loader

Hlavná

Hlava

Liečba miechy

Bolesť chrbtice siahajúca až po krk a dolnú časť chrbta je známa ľuďom rôzneho veku. Pre niektorých sa tento problém javí ako nepríjemné nedorozumenie a pre iných je bolesť chrbtice neustálym nepohodlím, úzkosťou a napätím, ktoré si vyžaduje liečbu..

Jednou z účinných metód liečby chrbtice je trakcia. Trakcia chrbtice - zväčšenie vzdialenosti medzi stavcami. Vďaka postupu sa dosiahne zníženie mechanického stlačenia nervových vlákien, čo je sanitkou pri liečbe chrbtice. Natiahnutie chrbtice vám umožní predĺžiť skrátené svalové vlákno, čo vedie k zlepšeniu krvného obehu a normalizácii metabolických procesov.

V sanatóriu je ošetrenie chrbtice k dispozícii na prístroji „Ormed-kineso“ - liečba pohybom. Mechanoterapeutická jednotka "Ormed-kineso" vám umožňuje vykonávať účinné metódy kinezoterapie v sanatóriu "Lower Sergi".

Liečba osteochondrózy

Bolesť chrbta v chrbte, ich zintenzívnenie počas ťažkých zdvíhacích alebo náhlych pohybov, obmedzenie pohyblivosti - to všetko sú príznaky deštrukcie kosti a chrupavkového tkaniva chrbtice, inými slovami osteochondróza. Toto ochorenie je spojené so závažnými komplikáciami, avšak liečba osteochondrózy v sanatóriu môže spomaliť patologický proces degenerácie tkaniva a trvalo zmierniť bolestivé príznaky..

Postupy liečby osteochondrózy

Strediská špecializujúce sa na liečbu chorôb pohybového aparátu, ponúkajú liečbu osteochondrózy chrbtice na akomkoľvek mieste: krčka maternice, hrudníka, bedra. Pri predpisovaní liečby sa berie do úvahy miera poškodenia miechového tkaniva, prítomnosť sprievodných ochorení, vek pacienta a kontraindikácie. Všetky strediská praktizujú integrovaný prístup k problému a pacientom ponúkajú fyzioterapeutické a všeobecné zdravotné metódy:

 • klimatoterapiu;
 • liečivé kúpele (terpentín, ihličnatý, minerálny, radón, sírovodík, oxid uhličitý);
 • wellness duše;
 • tepelná terapia (pomocou parafínu, ozokeritu);
 • úprava bahna s použitím miestnych a dovážaných surovín;
 • manuálna a hardvérová masáž;
 • fyzioterapia (magnetoterapia, laserové ošetrenie, elektroforéza, UHF);
 • chrbtová trakcia;
 • akupunktúra;
 • hirudotherapy;
 • kryoterapia;
 • LFK (plávanie, nordic walking, zdravotná cesta, liečebné cvičenia, výcvik na simulátoroch).

Aké sanatóriá liečia osteochondrózu

Liečebné strediská, v ktorých pacienti prichádzajú na liečbu osteochondrózy, sa zvyčajne nachádzajú na ekologicky čistých scénických miestach: v blízkosti rybníkov, lesov, hôr, v blízkosti prírodných zdrojov minerálnej vody alebo liečivého bahna. Ústredná rada pre cestovný ruch a rekreáciu (holding) odporúča navštíviť sanatórium, kde sa lieči osteochondróza, a hosťom ponúka vynikajúce podmienky na relaxáciu a regeneráciu:

 • "Victoria" v Kislovodsku, kde je známa galéria Narzan, historické a kultúrne pamiatky v pešej vzdialenosti.
 • Svetlana v Soči s aktualizovanou infraštruktúrou pre olympijské hry v roku 2014 a modernú lekársku základňu.
 • "Victoria" - jeden z najlepších sanatoriových komplexov na predmestí.
 • „Sanatórium pomenované po Stankovi“ v oblasti Ivanovo na malebnom brehu rieky Volhy.
 • Staraya Russa v Novgorodskom regióne je najstaršou nemocnicou kombinujúcou rozvinutú infraštruktúru a tradície kúpeľnej liečby.
 • "Dulber" na krymskom pobreží s vynikajúcou architektúrou budov.
 • „Vlna“ na brehu priehrady Istra neďaleko Moskvy v bezprostrednej blízkosti Nového kláštora Jerusolim.
 • "Beshtau" v Zheleznovodsku s vlastnou pumpou minerálnej vody "Slavyanovskaya".
 • „Herec“ na pobreží Čierneho mora v Soči je obľúbeným miestom na rekreáciu a ošetrenie divadelných a kínových hviezd.
 • „Krasnaya Pakhra“ v moskovskom regióne, kde používajú jedinečný terapeutický bahno „Starorusskie“ a jódovo-brómovú minerálnu vodu „Ust-Kachinsky“.

Návšteva sanatória na osteochondrózu je vynikajúcou príležitosťou na prevenciu tohto ochorenia a na predĺženie obdobia remisie. Pravidelná liečba v strediskách umožňuje žiť bez zhoršenia choroby.

Sanatóriá na ošetrenie chrbtice

Chrbtica je hlavnou osou, na ktorej je postavené naše zdravie a život..
Liečba kýly chrbtice v sanatóriu nie je jedinou, ale najúčinnejšou metódou liečby. Bolesťou chrbtice je osteochondróza chrbtice - degeneratívna zmena medzistavcových platničiek a následkom zanedbávania a zanedbávania zdravia kýly medzistavcových platničiek. V sanatóriu na ošetrenie kýly chrbtice sa nachádza všetko potrebné vybavenie a prírodné faktory.
Kýla chrbtice nie je veta. Chrbát sa obnoví nezávisle, ak mu pomôžete. Liečba sanatória je dôležitým zdrojom liečby kýly.

Na liečbu miechy v sanatóriu sa používajú:

 • ► Bahenné kúpele, sirovodíky a radónové kúpele - posilňujú organizmus, zvyšujú tonus svalov a pleti, prispievajú k odstráneniu opuchov.
 • ► Je to už dlho populárny postup, ako je extrakcia chrbtice (pod vodou alebo za sucha). Vyznačuje sa napínaním pohybového ústrojenstva chrbta, zlepšením krvného obehu a metabolizmu. Hlavnou črtou miechy je, že medzistavcové platničky sú od seba a znižujú zaťaženie nervových zakončení. Pred zákrokom musíte exacerbáciu odstrániť. Výťažok z chrbtice predpisuje iba lekár sanatória. Existujú kontraindikácie.
 • ► Liečba rázovými vlnami je relatívne mladá metóda liečby. Je predpísaný pre nekomplikované a mierne sa vyskytujúce prietrže. Vyznačuje sa účinkom nárazovej vlny na postihnutú oblasť tela. Počas procedúry sa vyskytuje toto: metabolizmus a lokálny krvný obeh sa zlepšuje, bunky sa obnovujú a obnovujú, znížia sa ložiská nekrotických a dystrofických zmien, vylučujú sa soli a jazvové zmeny..
 • ► Povinné je aj posilnenie chrbtice fyzickými cvičeniami vo vode a na súši počas liečby v sanatóriu.
 • ► Karboxyterapia (plynové injekcie) je populárna.

Sanatórium "Rodnik", pomenované po Lermontove "sanatórium" Tarkhany "a ďalšie sanatóriá v Pyatigorsku, aplikujú celú škálu modernej liečby kýly chrbtice, s výnimkou chirurgického zákroku.
Miechová kýla je jednou z najzložitejších a najnebezpečnejších chorôb chrbtice. Toto ochorenie môže v priebehu času viesť k úplnému alebo čiastočnému postihnutiu. Čím skôr sa začne liečba a prevencia chorôb chrbtice, tým lepšie.

Liečba v trvaní liečebného cyklu červenej bedrovej chrbtice v sanatóriu je 14-16 dní. Aby ste sa podrobili ošetreniu, musíte si urobiť rezerváciu vopred a v mieste bydliska získať kúpací preukaz.

Nervový systém sa upokojuje, zlepšuje sa metabolizmus, zmierňujú bolesti chrbtice a kĺbov, zlepšuje sa emočné pozadie tela.

Správny týždenný odpočinok má priaznivý vplyv na nervový systém a trojité sanatórium. Bolesť s kýlou chrbtice je neuralgickej povahy a v pokojnom a vyváženom stave je oveľa menej.

Aké sú následky odpočinku a liečby miechovej kýly v sanatóriu:

Liečba chrbtice v sanatóriách v Rusku nám umožňuje zabudnúť na dlhú dobu, že došlo k takémuto chronickému ochoreniu, pokiaľ to pacient skutočne nezačal. Liečba chrbtice v sanatóriu sa vykonáva pomocou liečivých prírodných faktorov, minerálnych vôd a liečivého bahna jazera Tambukan, ktoré sú chemicky zložené lepšie ako iné lieky a majú menej špecifický, ale výraznejší systémový účinok..

Liečba medzistavcových hernií v sanatóriách Ruska sa vykonáva na základe MRI, EKG, rádiografie a krvných testov. Ak sa vyskytujú ložiská infekcie, musia sa pred cestou do sanatória dezinfikovať.

Najlepšie kúpele pre spinálnu prietrž v Rusku sú v Pyatigorsku. Práve tu existuje viac terapeutických faktorov, ako sú sulfidové bahno, sírovodík a radónové vody. Používajú sa na zmiernenie bolesti chrbtice a obmedzenie pohybu pacienta..

Sanatórium vám umožňuje účinne a efektívne liečiť chrbticu! Ľudské telo, a najmä medzistavcové platničky, je v každom veku dobre obnovené a kúpeľná liečba k tomu prispieva.

Liečba chrbta a kĺbov

Zdravý pohybový aparát je základom aktívnej dlhovekosti a nepretržitej činnosti všetkých systémov ľudského tela..

Podľa štatistík však dnes choroby chrbtice a kĺbov nielen zaujímajú stabilné tretie miesto medzi inými patológiami, ale tiež rýchlo rastú mladšie. Po 40 rokoch sa jedna alebo druhá choroba, ktorá sa stala chronickou formou, obáva drvivej väčšiny ľudí.

Hlavné indikácie prechodu liečebného kúpeľa a prevencie chorôb chrbtice a kĺbov v liečebnom dome Gorny:

 • osteochondróza;
 • Spondylóza / spondylartróza;
 • Medzistavcová prietrž;
 • skolióza;
 • Patologická kyfóza;
 • Patologická lordóza;
 • radiculopthia;
 • Ankylozujúca spondylitída;
 • Artritída - reumatoidná, infekčná, reumatická atď.;
 • Artróza, osteoartróza;
 • osteoporóza;
 • myozitída.

Ak ste si zakúpili lístok do liečebného poriadku Gorny na liečbu chorôb chrbtice a kĺbov, urobili ste správne rozhodnutie!

Metódy liečby chorôb chrbta a kĺbov v Gornyho sanatóriu vyvinuli lekári sanatória spolu s lekárom lekárskych vied, V.A. Shakhnovich, zakladateľ a vedúci Centra pre neurológiu Dr. Shakhnovich v Moskve. Dnes, Viktor Alexandrovič vykonáva vedecké poradenstvo a dohliada na programy na zlepšenie zdravia Gornyho sanatória na liečenie chorôb chrbta a kĺbov..

Liečba chorôb chrbta a kĺbov v sanatóriu "Mountain" je:

Rýchle a výrazné zníženie príznakov choroby.

Priebeh liečebných a zdravotných postupov založených na použití prírodných liečivých faktorov, fyzioterapii, správne zvolenom režime fyzickej aktivity, doslova 2-3 dni po začiatku liečby, môže významne znížiť zápalový proces a zmierniť bolesť..

Obnovte normálny svalový tonus.

Stav svalov, ich tonus a elasticita sú rozhodujúce pre zdravie celého pohybového aparátu. Oslabený svalový rámec vedie napríklad k zakriveniu chrbtice a môže sa stať východiskovým bodom mnohých ďalších chorôb..

Zvýšená fyzická aktivita.

V sanatóriu Gorny pod vedením skúsených inštruktorov sa pre vás vytvoria všetky podmienky pre telesné cvičenia - lekárske kúpanie, nordic walking, joga, cvičenia v telocvični a vonkajšia gymnastika..

Normalizácia hmotnosti

Dokonca aj mierna strata hmotnosti môže znížiť konštantnú záťaž na pohybový aparát a výrazne zmierniť stav pacienta. Obnovenie a ošetrenie kĺbov a chrbtice je v tomto prípade omnoho rýchlejšie a efektívnejšie. V rámci kúpeľnej liečby v sanatóriu Gorny bol vyvinutý a úspešne aplikovaný špeciálny program „Korekcia váhy“. Špeciálne procedúry a dávková fyzická aktivita sú doplnené vyváženou stravou. Výsledkom je, že naši pacienti šetrne a efektívne schudnú, v plnom súlade so stravou a fyzickou aktivitou a udržujú ju v optimálnom stave až do ďalšej návštevy sanatória..

Prevencia rozvoja choroby a predĺžená remisia

Poplatky za zdravie, vitalitu tela a ducha prijaté v sanatóriu, ako aj novovytvorené zdravé návyky, zabránia ďalšiemu rozvoju chorôb a predĺžia dobu remisie až na 12 mesiacov..

Zoznam lekárskych postupov

poukaz

10 dní

poukaz

14 dní

Primárny príjem, kontrola a dynamické pozorovanie

Zoznam sanatórií, kde sa liečia kĺby - reumatoidná artritída

Väčšina chronických chorôb tela priamo súvisí so zmenami súvisiacimi s vekom. Až donedávna bolo zvyčajné hovoriť o „ochoreniach kĺbov“ ako o chorobách starších ľudí. Bohužiaľ, v posledných desaťročiach sa vyskytli problémy s fungovaním pohybového aparátu u osôb vo veku 35 - 40 rokov, dokonca aj v mladšom veku. Existuje niekoľko hlavných dôvodov: zlá ekológia; nevyvážená výživa; sedavý životný štýl alebo naopak nadmerná fyzická aktivita; komplikácie po chrípke a bolestiach v krku.

 1. Aké sú nebezpečné choroby kĺbov?
 2. Metódy liečby kĺbových ochorení v sanatóriách Ministerstva obrany Ruskej federácie.
 3. Inovatívne technológie na liečbu chorôb kĺbov vo vojenskom sanatóriu Saki.

Náklady na liečbu pohybového aparátu v sanatóriu Orbita-2

RVC "Orbit-2" stanovila prijateľné ceny vstupeniek pre zákazníkov. Ich náklady zahŕňajú životné náklady, vyšetrenie, ošetrenie, doplnkové služby. Cena základného súboru služieb za 1 denný pobyt v kúpeľoch je 3 000 rubľov.

Úplný zoznam doplnkových služieb a ich nákladov sa môžete zoznámiť na webovej stránke sanatória v časti Zdravotnícke služby. Viac informácií získate od našich odborníkov, pozri Kontakty.

Požiadajte o radu

príznaky

Bežné príznaky sú bolesť v chrbte. Všetko záleží na tom, v akom štádiu vývoja je choroba a na ktorom oddelení. Ak príznaky ignorujete, môžu sa vyskytnúť rôzne komplikácie..

Pri osteochondróze sa prejavujú tieto príznaky: bolesť chrbta, bolesti hlavy, znížená citlivosť končatín, svalové kŕče, tinnitus, škvrny pred očami, závraty, strata vedomia, rýchla únava.

Pri prvých príznakoch je najlepšie poradiť sa s lekárom, inak sa môžu vyskytnúť nepríjemné následky. Na pozadí osteochondrózy sa môžu vyskytnúť ďalšie choroby. Bolesť môže byť v noci horšia, s kašľom a kýchaním.

Pre pacienta je ťažšie pohybovať sa, nemôže byť dlho v jednej polohe. Neustále sa cíti slabý. Ak ochorenie začnete, objavia sa nervové zakončenia. Preto je potrebné sa poradiť s lekárom včas.

Choroby pohybového ústrojenstva a ich príčiny

Špecialisti rozdeľujú choroby pohybového ústrojenstva a pohybového ústrojenstva do skupín:

 • dedičné choroby (dysplázia);
 • kostné nádory;
 • infekčné choroby kostí;
 • zranenia kostry;
 • metabolické ochorenie kostí;
 • choroby kĺbov a zranenia;
 • patológia svalových väzív.

Príčiny úrazov a chorôb sú spravidla:

 • krk: zhoršená dodávka krvi v dôsledku zúžených ciev na krku, zmeny veku krčnej chrbtice súvisiace s vekom;
 • bedrovej: sedavý spôsob života, vzpieranie, nadmerné zaťaženie v dolnej časti chrbta;
 • bedrový kĺb, kolenný kĺb: dedičné patológie spojivových tkanív, veľká anamnéza stresu, napríklad u športovcov.

Prioritným ortopedickým smerom v medicíne je nahradenie kĺbov vrátane náhrada bedrového kĺbu. Preto sú rehabilitačné centrá po artroplastike bedra relevantné a žiadané. Pokiaľ ide o nás, dostanete úplnú a kvalifikovanú pomoc. Naše rehabilitačné centrum poskytuje:

 • odstránenie bolesti a opuchov v operovanej oblasti;
 • obnovenie podpory a funkcie motora;
 • obnova a korekcia vzoru chôdze, stúpania, zostupu.

Výhody obnovenia v letovisku

Akákoľvek liečba osteochondrózy v sanatóriu zahŕňa fyzioterapiu.

 • Elektroforéza pomáha znižovať bolesť spôsobenú novokainom. Výboje spôsobujú kontrakciu svalov, krv sa pohybuje rýchlejšie a regeneruje sa postihnuté tkanivo;
 • Ultrazvukové vlny vedú mikromasáž v oblasti - zlepšuje sa prietok krvi;
 • Vibroakustická terapia lieči zvuky. Zlepšuje sa krvný obeh, znižuje sa pohyb lymfy, znižuje sa zápal;
 • Magnetoterapia koncentruje biologicky aktívne látky v obmedzenej oblasti a rozširuje krvné cievy. Užitočné zlúčeniny pomáhajú regenerovať tkanivo;
 • Laserové ošetrenie zlepšuje celkový stav tela;
 • Balneoterapia - liečba kúpeľmi a aplikáciami. Ako účinná látka sa používa blato a minerálna voda..

Špeciálna výživa a liečba osteochondrózy v sanatóriách v Rusku a zahraničí posilňuje telo. Prítomnosť potravín bohatých na vápnik v potrave pomáha obnoviť kostné tkanivo. Zelenina a ovocie čistia telo toxínov.

Poloha strediska v ekologicky čistých oblastiach môže zlepšiť celkový tón tela. Nezabudnite na estetickú zložku relaxácie.


Malebné výhľady a pamiatky obnovia nervový systém, dodajú príjemné emócie a nabijú sa pozitívnou energiou.

Základné služby pri liečbe pohybového aparátu

RVC "Orbit-2" vykonáva komplexné vyšetrenie a rehabilitáciu kĺbov, chrbta, všetkých svalových skupín atď. V našom centre dostanete:

Vyšetrenie a porada s vysokokvalifikovanými lekármi

Manuálna terapia, terapeutická masáž

Úprava vody "solankou" a bahnom

Funkcie kúpeľnej liečby

Liečba chorôb pohybového ústrojenstva je súčasťou štandardov Ministerstva zdravotníctva Ruskej federácie. Choroby kĺbov vrátane osteochondrózy chrbtice poskytujú trvalú pozitívnu dynamiku v podmienkach sanatórií a rehabilitačných stredísk. Správne vybraná klimatická zóna a profil sanatória rýchlo stabilizujú chorobu a poskytujú dlhodobú remisiu.

Všetky strediská sú rozdelené do 2 typov:

 1. V špecializovaných odboroch zameraných na choroby jednej skupiny, napríklad na pohybový aparát, sa pacienti liečia bez sprievodných patológií..
 2. Multidisciplinárne centrá sú určené pre starších pacientov, pretože s vekom sa zvyšuje počet bežných chorôb.

Zotavenie v špecializovanom oddelení alebo kúpeľnom stredisku je vždy účinné:

 1. Personál má praktické skúsenosti s liečbou pacientov s touto patológiou. Systémy regenerácie testované dlhoročnou každodennou prácou pomôžu lepšie ako ktorákoľvek klinika.
 2. Simultánna fyzioterapia, fyzioterapia, masáže sa vzájomne dopĺňajú a zvyšujú. Najnovšie hardvérové ​​vybavenie, simulátory poskytujú rýchlu rehabilitáciu.
 3. Kúpele sa nachádzajú v malebných zákutiach krajiny. Krym, Pyatigorsk, Primorsky Krai sú známe svojou povahou. Existuje psychologické vykladanie. Komunikácia s ľuďmi s podobnými chorobami umožňuje pacientom s podráždenosťou, slzou a depresívnou náladou vystúpiť zo stavu depresie.

K štandardom liečby v ktoromkoľvek sanatóriu alebo penzióne patrí:

 • rehabilitácia;
 • fyzioterapeutické procedúry;
 • manuálna a hardvérová masáž;
 • denne vyvinuté turistické trasy v závislosti od stupňa obnovy;
 • akupunktúra;
 • tréningy na stimuláciu svalov;
 • parafínové zábaly;
 • bahenné kúpele;
 • laserová terapia;
 • úpravy vody.

Pre pacienta je pripravený individuálny program. Zohľadňuje sa základné ochorenie, celkový stav a sprievodná patológia. Výhodou multidisciplinárnych zdravotníckych stredísk je dostupnosť špecialistov v rôznych oblastiach. Preto bude pacient s chorými kĺbmi vyšetrený kardiológom, neurológom a praktickým lekárom. Plán hodiny sa vypracuje s prihliadnutím na chronické choroby, prispôsobenú fyzickú aktivitu. Žiadni mestskí poliklinici alebo súkromní lekári rehabilitácie nemajú také príležitosti.

Bude to užitočné: Úprava kĺbov v horúcich termálnych prameňoch

Prečo je v bedrovej oblasti prietrž medzistavcových platničiek

Medzistavcové platničky sú hlavné tlmiče nárazov spájajúce stavce. Ich úlohou je rovnomerne rozdeľovať zaťaženie a tlak na všetky časti chrbtice. Ak sú medzistavcové platničky v poriadku, potom by nemali byť žiadne bolesti chrbta: záťaž chrbtice je rovnomerná.

Pravidelný vysoký tlak na stavce však rýchlo ničí ich aj disky. V sediacej polohe môže spodná časť chrbta osoby odolať záťaži až 150 kilogramov, a ak sa tiež nakloníte, záťaž sa zvýši o 30%.

Takéto systematické porušovanie správnej funkcie chrbtice vedie k vážnym problémom. Tvrdá vláknitá membrána medzistavcového disku je zdeformovaná a pokrytá trhlinami.

Jadro, ktoré uniká z obalu, tlačí na nervové zakončenie miechy, spôsobuje bolesť av pokročilých prípadoch ochrnutie dolných končatín..

Hlavná liečebná terapia je konzervatívna. Chirurgia a endoprotetika sa používajú, keď existuje riziko postihnutia alebo ochrnutia. Konzervatívne metódy však bránia rozvoju patológie. Fyzioterapia, masáže, pravidelné cvičenia v terapeutickej gymnastike - to všetko pozitívne ovplyvňuje zdravie chrbtice.

Komplex konzervatívnej liečby zahŕňa liečbu lumbálnej prietrže v sanatóriách, ruských kúpeľných strediskách, ako konečnú fázu rehabilitácie..

Predtým, ako pôjdete do sanatória na liečbu, je dôležité prediskutovať výber konkrétneho kúpeľného strediska so svojím lekárom a podstúpiť potrebné vyšetrenia. Na získanie poukážok musíte mať výsledky skenovania MRI nie staršie ako jeden a pol roka.

Ak sa však v bedrovej chrbtici pravidelne stretávate s herniou a bolesťou, určite máte hotové vyšetrenia..

Niektoré sanatóriá uzatvárajú zmluvy s centrami MRI v okolitých mestách a diagnostika sa môže vykonať priamo na mieste..

Vyšetrenia, diagnostika, stravovanie a ubytovanie - to je samozrejmé. Ale to, čo ide priamo do liečby:

 • Špecializované masážne techniky;
 • elektroforéza;
 • Ultrazvuková terapia;
 • magnetoterapia;
 • Liečebné kúpele, sprchy;
 • Balneoterapia (použitie pri liečení liečivých vlastností minerálnych vôd);
 • Trakcia chrbtice (pod vodou alebo za sucha);
 • Bahenná terapia;
 • Manuálna terapia;
 • osteopatia;
 • vodoliečba.

Bezpodmienečným bodom v každom programe liečby kýly chrbtice v sanatóriách Ruska je fyzická aktivita. Na všetky triedy dohliadajú skúsení lektori v malých skupinách alebo jednotlivo..

Pacientom sú ponúkané cvičebné terapeutické komplexy testované v sovietskych kúpeľoch, ako aj moderné techniky: joga, vodný aerobik.


Prínosom sú aj kúpacie, nordické alebo pešie aktivity.

Kde liečiť?

V Rusku av zahraničí existuje veľa sanatórií špecializujúcich sa na liečbu chrbtice. Ale stojí za to pristupovať zodpovedne k výberu inštitúcie, je dôležité študovať recenzie pacientov, vypočuť si názor vášho ošetrujúceho lekára.

V Rusku

Doposiaľ sú populárne kúpele na ošetrenie chrbtice v Rusku, ktoré boli vybudované počas existencie Sovietskeho zväzu..

V akom sanatóriu sa lieči chrbtica? Môžete navštíviť nasledujúce:

 • "Volgský útes." Kúpele sa nachádzajú v regióne Samara na jednom z krásnych miest. Neďaleko sú hory Zhiguli a more. Hostia sanatória ponúkajú okrem veľkého počtu wellness procedúr aj rekreačné aktivity, výlety loďou. Na zlepšenie stavu chrbtice sa ponúkajú jedinečné postupy. Sanatórium sa nachádza v: regióne Samara, okres Shigonsky, v obci Volzhsky Skal. Môžete sa obrátiť na administratívu na čísle 88007752225. Ďalšie informácie nájdete na adrese //www.volgacliff.ru/about/.

Náklady na prehliadku zahŕňajú potrebné postupy pre zvolený smer liečby. Zlepšenie programu "Zdravá chrbtica" naznačuje cenu v rozmedzí od 3500 do 40 tisíc rubľov.

 • "Staraya Russa" v Novgorodskej oblasti. Stredisko je právom perlou stredného pásma. Pri budovách sa nachádza fontána s minerálnou vodou. Podzemný zdroj nasýti všetko okolo užitočným chladom. Sanatórium je známe svojím hydropatickým, terapeutickým bahnom, moderným diagnostickým komplexom. Stredisko sa nachádza na: Rusko, Novgorodský kraj, Staraya Russa, ul. Minerál, 62. Môžete zavolať na: 88126080059, 84995153051. Podrobné informácie nájdete na stránkach //staraia-russa.ru/?utm_source=direct&utm_medium=cpc&utm_term=city park & ​​utm_campaign_stress_ssource & utm_20 1 & yclid = 4016764552772860871 Toto je formulár pre spätnú väzbu, kedykoľvek môžete položiť otázku a rýchlo dostať odpoveď na svoj e-mail. Náklady na povolenie vo výške jedného miesta na dospelého za cenu 3560 rubľov až 6290. Zľavy sa poskytujú deťom.
 • Sanatórium "Poltava-Krym" na Kryme. Kúpele poskytujú svojim hosťom procedúry s bahnom z jazera Saki. Nachádza sa na: Krym, mesto Saki, ul. Marine, 8. Môžete nás kontaktovať telefonicky: 88612050613. Stránky sanatória //www.poltava-krim.ru/contact.html.

Bežná 2-posteľová izba s čiastočným vybavením bude stáť 4220 rubľov za deň pre dve osoby. Môžete zostať v luxusnej izbe, potom bude cena od 11 tisíc za dva.

 • „Forest Edge“ na predmestiach ďaleko od frekventovaných ciest a priemyselných zariadení. Moderná a rozsiahla ponuka lekárskych služieb na zlepšenie chrbtice. Adresa: Moskovský kraj, okres Serpukhov, obec Lužka. Kontaktné telefónne čísla: 89645279734, 84959960396. Možné e-mailom: otdih-podmoskove.ru, [chránený e-mailom] Ceny príjemne prekvapia: za ubytovanie v trojlôžkovej izbe za deň budete musieť zaplatiť iba 1300, av jednej izbe s pohodlným ubytovaním 1900 rubľov..
 • "Ďaleká chata". Inštitúcia sa nachádza na juhu Uralu. Kúpele sú obklopené borovicovým lesom, neďaleko rybníka Dehanovy. Sanatórium poskytuje svojim hosťom širokú škálu procedúr, ktoré pomôžu vyrovnať sa s chorobami chrbtice. Adresa: Čeľabinská oblasť, G. Kyshtym, ul. Dalnaya, 2. Kontaktné informácie: E-mail: [chránený e-mailom] Telefóny: ​​+7 (35151) 4-94-51, +7 932-013-61-90.

Webové stránky: //www.dalnaya.ru. Cena je nízka, ceny sa pohybujú od 2 000 000 rubľov za deň do 41 000.

 • Sanatórium v ​​regióne Kaluga "Vorobyevo". Liečebné kúpele sa nachádzajú na úseku dvoch riek, zvyšok zlepší zdravie, užije si krásu prírody. Liečba je riadená skúsenými odborníkmi, ponúka sa široká škála wellness procedúr. Kúpele sa nachádzajú na tejto adrese: Vorobyevo Sanatórium, Aleshkovo Village, Maloyaroslavets District, Kaluga Region, Rusko 249054. Môžete si rezervovať izbu telefonicky: 84843999908, 89005766891. Adresa webových stránok //www.vorobjovo.com/location/. Náklady na prehliadku zahŕňajú ošetrenie, cena je od 2000 rubľov za dvojposteľovú izbu a apartmá s cenou 2650.

Uvedené inštitúcie sú vynikajúcimi sanatóriami na rehabilitáciu po operácii chrbtice.

v zahraničí

Môžete dokonale zlepšiť zdravie chrbtice mimo krajiny. Dobré meno majú tieto sanatóriá, v ktorých liečia chrbticu:

 • Hotel Abano Grand. Jedná sa o talianske kúpeľné stredisko nachádzajúce sa v provincii Padova. Odpočinok na tomto mieste nie je len vynikajúcou príležitosťou na liečenie patologických stavov miechy, ale aj ponorením sa do atmosféry pokoja a starostlivosti. Podrobné informácie sú dostupné na //www.gbhotelsabano.it/sk/hotel-collection/abano-grand-hotel/. Môžete zavolať telefonicky: +390498248100. Hotel má tiež e-mail.

Cena musí byť objasnená, všetko záleží na kategórii izieb, umiestnení hotela na bývanie.

 • Sanatórium "Thermia Palace" v Piešťanoch na Slovensku. Jedinečnosť tohto miesta spočíva v obrovských ložiskách liečivých bahna a termálnych prameňov sírovodíka. Môžete si rezervovať izbu na webovej stránke //www.sanatoriums.com/sk/pieshtyany/sanatorij-thermia-palace-1171. Kontaktné údaje: Telefón: +420355455981


E-mail: [chránený e-mailom] Životné náklady od 120 EUR za deň.

 • Sanatórium v ​​Maďarsku. Nachádza sa v tesnej blízkosti termálneho jazera Hévíz. Podrobné informácie o poskytovaných službách sú k dispozícii na adrese //www.hunguesthotels.hu/en/hotel/heviz/hunguest_hotel_panorama/. Môžete si rezervovať izbu alebo zavolať: + 36-83-341-074, + 36-83-542-227 | + 36-83-340-525. E-mail: [chránený e-mailom] Cena povolenia je od 135 EUR [chránená e-mailom]
 • Sanatórium "Jáchymov" v Českej republike. Nachádza sa na krásnom a malebnom mieste. Personál poskytuje príjemné ošetrenie a príjemný pobyt. Ak si chcete rezervovať izbu, môžete sa obrátiť telefonicky: tel.: 353 831 111 alebo napísať poštou. Náklady na ošetrenie sa pohybujú od 90 eur za deň.
 • Sanatórium „Cisarske Lazne“ v Českej republike sa nachádza v centrálnej časti kúpeľného mesta Teplice, hneď vedľa parku, vynikajúce miesto nielen na ošetrenie chrbtice, ale aj na dobrý odpočinok. Správcu sanatória môžete kontaktovať telefonicky: +420 417 977 200 alebo e-mailom
 • Životné a liečebné náklady sa pohybujú od 70 do 145 EUR.

  Každý, ak si to želá, si môže vybrať kúpeľné stredisko u nás alebo v zahraničí, ak je potrebné vysporiadať sa s chorobami chrbtice..

  Indikácie a kontraindikácie

  Liečbu a profil sanatória alebo penziónu môže predpísať iba lekár. Indikácie závisia od základného ochorenia a závažnosti sprievodnej patológie.

  Hlavnou kontraindikáciou je akútne ochorenie alebo chronické ochorenie v akútnom štádiu. Takíto pacienti sú liečení v nemocnici alebo doma. V akútnom období nie je možné liečiť kĺby v sanatóriu. Toto je priama kontraindikácia pre fyzioterapiu, masáže, fyzioterapiu a hardvérovú myostimuláciu. Je potrebné počkať, kým sa začne odpustenie.

  Keď idete na dovolenku, pacient určite dostane zoznam testov a špecialistov, ktorí musia prejsť. V prípade ťažkej bronchiálnej astmy, ischémie myokardu alebo hypertenzie 3. stupňa nie je možné zmeniť klimatickú zónu. Relatívna kontraindikácia môže byť dlhá cesta do sanatória a zmena časových pásiem. Starší pacienti sa ťažšie prispôsobujú, pre nich je lepšie zvoliť si centrá bližšie k ich domovskému mestu.

  Môže byť zaujímavé: Shiatsu masáž pre zdravé a silné kĺby

  Najlepšie motely a letoviská v Rusku

  Na ošetrenie kĺbov vo väčšine klimatických zón existujú strediská, v ktorých musíte ísť na správne ošetrenie. Zoznam popredných stredísk:

  1. Krasnodarské teritórium - sanatóriá "Beshtau" a "Sunny".
  2. Moskovský región - spomedzi mnohých najlepších výsledkov sa dosahuje v kúpeľnom stredisku „Moskovský región“ pod prezidentskou správou Ruskej federácie.
  3. Sanatóriá v Karélii o artróze a liečbe miechy - „Kivach“, „White Keys“, „Russian North“.
  4. Sanatóriá KMV - „Zdroj“, „Bukový háj“, „Pyatigorsk Narzan“.
  5. Krym - „Saki“, „Slavutich“.

  V Rusku je niekoľko klimatických zón. Každé z nich má liečebné a rehabilitačné centrá. Výber závisí od základného ochorenia kĺbov a súvisiacich diagnóz:

  1. Reumatoidná artritída sa najlepšie lieči na území Krasnodar. Teplá klíma v kombinácii s fyzioterapiou a fyzioterapiou poskytuje dlhú remisiu. Medzi Rusmi a obyvateľmi bývalého SNŠ sú populárne zdravotné strediská Krasnodar. Kombinácia podnebia, prírody a profesionálneho prístupu k profilovému pacientovi prináša pozitívny výsledok.
  2. Pre artrózu sú preferované morské letoviská. Mierne podnebie v kombinácii s morskou vodou prispieva k zmierneniu zápalu, normalizuje metabolické procesy v tkanivách zmeneného kĺbu.
  3. V Kavminvody alebo v Kislovodsku sú pacienti s chorobami kĺbov a zažívacieho traktu rehabilitovaní. Centrá sú známe modernými rehabilitačnými technikami vrátane najnovšieho vývoja v oblasti fyzioterapie. Prírodné liečivé minerálne vody môžu súčasne liečiť žalúdok a pečeň. Sanatóriá KMN sú najstaršie ruské kúpele. Skúsení odborníci a moderné vybavenie zvyšujú svoje hodnotenie popredným klinikám hlavného mesta.
  4. Kĺbová psoriáza sa lieči na Kryme. Sanatóriá Anapa sa zaoberajú aj psoriatickou artritídou. Autorove metódy v kombinácii s terapeutickým podnebím obmedzujú rozvoj psoriázy, proces je stabilizovaný.
  5. Zdravotné strediská na Altaji, sanatóriá v Altaji prijímajú pacientov s kombinovanou patológiou pohybového aparátu a dýchacieho systému. Liečivý vzduch, byliny, bylinné čaje a aróma posilňujú kĺby, zvyšujú imunitu, normalizujú pľúcne funkcie.
  6. Profil centier hlavného mesta je liečba a rehabilitácia pacientov s ochoreniami pohybového aparátu. Moskovský a Moskovský región sa špecializujú na obnovu kolenných a kĺbových povrchov panvy po endoprotetike. Centrá regiónu hlavného mesta - vybrané sanatóriá pre obyvateľov centrálnej časti Ruska.
  7. Sanatóriá Uralu sú multidisciplinárne. Osteochondróza sa tu častejšie lieči kostrovou trakciou..

  O tom, v ktorom dôchodku alebo stredisku sa má zotaviť, rozhodne lekár.

  Čo ponúkajú pacienti

  Na prevenciu a rehabilitáciu po liečbe osteochondrózy sa môžu použiť nasledujúce wellness procedúry:

  Liečivé bahno je užitočné pre pacientov, ktorí potrebujú obnoviť pohyblivosť medzistavcových kĺbov, zvýšiť imunitu, normalizovať metabolizmus v tkanivách.

  • Úprava minerálnej vody.

  Prispieva k obohateniu telesných tkanív užitočnými látkami potrebnými na regeneráciu a normálne fungovanie. Používa sa vo forme minerálnej vody vo vnútri alebo vo forme liečivých kúpeľov.

  Je zvlášť účinný pri liečbe pacientov s cervikálnou osteochondrózou. Pijavice zlepšujú krvný obeh krvi, zmierňujú zápaly, anestetizujú, upokojujú, odstraňujú toxíny, ktoré sa nahromadili pri užívaní silných liekov.

  Pacientom s osteochondrózou môžu byť predpísané bylinné, minerálne, sulfidové, radónové, soľné kúpele. Pomáhajú zvyšovať odolnosť tela, zlepšujú prietok krvi, zvyšujú metabolizmus, odstraňujú svalové kŕče atď..

  Je indikovaný na liečbu cervikálnej a bedrovej osteochondrózy. Zmierňuje bolesť, zápal, zlepšuje tonus svalov, normalizuje funkčnosť orgánov.


  Terapeutická masáž pomáha zmierniť bolesť svalov a napätie

  • Terapeutická masáž a manuálna terapia.

  Tieto postupy pomáhajú zmierniť bolesť svalov a napätie. Eliminujte zovreté nervy. Prispieť k normalizácii metabolických procesov.

  Vplyv na akupunktúrne body ovplyvňuje fungovanie vnútorných orgánov - zlepšuje sa mikrocirkulácia krvi v cievach, zvyšuje sa svalový tonus, vylučujú sa toxíny.

  • Špeciálna kryoterapia chladiacim plynom.

  Zmierňuje zápaly a kŕče. Zlepšuje tón oslabených svalov.

  Vykonávanie cvičení zostavených školiteľom a vykonávaných pod jeho dohľadom výrazne zvyšuje účinnosť liekovej terapie a fyzioterapie. Po prvé, telesná výchova pomáha tónovať svaly a odstraňuje stagnáciu v tkanivách..

  Okrem vyššie uvedených procedúr sa v kúpeľných komplexoch používajú podvodná trakcia pod vodou a suchá miecha (trakcia), ozónová terapia, galvanoterapia a fyzioterapia prístrojov..

  Krymské kúpele na liečenie kýly chrbtice

  Existujú také zdravotnícke zariadenia:

  • Sanatórium "Saki". Kúpele Saki ponúkajú svojim dovolenkám liečivú silu bahna z jazier rovnakého mena na ošetrenie kýly bedrovej chrbtice. Ruskí šľachtici tu boli stále liečení na konci 19. storočia a teraz sú dvere otvorené pre všetkých prichádzajúcich. Liečivé bahno sa používa na telové zábaly a horúce obklady, masáže, liečebné kúpele;

  Za štandardnú izbu, tri jedlá denne a balík zdravotníckych služieb zahrnutý v cene za deň budete musieť zaplatiť od 3 500 rubľov..

  • Sanatórium "Miskhor", Jalta. Kúpele sa nachádzajú neďaleko Mount Ai-Petri, zatiaľ čo na krymskom pobreží vyzerajú ako subtropický raj. Rozsah fyzioterapeutických opatrení je nasledovný: balneológia, bahenná terapia, masáže a sprchy, vodoliečba, otepľovanie aromatickými voskami a parafínová terapia. Vlastná zariadená pláž, tri jedlá denne. Cena za dvojposteľovú izbu Standard za deň - od 3000 rubľov.

  Sanatórium "Edem" zaručí kvalitnú rehabilitáciu po osteochondróze v Moskve

  Súkromné ​​sanatórium Eden je sieť moderných inštitúcií v Moskve a Moskovskom regióne, v ktorých poprední odborníci uskutočnia rehabilitáciu po osteochondróze vo vysokej kvalite a so zárukou. Všetky postupy vykonávané v našom sanatóriu sú pod prísnym dohľadom špecializovaných lekárov. Každý z pacientov, ktorí k nám prišli po rehabilitácii po osteochondróze, je zaručene v priaznivom prostredí a priateľskom prostredí. Dáme teplo a starostlivosť každému, kto potrebuje našu pomoc. Nebudete sa musieť starať o efektívnosť postupov a vlastnú bezpečnosť. Rehabilitačný program v penzióne Eden je vyvinutý so zreteľom na všetky vlastnosti choroby a je zaručené, že pomôže úplne prekonať chorobu..

  recenzia

  Dmitrij, 34 rokov, Smolensk: „Pred rokom som objavil medzistavcovú kýlu krčnej chrbtice. Keďže peniaze dovoľujú, rozhodol som sa odmietnuť konzervatívnu liečbu a ísť do špecializovanej inštitúcie. Čítal som recenzie na internete a vybral som si sanatórium nachádzajúce sa v Anapa. Priebeh liečby je drahý, ale stojí za to. Vrátil sa domov úplne zdravý, bez bolesti a iných nepríjemných príznakov. ““.

  Ludmila, 52 rokov, Moskva: „Pred dvoma rokmi mi začali v dolnej časti chrbta bolieť chrbát. Ošetrujúci lekár diagnostikoval medzistavcovú prietrž a odporučil vykonanie chirurgického zákroku. Čítal som, že po takejto terapii existuje veľa komplikácií, takže som odmietol. Rozprával som sa so svojou dcérou a rozhodol som sa ísť do sanatória v Baškirsku (tam bývajú príbuzní). Liečba zahŕňala veľa procedúr: trakciu chrbtice, bahenné kúpele, masáže atď. Zlepšenie pohody, choroba už neobťažuje “.
  Ekaterina, 41 rokov, Kaliningrad: „Dlho som liečila kýlu liekmi, až som si uvedomila, že je zbytočná. Kúpil som si letenku a išiel som do sanatória Volzhsky Utes v Samare (prečítal som si o ňom veľa pozitívnych recenzií). Terapia bola drahá, ale príznaky zmizli. Je mi ľúto, že som utratil peniaze za lieky. “.

  príčiny

  Bežnou príčinou osteochondrózy je nesprávne zadné zaťaženie. Osoba môže nosiť tašku na jednom ramene, sedieť nie na správnom mieste, viesť neaktívny životný štýl. Zlé návyky tiež vyvolávajú osteochondrózu, takže ich musíte opustiť.

  Príčiny vývoja choroby sú nasledujúce:

  • silná fyzická aktivita;
  • časté stresové situácie;
  • dedičnosť;
  • skolióza;
  • častá dehydratácia;
  • podvýživa a podvýživa;
  • tehotenstva;
  • obezita;
  • sedavá práca;
  • modriny a poranenia chrbta.

  S touto chorobou dochádza k deštrukcii stavcových diskov a ich výška sa postupom času zmenšuje. Výsledkom je kompresia nervových zakončení, čo vedie k zápalu a zhoršenému toku krvi. Preto sa v chrbtici vyskytujú zmeny a môžu sa tvoriť kostné výrastky.

  Liečba chrbtice v sanatóriu

  Chrbtica je ústredným osovým základom celého organizmu. Rôzne poranenia, zápalové a dystrofické ochorenia chrbtice, ako aj kĺbov, väzov alebo svalov vedú k závažným symptómom.

  Uvedené patológie môžu spôsobiť vytesnenie vnútorných orgánov a porušenie ich základných funkcií. Popri lekárskom a chirurgickom zákroku je potrebné osobitne upozorniť na liečbu chrbtice v sanatóriu.

  Terapia v sanatórii pomáha upevňovať výsledky liečby a zmierňuje stav. Používa sa ako rehabilitácia pre pacientov s dorzopatiou..

  Indikácie pre kúpeľnú liečbu

  Liečba sanatória sa zvyčajne predpisuje pacientom s ochorením chrbtice, ktorí sú v remisii..

  K hlavným indikáciám možno pripísať tieto patológie:

  • osteochondróza a sprievodná ischémia mimo štádia exacerbácie;
  • rôzne zakrivenie chrbtice (skolióza, kyphoskolióza, kyphosis, spondylolistéza);
  • myelitída (zápal miechy), následky poliomyelitídy;
  • medziobratlová kýla;
  • rehabilitačné obdobie po operácii stavcov (napríklad discektómia), ale nie skôr ako 3 mesiace po zákroku;
  • Ankylozujúca spondylitída a iné systémové choroby spojivového tkaniva sprevádzané poškodením chrbtice.

  Liečba chrbtice v sanatóriu je teda indikovaná pre mnoho patológií. Predpokladom je však stupeň remisie.

  Aké postupy sa vykonávajú v sanatóriách

  • bahenná terapia (aplikácie, zábaly, obklady, bahenné kúpele);
  • hardvérová fyzioterapia (laserová a magnetoterapia, DDT terapia, elektroforéza, terapia rázovými vlnami, fonoforéza atď.);
  • balneoterapia (jód-bróm, chlorid sodný, sírovodík, radón, oxid uhličitý) - výber vaní závisí od sanatória, v ktorom sa lieči chrbtica a od akých prírodných zdrojov je stredisko bohaté.
  • akupunktúra a iné typy reflexológie;
  • terapeutické cvičenia vo forme individuálnych alebo skupinových cvičení;
  • terrenkur (iným spôsobom - dávkované lezenie);
  • plávanie, vodná gymnastika;
  • masáž, manuálna terapia;
  • rôzne typy chrbtovej trakcie.

  Všetky tieto metódy, ktoré sa používajú pri liečbe sanatória, zlepšujú pohyblivosť chrbtice, normalizujú prísun krvi a výživu stavcov a majú všeobecný liečivý účinok. Pacienti s nadváhou, ktorí môžu spôsobiť patológiu chrbtice, sú liečení diétou..

  V niektorých kúpeľoch s osteochondrózou chrbtice sa používa podvodná trakčná technika. Pacient je pripevnený na špeciálny stôl (alebo štít), ktorý je ponorený do vody. Rozťahovanie vám umožňuje narovnať medzistavcové platničky a eliminovať poškodenie nervových štruktúr. Mechanické napínanie je kombinované s vystavením vode, ktorá uvoľňuje svalové napätie a znižuje svalový tonus.

  Bolesť a kríza v chrbte a kĺboch ​​v priebehu času môžu viesť k hrozným následkom - miestnemu alebo úplnému obmedzeniu pohybov kĺbov a chrbtice až do zdravotného postihnutia. Ľudia, ktorých učia trpké skúsenosti, používajú na liečenie kĺbov prírodný liek odporúčaný ortopedom Bubnovským. Čítaj viac "

  V ktorých sanatóriách je ošetrenie chrbtice

  Existuje mnoho kúpeľných stredísk a nemocníc, v ktorých existujú podmienky na liečbu patológií pohybového ústrojenstva vrátane chorôb chrbtice..

  Sanatóriá na osteochondrózu

  Osteochondróza je jednou z najbežnejších dorzopatií (choroby chrbta)..

  Z tohto dôvodu zvažujeme zoznam letovísk s podvodnou trakciou chrbtice:

  • Khvrovsky Dawns (región Volga).
  • Pridneprovsky (Bielorusko).
  • "Dubrovenka" (Bielorusko).
  • Belaya Vezha (neďaleko Belovezhskaya Pushcha).
  • “Zagorskie Dalí” (Moskovský kraj).
  • „Jubilejné“ (South Ural).
  • "Pines" (existuje v Bielorusku a Rusku).

  Veľa kúpeľov špecializujúcich sa na liečbu miechy sa nachádza v Pyatigorsku. Medzi nimi sú známe Pyatigorsk Narzan, Úsvity územia Stavropolu, Rodnik, Sanatórium Lermontov, Leninské skaly.

  Zažili ste niekedy pretrvávajúcu bolesť chrbta a kĺbov? Podľa toho, že čítate tento článok, ste už osobne oboznámení s osteochondrózou, artrózou a artritídou. Určite ste vyskúšali veľa liekov, krémov, mastí, injekcií, lekárov a zjavne - nič z toho vám nepomohlo. Vysvetlivky k tomu sú: pre farmaceutov jednoducho nie je výhodné predávať funkčný produkt, pretože prídu o zákazníkov! Čínska medicína však už tisíce rokov pozná recept na zbavenie sa týchto chorôb a je jednoduchá a zrozumiteľná. Čítaj viac "

  Liečba medzistavcovej prietrže

  Kýla sú často dôsledkom osteochondrózy. Na ich liečbu sa používajú také sanatórne procedúry, ako sú minerálne kúpele, fyzioterapia, plávanie, cvičebná terapia, vodná gymnastika, trakcia miechy atď. To znamená, že sa používajú všetky rovnaké postupy ako pri osteochondróze..

  Preto sa väčšina vyššie uvedených sanatórií špecializuje aj na liečbu kýly chrbtice. Môžu sa tiež rehabilitovať po operácii medzistavcových prietrží..

  Ak je kúpeľná liečba kontraindikovaná

  Existujú situácie, keď je liečba sanatória nemožná.

  Takéto prípady zahŕňajú:

  • exacerbácia miechy;
  • syndróm výraznej bolesti;
  • hnisavé choroby (vrátane chronickej osteomyelitídy abscesovej formy);
  • rôzne stupne zdravotného postihnutia (potom je potrebné špeciálne ošetrenie);
  • otvorené formy tuberkulózy;
  • onkologické procesy;
  • tehotenstvo dlhšie ako 20 týždňov (bahenná liečba je kontraindikovaná kedykoľvek);
  • infekčné choroby;
  • akékoľvek akútne choroby alebo exacerbácie vnútorných chorôb;
  • niektoré chronické choroby (3 - 4 stupne a stupne hypertenzie, angína pectoris atď.).

  Liečba chrbtice v sanatóriu by mala dopĺňať ďalšie liečebné metódy. Váš lekár vám môže odporučiť vhodné kúpele.

  Všetci vieme, aké sú bolesti a nepohodlie. Artróza, artritída, osteochondróza a bolesti chrbta vážne kazia život, obmedzujú normálne účinky - nie je možné zdvihnúť ruku, vstúpiť na nohu, vstať z postele.

  Najmä sa tieto problémy začínajú prejavovať po 45 rokoch. Keď jeden na druhého pred fyzickou slabosťou, panika zapadá a je peklo nepríjemné. Ale to sa nemusí báť - musíte konať! Aké prostriedky by sa mali použiť a prečo - hovorí vedúci ortopedický chirurg Sergei Bubnovsky. Prečítajte si viac >>>

  Sanatóriá ošetrujúce chrbticu v oblasti Sverdlovska

  Účinná liečba miechy v kúpeľoch

  Chrbtica je najzraniteľnejšou časťou pohybového aparátu. Jej choroby sa často menia na chronickú formu. Liečba miechy je neúčinná. Potrebný je integrovaný prístup vrátane liečby drog a restoratívnych opatrení.

  Výlet do ortopedického sanatória je najlepším spôsobom, ako zabudnúť na chorobu na dlhú dobu. Minerálna voda, liečivé bahno, čistý vzduch znižujú klinické prejavy choroby a zlepšujú celkový stav pacienta. V takýchto inštitúciách môžete často vidieť múzeá z „opustených bariel“. Jasne demonštrujú účinnosť kúpeľnej liečby.

  Respiračné zariadenia muskuloskeletálneho profilu sú určené pre pacientov s vrodenými alebo získanými chorobami chrbtice, ochoreniami väzivového aparátu a kĺbov..

  Indikácie pre kúpeľnú liečbu

  • reaktívna artritída (až do stupňa 2);
  • reumatoidná artritída (vo fáze znižovania klinických symptómov manifestácie alebo na 2. stupeň choroby);
  • polyartrózy;
  • psoriáza pri remisii;
  • osteocondritída chrbtice;
  • skolióza (v skorých štádiách choroby);
  • Ankylozujúca spondylitída;
  • myositis;
  • osteomyelitída v akejkoľvek forme, pokiaľ si nevyžaduje chirurgické ošetrenie;
  • rehabilitácia po chirurgickom zákroku alebo traumatickom poškodení pohybového aparátu;
  • artróza.

  Ortopedické sanatóriá pre deti okrem vyššie uvedených oblastí prijímajú pacientov s:

  • dislokácia bedra po operácii;
  • detská mozgová obrna s miernym obmedzením pohyblivosti;
  • osteochondróza bedra a panvy;
  • účinky detskej obrny.

  Výlet do sanatória muskuloskeletálneho profilu by mal byť dohodnutý s ošetrujúcim lekárom. Existujú však všeobecné odporúčania, v ktorých je kúpeľná liečba kontraindikovaná. Sú to: akútne infekcie, hnisavé komplikácie, zápalový proces je viac ako 2 stupne, obmedzenie pohyblivosti je viac ako 2 stupne, prítomnosť patológie.

  Vyšetrenie pacienta

  Karta strediska sanatória sa vystavuje na základe informácií získaných z vyšetrenia pacienta. Povinné štúdie zahŕňajú:

  • všeobecná analýza krvi a moču;
  • EKG;
  • röntgen hrudníka, niekedy chrbtice;
  • krvné testy na hladiny močoviny a kreatinínu - s dnou;
  • krvný test na reumatoidné testy - s reumatoidným ochorením.

  Pred odchodom do sanatória je potrebné neutralizovať ložiská chronickej infekcie spôsobenej sínusitídou a zubami.

  Liečba v sanatóriu: základné metódy a ich účinnosť

  Všeobecná posilňovacia terapia je založená na použití prírodných liečivých zložiek, medzi ktorými patrí minerálna voda a blato. Výlet do sanatória umiestneného vo vlhkom podnebí je kontraindikovaný u osôb s ochoreniami pohybového aparátu. Je už dlho známy svojimi liečivými vlastnosťami kaukazskej minerálnej vody. Liečba miechy v sanatóriách v Pyatigorsku a Kislovodsku je považovaná za jednu z najúčinnejších na svete..

  Okrem balneoterapie sa v sanatóriách praktizujú aj iné metódy liečby chorôb pohybového aparátu: morské kúpanie, kurz všeobecnej posilňovacej masáže, vodoliečba, metódy cvičenia, fyzioterapia atď. Udalosti sú stanovené individuálne pre každého rekreanta v závislosti od jeho celkového stavu a závažnosti choroby. Zoberme si tie hlavné.

  Jedná sa o ošetrenie minerálnou vodou, ktorá sa aplikuje dovnútra a von. Účinok balneoterapie závisí od minerálneho zloženia vody. Radónová voda tak účinne eliminuje klinické prejavy reumatoidnej artritídy, autoimunitných ochorení, ako aj zápalových a degeneratívnych ochorení kĺbov. Radónové vody sú vybavené protizápalovými, analgetickými a hojivými vlastnosťami. Pozastavujú priebeh choroby na dlhú dobu..

  Voda sírovodíka má protizápalové a analgetické účinky. Sulfidy dráždia nervové zakončenie kože, čo prispieva k produkcii mediátorov a amínov. Majú priaznivý vplyv na krvný obeh, vrátane kĺbov a svalov..

  Kúpele s oxidom uhličitým prispievajú k normalizácii myokardu a zlepšujú krvný obeh buniek. Voda oxidu uhličitého-sírovodíka zo zdrojov Pyatigorska je účinná pri liečbe reumatoidnej artritídy..

  Sodné kúpele zlepšujú výživu buniek, normalizujú krvný obeh, posilňujú imunitu a znižujú zrážanie krvi.

  Liečba bahnom má protizápalové a desenzibilizujúce účinky. Bahenné aplikácie zvyšujú mobilitu chrbtice, preto sa po chirurgickej liečbe bežne praktizujú ako rehabilitačné opatrenie. Liečivé bahno má výrazný systémový účinok počas recidívy choroby.

  Toto je použitie vody pri rôznych teplotách a stave agregácie na dosiahnutie terapeutických a preventívnych cieľov. Voda sa môže používať v čistej forme aj s pridaním špeciálnych rastlinných prípravkov. Hydroterapeutické opatrenia sú zamerané na stimuláciu lymfatického odtoku, krvného obehu, zvýšenie tonusu a zmiernenie bolesti. Je to účinná technika krátkodobej rehabilitácie..

  Toto ošetrenie zahŕňa použitie fyzikálnych faktorov: prúd, ultrazvuk, laser, magnetické pole atď. Fyzioterapia sa vždy predpisuje pacientom s chorobami pohybového ústrojenstva ako rehabilitačné opatrenie. Zahŕňa elektroforézu, fonoforézu, kryoterapiu atď..

  Užitočné tipy

  Nezabudnite si priniesť:

  • lieky predpísané lekárom;
  • povinná zdravotná poistka;
  • karta zdravotného strediska.

  Ak máte ťažkosti s pohybom počas relapsu, musíte si priniesť barlu.

  Liečba sanatória sa vykonáva počas rehabilitačného obdobia ako restoratívna terapia. Urýchľuje proces hojenia pacienta, pomáha mu relaxovať a upokojovať nervy..

  Sanatóriá Ural, kde sa liečia choroby chrbtice

  Nachádza sa na Urali, v regióne Sverdlovsk, v blízkosti miest Nižný Tagil (35 km) a Jekaterinburg (115 km). Toto sanatórium je umiestnené ako lekárske a diagnostické zariadenie na komplexnú podporu zdravia. Jedným z hlavných profilov je liečba pohybového aparátu. Preto, ak máte diagnostikovanú osteochondrózu, ischias, skoliózu a iné choroby chrbtice, môžete bezpečne kontaktovať sanatórium "Lenevka". A po chvíli sa vaše zdravie výrazne zlepší.

  Nachádza sa v Čeľabinsku vo vzdialenosti asi 78 km od regionálneho centra. Je centrom rehabilitácie a medicíny. Lekári tohto sanatória sú vysoko kvalifikovaní odborníci na liečbu chorôb chrbtice a pohybového aparátu. Sanatórium "Uvildy" je vybavené modernými zdravotníckymi prístrojmi a zariadeniami. Preto sa tu kvôli svojej obnove nemôžete báť.

  Jedno z najobľúbenejších a najprísnejších letovísk v Čeľabinsku. Nachádza sa v blízkosti borovicového lesa, vo vzdialenosti 110 km od Magnitogorsku a asi 240 km od Čeľabinska. Stredisko vyrába vlastnú minerálnu vodu. Jednou z oblastí liečby sú problémy s chrbticou. Ak trpíte bolesťami chrbta, alebo ste už boli diagnostikovaní s chorobami chrbtice, choďte do sanatória „Karagaysky Bor“ a po chvíli odídete úplne zdravo.

  Celý zoznam stredísk nájdete tu.

  Kontaktovaním spoločnosti UralTurGroup si môžete byť istí, že budete s rozhodnutím spokojní. Pre akékoľvek zaujímavé okamihy usporiadania dovolenky zavolajte na: 8 950 204 18 27, 376-59-37.

  Oficiálne stránky sanatórií regiónu Sverdlovsk

  Na našom oficiálnom webe, ceny za rok 2019 v sanatóriu v Sverdlovskej oblasti s liečbou, bazénom a radónovými kúpeľmi od 800 rubľov za osobu na deň. Cena zahŕňa ošetrenie, ubytovanie na izbe, bazén, 3 jedlá denne. Propagácia pre dôchodcov, dovolenka s deťmi, rezervačné podmienky a dokumenty na kontrolu príchodu u manažérov.

  Sanatóriá v regióne Sverdlovsk: rebríček najlepších na rok 2019

  Región Sverdlovsk sa nachádza na juhu Uralu. Medzi ľuďmi, ktorí majú radi wellness pobyty, je to veľmi populárne miesto kvôli mnohým zdrojom minerálnych vôd a prítomnosti inštitúcií, kde sa používa blato, na svojom území. Rekreantov priťahujú aj lacné sanatóriá regiónu Sverdlovsk, najmä preto, že to nemá vplyv na kvalitu služieb..

  Najlepšie sanatóriá v regióne Sverdlovsk na roky 2019-2020

  V cene poukážok je zahrnuté ubytovanie, 5 a 6 jedál s jedinou stravou, liečba podľa potrebných postupov predpísaných lekárom. Kúpele sa nachádzajú v okrese Kamyshlovsky v regióne Sverdlovsk.

   Priebeh príjmu minerálnej vody Halocamera Trakčné kúpele Bazén

  Jedným zo slávnych sanatórií v regióne Sverdlovsk je Lower Sergi. Je známa svojou prvotriednou liečbou, moderným lekárskym vybavením a pohodlnými izbami pre bývanie..

   Bahno a vodoliečba Terapeutické masáže Vdychovanie Magnetoterapia

  Hlavným lekárskym profilom sanatória sú choroby kože, dýchacieho systému, obehového systému, muskuloskeletálneho tkaniva, nervového systému.

   Laboratórny výskum hydroterapie bahnom

  Mayské sanatórium lieči choroby gastrointestinálneho traktu, pohybového aparátu, kože.

   Úprava minerálnej vody Vdychovanie Hirudoterapia Procedúry Sapropel

  Sanatórium Samotsvet lieči choroby nervového systému, pohybového ústrojenstva, ženských pohlavných orgánov a močovej trubice.

   Sprchovací kút z mäkkého dreva Solná jaskyňa Terapeutické bahno Ultrazvuková terapia

  Liečebný profil sanatória - choroby kardiovaskulárneho systému, dýchacích ciest a nervového systému, pohybového ústrojenstva.

   Liečebné kúpele Bahenné terapie Minerálna voda Aquapark

  Sanatórium sa špecializuje na liečbu chorôb obehového systému, nervového systému, dýchacieho systému, kože a dýchacieho systému.

   Hydroterapia Suché uhličité kúpele Haloterapia SPA terapia

  V kľúči sanatória Taly je možné liečiť choroby dýchacích ciest, pohybového ústrojenstva, obehového ústrojenstva.

   Fyzioterapia Inhalačná haloterapia Liečba bahna

  V sanatóriu „Na troch jaskyniach“ úspešne liečia choroby dýchacích ciest, kardiovaskulárneho a nervového systému, tráviaceho ústrojenstva a pohybového aparátu..

   Akupunktúrna hydromasážna fyzioterapia Thalassolegrantová terapia

  Lekársky profil sanatória: choroby endokrinného systému, poruchy látkovej výmeny, pohybového ústrojenstva a nervového systému, kardiovaskulárne choroby, patológie mužských pohlavných orgánov.

   Radónové kúpele Monitorovanie črevnej čistenia Thalassoterapia Reflexoterapia

  Hlavným lekárskym profilom sú srdcové a mozgové ochorenia, problémy s chrbticou.

   Magnetoterapia Elektroforéza Suché uhlíkové kúpele Hydroterapia a blato

  Sanatórium Uktus lieči choroby kardiovaskulárneho systému, pohybového ústrojenstva, dýchacích orgánov.

   Ihličnaté kúpele Suché uhličité kúpele Terapeutické bahno Fyzioterapia

  V stredisku Fir Mountain sú hlavným lekárskym profilom choroby pľúc, gastrointestinálny trakt, nervový a genitourinárny systém, pohybový aparát.

   Biorezonančná terapia Fototerapia Bioptron Rôzne kúpele

  Sanatórium lieči choroby kardiovaskulárneho systému, problémy nervového systému, tráviaceho traktu a dýchacích ciest.

   Vodoliečba a bahenná terapia Svetelná terapia Halokamera Kúpeľ a sauna

  Sanatórium Sokoliniy Kamen v Pervouralsku lieči choroby dýchacích ciest, pohybového ústrojenstva, nervového a obehového systému, alergické ochorenia.

   Turecký kúpeľ Bahenné terapie Bazén a vodný park Suché uhličité kúpele

  Sanatórium lieči choroby kardiovaskulárneho systému a gastrointestinálneho traktu, pohybového aparátu, osteochondrózy, artritídy a artrózy, dýchacích ciest a nervového systému.

   Hydroterapia, elektroforéza, bahno

  Hlavným lekárskym profilom sanatória sú choroby dýchacích ciest, nervový a muskuloskeletálny systém, tráviace problémy.

   Suché uhličité kúpele Homeopatická liečba Bylinné čaje SPA ošetrenie

  V sanatóriu, prevencii a liečbe kardiovaskulárneho a nervového systému sa vykonávajú dýchacie orgány.

   Tlaková komora Kravchenko Bahenná terapia Inhalátor Phytobar

  Liečebný profil sanatória: choroby kardiovaskulárneho systému, dýchacieho ústrojenstva, tráviaceho ústrojenstva, močopohlavnej sústavy.

   Bahenná terapia Fyzioterapia Suché uhličité kúpele Hydroterapia

  Lekársky profil sanatória - liečba chorôb srdca, kože, nervového systému, dýchacích orgánov.

   Radónové kúpele Tepelná terapia Magnetoterapia Kryoterapia

  Liečebný profil sanatória Klyuchiki - liečba chorôb nervového systému, dýchacích orgánov, pohybového aparátu.

   Tepelné ošetrenie Hydroterapia Klimatoterapia Aromaterapia

  Sanatórium Kamenny Belt lieči problémy chrbtice, kardiovaskulárneho systému, dýchacieho ústrojenstva a gastrointestinálneho traktu.

   Vodoliečba Naftalanoterapia Speleoterapia Liečba chrbtice podvodnou trakciou

  Sanatórium Yubileiny úspešne lieči problémy gastrointestinálneho traktu, nervového systému, dýchacích ciest, srdcových chorôb.

   Elektroson Ultrazvuková terapia Inhalačná fytoterapia

  Hlavné výhody sanatórií regiónu Sverdlovsk

  Atrakcie, klíma a umiestnenie robia relaxáciu a liečbu jedinečnou

  Takmer všetky sanatóriá regiónu Sverdlovsk sa nachádzajú neďaleko od lesa a rybníkov, čo prispieva k pokojnému a pokojnému odpočinku. Obyvatelia veľkých miest alebo jednoducho unavení návštevníci kúpeľných miest sú pozvaní, aby boli s prírodou sami, dýchali vzduch bohatý na kyslík.

  Všetky strediská v regióne Sverdlovsk poskytujú vysoko kvalitné ošetrenie a špecializujú sa najmä na tieto oblasti: svalové a kostné tkanivo; respiračné choroby; nervový systém; kardiovaskulárny systém; kožné choroby; obehové problémy; choroby pohybového ústrojenstva.

  Pre tých návštevníkov, ktorí priťahujú nielen pokojnú dovolenku, je tu veľké množstvo zábavy. Sú to športy, diskotéky, jazda na koni a motely v regióne Sverdlovsk s bazénom.

  Životné podmienky v kúpeľných zariadeniach tohto regiónu Ruska sú okrem iného vynikajúce, s vysokou úrovňou služieb pre rekreantov a pohodlia. Mnohé z nich majú vlastnú posilňovňu s posilňovňou a bazén..

  Stredisko špecialisti využívajú najmodernejšie vybavenie. V Sverdlovskej oblasti sa nachádzajú aj sanatóriá s bazénom, čo je obzvlášť užitočné pri liečbe niektorých chorôb..

  Populárne strediská regiónu Sverdlovsk

  • Sanatóriá „Lake Chusovskoye“ a „Neslyšície jazero“. Nachádza sa 18 km od mesta Jekaterinburg. Prvé jazero je hlavnou prírodnou pokladnicou Uralu a druhé je bohaté na sapropelické bahno. Výlety do týchto sanatórií Sverdlovskej oblasti sa odporúčajú na liečbu chorôb srdca, chrbtice a mozgu..
  • Sanatórium "Gem". Jeho dovolenkári absolvujú kúpeľné procedúry pomocou špeciálnej kapsuly a bahna z jazera Moltaevo..
  • Sanatórium „Obukhovsky“ získalo slávu vďaka vlastnej minerálnej vode. Lieči choroby pečene, obličiek a močového ústrojenstva..
  • Sanatórium "Lower Sergi". Hlavnou výhodou tohto kúpeľného strediska je liečivá minerálna voda obohatená chloridom, sodíkom a sírovodíkom (v malom množstve).

  Ako si rezervovať lístok do sanatória

  podľa liečebného profilu, s bazénom

  Volá nás alebo zanecháva žiadosť

  V kancelárii cestovnej kancelárie alebo elektronicky

  Hotovosť v kancelárii alebo bankovým prevodom

  Prázdniny a programy ponúkané kúpeľnými inštitúciami v regióne

  Takmer každé sanatórium v ​​regióne Sverdlovsk ponúka dovolenkárom program „Matka a dieťa“. Umožní mladej matke absolvovať wellness procedúry a relaxovať so svojím dieťaťom. V regióne sú aj detské sanatóriá. Líšia sa obdobím práce: letná sezóna alebo celoročne.

  Poukážky v sanatóriu regiónu Sverdlovsk sa vydávajú na dlhé obdobie a na niekoľko dní (napríklad víkendové poukážky). Zároveň sa kvalita a komplex procedúr zostavuje individuálne av krátkom čase je možné mať čas nielen na oddych, ale aj na zoznámenie sa s pamiatkami regiónu.

  Náklady na ošetrenie a ubytovanie v kúpeľoch Ural

  Na oficiálnych webových stránkach nájdete komplex wellness procedúr, ktoré ponúkajú sanatóriá regiónu Sverdlovsk. Ceny za rok 2016 sú dosť ekonomické, ako ďalšie. Služby a rekreačné aktivity sú zahrnuté v cene. Vzhľadom na všetky nuansy a výhody dovolenky v sanatóriách regiónu Sverdlovsk bude vaša dovolenka nezabudnuteľná a určite sa budete chcieť sem vrátiť mnoho ďalších..

  Získajte bezplatnú konzultáciu o vstupenkách do sanatória

  Pomôžeme vám nájsť správne sanatórium s liečbou, bazén za rozumnú cenu.

  © 2019 Sanatóriá regiónu Sverdlovsk. Tento zdroj nie je oficiálnym serverom, slúži na informačné účely a nie je verejnou ponukou, ako je stanovené v ustanoveniach článku 437 ods. 2 Občianskeho zákonníka Ruskej federácie.

  Sanatóriá regiónu Sverdlovsk

  Sanatóriá regiónu Sverdlovsk kombinujú bohaté skúsenosti s kúpeľnou liečbou, najmodernejšie vybavenie a moderné liečebné metódy. V regióne je viac ako tucet stredísk špecializujúcich sa na rôzne oblasti.

  • Ochorenia kardiovaskulárneho systému;
  • Ochorenia pohybového ústrojenstva.

  Adresa: Sverdlovská oblasť, mesto Asbest, p. Belokamenny, ul. Dôchodok 1.

  Cena programu zahŕňa:

  • Všetky druhy fyzioterapie (vrátane 4-komorových kúpeľov, elektrického bahna);
  • Masáže: klasická (1 zóna), podvodná, mechanická;
  • Balneoterapia (vrátane kúpeľov: more, jód-bróm, ihličnan, perla, terpentín);
  • Vodoliečba (kruhová sprcha, Charcot, stúpajúca);
  • Tepelné spracovanie bahna;
  • Podvodná trakcia chrbtice;
  • Laserová terapia (bez intravenóznej terapie);
  • akupunktúra;
  • Vdychovanie (vrátane speleoterapie);
  • Liečba v gynekologickom úrade;
  • Telocvičňa, tvarovanie;
  • Bazén, vodný aerobik;
  • Fitobar (minerálna voda, bylinné odvariny, kyslíkové a uhličitanové koktaily).

  Adresa: Sverdlovská oblasť, Kamensk-Uralsky, ul. Kadochnikov, 12.

  • Časté prechladnutia;
  • Chronická obštrukčná bronchitída pri remisii;
  • Chronická pneumónia vo fáze pretrvávajúcej remisie, v prítomnosti pľúcneho srdcového zlyhania nie vyššie ako stupeň 1;
  • Bronchiálna astma vo fáze remisie s miernymi a zriedkavými atakami udusenia, s respiračným zlyhaním nepresahujúcim 2 stupne;
  • Profesionálna pneumokatóza, azbestóza, silikóza atď. Za prítomnosti zlyhania pľúc nie vyššie ako 1. stupeň.
  • Rehabilitačná liečba (následná starostlivosť) pacientov trpiacich respiračnými chorobami bezprostredne po hospitalizácii.
  • Spirografia (objem pľúc);
  • Echosinusoskopia (vyšetrenie dutín).
  • Haloterapia;
  • inhalácie;
  • Soľné kúpele (ihličnan, jedľa, eukalyptus);
  • Suché uhlíkové kúpele;
  • Masáž hrudníka;
  • Fyzioterapeutické procedúry („Tonsilor“, „Rikta“, „Ray“, „Wave“);
  • Bylinkový čaj (poplatky za prsia);
  • Kyslíkový kokteil.
  • Chronická reumatická choroba srdca; defekty mitrálnych a aortálnych chlopní, reumatická endomyokarditída, stav po komissergotómii bez známok aktívneho procesu, s NK nie vyšším ako v štádiu 1, bez narušenia srdcového rytmu a vodivosti;
  • Koronárne srdcové ochorenie, stabilná angína pectoris (1-11 funkčných tried) s NK nie vyššou ako v štádiu 1, bez narušenia srdcového rytmu;
  • Aterosklerotická kardioskleróza s NK nie vyššia ako v štádiu 1 bez narušenia rytmu a vedenia;
  • Kardioskleróza po infarkte myokardu pred rokom bez záchvatov angíny;
  • Organické lézie srdcového svalu s poruchami obehového systému, ktoré nie sú vyššie ako štádium 1;
  • Neurocirkulárna dystónia s arteriálnou hyper a hypotenziou so stredne závažnými všeobecnými neurotickými syndrómami;
  • Hypertenzia 1. stupňa, benígny priebeh bez častých hypertenzných kríz, srdcové arytmie a poruchy vedenia, NK nie vyššia ako 1 štádium;
  • Hypertonické ochorenie.
  • vírivka;
  • Vírivé vane;
  • Magnetoturbotron;
  • Suché kúpele s oxidom uhličitým.
  • Reziduálne účinky po encefalitíde (najskôr 4 mesiace od začiatku choroby) v prítomnosti pokračujúceho obnovovania funkcií a nezávislého pohybu;
  • Stav po zatvorenom poranení hlavy (najskôr 4 mesiace po poranení), podlieha nezávislému pohybu;
  • Traumatická encefalopatia v období zotavenia bez závažnej intrakraniálnej a arteriálnej hypertenzie, bez porúch pohybu;
  • Svalové dystrofie, myopatie rôzneho pôvodu, s benígnym priebehom choroby, nezávislým pohybom a starostlivosťou o seba, bez narušenia panvových orgánov.
  • Soľné kúpele;
  • Sprchy (kruhová, podvodná masáž);
  • Manuálna masáž;
  • Magnetoturbotron;
  • Suché uhlíkové kúpele;
  • vírivka;
  • Elektrické postupy (elektrospánok, elektroforéza, darsonvol).
  • Osteochondróza chrbtice: v štádiu úplnej remisie, v štádiu neúplnej remisie;
  • Stav po operácii odstránenia hernie disku (6 mesiacov po operácii) s úplnou starostlivosťou o seba a nezávislým pohybom;
  • Polyneuropatia na konci akútneho obdobia;
  • Ochorenia autonómneho nervového systému.
  • Soľné kúpele
  • Sprchy (kruhová, podvodná masážna sprcha)
  • Manuálna masáž
  • Magnetoturbotron
  • Suché uhlíkové kúpele
  • jacuzzi
  • Elektrické postupy (elektrospánok, elektroforéza, darsenval).
  • Psoriáza je bežná a obmedzená v stacionárnej forme;
  • Neurodermatitída - obmedzené a difúzne, chronické štádium;
  • Ekzém - pravý a seboroický v chronickom štádiu.
  • Kúpele soli z Mŕtveho mora
  • Suché uhlíkové kúpele
  • Haloterapia
  • Cedarový sud
  • solárium.
  • Artritída a polyartritída bez tuberkulózy s minimálnym stupňom aktivity, s možnosťou nezávislého pohybu;
  • Primárna posttraumatická artróza bez výraznej synovitídy, ktorá je predmetom samostatného pohybu;
  • Skolióza 1 - 2 stupne;
  • spondylóza;
  • Ankylozujúca spondylitída;
  • Deformujúca osteoartritída.
  • Vane (ihličnaté, terpentínové, jód-bróm)
  • Duše (uhlie, kruhové)
  • Manuálna masáž
  • Magnetoturbotron
  • Mini sauna "Cedar barrel".

  Adresa: Sverdlovská oblasť, okres Sukholozhsky, s. Kurya, st. Bateneva, 46.

  Wellness program pre dospelých a deti od 4 rokov

  Postupy zahrnuté do programu

  názovčiastkaLiečba diétou (samostatné jedlo formou bufetu)dennáNúdzová lieková terapianúdzová pomoc podľa pokynovPrijatie asistenta záchranára1 čas za deň príchoduBylinná medicína (bylinný čaj 200 ml)1 str. 0,2 l za deňSauna s liečivým bazénomkaždý deňAquaparkkaždý deňSlužby detských izieb2 hodiny denneAnimačné a športové programykaždý deň

  Wellness program "Tretí vek"

  Postupy zahrnuté do programu

  názovčiastkaPoznámka7 dní10 dní14 dníVyšetrenie všeobecného lekáranevyhnutnostiNúdzová lieková terapia71014pomoc v núdziLiečebná miestnosť7810podľa predpisu lekáraBylinkový čaj14dvadsať28Vitamín alebo sedatívumNávšteva aquaparku (tichá voda) alebo štetca a masáže „Marutaka“ (masáž „Baurer“ alebo masáž „Vitek Relax“)71014každý deňKyslíkový kokteil71014každý deň

  Poznámka: wellness procedúry sú predpísané bez kúpeľnej karty.

  Základný dýchací program

  Postupy zahrnuté do programu

  názovčiastkaPoznámka10 dní14 dní21 dníNúdzová lieková terapiapomoc v núdziMinerálka1014213x denne po 0,1 lPrimárne vymenovanie111Prijatie terapeuta12Konzultácia zubného lekára111inhalácia81014Kinezoterapia chodidiel710osemnásťHardvérová fyzioterapia (UHF, elektroforéza, KUV, induktotermia, DMV)81424nie viac ako 2 typyTepelná úprava 1 zóna5710bahenné aplikácie alebo ošetrenie parafínomhypoxytherapy6812Cvičebná terapia (skupinové triedy)81214Galatherapy6610klimatoterapiadenná.denná.denná.

  Poznámka: Liečebné procedúry predpisuje ošetrujúci lekár s prihliadnutím na stav pacienta, hlavné sprievodné diagnózy, vek, indikácie a kontraindikácie..

  Základný liečebný program pri ochoreniach obehového systému

  Postupy zahrnuté do programu

  názovčiastkaPoznámka10 dní14 dní21 dníNúdzová lieková terapiapomoc v núdziMinerálka1014213x denne po 0,1 lPrimárne vymenovanie111Prijatie terapeuta12Konzultácia zubného lekára111Vane (upravené alebo uhličité)81014Hardvérová fyzioterapia (DDT, laserová terapia, magnetoterapia)56141 zobrazenieSenzorická miestnosť alebo aerofytoterapia51014hypoxytherapy6810Kyslíkový kokteil101421Cvičebná terapia (skupinové triedy)81012klimatoterapiadenná.denná.denná.Vdýchnutie (ako je uvedené)Aeroionotherapy7jedenásťdevätnásť

  Poznámka: Liečebné procedúry predpisuje ošetrujúci lekár s prihliadnutím na stav pacienta, hlavné sprievodné diagnózy, vek, indikácie a kontraindikácie..

  Program základnej liečby pohybového aparátu

  Postupy zahrnuté do programu

  názovčiastkaPoznámka10 dní14 dní21 dníNúdzová lieková terapiapomoc v núdziMinerálka1014213x denne po 0,1 lPrimárne vymenovanie111Prijatie terapeuta12Konzultácia zubného lekára111Vodoliečba (vaňa alebo sprcha)5710za jeden deňTepelná úprava 1 zóna5710bahenné aplikácie alebo ošetrenie parafínom) h / deňHardvérová fyzioterapia (interferenčné prúdy, SMT, DDT, UST, elektroforéza, DMV, magnetoterapia)121424nie viac ako 2 typyaeroionotherapy610pätnásťMechanická masáž81412Cvičebná terapia (skupinové triedy)810pätnásťklimatoterapiadenná.denná.denná.Vdýchnutie (ako je uvedené)Tepelná terapia (sauna)

  Poznámka: Liečebné procedúry predpisuje ošetrujúci lekár s prihliadnutím na stav pacienta, hlavné sprievodné diagnózy, vek, indikácie a kontraindikácie..

  Program zdravia mužov

  Postupy zahrnuté do programu

  názovčiastkaPoznámka10 dní14 dní21 dníNúdzová lieková terapiapomoc v núdziMinerálka1014213x denne po 0,1 lPrimárne vymenovanie111Prijatie terapeuta12Konzultácia zubného lekára111Vodoliečba (vaňa alebo sprcha)512devätnásťza jeden deňRektálny postup (s minimálnou vodou)134Hardvérová fyzioterapia (SMT, ultrazvuk, magnet)8šestnásť32nie viac ako 2 typyTepelné spracovanie 1 zóna (parafín)54osemnásťLiečba rektálneho bahna (bahno AKO-Sapropel)558Bylinkový čaj101421Cvičebná terapia (skupinové triedy)71010klimatoterapiadenná.denná.denná.Vdýchnutie (ako je uvedené)Dotyková miestnosť64

  Poznámka: Liečebné procedúry predpisuje ošetrujúci lekár s prihliadnutím na stav pacienta, hlavné sprievodné diagnózy, vek, indikácie a kontraindikácie..

  Základný liečebný program „Staršia osoba“

  Postupy zahrnuté do programu

  názovčiastkaPoznámka10 dní14 dní21 dníNúdzová lieková terapiapomoc v núdziMinerálka1014213x denne po 0,1 lPrimárne vymenovanie111Prijatie terapeuta12Konzultácia zubného lekára111Vodoliečba (vaňa alebo sprcha)512devätnásťza jeden deňRektálny postup (s minimálnou vodou)134Hardvérová fyzioterapia (SMT, ultrazvuk, magnet)8šestnásť32nie viac ako 2 typyTepelné spracovanie 1 zóna (parafín)548Liečba rektálneho bahna (bahno AKO-Sapropel)558Bylinkový čaj101421Cvičebná terapia (skupinové triedy)71010klimatoterapiadenná.denná.denná.Vdýchnutie (ako je uvedené)Dotyková miestnosť64

  Poznámka: Liečebné procedúry predpisuje ošetrujúci lekár s prihliadnutím na stav pacienta, hlavné sprievodné diagnózy, vek, indikácie a kontraindikácie..

  Liečebný program v sanatóriu (pre deti od 4 rokov)

  Postupy uvedené v balení

  názovPočet ošetreníPoznámka10 dní14 dní21 dníNúdzová lieková terapiapomoc v núdziMinerálka10142150 ml za deňVymenovanie primárneho detského lekára111Prijímanie pediatra12Prijímanie - konzultácie so zubárom111Vodoliečba (vaňa alebo sprcha)4610za jeden deňAeroionotherapy81010Hardvérová fyzioterapia (UV, UHF, elektroforéza, darsonval, bioptron)81222najviac 2 typy určené lekáromMechanická masáž chodidiel81010Haloterapia alebo „Haloneb“51010Cvičebná terapia (skupinové triedy)81010Vrstvená prikrývka14klimatoterapiadennádennádenná

  Poznámka: Terapeutické procedúry predpisuje ošetrujúci lekár s prihliadnutím na stav pacienta, hlavné sprievodné diagnózy, vek, indikácie a kontraindikácie..

  Adresa: Sverdlovská oblasť, Lenevka.

  Klinické laboratórium, biochemické laboratórium, funkčná diagnostická miestnosť: EKG, Holterovo EKG, denné monitorovanie krvného tlaku, reografia, spirografia, ultrazvuk ciev hlavy a krku, dolné končatiny, elektroencefalografia, ultrazvuk vnútorných orgánov, elektromyografia, plantovisor, stabilometria. Poradenstvo môžete získať od nasledujúcich odborníkov: gynekológa, neurológa, psychológa, endokrinológa, oftalmológa, fyzioterapeuta, dermatológa, pediatra, reumatológa, praktického lekára, lekára cvičenia, traumatológa.

  Rehabilitačné pokyny na oddelení pre liečbu pacientov so somatickými chorobami

  1. Choroby kardiovaskulárneho systému:

  • nedostatočnosť mitrálnej chlopne, kombinovaná defektná mitrálna chlopňa s prevahou nedostatočnosti mitrálnej chlopne bez aktivity procesu alebo s aktivitou v stupni 1, s kompenzáciou krvného obehu alebo s nedostatočnosťou nepresahujúcou stupeň 1
  • hypertenzia 1 - 2 lyžice. bez častých kríz
  • kardioskleróza, ischemická choroba srdca, angína 1-2 FC
  • hypotenzia
  • vaskulárna dystónia
  • choroby periférnych ciev: zahladenie aterosklerózy ciev dolných končatín, endarteritída
  • kŕčové žily, zvyškové účinky po flebitíde

  2. Choroby pohybových orgánov: bez príznakov aktivity alebo s minimálnym alebo stredným stupňom aktivity

  • reumatoidná artritída
  • artróza
  • obdobie zotavenia po operácii kĺbov
  • osteochondrosis
  • Ankylozujúca spondylitída
  • oneskorené konsolidácie zlomenín kostí
  • osteomyelitída
  • myositis
  • bursitis
  • tenosynovitída
  • reaktívna artritída
  • dna
  • psoriatická artritída

  3. Choroby ženských pohlavných orgánov

  • adnexitis
  • neplodnosť
  • fibromyóm až do 12 týždňov.
  • Climax
  • endometrióza, ktorá si nevyžaduje chirurgické ošetrenie

  4. Choroby endokrinných žliaz a poruchy metabolizmu

  • mierny a stredne ťažký diabetes mellitus, v štádiu kompenzácie a stabilného priebehu
  • difúzna toxická struma 2-3 stupne vo fáze kompenzácie
  • exogénna ústavná obezita 2 až 3 stupne
  • dna

  5. Tráviace choroby

  • gastritída (s normálnou a zvýšenou sekréciou)
  • peptický vred žalúdka a dvanástnika pri remisii alebo zhoršujúcej sa exacerbácii
  • stav po prekonaní vírusovej hepatitídy (trvanie ochorenia nie dlhšie ako 12 mesiacov), cholangiohepatitída
  • chronická kolitída, enterokolitída bez stenotických a ulceróznych lézií
  • svrab
  • neurodermatitída
  • dermatitída
  • seboroický ekzém
  • lišajník
  • ichtyóza
  • žihľavka

  7. Urologické choroby a patológia mužskej genitálnej oblasti

  • chronická pyelonefritída v remisii a latentných štádiách zápalového procesu
  • chronická glomerulonefritída so syndrómom hypertenzie pri remisii
  • zvyškové účinky po zápalových udalostiach v oblasti mužských pohlavných orgánov
  • orchitída, epididymitída
  • prostatitis

  Kontraindikácie pri použití radónových postupov

  • akútne infekčné choroby
  • duševná choroba
  • časté krvácanie
  • zlyhanie obehu 2b-3.
  • tehotenstvo
  • zhubné a benígne nádory s výnimkou maternicových fibroidov do 12 týždňov.
  • akútne obdobie choroby
  • otvorená tuberkulóza
  • všetky krvné choroby
  • epilepsie

  Ktorýkoľvek z liečebných komplexov zahŕňa: režim, diétu, klimatoterapiu, balneoterapiu, fyzioterapiu.

  Priradené podľa diagnózy a stavu pacienta počas pobytu v nemocnici.

  Liečba liekom je predpísaná pre núdzové indikácie a počas zhoršovania základného alebo sprievodného ochorenia počas liečby.

  Lekársky výber pacientov s ochoreniami pohybového ústrojenstva a spojivového tkaniva (M00-M99) po ortopedických a traumatologických operáciách, s poruchami a malformáciami kĺbov a chrbtice, zlomeniny kostí zaslané do špecializovaných nemocníc, ihneď po výkone ústavnej starostlivosti, vykonáva lekár špecialista Filchenko Olga Vyacheslavovna.

  T 91.1 - Dôsledky zlomenia chrbtice;
  T 91.2 - Dôsledky zlomenín panvových kostí;
  T 91.8 - Dôsledky traumy na korene a plexy miechy;
  T 92.1 - Dôsledky zlomenia hornej končatiny;
  T 93.1 - Dôsledky zlomeniny stehennej kosti;
  T 93.2 - Dôsledky zlomenín kostí dolnej končatiny (dolnej končatiny);
  T 92.4 - Dôsledky traumy na korene a plexy hornej končatiny a ramenného pletenca;
  T 94.1 - Dôsledky poškodenia periférnych nervov;
  G 97.8 - Iné poruchy nervového systému po lekárskych výkonoch (doba skorého zotavenia po operáciách chrbtice, postihnuté kĺby, endoprotetika)

  • klinické laboratórium,
  • biochemické laboratórium,
  • funkčná diagnostická miestnosť: EKG, ultrazvuk ciev hlavy a krku, dolné končatiny, elektromyografia.

  Konzultácie s nasledujúcimi odborníkmi:
  neurológ, psychológ, fyzioterapeut, dermatológ, terapeut, cvičebný lekár, traumatológ.

  Liečebný komplex zahŕňa: režim, diétu, klimatoterapiu, balneoterapiu, fyzioterapiu, liekovú terapiu

  Vyšetrovanie vykonáva ošetrujúci lekár v súlade s diagnózou a stavom pacienta po dobu pobytu v GAUZ SB "OSBMR" Lipovka ".

  Smer rehabilitácie na oddelení pre pacientov so zníženou funkciou centrálneho nervového systému: choroby centrálneho nervového systému (1 - 3 body na Rankinovej stupnici); následky poranení hlavy, stavy po operácii.

  Kontraindikácie pri odporúčaní rehabilitačnej liečby v ktorejkoľvek fáze:
  1. Absolútne:

  • nedostatok motivácie pacientov k rehabilitačnej liečbe;
  • progresívny neurologický deficit;
  • stav dekompenzácie somatických funkcií vyžadujúcich ich protetiku (mechanická ventilácia, hemodialýza atď.) alebo monitorovať korekciu na jednotke intenzívnej starostlivosti (inotropná podpora atď.);
  • klinické a laboratórne príznaky infekčného a zápalového procesu (meningitída, zápal pľúc, hnačka atď.);
  • hrubý psychoorganický syndróm alebo demencia, s výnimkou produktívneho kontaktu s ostatnými.
  • nedostatok vizualizácie stavu mozgu;
  • zlyhanie obehu nad stupňom II-A;
  • tromboembolizmus vetiev pľúcnej artérie a tromboembolické poruchy iných vnútorných orgánov v anamnéze, trombóza žíl dolných končatín;
  • poruchy srdcového rytmu: brady alebo tachyrytmické formy konštantnej / paroxyzmálnej fibrilácie predsiení;
  • skupinové a polytopické extrasystoly;
  • atrioventrikulárny blok nad 1 stupňom;
  • závažný diabetes alebo dekompenzácia.

  Po prijatí by pacient mal mať:

  • cestovný pas;
  • povinná zdravotná poistka;
  • prepustenie epikrízy lekárskeho zariadenia;
  • prepustenie z nemocnice alebo anamnézy, ambulantná karta;
  • výťažky zo všetkých stupňov rehabilitácie;
  • monitorovacia mapa rehabilitačnej liečby, rehabilitačné metriky;
  • kópia protokolu lekárskej komisie;
  • výsledky stacionárnych vyšetrení (vrátane údajov o neurozobrazení);
  • postúpenie na hospitalizáciu.

  Indikácie na príjem radónovej terapie v pediatrickej praxi (deti od 4 rokov)

  1) muskuloskeletálny systém:

  - reaktívna artritída
  Juvenilná reumatoidná artritída
  - vrodená dysplázia bedrových kĺbov
  - porušenie postoja
  - skolióza
  - zvyškové zranenia
  - artritída neznámej etiológie
  - degeneratívne zmeny v chrbtici

  2) kardiovaskulárny systém

  - vegetatívno-vaskulárna dystónia
  - vrodené srdcové chyby
  - juvenilná hypertenzia
  Raynaudov syndróm
  - reuma
  - myokardiálna dystrofia

  - diabetes mellitus typu 1, 2
  - obezita exogénne konštitučný stupeň I-III

  4) choroby centrálneho nervového systému

  Zvyšková mozgová nedostatočnosť
  - mozgová obrna
  - minimálne mozgové dysfunkcie

  - psoriáza
  - atopická dermatitída
  - sklerodermia
  - neurodermatitída

  6) choroby genitourinárneho systému

  - chronická pyelonefritída
  - neurogénna dysfunkcia močového mechúra
  - enuréza

  7) často choré deti
  8) imunodeficiencia
  9) podmienky po spálení

  Všetci pacienti sú rozdelení do štyroch skupín:

  • Deti s týmito chorobami bez sprievodných chorôb, ktoré obmedzujú použitie liečby radónom.
  • Deti s týmito chorobami a sprievodnými chorobami, ktoré obmedzujú použitie radónovej terapie (ESR nad 30 mm / h, kompenzované srdcové defekty, exacerbácia choroby)
  • Deti s týmito chorobami a sprievodnou patológiou, významne obmedzujúce použitie radónovej terapie (srdcové defekty s kardiovaskulárnym zlyhaním, jednotlivé extrasystoly, detská mozgová obrna)
  • Pacienti, ktorí sú kontraindikovaní v hlavných druhoch radónových procedúr, dostávajú radónovú terapiu vo forme požitia vody v kombinácii s prísne šetriacimi princípmi iných liečebných metód (ostro oslabený priebeh) (epilepsia, závažné malformácie až do veku štyroch rokov)..

  V súlade s týmito skupinami boli vyvinuté tri liečebné režimy (stredné, oslabené, prudko oslabené)..

  Liečebný režim u detí (stredný kurz, hlavný):

  • Celkový počet radónových kúpeľov je 5 - 8 za chod, s expozíciou 5 - 8 - 10 minút, teplota vody je 37 - 38 - 39 °, rádioaktivita vody je 22 - 24 nCi
  • Fyzioterapeutické cvičenia, ranné cvičenia v komplexe č. 10-12, zdravotná cesta, šport, prechádzky
  • Klimatoterapia 20-30 minút denne
  • Bazén 20 minút 2-krát týždenne
  • Fyzioterapia sa predpisuje v obvyklých dávkach č. 8-10
  • Klinická výživa - ako bežná tabuľka
  • Liečba liečiv - symptomatická podľa indikácie.

  Liečebný režim u detí (oslabený priebeh):

  • Celkový počet radónových kúpeľov je 5 - 8 za chod, s expozíciou 5 - 7 - 8 minút, teplota vody je 37 - 38 - 39 °, rádioaktivita vody je 22 - 24 nCi
  • Fyzikálna terapia, ranná gymnastika je predpísaná individuálne, berúc do úvahy základné ochorenie č. 8-10, zdravotnú cestu, prechádzky
  • Klimatoterapia 20-30 minút denne
  • Bazén 20 minút 2-krát týždenne
  • Fyzioterapia sa predpisuje v obvyklých dávkach č. 5-8
  • Klinická výživa - ako bežná tabuľka
  • Liečba liečiv - symptomatická podľa indikácie.

  Liečebný režim u detí (významne oslabený priebeh):

  • Celkový počet radónových kúpeľov je 3 - 5 za chod, s expozíciou 5 - 7 minút, teplota vody 37 - 38 - 39 °, rádioaktivita vody 22 - 24 nCi
  • Fyzioterapeutické cvičenia, ranná gymnastika je predpísaná v špeciálnom kurze, berúc do úvahy základné ochorenie č. 8-10, spoločenské hry
  • Klimatoterapia po dobu 10-20 minút denne
  • Bazén 10 - 20 minút 2-krát týždenne
  • Fyzioterapia sa predpisuje každý druhý deň č. 5-8
  • Klinická výživa - ako bežná tabuľka
  • Liečba liečiv - symptomatická podľa indikácie.

  Hlavná skupina detí zameraná na rehabilitáciu s diagnózou juvenilnej reumatoidnej (chronickej) artritídy predstavuje 86% z celkového počtu liečených pacientov..

  Komplex rekreačných aktivít zahŕňa nasledujúce body:

  • racionálna strava s dostatkom bielkovín, tukov, uhľohydrátov, vápnika a vitamínov, so vzdelávaním rodičov a detí o všetkých zásadách pestovania potravín;
  • balneoterapia: radónová terapia;
  • terapeutická masáž: klasická, segmentová, plechovka, vákuum;
  • venujeme veľkú pozornosť momentom režimu, najmä upozorňujeme na ochranný režim pre deti s postihnutím foriem juvenilnej choroby počas obdobia exacerbácie a režim odbornej prípravy pre ďalšie skupiny pacientov, pričom sa zohľadňujú odporúčania reumatológa;
  • maximálne využitie prírodných faktorov: prechádzky, vzduchové a slnečné kúpele, ranná hygienická gymnastika, kúpanie v jazere;
  • korekcia porúch miechy pomocou Shantsovho goliera, liečivých valčekov, štítov na lôžkach, korekčnej gymnastiky;
  • Spolu s fyzioterapeutickou miestnosťou sa pripravujú metódy na optimálnu kombináciu liečebných metód s liečbou drogami a fyzioterapiou v závislosti od formy a štádia choroby..

  Adresa: Sverdlovská oblasť, okres Rezhevsky, pos. Lipovka.

  Prečítajte Si O Druhy Kýl

  Mnoho pacientov má problémy s lakťovým kĺbom, na ktorom sa tvorí opuch. Každé vzdelanie vyvoláva strach z najhoršej rakoviny. V tomto prípade je však takýto záver predčasný, pretože k opuchom vedie veľa dôvodov.
  Ultrazvukové vyšetrenie stavu mäkkých tkanív prednej brušnej steny umožňuje nielen identifikovať patológie a správne diagnostikovať, ale v niektorých prípadoch zachrániť aj život človeka.
  Čo je hiátová prietrž? Príčiny, diagnostika a metódy liečby budú diskutované v článku Dr. Hitaryan A.G., fleboológovi so skúsenosťou 30 rokov..Definícia choroby. Príčiny chorobyMnohí si po vypočutí slova „hernia“ určite predstavia podkožný výčnelok na bruchu: pupočnú, trieslovinu, pooperačnú prietrž, ako aj prietrž bielej línie brucha.