loader

Kategórie Krk

Krk

Používa sa v prítomnosti pupočníkovej prietrže na prevenciu komplikácií. Používa sa po chirurgickej liečbe. Vhodné pre deti do 6 rokov, maximálny obvod pásu - 65 cm.Bandáž je pás s polkruhovým pelotom (obmedzovačom) na páske.

Krk

Výčnelok C4-C5 je výčnelok medzistavcovej platničky medzi štvrtým a piatym krčným stavcom. Táto oblasť riadi činnosť ramien, ramien, krku, hlavy, hrudníka, očí a niektorých ďalších častí tela.

Krk

1. CERVICAL SPINE: 1 - (Louise Hay)OBLASTI EXPOZÍCIE: Krvné zásobenie hlavy, hypofýza, pokožka hlavy, kosti tváre, mozog, vnútorné a stredné ucho, sympatický nervový systém.

Krk

Dystrofické procesy a dysfunkcia medzistavcových platničiek krčnej chrbtice sa nazývajú cervikálna osteochondróza (SHOX).Čo je to cervikálna osteochondróza?

Krk

Umbilická hernia u detí je vyčnievanie vnútorných orgánov pod kožou okrúhleho alebo oválneho tvaru v oblasti pupka dieťaťa. Ochorenie sa vyskytuje u každého piateho dieťaťa.

Krk

Často sa predpisuje elektroforéza kýly bedrovej chrbtice. Tento postup vám umožňuje urýchliť proces hojenia v dôsledku pozitívneho účinku lieku na ľudské telo.

Krk

Spinálna stenóza sa vyskytuje z rôznych dôvodov. Ale vždy sa prejavuje ako bolestivé pocity počas pohybu, striedajúce sa s krívaním, svalovou slabosťou. Liečba stenózy miechového kanála je zameraná na elimináciu faktorov, ktoré ju vyvolali, na zlepšenie pohody pacienta.

Krk

metóda vlastnej liečbyAko liečiť medzistavcové prietrže doma?(Na základe skúseností zo skutočného života)Medzistavcové prietrže sa dajú liečiť aj doma - presvedčil som sa o tom z vlastnej skúsenosti!

Krk

Najúčinnejšou metódou na liečbu cervikálnej osteochondrózy je denné cvičenie lekárskej gymnastiky S. Bubnovsky. Po 1-2 mesiacoch pravidelného tréningu bolesti v krku a krku zmiznú, pri krútení a nakláňaní hlavy zmizne kŕč a rozsah pohybov sa zvyšuje.

Krk

Hygróm je choroba, ktorá postihuje predovšetkým ľudí mladého a stredného veku. Samotné to nie je nebezpečné, ale spôsobuje vážne nepohodlie: zhoršuje vzhľad, v niektorých prípadoch ovplyvňuje mobilitu a narúša obvyklé činnosti.

Krk

Stránka poskytuje referenčné informácie iba na informačné účely. Diagnóza a liečba chorôb by sa mala vykonávať pod dohľadom odborníka.

Krk

Hlavným príznakom hernie umiestnenej v oblasti bedrových medzistavcových platničiek je akútna bolesť. Je tak silný, že ho nemožno vylúčiť ani intramuskulárnymi injekciami nesteroidných protizápalových liekov.

Krk

Patológia, pri ktorej brušný pažerák a časť žalúdka cez zväčšený otvor bránice prenikajú do hrude a voľne sa vracajú do dutiny brušnej, sa nazýva kĺzavá prietrž pažeráka. Ochorenie je bežné, najmä u žien, pravdepodobnosť jeho vývoja sa zvyšuje s vekom.

Krk

Ako som vyliečil medzistavcovú prietržVečer sa blížil, panika rástla. Pôsobenie liekov proti bolesti prešlo a noha sa začala viac a viac trápiť. A tak každý deň. Vo svojej hustej povahe som si spočiatku myslel, že je to jednoduché podvrtnutie, bolesť by sama prešla, ale vo chvíli, keď sa to stalo neúnosným vydržať.

Krk

Axiálna hiátová hernia je ochorenie sprevádzané výskytom herniálneho vaku v pažeráku. V tomto prípade sa žalúdok a dolné časti pažeráka pohybujú cez otvorenú bránu prietrže do hrudníka.

Krk

Osteochondróza je degeneratívne-dystrofické ochorenie, pri ktorom sú najčastejšie postihnuté medzistavcové platničky. Liečba je zvyčajne komplexná, predpisujú sa lieky, fyzioterapeutické cvičenia, masáže, fyzioterapia.

Krk

Autor článku: Nadezhda NikolaevnaInguinálna hernia (hernia inguinalis) je u žien pomerne zriedkavou patológiou, ale tehotenským ženám hrozí riziko tohto ochorenia, ktoré je spôsobené určitými fyziologickými charakteristikami stavu tela v tomto krehkom období..

Krk

Osteoporóza je ochorenie kostry človeka, vyznačujúce sa znížením hustoty kostného tkaniva, porušením štruktúry mikroarchitektoník a zvýšenou krehkosťou kostí v dôsledku metabolických porúch.