loader

Hlavná

Žalúdok

Náklady na operáciu prietrže

Odstránenie prietrže - ceny a recenzie. Porovnávacia tabuľka lekárskych stredísk v Jekaterinburgu, kde dochádza k odstráneniu kýly. Ako liečiť prietrž?

Kýla je vyčnievanie vnútorných orgánov alebo ich častí pod kožou, do vnútorných dutín alebo medzipriestorových priestorov cez otvory v anatomických formáciách bez toho, aby spôsobovalo narušenie integrity kože. Kýla u dospelých nie je nezvyčajná, chirurgovia vykonávajú diagnózu a liečbu tohto ochorenia.

Náš portál obsahuje telefóny a adresy súkromných kliník alebo lekárskych stredísk v Jekaterinburgu, kde je predpísaná liečba alebo sa vykonáva chirurgický zákrok na odstránenie kýly. Zhromaždili sme náklady na konzultáciu s lekárom, ako aj cenu chirurgického zákroku na odstránenie prietrže. Posúdenie kvalifikácie chirurgov a vyhodnotenie ich prístupu pomôže posúdiť pacientov, ktorí sa už podrobili liečbe kýly.

Diagnóza a odstránenie prietrže prednej brušnej steny v Jekaterinburgu

Na diagnostikovanie prítomnosti a predpísanie odstránenia prietrže pupočníkovým lekárom stačí vyšetriť pacienta v ležiacej a stojacej polohe. V niektorých prípadoch je dodatočne predpísaný brušný ultrazvuk, ako aj röntgen, ktorého výsledky určujú stupeň potreby a naliehavosti operácie a identifikujú sa potenciálne komplikácie. Hlavným odporúčaním lekára v tomto prípade bude vymenovanie operácie na odstránenie pupočnej kýly nazývanej hernioplastika..

V závislosti od stavu pacienta si lekár vyberie najvhodnejšiu operačnú techniku, pri ktorej sa upraví hernálny výčnelok, a potom sa zošijú hrany hernálnej vady. V závislosti od indikácie je predná brušná stena zosilnená endoprotézou oka, ktorá zaručuje elimináciu relapsu v budúcnosti a skracuje dobu zotavenia po operácii..

Diagnostika a odstránenie medzistavcovej prietrže v Jekaterinburgu

V tomto prípade má pacient premiestnenie buničitého jadra medzistavcového disku, čo je sprevádzané roztrhnutím vláknitého prstenca. Najčastejšie sa vyskytuje prietrž lumbosakrálnej chrbtice, menej často sa vyskytuje v krčnej chrbtici. Hlavnou metódou diagnostiky tohto problému je určenie magnetickej rezonancie, na základe ktorej lekár vyberie najvhodnejšie metódy liečby..

Vo väčšine prípadov nie je potrebné prevádzať prietrž, časom príznaky choroby ustupujú a remisia nastáva. U asi 70% pacientov dochádza k zlepšeniu v priebehu 12 týždňov, percento sa zvyšuje počas dlhšieho obdobia. V zriedkavých prípadoch je nutná chirurgická hernia, ako posledná možnosť, ak sú konzervatívne metódy liečby bez bolesti pred syndrómom bolesti..

Diagnóza a odstránenie slabinovej prietrže v Jekaterinburgu

Lekár vykoná diagnózu na základe slov a vyšetrenia pacienta, po vyhodnotení stavu jeho trieslového kanálu. V niektorých prípadoch sa ultrazvuk používa na diagnostiku, ale často môže špecialista identifikovať choroby bez jeho vymenovania.

Odstránenie trieslovej kýly je možné iba pomocou operácie, pri ktorej sa otvorí hernálny vak a vyčnievajúce orgány sa umiestnia späť do brušného priestoru. Potom chirurg vykoná plastickú chirurgiu vo trieslovom kanáli. Môže sa tiež použiť na spevnenie plášťa trieslovin pomocou špeciálnej sieťoviny zo syntetického materiálu: dacron, nylon, teflón a ďalšie..

Pri lokálnej anestézii sa vykonáva operácia na odstránenie brušnej prietrže s následnou plastickou chirurgiou, niekedy môže lekár predpísať celkovú anestéziu. Ak sa vyvinie bilaterálna prietrž, druhá operácia pri druhej prietrži sa uskutoční až po niekoľkých mesiacoch - jednorazová operácia sa nevykonáva.

Po dobu dvoch dní po odstránení prietrže je pacient uložený do postele. Vylúčené sú všetky druhy fyzických aktivít, ktoré môžu viesť k zvýšeniu vnútorného tlaku a negatívnemu dopadu na stav pooperačného švu..

Laserové odstránenie medzistavcových prietrží

Laserové odstránenie medzistavcových prietrží: cena zákroku

Konzervatívne metódy pri liečbe kýly sú niekedy neúčinné. V takýchto prípadoch je nutný chirurgický zákrok..

Bolo vyvinutých mnoho metód na chirurgické odstránenie patológie. Ale nedávno bol laser vhodnou alternatívou k takýmto technikám..

Aké sú výhody laserového odstránenia? Má nejaké nedostatky? Komu je indikovaná expozícia laserom? Existujú nejaké kontraindikácie na používanie lasera? Ako sa pripraviť na operáciu? Ako prebieha liečba? Aké obmedzenia je potrebné dodržať v pooperačnom období?

Laserová klasifikácia

Použitie lasera sa odporúča v skorých štádiách ochorenia (do šiestich mesiacov po vytvorení medzistavcovej prietrže), keď priemer patologického rastu nepresiahne 6 milimetrov..

Laserová expozícia sa vyrába dvoma spôsobmi. Rozlišujte medzi laserovým odparovaním (odstránením) a perkutánnou laserovou rekonštrukciou (ošetrením) prietrže.

Indikácie pre použitie lasera

Laserové odstránenie sa používa, keď:

 • pretrvávajúca silná bolesť;
 • mravenčenie (trvalé alebo prerušované) a pálenie v chrbte a krku;
 • oslabenie citlivosti;
 • bolesti hlavy a závraty, znecitlivenie prstov na rukách (tieto príznaky naznačujú, že patológia je lokalizovaná v krčnej chrbtici);
 • tehotenstvo a dojčenie, keď je klasický chirurgický zákrok kontraindikovaný;
 • nedostatok výsledkov pri konzervatívnej liečbe.

Perkutánna laserová rekonštrukcia je postup, ktorý zabezpečuje regeneráciu a rast chrupavkového tkaniva. Je predpísaný na akútnu bolesť spôsobenú narušením chrupavky, ktorá je súčasťou disku, ako aj na pole odparovania laserom, aby sa zabránilo recidíve..

Procesy obnovy sú svojou povahou individuálne a môžu trvať 3 - 6 mesiacov.

Odporúča sa kombinovať expozíciu laserom s masážou, akupunktúrou, fyzioterapiou.

kontraindikácie

Laserové technológie sú kontraindikované v:

 • abnormality v štruktúre stavcov;
 • porušenie štruktúry miechového kanálu (prítomnosť kombinovanej stenózy);
 • sekvestrovaná prietrž;
 • zápal medzistavcových platničiek.

Je nežiaduce používať laser, ak:

 • priemer prietrže presahujúci 6 milimetrov:
 • pacient starší ako 50 rokov;
 • pacient sa trochu pohne.

Laserové odstránenie prietrže: klady a zápory

V súčasnosti existuje mnoho rôznych spôsobov liečby herniovaného disku. Najmladší z nich je vystavenie poškodeného disku laserom, čo má svoje výhody a nevýhody..

Výhody použitia lasera sú početné:

 • minimálne invazívnosť;
 • celková anestézia nie je potrebná;
 • nevyžaduje veľa času (manipulácie trvajú najviac hodinu);
 • je možné pôsobiť súčasne na viacerých miestach nachádzajúcich sa v ľubovoľných oddeleniach chrbtice;
 • poškodenie miechy je minimalizované;
 • postup bez krvi;
 • nezanecháva jazvy;
 • bolesť zmizne po 4-5 dňoch;
 • hospitalizácia nepresiahne tri dni;
 • môže byť použitý na liečbu tehotných a dojčiacich žien (tradičnými metódami je nevyhnutná anestézia a pri vystavení laseru postačuje miestna anestézia).

Tento spôsob však má svoje nevýhody. Napriek skutočnosti, že chrbtica je takmer nepoškodená, v dôsledku zničenia štruktúry medzistavcových platničiek a fúzie stavcov existuje možnosť, že sa nebude obnovovať predchádzajúca biomechanika chrbtice..

Všetky manipulácie sa uskutočňujú v lokálnej anestézii. V niektorých prípadoch to môže byť užitočné (napríklad pri alergiách na určité lieky, tehotenstvo, dojčenie), ale pacient sa môže cítiť nepríjemne pri správaní manipulácií.

Okrem toho možné komplikácie ešte neboli úplne preskúmané. Laser na ošetrenie a odstránenie prietrže sa nepoužíva dostatočne dlho, aby bolo možné posúdiť relaps.

Mnoho pacientov si sťažuje, že sa nejaký čas po laserovej expozícii ochorenie vráti. Podobná situácia však môže byť spôsobená nedodržaním pokynov lekára počas rehabilitačného obdobia..

Okrem toho, ak sa rozhodnete laserom odstrániť medzistavcovú prietrž, cena bude pomerne vysoká. Stále je však nižšia ako cena chirurgickej liečby.

Príprava na ošetrenie

Pred vykonaním laserového odparovania aj perkutánnej laserovej rekonštrukcie bude musieť pacient podstúpiť štandardnú štúdiu, ktorá zahŕňa:

 • počítačová tomografia chrbtice;
 • elektrokardiogram;
 • všeobecná analýza krvi a moču;
 • test hladiny cukru v krvi.

Ak je to potrebné, lekár pošle na ďalšie vyšetrenie.

Musíte sa tiež dohodnúť na stretnutí s neurochirurgom, terapeutom a anestéziológom.

Ako prebieha odparovanie laserom??

Laserové odstránenie medzistavcovej prietrže sa uskutočňuje v niekoľkých fázach. Najprv urobte lokálnu anestéziu. Potom sa koža prepichne a do postihnutého medzistavcového disku sa zavedie ihla požadovaného priemeru. Na disk sa privádza flexibilný svetelný vodič, ktorý slúži na dodávanie prúdu energie. Pod vplyvom laserového lúča tekutina plniaca disk prechádza do parného stavu a odparuje sa a prechádza ihlou.

V dôsledku operácie sa veľkosť prietrže znižuje, tlak vo vnútri disku sa znižuje, čo vedie k okamžitému vymiznutiu syndrómu bolesti. V takom prípade je expozícia minimalizovaná.

Fázy laserovej rekonštrukcie

Technológia laserového spracovania sa trochu odlišuje od metód odparovania laserom. Najprv, rovnako ako pri odstraňovaní prietrže, sa vykonáva lokálna anestézia. Potom sa cez ihlu zavedie laserový kábel do miesta lokalizácie patológie. Ohrieva disk na 60 - 70 stupňov, ale nepoškodzuje jeho štruktúru.

Rehabilitačné obdobie

Aby sa dosiahol konsolidovaný výsledok, minimalizovalo sa riziko pooperačných komplikácií a zabránilo sa recidíve, po liečbe medziobratlovej kýly by sa počas rehabilitačného obdobia, ktoré trvá 1 - 2 mesiace, malo striktne dodržiavať odporúčanie ošetrujúceho lekára..

Prvý deň bude musieť stráviť v nemocnici. Ak ošetrujúci lekár zistí, že stav pacienta nie je uspokojivý, rozšíri hospitalizáciu.

Nezabudnite vziať protizápalové lieky predpísané lekárom..

Na pár mesiacov sa budete musieť vzdať športu a obmedziť fyzickú aktivitu.

Po skončení rehabilitačného obdobia budete musieť prehodnotiť svoj životný štýl: zbavte sa ďalších libier, ktoré si môžu vyžadovať radikálnu zmenu v strave, posilnite svalový korzet, ktorý pomôže zmierniť záťaž chrbtice, pravidelne cvičte (zvlášť sa odporúča plávanie). Významné výhody (ale až po úplnom uzdravení) prinesú masáž a fyzioterapiu.

Ak je potrebné laserové odstránenie medzistavcovej prietrže, cena bude závisieť od úrovne zložitosti chirurgického zákroku, ako aj od reputácie chirurga a kliniky. Náklady na zákrok vypočíta lekár s prihliadnutím na stupeň a závažnosť ochorenia, vek pacienta a prítomnosť iných chorôb..

Koľko stojí liečba kýly v Moskve??

odporúčanie:

Klinická medicína 24/7 často konzultuje s pacientmi s medzistavcovými kýlami. A predovšetkým, naši odborníci zvyčajne počujú dve otázky od pacientov:

 • Je možné vyrovnať sa s príznakmi ochorenia pomocou liekov, masáží, liečebných cvičení, alebo sa oplatí pripraviť sa na operáciu?
 • Koľko stojí liečba miechy - s chirurgickým zákrokom a bez neho?

V tomto článku sa pokúsime odpovedať na druhú otázku čo najpodrobnejšie. Poďme hovoriť o tom, aké liečebné metódy a v ktorých prípadoch je možné uplatniť, od čoho závisí cena a čo sa môže zahrnúť do tejto sumy.

Konzervatívna a chirurgická liečba

Okamžite treba poznamenať, že táto operácia nie je ani zďaleka nevyhnutná. Vo väčšine prípadov príznaky choroby zmiznú do šiestich týždňov a môžu sa liečiť konzervatívnymi metódami: predpisujú lieky proti bolesti a svalové relaxanciá, blokádu chrbtice prietržom, fyzioterapiu, masáž, fyzioterapeutické cvičenia. Ak sa pacientovi zobrazí nemocnica v nemocnici, náklady na liečbu budú pozostávať z nákladov na lieky, práce ošetrujúceho lekára a pobytu na oddelení.

Chirurgický zákrok je indikovaný v nasledujúcich prípadoch:

 • Ak bolesť nezmizne do 6 týždňov, zosilňuje sa, napriek konzervatívnej liečbe.
 • Ak narastá narušenie citlivosti, slabosť svalov nôh.
 • Ak je narušená kontrola močenia a čriev.
 • Ak existujú príznaky „sedlovej anestézie“: strata citlivosti na vnútorných stehnách, genitálnej oblasti, konečníku.

Prieskum - dôležitý bod v celkových nákladoch

Na objasnenie veľkosti, umiestnenia, počtu medzistavcových prietrží a na správne naplánovanie chirurgickej liečby je potrebný určitý výskum. Musia sa zohľadniť aj ich náklady. Váš lekár vám môže predpísať:

 • Rentgenografie. Na rontgenových lúčoch nie je prietrž viditeľná, ale pomáhajú vylúčiť ďalšie choroby, napríklad infekčné procesy, nádory stavcov, zlomeniny, malformácie (napríklad klinovité stavce, ďalšie rebrá)..
 • MRI Najinformatívnejšia diagnostická metóda. Pomáha vyhodnotiť veľkosť a umiestnenie prietrže, identifikovať kompresiu nervového koreňa.
 • Počítačová tomografia. Zvyčajne sa predpisuje pacientom, u ktorých z jedného dôvodu nie je možné vykonať MR..
 • . Počítačová tomografia, pri ktorej sa vykonáva punkcia miechy a podáva sa roztok kontrastného lieku. Pomáha to lepšie zviditeľniť prietrž, miechu a jej korene..
 • Elektromyografia (EMG). Pomocou špeciálnych elektród sa kontroluje priechod elektrických impulzov pozdĺž nervov, aby sa zistilo, ako veľmi prietrž porušuje ich kompresnú funkciu..

Postarajte sa o seba a zaregistrujte sa ešte dnes na konzultáciu

Ako rysy prietrže ovplyvňujú náklady na chirurgický zákrok?

Keď hovoríme o tom, koľko prevádzkových nákladov stojí prietrž chrbtice, je potrebné vziať do úvahy charakteristiky herniálneho výčnelku. Môžu výrazne ovplyvniť zložitosť chirurgického zákroku a v dôsledku toho aj jeho náklady..

Lokalizácia prietrže. Ak je umiestnená v bedrovej oblasti, je ľahšie ovládateľná, resp. Obvykle lacnejšia. Pri krčných prietržoch je chirurgická liečba technicky ťažšia.

Počet kýly, na ktorých sa má operovať. Čím viac sú, tým vyššie sú náklady.

Kýlová fáza. Medzistavcový disk pozostáva z centrálnej časti - želatínového jadra a okolitého vláknitého prstenca. V počiatočných fázach sa vlákna vláknitého prstenca roztiahnu a časť disku vyčnieva za stavce. Potom dôjde k prasknutiu týchto vlákien a vyjde časť želatínového jadra. V poslednej fáze dôjde k sekvestrácii: fragment disku je úplne oddelený.

Smer herniového výčnelku. Náklady na odstránenie prietrže chrbtice sú vyššie, keď disk vyčnieva do miechového kanála, nižšie pri bočnom výčnelku.

Ohlasy našich pacientov

23. marca 2020.

12. marca 2020.

11. februára 2020.

28. januára 2020.

21. augusta 2019.

28. marca 2019.

Druhy chirurgickej liečby

Existuje niekoľko druhov operácií pre medziobratlové kýly. Zložitosť technickej realizácie, potrebné vybavenie a dĺžka hospitalizácie sa líšia. To všetko ovplyvňuje náklady:

 • Discectómia je zásah, pri ktorom sa medzistavcový disk úplne alebo čiastočne odstráni rezom. To pomáha eliminovať kompresiu nervových koreňov..
 • Laminektómia - môže dopĺňať discektómiu. Chirurg odstraňuje kostné výrastky na stavcoch (osteofytoch), časti telies alebo oblúkov stavcov, oblastiach zhrubnutých väzov..
 • Stabilizácia chrbtice: fixácia stavcov pomocou kovových štruktúr: skrutky, platne, tyče.
 • Mikrodiscektómia a endoskopická mikrodisektómia - minimálne invazívny chirurgický zákrok pomocou miniatúrnych rezov.
 • Endoskopické operácie podľa metódy TESSYS, ILESSYS, CESSYS. Tieto inovatívne techniky sa praktizujú na klinike Medicine 24/7. Operácia sa vykonáva transforaminálnym (cez medzistavcové foramen) prístupom cez malú punkciu pomocou nástroja približne veľkosti ceruzky. Po 1 až 3 hodinách prechádza bolestivá bolesť, ďalší deň môže pacient kráčať nezávisle. Obdobie hospitalizácie sa skracuje na 1-2 dni.
 • Laserové odstránenie miechy. Pri tejto minimálne invazívnej operácii chirurg pôsobí laserom na medzistavcové platničky. Želatínové jadro sa zahrieva a doslova sa odparuje. Nevýhodou tejto metódy je to, že často dochádza k popáleniu okolitých tkanív, toto liečenie je zlé.

TESSYS, ILESSYS a CESSYS sú minimálne invazívne, bezpečné a vysoko účinné liečby herniovaných diskov. Môžu byť použité u väčšiny pacientov vyžadujúcich chirurgickú liečbu. Na našej klinike takéto zásahy vykonáva skúsený Igor Jurijevič Malakhov.

Microdisectomy

Mikrodisektómia je neurochirurgická operácia na odstránenie herniovaného disku z miniprístupu.
Tento typ chirurgického zákroku vo svetovej praxi sa v súčasnosti považuje za „zlatý štandard“ pre chirurgickú liečbu herniovaných diskov. Mikrodiscektómia sa týka minimálne invazívneho chirurgického zákroku. Na jeho implementáciu sa používajú vysoko kvalitné optiky (napr. Karl Zeiss) a mikrochirurgické prístroje. Úlohou mikrodisektómie je odstránenie hernie disku umiestnenej v miechovom kanáliku pomocou malého rezu (3 až 4 cm), pričom sa zachovajú kostné štruktúry. Po mikrodiscektómii je možná včasná aktivácia pacientov (nezávislá chôdza v deň operácie) a skrátenie doby práceneschopnosti do 1 mesiaca a skôr.

 • Kýla (extrúzia) medzistavcových platničiek potvrdená pomocou MRI.
 • Prítomnosť radiálnej (radiálnej) bolesti.
 • Neúčinnosť konzervatívnej liečby.
 • Trvanie bolesti je najmenej 1,5 - 2 mesiace.
 • Zápalové zmeny v plánovanom chirurgickom prístupe.
 • Posun chrbtice.
 • Somatická patológia v štádiu dekompenzácie.

Operácia sa vykonáva v celkovej alebo vodivej anestézii. V priemete deformovaného disku je umiestnený pozdĺžny rez kože. Aby sa dostal do uškriabaného nervového koreňa, chirurg odstráni žltý väz, ktorý vymedzuje miechový kanál od pozdĺžnych svalov chrbta, a ak je to potrebné, minimálnu resekciu vertebrálnych oblúkov. Svaly nie sú počas operácie poškodené, ale sú zasunuté do strany. Po vykonaní takéhoto chirurgického prístupu chirurg vytlačí koreň z prietrže a odstráni fragmenty vláknitého prstenca a jadra buničiny. Na konci operácie je rana zošitá vo vrstvách.

Medzistavcová disková prietrž so stlačením duralového vaku (pozdĺžna anatomická časť)


MRI bedrovej chrbtice je normálne


MRI bedrovej chrbtice (pozdĺžne - A, B a priečny rez C, D): stredná kýla L4 - L5 medzistavcovej platničky

V prípade neúčinnej liečby liekmi a prítomnosti hernie disku je metódou voľby chirurgickej liečby mikrodisektómia..
Pacient môže začať nefyzikálnu prácu 4 - 7 dní po operácii a fyzickú prácu po 2 - 3 týždňoch. Súčasne nie je zakázané sedenie. Na udržanie držania tela sa odporúča nosiť polotuhý bedrový korzet pre zaťaženie 1 - 2 mesiace.

Neurochirurgické vertebrologické centrum sa nachádza na základe diverzifikovanej nemocnice č. 41. Moderná klinická diagnostická základňa umožňuje včasnú implementáciu a využitie nových technológií v rôznych oblastiach neurochirurgie. Použitie minimálne invazívnych metód liečby, kozmetický prístup k chirurgickým prístupom a moderné vybavenie pre operačné sály poskytujú pacientom požadovaný výsledok liečby..

Náklady na operáciu miechy

Operácia miechovej hernie: cena

Miechová kýla - liečba tejto diagnózy vyžaduje včasné a profesionálne použitie. Spravidla sa najčastejšie s patológiou chrbtice vyžaduje chirurgický zásah, aby sa odstránil herniálny výčnelok. V prípade silného poškodenia disku sa disk nahradí implantátom.

Pred chirurgickým zákrokom na endoskopické odstránenie prietrže chrbtice sa vykonajú laboratórne testy, vykoná sa kardiogram a tomografia chrbtice. Asi 6 hodín pred manipuláciou je zakázané jesť a piť. Špecialista používa celkovú alebo spinálnu anestéziu. Nekomplikovaný chirurgický zákrok trvá 30 až 50 minút a pozostáva z nasledujúcich krokov:

 • v oblasti problému je urobená malá punkcia mäkkého tkaniva;
 • je vložený endoskop, ktorého poloha je riadená röntgenovým zariadením;
 • novotvar sa odstráni a vynesie mikrochirurgickým nástrojom;
 • vertebrálny priestor je zbavený zvyškov prietrže, všetky činnosti sa monitorujú prostredníctvom monitora;
 • miesto rezu sa umyje, švy sa aplikujú na ranu, často sa používa sterilná náplasť.

Náklady na endoskopickú operáciu sa určujú individuálne a závisia od súboru diagnostických testov, veľkosti nádoru, zanedbávania choroby, trvania operácie, priebehu liečby a rehabilitačných opatrení..

Napriek skutočnosti, že tento postup je minimálne invazívnou a menej traumatickou metódou, odstránenie prietrže miechy je závažnou operáciou, ktorá má svoje vlastné indikácie. Rozlišujte medzi absolútnymi a relatívnymi údajmi:

 • Absolútna - ak prietrž spôsobí stlačenie miechy a dôjde k jej sekvestrácii, práca vnútorných orgánov je prerušená. Pretrvávajúci syndróm nepretržitej bolesti, rozvoj parézy a ochrnutia.
 • Relatívne - neúčinné konzervatívne liečenie.

Existuje niekoľko základných operácií, s ktorými odstránenie kýly chrbtice.

 • Radikálna chirurgia - najčastejšie sa tento typ zásahu vykonáva počas sekvestrácie prietrže. Počas operácie sa odstráni nielen prietrž, ale aj modifikovaný disk, namiesto ktorého je nainštalovaný umelý implantát. Napriek nepochybným výhodám: nízka cena odstránenia prietrže chrbtice, veľmi malé percento recidívy prietrže, súčasní chirurgovia považujú túto operáciu za zastaranú.
 • Laserové ožarovanie - vykonáva sa v štádiu nekomplikovanej medzistavcovej prietrže. Táto operácia na odstránenie prietrže chrbtice je minimálne invazívna a menej traumatická, nevyžaduje dlhú predoperačnú prípravu a pooperačnú rehabilitáciu.
 • Endoskopická mikrodisektómia je „zlatým štandardom“ modernej mikrochirurgie. Neexistujú prakticky žiadne kontraindikácie, minimálny čas na chirurgický zákrok a rehabilitáciu, menej traumatické, po niekoľkých dňoch sa pacient vráti do aktívneho životného štýlu.
 • Mikrochirurgické odstránenie prietrže chrbtice je neurochirurgická operácia, pri ktorej sa urobí malý rez 3 až 4 cm a prietrž sa odstráni mikroskopom a modernými nástrojmi..

Teraz sa však situácia ustálila a v „Lekárskom chirurgickom centre“ odstránenie kýly chrbtice vykonávajú nemenej často medzinárodní triedni lekári. Bola pre vás pripravená prvotriedna nemocnica so všetkou občianskou vybavenosťou, klinika je vybavená moderným zariadením a špecialisti neustále absolvujú špecializované kurzy ďalšieho vzdelávania, a to aj v zahraničí. A nemenej dôležité, náklady na odstránenie prietrže chrbtice sú oveľa nižšie ako náklady zahraničných kolegov.

Pri odpovedi na otázku: „Koľko stojí odstránenie prietrže chrbtice“, musíte vziať do úvahy typ chirurgického zákroku, druh anestézie, použité materiály a vybavenie, kvalifikáciu operujúceho lekára a dokonca aj objem pooperačnej rehabilitácie.

O tom, koľko chirurgického zákroku je v každom prípade potrebné, sa môže rozhodnúť iba lekár. Na našej klinike vám však budú ponúknuté rôzne liečebné programy, berúc do úvahy všetky vaše želania. Ceny sa môžu líšiť od 80 000 do 200 000, v závislosti od typu operácie.

Náklady na chirurgický zákrok pri mikrochirurgickom odstránení prietrže medzistavcovej platničky na lumbálnej úrovni bez stabilizácie zahŕňajú:

 • Kombinované (inhalácia anestézie na základe Sevoranu) s mechanickou ventiláciou do 2 hodín 7 500;
 • prevádzka 80 000;
 • kompresné pančuchy (pančuchy) 2.500;
 • pobyt v nemocnici (2 dni) 10.000.

Cena: 100 000 rubľov

Aby bola operácia odstránenia prietrže chrbtice úspešná, nestačí mať kvalitné vybavenie a ani všetko záleží na schopnostiach chirurga. Je veľmi dôležité vykonať predoperačné vyšetrenie a pripraviť sa na samotnú operáciu. Pred prijatím do nemocnice musíte poskytnúť výsledky týchto typov testov:

 • Inštrumentálne vyšetrenie - CT alebo MRI;
 • Nemocničný komplex, ktorý zahŕňa všeobecné a klinické krvné testy, výsledok prítomnosti HIV, hepatitídy B a C, syfilis;
 • Konzultácie s neurochirurgom;
 • Konzultácie s terapeutmi;
 • Konzultácie s anestéziológom;

Až potom, ako lekár podrobne vyšetrí všetky testy, sa môže rozhodnúť, ktorá operácia miechy v tomto prípade je vhodná. Špecialista robí toto rozhodnutie na základe typu kýly, jeho umiestnenia, veľkosti, štruktúrnych vlastností chrbtice, prítomnosti komplikácií a sprievodnej patológie. Všetky tieto faktory priamo ovplyvnia objem chirurgického zákroku, a tým aj jeho výsledok..

Je nevyhnutné informovať lekára o tom, ktoré lieky užívate navyše, aj keď nesúvisia so základnou patológiou. Napríklad týždeň pred operáciou sa antikoagulanciá rušia. Užívanie alkoholu a drog je zakázané.

Posledné jedlo sa podáva 6-8 hodín pred zákrokom. V niektorých prípadoch lekári očistia žalúdok a črevá. Každá operácia je jedinečná a má veľa odtieňov, od ktorých bude výsledok priamo závisieť. Preto sa opýtajte svojho lekára na akékoľvek otázky. Vaše pohodlie a zameranie sa na pozitívny výsledok bude závisieť od toho, ako dobre chápete, čo je operácia miechy..

Odstránenie prietrže chrbtice v modernom svete je pre pacienta najúčinnejšou a najšetrnejšou operáciou.

Pokiaľ ide o vlastné zdravie, otázka ceny sa samozrejme stáva menej dôležitou. Je však potrebné jasne pochopiť, z čoho sa skladá pomer odstránenia prietrže na chrbtici - ceny. Po prvé, z kategórie zložitosti operácie: discektómia, laserové odparovanie, endoskopická mikrodisektómia....

V časti „Lekárske a chirurgické centrum“ v časti „Operácia hernie miechy“ vidíte nasledujúce obrázky v závislosti od typu zákroku:

 • Mikrochirurgické odstránenie prietrže medzistavcovej platničky - 80 000 rubľov;
 • Endoskopické odstránenie prietrže medzistavcovej platničky - 90 000 rubľov;
 • Predná dekompresia miechy a koreňov s mikrochirurgickým odstránením prietrže medzistavcovej platničky - 174 000 rubľov.

A to sú len približné náklady, pretože cena aj jedného typu operácie sa bude líšiť v závislosti od typu prístupu, úrovne poškodenia, typu anestézie, komplexu rehabilitačných postupov..

Prečo by ste k nám mali prísť?

 • Diagnostické vybavenie nášho centra nám umožňuje presne určiť patologický proces;
 • Najnovšie techniky vykonávania operácií pod kontrolou presného navigačného systému;
 • Klinickí neurochirurgovia sú vysoko kvalifikovaní a majú rozsiahle skúsenosti s odstraňovaním prietrže;
 • Všetci lekári majú skúsenosti v európskych krajinách a USA, sú členmi medzinárodných asociácií;
 • Komfortná nemocnica s jednolôžkovými izbami pomáha obnoviť telo v čo najkratšom čase.

Zaručujeme našim pacientom rýchly návrat do aktívneho života takmer okamžite po operácii.

Chrbtica slúži ako opora tela pri pohyboch a záťaži a tiež tlmí nárazy a otrasy. Pozostáva z stavcov umiestnených nad sebou, ktoré tvoria vertikálny stĺpik tvaru S. Medzi nimi sú okrúhle ploché štruktúry - medzistavcové platničky. Stredná časť týchto útvarov je elastické vláknité jadro, ktoré je zo všetkých strán obklopené tuhým vláknitým prstencom..

Kýla medziobratlového disku je stav, pri ktorom je narušená integrita vonkajšieho prstenca, v dôsledku čoho jadro čiastočne vybuchne. Dôsledkom takejto patológie môže byť narušenie nervových koreňov sprevádzané určitým komplexom symptómov.

Rozlišujú sa štyri štádiá tejto patológie, z ktorých každá sa vyznačuje špecifickými znakmi:

 • Disková degenerácia.
  Vláknité jadro mierne vyčnieva. Pocit únavy v chrbte, ktorý sa objavuje po fyzickej námahe, naznačuje dysfunkciu..
 • výčnelok.
  Jadro vychádza už vo väčšom objeme, ale integrita vláknitého kruhu je stále zachovaná. Navyše, v niektorých prípadoch, bolesť spojená s kompresiou nervového koreňa.
 • vytlačovanie.
  Začiatok formovania celej medzistavcovej prietrže, s prasknutím kruhu a prolapsom jadra za ňou. Tento stav môže byť komplikovaný prasknutím zadného ligamentu pod jadrovým tlakom. Ťažká bolesť často.
 • konfiškácia.
  V tomto štádiu sa fragment pulpózneho jadra oddelí posunutím do miechového kanála. Príznaky bolesti sú takmer vždy prítomné. Pacient pociťuje bolesť chrbta, siahajúcu až k dolnej končatine, môžu byť tiež narušené funkcie vnútorných orgánov.

  Potreba odstránenia medzistavcovej prietrže môže nastať iba v 3. a 4. štádiu choroby. Pri degeneratívnych zmenách a vyčnievaní disku nie je možné indikovať chirurgický zákrok.

  Liečba medzistavcovej prietrže

  Najpresnejšia diagnostická metóda, ktorá umožňuje nielen identifikovať herniovú masu, ale tiež umožňuje presne určiť štádium vývoja choroby, vidieť stav stavcov, smer vyčnievania disku. Okrem toho pomocou magnetického rezonancie môžeme vyvinúť najspoľahlivejšie metódy liečby herniovaných diskov. Táto bezpečná a bezbolestná metóda sa dnes považuje za „zlatý štandard“ na diagnostikovanie chorôb chrbtice..

  Používa sa, ak je pacient kontraindikovaný v liečbe magnetickou rezonanciou (napríklad ak je nainštalovaný kardiostimulátor)..

  Umožňuje identifikovať príčiny, ktoré viedli k výskytu herniálneho výčnelku - zmeny stavcov, ich deformácie, traumatické zmeny..

  Medzistavcová prietrž - choroba, ktorá sa spravidla vyskytuje na pozadí vývoja osteochondrózy alebo po zranení..

  Hlavnými funkciami medzistavcových platničiek je zabezpečenie pohyblivosti chrbtice a amortizácia záťaže, ktorá sa vyskytuje počas motorickej činnosti. Počas vývoja osteochondrózy alebo pri vystavení negatívnym faktorom stráca disk svoju pružnosť a flexibilitu a jeho vonkajší obal je zničený. Keď vnútorné jadro disku vstúpi do oblasti miechového kanála, ktorý začne vyvíjať tlak na korene miechy, jedná sa o medzistavcovú prietrž. Tlak spôsobuje bolesť a rôzne neurologické príznaky.

  Bolesť v chrbte - to je príležitosť na okamžitú konzultáciu s lekárom. Okrem herniálneho vyčnievania diskov sú možné aj ďalšie patológie s týmto príznakom. Ale často bolesť v kombinácii s inými charakteristickými znakmi naznačuje potrebu odstránenia medzistavcovej prietrže.

  - Prieskum (zisťovanie histórie). Lekár určí, kedy bolesť začala a aké príznaky sprevádza bolesť, ktorá vyvoláva ich vzhľad.

  - Palpácia. Toto je dôsledná palpácia celej oblasti chrbtice. Pomáha kontrolovať držanie tela, stav chrbtice, identifikovať body bolesti v skúmanej oblasti..

  - Ďalšie triky. Špecialista tiež hodnotí silu svalov, povahu pohybov, prítomnosť určitých reflexov a citlivosť pokožky. Okrem toho sa poskytujú špeciálne funkčné testy..

  Fyzikálne vyšetrenie pomáha pri predbežnej diagnostike. Ak máte podozrenie na medzistavcovú prietrž, lekári našej kliniky v Moskve tiež predpíšu ďalšie vyšetrenie, ktoré zahŕňa:

  • Vykonávanie laboratórnych testov krvi, moču, mozgomiechového moku.
  • Rentgenografie.
  • CT sken.
  • Magnetická rezonancia.
  • Posúdenie evokovaného potenciálu postihnutých nervových štruktúr.

  Spoľahlivá diagnóza sa stanoví po použití niekoľkých výskumných metód a štúdiu ich výsledkov. Ďalej odborník oboznámi pacienta s liečebným plánom a cenami operácie..

  Na liečenie herniálneho výčnelku disku sa používajú konzervatívne alebo chirurgické metódy. Najefektívnejší liečebný plán je založený na type a štádiu choroby..

  - Užívanie liekov.
  Lieky zmierňujú bolesť a zmierňujú zápal.

  - Fyzioterapia.
  Pomáha zmierňovať svalové kŕče, dodáva lieky priamo na chorý disk.

  - Manuálna terapia.
  Pomáha obnoviť krvný obeh a fyziologickú polohu stavcov a diskov. Vykonáva ho iba chiropraktik, ak nie sú kontraindikácie.

  -Trakčná terapia.
  Je to spinálna trakcia s použitím rôznych zariadení.

  - cvičebná terapia.
  Fyzikálna terapia pomáha posilňovať svalový korzet, zlepšuje výživu medzistavcových platničiek.

  Konzervatívna liečba je neúčinná pre 10 - 15% pacientov. V tomto prípade sa na liečenie miechy používajú chirurgické metódy. Účelom operácie je eliminovať vyčnievanie disku a zmierniť dekompresiu miechového kanála. Cena operácie bedrovej medzistavcovej prietrže závisí od rôznych faktorov - je potrebné poradiť sa s lekárom. Naša klinika ponúka odstránenie medzistavcových prietrží za prijateľnú cenu..

  Hlavné typy chirurgických zákrokov:

  • Odstránenie mikrochirurgickej prietrže (mikrodisektómia).
   Toto je minimálne invazívna operácia, ktorá sa používa na zmiernenie bolesti a obnovenie motorických funkcií. Manipulácie sa vykonávajú prostredníctvom malého rezu kože v oblasti postihnutého disku. S mikrodiscektómiou sa svaly v oblasti operácie v maximálnej miere zachovávajú, takže sa pacient rýchlejšie vracia do aktívneho životného štýlu.
  • Endoskopické odstránenie medzistavcovej prietrže.
   Táto operácia sa vykonáva veľmi často. Táto metóda je použiteľná pre veľkú väčšinu pacientov s takýmto ochorením. Prístup do postihnutej oblasti je cez punkcie s priemerom asi 0,7 cm. Pri endoskopickom zásahu nie sú zničené svalové štruktúry chrbta a kĺbov chrbtice. Množstvo tkaniva jazvy po operácii je minimálne.
  • Laparoskopická operácia.
   Tento typ chirurgického zákroku sa používa na odstránenie medzistavcovej prietrže bedrovej oblasti a sakrálnej oblasti. Manipulácie sa uskutočňujú pomocou laparoskopu. Na zavedenie nástroja sa v bruchu urobia malé rezy. Obdobie regenerácie po takejto operácii sa skracuje na tri až štyri dni, pretože susedné tkanivá sú minimálne ovplyvnené.

 • Odstránenie hernie laserom.
  Ďalšia menej traumatická metóda na liečenie herniálneho výčnelku medzistavcových platničiek. Podstata takejto operácie spočíva v tom, že špeciálna ihla sa vkladá úzkym prepichnutím do miesta poškodenia a cez ňu sa vkladá svetelný vodič. Laserová energia zahrieva jadro disku na vysoké teploty, čo prispieva k jeho zhutneniu a zníženiu objemu.
 • Ak je disk poškodený, vložte implantát.
  Ak je pri operácii kýla úplne odstránená, na jej miesto sa vloží implantát. Tento dizajn je vyrobený z titánu a má tvar doštičky. Pomáha udržiavať podpornú funkciu chrbtice. Zistite náklady na operáciu inštalácie implantátu B-Twin pri konzultácii s neurochirurgom GKB. A.K. Eramishantseva.
 • Tu sa dozviete, koľko operácie na odstránenie nákladov na lumbálnu prietrž a získanie kvalitnej liečby medzistavcovej prietrže na klinike v Moskve. Potrebné informácie vám budú poskytnuté aj na telefónnom čísle 7 (985) 085-00-44.

  Príčiny choroby

  Výskyt prietrže medzistavcové platničky môže viesť k:

  • progresívna osteochondróza;
  • osteoporóza - zníženie hustoty kostí;
  • poranenia miechy;
  • porušenie postoja;
  • nadmerná telesná hmotnosť;
  • výrazná fyzická námaha;
  • vrodené chyby chrbtice.

  Vývoj tejto patológie je najviac náchylný na ľudí, ktorí trávia niekoľko hodín denne v sede a zanedbávajú telesnú výchovu. A tiež tí, ktorí kvôli svojej profesii alebo určitým životným okolnostiam často musia zdvíhať závažia. Lekári našej kliniky vám môžu povedať o nákladoch na operáciu odstránenia medzistavcovej prietrže.

  Operácia miechovej hernie

  Zákroky sa vykonávajú na lačný žalúdok. Ak je to potrebné, predpísané lieky na sedáciu. Predĺžená a otvorená operácia chrbtice sa vykonáva pomocou všeobecnej anestézie. Pri použití endoskopických a punkčných techník je možná lokálna anestézia. Otvorené zásahy naznačujú chirurgický rez.

  Sú traumatickejšie, ale poskytujú dostatok priestoru na chirurgické manipulácie pri odstraňovaní nádoru alebo komplikovanej medzistavcovej prietrži, revaskularizácii, umožňujú vyšetrenie miechového kanála. Používanie mikrochirurgických prístrojov počas chirurgického zákroku zvyšuje jeho presnosť a znižuje pravdepodobnosť komplikácií.

  Pri endoskopických zásahoch je dostatočne malý rez kratší ako 1 cm a vykonáva sa vizuálna kontrola endoskopom, manipulácia je možná iba v malom priestore. Preto sú indikácie pre tieto techniky obmedzené. Perkutánna chirurgia má tiež úzke indikácie pre použitie. Vyrábajú sa prepichovaním tkanív a privedením ihly na miesto zásahu.

  Koľko stojí operácia miechy?

  Náklady na operáciu prietrže

  Dohodnúť si schôdzku

  Na klinike sa vykonávajú operácie „AKSIS“ na odstránenie prietrže medzistavcových platničiek. Všetky zásahy vykonávajú skúsení odborníci. Máte záujem o náklady na odstránenie medzistavcovej prietrže? Cena závisí od mnohých faktorov, ale nie je predražená. To vám umožní okamžite navštíviť kliniku, keď sa zistia problémy.!

  Funkcie odstránenia medzistavcovej prietrže

  Rozhodnutie o operácii odstránenia medzistavcovej prietrže by sa malo urobiť opatrne a bez zhonu. Intervencia sa vykonáva až po tom, ako tradičné postupy ošetrenia alebo núdzové indikácie nemajú účinok.

  Skúsený lekár vždy upozorní pacienta na operáciu medzistavcových prietrží:

  • nedávajú 100% záruku na vyliečenie,
  • môže viesť k relapsom a komplikáciám, ak sa nedodržiavajú prísne odporúčania odborníka na regeneráciu.

  Na všetky otázky by mal odpovedať aj odborník. Je povinný hovoriť o cene operácie, jej zložkách.

  Druhy medziobratlovej kýly

  1. Postdiskektomického. Táto operácia je pomerne lacná. Spočíva v odstránení celého medzistavcových platničiek s patológiou alebo jej časťou. Počas zásahu sa vykonáva resekcia kostných procesov stavcov..
  2. laminektomie Táto operácia spočíva v odstránení časti vertebrálneho oblúka, na ktorý prietrž tlačí nervový koreň.
  3. endoskopia Všetky endoskopické postupy sú minimálne invazívne. Trvajú asi hodinu, nepoškodzujú vazy a svaly. Pacient je často prepustený hneď nasledujúci deň. Takáto operácia medzistavcových prietrží je pomerne drahá..
  4. Microdisectomy. Takáto operácia na odstránenie prietrže sa vykonáva na mikroskopickej úrovni pomocou výkonného mikroskopu a inovatívnych nástrojov. Nepoškodzuje zdravé tkanivo. Počas zásahu sa prietrž odstráni. Z tohto dôvodu sa nerv uvoľňuje. Odhadovaná cena postupu je 100 000 rubľov.
  5. Perkutánna nukleoplastika. Táto operácia sa označuje ako minimálne invazívna. Vykonáva sa v lokálnej anestézii. Podstatou intervencie je zníženie tlaku na nervy prietrže. Medzi výhody operácie patrí krátke trvanie, minimálny počet komplikácií a následkov.

  Sme pripravení vykonať ďalšie zásahy. Okrem toho máme všetky možnosti konzervatívnej liečby, zotavenie po operácii akejkoľvek zložitosti. Všetci pacienti so systémom AXIS sa môžu spoľahnúť na komplexnú starostlivosť!

  Hlavné výhody návštevy kliniky AKSIS

  • Vždy sa zameriavame na inovatívny vývoj v oblasti liečby medzistavcových prietrží v posledných rokoch. To vám umožní zvládnuť všetky úlohy..
  • Naša klinika má moderné vybavenie na diagnostiku a liečbu. Pri operácii kýly používame jedinečné technológie odstraňovania. Počas zásahov sa roboty používajú na zabezpečenie minimálnej traumy..
  • Používame minimálne invazívne techniky. Umožňujú vám zbaviť sa medzistavcovej prietrže v čo najkratšom čase. Po zákroku vám pomôžeme rýchlo sa zotaviť a vrátiť sa k svojmu normálnemu životnému štýlu..
  • Optimálna cena nielen nechirurgickej, ale aj chirurgickej liečby. Odstránenie prietrže sa vždy vykonáva za podmienok najvýhodnejších pre zákazníkov.
  • Poskytujeme celý rad služieb. Kontaktovaním nás na problém, ako je prietrž, sa môžete spoľahnúť na komplexnú podporu pred a po zákroku..

  Chcete znížiť náklady, uistiť sa, že lekári sú profesionáli a zbaviť sa zdravotných problémov? Kontakt!

  Koľko stojí operácia chrbtice: cena v Moskve, Petrohrade a ďalších ruských mestách

  Operácia miechy je extrémnym opatrením, keď sú funkcie miechového systému extrémne narušené a konzervatívna terapia im nemôže pomôcť zotaviť sa. Bohužiaľ, veľké množstvo ľudí potrebuje chirurgické zákroky, ktorých náklady sú v súčasnosti príliš vysoké. Potreba chirurgického zákroku vzniká často a hlavne z dôvodu viny samotného pacienta, ktorý nepovažoval za potrebné liečiť problém včasným spôsobom, v skorých štádiách, keď je najľahšie liečiteľný nechirurgickými metódami. Osteochondróza a medzistavcové prietrže, ktoré sú dôsledkom najnovších foriem osteochondrózy, patria úplne do tejto kategórie patológií..

  Počítačová simulácia endoskopického zásahu do chrbtice.

  Samozrejme, nie bez výnimky, pri niektorých diagnózach, napríklad poranení miechy v dôsledku nehody, miechového nádoru alebo vrodenej deformite kostných telies, rozsahu, progresii patologického procesu a komplikáciách, môže byť konzervatívne a ťažko konzervatívne eliminovať alebo spomaliť. Operácie prietrže medzistavcovej platničky však napriek tomu zaujímajú dominantné postavenie, v celkovom objeme všetkých chirurgických zákrokov tvoria 50 až 60%. Štatistiky ukazujú, že približne každý piaty pacient s touto patológiou potrebuje operáciu na odstránenie kýly iba v Moskve.

  Kýla, ktorá si vyžaduje okamžitý zásah.

  Pokiaľ ide o zakrivenie chrbtice, nevyskytuje sa najlepší obraz medzi obyvateľstvom Ruska. Operácia na vyrovnanie stavcov, najmä v prítomnosti 3 - 4 etáp skoliotickej deformity, si vyžaduje ročne okolo 250 tisíc ľudí, pričom medzi nimi prevažujú deti a mladí ľudia. Avšak kvôli strachu alebo finančnému problému si každý nemôže dovoliť podstúpiť zásadný postup, ktorý si vyžaduje inštaláciu endokorektorov v chrbtici..

  Najťažšia operácia na stabilizáciu chrbtice pomocou skoliózy.

  Akákoľvek operácia na odstránenie sekernovanej prietrže alebo nádoru, korektné držanie tela a odstránenie iných patologických ohnísk v chrbtici je často jedinou záchranou z postihnutia a neznesiteľného fyzického utrpenia. Bohužiaľ, chirurgická liečba v najzložitejšej časti muskuloskeletálneho systému stojí peniaze a je značná.

  Napríklad náklady na chirurgické odstránenie exostózy kostných chrupaviek v Nemecku sa začnú pohybovať od 20 000 eur, ako aj odrezanie akéhokoľvek iného benígneho kostného nádoru. V Rusku je tento problém v priemere 37 000 rubľov. Spravodlivo by sa však malo uznať, že vyhliadky na pozitívnu prognózu akejkoľvek operácie na chrbtici sú výrazne nižšie ako v krajinách vysoko špecializovaných na chirurgiu chrbtice (Nemecko, Česká republika a Izrael)..

  Náklady na operáciu prietrže miechy

  Chirurgia môže byť uskutočnená pri hernii bedrovej bedrovej kosti, hrudníku alebo krčka maternice. Hlavnými metódami na odstránenie tvorby prietrže sú mikrodisektómia, endoskopická chirurgia a nukleoplastika. Najnovšia technológia sa používa výlučne na kompresné syndrómy spôsobené kýlami v raných štádiách. Niektoré kliniky v postsovietskom priestore stále praktizujú zastaranú techniku, ktorú zahraniční chirurgovia už dávno opustili v dôsledku vysokej traumy a častých prípadov komplikácií - otvorenej discectómie.

  Klasický otvorený prístup počas operácie. Je veľmi traumatizovaný.

  V Moskve je k dispozícii chirurgické ošetrenie pomocou moderných technológií. Ale aj pri laserovej asistovanej nukleoplastike krčka maternice sa zdá, že je to z technického hľadiska najjednoduchšia operácia, indexy cien sú pomerne vysoké - 55 - 100 tisíc rubľov. Štátne nemocnice ponúkajú najnižšie náklady a súkromné ​​zdravotnícke zariadenia fungujú za najvyššie ceny. Endoskopická operácia znamená úplnú resekciu prietrže, laserový zákrok nemá také schopnosti, náklady na herniaektómiu pomocou endoskopickej kontroly začínajú od 130 000 rubľov v Moskve.

  Technika nukleoplastov:

  Mikrodisektómia sa považuje za najúčinnejšiu taktiku odstránenia prietrže chrbtice. Pri takomto zásahu sa otvára viac príležitostí na stabilizáciu lumbosakrálnej oblasti a ďalších segmentov s implantátmi alebo kovovými štruktúrami. Náklady na mikrochirurgickú službu závisia od zložitosti postupu av prípade potreby od druhu a počtu použitých stabilizačných systémov..

  V neurochirurgických ústavoch sa odstraňovanie prietrže pomocou mikrochirurgie (bez stabilizácie) vykonáva iba za najmenej 60 tisíc rubľov. Môžete sa samozrejme pokúsiť nájsť zdravotnícke zariadenie, ktoré môže pacientovi poskytnúť primeranú pomoc v rámci povinného zdravotného poistenia, ale ako ukazuje prax, ľudia väčšinou pracujú úplne za svoje peniaze.

  Chápeme, vážení pacienti, že chcete vopred vedieť presné náklady na tento alebo ten druh chirurgickej liečby medzistavcových prietrží. Preto, napriek tomu, že cena je ovplyvnená nielen samotnou diagnózou, ale aj veľkým množstvom ďalších kritérií, pre vás sme zostavili cenový katalóg, kde sa ceny operácií zobrazujú v hodnotách čo najbližšie k ruským klinikám..

  Operácia Taktikanáklady
  Nukleoplastika (laser)70 000 r.
  Endoskopická metóda140 000 r.
  Mikrodiscektómia (štandardná)78 000 r.
  Jednoduchá fixačná mikrochirurgia125 000 r.

  V zahraničí podľa endoskopickej techniky pracujú v priemere za 25 - 27 tis. EUR (pooperačné zotavenie sa nezohľadňuje). A iba v Českej republike vám bude poskytnutá špičková neurochirurgická starostlivosť as ňou kvalitná rehabilitácia za približne 10 000 EUR.

  Cementovanie chrbtice: náklady na chirurgický zákrok

  Najprv objasníme pojem „miechová cementácia“. Podobná operácia sa používa v prípade zlomeniny stavca, pri hemangiómoch alebo príznakoch osteoporózy kostného tkaniva. Postup, ktorý sa správne nazýva stavovce, je zameraný na obnovenie integrity a sily zničeného alebo slabého stavca. V prípade hemangiómu umožňuje vertebroplastika regresiu intraosseózneho vaskulárneho nádoru a dôkladne stvrdzuje vnútro stavca, kde sa vytvoril. Jeho základným princípom je transdermálna injekcia kostného cementu do poškodeného prvku pomocou injekčnej striekačky..

  Kompresná zlomenina stavcov - priama indikácia stavovcov.

  Operácia je rýchla, bezbolestná a s okamžitým účinkom, v niektorých prípadoch nie je predpísaná korzet, ale vyžaduje sa rehabilitácia. Na dôstojnej úrovni takéto manipulácie vykonávajú odborníci Výskumného ústavu neurochirurgického v Burdenku, môžu ruskému občanovi ponúknuť aj dávky. Problém je však v tom, že existujú stovky tisíc ľudí, ktorí chcú podstúpiť operáciu chrbtice, a existuje iba jeden inštitút, takže musíte čakať v rade alebo platiť.

  Zlomeniny chrbtice - sú vždy vážne a nebezpečné, plné is ochrnutím. Preto nemôžete váhať: dekompresia nervov, odstránenie kostných fragmentov, rekonštrukcia foriem a sily stavcov by sa mali uskutočniť čo najskôr. Náhle zlomeniny môžu viesť nielen k zraneniam, ale tiež k osteoporotickým zmenám, ktoré zašli v stavcoch ďaleko. Keď sa kostné tkanivo jedného alebo viacerých stavcov uvoľní a porézne, jeho štruktúra pripomína otvory, v chrbtici sa vykonáva cementovanie, aby sa účinne zabránilo možnému zničeniu.

  Technika stavcov:

  Koľko stojí takáto jedinečná operácia? Jeho cena je určená podľa kategórie komplexnosti navrhovanej obnovy a vzhľadom na toto kritérium sme pre vás zostavili tabuľku (priemerné hodnoty).

  Vertebroplasty 1. stavcaLekárske služby bez nákladov na spotrebný materiál (rubľov)Spolu so všetkými spotrebnými materiálmi (rub.)
  1. kategória10000-2000040000-70000
  2. kategória20000-45000135000-170000
  350000-70000180,000-200,000

  Na Ukrajine 1 kat. chirurgický zákrok, berúc do úvahy jednorazové nástroje a prípravu cementu, stojí zhruba 18 000 UAH., 3 kat. - približne 30 000 hrivien. Pokiaľ ide o najúspešnejšie zahraničné krajiny v súvislosti s operáciou miechy, v Izraeli a Nemecku budete musieť zaplatiť iba za operáciu so spotrebným materiálom 18 000 - 25 000 EUR (bez rehabilitácie), v Českej republike - maximálne 10 000 EUR spolu s úplným priebehom pooperačného zotavenia.

  Operácia chrbtice pri skolióze: približné ceny

  Najčastejšie sa skoliotický oblúk tvorí v oblasti hrudnej a torakolumbálnej oblasti chrbta, práve v týchto oblastiach sa korekcia skoliózy vykonáva najčastejšie u ľudí. Skolióza v krčnej chrbtici je neobvyklým javom, preto sa tu chirurgický zákrok používa aj v ojedinelých prípadoch. Hlavnou indikáciou chirurgického vyrovnania chrbtice je odchýlka stavcovej osi o viac ako 40 stupňov, ako aj silná inhibícia životných funkcií vnútorných orgánov..

  Schéma najvzácnejšej operácie stabilizácie krčka maternice.

  Chirurgia pre skoliózu je najzložitejšou procedúrou, ktorú by mal implementovať výlučne vysoko kvalifikovaný odborník s veľkou batožinou s profesionálnymi skúsenosťami. Izraelskí chirurgovia chrbtice majú v tejto oblasti vynikajúce odporúčania, avšak v Izraeli sú náklady na akúkoľvek operáciu chrbtice mimoriadne veľké. Chirurgicky je skolióza podľa najnovších minimálne invazívnych technológií v Izraeli upravená o 60 - 200 tisíc dolárov. V Rusku, neurochirurgovia poskytujú pomoc s týmto lekárskym problémom najlacnejšie, cenové rozpätie je 100-300 tisíc rubľov..

  V zahraničí sú kompaktnými formami a veľkosťami implantované ultrafialovým endokorektorom, ktorý sa dá postupne upraviť bez toho, aby sa uchýlil k opakovaným zásahom. Súčasne je upevnená najšetrnejším spôsobom pomocou iba jednej dvojice skrutiek. V domácich podmienkach môžu byť objemové štruktúry umiestnené do chrbtice veľmi traumatickým spôsobom a titánové skrutky sa vkladajú v množstve 20 kusov, ale cena operácie je priaznivá. Takáto výhoda však môže mať za následok zlé pooperačné výsledky, čo je bežné pre našu krajinu. V žiadnom prípade nezovšeobecňujeme všetky ruské kliniky.

  Chirurgická jazva po operácii.

  Je lepšie, pokiaľ je to možné, korigovať deformity miechy v zahraničí - v štátoch, kde sú chirurgické zásahy do pohybového aparátu hlavnou a vedúcou špecializáciou..

  Ostatné operácie na chrbte: ceny v Petrohrade a ďalších regiónoch

  Na úvod upozorníme na niekoľko kliník umiestnených v Rusku, kde sa špecializujú na chirurgickú liečbu chrbtice a poskytujú čiastočne alebo úplne sponzorované chirurgické služby. Okrem toho, že sa kvóty vzťahujú na určité typy postupov, stanovuje a upravuje ceny za platené služby štátny systém zdravotnej starostlivosti.

   Vysoká úroveň odbornej prípravy zdravotníckych pracovníkov, dôstojné personálne obsadenie prevádzkových oddelení, vlastníctvo širokého spektra vysoko produktívnych techník, možnosť preferenčného zaobchádzania - to všetko patrí do Výskumného ústavu traumatológie a ortopédie. Vredena (Petrohrad).

  Výskumný ústav traumatológie a ortopedie poškodení.

  FSBI Novosibirsk NIIIT - Ústav traumatológie, ortopédie, neurochirurgie.

  Výskumný ústav neurochirurgický pomenovaný po Burdenkom.

  Veľa sme hovorili o cenách v rôznych krajinách, ale nehovorili sme, že Litva patrí z hľadiska cien medzi hodnotné a dostupné štáty. V Litve sú náklady na operáciu miechy približne rovnaké ako v Českej republike. Napríklad v prípade mikrodiscektómie v Litve sa cenové rozpätie pohybuje medzi 9800 - 11 000 000 eurami, zatiaľ čo v Izraeli rovnaký druh intervencie stojí pacienta takmer 30 000 dolárov. Pobaltské štáty si, samozrejme, zaslúžia pozornosť, ale vo vývoji ortopedického a neurochirurgického priemyslu sú nižšie ako tri vedúce štáty - Česká republika, Nemecko a Izrael..

  Toto nie je koniec preskúmania. Ďalej sa pozrite, aké ceny za postupy, ktoré sme neskúmali, sa líšia Petrohrad / Moskva a Novosibirsk. Diagnóza krčka maternice alebo iného oddelenia sa predbežne vykonáva, čo si tiež bude vyžadovať určité náklady, samotné CT bude stáť asi 3500 rubľov. Pokiaľ ide o výšku prevádzkových nákladov pri kovoobrábaní, je lepšie skontrolovať priamo na klinike. Po vyšetrení a dôkladnom preštudovaní snímok z tomografického vyšetrenia bude lekár schopný určiť správne množstvo stabilizačných prvkov (platne, skrutky, tyče, atď.) A presne vypočítať náklady.

  Operácia prietrže miechy

  Medzistavcová hernia je časté ochorenie sprevádzané narušením integrity vláknitého prstenca a vyčnievaním jadra disku do miechového kanála. Najčastejšie je tento problém lokalizovaný v lumbosakral, často vedie k zhoršeniu motorických schopností a v dôsledku toho vedie k parézam.

  V takýchto situáciách môže konzervatívna terapia len pomôcť odstrániť príznaky, ale nezastaví progresiu ochorenia. Jediným spôsobom, ako dosiahnuť úplné uzdravenie a eliminovať riziko komplikácií, je chirurgický zákrok na odstránenie prietrže miechy.

  Pred operáciou na našej klinike môžete podstúpiť úplnú diagnózu. Naši vertebroológovia vyberú liečebný režim, identifikujú riziká a predpovedajú možné možnosti vývoja choroby. Ak je však chirurgický zákrok nevyhnutný, vyberieme optimálny typ chirurgickej liečby, berúc do úvahy potrebu rehabilitácie a návrat k plnému (náborovému) životnému štýlu!

  Operácia miechovej hernie

  Existuje niekoľko metód chirurgickej liečby tohto ochorenia. Každá z nich má svoje výhody a nevýhody. Výber konkrétneho závisí od veľkosti a charakteru prietrže, jej umiestnenia a prítomnosti sprievodných chorôb. Preto druh operácie volí lekár osobitne pre každého pacienta. To predovšetkým určuje, koľko stojí odstránenie kýly miechy..

  Endoskopická chirurgia, hernia disku

  Endoskopické odstránenie prietrže chrbtice vám umožňuje eliminovať patologické vystupovanie bez poškodenia medzistavcovej platničky a eliminovať kompresiu nervových zakončení. Chirurgický zákrok sa vykonáva vpichom mäkkých tkanív s veľkosťou 0,5 - 1,5 cm a cez neho sa vloží spinálny endoskop vybavený kamerou. Z tohto monitora sa vyšle signál na monitor, ktorý umožňuje chirurgovi presne kontrolovať ich činnosť, úplne vyrezať patologicky zmenenú oblasť a eliminovať tlak na nervové zakončenie..

  Po endoskopii nie sú viditeľné žiadne jazvy a riziko komplikácií je minimalizované. Jeho veľkými výhodami sú absencia pooperačnej bolesti a rýchle uzdravenie..

  Endoskopická chirurgia je indikovaná pre:

  • umiestnenie prietrže na strane medzistavcových platničiek;
  • štípané nervy, ktoré sú spojené so silnou bolesťou;
  • rozvoj erektilnej dysfunkcie vyvolanej prietržom.

  Na rozdiel od iných typov chirurgických zákrokov sa môže vykonať so zápalom v miechovom kanáli, ale pri strednej kýle je neúčinná. Preto sa v takýchto situáciách uprednostňujú iné metódy.

  Endoskopické odstránenie prietrže chrbtice trvá v priemere 1 až 2 hodiny a vykonáva sa v celkovej anestézii. To vám umožňuje urobiť zákrok bezbolestným, zatiaľ čo pacient nepociťuje manipulácie, ktoré chirurg vykonáva. Táto technika poskytuje záruku 95% pri absencii recidívy v budúcnosti..

  Odstránenie hernie laserom

  Tento postup spočíva v odparení rosolovitého obsahu lasera umiestneného vo vnútri medzistavcového disku jadra. Výsledkom je, že sa znižuje a obsah herniálneho vaku je zasunutý. To eliminuje tlak na nervové korene a bolesť..

  Použitie lasera je najlepšou voľbou pre malé kýly (do 6 mm) a degeneratívne zmeny v tkanivách miechy. Neovplyvňuje zdravé tkanivo a nevedie k zjazveniu. Odstránenie touto metódou sa však môže vykonať iba pri úplnej absencii komplikácií a sprievodných ochorení u pacientov vo veku od 20 do 45 rokov..

  Odstránenie laserovej hernie sa uskutočňuje v lokálnej anestézii. Počas postupu sa ihla s LED vloží priamo do jadra disku prepichnutím kože v priemete umiestnenia prietrže. Energia emitovaná LED vedie k zahrievaniu kvapaliny v nej obsiahnutej a k jej premene na paru, ktorá sa z tela odstraňuje špeciálnym otvorom na ihle. V tomto prípade sa pacient nemusí cítiť viac ako len mierne nepohodlie.

  Výsledkom je, že zloženie obsahu jadra zostáva nezmenené, ale jeho veľkosť sa rýchlo zmenšuje. Preto približne 40% pacientov zaznamenalo významné zlepšenie dokonca aj počas chirurgického zákroku.

  Procedúra trvá 30-60 minút, má minimálnu dobu zotavenia, nevyžaduje odpočinok na lôžku a nestanovuje striktné obmedzenia životného štýlu.

  Medzikomorová chirurgia

  Tento spôsob spočíva v odstránení prietrže rezom na úrovni lúmenu medzi oblúkmi stavcov s následnou implantáciou implantátu o niečo väčšej veľkosti ako skrátený disk. To vám umožní opraviť stavce v anatomicky správnej polohe, čo je spoľahlivá záruka absencie recidívy a opätovného stlačenia nervov..

  Medzikomorová chirurgia je indikovaná, keď sa vytvorí výčnelok jadra medzistavcového disku v lumbosakrálnej chrbtici s veľkosťou viac ako 6 mm. Je to spôsobené skutočnosťou, že v tejto zóne sú spinálne procesy dobre vyvinuté a umožňujú spoľahlivú fixáciu implantátu. Jeho implementácia je však možná iba vtedy, ak neexistujú žiadne zápalové procesy, ako aj sprievodné ochorenia kardiovaskulárneho a dýchacieho systému..

  Náklady na chirurgický zákrok na odstránenie prietrže chrbtice tohto druhu sú vyššie ako iné náklady, pretože vám umožňujú riešiť závažnejšie problémy a minimalizovať pravdepodobnosť recidívy..

  Mikrochirurgické techniky

  Na „SL Clinic“ sa vykonávajú minimálne invazívne operácie podľa najnovších techník, vrátane odstránenia mikrochirurgickej prietrže. Vykonáva sa v celkovej alebo cerebrospinálnej anestézii a znamená malú veľkosť 1 až 2 cm v premietnutí postihnutého disku cez mäkké tkanivo. Demontáž sa vykonáva pomocou špeciálnych mikro náradia. Toto vedie nielen k odstráneniu zničeného objemu obsahu disku a slúži tiež na zabránenie jeho opätovného prolapsu.

  Dokončenie postupu trvá 20 - 30 minút. Nie je spojené s rizikom komplikácií a po 1-2 hodinách môže pacient vstať, chodiť a sedieť. Opustiť kliniku nasledujúci deň.

  Prípravky na operáciu miechy

  Bez ohľadu na výber typu zákroku sa všetci pacienti musia najprv podrobiť komplexnému vyšetreniu. Obsahuje:

  • OAK, OAM;
  • test hladiny cukru v krvi;
  • krvné testy na reumatické testy;
  • alergické testy;
  • EKG;
  • rádiografia pľúc;
  • MRI chrbtice.

  Ak sa plánuje chirurgický zákrok v epidurálnej anestézii, odporúča sa, aby sa pacienti vzdali jedla a pitia 7-8 hodín pred ním.

  Pooperačné obdobie

  Po odstránení prietrže na chrbtici vám operačný neurochirurg podrobne povie, čo je potrebné urobiť a čo odmietnuť, aby sa telu rýchlejšie zotavilo. Povaha odporúčaní závisí od typu vykonanej operácie, jej závažnosti a celkového stavu tela.

  V niektorých prípadoch môže pacient opustiť kliniku takmer okamžite, v iných, najmä po interlaminárnom chirurgickom zákroku, je potrebné zostať v nemocnici. V každom prípade je po chirurgickej liečbe kýly chrbtice potrebné:

  • obmedziť fyzickú aktivitu na 1-3 mesiace;
  • vyhnúť sa dlhodobému zachovaniu jednej polohy tela;
  • užívajte lieky predpísané lekárom;
  • noste korekčný korzet najmenej 30 dní;
  • zapojiť sa do cvičebnej terapie, ktorej zložitosť sa s regeneráciou postupne zvyšuje;
  • dodržiavať nízkokalorickú diétu, ktorá znižuje zaťaženie čriev;
  • pravidelne kontrolovať, aby sa vyhodnotila kvalita zhodnotenia po zásahu.

  Po určitom čase po operácii môžu pacienti trpieť závratmi, horúčkou až do 37–38 ° C, miernou bolesťou chrbta a nôh, najmä ráno. Toto je normálna reakcia tela na operáciu. Ale ak sa bolesť stane závažnou, problémy s močením, slabosť a iné poruchy, mali by ste sa poradiť s lekárom.

  kontraindikácie

  Operácia odstránenia prietrže chrbtice sa nevykonáva, keď:

  • tehotenstvo
  • onkologické ochorenia, ktoré viedli k výskytu metastáz v chrbtici;
  • infekčné procesy v mieste prietrže;
  • závažné ochorenia kardiovaskulárneho systému.

  Náklady na operáciu odstránenia prietrže miechy

  Všetky manipulácie sú vykonávané pod rôntgenovou kontrolou, takže akýkoľvek zásah je absolútne bezpečný. Lekár môže kedykoľvek vyhodnotiť umiestnenie prístroja, prístroja a podľa potreby ho upraviť. Tým sa zabráni poškodeniu nervových koreňov a poraneniu zdravého tkaniva. Preto môžu naši pacienti opustiť steny kliniky niekoľko hodín po ukončení operácie a vrátiť sa do svojich denných povinností.

  Náklady na chirurgickú liečbu pri odstránení prietrže miechy sa začínajú od 110 000 a závisia od:
  - spôsob odstránenia, náklady na implantáty (ak je potrebná ich inštalácia);
  - Kliniky a učebne.

  Cena zahŕňa:
  - príchod na kliniku pred a po operácii;
  - Operácia;
  - anestézia;
  - spôsob odstránenia a implantáty (ak je potrebná ich inštalácia);
  - Dohľad a konzultácie počas obdobia rehabilitácie.

  Všetky klinické služby a ceny sú uvedené v cenníku..

  Pred operáciou musí byť pacient konzultovaný s anestéziológom, počas ktorého je zvolená optimálna metóda zmiernenia bolesti.

  Zverte svoje zdravie odborníkom. Zabezpečíme, aby ste zabudli na problémy s bolesťou a chrbtom.!

  Laserové odstránenie miechy v Moskve

  Medzistavcová prietrž je jednou z najnebezpečnejších moderných patológií, ktorá narúša normálne fungovanie chrbtice a má nepriaznivé následky pre celé telo. Väčšinou je ochorenie sprevádzané bolestivým syndrómom, obmedzuje pohyb a v dôsledku toho sa človek stáva zdravotne postihnutým. Moderná medicína, ako sa zbaviť choroby, odporúča účinnú liečebnú možnosť - laserové odstránenie prietrže chrbtice.

  Špecifiká chirurgického zákroku

  Kýla chrbtice, ktorá postupuje, sa musí okamžite odstrániť. Odparovanie je alternatívou k štandardnému chirurgickému zákroku. Tento spôsob spočíva v odparení kvapaliny vo vnútri disku pomocou laserového lúča. Laserový lúč nasmerovaný ihlou s LED diódou odstráni poškodený segment. Monitoruje sa röntgenové pôsobenie. Na rozdiel od iných typov chirurgickej liečby je laserová chirurgia uznávaná ako najbezpečnejšia v medicíne vďaka týmto výhodám:

  • žiadne riziko zasiahnutia okolitých tkanív;
  • Laserové odstránenie prietrže v Moskve si vyžaduje krátke časové obdobie;
  • minimálne poškodenie a bezpečnosť pacienta;
  • lehota na obnovenie je rýchla a trvá niekoľko dní;
  • vylúčenie tvorby jaziev a jaziev;
  • schopnosť odstraňovať prietrž v niekoľkých oblastiach súčasne.

  Laserová operácia na odstránenie prietrže bedrovej chrbtice má väčšinou pozitívne predpovede za predpokladu, že sa budú riadiť odporúčaniami ošetrujúceho lekára. Medzi negatívne aspekty:

  • cena za odstránenie laserovej prietrže je vyššia v porovnaní s tradičným chirurgickým zákrokom;
  • pri predčasnej liečbe neurochirurgom nemusí byť liečba prietrže v pokročilom štádiu taká účinná a recidíva nie je vylúčená;
  • Laserové odstránenie nie je možné u pacientov starších ako 50 rokov, ktorých prírodné mechanizmy sa nedajú použiť na obnovenie miechy.

  Pretrvávajúce a silné bolesti (vrátane bolestí hlavy, sexuálnej dysfunkcie a znecitlivenia končatín) sú indikáciou na odstránenie choroby pomocou minimálne invazívnej chirurgickej techniky. Je možné odstrániť prietrž, ktorá nie je vhodná na konzervatívne liečenie, s veľkosťou menšou ako 6 mm. Existujú aj kontraindikácie pre laserový chirurgický zákrok - výrazné zhoršenie zdravotného stavu pacienta:

  • akútne srdcové zlyhanie;
  • vrodená anomálie stavcov;
  • hypertenzia;
  • stav kómy;
  • infekčné patológie;
  • cukrovka.

  Zásah v takýchto prípadoch ohrozuje život. Procedúra je možná až po zastavení závažného stavu.

  Operáciu môže vykonať iba lekár s príslušnou kvalifikáciou. Na našej klinike laserové odstránenie prietrže za nízku cenu vykonávajú skúsení neurochirurgovia pomocou najmodernejších prístrojov. Manipulácia sa vykonáva v lokálnej anestézii (obsluhovaná osoba je v stave vedomia). Po menšej punkcii na zavedenie anestézie je vylúčená tvorba jaziev alebo jaziev.

  Trvanie operácie a čas strávený na klinike

  Po komplexnom vyšetrení, pri absencii pozitívnych výsledkov po terapeutickom zákroku, je chirurgický zákrok predpísaný po pozorovaní. Laserové odstránenie sa vykonáva s prihliadnutím na možné riziká. Samotná manipulácia trvá až desať minút. Keďže postup je pre pacienta šetrný a čo najbezpečnejší, doba pobytu v nemocnici obvykle nepresahuje tri dni. V niektorých prípadoch pacient ide domov po 24 hodinách. Počas prvých 12 hodín sa odporúča prísny odpočinok na posteli. Po prepustení pacient dostane predpísané protizápalové a analgetické lieky a mal by sa nosiť aj podporný obväz. Prvýkrát po operácii sú záťaže pacienta prísne zakázané. Počas obdobia zotavenia sa tiež prejaví pokles fyzickej aktivity. Aktivita pacienta by mala byť v prvých týždňoch obmedzená, sedenie je tiež kontraindikované. V počiatočnom období nemôžete chodiť a stáť na dlhú dobu alebo zdvíhať závažia. Napriek skutočnosti, že po odstránení medzistavcovej prietrže laserom je pacient rýchlo prepustený, bude dlhé a ťažké obnoviť narušenú funkciu chrbtice. Podľa obmedzení a odporúčaní ošetrujúceho lekára môže eliminovať možné komplikácie a relapsy. Po niekoľkých mesiacoch je nevyhnutná návšteva lekára na následné vyšetrenie.

  Bolesť po operácii

  Pacienti po laserovom odstránení prietrže v Moskve môžu pociťovať teplo, slabosť a bolesť. Normou je pocit bolesti chrbta a dolných končatín počas 3 až 7 dní. Protizápalové lieky pomáhajú zbaviť sa bolestivého syndrómu. Po dvoch mesiacoch od operácie je možné a potrebné sa zapojiť do fyzioterapie, športových aktivít a tréningu. Do tohto obdobia - kontraindikované.

  Dôsledky laserovej terapie a doba zotavenia

  Napriek tomu, že technika je jednou z najmodernejších a najúčinnejších komplikácií, nie je vylúčená. Účinky sú väčšinou mierne a nepredstavujú pre pacienta konkrétne nebezpečenstvo. Možné riziká zahŕňajú relapsy v patológii alebo pretrvávanie syndrómu bolesti od niekoľkých mesiacov do niekoľkých rokov. Skúsenosti a kvalifikácia neurochirurga sú kľúčom k predchádzaniu komplikáciám. Skúsený lekár berie do úvahy všetky faktory, aby bola operácia účinná. Odstránenie miechy v Moskve sa vykonáva kompetentne a bezbolestne v našom neurochirurgickom oddelení.

  Po manipulácii potrebuje pacient rehabilitáciu:

  • pravidelné sledovanie ošetrujúcim lekárom;
  • diétna terapia na zníženie nadváhy;
  • fyzioterapeutické cvičenia podľa individuálneho plánu;
  • stredne aktívny životný štýl.

  Plán obnovy je pacientovi priradený individuálne. Gymnastika, plávanie, účasť na športových hrách a udržiavanie činnosti prispievajú k rýchlemu návratu k normálu.

  Odstránenie miechy

  Kýla chrbtice, na rozdiel od všeobecného presvedčenia, je „mladá choroba“. Vzhľadom na určité vlastnosti súvisiace s vekom je vývoj prietrže u ľudí po 50 rokoch zriedkavým javom. Avšak v tomto veku málokto premýšľa o prítomnosti tejto patológie, aj keď sa vyskytnú silné bolesti chrbta.

  Je potrebné poznamenať, že prietrž chrbtice je závažné ochorenie, ktoré môže viesť k pretrvávajúcemu zdravotnému postihnutiu pacienta. Pokroky v modernej medicíne ukazujú, že je potrebné liečiť prietrž v počiatočných štádiách a jedným z najúčinnejších spôsobov je odstránenie prietrže chrbtice.

  Operácia miechovej hernie

  Napriek skutočnosti, že tento postup je minimálne invazívnou a menej traumatickou metódou, odstránenie prietrže miechy je závažnou operáciou, ktorá má svoje vlastné indikácie. Rozlišujte medzi absolútnymi a relatívnymi údajmi:

  • Absolútna - ak prietrž spôsobí stlačenie miechy a dôjde k jej sekvestrácii, práca vnútorných orgánov je prerušená. Pretrvávajúci syndróm nepretržitej bolesti, rozvoj parézy a ochrnutia.
  • Relatívne - neúčinné konzervatívne liečenie.

  Existuje niekoľko základných operácií, s ktorými odstránenie kýly chrbtice.

  • Radikálna chirurgia - najčastejšie sa tento typ zásahu vykonáva počas sekvestrácie prietrže. Počas operácie sa odstráni nielen prietrž, ale aj modifikovaný disk, namiesto ktorého je nainštalovaný umelý implantát. Napriek nepochybným výhodám: nízka cena odstránenia prietrže chrbtice, veľmi malé percento recidívy prietrže, súčasní chirurgovia považujú túto operáciu za zastaranú.
  • Laserové ožarovanie - vykonáva sa v štádiu nekomplikovanej medzistavcovej prietrže. Táto operácia na odstránenie prietrže chrbtice je minimálne invazívna a menej traumatická, nevyžaduje dlhú predoperačnú prípravu a pooperačnú rehabilitáciu.
  • Endoskopická mikrodisektómia je „zlatým štandardom“ modernej mikrochirurgie. Neexistujú prakticky žiadne kontraindikácie, minimálny čas na chirurgický zákrok a rehabilitáciu, menej traumatické, po niekoľkých dňoch sa pacient vráti do aktívneho životného štýlu.
  • Mikrochirurgické odstránenie prietrže chrbtice je neurochirurgická operácia, pri ktorej sa urobí malý rez 3 až 4 cm a prietrž sa odstráni mikroskopom a modernými nástrojmi..

  Koľko stojí odstránenie kýly??

  Mnoho pacientov po zistení diagnózy okamžite rozhodne, že operácia miechy by sa mala vykonávať iba v zahraničí. Tieto operácie sa v skutočnosti vykonávajú denne v zahraničí, kliniky sú vybavené najnovším vybavením a podmienky nemocnice k lepšiemu sa líšia od domácich nemocníc..

  Teraz sa však situácia ustálila a v „Lekárskom chirurgickom centre“ odstránenie kýly chrbtice vykonávajú nemenej často medzinárodní triedni lekári. Bola pre vás pripravená prvotriedna nemocnica so všetkou občianskou vybavenosťou, klinika je vybavená moderným zariadením a špecialisti neustále absolvujú špecializované kurzy ďalšieho vzdelávania, a to aj v zahraničí. A nemenej dôležité, náklady na odstránenie prietrže chrbtice sú oveľa nižšie ako náklady zahraničných kolegov.

  Pri odpovedi na otázku: „Koľko stojí odstránenie prietrže chrbtice“, musíte vziať do úvahy typ chirurgického zákroku, druh anestézie, použité materiály a vybavenie, kvalifikáciu operujúceho lekára a dokonca aj objem pooperačnej rehabilitácie.

  O tom, koľko chirurgického zákroku je v každom prípade potrebné, sa môže rozhodnúť iba lekár. Na našej klinike vám však budú ponúknuté rôzne liečebné programy, berúc do úvahy všetky vaše želania. Ceny sa môžu líšiť od 80 000 do 200 000, v závislosti od typu operácie.

  Náklady na chirurgický zákrok pri mikrochirurgickom odstránení prietrže medzistavcovej platničky na lumbálnej úrovni bez stabilizácie zahŕňajú:

  • Kombinovaná (inhalácia + vv anestézia na základe Sevoranu) s mechanickou ventiláciou do 2 hodín 7 500;
  • prevádzka 80 000;
  • kompresné pančuchy (pančuchy) 2.500;
  • pobyt v nemocnici (2 dni) 10.000.

  Cena: 100 000 rubľov

  Príprava na operáciu miechovej kýly

  Aby bola operácia odstránenia prietrže chrbtice úspešná, nestačí mať kvalitné vybavenie a ani všetko záleží na schopnostiach chirurga. Je veľmi dôležité vykonať predoperačné vyšetrenie a pripraviť sa na samotnú operáciu. Pred prijatím do nemocnice musíte poskytnúť výsledky týchto typov testov:

  • Inštrumentálne vyšetrenie - CT alebo MRI;
  • Nemocničný komplex, ktorý zahŕňa všeobecné a klinické krvné testy, výsledok prítomnosti HIV, hepatitídy B a C, syfilis;
  • Konzultácie s neurochirurgom;
  • Konzultácie s terapeutmi;
  • Konzultácie s anestéziológom;

  Až potom, ako lekár podrobne vyšetrí všetky testy, sa môže rozhodnúť, ktorá operácia miechy v tomto prípade je vhodná. Špecialista robí toto rozhodnutie na základe typu kýly, jeho umiestnenia, veľkosti, štruktúrnych vlastností chrbtice, prítomnosti komplikácií a sprievodnej patológie. Všetky tieto faktory priamo ovplyvnia objem chirurgického zákroku, a tým aj jeho výsledok..

  Je nevyhnutné informovať lekára o tom, ktoré lieky užívate navyše, aj keď nesúvisia so základnou patológiou. Napríklad týždeň pred operáciou sa antikoagulanciá rušia. Užívanie alkoholu a drog je zakázané.

  Posledné jedlo sa podáva 6-8 hodín pred zákrokom. V niektorých prípadoch lekári očistia žalúdok a črevá. Každá operácia je jedinečná a má veľa odtieňov, od ktorých bude výsledok priamo závisieť. Preto sa opýtajte svojho lekára na akékoľvek otázky. Vaše pohodlie a zameranie sa na pozitívny výsledok bude závisieť od toho, ako dobre chápete, čo je operácia miechy..

  Operácia miechovej hernie: cena

  Pokiaľ ide o vlastné zdravie, otázka ceny sa samozrejme stáva menej dôležitou. Je však potrebné jasne pochopiť, z čoho sa skladá pomer odstránenia prietrže na chrbtici - ceny. Po prvé, z kategórie zložitosti operácie: discektómia, laserové odparovanie, endoskopická mikrodisektómia.... Cena sa tiež líši v závislosti od typu implantátu, použitého zariadenia, anestézie a dokonca aj od kvalifikácie lekára.

  V časti „Lekárske a chirurgické centrum“ v časti „Operácia hernie miechy“ vidíte nasledujúce obrázky v závislosti od typu zákroku:

  • Mikrochirurgické odstránenie prietrže medzistavcovej platničky - 80 000 rubľov;
  • Endoskopické odstránenie prietrže medzistavcovej platničky - 90 000 rubľov;
  • Predná dekompresia miechy a koreňov s mikrochirurgickým odstránením prietrže medzistavcovej platničky - 174 000 rubľov.

  A to sú len približné náklady, pretože cena aj jedného typu operácie sa bude líšiť v závislosti od typu prístupu, úrovne poškodenia, typu anestézie, komplexu rehabilitačných postupov..

  Prečo by ste k nám mali prísť?

  • Diagnostické vybavenie nášho centra nám umožňuje presne určiť patologický proces;
  • Najnovšie techniky vykonávania operácií pod kontrolou presného navigačného systému;
  • Klinickí neurochirurgovia sú vysoko kvalifikovaní a majú rozsiahle skúsenosti s odstraňovaním prietrže;
  • Všetci lekári majú skúsenosti v európskych krajinách a USA, sú členmi medzinárodných asociácií;
  • Komfortná nemocnica s jednolôžkovými izbami pomáha obnoviť telo v čo najkratšom čase.

  Zaručujeme našim pacientom rýchly návrat do aktívneho života takmer okamžite po operácii.

  službaNáklady, trieť. Mikrochirurgické odstránenie hernie lumbálneho disku bez stabilizácie105000 Predná dekompresia miechy a koreňov s mikrochirurgickým odstránením prietrže medzistavcovej platničky na krčnej úrovni, stabilizácia na dvoch úrovniach (bez nákladov na spotrebný materiál)bez zľavy Predná dekompresia miechy a koreňov s mikrochirurgickým odstránením prietrže medzistavcovej platničky na krčnej úrovni, stabilizácia na úrovni 1 (bez nákladov na spotrebný materiál)bez zľavy Foraminotómia s herniou krčka maternice105000 Odstránenie hernie endoskopického bedrového kotúča bez stabilizácie

  Náklady na operáciu zahŕňajú:

  • operácie
  • kompresné pančuchy (pančuchy)
  bez zľavyZadná dekompresia miechy a koreňov s mikrochirurgickým odstránením herniovaného disku na úrovni krčka maternice126000

  Klinika spĺňa normy kvality ISO 9001: 2008
  Víťaz ceny 2017 - práva spotrebiteľov a kvalita služieb
  Víťaz kliniky roku 2016
  Výherca ceny Šport a Rusko 2017

  Stiahnite si našu mobilnú aplikáciu Panacea

  Naša adresa:
  Moskva, ul. 1905goda, 7, bld

  Pracovná doba centra:
  Po - Pi: 8:00 - 21:00
  So: 9,00 - 20,00
  Ne: 9,00 - 18,00

  Informácie zverejnené na stránke nie sú verejnou ponukou. Aktuálne informácie o cenách, propagačných akciách a ponukách získate na tel.

  © 2010-2020 „Otvorená klinika“. Všetky práva vyhradené

  Prečítajte Si O Druhy Kýl

  Výčnelky lumbálnej miechy sú zďaleka najbežnejšími anomáliami pri vývoji pohybového aparátu..Bedrový kĺb, kvôli svojej flexibilite a veľkej dynamike pohybov, trpí viac ako iné oddelenia.
  metóda vlastnej liečbyAko liečiť medzistavcové prietrže doma?(Na základe skúseností zo skutočného života)Medzistavcové prietrže sa dajú liečiť aj doma - presvedčil som sa o tom z vlastnej skúsenosti!
  Pupočná kýla je jednou z najbežnejších patológií tela.Medzi známymi bernálnymi herniami sa toto porušenie uskutoční na treťom mieste. Odchýlka je spojená s narušenou funkciou pupočného krúžku.