loader

Hlavná

Hlava

Liečba chrbtice a kĺbov

Kurátor programu „Život bez bolesti v chrbtici“ je: hlavný lekár sanatória, chirurg najvyššej kategórie Melnikov Gennady Alexandrovich. V roku 1994 absolvoval Lekársky ústav Nižný Novgorod. Špecializuje sa na liečbu a prevenciu degeneratívnych ochorení chrbtice, kĺbov, liečby vnútorných chorôb. V sanatóriu pracuje od roku 2017.

Liečba chorôb pohybového ústrojenstva v sanatóriu. Stanku sa tradične venuje veľká pozornosť. Liečebná základňa sanatória je vybavená všetkým potrebným na úspešnú liečbu a prevenciu vývoja chorôb chrbtice a kĺbov..

Na udržanie muskuloskeletálneho systému v optimálnom stave nestačí miestna lieková terapia a z času na čas lieky proti bolesti. Chrbtica je základné jadro, ktoré poskytuje slobodu pohybu, vysoký výkon, fyzickú aktivitu. Ak pociťujeme bolesť alebo nepríjemné pocity v chrbte - znamená to automatické zhoršenie kvality života.

Špecialisti Stanko Sanatória vyvinuli špecializovaný program pre liečbu a prevenciu rozvoja chorôb chrbtice a kĺbov, "Život bez bolesti v chrbtici." Program zahŕňa konzultácie so špecializovanými lekármi - terapeutom a neurológom, množstvom špecializovaných lekárskych postupov, súborom fyzických cvičení a záťaží, dodržiavaním denných podmienok a výživou..

Odporúčané trvanie programu: 10 dní.

Indikácie liečby podľa programu:

 • dorsopatie akéhokoľvek pôvodu - choroby chrbtice sprevádzané silnou bolesťou;
 • znížená pohyblivosť;
 • porušenie postavenia, zakrivenie chrbtice;
 • osteochondróza rôznych častí chrbtice, osteoartróza, osteoartróza;
 • medziobratlová kýla;
 • choroby spojivového tkaniva sprevádzané poruchami chrbtice (ankylozujúca spondylitída atď.).

Program zahŕňa:

 • prijatie praktického lekára č. 2;
 • konzultácia s neurológom (ak je to potrebné) č. 1;
 • bazén po dobu 30 minút №9;
 • klasická masáž (2 jednotky) č. 7;
 • pediatrická terapia №9
 • bahenná terapia (1 zóna chrbtice) č. 9;
 • fyzioterapeutické postupy (jeden z uvedených) - laserová terapia, magnetoterapia, ultrazvuk, DDT, SMT, fonoforéza č. 9;
 • Cvičebná terapia v skupine č. 6;
 • Lekcia na fitball v skupine alebo lekcia v telocvični alebo cvičenie lekcie č. 4.

Bahenné procedúry v Sanatóriu Stanko sa vykonávajú pomocou terapeutického bahna jazier Saki.

Liečivé bahno sulfátového bahna v jazere Saki sa aktívne používa na liečbu chorôb kĺbov a chrbtice vrátane medzistavcových prietrží, artritídy a reumatizmu..

Ak je to potrebné, môžete sa obrátiť na traumatológa alebo ortopeda a zúčastniť sa na liečbe kĺbov a chrbtice ozónovou terapiou (za príplatok).

Podľa nariadenia ministerstva zdravotníctva Ruskej federácie č. 279 zo dňa 05/05/16 „Po schválení organizácie liečebnej liečby v liečebnom stredisku“ by mali byť pacienti prijatí do sanatória s vyplnenou sanatórnou liečebnou kartou, vyšetrení v mieste bydliska..

Ak z nejakého dôvodu nie je možné vystaviť kúpeľnú kartu v mieste bydliska, je nevyhnutné poskytnúť výpis z pacientovej ambulantnej karty, fluorografiu a záver gynekológa pre ženy. Všeobecné krvné a močové testy, EKG s následným dekódovaním je možné vydať v sanatóriu za príplatok. Bude to však trvať niekoľko dní, počas ktorých pacient nedostane terapeutické procedúry. Preto je lepšie predkladať vopred vydané dokumenty.

Očakávaný terapeutický účinok programu:

 • zníženie alebo úplné vymiznutie bolesti chrbta a kĺbov, ako aj bolesti svalov,
 • zastavenie progresie základnej choroby,
 • zlepšená pohyblivosť a držanie tela, zvýšená tolerancia záťaže,
 • celkové posilnenie svalovej kostry.
Rezervovať

17 najlepších sanatórií v Rusku

* Recenzia najlepších podľa redakčnej rady expertology.ru. Informácie o kritériách výberu. Tento materiál je subjektívny, nie reklama a neslúži ako vodítko pri nákupe. Pred nákupom sa musíte poradiť s odborníkom.

Sanatóriá môžu nielen obnoviť zdravie, ale aj sa zabaviť a užiť si prírodu a krásny výhľad. V našej krajine je veľa jedinečných miest, v ktorých sú postavené sanatóriá a výdajne. Naše hodnotenie zostavené odborníkmi z odboru expertov a vrátane 17 najlepších stredísk v Rusku vám pomôže vybrať si slušného.

Hodnotenie najlepších sanatórií v Rusku

kandidatúramiestosanatóriumhodnotenie
Hodnotenie najlepších sanatórií v Rusku1"Rus"4.9
2Altai-West4.9
3"Herec"4.8
4Kivach4.8
5Mriya Resort & SPA4.7
6Zlaté ucho4.7
7Volzhsky útes4.7
8"Red Talca"4.6
9"Pushkino"4.6
10zostava4.5
jedenásť"Rus"4.5
12Elton4.5
trinásťSanatórium. Ne. Sechenov4.5
14"Oak Grove"4. 4
pätnásťVojenské klinické sanatórium Saki pomenované po N. I. Pirogova4.3
šestnásť"Vedomosti"4.3
17Voronovo4.2

Rusko v Soči

Hodnotenie sanatória: 4.9

Líder v hodnotení je úctyhodné sanatórium na pobreží Čierneho mora, neďaleko bydliska prezidenta. Nájdete tu nádhernú palácovú architektúru, arborétum, moderné vybavenie, vysoko kvalifikovaných odborníkov a luxusné služby. Vzdialenosť od pláže je iba štyri sta metrov. Z okien je nádherný výhľad: na jednej strane - morský pás a na druhej strane - na Kaukazu s vrcholkami snehu. Zlepšenie sa vykonáva podľa individuálne navrhnutého programu. Hlavným je liečba nervového, genitourinárneho a tráviaceho systému, pohybového ústrojenstva, kože a chorôb..

V sanatóriu sa môžu baviť dospelí aj deti. Zaujímavé výlety, tance, športové podujatia, prechádzky arborétom, knižnica, spoločenské hry, animované predstavenia, vodné jazdy - to všetko naplní vaše voľné minúty a poskytne vám veľa pozitívnych emócií. Návštevník prichádza do pohodlných izieb rôznych kategórií. Budovy majú svoje vlastné názvy a sú navrhnuté v súlade s témami: „Imperial“, „Forest“, „Marine“ atď. Strava sa poskytuje podľa systému „bufetu“..

Krasnodarské teritórium, Soči, Polytechnic, 22. Zavolajte na čísla: +7 (800) 100-19-53, +7 (862) 259-44-44, + 7 (862) 259-41-26.

výhody

 • vlastné zdravotné stredisko;
 • rozvinutá infraštruktúra;
 • pláž v pešej vzdialenosti;
 • bezplatný prevod pri rezervácii.

nevýhody

 • nenájdené.

Altai-West

Hodnotenie sanatória: 4.9

Druhé miesto zaujíma sanatórium postavené v letovisku Belokurikha. Príroda na tomto mieste je úžasná: pohoria Altaj, rieka na úpätí vrchu Tserkovka, ako aj svahy pokryté borovicami, pramene, ktoré ani v zime nezamrznú. Charakteristickým rysom a jednou z hlavných výhod je počet slnečných dní - ich je dvesto šesťdesiat, čo je takmer porovnateľné s južnými strediskami. Horský vzduch obsahuje ľahké liečivé ióny vzduchu. Termálne dusíkato-kremičité vody s teplotou 30 - 42 stupňov, obsahujúce radón, sa používajú na ošetrenie rôznych ochorení..

Hosťom je ponúknutá kompletná diagnóza vrátane MRI; konzultácie s úzkymi odborníkmi; liečba v desiatich profiloch (neurológia, urológia, gynekológia, gastrointestinálny trakt, muskuloskeletálny systém, dýchacie, kardiovaskulárne a endokrinné systémy, kožné ochorenia); viac ako dvesto postupov; výber jednotlivých programov. Cena vstupenky zahŕňa neobmedzený prístup do posilňovne, denné návštevy bazénu a termálneho komplexu. Na vyúčtovanie je k dispozícii vyše tristo izieb rôznych kategórií. Pre voľný čas dospelých - jazda na koni, spoločenské hry, požičovňa bicyklov / lyží. Deti môžu tráviť čas v herni a animátori sú im tiež k dispozícii. Lekárske a wellness výlety stoja 3 000 rubľov za deň; wellness program (ideálny údaj) - od 8 000 r / deň; dovolenkový lístok - od 2900 r za deň; lyžiarske stredisko - od 9500 r.

Altai Territory, Belokurikha, Slavskogo 39. Kontaktujte čísla: 8 (800) 250‑67-67, +7 (385) 773‑10-90, + 7 (385) 772‑05-90. Funguje to denne od 8:00 do 21:00.

výhody

 • nádherná krajina;
 • pol storočia skúseností s poskytovaním kúpeľných služieb;
 • priaznivé prostredie na ošetrenie;
 • bezplatná kyvadlová doprava;
 • propagácie a špeciálne ponuky.

nevýhody

 • nenájdené.

"Herec"

Hodnotenie sanatória: 4.8

Tretia pozícia vedie do sanatória, ktoré sa môže pochváliť nádhernou panorámou pobrežia Čierneho mora. Budova je obklopená vždyzelenými subtropickými rastlinami, ktoré tvoria arborétum. Herec je otvorený celoročne. Užívatelia berú na vedomie, že čiastočná rekonštrukcia sa vykonáva ročne. Táto inštitúcia je vhodná pre rodiny s deťmi, pretože tu prijímajú aj deti, ale nie mladšie ako štyri roky. Medzi hlavné smery patrí liečba pohybového ústrojenstva, nervového systému, kardiovaskulárnych a kožných ochorení. Medzi hlavné metódy patria rôzne druhy masáží, fyzioterapia, cvičebná terapia, bylinné medicíny, balneoterapia, vodoliečba, inhalácia atď..

Celková plocha je päť hektárov. K dispozícii je krytý vyhrievaný bazén so slanou vodou. Môžete tiež navštíviť saunu, solárium alebo si zacvičiť v posilňovni. Ak sa chcete ponoriť do skutočného mora, potom je to len tridsať metrov. Pláž je upravená, sú tu slnečníky, ležadlá, kajuty, toalety, sprchy, kaviareň a bar. Obytná budova sanatória ponúka 352 izieb, väčšinou jednolôžkových a dvojlôžkových pre rôzne kategórie. Pre deti je k dispozícii herňa s učiteľom a animáciou a pre dospelých - výlety, zábava, karaoke, filmy, kreatívne stretnutia so zástupcami kina a divadla. Ako jedlo formou bufetu trikrát denne.

Krasnodarské teritórium, Soči, letovisko, 105 A. Volajte na čísla: 8 (800) 550-97-07, +7 (862) 241-84-09.

výhody

 • prvá plážová línia;
 • vlastné SPA-centrum;
 • rozvinutá infraštruktúra.

nevýhody

 • platený prevod.

Kivach

Hodnotenie sanatória: 4.8

Štvrtou líniou je zdravotné stredisko, ktoré sa nachádza päťdesiat kilometrov od Petrozavodska. Sanatórium sa nachádza v rezervácii pri jazere a okolo lesa, vďaka čomu je vzduch skutočne čistý a zdravý. Kivach predstavuje šesť obytných budov a dve budovy: poliklinika a diagnostické centrum. Všetky budovy sú spojené krytými chodníkmi. Neďaleko sa nachádzajú rovnomenné planiny, ktoré sú druhým najväčším v Európe. Sanatórium je multidisciplinárne zamerané na všeobecné obnovenie a obnovenie sily, ako aj na ošetrenie gastrointestinálneho traktu, kĺbov, alergií, genitourinárneho a dýchacieho systému, kožných ochorení, kŕčových žíl, ORL orgánov. Osobitné programy boli vyvinuté napríklad pre tehotné ženy s nadváhou atď. Aplikovaná fyzioterapia, haloterapia, talasoterapia, bahenná terapia, inhalácia, pranie a oveľa viac..

Zároveň v sanatóriu môže žiť sto dvadsať ľudí. K dispozícii dvoj a trojizbové (apartmány) pohodlné izby s veľkosťou od 30 do 51 štvorcov. Pre špeciálne osoby je k dispozícii prezidentský byt s rozlohou 78 metrov štvorcových. V cene sú už zahrnuté štyri jedlá denne. Ošetrujúci lekár individuálne zostaví menu. Môžete si oddýchnuť a stráviť čas na koncerte, v reštaurácii s tradičnými pokrmami karelskej kuchyne, krytým bazénom, posilňovňou a športovým ihriskom, biliard.

Republika Karélia, okres Kondopoga, s. Concesero. Kontakt podľa čísel: 8 (800) 100-80-30, +7 (814) 259-98-80. Práce: Po - Pi, od 9:00 do 18:00.

výhody

 • moderné vybavenie;
 • domov pravoslávna cirkev;
 • udržiavaná pláž;
 • prevod je zahrnutý v cene.

nevýhody

 • nenájdené.

Mriya Resort & SPA

Hodnotenie sanatória: 4.7

Piate je luxusné sanatórium na pobreží Čierneho mora, tentoraz však nie v Soči, ale v Jalte. Tí, ktorí prichádzajú na ošetrenie a relaxáciu, sú uvítaní jedinečnou architektúrou budovy. Koncept bol vynájdený známym architektom N. Fosterom. Inštitúcia otvorila svoje dvere v roku 2014, takže komplex je relatívne nový a má nové opravy. Zdravotnícke stredisko vybavené moderným zariadením ponúka návštevníkom možnosť podrobiť sa kompletnej diagnóze av prípade potreby liečiť pod dohľadom vysokokvalifikovaných odborníkov. Okrem wellnessu sa ponúkajú aj kozmetické procedúry: návštevy kúpeľov, sauny, hammamov, kúpeľov, masážnych miestností.

Na vysporiadanie je k dispozícii 408 prémiových izieb, od luxusných po kráľovský luxus, ako aj štrnásť samostatných chát, z ktorých dve sú prezidentské s rozlohou niečo vyše šesťsto štvorcov a dvanásť s rozlohou asi dvesto štvorcov. Na súkromnú pláž sa dostanete pešo za 4 minúty. Na území sa nachádza krytý a vonkajší bazén, kde sú detské kúpaliská s hĺbkou 20 a 40 cm, pre deti je k dispozícii herňa s učiteľom, vonkajšie ihrisko a animácie. Dospelí môžu tráviť voľný čas v ktorejkoľvek zo štyroch reštaurácií, piatich baroch alebo v nočnom klube. Všade sa podávajú kvalitné jedlá, ako aj autorské práva. Pre podnikateľov bola otvorená konferenčná miestnosť s potrebným technickým vybavením.

Crimea, Yalta, s. Zosuv pôdy, generál Ostryakova, 9. Zavolajte na číslo: 8 (800) 500-64-29.

výhody

 • víťaz ceny v kategórii „Popredné svetové letovisko pre rekreáciu 2017“;
 • prvá plážová línia;
 • vysoká úroveň služieb;
 • parkovanie jácht;
 • bezplatná kyvadlová doprava.

nevýhody

 • vysoké náklady - od 6 do 270 tisíc r / noc.

Zlaté ucho

Hodnotenie sanatória: 4.7

Na šiestom mieste je inštitúcia umiestnená v pobrežnej zóne centra mesta. Návštevníci tu nájdu zimné divadlo, cirkus, arborétum, záhradu múzea záhrady priateľstva a mnoho ďalších turistických miest v blízkosti. Odpočinok je tu atraktívny po celý rok, dokonca aj mimo sezónu. Klimatické podmienky a liečebné procedúry liečia telo a chránia človeka pred mnohými chorobami. Špecializované oblasti sú: liečba kardiovaskulárneho a nervového systému, gastrointestinálneho traktu, pohybového aparátu, urológia, gynekológia, dýchacie orgány.

Návštevníkom je k dispozícii 300 komfortných apartmánov rôznych kategórií vrátane chát. Jedna z obytných budov bola postavená nedávno, v roku 2014. Všetky apartmány sú vybavené potrebnou: klimatizácia, TV, chladnička, minibar, sušič vlasov, atď. Z okien je výhľad na more a na mesto. V stredisku sa nachádza bazén, sauna. Voľný čas môžete tráviť hraním biliardu, volejbalu, tenisu, basketbalu, futbalu, stolových hier alebo zúčastniť sa koncertu, karaoke, diskotéky, kina a exkurzie. Pre deti je k dispozícii miestnosť s učiteľom, vonkajšie ihrisko a animácia.

Krasnodar Territory, Sochi, 86 Kurortny Prospect. Kontakt: 8 (800) 555-36-30.

výhody

 • súkromná pláž v pešej vzdialenosti;
 • rozsiahla tieňová zóna;
 • bezplatné strážené parkovisko.

nevýhody

 • nenájdené.

Volzhsky útes

Hodnotenie sanatória: 4.7

Siedma linka dostane sanatórium postavené v krásnej oblasti regiónu Samara na brehu jazera Zhiguli. Okolo rozsiahleho lesa, vďaka ktorému je vzduch obzvlášť čistý. V blízkosti sú historické a geografické atrakcie. Odporúčame navštíviť panstvo grófa Orlov-Davydov, Múzeum histórie Usolského Krai alebo navštíviť Nine Mountain, Molodetsky Barrow, Biele kamene a pohorie Svetelka. Predtým boli sovietski umelci, ministerskí úradníci, hlavy štátov, vesmírni piloti a laureáti liečení na útesu Volga. Špecializovanými oblasťami sú programy na liečbu gastrointestinálneho traktu, nervového, kardiovaskulárneho a endokrinného systému a muskuloskeletálneho systému. K dispozícii je kompletné vyšetrenie, konzultácia s úzkymi odborníkmi, cvičebná terapia, blato, hydroterapia atď..

Celková plocha sanatória je štyristo hektárov. Okrem týchto troch budov je k dispozícii rokovací pavilón, lyžiarske lyže, balneologická nemocnica a etnografický komplex Volzhskaya Sloboda. Voľný čas je možné stráviť rybolovom alebo loďou na stanici; v modernej telocvični, kúpeľnom komplexe, saune, kúpeľoch; na koňskom dvore alebo len pešo. Pre deti sú organizované športové ihriská, herné programy, miestnosť s tútorom a knižnica.

Región Samara, okres Shigonsky, osada Volzhsky Utes, 23. Zavolajte na čísla: +7 (846) 485‑32-74, +7 (846) 305‑32-74.

výhody

 • jedinečné podnebie;
 • vysokokvalifikovaní odborníci;
 • parkovanie zdarma.

nevýhody

 • nenájdené.

"Red Talca"

Hodnotenie sanatória: 4.6

Ôsma pozícia sa nachádza v sanatóriu nachádzajúcom sa v Gelendzhiku na pobreží Čierneho mora. Účinné liečenie a pohodlný odpočinok sú zaručené vďaka nádhernému vzduchu naplnenému arómou borovice a mora Pitsunda, južným slnkom a pozorný personál. Keďže komplex bol postavený v sovietskych rokoch, boli potrebné budovy, ktoré sa uskutočnili v rokoch 2017 - 2018. Centrum úspešne lieči nervový, genitourinárny, muskuloskeletálny, endokrinný systém; obeh; tráviaci trakt; vykonať rehabilitáciu.

Celková plocha je takmer päť hektárov. Na vysporiadanie je k dispozícii 720 pohodlných izieb, ktoré môžu ubytovať až 1200 ľudí. Deti do jedného roku sú prijímané do sanatória, je však dovolené liečiť deti vo veku štyroch rokov. Prvá a druhá budova sa nachádzajú na prvej pláži, takže more je len 50 metrov a tretia, štvrtá a siedma sú na druhej, pričom vzdialenosť od pláže je 500 - 750 metrov. Pre mladších návštevníkov je k dispozícii miestnosť s opatrovateľkou, športové mesto, vonkajšie priestory a bazény, plážové hry, roh v krytom bazéne a špeciálne menu v reštauráciách. Dospelí sa môžu rýchlo dostať do centra z promenády, kde je veľa turistických atrakcií. Ako jedlo formou bufetu päťkrát denne.

Krasnodarské teritórium, Gelendzhik, 38 Mira. Kontakt: +7 (861) 414‑00-60, 8 (800) 700-79-77.

výhody

 • vysokokvalifikovaní odborníci;
 • v vstupenke je zahrnutá voľná hodina v bazéne;
 • udržiavaná súkromná pláž;
 • rozvinutá infraštruktúra.

nevýhody

 • platené parkovisko - 200 r / deň.

"Pushkino"

Hodnotenie sanatória: 4.6

Deviata je inštitúcia postavená v strednom pruhu. Miestna oblasť sa vyznačuje miernym podnebím. Územie, ktoré má rozlohu dvesto päť hektárov, pozostáva z lesnej zóny. Okolo výsadby breiev, lip a iných stromov, záhonov s rastlinami, malebné jazerá. Liečia kardiovaskulárne choroby a ochorenia dýchacích orgánov, pohybového ústrojenstva v kúpeľoch a vykonávajú rehabilitáciu, ktorá im umožňuje v krátkom čase sa zotaviť. Ženy majú k dispozícii jedinečný program na zotavenie po operácii rakoviny prsníka. Medzi techniky patrí prijímanie rôznych typov kúpeľov (radón, galvanika, sírovodík), ošetrenie špeciálnym bahnom, fyzioterapia, návšteva jaskýň, stien, podláh a stropov, ktoré sú pokryté liečivou soľou atď..

Na osídlenie sú ponúkané dve budovy na bývanie spojené so klubom zdravia, ako aj so športovým klubom, plaveckým bazénom a reštauráciou s teplými chodníkmi. K dispozícii je 205 útulných, čistých izieb vybavených potrebnými domácimi potrebami pre pohodlný pobyt. Dospelí môžu tráviť voľný čas rybolovom, tenisovým kurtom, v kine. Animátory budú baviť deti a opatrovateľka sa o nich postará v herni..

Moskovský kraj, Krasnoarmeyskoye Shosse, 28 A. Zavolajte na čísla: +7 (495) 526‑60-23, +7 (495) 526-60-20, +7 (495) 526-60-49. Funguje to denne od 7:00 do 23:00; prestávka od 12:00 do 13:00.

výhody

 • individuálne liečebné programy;
 • certifikovaní lekári;
 • zvieratá povolené;
 • súkromná pláž.

nevýhody

 • nenájdené.

Hodnotenie sanatória: 4.5

Na desiatom mieste sa nachádza neďaleko sanatória Ufa. Panoráma je tu skutočne krásna: rieka Inzer, hrebene Uralu, skaly, tajga - to všetko robí miestne prostredie jedinečným a prispieva k obnove. Pohľad upokojuje a umožňuje návštevníkom na dovolenke relaxovať, uniknúť z zhonu, upokojiť sa. Stredisko sa nachádza 220 metrov nad morom. Inštitúcia funguje od začiatku 2000-tych rokov, takže sa nahromadilo dostatok skúseností. Špecializuje sa na odstránenie kožných defektov, normalizáciu tráviacich orgánov, krvného obehu a liečbu neurológie, srdca, krvných ciev, kostí a kĺbov. Na liečenie sa používa voda z minerálneho prameňa Tuz-Yelga. Mäkká voda sa používa interne a vysoko mineralizovaná voda sa používa na vonkajšie použitie..

Návštevníci sa môžu ubytovať v jednolôžkových, dvojlôžkových a štvorlôžkových izbách kategórie „štandard“, „junior suite“, „luxus“. Celkovo sú k dispozícii tri budovy na bývanie. Sanatórium ponúka priestranné apartmány pre špeciálnych hostí. Na území sa nachádza plavecký bazén, sauna, fitobar, telocvičňa. Slávnostné stretnutia a podujatia sa konajú v sále banketov. Stravovanie podľa individuálneho menu, trikrát denne. Náklady na štandardnú izbu pre jedného začínajú od 2100 r / deň. K dispozícii sú bicykle, valce, katamarány, snežné skútre, lyže, korčule. Voľný čas môžete tráviť tenisom, bedmintonom, biliardom. Neďaleko sa nachádza lyžiarske stredisko "Abzakovo". Pre zábavu je tu bar s karaoke. Milovníci exkurzií by mali navštíviť vodný park a južnú Uralskú rezerváciu.

Republika Bashkortostan, s. Assy, Hospital, 1. Telefonický kontakt: +7 (347) 200-85-15, +7 (347) 927-85-15, + 7 (906) 100-30-50. Diela: Po - Pi, od 9:00 do 20:00; prestávka od 13:00 do 14:00.

výhody

 • jedinečné podnebie;
 • prekrásna krajina;
 • minerálne pramene;
 • Rozumné ceny.

nevýhody

 • nenájdené.

Rusko v meste Essentuki

Hodnotenie sanatória: 4.5

Jedenásty riadok je obsadený inštitúciou so severokaukazským podnebím a európskou službou. Miestny vzduch sa skutočne uzdravuje, takže každé ošetrenie je vysoko efektívne. Miestne zdroje minerálnych vôd umožňujú rôzne zdravotné ošetrenia. Bahenný kal Tambukan nachádzajúci sa na území sa používa na lekárske účely, kozmetiku a kúpele. Vysoko kvalifikovaní odborníci v prvom rade vykonajú úplné vyšetrenie, identifikujú prípadné problémy a až potom vypracujú prispôsobený liečebný program. Klinika ORL funguje pod dohľadom N. Tarasovej Sanatórium sa špecializuje na niekoľko profilov: trávenie, metabolizmus; choroby endokrinného systému, pohybového aparátu; poruchy kardiovaskulárneho, nervového a genitourinárneho systému; kožné choroby; naslúchadlo; stomatológia a estetická medicína. Hosťom je k dispozícii šesť liečebných programov: základné, chudnutie podľa metódy E. Malysheva, detoxikačné kurzy.

Na vyrovnanie je k dispozícii 418 izieb rôznych kategórií vrátane apartmánov a prezidentských apartmánov. Stravovanie je zabezpečené podľa individuálne zostaveného jedálneho lístka vrátane detského jedálneho lístka. Deti v sanatóriu sa nebudú nudiť, pretože premýšľame o voľnom čase: športové a zábavné akcie, tematické skupiny, vytváranie rozvojových skupín. Deti od šiestich mesiacov do šestnástich rokov sú povolené na bývanie. Dospelí vo voľnom čase môžu navštíviť kino, posilňovňu, fitnescentrum, kúpeľný komplex, športové a detské ihriská, reštauráciu.

Územie Stavropol, mesto Essentuki, Puškin, 16. Zavolajte na čísla: 8 (800) 555-11-40, +7 (905) 490-20-30.

výhody

 • pohľad na lacolitické hory a vrchol Elbrusu;
 • rozvinutá infraštruktúra;
 • všetko potrebné pre podnikateľov (technické vybavenie, konferenčné miestnosti);
 • bezplatná kyvadlová doprava.

nevýhody

 • nenájdené.

Elton

Hodnotenie sanatória: 4.5

Dvanásta pozícia vedie do komplexu vybudovaného pri rovnomennom slanom jazere s vysoko mineralizovanými vodami. Z hľadiska rozlohy je nádrž považovaná za najväčšiu z nich. Hlavné terapeutické látky sú: minerálna voda Smaragdinskaya, bahno sulfidového bahna, soľanka. Sanatórium funguje vo viacerých oblastiach: pôrodníctvo a gynekológia, urológia, endokrinológia, dermatovenerológia, liečba gastrointestinálneho traktu, nervová sústava a kardiovaskulárne choroby. Okrem obytných priestorov je tu aj budova na vodné a bahenné kúpele, ako aj klinika. Návštevníci sa môžu prihlásiť v jednom z dvoch hotelov alebo v chate, z ktorých je päť. Zdravotné programy sú rozdelené do troch skupín: týždenné, dvojtýždňové a dvadsaťdňové.

Podnebie je mierne, takže letá sú teplé a zimy mierne. Vzduch je vysoko ionizovaný. Úprava vody a bahna sa vykonáva pomocou metódy aplikácie v špeciálnych kabínach. Používa sa tiež na liečenie fyto a laserovej terapie, elektroforézy, inhalácie, ultrazvuku. Na území sa nachádza útulná jedáleň, v ktorej môžu hostia jesť zadarmo trikrát denne, pretože platba je už zahrnutá v cene letenky. Kaviareň ponúka krásny výhľad na jazero Elton. V bare, kde sa môžete zabaviť, je miesto až pre štyridsať ľudí. Je vybavený mäkkým a pohodlným nábytkom, hudobným vybavením, biliardovými stolmi. Izby stoja od 3 000 r / deň.

Volgogradská oblasť, Elton Village, Dzhanybekskaya 1. Kontakt: +7 (844) 251-10-20, +7 (844) 251-10-15.

výhody

 • slušný personál;
 • vysokokvalifikovaní odborníci;
 • internet zadarmo v celom kúpeľnom stredisku.

nevýhody

 • nenájdené.

Sanatórium. Ne. Sechenov

Hodnotenie sanatória: 4.5

Trinásty ročník sa stal jedným z najstarších sanatórií v Rusku. Inštitúcia funguje od začiatku šesťdesiatych rokov a niekoľko stotisíc odpočinul a liečil sa. Návštevníci, ktorí si pamätajú, ako komplex vyzeral v sovietskych časoch, sú týmito zmenami príjemne prekvapení. Sanatórium bolo zrekonštruované a zmenilo sa nielen štýl interiérov, dizajn, ale aj aktualizácia počtu izieb, ako aj vybavenia. Liečebné kúpele sa nachádzajú v samom centre strediska, takže existuje rozvinutá infraštruktúra - všetko, čo potrebujete v okolí. Medzi oblasti profilu patria: programy zamerané na liečbu gastrointestinálneho traktu, poruchy funkcie žlčových ciest a pečene, normalizáciu metabolizmu (zbavenie sa obezity, liečenie cukrovky). Do sanatória chodia ľudia s chorobami dýchacieho, nervového, kardiovaskulárneho, genitourinárneho a muskuloskeletálneho systému. Celoročne sa tu využívajú miestne minerálne vody (Essentuki) a bahno bahna..

Počet izieb zahŕňa jedno a dvojlôžkové, ako aj rodinné izby pre troch a štyroch obyvateľov. K dispozícii sú suity určené pre špeciálnych hostí. Spálne sú obvykle spojené s terapeutickými prechodmi na teplo. Diétne jedlo, trikrát až šesťkrát denne. Menu pripravuje dietológ s použitím bioimpedančného analyzátora. K relaxácii slúži kino, koncertné a športové ihrisko. Konajú sa tematické večierky, koncerty a predstavenia. Fanúšikovia odpočinkovej dovolenky budú mať radi útulnú knižnicu.

Územie Stavropol, mesto Essentuki, Lenin, 25. Zavolajte na čísla: +7 87934 6‑44-78, +7 87934 6‑31-88, +7 87934 6‑62-09.

výhody

 • vlastná kotolňa;
 • elektronická fronta a premyslená správa;
 • obchod, kaderníctvo a manikúra na mieste;
 • parkovanie zadarmo a internet.

nevýhody

 • nenájdené.

"Oak Grove"

Hodnotenie sanatória: 4.4

Na štrnástom mieste je inštitúcia obklopená lesmi a pohoriami. Liečivé pramene a čistý vzduch priťahujú ľudí do Zheleznovodska, aby si oddýchli a zlepšili svoje zdravie. V rôznych rokoch tu zostali významné politické osobnosti a pracovníci tvorivých profesií: Bondarchuk, Šukšin, Kosygin, Andropov a mnoho ďalších. Interiér je navrhnutý tak, aby vyhovoval moderným požiadavkám. Hostia tu nájdu priestranné haly, útulný lobby bar, zariadený priestor na posedenie atď. Územie je zdobené kvetinovými záhonmi a kvetinovými záhonmi, odtieňmi odtieňov storočných dubov, ktoré za slnečného počasia umožňujú aj prechádzky po slnečných chodníkoch. K dispozícii je jazero s upravenou plážou, lodná stanica a katamarány. Sanatórium sa špecializuje na liečbu a prevenciu chorôb gastrointestinálneho traktu, obličiek, metabolických porúch.

Môžete sa usadiť v rezidenčnom komplexe "Central", kde je k dispozícii 136 miest, alebo v novo postavenom "Lux", ktorý je určený na súčasné bývanie 100 osôb. Milovníci outdoorových aktivít sú pozvaní do športového klubu s halou na vonkajšie hry a posilňovňou. Miestne kúpele poskytujú kozmetické služby: hammam, cédrový sud, masáže, telové zábaly a ďalšie. Pre voľný čas dospelých je k dispozícii reštaurácia, kino, športové ihriská a pre deti - animátori, hry s opatrovateľkami..

Stavropol Territory, Zheleznovodsk, Lenin, 83. Telefonický kontakt: +7 (879) 326-01-73, +7 (879) 32588-30, +7 (879) 326-01-45. Otvorené denne od 13:00 do 12:00.

výhody

 • certifikovaný zdravotnícky personál, lekári najvyššej a prvej kategórie;
 • výkonná moderná lekárska a diagnostická základňa;
 • parkovanie zdarma.

nevýhody

 • nenájdené.

Vojenské klinické sanatórium Saki pomenované po N. I. Pirogova

Hodnotenie sanatória: 4.3

Inštitúcia dostáva pätnásty riadok, ktorého celková rozloha je dvadsaťpäť hektárov, z ktorých jedenásť je pamätný dendropark, ktorý je prírodnou rezerváciou. Pestuje viac ako desať tisíc kríkov a stromov. Teraz sa na Kryme môže zaobchádzať s ľuďmi so zdravotným postihnutím a odpočívať, keďže sanatórium má na to všetko potrebné, dodržiavajú sa medzinárodné normy a požiadavky. Stredisko v Saki je známe svojou liečbou vodou a bahnom, ale mnohí tu zabudnú na špeciálne podnebie. Lieči pacientov využívajúcich znásilnenie, bahno a termálne minerálne aplikácie. Stredisko sa špecializuje na liečbu pohybového ústrojenstva, nervového a kardiovaskulárneho systému, dýchacích a tráviacich orgánov, ako aj na urológiu a gynekológiu..

Navštíviť môžete športový areál, bazény, saunu, zubársku a kozmetickú kanceláriu, fytobar a kozmetický salón. Ak nenájdete kontraindikácie, môžete robiť nordic walking alebo športovať. Pre deti je k dispozícii herňa s pedagógom a služby animátora. Ponúkame dospelým možnosť zúčastniť sa koncertov, diskoték, majstrovských kurzov (joga, pilates, orientálne tance, atď.), Múzea, knižnice, biliardu. Počet izieb zahŕňa 755 izieb rôznych kategórií od „štandardných“ po „prezidentské apartmány“..

Krym, Saki, letovisko, 2. Zavolajte na čísla: 8 (800) 777-47-90, +7 (499) 638-38-43, +7 (499) 638-38-88.

výhody

 • vysoká účinnosť spracovania;
 • inovatívne technológie;
 • rozvinutá infraštruktúra.

nevýhody

 • platený prevod.

"Vedomosti"

Hodnotenie sanatória: 4.3

Šestnásta pozícia patrí do kúpeľov nachádzajúcich sa v letovisku Adler. Rovnako ako v iných, aj tu sa ošetrenie vykonáva pomocou prírodných darov - liečivej vody a bahna. Moderné lekárske technológie umožňujú prijímať pacientov s ochoreniami nervového systému, pohybového ústrojenstva, obehových orgánov a kožných patológií. Pred vymenovaním postupov skúsený lekár vykoná kompletnú diagnostiku moderného vybavenia. Následne bude vypracovaný individuálny program, ktorý bude brať do úvahy všetky odporúčania. Liečebné metódy zahŕňajú klimatoterapiu, rôzne kúpele, bahennú terapiu, návštevy speleokamer, UVT, cvičebnú terapiu atď..

Okrem budov určených na osídlenie je v sanatóriu aj sedem konferenčných miestností. Navrhnuté priestory s kapacitou 20 až 200 osôb. Všade je potrebné multimediálne vybavenie, ktoré umožňuje organizovať fóra a semináre aj na medzinárodnej úrovni.

Krasnodarské teritórium, Soči, Adler, osvietenie, 139. Kontakt: 8 (800) 550-91-70.

výhody

 • vysokokvalifikovaní odborníci;
 • ochotný personál;
 • rozvinutá infraštruktúra.

nevýhody

 • nenájdené.

Voronovo

Hodnotenie sanatória: 4.2

Zatvorí ratingové stredisko a poskytuje liečbu a rehabilitáciu. Územie pozostáva z malebného parku, panstva s rovnakým názvom, kostola, holandského rybníka. Je pozoruhodné, že všetky historické budovy si zachovali svoj pôvodný vzhľad, takže mnohým, ktorí sa zaujímajú o tieto miesta v minulosti, sa bude páčiť atmosféra a príležitosť kráčať po cestách, po ktorých kedysi kráčali Volynskí kniežatá. Stavba sanatória prešla významnými opravami ešte nedávno, v roku 2014. Liečia kardiovaskulárny a nervový systém, dýchacie orgány, pohybový aparát, ochorenia kože. Liečebnú budovu so spálňou spájajú teplé chodby. Na prízemí sa nachádza bazén so šmýkačkou pre deti a samostatná chodník.

Počet izieb pozostáva z troch budov: prvá budova s ​​piatimi podlažiami ponúka na osadenie miestnosti rôznych kategórií, celkovo je k dispozícii 463 miest a pri maximálnom zaťažení - 648; druhou budovou je trojposchodový kaštieľ určený pre štyridsať ľudí. Okrem izieb je tu aj bar, stolný tenis, šport a telocvičňa; Treťou budovou je Holandský dom, ktorý sa tiež skladá z troch podlaží. Má iba tri dvojizbové apartmány. Štyri jedlá denne, podľa objednávky. Pre voľný čas v lete sú k dispozícii vonkajšie kurty, požičovňa lodí, dobre vybavená pláž, rybolov a v zime klzisko. V každom ročnom období je k dispozícii biliard, bar, knižnica a jazdecká základňa. Deti budú baviť animátori a vychovávateľ sa o nich postará v detskej herni..

Moskovský región, s. "Voronovskoe", s. Voronovo. Zavolajte na čísla: +7 985 464-59-89, +7 495 540-43-58. Práce: Po - Pi, od 10:00 do 19:00.

10 najlepších sanatórií v Rusku na spoločné liečenie

Hodnotenie funkcie

1koralovýNajlepšia kombinácia morskej rekreácie a rekreácie
2ríšeAll inclusive ubytovanie
3SlavutičNajlepšie pre relaxáciu.
4MoskvaNajlepšie lacné ubytovanie
5správyLiečba pre celú rodinu
6AlushtaNachádza sa v rekreačnej oblasti s moderným komfortom
7Ai-PetriPokojné wellness v prírode
8SibírNajvyššia úroveň služieb
9TangierNové stredisko s modernými službami
10majákVeľká zelená plocha, blízkosť mora

Sanatóriá v Rusku umožňujú kombinovať podnikanie s potešením: relaxovať a zlepšovať svoje zdravie. V posledných rokoch sa tieto inštitúcie výrazne zmenili, zmodernizovali. Ponúkajú širokú škálu lekárskych procedúr, majú lekárske vybavenie, kúpeľné centrá, pohodlné izby. Služba nie je horšia ako zahraničná služba. Výhodou domácich sanatórií sú skôr ich vlastné prírodné zdroje ako dovážané liečivé zdroje. Na území sa nachádzajú minerálne vody, bahno, pramene.

Zostavili sme desať najlepších sanatórií s postupmi liečby kĺbov. Väčšina možností je vhodná pre rodiny s deťmi. Zatiaľ čo dospelí zlepšujú svoje zdravie, deti sú na ihriskách obsadené lektormi. Mnoho inštitúcií pozýva animátorov, organizuje koncerty. Pri príchode na najcennejšie miesta v krajine sa môžete spoľahnúť na kúpele, bahno, hirudoterapiu. Recenzie turistov potvrdzujú, že nominovaní vedia, ako tráviť čas s výhodou.

Top 10 najlepších kúpeľov v Rusku na spoločné liečenie

10 Maják

Maják okupoval pobrežnú zónu neďaleko Čierneho mora, ďaleko od hluku diaľnic. Stredisko má vlastnú malú piesočnatú pláž. Hlavnou pýchou je obrovská zelená plocha. Detské ihriská a športoviská sú pochované v tieni stromov, v pešej vzdialenosti sa nachádzajú nákupné a kultúrne centrá. Liečbu predstavuje slávne bahno jazera. Kúpele sa špecializujú na bedrové kĺby, dýchacie orgány, gynekológiu a nervový systém. K dispozícii je vám aj čerpacia miestnosť s minerálnou vodou a fytobar..

Maják je obľúbený pri rehabilitácii detí. Lekári poskytujú seriózne zaobchádzanie na základe individuálnych charakteristík. Zamestnanci cestujú na konferenciu, zvyšujú ich kvalifikáciu. Voľný čas môžete stráviť v kúpeľnom komplexe, využiť služby kaderníka, kozmetičky, maséra. Milovníci športu navštevujú vybavené detské ihriská, volejbal a basketbal. Je tu samostatná zóna pre deti, existuje tútor.

9 Tanger

Tangier sa objavil v roku 2002 na rozdiel od starých sanatórií s irelevantnými postupmi. Kúpele sú hrdé na svoje moderné liečebné zariadenia a vybavenie. Územie má vlastné vodné a bahenné kliniky. Lekári praktizujú klimatoterapiu a existujú obvyklé metódy liečenia. Turisti žijú v dvoch budovách medzi zeleňou parku. Všetky izby sú vybavené všetkým potrebným, urobené čerstvé opravy. Vo vstupnej hale je k dispozícii Wi-Fi pripojenie, vo vstupnej hale prakticky nie je k dispozícii Wi-Fi.

Stredisko je ideálne pre dlhodobé pobyty. V okolí sa nachádza dedina s reštauráciami, obchodmi, zábavnými zariadeniami. V pešej vzdialenosti sa nachádza zastávka, môžete sa dostať do aquaparku, populárnych letovísk. Penzión organizuje tri jedlá denne v jedálni, podáva jednoduché jedlá bez ozdôb. Pre hostí prichádzajúcich autom je k dispozícii bezplatné parkovisko. Pláž je vzdialená len 50 metrov. Je vhodný pre malé deti, má bezpečný mierny svah.

8 Sibír

Aj keď sanatórium na Sibíri sa nemôže pochváliť teplým morom a bielou pláží, ponúka najlepšie služby. Súčasťou kúpeľov sú 4 * hostia ubytovaní v najpohodlnejších izbách. Miesto sa nachádza pri jazere v lese, na území pôsobí veľké kúpeľné centrum. Základom liečby je blato, ktoré nezávisle získavajú zamestnanci. Existujú procedúry s minerálnymi vodami, metódy skríningu, populárne v zahraničí. Hostia oceňujú rozmanitosť kúpeľov, varujú však pred nedostatočným zaobchádzaním.

Na území sa nachádzajú 3 kryté bazény pre dospelých a jeden pre deti, ktoré sa líšia teplotou vody. Ten pochádza z vlastnej minerálnej studne. Stredisko sa môže pochváliť moderným hydromasážnym zariadením, veľkými panoramatickými oknami, kaskádovými sprchami. V roku 2013 otvoril relaxačnú miestnosť so saunou. Jedným z jedinečných kúpeľných procedúr je liečivý bazén. Potom môžete ísť do čajovne, aróma kúpeľ.

7 Ai-Petri

Ai-Petri je jedným z najobľúbenejších kúpeľných stredísk v Jalte, veľa z nich priťahuje jedinečná mikroklíma. Turisti relaxujú pod horúcim slnkom, vdychujú liečivý vzduch, chodia medzi stromami a pozdĺž morského pobrežia. Na liečbe sa podieľajú vysokokvalifikovaní lekári, bol vyvinutý jedinečný program. Každému hosťovi je venovaná pozornosť. Základom procedúr je kúpanie a kúpanie, a nie vážna terapia. V jedálni sa podáva bufetové menu pre dospelých a deti..

Úhľadná cesta vedie k moru, sú usporiadané lavičky a altánky. Pláž Ai-Petri je považovaná za jednu z najlepších v Rusku. V tieni sa nachádza ihrisko pre zábavu, dieťa môže zostať s animátorom. Turisti oceňujú špecializovaný lekársky program vyvinutý hlavným lekárom. Počet procedúr závisí od času pobytu, ale iba 8 je bezplatných. Ostatné sú drahšie ako podobné konkurenty.

6 Alushta

Sanatórium Alushta zaujalo jedno z najpopulárnejších letovísk v Rusku pri Čiernom mori. Hlavná promenáda je vzdialená len pár krokov, nie viac ako 5 minút od pláže. Miesto je pochované v zeleni subtropického parku, kvety. Pláž je malá, iba 120 metrov, ale so tieňovými zónami a soláriami. Vo svojom voľnom čase sa dospelí bavia na malom pódiu, pozvú na tanečný parket, do knižnice, do kina. Z liečebných stredísk pravidelne odchádzajú zájazdové autobusy. Balíček už obsahuje niekoľko bezplatných výletov.

Rodiny s deťmi trávia väčšinu dňa mimo územia, chodia do delfinária, akvária a múzeí. Popoludní sa dospelí zúčastňujú liečebného programu. Stredisko sa môže pochváliť oddelením balneo a veľkým výberom vaní. Existujú závažnejšie postupy liečby kĺbov, dýchacích orgánov a nervového systému. Jedlá sú organizované podľa bufetového systému. Hodnotenia oceňujú priateľských recepčných, čašníkov, strážcov a upratovacích pracovníkov.

5 Novinky

Izvestia vyvinula programy na zlepšenie zdravia pre celú rodinu. Dôraz sa kladie na kĺby, srdcové, nervové a gynekologické choroby. Osobitná pozornosť sa venuje zdraviu detí a dospievajúcich. Stredisko má jedinečnú subtropickú klímu a liečivý vzduch. Turisti sa očakávajú na oddelení hydropatie a fyzioterapie. Miesto sa môže pochváliť jedinečnými masážami a vaňami. Neexistujú žiadne hlučné animácie a súťaže, územie je tiché.

Hostia trávia voľný čas v športových halách, zahrávajú si stolný tenis, relaxujú v knižnici a chodia na výlety. Večer sledujeme filmy, spievame v karaoke. Ak chcete, môžete ísť za hranice zdravotného strediska, v blízkosti dostatku atrakcií, reštaurácií, zábavných podnikov. Jedlá podľa systému objednávania jedál sa konajú trikrát denne v jednoduchej jedálni. Sanatórium má vlastnú vybavenú kamienkovú pláž s baldachýnami, dáždnikmi, kobercami. Pri pobreží je kaviareň, všetko je veľmi jednoduché.

4 Moskva

Najlepšie rozpočet, ale zároveň kvalitné ošetrenie, ponúka moskovské sanatórium. Kombinuje ošetrenie bahna a vody s konvenčnou liečbou. Miesto je určené pre dospelých, sú pozvaní na koncerty, pešiu turistiku, do knižnice a tanečného sálu. Dni plynú pokojne, z večerov ostáva z hodín iba nečakaná večera v bare. Aj keď na deti úplne nezabudli: môžete ísť do cirkusu, divadla, filharmónie a na výstavy. Niekedy sa organizujú súťaže a súťaže. Na území sa nachádzajú športové ihriská, biliard, sauna.

Diagnostická a liečebná základňa je založená na moderných technológiách. Procedúry sú zamerané na zlepšenie stavu dýchacích ciest, srdca, nervového systému a bedrového kĺbu. Ako sprievodné patológie boli pridané ORL choroby, problémy v oblasti gynekológie a urológie. Vo voľnom čase môžete ísť do malého kozmetického centra, kaderníka. Pri dlhších pobytoch sa odporúča zastaviť v obchode s potravinami na mieste.

3 Slavutich

Celoročné liečebné stredisko Slavutich ponúka relaxačnú dovolenku a ošetrenie pri Čiernom mori. Na veľkom stráženom území sa nachádza niekoľko budov s pohodlnými izbami. K dispozícii je bar, biliard, športové a detské ihriská. Animácie sa pravidelne konajú, miesto sa vytvára pre celú rodinu. V pešej vzdialenosti sa nachádza kamienková pláž s tieňovými oblasťami, ležadlami a slnečníkmi. Najnáročnejším hosťom sú k dispozícii VIP domy.

Veľký počet špecialistov poskytuje obrovské množstvo lekárskych služieb. Základ tvoria postupy na ošetrenie kĺbov a pokožky, regeneráciu a relaxáciu. Hostia chvália obrovský bazén so samostatným priestorom pre deti. Aktívni turisti tu lokalitu milujú. Pešia vzdialenosť k delfináriu, miniatúrnemu parku a vodnému parku. Bezplatná kyvadlová doprava vedie na samostatnú piesočnú pláž a pri mori je kaviareň s barom. Klimatické podmienky vám umožňujú pohodlne relaxovať po celý rok.

2 Ríša

Ríša je jedným z mála ruských sanatórií, ktoré fungujú na komplexnom základe. Nachádza sa 30 metrov od malebnej promenády, v blízkosti aktívneho života strediska. Turisti čakajú v akváriu, centrálnom parku, delfináriu. Sanatórium má najdlhšiu pláž: 1500 metrov štvorcových. piesok. Je hrdý na moderné wellness centrum. Špecialisti pracujú s problémami bedrového kĺbu, nervového systému, epidermy, trávenia. Územie má bazén so sladkou vodou.

Stredisko ponúka najlepšie kozmetické služby v regióne. Profesionálny tím vykonáva všetky populárne kúpeľné procedúry. Turisti si môžu vychutnať sauny v ruskom štýle. Detská herňa s veľkým komplexom, bludiskom a bazénom je pod dohľadom pestúnok. Chlapci sa zúčastňujú majstrovských kurzov o záujmoch, sledujú karikatúry. Animátori prichádzajú popoludní, predstavenia sa hrajú večer.

1 Coral

Coral je najlepším príkladom modernej wellness dovolenky v Rusku. Územie má bazén so slanou vodou, 7 športov a jedno detské ihrisko, posilňovňu. Otvorené kúpeľné a kozmetické salóny, divadlo, cirkus. Návštevníci sa pravidelne zúčastňujú exkurzií a navštevujú ich animátori. Najmenší priťahujú detský bazén a jazdy. Pravidelne sa konajú diskotéky. Sanatórium je určené pre celú rodinu, tu je zriedka tiché.

Liečba predstavuje tucet smerov: pre kĺby, kožu, dýchací systém, atď. Pláž je len pár minút, ale je pokrytá kamienkami, sú potrebné papuče. Areál je vybavený slnečníkmi, sprchami, ležadlami. Existujú bary a kaviarne. Vo večerných hodinách sa bavia dospelí v koncertnej sále, ktorá je odvezená do filharmónie v Soči. Sanatórium sa nachádza v jednom z najkrajších stredísk v Rusku, turisti nebudú mať čas sa nudiť. Všade obchody, cypreše, kríky, kvety.

Účinná liečba miechy v kúpeľoch

Chrbtica je najzraniteľnejšou časťou pohybového aparátu. Jej choroby sa často menia na chronickú formu. Liečba miechy je neúčinná. Potrebný je integrovaný prístup vrátane liečby drog a restoratívnych opatrení.

Výlet do ortopedického sanatória je najlepším spôsobom, ako zabudnúť na chorobu na dlhú dobu. Minerálna voda, liečivé bahno, čistý vzduch znižujú klinické prejavy choroby a zlepšujú celkový stav pacienta. V takýchto inštitúciách môžete často vidieť múzeá z „opustených bariel“. Jasne demonštrujú účinnosť kúpeľnej liečby.

Respiračné zariadenia muskuloskeletálneho profilu sú určené pre pacientov s vrodenými alebo získanými chorobami chrbtice, ochoreniami väzivového aparátu a kĺbov..

Indikácie pre kúpeľnú liečbu

 • reaktívna artritída (až do stupňa 2);
 • reumatoidná artritída (vo fáze znižovania klinických symptómov manifestácie alebo na 2. stupeň choroby);
 • polyartrózy;
 • psoriáza pri remisii;
 • osteocondritída chrbtice;
 • skolióza (v skorých štádiách choroby);
 • Ankylozujúca spondylitída;
 • myositis;
 • osteomyelitída v akejkoľvek forme, pokiaľ si nevyžaduje chirurgické ošetrenie;
 • rehabilitácia po chirurgickom zákroku alebo traumatickom poškodení pohybového aparátu;
 • artróza.

Ortopedické sanatóriá pre deti okrem vyššie uvedených oblastí prijímajú pacientov s:

 • dislokácia bedra po operácii;
 • detská mozgová obrna s miernym obmedzením pohyblivosti;
 • osteochondróza bedra a panvy;
 • účinky detskej obrny.

Výlet do sanatória muskuloskeletálneho profilu by mal byť dohodnutý s ošetrujúcim lekárom. Existujú však všeobecné odporúčania, v ktorých je kúpeľná liečba kontraindikovaná. Sú to: akútne infekcie, hnisavé komplikácie, zápalový proces je viac ako 2 stupne, obmedzenie pohyblivosti je viac ako 2 stupne, prítomnosť patológie.

Vyšetrenie pacienta

Karta strediska sanatória sa vystavuje na základe informácií získaných z vyšetrenia pacienta. Povinné štúdie zahŕňajú:

 • všeobecná analýza krvi a moču;
 • EKG;
 • röntgen hrudníka, niekedy chrbtice;
 • krvné testy na hladiny močoviny a kreatinínu - s dnou;
 • krvný test na reumatoidné testy - s reumatoidným ochorením.

Pred odchodom do sanatória je potrebné neutralizovať ložiská chronickej infekcie spôsobenej sínusitídou a zubami.

Liečba v sanatóriu: základné metódy a ich účinnosť

Všeobecná posilňovacia terapia je založená na použití prírodných liečivých zložiek, medzi ktorými patrí minerálna voda a blato. Výlet do sanatória umiestneného vo vlhkom podnebí je kontraindikovaný u osôb s ochoreniami pohybového aparátu. Je už dlho známy svojimi liečivými vlastnosťami kaukazskej minerálnej vody. Liečba miechy v sanatóriách v Pyatigorsku a Kislovodsku je považovaná za jednu z najúčinnejších na svete..

Okrem balneoterapie sa v sanatóriách praktizujú aj iné metódy liečby chorôb pohybového aparátu: morské kúpanie, kurz všeobecnej posilňovacej masáže, vodoliečba, metódy cvičenia, fyzioterapia atď. Udalosti sú stanovené individuálne pre každého rekreanta v závislosti od jeho celkového stavu a závažnosti choroby. Zoberme si tie hlavné.

Jedná sa o ošetrenie minerálnou vodou, ktorá sa aplikuje dovnútra a von. Účinok balneoterapie závisí od minerálneho zloženia vody. Radónová voda tak účinne eliminuje klinické prejavy reumatoidnej artritídy, autoimunitných ochorení, ako aj zápalových a degeneratívnych ochorení kĺbov. Radónové vody sú vybavené protizápalovými, analgetickými a hojivými vlastnosťami. Pozastavujú priebeh choroby na dlhú dobu..

Voda sírovodíka má protizápalové a analgetické účinky. Sulfidy dráždia nervové zakončenie kože, čo prispieva k produkcii mediátorov a amínov. Majú priaznivý vplyv na krvný obeh, vrátane kĺbov a svalov..

Kúpele s oxidom uhličitým prispievajú k normalizácii myokardu a zlepšujú krvný obeh buniek. Voda oxidu uhličitého-sírovodíka zo zdrojov Pyatigorska je účinná pri liečbe reumatoidnej artritídy..

Sodné kúpele zlepšujú výživu buniek, normalizujú krvný obeh, posilňujú imunitu a znižujú zrážanie krvi.

Liečba bahnom má protizápalové a desenzibilizujúce účinky. Bahenné aplikácie zvyšujú mobilitu chrbtice, preto sa po chirurgickej liečbe bežne praktizujú ako rehabilitačné opatrenie. Liečivé bahno má výrazný systémový účinok počas recidívy choroby.

Toto je použitie vody pri rôznych teplotách a stave agregácie na dosiahnutie terapeutických a preventívnych cieľov. Voda sa môže používať v čistej forme aj s pridaním špeciálnych rastlinných prípravkov. Hydroterapeutické opatrenia sú zamerané na stimuláciu lymfatického odtoku, krvného obehu, zvýšenie tonusu a zmiernenie bolesti. Je to účinná technika krátkodobej rehabilitácie..

Toto ošetrenie zahŕňa použitie fyzikálnych faktorov: prúd, ultrazvuk, laser, magnetické pole atď. Fyzioterapia sa vždy predpisuje pacientom s chorobami pohybového ústrojenstva ako rehabilitačné opatrenie. Zahŕňa elektroforézu, fonoforézu, kryoterapiu atď..

Užitočné tipy

Nezabudnite si priniesť:

 • lieky predpísané lekárom;
 • povinná zdravotná poistka;
 • karta zdravotného strediska.

Ak máte ťažkosti s pohybom počas relapsu, musíte si priniesť barlu.

Liečba sanatória sa vykonáva počas rehabilitačného obdobia ako restoratívna terapia. Urýchľuje proces hojenia pacienta, pomáha mu relaxovať a upokojovať nervy..

Sanatóriá Ural, kde sa liečia choroby chrbtice

Nachádza sa na Urali, v regióne Sverdlovsk, v blízkosti miest Nižný Tagil (35 km) a Jekaterinburg (115 km). Toto sanatórium je umiestnené ako lekárske a diagnostické zariadenie na komplexnú podporu zdravia. Jedným z hlavných profilov je liečba pohybového aparátu. Preto, ak máte diagnostikovanú osteochondrózu, ischias, skoliózu a iné choroby chrbtice, môžete bezpečne kontaktovať sanatórium "Lenevka". A po chvíli sa vaše zdravie výrazne zlepší.

Nachádza sa v Čeľabinsku vo vzdialenosti asi 78 km od regionálneho centra. Je centrom rehabilitácie a medicíny. Lekári tohto sanatória sú vysoko kvalifikovaní odborníci na liečbu chorôb chrbtice a pohybového aparátu. Sanatórium "Uvildy" je vybavené modernými zdravotníckymi prístrojmi a zariadeniami. Preto sa tu kvôli svojej obnove nemôžete báť.

Jedno z najobľúbenejších a najprísnejších letovísk v Čeľabinsku. Nachádza sa v blízkosti borovicového lesa, vo vzdialenosti 110 km od Magnitogorsku a asi 240 km od Čeľabinska. Stredisko vyrába vlastnú minerálnu vodu. Jednou z oblastí liečby sú problémy s chrbticou. Ak trpíte bolesťami chrbta alebo ste už boli diagnostikovaní s chorobami miechy, choďte do sanatória Karagaysky Bor a po chvíli to necháte úplne zdravé.

Celý zoznam stredísk nájdete tu.

Kontaktovaním spoločnosti UralTurGroup si môžete byť istí, že budete s rozhodnutím spokojní. Pre akékoľvek zaujímavé okamihy usporiadania dovolenky zavolajte na: 8 950 204 18 27, 376-59-37.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Hlavným príznakom radikalizmu pri akejkoľvek lokalizácii je bolesť chrbta. Častejšie je piercing, paroxysmálny, šíriaci sa do susedných častí tela.
Fyzikálna terapia je nevyhnutným prvkom pri liečbe bedrovej medzistavcovej prietrže. Denné cvičenia pomáhajú posilňovať chrbtové svaly, odstraňujú príznaky, zlepšujú krvný obeh.
Nie každý vie, čo je výčnelok bedrovej miechy. Túto diagnózu čelia ľudia, ktorí sa poradili s lekárom o bolesti a iných problémoch so zadami. Po vypočutí však úplne nechápu, čo to je, ako a prečo sa vytvára výčnelok disku, čo je plné a ako sa vysporiadať s nešťastím..