loader

Hlavná

Hlava

Vlastnosti inštalácie ôk prietrže a ich typy

Aby sa predišlo recidíve prietrže, je do pacienta všitá sieťovina, ktorá zabraňuje vypadávaniu orgánov. Tento spôsob chirurgického zákroku sa nazýva hernioplastika a považuje sa za najúčinnejší pri liečbe hernií..

Foto 1. Sieťová protéza vám umožňuje držať orgány v ich anatomických medziach. Zdroj: Flickr (maurizio battisti).

Čo je kýlová sieť

Hernálna sieť je endoprotéza vyrobená zo syntetických materiálov: najčastejšie z propylénu. Materiály nie sú toxické, nespôsobujú alergie a organizmus ich zriedka odmietne, pretože nevstúpia do chemických reakcií s tkanivami a orgánmi. Vo väčšine prípadov je pletivo nainštalované bez problémov: v procese hojenia rastie prirodzene v tkanive.

Endoprotéza nahrádza oslabený svalový väz a drží orgány v brušnej dutine, čím bráni strate. Používa sa na liečbu rôznych druhov prietrží: trieslovín, pupočníkových a brušných prietrží. Oká sa v každom prípade merajú a vyberajú jednotlivo v závislosti od štruktúry herniového vaku.

Poznámka! Ak je veľkosť veľká, pacient bude mať záhyby a ak sú malé, tkanivá sa rozptýlia a endoprotéza nebude schopná zadržiavať orgány. Zvýši sa riziko relapsu..

Hrudná sieťka je veľmi silný fixačný prostriedok, ale je tiež elastický. Táto vlastnosť robí pacienta neviditeľným: mriežka sa prispôsobuje každému jeho pohybu, ohnutiu a polohe. Je oprávnená zdvíhať závažia a cvičiť.

Výhody a nevýhody používania sietí

Výhody použitia takejto endoprotézy zahŕňajú:

 • prevencia recidívy choroby;
 • zníženie bolesti po chirurgickom zákroku, pretože pletivo neumožňuje napínanie tkanív;
 • spoľahlivé uzatvorenie brány prietrže materiálom, ktorý rýchlo prerastie spojivovým tkanivom a stáva sa súčasťou tela;
 • mriežka pacient nepociťuje a nezasahuje do každodenného života.

Okrem toho je zjavnou výhodou skrátenie doby rehabilitácie. Po 2 týždňoch sa človek vráti do normálneho života. Po 8 týždňoch mu lekári umožnia športové, ľahké typy. A po šiestich mesiacoch bude môcť pacient dovoliť akúkoľvek záťaž. V operácii bez použitia oka sa podmienky zvyšujú a na zaťaženie sa ukladajú obmedzenia.

Nevýhody zahŕňajú komplikácie, ktoré sa môžu vyskytnúť po operácii:

 • zápal, zvyčajne krátkodobý, ktorý sa objavuje ako reakcia tela na cudzie teleso;
 • výskyt adhézií a extrúzie, ak sa sieťka začne pohybovať v mäkkých tkanivách;
 • vývoj fistúl alebo infekcií, keď je protéza umiestnená do kontaminovanej rany.

Okrem toho môže dôjsť k odmietnutiu ôk a potom sa musí odstrániť.

Poznámka! V procese hojenia po operácii by pacient nemal mať silnú bolesť. Ak vznikol a nezmizol - je to prvý znak začiatku odmietnutia endoprotézy.

Klasifikácia a vlastnosti kýly

Herniové siete sa líšia v závislosti od typu kýly, pre ktorú sú určené: pre bradavkovú, pupočnú alebo brušnú herniu. Pretože v každom z týchto prípadov budú funkcie pletiva mierne odlišné, endoprotézy sa vyberú odlišne čo do veľkosti a typu..

Pre slabinovú prietrž

V prípade slabiny prietrže sa odoberie oko 6x9 cm, čo sa považuje za optimálne. V závislosti od typu operácie a individuálnych charakteristík pacienta sa však veľkosť môže mierne meniť.

Ale pre mladých ľudí sa lekári snažia zachytiť menšie siete, pretože ak sa tak nestane, veľká endoprotéza v budúcnosti v prípade potreby ovplyvní fungovanie močového mechúra. A starším pacientom, u ktorých je vyššie riziko relapsu, sa poskytujú väčšie siete na zlepšenie fixácie orgánov..

Endoprotéza by mala byť neabsorbovateľná, pretože spojivové tkanivo pri ingvinálnej prietrži najčastejšie oslabuje a nie je možné ju bez sieťky zosilňovať. Svaly budú potrebovať podporu počas celého života pacienta, takže endoprotéza je vybraná pre dobré.

Švy na upevnenie nie sú v tomto prípade potrebné.

Foto 2. Pri inštalácii inguinálnej endoprotézy nie je potrebné šitie. Zdroj: Flickr (amdalton).

S kýlou brucha

Pre tento typ choroby sú zavedené buď neabsorbovateľné siete, pretože svaly môžu byť potrebné na celý život, alebo tie, ktoré čiastočne vymiznú. O tom rozhodne lekár po stanovení diagnózy.

Veľkosť sa líši od štádia: ak je prietrž veľká, endoprotéza bude tiež veľká a ak je počiatočná fáza obmedzená na malú.

A prietrzi brucha je potrebné spevniť sieťovinu pomocou švov alebo pomocou špeciálnej lekárskej zošívačky..

Pre pupočníkovú prietrž

Endoprotézy pre pupočnú kýlu používajú malé - spoľahlivo uzatvárajú herniové brány, ktoré sú pri tomto type ochorenia malé a nepotrebujú veľké siete..

Siete samotné môžu byť neabsorbovateľné a čiastočne absorbovateľné. O tom rozhodne lekár v závislosti od stavu prietrže a svalov pacienta. Najčastejšie sa však používajú endoprotézy čiastočnej resorpcie, pretože sa rýchlejšie a ľahšie zarastajú spojivovým tkanivom. A riziko rozvoja cicatriciálnej fibrózy je znížené.

Poznámka! Inštalácia hernálnej siete sa neodporúča pacientom mladším ako 20 rokov, pretože ich telo neustále rastie a zároveň sa zvyšuje riziko odmietnutia..

Mriežkové zobrazenia

V závislosti od materiálu získava sieť rôzne vlastnosti: môže sa v tele úplne rozpustiť, čiastočne rozpustiť alebo vôbec. Odtiaľ sa odoberajú tri hlavné typy kýlovej endoprotézy.

vstrebateľné

Takéto siete sú vyrobené z materiálu, ktorý sa môže po určitú dobu rozpúšťať v tkanivách pacienta. Ale pretože svaly často potrebujú dlhú, ak nie stálu podporu, sú používané zriedka. A potrebu zvoliť takúto mriežku určuje iba lekár.

Resorbovateľné endoprotézy majú kontraindikáciu: nemôžu byť inštalované u pacientov, ktorých spojivové tkanivo rastie pomaly. V tomto prípade sa pletivo môže rozpustiť skôr, ako rastie tkanivo, ktoré ho drží, a potom sa zvyšuje riziko recidívy.

nevstrebateľných

Tento typ prietrže hernie je vyrobený z materiálov, ktoré zostanú v tele pacienta a počas celého života podporia oslabené svaly. V chirurgii sú bežné tieto siete.

Zvyčajne sú vyrobené z polypropylénu a niekedy z dakronových vlákien, čo robí endoprotézu mäkšou. Existujú tiež siete potiahnuté špeciálnou látkou, ktorá chráni ranu pred infekciami.

Čiastočne absorbovateľné

Zdá sa, že takéto siete kombinujú dva predchádzajúce typy: sú napoly vyrobené z polypropylénu a zvyšok je vyrobený z materiálu, ktorý sa v tele úplne rozpustí..

Polypropylénové vlákna sú veľmi flexibilné, čo pomáha udržiavať elasticitu tkanív po zmiznutí absorbovateľného materiálu. A to sa stane rok po operácii.

Postup inštalácie mriežky

Kýlová endoprotéza sa inštaluje jedným z dvoch spôsobov: buď otvoreným chirurgickým zákrokom alebo laparoskopiou..

Pri otvorenej chirurgii sa pletivo inštaluje prostredníctvom rozsiahleho rezu na pobrušnici pacienta. Takýto rez umožňuje voľný prístup k bráne prietrže a najčastejšie sa používa pri veľkých prietržoch. Stojí to menej ako laparoskopia, ale existuje dostatok nedostatkov tejto metódy:

 • rehabilitačné obdobie trvá veľa času;
 • vysoké riziko komplikácií spôsobených infekciou;
 • dlhé hojenie rán a následné vytváranie hustých jaziev;
 • po operácii bude pacient pociťovať bolesť.

Pri laparoskopii chirurg používa mini-videokamery, pomocou ktorých môže pri inštalácii oka presne koordinovať činnosti. Samotná endoprotéza je implantovaná laparoskopom - špeciálnym zariadením, vďaka ktorému je sieť z vnútornej strany nainštalovaná, čo vyžaduje iba tri vpichy na tele pacienta..

Po laparoskopii nie sú žiadne jazvy, hojenie je rýchlejšie, infekcia je vylúčená. Táto metóda však nie je vhodná pre všetky typy hernií a stojí viac ako otvorená operácia.

Rehabilitácia po operácii

Po operácii zostáva pacient v nemocnici týždeň, ak bola operácia otvorená, a trochu viac ako tri dni s laparoskopiou. Ak má zápal, predpisuje mu antibiotiká, ak trpí bolesťami - analgetikami.

Po prepustení rehabilitácia nekončí. Teraz bude musieť pacient nielen ísť do nemocnice na fyzioterapiu a cvičenie, ale aj na diétu. Lekár navrhol, aby vylúčil potraviny, ktoré spôsobujú zápchu alebo zvyšujú tvorbu plynu v črevách..

Okrem toho v prvých týždňoch po operácii nemôže pacient zdvíhať závažie a fyzická aktivita sa musí znížiť na minimum.

Mriežka po operácii

Odrody sietí

Sieťka je endoprotéza, ktorá vykonáva funkcie spojovacej membrány brucha. Vo väčšine klinických prípadov v chirurgii používa pri operácii brušnej hernie materiál, ktorý má kvalitu kontrolovaného lineárneho predĺženia (návrat do pôvodného stavu).

Prolínové vlákna pre plastiku postihnutej oblasti sú najvhodnejšie, pretože nespôsobujú nežiaduce reakcie v pooperačnom období, čo znižuje počet relapsov..

kontraindikácie

Ak je narušená inguinálna hernia, v herniológii sa študuje etiológia, patogenéza, typy a lokalizácia brušných hernií a vyvíjajú sa metódy terapeutických účinkov, preventívne opatrenia, zvažuje sa možnosť chirurgického zákroku minimálne invazívnym spôsobom.

Ale niekedy je potrebná resekcia nekrotického hrubého čreva..

Chirurgická sieť na kýlu je kontraindikovaná v mnohých prípadoch:

 1. Deti do 5 rokov.
 2. Mŕtvica.
 3. Obdobie tehotenstva.
 4. Exacerbácia chronických chorôb akejkoľvek etiológie.
 5. Poruchy kardiovaskulárneho systému.
 6. Patológia dýchacieho systému.

Mriežka z brušnej prietrže

Pri oprave prietrže v brušnej dutine sa používajú siete, ktoré neabsorbujú alebo čiastočne nerozkladajú.

Pri hernii sa musí spevniť sieťovina: posilnenie prednej brušnej steny si vyžaduje ďalšiu fixáciu endoprotézy stehmi, ak má pacient vrodené patológie spojivového tkaniva..

Váš lekár vám môže odporučiť laparoskopický zákrok..

Ako sa pripraviť na operáciu

Pred vykonaním kýly v bruchu musí pacient dodržať tieto tipy:

 • po dobu troch dní sa vzdať alkoholu;
 • po dobu dvoch týždňov neberte lieky, vrátane nesteroidných protizápalových liekov, derivátov salicylátu (znižuje zrážanie krvi);
 • 14 dní racionálne jesť a užívať komplex vitamínov;
 • Nejedzte od ôsmich večer deň pred operáciou.

Metóda chirurgického zákroku sa nevykonáva ani vtedy, keď je osoba nedávno chorá, až po niekoľkých týždňoch môžete ísť do nemocnice. Okrem toho sa pacient musí pripraviť samostatne, lekár musí vykonať vyšetrenie. Medzi hlavné opatrenia, po ktorých je hernia odstránená, patria:

 • všeobecná analýza krvi;
 • glukóza, krvný typ, Rh faktor;
 • nastaviť indikátor, ktorý odráža sekundy, počas ktorých plazma koaguluje po pridaní požadovanej zmesi;
 • nastaviť rýchlosť aktivovaného čiastočného tromboplastínového času;
 • vykonať biochemický krvný test;
 • vylúčiť prítomnosť infekčných chorôb;
 • urobiť kardiogram.

Výhody inštalácie kýly

Po nainštalovaní kýly sa pacient zotavuje dostatočne rýchlo. Ak porovnáme výsledky operácie s inštaláciou siete a bez nej, potom v prvom prípade existuje niekoľko výhod:

 • vysoké pozitívne výsledky výsledku operácie, v budúcnosti je relapsu prakticky vylúčený;
 • v tele nedochádza k alergickým reakciám a odmietnutiu;
 • spoľahlivé uzavretie herniových brán: sieťka spoľahlivo fixuje otvor okolo celého obvodu, po ktorom je obklopená spojivovými tkanivami;
 • po inštalácii je implantát pre pacienta takmer nepostrehnuteľný a neovplyvňuje jeho pohyb, nespôsobuje nepohodlie;
 • Obnova trvá menej ako šesť mesiacov. Pacient po operácii je prepustený druhý deň;
 • pacient nemá žiadne nepohodlie, bolesť, tkanivové napätie.

Funkcie prietrže kýly

Na prišívanie prietrže je možné vykonať tak tradičnú operáciu brucha, ako aj laparoskopickú operáciu. Oká sa inštaluje počas operácie, čím sa vylučuje pravdepodobnosť opätovného výskytu prietrže a pomáha sa dosiahnuť úplné uzdravenie pacienta..

Po inštalácii plní funkciu svalu, prakticky ju nahrádza a používa sa v prípadoch, keď prírodný svalový väz nie je schopný odolať tlaku vnútorných orgánov. Je fixovaná bez zošívania v okamihu, keď sú vnútorné orgány umiestnené do brušnej dutiny.

Pri otvorenej operácii brucha je potrebný široký rez, ktorý umožňuje voľný prístup k bráne prietrže. Operácia sa vykonáva v lokálnej anestézii. Výhodou brušného chirurgického zákroku je to, že sieťka sa dá nastaviť presnejšie a v budúcnosti znižuje riziko vytesnenia. Nevýhodou je ťažké obdobie zotavenia a kozmetický defekt v mieste operácie.

Laparoskopická chirurgia sa vykonáva v celkovej alebo spinálnej anestézii. Prostredníctvom malých vpichov sa zavádzajú špeciálne nástroje a pod dohľadom sa vykonávajú všetky potrebné manipulácie. Takéto operácie vykonávajú skúsení vysokokvalifikovaní chirurgovia..

Medzi pozitívne aspekty patrí rýchle zotavenie, neprítomnosť alebo mierna bolesť a nízka pravdepodobnosť infekcie. Laparoskopická operácia trvá podstatne menej času ako otvorená.

vonkajšie

Tento typ sa vyskytuje omnoho častejšie. Príčiny tohto ochorenia môžu byť mnohé:

 • vrodené chyby;
 • fyzické zaťaženie;
 • zmeny súvisiace s vekom;
 • poškodenie integrity alebo fyziologických funkcií orgánov a tkanív ľudského tela;
 • tehotenstvo.

Umiestnenie vonkajších kýly sa môže líšiť, ale najpravdepodobnejšie sa vyskytnú tieto typy:

 • v oblasti bielej čiary brucha;
 • pupočníkový krúžok;
 • na bočných a zadných stenách brušnej dutiny;
 • trieslová prietrž;
 • pooperačný pohľad.

Podľa toho, ako choroba prechádza, neexistujú žiadne komplikácie (nevznikajú žiadne ťažkosti), komplikované (nedajú sa upravovať), opakujúce sa hernie (znovu sa objavia)..

Prečo je nutná operácia

Kýla je vo všeobecnosti kozmetická vada, ktorá sa prejavuje psychickým stavom človeka a zhoršuje jej vzhľad. Ochorenie skryje skutočnú hrozbu nielen pre blaho, ale môže viesť k smrti človeka. Čo robiť v tejto situácii povie lekár. Ide o to, že keď sa liečba nevykonáva, choroba môže pokročiť. V priebehu času sa veľkosť herniálneho vaku znižuje, čo vedie ku kompresii jeho obsahu.

V budúcnosti je pravdepodobná nekróza tkaniva alebo zápal pobrušnice. Chirurgia sa považuje za jediný spôsob, pretože prietrž na bruchu nebude fungovať. Nie je potrebné tráviť čas, vyčerpávať telo diétami, cvičením a tiež aplikovať tradičné metódy liečby. Ak je diagnostikovaná kýla brucha, operácia trvá 10 až 35 minút.

Možné komplikácie

Po operácii prietrže s umiestnením ôk sa môžu vyskytnúť niektoré komplikácie. Najbežnejšie z nich:

 • hnisanie stehov. Liečbu vyžaduje chirurg, pitva abscesov, je predpísaný priebeh antibiotík;
 • bolesť v pooperačnom období. Lieky proti bolesti sú predpísané;
 • krvácajúci. Používajú sa lieky alebo je potrebný ďalší chirurgický zákrok;
 • sieťové odmietnutie prietrže. Individuálna reakcia tela, v ktorom chcete implantát odstrániť.

Možnosti odstránenia kýly

Na odstránenie prietrže nie veľmi veľkých objemov sa často používa lekársky rigidný endoskop určený na laparoskopickú diagnostiku, ako aj chirurgické manipulácie na brušných orgánoch. Ide o takzvanú sondu, pomocou ktorej sa ošetrenie vykonáva bez najmenších poranení orgánu. Preto neexistuje žiadne nebezpečenstvo krvácania a mäkké tkanivá nie sú poškodené. Pri odstraňovaní prietrže máte navyše možnosť sledovať postup na obrazovke, ktorý zaručuje presnosť operácie, stimuluje hojenie. Táto metóda je však kontraindikovaná u pacientov s inými chorobami brucha, preto je predpísaná s osobitnou starostlivosťou na základe lekárskeho rozhodnutia..

Klasické spracovanie sa vykonáva napnutím oslabených vrstiev a ich upevnením špeciálnym závitom. Táto metóda je účinná iba v prípade 80%. Zvyšných 20% sa týka pacientov, ktorí podstúpili operáciu. Dostali výraznú úľavu, ale po určitej dobe sa prietrž znova objavila. Podobný obrázok sa objaví s obrovským zaťažením švov. V dôsledku ich silného napätia môže látka vybuchnúť, nová nevýhoda.

Najlepšou liečbou je chirurgický zákrok, pri ktorom sa brušná prietrž eliminuje použitím pletiva. Mriežka je umiestnená na mieste výučby, a tak odoberá záťaž. Okrem toho je sieť prenášaná telom úplne normálna. V priebehu času je miesto so sieťou zarastené spojivovým tkanivom. Počas operácie sa používa lokálna celková anestézia. U starších ľudí je ochorenie postihnuté v lokálnej anestézii, pretože táto metóda neovplyvňuje kardiovaskulárny systém, nevyžaduje predĺžené pooperačné monitorovanie a nespôsobuje nevoľnosť. A môžete jesť hneď po operácii.

Zásady inštalácie endoprotézy

Aby sa predišlo komplikáciám v pooperačnom období, musí chirurg nainštalovať sieťku správne. Princípy inštalácie pletiva na prietrž sú tieto:

 • mriežka je fixovaná medzi svalovo aponeurotickými tkanivami, aby sa zabránilo jej posunutiu;
 • endoprotéza by nemala prísť do styku s podkožným tukom;
 • v zmiešaných operáciách sa neabsorbovateľná sieťovina nepoužíva;
 • multifilamentové priadze sa nepoužívajú na pripevnenie makroporéznej sieťoviny.

domáci

Tento druh je lokalizovaný z vnútornej strany brušnej dutiny. Príznaky sa podobajú žalúdočnej chorobe. Zvláštnosťou je, že lieky nemôžu pomôcť zastaviť bolesť. Vnútorná kýla je tiež vytvorená v oblasti vrecka na križovatke dvanástnika a tenkého čreva a ďalších oblastí. Zoberme si hlavné príznaky internej rozmanitosti hernií:

 • nepohodlie v epigastrii;
 • pocit nadúvania;
 • grganie, pocit pálenia, teplo a dokonca bolesť za hrudnou kosťou;
 • zvracanie
 • zápcha.

Obnova po inštalácii kýly

Obdobie obnovy závisí od typu operácie. S laparoskopiou to zaberie oveľa menej času. Pacient je pod dohľadom lekára 3 až 4 dni. Do dvoch týždňov po operácii môže pacient robiť obvyklé veci, šesť mesiacov po operácii je odstránené obmedzenie fyzickej aktivity a po 8 mesiacoch - začať hrať šport.

Pri otvorenej operácii trvá liečenie stehov veľa času. Prvých 5-7 dní si vyžaduje dohľad lekára, obväzy, ošetrenie stehu. Okrem toho môžu byť predpísané lieky. Obnova trvá asi šesť mesiacov, počas ktorých sa odporúča, aby pacient zdvihol bremeno s hmotnosťou do 5 kg, obmedzil akúkoľvek fyzickú aktivitu a zapojil sa do športových aktivít.

Mriežka z pupkovej prietrže

Operácia na odstránenie pupočnej kýly sa uskutočňuje dvoma spôsobmi: otvorením a použitím laparoskopie. Pri laparoskopii sa často používa herniálny systém, ktorý pozostáva z dvoch vzájomne prepojených sietí. Takáto endoprotéza dokonale uzatvára hernálny otvor akéhokoľvek priemeru a spoľahlivo fixuje hernálnu bránu. Rehabilitačné obdobie po hernioplastike je skrátené na niekoľko dní, pacient nepociťuje nepohodlie v pupočnej oblasti, cudzie teleso nie je organizmom odmietnuté.

Malé herniové brány sú uzavreté konvenčnou neabsorbovateľnou chirurgickou sieťou. Okraje implantátu sú pripevnené k vnútorným tkanivám brušnej steny pomocou špeciálnych lekárskych výstuží, ktoré môžu byť buď titánové alebo samo-vstrebateľné..

V posledných rokoch získalo čoraz väčšiu obľubu používanie čiastočne absorbovateľných sietí na pupočníkovú prietrž. Je oveľa ľahšie zarastať spojivovými tkanivami a vylučujú možnosť zjazvenia fibrózy..

Dôležité: Pri vykonávaní chirurgického zákroku na odstránenie prietrže u pacientov mladších ako dvadsať rokov sa neodporúča používať kýlu ok. Dôvodom je skutočnosť, že telo sa ešte úplne nevytvorilo a je možné odmietnutie (vráskanie, napätie)..

Sieťka na ventrálnu prietrž

Operácia na odstránenie ventrálnej prietrže sa vykonáva pomocou polypropylénovej sieťoviny so špeciálnou väzbou. Pri chirurgii sa používajú oba ploché implantáty, ktoré počas operácie nadobúdajú potrebný tvar, ako aj oválne endoprotézy..

Špeciálna porézna makroporézna sieť má tvarovú pamäť a nevyžaduje ďalšie fixovanie švami. Trvanie operácie je skrátené, pacient nepociťuje bolesť, ktorá sa prejavuje pri šití sieťky. Bezproblémová fixácia navyše nepoškodzuje spojivové tkanivá, rýchlo sa zakorenuje v tele.

Výber polypropylénovej sieťoviny pre ventrálnu prietrž by mal vykonať lekár. Bez ohľadu na veľkosť herniového výčnelku by endoprotéza mala byť o päť centimetrov väčšia ako samotná diera pozdĺž celého okraja herniálneho portálu. Keď sú výčnelky veľké, chirurg vykoná lemovanie oka do okolitých tkanív. Toto vylučuje možnosť posunutia oka, jej skrútenie a zvrásnenie.

Poznámka: Hernioplastika s ventrálnou prietržou s fixáciou oka vláknami je pomerne zdĺhavý proces. V pooperačnom období sa u pacienta môže vyskytnúť napätie v mieste vzniku prietrže a slabá bolesť.

Základné princípy inštalácie pletiva na prietrž:

 • sieť by sa mala fixovať medzi svalovo aponeurotickými tkanivami, aby sa zabránilo jej posunutiu;
 • implantát by nemal byť v kontakte s podkožným tukom;
 • neabsorbovateľná sieťová protéza sa nepoužíva pre zmiešané operácie;
 • multifilamentové priadze sa nepoužívajú na pripevnenie makroporéznych ôk.

Sieť hernia oka

V závislosti od typu chirurgického zákroku pri slabinovej prietrži sa zvolí typ endoprotézy. Pri zatváraní veľkej plochy trojuholníka sa používa sito s dĺžkou 9 cm a šírkou 6 cm. Je veľmi dôležité zvoliť najlepšiu možnosť implantácie, pretože pri inštalácii veľkého oka sa môžu vyskytnúť vrásky a malý - nezrovnalosti v tkanivách a riziko opätovného vyčnievania.

Počas chirurgického zákroku u mladých pacientov so šikmou inguinálnou prietržou sa odporúča vložiť malú sieťku na prietrž, ktorá zakrýva malé trojuholníky. Ak existuje riziko relapsu alebo je diagnostikovaná masívna lézia zadnej brušnej steny, je do oblasti predperitoneálneho priestoru umiestnený veľký chirurgický implantát. Malo by sa poznamenať, že chirurgická sieť pokrývajúca veľkú oblasť sa môže v budúcnosti stať prekážkou pri operáciách na močovom mechúre alebo cievach ilea. U starších pacientov sa táto funkcia nezohľadňuje..

Chirurgická oprava sieťky s trieslovinou prietrže.

World Journal of Surgery 2010, v. 38 (8): 1270 - 1278

Infekcia oka po výmene kýly je vážna komplikácia, ktorá sa zvyčajne lieči odstránením implantátu. Cieľom štúdie bolo identifikovať rizikové faktory spojené s infekciou oka a vyhodnotiť účinnosť konzervatívnej liečby rany pri udržiavaní infikovanej siete..

Vykonali sme retrospektívnu analýzu 476 po sebe nasledujúcich operovaných pacientov s pooperačnými kýlami, ktorí dostali implantát zo sieťoviny od 1. februára 2000 do 28. februára 2005 v našom ústave..

U 31 zo 476 (6,5%) pacientov sa vyvinula hlboká rana, ktorá sa týka implantovanej siete. Viacrozmerná analýza ukázala, že iba chirurgický čas je významným rizikovým faktorom spojeným s infekciou oka (p = 0,0038). V 17 (55%) prípadoch z 31 bola infikovaná sieť konzervovaná kvôli konzervatívnym opatreniam. Pozoroval sa významný vzťah medzi použitým typom oka a možnosťou jeho uchovania v podmienkach infekcie. Konzervatívna terapia umožnila zachovať 100% infikovaných polyglaktínových / polypropylénových sietí, iba 20% polypropylénových sietí a 23% PTFE / polypropylénových sietí (p 20 cm u 11,8% pacientov. Priemerný čas pred klinickým napadnutím infekcie po chirurgickom zákroku bol 12 dní (2 - 42 dní). Od okamihu hnisania rany boli predpísané širokospektrálne antibiotiká na 7-14 dní, ktoré boli regulované podľa antibiotikogramu (tabuľka 1)..

Tabuľka 1. Bakteriálne spektrum.

Faktory infekcie oka

Trvanie operácie je jediným faktorom ovplyvňujúcim riziko infekcie. Štatisticky sa zvyšuje každých 15 minút. Faktory, ako je veľkosť kýly, recidíva, ďalšie zásahy pri oprave kýly, typ stehu, drenáž, umývanie rán, antibiotická profylaxia, kvalifikácia chirurga, sa štatisticky významne nelíšili u pacientov s a bez infekcie oka. Okrem toho u pacientov so hnisaním nebol významný rozdiel v porovnaní s pacientmi s čistými zraneniami (6,5% alebo 30 zo 465) alebo s čistými znečisteniami (9,1% alebo 1 z 11). Pokiaľ ide o operačnú techniku, otvorená chirurgia predisponovala infekciu skôr ako laparoskopický prístup (7 oproti 0%), tento rozdiel však nie je štatisticky významný..

Účinok konzervatívnej liečby na zachovanie infikovanej siete

Od okamihu, keď bolo jasné, že odstránenie infikovanej siete je sprevádzané predĺžením trvania choroby a pravdepodobnosťou recidívy, začali sme uvažovať, či je možné zachrániť sieť pomocou konzervatívnych opatrení? Kľúčovým bodom bolo použitie vákuového systému na rany väčšie ako 2 cm. Mriežka bola zachránená u 17 z 31 pacientov (55%), zvyšných 14 (45%) bolo potrebné odstrániť. Priemerné trvanie konzervatívnej liečby bolo 81 dní (rozptyl = 24 - 213)..

Faktory, od ktorých závisí zachovanie siete

Tieto faktory je samozrejme potrebné vyhodnotiť u pacientov - kandidátov na zachovanie infikovanej siete a identifikovať tých, ktorí musia byť včas odstránení. Preto sme analyzovali demografické a chirurgické faktory u týchto pacientov..

Všetkých 13 infikovaných polyglaktín-polypropylénových sietí bolo konzervovaných konzervatívnym ošetrením (100%). A iba 3 z 13 sietí z polytetrafluóretylénu / polypropylénu (23%) a 1 z 5 sietí z polypropylénu (20%) (p Obchodné siete)

Vyrába sa z prolénu (polypropylénu) alebo polyesteru. Existujú spoločnosti zaoberajúce sa výrobou materiálov z gortexu, marlexu a teflónu. Ľahké polymérové ​​siete dávajú menšie ťažkosti ako ťažšie siete. Zloženie jednotlivých operačných systémov predstavuje korok a prekrytie. Niektoré komplexy s korkovou vrstvou sú vyrobené z absorbovateľných materiálov, napríklad značky Bio-A.

Polymérna sieť

Má štruktúru identickú so sieťou proti komárom. Polymérny implantát vyrobený z materiálu identického s moskytiérou sa používa v situáciách zlej finančnej situácie pre pacientov v Ghane a Indii. Každý prvok je 3 700-krát lacnejší ako alternatívna komerčná polymérna sieť.

Použitie sietí proti komárom však poskytuje rovnaké výsledky, pokiaľ ide o infekciu a mieru recidívy ako komerčné siete.

Preto nie sú pri porovnávaní s materiálmi vyrobenými z moskytiér pri uskutočňovaní operácie na odstránenie trieslovej kýly žiadne osobitné výhody bežných komerčných sietí. A to napriek zvýšeným nákladom prvej.

Značná časť komplikácií (asi 10). Vzťahujú sa na tieto prejavy (nie sú obmedzené na):

 • pocit prítomnosti cudzieho tela;
 • chronická bolesť
 • narušená ejakulácia;
 • pohyb polymérneho materiálu;
 • skladacie;
 • erózia, prehĺbenie do intraperitoneálnych orgánov;
 • infekcie
 • držať spolu.

Komplikácie tohto druhu sa objavujú okamžite po zákroku a dokonca niekoľko rokov po ňom vo forme fistúl, abscesov, obštrukcie čriev. Pri dlhodobom používaní sa polymérne materiály môžu zhoršovať vplyvom pôsobenia tepla, čo predstavuje riziko pocitu stuhnutosti a zhoršenia chronickej bolesti..

Dlhodobý zápal a vysoká miera regenerácie buniek v tkanive obalujúcom polymérny materiál môžu spôsobiť rakovinu. Pozorované prípady obštrukčnej azoospermie sa týkajú použitia polypropylénového materiálu a následného poškodenia v dôsledku tejto vazelíny, čo je fibroblastová reakcia tela na materiál vyrobený z polymérov.

Nedávne štúdie však dokazujú, že také riziko je malé (menej ako 1%). Preto sa takéto údaje neodzrkadľujú v dokumentácii k informácii o pacientovi.

Absorbovateľná sieťovina z polyméru

Biopolymérne materiály sa stali populárnymi v roku 1999 a vstúpili na široký trh do roku 2003. Ich použitie bolo možné v súvislosti s vývojom regeneratívnej medicíny. Ich hlavný rozdiel od syntetických neabsorbovateľných materiálov spočíva v skutočnosti, že ich schopnosť vstrebateľnosti je veľmi užitočná pri infikovaní životného prostredia (napríklad v prípade uškrtenej kýly)..

Okrem toho sú pohodlnejšie, a preto znižujú bolesť v slabinách.

Zúčastnili sa na pokusoch s inguinálnou bolesťou spôsobenou implantáciou polymérnych materiálov. Niektoré z nich majú znížené náklady a niektoré siete zo syntetických polymérov sú veľmi drahé. Nízka cena sa líši materiálom Surgisis-Biodesign, ktorý vyrába značka Cook Group. Takéto pletivo je vyrobené z extracelulárnej matrice submukózy prasačieho tenkého čreva..

V súčasnosti je známa iba jedna polymérna sieť Tigr Matrix dostupná od spoločnosti Novus Scientific (od roku 2010 v USA, od roku 2011 v európskych krajinách) a je plne absorbovateľná..

Predklinické skúšky sa vykonávali iba na ovciach. Hoci ich podstata ešte nie je úplne opodstatnená, trh s takýmito biopolymérnymi materiálmi naberá na sile. A vďaka nemennosti ich ratingu sú schopní nahradiť polymérne syntetické materiály (do roku 2016 v USA).

Existuje mnoho prevádzkových techník, pri ktorých sa používa šitie. Pre výsledok je však dôležitejšie zvoliť si chirurga a vhodnú kliniku..

Chirurgické siete na chirurgickú liečbu prietrže

Hlavný Šijací materiál Chirurgické siete Pracie slučky (mužské) liečba inkontinencie moču

Chirurgická sterilná sieť z polypropylénu - ENDOPROL

Chirurgické sterilné polypropylénové siete sú neabsorbovateľné siete na rekonštrukčnú chirurgiu vyrobené z biologicky inertných polypropylénových monofilov. Monofily neabsorbujú a nestrácajú pevnosť a pružnosť pod vplyvom tkanivových tekutín.

Siete majú vynikajúcu pevnosť, odolnosť, chirurgickú adaptabilitu a pórovitosť postačujúcu na klíčenie tkaniva. V závislosti na farbe polypropylénových chirurgických monofilov používaných na výrobu sa môžu siete vyrábať natierané (modrá), nenatierané (biela), kombinované (modro-biela)..

Priemer monofilu, 0,12 ± 0,01 mm.

Hustota povrchu, 62 ± 5 g / m2.

Objemová pórovitosť, 85 ± 2%.

Vymenovanie: Siete sú určené na rekonštrukciu plastickej chirurgie prednej brušnej steny po oprave prietrže, v prípade poškodenia hrudnej steny a bránice, poškodenia mäkkých tkanív, ako aj na zlepšenie traumatických a chirurgických rán..

kontraindikácie.
Nepoužíva sa v pediatrii.
Neuplatňuje sa na infikované rany..

Metóda sterilizácie: plyn (EO). Výrobky nemôžu byť opätovne sterilizované.!

Praktické odporúčania na lekárske použitie.
Lekári by mali byť dôkladne oboznámení so všeobecne akceptovanou technikou a technikou používania sietí. Siete by mali byť pripevnené k neabsorbovateľnému inertnému chirurgickému šijaciemu materiálu alebo strižám 6,5 až 12,5 mm od okraja oka. Malo by sa pamätať aj na to, že sieťové implantáty v tele sú zapuzdrené. Ako dozrieva spojivové tkanivo, kapsula je stlačená a stlačená, a tým mierne zmenšenie pozdĺžnych a priečnych rozmerov endoprotézy. Z tohto dôvodu sa s cieľom zabrániť opakovaniu prietrže na hranici oka odporúča, aby sa pri výbere veľkosti zvážila potreba príspevku za okraj rany do 5 cm v závislosti od konkrétnej situácie a veľkosti defektu..
Extra rezanie ôk sa neodporúča..

názovVýrobcaJednotky izmus.Cena v rubľoch.
ENDOPROL - Chirurgická sterilná polypropylénová sieť - (6x11) cm - klasickáVolot LLC, RuskoPC.431.00
ENDOPROL - chirurgická sterilná sieťovina z polypropylénu - (8x12) cm - klasickáPC.473,00
ENDOPROL - chirurgická sterilná sieťovina z polypropylénu - (10x15) cm - klasickáPC.682,40
ENDOPROL - chirurgická sterilná sieťovina z polypropylénu - (15x15) cm - klasickáPC.932,00
ENDOPROL - chirurgická sterilná sieťovina z polypropylénu - (20x30) cm - klasickáPC.1767,00
ENDOPROL - chirurgická sterilná polypropylénová sieť - (30x30) cm - klasickáPC.2495,00

Endoprotéza polyvinyldentofluoridov pre rekonštrukčnú chirurgiu Linteks - UNIFLEKS

Uniflex je predstaviteľom novej generácie polymérnych endoprotéz z polyvinylidénfluoridových monofilov. Hlavnými charakteristickými znakmi tohto implantátu sú jedinečná biologická inertnosť a mäkkosť..

Experimentálne a klinické štúdie Uniflexu ukázali, že použitie tejto endoprotézy je sprevádzané vytvorením tenkej, elastickej a silnej kapsuly spojivového tkaniva s minimálnymi pooperačnými komplikáciami..

Uniflex je optimálna endoprotéza pre zložité prípady, napríklad pre plastiku v ťažkých prípadoch, ako je opakujúca sa pooperačná ventrálna prietrž.

Indikácie: Chirurgická liečba hernií na rôznych miestach (otvorená a endovaskulárna chirurgia): trieslovinová hernia, femorálna hernia, pupočná hernia, biela línia a pooperačná ventrálna hernia. Poruchy mäkkých tkanív.
Kontraindikácie: Použitie syntetických endoprotéz v podmienkach infekčného procesu v tkanivách sa neodporúča. Neprijateľné pre použitie v pediatrickej chirurgii.

Sterilizácia: etylénoxid (EO)

názovVýrobcajednotka.Cena v rubľoch.
Endoprotéza polyvinylidénfluoridu pre rekonštrukčnú chirurgiu Linteks - štandard UNIFLEX 6x11 cmLinteks LLC, RuskoPC739,00
Endoprotéza polyvinyldentofluoridov pre rekonštrukčnú chirurgiu Linteks - štandard UNIFLEX 8x12 cmPC813,00
Endoprotéza polyvinyldentofluoridov pre rekonštrukčnú chirurgiu Lintex - UNIFLEX štandard 15x10 cmPC1,158.00
Endoprotéza polyvinyldentofluoridov pre rekonštrukčnú chirurgiu Linteks - štandard UNIFLEX 15x15 cmPC1,540.00
Endoprotéza polyvinyldentofluoridov pre rekonštrukčnú chirurgiu Lintex - UNIFLEX štandard 30x20 cmPC2 920,00
Endoprotéza polyvinyldentofluoridov pre rekonštrukčnú chirurgiu Linteks - UNIFLEX štandard 30x30 cmPC4 165,00

Štandard ESFIL

Esfil Standard - klasická sieťová endoprotéza vyrobená z polypropylénu z monofilu na opravu mäkkých tkanív. Endoprotéza kombinuje vysokú mieru biologickej inertnosti, odolnosti voči infekcii a mechanickej sily.
Zloženie: polypropylénový monofil s priemerom 0,12 mm. Farba: biela alebo bielo-modrá. Hrúbka: 0,4 - 0,6 mm. Objemová pórovitosť: 80 - 85%
Hustota povrchu: 65 - 80 g / m2
Indikácie: Chirurgická liečba hernií na rôznych miestach (otvorená a endovaskulárna chirurgia). Poruchy mäkkých tkanív.
Kontraindikácie: Použitie syntetických endoprotéz v podmienkach infekčného procesu v tkanivách sa neodporúča. Neprijateľné pre použitie v pediatrickej chirurgii.
Použitie: Endoprotézy siete Esfil mesh sú určené na posilnenie podporných mäkkých tkanív počas chirurgického ošetrenia kýly s rôznou lokalizáciou, po odstránení nádorov, v prípade poranenia hrudnej steny a v iných oblastiach plastickej chirurgie. Implantované endoprotézy ôk slúžia ako rámec pre klíčenie tkaniva a dávajú im extra silu počas a po hojení. Sieťové endoprotézy sa vyrezávajú podľa tvaru defektu s toleranciou 2 až 5 cm k okraju v závislosti od konkrétnej situácie a fixujú sa prerušovanými alebo súvislými stehmi monofilným polypropylénom MONOFIL alebo polyvinylidénfluoridom UNIFLEX alebo vláknami s fluórpolymérnym povlakom FTOREX, ktoré sa zachytávajú, keď to na okraji spoja endoprotéznej siete vo vzdialenosti najmenej (5-6) mm.
Sterilizácia: etylénoxid (EO)

názovVýrobcajednotka.Cena v rubľoch.
Sieťový polypropylén s endoprotézou pre rekonštrukčnú chirurgiu Linteks - štandard ESFIL 6x11 cmLinteks LLC, RuskoPC739,00
Sieťový polypropylén s endoprotézou pre rekonštrukčnú chirurgiu Linteks - štandard ESFIL 8x12 cmPC813,00
Sieťový polypropylén s endoprotézou pre rekonštrukčnú chirurgiu Linteks - štandard ESFIL 15x10 cmPC1,158.00
Sieťový polypropylén s endoprotézou pre rekonštrukčnú chirurgiu Linteks - štandard ESFIL 15x15 cmPC1,540.00
Sieťový polypropylén s endoprotézou pre rekonštrukčnú chirurgiu Linteks - štandard ESFIL 15x20 cmPC1,600.00
Sieťový polypropylén s endoprotézou pre rekonštrukčnú chirurgiu Linteks - štandard ESFIL 30x20 cmPC2 920,00
Sieťový polypropylén s endoprotézou pre rekonštrukčnú chirurgiu Linteks - štandard ESFIL 30x30 cmPC4 165,00

Sieť PROLENE

Etikónové chirurgické siete (Johnson a Johnson) používajú lekári na účinné a bezpečné ošetrenie kýly..

Sieť PROLENE je neabsorbovateľný kýlový polypropylén pre plastovú prietrž a uzatváranie fasciálnych defektov brušnej steny, ktoré posilňujú traumatické a chirurgické rany. Skladá sa zo 100% polypropylénovej priadze 8/0. Poskytuje dlhodobú podporu počas a po uzavretí rany. Merná hmotnosť 80 g / m2, veľkosť pórov 2 mm, elasticita 8%, pevnosť 1650 mm Hg.

názovVýrobcaJednotky izmus.Cena v rubľoch.
Sieť PROLENE 6 x 11 cmEthicon Johnson & Johnson, Spojené štátyPC.2641,10
PROLENE Mesh 15 x 10 cmPC.3853,30
PROLENE Mesh 15 x 15 cmPC.5041,30
Sieť PROLENE 30 x 30 cmPC.13863,30

Mesh VIPRO II zložený

Etikónové chirurgické siete (Johnson a Johnson) používajú lekári na účinné a bezpečné ošetrenie kýly..

Sieťka VIPRO mesh (VYPRO) čiastočne absorbovateľná ľahká kompozitná multifilament na opravu prietrže, pozostávajúca z približne rovnakých častí PROLENA neabsorbovateľných polypropylénových vlákien z monofilných vlákien 8/0 a VICRYL z absorbovateľných multifilamentových polyglaktínových vlákien 8/0. Merná hmotnosť 75 g / m2, veľkosť pórov 4 mm, elasticita 28%, pevnosť 430 mm Hg. VICRYL sa úplne rozštiepi enzymatickou hydrolýzou v priebehu 56 - 70 dní.

názovVýrobcaJednotky izmus.Cena v rubľoch.
Mesh VIPRO II zložený (PROLEN + VICRYL) 15 x 10 cmEthicon Johnson & Johnson, Spojené štátyPC.7992,60
Mesh VIPRO II kompozitný (PROLEN + VIKRYL) 12 x 10 cmPC.5550,60
Mesh VIPRO II kompozitný (PROLEN + VICRYL) 6 x 11 cmPC.4611,20
Sieťový VIPRO kompozit (PROLEN + VICRYL) 30 x 30 cmPC.24,701.60

Mriežka PROSID (PROCEED)

Etikónové chirurgické siete (Johnson a Johnson) používajú lekári na účinné a bezpečné ošetrenie kýly..

Sieť PROSID (PROCEED) absorbovateľná viacvrstvová sieťovina na intraperitoneálnu opravu kýly. Určené pre lekárov vykonávajúcich intraabdominálnu protézu pre ventrálne kýly. Pozostáva z polypropylénových priadzí 9/0. Merná hmotnosť 45 g / m2, veľkosť pórov 2 mm, elasticita 16%, pevnosť 620 mm Hg, obojstranne potiahnutá vrstvou polydioxanónu a uvoľňovacou vrstvou oxidovanej regenerovanej celulózy. Tvar mriežky je oválny, obdĺžnikový, štvorcový.

názovVýrobcajednotka.Cena v rubľoch.
Čiastočne vstrebateľné chirurgické sieťové zariadenie Proceed Ventral Patch 6,4 × 6,4 cm (balenie č. 2)Ethicon Johnson & Johnson, Spojené štátyhore.79791,80
Čiastočne vstrebateľné chirurgické sieťové zariadenie Proceed Ventral Patch 4,3x4,3 cm (balenie č. 2)hore.71208,50

Sieť ULTRAPRO (ULTRAPRO)

Etikónové chirurgické siete (Johnson a Johnson) používajú lekári na účinné a bezpečné ošetrenie kýly..

Sieťovina ULTRAPRO (ULTRAPRO) čiastočne absorbovateľná prietržová makroporézna monofilná vláknina je určená pre laparoskopické a otvorené metódy plastickej prietrže. Skladá sa z 50% polyglecapronového vlákna 8/0 a 50% polypropylénového vlákna 8/0. Merná hmotnosť 55 g / m2, veľkosť pórov 4 mm, elasticita 17,5%, pevnosť 650 mm Hg Čiastočne ustúpi po 90 dňoch.

názovVýrobcajednotka.Cena v rubľoch.
Systém na ošetrenie kýly ULTRAPRO okrúhlou subfasciálnou klapkou 10 cm (jednotka č. 3)Ethicon Johnson & Johnson, Spojené štátyhore.34,252.90
Systém na ošetrenie kýly ULTRAPRO okrúhlou subfasciálnou klapkou 7,5 cm (jednotka č. 3)hore.34,252.90
Systém na ošetrenie kýly ULTRAPRO oválnou chlopňou 10 x 12 cmhore.34,252.90

Kombinácia mriežky ULTRAPRO (ULTRAPRO)

Etikónové chirurgické siete (Johnson a Johnson) používajú lekári na účinné a bezpečné ošetrenie kýly..

Určené na použitie pri inguinálnych femorálnych kýlach s otvorenou a laparoskopickou metódou, pooperačnú ventrálnu a pupočníkovú prietrž s otvorenou metódou, ako aj pri hiátovej prietrži

Sieťka ULTRAPRO - čiastočne absorbovateľná ľahká monofilná sieť, pozostávajúca približne z rovnakých častí:

 • PROLÉN - neabsorbovateľné polyprolyénové vlákna;
 • MONOCRYL - Absorpčné vlákna z polyglexaprónu.
 • MONOCRYL úplne vymizol v dôsledku enzymatickej hydrolýzy v priebehu 90 - 120 dní.
 • Menšia hrúbka vlákna ako sieť PROLENE.
 • V porovnaní so sieťou PROLENE (s rovnakou povrchovou plochou) - väčšia veľkosť pórov a väčšia vzdialenosť medzi vláknami.
 • Hmotnosť ôk ULTRAPRO (neabsorbovateľná polypropylénová zložka) je 28 g / m2 (v porovnaní s 80 - 85 g / m2 pre sieť PROLENE).
 • Množstvo cudzieho materiálu uloženého v tele sa zníži o viac ako 60%.
názovVýrobcajednotka.Cena v rubľoch.
Kombinovaná mriežka ULTRAPRO (PROLEN + MONOCRYL) 30 x 30 cmEthicon Johnson & Johnson, Spojené štátyPC.17617,00
Kombinovaná mriežka ULTRAPRO (PROLEN + MONOCRYL) 15 x 15 cmPC.7966,00
ULTRAPRO kompozitná mriežka (PROLEN + MONOCRYL) 10 x 15 cmPC.6393,00
Kombinovaná mriežka ULTRAPRO (PROLEN + MONOCRYL) 10 x 12 cmPC.4917,00
Kombinovaná mriežka ULTRAPRO (PROLEN + MONOCRYL) 6 x 11 cmPC.4,303.00

Endoprotéza polypropylén-polyvinylidénfluoridu
(Wrosling female)

UroSling (RF patent č. 2297808) je endoprotézna páska na chirurgické liečenie močovej inkontinencie u žien. Jedinečne kombinuje vysokú biologickú kompatibilitu, odolnosť voči infekciám, štrukturálnu stabilitu, mäkkosť a neinvazívnosť. Dôležitou vlastnosťou UroSlingu je jeho univerzálnosť: dá sa použiť ako pri spätnom chode, tak aj pri transsobturátorských úpravách praku a bez použitia špeciálnych ochranných krytov pri inštalácii..

Endoprotéza rýchlo rastie spojivovým tkanivom a je pevne spojená s okolitými štruktúrami. Bezpečnosť a účinnosť UroSlingu potvrdzuje viac ako 5 rokov úspešného použitia vo vedúcich špecializovaných nemocniciach Ruskej federácie.
Zloženie: polypropylén a polyvinylidénfluorid (PVDF) monofil s priemerom 120 mikrónov

Farba: biela alebo bielo-modrá.
Hrúbka: 0,5 mm.
Hromadná pórovitosť: 72%.
Hustota povrchu: 60 g / m2.

Indikácie: Chirurgická liečba inkontinencie moču (inštalácia syntetického suburetrálneho popruhu do polohy posiladónu a transobturátora).

Kontraindikácie: Použitie syntetických endoprotéz v podmienkach infekčného procesu v tkanivách sa neodporúča..
Sterilizácia: etylénoxid (EO)

názovVýrobcajednotka.Cena v rubľoch.
Endoprostéza mesh polypropylén-polyvinylidénfluorid na chirurgické ošetrenie močovej inkontinencie u žien - „UroSling“ so slučkami 1,1 * 30Linteks LLC, RuskoPC.14400,00

Zvlnenie slučkami (mužské) liečba inkontinencie moču

Urosling muž (RF patent č. 2425655) je inovatívna endoprotéza pre minimálne invazívne chirurgické ošetrenie močovej inkontinencie u mužov, vytvorená v súlade s najnovšími úspechmi Lintexu v oblasti vývoja polymérnych materiálov na rekonštrukciu panvového dna. Implantát má jedinečnú integrálne pletenú konštrukciu, ktorá umožňuje jeho inštaláciu pod baňatú časť močovej trubice s potrebným napätím a bezpečne pripevnenú k dolným vetvám ochabnutia.

Indikácia zariadenia Urosling u mužov je mierna až stredná inkontinencia moču u pacientov podstupujúcich radikálnu prostatektómiu..

Jednoduchosť, reprodukovateľnosť a fyziologická povaha mužskej inštalačnej techniky Wroslinga vytvára predpoklady pre vysokú a dlhodobú klinickú účinnosť..

názovVýrobcajednotka.Cena v rubľoch.
Urosling 2,5 * 53 so slučkamiLinteks LLC, RuskoPC.26,400.00

Čo je lepšie pre pupočnú kýlu, ako sa vkladá a ako dlho sa zakorenuje

Mriežka z pupkovej kýly je malý korzet vyrobený z hypoalergénneho materiálu. Pomocou takejto endoprotézy počas operácie je možné úplne nahradiť brušné tkanivá a vykonávať ich funkcie. Základom výroby implantátu je polypropylénová niť, ktorá je tkaná špeciálnym spôsobom.

Druhy sietí

Operačná sieť pri pupočnej hernii

Lekárska prax zahŕňa použitie rôznych implantátov:

 • Self-vstrebateľný. Aplikujte až po úplnom vyšetrení a schválení lekára. Je veľmi dôležité analyzovať možnosť uzdravenia a veľkosť brány prietrže. Protéza sa môže nazývať odlišne v závislosti od podmienok použitia..
 • Neabsorbovateľná sieťovina na prietrž brucha. Na výrobu takýchto zariadení sa používajú flexylén, esfil, eslan, uniflex. Zvyčajne sa materiály vyrábajú na objednávku, vopred sa vyberie spôsob tkania. ULTRAPRO mriežkový kompozit
 • Čiastočne vstrebateľná sieťovina UltraPro. Majú individuálnu schopnosť rozpúšťať častice materiálu v procese hojenia rán. Takéto endoprotézy sa používajú na zastavenie veľkých herniálnych brán..
 • Trojrozmerný systém ôk. Je to individuálny dizajn a skladá sa z troch prvkov: predný, zadný, spojovací valec. Táto verzia protézy je potrebná pri vykonávaní zložitých operácií s veľkým výčnelkom. Takýto implantát je bezpečne vložený a nepohybuje sa.

Po zavedení je chirurgická sieť na prietrž dokonale opotrebovaná, pacient nepociťuje napínanie tkaniva. Tento materiál sa úspešne vstrebáva do tela a nosí sa celý život, postupne narastá svalová hmota a znižuje sa riziko recidívy. V prípade opakovaného chirurgického zákroku inštalovaná endoprotéza nevytvára prekážky.

Typy a miesta vonkajších brušných hernií

Pred zavedením sieťky z plastu do brušnej dutiny sa musí pacient podrobiť úplnému vyšetreniu. Je potrebné určiť veľkosť nádoru alebo výstupku. Pacient musí presne vysvetliť, kde je bolesť lokalizovaná a aké ďalšie nepríjemné pocity sú..

Operácia je predpísaná, iba ak fyzické cvičenie a konzervatívne metódy nemôžu korigovať prietrž. Odloženie operácie je možné iba v extrémnych prípadoch. Je tiež dôležité zvážiť kontraindikácie pri implementácii sieťového materiálu:

 • závažný priebeh chronických chorôb, ako je diabetes a tuberkulóza;
 • pacientov starších ako 70 rokov so sprievodnými patológiami kardiovaskulárneho systému;
 • problémy s dýchacím systémom;
 • zlyhanie obličiek;
 • cirhóza pečene s kŕčovými žilami;
 • vek do 20 rokov.

Dospievajúci a ľudia mladší ako 20 rokov sa snažia vykonávať komplexnú liečebnú terapiu, ktorá pomáha telu bojovať s herniou samostatne.

Endoprostetika v dospievaní je neprijateľná, pretože mladé telo často odmieta cudzie tkanivo, čím komplikuje priebeh choroby a spôsobuje sprievodnú infekciu..

Techniky inštalácie endoprotéz

Otvorená operácia na vytvorenie chirurgickej siete z prietrže

Správna endoprotetika sa vykonáva otvorenou metódou alebo laparoskopiou. Predsterilizácia nástrojov a umelého korzetu. Ktorú manipuláciu má použiť chirurg, ktorý posudzuje závažnosť ochorenia, veľkosť herniového výčnelku, ako aj prítomnosť zápalového procesu a možné komplikácie.

Operácia otvoreného typu

Otvorená operácia prietrže brucha pomocou sieťky sa vykonáva s veľmi rozsiahlym vyčnievaním a veľkým rozdielom tkanív medzi ňou. Na koži sa urobí rez, pletivo sa zavedie a pripevní k vnútorným tkanivám, čím sa uzavrie hernálna brána. Upevňuje sa pomocou špeciálneho materiálu na šitie. Uzatvára aj rez na koži.

Laparoskopická metóda

Laparoskopia pri pupočnej prietrže

Inštrumentálna metóda opravy prietrže je jednoduchšia a rýchlejšia v čase. Použitím špeciálnej trubice-trokára do veľkosti 30 cm sa v postihnutej oblasti vykoná niekoľko vpichov. Cez nich prechádza laparoskop a chirurgické nástroje. Je tu tiež nakreslená mriežka, ktorá musí byť umiestnená, a príslušenstvo, ktoré ju opraví. Výsledkom sú malé rezy s veľkosťou 1,5 až 2 cm, ktoré sa liečia rýchlejšie. Táto technika je však nedokonalá, pretože veľké množstvo oxidu uhličitého sa zavádza do brušnej dutiny pre optimálnu prácu s vnútornými výčnelkami..

Pravidlá inštalácie oka počas kýly

Chirurgická sieť na kýlu by nemala byť v kontakte s tukovým tkanivom pacienta

Operabilita brušnej prietrže je šancou na úspešné uzdravenie pacienta. Aby ste vylúčili možné komplikácie, musíte dodržiavať niektoré povinné pravidlá:

 • zavedenie oka by sa malo vykonať iba do svalových a aponeurotických tkanív;
 • kontakt chirurgickej siete s tukovým tkanivom pacienta nie je povolený;
 • viacvláknové nite na upevnenie endoprotézy sú neprijateľné;
 • neabsorbovateľný typ protézy sa nemôže použiť pri zmiešanom skrátení.

Zanedbanie a nedodržiavanie povinných lekárskych nuancií môže viesť k zdravotným problémom, ako aj k smrti v prípade otravy krvi a predčasnej pomoci..

Výhody a nevýhody hernia oka

Implantácia príliš veľkej ôk vedie k tvorbe záhybov pod kožou

Hlavné výhody chirurgickej siete:

 • obmedzená pohyblivosť materiálu;
 • nezasahuje do správneho krvného obehu;
 • nezasahuje do svalovej práce;
 • necítil sa;
 • je schopný rýchlo a dobre zakoreniť, rovnako ako jeho vlastná tkanina.

Táto technika však nie je bez nevýhod:

 • môže spôsobiť problémy s fungovaním iných orgánov;
 • pripevnené ako záplaty s držiakmi, ktoré je možné oddeliť;
 • príliš veľké oko je zložené;
 • možná tvorba fistuly pri operácii krvných ciev.

Pred operáciou sa nevyhnutne vykonáva sterilizácia materiálu z PVC, preto je jeho zavedenie do tela absolútne bezpečné.

Tkanivá, ktoré sú príliš zapálené alebo majú infekciu, sa musia ošetriť najskôr a až potom musia pokračovať v chirurgii umiestnenia implantátu..

Obdobie vymáhania

Pacient po laparoskopii pupočnej kýly

Typ vykonanej operácie priamo ovplyvňuje trvanie rehabilitácie a ďalšie predpovede. Pri otvorenej metóde zotavenie zvyčajne trvá dlhšie. Ihneď po operácii sa vykonáva pravidelné ošetrenie švov, obväzy sa predpisujú na 5 až 7 dní. Potom sa stehy nosí ešte jeden týždeň. V prvých šiestich mesiacoch je pacientovi zakázaná fyzická aktivita a prepravuje viac ako 5 kg, nemôžete dlho stáť.

Ak bola vykonaná laparoskopia, pacient je prepustený 3-4 dni po operácii. Liečte miesta vpichu rýchlejšie. Počas šiestich mesiacov je záťaž kontraindikovaná, človek sa však môže venovať obvyklým záležitostiam. Po 8 mesiacoch sú povolené športy vrátane behu, abs a ďalšieho rozvoja brušných svalov.

V prípade vredov v oblasti stehu sa predpisujú antibiotiká

Po operácii nie sú vylúčené niektoré dôsledky pre pacienta, jedná sa však o veľmi zriedkavý prípad..

 1. Abscesy sa vyskytujú v oblasti stehu. Antibiotiká sa predpisujú v injekciách alebo tabletách až trikrát denne. Predpíšte flemoxín, amikacín, penicilín.
 2. Existuje syndróm bolesti. V takýchto prípadoch sa nemôžete obísť bez liekov proti bolesti a protizápalových liekov: Nurofen, Ibuprofen, Diclofenac, Nimesulide.
 3. Krvácanie sa otvára. Môže byť potrebná konzervatívna liečba dicinónom alebo chirurgický zákrok..
 4. Zvracanie a celková intoxikácia tela indikujú odmietnutie endoprotézy. V tomto prípade sa sieť po odstránení kýly odstráni.

Ak budete dodržiavať všetky pravidlá opatrnosti a predchádzate všetkým druhom alergických reakcií, môžete sa vyhnúť komplikáciám po operácii..

Príčiny opätovného výskytu prietrže brucha sú mnohé. Zvyčajne k tomu dôjde v dôsledku nedodržania požiadaviek pacientom alebo v prípade lekárskej chyby. Opakovaný výčnelok je možný aj pri dlhotrvajúcom kašľaní, zápche a náchylnosti k obezite. Miera recidívy je 2-10%.

Náklady na materiál na orezávanie kýly

Cena ôk pri chirurgii hernie v lekárňach sa môže líšiť v závislosti od typu a výrobcu. Dôležitú úlohu hrá kvalita endoprotézy. V priemere sú náklady na vstrebateľné vnútorné obväzy 6-15 tisíc rubľov, neabsorbovateľné sú mierne horšie ako cena a predávajú sa za 1-3 tisíc rubľov..

Náklady na čiastočne absorbovateľné siete sú 3 - 7 tisíc rubľov a trojrozmerný materiál sa odhaduje na 8 000 rubľov..

Existuje veľa finančných prostriedkov na liečbu kýly, hlavnou vecou je výber správneho materiálu pre implantát. Musí byť absolútne bezpečná pre pacienta, pokiaľ ide o hygienu a komponenty produktu.

Podobné články:

Pre tvoje zdravie! O odrodách a spôsoboch výroby čaju na hypertenziu Vyskytuje sa ochorenie, ako je hypertenzia...

Chirurgická liečba spondylolistézy: život a rehabilitácia po chirurgickom zákroku Choroby chrbtice často spôsobujú silnú bolesť...

Ako liečiť modriny lakťa v pádeBrach lakťového kĺbu sa považuje za najčastejšie a veľmi bolestivé poškodenie...

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Fibrómóm (leiomyóm) patrí do skupiny benígnych formácií (kód ICD-10 - D25) s pomalým rastom a nízkou úrovňou malignity (transformácia na zhubné nádory). Ako sa prejavia maternicové fibroidy, príčiny výskytu v dôsledku rôznych fyziologických procesov určia zloženie taktiky liečby.
Inguinálna hernia u dieťaťa je vrodená patológia, pri ktorej brušné orgány presahujú brušnú dutinu v oblasti trieslovín. U chlapcov - najčastejšie sú to črevá, u dievčat - vaječníky, vajcovody.
Blokáda chrbta a chrbtice je terapeutická technika, ktorá sa používa na odstránenie príznakov bolesti a iných neurologických prejavov. Na rozdiel od liekov v iných formách uvoľňovania (tablety a masti), roztoky používané pri tomto postupe umožňujú rýchlo zastaviť nepríjemné príznaky.