loader

Hlavná

Hlava

Pečať pri pupku

Utesnenie v blízkosti pupku je bežným javom u ľudí v každom veku. A to je pochopiteľné, pretože v retroperitoneálnom priestore existuje veľa systémov a orgánov (slezina, žalúdok, žlčník, hrubé črevo, jejunum, ileum, veľký omentum, horná časť obličiek a močovodu, tráviaci a močový systém). Každý orgán môže zlyhať, prejaviť sa ako bolesť, opuch, opuch, zhutnenie v určitej oblasti brucha.

Nie je desivé, ak je výčnelok spôsobený svalovým napätím. Ak sa objaví nadúvanie, rovinnosť samostatnej časti brucha, iné príznaky (kolika, hnačka, vracanie, vysoká horúčka), potom stojí za to navštíviť lekára, podstúpiť vyšetrenie.

Výčnelok nie je zrejme ani zďaleka neškodný - je to signál, že je potrebné prijať naliehavé opatrenia, aby sa následným komplikáciám zabránilo. Najčastejšie sa nachádzajú na pravej strane brucha. Zvážte príčiny vzhľadu zo všetkých strán: sprava, vľavo, hore, dole a keď je potrebné urgentné ošetrenie. Už nie je možné otáľať sa chodením k lekárom.

Napravo

Vpravo tesne nad strednou časťou brucha sa nachádza: pravá oblička, stúpajúca dvojbodka.

Tesnenie pri pupku napravo, bolesť a nepohodlie sa môžu objaviť v dôsledku nasledujúcich provokujúcich faktorov:

 1. Zápal slepého čreva, s výskytom problémov a zápal slepého čreva s posunutím doprava. Zvyčajne to spôsobuje ťažkosti s akútnou bolesťou sprevádzané horúčkou a nevoľnosťou. Pacienti musia okamžite navštíviť lekára.
 2. Lipóm ako benígne ochorenie alebo v dôsledku zablokovania mazových žliaz. Nádor, jemný na dotyk, sa môže zväčšiť a môže sa mierne valiť pod kožu. Vyžaduje sa operácia odstránenia.
 3. Ateróm vo forme cysty do priemeru 3 cm, pevne pripájaný na pokožku. Možno, že vzhľad tmavé škvrny uprostred brucha, ako skutočnosť zablokovania žľazy. Ateróm má zápalový priebeh, takže príznaky sú horúčava na dotyk, bolesť miesta. Vyžaduje sa chirurgický zákrok.
 4. Fibrosarkóm je malígny nádor s priemerom 2 až 15 mm. Vyzerá to ako hladká jazva (tubercle) na pokožke, pohyblivá a bolestivá. Miesto v strednej časti peritoneálneho námestia je napäté, v priebehu času atrofuje a môže sa poškodiť, narušiť. Vyžaduje sa chirurgické odstránenie.
 5. Divertikulitída je typ prietrže s hromadením črevného obsahu v priebehu vývoja zápalového procesu. Provokatéri - infekcie červami, dedičnosťou, podvýživou, zníženým svalovým tonom. Príznaky - narušená stolica, výtok s krvnými časticami, horúčka, bolesť v zapálenej oblasti. Liečba - antibiotiká alebo chirurgický zákrok.

Left

Ak rozdelíte brušnú dutinu na 4 zóny, na ľavej strane sú: obličková brána, močovod, omentum, črevá, črevné slučky.

Prečo je pečať pri pupku vľavo:

 1. Obštrukcia čriev s výskytom stabilného asymetrického nadúvania, zvracania, tvorby plynu v stenách hrubého čreva, zadržiavanie stolice.
 2. Aneuryzma brušnej aorty s výčnelkom, rozšírením stien. Je častejšia u mužov. Príčinami sú hypertenzia, ateroskleróza, zlé návyky, infekcia. Na ľavom pobrušnici je tupá bolesť s návratom do spodnej časti chrbta. Liečba - lieky, v pokročilých prípadoch - chirurgický zákrok.
 3. Hydronefóza je ochorenie obličiek, ktoré vedie k hromadeniu moču v panve. Príčinami sú urolitiáza, nádor, adenóm prostaty u mužov, gynekologické patológie u žien. Diagnóza s ľavostrannou hydronefrózou s prihliadnutím na postihnutú obličku vľavo. Príznaky - zvýšený tlak a teplota, kolika v dolnej časti chrbta, ťažký odtok moču s ďasnami, pálenie.

Vypukliny, bolesť pri močení sa často vyskytujú u mužov s infekciou močových ciest, vývojom chorôb - cystitída, prostatitída, uretritída, pyelonefritída. Možné podráždenie žalúdočnej sliznice s nafúknutím, kolika v ľavom bruchu.

Kolika, nevoľnosť, vracanie, horúčka môžu naznačovať problémy s pankreasom. Kalenie v pobrušnici naznačuje:

 • pruh
 • fistula pupočníkového krúžku;
 • rozvoj cysty;
 • nadúvanie stien tenkého čreva;
 • návrat metastázy do pupka pri rakovine žalúdka.

Takéto kalenie môže byť mimoriadne nebezpečné. Lekári neodporúčajú nechať sa unášať a váhať podstúpiť vyšetrenie. Najmä s výskytom zvláštneho nepohodlia a charakteristických znakov, bez ohľadu na umiestnenie v bruchu.

Zhora

V ľavej hornej časti pobrušnice sa nachádza slezina, bránica, žalúdok, pankreas, črevné slučky. Niektoré choroby môžu viesť k zväčšeniu veľkosti sleziny až do jej prasknutia. Príčinou môže byť zranenie alebo úder, keď je pozorovaná silná bolesť, modrastá pečať pri pupku zhora.

Iné príčiny nepohodlia:

 • peritonitídy;
 • perforácia žalúdočných vredov;
 • podráždenie slizníc alebo rakovina žalúdka, črevo 12 pesto;
 • prasknutie, napínanie tkanív brušnej aorty;
 • inverzia sigmoidného hrubého čreva;
 • črevný opuch;
 • Crohnova choroba.

Zdola

Pečať v blízkosti pupka dole sa pozoruje, ak je:

 • priškrtená prietrž;
 • vyčnievanie sigmoidného hrubého čreva;
 • prasknutie stien divertikula;
 • zápal panvových orgánov u žien;
 • črevná obštrukcia v dolných častiach;
 • zvýšená tvorba plynu v stenách hrubého čreva;
 • lokalizácia nádoru v genitáliách u mužov.

Vyvolajte hrudku v dolnom brušnom segmente: IBS, zápal čriev, kompresia nervami (siahajúca od chrbtice), pohyb po močovode obličkového kameňa.

Problémy žien

Patológie alebo príčiny vzniku hrče u žien majú často gynekologický charakter. Lekári neodporúčajú čakať, kým sa neobjavia závažné koliky, iné príznaky patológie: nevoľnosť, krvný výtok a ísť na kliniku.

U žien vyvoláva nádor v bruchu:

 • adhezívny proces v maternicovej dutine;
 • krútenie príveskov, keď je pozorovaná pečať na ľavej, pravej strane pupku, nevoľnosť, zvracanie, pulzujúca bolesť, ak už nie je potrebný chirurgický zákrok;
 • ovariálna cysta so zhutnením, keď nádor dosiahne pôsobivú veľkosť;
 • menštruačné nepravidelnosti.

Liečba bude úplne závisieť od typu, veľkosti novotvarov - konzervatívnych alebo chirurgických.

Švy u žien často stvrdnú po cisárskom reze. Hrudka, ktorá nie je vždy vytvorená, naznačuje patológiu. Ale cisársky rez je zložitá operácia, pri ktorej lekári musia rezať tkanivo v pobrušnici. Ďalej - pripevnite med. Materiály a tkaniny - šité ligatúrou.

Švy počas obdobia zotavenia sú pokryté jazvovým tkanivom, ale niekedy dôjde k rastu peritonea v dôsledku autoimunitnej reakcie, použitia materiálov nízkej kvality, infekcie tkanív a vzniku abscesu pod kožou..

Je to hnisanie, ktoré sa môže stať nebezpečným javom v prípade poškodenia tkaniva pod kožou, odumretia buniek, zmiešania odumretého tkaniva s keratinizovanými časticami pokožky. Baktérie, ktoré môžu viesť k infekcii, modifikácii štruktúr a zhusteniu tkaniva, sú možné. Okrem toho sa v prostrednom štvorci pobrušnice objavuje svrbenie, pálenie a sasanka.

Rozdeľovanie lymfatických kanálov počas operácie môže tiež viesť k hrudke nad stehom. V prípade nezvýšenia poškodeného lymfatického kanála sa pozoruje pohyb tekutín, ktorý sa dostáva do voľného priestoru v peritoneálnej dutine vyplnenej lymfografiou..

Podobný jav sa môže vyskytnúť po laparoskopii v prípade zle vykonanej operácie na maternici doplnkov. Tak či onak sa pitvané tkanivá v peritoneálnej dutine zošijú a zošijú spolu so vláknami. Nedostatočná kvalita alebo neskúsenosť, nedbanlivosť chirurga spôsobuje komplikácie, infekciu rán a švov, vývoj bakteriálnej infekcie.

V najlepšom prípade sa jazvové tkanivo tvorí pod kožou, v najhoršom prípade aktívna reprodukcia buniek v tejto oblasti, tvorba keloidnej jazvy v dôsledku infekcie, rozvoj zápalu..

Ženy musia po operácii starostlivo sledovať stehy:

 • dodržiavať preventívne opatrenia a pokyny lekárov;
 • švy pravidelne ošetrujte antiseptickými roztokmi. Fukortsin, Zelenka);
 • nalepte náplasť na povrch spoja.

Prebudenia by mali byť príležitosťou na urgentnú návštevu u gynekológa: silná bolesť a kolika v mieste rezu, vytekanie sasanky z rany so závažným zápachom hniloby, horúčky, sčervenania a opuchu v šijacích miestach, vypúšťanie nepríjemného vaginálneho krvácania s svrbením, pálením, bolesťou.

Vyžaduje sa vyšetrenie a pravdepodobne operácia na vyčistenie kĺbov v prípade hnisania.

tehotenstvo

Ako plod rastie, pokožka žien sa počas tehotenstva napína, ale určité napätie pobrušnice nepredstavuje osobitné nebezpečenstvo. To je často spôsobené nedostatočne vyvinutými brušnými svalmi, nadmerným stresom.

Dôvody sú niekedy:

 • zápal slepého čreva sprevádzaný kolikou, bolesťou;
 • gastroduodenitída s bolesťou v hornom štvorci pobrušnice;
 • cystitída s výskytom pálenia, bolesti pri močení, zadržiavanie a stagnácia moču;
 • pupočnej kýly, ako častý výskyt v popôrodnom období s výskytom výčnelkov.

Aj keď výčnelok neubližuje a nespôsobuje veľa nepohodlia, musíte sa poradiť s lekárom. Napríklad v prípade onkológie nádor nebolí a nemusí sa dlho prejavovať. Medzitým je nebezpečné prechod na rakovinu a malígnu formu, keď sa následky môžu stať úplne nezvratné.

Pri horizontálnej polohe sa prietrže hernie riešia nezávisle. Ale niekedy sa vytvára v dôsledku cisárskeho rezu a stáva sa nekontrolovateľným, keď už je nevyhnutný lekársky zásah. Ďalej existuje akútna kŕčová bolesť, horúčka, hnačka, nevoľnosť, zvracanie.

Znaky prispievajú k zvýšeniu črevného tonusu spolu s maternicou a môžu viesť k potratu, predčasnému pôrodu.

Akékoľvek odchýlky od normy by mali byť príležitosťou na kontaktovanie gynekológa. Ženy by nemali byť ignorované ani menšie nepríjemné príznaky alebo vizuálne zmeny v pupku.

U detí

Najčastejším výskytom u dieťaťa od narodenia je pupočná kýla alebo tvrdé hrudky, ktoré nezmiznú pri pohmatu v pupočnej oblasti. Deti, ktoré sa nudia nohami, navyše odmietajú jesť. Tam sú koliky, nadúvanie. Existujú uškrtené a korigované prietrže. U chlapcov je to zvyčajne nepatrné, u dievčat to pupočné. V každom prípade je potrebné lekárske ošetrenie a pomoc chirurga.

Mamičky musia ošetriť pupočnú šnúru až štyrikrát antiseptickým úderom (chlorofylipt, furatsilín, Zelenka), až kým sa úplne nezhojí. Deti sa musia kúpať iba s pridaním slabého roztoku manganistanu draselného. Komplikácie, infekcie pupočnej zóny môžu viesť k rozvoju peritonitídy, sepsy, hlienu.

Terapeutické opatrenia

Techniky vyberie výlučne ošetrujúci lekár. Lieky je možné predpisovať podľa výsledkov diagnostiky, iných štúdií, testov, krvných a močových testov. Napríklad, ak sa zistí prietrž, je potrebná úprava, čo znamená chirurgický zásah. Hlavnou vecou nie je dať patológii šancu na ďalší rozvoj.

Okrem toho sa v prípade hernie u dojčiat v pupočnom kruhu odporúča masáž, kladenie dieťaťa častejšie na brucho, nanášanie medenej mince na pupok.

Recenzie žien sú také, že v niektorých prípadoch sa pupočná kýla vyrieši nezávisle. Hlavná vec je včasné začatie preventívnych alebo terapeutických opatrení.

U kojencov často spôsobuje prietržnosť zlá bandáž pupočníka alebo nahromadenie plynov. Stačí včas vykonať jednoduché manipulácie, ktoré, samozrejme, pomôžu vyhnúť sa komplikáciám a operáciám v budúcnosti..

Pri niektorých chorobách samozrejme výčnelok na pupku predstavuje smrteľné nebezpečenstvo:

 • peritonitídy;
 • aneuryzma brušnej aorty;
 • duodenitis;
 • zápal čreva, dvanástnik 12.

záver

Vyžaduje sa okamžitá pomoc odborníkov. Súcit, nedostatočná reakcia na výčnelok v bruchu zo strany rodičov môže mať nezvratné následky, smrť.

Lekári varujú! Šokujúca štatistika - zastavená, viac ako 74% kožných chorôb - príznak infekcie parazitmi (Acacida, Giardia, Toccocapa). Závady spôsobujú kolosálny antagonizmus a prvý trpí naším bezprostredným systémom, ktorý musí byť chránený pred rôznymi chorobami. Vedúci Parazitologického ústavu zdieľal tajomstvo, aby sa ich rýchlo zbavil a vyčistil ich kožu, ukazuje sa, že to stačí. Čítaj viac.

Ak existujú podozrivé príznaky vo forme rastu v oblasti pupka, hoci to bolí veľmi a zväčšuje sa, musíte sa okamžite poradiť s lekárom..

Uprostred nad pupkom pečať

Čo môže spôsobiť pečať

Po mnoho rokov sa snaží liečiť spojenie?

Vedúci inštitútu pre spoločné zaobchádzanie: „Budete prekvapení, aké ľahké je vyliečenie kĺbov tým, že každý deň budete mať nápravu na 147 rubľov..

Ak by bolo možné nájsť malú pečať pri pupku, čo by to mohlo byť? Vo väčšine prípadov to naznačuje určitú patológiu, ktorá si vyžaduje neodkladné kroky.

Na liečbu kĺbov naši čitatelia úspešne použili Sustalaif. Vzhľadom na popularitu tohto produktu sme sa rozhodli vám ho ponúknuť.
Viac tu...

Je zakázané vykonávať samoliečbu, vrátane užívania baktericídnych výrobkov, pri používaní silných miestnych liekov.

Predpoklady (toto vyhlásenie, ktoré má odôvodniť alebo vysvetliť niektoré argumenty) pre dámy a mužov, sú tieto:

 • prítomnosť pupočnej kýly (často u dieťaťa od narodenia);
 • vývoj zhubného alebo benígneho nádoru;
 • tvorba cysty;
 • vývoj duodenitídy alebo nadúvanie úzkeho črevného traktu;
 • rozvoj aneuryzmy brušnej aorty.

Pečať pri pupku vpravo nepriamo naznačuje nadúvanie. Nádor inej lokalizácie na danom oddelení hovorí o hydronefróze, Crohnovej chorobe, divertikle a ďalších patologických stavoch..

Nie vždy, napríklad pečať pri pupku vľavo, sa zobrazuje osobitne pre konkrétnu chorobu. Vo väčšej miere zohľadniť sprievodné príznaky zodpovedajúce konkrétnemu orgánu, ako aj výsledky výskumných činností.

Ďalšie predpoklady

 1. Tesnenie blízko pupku zhora často nastáva pri duodenitíde - zápalovom procese dvanástnika 12. Patológia sa vyskytuje na pozadí otravy toxickou látkou, poškodením črevnej sliznice cudzím predmetom, súčasným požívaním alkoholu a ostrého tovaru.
 2. U žien po cisárskom reze sa môže v oblasti švov vytvoriť fistula, ktorá zvonka vyzerá ako malé tesnenie. To sa vytvára v dôsledku neúplne rozštiepených nití, na ktoré telo reaguje vývojom zápalového procesu s následným vytvorením hnisavej dutiny. Aby ste zabránili tvorbe fistuly po cisárskom cisári, musíte pravidelne navštevovať lekára, aby ste vyšetrili stehy..
 3. Počas tehotenstva, s rastom plodu v lone (v počiatočnej fáze), môže dôjsť aj k zhutneniu, čo sa dá vysvetliť nedostatočným rozvojom brušnej tlače a nadmerným stresom. Tieto možnosti nevyžadujú liečenie a prechádzajú bez pomoci ostatných. Ak je hrudka bolesť alebo zhubne, musíte navštíviť lekára.
 4. Po laparoskopii sa často tvorí novotvar. Je to kvôli prevádzke so zavádzaním zlých materiálov. V priebehu času sa rana môže hnisať, môžu sa vyskytnúť bakteriálne infekcie.

Pravdepodobné priestory

Aspoň určitá konsolidácia, a to aj v oblasti brucha, je dôvodom na obavy. Predpoklady, ktoré môžu byť základom tohto fenoménu, často predstavujú vážne zdravotné riziko a čas od času a života. Pre tieto formácie je navyše najdôležitejšia zásada „čím skôr, tým lepšie“. Včasné doktorálne zásahy vám čas od času umožňujú problém vyriešiť a vyhnúť sa tvrdému zaťaženiu. Hlavnou vecou nie je pokúsiť sa vyrovnať sa s hrbou bez pomoci ostatných: berte baktericídne výrobky, aplikujte vonkajšie implantáty, masáž - to všetko sa môže ukázať nanajvýš zbytočné.

Ako odôvodnenie tohto tvrdenia by sa malo uviesť niekoľko príkladov pravdepodobných okolností, za ktorých sa môže v oblasti pupka vytvoriť hrudka:

 1. pupočná kýla;
 2. zhubný nádor;
 3. cysta;
 4. duodenitis;
 5. aneuryzma brušnej aorty;
 6. nadúvanie úzkeho črevného traktu atď..

Toto nie je úplný zoznam pravdepodobných okolností. Môže byť doplnená takými patológiami, ako je hydronefróza, Crohnova choroba, nadúvanie, divertikula močového mechúra a takmer všetko ostatné. V takýchto prípadoch je možnosť samoidentifikácie zhustenia v pupočnej oblasti (časť väčšej štruktúry) v skutočnosti nulová. Medzitým každý z opísaných stavov predstavuje nielen zdravotné riziko, ale môže byť sprevádzaný aj mizivými, oslabujúcimi príznakmi..

Pečať nad pupkom môže naznačovať zápal dvanástnika - duodenitídu. Vzniká v dôsledku okolností, ako sú:

 • otrava toxickými látkami;
 • poškodenie sliznice cudzími predmetmi;
 • súčasné používanie alkoholu a koreneného jedla.

Obrovské množstvo pravdepodobných okolností vytvorenia pečate v blízkosti pupka, ich povaha a stupeň ohrozenia vyžadujú profesionálny prístup a okamžité uzdravenie. Preto, ak palpácia našla pevne uzavretú oblasť blízko pupku, mali by ste vyhľadať lekársku pomoc, pretože možnosť jej nezávislého vymiznutia je malá. Znaky určitých podmienok by sa mali posudzovať podrobnejšie..

Umbilická hernia

U takmer všetkých chorôb s podobným príznakom je pupočná prietrž pravdepodobnejšia. Najčastejšie sa to diagnostikuje u mužov od 20 rokov, ktorí sa aktívne zapájajú do športu, pracujú s prepravou tovaru alebo ťažkými bremenami. Niektoré majú vrodenú nedostatočnosť svalov pupočného prstenca, a preto sú ohrozené. Patológia je ochabujúca alebo rozbiehavá sa svaly okolo pupka, ktoré tvoria základ tlače..

Takmer všetci ľudia sa objavia s podobným problémom, ale o tom sa dozvedia až po nájdení mäkkej pečate na bruchu. To znamená, že cez pupočníkový krúžok vyšla jedna alebo viac slučiek tenkého čreva. Pri prudkej zmene polohy tela alebo pri dlhšom pobyte v sede sa môže objaviť zovretie a poškodenie sliznice. Konkrétne je táto záťaž predpokladom hnisavej peritonitídy a infekcie krvi, čo často vedie k fatálnej situácii. Príznaky akútnej formy pupočnej kýly (choroba, pri ktorej vnútorné orgány vystupujú (vyčnievajú) z dutiny, ktorú bežne zaberajú, cez normálne existujúcu alebo patologicky vytvorenú dieru):

 1. pacient si všimne opuch a zhutnenie menej ako pupok;
 2. pri kašľaní sa hrbol zväčšuje;
 3. v polohe na chrbte je opuch pri pupku akoby zapustený dlaňou smerom dovnútra;
 4. koža (vonkajší obal tela zvieraťa - orgán) okolo stmavne a zčervená kvôli prúdeniu krvi;
 5. bolesť dáva do brucha, horšie s aktívnymi pohybmi.

Choroba (stav tela vyjadrený v rozpore s jej normálnym fungovaním, očakávanou dĺžkou života a jej schopnosťou udržať si homeostázu) bude určite kontrolovaná v každom štádiu. Aby sa vylúčili pravdepodobné následky, pacientom sa môže odporučiť, aby nosili korzet nezmenený alebo pravidelne. Ak plomba vo vnútri pupka bolí a ťahá, mali by ste okamžite vyhľadať pomoc lekára: štipnutie rýchlo vedie k smrti sliznice a vyžaduje okamžitú operáciu črevného traktu..

Spočiatku je možné vydutie eliminovať redukčnou metódou. Túto funkciu vykonáva chirurg, ktorý pomocou ultrazvuku reguluje stav vnútorných orgánov. Keďže patológia je nevyliečiteľná, lekári vo väčšine možností odporúčajú inštaláciu implantátu bez čakania na záťaž. Je to hustá a ohybná sieťka, ktorá sa vkladá medzi vrstvu tuku a pokožku a posilňuje svaly lisu..

Napravo

Trochu nad strednou oblasťou brucha napravo je stúpajúca dvojbodka, pravá oblička. Tesnenie v dolnej časti brucha pri pupku (alebo pupku (lat. Umbilicus) - jazva na prednej brušnej stene, ktorá zostane po odstránení pupočnej šnúry u novonarodeného dieťaťa) napravo, nepohodlie a bolesť sa môžu vyskytnúť v dôsledku stimulačných dôvodov, ako sú:

 • Zápal slepého čreva. Ak sa vyskytnú problémy, dodatok sa zapáli a posunie sa doprava. Najčastejšie spôsobuje nepríjemné bolesti, sprevádzané nevoľnosťou a horúčkou. Klienti naliehavo potrebujú navštíviť lekára pre nadchádzajúce liečenie.
 • Lipómy v dôsledku upchatia mazových žliaz alebo benígnych bradavíc. Nádor s jemným dotykom môže rásť a môže sa mierne valiť pod vrstvu kože. Potrebujete zásah lekára.
 • Ateróm vo forme cysty s priemerom do 3 cm, tesne pri kontakte s pokožkou. Uprostred brucha sa môže objaviť tmavá škvrna, čo naznačuje upchatie žľazy. Ateróm má zápalovú povahu, pretože príznaky sú bolestivosť oblasti, pálenie na dotyk. Vyžaduje sa chirurgický zákrok.
 • Fibrosarkóm je nádor malígnej povahy s priemerom do 2 - 15 mm. Vyzerá to ako hladký tubercle (jazva) na koži, chorý a mobilný. Oblasť v strede brušného štvorca je napätá, časom atrofuje a môže byť pokrytá eróziou a kôrou. Vyžaduje sa chirurgická oprava.
 • Divertikulitída je typ prietrže charakterizovaný hromadením črevného obsahu v priebehu vývoja zápalu. Patológia sa tiež môže stať predpokladom pre bolesť brucha. Provokanti sú dedičným faktorom, infekciou červami, zníženým tonusom svalov a podvýživou. Príznaky: stolica s krvnými časticami, porucha vyprázdňovania, bolesť oblasti so zápalom a zvýšenie teploty. Liečba: chirurgia alebo lieky.

Čo iné môže ublížiť pod bruškom?

Požiadavky na vzhľad pečate v blízkosti pupka

Príčiny tuleňov v pupku sú rôzne patológie (z gréčtiny) pokrývajúce rôzne tkanivá a systémy tela..

Pupočná prietrž

Tvrdý opuch nad pupkom, ktorý zmizne, keď človek vníma polohu na chrbte. Zažívacie slučky tradične vyčnievajú z brušnej steny blízko pupočného prstenca.

Existuje patológia kvôli nedostatkom v brušných svaloch, zlým chirurgickým postupom, obezite, konštantnej zápche, fyzickému preťaženiu, nadmernému zaťaženiu pri zdvíhaní slabých predmetov. Nezdravý človek pociťuje bolesť, cíti nutkanie zvracať, jeho žalúdočné opuchy, objavuje sa zápcha..

Kýla mocne vyčnieva z brucha s kašľom a aktívnou fyzickou aktivitou. Ak dôjde k porušeniu časti čreva, ktorá sa vynára z brušnej dutiny, rozvinie sa črevná obštrukcia.

divertikulitída

Vypuknutie črevného traktu podľa symptómov pripomínajúcich prietrž. Na vnútorných stenách čreva sa tvoria prehĺbenia vyplnené hnilobnými kúskami nestráveného jedla. V týchto depresiách sa usadia patogénne baktérie a huby..

Choroba je spôsobená podvýživou, nedostatkom vlákniny v strave, zápalovými reakciami v črevnom trakte (zastaralý výraz pre dopravnú cestu, zlepšenú poľnú cestu a tiež všeobecne veľkú hrboľatú cestu (veľkú), spájajúcu dôležité sídla (na rozdiel od), helminiázu, znížený tonus zažívacích svalov, dedičné dispozície.

U nezdravého človeka sa tradične pozoruje zhustenie vľavo od pupku.

Príznakmi choroby sú bolesť, vysoká telesná teplota, hnačka, prerušená zápcha, výkaly krvou..

Svrbenie pupka: pozadie;

Svrbenie vezikúl na prstoch;

Vredy na koži tela.

Lipóm

Benígny subkutánny nádor pozostávajúci z tukového tkaniva. Existuje novotvar spôsobený metabolickými poruchami, podvýživou, neustálym stresom, genetickou polohou.

Lipóm je mäkký rast, pri stlačení sa len valí pod kožu a nesprevádza ho bolesť. Rastie veľmi pomaly, ale ak dosiahne veľkú veľkosť, odporúča sa odstrániť.

onkológia

Ak sa vo vrstvách kože v oblasti pupka vyskytuje silný opuch, ktorý nespôsobuje bolesť, mali by ste sa podrobiť vyšetreniu u onkológa. Možno sa vyvinie malígny nádor - dermatofibrosarkóm.

Pokožka nad tvorbou nádoru stmavne, olupuje a tuberkuluje. Nádor môže rásť až 15 cm. Na začiatku choroby sa na koži objavia vredy a kôry, zhubné tkanivá dorastajú hlboko do tela a zachytávajú vnútorné orgány.

ateróm

Cysta, ktorá sa tvorí po upchatí mazovej žľazy. Husté, spojené s okolitými tkanivami, prudko rastúci a veľmi chorý rast rýchlo rastie. Rastie až do 3 cm, čo spôsobuje silné nepohodlie.

Krútenie vaječníkov

Patológia sa vyskytuje u žien najčastejšie kvôli prítomnosti mnohých adhézií v brušnej dutine. Pečať je vytvorená napravo alebo naľavo od pupku, na palpácii je skvelá.

Doplnky maternice sú vo väčšej miere skrútené u tehotných žien, čo spôsobuje neznesiteľnú bolesť v dolnom bruchu, nutkanie zvracať.

Zvýšenie močového mechúra

Pri danej patológii sa na spodnej časti brucha vytvorí pečať, ale rovnomerne sa rozširuje k pupku. Zafarbenie močového mechúra je symptóm (jeden z individuálnych príznakov, osobitný prejav choroby, patologický stav alebo porušenie akejkoľvek životne dôležitej činnosti) závažných chorôb, pri ktorých je znížený odtok moču..

Vaječníková cysta

Na pravej alebo ľavej strane pupka (alebo pupku (lat. Umbilicus) - jazva na prednej brušnej stene, ktorá zostane po odstránení pupočníkovej šnúry u novonarodeného dieťaťa, sa jednoducho cíti veľká cystická hmota). Dámy majú silnú bolesť (nepríjemný alebo bolestivý pocit, trpia fyzickým alebo emocionálnym utrpením) v dolnom bruchu, menštruačný cyklus je narušený.

Výber terapie je určený štruktúrou a veľkosťou cysty. Používa sa lekárske ošetrenie aj chirurgický zákrok..

Na liečbu kĺbov naši čitatelia úspešne použili Sustalife. Vzhľadom na popularitu tohto produktu sme sa rozhodli vám ho ponúknuť.
Viac tu...

Aneuryzma brušnej aorty

Strašná patológia, pozorovaná viac u mužov.

Steny krvných ciev sa rozširujú a začínajú sa vybúvať z brušnej dutiny.
Medzi patologické patológie patria zlé návyky, poranenia brucha, skleróza, infekčné choroby, vysoký krvný tlak.

Nezdravý človek pociťuje bolesť vľavo od pupka av dolnej časti chrbta.

Omphalitis

Zápal pupočnej rany, pupočného kruhu, krvných ciev v pupku, spôsobený bakteriálnou infekciou. Najčastejšie diagnostikovaná u novorodencov.

Zápalová reakcia stimuluje hromadenie hnisu v pupočnej rane, čoho výsledkom je hnisavý rast. Patológia môže byť komplikovaná peritonitídou, sepsou a inými nebezpečnými javmi..

Rakovina žalúdka

Vo veľkej väčšine prípadov je toto ochorenie komplikované metastázami, ktoré vyzerajú ako malé husté výrastky v blízkosti pupka, nesprevádzané bolesťou..

Crohnova choroba

Získaná zápalová patológia tráviaceho traktu, ktorá má nejasný pôvod, sprevádzaná granulomatóznymi léziami určitých častí žalúdka a čriev..

Pri chorobe sa v dolnej časti brucha napravo od pupku často vytvárajú pečate špecifickej formy. Nezdravý človek má v pupku intenzívne paroxyzmálne bolesti.

duodenitída

Zápal slizníc dvanástnika (dvojznačný výraz: črevo - orgán v anatómii), diagnostikovaný vo väčšej miere u mužov. V prípade choroby na pravej strane pupka sa môže vyskytnúť valcové tesnenie.

Chorá osoba pociťuje bolesť, cíti sa slabá, má závraty, hojne prúdi slín, vracia sa pri hromadení žlče, vyschnutí ústnej dutiny, zvýšenie krvného tlaku.

zápal slepého čreva

Pri zápale slepého čreva dochádza v žalúdku k silnej bolesti. Bolestivé pocity zosilňujú, zachytávajú celú brucho. Tesnenie je uvedené nad pupkom pod lyžičkou. Cítite, ako zapálený proces slepého čreva môže byť špeciálny.

hydronefróza

Zvýšenie renálnej panvy spôsobené porušením odtoku moču. Umiestnenie pečate závisí od toho, či je oblička nezdravá - pravá alebo ľavá. Plomby môžu byť umiestnené na pravej aj na ľavej strane a na oboch stranách pupka.

Zbohom návštevník!

Ďakujeme, že ste nás navštívili!

Ako sa u dospelých vyskytuje kýlová kýla??

U brušných hernií sa často diagnostikuje pupočná alebo paraumbilická hernia. Takýto výčnelok sa vyskytuje pod pupkom alebo nad ním, prečo je často zamieňaný s pupočnou kýlou. Je to choroba, pri ktorej brušné orgány presahujú svoje anatomické limity a vydúvajú sa v priestore pri pupku v stredovej línii. Biela alebo stredná čiara je vodorovná a oddeľuje pravé a ľavé peritoneálne svaly. U dospelých je pupočná kýla detegovaná oveľa menej často ako u malých detí. Vyskytuje sa v 5% prípadov zo všetkých hernií brušnej dutiny a je spojená s veľkou fyzickou námahou..
Nasledujúce vnútorné a vonkajšie faktory môžu u dospelých vyvolať výčnelok nad alebo pod pupkom:

 • silové športy, kulturistika, vysoké skoky;
 • chronické patológie tráviaceho traktu alebo pľúc;
 • zlyhanie metabolických procesov, kachexie alebo naopak, nadváha;
 • zlé hojenie jaziev po operácii brucha.

U detí je toto ochorenie spojené s narušením tvorby aponeurózy, ale môže sa prejaviť u dospelých po 40 rokoch, keď sa pripoja ďalšie gastrointestinálne choroby, ktoré zvyšujú vnútromaternicový tlak..

Známky a diagnostika pupočnej kýly

Prvým prejavom patológie bude výskyt vyčnievajúcej gule vo forme gule nad pupkom, ktorá vyčnieva mierne nad iné tkanivá a postupne sa zvyšuje. Kýla bez komplikácií je pre dospelých bezbolestná a ak existuje nadváha, je dosť ťažké ju podozrievať. Vytvorená prietrž je dobre prihmataná pri pohmatávaní oblasti nad pupkom, ale to je charakteristické, pupočníkový prstenec je normálny. Veľmi zriedkavo sa pupočný výčnelok vyskytuje s pupočníkovou prietržou.

Počiatočné príznaky choroby sú rozmazané, nie sú žiadne bolesti a iba lekár môže urobiť presnú diagnózu v prípade atypickej lokalizácie.

Kýla sa vytvára postupne, najskôr sa objaví predperitoneálny lipóm, potom sa vytvorí herniálny vak a časť tela spolu s herniovým vakom vyčnieva cez zväčšený úsek prednej brušnej steny vysoký tlak..

V poslednej etape parumbilická hernia u dospelých spôsobuje tieto príznaky:

 1. Z vizuálneho hľadiska je malá loptička nad pupkom dobre zbadaná, je možné cítiť prítomnosť herniového vaku;
 2. Pri dotyku je výstupok bezbolestný, môže byť nasadený späť do brušnej dutiny alebo ponechať sám, keď je pacient uvoľnený a leží na chrbte;
 3. Často môžete pozorovať divergenciu svalov bielej línie;
 4. Dyspeptické poruchy sa postupne pripájajú: plynatosť, nevoľnosť, ťažkosť v žalúdku po jedle, zápcha;
 5. Všeobecná nevoľnosť je charakteristická pre komplikovanú prietrž u dospelých, v mieste výbežku sú príznaky intoxikácie, zhoršená stolica, horúčka a akútna bolesť..

Alarmujúcim signálom je silná bolesť spolu s nevoľnosťou a zvracaním, čo naznačuje komplikáciu prietrže a mali by ste okamžite zavolať lekára. Príčinou porušenia môže byť silné napätie, vzpieranie bez podporného obväzu, ťažký kašeľ.

Po absolvovaní diagnózy je dospelému predpísaná hernioplastika:

 1. Gastroduodenoskopia - štúdia orgánov brušnej dutiny a identifikácia sprievodných chorôb, ktoré sa môžu stať kontraindikáciami jednej z možností chirurgickej liečby;
 2. X-ray brušnej dutiny - ukazuje orgán umiestnený v hernial vaku;
 3. Ultrazvuková diagnostika - odhalí obsah prietrže, presnú polohu, umožňuje vyhodnotiť stav štruktúr v okolí.

liečba

Kýly bielej línie sa odstraňujú iba chirurgicky, ale na udržanie stavu vnútorných orgánov a pohody pacienta pred operáciou a po nej sa vyžaduje konzervatívna terapia. Aj mierny výčnelok vyžaduje odstránenie a zošitie hernálneho portálu, pretože k porušeniu orgánu v hernálnom vaku môže dôjsť kedykoľvek a pri urgentnej operácii je väčšie riziko pooperačných komplikácií..

Hernioplastika je štandardnou liečebnou metódou pre nadpohlavnú prietrž.

Operácia sa vykonáva zošitím defektu vlastnými tkanivami pacienta alebo implantátom, ale do dnešného dňa sa preukázala nízka účinnosť napäťovej hernioplastiky (zošívanie blízkymi tkanivami) a špecialisti zaručia úspešné zotavenie po inštalácii umelej sieťoviny.

Pred operáciou na odstránenie supravodikálnej prietrže je dôležité vylúčiť infekciu a zápalový proces, preto je predpísaná biochémia krvi a analýza moču.

Etapy štandardnej hernioplastiky pre pupočníkovú prietrž:

  1. Vytvorenie prístupu k herniálnemu vaku;
  2. Odhalenie prietrže a hodnotenie stupňa poškodenia orgánu;
  3. Návrat orgánu do brušnej dutiny;
  4. Šitie rozšírenej časti bielej čiary a nastavenie oka;
  5. šitie.

Gernioplastika nie je najlepšou možnosťou na operáciu z hľadiska zotavenia po liečbe. Počas roka je nevyhnutná dlhodobá rehabilitácia a obmedzenie fyzickej aktivity, ako aj po diéte, ktorá odstraňuje stres. V prípade laparoskopického chirurgického zákroku sa toto obdobie skracuje na niekoľko týždňov..

Relatívne kontraindikácie pre chirurgický zákrok

Operácia sa nevykonáva v týchto prípadoch:

 1. Obdobie tehotenstva - žena nosí obväz, viac odpočíva, monitoruje výživu;
 2. Zápalové ochorenia - pacient je predtým liečený na sprievodné ochorenia, po ktorých je operácia vykonaná;
 3. Malé deti - liečba dieťaťa závisí od jeho celkového stavu a výberu rodičov, lekári odporúčajú počkať do 5 rokov, snažia sa odstrániť prietrž konzervatívne, pomocou masáže, gymnastiky, po zdravej výžive.

Sú to relatívne kontraindikácie, po ktorých odstránení je potrebné vykonať chirurgickú liečbu.

Rehabilitácia

Po hernioplastike sú stehy odstránené po týždni, po celú dobu musíte dodržiavať šetrnú stravu, vylúčiť choroby, ktoré vyvolávajú kašeľ alebo črevné poruchy. Počas chôdze alebo ľahkých domácich prác by mal pacient pravidelne nosiť podporný obväz, ktorý si vyžaduje naklápanie, otáčanie a akékoľvek napätie v bruchu.

Keď sa telo zotaví, so súhlasom lekára môžete začať posilňovať brušné svaly, aby ste zabránili opätovnému vytvoreniu kýly bielej línie.

Pečať nad tlačidlom brucha, čo to je - prečo sa brucho zväčšuje a čo spôsobuje, že brušná stena sa u žien zhustne - Váš lekár

Rana nad pupkom u žien. Kus v pupku - je to nebezpečné? Pečať pri pupku

Niekedy je možné pri prehmatnutí brušných svalov nájsť hrčku alebo malú hrču. O čom takéto označenie môže svedčiť, či je potrebná lekárska konzultácia, či existuje nebezpečenstvo - to sú len niektoré z možných otázok v tejto situácii.

Absolvovali ste v posledných 5 rokoch kompletné vyšetrenie lekárov??

Možné príčiny

Akákoľvek hrudka, a to aj v bruchu, je dôvodom na obavy. Dôvody, ktoré môžu byť základom tohto javu, často predstavujú vážne ohrozenie zdravia a niekedy aj života. Okrem toho je pre tieto útvary čo najrelevantnejšia zásada „čím skôr, tým lepšie“. Včasný lekársky zásah môže niekedy problém vyriešiť a zabrániť vážnym komplikáciám. Hlavnou vecou nie je pokúsiť sa vyrovnať sa s hrbami: brať antibakteriálne lieky, aplikovať lokálne produkty, masáže - to všetko môže byť nanajvýš zbytočné.

Ako odôvodnenie tohto tvrdenia by sa malo uviesť niekoľko príkladov možných dôvodov vytvorenia hrudky v oblasti pupka:

 1. pupočná kýla;
 2. zhubný nádor;
 3. cysta;
 4. duodenitis;
 5. aneuryzma brušnej aorty;
 6. nadúvanie tenkého čreva atď..

Toto nie je úplný zoznam možných dôvodov. Môže byť doplnená takými patológiami, ako je hydronefróza, Crohnova choroba, nadúvanie, divertikly močového mechúra a ďalšie. Za týchto okolností je pravdepodobnosť samoidentifikácie pečate v pupočnej oblasti takmer nulová. Medzitým každý z opísaných stavov predstavuje nielen zdravotné riziko, ale môže byť sprevádzaný aj závažnými oslabujúcimi príznakmi..

Je potrebné poznamenať, že lokalizácia zhutnenia nemusí vždy svedčiť v prospech určitej choroby. Napríklad pupočná kýla alebo zhubný novotvar s rovnakým úspechom môže byť vyjadrená ako pečať pri pupku vľavo alebo vpravo. V tomto prípade je oveľa dôležitejšia prítomnosť ďalších symptómov a samozrejme výsledky profesionálnej diagnostiky..

Pečať nad pupkom môže naznačovať zápal dvanástnika - duodenitídu. Vzniká z dôvodov, ako sú:

  otrava toxickými látkami;

Veľké množstvo pravdepodobných dôvodov vytvorenia pečate v blízkosti pupka, ich povaha a stupeň nebezpečenstva si vyžadujú profesionálny prístup a okamžité ošetrenie. Preto, ak ste počas palpácie našli pevne uzavretú oblasť blízko pupku, mali by ste vyhľadať lekársku pomoc, pretože pravdepodobnosť jej nezávislého vymiznutia je malá. Znaky niektorých podmienok by sa mali posudzovať podrobnejšie..

Fotografie z tuleňov pri pupku u mužov

Znaky určitých chorôb a ich liečba

Zo všetkých uvedených možností je pupočná kýla najzreteľnejšia. Môže sa tvoriť v akomkoľvek veku, od dojčiat až po senilné. Vyjadruje sa v tvare kužeľa v pupku. K tomuto zhutneniu dochádza z mnohých dôvodov, najmä z dôvodu vysokej fyzickej námahy. V tomto prípade príznaky ako:

 • bolesť v oblasti lisovania;
 • zvýšená bolesť pri kašľaní, napätie brušnej tlače;
 • nadúvanie;
 • zvracanie
 • búšenie srdca;
 • zápcha atď.

Chirurg sa podieľa na liečbe kýly. Niekedy je možné prietrž odstrániť, ale robiť to sami je prísne zakázané. Ak je to potrebné, lekár rozhodne o operácii.

Jednou z najnebezpečnejších a najzákernejších podmienok sprevádzaných vytvorením pečate v pupku je aneuryzma brušnej aorty. V tomto prípade je hrbolec cítiť tesne nad pupkom s miernym posunutím doprava. Ochorenie je charakterizované asymptomatickým priebehom v počiatočnej fáze. S rozvojom sa objavujú nasledujúce príznaky:

 1. hrbol nad a napravo od pupku;
 2. pri pohmate tesnenie pulzuje;
 3. bolesť brucha;
 4. bolesť v chrbtovej oblasti.

Ochorenie sa pokúša v čase nástupu uvedených symptómov

Zhutnenie brucha - chirurgia

anonymný (Žena, 41 rokov)

Utesnenie po operácii adhezívneho ochorenia brucha

anonymný (Žena, 32 rokov)

Brušná výchova

Dobrý deň, pomôžte mi to zistiť. Bolesť brucha viac ako tri roky, úbytok na váhe. Existuje idiopatická pankreatitída, pankreatická dysfunkcia, enteropatia. Pred rokom na pozadí stálej bolesti na pravej strane v iliakálnej oblasti bola okolo zhluku viditeľná slučka..

anonymný (Žena, 41 rokov)

Zhutnenie brucha

Ahoj. Nerozumiem povahe bolesti v bruchu. Určitá pečať zasahuje. Cítim, že to nie je vo vnútorných orgánoch, ale vo svaloch tlače. prekáža.

anonymný (Žena, 28 rokov)

Nádor brucha

Začiatkom marca dcéra (28 rokov, narodená pred 10 mesiacmi) náhodne našla pečať vo svojom hornom bruchu, ktorá nebola bolestivá. Na ultrazvuku v brušnej dutine sa našla volumetrická hmota bez toho, aby do nej patril orgán. hotový.

Cysta v brušnej dutine

Ahoj! Moja žena (53 rokov) chodila na okresnú kliniku so sťažnosťami na akútnu bolesť v pravej hypochondrii. Počas vyšetrenia chirurg našiel pečeň v hrubom čreve a diagnostikoval rakovinu.

Zhutnenie brucha

Ahoj! Pred rokom mala moja žena pečať, ktorá sa nachádzala asi 6 cm pod pupkom a 3 cm vpravo od nej, veľkosť hrachu, ktorá sa postupne začala zväčšovať a vizuálne.

Infiltrát brucha

Ahoj! Dieťa (4-ročné) bolo operované s diagnózou akútnej deštruktívnej apendicitídy. Po operácii sa teplota udržiavala od 37,0 do 37,4 a sťažovala sa na silnú bolesť. O päť dní neskôr nastalo hnisanie rany (tkanivá sa rozptýlili.

čo robiť, čo to je

Pečať v pupku môže byť zistená nezávislým vyšetrením tela alebo môže byť zistená vyšetrením lekárom. Oblasť brušnej dutiny umiestnená pod pupkom je obsadená tráviacimi a močovými orgánmi.

Pečať na bruchu sa môže objaviť v dôsledku nadmerného zaťaženia brušných svalov, vývoja kožných nádorov, tvorby nádorov na vnútorných orgánoch. Ak sa v blízkosti pupku objaví patologická formácia, obráťte sa na lekára.

Príčiny pečate v blízkosti pupka

Dôvody objavenia sa tuleňov v pupku sú rôzne patológie, ktoré pokrývajú rôzne tkanivá a systémy tela.

Pupočná prietrž

Tvrdý opuch nad pupkom, ktorý zmizne, keď človek leží v ľahu. Črevné slučky obvykle vyčnievajú z brušnej steny blízko pupočného krúžku.

Existuje patológia kvôli nedostatkom v brušných svaloch, neúspešným chirurgickým zákrokom, obezite, konštantnej zápche, fyzickému preťaženiu, nadmernému zaťaženiu pri zdvíhaní ťažkých predmetov. Chorá osoba pociťuje bolesť, cíti nutkanie zvracať, opuchy žalúdka, vyskytuje sa zápcha.

Kýla výrazne vystupuje z brucha s kašľom a fyzickou aktivitou. Ak dôjde k porušeniu časti čreva, ktorá sa vynára z brušnej dutiny, vyvíja sa obštrukcia čreva.

divertikulitída

Vypuknutie čreva, symptómová hernia. Na vnútorných stenách čreva sa tvoria prehĺbenia vyplnené hnilobnými časticami nestráveného jedla. V týchto depresiách sa usadia patogénne baktérie a huby..

Choroba je spôsobená podvýživou, nedostatočnou prítomnosťou vlákniny v potrave, zápalovými reakciami v črevách, hlístami, zníženým tonom črevných svalov, dedičnou predispozíciou.

U chorého je stlačenie zvyčajne zaznamenané naľavo od pupka.

Príznaky choroby sú bolesť, horúčka, hnačka prerušená zápchou, výkaly krvou.

Lipóm

Benígny subkutánny nádor pozostávajúci z tukového tkaniva. Nádor sa vyskytuje v dôsledku metabolických porúch, podvýživy, neustáleho stresu, genetickej predispozície.

Lipóm je mäkký rast, ktorý sa po stlačení ľahko valí pod kožu a nesprevádza ho bolesť. Rastie veľmi pomaly, ale ak dosiahne veľkú veľkosť, odporúča sa odstrániť.

onkológia

Ak sa vo vrstvách kože v oblasti pupka vyskytuje solídny opuch, ktorý nespôsobuje bolesť, potom sa oplatí navštíviť onkológa. Možno sa vyvinie malígny nádor - dermatofibrosarkóm.

Pokožka nad tvorbou nádoru stmavne, olupuje a tuberkuluje. Nádor môže rásť až do priemeru 15 cm. Na začiatku choroby sa na koži objavia vredy a kôry, zhubné tkanivá dorastajú hlboko do tela a zachytávajú vnútorné orgány.

ateróm

Cysta, ktorá sa tvorí po upchatí mazovej žľazy. Hustý, spojený s okolitými tkanivami, zapálený, veľmi bolestivý rast rýchlo rastie. Rastie až do priemeru 3 cm, čo spôsobuje vážne nepohodlie.

Krútenie vaječníkov

Patológia sa vyskytuje u žien najčastejšie kvôli prítomnosti mnohých adhézií v brušnej dutine. Pečať je vytvorená napravo alebo naľavo od pupku, na palpácii sa cíti dobre.

Prídavky maternice sa krútia hlavne u tehotných žien, spôsobujú neznesiteľnú bolesť v dolnom bruchu, nutkajú zvracať.

Rozšírenie močového mechúra

S touto patológiou sa pečať vytvára najprv v dolnom bruchu, ale postupne sa rozširuje k pupku. Opuch močového mechúra je príznakom závažného ochorenia, pri ktorom je narušený odtok moču..

Vaječníková cysta

Na pravej alebo ľavej strane pupka sa ľahko cíti veľká cystická hmota. Ženy majú silnú bolesť v podbrušku, menštruačný cyklus je narušený.

Výber terapie je určený štruktúrou a veľkosťou cysty. Používa sa lekárske ošetrenie aj chirurgický zákrok..

Aneuryzma brušnej aorty

Nebezpečná patológia, pozorovaná hlavne u mužov.

Steny krvných ciev sa rozširujú a začínajú sa vybúvať z brušnej dutiny.
Zlé návyky, zranenia brucha, ateroskleróza, infekčné choroby, vysoký krvný tlak sú provokatérmi patológie..

Chorá osoba pociťuje bolesť vľavo od pupka av dolnej časti chrbta.

Omphalitis

Lopta nad pupkom je bezbolestná. Čo robiť, ak sa pri pupku vpravo alebo vľavo objaví pečať

Počas fyzického vyšetrenia osoby je možné zistiť zapečatenú formáciu umiestnenú na pravej strane pupka. Vývoj pečate prebieha úplne bez problémov, čo núti majiteľa premýšľať o zdravotných problémoch.

Je nemožné dať jednoznačnú odpoveď, prečo sa v blízkosti pupka objavila pečať bez diagnózy. Dôvod môže byť zďaleka jeden.

Pupočná prietrž

Ukazovateľom výskytu kýly je hmatná hustá oblasť v brušnej oblasti, ktorá nezmizne pod tlakom. Lisovanie je sprevádzané silnou bolesťou a prietrž sa stáva ešte zreteľnejšou.

Pozorujú sa aj tieto príznaky:

 • nadúvanie;
 • porušenie stolice;
 • nevoľnosť a zvracanie;
 • zvýšená srdcová frekvencia.

Existujú dva typy pupočnej kýly - uškriabané a opravené.

Ak sa niektorý z nich objaví, obráťte sa na odborníka. Prvý typ je eliminovaný pomocou operácie a druhý - manuálnym nastavením objavenej pečate vedľa pupku..

duodenitída

Duodenum najviac postihuje silná polovica spoločnosti. Medzi príznaky duodenitídy patrí: zvýšenie množstva slín, závraty, zvýšený tlak, pomalý stav tela a samozrejme bolesť v blízkosti pupka. Niekedy je možné zvracanie so žlčou žalúdka.

Krútenie prívesku maternice

Deteguje sa stlačením brušnej oblasti. Cítime pevnú formáciu pripomínajúcu kameň..

Príznaky krútenia: bolesť v dolnej časti brucha, vyžarujúca do bedrového priestoru, nevoľnosť, niekedy zvracanie. Dôvod všetkých ťažkostí spočíva v tom, že maternicové prívesky vytvárajú kruh okolo seba, komprimujú ho a bránia prirodzenému obehu krvi..

Aneuryzma brušnej steny aorty

Toto ochorenie je nebezpečné, pretože jeho vývoj pokračuje dlho bez akýchkoľvek príznakov. Ale neskôr sa aneuryzma cíti. Ohrozuje ľudský život tým, že steny aorty sú tenké a môžu sa ľahko zlomiť. Aneuryzma brušnej aorty je pulzujúca zhustená oblasť lokalizovaná v priestore pri pupku. Indikátorom choroby sa nazýva bolesť brucha vyžarujúca dozadu.

Iné príčiny zhutnenia v blízkosti pupka

Vzhľad pečate môže byť dôsledkom opustenej choroby.

Crohnova choroba. Je to choroba, ktorá postihuje celý gastrointestinálny trakt osoby so zápalom. Bez včasného začiatku liečby môže vyvolať výskyt hustých náplastí vo forme párkov v dolnej časti brucha. Príznaky Crohnovej choroby: prerušovaná bolesť brucha (kŕče) v oblasti pri pupku, častá hnačka (až 10-krát denne) s výrazným šírením krvných zrazenín..

Nadúvanie. Ak sa nevykonajú potrebné opatrenia na elimináciu blokovaného odtoku moču v počiatočnej fáze, potom sa v bruchu vyvinie bolavá hustá tvorba. Najprv cez oblasť prednej kosti a potom pupočníka.

Hydronefróza. Ochorenie obličiek spôsobuje ich expanziu. Vzhľad pečate na pravej strane pupka môže byť spôsobený poškodením pravej obličky. Vzhľad príznakov, ako sú bolesti chrbta, znížená výkonnosť, trvalá únava, túžba spať vždy na bruchu, by vás mali prinútiť premýšľať.

Vaječníková cysta. Ak dievča, ako sa očakávalo, nenavštívi gynekológa dvakrát ročne, potom to ohrozuje výskyt cysty a jej vývoj. Je to asymptomatické, takže cysta voľne rastie do veľkej veľkosti. Zanedbaná fáza

Náraz nad pupkom. Uprostred nad pupkom pečať

Pred šiestimi mesiacmi sa bolesti začali pravidelne objavovať, ak sa dotknete pupku alebo ho stlačíte (napríklad pri kúpaní), najprv boli niekoľko dní a potom zmizli. Bolesť bola ostrá, ale nie príliš silná. Asi pred mesiacom a pol sa bolesti po stlačení začali objavovať vždy, ak sa ich nedotknete, ešte neexistuje žiadna bolesť. Tiež som cítil pečať vo vnútri pupka na ľavej strane a konzultoval som s chirurgom, navrhol pupočnú kýlu alebo bradavicu a poslal na ultrazvuk..

Pri skúmaní prednej brušnej steny v priemete pupočného prstenca nie sú žiadne známky ozveny na prítomnosť herniálneho výčnelku. Vo vzdialenosti 11 mm od pupočného krúžku sa do brušnej dutiny vizualizuje objemová mäkká tkanivá brucha so zníženou echogenitou s hladkými kontúrami s veľkosťou 35 x 25 mm. Okolité mäkké tkanivo je neporušené.

Záver: ultrazvukové príznaky tvorby objemového mäkkého tkaniva pri projekcii pupočného kruhu neznámej etiológie. Odporúča sa opätovné preskúmanie.

Aby som získal druhý názor, išiel som k inému chirurgovi na inej klinike, urobili tiež ultrazvuk pupočnej oblasti. Ultrazvukové výsledky - prietrž nie je stanovená, neboli identifikované žiadne ďalšie formácie. Pri úvodnom vyšetrení chirurg tiež navrhol malú prietrž, ale po pohľade na záver ultrazvukového vyšetrenia povedal, že keďže nič nie je, žijte pokojne a nerobte nič..

Konzultácia s nemocničným chirurgom - pri osobnom vyšetrení som cítil túto formáciu, s istotou povedal, že to bola kýla, ale malá, takže na nej môžete operovať, ale stále môžete vyzerať takto.

Počas vyšetrenia druhý chirurg nemocnice s istotou tiež povedal, že nevidel kýlu, veril, že nie je potrebná žiadna operácia, a vo všeobecnosti „toto je štruktúra pupku od začiatku“..

Pretože medzi odborníkmi v oblasti ultrazvuku boli také významné rozdiely (jeden vývin videl, druhý nevidel), je potrebné objektivizovať - ​​napríklad vykonať CT alebo MRI brušnej dutiny a objasniť - existuje

Dátum pripojenia: 07.06.2015 Príspevky: 2

Poďakovať! Pokúsim sa vyradiť CT vyšetrenie alebo MRI z poistenia, a ak to nebude fungovať, urobím to niekde za peniaze a rozmýšľam ďalej.

Pripojený: 16. 10. 2003 Príspevky: 4 520

Dátum pripojenia: február 2016 Príspevky: 20

Ak máte bolesti, choďte na vyšetrenie. Vy sami píšete, to znamená, že to tak nie je. Keď sa cítite bolesť, otočte sa.

 • Teraz online
 • V súčasnosti je 6 používateľov a 264 hostí
 • Záznam o súčasnom pobyte 2.208, 23. 9. 2017 o 08:01.
 • AlekSashka, maria_1955, RBR, Svetika, KonstantinPik, NickNick
 • štatistika
 • Témy: 21 335 I Príspevky: 186 096 I Členovia: 53 623 I Najlepšie
 • Vitajte u nového používateľa rrss.rsrrrrrr

Oncoforum.ru - všetko o rakovinovej informačnej platforme

Stránka poskytuje rozsiahly výber materiálov o rakovine, ich diagnostike, liečbe a prevencii, ktorá je čitateľom sprístupnená. Najdôležitejšie a overené informácie sú správy o svetovej onkológii o nových liekoch, metódach liečby a včasnej diagnostike rakoviny.

V priebehu roka sa katedra podrobí skúške a.

V našej onkologickej komunite nájdete podporu a podporu! Sme pripravení vám pomôcť..

Pečať v bruchu na pravej strane, blízko pupku

Pupočná prietrž

Jedným zo zrejmých znakov pupočnej kýly je pevná pečať v pupočnej oblasti, ktorá pri stlačení prstami nezmizne, ale naopak sa stáva viditeľnejšou a spôsobuje silnú bolesť. Okrem tohto pacienta bude rušiť aj nadúvanie, zápcha, zvracanie a búšenie srdca. Kýla môže byť obmedzená a opravená. V obidvoch prípadoch sa vyžaduje pomoc špecialistu, ktorý v prvom prípade predpíše chirurgický zákrok a v druhom prípade nezávisle opraví existujúcu pečať..

Krútenie maternice

Keď krútenie maternicového kĺbu zatlačíte na žalúdok, môžete cítiť dosť hustú pečať lokalizovanú v pupočnej časti brušnej dutiny. Spolu s tým bude pacient trpieť silnou bolesťou v spodnej časti brucha, siahajúcou až po spodnú časť chrbta, môže sa vyskytnúť zvracanie a nevoľnosť. Toto ochorenie nastáva v dôsledku skutočnosti, že krútenie okolo jeho osi spôsobuje, že maternicové prídavky narušujú normálny krvný obeh. Toto ochorenie sa spravidla diagnostikuje u žien s veľkým počtom adhézií v brušnej dutine.

duodenitída

Toto ochorenie nie je nič iné ako zápal dvanástnika. Toto ochorenie najčastejšie postihuje mužov. Príznaky tohto ochorenia spolu s valcovitou pečaťou a bolestivosťou napravo od pupku sú nadmerné slinenie, závraty, vysoký krvný tlak, zvracanie s prímesou žlče, všeobecná nevoľnosť, suchosť v ústach..

Aneuryzma brušnej aorty

Ide o veľmi zákerné ochorenie, ktoré sa spravidla vyvíja asymptomaticky v priebehu niekoľkých rokov. Prítomnosť tejto choroby je možné podozriť tak, že v pravej suprabilikálnej oblasti pocítite pevné pulzujúce tesnenie. Neskôr sú bolesti brucha siahajúce až po chrbát. Steny aorty sa postupne stenčujú, v dôsledku čoho môžu prasknúť, čo zasa veľmi ohrozuje život.

Iné choroby

 • Zhutnenie v pravom dolnom bruchu môže nastať s vývojom zhubného nádoru pravej časti hrubého čreva..
 • Jedným z príznakov Crohnovej choroby sú klobásy podobné klobásam, ktoré sa nachádzajú v pravom dolnom bruchu. Spolu s týmito charakteristickými znakmi tohto ochorenia sú kŕče, náhle vznikajúca bolesť v centrálnej časti brušnej dutiny, najmä v pupočnej oblasti..
 • Nadúvanie. Pri absencii potrebných liečebných opatrení pre toto ochorenie v počiatočnom štádiu jeho vývoja sa bolestivé zhutnenie v bruchu, ktoré sa vyskytuje pôvodne v suprapubickej oblasti, môže rozšíriť do pupočnej zóny..
 • Hydronefróza. Toto ochorenie postihuje obličky a spôsobuje ich nárast. V prípade, že existuje patológia pravej obličky, je možné na pravej strane pupka pozorovať pevné pečať..
 • Vaječníková cysta. Pri dosiahnutí veľkej veľkosti môže cysta vyvolať tvorbu zaoblenej a hladkej pečate v pravom dolnom bruchu, ktorá svojim vzhladom pripomína napuchnutý mechúr..

Ak sa v brušnej dutine, ktorá sa nachádza napravo od pupku, nachádza pečať, mali by ste okamžite vyhľadať lekársku pomoc, pretože tento príznak môže naznačovať prítomnosť závažných, niekedy život ohrozujúcich chorôb..

 • Aké potraviny zvyšujú imunitu
 • Ako sa zbaviť papilómov
 • Amarantový olej -

Tesnenie v blízkosti pupku na bruchu

Pečať v pupku môže byť zistená nezávislým vyšetrením tela alebo môže byť zistená vyšetrením lekárom. Oblasť brušnej dutiny umiestnená pod pupkom je obsadená tráviacimi a močovými orgánmi.

Pečať na bruchu sa môže objaviť v dôsledku nadmerného zaťaženia brušných svalov, vývoja kožných nádorov, tvorby nádorov na vnútorných orgánoch. Ak sa v blízkosti pupku objaví patologická formácia, obráťte sa na lekára.

Príčiny pečate v blízkosti pupka

Dôvody objavenia sa tuleňov v pupku sú rôzne patológie, ktoré pokrývajú rôzne tkanivá a systémy tela.

Pupočná prietrž

Tvrdý opuch nad pupkom, ktorý zmizne, keď človek leží v ľahu. Črevné slučky obvykle vyčnievajú z brušnej steny blízko pupočného krúžku.

Existuje patológia kvôli nedostatkom v brušných svaloch, neúspešným chirurgickým zákrokom, obezite, konštantnej zápche, fyzickému preťaženiu, nadmernému zaťaženiu pri zdvíhaní ťažkých predmetov. Chorá osoba pociťuje bolesť, cíti nutkanie zvracať, opuchy žalúdka, vyskytuje sa zápcha.

Kýla výrazne vystupuje z brucha s kašľom a fyzickou aktivitou. Ak dôjde k porušeniu časti čreva, ktorá sa vynára z brušnej dutiny, vyvíja sa obštrukcia čreva.

divertikulitída

Vypuknutie čreva, symptómová hernia. Na vnútorných stenách čreva sa tvoria prehĺbenia vyplnené hnilobnými časticami nestráveného jedla. V týchto depresiách sa usadia patogénne baktérie a huby..

Choroba je spôsobená podvýživou, nedostatočnou prítomnosťou vlákniny v potrave, zápalovými reakciami v črevách, hlístami, zníženým tonom črevných svalov, dedičnou predispozíciou.

U chorého je stlačenie zvyčajne zaznamenané naľavo od pupka.

Príznaky choroby sú bolesť, horúčka, hnačka prerušená zápchou, výkaly krvou.

Svrbenie pupka: príčiny;

Svrbenie vezikúl na prstoch;

Vredy na koži tela.

Lipóm

Benígny subkutánny nádor pozostávajúci z tukového tkaniva. Nádor sa vyskytuje v dôsledku metabolických porúch, podvýživy, neustáleho stresu, genetickej predispozície.

Lipóm je mäkký rast, ktorý sa po stlačení ľahko valí pod kožu a nesprevádza ho bolesť. Rastie veľmi pomaly, ale ak dosiahne veľkú veľkosť, odporúča sa odstrániť.

onkológia

Ak sa vo vrstvách kože v oblasti pupka vyskytuje solídny opuch, ktorý nespôsobuje bolesť, potom sa oplatí navštíviť onkológa. Možno sa vyvinie malígny nádor - dermatofibrosarkóm.

Pokožka nad tvorbou nádoru stmavne, olupuje a tuberkuluje. Nádor môže rásť až do priemeru 15 cm. Na začiatku choroby sa na koži objavia vredy a kôry, zhubné tkanivá dorastajú hlboko do tela a zachytávajú vnútorné orgány.

ateróm

Cysta, ktorá sa tvorí po upchatí mazovej žľazy. Hustý, spojený s okolitými tkanivami, zapálený, veľmi bolestivý rast rýchlo rastie. Rastie až do priemeru 3 cm, čo spôsobuje vážne nepohodlie.

Krútenie vaječníkov

Patológia sa vyskytuje u žien najčastejšie kvôli prítomnosti mnohých adhézií v brušnej dutine. Pečať je vytvorená napravo alebo naľavo od pupku, na palpácii sa cíti dobre.

Prídavky maternice sa krútia hlavne u tehotných žien, spôsobujú neznesiteľnú bolesť v dolnom bruchu, nutkajú zvracať.

Rozšírenie močového mechúra

S touto patológiou sa pečať vytvára najprv v dolnom bruchu, ale postupne sa rozširuje k pupku. Opuch močového mechúra je príznakom závažného ochorenia, pri ktorom je narušený odtok moču..

Vaječníková cysta

Na pravej alebo ľavej strane pupka sa ľahko cíti veľká cystická hmota. Ženy majú silnú bolesť v podbrušku, menštruačný cyklus je narušený.

Výber terapie je určený štruktúrou a veľkosťou cysty. Používa sa lekárske ošetrenie aj chirurgický zákrok..

Aneuryzma brušnej aorty

Nebezpečná patológia, pozorovaná hlavne u mužov.

Steny krvných ciev sa rozširujú a začínajú sa vybúvať z brušnej dutiny.
Zlé návyky, zranenia brucha, ateroskleróza, infekčné choroby, vysoký krvný tlak sú provokatérmi patológie..

Chorá osoba pociťuje bolesť vľavo od pupka av dolnej časti chrbta.

Omphalitis

Zápal pupočnej rany, pupočného krúžku, krvných ciev v pupku, spôsobený bakteriálnou infekciou. Najčastejšie diagnostikovaná u novorodencov.

Zápalová reakcia vyvoláva hromadenie hnisu v pupočníkovej rane, v dôsledku čoho vzniká hnisavý výrastok. Patológia môže byť komplikovaná peritonitídou, sepsou a inými nebezpečnými javmi..

Rakovina žalúdka

Vo veľkej väčšine prípadov je toto ochorenie komplikované metastázami, ktoré vyzerajú ako malé husté výrastky v blízkosti pupka, nesprevádzané bolesťou..

Crohnova choroba

Chronická zápalová patológia tráviaceho traktu, ktorá je nejasného pôvodu, sprevádzaná granulomatóznymi léziami určitých častí žalúdka a čriev..

S chorobou v dolnej časti brucha napravo od pupku často tvoria špecifické pečate. Pacientka má v pupku intenzívnu paroxyzmálnu bolesť.

duodenitída

Zápal slizníc dvanástnika, diagnostikovaný hlavne u mužov. S chorobou napravo od pupku môžete pocítiť pečať valcovitého tvaru.

Nemocný pociťuje bolesť, slabosť, cíti závraty, hojne tečie sliny, dochádza k zvracaniu so žlčovými hmotami, vyschnutím ústnej dutiny a zvýšením krvného tlaku..

zápal slepého čreva

Pri zápale slepého čreva dochádza v žalúdku k silnej bolesti. Pocity bolesti sa zosilňujú, zachytávajú celé brucho. Tesnenie je uvedené nad pupkom pod lyžičkou. Lekársky špecialista môže cítiť zápalový proces slepého čreva.

hydronefróza

Zvýšenie renálnej panvy spôsobené porušením odtoku moču. Umiestnenie pečate závisí od toho, či je choroba obličiek chorá - pravá alebo ľavá. Plomby môžu byť umiestnené vpravo a vľavo a na oboch stranách pupka.

Spôsoby liečenia vyššie uvedených chorôb

Ak je v pupočníku pečať, obráťte sa na lekára. Čo je to táto patológia, prečo sa objavila, môže len lekár. Liečba je vybraná na základe príčiny vzhľadu zhutnenia na bruchu.

Pupočná prietrž

Najčastejšie spôsobuje pečať pri pupku. Patológia sa môže objaviť u ľudí akéhokoľvek veku: u dojčiat aj u starších ľudí. Pri tlačení na prietrž, kašeľ, dochádza k napätiu v bruchu.

Liečba patológie sa uskutočňuje chirurgickým spôsobom. Chirurg upravuje vyčnievajúcu časť čreva. Je prísne zakázané samoregulovať črevá..

Aneuryzma brušnej aorty

Nebezpečná a nepredvídateľná patológia, ktorá je v skorom štádiu asymptomatická. Keď choroba vstúpi do najvyššieho štádia, pacient má pulzujúcu zhutnenie vpravo nad pupkom, bolesť chrbta a žalúdka.

Keď sa objavia vyššie uvedené príznaky, vyžaduje sa okamžitá liečba, pretože choroba predstavuje nebezpečenstvo pre ľudský život. Steny rozšírenej krvnej cievy sa stenčia a ak sa nelieči, môžu prasknúť. Smrť prichádza.

divertikulitída

Diagnostikuje sa najmä u ľudí, ktorí dosiahli vek 60 rokov. Diverticuli môžu prasknúť a uvoľňovať toxické látky do brušnej dutiny.

Liečba je vykonávaná antibiotikami, ale na odstránenie ochorenia je potrebná operácia..

hydronefróza

Môže sa vyliečiť lekárskou alebo chirurgickou metódou. Lieky sa používajú na zmiernenie bolesti, zníženie krvného tlaku, usmrtenie infekcie.

Na odstránenie urémie sa používa plazmaferéza a hemodialýza. V závažných prípadoch je predpísaný chirurgický zákrok.

duodenitída

Pri zápale dvanástnika sa predpisuje komplexná liečba vrátane liekov, diéty a chirurgického zákroku.

Toto ochorenie často spôsobuje komplikácie, preto sa odporúča, aby sa chorá osoba podrobila úplnému lekárskemu vyšetreniu.

Rovnako ako mnoho ďalších dôvodov:

 1. Lipóm. Tukový nádor sa ľahko pritlačí prstami, valí sa pod kožu, nespôsobuje bolesť. Ak je malý, terapia nie je potrebná. Ak je nádor veľký, môžete ho podľa potreby odstrániť chirurgickou metódou.
 2. Ateróm. Chirurgicky sa vylučuje. Operácia sa vykonáva v lokálnej anestézii..
 3. Dermatofibrosarcoma. Malígna formácia neuvoľňuje metastázy, ale rýchlo rastie a zachytáva vnútorné orgány. Chirurgické odstránenie nádoru.
 4. Dvanástnika. Pri zápale dvanástnika je predpísaná komplexná terapia vrátane užívania liekov, stravy, chirurgického zákroku. Toto ochorenie často spôsobuje komplikácie, preto sa odporúča, aby sa chorá osoba podrobila úplnému lekárskemu vyšetreniu.

Ak je v blízkosti pupku pečať, nemali by ste sa sami pokúšať nájsť príčinu patológie a ešte viac to robiť samoliečbou. Presnú diagnózu je možné stanoviť, iba lekár môže predpísať optimálnu liečbu. Preto neodkladajte cestu do nemocnice.

Lopta je nad pupkom. Tvrdé brucho pri bruchu a zvlnení

Každý orgán môže zlyhať, prejaviť sa ako bolesť, opuch, opuch, zhutnenie v určitej oblasti brucha.

Nie je desivé, ak je výčnelok spôsobený svalovým napätím. Ak sa objaví nadúvanie, rovinnosť samostatnej časti brucha, iné príznaky (kolika, hnačka, vracanie, vysoká horúčka), potom stojí za to navštíviť lekára, podstúpiť vyšetrenie.

Výčnelok nie je zrejme ani zďaleka neškodný - je to signál, že je potrebné prijať naliehavé opatrenia, aby sa následným komplikáciám zabránilo. Najčastejšie sa nachádzajú na pravej strane brucha. Zvážte príčiny vzhľadu zo všetkých strán: sprava, vľavo, hore, dole a keď je potrebné urgentné ošetrenie. Už nie je možné otáľať sa chodením k lekárom.

Napravo

Vpravo tesne nad strednou časťou brucha sa nachádza: pravá oblička, stúpajúca dvojbodka.

Tesnenie pri pupku napravo, bolesť a nepohodlie sa môžu objaviť v dôsledku nasledujúcich provokujúcich faktorov:

 1. Zápal slepého čreva, s výskytom problémov a zápal slepého čreva s posunutím doprava. Zvyčajne to spôsobuje ťažkosti s akútnou bolesťou sprevádzané horúčkou a nevoľnosťou. Pacienti musia okamžite navštíviť lekára.
 2. Lipóm ako benígne ochorenie alebo v dôsledku zablokovania mazových žliaz. Nádor, jemný na dotyk, sa môže zväčšiť a môže sa mierne valiť pod kožu. Vyžaduje sa operácia odstránenia.
 3. Ateróm vo forme cysty do priemeru 3 cm, pevne pripájaný na pokožku. Možno, že vzhľad tmavé škvrny uprostred brucha, ako skutočnosť zablokovania žľazy. Ateróm má zápalový priebeh, takže príznaky sú horúčava na dotyk, bolesť miesta. Vyžaduje sa chirurgický zákrok.
 4. Fibrosarkóm je malígny nádor s priemerom 2 až 15 mm. Vyzerá to ako hladká jazva (tubercle) na pokožke, pohyblivá a bolestivá. Miesto v strednej časti peritoneálneho námestia je napäté, v priebehu času atrofuje a môže sa poškodiť, narušiť. Vyžaduje sa chirurgické odstránenie.
 5. Divertikulitída je typ prietrže s hromadením črevného obsahu v priebehu vývoja zápalového procesu. Provokatéri - infekcie červami, dedičnosťou, podvýživou, zníženým svalovým tonom. Príznaky - narušená stolica, výtok s krvnými časticami, horúčka, bolesť v zapálenej oblasti. Liečba - antibiotiká alebo chirurgický zákrok.

Left

Ak rozdelíte brušnú dutinu na 4 zóny, na ľavej strane sú: obličková brána, močovod, omentum, črevá, črevné slučky.

Prečo je pečať pri pupku vľavo:

 1. Obštrukcia čriev s výskytom stabilného asymetrického nadúvania, zvracania, tvorby plynu v stenách hrubého čreva, zadržiavanie stolice.
 2. Aneuryzma brušnej aorty s výčnelkom, rozšírením stien. Je častejšia u mužov. Príčinami sú hypertenzia, ateroskleróza, zlé návyky, infekcia. Na ľavom pobrušnici je tupá bolesť s návratom do spodnej časti chrbta. Liečba - lieky, v pokročilých prípadoch - chirurgický zákrok.
 3. Hydronefóza je ochorenie obličiek, ktoré vedie k hromadeniu moču v panve. Príčinami sú urolitiáza, nádor, adenóm prostaty u mužov, gynekologické patológie u žien. Diagnóza s ľavostrannou hydronefrózou s prihliadnutím na postihnutú obličku vľavo. Príznaky - zvýšený tlak a teplota, kolika v dolnej časti chrbta, ťažký odtok moču s ďasnami, pálenie.

Vypukliny, bolesť pri močení sa často vyskytujú u mužov s infekciou močových ciest, vývojom chorôb - cystitída, prostatitída, uretritída, pyelonefritída. Možné podráždenie žalúdočnej sliznice s nafúknutím, kolika v ľavom bruchu.

Kolika, nevoľnosť, vracanie, horúčka môžu naznačovať problémy s pankreasom. Kalenie v pobrušnici naznačuje:

 • pruh
 • fistula pupočníkového krúžku;
 • rozvoj cysty;
 • nadúvanie stien tenkého čreva;
 • návrat metastázy do pupka pri rakovine žalúdka.

Takéto kalenie môže byť mimoriadne nebezpečné. Lekári neodporúčajú nechať sa unášať a váhať podstúpiť vyšetrenie. Najmä s výskytom zvláštneho nepohodlia a charakteristických znakov, bez ohľadu na umiestnenie v bruchu.

Zhora

V ľavej hornej časti pobrušnice sa nachádza slezina, bránica, žalúdok, pankreas, črevné slučky. Niektoré choroby môžu viesť k zväčšeniu veľkosti sleziny až do jej prasknutia. Príčinou môže byť zranenie alebo úder, keď je pozorovaná silná bolesť, modrastá pečať pri pupku zhora.

Iné príčiny nepohodlia:

 • peritonitídy;
 • perforácia žalúdočných vredov;
 • podráždenie slizníc alebo rakovina žalúdka, črevo 12 pesto;
 • prasknutie, napínanie tkanív brušnej aorty;
 • inverzia sigmoidného hrubého čreva;
 • črevný opuch;
 • Crohnova choroba.

Zdola

Pečať v blízkosti pupka dole sa pozoruje, ak je:

 • priškrtená prietrž;
 • vyčnievanie sigmoidného hrubého čreva;
 • prasknutie stien divertikula;
 • zápal panvy

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Umbilická hernia u detí je vyčnievanie vnútorných orgánov pod kožou okrúhleho alebo oválneho tvaru v oblasti pupka dieťaťa. Ochorenie sa vyskytuje u každého piateho dieťaťa.
U detí sa pupočná kýla nazýva okrúhly výčnelok črevných slučiek a väčšie omentum cez prednú stenu pobrušnice kvôli slabosti svalov pupočníka. Tento stav sa nazýva - pupočná kýla.
Všetok obsah iLive preverujú lekárski odborníci, aby sa zabezpečila čo najlepšia presnosť a súlad so skutočnosťou..Máme prísne pravidlá pre výber zdrojov informácií a odvolávame sa iba na seriózne stránky, akademické výskumné ústavy a ak je to možné, overený lekársky výskum.