loader

Hlavná

Žalúdok

Operácia prietrže miechy

Medzistavcová hernia je časté ochorenie sprevádzané narušením integrity vláknitého prstenca a vyčnievaním jadra disku do miechového kanála. Najčastejšie je tento problém lokalizovaný v lumbosakral, často vedie k zhoršeniu motorických schopností a v dôsledku toho vedie k parézam.

V takýchto situáciách môže konzervatívna terapia len pomôcť odstrániť príznaky, ale nezastaví progresiu ochorenia. Jediným spôsobom, ako dosiahnuť úplné uzdravenie a eliminovať riziko komplikácií, je chirurgický zákrok na odstránenie prietrže miechy.

Pred operáciou na našej klinike môžete podstúpiť úplnú diagnózu. Naši vertebroológovia vyberú liečebný režim, identifikujú riziká a predpovedajú možné možnosti vývoja choroby. Ak je však chirurgický zákrok nevyhnutný, vyberieme optimálny typ chirurgickej liečby, berúc do úvahy potrebu rehabilitácie a návrat k plnému (náborovému) životnému štýlu!

Operácia miechovej hernie

Existuje niekoľko metód chirurgickej liečby tohto ochorenia. Každá z nich má svoje výhody a nevýhody. Výber konkrétneho závisí od veľkosti a charakteru prietrže, jej umiestnenia a prítomnosti sprievodných chorôb. Preto druh operácie volí lekár osobitne pre každého pacienta. To predovšetkým určuje, koľko stojí odstránenie kýly miechy..

Endoskopická chirurgia, hernia disku

Endoskopické odstránenie prietrže chrbtice vám umožňuje eliminovať patologické vystupovanie bez poškodenia medzistavcovej platničky a eliminovať kompresiu nervových zakončení. Chirurgický zákrok sa vykonáva vpichom mäkkých tkanív s veľkosťou 0,5 - 1,5 cm a cez neho sa vloží spinálny endoskop vybavený kamerou. Z tohto monitora sa vyšle signál na monitor, ktorý umožňuje chirurgovi presne kontrolovať ich činnosť, úplne vyrezať patologicky zmenenú oblasť a eliminovať tlak na nervové zakončenie..

Po endoskopii nie sú viditeľné žiadne jazvy a riziko komplikácií je minimalizované. Jeho veľkými výhodami sú absencia pooperačnej bolesti a rýchle uzdravenie..

Endoskopická chirurgia je indikovaná pre:

 • umiestnenie prietrže na strane medzistavcových platničiek;
 • štípané nervy, ktoré sú spojené so silnou bolesťou;
 • rozvoj erektilnej dysfunkcie vyvolanej prietržom.

Na rozdiel od iných typov chirurgických zákrokov sa môže vykonať so zápalom v miechovom kanáli, ale pri strednej kýle je neúčinná. Preto sa v takýchto situáciách uprednostňujú iné metódy.

Endoskopické odstránenie prietrže chrbtice trvá v priemere 1 až 2 hodiny a vykonáva sa v celkovej anestézii. To vám umožňuje urobiť zákrok bezbolestným, zatiaľ čo pacient nepociťuje manipulácie, ktoré chirurg vykonáva. Táto technika poskytuje záruku 95% pri absencii recidívy v budúcnosti..

Odstránenie hernie laserom

Tento postup spočíva v odparení rosolovitého obsahu lasera umiestneného vo vnútri medzistavcového disku jadra. Výsledkom je, že sa znižuje a obsah herniálneho vaku je zasunutý. To eliminuje tlak na nervové korene a bolesť..

Použitie lasera je najlepšou voľbou pre malé kýly (do 6 mm) a degeneratívne zmeny v tkanivách miechy. Neovplyvňuje zdravé tkanivo a nevedie k zjazveniu. Odstránenie touto metódou sa však môže vykonať iba pri úplnej absencii komplikácií a sprievodných ochorení u pacientov vo veku od 20 do 45 rokov..

Odstránenie laserovej hernie sa uskutočňuje v lokálnej anestézii. Počas postupu sa ihla s LED vloží priamo do jadra disku prepichnutím kože v priemete umiestnenia prietrže. Energia emitovaná LED vedie k zahrievaniu kvapaliny v nej obsiahnutej a k jej premene na paru, ktorá sa z tela odstraňuje špeciálnym otvorom na ihle. V tomto prípade sa pacient nemusí cítiť viac ako len mierne nepohodlie.

Výsledkom je, že zloženie obsahu jadra zostáva nezmenené, ale jeho veľkosť sa rýchlo zmenšuje. Preto približne 40% pacientov zaznamenalo významné zlepšenie dokonca aj počas chirurgického zákroku.

Procedúra trvá 30-60 minút, má minimálnu dobu zotavenia, nevyžaduje odpočinok na lôžku a nestanovuje striktné obmedzenia životného štýlu.

Medzikomorová chirurgia

Tento spôsob spočíva v odstránení prietrže rezom na úrovni lúmenu medzi oblúkmi stavcov s následnou implantáciou implantátu o niečo väčšej veľkosti ako skrátený disk. To vám umožní opraviť stavce v anatomicky správnej polohe, čo je spoľahlivá záruka absencie recidívy a opätovného stlačenia nervov..

Medzikomorová chirurgia je indikovaná, keď sa vytvorí výčnelok jadra medzistavcového disku v lumbosakrálnej chrbtici s veľkosťou viac ako 6 mm. Je to spôsobené skutočnosťou, že v tejto zóne sú spinálne procesy dobre vyvinuté a umožňujú spoľahlivú fixáciu implantátu. Jeho implementácia je však možná iba vtedy, ak neexistujú žiadne zápalové procesy, ako aj sprievodné ochorenia kardiovaskulárneho a dýchacieho systému..

Náklady na chirurgický zákrok na odstránenie prietrže chrbtice tohto druhu sú vyššie ako iné náklady, pretože vám umožňujú riešiť závažnejšie problémy a minimalizovať pravdepodobnosť recidívy..

Mikrochirurgické techniky

Na „SL Clinic“ sa vykonávajú minimálne invazívne operácie podľa najnovších techník, vrátane odstránenia mikrochirurgickej prietrže. Vykonáva sa v celkovej alebo cerebrospinálnej anestézii a znamená malú veľkosť 1 až 2 cm v premietnutí postihnutého disku cez mäkké tkanivo. Demontáž sa vykonáva pomocou špeciálnych mikro náradia. Toto vedie nielen k odstráneniu zničeného objemu obsahu disku a slúži tiež na zabránenie jeho opätovného prolapsu.

Dokončenie postupu trvá 20 - 30 minút. Nie je spojené s rizikom komplikácií a po 1-2 hodinách môže pacient vstať, chodiť a sedieť. Opustiť kliniku nasledujúci deň.

Prípravky na operáciu miechy

Bez ohľadu na výber typu zákroku sa všetci pacienti musia najprv podrobiť komplexnému vyšetreniu. Obsahuje:

 • OAK, OAM;
 • test hladiny cukru v krvi;
 • krvné testy na reumatické testy;
 • alergické testy;
 • EKG;
 • rádiografia pľúc;
 • MRI chrbtice.

Ak sa plánuje chirurgický zákrok v epidurálnej anestézii, odporúča sa, aby sa pacienti vzdali jedla a pitia 7-8 hodín pred ním.

Pooperačné obdobie

Po odstránení prietrže na chrbtici vám operačný neurochirurg podrobne povie, čo je potrebné urobiť a čo odmietnuť, aby sa telu rýchlejšie zotavilo. Povaha odporúčaní závisí od typu vykonanej operácie, jej závažnosti a celkového stavu tela.

V niektorých prípadoch môže pacient opustiť kliniku takmer okamžite, v iných, najmä po interlaminárnom chirurgickom zákroku, je potrebné zostať v nemocnici. V každom prípade je po chirurgickej liečbe kýly chrbtice potrebné:

 • obmedziť fyzickú aktivitu na 1-3 mesiace;
 • vyhnúť sa dlhodobému zachovaniu jednej polohy tela;
 • užívajte lieky predpísané lekárom;
 • noste korekčný korzet najmenej 30 dní;
 • zapojiť sa do cvičebnej terapie, ktorej zložitosť sa s regeneráciou postupne zvyšuje;
 • dodržiavať nízkokalorickú diétu, ktorá znižuje zaťaženie čriev;
 • pravidelne kontrolovať, aby sa vyhodnotila kvalita zhodnotenia po zásahu.

Po určitom čase po operácii môžu pacienti trpieť závratmi, horúčkou až do 37–38 ° C, miernou bolesťou chrbta a nôh, najmä ráno. Toto je normálna reakcia tela na operáciu. Ale ak sa bolesť stane závažnou, problémy s močením, slabosť a iné poruchy, mali by ste sa poradiť s lekárom.

kontraindikácie

Operácia odstránenia prietrže chrbtice sa nevykonáva, keď:

 • tehotenstvo
 • onkologické ochorenia, ktoré viedli k výskytu metastáz v chrbtici;
 • infekčné procesy v mieste prietrže;
 • závažné ochorenia kardiovaskulárneho systému.

Náklady na operáciu odstránenia prietrže miechy

Všetky manipulácie sú vykonávané pod rôntgenovou kontrolou, takže akýkoľvek zásah je absolútne bezpečný. Lekár môže kedykoľvek vyhodnotiť umiestnenie prístroja, prístroja a podľa potreby ho upraviť. Tým sa zabráni poškodeniu nervových koreňov a poraneniu zdravého tkaniva. Preto môžu naši pacienti opustiť steny kliniky niekoľko hodín po ukončení operácie a vrátiť sa do svojich denných povinností.

Náklady na chirurgickú liečbu pri odstránení prietrže miechy sa začínajú od 110 000 a závisia od:
- spôsob odstránenia, náklady na implantáty (ak je potrebná ich inštalácia);
- Kliniky a učebne.

Cena zahŕňa:
- príchod na kliniku pred a po operácii;
- Operácia;
- anestézia;
- spôsob odstránenia a implantáty (ak je potrebná ich inštalácia);
- Dohľad a konzultácie počas obdobia rehabilitácie.

Všetky klinické služby a ceny sú uvedené v cenníku..

Pred operáciou musí byť pacient konzultovaný s anestéziológom, počas ktorého je zvolená optimálna metóda zmiernenia bolesti.

Zverte svoje zdravie odborníkom. Zabezpečíme, aby ste zabudli na problémy s bolesťou a chrbtom.!

Operácia pupočníkovej hernie u dospelých - príprava a ceny

Herniová hmota v pupku je treťou z vonkajších brušných hernií. Jedinou účinnou metódou odstránenia defektu je operácia odstránenia pupočnej kýly. U dospelých je choroba diagnostikovaná vo veku od 32 do 78 rokov. Ženy navyše ochorie dvakrát častejšie ako muži, čo je spojené s opakovaným tehotenstvom a nadváhou. Nebezpečnou komplikáciou pupočného výčnelku môže byť porušenie brány prietrže, ktorá sa počas chirurgického zákroku opravuje.

diagnostika

Skúška na pupočníkovú výučbu vykonáva chirurg v dvoch etapách. Najprv sa skúma herniálny vak, jeho veľkosť, možnosť premiestnenia. Pri veľkých formáciách sú viditeľné kontúry črevných slučiek a črevná pohyblivosť.

Pre podrobnú štúdiu sa vykonávajú hardvérové ​​diagnostické postupy:

 • Ultrazvuk - umožňuje vám určiť veľkosť brány prietrže, študovať obsah výčnelku a stav aponeurózy;
 • gastroskopia, rádiografia žalúdka, vyšetrenie tenkého čreva s použitím bária - na posúdenie obštrukcie čriev, možnej prítomnosti adhézií.

Výsledky objektívnej diagnostiky sa používajú ako základ pre vylúčenie obmedzeného stavu, ktorý sa prejavuje ako nezvratná prietrž. Okrem toho, aby sa určilo, či je potrebný chirurgický zákrok na pupočnej kýle, uskutočňuje sa diferenciácia s nasledujúcimi patológiami:

 • kýla bielej línie brucha - vyčnievanie pobrušnice cez slabú časť vlákien šľachy pozdĺž vertikálnej osi, ktorá rozdeľuje prednú brušnú stenu na dve symetrické časti;
 • metastázy - sekundárne nádory rakoviny žalúdka;
 • extragenitálna endometrióza - rast endometriálnych buniek v pupku sa vyskytuje u žien.

Po prijatí výsledkov každého vyšetrenia lekár rozhodne o spôsobe liečby.

Ak je možné liečiť nechirurgickú liečbu, konzervatívna terapia sa vykonáva ambulantne. Inak je pacientovi predpísané plánované alebo núdzové odstránenie pupočnej kýly.

Príprava na operáciu a predoperačné diéty

Úspešnosť chirurgického zákroku a dĺžka rehabilitačného obdobia závisí od kvality opatrení prijatých pred odstránením herniovej chyby. Prípravná fáza sa začína rozhodnutím o vykonaní operácie.

Zoznam predoperačných opatrení obsahuje:

 • Tréning pacienta v dychových cvičeniach, aby sa zabránilo komplikáciám z pľúc. Je dôležité ukázať pacientovi, ako pri resekcii defektov prietrže dýchať hlboko a rovnomerne. „Skúšanie“ sa vykonáva v nemocnici na operačnom stole, z ktorého majú pacienti pred operáciou dôveru.
 • U ľudí s veľkými výčnelkami môžu po chirurgickom zákroku zmeniť vnútrobrušný tlak, ktorý negatívne ovplyvňuje funkciu srdca a dýchanie. Aby sa zabránilo sekundárnym patológiám, je pacient pravidelne umiestňovaný na funkčné lôžko so zdvihnutým koncom nohy. Hrudný vak je nasadený a na vrch je umiestnený predmet, ktorý bude držať obsah vo vnútri brušnej dutiny.
 • S tendenciou k zápche, predpísaným preháňadlám, čistiacim klystýrom.
 • Pooperačné obväzy sa získajú vopred, ktoré chránia stehy pred pretiahnutím počas hojenia..
 • Pacientom v pokročilom veku by mal existovať osobitný vzťah. Ako ukazuje prax, lepšie tolerujú chirurgickú liečbu, ak sa prípravné postupy vykonávajú v nemocnici do 10 - 12 dní.

Pred operáciou na odstránenie pupočnej kýly u dospelých sa odporúča ľahká strava. Tukové a vyprážané jedlá, údené mäso, párky, čokoláda, pečivo by sa mali vylúčiť z každodennej stravy. K diétnym potravinám patria mliečne výrobky s nízkym obsahom tuku, čerstvá zelenina a ovocie, pohánka, ryža, ovsená kaša.

V predvečer operácie pacientka naposledy večer večer, ráno je zakázané jesť. Pred spaním sa pripravuje chirurgické pole: holenie brucha. Pacienti v pokročilom veku dostávajú banky na prevenciu pneumónie. Pred spaním dajte ľahkú pilulku na spanie.

Potrebné analýzy a štúdie

Po prijatí do nemocnice je pacient zaradený do opakovaných laboratórnych a hardvérových štúdií. Zoznam kontrolných testov pred operáciou pupočnej kýly obsahuje:

 • meranie krvného tlaku;
 • elektrokardiogram;
 • Röntgenové vyšetrenie pľúc;
 • krvné a močové testy;
 • Ultrazvuk brucha.

Ženy budú navyše potrebovať konzultáciu s gynekológom. V procese prípravy sa zistí prítomnosť alergických reakcií na lieky. Na niekoľko dní prestaňte užívať antikoagulanciá, ktoré riedia krv a zhoršujú kvalitu koagulácie.

Spolu s anestéziológom sa rozhoduje o výbere typu anestézie, ktorý závisí od veľkosti kýla prietrže, sprievodných chorôb a veku pacienta..

Operácia prsnej prietrže

Vyrezanie pupočníkovej chyby je zodpovedná manipulácia, ktorej výsledkom je spôsob chirurgického zákroku, ako aj zručnosti a skúsenosti chirurga. Kvalita všetkých štádií chirurgickej liečby závisí od neprítomnosti opakovaných hernií a črevných porúch.

Ak je diagnostikovaná pupočná kýla u dospelých, operácia pozostáva z troch hlavných období:

 • fázová disekcia prednej brušnej steny;
 • atraumatická extrakcia herniálneho vaku, úprava jeho úst;
 • hernia uzáver brány s maximálnym zachovaním anatomickej štruktúry.

Pre správne vytvorenie stehu je dôležité starostlivé vrstvené spojenie všetkých štruktúr: svalové tkanivo, aponeuróza, kožné vrstvy. Minimálne invazívne techniky sú menej traumatické, ale tieto metódy sa nebudú vždy používať správne..

Otvorená metóda

Oprava prietrže pri malej incízii v bruchu sa nazýva hernioplastika. Pri praktickej chirurgii existujú dve varianty otvorenej metódy na resekciu prietrže:

 • napätie, keď šitie kýlovej brány je spôsobené jej vlastnými tkanivami;
 • neroztiahnuté - na posilnenie slabého miesta sa používa endoprotéza.

V priebehu dlhých štúdií sa zistilo, že resekcia pupočnej kýly u žien - operácia, ktorá sa uskutočňuje bez použitia sieťového implantátu, často vedie k sekundárnym patológiám. Plastický materiál, počas ktorého je pletivo zavedené, je najmodernejšou a najobľúbenejšou metódou na opravu kýly v modernej medicíne..

Defekt sa odstráni incíziou v blízkosti pupka, po ktorej sa šitie sieťky zavedie na miesto hernálneho portálu. Klapka vyrobená zo špeciálneho materiálu, ktorá má vysokú biokompatibilitu s brušnými tkanivami, je spoľahlivo spojená pomocou chirurgických stehov. Endoprotéza prekrýva oslabenú oblasť a prekrýva zdravé tkanivo o 2 cm zo všetkých strán.

Siete sa dobre zakorenia a klíčia spojivovým tkanivom, čím sa posilňuje brušná stena. Vo väčšine prípadov je táto technika indikovaná pre dospelých a deti po 5 rokoch. Absolútna indikácia je opakujúca sa formácia a veľká veľkosť brány prietrže. Použitím sieťovej protézy sa účinne nahradí defekt a znižuje sa riziko opätovného vyčnievania na 1%..

Laparoskopická metóda

Chirurgická liečba pomocou laparoskopu sa považuje za vysoko účinnú chirurgickú metódu na odstránenie prietrže. Zdravotnícke zariadenie s mikroskopickou kamerou sa vloží do brušnej dutiny cez mikro rez (1,5 - 2 cm). Na prístup do operačného poľa sa urobia tri vpichy. Ďalšími dvoma sú trokary a miniatúrne nástroje.

Laparoskopia sa vykonáva podľa prísnych indikácií v celkovej anestézii. Trvanie operácie je asi hodinu.

Počas manipulácie sa na monitore zobrazí prehľad vnútorných orgánov, čo poskytuje dobrú kontrolu nad chirurgickým zákrokom. Po rozrezaní peritonea a excízii herniovej formácie sa sieťka fixuje. Transplantácia by mala byť dobre rozmiestnená a pevne pripevnená k vlastným tkanivám..

Vzhľadom na to, že predná brušná stena nie je poškodená, zaťaženie vložky z oka sa rozprestiera rovnomerne. Čas na zotavenie je skrátený a šev je roztavený do 2 až 3 týždňov. Deň po operácii môže byť pacient prepustený. Ambulantné sledovanie.

Hernioplastika pomocou metód Sapezhko, Lexer alebo Mayo

U dospelých a detí sa pupočné kýly často používajú známymi metódami, ktoré sa líšia v technike uzatvárania herniovej chyby. Každá z nich je pomenovaná podľa lekára, ktorý ako prvý navrhol túto možnosť opravy hernie..

Sapezhko uskutočnil prvú operáciu začiatkom minulého storočia, ale jeho technika je dodnes používaná modernými lekármi. Vertikálnym rezom sa hernálny vak odreže z tkanív pobrušnice a aponeurózy o 15 cm zo všetkých strán. Umbilikálny krúžok je odrezaný pozdĺž bielej línie v hornom a dolnom smere. Herniová formácia sa spracuje a potom sa jedna hrana zošije na stenu plášťa šľachy svalu rekta abdominis v chrbte. Druhá časť - do prednej polovice, v dôsledku ktorej sa simuluje umelé „voňanie“ jednej časti do druhej.

Použitím metódy Mayo sa urobia dve polkruhové priečne rezy priečne k osi okolo hernálnej pečate. Vytvorená časť je postupne oddelená okolo kýlovej brány. Prstenec v pupku je rozrezaný a je vytlačený výčnelok. Po štúdiu nekrotických hmôt sa obsah vaku vráti do brušnej dutiny. Ústa formácie sa obväzuje a resekuje spolu s kožou. Potom sa všetky tkanivá zošijú vo vrstvách, časti aponeurózy sa zachytia, pričom sa vezme do úvahy vrstvenie jednej časti na druhej, vystuženie švami písmenom „P“.

Lexerova metóda je predpísaná na vyrezanie kýly pomocou jediného rezu uskutočneného vo forme polkruhu pod pupočnou formáciou. Kožná vrstva sa spolu so subkutánnym tukom tlačí dozadu a potom sa vzdelávanie oddelí. Po redukcii pobrušnice sa vykoná resekcia. Znakom tejto techniky je, že pupok môže byť počas operácie odstránený.

Olshausenova intraperitoneálna metóda

Táto metóda odstraňuje kýly, ktoré sa tvoria počas vývoja plodu. Dojčatá s diagnostikovanou herniou plodu sú operované prvý deň po narodení. Chirurgické ošetrenie si vyžaduje neodkladný písomný súhlas rodičov.

Pri intraperitoneálnej metóde sa formácia odreže a študuje sa jej obsah. Ak dôjde k redukcii pobrušnice alebo čriev, sú nainštalované v brušnej dutine. Keď je pečeň zaklinovaná do pupočného krúžku, tkanivá sa dodatočne rozrežú, aby sa orgán vrátil „na svoje miesto“. Potom sa vyrezajú patologické tkanivá a predná stena brucha sa zošije postupne.

Laserová prevádzka

Na chirurgické ošetrenie malých kýly, pokiaľ nie sú žiadne známky obezity, sa používa laserové odstránenie lúča. Operácia trvá asi hodinu, vykonáva sa v lokálnej a epidurálnej anestézii. Prostredníctvom malého vpichu sa do brušnej dutiny zavedie kremeň, ktorá aktívne odparuje vodu bez ovplyvnenia kostí a svalov..

Pri získavaní prístupu k patologickému výčnelku chirurg vykonáva disekciu chirurgickým laserom. Podľa tradičnej schémy sa životaschopné tkanivá vracajú do brušnej dutiny a patologická tvorba sa vyreže. Aby sa posilnil oslabený pupočníkový kruh, je zašitá sieťová endoprotéza, ktorá v priebehu času poskytuje spoľahlivú ochranu pred objavením sa prietrže.

Ako dlho trvá operácia

Korekcia vyčnievania oblasti pupka trvá pol hodiny až dve hodiny. Trvanie závisí od zvolenej metódy odstránenia, veľkosti hernálneho portálu, stupňa rozvoja choroby. Čím kratšie je časové obdobie, tým je menšia pravdepodobnosť komplikácií po dlhodobej anestézii.

Ak je u dospelých narušená pupočná kýla, na operácii nezáleží, ako dlho trvá.

V naliehavom prípade sa tím lekárov okamžite rozhodne, častejšie v prospech otvorenej excízie postihnutej oblasti. V takejto situácii závisí život pacienta od koherencie a presnosti pôsobenia..

Rehabilitácia po operácii

Hlavným cieľom obdobia zotavenia, ktoré môže trvať 4 až 6 týždňov, je rýchly návrat pacienta do každodenného života. Dlhodobé zotavenie, trvajúce niekoľko mesiacov, sa pozoruje v komplikovaných prípadoch, ako aj u jedincov s nízkou úrovňou metabolických procesov, ktoré ovplyvňujú regeneráciu tkanív..

Rehabilitáciu je možné rozdeliť na:

 • čoskoro - vykonané v pooperačnom období;
 • neskoro - čo spočíva v implementácii odporúčaní lekára po hospitalizácii.

Po celú dobu zotavenia musí pacient nosiť pooperačné obväzy, ktoré by sa mali kúpiť vopred. Veľkosť sa vyberie podľa obvodu brucha s upravenou prietržou. Neustále nosenie ochranného zariadenia zabraňuje nadmernému namáhaniu prednej steny brucha, podporuje včasné hojenie stehu a zabraňuje riziku vzniku opakovanej prietrže.

Pooperačné zotavovacie obdobie

V pooperačnom období zostáva obsluhovaná osoba pod dohľadom lekára. V prvých hodinách nesmie pacient vstať z postele, aby sa vylúčilo zaťaženie brucha. Ak sa vyskytne príznak bolesti, lekár predpisuje lieky proti bolesti. Antibakteriálna terapia sa vykonáva na prevenciu infekcie rán..

Pri technike brušnej hernie zostáva pacient v prvých dvoch dňoch vo vodorovnej polohe, po ktorej sa pacientovi nechá vstať. V prvom týždni je dôležité vykonávať pravidelné obväzy pooperačnej rany a monitorovať stav stehu. Počas 14 dní je akákoľvek fyzická aktivita zakázaná. Vykonávanie ľahkých cvičení na posilnenie brušných svalov sa začína od tretieho týždňa po operácii.

Správna výživa hrá dôležitú úlohu v úspechu rehabilitačného procesu. Na spustenie tráviaceho systému sa odporúča začať s tekutým jedlom. Následne sa dusí mäso, ryby, naparuje. Do stravy sa postupne zavádzajú obilniny, čerstvá zelenina a ovocie.

Fyzická aktivita a šport po operácii

Ak je pooperačná jazva úplne vytvorená, pacientovi sa odporučia prvé triedy fyzioterapeutických cvičení. Pohyby zosilňujúce svetlo urýchľujú hojenie a skracujú dobu zotavenia. Liečebný komplex zahŕňa cvičenia na posilnenie svalov brucha, chrbta a bokov a je prísne zakázané „pumpovať tlač“..

Cvičenia pre každého pacienta vyberie ošetrujúci lekár na základe funkčnosti a veku pacienta. Prvé triedy sa uskutočňujú pod vedením inštruktora cvičebnej terapie, ktorý učí implementačnú techniku ​​a monitoruje správne dávkovanie záťaže..

Zasadnutia sa konajú pravidelne 15 až 20 minút a pred hodinou sa kladú na bandáž brucha.

Následne by sa pacient nemal zapájať do športu, ktorý súvisí so vzpieraním. Denná fyzická aktivita by nemala byť intenzívna. Užitočné prechádzky na čerstvom vzduchu, nordic walking, ľahké jogging. Ak je potrebné vykonávať naklonené pohyby, je vhodné nosiť obväz. Korzet môžete použiť aj na lumbosakrál, ktorý pomôže chrániť nielen žalúdok, ale aj chrbát pred nadmerným zaťažením..

Čo potrebujú pacienti vedieť a robiť po operácii

Správne správanie počas obdobia obnovenia prispieva k rýchlemu zotaveniu. Pacientovi je zakázané zdvíhať závažia, zažiť intenzívnu fyzickú námahu. Správna výživa a pitie zabráni zápche, ktorá môže prispieť k relapsu..

Pozitívny chirurgický výkon pupočníkovej hernie u dospelých, ktorý je pozitívny, je sprevádzaný šetrným režimom týkajúcim sa každodenných stresov. Akékoľvek ostré napätie, vrátane kašľa, môže viesť k narušeniu integrity alebo oslabeniu švu. Posilnenie imunity preto patrí medzi opatrenia zamerané na rýchle uzdravenie tela..

Prevádzková cena

Náklady na chirurgickú liečbu pupočnej kýly závisia od spôsobu odstránenia, spôsobu anestézie, zložitosti klinického prípadu, ako aj od času stráveného na klinike. Cena operácie závisí aj od úrovne lekárskeho zariadenia, v ktorom sa ošetrenie vykonáva..

Koľko je hernia opravy:

 • otvorená metóda - od 18 000 rubľov;
 • laparoskopická metóda - z 55 000 rubľov;
 • podľa metódy Sapezhko - z 25 000 rubľov;
 • intraperitoneálna metóda - od 70 000 rubľov.

Obdobie rehabilitácie zvyčajne nie je zahrnuté v cene chirurgického zákroku, takže konečná suma sa pripočíta po prerokovaní úplného zoznamu lekárskych služieb, ktoré budú potrebné na obnovenie zdravia pacienta..

Viac informácií vám odporúčame študovať na webovej stránke Centra pre laparoskopickú chirurgiu. N. I. Pirogova

Možné komplikácie a bolesť po operácii

Sekundárne patológie, ktoré sa objavujú po chirurgickom zákroku, môžu byť vyvolané porušením režimu fyzickej aktivity samotným pacientom, ako aj zdravotníckym personálom počas chirurgického zákroku alebo počas obväzu. Pooperačná jazva sa môže zraniť a rozmnožiť, ak sa do rany dostanú patogénne mikroorganizmy. Okrem infekcie existujú aj ďalšie komplikácie:

 • výskyt bolesti;
 • opätovné vytvorenie herniálneho výčnelku;
 • znecitlivenie oblasti pooperačnej rany;
 • krvný výtok zo stehu;
 • seróm - keď sa tekutina hromadí v podkožnom tkanive;
 • horúčka.

Keď sa objavia príznaky rozvoja patologického stavu, lekár upraví liečbu, ktorá vám umožní rýchlo sa zbaviť komplikácií bez následkov pre telo.

predpoveď

Vo väčšine prípadov je prietrž hernie dobre tolerovaná. Vďaka všetkým odporúčaniam sa pacient rýchlo zotaví a vráti sa do práce a normálneho života. Prognóza je priaznivá, ak sa terapeutické opatrenia prijmú ihneď po zistení problému. Ak sa kýla nelieči, postupne sa stane nenapraviteľnou a môže byť ovplyvnená.

Recenzie pacientov po operácii

Svetlana, Moskva, 32 rokov

Umbilická prietrž mi bola daná na dlhú dobu, dokonca aj pred tehotenstvom. Lekári navrhli operáciu na odstránenie hrbole. Kamaráti mi radili, aby som sa ponáhľal a liečbu som odmietol. Keď som mala 32 týždňov, bola v pupku silná bolesť. Po vyšetrení chirurg uviedol, že mám prietrž a operácia by sa musela uskutočniť bezodkladne. Odstránili ho v miestnej anestézii na pol hodiny, vždy, keď som sa veľmi bála dieťaťa. Deň po operácii im nebolo dovolené ísť domov, povedali, že radšej by som mal zostať pod dohľadom špecialistov. Som veľmi rád, že sa všetko skončilo dobre a som vďačný každému, kto zachránil život mne a môjho dieťaťa!

Irina Andreevna, Krasnodar, 54 rokov

Po objavení výčnelku na pupku mala podozrenie na kýlu v nej. Čítal som na internete recenzie, že mnoho ľudí žije s takým problémom dlhodobo bez chirurgického zákroku. Ale prihlásil som sa na konzultáciu s lekárom. Na recepcii lekár potvrdil moje predpoklady a presvedčil ma, že je nevyhnutné podrobiť sa vyšetreniu a liečbe kýly. Nemôžete čakať, až prídu vážne komplikácie. Operácia bola úspešná, ľahko som sa dostal z anestézie. Tretí deň mi bolo dovolené stáť a lekár povedal, že ak by neexistovali kontraindikácie, čoskoro by ma nechal ísť domov. Po operácii uplynuli 2 roky a zabudol som, že mám obvykle prietrž. Vďaka lekárovi!

Odstránenie medzistavcovej prietrže v Jekaterinburgu

 • Pre majiteľov firiem
 • Ak podnikáte, potom je big-book-med.ru ideálnou platformou na hľadanie nových zákazníkov

 • Pridať organizáciu
 • Reklamné príležitosti
 • Udalosti podporované BIG-BOOK
 • Pomoc:
 • registrácia
 • Prečo je to všetko zadarmo?
 • Všeobecné informácie o vašom osobnom účte
 • Vyhľadávanie organizácií
 • Ako funguje vyhľadávanie
 • Pridanie organizácie
 • Úpravy, vytváranie sietí, mazanie

Informácie uvedené na stránke sa nemôžu použiť na diagnostiku, liečbu a nenahrádzajú vymenovanie lekára.

LLC "BIG BUK PORTALS"
PSRN: 1171215000494

Účinnosť a náklady na operáciu medzistavcových prietrží

Chirurgická liečba medzistavcovej prietrže je extrémnym meradlom zlyhania konzervatívnej liečby. Podobná situácia sa vyskytuje iba u 25% pacientov.

Hlavnou úlohou operácie na odstránenie medzistavcovej prietrže je odstránenie tlaku prolapaného disku na miechu alebo jej korene. Takéto liečenie je technicky náročné, vyžaduje si vysoko kvalifikovaného neurochirurga a jeho cena je veľmi slušná (od 20 000 do 180 000 rubľov)..

Účinnosť chirurgickej liečby je až 80 - 90%. Tento zásah je obvykle dobre tolerovaný a nevyžaduje si dlhé obdobie na zotavenie..

Komu a kedy je potrebný chirurgický zákrok

Indikácie na odstránenie kýly:

Neúčinnosť konzervatívnej liečby bolesti je dôvodom číslo 1. U 75% pacientov prechádza medziobratlová hernia po komplexnej konzervatívnej liečbe. Ak bolesť nezmizne do 2 mesiacov, je potrebný chirurgický zákrok.

Ak sa medzistavcová prietrž vyskytla v dôsledku poranenia miechy a je sprevádzaná závažnou deformáciou kostných štruktúr. V tomto prípade sa pomocou chirurgického zákroku dosiahnu dva ciele: uskutoční sa dekompresia („rozdrvenie“) miechy alebo jej koreňov a odstránia sa následky deštrukcie stavcov..

Kombinácia bolesti so závažnými neurologickými príznakmi:

 • paréza alebo ochrnutie dolnej časti tela;
 • slabosť alebo atrofia svalov nôh;
 • parestézia (mravenčenie, plazenie sa) v nohách alebo znecitlivenie v dolnej časti tela;
 • retencia alebo inkontinencia moču;
 • fekálna inkontinencia;
 • impotencia.

V prípade závažných príznakov poškodenia nervového systému sa musí chirurgické odstránenie vykonať v prvých dňoch po ich výskyte. V opačnom prípade môžu byť následky kompresie nervových kmeňov nezvratné..

Kontraindikácie pre chirurgickú liečbu medzistavcových prietrží sú rovnaké ako pri iných operáciách:

 • akútne infekčné procesy;
 • závažné srdcové, obličkové alebo respiračné zlyhanie;
 • akútne obdobie infarktu myokardu alebo mozgovej príhody;
 • tehotenstvo.

Možnosti chirurgickej liečby

Operácia na odstránenie medzistavcovej prietrže sa uskutočňuje dvoma spôsobmi.

1. Otvorte diskektómiu

Je to najstaršia, najštudovanejšia a najspoľahlivejšia metóda, ktorá je dnes beznádejne zastaraná. Spočíva v tom, že disk je čiastočne alebo úplne odstránený a spojenie stavcov je nehybné. Je tiež možné nahradiť disk alebo jeho jadro umelou protézou. Jednoduché a spoľahlivé, ale nie príliš fyziologické.

(ak tabuľka nie je úplne viditeľná - prejdite doprava)

Túto operáciu môže vykonať neurochirurg „stredného ramena“

Dlhá doba zotavenia (niekoľko týždňov)

Týmto spôsobom môžete odstrániť akúkoľvek medzistavcovú prietrž

Po operácii by mal byť pacient v nemocnici, prísny odpočinok na lôžku.

Nie je potrebné žiadne drahé vybavenie

Veľké rezy a súčasné zničenie svalovo-väzivového aparátu chrbtice

Najnižšia miera recidívy (do 3%)

Vyžaduje sa vymenovanie antibiotík v pooperačnom období

Dnes je otvorená discektómia veľmi zriedkavá; jedná sa väčšinou o poranenia miechy. Náklady na takúto operáciu sa pohybujú od 20 000 do 120 000 rubľov.

Etapy otvorenej discectómie. Chirurg získa prístup k hernii disku kožným rezom na chrbte. Kliknite na fotografiu pre zväčšenie

2. Mikrochirurgická technika

Prostredníctvom punkcie kože sa nástroj privedie na vyzrážaný medzistavcový disk a časť tkaniva disku sa odstráni. Táto operácia eliminuje tlak medzistavcovej prietrže na miechu. Prístup na disk je možný dvoma spôsobmi:

Mikrochirurgické: odstránenie disku sa vykonáva slepo, pod ultrazvukovou alebo röntgenovou kontrolou.

Endoskopický: chirurg riadi operáciu svojimi vlastnými očami pomocou špeciálneho zariadenia - endoskopu.

Existujú 3 spôsoby, ako odstrániť tkanivo jadra:

 • Laser: tkanina sa odparuje laserovým lúčom.
 • Plazma: studená plazma sa používa na odparenie disku, ktorý zohrieva tacnu na 600 stupňov Celzia.
 • Mechanická metóda sa najčastejšie používa v kombinácii s endoskopickou technikou, keď sú časti kontrolovaného výhľadu odstránené prúdom tekutiny alebo pomocou špeciálnych klieští manuálne..

(ak tabuľka nie je úplne viditeľná - prejdite doprava)

Výhody metódynevýhody

Vyžaduje sa vysoko kvalifikovaný chirurg a drahé vybavenie

Nezostali žiadne hrubé kozmetické defekty

Významné náklady na ošetrenie (od 20 000 do 130 000 rubľov).

Anestézia nie je vždy potrebná, je možné vykonať lokálnu anestéziu.

Neposkytuje 100% záruku liečby (relaps je možný)

Kĺb medzi diskami zostáva pohyblivý, čo nenarúša biomechaniku chrbtice

Týmto spôsobom nie je možné ošetriť každú prietrž.

Krátka doba na zotavenie (niekoľko dní); prestávka na lôžko po zákroku sa nevyžaduje

Dnes sa pomocou mikrochirurgickej techniky odstráni 90% medzistavcových hernií..

Či už túto operáciu prijmete?

Ak sa pacientovi ponúkne operácia na odstránenie medzistavcovej prietrže, musí dôkladne zvážiť klady a zápory, aby mohol urobiť správne rozhodnutie..

(ak tabuľka nie je úplne viditeľná - prejdite doprava)

Výhody metódynevýhody

Eliminácia príčiny syndrómu bolesti, t. J. Kompresia miechy

Akákoľvek, dokonca menšia chyba chirurga môže urobiť z pacienta pacientku s hlbokým postihnutím na celý život.

Pre tých, ktorým operácia nepomohla (približne 10–12%), konzervatívna liečba rozhodne nepomôže, títo pacienti sú zaradení do kategórie „beznádejných“.

V 10% prípadov nenájdu chirurgovia v disku žiadnu prietrž - bolesť chrbta nie je vždy výsledkom prolaps disku..

Záruka proti relapsu medzistavcovej prietrže na tomto disku

Nemá to vplyv na príčinu výskytu prietrže samotnej, po operácii sa môže vyskytnúť na inom disku

Žiadny vedľajší účinok predĺženej (mesačnej) medikácie

Nižšie celkové náklady na ošetrenie

Celková cena liečby je veľmi dôležitá. Táto operácia bude v konečnom dôsledku výrazne nižšia ako náklady na konzervatívnu liečbu. V USA hovoria pri tejto príležitosti: „Existujú peniaze - beriete tabletky, nie sú peniaze - robíte operáciu“.

Značný význam má tiež spôsob liečby. Podľa recenzií pacientov majú mikrochirurgické techniky výhodu. Dôvod je jasný: je tu kratšia doba na zotavenie, žiadny odpočinok na lôžku, dlhodobá potreba ležať v nemocnici, bez veľkých jaziev. A účinok zásahu (alebo jeho absencia) je okamžite viditeľný.

zhrnutie

Chirurgia je potrebná iba vtedy, keď sú možnosti konzervatívnej terapie úplne vyčerpané. Ak máte prietrž miechy, mali by ste sa obrátiť na kvalifikovaného neurológa. A iba ak vám správne zvolená liečba nepomôže - súhlasíte s operáciou.

Intervertebrálna kýlová chirurgia: metódy a náklady na liečbu

Choroby chrbtice často vedú k čiastočnej nehybnosti av zložitých prípadoch k ochrnutiu.

Príčinou chorôb chrbtice je najčastejšie nadmerná fyzická námaha alebo naopak imobilný životný štýl, pri ktorom človek často nesleduje držanie tela a držanie tela, najmä pri dlhodobom sedení..

Deštruktívne procesy, ktoré sa vyvíjajú v stavcoch, vedú k ich deštrukcii, narušeniu fungovania chrbtice.

Porušovania často vedú k syndrómom bolesti, niekedy veľmi závažným. Musia sa uchýliť k operácii.

Jedným z ochorení, ktoré je možné chirurgicky eliminovať, je herniovaný disk.

Čo je medzistavcová prietrž

Medzistavcová hernia je časté ochorenie chrbtice charakterizované deštrukciou medzistavcovej platničky. V tomto prípade je možné pozorovať vyčnievanie pulpózneho jadra, vychádzajúce z vláknitého kruhu medzistavcových platničiek..

Patologický vývoj medzistavcových platničiek sa môže vyskytnúť z niekoľkých dôvodov: zvýšená fyzická námaha, predĺžená expozícia jednej polohe, zakrivenie chrbtice a iné.

Najbežnejším segmentom, v ktorom sa môže vyvinúť medzistavcová prietrž, je lumbosakrálna chrbtica. Najmenej bežná prietrž v krčnej chrbtici a zriedka v hrudníku. V závislosti od stupňa deštrukcie medzistavcových platničiek a odchýlky jadra od osi chrbtice môže mať choroba rôzne štádiá priebehu. Ťažký priebeh ochorenia zahŕňa chirurgický zákrok.

V ktorých prípadoch je potrebná operácia na odstránenie vertebrálnej prietrže

Medzistavcová hernia si nevyžaduje vždy chirurgický zákrok. V niektorých prípadoch môžete eliminovať príznaky choroby a zlepšiť stav pomocou konzervatívnej liečby, ktorá zahŕňa užívanie liekov, masáže, terapeutické cvičenia. Ak však konzervatívna liečba zlyhá a ťažká bolesť naďalej obťažuje, je potrebná operácia kýly.

Dôvodom operácie môžu byť okrem toho tieto faktory:

 • zvýšená slabosť a znížená citlivosť končatín, strata citlivosti nôh, ktorá po liečbe konzervatívnymi metódami nezmizne. Symptóm indikuje prítomnosť parézy, pri ktorej sa v dôsledku poškodenia nervových vlákien vyskytujú poruchy nervového systému;
 • narušenie fungovania vnútorných orgánov malej panvy, pri ktorých existujú problémy s močením, vyprázdňovaním, narušenou sexuálnou funkciou. Tento jav najčastejšie naznačuje prítomnosť veľmi veľkej prietrže;
 • štádium sekvestrovanej prietrže, keď prechádza deštruktívnou deštrukciou a tvorí nekrotické segmenty. V tomto prípade pulpózne jadro úplne vypadne, čo vedie ku kompresii nervových koreňov. Vyskytujú sa silné bolesti.

Dôležité! Ak lekár predpíše operáciu, neodmietajte ju, pretože stlačenie nervových zakončení môže viesť k ochrnutiu. Okrem toho, keď konzervatívna liečba nepomohla, neexistuje žiadny iný spôsob, ako sa zbaviť syndrómu bolesti..

Typy operácií, technika vykonávania, približné náklady na každú z nich

Spôsob operácie, ktorý môže lekár predpísať na odstránenie medzistavcovej prietrže, závisí od priebehu ochorenia a schopnosti pacienta..

Medzistavcová hernia sa v súčasnosti podrobuje nasledujúcim typom chirurgického zákroku:

 • endoskopia;
 • laminektomie;
 • laserové ošetrenie;
 • microdisectomy;
 • deštrukcia nervov faziet;
 • hydroplastics.

Možnosti chirurgického zákroku najčastejšie volí lekár, v niektorých prípadoch je možné pacienta rozhodnúť podľa finančných možností.

endoskopia

Moderná metóda odstraňovania stavovej prietrže, ktorá vám umožňuje odstraňovať malé útvary umiestnené v dosahu endoskopu. Tento spôsob zahŕňa vykonanie vpichu v mäkkých tkanivách ležiacich pod tvorbou prietrže.

Týmto vpichom sa odstránia častice zničeného miechového disku. Pracovnú trubicu ovláda špecialista pomocou röntgenového monitora.

Táto metóda umožňuje vyhnúť sa kontaktu s miechovým kanálom, čo vylučuje pravdepodobnosť poškodenia. Integrita okolitých tkanív nie je prakticky narušená, čo nám umožňuje priradiť túto metódu k najbezpečnejším.

Endoskopiu je možné vykonať dvoma spôsobmi:

 • skvapalnením buničitého jadra špeciálnymi liečivami, ktoré sa injikujú vpichom do ihly (chemonukleolýza);
 • roztavením jadra buničiny elektródou (nukleoplastika studenej plazmy).

Tento spôsob odstránenia kýly vrátane vyšetrenia a pobytu v nemocnici môže stáť od 70 tisíc rubľov alebo viac, v závislosti od kategórie kliniky..

laminektomie

Tento spôsob je radikálny, zabezpečuje excíziu kostného tkaniva, ako aj odstránenie prietrže spolu s zničeným fragmentom disku alebo jeho úplným oblúkom. Táto metóda sa najčastejšie používa v prítomnosti veľkých herniálnych útvarov a komplikácií..

Operácia sa vykonáva v celkovej anestézii. Najčastejšie to netrvá dlhšie ako tri hodiny. V prípade potreby sa odstránená časť disku nahradí lekárskym implantátom alebo kostným štepom odobratým od darcu. Takýto transplantát prispieva k prirodzenému rastu kostného tkaniva v patologickej oblasti..

Náklady na laminektómiu sa môžu pohybovať od 30 000 do 50 000, v závislosti od potreby implantácie implantátov..

Video: „Operácia stabilizujúca dekompresiu na bedrovej chrbtici“

Liečba hernie husí v Jekaterinburgu

Liečba hernia pri kúrení v Jekaterinburgu: 13 lekárov, 138 recenzií, ceny od 1 400 do 2 240 rubľov. dohodnúť si schôdzku. Vyberte si dobrého špecialistu na kýlu v Jekaterinburgu a dohodnite si stretnutie.

Stehnová kýla je opuch v oblasti stehien nachádzajúci sa priamo pod trieslovým záhybom, ktorý sa vytvára uvoľňovaním niektorých vnútorných orgánov z brušnej dutiny do stehna. Poranenie obsahu prietrže si vyžaduje okamžitú operáciu. Čítajte úplne.

vymenovanie

vymenovanie

vymenovanie

vymenovanie

vymenovanie

vymenovanie

Liečba hernie husí v Jekaterinburgu - отзывы

Chcem poďakovať lekárom Valeriju Ivanovičovi Manashčukovi a Daniilovi Borisovičovi Feoktistovovi. Skvelí profesionáli, úžasní neurochirurgovia a milí a ústretoví ľudia. delete.

Ja, Natalya Ivanovna Tabueva, chcem vyjadriť svoju hlbokú vďaku neurochirurgovi Lyullovi Sergejovi Vladimirovičovi, ktorý vykonal operáciu na odstránenie kýly medzistavcových platničiek. Lekár s veľkým písmenom, s.

Ja, Tatyana Gennadievna Patrakova, chcem vyjadriť svoju hlbokú vďačnosť neurochirurgovi NHO č. 1 Tsitsimushkin Alexander Alexandrovich, ktorý vykonal operáciu na odstránenie kýly medzistavcovej diéty..

Ja, Tatyana Yurievna Makarova (Soči). Chirurgický dátum 16. októbra 2019 Objem: dočasné zdvíhanie, blefaroplastika dolných viečok + lipofilácia horných viečok, rinoseptoplastika + zníženie nosných krídiel, odstránenie.

Dobrý deň. Zdieľam svoje dojmy po liečbe v tomto stredisku: techniku ​​som oboznámený už dlho, v roku 2000 som išiel konkrétne do Moskvy, aby som sa podrobil liečbe Sergejovi Michajlovičovi Bubnovskému..

neurochirurgie

Kliniky neurochirurgie v Jekaterinburgu majú veľký potenciál pri liečbe pacientov s rôznymi chorobami mozgu a chrbtice.

Neurochirurgia v Jekaterinburgu (predtým Sverdlovsk) je tradične jednou z najrozvinutejších oblastí medicíny. Tomu napomohli praktické činnosti mnohých popredných odborníkov a pedagógov, ktorí vytvorili neurochirurgickú školu v Uralu. Úroveň asistenčných a technických zariadení je taká vysoká, že centrum oprávnene konkuruje nielen neurochirurgickým klinikám v Moskve, ale aj zahraničným klinikám. Zároveň majú strediská oveľa nižšie ceny. Pre neurochirurgiu je veľmi dôležité mať nielen vhodné diagnostické a chirurgické vybavenie, ale tiež vyvinúť súvisiace služby. Vlastnosti stredísk sú:

 • Vynikajúce technické vybavenie (MRI, CT, C-rameno, angiograf, tri neurochirurgické operačné sály, prítomnosť mikroskopov, elektromyografický kabinet atď.)
 • Využívanie najmodernejších liečebných metód (minimálne invazívny chirurgický zákrok, umiestnenie implantátu pomocou perkutánnej technológie, protetiká medzistavcových platničiek, kombinovaná liečba pacientov s nádormi miechy pomocou predoperačnej embólizácie tumoru, použitie ultrazvukových deštruktorov a kostných skalpelu, kostný cement).
 • Prítomnosť vlastnej neuroanesteziologickej a neuroreuscitačnej služby, ktorá umožňuje liečbu pacientov so sprievodnou somatickou patológiou.
 • Lekári podieľajúci sa na chirurgickej liečbe pacientov s ochorením chrbtice opakovane absolvovali stáže na klinikách v Európe, USA a Izraeli..

Kliniky môžu liečiť pacientov s týmito skupinami chorôb:

 • Degeneratívne poškodenie všetkých častí chrbtice (osteochondróza, disk herniation)
 • Spinálna stenóza
 • Syndróm diskogénnej bolesti
 • Sekundárne deformácie chrbtice po zraneniach, laminektómii atď..
 • Patologické zlomeniny miechy pri osteoporóze
 • Patológia kraniovertebrálnej oblasti vrátane s reumatickou horúčkou
 • Spondylolistéza, nestabilita stavcov
 • epilepsie
 • Nádory stavcov ľubovoľného miesta
 • Nádory miechy a miechy
 • Nádory mozgu
 • Neurogénne paravertebrálne nádory
 • Miechové nádory
 • Nádory krížovej kosti

Aké operácie sa vykonávajú v centrách neurochirurgie v Jekaterinburgu?

 • Laminoplastika na spinálnu stenózu pomocou skalpelu ultrazvuku.
 • Perkutánna nukleotómia - operácia vykonaná punkciou kože s cieľom vylúčiť kompresiu chrbtice medzistavcovej hernie, vrátane použitia rádiofrekvenčnej ablácie (hernia koagulácia).
 • Blokáda koreňov miechy pod kontrolou žiarenia (ultrazvuk, CT).
 • Vertebroplastika (posilnenie stavcov) pomocou kostného cementu.
 • Odstránenie nádorov a fixácia stavcov akejkoľvek zóny, vrátane radikálna chirurgia (spondyllectomy).
 • Odstránenie nádorov miechy s neurofyziologickým monitorovaním, ktoré eliminuje poškodenie dôležitých oblastí nervového tkaniva.
 • Odstránenie nádorov mozgu s fluoroskopickou kontrolou. Účinok fluorescencie nádorového tkaniva sa používa pri špeciálnom osvetlení po zavedení kontrastu. Tento efekt umožňuje chirurgovi dobre diferencovať nádor a normálne tkanivo..
 • Transnazálne odstránenie nádorov hypofýzy a niektorých nádorov lebky.

Odstránenie prietrže brucha

Odstránenie prietrže brucha je operácia zameraná na odstránenie svalového defektu v prednej stene brušnej dutiny a na obnovu anatomickej polohy vnútorných orgánov. Chirurgický zákrok sa odporúča, keď sa objavia prvé príznaky herniálneho výčnelku, aby sa nečakalo na komplikácie..

Volnankina Tatyana Vladimirovna

Vedúci chirurg s najvyššou kvalifikáciou, člen OPREH, OSEM. Funguje v nasledujúcich oblastiach: mamoplastika, liposukcia, abdominoplastika, blefaroplastika, kontúrový a objemový plast.

Samartsev Victor Ivanovich

Popredný chirurg, vysoko kvalifikovaný lekár. Člen Spoločnosti plastických, rekonštrukčných a estetických chirurgov Ruska (OPREH). Funguje v nasledujúcich oblastiach: mamoplastika (zväčšenie prsníkov), redukcia mamoplastika (redukcia prsníkov), gynekomastická liečba (odstránenie), blefaroplastika (plasty viečok), otoplastika (plasty do uší), brušná chirurgia (brucho, boky)..

Varvanovič Margarita Sergeevna

Maxilofaciálny chirurg. Skúsenosti 20 rokov.

Shirokopoyas Alexander Sergeevich

Vedúci odborník v oblasti endoskopie, endoskopu prvej kategórie, lekára - gastroenterológa, coloproctológa, chirurga prvej kategórie, terapeuta, kandidáta na lekárske vedy.

Chudaev Dmitrij Borisovič

chirurg chirurgického oddelenia, vedúci chirurg.

Čo prispieva k tvorbe prietrže?

Kýla sa vyskytuje v dôsledku prirodzenej alebo umelej chyby v prednej ventrálnej stene s divergenciou svalových vrstiev. Je to výčnelok pobrušnice pod kožou, do ktorej sa pohybujúce sa vnútorné orgány časom pohybujú. Môže ísť o črevo, omentum, žalúdok, laloky pečene.

Poruchy sa tvoria v dôsledku vrodenej slabosti svalov, abnormalít spojivového tkaniva. Po operácii, ako aj pri prírodných otvoroch sa niekedy pod ranu vytvorí výčnelok. Existujú tieto typy kýly:

 • pupočníkový - vytvorený v pupočnom kruhu, často sa vyskytuje u obéznych ľudí, tehotných žien
 • inguinálny - cez inguinálny kanál, často sa vyskytujúci u mužov
 • kýla bielej línie - v dôsledku rozdielnosti svalovej aponeurózy, sa tvoria v strede nad alebo pod pupkom, sú mnohonásobné
 • phrenic - je tvorený v slabých oblastiach bránice, ktorá oddeľuje hrudník od brušnej dutiny
 • po operácii - vyskytuje sa v akejkoľvek oblasti, kde došlo k chirurgickému rezu

Prispieva k herniálnemu výčnelku, zvýšeniu vnútrobrušného tlaku, ktorý spôsobuje chronický kašeľ, zápchu, plynatosť, tehotenstvo. Pri ťažkej fyzickej námahe tiež prispieva k presídleniu vnútorných orgánov.

Ak si všimnete elastický výčnelok pod kožou na bruchu, v stredovej línii alebo v slabinách, obráťte sa na lekára. Kýla sa zvyšuje s kašľom, napätím. Nebezpečenstvo porušenia predpisov, ktoré vedie k nekróze a vyžaduje okamžité ošetrenie.

Metódy odstránenia prietrže

Chirurgia na odstránenie prietrže brucha sa vykonáva plánovaným alebo núdzovým spôsobom. Ak sa objavia príznaky tohto ochorenia, odporúčame, aby ste sa poradili s chirurgom, ktorý vám poskytne liečbu v ranom štádiu. Odstránenie malej prietrže je ľahšie, pretože vnútorné orgány ešte nezískali stabilnú polohu a sú ľahko opraviteľné..

Chirurgický zákrok možno vykonať niekoľkými spôsobmi, z ktorých jeden bude vybraný individuálne pre vás. Boli vyvinuté nasledujúce metódy:

 • odstránenie tkanivovým napätím - po premiestnení orgánov chirurg uzavrie priľahlú aponeurózu alebo svalovú defekt so susednými tkanivami a vytvorí záhyb. Ich okraje sú roztiahnuté, čo môže spôsobiť komplikácie. Preto sa táto metóda používa iba pri malých kýloch alebo deťoch
 • plastická chirurgia zo syntetických sietí je moderná operácia na odstránenie prietrže v brušnej stene. Používame štep, ktorý sa nerozťahuje a dobre uzatvára defekt

Ak ste boli postihnutý, je nevyhnutný chirurgický zákrok na brušnej hernii. Ak pociťujete akútnu neznesiteľnú bolesť v oblasti herniálneho výčnelku, máte zápchu, nadúvanie a sfarbenie pokožky nad ohnisko, vyhľadajte lekársku pomoc. Medzi nebezpečné príznaky patrí výskyt krvi v stolici..

Ak nie je možné odstránenie kvôli vysokým rizikám starším ľuďom, odporúčame vám použiť špeciálny obväz. Mal by sa nosiť po prebudení bez toho, aby vstal z postele. Bandáž podporí vaše vnútorné orgány a nedovolí im ísť von k bráne prietrže.

Kto sa neodporúča odstraňovať herniovú chybu?

Odstránenie prietrže brucha vykonávame, keď sa objavia prvé príznaky choroby. Lekári našej kliniky odporúčajú vykonať operáciu v počiatočnom štádiu, zatiaľ čo výstupok je dobre nastavený. Ak sa vyskytnú nasledujúce podmienky, podstúpite odstránenie alebo zvolíte konzervatívnu metódu:

 • vek
 • telo je oslabené a vyčerpané
 • Si tehotná
 • existujú závažné ochorenia kardiovaskulárneho systému
 • s ťažkou obezitou
 • s exacerbáciou chronických chorôb
 • na onkologické ochorenia

Výhody metód na odstránenie prietrže

Môžete vás odstrániť laparoskopicky. V tomto prípade rez nie je potrebný, manipulácia prechádza niekoľkými malými otvormi. Táto metóda je však pre vás vhodná, ak máte nekomplikovanú prietrž. Ak dôjde k porušeniu, lekár musí mať laparotómiu, aby vyhodnotil stav obmedzených orgánov, aby sa zabránilo rozvoju peritonitídy..

Odstránenie ventrálnej prietrže brucha sa môže vykonať lokálnou anestéziou. Používanie lekárskej siete znižuje riziko recidívy. Regenerácia je rýchla, po operácii sa nebudete cítiť nepohodlie. Nedostatok zásahu spočíva v tom, že je potrebné prekryť veľkú sieťku s veľkými kýlami, čo môže viesť k poškodeniu nervov.

U ľudí mladších ako 20 rokov sa nemôžete uchýliť k plastovej bráne prietrže kvôli tkanivovému napätiu v rastúcom tele. Riziko relapsu pri použití sieťky 3 - 5%.

Príprava na odstránenie ventrálnej prietrže

Pri príprave vykonajú dôkladnú diagnózu. Pred chirurgickou manipuláciou, všeobecnými krvnými a močovými testami, sa predpíše vyšetrenie na HIV, syfilis, hepatitídu a koagulogram. Uskutoční sa ultrazvuk brucha a EKG, niekedy je potrebná panoramatická rádiografia alebo štúdia priechodu bária..

Ak chcete odstrániť prietrž brucha, odporúčame vám niekoľko dní dodržiavať diétu. Vylúčte z stravovania strukoviny, pečivo a mastné potraviny, alkohol a korenené jedlá. Večer pred operáciou je povolená ľahká večera. Ráno pred odstránením vykonáte očistný klystír a samotná manipulácia sa uskutoční prísne na lačný žalúdok. Operácia trvá 30-60 minút. Závisí to od veľkosti prietrže, celkového stavu pacienta a komplikácií..

Výhody prevádzkynevýhody
popisCena, rub.
Kýla bielej línie brucha I. kategórie zložitosti20 000 rubľov
Kýla bielej línie brucha II. Kategórie komplexnosti30.000 rubľov
Kýla bielej línie brucha III. Kategórie komplexnosti40 000 rubľov
Odstránenie laparoskopickej prietrže brucha70 000 rubľov
Chirurgické odstránenie prietrže brucha50 000 rubľov

Dohodnite si telefonicky
+7 (495) 021-12-26 alebo vyplnením online formulára

Správca vás bude kontaktovať s cieľom potvrdiť zadanie..
Dôvernosť vášho odvolania je zaručená..

Zotavenie a prevencia po operácii

Po operácii budete presmerovaní do pohodlnej miestnosti pod dohľadom zdravotníckeho personálu. Podľa indikácie budú antibiotiká predpísané na prevenciu infekčných komplikácií. Na nápravu celkového stavu môže byť potrebná intravenózna infúzia. Po 2-3 hodinách vám pomôžu vstať z postele, po nasadení obväzu.

Kliniku môžete opustiť 3 - 5 dní po operácii s dobrým zdravotným stavom. Bude vám predpísaná strava na prevenciu zápchy a nadúvania. Aby sa znížilo riziko relapsu, je potrebné zapojiť sa do fyzickej terapie na posilnenie svalového korzetu, pravidelné vyprázdňovanie čriev, prestať fajčiť a alkohol.

Na odstránenie brušnej prietrže sa môžete prihlásiť na našej klinike telefonicky na webovej stránke alebo si môžete objednať spätný hovor. Náklady na chirurgické odstránenie sa prediskutujú individuálne a závisia od závažnosti, typu herniového výčnelku, spôsobu operácie a počtu dní v nemocnici..

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Fyzikálna terapia je nevyhnutným prvkom pri liečbe bedrovej medzistavcovej prietrže. Denné cvičenia pomáhajú posilňovať chrbtové svaly, odstraňujú príznaky, zlepšujú krvný obeh.
MÝT 1: Maternicové myómy sú takmer rakovinou alebo „prekanceróznym“ ochorenímV skutočnosti. Maternicové myómy nie sú nijako spojené s rakovinou, nespôsobujú ich a nie sú ani predispozičným faktorom..
Kýla sú výčnelok vnútorných orgánov do tela alebo von. Takáto patológia sa nemôže objaviť bez defektu v brušnej stene, ako aj so zvýšeným tlakom na orgán.