loader

Hlavná

Hlava

Sada cvikov na chrbticu

Pred vykonaním fyzioterapeutických cvičení a po ich ukončení lekári cvičebnej terapie odporúčajú natiahnutie chrbtice. Stimuluje tok krvi do jej poškodených štruktúr, a tým aj ich regeneráciu. Strečing je možné vykonať na hustej podložke, použite priečku, vodorovnú lištu, simulátor Evminov alebo slučku Glisson.

Čo napína zadné svaly

Je dôležité to vedieť! Lekári v šoku: „Existuje účinný a cenovo dostupný liek na bolesť kĺbov.“ Prečítajte si viac.

Natiahnutie chrbtice je sada cvičení na zlepšenie stavu chrbtových svalov, zvýšenie ich sily a zároveň elasticitu. Jeho implementácia má regeneračný, tonizujúci účinok na kostrové svaly celého muskuloskeletálneho systému. Natiahnutie alebo natiahnutie chrbtice doma je dôležitou súčasťou liečby chorôb vrátane krčnej, hrudnej a bedrovej osteochondrózy, deformácie spondylartrózy. Silné svaly spoľahlivo stabilizujú disky a stavce, bránia ich posunutiu.

Aké je použitie strií pre chrbticu?

Mnoho patológií chrbtice ešte nebolo úplne vyliečených. Aby pacient netrpel bolesťami a stuhnutosťou chrbta, predpisujú sa analgetiká. Pri dlhodobom užívaní drog sa však prejavujú výrazné vedľajšie účinky. Lekári preto odporúčajú, aby pacienti radikálne vyriešili problém natiahnutím chrbtice:

 • eliminovať všetky príznaky;
 • zastaviť šírenie choroby do zdravých tkanív.

S rozťahovaním sa medzery medzi diskami a stavcami zväčšujú. Prestávajú tlačiť krvné cievy, korene miechy. A výsledný rast kostí (osteofyty) už ďalej nepoškodzuje mäkké tkanivá, čo vyvoláva vznik zápalu.

Indikácie pre cvičenie

Natiahnutie chrbtových svalov je možné odporučiť tak pre osteochondrózu, ako aj pre komplikácie, ktoré sa už vyvinuli - vyčnievajúcu alebo medzistavcovú prietrž. A trakcia chrbtice s herniovými výčnelkami, ktorú vykonávajú chiropraktici, sa často vyhýba chirurgickému zákroku. V ktorých prípadoch je terapeuticky účinné napínanie chrbtových svalov:

Pravidelné napínanie chrbtových svalov je nevyhnutné ako prevencia osteochondrózy u ohrozených ľudí. Ochorenie sa vyvíja v dôsledku nadmernej hmotnosti, predĺženého pobytu v jednej polohe tela, nadmerného zaťaženia chrbtice.

Všeobecné pravidlá preťahovania

Väčšina protahovacích cvičení je statická. To znamená, že nemusia robiť intenzívne pohyby. Na prípravu svalov na nadchádzajúce záťaže je však potrebné predbežné zahriatie. Lekári cvičebnej terapie odporúčajú chodiť po miestnosti, zdvíhať kolená vysoko, nakláňať sa dopredu, späť, otočiť sa v oboch smeroch. Mali by sa dodržiavať tieto pravidlá:

 • pohyby by sa mali mierne spomaliť;
 • pri objavení sa bolestivých pocitov sa musí výcvik zastaviť a pokračovať až po odpočinku;
 • pri cvičení by ste mali zostať v natiahnutej polohe 10-20 sekúnd;
 • Dýchanie by malo byť plynulé, hlboké, rytmické.

Nie je potrebné okamžite vykonávať všetky cvičenia - záťaž by sa mala postupne zvyšovať. Ak akýkoľvek pohyb spôsobí príjemný pocit vo svaloch chrbta, potom sa môže opakovať v 2-3 prístupoch.

Tréneri a zariadenia

Rehabilitačné centrá sú vybavené najmodernejšími simulátormi na napínanie chrbtice. Existujú však zariadenia, ktoré je možné zakúpiť v špecializovaných predajniach na školenie doma.

Horizontálna lišta

Vis na horizontálnej lište je indikovaný pre pacientov s vyčnievajúcimi alebo medziobratlovými kýlami v lumbálnej a hrudnej oblasti. Pri poškodení krčných diskov a stavcov sa tento typ napínania nepoužíva kvôli vysokému riziku svalového napätia, zhoršeniu pohody. Musíte visieť na vodorovnej lište niekoľko minút 3-4 krát denne.

Simulátor Evminova

Simulátor Evminov je široká, dosť flexibilná borovicová doska vybavená niekoľkými držiakmi alebo držadlami na držanie končatín. Cvičenia sa zvyčajne vykonávajú na bruchu, lícom nadol alebo nahor. Muž spočíva na nohách na podlahe a hladko posúva telo hore a potom dole.

Glissonova slučka

Glissonova slučka alebo trakčná slučka je určená na zväčšenie vzdialenosti medzi stavcami a posilnenie svalov hornej časti tela. Toto zariadenie je najviac žiadané pri osteochondróze, osteoartritíde, skolióze, medzistavcových herniach. Glissonova slučka je rám na umiestnenie hlavy so zložitým systémom pásov a upevňovacích prvkov. Je pripevnený káblom v určitej výške. Keď sa záťaž posunie, ktorej hmotnosť vypočíta lekár, chrbtové svaly sa napnú.

Gymnastika na napínanie chrbta a chrbtice

Súbor gymnastických cvikov vykonáva lekár cvičebnej terapie s prihliadnutím na typ ochorenia, závažnosť jeho priebehu a celkové zdravie pacienta. Vedie prvé triedy, ukazuje, ako správne vykonávať pohyby a dávkovať zaťaženie, ktoré vzniká na chrbtových svaloch. Po 1-2 týždňoch môžete doma úspešne trénovať.

Camel Cat

Vstúpte na všetky štyri, vyrovnajte svoje plecia, trochu sa kývajte zo strany na stranu. Pomaly ohnite spodnú časť chrbta, simulujete popíjanie mačky, a potom ju ohnite a zaokrúhlite. Každá pozícia by sa mala odložiť o 10 sekúnd. Počet prístupov - svojvoľné.

Prekrížené nohy

Ľahnite si na chrbát, natiahnite ruky po tele alebo si dajte pod hlavu. Ohýbajte kolená, položte nohy na zem. Natiahnite pravú nohu a hodte na ňu ľavé koleno, snažte sa s ňou dotknúť povrchu rohože. Cvičenie zopakujte 7-krát a potom to urobte opačným spôsobom..

Otočí chrbát na stoličke rôznymi smermi

Posaďte sa na stoličku alebo stoličku, uchopte sedadlo rukami. Pomaly otočte kryt najprv na jednu stranu, potom na druhú stranu a držte v tejto polohe po dobu 20 minút. Opakujte pohyby 10-15 krát. Pri správnom cvičení padá záťaž na svaly ramenného pletenca.

drepy

Postavte sa rovno, nohy od seba v šírke ramien tak, aby prsty smerovali mierne do strán a nie dovnútra. Posaďte sa, dotknite sa rukou rukami podlahy a potom si narovnajte nohy bez toho, aby ste zdvihli päty a dlane z podlahy. Počet prístupov - 5-10.

"Mermaid"

Dokonca aj „zanedbané“ spoločné problémy môžu byť vyliečené doma! Nezabudnite to rozmazať raz denne..

Posaďte sa na rohož, položte nohy ohnuté na kolená doprava a držte ich pravou rukou. Natiahnite ľavú ruku a nakloňte ju na pravú stranu, až kým nepocítite maximálne napätie ľavých bočných zadných svalov. Držte v tejto polohe po dobu 20 sekúnd a plynulo sa vráťte do pôvodnej polohy. Cvičenia opakujte 5-krát v každom smere.

Ohýbanie vpred pri sedení

Posaďte sa na podlahu, narovnajte nohy a svojvoľne položte ruky. Pri výdychu nakloňte telo dopredu a dotknite sa dlaní chodidlami. Jemne sa otočte a snažte sa dostať žalúdok bližšie k nohám. Po 20 sekundách sa uvoľnite, uvoľnite a vykonajte cvičenie ďalších 7 krát.

kopanie

Ľahnite si na chrbát, ohnite nohy na kolená, pritlačte nohy k koberci, roztiahnite ruky na stranu, dlane. Pri výdychu nakloňte kolená najprv na jednu stranu, potom na druhú stranu a pokúste sa ich dotknúť na podlahe. Držte nohy v tejto polohe po dobu 20 sekúnd. Počet prístupov - 5-10.

Natiahnutie steny

Postavte sa oprite sa o stenu, ramená, chrbát, zadok, členky, päty. Natiahnite ruky nahor a snažte sa nevsunúť ďalšie časti tela. Držte v tejto polohe 10-15 sekúnd a pomaly sa vráťte do pôvodnej polohy. Opakujte pohyb 10-krát.

Posedenie zákruty

Ak si chcete sadnúť, roztiahnite nohy a oprite sa o ruky. Ohnite pravé koleno a hodte ho cez ľavé stehno. Pravou rukou jemne zatlačte na koleno, aby ste ju dostali čo najbližšie k podlahe. Cvičenie opakujte 5-krát v každom smere.

Loptu používame na fitnes

Postavte sa na kolená, zohnite sa a umiestnite fitness loptu pod hruď. Natiahnite sa dopredu a posúvajte sa po lopte, až kým sa vaše ruky nedotknú podlahy. Podržte v tejto polohe 15 sekúnd a vráťte sa do východiskovej polohy. Opakujte kĺzanie po lopte 7 krát.

Pose "Seal"

Postavte rovno, nohy od seba vzdialené od seba. Pohybujte rukami za chrbtom a spájajte lopatky spolu s prstami v zámku. Vydýchnite a nakloňte sa dopredu, natiahnite ruky čo najviac. Nohy by mali zostať rovné a hrudník a žalúdok by mali byť nasmerované v pravom uhle k nim. Hlavu nadol, uvoľnite svaly krku. Držte v tejto polohe po dobu 20 sekúnd a pomaly sa vráťte do pôvodnej polohy. Počet opakovaní - 5-10.

Úsek chrbta na pracovisku

Po dlhom čase pri počítači alebo stole vzadu je ťažkosť, napätie. Na konci pracovného dňa sa často vyskytujú slabé bolesti, ktoré zmiznú až po dlhom odpočinku. Aby ste tomu zabránili počas prestávky na obed, mali by ste stráviť niekoľko minút naťahovaním.

Sediaci zákrut

Posuňte stoličku mierne od stola, posaďte sa rovno, natiahnite ruky pred seba a položte svoje podpätky na podlahu. Otočte telo najskôr jedným smerom, potom druhým smerom bez toho, aby ste zložili nohy. Vyklápanie vykonávajte so zdvihnutými rukami vľavo a vpravo. Opakujte všetky cvičenia 5-10 krát.

Posúvanie ramenných kĺbov

Sadnite si, trochu roztiahnite nohy a náhodne si dajte ruky. Vykonajte 5 kruhových rotácií, najprv s jedným, potom s druhým ramenom. Pri správnom cvičení by zaťaženie malo spočívať na svaloch ramenného pletenca, a nie na krku. V záverečnej fáze otočte tam a späť dvoma ramenami.

Hugs

V sede uchopte telo a položte ruky na zadné plochy predlaktia. Roztiahnite sa, akoby sa pokúšali navzájom dotýkať dlane. Držte v tejto polohe 15 sekúnd, namáhajte chrbtové svaly a vráťte sa do východiskovej polohy. Opakujte 10 krát.

Objímanie nôh

Prejdite na okraj stoličky, ohnite sa a uchopte členky prstami. Napnite, napnite svaly na krku, nohy, chrbát, zadok. Počet zjazdoviek - do 10.

zjazdovky

Postavte rovno, nohy od seba vzdialené od seba. Ohýbajte sa rukami na podlahe. Držte v tejto polohe po dobu 10 sekúnd, vyrovnajte sa. Potom sa 5-krát prehnite striedavo k ľavej nohe a doprava striedavo.

Natiahnutie predlaktia a ramien

Sadnite si, položte dlane na kolená. Mierne ohnite pravú ruku a pokúste sa ju dostať čo najďalej cez ľavé rameno. Natiahnite 15-20 sekúnd, cítite napätie svalov pliec, predlaktia, dolnej časti chrbta. Opakujte cvičenie 10-krát.

Horná časť chrbta

Sadnite si rovno, natiahnite ruky pred seba, prsty prekrížené do hradu. Roztiahnite sa dopredu o 10-15 sekúnd. Chrbát by nemal byť nehybný a svaly krku by mali zostať uvoľnené. Počet prístupov - 5-7.

drepy

Vstaňte, natiahnite ruky dopredu a roztiahnite šírku ramien nôh. Vykonajte 10 plytkých drepov. Účinnosť cvičenia bude vyššia, ak počas drepu otočte ruky najskôr jedným smerom, potom druhým smerom.

kontraindikácie

Natiahnutie chrbtových svalov je kontraindikované pri osteoporóze, chorobe, pri ktorej existuje vysoká pravdepodobnosť spontánnych zlomenín. Vykonávanie cvikov je pri závažných formách trombózy počas exacerbácie artritídy zakázané. Relatívne kontraindikácie sú patológie kardiovaskulárneho a dýchacieho systému, napríklad arteriálna hypertenzia, astmatické záchvaty.

Nemôžete trénovať počas respiračných, črevných, urogenitálnych infekcií, najmä pri zvýšenej telesnej teplote a zimnici.

Lekári cvičebnej terapie neodporúčajú začatie triedy so všeobecnou slabosťou, len v zlom stave. Tento stav nepriaznivo ovplyvní terapeutickú účinnosť strie..

Podobné články

Ako zabudnúť na bolesť kĺbov?

 • Bolesť kĺbov obmedzuje váš pohyb a celý život...
 • Bojíte sa nepohodlia, drvenia a systematickej bolesti...
 • Možno ste vyskúšali veľa liekov, krémov a mastí...
 • Ale súdiac podľa toho, že čítate tieto riadky, veľmi vám nepomohli...

Ortopéd Valentin Dikul však tvrdí, že existuje skutočne účinný liek na bolesť kĺbov! Prečítajte si viac >>>

Ako vyrobiť simulátor pre chrbát vlastnými rukami?

Aby sme opravili, udržali, posilnili sme prišli so simulátorom pre chrbát a chrbticu, ktorý dokážeme jednoducho vyrobiť vlastnými rukami. Obzvlášť pozoruhodné je, že také šírenie bolesti môže naznačovať prítomnosť závažnej patológie. Pred použitím rôznych simulátorov je potrebná odborná konzultácia.

Pokiaľ ide o choroby chrbtice, lekári odporúčajú buď ich natiahnuť, alebo relaxovať. Natiahnutie je založené na metóde napínania chrbtice, jej zabezpečení, imobilizácii, vytváraní nepohyblivosti poškodenej časti tela. Tento typ manipulácie sa vykonáva vo fyzioterapeutických miestnostiach pomocou špeciálneho vybavenia, je však možné vyrobiť simulátor pre chrbát chrbtice vlastnými rukami..

Ťahová tyč

Medzi prístrojmi na cvičenie vyniká priečka, ktorá sa veľmi ľahko inštaluje doma. Ďalším výhľadom je doska na napínanie a relaxáciu, ale neodporúča sa všetkým. Najjednoduchší a najspoľahlivejší simulátor chrbtice vlastnými rukami sa dá ľahko nainštalovať do bytu. Najprv musíte vypočítať koeficient pevnosti takého vodorovného pruhu, keď kupujete hotový, venujte pozornosť charakteristikám.

Nainštalujte taký projektil do rozpery, pripevnite ho pomocou fasádnych hmoždiniek 10 * 80 alebo 10 * 100, 2 ks. z každej strany.

Triedy pozostávajú z jednoduchých cvičení vo forme zavesenia na 20 sekúnd, až 5-krát denne. Cvičenie nôh sa vykonáva v dobrom fyzickom stave v kruhu alebo rotáciou bokov rôznymi smermi. Cvičenie pomáha napínať chrbticu a trénuje svaly dolnej časti chrbta.

Ak počas tréningu dôjde k bolesti, mali by ste okamžite opustiť hodiny a ukázať sa špecialistovi.

Doska Evminova

Ak chcete vytvoriť simulátor, mali by ste vedieť vopred jeho úplnosť a povahu práce. Vyacheslav Vladimirovich Evminov, fyzioterapia a športový lekár, autor jedinečnej metodológie liečby stavcov pomocou vyvinutého simulátora.

Simulátor je prezentovaný vo forme naklonenej dosky, stupeň sklonu sa pohybuje od 10 do 40 stupňov. V tomto rozsahu sa chrbtové svaly uvoľňujú a napínajú. Tento prístroj je založený na povahe vývoja chrbtice, teórie študovanej profesorom Ilizarovom, ktorý dospel k záveru, že nadmerné napínanie svalov chrbtice začína procesy obnovy kostí a regenerácie ciev..

Doska sa používa nie viac ako 15 minút denne, čo je odporúčaný čas na vyriešenie mnohých problémov spojených s chorobami chrbtice.

Pomocou simulátora na chrbte môžete narovnať polohu tela, skoliózu, zotaviť sa v prvých štádiách osteochondrózy..

Pozitívny účinok, ktorý má projektil:

 1. Výrazné zlepšenie, zlepšenie tkanív v blízkosti chrbtice.
 2. Zmiernuje zaťaženie chrbtice a pomáha uvoľňovať svaly.
 3. Zmierňuje nervové korene.
 4. Zvyšuje medzistavcové vzdialenosti.

Výživa medzistavcových platničiek nastáva v dôsledku tkanív umiestnených vedľa stavcov. Ak dôjde k zakriveniu alebo deformácii, disky strácajú pevnosť, nedostávajú živiny, začína sa proces krakovania, čo vedie k medzistavcovej prietrži.

Zotavenie prietrž trvá veľmi dlho a vyžaduje si na dennom simulátore chrbát kvalitný tréning. V priebehu času sa tieto disky nahradia a príjemca znovu začne potrebné látky a vodu.

Zhromaždenie doma

Najefektívnejšia bude doska vyrobená podľa jednotlivých veľkostí. Na mieru vyrobený simulátor bude mať veľmi vysokú cenu a mnohé z nich nebudú k dispozícii, ale existuje možnosť urobiť si simulátor chrbtom vlastnými rukami. Odporúča sa zbierať z prírodných a vysokokvalitných materiálov, čo zaistí pohodlie a bezpečnosť počas vyučovania.

Na zostavenie simulátora budete potrebovať:

 1. Hobľovaná, leštená doska, veľkosť: 240 x 26 x 2,5 cm.
 2. Mechanizmus držania. Rúrka s rozmermi 25 x 60 je rozrezaná na 2 časti. Zváraním spojte rúrku a rukoväte pripravené pre držiak s výškou 18 cm.
 3. Obmedzovač a držiak. Hotový obmedzovač si môžete požičať zo starého žehliacej dosky. Môžete to urobiť sami pomocou sústružníckeho zariadenia, upevňovacích prvkov, západky, kovového kolíka.

Doska sa pripevňuje k stene alebo parapetu s podporou reťaze alebo odolného pásu. Horný koniec dosky je namontovaný vo výške 150 cm od podlahy. Sklon zarážky simulátora na podlahe sa odporúča nastaviť na 45 stupňov. Na vrchnej časti dosky sú pripevnené 2 veľké remene po 40 cm, vhodné pri použití bez pomocníkov. Najlepšie je zabaliť dosku prírodným materiálom, aby sa zabránilo pošmyknutiu a rôznym zraneniam.

Pomocou simulátora

Ak chcete začať s prípravou, mali by ste sa poradiť s odborníkom (ortopédom, reumatológom, stavcom), ktorý vyvinie cvičebnú schému na tejto jednotke. Ak nebudete postupovať podľa odporúčaní a pravidiel týkajúcich sa používania projektilu, môžete sa zraniť, poškodiť zdravie.

Ľahnite si na dosku chrbtom, rukami cez popruhy, roztiahnite nohy, relaxujte, sústredte všetku svoju pozornosť na natiahnutie chrbtice. Doska je naklonená - nie viac ako 20 stupňov, približuje sa najviac 3 krát. Bez zmeny polohy sklopíme nohy na bokoch dosky, chrbtica je natiahnutá. Obrátime sa na brucho, položíme ruky na dosku, udržíme svaly trupu v ťahu, vytiahneme bradu k hrudníku a pokúsime sa dotknúť. Cvičenie sa vykonáva tak, aby sa zabránilo zakriveniu chrbtice.

V polohe na chrbte, držiacimi sa popruhov, sme rozložili nohy a kývali rôznymi smermi. Uhol krútenia 5 až 20 stupňov!

kontraindikácie

Odporúča sa používať simulátor od 8 rokov. V prvom mesiaci tréningu sa odporúča vykonávať lekársku prax v ordinácii fyzioterapeuta. Je potrebné si uvedomiť, že v starobe nebude z dôvodu porušovania a ničenia kostného tkaniva možné úplne sa uzdraviť.

Používanie zariadenia je zakázané, ak:

 • Telo má zápalový proces, objavila sa vysoká horúčka.
 • Existujúca hypertenzia (vysoký krvný tlak).
 • Prítomnosť chorôb kardiovaskulárneho systému.
 • Prítomnosť pokročilých chorôb chrbtice.
 • Poranenia chrbtice.

Vytvorenie aparátu na nápravu stavovcov nie je také ťažké a nevyžaduje veľké finančné vplyvy. Jeho použitie sa môže vyrovnať s problémami, ako sú medzistavcová prietrž, zakrivenie chrbtice, zhoršené držanie tela a osteochondróza..

Technika Evminova nie je jediná z chorôb chrbtice. Ale s integrovaným prístupom k liečbe v kombinácii s liečebnými procedúrami, masážami, lekárskym dohľadom poskytuje stabilný efektívny výsledok a zlepšuje život človeka. Po začatí liečby sa nevracajte, neprekážajte a povaha a bolesť chrbtice vás opustia.

Odporúčam vám prečítať si ďalšie články na túto tému

Autor: Petr Vladimirovich Nikolaev

Lekár je manuálny terapeut, ortopedický traumatológ, ozónový terapeut. Metódy expozície: osteopatia, postizometrická relaxácia, intraartikulárne injekcie, mäkká manuálna technika, masáž hlbokých tkanív, analgetická technika, kranioterapia, akupunktúra, intraartikulárne podávanie liekov..

Aké cvičenia sú potrebné na porušenie postoja?

Aké sú cvičenia na fitball na chrbte?

Ako sa vykonávajú cvičenia na prietrž hrudnej chrbtice?

Cvičenia na vyčnievanie krčnej chrbtice

Cvičebný stroj na posilňovanie a napínanie svalov chrbta

Bohužiaľ, nie každý dostane zdravý chrbát, rovnú chrbticu a dobrý úsek celého tela. V tejto veci veľa záleží na tom, ako harmonicky sa človek vyvíja a pracuje na sebe. Fyzioterapia a špeciálne športové vybavenie pomáhajú chrbtom dobre. Vďaka neustálej práci sa svaly posilňujú a napínajú. Takto sa dosiahne prevencia a niekedy aj liečba rôznych porúch a po poraneniach dôjde k úspešnej a rýchlej rehabilitácii. Je užitočné, aby si každý zistil, ako je simulátor užitočný na posilnenie chrbtových svalov, aké sú jeho schopnosti, typy a značky..

Typy a funkcie

Cvičné stroje na chrbát a lis

Populárnou variáciou projektilu na cvičenie brucha a chrbta je tlačová lavica. Na ňom môžete vykonať veľa cvičení pre rôzne oblasti tela. Existujú priame lavičky, na ktorých je vycvičené maximálne množstvo svalov. Zakrivené, so zameraním na bočné a dolné svaly a univerzálne, kde sa zvyšuje schopnosť pracovať s váhami.

Moderný simulátor pre chrbát má rôzne úpravy a takmer všetky modely majú schopnosť upraviť sklon strely. Dnes sú takmer všetci výrobcovia svedomití, vyrábajú vzory s praktickým oceľovým rámom, spoľahlivým chrbtom a pohodlnými vankúšmi na upevnenie nôh. Simulátor je možné uložiť kdekoľvek v dome, pretože má sklopný mechanizmus.

Cvičebné stroje na chrbát a nohy

V telocvični je veľa príležitostí prečerpávať nohy a späť. To najlepšie pre chrbát je predĺženie lavice, T-bar design, a milovaný blokový tréner. Chrbát je rozsiahla viacvrstvová svalová vrstva, ktorú nie je ľahké trénovať bez špeciálnych škrupín, takže ľudia dospeli k záveru, že je potrebné pracovať s hnacími jednotkami..

Venujte osobitnú pozornosť nohám. Ak chcete stavať vyrazené športové nohy, musíte zvládnuť prácu na simulátore Gackenschmidt (šľachy, zadok, teľatá, štvorhlavý sval), špeciálny simulátor teľaťa (dôraz na teľatá), simulátor platformy (používa všetky svaly nôh, je bezpečný pre chrbát), simulátory na zlomenie kolená z klamstva a sedenia.

Cvičné stroje na napínanie miechy

Cvičenia na simulátore preťahovania chrbta bránia traumatickému natiahnutiu chrbtice, pozitívne ovplyvňujú celkové zdravie, liečia problémy so zadami a účinne posilňujú svalový korzet. Pozoruhodným príkladom takéhoto projektilu pre použitie v domácnosti je simulátor Air Nobius. Jeho konštrukcia umožňuje niekoľko režimov činnosti a ovládací panel je voľne k dispozícii, po ruke ležiaci na lavičke osoby.

Vďaka natiahnutiu simulátora sa napätie uvoľní z miechy, zabráni sa stláčaniu nervových zakončení, dôjde k príjemnej relaxácii dolnej časti chrbta, zlepší sa celkový tón a zlepší sa zdravie. Simulátor pomáha regenerovať sa po náročnom dni a rýchlo zmierňuje únavu.

Lekárske simulátory

Ak máte problémy so chrbtom, je nevyhnutné cvičiť jogu a strečing, vo väčšine prípadov sú uvedené cvičenia simulátora. Je známe, že veľa ľudí dnes úspešne lieči osteochondrózu a vracia sa do normálneho života bez bolesti a skĺznutia vďaka vertebrálnym simulátorom. Zabraňujú zakriveniu chrbtice a prietrže, posilňujú vazy a svaly.

Odporúčame vám obrátiť sa na sedadlo lekárskeho simulátora, ktoré funguje ako ortopedické kreslo. Na tejto nádhernej stoličke môžete počas pohybu vykonávať akúkoľvek sedavú prácu. Nohy, panva, operadlo na sedadle. Existuje ďalší simulátor liečby BackPoint, ktorý zvyšuje flexibilitu chrbtice. A posledný simulátor, Zdravý chrbát - sa veľmi rozťahuje, zmierňuje stres, odstraňuje skoliózu a osteochondrózu.

Vybavenie fitness

Športové výkonové simulátory určené na čerpanie chrbta zahŕňajú prácu s vážnymi závažiami. Chrbát možno komplexne čerpať na rovných, zakrivených, multifunkčných, nastaviteľných, silových laviciach. Takéto škrupiny sú určené na hyperexenziu, bench press a so stojanmi, so záporným sklonom. Vystupujú vo forme rímskej stoličky, inverzného stola, kyvadlového a veslovacieho simulátora, horizontálnych tyčových systémov a energetických systémov..

Dobré športové vybavenie pre chrbát je veľký a elastický fitball, gymnastický valec, podlahový disk. Ak chcete neustále pracovať na chrbte, nainštalujte si doma vodorovnú lištu alebo tyče. Tréning, aby sa samica vyrazila a krásna a samec silný a široký.

Valčekový tréner

Praktický a miniatúrny simulátor s niekoľkými valčekmi jemne napína chrbát, poskytuje rýchly a trvalý efekt zlepšenia krvného obehu v chrbtici a okolo nej. Domáce kurzy pomáhajú zmierniť stres, bolesť a kŕče. Počet valcov v simulátore sa môže líšiť. Pri výbere dizajnu hrá rozhodujúcu úlohu ľudský rast. Je dobré, ak sú na valcoch hroty, ktoré dokonale masírujú telo.

Niekedy je valcový simulátor podceňovaný, zabúda na to, že môže odbúravať tukové usadeniny, pomáha chudnúť, vyhladzuje celulitídu, posilňuje kĺby, zmierňuje stres a pomáha čistiť telo. Je ľahké pracovať s projektilom, zohrieva svaly a plní mnoho ďalších úloh. Na dosiahnutie tohto cieľa nie je potrebné žiadne titanické úsilie..

Blokový simulátor

Tí, ktorí chcú posilniť chrbát, by mali pravidelne cvičiť na blokovom simulátore a ťahať horný blok k hrudníku z miesta na sedenie. S týmto osvedčeným projektilom môžete výrazne načerpať najširšie svaly chrbta, ako aj vypracovať ramenný opasok, predlaktia a bicepsy. Maximálny účinok na blokový simulátor je možné dosiahnuť, ak pracujete v plnej amplitúde. To znamená, že sa musíte pohybovať úplne a sťahovať najširšie svaly - nad i pod.

Existuje široká škála trakcie - pre hlavu, ale mnohí veria, že klasická verzia trakcie pre hrudník je efektívnejšia. V štandardnej variácii trakcie na blokovom simulátore môžete vziať maximálne hmotnosti, pracovať pri maximálnej amplitúde, a tým efektívnejšie stimulovať svaly. Upozorňujeme tiež, že trakcia hlavy predstavuje riziko poranenia ramena.

Lavička simulátora

Na chrbte sú rôzne lavice - univerzálne, nastaviteľné, multifunkčné, skladacie. Najmodernejšie úpravy majú v návrhu inteligentné merače, v ktorých môže užívateľ nastaviť počet prístupov a opakovaní, zvoliť čas na odpočinok.

Po prestavení kladiek sa lavica na chrbte môže vhodne zmeniť na simulátor pre brucho. Silný lis je tiež dôležitý pre zdravie a správne umiestnenie chrbta. Aby ste si mohli simulátor prispôsobiť sami, vyberte si lavicu so schopnosťou meniť uhol sklonu, čo je pohodlné a môže výrazne ovplyvniť účinnosť cvičení. Lavičky môžu byť použité doma av hale, muži a ženy sú radi, že na nich môžu trénovať..

Populárne modely

Späť ok

Dobrý plášť s najjednoduchším dizajnom je pozoruhodný svojou mimoriadne dostupnou cenou - až 5 000 rubľov. Hlavnou výhodou simulátora Spin Oak je nápadná štúdia hlbokých svalov chrbta, čo je ťažké urobiť iným spôsobom. Zdravotnícke kreslo zachráni ľudí zapojených do sedavej práce pred smrteľnou fyzickou nečinnosťou, zabráni zakriveniu chrbtice a pomôže rýchlo sa zotaviť z vážnych chorôb.

Vďaka zosilneniu hlbokých svalov sa okamžite odstráni zaťaženie zraniteľných medzistavcových platničiek, poloha tela sa opraví. Po 3 mesiacoch kurzov si používatelia všimnú zlepšenie spánku, zmiernenie bolesti chrbta a zníženie stresu. Zlyhanie panvy, videnie a bolesť pred menštruáciou sa zlepšia, sila a flexibilita chrbtice sa vyvinie.

Woodmass

Dômyselné a jednoduché masážne zariadenie Drevmass vyžaduje hodiny po dobu 5 minút denne. Denná masáž je rovnaká ako profesionálna masáž. Alternatívou pre tento projektil je jogové štúdio, miestnosť na cvičenie, návšteva chiropraktika, napínacie zariadenie. To všetko zďaleka nie je prístupné pre všetkých, takže najdostupnejšou možnosťou zostáva - kúpiť Drevomass.

Simulátor chrbta - neukladá úlohu zmierňovať príznaky, naopak, jeho cieľom je odstrániť hlavnú príčinu choroby. Po pravidelnom tréningu sa chrbtica skutočne rozťahuje, posilňujú sa svaly, zlepšuje sa prietok krvi a prechádzajú sprievodné poruchy. Všetko, čo treba urobiť, je pohybovať sa tam a späť, ležať na chrbte a pravidelne meniť miesta. Cena Drevmass sa pohybuje od 8 000 do 10 000 rubľov., V závislosti od počtu pracovných položiek.

Master spin

Inovatívny simulátor Master Spin je veľmi obľúbený medzi vodičmi, ktorí veľa cestujú a musia staticky dlho sedieť za volantom automobilu. Škrupina bude tiež užitočná pre študentov a školákov. Stojí to iba 2400 rubľov. Simulátor je jedným z najlepších, pokiaľ ide o zvýšenie pružnosti svalov.

Liečebno-profylaktická škrupina je veľmi ľahká a kompaktná, pomáha zlepšovať držanie tela, okamžite zmierňuje únavu a nepríjemný pocit ťažkosti v chrbte, lieči chrbticu. Práce na simulátore Master Spin prebiehajú vo zvislej polohe a nie sú stanovené žiadne jasné lehoty a je to užitočné. A môžete byť v horizontálnej polohe. Rebrovaný povrch simulátora vytvára príjemnú masáž, jej účinok je porovnateľný s reflexológiou.

kladivo

Sofistikované kladivo je navrhnuté pre vodorovnú trakciu. Hlavným účinkom je stredná časť chrbta. Vďaka stabilnej fixácii tela športovca sú vylúčené preťaženia chrbta. Rukoväť je možné meniť pomocou vodorovných a zvislých držiakov. Pri zmene výšky sedadla sa trénuje horná, dolná alebo stredná časť svalov latissimus. Bezpečný simulátor Hammer umožňuje prácu s významnou hmotnosťou bez toho, aby riskoval zdravie chrbta. Cvičenie môžete vykonávať aj v stojacej polohe. Posledná možnosť vytvára atletickú postavu.

Horizontálne prepojenie je v zásade bezpečné, ale ak máte vážne problémy s chrbtom, nemôžete to urobiť bez konzultácie s lekárom. Tiež si všimnite, že je nebezpečné silne sa oprieť, úplne narovnať ruky, naraziť na palacinky na podlahe a otočiť hlavou. Náklady na simulátor sú 50 000 - 600 000 rubľov, a preto je výhodnejšie pracovať na ňom v telocvični, než aby ste si ho kupovali doma..

Flexyback

US MEDICA FlexyBack stojí od 2700 rub. a má malú veľkosť. Táto strela je ideálna pre ľudí so sedavým životným štýlom. Počas hodín okamžite zmizne pocit únavy, bolesť a pálenie dolnej časti chrbta sa zmierňujú, zmierňuje sa závažnosť ramenného pletenca. Kompaktný simulátor šetrí čas a peniaze, dobre obnovuje a napína chrbticu.

Flexiback je vhodný pre ľudí, ktorí sa nemôžu nevhodným držaním tela zbaviť zlých návykov vyhýbania sa. Okrem toho je tu možnosť zapojiť sa každý deň. Podperu umiestnite do vozidla na stoličku alebo pracovnú stoličku. Vďaka projektilu je chrbtica neuveriteľne flexibilná.

Dúfame, že vám naša recenzia pomohla porozumieť základným vlastnostiam vybavenia na chrbtovú fitness. Akákoľvek činnosť sa nemôže začať, kým sa nedostane k lekárskej konzultácii. Udržujte chrbát rovný, zdravý, krásny a úspešný..

Úžasná doska chrbtice Evminov: len byť zdravý

Bolesť v kĺboch ​​a chrbtici často často kazí kvalitu života. Naruší chôdzu, sedenie, klamanie a niekedy vás ani nenechá zaspať na dlhých zimných večeroch. V snahe zbaviť sa mučenia raz a navždy sa ľudia ponáhľajú do rôznych extrémov, pijú veľa ton liekov proti bolesti, obrátia sa na milovníkov šarlatánov, sú pripravení rozložiť všetky svoje úspory na zázračné lektvary alebo lieky. Väčšina liekov predávaných v lekárňach má však iba symptomatický účinok. Môžu krátko zmierniť opuchy, bolesti alebo zápaly, ale nemôžu odstrániť ich príčiny. Cena týchto liekov však často omráči aj ľudí so stredným príjmom.

Podľa štatistík viac ako sedemdesiatpäť percent občanov našej krajiny trpí chorobami chrbtice a / alebo kĺbov. Okrem toho náš liek stále trvá na chirurgickom zákroku a tvrdohlavo vyraďuje informácie o alternatívnych nových metódach liečby. Jednou z takýchto metód je doska pre chrbticu Evminova, o ktorej sa budeme zaoberať v našom článku.

Čo je preventívne opatrenie Evminov: cvičenia pre zdravé telo

Spočiatku bol predmetný ortopedický simulátor vynájdený špecificky, aby sa odstránilo zovretie a dekompresia chrbtice. V skutočnosti je hlavným princípom činnosti takého zariadenia trakcia (napínanie) chrbtice pod hmotnosťou vlastného tela. Profylator pôsobí bez výnimky na celý stĺp. Okrem toho ľahko odstraňuje nadmerné napätie zo svalov chrbtového pletenca, je schopný liečiť skoliózu, osteochondrózu a koartrózu..

Autor a jeho inteligencia

Počas ďalšej súťaže bol Evminov vážne zranený. Jej liečba znamenala operáciu, ktorej výsledok lekári odhadovali na päťdesiat až päťdesiat. Zdravie a šport alebo invalidný vozík až do konca dní. Muž okamžite takýto zásah odmietol, zatiaľ čo sa začal zaujímať o alternatívne spôsoby liečby.

Začal cvičiť rôzne cvičenia, ktoré starostlivo vybral na obnovenie poškodenej chrbtice. Pokúsil sa všetky z nich vykonať v polohe na chrbte, aby si svaly nevytlačili už poškodené disky. Preto tu boli bežné cvičenia a gymnastické komplexy úplne nevhodné. Potom prišiel s myšlienkou použiť naklonenú rovinu na vyloženie chrbta so schopnosťou používať rôzne uhly počas cvičenia..

Takto sa Vyacheslavovi Vladimirovičovi podarilo vybrať správne striedanie vykládky a pohybov, amplitúdu a rozsah, dávkovanie zaťaženia, správne východiskové polohy. Vytvoril skutočne účinnú techniku, ktorá urýchlila metabolické procesy v tele a významne posilnila (pumpovala) chrbtové svaly. V dôsledku dlhého, bolestivého boja o zdravie vyvinul Yevminov dokonca úplne nový spôsob liečby - kinezoterapiu na naklonenej rovine..

Bol to on, kto pomohol samotnému autorovi dosiahnuť veľa metód, stať sa úspešným, aktívnym človekom, úplne zbaviť sa choroby bez drog, a čo je najdôležitejšie, bez ľahnutia pod skalpel chirurga. Teraz je Evminov prezidentom Kiev Vertebro-Health Center, kde je pripravený pomôcť všetkým dosiahnuť rovnaké výsledky.

Použitie rady Evminov: výhody a indikácie

Technika vyvinutá Yevminovom je patentovaná Ministerstvom zdravotníctva Ukrajiny. Ona je jediná, ktorá skutočne začína procesy obnovy. Okrem toho je možné obnoviť aj štruktúry chrbtice. Schopne kombinuje smerový tréning krátkych svalov chrbta, ako aj dávkované vykladanie (rozšírenie) chrbtice samotnej. Aké problémy teda pomôže vyriešiť rada Evminov??

 • osteochondróza.
 • Radikulitída (prevencia, liečba).
 • Spondylolistéza (premiestnenie stavcov).
 • Korekcia rôznych porúch držania tela takmer v každom štádiu.
 • Bolesť v dolnej časti chrbta, krku a chrbta.
 • Schmorlova kýla a medziobratlové možnosti.
 • Výčnelok medzistavcových platničiek (prevencia, liečba).
 • Skolióza (ako súčasť komplexnej liečby).
 • Funkčné zotavenie po operácii alebo zranení.

Okrem toho je ukázané na naklonenom simulátore, aby sa zapojili tí, ktorí si jednoducho chcú udržiavať dobrú polohu tela, krásnu postavu po dlhú dobu, zostať mladí, fit a štíhli po dlhú dobu. Takéto cvičenia pomôžu upokojiť vzrušený centrálny nervový systém, začať jeho prácu v prípade zlyhania. Zmierňujú stres a únavu, nahromadené počas náročného pracovného dňa, a tiež pomáhajú dlho zabudnúť, aké sú bolesti chrbta..

kontraindikácie

Napriek všetkým výhodám, ktoré profylaktický účinok prináša, pri priamej kontraindikácii pri jeho výkone dôjde len k poškodeniu. V zásade sú spôsobené vážnym stavom pacienta. Najlepšie je navštíviť lekára, absolvovať všetky testy a testy, aby ste náhodou nespôsobili ďalšie problémy. Až potom môžete začať cvičiť na doske Evminov.

stály

 • Hemoragická mŕtvica.
 • Chronická početná cholecystitída (cholelitiáza) a prítomnosť koralových obličkových kameňov.
 • Hrubé poruchy centrálneho nervového systému, napríklad ochrnutie, paréza, poruchy po mŕtvici, detská mozgová obrna, encefalitída.
 • Tuberkulóza a iné akútne somatické a infekčné choroby.
 • Roztrúsená skleróza.
 • Glaukóm, odlupovanie sietnice.
 • Posledné zlomeniny lebky alebo chrbtice.
 • Alzheimerova choroba, Parkinsonova choroba, senilná demencia, demencia.
 • Aneuryzmy (srdce, aorta, pľúca).
 • Rakoviny s metastázami.
 • Dekompenzovaný hydrocefalus.
 • Myelopatia, periduritída, arachnoiditída.
 • Epilepsia, pravidelné mdloby z neznámych dôvodov.
 • Viacnásobné alebo jednotlivé veľké hemangiómy.

dočasný

 • Hypertenzia (počas skokov v krvnom tlaku to nemôžete urobiť).
 • Myasthenia gravis.
 • Pľúcna nedostatočnosť.
 • Akákoľvek intoxikácia tela.
 • Dlhodobé tehotenstvo.
 • Poruchy mozgového obehu.
 • Osteoporóza vysokej kvality.
 • Infarkt myokardu (ak od jeho okamihu neuplynul rok).
 • Difúzne krvácanie z maternice alebo jeho riziko.
 • Vysoká telesná teplota.
 • Všeobecná podmienka.

Ako vidíte, existuje veľa kontraindikácií, pred začatím kurzov na simulátore musíte vziať do úvahy všetky z nich..

Aplikácia rady Evminov

Opäť platí, že gymnastiku môžeme začať vykonávať až po konzultácii s lekárom. V opačnom prípade môžete nielen uzdraviť, ale aj vážne ublížiť. Ak neexistujú žiadne lekárske zákazy, mali by ste si preštudovať cvičenia chrbtice na obrázkoch na doske Evminov.

Medzistavcová prietrž

Aby sa príznaky tohto ochorenia nezhoršili, aby sa nezhoršovali, musíte čo najviac odstrániť stres z chrbtice. Zvyčajne sa môže objaviť prietrž, kde disky nedostávajú správnu výživu, vlhkosť a dostatok kyslíka. Cvičenia na tomto simulátore poskytujú príležitosť takmer úplne „uvoľniť“ chrbát a zároveň spustiť samoreguláciu vodnej rovnováhy..

V procese vykonávania cvičení komplexu, ktorého podrobnosti budú uvedené nižšie, sa začína vytvárať medzistavcová tekutina, ktorá tam chýba. Pomáha obnoviť poškodenú chrupavku, zvyšuje metabolizmus.

skolióza

Simulátor bol vyvinutý trénerom bez toho, aby sa zohľadnil vývoj chrbtice. Navyše takmer všetky cvičenia, ktoré vynašiel, sú zamerané na napínanie svalových vlákien. To zase môže výrazne stimulovať najrýchlejšiu regeneráciu nielen samotných svalov, ale aj stavcov a krvných ciev..

Väčšina cvičení na elimináciu zakrivenia by sa však mala vykonávať v polohe hore nohami, v tzv. To umožňuje chrbtici relaxovať bez zmenšovania priľnavosti svalového korzetu. Cvičenia vykonávané pravidelne, správne zaobchádzanie so skoliózou na doske Evminov, dávajú mnohým ľuďom úplné obnovenie držania tela, ako aj správny prísun krvi do chrbtice.

Ploché nohy

Vedci už dávno zistili, že ploché nohy môžu vyvolať výskyt rôznych problémov s chrbticou a držaním tela. Skolióza, osteochondróza, medzistavcové prietrže - iba zlomok toho, čo vás môže považovať za neškodné ochorenie. Stále je však možné sa s ňou vyrovnať a zapojiť sa do preventívneho opatrenia podľa určitej schémy.

Pre túto chorobu bol vynájdený špeciálny dizajn dosky, pri ktorom sa takmer všetky akcie vykonávajú pomocou chodidiel. To vám umožní zbaviť sa neustálej bolesti, opuchov, krvného obehu, nasýtenia kyslíkom a živinami, posilnenia svalov nôh, posilnenia väzov a kĺbov..

osteochondróza

Táto choroba sa stala takmer jednou z najbežnejších na svete. Zvyčajne je sprevádzaná neznesiteľnou bolesťou chrbta, zakrivením chrbtice, nepohodou, rýchlou únavou. Doska Evminov ju vyloží a uvoľní, vďaka čomu sa zníži aj tlak vo vnútri diskov, a preto vzniknú hlavné problémy. Je potrebné si uvedomiť, že takéto cvičenia majú najčastejšie malú amplitúdu, aby sa predišlo zraneniu.

Posun disku

Ak je problém už prítomný, potom bez zásahu lekára, určite to nebude fungovať. Takýmto problémom však bude predchádzať predchádzajúci pretekár. Pravidelným cvičením posilníte chrbtové svaly, väzy, kĺby, stavce a tiež posilníte svoj obehový systém, aby aktívnejšie zásoboval výživné látky a kyslík.

Aj keď už k premiestneniu však dochádza, ale nie je zanedbávané, nie je potrebné ho rozrušiť. Cvičenia pomôžu postupne ich vrátiť na svoje miesto. Zároveň sa výrazne posilní svalová korzet, ktorý bráni možnému opakovaniu precedensu v budúcnosti. Ale tu potrebujete povinnú konzultáciu s lekárom, bez ktorej by ste si mohli ublížiť.

Sada cvikov na chrbticu

Keď sa chrbát začne obťažovať, niekedy je neznesiteľné robiť bežné denné aktivity. Preto má zmysel okamžite kontaktovať lekára kvôli správnej diagnóze. Okrem toho nesmieme zabúdať na to, že všetko sa musí vykonávať podľa určitých pravidiel, pričom zanedbávame, čo nie je najlepším riešením..

Odporúčania a pravidlá

Výcvik je povolený iba v prípade normálneho zdravia, treba si to pamätať navždy, ako svätý list. Ak máte bolesti hlavy, horúčku alebo bolesti hlavy alebo bolesti celého tela, je lepšie odložiť svoje hodiny..

 • Ak počas cvičenia dôjde k bolesti alebo nepohodliu, musíte ju okamžite zastaviť alebo aspoň znížiť intenzitu a záťaž.
 • Všetky cvičenia sa vykonávajú veľmi pomaly, plynulo. Nemali by byť žiadne trhavé, ostré škubnutia. Platí to aj pre stanovenie a vstávanie zo simulátora..
 • Na začiatku sa nesnažte opakovať pohyby presne rovnakým spôsobom ako v komplexe, vďaka telu si pomôžte rukami a nohami..
 • Profylator má schopnosť neustále udržiavať telo v napätí, preto po každom priblížení musíte odpočívať najmenej 5 - 15 sekúnd.

Silové cvičenia

Ak chcete začať, urobte niekoľko prípravných cvičení. Gymnastické komplexy sa veľmi dobre hodia na zahrievanie pred odchodom do telocvične alebo naťahovacie cvičenia. Spolu s týmto komplexom nebude bolieť ovládať dýchaciu techniku ​​Strelnikovej.

 • Ľahnite si na bežiaci pás chrbtom, zatiaľ čo ruky by mali byť roztiahnuté a pevne zakrývajte rukoväte. Nakláňajte sa iba jednou nohou rôznymi smermi.
 • Potom si na seba a od seba natiahnite ponožky. Súčasne s nohami musíte najprv sklopiť hlavu a potom ju zdvihnúť.
 • Keď držíte ruky, najprv vytiahnite jednu nohu ohnutú na koleno a potom druhú. Potom zdvihnite obe nohy k sebe. Pri zdvíhaní a spúšťaní dajte pozor, aby sa chodidlá posúvali po samotnej doske.
 • Bez toho, aby ste si pravú nohu odtrhli od dosky simulátora, ohnite druhú koleno, posúvajte chodidlo posuvným pohybom k zadku a koleno otočte. Zopakujte to s ľavou nohou a potom sa obe kolená roztiahnu na maximum.
 • Do ľubovolných výkyvov do strán, najprv jednej nohy a potom druhej. Na konci urobte hojdačky s oboma nohami.
 • Zdvihnite jednu nohu a držte ju rovno, až kým nebude s vaším telom a doskou vytvárať pravý uhol. Opakujte s druhou nohou a potom s oboma.
 • Ohnite obe nohy na kolenách a vytiahnite päty k zadku. Vykonajte ohyby v rôznych smeroch naraz s dvoma nohami.
 • Ohnite kolená a pevne pritlačte nohy k doske. Zdvihnite panvu rovnakým spôsobom, ako keď robíte most s glutealom.
 • Ohnite nohy na kolená, vytiahnite ich, prípadne zdvihnite hlavu a dotknite sa čela. V rovnakom čase panva vychádza z hracej plochy, dochádza k určitému skrúteniu.
 • Vykonajte dve zvyčajné cvičenia: „Bicykel“ a „Nožnice“. V takom prípade musíte mať ramená rovno a rukami pevne uchopte rukoväte.
 • Prevalte sa na brucho, ohnite kolená a napnite si ponožky až k zadnej časti hlavy. Súčasne zdvihnite hlavu, natiahnite sa na nohy a zdvihnite ramená zakrivené v chrbtici.
 • Držaním nôh na váhe ich hladko spájajte a množte.
 • Zdvihnite pravú nohu a ľavú ruku. Opakujte s opačnými končatinami.
 • Otočte hore nohami tak, aby ponožky zachytili rukoväte. Položte dlane za chrbát a háčik pod spodnú časť chrbta. Zdvihnite kryt, aby ste maximalizovali priehyb. Opakujte s rukami za hlavou a potom sa natiahnite do strán..
 • Pomaly pritiahnite ruky k hrudníku a ohýbajte celé telo. Palmy, aby na palube.

Hlavnou vecou v triedach je pokojný rytmus, plynulosť a nedostatok trhavých pohybov. Ak sú pohyby ostré alebo trhané, môžete utrpieť vážne zranenia.

Komplex pre bedrový kĺb

Bolesť v oblasti chrbta a pása dnes veľa ľudí mučí. Sedavá práca v kanceláriách a sedavý spôsob života spôsobujú, že obyvatelia veľkých miest sú voči takémuto problému zraniteľnejší. Ak chcete zmierniť stres, zbavte sa nepohodlia, prostudujte si tento súbor cvičení.

 • Pohodlne si ľahnite na dosku s rukami na rukovätiach. Pomaly pustite ruky a hodte ich po tele. „Posuňte“ z dosky na podlahu a uistite sa, že spodná časť chrbta je pevne pritlačená k povrchu simulátora.
 • Ľahnite si na chrbát s nohami pripevnenými k rukoväti dosky. Potiahnite ruky nad hlavu a čo najviac ich narovnajte. Pozíciu zaistite presne na tri minúty. „Posuňte“ z dosky a držte chrbát rovno.
 • Urobte to isté ako v prvom prípade, ale natiahnite ruky pozdĺž tela.
 • Zložte brucho dolu a choďte hore. Na rovných ramenách sa čo najviac natiahnite a potom relaxujte a ľahnite si päť alebo sedem minút.

Všetky cvičenia je potrebné robiť pomaly, nemusíte sa ponáhľať. Účinnosť je spôsobená tým, že chrbtica sa uvoľňuje, svalový korzet začína správne fungovať bez toho, aby sa na stavce vyvíjal nadmerný tlak..

Cervikálny cvičebný stroj Evminova

Ak sa chystáte kúpiť vynález bývalého pretekára, mali by ste vedieť, že spolu s ním by sa malo ponúknuť ďalšie doplnkové zariadenie - Glissonova slučka. S takým doplnkovým vybavením môže byť krčný tréner vyrobený z bežnej dosky. Sú to popruhy, ktoré sa pripevňujú k hornej časti projektilu a potom podopierajú hlavu na oboch stranách a na brade.

Tu je účinok založený na rozťahovaní, keď sa stavce postupne rozchádzajú, uvoľňujúc stlačené nervy a svaly. Nie sú k dispozícii žiadni špeciálni sprievodcovia na túto tému, stačí urobiť slučky v polovici slučky a snažiť sa to nepreháňať. Počas hodín musíte byť veľmi opatrní, pretože môžete utrpieť vážne zranenia.

Detské programy a prevencia

Veľmi obľúbené triedy pre najmenších. V zásade sa nelíšia od možností pre dospelých, ale rovnako ako preventívne opatrenia sú miernejšie a pokojnejšie.

 • Len ležte na doske s roztiahnutými rukami.
 • Pomaly ohýbajte kolená, posúvajte nohy po simulátore a päty ťahajte čo najbližšie k zadkom. Tiež sa pomaly vráťte do východiskovej polohy. V krajných bodoch polohu opravte na 4 - 7 sekúnd.
 • Zostaňte v rovnakej polohe a pomaly zdvihnite nohy, kým nebudú tvoriť pravý uhol k trupu.
 • Bez toho, aby ste nohám sklonili, ich ohýbajte jeden po druhom, dotknite sa kolien hrudníka.
 • Spustite chodidlá s chodidlami na simulátore, pritiahnite ich bližšie k zadku a striedavo ich nakláňajte rôznymi smermi..
 • Po otočení sa upevnite na palube prstami na nohách. Potom vykonajte zdvíhanie tela, ruky sapnuté za hlavou a zaistené v zámku.

Dobre zvolený kurz profesionálneho nabíjania pomôže zotaviť sa z chorôb a zostane mnoho rokov mladý, agilný a flexibilný..

Doska Evminov pre domácich majstrov: výkresy a podrobné pokyny

Cena takýchto simulátorov je, žiaľ, napriek ich jednoduchosti pomerne vysoká. Napríklad v Moskve sa náklady pohybujú od siedmich do desaťtisíc. Mnoho remeselníkov však tvrdí, že pri výrobe takýchto dosiek nie je nič zložité. Trochu obratnosti, schopnosť manipulovať s nástrojmi, ako aj s potrebnými materiálmi - a je to všetko o klobúku, užitočnom profylaktickom liečení.

Materiály a vybavenie

 • Borovicový lúč (150x50) pre základňu simulátora s namontovanou karosériou (16 mm). Dĺžka je podľa nášho nákresu 2 metre 40 centimetrov.
 • Pre vozeň rovnaký lúč (dĺžka 27 centimetrov). Výhodné sú silné dreviny.
 • Montážna lišta s dĺžkou dva metre (2 × 40).
 • Kovová reťaz tri metre, hrúbka 4 mm.
 • Spodná základňa (dĺžka 0,6 metra) sa najľahšie odreže z obrobku kvôli lopatke alebo sekačke.
 • Priečne nosníky sú vyrobené z rovnakých odrezkov (dĺžka 0,55 metra)
 • Skrutky s priemerom 5 milimetrov na upevnenie koľajníc a dreva.
 • Orechy a podložky s priemerom 8 milimetrov.
 • Skrutky s podložkami, priemer 6 milimetrov (dlhé 10 centimetrov).
 • Skrutka Ø 8, L 70.
 • Nástenné hmoždinky a háčiky.
 • karabína.
 • Nechty rôznej veľkosti.
 • Elektrická vŕtačka, najlepšie so skrutkovačom.
 • Sada vrtákov na vŕtanie veľkých dier.
 • Píla a píla na drevo.
 • Sada skrutkovačov.
 • kladivo.

Výrobná metóda

 • Ak chcete dosku upevniť zdola, vyvŕtajte veľký otvor, kde bude základňa zapustená. Všetky veľkosti sú podľa výkresu..
 • Na druhej strane je otvor v uhle. Musí byť koncové a navrhnuté pre pripevňovaciu reťaz.
 • V základni urobte otvory pre uzávery skrutiek, aby počas cvičenia nepoškodili povrch podlahy.
 • Na spodku vozíka sú vyvŕtané ďalšie dve diery, ktoré sa zúčastnia upevnenia.
 • Konce vozíka (200 × 320) sú najlepšie rezané z odolnej dosky. Malo by ľahko znášať váhu osoby, ktorá bude na simulátore cvičiť..
 • Na konci urobte otvory pre priečky (rukoväte).

Zapojenie do tohto zariadenia bolo nielen užitočné, ale aj príjemné, jeho základňa musí byť opláštená hustou tkaninou. Najjednoduchší spôsob, ako to opraviť zošívačkou. Skúsení odporúčajú používať starý kabát alebo niečo podobné.

zhromaždenie

Najprv sú vozne zmontované. Za týmto účelom prilepte konce k základni a spojte ich cez priechodný otvor v základni. Nezabudnite správne dotiahnuť spojovacie matice, aby sa štruktúra pri pravidelnom používaní nezvoľnila. Hornú priečku môžete jednoducho pritlačiť až na konce. Spodná časť musí byť vložená proso - bude regulovaná a jej prezývka bude pripojená k čomukoľvek.

 • Pretiahnite reťaz cez otvor v lište.
 • Samotný nosník pripevnite pomocou skrutiek s drevotrieskou.
 • Spodná základňa sedí na skrutkách.
 • Na zadnej strane to nebolí upevnenie lamiel, na ktorých je možné vozík nastaviť.

Nakoniec musíte na hmoždinky alebo strop pripevniť hmoždinky, ku ktorým bude reťaz pripevnená. Usporiadaním karabíny pozdĺž článkov reťaze bude ľahké zmeniť sklon dosky. Venujte pozornosť nákresu zostavenej dosky Evminov, ako to bude vyzerať s nástenným držiakom.

Existujú však ľudia, ktorí nechcú dlho trpieť, ale len vstávajú a robia. Berú obyčajnú dosku, pripevňujú k nej priečnu tyčku a potom ju jednoducho opria o stenu. Takáto zjednodušená verzia má tiež právo na život. Nezabúdajte však, že stabilita takéhoto simulátora si vyžaduje veľa šťastia, takže ho môžete ľahko spadnúť a spôsobiť ďalšie zranenia..

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Nepohŕňaj!

Liečba
liečba kĺbov a miechyVymazanie liečby miechyVýčnelok bedrovej chrbtice. Ako liečiť výčnelok miechy?Doplnky chondroitínu a glukozamínu (a ešte lepšie hash z hovädzích stehien).Všeobecné informácieVýčnelok bedrovej chrbtice: štádiá choroby, príčinyAle aby sme vzali do úvahy našu radu alebo nie, je to predovšetkým osobná záležitosť každej osoby.
Pupočná prietrž - jedna z odrôd brušnej hernie, ktorá je výstupom z vnútorných orgánov brušnej dutiny cez hernálnu bránu do podkožného tuku.Orgánmi, ktoré môžu byť v herniálnom vaku, sú: slučky tenkého a / alebo hrubého čreva, veľké omentum, žalúdok.

Inguinálna kýla

Žalúdok
Inguinálna hernia (PG) je patológia dolnej časti brušnej steny s prolapsom peritoneálnych orgánov v oblasti trieslového kanálika. Časť čreva, močového mechúra, vaječníkov a dokonca aj slezina s veľkým omentom môže vyčnievať do podkožného priestoru za vzniku herniálneho vaku..