loader

Hlavná

Žalúdok

Sieťka na operáciu kýly

Chirurgia na odstránenie prietrže je jedinou účinnou metódou liečby takejto patológie. A úspech liečby bude závisieť od správnosti operácie. Na posilnenie slabého miesta tela sa aktívne používa chirurgická sieť na prietrž. Pevne uzatvára bránu prietrže a minimalizuje pravdepodobnosť recidívy.

Čo je kýlová sieť

Hernia mesh - zariadenie, ktoré umožňuje chirurgickej oprave prietrže dosiahnuť úplné uzdravenie a minimalizovať pravdepodobnosť opätovného rozvoja choroby. Slúži ako sval a používa sa, keď prirodzený svalový vaz už nie je schopný vydržať zaťaženie vnútorných orgánov. V tomto prípade môže dôjsť k opätovnému vytvoreniu prietrže. Vytvorenie siete zaručuje absenciu relapsu počas celého života.

Sieťku je možné nainštalovať laparoskopickou alebo tradičnou operáciou prietrže hernie. Po ukončení operácie a v procese vracania vnútorných orgánov na brušný povrch je fixovaný bez stehov..

Kýlová sieťka je vyrobená z polypropylénu, ktorý je absolútne bezpečným, netoxickým a hypoalergénnym materiálom. Tento materiál neabsorbuje a nevstupuje do chemickej reakcie s orgánmi a tkanivami tela. Sieť preto nespôsobuje podráždenie ani alergické reakcie. Materiál si zachováva svoj tvar a elasticitu po celé desaťročia, takže pravdepodobnosť jeho odmietnutia alebo opätovného rozvoja choroby je nulová.

Siete na prietrž sa vyrábajú podľa jednotlivých meraní, takže môžu mať inú veľkosť a tvar.

výhody

Materiál, z ktorého sú siete vyrobené, nie je telom odtrhnutý a po operácii je rýchlo utiahnutý spojivovým tkanivom. Po šiestich mesiacoch sa pacient už môže vrátiť k akejkoľvek fyzickej aktivite. Dva týždne po implantácii sa pacient vracia k svojmu obvyklému životu a po ôsmich sa môže venovať ľahkým športom.

Medzi hlavné výhody používania mriežky patrí:

 1. Minimálne riziko opakovania prietrže.
 2. Je vyrobený z materiálu, ktorý nie je v tele odmietnutý a nespôsobuje alergické reakcie..
 3. Nezasahuje a vôbec sa necíti.
 4. Znižuje pooperačnú bolesť vďaka sieťke, ktorá bráni napnutiu tkaniva.
 5. Kýlová brána sa uzatvára odolným materiálom, ktorý rýchlo prerastie spojivovým tkanivom.
 6. Obdobie rehabilitácie je oveľa kratšie ako po operácii, pri ktorej nie je použitá žiadna sieť..

Chirurgia je účinná metóda na liečbu prietrže a použitie špeciálnej sieťky robí chirurgický zákrok efektívnejším a bezpečnejším..

Spôsoby inštalácie

Existujú dva hlavné spôsoby, ako nainštalovať sieťku na prietrž. Toto je laparoskopická a otvorená operácia.

Otvorená prevádzka

Otvorenou metódou je použitie širokého rezu, ktorý umožňuje prístup k bráne prietrže. Spôsob vykonávania otvorenej operácie závisí od typu kýly. Otvorená operácia sa najčastejšie vykonáva iba v prípade, že existuje významný vodiaci výčnelok.

Tento spôsob má určité nevýhody. Medzi hlavné patrí vysoká pravdepodobnosť vzniku pooperačných komplikácií a dlhá doba na zotavenie. V dôsledku chirurgického zákroku zostáva na tele pacienta aj veľká jazva.

Laparoskopická operácia

Najbezpečnejšia a najmodernejšia metóda opravy prietrže. Pri laparoskopickej chirurgii je sieť nainštalovaná zvnútra, čo významne znižuje riziko relapsu. Takáto operácia sa odporúča ľuďom, ktorých pracovný a každodenný život súvisí s fyzickou aktivitou..

Laparoskopická liečba má niekoľko výhod, medzi ktoré patrí neprítomnosť jaziev, rýchle zotavenie, nízka pravdepodobnosť vzniku infekcie a neprítomnosť bolesti v pooperačnom období..

Spôsob inštalácie môže zvoliť iba lekár. Napriek skutočnosti, že laparoskopická operácia je modernou a bezpečnou metódou, jej použitie nie je vo všetkých prípadoch ani zďaleka odporúčané. Pri veľkých kýlach je inštalácia ôk a uzavretie prietržnej brány možné iba pri otvorenej chirurgii.

Obnova po inštalácii kýly

Po odstránení prietrže a inštalácii špeciálnej sieťky je dôležité, aby sa pacient riadil odporúčaniami pooperačného obdobia. Po otvorenej operácii by mal pacient zostať v nemocnici 5-7 dní pod dohľadom lekára. Po laparoskopickom chirurgickom zákroku sa vyžaduje pozorovanie pacienta po dobu 3 až 5 dní. Počas tohto obdobia je potrebná neustála zmena obväzov a úprava švov..

V prípade zápalového procesu lekár predpisuje antibiotiká. Ak si pacient sťažuje na bolesť, možno predpísať lieky proti bolesti. Po prepustení z domu pacienta nezmizne potreba dodržiavať pravidlá pooperačnej starostlivosti. Pacient bude musieť podstúpiť určité postupy, ktoré zabránia rozvoju zápalu a komplikácií, ako aj relapsom.

Po prepustení sa liečba vykonáva v poliklinike, kde pacientovi sú predpísané fyzioterapeutické procedúry a fyzioterapeutické cvičenia. Budete tiež musieť dodržiavať špeciálnu diétu, ktorá má znížiť spotrebu výrobkov, ktoré zvyšujú tvorbu plynov a spôsobujú zápchu.

V pooperačnom období je pacientovi zakázané zdvíhať závažia, ktorých hmotnosť presahuje päť kilogramov. Prvé týždne fyzickej aktivity by tiež mali byť minimálne. Dodržiavanie všetkých odporúčaní zvýši šance na úplné uzdravenie..

Pri kýle je teda najúčinnejšou liečebnou metódou chirurgický zákrok pomocou špeciálnej sieťky. Je vyrobený z bezpečného a netoxického materiálu, a preto je pre telo absolútne neškodný. Jeho použitie zaručuje, že nedôjde k recidíve.

Čo je lepšie pre pupočnú kýlu, ako sa vkladá a ako dlho sa zakorenuje

Mriežka z pupkovej kýly je malý korzet vyrobený z hypoalergénneho materiálu. Pomocou takejto endoprotézy počas operácie je možné úplne nahradiť brušné tkanivá a vykonávať ich funkcie. Základom výroby implantátu je polypropylénová niť, ktorá je tkaná špeciálnym spôsobom.

Druhy sietí

Lekárska prax zahŕňa použitie rôznych implantátov:

 • Self-vstrebateľný. Aplikujte až po úplnom vyšetrení a schválení lekára. Je veľmi dôležité analyzovať možnosť uzdravenia a veľkosť brány prietrže. Protéza sa môže nazývať odlišne v závislosti od podmienok použitia..
 • Neabsorbovateľná sieťovina na prietrž brucha. Na výrobu takýchto zariadení sa používajú flexylén, esfil, eslan, uniflex. Zvyčajne sa materiály vyrábajú na objednávku, vopred sa vyberie spôsob tkania.

Po zavedení je chirurgická sieť na prietrž dokonale opotrebovaná, pacient nepociťuje napínanie tkaniva. Tento materiál sa úspešne vstrebáva do tela a nosí sa celý život, postupne narastá svalová hmota a znižuje sa riziko recidívy. V prípade opakovaného chirurgického zákroku inštalovaná endoprotéza nevytvára prekážky.

Indikácie a kontraindikácie

Pred zavedením sieťky z plastu do brušnej dutiny sa musí pacient podrobiť úplnému vyšetreniu. Je potrebné určiť veľkosť nádoru alebo výstupku. Pacient musí presne vysvetliť, kde je bolesť lokalizovaná a aké ďalšie nepríjemné pocity sú..

Operácia je predpísaná, iba ak fyzické cvičenie a konzervatívne metódy nemôžu korigovať prietrž. Odloženie operácie je možné iba v extrémnych prípadoch. Je tiež dôležité zvážiť kontraindikácie pri implementácii sieťového materiálu:

 • závažný priebeh chronických chorôb, ako je diabetes a tuberkulóza;
 • pacientov starších ako 70 rokov so sprievodnými patológiami kardiovaskulárneho systému;
 • problémy s dýchacím systémom;
 • zlyhanie obličiek;
 • cirhóza pečene s kŕčovými žilami;
 • vek do 20 rokov.

Endoprostetika v dospievaní je neprijateľná, pretože mladé telo často odmieta cudzie tkanivo, čím komplikuje priebeh choroby a spôsobuje sprievodnú infekciu..

Techniky inštalácie endoprotéz

Správna endoprotetika sa vykonáva otvorenou metódou alebo laparoskopiou. Predsterilizácia nástrojov a umelého korzetu. Ktorú manipuláciu má použiť chirurg, ktorý posudzuje závažnosť ochorenia, veľkosť herniového výčnelku, ako aj prítomnosť zápalového procesu a možné komplikácie.

Operácia otvoreného typu

Otvorená operácia prietrže brucha pomocou sieťky sa vykonáva s veľmi rozsiahlym vyčnievaním a veľkým rozdielom tkanív medzi ňou. Na koži sa urobí rez, pletivo sa zavedie a pripevní k vnútorným tkanivám, čím sa uzavrie hernálna brána. Upevňuje sa pomocou špeciálneho materiálu na šitie. Uzatvára aj rez na koži.

Laparoskopická metóda

Inštrumentálna metóda opravy prietrže je jednoduchšia a rýchlejšia v čase. Použitím špeciálnej trubice-trokára do veľkosti 30 cm sa v postihnutej oblasti vykoná niekoľko vpichov. Cez nich prechádza laparoskop a chirurgické nástroje. Je tu tiež nakreslená mriežka, ktorá musí byť umiestnená, a príslušenstvo, ktoré ju opraví. Výsledkom sú malé rezy s veľkosťou 1,5 až 2 cm, ktoré sa liečia rýchlejšie. Táto technika je však nedokonalá, pretože veľké množstvo oxidu uhličitého sa zavádza do brušnej dutiny pre optimálnu prácu s vnútornými výčnelkami..

Pravidlá inštalácie oka počas kýly

Operabilita brušnej prietrže je šancou na úspešné uzdravenie pacienta. Aby ste vylúčili možné komplikácie, musíte dodržiavať niektoré povinné pravidlá:

 • zavedenie oka by sa malo vykonať iba do svalových a aponeurotických tkanív;
 • kontakt chirurgickej siete s tukovým tkanivom pacienta nie je povolený;
 • viacvláknové nite na upevnenie endoprotézy sú neprijateľné;
 • neabsorbovateľný typ protézy sa nemôže použiť pri zmiešanom skrátení.

Zanedbanie a nedodržiavanie povinných lekárskych nuancií môže viesť k zdravotným problémom, ako aj k smrti v prípade otravy krvi a predčasnej pomoci..

Výhody a nevýhody hernia oka

Hlavné výhody chirurgickej siete:

 • obmedzená pohyblivosť materiálu;
 • nezasahuje do správneho krvného obehu;
 • nezasahuje do svalovej práce;
 • necítil sa;
 • je schopný rýchlo a dobre zakoreniť, rovnako ako jeho vlastná tkanina.

Táto technika však nie je bez nevýhod:

 • môže spôsobiť problémy s fungovaním iných orgánov;
 • pripevnené ako záplaty s držiakmi, ktoré je možné oddeliť;
 • príliš veľké oko je zložené;
 • možná tvorba fistuly pri operácii krvných ciev.

Pred operáciou sa nevyhnutne vykonáva sterilizácia materiálu z PVC, preto je jeho zavedenie do tela absolútne bezpečné.

Tkanivá, ktoré sú príliš zapálené alebo majú infekciu, sa musia ošetriť najskôr a až potom musia pokračovať v chirurgii umiestnenia implantátu..

Obdobie vymáhania

Typ vykonanej operácie priamo ovplyvňuje trvanie rehabilitácie a ďalšie predpovede. Pri otvorenej metóde zotavenie zvyčajne trvá dlhšie. Ihneď po operácii sa vykonáva pravidelné ošetrenie švov, obväzy sa predpisujú na 5 až 7 dní. Potom sa stehy nosí ešte jeden týždeň. V prvých šiestich mesiacoch je pacientovi zakázaná fyzická aktivita a prepravuje viac ako 5 kg, nemôžete dlho stáť.

Ak bola vykonaná laparoskopia, pacient je prepustený 3-4 dni po operácii. Liečte miesta vpichu rýchlejšie. Počas šiestich mesiacov je záťaž kontraindikovaná, človek sa však môže venovať obvyklým záležitostiam. Po 8 mesiacoch sú povolené športy vrátane behu, abs a ďalšieho rozvoja brušných svalov.

Možné komplikácie

Po operácii nie sú vylúčené niektoré dôsledky pre pacienta, jedná sa však o veľmi zriedkavý prípad..

 1. Abscesy sa vyskytujú v oblasti stehu. Antibiotiká sa predpisujú v injekciách alebo tabletách až trikrát denne. Predpíšte flemoxín, amikacín, penicilín.
 2. Existuje syndróm bolesti. V takýchto prípadoch sa nemôžete obísť bez liekov proti bolesti a protizápalových liekov: Nurofen, Ibuprofen, Diclofenac, Nimesulide.
 3. Krvácanie sa otvára. Môže byť potrebná konzervatívna liečba dicinónom alebo chirurgický zákrok..
 4. Zvracanie a celková intoxikácia tela indikujú odmietnutie endoprotézy. V tomto prípade sa sieť po odstránení kýly odstráni.

Ak budete dodržiavať všetky pravidlá opatrnosti a predchádzate všetkým druhom alergických reakcií, môžete sa vyhnúť komplikáciám po operácii..

Príčiny opätovného výskytu prietrže brucha sú mnohé. Zvyčajne k tomu dôjde v dôsledku nedodržania požiadaviek pacientom alebo v prípade lekárskej chyby. Opakovaný výčnelok je možný aj pri dlhotrvajúcom kašľaní, zápche a náchylnosti k obezite. Miera recidívy je 2-10%.

Náklady na materiál na orezávanie kýly

Cena ôk pri chirurgii hernie v lekárňach sa môže líšiť v závislosti od typu a výrobcu. Dôležitú úlohu hrá kvalita endoprotézy. V priemere sú náklady na vstrebateľné vnútorné obväzy 6-15 tisíc rubľov, neabsorbovateľné sú mierne horšie ako cena a predávajú sa za 1-3 tisíc rubľov..

Náklady na čiastočne absorbovateľné siete sú 3 - 7 tisíc rubľov a trojrozmerný materiál sa odhaduje na 8 000 rubľov..

Existuje veľa finančných prostriedkov na liečbu kýly, hlavnou vecou je výber správneho materiálu pre implantát. Musí byť absolútne bezpečná pre pacienta, pokiaľ ide o hygienu a komponenty produktu.

Aké sú siete na kýlu. Recenzia s cenami 12

Účinným spôsobom liečby prietrže je prietrž prietrže, ktorý sa môže uskutočňovať dvoma spôsobmi: otvoreným a použitím laparoskopie. Pri operácii sú herniové brány zosilnené špeciálnou sieťou, ktorá pomáha urýchliť proces hojenia a zabrániť možnosti recidívy choroby. Hernioplastika pomocou sieťky na prietrž vám umožní zbaviť sa herniálneho výčnelku a do šiestich mesiacov sa vrátiť do svojho obvyklého životného štýlu.

Chirurgická sieť na kýlu je endoprotéza, ktorá úplne nahrádza brušnú fasciu a je schopná plniť svoju funkciu. Sieťovina je vo väčšine prípadov vyrobená z polypropylénových priadzí, ktoré sú tkané špeciálnym spôsobom. Lekárska sieť má tendenciu sa po zavedení do tela natiahnuť, nespôsobuje nepohodlie, čo umožňuje prirodzeným spôsobom sťahovať svaly. Okrem toho, u pacientov nespôsobuje polypropylén rejekcie a alergické reakcie, riziko relapsu je prakticky nulové.

Druhy sietí

V modernej lekárskej praxi existuje niekoľko druhov sietí na prietrž, ktoré sa líšia nielen veľkosťou a technikou tkania, ale aj materiálom výroby. Rozlišujú sa tri typy endoprotéz:

  vstrebateľné; nevstrebateľné; čiastočne absorbovateľné.

Použitie úplne absorbovateľných sietí sa vykonáva výlučne po konzultácii s lekárom po analýze zložitosti pripravovanej operácie a veľkosti brány prietrže. Ak má pacient slabosť spojivového tkaniva a jeho nahromadenie je pomalšie ako resorpcia oka samotného, ​​existuje riziko recidívy. V tomto prípade sa pacientovi poskytne iný typ chirurgickej siete..

V chirurgii sa najčastejšie vyskytuje neabsorbovateľný typ kýly. Mriežky ruského výrobcu Linteks sú k dispozícii v rôznych modifikáciách s použitím rôznych materiálov. Medzi ktorymi:

  Fleksilen (líšia sa zvýšenou flexibilitou). Esfil (vyrobený z monofilného polypropylénu). Eslan (mäkký, vyrobený z mylarických vlákien). Uniflex (používa sa na ukončenie pooperačných hernií s komplexným priebehom choroby). Fluorex (vlákna pletiva sú potiahnuté špeciálnou látkou, ktorá chráni ranu pred infekciou).

Lekárske siete Lintex môžu byť vyrobené na objednávku, požadovanej veľkosti a typu tkania.

Čiastočne absorbovateľné siete zahŕňajú Ultrapro. Ich charakteristickou črtou je schopnosť vstrebávať častice materiálu po raste spojivového tkaniva. Takéto siete sa často používajú na rozsiahle poškodenie tkanív a na uzatváranie veľkých herniálnych brán..

Jednou z odrôd chirurgických sietí na herniu sú trojrozmerné sieťové systémy. Takáto endoprotéza sa vyznačuje zvýšenou spoľahlivosťou a pozostáva z niekoľkých častí:

  predný lalok (uzatvára herniové brány zvonka); zadný lalok (prekrýva bránu zvnútra); spojovací valec (určený na vyplnenie samotného otvoru).

Zavedenie trojrozmernej sieťky počas operácie vyžaduje jej fixáciu niekoľkými švami, takže implantát je bezpečne pripevnený a nedá sa posunúť.

Výhody použitia kýly:

  vysoký pozitívny výsledok operácie, nízka pravdepodobnosť recidívy choroby; Telo nie je odmietnuté telom, nespôsobuje alergické reakcie; podporuje spoľahlivé uzavretie herniálnych brán (sieť fixuje okraje diery, po ktorej sú zarastené spojivovým tkanivom); implantát je po operácii nepostrehnuteľný, nebráni pohybu, neovplyvňuje kvalitu života pacienta; krátke rehabilitačné obdobie, pacient je v nemocnici na jeden deň, telo je úplne obnovené do šiestich mesiacov; po inštalácii endoprotézy neexistuje žiadna bolesť a nepohodlie, nepociťuje „napätie“ tkanív.

Sieť hernia oka

V závislosti od typu chirurgického zákroku pri slabinovej prietrži sa zvolí typ endoprotézy. Pri zatváraní veľkej plochy trojuholníka sa používa sito s dĺžkou 9 cm a šírkou 6 cm. Je veľmi dôležité zvoliť najlepšiu možnosť implantácie, pretože pri inštalácii veľkého oka sa môžu vyskytnúť vrásky a malý - nezrovnalosti v tkanivách a riziko opätovného vyčnievania.

Počas chirurgického zákroku u mladých pacientov so šikmou inguinálnou prietržou sa odporúča vložiť malú sieťku na prietrž, ktorá zakrýva malé trojuholníky. Ak existuje riziko relapsu alebo je diagnostikovaná masívna lézia zadnej brušnej steny, je do oblasti predperitoneálneho priestoru umiestnený veľký chirurgický implantát. Malo by sa poznamenať, že chirurgická sieť pokrývajúca veľkú oblasť sa môže v budúcnosti stať prekážkou pri operáciách na močovom mechúre alebo cievach ilea. U starších pacientov sa táto funkcia nezohľadňuje..

Mriežka z pupkovej prietrže

Operácia na odstránenie pupočnej kýly sa uskutočňuje dvoma spôsobmi: otvorením a použitím laparoskopie. Pri laparoskopii sa často používa herniálny systém, ktorý pozostáva z dvoch vzájomne prepojených sietí. Takáto endoprotéza dokonale uzatvára hernálny otvor akéhokoľvek priemeru a spoľahlivo fixuje hernálnu bránu. Rehabilitačné obdobie po hernioplastike je skrátené na niekoľko dní, pacient nepociťuje nepohodlie v pupočnej oblasti, cudzie teleso nie je organizmom odmietnuté.

Malé herniové brány sú uzavreté konvenčnou neabsorbovateľnou chirurgickou sieťou. Okraje implantátu sú pripevnené k vnútorným tkanivám brušnej steny pomocou špeciálnych lekárskych výstuží, ktoré môžu byť buď titánové alebo samo-vstrebateľné..

V posledných rokoch získalo čoraz väčšiu obľubu používanie čiastočne absorbovateľných sietí na pupočníkovú prietrž. Je oveľa ľahšie zarastať spojivovými tkanivami a vylučujú možnosť zjazvenia fibrózy..

Mriežka z brušnej prietrže

Pri zatváraní herniálneho otvoru v bruchu sa používa neabsorbovateľná alebo čiastočne absorbovateľná sieťovina. Ak bola choroba diagnostikovaná včas a operácia je naplánovaná v skorých štádiách choroby, chirurg nahradí otvor dierkou malou polypropylénovou vložkou. Pri veľkom výčnelku, keď sa vyžaduje rozsiahla implantácia, sa používa veľká etiketa, ktorá sa zaistí špeciálnym lekárskym zošívačom..

Výnimkou môžu byť individuálne charakteristiky tela, ako je obezita, vrodené patológie spojivových tkanív a životný štýl pacienta. Ak je pacientovi riziko sutúrneho rozporu alebo predĺženého rastu oka, lekár môže implantát dodatočne fixovať pomocou stehu..

Sieťka na ventrálnu prietrž

Operácia na odstránenie ventrálnej prietrže sa vykonáva pomocou polypropylénovej sieťoviny so špeciálnou väzbou. Pri chirurgii sa používajú oba ploché implantáty, ktoré počas operácie nadobúdajú potrebný tvar, ako aj oválne endoprotézy..

Špeciálna porézna makroporézna sieť má tvarovú pamäť a nevyžaduje ďalšie fixovanie švami. Trvanie operácie je skrátené, pacient nepociťuje bolesť, ktorá sa prejavuje pri šití sieťky. Bezproblémová fixácia navyše nepoškodzuje spojivové tkanivá, rýchlo sa zakorenuje v tele.

Výber polypropylénovej sieťoviny pre ventrálnu prietrž by mal vykonať lekár. Bez ohľadu na veľkosť herniového výčnelku by endoprotéza mala byť o päť centimetrov väčšia ako samotná diera pozdĺž celého okraja herniálneho portálu. Keď sú výčnelky veľké, chirurg vykoná lemovanie oka do okolitých tkanív. Toto vylučuje možnosť posunutia oka, jej skrútenie a zvrásnenie.

Základné princípy inštalácie pletiva na prietrž:

  sieť by sa mala fixovať medzi svalovo aponeurotickými tkanivami, aby sa zabránilo jej posunutiu; implantát by nemal byť v kontakte s podkožným tukom; neabsorbovateľná sieťová protéza sa nepoužíva pre zmiešané operácie; multifilamentové priadze sa nepoužívajú na pripevnenie makroporéznych ôk.

Dôsledky inštalácie oka na prietrž

Použitie hernioplastiky v chirurgii ukázalo vynikajúce výsledky, implantát implantovaný do podkožnej oblasti nemá prakticky žiadne riziko odmietnutia. Pacienti s herniovou sieťou sa už dva týždne po operácii vrátia k svojmu obvyklému spôsobu života. Endoprotéza sa rýchlo spojí so svalmi a spojivovým tkanivom a vytvára tak pevnú obranu proti relapsom.

V prvých dňoch sa môže pacient cítiť v oblasti operácie trochu nepohodlne, často je to psychologický efekt. Kýlová sieť nevyvoláva žiadne fyzické bolesti. Implantát je nainštalovaný na celý život, aj keď v budúcnosti dôjde k operáciám na mieste nainštalovaného oka, nijakým spôsobom to neovplyvní manipuláciu..

V ojedinelých prípadoch existuje pri prietrži riziko odmietnutia oka. Napriek hypoalergénnej povahe materiálov telo nemusí akceptovať cudzie teleso. Vo väčšine prípadov je to spôsobené zápalovými procesmi, infekciou rany alebo zmazaním pooperačnej jazvy. Pacient má v mieste implantácie oka hnisavý výtok zo jazvy, horúčky a bolesti. V takom prípade by ste sa mali okamžite poradiť s lekárom, aby zistili príčiny komplikácie a predpísali ďalšiu liečbu.

Aké sú príčiny pooperačnej prietrže a rehabilitácie po operácii, čítajte tu.

Hernia oka ceny

Na farmaceutickom trhu existuje mnoho výrobcov herniových sietí. Líšia sa nielen cenou, ale aj kvalitou spracovania. Aby ste si vybrali najlepšiu voľbu pre konkrétny typ prietrže, odporúčame vám oboznámiť sa s cenami chirurgických sietí..

Typ ôk prietrže

cena

6 000 - 15 000 rubľov

1 000 - 3 000 rubľov

3 000 - 7 000 rubľov

3D sieťové systémy

Použitie chirurgických sietí pri liečbe prietrže je najúčinnejším spôsobom, ako sa zbaviť choroby. Včasná operácia kýly nespôsobí nepohodlie a neovplyvní kvalitu života.

Na čo slúži sieťka na herniu?

Na čo slúži sieťka na herniu?

Metódy „strečovej“ hernioplastiky - podľa Bassiniho, Kukudzhanovova, Kimbarovského a ďalších - mali nespoľahlivý účinok, pretože prietrž bola uzavretá pôvodne oslabenými tkanivami. Niektoré z nich sú napriek tomu stále najlepšie na opravu prietrže s malými rozmermi v umbilikálnej a ingvinálnej lokalizácii. V iných prípadoch sa prietržová sieť používa ako „náplasť“, ktorá súčasne uzatvára prietržovú bránu a posilňuje okolité tkanivo..

Všeobecné informácie

Mriežky sa používajú od konca minulého storočia, keď sa objavili polymérne materiály, ktoré sa ľahko zakorenia v tele bez odmietnutia imunitným systémom. Umožnili nevynútiť silové dotiahnutie okrajov prietrže a nepreniesť celé zaťaženie na implantát.

Podľa Lichtenštajnska a prehliadky sa rozšírené metódy hernioplastiky so sieťou (v zahraničí nazývajú aj aloplastika). Ich účinnosť presahuje 99%.

Hrudná sieťka je endoprotéza - to je vnútorná protéza, ktorá nahrádza funkcie brušnej fascie. Skladá sa z polypropylénových nezkrútených priadzí, ktoré sú vzájomne prepletené zvláštnym spôsobom. V dôsledku tkania má implantácia po implantácii určitú rozťažnosť, bez toho, aby zasahovala do svalovej kontrakcie.

Materiál oka je v tele vnímaný ako „natívny“, nie je odtrhnutý, po operácii je veľmi rýchlo stiahnutý spojivovým tkanivom. Tento proces je ukončený asi za šesť mesiacov. Dva týždne po plastickej chirurgii sa môžete vrátiť do normálneho života a po ôsmich rokoch - hrať športy bez ťažkých nákladov. O šesť mesiacov neskôr je povolené aj vzpieranie..

Hlavné charakteristiky sietí prietrže:

 1. Inertness - ľahko vnímateľný telom, bez odmietnutia, zápalu a alergií.
 2. Dávajú príležitosť navždy vyliečiť prietrž - frekvencia jej opätovného výskytu je znížená na 0,5 - 1%.
 3. Absolútne necítite, nezasahujte do pohybov.
 4. Brány kýly sú spoľahlivo uzavreté silným sieťovým implantátom a následne klíčia spojivové tkanivo.
 5. Žiadna pooperačná bolesť spôsobená núteným napätím tkaniva.
 6. Pooperačné zotavovacie obdobie je krátke - osoba je v nemocnici asi deň a po šiestich mesiacoch je úplne rehabilitovaná.

Keďže prietrž môže liečiť prietrž iba pri chirurgii, chirurgická sieť je tou najlepšou voľbou.

Aké sú siete?

Na implantáciu sa používa niekoľko typov sietí. Aj keď sa neustále pracuje na zdokonaľovaní materiálov, objavujú sa nové typy a typy tkania. Každý pacient má, vzhľadom na jeho individuálne vlastnosti, možnosť odporučiť najvhodnejšiu možnosť.

Najjednoduchšie sú polypropylén. Sú absolútne bezpečné, nevedú k odmietnutiu, zápalu a alergiám..

Siete Lintex sa používajú veľmi často. Je to ruský výrobca, ktorý vyrába lacné endoprotézy ôk nielen pre kýlové typy plastov.

Druhy mriežok Lintex:

 • Esfil - vyrobený z monofilného polypropylénu, ktorý sa už používa pri takmer 100 000 operáciách;
 • Uniflex (štandard, ťažký) - najčastejšie sa používa v zložitých prípadoch, napríklad na odstránenie pooperačných hernií;
 • Flexylén - najvhodnejší pre chirurga počas operácie, ktorý má vysokú flexibilitu dosiahnutú kombináciou polypropylénu a polyvinylidénfluoridu;
 • Eslan - používajú sa priadze Mylar, ktoré poskytujú vysokú mäkkosť;
 • Vlákna Fluorex sú potiahnuté hydrofóbnym fluórpolymérom, ktorý zvyšuje odolnosť proti infekcii.

Siete Lintex je možné objednať v ľubovoľnej veľkosti, sú tiež vopred pripravené, v jednotlivých baleniach. Pre všetky typy je k dispozícii vhodný materiál na šitie..

Populárne mriežky "Ultrapro". Líšia sa od bežných materiálov materiálom, ktorý sa po raste spojivového tkaniva v tele čiastočne rozpustí. S ich pomocou je najlepšie vykonávať operácie pri veľkých prietržiach so širokými bránami..

Vytvorte úplne rozpustnú sieť. Používajú sa zriedka a opatrne. Môže sa stať, že vaše vlastné tkanivo nebude mať čas rásť, kým nebude pletivo úplne absorbované. Potom sa zvyšuje riziko recidívy prietrže, potreba reoperácie.

Chirurgický zákrok na odstránenie ingvinálnej prietrže sa môže uskutočniť pomocou takzvaného trojrozmerného kýlového systému PROLENE. Má tri časti, ktoré tvoria jeden celok:

 1. Zadné okvetné lístky - prekrývajú prietržnú bránu z vnútornej strany.
 2. Spojovací valec - vyplní samotný otvor.
 3. Predný plát - pokrýva bránu zvonka.

Po implantácii sa tento dizajn vôbec nepohybuje, ale je fixovaný niekoľkými stehmi..

Funkcie operácií

Chirurgia sa vykonáva otvorenou metódou alebo laparoskopicky. Pri otvorenom chirurgovi sa urobí rez, ktorý má prístup k bráne prietrže. Pri laparoskopii sa pomocou rezov zavádzajú špeciálne nástroje, ktoré vám umožňujú vykonávať manipulácie vo vnútri dutiny a pozorovať ich..

Operácia sa vykonáva v mieche alebo v celkovej anestézii. Prvá možnosť sa používa na ingvinálne alebo femorálne kýly, druhá - na veľké, pupočné a laparoskopické vyšetrenia..

Teraz chirurgovia uprednostňujú otvorenú metódu. Argumenty sú tieto:

 • ak je prietrž malá, bude dĺžka jazvy asi 6 cm na rozdiel od niekoľkých rezov do 2 cm;
 • chirurgická rana je zošitá pomocou kozmetických stehov, ktoré budú ťažko viditeľné o rok;
 • lekár môže presnejšie nainštalovať mriežku, čo znižuje riziko jej následného posunutia;
 • anestézia sa zvyčajne uskutočňuje lokálne;
 • trvanie operácie je najmenej polovičné ako laparoskopia.

Uveďte nevýhody laparoskopickej chirurgie:

 • na ňu sa vzťahuje iba celková anestézia;
 • počas operácie a po nej sú možné vážne komplikácie (krvácanie, peritonitída a ďalšie);
 • potreba zaviesť veľké množstvo oxidu uhličitého do dutiny (pre slobodu manipulácie);
 • miesta vpichu - potenciálne brány trokárovej kýly;
 • chirurg musí mať dostatočné skúsenosti na vykonanie takejto operácie;
 • relapsuje častejšie kvôli malej veľkosti ôk, jeho možnému posunutiu, nedostatočne spoľahlivej fixácii.

Kategorickými kontraindikáciami pri inštalácii ôk laparoskopiou však budú iba hernie významnej veľkosti.

Chirurgia je jediný spôsob, ako vyliečiť prietrž. Najlepšie výsledky poskytuje oprava prietrže s endoprotézou oka. Je to absolútne bezpečný materiál, samotná operácia sa ľahko toleruje a na konci rehabilitačného obdobia sa človek úplne vráti do svojho bývalého „herniovaného“ života.

Pozrite si video: Plastická prietrž pomocou sieťky

Čo je lepšie pre pupočnú kýlu, ako sa vkladá a ako dlho sa zakorenuje

Mriežka z pupkovej kýly je malý korzet vyrobený z hypoalergénneho materiálu. Pomocou takejto endoprotézy počas operácie je možné úplne nahradiť brušné tkanivá a vykonávať ich funkcie. Základom výroby implantátu je polypropylénová niť, ktorá je tkaná špeciálnym spôsobom.

Druhy sietí

Lekárska prax zahŕňa použitie rôznych implantátov:

 • Self-vstrebateľný. Aplikujte až po úplnom vyšetrení a schválení lekára. Je veľmi dôležité analyzovať možnosť uzdravenia a veľkosť brány prietrže. Protéza sa môže nazývať odlišne v závislosti od podmienok použitia..
 • Neabsorbovateľná sieťovina na prietrž brucha. Na výrobu takýchto zariadení sa používajú flexylén, esfil, eslan, uniflex. Zvyčajne sa materiály vyrábajú na objednávku, vopred sa vyberie spôsob tkania.

Po zavedení je chirurgická sieť na prietrž dokonale opotrebovaná, pacient nepociťuje napínanie tkaniva. Tento materiál sa úspešne vstrebáva do tela a nosí sa celý život, postupne narastá svalová hmota a znižuje sa riziko recidívy. V prípade opakovaného chirurgického zákroku inštalovaná endoprotéza nevytvára prekážky.

Indikácie a kontraindikácie

Pred zavedením sieťky z plastu do brušnej dutiny sa musí pacient podrobiť úplnému vyšetreniu. Je potrebné určiť veľkosť nádoru alebo výstupku. Pacient musí presne vysvetliť, kde je bolesť lokalizovaná a aké ďalšie nepríjemné pocity sú..

Operácia je predpísaná, iba ak fyzické cvičenie a konzervatívne metódy nemôžu korigovať prietrž. Odloženie operácie je možné iba v extrémnych prípadoch. Je tiež dôležité zvážiť kontraindikácie pri implementácii sieťového materiálu:

 • závažný priebeh chronických chorôb, ako je diabetes a tuberkulóza;
 • pacientov starších ako 70 rokov so sprievodnými patológiami kardiovaskulárneho systému;
 • problémy s dýchacím systémom;
 • zlyhanie obličiek;
 • cirhóza pečene s kŕčovými žilami;
 • vek do 20 rokov.

Endoprostetika v dospievaní je neprijateľná, pretože mladé telo často odmieta cudzie tkanivo, čím komplikuje priebeh choroby a spôsobuje sprievodnú infekciu..

Techniky inštalácie endoprotéz

Správna endoprotetika sa vykonáva otvorenou metódou alebo laparoskopiou. Predsterilizácia nástrojov a umelého korzetu. Ktorú manipuláciu má použiť chirurg, ktorý posudzuje závažnosť ochorenia, veľkosť herniového výčnelku, ako aj prítomnosť zápalového procesu a možné komplikácie.

Operácia otvoreného typu

Otvorená operácia prietrže brucha pomocou sieťky sa vykonáva s veľmi rozsiahlym vyčnievaním a veľkým rozdielom tkanív medzi ňou. Na koži sa urobí rez, pletivo sa zavedie a pripevní k vnútorným tkanivám, čím sa uzavrie hernálna brána. Upevňuje sa pomocou špeciálneho materiálu na šitie. Uzatvára aj rez na koži.

Laparoskopická metóda

Inštrumentálna metóda opravy prietrže je jednoduchšia a rýchlejšia v čase. Použitím špeciálnej trubice-trokára do veľkosti 30 cm sa v postihnutej oblasti vykoná niekoľko vpichov. Cez nich prechádza laparoskop a chirurgické nástroje. Je tu tiež nakreslená mriežka, ktorá musí byť umiestnená, a príslušenstvo, ktoré ju opraví. Výsledkom sú malé rezy s veľkosťou 1,5 až 2 cm, ktoré sa liečia rýchlejšie. Táto technika je však nedokonalá, pretože veľké množstvo oxidu uhličitého sa zavádza do brušnej dutiny pre optimálnu prácu s vnútornými výčnelkami..

Pravidlá inštalácie oka počas kýly

Operabilita brušnej prietrže je šancou na úspešné uzdravenie pacienta. Aby ste vylúčili možné komplikácie, musíte dodržiavať niektoré povinné pravidlá:

 • zavedenie oka by sa malo vykonať iba do svalových a aponeurotických tkanív;
 • kontakt chirurgickej siete s tukovým tkanivom pacienta nie je povolený;
 • viacvláknové nite na upevnenie endoprotézy sú neprijateľné;
 • neabsorbovateľný typ protézy sa nemôže použiť pri zmiešanom skrátení.

Zanedbanie a nedodržiavanie povinných lekárskych nuancií môže viesť k zdravotným problémom, ako aj k smrti v prípade otravy krvi a predčasnej pomoci..

Výhody a nevýhody hernia oka

Hlavné výhody chirurgickej siete:

 • obmedzená pohyblivosť materiálu;
 • nezasahuje do správneho krvného obehu;
 • nezasahuje do svalovej práce;
 • necítil sa;
 • je schopný rýchlo a dobre zakoreniť, rovnako ako jeho vlastná tkanina.

Táto technika však nie je bez nevýhod:

 • môže spôsobiť problémy s fungovaním iných orgánov;
 • pripevnené ako záplaty s držiakmi, ktoré je možné oddeliť;
 • príliš veľké oko je zložené;
 • možná tvorba fistuly pri operácii krvných ciev.

Pred operáciou sa nevyhnutne vykonáva sterilizácia materiálu z PVC, preto je jeho zavedenie do tela absolútne bezpečné.

Tkanivá, ktoré sú príliš zapálené alebo majú infekciu, sa musia ošetriť najskôr a až potom musia pokračovať v chirurgii umiestnenia implantátu..

Obdobie vymáhania

Typ vykonanej operácie priamo ovplyvňuje trvanie rehabilitácie a ďalšie predpovede. Pri otvorenej metóde zotavenie zvyčajne trvá dlhšie. Ihneď po operácii sa vykonáva pravidelné ošetrenie švov, obväzy sa predpisujú na 5 až 7 dní. Potom sa stehy nosí ešte jeden týždeň. V prvých šiestich mesiacoch je pacientovi zakázaná fyzická aktivita a prepravuje viac ako 5 kg, nemôžete dlho stáť.

Ak bola vykonaná laparoskopia, pacient je prepustený 3-4 dni po operácii. Liečte miesta vpichu rýchlejšie. Počas šiestich mesiacov je záťaž kontraindikovaná, človek sa však môže venovať obvyklým záležitostiam. Po 8 mesiacoch sú povolené športy vrátane behu, abs a ďalšieho rozvoja brušných svalov.

Možné komplikácie

Po operácii nie sú vylúčené niektoré dôsledky pre pacienta, jedná sa však o veľmi zriedkavý prípad..

 1. Abscesy sa vyskytujú v oblasti stehu. Antibiotiká sa predpisujú v injekciách alebo tabletách až trikrát denne. Predpíšte flemoxín, amikacín, penicilín.
 2. Existuje syndróm bolesti. V takýchto prípadoch sa nemôžete obísť bez liekov proti bolesti a protizápalových liekov: Nurofen, Ibuprofen, Diclofenac, Nimesulide.
 3. Krvácanie sa otvára. Môže byť potrebná konzervatívna liečba dicinónom alebo chirurgický zákrok..
 4. Zvracanie a celková intoxikácia tela indikujú odmietnutie endoprotézy. V tomto prípade sa sieť po odstránení kýly odstráni.

Ak budete dodržiavať všetky pravidlá opatrnosti a predchádzate všetkým druhom alergických reakcií, môžete sa vyhnúť komplikáciám po operácii..

Príčiny opätovného výskytu prietrže brucha sú mnohé. Zvyčajne k tomu dôjde v dôsledku nedodržania požiadaviek pacientom alebo v prípade lekárskej chyby. Opakovaný výčnelok je možný aj pri dlhotrvajúcom kašľaní, zápche a náchylnosti k obezite. Miera recidívy je 2-10%.

Náklady na materiál na orezávanie kýly

Cena ôk pri chirurgii hernie v lekárňach sa môže líšiť v závislosti od typu a výrobcu. Dôležitú úlohu hrá kvalita endoprotézy. V priemere sú náklady na vstrebateľné vnútorné obväzy 6-15 tisíc rubľov, neabsorbovateľné sú mierne horšie ako cena a predávajú sa za 1-3 tisíc rubľov..

Náklady na čiastočne absorbovateľné siete sú 3 - 7 tisíc rubľov a trojrozmerný materiál sa odhaduje na 8 000 rubľov..

Existuje veľa finančných prostriedkov na liečbu kýly, hlavnou vecou je výber správneho materiálu pre implantát. Musí byť absolútne bezpečná pre pacienta, pokiaľ ide o hygienu a komponenty produktu.

Aké sú siete na kýlu. Recenzia s oceňovaním 11

Účinným spôsobom liečby prietrže je prietrž prietrže, ktorý sa môže uskutočňovať dvoma spôsobmi: otvoreným a použitím laparoskopie. Pri operácii sú herniové brány zosilnené špeciálnou sieťou, ktorá pomáha urýchliť proces hojenia a zabrániť možnosti recidívy choroby. Hernioplastika pomocou sieťky na prietrž vám umožní zbaviť sa herniálneho výčnelku a do šiestich mesiacov sa vrátiť do svojho obvyklého životného štýlu.

Chirurgická sieť na kýlu je endoprotéza, ktorá úplne nahrádza brušnú fasciu a je schopná plniť svoju funkciu. Sieťovina je vo väčšine prípadov vyrobená z polypropylénových priadzí, ktoré sú tkané špeciálnym spôsobom. Lekárska sieť má tendenciu sa po zavedení do tela natiahnuť, nespôsobuje nepohodlie, čo umožňuje prirodzeným spôsobom sťahovať svaly. Okrem toho, u pacientov nespôsobuje polypropylén rejekcie a alergické reakcie, riziko relapsu je prakticky nulové.

Druhy sietí

V modernej lekárskej praxi existuje niekoľko druhov sietí na prietrž, ktoré sa líšia nielen veľkosťou a technikou tkania, ale aj materiálom výroby. Rozlišujú sa tri typy endoprotéz:

  vstrebateľné; nevstrebateľné; čiastočne absorbovateľné.

Použitie úplne absorbovateľných sietí sa vykonáva výlučne po konzultácii s lekárom po analýze zložitosti pripravovanej operácie a veľkosti brány prietrže. Ak má pacient slabosť spojivového tkaniva a jeho nahromadenie je pomalšie ako resorpcia oka samotného, ​​existuje riziko recidívy. V tomto prípade sa pacientovi poskytne iný typ chirurgickej siete..

V chirurgii sa najčastejšie vyskytuje neabsorbovateľný typ kýly. Mriežky ruského výrobcu Linteks sú k dispozícii v rôznych modifikáciách s použitím rôznych materiálov. Medzi ktorymi:

  Fleksilen (líšia sa zvýšenou flexibilitou). Esfil (vyrobený z monofilného polypropylénu). Eslan (mäkký, vyrobený z mylarických vlákien). Uniflex (používa sa na ukončenie pooperačných hernií s komplexným priebehom choroby). Fluorex (vlákna pletiva sú potiahnuté špeciálnou látkou, ktorá chráni ranu pred infekciou).

Lekárske siete Lintex môžu byť vyrobené na objednávku, požadovanej veľkosti a typu tkania.

Čiastočne absorbovateľné siete zahŕňajú Ultrapro. Ich charakteristickou črtou je schopnosť vstrebávať častice materiálu po raste spojivového tkaniva. Takéto siete sa často používajú na rozsiahle poškodenie tkanív a na uzatváranie veľkých herniálnych brán..

Jednou z odrôd chirurgických sietí na herniu sú trojrozmerné sieťové systémy. Takáto endoprotéza sa vyznačuje zvýšenou spoľahlivosťou a pozostáva z niekoľkých častí:

  predný lalok (uzatvára herniové brány zvonka); zadný lalok (prekrýva bránu zvnútra); spojovací valec (určený na vyplnenie samotného otvoru).

Zavedenie trojrozmernej sieťky počas operácie vyžaduje jej fixáciu niekoľkými švami, takže implantát je bezpečne pripevnený a nedá sa posunúť.

Výhody použitia kýly:

  vysoký pozitívny výsledok operácie, nízka pravdepodobnosť recidívy choroby; Telo nie je odmietnuté telom, nespôsobuje alergické reakcie; podporuje spoľahlivé uzavretie herniálnych brán (sieť fixuje okraje diery, po ktorej sú zarastené spojivovým tkanivom); implantát je po operácii nepostrehnuteľný, nebráni pohybu, neovplyvňuje kvalitu života pacienta; krátke rehabilitačné obdobie, pacient je v nemocnici na jeden deň, telo je úplne obnovené do šiestich mesiacov; po inštalácii endoprotézy neexistuje žiadna bolesť a nepohodlie, nepociťuje „napätie“ tkanív.

Sieť hernia oka

V závislosti od typu chirurgického zákroku pri slabinovej prietrži sa zvolí typ endoprotézy. Pri zatváraní veľkej plochy trojuholníka sa používa sito s dĺžkou 9 cm a šírkou 6 cm. Je veľmi dôležité zvoliť najlepšiu možnosť implantácie, pretože pri inštalácii veľkého oka sa môžu vyskytnúť vrásky a malý - nezrovnalosti v tkanivách a riziko opätovného vyčnievania.

Počas chirurgického zákroku u mladých pacientov so šikmou inguinálnou prietržou sa odporúča vložiť malú sieťku na prietrž, ktorá zakrýva malé trojuholníky. Ak existuje riziko relapsu alebo je diagnostikovaná masívna lézia zadnej brušnej steny, je do oblasti predperitoneálneho priestoru umiestnený veľký chirurgický implantát. Malo by sa poznamenať, že chirurgická sieť pokrývajúca veľkú oblasť sa môže v budúcnosti stať prekážkou pri operáciách na močovom mechúre alebo cievach ilea. U starších pacientov sa táto funkcia nezohľadňuje..

Mriežka z pupkovej prietrže

Operácia na odstránenie pupočnej kýly sa uskutočňuje dvoma spôsobmi: otvorením a použitím laparoskopie. Pri laparoskopii sa často používa herniálny systém, ktorý pozostáva z dvoch vzájomne prepojených sietí. Takáto endoprotéza dokonale uzatvára hernálny otvor akéhokoľvek priemeru a spoľahlivo fixuje hernálnu bránu. Rehabilitačné obdobie po hernioplastike je skrátené na niekoľko dní, pacient nepociťuje nepohodlie v pupočnej oblasti, cudzie teleso nie je organizmom odmietnuté.

Malé herniové brány sú uzavreté konvenčnou neabsorbovateľnou chirurgickou sieťou. Okraje implantátu sú pripevnené k vnútorným tkanivám brušnej steny pomocou špeciálnych lekárskych výstuží, ktoré môžu byť buď titánové alebo samo-vstrebateľné..

V posledných rokoch získalo čoraz väčšiu obľubu používanie čiastočne absorbovateľných sietí na pupočníkovú prietrž. Je oveľa ľahšie zarastať spojivovými tkanivami a vylučujú možnosť zjazvenia fibrózy..

Mriežka z brušnej prietrže

Pri zatváraní herniálneho otvoru v bruchu sa používa neabsorbovateľná alebo čiastočne absorbovateľná sieťovina. Ak bola choroba diagnostikovaná včas a operácia je naplánovaná v skorých štádiách choroby, chirurg nahradí otvor dierkou malou polypropylénovou vložkou. Pri veľkom výčnelku, keď sa vyžaduje rozsiahla implantácia, sa používa veľká etiketa, ktorá sa zaistí špeciálnym lekárskym zošívačom..

Výnimkou môžu byť individuálne charakteristiky tela, ako je obezita, vrodené patológie spojivových tkanív a životný štýl pacienta. Ak je pacientovi riziko sutúrneho rozporu alebo predĺženého rastu oka, lekár môže implantát dodatočne fixovať pomocou stehu..

Sieťka na ventrálnu prietrž

Operácia na odstránenie ventrálnej prietrže sa vykonáva pomocou polypropylénovej sieťoviny so špeciálnou väzbou. Pri chirurgii sa používajú oba ploché implantáty, ktoré počas operácie nadobúdajú potrebný tvar, ako aj oválne endoprotézy..

Špeciálna porézna makroporézna sieť má tvarovú pamäť a nevyžaduje ďalšie fixovanie švami. Trvanie operácie je skrátené, pacient nepociťuje bolesť, ktorá sa prejavuje pri šití sieťky. Bezproblémová fixácia navyše nepoškodzuje spojivové tkanivá, rýchlo sa zakorenuje v tele.

Výber polypropylénovej sieťoviny pre ventrálnu prietrž by mal vykonať lekár. Bez ohľadu na veľkosť herniového výčnelku by endoprotéza mala byť o päť centimetrov väčšia ako samotná diera pozdĺž celého okraja herniálneho portálu. Keď sú výčnelky veľké, chirurg vykoná lemovanie oka do okolitých tkanív. Toto vylučuje možnosť posunutia oka, jej skrútenie a zvrásnenie.

Základné princípy inštalácie pletiva na prietrž:

  sieť by sa mala fixovať medzi svalovo aponeurotickými tkanivami, aby sa zabránilo jej posunutiu; implantát by nemal byť v kontakte s podkožným tukom; neabsorbovateľná sieťová protéza sa nepoužíva pre zmiešané operácie; multifilamentové priadze sa nepoužívajú na pripevnenie makroporéznych ôk.

Dôsledky inštalácie oka na prietrž

Použitie hernioplastiky v chirurgii ukázalo vynikajúce výsledky, implantát implantovaný do podkožnej oblasti nemá prakticky žiadne riziko odmietnutia. Pacienti s herniovou sieťou sa už dva týždne po operácii vrátia k svojmu obvyklému spôsobu života. Endoprotéza sa rýchlo spojí so svalmi a spojivovým tkanivom a vytvára tak pevnú obranu proti relapsom.

V prvých dňoch sa môže pacient cítiť v oblasti operácie trochu nepohodlne, často je to psychologický efekt. Kýlová sieť nevyvoláva žiadne fyzické bolesti. Implantát je nainštalovaný na celý život, aj keď v budúcnosti dôjde k operáciám na mieste nainštalovaného oka, nijakým spôsobom to neovplyvní manipuláciu..

V ojedinelých prípadoch existuje pri prietrži riziko odmietnutia oka. Napriek hypoalergénnej povahe materiálov telo nemusí akceptovať cudzie teleso. Vo väčšine prípadov je to spôsobené zápalovými procesmi, infekciou rany alebo zmazaním pooperačnej jazvy. Pacient má v mieste implantácie oka hnisavý výtok zo jazvy, horúčky a bolesti. V takom prípade by ste sa mali okamžite poradiť s lekárom, aby zistili príčiny komplikácie a predpísali ďalšiu liečbu.

Aké sú príčiny pooperačnej prietrže a rehabilitácie po operácii, čítajte tu.

Hernia oka ceny

Na farmaceutickom trhu existuje mnoho výrobcov herniových sietí. Líšia sa nielen cenou, ale aj kvalitou spracovania. Aby ste si vybrali najlepšiu voľbu pre konkrétny typ prietrže, odporúčame vám oboznámiť sa s cenami chirurgických sietí..

Typ ôk prietrže

cena

6 000 - 15 000 rubľov

1 000 - 3 000 rubľov

3 000 - 7 000 rubľov

3D sieťové systémy

Použitie chirurgických sietí pri liečbe prietrže je najúčinnejším spôsobom, ako sa zbaviť choroby. Včasná operácia kýly nespôsobí nepohodlie a neovplyvní kvalitu života.

Hernia mesh: ochrana proti recidíve

Chirurgia na odstránenie prietrže (hernioplastika) je najúčinnejšou metódou liečby prietrže. Nedávno bola prietrž najprv opravená a potom jednoducho „zašitá“ a pacient mal po určitom čase šancu dostať sa opäť k operačnému stolu. Pri starostlivom prístupe k telu boli relapsy zriedkavé, ale pri ťažkej fyzickej námahe sa prietrž obnovila a pokračovala ďalšia operácia..

Dnes chirurgovia používajú počas operácie špeciálnu sieť na posilnenie brány prietrže. Pomáha to nielen zrýchliť zotavenie pacienta, ale tiež výrazne znižuje pravdepodobnosť relapsu. Prvé operácie s inštaláciou siete sa začali v 90. rokoch minulého storočia, ale teraz sa začali praktizovať oveľa častejšie, pretože sa preukázala ich vysoká účinnosť. Dobre prežíva v tele (až 99%) a prakticky nespôsobuje relapsy.

Čo je kýlová sieť

V dnešnej chirurgii sa používa pri hernii niekoľko rôznych typov ôk. Líšia sa veľkosťou, typom tkania a materiálom, z ktorého sú vyrobené. Obvykle sa dajú rozdeliť do troch typov:

 • vstrebateľné;
 • čiastočne absorbovateľné;
 • nevstrebateľné

V skutočnosti je pletivo vnútornou protézou, ktorá nahrádza fasciu pobrušnice a je schopná vykonávať svoje funkcie. Po inštalácii je schopný sa natiahnuť, aby svaly nestratili svoju schopnosť voľne sa sťahovať a pacient prakticky necítil vo vnútri cudzie teleso..

Kýlová sieť je vyrobená z netoxického a hypoalergénneho polypropylénu. Nevstupuje do chemickej reakcie s telesnými tkanivami a neabsorbuje sa. Vďaka týmto vlastnostiam je riziko odmietnutia oka zo strany tela alebo opätovného objavenia sa prietrže znížené na nulu. Sieťka je pre telo bezpečná, nedeformuje sa a zachováva si elasticitu niekoľko desaťročí.

Najčastejšie používaným chirurgickým zákrokom je neabsorbovateľná sieťovina. So slabým spojivovým tkanivom pacienta a jeho pomalým vytváraním sa zvyšuje riziko recidívy, takže je vylúčená inštalácia absorbovateľnej a čiastočne absorbčnej sieťoviny. Inštalácia absorbovateľnej sieťky sa vykonáva zriedka, iba realistickým vyhodnotením veľkosti brány prietrže a komplexnosti pripravovanej operácie..

Sieťka je vyrobená podľa individuálnych štandardov, takže môže mať najneobvyklejší tvar a veľkosť.

Funkcie prietrže kýly

Na prišívanie prietrže je možné vykonať tak tradičnú operáciu brucha, ako aj laparoskopickú operáciu. Oká sa inštaluje počas operácie, čím sa vylučuje pravdepodobnosť opätovného výskytu prietrže a pomáha sa dosiahnuť úplné uzdravenie pacienta..

Po inštalácii plní funkciu svalu, prakticky ju nahrádza a používa sa v prípadoch, keď prírodný svalový väz nie je schopný odolať tlaku vnútorných orgánov. Je fixovaná bez zošívania v okamihu, keď sú vnútorné orgány umiestnené do brušnej dutiny.

Pri otvorenej operácii brucha je potrebný široký rez, ktorý umožňuje voľný prístup k bráne prietrže. Operácia sa vykonáva v lokálnej anestézii. Výhodou brušného chirurgického zákroku je to, že sieťka sa dá nastaviť presnejšie a v budúcnosti znižuje riziko vytesnenia. Nevýhodou je ťažké obdobie zotavenia a kozmetický defekt v mieste operácie.

Laparoskopická chirurgia sa vykonáva v celkovej alebo spinálnej anestézii. Prostredníctvom malých vpichov sa zavádzajú špeciálne nástroje a pod dohľadom sa vykonávajú všetky potrebné manipulácie. Takéto operácie vykonávajú skúsení vysokokvalifikovaní chirurgovia..

Medzi pozitívne aspekty patrí rýchle zotavenie, neprítomnosť alebo mierna bolesť a nízka pravdepodobnosť infekcie. Laparoskopická operácia trvá podstatne menej času ako otvorená.

Zásady inštalácie endoprotézy

Aby sa predišlo komplikáciám v pooperačnom období, musí chirurg nainštalovať sieťku správne. Princípy inštalácie pletiva na prietrž sú tieto:

 • mriežka je fixovaná medzi svalovo aponeurotickými tkanivami, aby sa zabránilo jej posunutiu;
 • endoprotéza by nemala prísť do styku s podkožným tukom;
 • v zmiešaných operáciách sa neabsorbovateľná sieťovina nepoužíva;
 • multifilamentové priadze sa nepoužívajú na pripevnenie makroporéznej sieťoviny.

Výhody inštalácie kýly

Po nainštalovaní kýly sa pacient zotavuje dostatočne rýchlo. Ak porovnáme výsledky operácie s inštaláciou siete a bez nej, potom v prvom prípade existuje niekoľko výhod:

 • vysoké pozitívne výsledky výsledku operácie, v budúcnosti je relapsu prakticky vylúčený;
 • v tele nedochádza k alergickým reakciám a odmietnutiu;
 • spoľahlivé uzavretie herniových brán: sieťka spoľahlivo fixuje otvor okolo celého obvodu, po ktorom je obklopená spojivovými tkanivami;
 • po inštalácii je implantát pre pacienta takmer nepostrehnuteľný a neovplyvňuje jeho pohyb, nespôsobuje nepohodlie;
 • Obnova trvá menej ako šesť mesiacov. Pacient po operácii je prepustený druhý deň;
 • pacient nemá žiadne nepohodlie, bolesť, tkanivové napätie.

Obnova po inštalácii kýly

Obdobie obnovy závisí od typu operácie. S laparoskopiou to zaberie oveľa menej času. Pacient je pod dohľadom lekára 3 až 4 dni. Do dvoch týždňov po operácii môže pacient robiť obvyklé veci, šesť mesiacov po operácii je odstránené obmedzenie fyzickej aktivity a po 8 mesiacoch - začať hrať šport.

Pri otvorenej operácii trvá liečenie stehov veľa času. Prvých 5-7 dní si vyžaduje dohľad lekára, obväzy, ošetrenie stehu. Okrem toho môžu byť predpísané lieky. Obnova trvá asi šesť mesiacov, počas ktorých sa odporúča, aby pacient zdvihol bremeno s hmotnosťou do 5 kg, obmedzil akúkoľvek fyzickú aktivitu a zapojil sa do športových aktivít.

Možné komplikácie

Po operácii prietrže s umiestnením ôk sa môžu vyskytnúť niektoré komplikácie. Najbežnejšie z nich:

 • hnisanie stehov. Liečbu vyžaduje chirurg, pitva abscesov, je predpísaný priebeh antibiotík;
 • bolesť v pooperačnom období. Lieky proti bolesti sú predpísané;
 • krvácajúci. Používajú sa lieky alebo je potrebný ďalší chirurgický zákrok;
 • sieťové odmietnutie prietrže. Individuálna reakcia tela, v ktorom chcete implantát odstrániť.

Recidívy a ich príčiny

Kýla sa vyskytuje u 2 až 10% pacientov. Príčiny ich výskytu závisia od rôznych faktorov. V niektorých prípadoch je to chyba lekára, ale je to hlavne neschopnosť pacientov dodržiavať pooperačné odporúčania..

Možné dôvody pre objavenie sa prietrže:

 • chybne zvolená operačná taktika, chyby počas operácie;
 • nadmerná fyzická aktivita;
 • choroby sprevádzané kašľom;
 • hnisanie v mieste operácie;
 • zápcha
 • trpiaci nadváhou, sklon k obezite;
 • nedodržiavanie odporúčaní lekára.

Orezávanie prietrže pri inštalácii endoprotézy sa teraz praktizuje veľmi široko. Materiál na výrobu pletiva sa stáva stále dokonalejším. Po dohode s lekárom si pacient môže zvoliť najvhodnejšiu možnosť sieťoviny. Kvalita budúceho života pacienta do značnej miery závisí od jej kvality a od skúseností lekára.

Plastová prietržová sieť

Non-ťahová hernioplastika alebo oprava prietrže oka je najnovšia vysoko účinná metóda na chirurgické ošetrenie prietrže, pri ktorej je neprítomnosť napätia dosiahnutá implantáciou oka z polymérového biokompatibilného materiálu. Táto technika je dnes „zlatým štandardom“ vo svetovej herniológii..

Špecialisti liečebného centra kýly HMS v nemocnici HSPIA dokonale ovládajú moderné metódy opravy prietrže, úspešnú prevádzku prietrží, vrátane komplikovaných, s inštaláciou sieťových implantátov.

Výhody endoprotéz z ôk

Sieťový implantát vykonáva funkcie brušnej membrány spojivového tkaniva a má nasledujúce výhody:

 • Ľahko sa implantuje do tkaniva
 • Vytvára silný a spoľahlivý rámec
 • Nezvoláva zápaly, alergie ani podráždenie.
 • Neodtrhnuté
 • Eliminuje relaps choroby
 • Nie sú vysídlené a nezničené

V závislosti od techniky hernioplastiky môže byť endoprotéza oka umiestnená pod defekt v pobrušnici alebo nad ňou. Slúži ako špecifický rámec pre tvorbu tkanív a postupom času je plne integrovaný do štruktúry tkanív. Použitie pletiva poskytuje:

 • Rýchle zotavenie bez komplikácií.
 • Nedostatok tkanivového napätia, a preto syndróm slabej bolesti.
 • Pacient je v nemocnici 1 - 3 dni (v závislosti od rozsahu zásahu).
 • Celá doba rehabilitácie trvá 6 týždňov.
 • Kompletná likvidácia prietrže bez rizika jej opätovného výskytu.

Silná, spoľahlivá a elastická sieťovina je úplne neviditeľná, pri pohybe sa nepociťuje a nevytvára nepohodlie. Inštalácia sieťového implantátu je najúčinnejším spôsobom, ako sa zbaviť prietrže navždy.

Čo liečime

V chirurgickom oddelení nemocnice GMS sa vykonáva kýlová oprava všetkých typov a lokalizácia metódou beznapäťovej hernioplastiky:

 • Inguinálna kýla
 • Femorálna prietrž
 • Ezofágová prietrž
 • Pupočná prietrž
 • Kýlová línia prietrže
 • Pooperačná prietrž
 • Biela línia prietrže
 • Diastáza svalov rekta brucha

Lekári v našom stredisku na ošetrenie kýly používajú endoprotézy vysokej kvality od renomovaných výrobcov. Pri výbere endoprotézy lekár zohľadňuje mnoho faktorov: typ prietrže, štádium a závažnosť, existujúce komplikácie, celkový stav pacienta atď. Naši špecialisti používajú štandardné typy sieťových implantátov aj najnovšie 3D sieťky.

Náklady na plastovú prietržovú sieťku

Ceny uvedené v cenníku sa môžu líšiť od skutočných cien. Skontrolujte aktuálnu cenu na tel. Čísle +7 495 104 8605 (nepretržite) alebo v nemocnici GMS na tejto adrese: Moskva, ul. Kalanchevskaya, 45.

nadpisBežná cena30% zľava
Plastická prietržová defekt brušnej steny použitím syntetického pletiva s veľkosťou viac ako 30 štvorcových metrov (bez nákladov na sieť)228 580 rub.160 006 rub.
Plastická prietržová defekt brušnej steny použitím syntetického pletiva do 30 m2 (bez nákladov na sieť)185 720 rub.130 004 rub.

Cenník nie je verejná ponuka. Služby sa poskytujú iba na základe zmluvy.

Na našej klinike sú akceptované plastové karty MasterCard, VISA, Maestro, MIR..

Aké príznaky by sa mali liečiť

Určite sa musíte poradiť s chirurgom pri výskyte nasledujúcich príznakov:

 • Výskyt opuchov alebo výčnelkov v slabinách, bruchu, miešku, zvyšujúci sa fyzickou námahou a mizne, keď klamete.
 • Pocit ťažkosti, nepohodlia alebo bolesti v oblasti výčnelku.
 • Bolesť sa zosilňuje pri zdvíhaní závaží, chôdzi, kašľaní a akomkoľvek inom zaťažení.

Naši špecialisti liečia všetky typy hernií v počiatočnej fáze aj v prítomnosti komplikácií..

diagnostika

Aby sa urobila správna diagnóza a aby sa zvolila optimálna operačná taktika, vykoná sa komplexná diagnostika vrátane:

 • Vyšetrenie lekára s palpáciou
 • Ultrazvuk hernial vak a jeho obsah
 • X-ray s báriom
 • Gerniography
 • Krvné a močové testy

V závislosti od indikácie sa môžu predpísať ďalšie štúdie - irrigoskopia, cystoskopia, cystografia, MCT MSCT alebo brucha, kolonoskopia atď..

Príprava na operáciu

Na predbežnú konzultáciu chirurg určí termín plánovanej hernioplastiky a niekoľko potrebných štúdií - EKG, krvné testy, testy moču, fluorografia. Do jedného dňa môžete vykonať všetky potrebné testy a vyšetrenia v nemocnici GMS. Ak pravidelne užívate lieky, musíte o tom informovať svojho lekára pri konzultácii, môže byť potrebné ich dočasné vysadenie.

Dva týždne pred zákrokom je potrebné vylúčiť alkohol, v deň operácie nefajčiť. V niektorých operáciách je potrebná predbežná príprava čreva. Chirurg vám na konzultácii povie viac o prípravnej fáze.

Prečo potrebujem operáciu?

Kýla je vyčnievanie časti vnútorných orgánov pod kožu kvôli slabosti alebo poškodeniu steny brucha. Pilulky, alternatívna terapia alebo obvaz iba zmierňujú príznaky, ale patológia sa neodstráni. Jedinou účinnou liečbou je chirurgický zákrok:

 • Konzervatívny prístup k terapii prietrže neprináša žiadny výsledok.
 • Hrudný vak sa časom zvyšuje a prestáva sa usadzovať.
 • Existuje vysoké riziko porušenia prietrže a rozvoja život ohrozujúcich stavov (peritonitída, sepsa, črevná obštrukcia)..

Na chirurgickom oddelení nemocnice GMS sa hernioplastika vykonáva pomocou umelých implantátov. Liečba na klinike GMS je:

 • Skúsení chirurgovia, ktorí sa úspešne vyrovnajú s kýlami akejkoľvek lokalizácie a stupňa zložitosti.
 • Moderné, plne vybavené operačné sály.
 • Pohodlná nemocnica.
 • Menej traumatické chirurgické techniky.
 • Použitie sieťových implantátov novej generácie.
 • Čas strávený v nemocnici je iba 1-3 dni.
 • Úplné zotavenie za 6 týždňov.

Technická základňa oddelenia vám umožňuje využívať úspechy v oblasti hernioplastiky, čo poskytuje vysoký terapeutický výsledok, bez rizika recidívy choroby..

Čo je to voľná hernioplastika

Podstata operácie spočíva v tom, že po vyrezaní herniového vaku a vrátení správnej anatomickej polohy do vnútorných orgánov sa zošíva špeciálna sieť biokompatibilného inertného materiálu na spojenie herniálnej vady..

Vďaka bunkovej štruktúre takáto endoprotéza spoľahlivo uzatvára hernálnu bránu a posilňuje brušnú stenu, čím poskytuje absolútnu ochranu proti relapsom..

Chirurgická taktika sa volí individuálne v závislosti od klinických znakov. Oprava prietrže pomocou pletiva sa dá vykonať nasledujúcimi spôsobmi:

 • Laparoskopická hernioplastika je endoskopická technika, pri ktorej sa zákrok vykonáva pomocou niekoľkých malých vpichov, bez poranení a jaziev. Vďaka použitiu mikrochirurgických prístrojov je to najmenej invazívna metóda na liečbu kýly - deň po operácii je pacient prepustený na ambulantnú liečbu.
 • Otvorená hernioplastika - operácia sa vykonáva prostredníctvom externého rezu (otvorený prístup). Naši lekári vykonávajú túto operáciu najšetrnejším spôsobom, čo nám umožňuje skrátiť dĺžku pobytu v nemocnici na 2-3 dni..

Lekári na klinike GMS používajú chirurgickú sieť od dôveryhodných výrobcov, keď vykonávajú hernioplastiku bez napätia. Implantáty vyrobené z moderných materiálov nespôsobujú odmietnutie a alergické reakcie a proces hojenia prebieha rýchlo a bez komplikácií. Operácia trvá v priemere 30 - 60 minút, poskytuje vysoký terapeutický výsledok a vynikajúci kozmetický účinok..

Funkcie rehabilitačného obdobia

Vysoká profesionalita a dlhodobá prax chirurgov spolu s moderným technickým vybavením nám umožňujú vykonávať prietrž hernie sieťou v súlade s vysokými medzinárodnými normami. Absolútna bezpečnosť zaručuje použitie vybavenia odborníkov, prípravkov a materiálov novej generácie..

Dĺžka odpočinku po zákroku je obmedzená na niekoľko hodín, po ktorých je dovolené vstať. Ihneď po operácii budete umiestnení na útulnom oddelení, kde budete pod dohľadom zdravotníckeho personálu. Keď bude lekár presvedčený o svojom zdraví, budete prepustení z domu.

Po 1-2 dňoch sa nepohodlie stratí a celková pracovná kapacita sa v priemere obnoví 6 týždňov po operácii. V tomto okamihu musíte dodržiavať pokoj, minimalizovať fyzický stres, vylúčiť návštevy sauny, rybníky, kúpele, dodržiavať diétu predpísanú lekárom.

Ak potrebujete chirurgický zákrok na hernioplastiku bez napätia a potrebujete kvalitnú lekársku starostlivosť, obráťte sa na liečebné centrum prietrže kýly nemocnice GMS. Môžete sa dohodnúť na stretnutí s chirurgom online alebo telefonicky..

Chirurgické ošetrenie pooperačných hernií pomocou sieťových implantátov

Moja osobná skúsenosť s používaním sieťových implantátov pri liečbe pooperačných ventrálnych hernií má od roku 1994 viac ako 450 operácií vykonávaných otvoreným a laparoskopickým prístupom. Počas tejto doby bolo publikovaných veľa vedeckých prác a vynálezov na uvedenú tému. V tejto časti sú opísané vlastnosti ich vlastných metód chirurgickej liečby ventrálnych hernií. V súčasnosti ma väčšina pacientov (viac ako 80%) operuje laparoskopicky.

Môžete sledovať video operácií s ventrálnymi pooperačnými kýlami v mojom vystúpení na stránke „Video operácií najlepších chirurgov na svete“.

Indikácie pre chirurgický zákrok, postup výberu pacienta.

Pooperačná liečba ventrálnej hernie u profesora

Indikácie pre chirurgickú liečbu nezávisia od veľkosti hernálneho portálu a herniálneho vaku, typu hernie, príznakov a veku pacienta. Prítomnosť pooperačnej prietrže je indikáciou pre chirurgickú liečbu.

Aby sa predišlo komplikáciám prietrže, odporúča sa chirurgická korekcia, a to aj u pacientov s asymptomatickými pooperačnými kýlami..

Účelom chirurgického zákroku je zmierniť príznaky (bolesť a nepohodlie), predchádzať komplikáciám (štípanie, poruchy dýchania alebo kožné lézie) alebo liečiť akútne komplikácie gastrointestinálneho traktu (štípanie čreva, omentum, vývoj uškrtenia, obštrukčná alebo adhezívna črevná obštrukcia). ).

Núdzové operácie pre brušné kýly (priestupok, akútna črevná obštrukcia, hernia sacle flegmon) sa vykonávajú v 50% prípadov sledovania prietrže a sú sprevádzané vysokou frekvenciou komplikácií. Čo opäť vyzýva chirurgov, aby vykonávali operácie plánovaným spôsobom.

Pred operáciou je potrebné ultrazvukové vyšetrenie brušnej steny, prietrže, vreca a brušnej dutiny. V niektorých prípadoch sa môže CT alebo MRI vyšetrenie odporučiť na presnejšiu predoperačnú diagnózu, najmä na posttraumatické kýly, u obéznych pacientov, ako aj u pacientov s veľkými kýlami bez jasných ohraničení hernálneho portálu alebo so zriedkavými kýlami, ako je napríklad bedrový sval. Odporúča sa tieto štúdie použiť na hodnotenie opakovania prietrže a na určenie polohy oka v pooperačnom období..

Použitie sieťového implantátu pri chirurgickej liečbe pooperačných hernií

Otvorená a laparoskopická pooperačná oprava prietrže pomocou sieťových implantátov sa v súčasnosti vo veľkej miere používa v západnej Európe a USA..

Z hľadiska recidívy prietrže je súčasný dôkaz dostatočný na to, aby sa pri plastickej chirurgii odporučili implantácie pletiva na všetky defekty brušnej steny, vrátane triesloviny, pooperácie alebo pupočnej kýly, bez ohľadu na ich veľkosť. Keďže herniorafia (šitie defektu vláknami) v čistej forme je sprevádzaná neprimerane vysokou mierou recidívy.

Otvorená operácia pooperačných hernií

V súčasnosti sa môžu otvorené metódy používať u pacientov, ktorí sú kontraindikovaní v celkovej anestézii s ventiláciou (neprijateľný stav pre laparoskopický chirurgický zákrok). V tomto prípade sa laparotomický prístup uskutoční v epidurálnej anestézii. Indikácie pre otvorený prístup sa zriedka vyskytujú pri opakovaných a opakovaných zásahoch, v prípade výrazného procesu lepenia a neschopnosti eliminovať ich laparoskopickým prístupom..

Prevádzková technika

Aby som určil stav pooperačnej prietrže a indikácie pre chirurgický zákrok, ako aj aby som si vybral správnu taktiku pre chirurgické ošetrenie, musím mi poslať fotografiu brucha v priamej a bočnej projekcii v nafúknutom a pokojnom stave na moju osobnú e-mailovú adresu [email protected] [email protected] (môžete vziať telefón), úplný opis ultrazvuku brušnej dutiny a prednej steny brucha, výpisy z predchádzajúcich operácií, je vhodné vyšetriť chirurga, uviesť vek a hlavné ťažkosti. Potom môžem dať presnejšiu odpoveď na vašu situáciu..

Počiatočné štádiá chirurgického zákroku sa uskutočňujú podľa štandardnej schémy. Pri projekcii herniálneho vaku sa vyreže časť kože. Hernálny vak sa vylučuje z okolitého podkožného tukového tkaniva, hrany aponeurózy okolo hernálnej brány vynikajú.

Resekcia žliaz u pacientov s ťažkou viscerálnou obezitou nie je len technicky vynútená technika, ale tiež pomáha znižovať hladinu vnútrobrušného tlaku (resp. „Preventívne“ meranie systémového narušenia hemocirkulácie)..

Herniový vak je otvorený, ruka operačného chirurga je vložená do brušnej dutiny, pod kontrolou ktorej sa pitva vykonáva v brušnej dutine (pitva adhézií) a v peritoneálnom priestore. Po excízii nadbytočného herniálneho vaku sa jeho okraje zošijú. V tvarovanom vrecku je pletivo v závislosti od typu plastu vhodné,

Obr. 1. Možnosti implantačnej hernioplastiky.

V dôsledku rozdielneho usporiadania ôk v oblasti prietrže hernie sa rozlišujú 4 typy hernioplastík implantátu, pričom ako klasifikačný princíp sa používa poloha oka k aponeurotickým štruktúram (obr. 1)..

Pri onlay technike sa implantát zošíva na aponeurózu rekta alebo vonkajších šikmých svalov brucha priamo v kontakte s podkožným tukom..

Inlay technikou je implantát umiestnený na rekte alebo na vonkajšom šikmom svale, izolovaný od podkožnej tukovej vrstvy tej istej aponeurózy..

V technike podložky je implantát umiestnený za svalovou vrstvou, obvykle ohraničujúcou z brušnej dutiny priečnou fasciou a priečnou brušnou svalovou hmotou. Táto skupina často zahŕňa implantačné techniky, keď sa implantát umiestni priamo na zadný povrch svalov rekta a oddelí sa z brušnej dutiny s použitím celého tkanivového komplexu (zadná vrstva svalu rekta abdominis, priečna fascia, priečna svalovina) (obrázok 2)..

Obr. 2. Technika hernioplastickej podložky.

Varianty hernioplastiky s implantátom umiestneným medzi vonkajším a vnútorným šikmým svalstvom možno pripísať technikám inlay a underlay, druhá možnosť je však patogeneticky odôvodnená, čo väčšina vedeckých škôl uznáva..

Pri subvrstvovej hernioplastike je implantát lokalizovaný v preperitoneálnom tkanive a vymedzuje peritoneum z brušných orgánov..

Pri popise metód intervencie av našej klinickej práci používame klasifikáciu s dôrazom na techniku ​​onlay, inlay (inlay + sublay + underlay).

Pri vykonávaní hernioplastiky pomocou metódy inlay sa implantát zo siete umiestni do peritoneálneho priestoru za aponeurózou. Hlavnými možnosťami tejto metódy sú fixácia sieťového implantátu pod aponeurózou bez zošitia a zošitie aponeurózy s umiestnením sieťového implantátu pod ňou..

V závislosti od typu plastu sa do formovanej kapsy umiestni sieťovina, ktorá je fixovaná prerušovanými stehmi.

S malým herniálnym defektom je možné spojiť stredné okraje svalov rekta abdominis aplikáciou nodálnych stehov na aponeurózu bez vytvorenia duplikátu. V prípade dostatočne veľkých prietrží sa implantát môže uzavrieť pomocou nasledujúcej techniky. Rozdeľte prednú vrstvu svalu rekta abdominis pozdĺž bočného okraja na dĺžku presahujúcu dĺžku implantátu o 2-4 cm v oboch smeroch. Po priradení klapiek (je možné použiť hydraulickú prípravu) sú šité pozdĺž stredovej čiary. A často v strednom rade stehov, aby sa znížilo množstvo „mŕtveho priestoru“, sa zachytí sieťový implantát. Viazanie stehov na fixáciu ôk sa vykonáva tak po aplikácii stredného radu aponeurotických stehov, ako aj postupne za nimi. Myslíme si, že nie je zbytočné pripomenúť si, že uzly by mali byť dostatočne zviazané, aby nespôsobili nadmerný tlak na svalové tkanivo, atrofiu, erupciu a migráciu oka..

Vo všetkých vyššie uvedených prípadoch je alogénny materiál oddelený od tukového tkaniva nachádzajúceho sa pod ním, čím sa výrazne znižuje vylučovanie a pravdepodobnosť komplikácií..

Pri fixácii sieťového implantátu pod aponeurózou bez toho, aby došlo k zošitiu, sú výhody tohto spôsobu znížené, pretože alogénny materiál je v kontakte so subkutánnou tukovou vrstvou..

V pooperačnej komunite je široko diskutovaná otázka pooperačnej drenáže rán a možnosti jej zavedenia. Na našej klinike sa pri zatváraní defektov prietrže s použitím implantátov malých rozmerov (podmienečne do 10 x 10 cm) a pri vykonávaní plastickej chirurgie inlaye rana vyprázdňuje absolventom alebo pasívnou tubulárnou drenážou na jeden deň. Pri hernioplastike veľkých defektov sa drenáž uskutočňuje pomocou dvoch rúrkových drenáží. Je potrebné poznamenať, že vo všetkých prípadoch aplikujeme kompresné obväzy (opasky) na celú dobu strávenú v nemocnici a do 3 mesiacov pooperačného obdobia. Takmer nikdy nepoužívame metódu vpichovej drenáže tzv. Zvyškovej dutiny, snáď s výnimkou prípadov s tvorbou síry vyššou ako 100 ml, ktorá bola po celú dobu aktivity pozorovaná iba v jednom prípade.

Aktívna metóda drenáže sa používa v prípade obrej kýly. Prečo používať všeobecne akceptovaný systém Redon. Odtoky sa odstraňujú zvyčajne na 3 až 5 dní. Prípady pomerne výraznej exsudácie s alokáciou (podľa zverejnených údajov) do 300 alebo viac ml exsudátu sme nikdy nezaznamenali.

Moderný arzenál implantátov zo sieťoviny a rôzne metódy korekcie pooperačných ventrálnych hernií umožňujú chirurgovi nájsť individuálny prístup k liečbe každého konkrétneho prípadu a vykonať optimálny typ chirurgického zákroku s dobrým dlhodobým výsledkom..

ZOZNAM PUBLIKOVANÝCH PRÁC NA TÉMU VENTRÁLNEHO HERNIA

 1. Puchkov K. V., Seliverstov D. V., Gausman B.Ya, Polit G. G., Strangulated Bubble Internal Median Hernia // Clinical Surgery. - 1993. - Č. 4. - S.68.
 2. Puchkov K. V., Filimonov V.B., Tilov H.I. Chirurgické ošetrenie slabinovej prietrže pomocou sieťového implantátu // Ros. časopis gastroenterológia, hepatológia, coloproctology. - 2002. - T. 12, č. 5. - S. 10.
 3. Puchkov K. V., Filimonov V.B., Tilov H.I. Použitie sieťového implantátu na chirurgické ošetrenie slabínovej kýly // Aktuálne problémy s herniológiou: materiály konf. - M., 2003. - str. 48.
 4. Puchkov K.V., Filimonov V.B., Beck A.V., Tilov H.I., Shvalb A.P., Osipov V.V. Alloplastika tříslovínovej hernie s polypropylénovým implantátom: experimentálny a klinický výskum // Tichý med. časopis - 2003. - č. 1 (11). - S.81 - 83.

Laparoskopická hernioplastika v 3D endoskopii (profesor K. V. Puchkov, apríl 2013 (Moskva)).

Laparoskopická plastická chirurgia pooperačnej ventrálnej prietrže (profesor K. V. Puchkov, november 2012 (Moskva)).

Opýtajte sa alebo sa dohodnite

Položte otázky alebo sa dohodnite telefonicky:
+7 495 222-10-87
+7 903 798-93-08
Bezplatnú konzultáciu s profesorom môžete získať e-mailom:
kópia [email protected] [email protected]

„Keď píšete list, viem: dostane sa do môjho osobného e-mailu. Vždy odpoviem na všetky vaše listy iba ja. Pamätám si, že mi dôverujete tým najcennejším - svojmu zdraviu, svojmu osudu, svojej rodine, svojim blízkym a snažím sa odôvodniť vašu dôveru.

Každý deň odpoviem na vaše listy niekoľko hodín.

Ak mi pošlete list s otázkou, môžete si byť istí, že vašu situáciu starostlivo preštudujem, v prípade potreby si vyžiadam ďalšie lekárske dokumenty.

Veľké klinické skúsenosti a desiatky tisíc úspešných operácií mi pomôžu vyriešiť váš problém aj z diaľky. Mnoho pacientov nevyžaduje chirurgickú pomoc, ale správnu konzervatívnu liečbu, zatiaľ čo iní potrebujú neodkladnú operáciu. V oboch prípadoch načrtnem taktiku konania av prípade potreby odporúčam absolvovať ďalšie vyšetrenia alebo naliehavú hospitalizáciu. Je dôležité si uvedomiť, že pre niektorých pacientov úspešná liečba vyžaduje predbežnú liečbu sprievodných ochorení a náležitú predoperačnú prípravu.

V liste musíte (!) Uveďte vek, hlavné sťažnosti, miesto bydliska, kontaktné telefónne číslo a e-mailovú adresu pre priamu komunikáciu..

Aby som mohol odpovedať na všetky vaše otázky podrobne, žiadam vás, aby ste spolu so žiadosťou odoslali naskenované nálezy ultrazvuku, CT, MRI a konzultácie s ostatnými odborníkmi. Po preskúmaní vášho prípadu vám pošlem podrobnú odpoveď alebo list s ďalšími otázkami. V každom prípade sa vás pokúsim pomôcť a zdôvodniť vašu dôveru, čo je pre mňa najvyššia hodnota..

Chirurgické ošetrenie pooperačných hernií pomocou sieťových implantátov

Moja osobná skúsenosť s používaním sieťových implantátov pri liečbe pooperačných ventrálnych hernií má od roku 1994 viac ako 450 operácií vykonávaných otvoreným a laparoskopickým prístupom. Počas tejto doby bolo publikovaných veľa vedeckých prác a vynálezov na uvedenú tému. V tejto časti sú opísané vlastnosti ich vlastných metód chirurgickej liečby ventrálnych hernií. V súčasnosti ma väčšina pacientov (viac ako 80%) operuje laparoskopicky.

Môžete sledovať video operácií s ventrálnymi pooperačnými kýlami v mojom vystúpení na stránke „Video operácií najlepších chirurgov na svete“.

Indikácie pre chirurgický zákrok, postup výberu pacienta.

Pooperačná liečba ventrálnej hernie u profesora

Indikácie pre chirurgickú liečbu nezávisia od veľkosti hernálneho portálu a herniálneho vaku, typu hernie, príznakov a veku pacienta. Prítomnosť pooperačnej prietrže je indikáciou pre chirurgickú liečbu.

Aby sa predišlo komplikáciám prietrže, odporúča sa chirurgická korekcia, a to aj u pacientov s asymptomatickými pooperačnými kýlami..

Účelom chirurgického zákroku je zmierniť príznaky (bolesť a nepohodlie), predchádzať komplikáciám (štípanie, poruchy dýchania alebo kožné lézie) alebo liečiť akútne komplikácie gastrointestinálneho traktu (štípanie čreva, omentum, vývoj uškrtenia, obštrukčná alebo adhezívna črevná obštrukcia). ).

Núdzové operácie pre brušné kýly (priestupok, akútna črevná obštrukcia, hernia sacle flegmon) sa vykonávajú v 50% prípadov sledovania prietrže a sú sprevádzané vysokou frekvenciou komplikácií. Čo opäť vyzýva chirurgov, aby vykonávali operácie plánovaným spôsobom.

Pred operáciou je potrebné ultrazvukové vyšetrenie brušnej steny, prietrže, vreca a brušnej dutiny. V niektorých prípadoch sa môže CT alebo MRI vyšetrenie odporučiť na presnejšiu predoperačnú diagnózu, najmä na posttraumatické kýly, u obéznych pacientov, ako aj u pacientov s veľkými kýlami bez jasných ohraničení hernálneho portálu alebo so zriedkavými kýlami, ako je napríklad bedrový sval. Odporúča sa tieto štúdie použiť na hodnotenie opakovania prietrže a na určenie polohy oka v pooperačnom období..

Použitie sieťového implantátu pri chirurgickej liečbe pooperačných hernií

Otvorená a laparoskopická pooperačná oprava prietrže pomocou sieťových implantátov sa v súčasnosti vo veľkej miere používa v západnej Európe a USA..

Z hľadiska recidívy prietrže je súčasný dôkaz dostatočný na to, aby sa pri plastickej chirurgii odporučili implantácie pletiva na všetky defekty brušnej steny, vrátane triesloviny, pooperácie alebo pupočnej kýly, bez ohľadu na ich veľkosť. Keďže herniorafia (šitie defektu vláknami) v čistej forme je sprevádzaná neprimerane vysokou mierou recidívy.

Otvorená operácia pooperačných hernií

V súčasnosti sa môžu otvorené metódy používať u pacientov, ktorí sú kontraindikovaní v celkovej anestézii s ventiláciou (neprijateľný stav pre laparoskopický chirurgický zákrok). V tomto prípade sa laparotomický prístup uskutoční v epidurálnej anestézii. Indikácie pre otvorený prístup sa zriedka vyskytujú pri opakovaných a opakovaných zásahoch, v prípade výrazného procesu lepenia a neschopnosti eliminovať ich laparoskopickým prístupom..

Prevádzková technika

Aby som určil stav pooperačnej prietrže a indikácie pre chirurgický zákrok, ako aj aby som si vybral správnu taktiku pre chirurgické ošetrenie, musím mi poslať fotografiu brucha v priamej a bočnej projekcii v nafúknutom a pokojnom stave na moju osobnú e-mailovú adresu [email protected] [email protected] (môžete vziať telefón), úplný opis ultrazvuku brušnej dutiny a prednej steny brucha, výpisy z predchádzajúcich operácií, je vhodné vyšetriť chirurga, uviesť vek a hlavné ťažkosti. Potom môžem dať presnejšiu odpoveď na vašu situáciu..

Počiatočné štádiá chirurgického zákroku sa uskutočňujú podľa štandardnej schémy. Pri projekcii herniálneho vaku sa vyreže časť kože. Hernálny vak sa vylučuje z okolitého podkožného tukového tkaniva, hrany aponeurózy okolo hernálnej brány vynikajú.

Resekcia žliaz u pacientov s ťažkou viscerálnou obezitou nie je len technicky vynútená technika, ale tiež pomáha znižovať hladinu vnútrobrušného tlaku (resp. „Preventívne“ meranie systémového narušenia hemocirkulácie)..

Herniový vak je otvorený, ruka operačného chirurga je vložená do brušnej dutiny, pod kontrolou ktorej sa pitva vykonáva v brušnej dutine (pitva adhézií) a v peritoneálnom priestore. Po excízii nadbytočného herniálneho vaku sa jeho okraje zošijú. V tvarovanom vrecku je pletivo v závislosti od typu plastu vhodné,

Obr. 1. Možnosti implantačnej hernioplastiky.

V dôsledku rozdielneho usporiadania ôk v oblasti prietrže hernie sa rozlišujú 4 typy hernioplastík implantátu, pričom ako klasifikačný princíp sa používa poloha oka k aponeurotickým štruktúram (obr. 1)..

Pri onlay technike sa implantát zošíva na aponeurózu rekta alebo vonkajších šikmých svalov brucha priamo v kontakte s podkožným tukom..

Inlay technikou je implantát umiestnený na rekte alebo na vonkajšom šikmom svale, izolovaný od podkožnej tukovej vrstvy tej istej aponeurózy..

V technike podložky je implantát umiestnený za svalovou vrstvou, obvykle ohraničujúcou z brušnej dutiny priečnou fasciou a priečnou brušnou svalovou hmotou. Táto skupina často zahŕňa implantačné techniky, keď sa implantát umiestni priamo na zadný povrch svalov rekta a oddelí sa z brušnej dutiny s použitím celého tkanivového komplexu (zadná vrstva svalu rekta abdominis, priečna fascia, priečna svalovina) (obrázok 2)..

Obr. 2. Technika hernioplastickej podložky.

Varianty hernioplastiky s implantátom umiestneným medzi vonkajším a vnútorným šikmým svalstvom možno pripísať technikám inlay a underlay, druhá možnosť je však patogeneticky odôvodnená, čo väčšina vedeckých škôl uznáva..

Pri subvrstvovej hernioplastike je implantát lokalizovaný v preperitoneálnom tkanive a vymedzuje peritoneum z brušných orgánov..

Pri popise metód intervencie av našej klinickej práci používame klasifikáciu s dôrazom na techniku ​​onlay, inlay (inlay + sublay + underlay).

Pri vykonávaní hernioplastiky pomocou metódy inlay sa implantát zo siete umiestni do peritoneálneho priestoru za aponeurózou. Hlavnými možnosťami tejto metódy sú fixácia sieťového implantátu pod aponeurózou bez zošitia a zošitie aponeurózy s umiestnením sieťového implantátu pod ňou..

V závislosti od typu plastu sa do formovanej kapsy umiestni sieťovina, ktorá je fixovaná prerušovanými stehmi.

S malým herniálnym defektom je možné spojiť stredné okraje svalov rekta abdominis aplikáciou nodálnych stehov na aponeurózu bez vytvorenia duplikátu. V prípade dostatočne veľkých prietrží sa implantát môže uzavrieť pomocou nasledujúcej techniky. Rozdeľte prednú vrstvu svalu rekta abdominis pozdĺž bočného okraja na dĺžku presahujúcu dĺžku implantátu o 2-4 cm v oboch smeroch. Po priradení klapiek (je možné použiť hydraulickú prípravu) sú šité pozdĺž stredovej čiary. A často v strednom rade stehov, aby sa znížilo množstvo „mŕtveho priestoru“, sa zachytí sieťový implantát. Viazanie stehov na fixáciu ôk sa vykonáva tak po aplikácii stredného radu aponeurotických stehov, ako aj postupne za nimi. Myslíme si, že nie je zbytočné pripomenúť si, že uzly by mali byť dostatočne zviazané, aby nespôsobili nadmerný tlak na svalové tkanivo, atrofiu, erupciu a migráciu oka..

Vo všetkých vyššie uvedených prípadoch je alogénny materiál oddelený od tukového tkaniva nachádzajúceho sa pod ním, čím sa výrazne znižuje vylučovanie a pravdepodobnosť komplikácií..

Pri fixácii sieťového implantátu pod aponeurózou bez toho, aby došlo k zošitiu, sú výhody tohto spôsobu znížené, pretože alogénny materiál je v kontakte so subkutánnou tukovou vrstvou..

V pooperačnej komunite je široko diskutovaná otázka pooperačnej drenáže rán a možnosti jej zavedenia. Na našej klinike sa pri zatváraní defektov prietrže s použitím implantátov malých rozmerov (podmienečne do 10 x 10 cm) a pri vykonávaní plastickej chirurgie inlaye rana vyprázdňuje absolventom alebo pasívnou tubulárnou drenážou na jeden deň. Pri hernioplastike veľkých defektov sa drenáž uskutočňuje pomocou dvoch rúrkových drenáží. Je potrebné poznamenať, že vo všetkých prípadoch aplikujeme kompresné obväzy (opasky) na celú dobu strávenú v nemocnici a do 3 mesiacov pooperačného obdobia. Takmer nikdy nepoužívame metódu vpichovej drenáže tzv. Zvyškovej dutiny, snáď s výnimkou prípadov s tvorbou síry vyššou ako 100 ml, ktorá bola po celú dobu aktivity pozorovaná iba v jednom prípade.

Aktívna metóda drenáže sa používa v prípade obrej kýly. Prečo používať všeobecne akceptovaný systém Redon. Odtoky sa odstraňujú zvyčajne na 3 až 5 dní. Prípady pomerne výraznej exsudácie s alokáciou (podľa zverejnených údajov) do 300 alebo viac ml exsudátu sme nikdy nezaznamenali.

Moderný arzenál implantátov zo sieťoviny a rôzne metódy korekcie pooperačných ventrálnych hernií umožňujú chirurgovi nájsť individuálny prístup k liečbe každého konkrétneho prípadu a vykonať optimálny typ chirurgického zákroku s dobrým dlhodobým výsledkom..

ZOZNAM PUBLIKOVANÝCH PRÁC NA TÉMU VENTRÁLNEHO HERNIA

 1. Puchkov K. V., Seliverstov D. V., Gausman B.Ya, Polit G. G., Strangulated Bubble Internal Median Hernia // Clinical Surgery. - 1993. - Č. 4. - S.68.
 2. Puchkov K. V., Filimonov V.B., Tilov H.I. Chirurgické ošetrenie slabinovej prietrže pomocou sieťového implantátu // Ros. časopis gastroenterológia, hepatológia, coloproctology. - 2002. - T. 12, č. 5. - S. 10.
 3. Puchkov K. V., Filimonov V.B., Tilov H.I. Použitie sieťového implantátu na chirurgické ošetrenie slabínovej kýly // Aktuálne problémy s herniológiou: materiály konf. - M., 2003. - str. 48.
 4. Puchkov K.V., Filimonov V.B., Beck A.V., Tilov H.I., Shvalb A.P., Osipov V.V. Alloplastika tříslovínovej hernie s polypropylénovým implantátom: experimentálny a klinický výskum // Tichý med. časopis - 2003. - č. 1 (11). - S.81 - 83.

Laparoskopická hernioplastika v 3D endoskopii (profesor K. V. Puchkov, apríl 2013 (Moskva)).

Laparoskopická plastická chirurgia pooperačnej ventrálnej prietrže (profesor K. V. Puchkov, november 2012 (Moskva)).

Opýtajte sa alebo sa dohodnite

Položte otázky alebo sa dohodnite telefonicky:
+7 495 222-10-87
+7 903 798-93-08
Bezplatnú konzultáciu s profesorom môžete získať e-mailom:
kópia [email protected] [email protected]

„Keď píšete list, viem: dostane sa do môjho osobného e-mailu. Vždy odpoviem na všetky vaše listy iba ja. Pamätám si, že mi dôverujete tým najcennejším - svojmu zdraviu, svojmu osudu, svojej rodine, svojim blízkym a snažím sa odôvodniť vašu dôveru.

Každý deň odpoviem na vaše listy niekoľko hodín.

Ak mi pošlete list s otázkou, môžete si byť istí, že vašu situáciu starostlivo preštudujem, v prípade potreby si vyžiadam ďalšie lekárske dokumenty.

Veľké klinické skúsenosti a desiatky tisíc úspešných operácií mi pomôžu vyriešiť váš problém aj z diaľky. Mnoho pacientov nevyžaduje chirurgickú pomoc, ale správnu konzervatívnu liečbu, zatiaľ čo iní potrebujú neodkladnú operáciu. V oboch prípadoch načrtnem taktiku konania av prípade potreby odporúčam absolvovať ďalšie vyšetrenia alebo naliehavú hospitalizáciu. Je dôležité si uvedomiť, že pre niektorých pacientov úspešná liečba vyžaduje predbežnú liečbu sprievodných ochorení a náležitú predoperačnú prípravu.

V liste musíte (!) Uveďte vek, hlavné sťažnosti, miesto bydliska, kontaktné telefónne číslo a e-mailovú adresu pre priamu komunikáciu..

Aby som mohol odpovedať na všetky vaše otázky podrobne, žiadam vás, aby ste spolu so žiadosťou odoslali naskenované nálezy ultrazvuku, CT, MRI a konzultácie s ostatnými odborníkmi. Po preskúmaní vášho prípadu vám pošlem podrobnú odpoveď alebo list s ďalšími otázkami. V každom prípade sa vás pokúsim pomôcť a zdôvodniť vašu dôveru, čo je pre mňa najvyššia hodnota..

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Umbilická hernia u detí je častou patológiou, ktorá je častejšie vrodená. Ochorenie je vyčnievanie vnútorných orgánov cez pupočníkový kruh. Príčinami patológie sú nedostatočné vyvinutie svalov, nesprávne obvazovanie pupočníka, časté plače u detí, choroby vyvolávajúce zvracanie a zápchu..
Asi jednému z deviatich ľudí na planéte hrozia bolesti hlavy v dôsledku problémov s krčnými stavcami. Týmto ochorením trpí asi tretina administratívnych pracovníkov a približne rovnaký počet zástupcov povolaní s fyzickou aktivitou.
Súfy na tvári alebo farebné tašky sú zvláštne výčnelky na lícnych kostiach alebo pod očami, čo je znak anatomickej štruktúry. Podrobnosti o tom, čo sufas je a ako sa ich rôznymi spôsobmi zbaviť, čítajte ďalej.