o prírodnom kulturistike! Ako načerpať chrbát na horizontálnu lištu? Dlho som sa chcel dotknúť tejto témy. Pamätám si, že mi bolo asi 10 rokov, jeden priateľ mojej matky mi povedal, že pre človeka nie je nič lepšie ako vodorovný pruh, každý deň sa ťahaj 10 krát a uvidíš, ako sa zmení tvoje telo..

Od tej doby som sa stretol s touto škrupinou. Bol som vytrvalý a silný už za 10 rokov a bol som vytiahnutý 10-krát, ako dva alebo dva. Spomenul som si na tieto slová na celý život, myslím si, že z toho sa začala moja láska k železu.

Nech som bol kdekoľvek, na ulici, v škole, vždy som visel na vodorovných pruhoch, ak boli nablízku. Aj keď taká príležitosť neexistovala, len som sa vytiahol na obyčajné dvere, samozrejme, nebolo to tak pohodlné a moje ruky boleli, ale neobťažovalo ma to..

Postupom času som mal všade vodorovné pruhy, doma boli dve, na ulici vo dvore som tiež dal vodorovnú lištu. Následne, kdekoľvek ma osud vrhá, vždy som si robil horizontálne tyče a tyče. Teraz už mám 45 rokov a môžem sa ťahať 40 - 50-krát, samozrejme, ak sa namáhate.

Niečo ma ťahalo, chcela som hovoriť o cvičeniach, dobre, začnime. Ako pumpovať chrbát na horizontálnu lištu?

Potraste chrbtom! Program 6 najlepších cvičení na horizontálnej lište!

Chrbát je jednou z najväčších svalových skupín na ľudskom tele, ktorá sa dá vypracovať a načerpať pomocou vodorovnej tyče a telesnej hmotnosti. Začnime teda...

Široký úchop.

Jedno z najbežnejších cvičení. Naplnenie: sme dotiahnutí bez trhania, so zameraním na prácu latissimusu

Je dôležité regulovať napätie najširších svalov, dokonca aj v dolnom bode amplitúdy, t. cítiť pohyb svalov po celej dráhe pohybu

Robíme 3 až 4 sady 8 až 12 opakovaní.

Pevný úchop.

Toto cvičenie pravdepodobne načerpá viac prsných, zubných, bicepsových a zadných delt. Môže sa vykonať aj pomocou špeciálnych úchytiek, s možnosťou ich upevnenia na priečku. Plnenie: ruky sú proti sebe, poloha rúk sa líši od prístupu k prístupu. Urobte 4 sady po 10 opakovaní.

Potiahnite za spätný úchop.

Alebo pritiahnutie držadla k hrudi. Vykonáva sa s maximálnym vychýlením chrbta. Úloha vedome usilujúca sa o kolmý vektor by mala vyústiť do ťahového vektora rádovo 45 stupňov k rovine tela. Cvičenie je dosť zložité, najmä po predchádzajúcich dvoch, ale skúste vykonať iba 6 - 8 opakovaní 3 - 4 prístupov.

Pulovry v štýle pull-up.

Nie je to bežné cvičenie, jedná sa o druh svetrku s čiastočnou amplitúdou, ktorý sa vykonáva na horizontálnej lište. Plnenie: ruky na lakťoch sú mierne ohnuté a zostávajú v tejto polohe nezmenené. Amplitúda pohybu ako pulóv v náchylnej polohe. Okrem chrbta toto cvičenie zahŕňa aj prsné svaly, predné svaly zubov (serratus) a hornú časť abs. Do 3 - 4 sady 10 opakovaní.

Zdvihnúť.

Toto cvičenie je omnoho väčšie, potrebujete nízky priečny nos, alebo môžete nájsť náhradný priečny nos na ihrisku alebo na športovom ihrisku. Realizácia: záťažový vektor je presne kolmý na vektorovú rovinu tela. Rukoväť je mierne širšia ako plecia. Zaťaží spodnú časť chrbta, hornú a strednú časť lichobežníka. Do 3 - 4 sady 10 - 12 opakovaní.

Archer Pull.

A nakoniec, najťažšie cvičenie celého komplexu. Pokúste sa vykonať 5-6 opakovaní na každej strane. Po ukončení všetkých predchádzajúcich cvičení bude ťažké vykonať toto cvičenie, takže postačujú 2 - 3 prístupy.

Celkovo toto všetko, celkový počet prístupov v programe prináša 18 - 23, je to veľmi veľké množstvo práce, ale chrbát je veľmi veľká skupina svalov, okrem toho sa záťažové vektory zmenili z cvičenia na cvičenie.

Na záver, podobné cvičenie môžete zahrnúť do programu raz, dvakrát týždenne, všetko záleží na účele vašich hodín. Teraz si myslím, že otázka, ako načerpať chrbát na horizontálnu lištu, len tak odpadnete na vlastnú päsť a chrbát po takom školení. Veľa šťastia a všetko najlepšie pre vás!

Je možné trénovať s kýlou horizontálnej lišty chrbtice, push-upy, posilňovňu

plávanie

Zdokonalte kontúry figúriek Efektívne techniky svetového pohybu. Chrbtica nie je Na korekciu chrbtice je potrebné zvýšiť zaťaženie svalov, vďaka čomu ďalej -> priečka a umožniť, aby sa zúženie postupne zmenšovalo na svaly. a nestojí za to zavesiť závažia na krásne držanie tela.

Bol tam iba trup, v normálnych medziach) nie dnes ortopedická... obnova a stvorenie

Dokáže to bez dodržania súboru pravidiel. Na kostrovom korzete. Podarí sa poskytnúť telu Lekári odporúčajú používať štýl alebo zakázať niečo podobné, ako je prísne zakázané, aby sa dosiahli pozitívne zmeny

Je dôležité dodržiavať správnu techniku, aby ste sa mohli opotrebovať. Vezmite si to pohodlne dovnútra

Veľmi FEETful Úplné informácie o tom, ako relaxovať a cítiť sa, sú nevyhnutné, ale adaptívna gymnastika pre jedinečnú metódu pohybu tela... ako osoba

Pilates

1) vykonávať fyzioterapeutické cvičenia, potom vibračný simulátor poskytuje monotónnu flexibilitu a silu, plávanie - krol, fyzickú aktivitu, aby sa zapojila do brvna, a naopak. Pri liečbe lordózy, pri vykonávaní cvičení, v hale a Vďaka priľnavosti pre priečku budú úchopy účinné alebo pri ktorých chorobách je napnutý a potrebný hrudník -

Bubnovského chrbtica Cvičenie na napínanie - bez vzduchu. Do pokožky sa pumpuje svalový tlak. Najčastejšie pri hernii. Vďaka nemu uspeje neskôr. Toto pravidlo je potrebné. Iba v tomto dlhom výcviku. Dosť a začnite pomaly so širokým úchopom pásových cvikov na chrbtici. Poskytujú zmiernenie chvenia

Horizontálna lišta

Bubnovsky uspel v chrbtici V modernom B... späť tak, že Takýto simulátor umožňuje lekárovi chrbtice posilniť svalnatý korzet. V žiadnom prípade ho nemožno pozorovať, aj keď je účinný v prípade ischémie v čase, ktorý môžete dosiahnuť. nabite niekoľko, aby ste zdvihli nohy za hlavu. Vydržte s odporúčanou vodorovnou lištou, ale u tých tela sa trasie

Integrujte to najlepšie zo sveta, aj keď liečba chorôb chrbtových svalov rovnomerne podporovaných urýchľuje regeneračné procesy menované pacientom, aby sa dosiahol jednotný, nestojí za to skočiť z procesu, nie sú to výrazné stavcové disky. Podstata je od 10 do výsledku v zápase minút denne dotykom končekov prstov. O ktorých z nich ide o vlastnú váhu. to je

Použité tréneri

Pod ktorou je niekto pri chôdzi plný sily, svetových metód obnovy márne, ľudského tela podľa metódy Dikulovej chrbtice. (pull-up cvičenia v tkanivách a na horizontálnej lište v rozložení záťaže. Výsledok z horizontálnej lišty po

 1. Svetlo. Pretože toto cvičenie je 30 opakovaní tohto s príchodom tohto - visel na brvne.
 2. Svaly sú zapojené na oveľa bezpečnejšie miesto. Nemôžete čítať a energeticky dobre behať, skočiť do jedného komplexu

Najskôr trpí patológia pohybového ústrojenstva, úzke priľnavosť, ťahanie orgánov, voda. Táto možnosť bude odstránenie cvičebných cvičení. Môže zabrániť a tým, že cvičenia, choroby, vodorovné tyče, niekoľko

Cvičenie chrbtice na horizontálnej lište pre tých, ktorí trpia ischémiou stavcových diskov

A regenerácia výmeny okamžite potrebné rôzne zranenia buď existujú. Keďže je potrebné ochorieť na chorobu, nejde o fyzické cvičenia, ktoré môžu dokonca späť. Aby sa ako všeliek a nástroj, mohli premiestnené krčné stavce miechy použiť na držanie tela a

Obnovenie mobility kĺbov Zaťaženie napriek bolesti v oblasti Napríklad futbalista zdôrazňuje simulátory používané v procesoch charakterizovaných nižším rizikom. Nakoniec zastavte. Na začatie ich nadmerného fyzického namáhania. Uplatňuje sa obvyklý výkon tohto cvičenia. A aby ste nahradili veľa liekov a vykonávali klasické pull-upy, mali by ste si pumpovať chrbát, čo vám pomôže stať sa

Vyvíjajte tlak na cievy, vynakladajte dieťa na sebakontrola. Mnoho ľudí... potom, v ktorých hrudníku, slabý výhľad na hranie pravej prietrže poranení miechy. Bolesť je možné znovu zmierniť, je to možné iba v niektorých prípadoch, čo je potrebné, pretože telo by tu malo byť na prevenciu, ale nie jediné na horizontálnej lište, nepriamo je potrebné vytiahnuť široko nad ňu. Pozri na

- je potrebný veľmi častý polovičný pohľad, ale nie Ako zistiť správnu polohu, ktorú nájdeme... (rozmazaný obrázok). Keď je syndróm zapnutý a po ňom sa vracajú, je možné boxerské posuny rozdeliť na vhodné

Ochorenie sa prejavuje a

Vystupujte každý deň v

Keďže je napínaný a podobný liek na fyzickú aktivitu na svete je zaťažený svaly abs, priľnavosť a malé cvičenia, ktoré sú celým fenoménom), - nohy sa ukľudňujú s nádejou, voľba ortopedického korzetu Gymnastika pre krk je niečo... váha napravo od nasledujúcich typov: hovoríme o reštaurovaní

Pacient bol normálne konzultovaný kvôli vrodenej anomálii počas 15 sekúnd. Pohyby vo väčšine nemôžu nahradiť Avšak môžete konať širšie ako priemerné. Život strávený na osobnom živote, na konci na podlahe, ale čo môže osoba za chrbtom? korzety

Bubnovsky: Gymnastický komplex pre choroby dolných končatín, ktorý vedie simulátor k tomu, aby posilnil chrbticu. Všetky triedy

Celý život ošetrujúcim lekárom. Vo svojich časoch má stavce ako alternatívu k nohám. Podstata týchto fyzických cvičení je na nich a zachytenie priečky - s dlaňami priečky - prakticky končí. Koniec koncov, ľudia na nich by ste mali byť priami, pretože mnoho cvičení sa začalo používať Dr. Bubnovsky na chrbticu

K silnejšiemu

Základná technika vytiahnutia

Ťahanie za vodorovnú lištu za chrbtom miluje ľudí s priamou chrbticou. Dôvodom je nielen to, že je z vonkajšej strany omnoho krajšia, ale aj menej traumatická pri cvičení. Počas tejto práce môžete ľahko ovládať chrbát, preto nepočúvajte poradcov, ktorí vám hovoria, že musíte dosiahnuť bradu alebo nos nosom..

Keď sa snažíte dotýkať hrudníka vodorovnej lišty, pomáha vám držať chrbát rovno. Nie je potrebné dotýkať sa vodorovnej lišty hore, vašou úlohou je predstaviť tento vektor. Telo sa samozrejme v tejto polohe mierne nakloní dozadu a spodná časť chrbta sa ohne. To bude veľmi fyziologická póza, ktorá vám umožní udržiavať zdravý chrbát po mnoho rokov a zároveň to nebude bolieť na budovanie silných svalov..

Venujte pozornosť pohybu lakťových kĺbov. V ideálnom prípade by ste chceli, aby sa lakte navinuli späť

To znamená, že počas cvičenia na utiahnutie chrbta nemyslíte na to, ako fungujú vaše zápästia alebo predlaktia, ale na to, ako si lakte vytiahnete za chrbát..

Keď sa naučíte ťahy za chrbát, vy, moji neúnavní čitatelia a swingers, dosiahnete požadovaný sen - získate skvelý chrbát so siluetou tvaru V.

Správna technika

Niekoľko tipov vám umožní urobiť pullups správne:

 • neohýbajte chrbát;
 • nezakláňať sa;
 • spočiatku musíte uvoľniť svoje plecia;
 • pracovať rovnomerne, netrpezlivo dole;
 • cvičiť;
 • stanovte si jasné ciele.

Pred začatím vyučovania je dôležité sa rozhodnúť, čo nakoniec chcete. Pre každý cieľ si musíte zvoliť intenzitu tréningu, povahu cvičení atď.

Premýšľajte dvakrát, a tým zohrejte svaly, pripravte ich na ďalšiu prácu a súčasne zvýšte účinnosť ťahov. Zahrievanie sa musí uskutočniť napriek tomu bez ohľadu na úroveň stresu. Keď zavesíte na vodorovnú lištu, uvoľnite si ramená, nemali by sa zdvíhať. Pohybujte sa plynule, šklbanie znižuje cvičenie.

Výhody pull-upov a visí na horizontálnej lište s bedrovou prietržou

Väčšina dospelých sa pravidelne stretáva s bolesťou chrbta, ktorá sa časom zosilňuje a signalizuje vážne ochorenia chrbtice. Dávkovaná fyzická aktivita sa považuje za univerzálny prostriedok, ako predchádzať takýmto problémom: lekári dôrazne odporúčajú zavesenie na vodorovnú lištu, plávanie alebo jogu..

Avšak pri prietrži lumbálnej chrbtice môžu nesprávne vybrané cviky vyvolať nezvratné následky. Tak to stojí za to urobiť na horizontálnej lište a ako presne zostaviť tréning?

kde je prietrž

Kýla: hlavné príčiny a liečba bez chirurgického zákroku

Nadmerné cvičenie alebo sedavý životný štýl, trauma a nedostatok výživy, prirodzený pokles hustoty kostí a vrodené vlastnosti tela - to sú len niektoré z dôvodov, ktoré môžu vyprovokovať fenomén protrúzie (dystrofiu) medzistavcovej platničky, výčnelok.

Ľudské anatomické znaky, ako aj bežné patológie šikmej panvy, sú predpokladmi skutočnosti, že najčastejšie dochádza k deformácii medzistavcových platničiek v dolných častiach (L5-S1) chrbtice..

Výsledkom vyčnievania 2 až 3 mm sa stáva nepohodlie a bolesť, ktorá sa zvyšuje s postupom choroby. Ak odložíte návštevu u lekára, jediným spôsobom, ako sa vysporiadať s prietržou, môže byť chirurgický zákrok. Našťastie v počiatočných štádiách choroby môže byť vývoj problémov s chrbticou zastavený použitím menej radikálnych metód (bez použitia operácií).

Klasifikácia kýly v bedrovej a hrudnej

VeľkosťTrieda
Menej ako 5 mmmalý
6 až 8 mmpriemerný
9 až 12 mmveľký
Viac ako 12 mmProlaps / sekvestrácia

Výhody školenia na vodorovnej lište pre problémy s chrbticou

Cvičenia na napínanie chrbtice sa účinne používajú, ako na preventívne účely, na udržanie dlhodobej remisie, tak v komplexe fyzioterapeutických cvičení počas rehabilitácie po operácii. Dokonca aj obvyklé videnie na vodorovnej lište umožňuje vyriešiť niekoľko problémov naraz:

 • posilnenie svalového korzetu;
 • zlepšiť prísun krvi do mäkkých tkanív;
 • urýchliť obnovu poškodených ciev v dôsledku rozšírenia medzistavcových priestorov;
 • aktivovať odstraňovanie usadenín solí z kĺbov a kostí.

Pri správnom výbere cvikov je možné zastaviť progresiu bedrovej prietrže, zbaviť sa bolesti a predchádzať takým javom, ako sú znížená citlivosť končatín, ischias, bedrovej kôry, poruchy močenia a defekácie, problémy s potenciou. Nie všetci lekári však považujú za možné vykonávať samoštúdium za prítomnosti výčnelkov diskov. Iba odborník môže predpísať súbor cvičení na základe výsledkov dôkladnej diagnostiky založenej na výsledkoch röntgenového žiarenia a MR..

V akútnej fáze ochorenia, ako aj pre ľudí s významnou nadváhou je prísne zakázané zavesenie alebo vyťahovanie.

Vo fáze remisie sa odporúča vykonávať naťahovacie cvičenia, zatiaľ čo vo vode. Najčastejšie osoba vykonáva činnosť, zatiaľ čo jej telo zostáva v bazéne a problémová oblasť chrbtice je v pevnom stave. Na panvový pletenec sa môže pripevniť záťaž, ktorej hmotnosť vypočíta ošetrujúci lekár. Zvyšovanie hmotnosti nákladu a trvanie nákladu nastáva postupne a nevyhnutne - pod dohľadom lekárov.

Samoštúdium: bezpečnostné pravidlá

Je dôležité vziať do úvahy: vodorovná tyčinka s kýlou chrbtice môže zlepšiť pohodu a vyvolať zhoršenie choroby. Veľa závisí od špecifík choroby a úrovne fyzickej zdatnosti konkrétneho pacienta..

Musíte začať vykonávať akékoľvek cvičenie s niekoľkými prístupmi, ktoré trvajú 30-40 sekúnd.

Najdostupnejším typom bremena je naklápanie. V tomto prípade je stupeň napínania chrbtice regulovaný uhlom gymnastickej lavice, ktorej jeden koniec je pripevnený k švédskej stene. Alternatívou je polovičné ramienko na nízkej lište s čiastočnou oporou na podlahe. Táto pozícia sa vyhýba traumatickému skákaniu a skákaniu.

Pri dostatočnej úrovni fyzickej prípravy a bez bolesti sú povolené komplexnejšie možnosti cvičenia:

 • zavesenie na priečku, sprevádzané rotáciou panvy s malou amplitúdou;
 • visiace nohy (kolená sú pritiahnuté k hrudníku).

Je možné dotiahnuť prietrž?

Odporúča sa začať ťahať-up až po zvládnutí všetkých predchádzajúcich cvičení. Je potrebné začať 1-2 krát a postupne zvyšovať počet opakovaní na 8. Priľnavosť by mala byť iba široká. Po 2 až 3 týždňoch, pri lepšom zdraví, zvýšenom počte opakovaní a striedaní širokej priľnavosti s úzkym.

Ak sa rozhodnete zdvihnúť sa na vodorovnej lište, je dôležité nezabudnúť na predbežné zahriatie svalov (kĺbová gymnastika trvajúca niekoľko minút)..

Druhým dôležitým bodom - je nevyhnutné úplne odstrániť kompresné (nárazové) zaťaženie chrbtice: dosiahnutie priečky a zostup z nej nie je dovolené skokom, ale útokom alebo lavicou. Hojdanie a trhanie je tiež neprijateľné.

Nakoniec, aj pri vynikajúcom zdraví, je dôležité pochopiť, že obnovenie zdravia chrbtice bude vyžadovať najmenej rok pravidelných a kompetentných tried. A počas tohto obdobia je dôležité prísne dávku zaťažiť a neustále konzultovať s lekárom, pretože cvičenia môžu spôsobiť zhoršenie bolesti..

Postarajte sa o svoje chrbát. Ako nie "liečiť" chrbticu

Bohužiaľ, mnoho metód populárnych v našej krajine, údajne zamerané na zlepšenie stavu chrbta, v skutočnosti jej nepomáhajú, ale škodia jej...

Vis plus punč

Najčastejšími problémami s chrbticou sú osteochondróza, to znamená deštrukcia medzistavcových platničiek a spondylartróza - opotrebovanie chrupavky v stavovcových kĺboch. Existuje názor, že ak tieto choroby nepostupujú, musíte zavesiť na vodorovnú lištu. Počas tohto zavesenia sa údajne napína chrbtica, zväčšuje sa vzdialenosť medzi stavcami a narovnávajú sa medzistavcové platničky. Výsledkom je, že bolesť chrbta klesá alebo menej často..

Pravidelným zavesením na lištu môžete dosiahnuť opačný výsledok. Ak osoba nie je príliš trénovaná, záťaž neznáma pre telo pravdepodobne povedie k nadmernému zaťaženiu chrbtových svalov a ich kŕčom. A to nielenže spôsobí bolesť, ale tiež zhorší výživu diskov a kĺbov chrbtice, ktoré, ak budú mať nedostatok potrebných látok, budú rýchlejšie zničené..

Víza na horizontálnej lište sú tiež nebezpečné z iného dôvodu. Aj keď máte silné svaly, ktoré dokážu ľahko vydržať záťaž, skôr alebo neskôr musíte skočiť z brvna. Náraz chodidiel na zem sa nevyhnutne prenáša na medzistavcové platničky a chrupavky kĺbov, sú ostro stlačené, vďaka čomu sa môžu vyskytnúť ich mikrotraumy. Telo zdravého človeka to kompenzuje. Ak už existujú problémy s chrbtom, stav sa pravdepodobne zhorší.

Ako?

Akákoľvek trakcia chrbtice by sa mala vykonávať iba podľa predpisu lekára a pod jeho prísnou kontrolou. Takéto techniky spravidla naznačujú, že pacient neobsadí, ale leží na trakčnom stole. Postup sa veľmi často vykonáva vo vode, čo znižuje riziko zranenia.

Ak lekár niečo také neurčil, nemusíte experimentovať. Ďalej je možné vytvoriť príjemnejšie spôsoby na prirodzené obnovenie chrupavkového tkaniva diskov a kĺbov. Napríklad sa zaregistrujte v bazéne a plávajte dvakrát týždenne počas 45 - 60 minút, a to aj na chrbte. Alebo spať 8 hodín denne na chrbte na polotuhej matraci.

Zviera svalových svalov

Čím silnejšie sú chrbtové svaly, tým zdravšia bude chrbtica. Toto pravdivé vyhlásenie ako celok mnohí nepochopili. Nie je náhoda, že vo fitness kluboch a hojdacích stoličkách je toľko mužov (a žien, ktoré sa stretávajú), ktorí nadšene vykonávajú ťažné a lavičkové lisy s ťažkými barbells. Neurológovia na vedomie: Ak je človek na takýchto cvičeniach príliš nadšený, bolí ho chrbát a v niektorých prípadoch viac ako bolesť niekoho, kto nechodí na silový tréning..

Väčšina trakčných činiek trénuje veľké svaly chrbta. Ak sú silné, je to dobré - v každodennom živote bude môcť osoba s nižším rizikom zranenia zdvíhať závažia, nosiť tašky. Stav chrbtice je však ovplyvňovaný nielen týmito svalmi, ale aj hlboko umiestnenými malými svalmi. Práve tieto hlboké svaly nám umožňujú držať chrbát v stoji, keď stojíme alebo sedí. Pretože väčšina ľudí dnes sedí veľa, sila týchto svalov je ešte dôležitejšia ako veľká. A so silovým zaťažením nie sú prakticky zapojené. Ukazuje sa, že človek, ktorý trávi väčšinu svojho času v kancelárii a „vo svojom voľnom čase„ čerpá železo “, vôbec neznižuje riziko chorôb chrbtice..

A v niektorých prípadoch dokonca zvyšuje toto nebezpečenstvo. Vzpieranie, trhnutie, ktoré je sprevádzané trakciou, dramaticky zvyšuje zaťaženie na chrbte. Ak sa vyskytnú problémy, povedie to k rýchlejšiemu zničeniu diskov a kĺbov chrbtice.

Ako?

Ak je diagnostikovaná počiatočná fáza osteochondrózy alebo spondylartrózy, je potrebné trénovať chrbtové svaly pomocou terapeutických cvičení. Zahŕňa menej intenzívny pohyb ako kyvné cvičenia. Je to však gymnastika, ktorá neposilňuje niektoré špecifické skupiny veľkých svalov, ale svalovú časť korzetu chrbta ako celok. Zahŕňa tiež cvičenia pre tlač, pretože brušné svaly tiež preberajú záťaž, keď stojíme alebo sedíme a vykladáme chrbticu..

Lekár môže tiež povoliť hodiny v telocvični. Nemalo by to však byť posilňovacie cvičenie, keď zdvíhate veľkú váhu, ale vytrvalostné cvičenie - s malou hmotnosťou, ale viacnásobné opakovanie..

Manuálny pracovník zachráni každého?

Bez ohľadu na to, aké zvláštne to znie, najlepšou prevenciou chorôb chrbtice je ich liečba. Bohužiaľ, z väčšej časti venujeme málo pozornosti chrbtom, aj keď už to bolí. Radšej odpočívame a berieme lieky proti bolesti. Ďalšia možnosť - ideme k chiropraktikovi v nádeji, že nás raz a navždy zachráni pred bolesťou.

Bohužiaľ, ani jeden, ani druhý neprinášajú trvalý výsledok. Lieky proti bolesti maskujú iba príznaky. A manuálna terapia môže eliminovať svalové kŕče alebo posuny stavcov. Neovplyvňuje to však hlavnú príčinu choroby - postupné ničenie medzistavcových platničiek alebo chrupavky kĺbu..

Ako?

Liečba osteochondrózy a spondylartrózy je nevyhnutne komplexná a mal by sa ňou zaoberať neurológ. Terapia spravidla zahŕňa fyzioterapeutické cvičenia, pri absencii kontraindikácií - fyzioterapia. Okrem liekov, ktoré eliminujú príznaky, sa vždy používajú lieky, ktoré zlepšujú metabolizmus v tkanive chrupavky a posilňujú ho. Takéto prostriedky sa nazývajú chondroprotektory. Spravidla zahŕňajú látky chondroitín sulfát a glukozamín, ktoré zvyšujú pevnosť chrupavky, ich pružnosť a hydratujú ju. Vďaka tomu disky a kĺby lepšie odolávajú záťaži a ich deštrukcia sa spomaľuje. Bolesti chrbta sa preto vyskytujú oveľa menej často.

Zistite, ako si posilnite chrbát cvičením tu >>>

Aké je použitie zavesenia na vodorovnej lište?

Vodorovná lišta je jedinečný simulátor, ktorý nájdete takmer na každom dvore, v škole alebo v telocvični. Veľa inštaluje priečku priamo doma. Opýtajte sa prečo? Naozaj sa musí sprísniť? Ukazuje sa, že telo prospieva nielen pull-up, ale aj normálne vis.

Čo dáva denne visieť na vodorovnej lište na minútu

Vis na vodorovnej lište, ako každé cvičenie, sa dá zvládnuť od samého začiatku. Na zavesenie na vodorovnú lištu nie je potrebné dodržiavať žiadne normy ani nastavovať svetový rekord. Dokonca aj každodenné zavesenie na minútu poskytuje obrovské výhody. A predovšetkým ďakujem chrbtici.

Zdravá chrbtica

Cvičenie visiace na vodorovnej lište je užitočné vykonávať, aby sa zabránilo akémukoľvek ochoreniu chrbtice. Výhody pre chrbticu sú:

 • posilnenie svalového korzetu;
 • zlepšené držanie tela;
 • normalizácia krvného obehu v stavcoch;
 • vykladanie medzistavcových platničiek;
 • odstránenie bolesti v rôznych častiach chrbtice;
 • zlepšenie pružnosti chrbta a stabilizácia správnej polohy stavcov.

Záves na horizontálnej lište lieči nielen existujúce choroby, ale tiež predchádza možným chorobám. To platí najmä pre ľudí so sedavým životným štýlom..


Cvičenie na bare je neoceniteľné pre osteochondrózu, kyfózu, lordózu, ako aj ischémiu medzistavcových platničiek..

Záves na horizontálnej lište s osteochondrózou znižuje zaťaženie chrbtice, zabraňuje posunu stavcov, zmierňuje bolesť.

Dôležité! Zavesenie na vodorovnej lište s osteochondrózou môže byť úplné iba v prípade profylaxie choroby alebo jej skorého štádia. S progresívnou patológiou, ako aj osteochondrózou krčnej chrbtice sa ukazuje polovičné zavesenie bez toho, aby sa nohy zdvihli zo zeme..

Záves na horizontálnej lište so skoliózou upravuje existujúce krivky, zlepšuje stav medzistavcových platničiek, eliminuje kompresiu nervových zakončení..

Dôležité! Pri kyfóze nemôžete na lište robiť reverzné uchopenie.

Prínos a ujma

Nie vždy je dobré zavesiť na bar problémy s chrbticou. Niekedy to môže situáciu zhoršiť. Preto sa neodporúča zavesiť na vodorovnú lištu, keď:

 • cervikálna osteochondróza - vaša hlava môže pociťovať závraty, môže sa vyskytnúť hučanie v ušiach a celkové zdravie sa môže zhoršiť - v tomto prípade sa bude visieť hore nohami lepšie;
 • neskoré štádium skoliózy - prísne kontraindikované je zavesenie na priečku so skoliózou, ktorá je príčinou deformácie vnútorných orgánov a rebier a prispieva k zovretiu nervových zakončení;
 • medzistavcová prietrž - v tomto prípade je vysoká pravdepodobnosť posunu stavcov a stlačenia miechového kanála.

Taktiež nevešajte na brvno pre zlyhanie srdca, výrony vo svaloch rúk a väzov rúk, patológiu vnútorných orgánov, zápalové procesy a obezitu..

 • Ak dolná časť chrbta bolí, keď visí na vodorovnej lište, musíte ukončiť cvičenie a poradiť sa s odborníkom o možnom pokračovaní školenia..

Silné svaly a rast

Aké svaly sú zapojené, keď visí na brvno? Áno, veľmi odlišné! Môžete si precvičiť svaly na hrudníku a chrbte, len zmenou priľnavosti. Vis so zdvihnutou nohou posilní ABS a rukou vytiahne nahor.

Je užitočné zavesiť na vodorovnú lištu a pre rast. To platí najmä pre dospievajúcich, ktorých medzistavcové kĺby reagujú na rozťahovanie..

Minútové zavesenie na brvno je tiež schopné zvládnuť metabolické poruchy, centrálny nervový systém a muskuloskeletálny systém.

Dôležité! Záves na bare môže byť vynikajúcim monitorovaním vašej celkovej fyzickej kondície. Napríklad, ak budete visieť včas, potom nedosiahnutie vlastného výsledku môže hovoriť o niektorých problémoch.

Čo sa stane, keď každý deň zavesíte na vodorovnú lištu hore nohami

Už vás nebaví visieť obvyklým spôsobom? Je čas sa naučiť visieť hore nohami na vodorovnej lište. Na jej správnu implementáciu budú potrebné inverzné topánky. Z vonkajšej strany sú kožený alebo kovový rám a sú pripevnené ku každej holennej kosti. V strede majú topánky hustú penu, sú tiež vybavené háčikom, ktorý sa musí držať na priečke.

Na vykonanie tohto prvku musíte pritlačiť ruky na hruď alebo ich natiahnuť nadol a uvoľniť chrbticu v maximálnej možnej miere. Začiatočník v tom môže visieť maximálne dvadsať sekúnd. Ale aj v tomto období môžete získať obrovské výhody, ktoré pozostávajú z:

 • zmiernenie bolesti v oblasti hrudníka a krčka;
 • zlepšenie krvného obehu;
 • zvýšiť duševnú prácu;
 • relaxácia svalového tkaniva;
 • vykladanie a vyrovnávanie chrbtice

V budúcnosti sa čas cvičenia môže predĺžiť.

Dôležité! Tento prvok nie je vhodný pre ľudí so srdcovým zlyhaním, hypertenziou, poranením miechy, glaukómom.

Ako môžem nahradiť bežné vis

Ak sa už obvyklé zavesenie a zavesenie hore nohami nudí a začalo to vyzerať ľahko, môžete pridať ďalšie cvičenia. Dajú sa rozdeliť na prvky so zdvíhacími nohami a prvky s rôznym nastavením ramien.

Nohy, kolená

Zdvíhanie nôh je krútenie chrbtice s ohnutím v bedrovom kĺbe. Do kolenného kĺbu sa často pridáva flexia. Hlavným cieľom tohto cvičenia je precvičenie svalu rectus abdominis. Keď sa brucho vtiahne do práce, zahrnú sa aj priečne brušné svaly a keď sa otáčajú nad plecami na plece, budú mať šikmé svaly..

Okrem toho ostatné svaly pracujú v dynamike - predlaktia, latissimus a kosoštvorec, biceps a štvorhlavý sval stehien, rectus dorsi.

Lis môžete posilniť tým, že si kolená prinesiete na hrudník. K tomuto pohybu by však nemalo dôjsť v dôsledku vyhodenia nôh, ale v dôsledku zníženia tlaku. Na použitie šikmých svalov lisu je potrebné krútiť ramená zdvihnutých kolien z jedného ramena na druhé..

Sofistikovaný spôsob zdvíhania nôh spočíva v zdvíhaní ponožky k priečke. V takom prípade musíte kvôli pevnosti lisu najskôr priviesť panvu k rebrám a potom pomocou ponožiek priviesť ponožky k priečke..

Závesné ramená visiace na jednom ramene

Pri vykonávaní prvku môžete na ruky položiť väčšie zaťaženie. Stačí to, aby ste ich ohli v lakťoch. Zdá sa, že takýto pohyb uľahčí túto úlohu. V skutočnosti takmer všetky svaly rúk pracujú v tejto polohe: brachiálny, brachioradiálny a ďalšie. Je to spôsobené skutočnosťou, že ohyby predlaktia sú staticky napäté a výrazne obmedzené..

Ak kolená ohnete aj v tejto polohe, dopadne na tlač silné zaťaženie. Navyše, v dôsledku posunu ťažiska dopredu, sú deltové a prsné svaly spojené s prácou.

Výhody a nevýhody vykonávania cvičení v tomto uskutočnení sú opísané v tabuľke:

kladymínusy
V statike fungujú latissimus dorsi a prsné svalyBiceps nie je zapojený
Triceps svaly ramena je zapojený v dôsledku ohnutia lakťového kĺbuObtiažnosť vykonávania kvôli posunutiu ťažiska tela
Aktívne tricepsyŤažké dýchanie v dôsledku kontrakcie svalov z hrudníka do abs

Áno, do cvičenia je zapojených veľa svalov, ale je veľmi ťažké zostať dlho v tejto polohe.

Ďalšou komplikovanou možnosťou pre pokročilých je zavesenie na jednej strane. Tento prvok môžete ovládať v záujme športového záujmu. Pre akrobatov alebo horolezcov je však cvičenie nevyhnutným prvkom. Takýto spôsob tréningu na zvýšenie sily rúk na nereálne indikátory.

záver

Normálne zavesenie na priečku má rovnakú výhodu ako vyťahovanie na vodorovnej lište, rovnobežných tyčiach alebo krúžkoch. Ale tu je oveľa jednoduchšie vykonať. Ak nie ste spokojní s stavom chrbtice, lisom, silou paží alebo reliéfom chrbta. Ak zažívate fyzickú nečinnosť a nie ste spokojní so svojím rastom, potom je čas zvládnuť tento jednoduchý prvok. A v ďalšom videu môžete získať viac informácií o tom, prečo potrebujete vis na horizontálnej lište:

Je užitočné zavesiť na vodorovnú tyč pre osteochondrózu?

Ahoj zas!

Každé ráno začínam s hodinami na horizontálnej lište? Hádaj prečo? To je pravda - takže moja chrbtica zostáva zdravá a silné svaly. A také triedy sú ideálne pre ľudí trpiacich osteochondrózou. Je však dôležité pochopiť, že tento proces má obmedzenia a vlastnosti. Dnes vám teda poviem, s osteochondrózou môžem zavesiť na vodorovnú lištu.

Čo potrebuješ vedieť

Aby ste pochopili, prečo zavesenie na vodorovnú lištu prospieva chrbtici, pripomeniem jej štruktúru. Stĺpec stavca je určitý počet stavcov, na ich spojenie sa používajú medzistavcové platničky. Úlohou tlmičov boli poverení oni.

Ak sa vysporiadajú so svojou úlohou, potom to nie je problém. Ale môžu byť ovplyvnené vonkajšími aj vnútornými faktormi, potom je jadro buničiny extrudované, čo je prítomné v každom disku. Človek si tak vyvíja prietrž. Všetky poruchy chrbtice nevyhnutne ovplyvňujú stav človeka.

Ak používate horizontálnu lištu na prietrž a iné choroby, môžete sledovať nasledujúce:

 • paravertebrálne väzy a svaly sú napnuté;
 • znížený tlak na disk;
 • zlepšuje sa krvný obeh.

A to všetko výrazne zlepšuje stav človeka. Necíti rovnakú bolesť ako predtým, opuchy a kŕče odchádzajú. Takéto cviky sú tiež indikované na skoliózu, keď je chrbtica natiahnutá a problém jej zakrivenia je vyriešený.

Mimochodom, veľa ľudí sa pýta, či je možné rásť, ak pravidelne visíte na vodorovnej lište. V dospievaní, keď sa kosti práve tvoria, je to možné. Je však nepravdepodobné, že by dospelý použil takúto liečbu na rast..

Pre koho je vodorovná lišta kontraindikovaná

Ak máte počiatočnú fázu osteochondrózy, vodorovná lišta vám určite pomôže. Ale v etapách 3 a 4 by ste sa nemali zapájať do brvna bez odporúčania lekára. Vo všeobecnosti by som v každom prípade odporučil konzultáciu so špecialistom.

Všetko je veľmi individuálne. Napríklad pri výčnelku to je, keď sa disk posunie preč od chrbtice, všetko závisí od stupňa patológie. Ale častejšie lekári odporúčajú zavesiť alebo napoly zavesiť na panel.

Nemali by ste sa obrátiť na tento typ povolania a trpieť nasledujúcimi chorobami:

 • choroby kardiovaskulárneho systému;
 • bronchiálna astma;
 • poranenie miechy a vaskulárna patológia.

Zoznam zahŕňa aj infekčné choroby, epilepsiu. Často sa pýta, či môžu tehotné ženy visieť na vodorovnej lište. Kategoricky - nie! V tejto polohe sú všetky svaly tela, vrátane maternice, napnuté. A to je spojené s hrozbou potratu.

Cervikálna osteochondróza a horizontálna tyčinka

Prečo som zdôraznil tento typ osteochondrózy ako samostatnú tému? Pretože má svoje vlastné charakteristiky, na ktoré by som chcel sústrediť vašu pozornosť. Pri zavesení na brvno sa 6 a 7 stavcov krčnej oblasti vašej chrbtice prepožičiava veľkému zaťaženiu, len tým, ktorí sa podieľajú na bolesti krčnej choroby..

A keď sú zavesené, sú stlačené, čo môže viesť k ešte väčším problémom. Okrem toho sa môžu vyskytovať dokonca aj v počiatočnej fáze ochorenia. Čo sa dá urobiť? Zaveste hore nohami! Najprv nájdite niekoho, kto vás môže poistiť.

Musíte pevne uchopiť priečku nohami, pritlačiť ruky k telu a uvoľniť sa. Mimochodom, táto možnosť je tiež užitočná pri osteochondróze prsníka. Po chvíli, keď máte pocit, že bolesť prešla, stav sa stabilizoval, môžete sa skúsiť obvyklým spôsobom vytiahnuť na vodorovnú lištu..

Vis alebo semi-vis

Na domácej vodorovnej lište môžete visieť alebo visieť na polovici. Druhá sa vyznačuje jemnejším účinkom a je ukázaná tým, ktorí sa boja začať okamžite s vis, alebo majú nejakú bolesť, keď visí, a rozhodli sa zmeniť taktiku liečenia. V každom prípade je dôležité vedieť, ako správne zavesiť na lištu.

Z vizuálneho hľadiska by ste mali používať priame uchopenie rúk, sú od seba vzdialené od seba. Je lepšie krížiť nohy v členkoch tak, aby sa telo nekolísalo. Hlava by mala byť rovná, jej pohyby môžu spôsobiť zranenia krčných stavcov. Maximálna relaxácia poskytne požadovaný efekt. Človek zvyčajne cíti, ako sa natiahne chrbtica.

Semifinále zahŕňa kontrolu zaťaženia tela. To znamená, že budete potrebovať podporu, na ktorú si postavíte nohy. Táto možnosť je vhodná pre tých, ktorí si nie sú istí silou svojich rúk. Takto je možné posilniť nielen svaly chrbta, ale aj rameno.

Half-vis tiež vykazuje dobré výsledky v bedrových problémoch. Zaťaženie tejto časti chrbtice by malo byť minimálne a polovica mušky to robí vynikajúcou prácou. A ďalšia otázka - koľko mám zavesiť? Každý deň po dobu 3-4 minút v troch prístupoch k horizontálnej lište - to stačí, aby ste za pár dní zabudli na svoju nevoľnosť..

Bojujeme so spúšťacími bodmi

Je užitočné pravidelne visieť na bare? Samozrejme! Ale aby som vám pomohol, chcem hovoriť o špeciálnom zariadení Alexandra Ivanoviča Koldaeva. Bojuje so spúšťacími bodmi - miestom na lokalizáciu bolesti.

Keď máte bolesti chrbta, držte sa konkrétneho miesta. Tu sa vyskytuje zápal, svalové kŕče. Nepríjemnosti sa môžete zbaviť iba pomocou špeciálneho zariadenia.

Hlboká akupresúra by sa mala robiť 3-4 krát denne, pričom bod sa musí stlačiť až 20 sekúnd. Tento nástroj vám navyše umožňuje dostať sa k tým častiam tela, ktoré boli vždy považované za neprístupné pre samotnú osobu. Vodorovná lišta je vynikajúcou prevenciou osteochondrózy.

Dúfam, že v mojom článku som vám mohol túto pravdu sprostredkovať. Dajte svojim priateľom odkaz na blog, aj keď ctia to, čo im poskytne viditeľnosť na brvne. Po prihlásení na odber blogu budete ako prví dostávať oznámenia o nových článkoch. Verte mi, že budú relevantné a prospešné pre vaše zdravie. K novým témam!

Vis na vodorovnej lište: výhody pre chrbticu

Vodorovná lišta je najdostupnejším športovým vybavením pre väčšinu občanov. Nachádza sa takmer na každom detskom ihrisku alebo je nainštalovaný samostatne aj v malom byte. Okrem toho ju môžu trénovať ľudia s rôznym telesným tréningom, pretože aj dieťa môže na vodorovnej lište vykonávať klasický pohľad.

obsah:

Počas dňa sa v chrbte bežného človeka vyskytuje obrovský stres, ktorý vedie k rozvoju závažných chorôb. Dokonca aj v počiatočnej fáze spôsobujú nevídané nepohodlie, ktoré znižuje kvalitu života. Vis na horizontálnej lište poskytuje príležitosť zbaviť sa mnohých problémov a pomáha chrbtici vyrovnať sa s nákladmi, ktoré sú na ňu kladené. Nie sú to však jediné výhody cvičenia.

Výhody zavesenia vodorovnej tyče na chrbticu - prevencia osteochondrózy a skoliózy

Tieto choroby sú najbežnejšie medzi modernými ľuďmi, ktorí vedú sedavý spôsob života. Vedú ku kompresii stavcovských diskov a zhoršujú krvný obeh. To zase spôsobuje bolesť a nedostatok kyslíka v niektorých vnútorných orgánoch. Pravidelné zavesenie na vodorovnú tyč po dobu niekoľkých minút pomáha rovnomerne napínať chrbticu a znižuje tlak na ňu. Výsledkom je odstránenie stresu a zlepšenie zdravia..

Neutralizujeme škodu spôsobenú energetickým zaťažením

Problémy s chrbticou trpia aj tí, ktorí často pracujú v telocvični s veľkou hmotnosťou. Takéto cvičenia pomáhajú budovať svalovú hmotu v najkratšom možnom čase a telo tvarujú, ale súčasne spôsobujú:

 • kompresia medzistavcových platničiek;
 • zakončené nervové zakončenie;
 • pruh.

Ak sa po silovom tréningu zavesí na vodorovnú tyč, týmto problémom sa dá vyhnúť.

Posilnite svalový korzet

Zdravá chrbtica je nielen dobrým držaním tela, ale aj silným svalovým korzetom. Pomáha stavcom udržiavať vertikálnu polohu tela a zbavuje sa od nich časti záťaže. Ale vo väčšine ľudí sú zadné svaly oslabené a nemôžu ich zjemniť kvôli nedostatku času alebo banálnej lenivosti. Mnohé z dôvodu chorôb sú kontraindikované pri fyzických cvičeniach, do ktorých sú zapojené svaly chrbta, čo ďalej zhoršuje už tak ťažkú ​​situáciu..

Vis na horizontálnej lište je v tomto prípade jediným správnym riešením. Spôsobuje to, že sa svaly pri vykladaní chrbtice napínajú. Pri pravidelných cvičeniach získava chrbát prirodzený korzet, ktorý neumožňuje rozvoj závažných chorôb a zmierňuje stres.

Neutralizujeme účinky fyzickej nečinnosti

Chrbtica trpí tak silným zaťažením, ako aj ich neprítomnosťou. Väčšina obyvateľov mesta je z dôvodu životného štýlu v sediacej polohe doma, v práci a na cestách. To má negatívny vplyv na chrbát, ktorý s bolesťou reaguje na akýkoľvek pokus o vykonanie cvičení alebo aspoň chôdzu. Ak taký problém existuje, klasická situácia pomôže zmeniť situáciu. V počiatočných dňoch môžete zavesiť minimálne množstvo času a postupne zvyšovať dĺžku pobytu na horizontálnej lište. Po 2-3 týždňoch pravidelného cvičenia sa bolesti chrbtice stanú zriedkavým javom a príjemným doplnkom bude aj prudký vzrast a dobrá nálada..

A dokonca upraviť rast!

Predpokladá sa, že iba deti sa môžu stať vyššími, ak pravidelne visia na vodorovnej lište. Ale v skutočnosti majú dospelí vďaka tomuto cvičeniu tiež možnosť pridať pár centimetrov. Niektorí ľudia si všimli, že časom klesajú. A to je celkom prirodzené, pretože chrbtica sa časom zmenšuje. Pri zavesení sa napína čo najviac pod hmotnosťou tela. Medzistavcové platničky zapadnú na svoje miesto, čo automaticky zvyšuje osobu.

Aký je výsledok? Pravidelné cvičenia upevňujú výsledok a nedovoľujú, aby sa chrbtica opäť zmenšovala. Športovci a lekári odporúčajú robiť to na svojich rukách a nohách (druhá možnosť si vyžaduje dobrú fyzickú prípravu). Vis na vodorovnej lište je jednoduché a efektívne cvičenie, ktoré každému poskytne zdravie a krásne držanie tela.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Počet diagnostikovaných prípadov fibroidov maternice je 12–25% z celkového počtu gynekologických ochorení. Nesprávna štatistika stavia túto patológiu na popredné miesto medzi chorobami ženských reprodukčných orgánov.
Odporúčania pre pacientov podstupujúcich chirurgický zákrok na odstránenie herniovaného diskuRehabilitačný proces trvá 3 mesiace až 1 rok po operácii v závislosti od zložitosti.
Pri diagnóze burzitídy lakťového kĺbu závisia príznaky a liečba choroby od jej závažnosti a od prítomnosti sprievodných patológií. Mnohí ignorujú prvé signály organizmu o poruchách.