loader

Kategórie Krk

Krk

Posledná aktualizácia: 30/04/2020Obsah článkuČo je ideálne tehotenstvo? Bez komplikácií a vyjadrených sťažností, ktoré v priemere trvajú 40 - 41 týždňov a v dôsledku ktorých sa narodí zdravé plnohodnotné dieťa..

Krk

Ľudské vnútorné orgány nachádzajúce sa v brušnej dutine sú udržiavané vďaka väzivám a svalom pobrušnice. V dôsledku oslabenia väzov, zranení a ďalších provokujúcich faktorov sa môžu v brušnej stene vyskytnúť slabé miesta..

Krk

Inguinálna hernia si vyžaduje okamžitý chirurgický zákrok, ale stáva sa, že operácia sa musí odložiť. V takom prípade by mal pacient nosiť špeciálnu bandáž na brušnú prietrž, ktorá pomáha predchádzať ďalšiemu rozvoju nebezpečného ochorenia.

Krk

Ako sa choroba prejavuje?Pri osteochondróze môže teplota veľmi zriedka stúpať. Hlavnou symptomatológiou takýchto prejavov choroby je bolesť na hrudníku, krku alebo spodnej časti chrbta.

Krk

Mužský obväz na slabinovú prietrž je lekársky pás vyrobený z elastických materiálov a vybavený špeciálnymi zariadeniami, ktoré ho upevňujú na tele pacienta. Stáva sa to jednostranne a obojstranne.

Krk

Všeobecné informácieAnémia často sprevádza chronické ochorenia. Anémia sa vyznačuje zníženou hladinou hemoglobínu, niekedy červených krviniek..Hemoglobín je proteín, ktorý obsahuje železo.

Krk

Masáž baňkami je liek, ktorý ovplyvňuje krvný obeh a zlepšuje proces krvného a lymfatického obehu. Používa sa na liečbu mnohých problémov, postup zmierňuje bolesť a zápal. Vďaka masáži na plechovky sa Vaša pokožka stáva elastickou, zvyšuje sa svalový tonus a zlepšuje sa imunita..

Krk

Plávanie je skvelý šport. Je to dobré pre zdravie, pre krásu postavy, ale len málo ľudí vie, že plávanie s kýlou bedrovej chrbtice pomáha zmierňovať bolesť a uvoľňovať svaly chrbta..

Krk

Liečba bedrovej prietrže bez chirurgického zákroku je možná takmer v ktoromkoľvek štádiu vývoja tohto ochorenia. U pacientov, ktorí sekvestrovali buničité jadro do lúmenu miechového kanála, sa vyžaduje povinná operácia.

Krk

Ezofágová hernia je pomerne častý jav. Tvorí sa, keď sa otvor membrány rozširuje, do ktorého sa vrhajú brušné orgány. Spravidla časť žalúdka stúpa nahor a zostáva stlačená silnými bráničnými svalmi.

Krk

Stehnová kýla alebo prietrž kĺbov panvy je rýchly proces vyčnievania orgánov z ich obvyklých umiestnení cez femorálny kanál.

Krk

Akákoľvek odchýlka od normy spôsobuje u človeka primerané vzrušenie. Neočakávane sa na pokožke môže vytvoriť hrudka, ktorá je často sprevádzaná nepríjemnými pocitmi a bolesťou.

Krk

Medzistavcové platničky prietrže - čo to jeAby ste pochopili podstatu choroby, musíte pochopiť lekársku anatomickú terminológiu. V ľudskej chrbtici je 5 veľkých stavcov.

Krk

Ako zistiť, v tomto veku, je vo svaloch brucha a chrbta dieťaťa dostatok sily? Na čom môže závisieť nesprávna formácia držania tela? Ako si spomíname, sila svalov sa môže v rôznych svalových skupinách líšiť.

Krk

A tu je to, čo neoceniteľná rada pre obnovenie chorých kĺbov dala profesorovi Pakovi:Čo je to xiphoidný procesV strednej časti hrudníka je malý proces, ktorý voľne vystupuje nadol, ktorého charakteristická forma mu dala názov - xiphoid.

Krk

Kýlová hernia je patologický stav, pri ktorom spodná časť trubice pažeráka, srdcová časť žalúdka (niekedy aj antrum) prenikajú do hrudnej dutiny. U starších pacientov je toto ochorenie častejšie diagnostikované.

Krk

Vojenská služba zahŕňa vykonanie série záťaží, ktoré môžu spôsobiť závažné komplikácie v mnohých patológiách. O spôsobilosti mládeže na služby rozhodujú členovia osobitnej vojenskej komisie.

Krk

Počas fyzického vyšetrenia osoby je možné zistiť zapečatenú formáciu umiestnenú na pravej strane pupka. Vývoj pečate prebieha úplne bez problémov, čo núti majiteľa premýšľať o zdravotných problémoch.