loader

Hlavná

Pažerák

Komplikácie po operácii slabinovej prietrže u mužov

Akákoľvek operácia vykonaná osobou, bez ohľadu na jej zložitosť alebo chorobu, z ktorej je vykonaná, vyžaduje ukončenie rehabilitačného procesu. V závislosti od mnohých ukazovateľov, ako je vek pacienta, jeho návyky, postava a iné, sa rehabilitácia líši v závislosti od času..

Ľudia, ktorí vedú aktívny životný štýl, sa ľahšie prispôsobia dôsledkom operácie. V tomto prípade sa pacienti vracajú k svojmu obvyklému spôsobu života v kratšom čase, sú menej pociťovaní pooperačnou bolesťou. Tieto vyhlásenia sa týkajú mladších ľudí..

Starí pacienti, ako aj ľudia, ktorí vedú sedavý spôsob života, čelia pomalšiemu procesu obnovenia telesných funkcií a dlhšej pooperačnej perióde..

To všetko platí aj v súvislosti s zotavením po operácii na ingvinálnej prietrži (skrátene PGR). Spôsob operácie vybraný chirurgom je jedným z dôležitých faktorov určujúcich následnú rehabilitáciu. Operácia PGR má rôzne metódy, ktoré sa zase líšia svojimi silnými a slabými stránkami..

Aké prípady sa vyskytnú po operácii?

Chirurgia je vždy zásah do tela pacienta, je porušením jeho tkanív. Reakcia na tento organizmus sa môže líšiť. V najlepšom prípade dôjde k rýchlej rehabilitácii a pacient sa vráti do normálu.

V iných prípadoch sa po operácii môžu vyskytnúť komplikácie rôznych typov, syndrómy s predĺženou bolesťou. Najmä príčinou týchto dôsledkov je zanedbanie odporúčaní lekára alebo infekcia, ktorá vstúpila do tela.

Dôsledkom operácie odstránenia PGR môže byť potlačenie stehu s nástupom bolesti a lokálnym zvýšením telesnej teploty..

Ďalším nežiaducim dôsledkom sú komplikácie, ako je relaps. Pravdepodobnosť tohto javu sa môže znížiť správnym výberom spôsobu operácie v závislosti od stavu jeho tela a stavu trieslovej prietrže..

V prípade, že sa rana po operácii chváli, rehabilitačné obdobie sa predĺži. Zároveň sa zvýši pravdepodobnosť opakovaného výskytu PGH. Aby sa predišlo takejto komplikácii, pacient by mal pravidelne navštevovať lekára, aby si obliekol ranu..

Trvanie obdobia rehabilitácie

V závislosti od typu anestézie použitej pri operácii, ako rýchlo sa pacient na konci operácie zotaví.

Pri použití lokálnej anestézie je interval zotavenia tela pomerne krátky. O niekoľko hodín opúšťa obsluhovaná osoba nemocnicu. Pre neho zostáva potreba vrátiť sa na bandážovanie.

Ak bola použitá celková anestézia, bude si telo vyžadovať zotavenie do jedného až dvoch dní. Zvyčajne, ak neexistujú žiadne závažné bolesti a komplikácie nie sú diagnostikované, potom osoba opustí nemocnicu deň po operácii.

Po operácii je doba ambulancie 7-10 dní. V tomto okamihu obsluhovaná osoba sleduje hlavne odpočinok na lôžku, obnovuje silu a vyžaduje osobitnú výživu. Počas tohto obdobia pokračujú konzultácie s lekárom. To umožňuje kontrolovať proces regenerácie av prípade potreby upraviť pooperačný režim.

V tejto chvíli pacient nevykonáva cvičenie. Následne sa však stávajú jedným z dôležitých faktorov obnovy. Posilnenie svalov má pozitívny vplyv na zníženie možnosti budúceho relapsu choroby..

Prechod rehabilitačného obdobia

Vo väčšine prípadov bude pacient schopný sa pohybovať nezávisle niekoľko hodín po operácii. Presný čas závisí od použitej anestézie. Počas tohto obdobia je možné pociťovať rezanie alebo bolesť v oblasti spoja alebo brucha. Tieto bolesti úplne zmiznú v priebehu niekoľkých hodín, niekedy dní..

Štandardný čas na operáciu pri slabinovej kýle je ráno. Potom by mal pacient po prvýkrát zmeniť obväz. Počas ligácie sa výtok z rany považuje za normálny..

Počas ambulantného obdobia sa obväzy vykonávajú každý deň. Ak došlo k prešívaniu, môže sa doba obväzu predĺžiť.

Rovnaké obdobie platí v prípade obmedzenia fyzickej aktivity. Približne 2 až 3 týždne po operácii trieslovej kýly sú vylúčené náklady.

Môže byť potrebné, aby pacient nosil špeciálny obväz. Táto podmienka je voliteľná. V niektorých prípadoch sa pri operácii využívajú moderné implantáty vyrobené z pletiva, ktoré spoľahlivo pokrývajú miesto PGR.

Pre šetrnú činnosť tráviaceho systému a najmä čriev sa pacientovi predpisuje špecializovaná strava. Jeho cieľom je zabrániť hnačke a zápche, odstráneniu nepohodlia čriev.

Pooperačné stravovanie

Možné komplikácie pooperačnej PGR je možné znížiť výberom správnej stravy..

Pravidlá stravovania naznačujú potrebu pravidelného používania v malých porciách. Optimálny režim pozostáva zo 4-5 jedál denne.

Dôležitou súčasťou pooperačnej stravy je bielkovina. Pre dostatočnú dostupnosť lekár predpisuje jedlo z pohánky, rýb, kuracieho mäsa, nízkotučného tvarohu a mlieka.

Fyzická aktivita

Vylúčenie fyzickej aktivity je predpísané do 2 týždňov po operácii. Zdvíhanie tovaru nad 5 kilogramov nie je povolené do 4 týždňov. Ale v prípade bolesti brucha by sa tieto účinky mali vylúčiť.

V treťom týždni po prepustení môžete do každodenného života jemne a postupne zavádzať prvky fyzickej aktivity. Mali by ste sa však vyvarovať zdvíhania tovaru v oblasti šiestich mesiacov.

Nedodržanie týchto odporúčaní môže viesť k recidíve a obnoveniu tvorby prietrže. Spolu s tým by človek nemal úplne odmietnuť uviesť telo do tónu. Naopak sa odporúča motorická aktivita. Jedinou vecou je pozorovať jeho intenzitu.

Rehabilitácia po operácii trieslovej prietrže u mužov: štádiá zotavenia a potrebné postupy

Rehabilitácia po operácii trieslovej prietrže u mužov je dôležitou súčasťou celého liečebného procesu.

Kýla je stav pacienta, keď orgán alebo jeho časť presahuje fyziologické alebo patologické otvorenie za svoje prirodzené umiestnenie. K východu dochádza pod kožou, v priľahlých dutinách alebo v priestore medzi svalmi.

Ak sa u pacienta nájde inguinálna hernia, pooperačné obdobie vo forme rehabilitačných opatrení by sa malo začať čo najskôr.

Odborník vyberie správnu regeneračnú techniku, vďaka ktorej sa človek môže rýchlo vrátiť k svojmu obvyklému spôsobu života.

Príznaky slabinovej prietrže

Inguinálna hernia sa dá rozoznať charakteristickým výčnelkom a bolesťou v oblasti slabín.

V počiatočnom štádiu choroby je výčnelok viditeľný iba pri namáhaní a fyzickej námahe.

Vypuklá formácia počas tohto obdobia nespôsobuje nepríjemné pocity, sama zmizne v stave pokoja alebo v polohe na chrbte. Kýla je na dotyk mäkká, zaoblená.

V prípade, že časť čreva vstúpila do herniálneho vaku, pri stlačení prietrže sa objaví drzý zvuk. Ak sa vytvorí kýlová kýla, bude mať oválny tvar a deformuje miešok.

Bolesť sa vyskytuje po zdvíhaní závaží, fyzickej aktivite so zväčšujúcou sa prietržou. Veľké výčnelky narúšajú prácu alebo chôdzu. Bolestivé pocity vyžarujúce do krížovej kosti, dolnej časti chrbta alebo nohy.

Objaví sa časté močenie. Jedným z najnebezpečnejších typov herniových komplikácií v oblasti slabín je porušenie výčnelku. Pri slabinovej prietrži sa rehabilitácia nazýva nevyhnutnou súčasťou obdobia zotavenia.

Príčiny choroby

Dôvody rozvoja kýly v slabinách u mužov sú tieto:

 1. ťažké bremená, ťažké bremená;
 2. chronický kašeľ;
 3. zlyhania v zažívacom trakte inej povahy;
 4. poruchy močovej trubice;
 5. nedostatočne rozvinutá stena trieslového kanála;
 6. choroby prostaty;
 7. porušenie integrity svalov v brušnej tlači;
 8. relaxácia svalov nachádzajúcich sa v prednej časti brušnej steny.

Kanál v slabinách je malý priestor medzi svaly na bruchu. V prípade vývoja slabinovej prietrže tento kanál vystupuje z orgánu brušnej dutiny.

Vo väčšine prípadov ide o slučku tenkého čreva alebo časti omentum. Kýla môže byť vrodená alebo získaná. Získaný typ výčnelku je rozdelený na šikmé a priame.

Priama a šikmá slabinová prietrž u mužov

V dospelosti majú muži diagnostikovanú získanú prietrž. Liečba môže byť rýchla alebo konzervatívna v závislosti od toho, či má pacient vhodné indikácie a kontraindikácie. Na úplné uzdravenie je nevyhnutná rehabilitácia po operácii kýly u mužov.

Indikácie konzervatívnej liečby:

 • kontraindikácie pre chirurgický zákrok;
 • recidíva prietrže, ktorá nastala po operácii;
 • prítomnosť veľkého objemu výčnelku, keď je potrebné vykonať niekoľko operácií, medzi operáciami je predpísaný obväz.

Indikácia operácie:

 1. vymenovanie plánovanej chirurgickej liečby v prítomnosti kýly bez komplikácií;
 2. pohotovostná operácia pre porušenie herniálneho vaku;
 3. tvorba opakujúcich sa prietrží;
 4. hernie vzniknuté po operáciách;
 5. tvorba adhézie.

Rehabilitácia po operácii

Po chirurgickom zákroku je pacient ešte nejaký čas v nemocnici..

Rehabilitácia po operácii kĺbovej hernie u mužov začína v nemocnici a pokračuje doma.

Obdobie rehabilitácie má v každom prípade iný časový rámec.

Pooperačné obdobie

V prvých dňoch by mal byť pacient v pokoji - predpísaný odpočinok na lôžku, pohyby pacienta by mali byť obmedzené.

Počas rehabilitácie po operácii trieslovej kýly je predpísaný liek.

Sú to lieky proti bolesti, antibiotiká ako profylaktika proti možnej infekcii..

Antibakteriálne lieky nie sú vždy predpisované, častejšie sú relevantné iba pri existujúcom zápale.

Nosenie obväzu je povinnou fázou rehabilitácie po odstránení slabiny prietrže

Zotavenie po operácii trieslovej prietrže u mužov má dôležitú súčasť - obväzy.

Prvé obliekanie sa vykonáva večer v deň operácie, ďalšie podľa potreby - raz alebo dvakrát denne.

Najprv sa môže v oblasti spoja objaviť výboj. Pri absencii hnisania, horúčky a zápalu sa takýto výtok považuje za normálny..

Ak neexistujú žiadne negatívne následky a pri dobrom hojení rán sa švy odstránia siedmy deň, pacient je prepustený domov.

Obdobie vymáhania

Trvanie rehabilitácie po odstránení slabinovej prietrže u mužov sa môže líšiť.

Hlavným faktorom ovplyvňujúcim dobu zotavenia je typ anestézie.

Pri lokálnej anestézii je regenerácia rýchlejšia. V niektorých nemocniciach je pacient prepustený v deň operácie.

Ďalšie zotavenie po operácii trieslovej prietrže u mužov sa vyskytuje doma.

Po odstránení slabinovej prietrže by sa výrobky, ktoré podporujú tvorbu plynu, mali zlikvidovať.

Ošetrujúci lekár by mal pacienta neustále sledovať, byť v nemocnici na obväzy.

V prípade celkovej anestézie trvá primárna rehabilitácia dlhšie - asi päť dní. Lekár kontroluje výskyt opuchy, komplikácií a celkového zdravotného stavu pacienta.

Rehabilitácia doma

Pacient by mal byť čo najcitlivejší na postupy zotavenia mimo nemocnice.

Mali by ste sa riadiť nasledujúcimi odporúčaniami:

 • nezdvíhajte závažie počas prvých 20 dní;
 • prestať fajčiť, pretože to môže spôsobiť silný kašeľ, ktorý poškodí šev;
 • vykonávať cvičebnú terapiu, ak to predpíše lekár;
 • monitorovať stav obväzu s akýmkoľvek viditeľným výtokom, konzultovať s lekárom;
 • neodkladajte močenie.

Osobitná pozornosť sa vyžaduje, aby ste v pooperačnom období dodržiavali diétu:

 1. piť veľa tekutín;
 2. odmietnuť potraviny, ktoré podporujú plyn a zápchu;
 3. jedzte po malých častiach;
 4. odmietajú vyprážané, slané a korenené jedlá;
 5. nepiť kávu, sýtené nápoje, alkohol;
 6. konzumujú čo najviac bielkovín.

obväz

Preventívna nevyhnutnosť je nosenie vzpery po operácii pri slabinovej kýle u mužov.

Nosenie tejto ochrany pomáha:

 • vyrovnať náklad;
 • zabrániť tvorbe výronov;
 • znížiť tlak, ktorému je šev vystavený;
 • zmierniť bolesť v prvom období.

Možné komplikácie

Výskyt negatívnych následkov po operácii trieslovej prietrže u mužov závisí od charakteristík tela a nedodržania odporúčaní lekára pacientom..

V prípade lekárskej chyby alebo iného faktora sa môžu vyskytnúť tieto komplikácie:

 1. poškodenie stien spermatickej šnúry;
 2. prienik do rany infekcie;
 3. poškodenie črevnej steny;
 4. vývoj krvácania;
 5. trombóza krvných ciev dolných končatín;
 6. opuch alebo kvapka semenníkov;
 7. vydutý relaps;
 8. tvorba hematómu.

záver

Uzdravenie pacienta v mnohých ohľadoch závisí od samotného pacienta. Je potrebné prísne dodržiavať odporúčania a pokyny ošetrujúceho lekára.
Ak sa zistia akékoľvek nepriaznivé účinky, okamžite vyhľadajte lekársku pomoc.

Odstránenie prietržnej hernie

Inguinálna hernia je patologický stav, pri ktorom dochádza k úplnému alebo čiastočnému vyčnievaniu brušných orgánov prostredníctvom oslabeného tkaniva trieslového kanálika..

klasifikácia

V závislosti od obdobia výskytu sa rozlišujú vrodené a získané trieslové kýly. Vrodená hernia sa vyskytuje, keď je semenník spustený z brušnej dutiny do mieška. Normálne by sa na konci tohto procesu mala prerastať gonadálna vrstva pobrušnice, ktorá pokryje trieslovinový kanál. Ak sa tak nestane, vytvorí sa porucha, prostredníctvom ktorej môžu byť lobované vnútorné orgány. Získané kýly vznikajú počas života v dôsledku zoslabenia alebo oslabenia aponeurotického aparátu svalu pod vplyvom provokujúcich faktorov..

Druhá klasifikácia je založená na anatomických vlastnostiach prietrže. Rozlišujú sa tu:

 • Šikmá prietrž - vnútorný vstupný kruh slúži ako vstupná brána. V tomto prípade je hernálny vak umiestnený vedľa spermatickej šnúry.
 • Priama kýla - herniálna brána je stredná fossa, ktorá sa nachádza oproti vonkajšiemu ingvinálnemu prstencu. Ovplyvnený nie je ani trieslovinový kanál ani spermatická šnúra.
 • Kombinovaná prietrž. Je to zložitá formácia, ktorá zahŕňa šikmé aj priame kýly, zatiaľ čo medzi sebou nekomunikujú.

Príčiny slabinovej prietrže u mužov

U dospelých mužov je tvorba trieslových prietrhov podporovaná anatomickými vlastnosťami ingvinálneho kanálika - je širšia, kratšia a nie je tak silne posilnená svalmi a šliach ako u žien. Samotné anatomické vlastnosti však nestačia, sú však potrebné provokujúce faktory:

 • Zmeny súvisiace s vekom vedú k oslabeniu svalového tonusu a štruktúr spojivového tkaniva.
 • Systémové ochorenia vedúce k zhoršeniu funkcie svalov.
 • Časté zvýšenie vnútrobrušného tlaku. Tento stav je charakteristický pre zápchu, chronický kašeľ, obezitu atď..

Diagnóza choroby

Diagnóza choroby je založená na sťažnostiach, údajoch z fyzického vyšetrenia a metódach inštrumentálneho výskumu..

sťažnosti

Hlavnou sťažnosťou pri slabinovej prietrži je tvorba nádoru v ingvinálnom záhybe, ktorá sa zvyšuje s namáhaním a mizne (alebo aspoň klesá) pri ležaní. Na tomto mieste sa pravidelne vyskytujú tupé bolesti rôznej intenzity, ktoré môžu dať krížovej kosti.

Fyzikálne vyšetrenie

Fyzikálne vyšetrenie sa vykonáva v dvoch polohách - horizontálnej a vertikálnej. Zároveň je veľkosť vzdelania, jeho bolestivosť, tvar a tiež možnosť redukcie.

Prístrojová diagnostika

Pre diferenciálnu diagnostiku sa vykonáva herniografia a ultrazvuk. V prípade potreby sú predpísané ďalšie metódy výskumu.

Ako sa pripraviť na odstránenie slabinovej prietrže

Na prípravu na opravu ingínovej hernie je potrebné podstúpiť štandardné vyšetrenie, ktoré sa vykonáva pri všetkých chirurgických zákrokoch. Tie obsahujú:

 • Všeobecné klinické testy - krv, moč, biochémia.
 • Krvný test na infekcie - syfilis, HIV, hepatitída B a C.
 • Koagulogram - analýza, ktorá odráža fungovanie systému zrážania krvi.
 • Stanovenie krvného typu a faktora Rh.
 • Meranie krvného tlaku.
 • RTG hrudníka (nie starší ako jeden rok).
 • ECG.

Okrem toho je možné v rámci predoperačného vyšetrenia podľa indikácií predpísať irrigoskopiu, vyšetrenie gynekológa, cystoskopiu a počítačovú tomografiu. Spravidla sa takáto rozsiahla diagnóza vyžaduje pre veľké prietrže, pri ktorých sú do procesu zapojené vnútorné panvové orgány.

Príprava tesne pred operáciou

U pacientov s veľkými kýlami sa často pozoruje vytesnenie vnútorných orgánov. Ich poklesom sa mení úroveň vnútrobrušného tlaku, čo môže ovplyvniť činnosť kardiovaskulárneho a dýchacieho systému. Aby sa pacient na takéto zmeny vopred pripravil, odporúča sa vykonať prietrž hernie (ak je to možné) s kompresným obväzom aplikovaným niekoľko hodín. To mu umožní prispôsobiť sa meniacim sa podmienkam..

V predvečer operácie je potrebné oholiť vlasy v slabinách a na krčme. Vykoná sa tiež čistenie čriev. V deň operácie nepite ani nejedzte.

Indikácie a kontraindikácie pre chirurgický zákrok

Indikácia plánovaného odstránenia ingínových prietrží je nekomplikované ochorenie. Pri výbere chirurgickej techniky sa berie do úvahy stav pacienta, jeho vek a história. Musia sa posúdiť riziká.

Plánovanú operáciu môžu odmietnuť v týchto prípadoch:

 • Gigantické trieslové kýly u pacientov starších ako 70 rokov s dekompenzovanými poruchami kardiovaskulárneho systému.
 • Cirhóza pečene, komplikovaná ascitom, zväčšená slezina, rozšírené žily pažeráka.
 • Dekompenzovaná cukrovka.
 • Inguinálne kýly, ktoré vznikli po paliatívnej chirurgii, napríklad pri liečbe zhubných nádorov.

Núdzové operácie sa vykonávajú v prípade ohrozenia života pacienta. Napríklad pri porušení kýly alebo výskytu črevnej obštrukcie v pozadí. Preto v tomto prípade neexistujú žiadne kontraindikácie, a to ani pri vážnom stave pacienta alebo jeho veľmi slušnom veku, keď je riziko komplikácií dosť vysoké..

Informácie o druhoch operácií odstraňovania prietrže a ich vlastnostiach

Všetky metódy odstraňovania prietrže, ktoré sú dnes k dispozícii, zahŕňajú nasledujúce kroky:

 • Rez v mieste vyčnievania herniálneho vaku.
 • Smer vnútorných orgánov do brušnej dutiny.
 • Plastová brána prietrže.

Posledný bod je kľúčový, pretože je to on, kto musí zabrániť opakovaniu choroby. Všetky typy hernie opravy sú rozdelené do dvoch veľkých skupín:

Strečová hernioplastika - prietržová brána je prišitá vlastnými tkanivami. Zároveň sa zužujúci kanál zužuje na normálne veľkosti - 0,6 - 0,8 cm. Nevýhodou tejto operácie je vysoké riziko relapsu, dlhá bolesť v pooperačnom období a pomerne dlhá rehabilitácia. Z tohto hľadiska sa v ekonomicky vyspelých krajinách táto metóda prakticky nepoužíva, s výnimkou liečby detí mladších ako 16 rokov..

Hernioplastika bez napätia - umelé implantáty sa používajú na posilnenie brány prietrže (spravidla majú formu sieťoviny vyrobenej z inertných syntetických materiálov). Implantát nielen preberá zaťaženie, ktoré sa vyskytuje so zvyšujúcim sa tlakom, ale tiež posilňuje tkanivá, bráni im v napínaní a reverznej tvorbe herniálneho výčnelku. Použitie implantátov vám umožní ušetriť anatómiu trieslového kanálika a vyhnúť sa napätiu v tkanive. Poskytne to jednoduchšie obdobie na zotavenie..

Laparoskopická operácia

Laparoskopická chirurgia je relatívne nová, minimálne invazívna metóda na odstránenie slabinovej prietrže. Všetky manipulácie sa uskutočňujú pomocou niekoľkých malých vpichov. To minimalizuje poškodenie tkaniva. Preto pacient v pooperačnom období pociťuje menšie bolesti a nepohodlie. Postihnutie sa obnoví doslova za pár dní. Pri tomto zásahu sa používa špeciálna technika: laparoskop, ktorý poskytuje prehľad o chirurgickom poli, a trokary s miniatúrnymi nástrojmi, pomocou ktorých eliminujú herniálny výčnelok, vytvárajú a fixujú implantát zo sieťoviny.

Liečba bez chirurgického zákroku

Konzervatívna liečba slabinovej prietrže nie je možná, dokonca ani u malých detí.

Pooperačné obdobie

Funkcie chirurgického obdobia sa budú líšiť pre každý typ hernioplastiky. Najdlhšia a najbolestivejšia fáza zotavenia po odstránení metódou napätia. Obdobie zdravotného postihnutia môže v tomto prípade dosiahnuť niekoľko týždňov. Laparoskopická chirurgia sa najľahšie toleruje, pretože zahŕňa minimálne zasahovanie do tkanív. Obnovenie po niekoľkých dňoch.

Bez ohľadu na to, ako sa operácia vykonáva, najprv je potrebné zdržať sa fyzickej námahy, najmä tých, ktoré vedú k zvýšenému tlaku v brušnej dutine. Výživa sa tiež odporúča, aby sa zabránilo zápche. Do práce sa môžete vrátiť a pokračovať v fyzickej aktivite iba po konzultácii s lekárom.

Možné komplikácie

Moderné metódy plánovaného odstránenia prietrže veľmi zriedka vedú k nežiaducim dôsledkom. Situácia je o niečo zložitejšia pri pohotovostných operáciách, ktoré sa vykonávajú na komplikovaných kýlach, najmä u pacientov so sprievodnými chorobami:

 • Hematóm v oblasti slabín.
 • Opuch šourku.
 • Syndróm bolesti.
 • Šedé kožné rany.
 • Infekcia rán.
 • Porucha močenia.
 • Opakujúca sa prietrž.

predpoveď

Ak sa nelieči, bude mať ingvinická prietrž nevyhnutne pokrok a skomplikuje sa. Preto sa odporúča, aby ste si boli istí, že operácia je a čím skôr je operácia vykonaná (v mäkkých tkanivách ešte nie sú výrazné zmeny), tým väčšie sú šance na radikálnu liečbu bez následných relapsov.

V každom prípade sa však odporúča postupovať podľa jednoduchých odporúčaní, aby sa predišlo návratu problému:

 • Udržiavajte zdravú váhu.
 • Vyhnite sa vzpieraniu.
 • Ak je to možné, je tiež potrebné liečiť choroby, ktoré vedú k neustálemu zvyšovaniu vnútrobrušného tlaku, napríklad chronický kašeľ, zhoršený odtok moču, zápcha atď..

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Membránová hernia u novorodencov je patológia, ktorá je diagnostikovaná v brušnej dutine. Ochorenie je spojené s pohybom orgánov nachádzajúcich sa v pobrušnici do hrude v dôsledku vrodenej chyby bránice.
Schmorlova kýla je typ medzistavcovej prietrže, ktorá má vertikálny smer a vyčnieva z tela stavcov. Deformácia je formovaná od detstva, prenášaná dedičstvom.
U detí sa pupočná kýla nazýva okrúhly výčnelok črevných slučiek a väčšie omentum cez prednú stenu pobrušnice kvôli slabosti svalov pupočníka. Tento stav sa nazýva - pupočná kýla.