loader

Hlavná

Hlava

Ako si vybrať sanatórium na liečbu cervikálnej osteochondrózy?

Liečba osteochondrózy krčnej chrbtice v sanatóriu je správna a racionálna voľba. Je však potrebné si uvedomiť, že kúpeľná liečba je možná až po odstránení akútneho stavu. Liečba v sanatóriu je skôr rehabilitáciou, ktorá je potrebná po prepustení. To vám umožní odstrániť zvyškové príznaky, zabrániť vzniku osteochondrózy v budúcnosti..

Výber sanatória by sa mal začať hľadaním inštitúcie požadovaného profilu. V tomto prípade potrebujeme sanatórium špecializujúce sa na liečenie chorôb pohybového aparátu. Najväčšou výhodou sanatória je to, že môžete získať komplexné ošetrenie bez straty času na ceste k rôznym odborníkom: všetky nájdete v jednej lekárskej budove. Sanatóriá sa okrem toho nachádzajú v ekologicky čistých prírodných zónach, v klimatických podmienkach, ktoré môžu mať všeobecný posilňujúci účinok na ľudské telo. Ak sa sanatórium nachádza na vodách, bude tiež užitočné piť minerálnu vodu bohatú na horčík..

Pri výbere sanatória zvážte nasledujúce faktory:

 • Sláva lekárskeho zariadenia a recenzie žijúcich ľudí o liečbe v ňom.
 • Úroveň kvalifikácie lekárov a prítomnosť rôznych odborníkov.
 • Prítomnosť diagnostického zariadenia, ktoré vám umožní správne diagnostikovať a sledovať váš stav počas liečby.
 • S možnosťou podrobiť sa viacerým procedúram naraz: fyzioterapia (magnetoterapia, elektroforéza, akupunktúra, ultrazvuk, laserová terapia), reflexológia, podvodná trakcia chrbtice, masáž, gymnastika, injekcie, kúpele, zábaly tela..
 • Prítomnosť telocvične a trénera, ktorý je schopný vybrať si program pre pacienta s cervikálnou osteochondrózou, dostupnosť požičovne bicyklov a bazén.
 • Umiestnenie sanatória. Je dôležité, aby sa nenachádzal v príliš horúcej klimatickej zóne a nebol príliš chladný. Vlhkosť by mala byť mierna. Na jeseň sú sanatóriá blízko teplého mora perfektné.
 • Hlavná vec je, že ste psychologicky pohodlní v sanatóriu a necítite sa tam ako v nemocnici, pretože psychologický faktor je veľmi dôležitý pre pacientov s cervikálnou osteochondrózou, ktorí neustále trpia utláčaným stavom..

Plávanie ovplyvňuje všetky svalové skupiny, vrátane svalov krku, ktoré posilňujú svalovo-kostrové telo.

Ako liečiť osteochondrózu, sanatórium a liečebné postupy

Osteochondróza sa môže vyskytnúť v dôsledku rôznych faktorov. Najčastejšie ide o sedavý životný štýl a fyzickú aktivitu. Ochorenie sa môže vyvinúť v hrudnej, krčnej, bedrovej oblasti. Patológia sa prejavuje vo forme silnej bolesti. Špecialisti často predpisujú pacientom, keď sa vyskytne osteochondróza, sanatórium. Nezabudnite navštíviť lekára aj s malými príznakmi. Odborník bude schopný predpísať správne a efektívne ošetrenie.

príčiny

Bežnou príčinou osteochondrózy je nesprávne zadné zaťaženie. Osoba môže nosiť tašku na jednom ramene, sedieť nie na správnom mieste, viesť neaktívny životný štýl. Zlé návyky tiež vyvolávajú osteochondrózu, takže ich musíte opustiť.

Príčiny vývoja choroby sú nasledujúce:

 • silná fyzická aktivita;
 • časté stresové situácie;
 • dedičnosť;
 • skolióza;
 • častá dehydratácia;
 • podvýživa a podvýživa;
 • tehotenstva;
 • obezita;
 • sedavá práca;
 • modriny a poranenia chrbta.

S touto chorobou dochádza k deštrukcii stavcových diskov a ich výška sa postupom času zmenšuje. Výsledkom je kompresia nervových zakončení, čo vedie k zápalu a zhoršenému toku krvi. Preto sa v chrbtici vyskytujú zmeny a môžu sa tvoriť kostné výrastky.

príznaky

Bežné príznaky sú bolesť v chrbte. Všetko záleží na tom, v akom štádiu vývoja je choroba a na ktorom oddelení. Ak príznaky ignorujete, môžu sa vyskytnúť rôzne komplikácie..

Pri osteochondróze sa prejavujú tieto príznaky: bolesť chrbta, bolesti hlavy, znížená citlivosť končatín, svalové kŕče, tinnitus, škvrny pred očami, závraty, strata vedomia, rýchla únava.

Pri prvých príznakoch je najlepšie poradiť sa s lekárom, inak sa môžu vyskytnúť nepríjemné následky. Na pozadí osteochondrózy sa môžu vyskytnúť ďalšie choroby. Bolesť môže byť v noci horšia, s kašľom a kýchaním.

Pre pacienta je ťažšie pohybovať sa, nemôže byť dlho v jednej polohe. Neustále sa cíti slabý. Ak ochorenie začnete, objavia sa nervové zakončenia. Preto je potrebné sa poradiť s lekárom včas.

Komplikácie osteochondrózy

Komplikácie osteochondrózy sú rôzne, všetko záleží na tom, ktorá časť chrbtice trpí. S krčka maternice môže byť zhoršenie mozgu. To sa deje preto, že prietok krvi zle zásobuje lebku. Ak sa ochorenie začne, objavia sa komplikácie, ako napríklad: syndróm stavcov.

To sa deje v dôsledku toho, že cievy sú zovreté a krvný obeh v mozgu je narušený. U pacienta sa môže vyskytnúť častá strata vedomia a závraty. Niekedy sa zhoršuje videnie a sluch. Môže sa vyskytnúť znížená citlivosť končatín a strata pohyblivosti prstov. Často sa vyvíja VVD a vysoký krvný tlak. Dôsledky krčnej osteochondrózy môžu byť nepríjemné, ako je tvorba hrudiek na krku.

Pri chorobe v oblasti hrudníka môže byť narušený srdcový a dýchací systém. Môžu sa vyskytnúť aj problémy s gastrointestinálnym traktom. Dôsledky sa vyvíjajú v bedrovej oblasti. Najčastejšie sa komplikácie vyskytujú v posledných štádiách choroby. Môže existovať zovretý nerv a ochrnutie končatín.

Sanatórium na osteochondrózu

Dnes je v sanatóriu mnoho pacientov liečených na osteochondrózu. Vykonávané postupy eliminujú bolesť a zápalový proces. Sanatórium sa predpisuje v prípadoch, keď je potrebné podstúpiť rehabilitáciu. Najčastejšie používaná fyzioterapia. Jedným z najúčinnejších spôsobov liečby je bahenná terapia..

Liečivé bahno pomáha normalizovať krvný obeh a odstraňuje všetky toxíny z ľudského tela. Znižuje bolesť a zmierňuje svalové kŕče. Zvyšuje imunitný systém a odstraňuje opuchy. Minerálne vody sa používajú na liečbu osteochondrózy, nasýtia poškodené oblasti potrebnými prvkami. Posilnite svaly chrbtice. Minerálne vody sa používajú vo vnútri aj vo forme vaní. Liečba osteochondrózy v sanatóriu vykazuje pozitívny výsledok.

Hirudoterapia, procedúra, ktorá sa vykonáva pomocou pijavíc. Táto technika poskytuje väčšiu účinnosť pri cervikálnej osteochondróze. Slín pijavice obsahuje polypeptid hirudínu, ktorý umožňuje zlepšiť krvný obeh a vyhnúť sa trombóze. Má tiež analgetický a sedatívny účinok..

Zmierňuje zápalový proces a normalizuje výmenu procesov. Používajú pijavice v sanatóriu, pomôžu rýchlejšie zotaviť sa z choroby a vďaka nim môžete znížiť užívanie drog. Kúpeľná liečba sa vyrovná s osteochondrózou.

Liečebné kúpele sa takmer vždy predpisujú v sanatóriu na osteochondrózu. Uplatňujú sa rôzne typy postupov. Vyrábajú minerálne, soľné, ihličnaté, bylinné kontrastné kúpele. Takéto liečby pomôžu upokojiť nervový systém a zmierniť stres. Zlepšia tiež prietok krvi, zmierňujú opuchy a bolesti zmiznú. Takéto procedúry svalových kŕčov sú dobre vyčistené.

Laserová terapia Táto metóda pomáha pri anestézii a zmierňuje zápal pomocou laserových lúčov. Vďaka tomuto postupu je fungovanie všetkých orgánov normalizované. Zlepšuje prietok krvi v poškodenej oblasti a odstraňuje bolesť.

Akupunktúra poskytuje pozitívne výsledky v terapii. Vďaka tejto technike sa posilňuje imunita a spánok sa stáva silnejším. Akupunktúra vám umožňuje aktivovať všetky potrebné a dôležité procesy v ľudskom tele. Hormonálne pozadie je normalizované a človek získa relaxačný účinok.

Po niekoľkých terapiách svalové kŕče zmiznú. Pacient začne po procedúrach cítiť, že závraty a bolesti hlavy ustupujú.

Kryoterapia sa nie vždy vykonáva, pretože nie každý pacient súhlasí s takýmto postupom. Spôsob liečby sa uskutočňuje tak, že pacient je umiestnený do kúpeľa, kde je studený plyn. Syndróm bolesti môže zmiznúť, rovnako ako po niekoľkých minútach, a môže sa objaviť až po ôsmich hodinách. Pôsobenie kryocholodu pomáha zmierniť zápal a zmierňuje svalové kŕče. Emocionálny stav človeka sa zlepšuje a účinok terapie je zrejmý už po niekoľkých procedúrach.

ethnoscience

Niektorí ľudia si myslia, že liečba alternatívnymi metódami osteochondrózy neprinesie žiadne výsledky. Existuje veľké množstvo receptov, ktoré vám pomôžu zbaviť sa nepríjemných symptómov. Môžete ich variť sami doma. Recepty obsahujú množstvo užitočných a účinných opatrení..

Ak chcete urobiť obklad, musíte vziať chren koreň a jablko a trieť na strúhadle. Vytlačte šťavu a zo zmesi vytvorte koláč a pripevnite ho na boľavé miesto. Prikryte látkou a zabalte ju do teplého šálu, je potrebné, aby sa takéto obklady robili celú noc. Pomôže to zmierniť bolesť a svalové kŕče a tiež zlepší prietok krvi..

Tinktúra sa pripravuje na základe vztýčenej šabľou a mušlí. Má sedatívny účinok a zmierňuje nepohodlie v chrbte. Je potrebné vziať koreň cinquefoilu a cinquefoil vzpriamený, všetko je jemne nasekané a nalejte vodku. Zmes umiestnite na tmavé miesto na niekoľko týždňov. Potom namažte a jednu konzumnú lyžicu párkrát denne pred jedlom. Používajte varenú tinktúru najmenej mesiac.

Zohrievajúci obklad možno vyrobiť na základe medu a aloe. Koniec koncov, ako viete, prírodný produkt má liečivé vlastnosti. Na varenie sa berie med a listy aloe sa musia miesiť v mixéri. Túto zmes nalejte vodkou a nechajte ju uvariť týždeň. Potom látku zoberte a navlhčite ju v pripravenom obklade. Dajte na boľavé miesto a na hornú časť filmu a všetko to zabalte do teplého šálu. Takéto techniky by sa mali vykonávať niekoľkokrát denne.

Môžete tiež pripraviť špeciálne brúsenie a masti. Pomáhajú normalizovať krvný obeh a zmierňujú bolesť. Ak si chcete urobiť brúsenie sami, musíte vziať ihličky borievky, bobkový list a rozpustiť maslo. Položte omšu na boľavé miesto a jemne ju votrite. Potom zabalte chrbát šatkou a postup sa vykonáva popoludní a predtým, ako idete spať. Ak budete postupovať podľa všetkých odporúčaní, môžete túto chorobu vyliečiť..

Sanatóriá: liečba osteochondrózy

Osteochondróza je závažné ochorenie pohybového ústrojenstva, ktoré sa vyznačuje deformáciou medzistavcových platničiek, dystrofickými zmenami v chrupavke kĺbov, závažnými komplikáciami. Ochorenie postihuje chrbticu na rôznych oddeleniach - krčné, hrudné, bedrové, postihuje kĺby. Ochorenie často vedie k invalidite, obmedzuje motorické funkcie pacienta.

Diagnózu a liečbu tohto ochorenia je možné vykonať na neurologickom oddelení nemocnice Jusupov. Klinika má rehabilitačnú kliniku. Nemocnica Yusupov ponúka pacientom sanatórium v ​​pohodlnej nemocnici podľa individuálne vypracovaného programu.

Kúpeľná liečba osteochondrózy

Liečba osteochondrózy sanatóriom vám umožňuje aktivovať proces opravy tkaniva, zlepšiť stav chrbtice a zabrániť vzniku komplikácií. Liečba osteochondrózy v sanatóriu sa vykonáva nielen pomocou lekárskej liečby predpísanej ošetrujúcim lekárom, ale aj pomocou rôznych fyzioterapeutických procedúr, liečebných cvičení, masáží a ďalších metód. Liečba a rehabilitácia v mieste bydliska je pre pacientov ľahšia kvôli nedostatočnej adaptácii na zmenu podnebia, dlhodobému pobytu.

Liečba osteochondrózy na Kryme

Liečba chorôb pohybového ústrojenstva vrátane liečenia osteochondrózy v kúpeľoch je možná na Kryme v rôznych sanatóriách.

"Petrel" (Yevpatoriya) sa nachádza neďaleko jazera Moynaki, liečebné bahno sa v sanatóriu bežne používa. Komory sanatória sa nachádzajú v dvoj- a trojposchodových budovách. Dvojlôžková a jednolôžková izba (apartmán) má nábytok, chladničku, TV, klimatizáciu, apartmán je vybavený kúpeľňou. Stredisko ponúka dvojlôžkové izby s čiastočným sociálnym zariadením, kde kúpeľne nemajú sprchu a bidet. Na podlahe nájdete spoločnú sprchu. Ponúka knižnicu, šachový klub a ďalšie zábavné akcie. V sanatóriu môžete vykonať diagnostické testy - vykonať testy, podstúpiť ultrazvuk, MRI a elektrokardiogram. Hlavné metódy liečby v sanatóriu:

 • pelooterapia a tepelná terapia;
 • hardvérová fyzioterapia;
 • fytoterapie;
 • psychoterapie;
 • homeopatická terapia;
 • masáže;
 • kinezioterapia;
 • reflexná terapia;
 • Mechanoterapia;
 • balneoterapia a ďalšie metódy.

Náklady na povolenie zahŕňajú liečbu špecializovanej choroby predpísanej lekárom. Poskytujú sa tri jedlá denne..

Sanatórium „Poltava“, Saki, vedie lekársky program „Zdravá chrbtica“. Sanatórium lieči choroby pohybového ústrojenstva vrátane spinálnej osteochondrózy. Ako liečebné metódy sa používajú:

 • bahenná terapia;
 • rehabilitácia;
 • termoterapia;
 • vodoliečba; (Pool);
 • Cvičebná terapia
 • mechanoterapia a ďalšie metódy.

Náklady na cestu závisia od výsledkov vyšetrenia a od identifikovaných chorôb, od trvania liečby, od počtu procedúr, od liečebných metód. Stredisko ponúka celý rad izieb, od apartmánov až po štandardné izby. Samostatné služby poskytované v sanatóriu sú strava, bezdrôtový internet, parkovisko, zábava.

Sanatórium na liečbu osteochondrózy v nemocnici Yusupov

Nemocnica Yusupov ponúka komfortné izby pre jedného, ​​dvoch a štyroch pacientov na liečenie sanatória. Izby sú vybavené moderným nábytkom, berúc do úvahy potreby pacienta pri rôznych chorobách, v izbách sú samostatné kúpeľne vybavené spotrebičmi. Náklady na pobyt v nemocnici zahŕňajú:

 • miesto v pohodlnej miestnosti s TV;
 • pravidelná výmena bielizne;
 • Poskytovanie výrobkov starostlivosti (hygiena a kozmetika);
 • súprava individuálnej bielizne (župan, papuče, súprava uterákov);
 • strava 3 - 3 krát denne;
 • bezdrôtový internet;
 • možnosť pobytu na rodinnom oddelení s príbuzným.

Počas rehabilitácie môže pacient získať lekársku konzultáciu, konzultáciu so zahraničným špecialistom o profile jeho choroby. Pacient môže podstúpiť všetky diagnostické testy pomocou MRI, CT, RTG, ultrazvuku a testov. Pri ortopedickej rehabilitácii sa používa nový smer rehabilitácie založený na dielach profesora Kaptelina. Ortopedická rehabilitácia má pozitívny vplyv na psychoemocionálnu sféru, motorickú funkciu a kognitívnu sféru. Na procese ortopedickej rehabilitácie sa zúčastňujú viacerí odborníci: reflexológ, chiropraktik, fyzioterapeut, psychoterapeut, neurológ, klinický psychológ a ďalší lekári. V nemocnici má pacient možnosť využiť knižnicu, videoknižnicu kliniky. Nemocnica sa nachádza v zelenej zóne, na tichom a pokojnom mieste, v blízkosti sú parky. Môžete sa dohodnúť na návšteve u lekára zavolaním do nemocnice Jusupov.

Výber sanatória na liečbu osteochondrózy

Osteochondróza je ochorenie, ktoré vyžaduje pozornosť a niekedy aj dlhodobú liečbu, rôzne v rôznych štádiách. Ak dôjde k záchvatu exacerbácie, so silnou bolesťou a niekedy dokonca s horúčkou, pacient musí sledovať pokojný odpočinok a užívať lieky predpísané lekárom. V období zotavovania prichádzajú fyzioterapeutické cvičenia a všetky druhy fyzioterapeutických metód doplnené masážou, manuálnou terapiou a nekonvenčnými terapeutickými metódami. Liečba osteochondrózy v sanatóriu dokonale dopĺňa celú škálu opatrení na boj proti tomuto vážnemu ochoreniu.

Liečba osteochondrózy v sanatóriách

Aké sú výhody kúpeľnej liečby:

 • Využíva maximálne príležitosti na rekonštrukciu miechy, pričom nie všetky môžu byť použité na ortopedickej klinike

Osteochondróza v sanatóriu sa dá liečiť presne zvnútra - zavedením vnútorného metabolizmu. Koniec koncov, ako viete, hlavnou príčinou deštruktívnych deformácií je narušená vnútorná rovnováha

Sanatóriá a strediská to dokážu:

 • Čistenie tela
 • Špeciálna strava na normalizáciu kostného tkaniva
 • Nasýtenie všetkých svalových tkanív kyslíkom
 • Zlepšenie krvného obehu
 • Posilnenie svalov a väzív
 • Normalizácia nervovej aktivity

Poloha kúpeľných stredísk zohráva veľkú úlohu: spravidla sa nachádzajú na malebných krásnych miestach: na riekach, v lesoch, v horských oblastiach, v blízkosti prírodných zdrojov. Úlohou lekára je samotná príroda, slnko, vzduch a voda.

Ale niekedy sa chorý ponáhľa do sanatória a ešte sa nezotaví z útoku v nádeji, že sa s ním bude liečiť. Musíte pochopiť, že liečba na klinike a v sanatóriu sú dve rôzne veci.

Ortopedický chirurg, ktorý predtým diagnostikoval diagnózu, vás lieči podľa určitej schémy, ktorá musí prejsť všetkými fázami..

Stáva sa, že bez toho, aby bol v určitom štádiu vyliečený, pacient pre neho začína byť predčasne alebo nevhodne liečený, napríklad:

 • Teplé ihličnaté vane
 • Manuálna terapia
 • masáž
 • Laserová terapia

Po nejakom čase pacient namiesto toho, aby sa cítil zdravo a získal silu, naopak ochorel: chrbtica opäť bolí, teplota stúpa. A vec je, že zápalový proces v ňom, ako sa ukázalo, neprešiel až do konca a postupy vyvolali novú vlnu.

Manuálna terapia vykonávaná bez ohľadu na spinálnu MRI je vo všeobecnosti potenciálne nebezpečná. Preto musí lekár pred začatím relácie vyžadovať snímku vašej chrbtice.

Takmer každé sanatórium má na svojom pracovisku chiropraktika a reflexológa.

Nemá zmysel sa snažiť prejsť všetko, čo je v nemocnici, pretože akýkoľvek postup má svoje kontraindikácie

Napríklad laserové ožarovanie, ktoré sa často lieči artrózou a artritídou, nie je vhodné pre tých, ktorí:

 1. Onkologické ochorenie
 2. Infekčné choroby
 3. tyreotoxikóza
 4. Horúčka
 5. Aktívna tuberkulóza
 6. Glaukóm a ďalšie.

Výber kúpeľnej liečby

Liečba osteochondrózy v sanatóriu sa najlepšie vykonáva v tretej konečnej fáze po rehabilitačnom kurze na klinike, pretože časné zotavenie je veľmi neisté:

 • Je potrebné zvyšovať zaťaženie chrbtice dávkovanej každý deň
 • Správne cvičebné fyzioterapeutické cvičenia
 • V prípade relapsu zmeňte liečebný režim

Sanatórium je vynikajúcim nástrojom na prevenciu osteochondrózy a na predĺženie remisie. Výlet na dovolenku raz za 1 - 2 roky vám umožní žiť prakticky bez exacerbácií

Výber sanatórií je veľmi veľký. V Rusku, na Ukrajine av Moldavsku existuje mnoho vynikajúcich nemocníc najširšieho profilu, ktoré liečia osteochondrózu súčasne..

Metodika liečby je všeobecne štandardná vo všetkých sanatóriách:

Takže v nemocniciach, ktoré sa takmer všeobecne používajú:

 1. balneoterapia
 2. Bahenná terapia
 3. vodoliečba
 4. Podvodná a suchá trakcia chrbtice
 5. Manuálna a akupunktúra
 6. Liečba ozónom
 7. ozokeritotherapy
 8. masáž
 9. Cvičebná terapia
 10. Hardvérová fyzioterapia

Každá inštitúcia má napriek tomu svoju vlastnú „chuť“.

Sanatórium "Rusko" (územie Altaj)

Sanatórium Rusko na Altajskom území vás poteší jedinečnou povahou medveďového denníka, je tu veľa kvetinových záhrad a fontán, dlhé uličky.

Okrem tradičných metód sa zaoberajú aj:

 • Homeopatická farmaceutická funkcia - expozícia aktívnym miestam s liekmi na báze bylín, minerálov a enzýmov, ktoré obnovujú tkanivo disku
 • Hirudoterapia (na zvýšenie imunity a zlepšenie krvného obehu)

Stredisko je pohodlné a upravené na vonkajšie aktivity:

 • sú tu cvičebné stroje, bazény, biliard, klzisko, zjazdovka, detské ihriská a izby pre deti, kino a koncertná sála

Adresa: Altai Territory, Belokurikha, ul. Slavsky, 34

Ústredné vojenské sanatórium (Pyatigorsk)

 • Úpätie hory Mashuk, neďaleko je lanovka na slávnu horu
 • Mnoho liečivých pitných prameňov
 • Park „Kvetinová záhrada“
 • Dom-múzeum M. Yu. Lermontova

Hlavnou špecializáciou nemocnice je muskuloskeletálny systém

Priaznivý rozdiel od ostatných sanatórií je silný vlastný diagnostický základ:

 • laboratóriá vrátane imunologických
 • funkčná diagnostika (EKG, ultrazvuk, reografia, ergometria bicykla)
 • endoskopia atď..

Liečba tradičnými a modernými metódami:

Adresa: Stavropol Territory, Pyatigorsk, ul. Katedrála, 24

Sanatórium "Mountain Tisa" (Ukrajina)

Sanatórium sa nachádza v karpatskej biosférickej rezervácii v obci Kvasy.

Vrcholom sanatória je arzénová voda (jediný zdroj na Ukrajine), ktorý z tela odstraňuje prebytočné soli a rádionuklidy z tela.

Klinika je jednou z najlepších na Ukrajine na liečenie chorôb OA vrátane osteochondrózy.

Metódy ošetrenia (okrem štandardných):

 1. Arzénové minerálne a perličkové kúpele
 2. Aromaterapia a ionoterapia
 3. Apitherapy
 4. Paroterapia (Cedar Barrel Sauna)
 5. Vákuová a kamenná masáž
 6. Fitobar

Tu si môžete objednať čerstvé kozie mlieko, syr feta, pstruh a ďalšie národné jedlá Hutsul

Neďaleko sú lyžiarske strediská Bukovel a Dragobrat.

Telefóny na objednávanie lístkov :, (MTS);, (Kyivstar)

Klimaticko-balneologické sanatórium "Dněstr" (Moldavsko)

Sanatórium sa nachádza na malebnom brehu rieky Dněstr v historickom mieste: nachádza sa bývalý statok a známe vínne pivnice zakladateľa moldavskej „Quinty“, princa Wittgensteina..

Sanatórium lieči osteochondrózu a ďalšie patológie kostrového systému, ako aj choroby gastrointestinálneho traktu, dýchacích orgánov a kardiovaskulárne choroby.

 1. Uskutočňuje sa kompletná laboratórna štúdia: všeobecné, biochemické, imunologické krvné testy
 2. Vykonajú sa nasledujúce postupy: Hydrocolonoterapia. Anestézia s: subkutánna injekcia oxidu uhličitého, laserové ožarovanie krvi. Moderné masážne metódy: vákuový gradient, hivam masáž - pomocou elektrostatického poľa vznikajúceho medzi pacientovým telom a lekárovými rukami
 3. Na prístroji „Ormed-professional“ sa vytvára jednotná kapucňa s dávkovaním
 4. Má vlastnú liečivú minerálnu vodu - analóg Mirgorodskej

Adresa: Moldavsko, Podnestersko, Kamenka, ul. Lenin, 53 rokov.

Sanatórna liečba vertebrálnej osteochondrózy tak môže byť účinná, aj keď sa vykonáva kompetentne, jej predchádza diagnostika a komplexné metódy, pričom sa berú do úvahy individuálne kontraindikácie

Video: Sanatórium. Pirogova (Saki). Cvičenie na liečbu osteochondrózy

Sanatóriá Sverdlovskej oblasti - liečba osteochondrózy chrbtice, poukážky na liečbu

Sanatórium Uralu a Ruska »ZDRAVIE RUSKA» Sanatórium regiónu Sverdlovsk - liečba osteochondrózy chrbtice Rezervovať lístok

Sanatóriá Sverdlovskej oblasti - liečba osteochondrózy chrbtice

Liečebné sanatórium v ​​sanatóriách Sverdlovskej oblasti - osteochondróza chrbtice.

Tí, ktorí sa obávajú bolesti chrbta, by si mali byť vedomí, že to môžu byť príznaky choroby, ako je osteochondróza. Choroba tejto krajiny nespasí ani starších, ani mladých. Opotrebovanie medzistavcových platničiek v priebehu času vedie k obmedzenej mobilite. Je to básnik, ktorý je potrebné včas dostať potrebnú liečbu av prípade potreby navštíviť špecializované zdravotnícke zariadenia regiónu Sverdlovsk.

Také sú sanatóriá a dôchodky regiónu Sverdlovsk, ktoré ponúkajú svojim hosťom osvedčené liečebné techniky. Rovnako aj moderné jedinečné liečebné programy. Mnoho pacientov sa snaží kombinovať fyzioterapeutické procedúry na klinike a masáže s liečbou nezávislou od domova. Ten však iba spomalí vývoj choroby a v mnohých prípadoch povedie k zraneniam a komplikáciám. Profesionálna pomoc odborníkov v sanatóriách bude darom darcom pre tých pacientov, ktorí potrebujú pozitívny výsledok.

Tí, ktorí sa rozhodnú pre rehabilitáciu v sanatóriách v Sverdlovskom regióne, budú mať k dispozícii také procedúry, ako sú lekárske ošetrenie a odborný dozor, súbor fyzioterapeutických cvičení, detensoterapia, kinezoterapia, ozónová terapia, fyzioterapia, balneoterapia a blato, terapeutická masáž. Lekári vyberajú pre každého pacienta súbor terapeutických opatrení.

Existujú kontraindikácie na liečbu osteochondrózy v kúpeľoch. Ide o kachexiu akéhokoľvek pôvodu, nákazlivé choroby očí a kože, tuberkulózu akejkoľvek lokalizácie v aktívnom štádiu, choroby v akútnom a subakútnom štádiu, epilepsiu s prebiehajúcimi záchvatmi, vrátane rezistentných na liečbu, zhubné nádory vyžadujúce protinádorové liečenie, mentálne poruchy a poruchy správania atď.

Liečba miechy v najlepších sanatóriách v Rusku

Vyberte si sanatórium na ošetrenie chrbtice
+7 (495) 419-19-66; +7 (495) 641-09-69

Prevencia a liečba chrbtice v kúpeľnom komplexe má maximálny možný účinok. To isté platí pre také zložité úlohy, ako je liečba medzistavcovej (medzistavcovej) prietrže. Liečba liekmi takýto výsledok neprináša, pretože väčšina týchto chorôb sa líši v chronických formách.

Liečba chrbtice pomocou sanatória vám umožní zabudnúť na dlhú dobu, že došlo k takémuto chronickému ochoreniu, pokiaľ to pacient skutočne nezačal. V týchto sanatóriách často barle vyvolané zotavenými pacientmi zostávajú ako exponáty múzea, ktoré sú jasným ukazovateľom účinnosti liečby. Ošetrenie chrbtice v sanatóriu sa uskutočňuje pomocou liečivých prírodných faktorov, minerálnych vôd a bahna, ktoré sú svojím chemickým zložením oveľa bohatšie ako akékoľvek lieky a majú menej špecifický, ale výraznejší systémový účinok..

Liečba chrbtice v sanatóriu zahŕňa množstvo techník a príležitostí, ktoré ústavná liečba nemá.

Napríklad, prevencia a liečba osteochondrózy sa vykonáva pomocou masáže, kryoterapie, ak sa pacient môže pohybovať nezávisle. Aktívne používaná fyzikálna terapia a fyzioterapia.

Aby bolo možné identifikovať indikácie a kontraindikácie, nakreslite si kúpeľnú kartu, je potrebné podstúpiť nejaké vyšetrenia. Liečba medzistavcových hernií v sanatóriu sa vykonáva na základe MRI, EKG, rádiografie a krvných testov. Ak sa vyskytujú ložiská infekcie, musia sa pred cestou do sanatória dezinfikovať.

Profylaxia medzistavcovej prietrže v sanatóriách má veľmi dobrý účinok. Pacientom je predpísaná fyzioterapia, vodoliečba, liečebné cvičenia, kúpanie na mori..

Funkcie použitia kúpeľnej liečby osteochondrózy

Organizácia kúpeľnej liečby je jedným z hlavných spôsobov obnovenia adekvátneho fungovania pohybového aparátu. Všeobecne prijímaným opatrením na odstránenie všetkých príznakov chorôb chrbtice a kĺbov je spravidla určenie súboru wellness procedúr..

Muskuloskeletálny systém je základom ľudského tela. Kľúčom k dlhému a napĺňajúcemu životu je jeho normálne fungovanie. Okrem podpornej funkcie vykonáva osteokardilačný systém aj pružinové a ochranné funkcie.

Kúpeľná liečba je jednou z hlavných metód liečby rôznych ochorení chrbtice a kĺbov. Na dosiahnutie maximálnej účinnosti by sa wellness centrum malo vyberať na základe terapeutických schopností konkrétnej oblasti, zoznamu poskytovaných procedúr a preukázaného terapeutického účinku. Preto pri ošetrovaní sanatórií na osteochondrózu sa môže ošetrujúci lekár poradiť (pozri, ktorý lekár lieči).

Indikácie pre použitie kúpeľnej liečby

Vymenovanie kúpeľnej liečby bude opodstatnené v prípade akéhokoľvek narušenia pohybového aparátu, ku ktorému môže dôjsť v dôsledku:

 • „Pracovné riziká“ spojené so sedavým životným štýlom počas práce;
 • následky zranení utrpených pri športe alebo doma;
 • systematické nadmerné zaťaženie, ktoré vedie k rozvoju zvýšenej krehkosti kostného tkaniva;
 • nedostatok živín, ktoré zabezpečujú normálne fungovanie osteokardiálneho systému.

Pacienti s osteochondrózou sa musia zúčastňovať na fyzioterapeutických procedúrach, aby sa zabránilo ďalšiemu rozvoju ochorenia a výskytu jeho komplikácií (pozri spinálnu herniu). Procedúry osteochondrózy v sanatóriu v krátkom časovom období môžu významne zlepšiť stav pacienta.

Použitie liečivých kúpeľov

Sanatóriá na liečenie osteochondrózy často používajú rôzne vodné procedúry. Mechanizmus pôsobenia soľných kúpeľov:

 • voda má pozitívny vplyv na stav nervových zakončení umiestnených v hrúbke kože;
 • vodné postupy využívajúce tlak prispievajú k aktivácii krvného obehu, k práci nervového a lymfatického systému;
 • Z formovaného „soľného plášťa“ sa minerálne látky naďalej absorbujú aj po ukončení postupu.

Ako možno liečiť osteochondrózu počas tehotenstva? Povolené lieky v závislosti od trimestra.

Minerálne kúpele majú komplexný účinok nielen na pohybový aparát, ale aj na imunitný systém tela prenikaním prospešných látok cez pokožku..

Vykonávanie horúcich kúpeľov zlepšuje krvný obeh v postihnutej oblasti, urýchľuje vylučovanie metabolitov škodlivých látok. Chladové kúpele majú tonický účinok na svaly a na celé telo.

Fyto a aromatické kúpele

Takéto vodné procedúry využívajúce liečivé odvary a éterické oleje sú jednou z najúčinnejších metód na liečenie tela. Omladzujú pokožku, upokojujú nervový systém a zlepšujú spánok (pozri záchvaty paniky).

masáže

Celková masáž je ukázaná absolútne každému, jej pozitívny účinok sa v tele odráža v dôsledku pôsobenia na nervový, muskuloskeletálny, dýchací, imunitný a kardiovaskulárny systém..

Miestna masáž sa vykonáva za účelom korekcie práce určitých orgánov, celých systémov alebo častí tela. Napríklad masáž krčnej goliera pri osteochondóze pomáha normalizovať krvný obeh v tejto oblasti, zmierňuje únavu a bolesti hlavy..

Vedeli ste, že slabosť dolných končatín môže byť príznakom cervikálnej osteochondrózy.

Zistite, prečo môže osteochondróza vzrásť, ako sa s ňou vyrovnať.

Prečítajte si o syndróme vertebrálnej artérie ako o jednom zo symptómov cervikálnej osteochondrózy.

V podmienkach kúpeľných ústavov môžete nielen liečiť existujúce choroby, ale tiež upravovať obrysy svojej postavy pomocou anticelulitídnej masáže (pozri zásady výživy). Aromaterapeutická masáž môže pomôcť uvoľniť hlboké svaly, zlepšiť spánok, emocionálny stav a prekonať depresiu.

Sanatóriá, kde sa lieči osteochondróza krčnej chrbtice, aktívne využívajú nové postupy. Liečba kameňom je pomerne progresívna technika. Vykonávanie masážnych pohybov pomocou studených a teplých kameňov zvyšuje rýchlosť metabolických procesov v tele, pomáha regulovať fungovanie autonómneho systému, aktivuje činnosť endokrinného a imunitného systému.

Ďalšie metódy ošetrenia

 • Magnetoterapia je technika, pri ktorej sa na vykonávanie terapeutických opatrení používa nízkofrekvenčné, pulzujúce a konštantné magnetické pole. Pod vplyvom tohto stimulu sa zvyšuje rýchlosť metabolických procesov a zlepšuje sa mikrocirkulácia. Zvyšuje sa tiež rýchlosť regenerácie tkaniva a aktivácia imunitného systému.
 • Aromaterapia je jednou z hlavných metód kúpeľnej liečby, ktorá je zameraná na zachovanie a udržiavanie ochranných funkcií tela, s ktorými môžete bojovať proti prejavom osteochondrózy vďaka použitiu minimálneho množstva liekov. Aromaterapia má priaznivý vplyv na psychoemocionálnu oblasť ľudského života.

Aromaterapia môže byť buď nezávislým spôsobom liečby alebo sa môže použiť v kombinácii s inými postupmi.

Pozor! Vzhľadom na veľké množstvo éterických olejov, ktoré sa používajú počas tohto postupu, iba lekár môže určiť očakávaný účinok a prítomnosť kontraindikácií u pacienta..

Liečba v sanatóriu je vynikajúcim spôsobom nielen v boji proti prejavom osteochondrózy, ale aj k systematickému zlepšovaniu tela. Čerstvý vzduch, vodné procedúry, prechádzky a optimálny režim fyzickej aktivity pomôžu pacientom znovu sa cítiť zdravý a plný sily.

Viac informácií o výhodách magnetoterapie získate z videa:

Liečba osteochondrózy chrbtice - sanatóriá

Liečba sanatória sa stala pomerne populárnym spôsobom liečby chorôb pohybového ústrojenstva. Mnoho odborníkov to odporúča pacientom s diagnózou osteochondrózy. Táto technika sa používa už dlhú dobu, hoci v súčasnosti ponúkajú sanatóriá množstvo nových účinných spôsobov boja proti tejto chorobe..

Body za a proti “

Liečba sanatória je rehabilitácia po útoku

Niektorí pacienti spochybňujú účinnosť liečby osteochondrózy v sanatóriu. Dôvodom je predovšetkým nepochopenie úlohy sanatórnych liečebných metód. Mnoho pacientov verí, že s ich pomocou je možné úplne eliminovať akútne záchvaty alebo zbaviť sa choroby. Tento názor však nie je úplne pravdivý.

Liečba sanatória je predpísaná ako jedna z hlavných metód rehabilitácie po hlavnej terapii, ktorá sa vykonáva na odstránenie akútnej fázy, ako aj na zabránenie relapsu..

Metódy ponúkané takýmito lekárskymi zariadeniami môžu byť vynikajúcou prevenciou osteochondrózy, ale ich cieľom nie je úplne sa zbaviť choroby, rýchlo zmierniť bolesť alebo zmierniť zápal..

Liečebné metódy ponúkané sanatóriami prispievajú k obnoveniu normálneho fungovania tela pomocou pomerne účinnej fyzioterapie a niektorých ďalších postupov, ale nezahŕňajú použitie liekov proti bolesti, protizápalových liekov a iných liekov..

Tieto inštitúcie sú čiastočne zodpovedné za objavenie sa ilúzií týkajúcich sa kúpeľnej liečby.

Niektorí z nich predstavujú potenciálnych návštevníkov s medializovanou reklamou svojich služieb a ich účinkom.

Najdôležitejšie je mať na pamäti: hlavným cieľom sanatórnej liečby osteochondrózy je rehabilitácia po odstránení exacerbácie a po operácii..

Sanatóriá

V týchto zdravotníckych zariadeniach sa používajú hlavne fyzioterapeutické metódy. Každé zo stredísk ponúka svojim návštevníkom celý rad procedúr. Výber konkrétneho komplexu vykonáva ošetrujúci lekár s prihliadnutím na niektoré faktory:

 • znaky priebehu osteochondrózy;
 • jeho etapy;
 • závažnosť;
 • vek pacienta;
 • prítomnosť sprievodných chorôb.

Bahenná terapia

Jednou z najbežnejšie používaných metód v sanatóriách je bahenná terapia. S osteochondrózou krčnej, hrudnej a bedrovej chrbtice má terapeutické bahno mnohostranný terapeutický účinok:

Liečba osteochondrózy bahnom

 • zlepšuje trofické útvary obsiahnuté v medzistavcových kĺboch;
 • normalizuje fungovanie autonómneho a periférneho nervového systému;
 • pomáha regulovať krvný obeh;
 • zvyšuje adaptívne schopnosti organizmu;
 • stimuluje metabolické procesy;
 • znižuje závažnosť dystrofických javov;
 • urýchľuje regeneráciu poškodených tkanív;
 • má analgetický, protizápalový, desenzibilizujúci účinok.

Používanie minerálnych vôd

Táto metóda sa v sanatóriách používa pomerne často. Vlastnosti vody závisia od toho, kde sa nachádzajú zdroje..

To neznamená, že takéto vody sú schopné liečiť osteochondrózu: používajú sa na saturáciu poškodených tkanív chýbajúcimi minerálnymi prvkami, čím sa urýchľuje ich regenerácia..

Hodnotné komponenty tiež pomáhajú posilňovať svalový korzet a chrbticu. Pacientom je predpísaný príjem minerálnej vody vo vnútri, rovnako ako terapeutické kúpele.

Hirudotherapy

Spôsob liečby pijavíc je indikovaný najmä pre cervikálnu formu osteochondrózy. Účinok sa dosiahne pod vplyvom slín týchto červov. Obsahuje špeciálny polypeptid hirudínu, ktorý má nasledujúce terapeutické účinky:

 • zlepšuje krvácanie a zabraňuje trombóze v dôsledku zníženia koagulácie krvi;
 • zvyšuje miestnu imunitu;
 • anestetizuje a upokojuje;
 • rozširuje krvné cievy;
 • eliminuje alebo zmierňuje zápal;
 • normalizuje priebeh metabolických procesov v dôsledku obsahu bioaktívnych zložiek.

Použitie hirudoterapie pri kúpeľnej liečbe osteochondrózy zlepšuje zásobovanie krvnou krvou, výsledkom je obnovenie normálnej výživy tkanív, zrýchlenie regenerácie medzistavcových platničiek a aktívne odbúravanie produktov zo zápalových ohnísk..

Látky obsiahnuté v slinách pijavice zmierňujú opuchy a odstraňujú stagnáciu v postihnutej oblasti. S cervikálnou formou osteochondrózy pomáha tento spôsob kúpeľnej liečby predchádzať závažným komplikáciám ochorenia vo forme cerebrovaskulárnych príhod..

Vďaka použitiu pijavíc je možné znížiť počet používaných liekov, z ktorých mnohé majú negatívny vplyv na pečeň a obličky..

Liečivé kúpele

Minerálny liečivý kúpeľ

Toto je jeden z postupov, ktoré sa často predpisujú v sanatóriách na prevenciu a liečbu osteochondrózy. Predpísané sú nasledujúce typy kúpeľov:

 • kontrastné;
 • minerálne;
 • sulfid;
 • sírovodík;
 • radón;
 • ihličnaté;
 • soľ;
 • bylinný.

Kúpele majú trojnásobný účinok: mechanické, chemické a tepelné.

Vplyvom mechanického faktora pri liečbe osteochondrózy je zmena hemodynamiky, vďaka ktorej sa dosiahne významné zlepšenie krvného obehu a fungovanie nervového systému..

Ak obalíte telo bublinami v dôsledku tlaku mnohých bublín na pokožku, dosiahne sa tiež kavitačný efekt. Vedie to k zvýšeniu ochranných a adaptačných vlastností tela..

Vplyv chemického faktora na liečbu osteochondrózy je spôsobený zložením vody z kúpeľa, obsahom stopových prvkov, stupňom mineralizácie..

Tepelný faktor pomáha zvyšovať rýchlosť a intenzitu metabolických procesov, odstraňovať svalové kŕče, bolesť, relaxáciu, odstraňovať zápalové procesy, aktivovať nervové receptory a zvyšovať ich citlivosť.

Laserová terapia

Tento spôsob liečby osteochondrózy ponúka mnoho sanatórií v blízkosti Moskvy, Krymu, Ukrajiny a Bieloruska.

Laserový lúč má analgetický, protizápalový a prekrvujúci účinok. Podporuje dekompresiu nervových koreňov, čím sa dosahuje normalizácia fungovania vnútorných orgánov. Laserové ošetrenie v sanatóriách je predpísané pre všetky typy chorôb. Je obzvlášť účinný pri osteochondróze s lokalizáciou v krčnej chrbtici..

Použitím lasera sa eliminujú tri syndrómy:

 • reflex, prejavujúci sa vo forme bolesti v postihnutej časti chrbtice (cervikalgia, torakalgia, lumbalgia a bedrová ischialgia);
 • radiálna, ktorá sa vyskytuje v neskorých štádiách osteochondrózy v dôsledku kompresie radiálnej prietrže alebo adhézií;
 • radiálne-vaskulárne, prejavujúce sa bolesťou v dôsledku narušenia dodávky krvi do poraneného koreňa (radikuloémia).

Manuálna terapia

Pomáha zmierniť bolesť, obnoviť fungovanie svalov v okolí, krvných ciev, väzov. V prípade porúch obehového systému pôsobí manuálny terapeut na cievy nachádzajúce sa v lézii.

Ak je nerv zaseknutý, jeho kroky sú zamerané na „oddelenie“ nervu od vyčnievania. Veľmi nebezpečný účinok na už vytvorenú prietrž, pretože to môže vyvolať zväčšenie jeho veľkosti.

Preto sa v sanatórii pri liečbe osteochondrózy tento spôsob používa iba v neprítomnosti kýly.

akupunktúra

Podstatou tejto metódy je účinok na bioaktívne (akupunktúrne) body, ktoré vedú k mnohým pozitívnym zmenám:

 • Stimuluje sa produkcia endorfínov a enkefalínov, ktoré majú analgetický účinok.
 • Pri osteochondróze pomáha reflexológia zvýšiť syntézu kortikosteroidného hormónu kortizolu, ktorý má silný protizápalový účinok..
 • Mikrocirkulácia sa zlepšuje, krvný obeh normalizuje, v dôsledku toho sa eliminuje opuchy.
 • Dosiahne sa aj sedatívny účinok, čím sa zvýši účinnosť liečby.
 • Svalový tonus je normalizovaný, myofixácia chrbtice je znížená.

kryoterapia

Pri kúpeľnej liečbe osteochondrózy sa metóda kryoterapie nepoužíva veľmi často, hoci v mnohých prípadoch má skôr výrazný účinok..

Všeobecný postup kryoterapie

Podstatou tohto fyzioterapeutického postupu je kontakt pokožky pacienta so studeným plynom. Môže sa použiť všeobecná a lokálna kryoterapia..

V prvom prípade je pacient ponorený do kúpeľa chladeného plynu. V druhom prípade je účinok iba na postihnuté oblasti tela. Ošetrenie sa uskutočňuje v 15 až 20-denných cykloch..

 • Analgetický účinok sa dosiahne niekoľko minút po začiatku expozície a môže trvať až 8 hodín.
 • Expozícia kryogénnemu prechladnutiu má tiež významný protizápalový a antispasmodický účinok..
 • So slabými chrbtovými svalmi zlepšuje kryoterapia svoj tón.
 • Vystavenie chladu má imunomodulačný účinok v dôsledku mobilizácie obranyschopnosti tela.
 • Kryoprocesy prispievajú k zlepšeniu psychického stavu pacienta, a tým k zvýšeniu účinnosti liečby.

sanatória

Ktoré sanatóriá v Rusku a krajinách SNŠ liečia choroby chrbtice? Vzhľadom na výskyt choroby mnohé z týchto lekárskych zariadení dnes ponúkajú množstvo liečebných a profylaktických postupov zameraných na liečbu osteochondrózy..

Moskovský región

Rus sanatórium "

Adresa: Moskovský kraj, Ružomberok.

Telefón: (495) 669 37 80

Kúpele sa nachádzajú v malebnej oblasti, na pobreží jednej z najkrajších nádrží. Táto oblasť moskovského regiónu je jednou z najčistejších z hľadiska ekológie.

Na liečbu osteochondrózy v sanatóriu sa ponúkajú tieto postupy:

 • liečebné kúpele: terpentín, ihličnatý, uhličitý, aromatický, kontrastný;
 • bahenná terapia;
 • hardvérové ​​fyzioterapeutické ošetrenie;
 • laserová terapia;
 • akupunktúra;
 • manuálna terapia;
 • masáže;
 • úprava minerálnej vody.

Cena za izbu v sanatóriu sa pohybuje od 3600 do 15 000 rubľov za deň, v závislosti od kategórie.

Sanatórium "Moskovský kraj"

Adresa: Moskovský región, okres Domodedovo, územie OS OS OS OS „Moskovský región“, s. 25.

Telefón: +7 (495) 721-13-74

Stredisko sa nachádza na brehu rieky Rozhayka. Je to jedna z najlepších multidisciplinárnych lekárskych a profylaktických inštitúcií v krajine, ktorá ponúka lekárske aj rehabilitačné kurzy..

Komplex pozostáva z dvoch hlavných budov, z ktorých jedna je klasická dvojposchodová budova palácového panstva (sú tu „luxusné“ izby) a druhá je moderný sedemposchodový komplex.

Sanatórium sa nachádza v lesoparku. Má priestranný bazén..

Na liečbu osteochondrózy, niektorých ďalších patologických stavov chrbtice, sa pacientom ponúka nasledujúci liečebný program:

 • terapeutické kúpele;
 • rehabilitácia;
 • úprava vody;
 • bahenná terapia;
 • kryoterapia
 • detenzorová terapia;
 • manuálna terapia;
 • masáže;
 • Cvičebná terapia;
 • plávanie (normalizuje svalový tonus, zmierňuje stres zo chrbtice, zlepšuje držanie tela).

Cena poukážky na osobu sa pohybuje od 3800 do 8000 rubľov, v závislosti od počtu izieb v miestnosti a kategórie samotnej izby..

Kaukazská minerálna voda

"Perla Kaukazu"

Liečba osteochondrózy v sanatóriách Ruska

Jednou z hlavných oblastí nášho sanatória je liečba chorôb pohybového aparátu. Vrátane osteochondrózy, ktorá podľa štatistík postihuje 80% populácie. Ľudia často ani netušia, že sa u nich vyvinie patológia chrbtice, a obrátia sa k lekárom, aj keď sa zmeny prejavia.

Naliehavosť problému

Sedavý spôsob života, sedavá práca v kancelárii, nesprávny výber lôžka, nerovnomerné zaťaženie chrbta a kĺbov - to všetko vyvoláva rozvoj degeneratívnych-dystrofických procesov. Ovplyvnené sú medzistavcové platničky aj stavce, ako aj väzivá a kĺbové povrchy. Osteochondróza sa môže vyvíjať v krčnej a hrudnej kosti a v bedrovej chrbtici.

Ak hľadáte sanatórium na liečbu osteochondrózy, venujte pozornosť inštitúciám, v ktorých liečia túto chorobu, pomocou komplexných metód kombinujúcich hardvér, balneologické a fyzioterapeutické postupy. Victoria je jedným z mála kúpeľných stredísk v Kislovodsku, ktoré ponúkajú širokú škálu služieb na liečbu osteochondrózy. O nich vám povieme viac..

Metódy liečby osteochondrózy

Počas počiatočnej konzultácie s odborníkom sa stanoví zoznam postupov na liečbu osteochondrózy chrbtice. Medzi ne môžu patriť:

 • Cvičebná terapia - fyzioterapeutické cvičenia, ktoré sú skupinovým cvičením, berúc do úvahy aktuálny stav pacienta a jeho diagnózu.
 • Gymnastika v bazéne - na zlepšenie pohyblivosti chrbtice. Triedy sú vhodné pre starších pacientov alebo ľudí s nadváhou..
 • Triedy na simulátoroch - na posilnenie chrbtice. Súbor cvičení je zostavený individuálne.
 • Manuálna terapia - na zmiernenie bolesti. Zahŕňa to návštevu chiropraktika a vykonávanie špeciálnych cvičení pod jeho kontrolou.
 • Masáž - procedúra pomôže zmierniť napätie svalov, aktivovať prietok krvi a odtok lymfy.

Aktívne sa venujeme balneológii a vodoliečbe:

 • Liečivé sprchy - na zlepšenie výživy tkanív a uvoľnenie svalových svoriek.
 • Bahenná terapia liečivým bahnom jazera Tambukan - na zmiernenie zápalu, nasýtenie tela biologicky účinnými látkami, stimuláciu krvného obehu, zníženie svalového tonusu.

V našom sanatóriu môžete absolvovať aj fyzioterapeutické procedúry:

 • Ozónová reflexoterapia - na zmiernenie zápalu a odstránenie bolesti.
 • Liečba DDT (súčasná liečba) - na zvýšenie svalového tonusu a zvýšenie krvného obehu.
 • Liečba UHF (ošetrenie elektrickými a magnetickými vibráciami) - na rozšírenie ciev a zlepšenie výživy tkanív.
 • Magnetoturbotron - na zlepšenie mikrocirkulácie v tele.
 • Kryosauna - na výcvik plavidiel.
 • Magnetoterapia - na zlepšenie metabolizmu buniek.
 • Ultrafonoforéza - na zvýšenie penetrácie liekov aplikovaných lokálne do bolestivých oblastí.

Po absolvovaní procedúr v našom sanatóriu výrazne zlepšíte svoju pohodu, zbavíte sa starostí s bolesťou a zlepšíte pohyblivosť chrbtice..

 • Vibro-vákuová expozícia pochádza z čínskej praxe liečenia masážami plechoviek, ktorá je staršia ako 2000 rokov.
 • Pracovné stretnutie vo formáte okrúhleho stola na tému „Dôležitosť klinickej výživy v komplexnej terapii pacienta (hosťa) v Sanatórii“ sa konalo v Sanatóriu Svetlana, pobočke Soči v CSTE JSC (holding)..
 • Sviatok je symbolom jednoty a jednoty ľudí, odráža zapojenie každého z nás do osudu našej veľkej krajiny..
 • Rusko, územie Stavropolu, Kislovodsk,
 1. +7 (495) 959-22-78 Moskva +7 (87937) 9-43-33
 2. Kislovodsk
 3. Sme v sociálnych sieťach:

Sanatóriá na liečbu osteochondrózy v Rusku

Pre efektívnu a pohodlnú liečbu osteochondrózy chrbtice má zmysel navštíviť penzión v kúpeľoch. V každej kúpeľnej nemocnici sa lieči osteochondróza akejkoľvek lokalizácie: bedrovej, hrudnej a podľa toho krčnej chrbtice.

Sanatóriá sú k dispozícii v mnohých krajinách SNŠ, avšak najobľúbenejšie pôsobia v Rusku, na Ukrajine av Bielorusku. Liečba sanatóriom má obrovské množstvo výhod, existuje však iba jedna nevýhoda - pomerne vysoká cena letoviska.

1 Ak je predpísané sanatórium na liečbu osteochondrózy?

Liečba kúpeľom nie je nevyhnutná iba vtedy, ak je potrebné liečiť osteochondrózu v ťažkom štádiu. V lekárskych internátoch môžete liečiť veľmi skoré štádiá chondrózy, hoci to môže byť ťažké kvôli pomerne veľkému množstvu na jeden liečebný cyklus..

A predsa väčšina pacientov chodí do internátov iba vtedy, ak nedokázali poraziť osteochondrózu sami. A to je správna stratégia, pretože penzión má všetky podmienky na vyliečenie choroby, a to aj v štvrtej etape (špecialisti, vybavenie, veľa lekárskych postupov).

Preto by taktika liečby osteochondrózy mala byť niečo také: najprv samostatne (samozrejme pod vedením ošetrujúceho lekára) a v prípade zlyhania (čo je pomerne zriedkavé) - liečba v sanatóriu.

Sanatórium Essentuki na liečbu osteochondrózy

Veľkou výhodou kúpeľnej liečby je skutočnosť, že na pozadí liečby osteochondrózy zlepšíte celkový stav a zdravotný stav. Vrátane posilnenia svalov, srdca, úpravy stravy, spánku a len si užite zábavu (a psychologické zdravie nie je o nič menej dôležité ako fyzické). do menu ↑

1.1 Je to efektívne?

Kúpeľná liečba osteochondrózy zahŕňa viac ako len ranné cvičenia a vodné procedúry. V skutočnosti je pacient liečený mnohými metódami a samotná liečebná stratégia je premyslená čo najviac (stovky lekárov prešlo skúškou času).

Je však možné s absolútnou pravdepodobnosťou povedať, že liečba osteochondrózy v sanatóriu skončí bezpodmienečným uzdravením? Bohužiaľ takéto záruky neexistujú..

Šanca na úplné vyliečenie alebo aspoň zavedenie choroby do dlhodobej remisie je mimoriadne vysoká (úspech sa pozoruje v 90 - 95% prípadov), ale stále nie je zaručená. A nie je to vôbec žiadna kvalita sanatórií: ani v najdrahšej a najväčšej inštitúcii tohto druhu v Európe alebo USA nedostanete 100% záruku na vyliečenie.

V každom prípade, aj keď sa choroba nedá vyliečiť alebo odpustiť, stále sa budete cítiť oveľa lepšie. Ochorenie nemusí nikam ísť (bude potrebné hľadať iné spôsoby liečby), ale bude postupovať veľmi mierne (minimálna závažnosť symptómov). do menu ↑

1.2 Metódy a postupy sanatórnej liečby osteochondrózy

Pri kúpeľnej liečbe osteochondrózy sa na úspešné liečenie choroby používa niekoľko fyzioterapeutických a všeobecných terapeutických metód. Každá z nich je sama osebe neúčinná, ale v kombinácii prináša hmatateľné výsledky..

Sanatórium na liečbu osteochondrickej zátoky Malaya v Anapa

Čítať viac: Diagnóza reumatoidnej artritídy liečba diagnostika foto

Metódy a postupy sanatórnej liečby osteochondrózy chrbtice:

 1. Klasická cvičebná terapia (terapeutická a preventívna telesná výchova). Používa sa na posilnenie svalového korzetu, zmiernenie svalových kŕčov a zvýšenie regeneračných a imunitných procesov v tele.
 2. Bahenná terapia. Používa sa na zlepšenie regionálneho (namiesto patologického) krvného obehu a metabolických procesov (trofizmus v tkanivách)..
 3. Minerálka. Nasýti telo chýbajúcimi minerálnymi zložkami, ktoré sú pre chrbticu mimoriadne dôležité.
 4. Hirudoterapia (liečba pijavice). Hlavnou funkciou liečby pijavíc je zlepšenie regionálneho krvného obehu, vďaka ktorému sa zmierňujú opuchy, zápaly a zmiernenie regeneračných procesov..
 5. Liečebné kúpele. Má relaxačný (relaxačný) účinok, zlepšuje trofizmus v chrbtových tkanivách.
 6. Laserová terapia Znižuje závažnosť bolesti, znižuje opuch.
 7. Manuálna terapia a všeobecná masáž. Odstraňuje bolesť, znižuje opuch a zmierňuje zápal z tkanív chrbtice.
 8. Akupunktúra. Podobné manuálnej terapii a všeobecnej masáži.
 9. Kryoterapia. Hlavným cieľom kryoterapie je zníženie bolesti (tento postup nie je k dispozícii vo všetkých penziónoch).

2 Zoznam sanatórií v Rusku, ktoré liečia osteochondrózu

V ktorom meste je sanatórium na liečbu osteochondrózy v Rusku? V Rusku je v skutočnosti niekoľko miest s dobrými dôchodkami. Medzi sebou sa líšia iba jemnými odtieňmi, takže si môžete bezpečne vybrať ktorékoľvek z tých, ktoré sa vám páčia.

 • Sanatórium na liečbu osteochondrózy na predmestiach
 • Zoznam sanatórií v Ruskej federácii, kde sa lieči osteochondróza (ceny nemusia byť presné):
 • penzión "Rus" na predmestí: Moskovský kraj, Ružinský okres, telefón (495) 669-37-80, cena izieb v inštitúcii je v rozmedzí od 3600 do 15 000 rubľov za deň;
 • penzión "Moscow Region": Moscow region, Domodedovo district, v regióne FSBI "OS Moscow Region" 25, phone +7 (495) 721-13-74, cena je od 3850 do 8000 rubľov za deň;

Liečba osteochondrózy v sanatóriu - zoznam tých najlepších v SNŠ

Osteochondróza je choroba, ktorá vyžaduje pozornosť a niekedy aj zdĺhavé liečenie, rôzne v rôznych štádiách.

Ak dôjde k záchvatu exacerbácie, so silnou bolesťou a niekedy dokonca aj s teplotou, pacient musí sledovať odpočinok na posteli a užívať lieky predpísané lekárom.

V období zotavovania prichádzajú fyzioterapeutické cvičenia a všetky druhy fyzioterapeutických metód doplnené masážou, manuálnou terapiou a nekonvenčnými terapeutickými metódami. Liečba osteochondrózy v sanatóriu dokonale dopĺňa celú škálu opatrení na boj proti tomuto vážnemu ochoreniu.

Liečba osteochondrózy v sanatóriách

Aké sú výhody kúpeľnej liečby:

 • Využíva maximálne príležitosti na rekonštrukciu miechy, pričom nie všetky môžu byť použité na ortopedickej klinike

Osteochondróza v sanatóriu sa dá liečiť presne zvnútra - zavedením vnútorného metabolizmu. Koniec koncov, ako viete, hlavnou príčinou deštruktívnych deformácií je narušená vnútorná rovnováha

Sanatóriá a strediská to dokážu:

 • Čistenie tela
 • Špeciálna strava na normalizáciu kostného tkaniva
 • Nasýtenie všetkých svalových tkanív kyslíkom
 • Zlepšenie krvného obehu
 • Posilnenie svalov a väzív
 • Normalizácia nervovej aktivity

Poloha kúpeľných stredísk zohráva veľkú úlohu: spravidla sa nachádzajú na malebných krásnych miestach: na riekach, v lesoch, v horských oblastiach, v blízkosti prírodných zdrojov. Úlohou lekára je samotná príroda, slnko, vzduch a voda.

Ale niekedy sa chorý ponáhľa do sanatória a ešte sa nezotaví z útoku v nádeji, že sa s ním bude liečiť. Musíte pochopiť, že liečba na klinike a v sanatóriu sú dve rôzne veci.

Ortopedický chirurg, ktorý predtým diagnostikoval diagnózu, vás lieči podľa určitej schémy, ktorá musí prejsť všetkými fázami..

Stáva sa, že bez toho, aby bol v určitom štádiu vyliečený, pacient pre neho začína byť predčasne alebo nevhodne liečený, napríklad:

 • Teplé ihličnaté vane
 • Manuálna terapia
 • masáž
 • Laserová terapia atď..

Po nejakom čase pacient namiesto toho, aby sa cítil zdravo a získal silu, naopak ochorel: chrbtica opäť bolí, teplota stúpa. A vec je, že zápalový proces v ňom, ako sa ukázalo, neprešiel až do konca a postupy vyvolali novú vlnu.

Manuálna terapia vykonávaná bez ohľadu na spinálnu MRI je vo všeobecnosti potenciálne nebezpečná. Preto musí lekár pred začatím relácie vyžadovať snímku vašej chrbtice.

Takmer každé sanatórium má na svojom pracovisku chiropraktika a reflexológa.

Nemá zmysel sa snažiť prejsť všetko, čo je v nemocnici, pretože akýkoľvek postup má svoje kontraindikácie

Napríklad laserové ožarovanie, ktoré sa často lieči artrózou a artritídou, nie je vhodné pre tých, ktorí:

 1. Onkologické ochorenie
 2. Infekčné choroby
 3. tyreotoxikóza
 4. Horúčka
 5. Aktívna tuberkulóza
 6. Glaukóm a ďalšie.

Výber kúpeľnej liečby

Liečba osteochondrózy v sanatóriu sa najlepšie vykonáva v tretej konečnej fáze po rehabilitačnom kurze na klinike, pretože časné zotavenie je veľmi neisté:

 • Je potrebné zvyšovať zaťaženie chrbtice dávkovanej každý deň
 • Správne cvičebné fyzioterapeutické cvičenia
 • V prípade relapsu zmeňte liečebný režim

Sanatórium je vynikajúcim nástrojom na prevenciu osteochondrózy a na predĺženie remisie. Výlet na dovolenku raz za 1 - 2 roky vám umožní žiť prakticky bez exacerbácií

Výber sanatórií je veľmi veľký. V Rusku, na Ukrajine av Moldavsku existuje mnoho vynikajúcich nemocníc najširšieho profilu, ktoré liečia osteochondrózu súčasne..

Metodika liečby je všeobecne štandardná vo všetkých sanatóriách:

Takže v nemocniciach, ktoré sa takmer všeobecne používajú:

 1. balneoterapia
 2. Bahenná terapia
 3. vodoliečba
 4. Podvodná a suchá trakcia chrbtice
 5. Manuálna a akupunktúra
 6. Liečba ozónom
 7. ozokeritotherapy
 8. masáž
 9. Cvičebná terapia
 10. Hardvérová fyzioterapia

Každá inštitúcia má napriek tomu svoju vlastnú „chuť“.

Sanatórium "Rusko" (územie Altaj)

 • Sanatórium Rusko na Altajskom území vás poteší jedinečnou povahou medveďového denníka, je tu veľa kvetinových záhrad a fontán, dlhé uličky.
 • Okrem tradičných metód sa zaoberajú aj:
 • Homeopatická farmaceutická funkcia - expozícia aktívnym miestam s liekmi na báze bylín, minerálov a enzýmov, ktoré obnovujú tkanivo disku
 • Hirudoterapia (na zvýšenie imunity a zlepšenie krvného obehu)

Stredisko je pohodlné a upravené na vonkajšie aktivity:

 • sú tu cvičebné stroje, bazény, biliard, klzisko, zjazdovka, detské ihriská a izby pre deti, kino a koncertná sála

Adresa: Altai Territory, Belokurikha, ul. Slavsky, 34

Ústredné vojenské sanatórium (Pyatigorsk)

 • Úpätie hory Mashuk, neďaleko je lanovka na slávnu horu
 • Mnoho liečivých pitných prameňov
 • Park „Kvetinová záhrada“
 • Dom-múzeum M. Yu. Lermontova

Hlavnou špecializáciou nemocnice je muskuloskeletálny systém

Priaznivý rozdiel od ostatných sanatórií je silný vlastný diagnostický základ:

 • laboratóriá vrátane imunologických
 • funkčná diagnostika (EKG, ultrazvuk, reografia, ergometria bicykla atď.)
 • endoskopia atď..

Liečba tradičnými a modernými metódami:

 • fototerapia
 • kryoterapia
 • speleoterapia
 • hypnóza a spánok

Adresa: Stavropol Territory, Pyatigorsk, ul. Katedrála, 24

Sanatórium "Mountain Tisa" (Ukrajina)

Sanatórium sa nachádza v karpatskej biosférickej rezervácii v obci Kvasy.

Vrcholom sanatória je arzénová voda (jediný zdroj na Ukrajine), ktorý z tela odstraňuje prebytočné soli a rádionuklidy z tela.

Klinika je jednou z najlepších na Ukrajine na liečenie chorôb OA vrátane osteochondrózy.

Metódy ošetrenia (okrem štandardných):

 1. Arzénové minerálne a perličkové kúpele
 2. Aromaterapia a ionoterapia
 3. Apitherapy
 4. Paroterapia (Cedar Barrel Sauna)
 5. Vákuová a kamenná masáž
 6. Fitobar
 1. Tu si môžete objednať čerstvé kozie mlieko, syr feta, pstruh a ďalšie národné jedlá Hutsul
 2. Neďaleko sú lyžiarske strediská Bukovel a Dragobrat.
 3. Telefóny na objednávanie vstupeniek: +38 (095) 120-08-48, (MTS); +38 (097) 062-12-11, (Kievstar)

Klimaticko-balneologické sanatórium "Dněstr" (Moldavsko)

Sanatórium sa nachádza na malebnom brehu rieky Dněstr v historickom mieste: nachádza sa bývalý statok a známe vínne pivnice zakladateľa moldavskej „Quinty“, princa Wittgensteina..

Sanatórium lieči osteochondrózu a ďalšie patológie kostrového systému, ako aj choroby gastrointestinálneho traktu, dýchacích orgánov a kardiovaskulárne choroby.

 1. Uskutočňuje sa kompletná laboratórna štúdia: všeobecné, biochemické, imunologické krvné testy
 2. Vykonajú sa nasledujúce postupy: Hydrocolonoterapia. Anestézia s: subkutánna injekcia oxidu uhličitého, laserové ožarovanie krvi. Moderné masážne metódy: vákuový gradient, hivam masáž - pomocou elektrostatického poľa vznikajúceho medzi pacientovým telom a lekárovými rukami
 3. Na prístroji „Ormed-professional“ sa vytvára jednotná kapucňa s dávkovaním
 4. Má vlastnú liečivú minerálnu vodu - analóg Mirgorodskej

Adresa: Moldavsko, Podnestersko, Kamenka, ul. Lenin, 53 rokov.

Sanatórna liečba vertebrálnej osteochondrózy tak môže byť účinná, aj keď sa vykonáva kompetentne, jej predchádza diagnostika a komplexné metódy, pričom sa berú do úvahy individuálne kontraindikácie

Video: Sanatórium. Pirogova (Saki). Cvičenie na liečbu osteochondrózy

(85

Sanatórium na liečbu osteochondrózy krčnej chrbtice v Rusku

Keďže osteochondróza chrbtice je chronická a najnepríjemnejšia progresívna choroba, jej liečba by sa mala brať vážne. Na dosiahnutie dlhodobej remisie a spomalenie degeneratívnych procesov na medzistavcových platničkách by sa nemalo zastaviť iba exacerbácia protizápalovými liekmi, ale mali by sa zaoberať aj rehabilitačné opatrenia..

Sanatóriá Ruska

U pacientov s osteochondrózou je kúpeľná liečba takmer jediným spôsobom, ako spomaliť vývoj tohto ochorenia.

Je to spôsobené skutočnosťou, že často príčinou dystrofických zmien na medzistavcových platničkách je nepohodlné držanie tela alebo nadmerná fyzická aktivita..

Preto sa pacient po úprave exacerbácie vráti do rovnakých podmienok, ktoré viedli k príznakom osteochondrózy, pacient uzavrie začarovaný kruh..

V Rusku existuje veľké množstvo kúpeľných stredísk, ktoré sa zaoberajú rehabilitáciou pacientov s patológiou muskuloskeletálneho systému. Výber sanatória by sa nemal zakladať iba na závažnosti osteochondrózy, ale aj na prítomnosti sprievodných diagnóz..

 • Kaukaz je najznámejšie kúpeľné mesto v Rusku, kde existuje veľa stredísk vhodných na rehabilitáciu pacientov s chorobami chrbtice: perla Kaukazu, liečivý kľúč, Pyatigorsky atď..
 • V Uralu je tiež niekoľko sanatórií špecializujúcich sa na patológie muskuloskeletálneho systému, kde sa lieči osteochondróza: Goryachiy Klyuch, Krasnousolsk, Assy atď..
 • Okrem toho by občania Ruska nemali zabudnúť na možnosť liečby v liečebných komplexoch umiestnených na krymskom polostrove: Yurmino, Saki, Oren-Krym atď..
 • Pre obyvateľov Moskvy a Moskovskej oblasti, ktorí nemajú dovolené vyťažiť sa na Kaukaze alebo na Kryme s náročným pracovným harmonogramom, otvoria svoje brány kúpele v Rusku a Moskve.
 • Najprv je potrebné poznamenať, že kúpeľná liečba neznamená úľavu od exacerbácií, preto by ste tam mali ísť iba po absolvovaní primeranej liečby a po zmiernení príznakov osteochondrózy..

Rehabilitačné opatrenia

Mnohé postupy používané v liečebnej schéme sanatória v Rusku sú zamerané na zlepšenie metabolických procesov, stimuláciu imunitného systému a adaptogénnych schopností tela, ako aj zvýšenie trofizmu medzistavcových platničiek, čo je dôležitý faktor ovplyvňujúci ďalší progres patológie..

Medzi liečebnými metódami, ktoré sa používajú v sanatóriách Ruska, sú pre pacientov s osteochondrózou uvedené tieto:

 • minerálka;
 • bahenná terapia;
 • manuálna terapia;
 • Cvičebná terapia;
 • magnetoterapia;
 • akupunktúra;
 • masáže;
 • kryoterapia;
 • laserová terapia;
 • hirudotherapy.

Cvičenie, masáže a manuálna terapia

Procedúry terapeutickej masáže alebo manuálnej terapie môžu zlepšiť prísun krvi do nervových koreňov, chrupavky chrbtice, krku a chrbta, zmierniť svalové kŕče, ktoré nevyhnutne sprevádzajú osteochondrózu.

Pokiaľ ide o fyzickú terapiu, je to vynikajúci spôsob rovnomerného rozdelenia fyzickej aktivity na svalový rámec.

Cvičebná terapia zvyšuje adapttogénne schopnosti tela, urýchľuje metabolické procesy a zvyšuje účinnosť.

Masáž môže byť kontraindikovaná u pacientov s herniálnym výstupkom chrbtice.

Magnetoterapia a laserová terapia

Tieto liečebné metódy v Rusku sú povolené na použitie aj v prípade pokročilej a rozšírenej osteochondrózy s prítomnosťou prietrže chrbtice.

Použitie lasera a magnetoterapie je zvlášť indikované pre lézie krčnej a bedrovej chrbtice, pretože zlepšujú lokálne zásobovanie krvi v postihnutej oblasti, čím zvyšujú účinok liekov a tiež znižujú účinky zápalového edému..

akupunktúra

Technika alternatívnej medicíny, ktorú ľudstvo pozná viac ako tisíc rokov. V dôsledku stimulácie bioaktívnych reflexných bodov dochádza k zvýšeniu mikrocirkulácie krvi a urýchleniu metabolických procesov. Akupunktúra má mierne analgetické, protizápalové a dekongestívne účinky..

Niekedy na začiatku priebehu akupunktúry dochádza k miernemu zhoršeniu príznakov, to je jeden zo znakov tejto techniky. Nezabudnite informovať svojho lekára o všetkých zmenách vo vašej pohody.!

Bahenná terapia a minerálne vody

Použitie bahna a minerálnej vody v liečebnom režime pre pacientov so spinálnymi patológiami zaujíma dôležité miesto.

Bahenné a minerálne kúpele prispievajú k obohateniu tela užitočnými stopovými prvkami a majú tiež relaxačný a imunostimulačný účinok. V zásade akékoľvek vodné procedúry (Sharková sprcha, jacuzzi, atď.).

) sú liečené a dokonca aj jednoduché kúpanie má liečivé vlastnosti pre kĺbovo-svalový systém, pretože vedie k relaxácii spazmodických svalov a zvýšeniu tónu hypotrofických svalov.

Príjem minerálnej vody vo vnútri môže byť tiež zahrnutý v kúpeľnej liečbe a má priaznivé účinky na pacientov s osteochondrózou, je však potrebné si uvedomiť, že každý typ takejto vody má svoje vlastné zoznamy indikácií a kontraindikácií..

Hirudotherapy

Terapia pijavicami je dobrou alternatívou k liečbe sanatória v Rusku pre pacientov s osteochondrózou.

Pretože krvné cievy, ktoré zásobujú mozog, prechádzajú touto oblasťou, môže patológia medzistavcových platničiek v tejto časti viesť k výskytu tortuozity alebo dokonca k čiastočnému stlačeniu týchto tepien. Z tohto dôvodu sú charakteristické príznaky cervikálnej osteochondrózy: závraty, bolesti hlavy, zhoršenie pamäti atď..

Hirudoterapeutické procedúry majú vazodilatačné, analgetické a antikoagulačné účinky (riedenie krvi), ktoré môžu účinne eliminovať bolesť a zlepšovať prietok krvi v postihnutých cievach..

konečne

Aby ste pochopili, v ktorom sanatórium a lekárskom komplexe bude poskytnuté celé spektrum procedúr potrebných pre vás, dôrazne sa odporúča prediskutovať tento problém so svojím lekárom. Pretože iba odborník môže primerane posúdiť celkový stav a závažnosť existujúcich diagnóz.

Sanatóriá na liečbu osteochondrózy: ako si vybrať najlepší

Jedným zo stupňov regenerácie a likvidácie osteochondrózy je kúpeľná liečba využívajúca komplex účinných metód na boj proti chorobám chrbtice..

Takáto liečba je predpísaná v konečnom štádiu - po vykonaní etiotropickej, patogenetickej a rekonštrukčnej terapie (to znamená, keď lekár odstráni príčinu a príznaky).

Účelom kúpeľnej liečby je konsolidácia výsledku a vykonanie rehabilitácie po odstránení exacerbácie alebo chirurgického zákroku.

Výlet do sanatória je veľmi efektívny, ak potrebujete výsledok skonsolidovať a po odstránení exacerbácie vykonať rehabilitáciu.

Čo ponúkajú pacienti

Na prevenciu a rehabilitáciu po liečbe osteochondrózy sa môžu použiť nasledujúce wellness procedúry:

Liečivé bahno je užitočné pre pacientov, ktorí potrebujú obnoviť pohyblivosť medzistavcových kĺbov, zvýšiť imunitu, normalizovať metabolizmus v tkanivách.

 • Úprava minerálnej vody.

Prispieva k obohateniu telesných tkanív užitočnými látkami potrebnými na regeneráciu a normálne fungovanie. Používa sa vo forme minerálnej vody vo vnútri alebo vo forme liečivých kúpeľov.

Je zvlášť účinný pri liečbe pacientov s cervikálnou osteochondrózou. Pijavice zlepšujú krvný obeh krvi, zmierňujú zápaly, anestetizujú, upokojujú, odstraňujú toxíny, ktoré sa nahromadili pri užívaní silných liekov.

Pacientom s osteochondrózou môžu byť predpísané bylinné, minerálne, sulfidové, radónové, soľné kúpele. Pomáhajú zvyšovať odolnosť tela, zlepšujú prietok krvi, zvyšujú metabolizmus, odstraňujú svalové kŕče atď..

Je indikovaný na liečbu cervikálnej a bedrovej osteochondrózy. Zmierňuje bolesť, zápal, zlepšuje tonus svalov, normalizuje funkčnosť orgánov.

Terapeutická masáž pomáha zmierniť bolesť svalov a napätie

 • Terapeutická masáž a manuálna terapia.

Tieto postupy pomáhajú zmierniť bolesť svalov a napätie. Eliminujte zovreté nervy. Prispieť k normalizácii metabolických procesov.

Vplyv na akupunktúrne body ovplyvňuje fungovanie vnútorných orgánov - zlepšuje sa mikrocirkulácia krvi v cievach, zvyšuje sa svalový tonus, vylučujú sa toxíny.

 • Špeciálna kryoterapia chladiacim plynom.

Zmierňuje zápaly a kŕče. Zlepšuje tón oslabených svalov.

Vykonávanie cvičení zostavených školiteľom a vykonávaných pod jeho dohľadom výrazne zvyšuje účinnosť liekovej terapie a fyzioterapie. Po prvé, telesná výchova pomáha tónovať svaly a odstraňuje stagnáciu v tkanivách..

Okrem vyššie uvedených procedúr sa v kúpeľných komplexoch používajú podvodná trakcia pod vodou a suchá miecha (trakcia), ozónová terapia, galvanoterapia a fyzioterapia prístrojov..

Kam ísť?*

V Rusku existuje veľké množstvo stredísk, ktoré pomáhajú pri obnove pacientov s osteochondrózou. V ktorom sanatóriu by ste mali zostať? Neexistuje žiadna jediná odpoveď, pretože každá z nich má svoje vlastné charakteristiky..

Sanatóriá často používajú liečebné kúpele

Kaukaz

 1. Sanatórium "Perla Kaukazu" (Essentuki). Pacientom sa poskytujú všetky potrebné postupy potrebné na obnovenie chrbtice po osteochondróze. Náklady na lístok - od 2800 rubľov. za deň.
 2. Sanatórium "Pyatigorsk" (Pyatigorsk). Hlavným profilom tejto inštitúcie je liečba patológií pohybového aparátu.

Pri liečbe sa kladie dôraz na metódy využívajúce prírodné látky - blato, ihličnaté a minerálne kúpele, atď. Cena - od 2380 rubľov. za deň.

Ďalšie zdravotné strediská na Kaukaze, ktoré poskytujú pomoc pacientom s osteochondrózou: Voroněž, Viktória, Niva, Nadezda, Metallurg, Birch, Zdroj, Liečivý kľúč, Rus.

 1. Liečebno-liečebný komplex „Assy“. Nachádza sa v údolí reklamy. Uznávaný ako najlepší balneologický ústav v Rusku v roku 2005. Vybavené najmodernejšou fyzioterapeutickou výbavou. Cena - od 2100 rubľov. za deň.
 2. Sanatórium "Krasnousolsk". Nachádza sa v malebnej záplavovej nížine rieky Usolka.

Pomáha s osteochondrózou viac ako 90 rokov. Mnohé postupy sú založené na použití terapeutického bahna. Náklady na lístok - od 2100 rubľov za deň.

Ďalšie sanatóriá v Urale, ktoré poskytujú pomoc pacientom s osteochondózou: „Goryachiy Klyuch“, „Rodnik“, „Mountain Air“, „Mineralnye Vody“, „Solnechny“.

Krymský polostrov

 1. Sanatórium komplex "Yurmino" (Krym, Saki). Osobitnou pýchou tohto sanatória je bahenná terapia Saki peloidmi (elektroterapia alebo aplikácie). Životné náklady - od 2300 rubľov. za deň.
 2. Zdravotný komplex "Saki" (Krym, g.

Saki) - nachádza sa v tesnej blízkosti štátnej regionálnej elektrárne, ktorá sa zaoberá ťažbou bahna z jazera Saki. Cena ubytovania je od 1900 rubľov. o deň. Sanatórium "Dneper" (Krym, Evpatoria). Nachádza sa 50 metrov od pobrežia. Má vlastné piesočné pláže.

Je známy svojimi liečivými kúpeľmi a masážou krčnej, hrudnej a bedrovej chrbtice. Cena - od 1500 rubľov. Sanatórium "Poltava-Krym" (Krym, Saki). Sanatórium má povolenie na ťažbu terapeutického bahna a vlastnej studne krymskej minerálnej vody. Cena - od 2160 rubľov. o deň.

Ďalšie zdravotné strediská na Kryme, ktoré poskytujú pomoc pacientom s osteochondrózou: Oren-Krym, Surf, liečebné centrum pre zlepšenie zdravia Severny, Aurora Borealis, penzión Emerald, Chernomorets, Helios.

Výhody kúpeľnej liečby osteochondrózy sú nepopierateľné, musia sa však používať ako profylaxia, ako aj vo fáze rehabilitácie pacienta po komplexnej liečbe. Výber inštitúcie by mal byť zverený ošetrujúcemu lekárovi, vyberie najlepšie sanatórium s postupmi a klímou, ktoré sú vhodné pre váš prípad.

* Uvedené ceny sú relevantné v čase prípravy tovaru. Skontrolujte ceny na oficiálnych webových stránkach zdravotníckych stredísk v Moskovskom regióne, Uralu, na Kaukaze a na Kryme.

Liečba osteochondrózy

Bolesť chrbta v chrbte, ich zintenzívnenie počas ťažkých zdvíhacích alebo náhlych pohybov, obmedzenie pohyblivosti - to všetko sú príznaky deštrukcie kosti a chrupavkového tkaniva chrbtice, inými slovami osteochondróza. Toto ochorenie je spojené so závažnými komplikáciami, avšak liečba osteochondrózy v sanatóriu môže spomaliť patologický proces degenerácie tkaniva a trvalo zmierniť bolestivé príznaky..

Postupy liečby osteochondrózy

Strediská špecializujúce sa na liečbu chorôb pohybového ústrojenstva, ponúkajú liečbu osteochondrózy chrbtice ľubovoľného miesta: krčka maternice, hrudníka, bedra.

Pri predpisovaní liečby sa berie do úvahy miera poškodenia miechového tkaniva, prítomnosť sprievodných ochorení, vek pacienta a kontraindikácie..

Všetky strediská praktizujú integrovaný prístup k problému a pacientom ponúkajú fyzioterapeutické a všeobecné zdravotné metódy:

 • klimatoterapiu;
 • liečivé kúpele (terpentín, ihličnatý, minerálny, radón, sírovodík, oxid uhličitý);
 • wellness duše;
 • tepelná terapia (pomocou parafínu, ozokeritu);
 • úprava bahna s použitím miestnych a dovážaných surovín;
 • manuálna a hardvérová masáž;
 • fyzioterapia (magnetoterapia, laserové ošetrenie, elektroforéza, UHF);
 • chrbtová trakcia;
 • akupunktúra;
 • hirudotherapy;
 • kryoterapia;
 • LFK (plávanie, nordic walking, zdravotná cesta, liečebné cvičenia, výcvik na simulátoroch).

Aké sanatóriá liečia osteochondrózu

Liečebné strediská, v ktorých pacienti prichádzajú na liečbu osteochondrózy, sa zvyčajne nachádzajú na ekologicky čistých scénických miestach: v blízkosti rybníkov, lesov, hôr, v blízkosti prírodných zdrojov minerálnej vody alebo liečivého bahna. Ústredná rada pre cestovný ruch a rekreáciu (holding) odporúča navštíviť sanatórium, kde sa lieči osteochondróza, a hosťom ponúka vynikajúce podmienky na relaxáciu a regeneráciu:

 • "Victoria" v Kislovodsku, kde je známa galéria Narzan, historické a kultúrne pamiatky v pešej vzdialenosti.
 • Svetlana v Soči s aktualizovanou infraštruktúrou pre olympijské hry v roku 2014 a modernú lekársku základňu.
 • "Victoria" - jeden z najlepších sanatoriových komplexov na predmestí.
 • „Sanatórium pomenované po Stankovi“ v oblasti Ivanovo na malebnom brehu rieky Volhy.
 • Staraya Russa v Novgorodskom regióne je najstaršou nemocnicou kombinujúcou rozvinutú infraštruktúru a tradície kúpeľnej liečby.
 • "Dulber" na krymskom pobreží s vynikajúcou architektúrou budov.
 • „Vlna“ na brehu priehrady Istra neďaleko Moskvy v bezprostrednej blízkosti Nového kláštora Jerusolim.
 • "Beshtau" v Zheleznovodsku s vlastnou pumpou minerálnej vody "Slavyanovskaya".
 • „Herec“ na pobreží Čierneho mora v Soči je obľúbeným miestom na rekreáciu a ošetrenie divadelných a kínových hviezd.
 • „Krasnaya Pakhra“ v moskovskom regióne, kde používajú jedinečný terapeutický bahno „Starorusskie“ a jódovo-brómovú minerálnu vodu „Ust-Kachinsky“.

Návšteva sanatória na osteochondrózu je vynikajúcou príležitosťou na prevenciu tohto ochorenia a na predĺženie obdobia remisie. Pravidelná liečba v strediskách umožňuje žiť bez zhoršenia choroby.

Liečba osteochondrózy a skoliózy na Kryme

Problémy s chrbtom sú veľmi demokratické a môžu sa vyskytnúť u každého bez ohľadu na pohlavie, vek a sociálne postavenie.

Takéto choroby sú veľmi nepríjemné, ukladajú obmedzenia mnohým aspektom života a sú sprevádzané bolesťou, niekedy veľmi závažnou.

Prevencia a liečba chrbtice na Kryme je jedným zo spôsobov, ako stráviť dovolenku tu nielen s radosťou, ale aj s výhodami.

Liečba osteochondrózy v sanatóriu "Slavutich"

Osteochondróza je choroba medzistavcových platničiek, ktorá sa vyskytuje v dôsledku traumy, nerovnomerného zaťaženia chrbtice, nedostatku živín, genetickej predispozície, vážneho pravidelného stresu. Príčiny tohto ochorenia sú spravidla niekoľko.

Výsledkom je, že môžete cítiť silnú bolesť v dolnej časti chrbta alebo krku, znecitlivenie končatín, bolesti hlavy, zvýšenú únavu a slabosť. Dobrou správou je, že všetky tieto príznaky možno účinne zvládnuť. Pravidelná prevencia zabezpečí, že sa vôbec nevrátia.

Čo presne sa používa v sanatóriách Krymu na liečenie osteochondrózy? V časti „Slavutich“ sa na tieto účely uplatňujú:

 • masáže;
 • manuálna terapia;
 • Cvičebná terapia;
 • rehabilitácia;
 • plávanie;
 • mierna fyzická aktivita;
 • vyvážená strava;
 • bahenná terapia.

V závislosti od vášho stavu lekár predpíše presne tie postupy, ktoré budú pre vás najužitočnejšie. Bude ich možné kombinovať s exkurziami, prechádzkami a inými zábavami na Alushte a Kryme. A strávte svoju dovolenku zábavnou a ziskovou.

Liečba skoliózy v sanatóriu "Slavutich"

Ďalším vážnym ochorením chrbtice, skolióza, je zakrivenie chrbtice vpravo alebo vľavo. Je to dôsledok pravidelného nerovnomerného zaťaženia chrbta počas rastu, chorôb centrálneho alebo periférneho nervového systému, osteoporózy kostí u ľudí vo veku.

V počiatočných fázach sa problém takmer nikdy nemôže vyskytnúť. Áno, postoj je v tomto prípade porušený, ale spočiatku nie je žiadna bolesť. Postupom času sa však zakrivenie môže zvyšovať, čo vedie k osteochondróze, stlačeniu vnútorných orgánov, k poškodeniu svalov a obehového systému. A to už je veľmi vážne.

Na liečbu skoliózy na Kryme používa liek „Slavutich“ približne rovnaké postupy ako pri osteochondróze. Aj keď lekár bude klásť dôraz na prípravu liečebného postupu odlišne a postupy samotné sa v týchto dvoch situáciách vykonávajú trochu inak..

Kúpte si lístok na Krym s liečbou - dobré riešenie pre tých, ktorí sa vážne zaujímajú o svoje zdravie!

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Pupočná prietrž - jedna z odrôd brušnej hernie, ktorá je výstupom z vnútorných orgánov brušnej dutiny cez hernálnu bránu do podkožného tuku.Orgánmi, ktoré môžu byť v herniálnom vaku, sú: slučky tenkého a / alebo hrubého čreva, veľké omentum, žalúdok.
1 Terapeutické cvičenie 2 Vykonávacie pravidlá 3 AplikáciaChoroby miechy patria medzi najbežnejšie choroby na svete. A každý rok sa zvyšuje počet rôznych patológií a chorôb chrbtice.
Žena trpí vážnym stresom pri narodení dieťaťa, takže v tele sa často vyskytujú rôzne problémy. Napríklad počas tehotenstva sa môže objaviť ingvinická prietrž, ktorá môže mať vážne následky.