loader

Hlavná

Pažerák

Náklady na operáciu prietrže

Odstránenie prietrže - ceny a recenzie. Porovnávacia tabuľka lekárskych stredísk v Jekaterinburgu, kde dochádza k odstráneniu kýly. Ako liečiť prietrž?

Kýla je vyčnievanie vnútorných orgánov alebo ich častí pod kožou, do vnútorných dutín alebo medzipriestorových priestorov cez otvory v anatomických formáciách bez toho, aby spôsobovalo narušenie integrity kože. Kýla u dospelých nie je nezvyčajná, chirurgovia vykonávajú diagnózu a liečbu tohto ochorenia.

Náš portál obsahuje telefóny a adresy súkromných kliník alebo lekárskych stredísk v Jekaterinburgu, kde je predpísaná liečba alebo sa vykonáva chirurgický zákrok na odstránenie kýly. Zhromaždili sme náklady na konzultáciu s lekárom, ako aj cenu chirurgického zákroku na odstránenie prietrže. Posúdenie kvalifikácie chirurgov a vyhodnotenie ich prístupu pomôže posúdiť pacientov, ktorí sa už podrobili liečbe kýly.

Diagnóza a odstránenie prietrže prednej brušnej steny v Jekaterinburgu

Na diagnostikovanie prítomnosti a predpísanie odstránenia prietrže pupočníkovým lekárom stačí vyšetriť pacienta v ležiacej a stojacej polohe. V niektorých prípadoch je dodatočne predpísaný brušný ultrazvuk, ako aj röntgen, ktorého výsledky určujú stupeň potreby a naliehavosti operácie a identifikujú sa potenciálne komplikácie. Hlavným odporúčaním lekára v tomto prípade bude vymenovanie operácie na odstránenie pupočnej kýly nazývanej hernioplastika..

V závislosti od stavu pacienta si lekár vyberie najvhodnejšiu operačnú techniku, pri ktorej sa upraví hernálny výčnelok, a potom sa zošijú hrany hernálnej vady. V závislosti od indikácie je predná brušná stena zosilnená endoprotézou oka, ktorá zaručuje elimináciu relapsu v budúcnosti a skracuje dobu zotavenia po operácii..

Diagnostika a odstránenie medzistavcovej prietrže v Jekaterinburgu

V tomto prípade má pacient premiestnenie buničitého jadra medzistavcového disku, čo je sprevádzané roztrhnutím vláknitého prstenca. Najčastejšie sa vyskytuje prietrž lumbosakrálnej chrbtice, menej často sa vyskytuje v krčnej chrbtici. Hlavnou metódou diagnostiky tohto problému je určenie magnetickej rezonancie, na základe ktorej lekár vyberie najvhodnejšie metódy liečby..

Vo väčšine prípadov nie je potrebné prevádzať prietrž, časom príznaky choroby ustupujú a remisia nastáva. U asi 70% pacientov dochádza k zlepšeniu v priebehu 12 týždňov, percento sa zvyšuje počas dlhšieho obdobia. V zriedkavých prípadoch je nutná chirurgická hernia, ako posledná možnosť, ak sú konzervatívne metódy liečby bez bolesti pred syndrómom bolesti..

Diagnóza a odstránenie slabinovej prietrže v Jekaterinburgu

Lekár vykoná diagnózu na základe slov a vyšetrenia pacienta, po vyhodnotení stavu jeho trieslového kanálu. V niektorých prípadoch sa ultrazvuk používa na diagnostiku, ale často môže špecialista identifikovať choroby bez jeho vymenovania.

Odstránenie trieslovej kýly je možné iba pomocou operácie, pri ktorej sa otvorí hernálny vak a vyčnievajúce orgány sa umiestnia späť do brušného priestoru. Potom chirurg vykoná plastickú chirurgiu vo trieslovom kanáli. Môže sa tiež použiť na spevnenie plášťa trieslovin pomocou špeciálnej sieťoviny zo syntetického materiálu: dacron, nylon, teflón a ďalšie..

Pri lokálnej anestézii sa vykonáva operácia na odstránenie brušnej prietrže s následnou plastickou chirurgiou, niekedy môže lekár predpísať celkovú anestéziu. Ak sa vyvinie bilaterálna prietrž, druhá operácia pri druhej prietrži sa uskutoční až po niekoľkých mesiacoch - jednorazová operácia sa nevykonáva.

Po dobu dvoch dní po odstránení prietrže je pacient uložený do postele. Vylúčené sú všetky druhy fyzických aktivít, ktoré môžu viesť k zvýšeniu vnútorného tlaku a negatívnemu dopadu na stav pooperačného švu..

Odstránenie prietrže chrbtice: pokroky v medicíne storočia XX-XXI

Kýla medzistavcových platničiek je jednou z bežných príčin bolesti chrbta a 60 až 80% dospelej populácie Zeme trpí periodickou bolesťou chrbtice v lumbosakrálnej oblasti [1]. Liečba hernií medzistavcových platničiek je najčastejšie dlhá a konzervatívna, avšak pri absencii účinku sa môže chirurgický zákrok uchýliť k.

Najbežnejšou súčasnou operáciou je odstránenie postihnutého disku - diskektómia. Počas operácie sa môžu odstrániť aj časti väzov, osteofyty, fragmenty tiel alebo oblúky stavcov (laminektómia). Na zníženie tlaku na nervové korene sa susedné stavce zosilňujú pomocou špeciálnych vložiek alebo tyčí. Všetky tieto operácie sa uskutočňujú s otvoreným prístupom, t. J. S kožným rezom..

Modernejšou verziou discektómie je mikrodisektómia. Toto je operácia vykonaná pomocou výkonného mikroskopu. Použitie mikroskopu umožňuje zložité a precízne operácie, menšie poškodenie okolitého tkaniva a menšie rezy.

Ďalším smerom pri vývoji spinálnej chirurgie je minimálne invazívna chirurgia bez rezov. V tomto prípade je doba zotavenia po operácii skrátená a je dosiahnutý dobrý estetický účinok. Všetky typy chirurgie miechy majú svoje indikácie a kontraindikácie. Ak však predtým neexistovali iné alternatívy ako otvorený chirurgický zákrok, pacient a neurochirurg majú na výber.

Druhy minimálne invazívnej chirurgie miechy

Všetky také intervencie možno rozdeliť do dvoch skupín: endoskopická operácia na odstránenie herniovaného disku a nukleoplastika.

Endoskopická discektómia

V súčasnosti je to jedna z najpopulárnejších metód chirurgického zákroku na odstránenie prietrže chrbtice..

Výhody endoskopickej chirurgie:

 • vizuálna kontrola znižuje pravdepodobnosť poškodenia nervového koreňa;
 • minimálne poškodenie tkaniva - chirurgický zákrok vyžaduje narezanie asi desať milimetrov;
 • nie je potrebné odstraňovať časti stavcov alebo väzov na uľahčenie prístupu, čo znamená, že sa zachováva prirodzená stabilizácia segmentu stavcov;
 • Ak sa bolesť počas obdobia zotavovania znižuje, môže byť pacient prepustený z kliniky hneď nasledujúci deň.
 • niektoré typy kýly nie sú anatomicky vhodné pre endoskopiu: napríklad stredné kýly v krčnej časti chrbtice často vyžadujú otvorenú prednú operáciu.

Endoskopická discektómia sa vykonáva pomocou endoskopu, pomocou ktorého chirurg vidí operačnú oblasť. Na zavedenie endoskopu je potrebný rez asi 10 mm - to stačí na odstránenie toho, čo stlačuje nerv pomocou špeciálnych nástrojov. Zákrok sa vykonáva v celkovej anestézii, operácia trvá asi hodinu..

Praktizuje sa aj mikroendoskopická discektómia - kombinácia endoskopickej techniky a mikrochirurgických postupov. Rez je 12 mm.

Indikácie endoskopickej chirurgie na odstránenie prietrže chrbtice:

 • medziobratlová disková hernia potvrdená pomocou MRI;
 • syndróm bolesti viac ako 4 týždne;
 • nedostatok účinku konzervatívnej liečby.
 • nestabilita v segmente chrbtice;
 • osteofyty, spondylolistéza, zúženie miechy;
 • opakované herniované disky.

Nucleoplasty

Toto je operácia, pri ktorej nemusíte odstrániť celý disk. Jediným cieľom pre nukleoplastiku je medzistavcový disk.

Cieľom nukleoplastiky je znížiť tlak v buničitom jadre medzistavcových platničiek. Súčasne sa zníži opuch vláknitého prstenca a v dôsledku toho sa zastaví kompresia nervového koreňa. Existujú rôzne typy nukleoplastík v závislosti od typu pôsobiacej sily:

 • studená plazma;
 • hydroplasty (kvapalina pod tlakom);
 • mechanický náraz;
 • rádiofrekvenčná ablácia;
 • laserové svetlo.

Expozícia laserom alebo vyparovanie spôsobuje prudké zvýšenie teploty, zatiaľ čo jadro sa vyparuje. Táto metóda však často vedie ku komplikáciám - popáleniu okolitého tkaniva, ktoré zhoršuje hojenie.

Najbežnejšou metódou je pôsobenie studenej plazmy alebo zrážanie (skratka pre abláciu za studena, deštrukcia za studena). Na rozdiel od vystavenia laserom alebo vysokofrekvenčnému žiareniu nespáluje tkanivo tkanivo. Použitie studenej plazmy v medicíne sa začalo v 80. rokoch a prvé zariadenie založené na studenej plazme bolo navrhnuté v roku 1995. Od tejto chvíle sa aktívne vyvíjala metóda spolupráce..

Nukleoplastika sa vykonáva v lokálnej anestézii. Presnosť je zabezpečená konštantnou röntgenovou kontrolou. Prostredníctvom punkcie 2 - 3 mm sa do jadra disku privádza ihla s elektródou, cez ktorú na jadro pôsobí studená plazma. V dôsledku toho sa veľkosť buničitého jadra zmenšuje a vláknitý kruh už nestláča nervový koreň. Celá operácia trvá pol hodiny, hospitalizácia pacienta nie je potrebná.

Indikácie pre nukleoplastiku:

 • prítomnosť prietrže alebo výčnelku medzistavcovej platničky;
 • syndróm ťažkej bolesti;
 • nedostatok účinku konzervatívnej liečby počas troch až štyroch týždňov.

V 70 - 80% prípadov použitia nukleoplastiky sa pozoruje pozitívny výsledok.

Nie vždy však umiestnenie alebo štruktúra prietrže umožňuje použitie minimálne invazívnych technológií. Pri niektorých typoch prietrží je výhodná otvorená chirurgia..

Klasifikácia medzistavcových prietrží

Kýly medzistavcových platničiek môžu byť rozdelené podľa ich umiestnenia v chrbtici, podľa polohy prietrže v disku, ako aj podľa štruktúrnych prvkov prietrže.

Lokalizáciou alebo úrovňou polohy môžeme rozlíšiť:

 • hernie lumbosakrálnej chrbtice, najbežnejšie, viac ako 80% prípadov radikulitídy sú spojené s herniou disku [2];
 • hernie krčnej chrbtice sú oveľa menej časté, asi 4% všetkých degeneratívnych-dystrofických lézií chrbtice [3];
 • hernie hrudnej chrbtice sú najvzácnejšie.

Umiestnenie prietrže určuje najvhodnejší typ operácie. Takže pri operáciách hrudnej chrbtice zvyčajne nevyžaduje posilnenie chrbtového segmentu kolíkmi, pretože hrudné stavce sú navzájom najmenej pohyblivo spojené. Obsah miechového kanála sa tiež líši na rôznych úrovniach. Ak je miecha umiestnená na úrovni krku a hrudníka v chrbtici, potom na úrovni 1 - 2 bedrových stavcov prechádza do „chvosta koňa“ - zväzku nervov. Preto je v oblasti krku v niektorých prípadoch ľahšie priblížiť sa k chrbtici spredu, vykonať chirurgický zákrok s otvoreným prístupom, hoci sa používa aj endoskopická chirurgia.

Polohou prietrže vzhľadom na strednú os chrbtice je možné rozlíšiť také druhy, ako sú:

 • stredný (stredný, stredný) - prietrže, ktoré sú umiestnené v strede vzhľadom na stred stavcov, môžu stlačiť polovicu miechy alebo úplne;
 • paramedian - kýly, ktoré sú odsadené od centrálnej osi; nebezpečenstvo tohto typu prietrže je stlačenie miechy z jednej strany;
 • bočné (bočné) - hernie, ktoré rastú bočne a priliehajú k oblúkom stavcov;
 • foraminal - kýly prenikajúce medzistavcovými foramenmi, ktorými prechádzajú nervové korene; zvláštnosťou týchto prietrží je silná bolesť.

Herniované disky sa tiež líšia v etapách formovania:

 • mierny výstupok disku - 2 - 3 mm;
 • výstupok - výstupok väčší ako 5 mm;
 • extrúzia - takmer celé jadro presahuje medzistavcové platničky.

Poslednou fázou bude postupné ničenie disku a spojenie susedných stavcov medzi sebou.

V samostatnom type sa oddeľuje kýla. Vyskytuje sa, keď sa časť jadra oddelí od herniálneho výčnelku a vstúpi do miechového kanála.

Hernia Odstránenie chirurgia: Míľniky

Bez ohľadu na zvolený spôsob odstránenia prietrže chrbtice zahŕňa proces ošetrenia tri stupne:

 • príprava na chirurgický zákrok (vyšetrenie, v prípade potreby konzervatívna liečba);
 • priamy chirurgický zákrok;
 • obdobie zotavenia po operácii.

Môžete podrobnejšie preskúmať každú fázu pomocou príkladu endoskopického odstránenia prietrže miechy, pretože táto operácia je široko používaná a osvedčila sa..

Príprava na operáciu

Pred endoskopickou operáciou lekár vyšetrí pacienta a analyzuje predchádzajúcu liečbu. Operácia je predpísaná iba vtedy, ak bola konzervatívna terapia vykonávaná v primeranom objeme počas štyroch mesiacov a nepriniesla výsledky. Pred chirurgickým zákrokom môže byť tiež potrebné mať MRI chrbtice s pozdĺžnymi rezmi. Lekár vyhodnotí výsledky vyšetrenia, prediskutuje možné výsledky s pacientom. Ak sa operácia vykonáva v celkovej anestézii, pacient sa tiež stretne s anestéziológom.

operácie

Operácia sa vykonáva v polohe pacienta na boku alebo na bruchu. S pomocou malého rezu chirurg vytvorí kanál pre prístup k prietrži. V tomto prípade sa tkanivá obvykle nerežú, ale úhľadne sa od seba vzdialia, výsledkom je urýchlenie regenerácie po chirurgickom zákroku. Do vytvoreného kanála je vložený špeciálny endoskop, ktorý umožňuje chirurgovi vidieť oblasť operácie a starostlivo odstrániť všetko, čo viedlo ku kompresii nervového koreňa. Po odstránení chirurg odstráni všetky nástroje a umiestni malý intradermálny steh na miesto rezu. Procedúra trvá asi hodinu.

Pooperačné zotavenie

Obvykle sa dve hodiny po endoskopickej operácii nechá pacient vstať a ak všetko pôjde dobre, potom sa po 12 až 24 hodinách prepustí z domu. V niektorých prípadoch môže lekár predpísať nesteroidné protizápalové liečivo. Je tiež potrebné vyhnúť sa zaťaženiam, najmä ohybom a zákrutám, najmä v prvých týždňoch po zákroku.

Vďaka moderným minimálne invazívnym operáciám sa pacienti môžu zbaviť problémov spôsobených herniovaným diskom a rýchlejšie sa vrátiť do normálneho života. Bohužiaľ, aj tie najmodernejšie metódy neposkytujú 100% záruku vyliečenia. Existujú tiež prípady opakovaného výskytu prietrže, najmä ak sa nedodržiavajú odporúčania odborníka. Preto je pre úspešnú liečbu veľmi dôležité starostlivo zvoliť lekára a druh chirurgického zákroku.

 • 1 https://www.lvrach.ru/2006/06/4534108/
 • 2 http://www.ruans.org/Files/Pdf/Guidelines/lumbar_disc_herniation.pdf
 • 3 http://www.ruans.org/Files/Pdf/Guidelines/cervical_disc_herniation.pdf

Nezabudnite na najjednoduchšiu prevenciu: keď sedíte, každú hodinu alebo dve vstaňte zo stoličky a urobte trochu cvičenia - aspoň chodte po kancelárii. Sledujte svoju polohu, udržiavajte správnu polohu. Pokúste sa posunúť viac.

Liečba miechy v Moskve

Oddelenie neurochirurgickej klinickej nemocnice pomenované po A.K. Eramishantseva sa podieľa na diagnostike a liečbe miechy v Moskve. Funkcie liečby tejto choroby, ako aj ceny, závisia od stupňa a charakteru poškodenia prvkov chrbtice. Na zostavenie účinného liečebného režimu odporúčame dohodnúť si stretnutie s konzultantmi z našej lekárskej inštitúcie, ktorí budú hovoriť aj o cene medzistavcových platničiek prietrže.

Čo je herniovaný disk

Chrbtica slúži ako opora tela pri pohyboch a záťaži a tiež tlmí nárazy a otrasy. Pozostáva z stavcov umiestnených nad sebou, ktoré tvoria vertikálny stĺpik tvaru S. Medzi nimi sú okrúhle ploché štruktúry - medzistavcové platničky. Stredná časť týchto útvarov je elastické vláknité jadro, ktoré je zo všetkých strán obklopené tuhým vláknitým prstencom..

Kýla medziobratlového disku je stav, pri ktorom je narušená integrita vonkajšieho prstenca, v dôsledku čoho jadro čiastočne vybuchne. Dôsledkom takejto patológie môže byť narušenie nervových koreňov sprevádzané určitým komplexom symptómov.

Príčiny choroby

Výskyt prietrže medzistavcové platničky môže viesť k:

 • progresívna osteochondróza;
 • osteoporóza - zníženie hustoty kostí;
 • poranenia miechy;
 • porušenie postoja;
 • nadmerná telesná hmotnosť;
 • výrazná fyzická námaha;
 • vrodené chyby chrbtice.

Vývoj tejto patológie je najviac náchylný na ľudí, ktorí trávia niekoľko hodín denne v sede a zanedbávajú telesnú výchovu. A tiež tí, ktorí kvôli svojej profesii alebo určitým životným okolnostiam často musia zdvíhať závažia. Lekári našej kliniky vám môžu povedať o nákladoch na operáciu odstránenia medzistavcovej prietrže.

Etapy tvorby medzistavcových prietrží

Rozlišujú sa štyri štádiá tejto patológie, z ktorých každá sa vyznačuje špecifickými znakmi:

 • Disková degenerácia. Vláknité jadro mierne vyčnieva. Pocit únavy v chrbte, ktorý sa objavuje po fyzickej námahe, naznačuje dysfunkciu..
 • Výčnelok. Jadro vychádza už vo väčšom objeme, ale integrita vláknitého kruhu je stále zachovaná. Navyše, v niektorých prípadoch, bolesť spojená s kompresiou nervového koreňa.
 • Vytláčanie. Začiatok formovania celej medzistavcovej prietrže, s prasknutím kruhu a prolapsom jadra za ňou. Tento stav môže byť komplikovaný prasknutím zadného ligamentu pod jadrovým tlakom. Ťažká bolesť často.
 • Zhabanie. V tomto štádiu sa fragment pulpózneho jadra oddelí posunutím do miechového kanála. Príznaky bolesti sú takmer vždy prítomné. Pacient pociťuje bolesť chrbta, siahajúcu až k dolnej končatine, môžu byť tiež narušené funkcie vnútorných orgánov.

Potreba odstránenia medzistavcovej prietrže môže nastať iba v 3. a 4. štádiu choroby. Pri degeneratívnych zmenách a vyčnievaní disku nie je možné indikovať chirurgický zákrok.

Špecifické príznaky hernie disku

V počiatočnej fáze ochorenia si pacienti nesťažujú. Ako sa patológia vyvíja, v príslušnej časti chrbtice vznikajú pocity bolesti a nepohodlia. Keď ležia, zvyčajne miznú. Ale ak výčnelok disku postupuje, príznaky sa prejavujú čoraz jasnejšie. Zvyšuje sa bolesť, zosilňuje sa svalovo-tonický syndróm, pacient sa obáva stuhnutosti a obmedzeného pohybu. Komplex patologických symptómov vedie k zhoršeniu kvality života, takže v tomto štádiu často existuje potreba chirurgického zákroku na odstránenie medzistavcovej prietrže.

Okrem bolesti pri herniálnom výstupku z disku sa zaznamenávajú aj špecifické príznaky. Ich vlastnosti závisia od lokalizácie patologického procesu:

 • Krčná chrbtica: znecitlivenie v prstoch. Bolesť v ramene alebo pažiach. Syndróm stavcov. Reflexná torticollis. Bolesti hlavy, závraty, tlakové rázy.
 • Hrudník: Známky skoliózy (alebo kyphoskoliózy). Poruchy prehĺtania. Porucha zažívacieho traktu. Poruchy pankreasu, srdca, panvových orgánov.
 • Bedrový sval: bolesť, znížená citlivosť, pocit slabosti v dolných končatinách, znížená citlivosť v prstoch na nohách. Porušenie panvových orgánov. Neustála bolesť dolnej časti chrbta, ktorá trvá viac ako tri mesiace.

Operácia hernie v Moskve je najčastejšie predpísaná pacientom s léziami bedrovej chrbtice.

Diagnostické funkcie

Bolesť v chrbte - to je príležitosť na okamžitú konzultáciu s lekárom. Okrem herniálneho vyčnievania diskov sú možné aj ďalšie patológie s týmto príznakom. Ale často bolesť v kombinácii s inými charakteristickými znakmi naznačuje potrebu odstránenia medzistavcovej prietrže.

Na objasnenie klinického obrazu choroby sa najprv vykoná úvodné vyšetrenie pacienta, ktoré zahŕňa:

- Prieskum (história). Lekár určí, kedy bolesť začala a aké príznaky sprevádza bolesť, ktorá vyvoláva ich vzhľad.

- Pohmat. Toto je dôsledná palpácia celej oblasti chrbtice. Pomáha kontrolovať držanie tela, stav chrbtice, identifikovať body bolesti v skúmanej oblasti..

- Ďalšie triky. Špecialista tiež hodnotí silu svalov, povahu pohybov, prítomnosť určitých reflexov a citlivosť pokožky. Okrem toho sa poskytujú špeciálne funkčné testy..

Fyzikálne vyšetrenie pomáha pri predbežnej diagnostike. Ak máte podozrenie na medzistavcovú prietrž, lekári našej kliniky v Moskve tiež predpíšu ďalšie vyšetrenie, ktoré zahŕňa:

 • Vykonávanie laboratórnych testov krvi, moču, mozgomiechového moku.
 • Rentgenografie.
 • CT sken.
 • Magnetická rezonancia.
 • Posúdenie evokovaného potenciálu postihnutých nervových štruktúr.

Spoľahlivá diagnóza sa stanoví po použití niekoľkých výskumných metód a štúdiu ich výsledkov. Ďalej odborník oboznámi pacienta s liečebným plánom a cenami operácie..

Liečba medzistavcovej prietrže

Na liečenie herniálneho výčnelku disku sa používajú konzervatívne alebo chirurgické metódy. Najefektívnejší liečebný plán je založený na type a štádiu choroby..

Nechirurgický spôsob liečby sa spravidla používa v štádiu degeneratívnych zmien, vystupovania a pri malom množstve hernie disku. Reliéf môže priniesť také metódy konzervatívnej terapie, ako napríklad:

- Užívanie liekov. Lieky zmierňujú bolesť a zmierňujú zápal.

- Fyzioterapia. Pomáha zmierňovať svalové kŕče, dodáva lieky priamo na chorý disk.

- Manuálna terapia. Pomáha obnoviť krvný obeh a fyziologickú polohu stavcov a diskov. Vykonáva ho iba chiropraktik, ak nie sú kontraindikácie.

-Trakčná terapia. Je to spinálna trakcia s použitím rôznych zariadení.

- Cvičebná terapia. Fyzikálna terapia pomáha posilňovať svalový korzet, zlepšuje výživu medzistavcových platničiek.

Konzervatívna liečba je neúčinná pre 10 - 15% pacientov. V tomto prípade sa na liečenie miechy používajú chirurgické metódy. Účelom operácie je eliminovať vyčnievanie disku a zmierniť dekompresiu miechového kanála. Cena operácie bedrovej medzistavcovej prietrže závisí od rôznych faktorov - je potrebné poradiť sa s lekárom. Naša klinika ponúka odstránenie medzistavcových prietrží za prijateľnú cenu..

Hlavné typy chirurgických zákrokov:

 • Mikrochirurgické odstránenie prietrže (mikrodisektómia). Toto je minimálne invazívna operácia, ktorá sa používa na zmiernenie bolesti a obnovenie motorických funkcií. Manipulácie sa vykonávajú prostredníctvom malého rezu kože v oblasti postihnutého disku. S mikrodiscektómiou sa svaly v oblasti operácie v maximálnej miere zachovávajú, takže sa pacient rýchlejšie vracia do aktívneho životného štýlu.
 • Endoskopické odstránenie medzistavcovej prietrže. Táto operácia sa vykonáva veľmi často. Táto metóda je použiteľná pre veľkú väčšinu pacientov s takýmto ochorením. Prístup do postihnutej oblasti je cez punkcie s priemerom asi 0,7 cm. Pri endoskopickom zásahu nie sú zničené svalové štruktúry chrbta a kĺbov chrbtice. Množstvo tkaniva jazvy po operácii je minimálne.
 • Laparoskopická operácia. Tento typ chirurgického zákroku sa používa na odstránenie medzistavcovej prietrže bedrovej oblasti a sakrálnej oblasti. Manipulácie sa uskutočňujú pomocou laparoskopu. Na zavedenie nástroja sa v bruchu urobia malé rezy. Obdobie regenerácie po takejto operácii sa skracuje na tri až štyri dni, pretože susedné tkanivá sú minimálne ovplyvnené.
 • Odstránenie hernie laserom. Ďalšia menej traumatická metóda na liečenie herniálneho výčnelku medzistavcových platničiek. Podstata takejto operácie spočíva v tom, že špeciálna ihla sa vkladá úzkym prepichnutím do miesta poškodenia a cez ňu sa vkladá svetelný vodič. Laserová energia zahrieva jadro disku na vysoké teploty, čo prispieva k jeho zhutneniu a zníženiu objemu.
 • Ak je disk poškodený, vložte implantát. Ak je pri operácii kýla úplne odstránená, na jej miesto sa vloží implantát. Tento dizajn je vyrobený z titánu a má tvar doštičky. Pomáha udržiavať podpornú funkciu chrbtice. Zistite náklady na operáciu inštalácie implantátu B-Twin pri konzultácii s neurochirurgom GKB. A.K. Eramishantseva.

Tu sa dozviete, koľko operácie na odstránenie nákladov na lumbálnu prietrž a získanie kvalitnej liečby medzistavcovej prietrže na klinike v Moskve. Potrebné informácie dostanete aj na telefónnom čísle 8 (499) 940-04-30.

Laserové odstránenie medzistavcových prietrží

Laserové odstránenie medzistavcových prietrží: cena zákroku

Konzervatívne metódy pri liečbe kýly sú niekedy neúčinné. V takýchto prípadoch je nutný chirurgický zákrok..

Bolo vyvinutých mnoho metód na chirurgické odstránenie patológie. Ale nedávno bol laser vhodnou alternatívou k takýmto technikám..

Aké sú výhody laserového odstránenia? Má nejaké nedostatky? Komu je indikovaná expozícia laserom? Existujú nejaké kontraindikácie na používanie lasera? Ako sa pripraviť na operáciu? Ako prebieha liečba? Aké obmedzenia je potrebné dodržať v pooperačnom období?

Laserová klasifikácia

Použitie lasera sa odporúča v skorých štádiách ochorenia (do šiestich mesiacov po vytvorení medzistavcovej prietrže), keď priemer patologického rastu nepresiahne 6 milimetrov..

Laserová expozícia sa vyrába dvoma spôsobmi. Rozlišujte medzi laserovým odparovaním (odstránením) a perkutánnou laserovou rekonštrukciou (ošetrením) prietrže.

Indikácie pre použitie lasera

Laserové odstránenie sa používa, keď:

 • pretrvávajúca silná bolesť;
 • mravenčenie (trvalé alebo prerušované) a pálenie v chrbte a krku;
 • oslabenie citlivosti;
 • bolesti hlavy a závraty, znecitlivenie prstov na rukách (tieto príznaky naznačujú, že patológia je lokalizovaná v krčnej chrbtici);
 • tehotenstvo a dojčenie, keď je klasický chirurgický zákrok kontraindikovaný;
 • nedostatok výsledkov pri konzervatívnej liečbe.

Perkutánna laserová rekonštrukcia je postup, ktorý zabezpečuje regeneráciu a rast chrupavkového tkaniva. Je predpísaný na akútnu bolesť spôsobenú narušením chrupavky, ktorá je súčasťou disku, ako aj na pole odparovania laserom, aby sa zabránilo recidíve..

Procesy obnovy sú svojou povahou individuálne a môžu trvať 3 - 6 mesiacov.

Odporúča sa kombinovať expozíciu laserom s masážou, akupunktúrou, fyzioterapiou.

kontraindikácie

Laserové technológie sú kontraindikované v:

 • abnormality v štruktúre stavcov;
 • porušenie štruktúry miechového kanálu (prítomnosť kombinovanej stenózy);
 • sekvestrovaná prietrž;
 • zápal medzistavcových platničiek.

Je nežiaduce používať laser, ak:

 • priemer prietrže presahujúci 6 milimetrov:
 • pacient starší ako 50 rokov;
 • pacient sa trochu pohne.

Laserové odstránenie prietrže: klady a zápory

V súčasnosti existuje mnoho rôznych spôsobov liečby herniovaného disku. Najmladší z nich je vystavenie poškodeného disku laserom, čo má svoje výhody a nevýhody..

Výhody použitia lasera sú početné:

 • minimálne invazívnosť;
 • celková anestézia nie je potrebná;
 • nevyžaduje veľa času (manipulácie trvajú najviac hodinu);
 • je možné pôsobiť súčasne na viacerých miestach nachádzajúcich sa v ľubovoľných oddeleniach chrbtice;
 • poškodenie miechy je minimalizované;
 • postup bez krvi;
 • nezanecháva jazvy;
 • bolesť zmizne po 4-5 dňoch;
 • hospitalizácia nepresiahne tri dni;
 • môže byť použitý na liečbu tehotných a dojčiacich žien (tradičnými metódami je nevyhnutná anestézia a pri vystavení laseru postačuje miestna anestézia).

Tento spôsob však má svoje nevýhody. Napriek skutočnosti, že chrbtica je takmer nepoškodená, v dôsledku zničenia štruktúry medzistavcových platničiek a fúzie stavcov existuje možnosť, že sa nebude obnovovať predchádzajúca biomechanika chrbtice..

Všetky manipulácie sa uskutočňujú v lokálnej anestézii. V niektorých prípadoch to môže byť užitočné (napríklad pri alergiách na určité lieky, tehotenstvo, dojčenie), ale pacient sa môže cítiť nepríjemne pri správaní manipulácií.

Okrem toho možné komplikácie ešte neboli úplne preskúmané. Laser na ošetrenie a odstránenie prietrže sa nepoužíva dostatočne dlho, aby bolo možné posúdiť relaps.

Mnoho pacientov si sťažuje, že sa nejaký čas po laserovej expozícii ochorenie vráti. Podobná situácia však môže byť spôsobená nedodržaním pokynov lekára počas rehabilitačného obdobia..

Okrem toho, ak sa rozhodnete laserom odstrániť medzistavcovú prietrž, cena bude pomerne vysoká. Stále je však nižšia ako cena chirurgickej liečby.

Príprava na ošetrenie

Pred vykonaním laserového odparovania aj perkutánnej laserovej rekonštrukcie bude musieť pacient podstúpiť štandardnú štúdiu, ktorá zahŕňa:

 • počítačová tomografia chrbtice;
 • elektrokardiogram;
 • všeobecná analýza krvi a moču;
 • test hladiny cukru v krvi.

Ak je to potrebné, lekár pošle na ďalšie vyšetrenie.

Musíte sa tiež dohodnúť na stretnutí s neurochirurgom, terapeutom a anestéziológom.

Ako prebieha odparovanie laserom??

Laserové odstránenie medzistavcovej prietrže sa uskutočňuje v niekoľkých fázach. Najprv urobte lokálnu anestéziu. Potom sa koža prepichne a do postihnutého medzistavcového disku sa zavedie ihla požadovaného priemeru. Na disk sa privádza flexibilný svetelný vodič, ktorý slúži na dodávanie prúdu energie. Pod vplyvom laserového lúča tekutina plniaca disk prechádza do parného stavu a odparuje sa a prechádza ihlou.

V dôsledku operácie sa veľkosť prietrže znižuje, tlak vo vnútri disku sa znižuje, čo vedie k okamžitému vymiznutiu syndrómu bolesti. V takom prípade je expozícia minimalizovaná.

Fázy laserovej rekonštrukcie

Technológia laserového spracovania sa trochu odlišuje od metód odparovania laserom. Najprv, rovnako ako pri odstraňovaní prietrže, sa vykonáva lokálna anestézia. Potom sa cez ihlu zavedie laserový kábel do miesta lokalizácie patológie. Ohrieva disk na 60 - 70 stupňov, ale nepoškodzuje jeho štruktúru.

Rehabilitačné obdobie

Aby sa dosiahol konsolidovaný výsledok, minimalizovalo sa riziko pooperačných komplikácií a zabránilo sa recidíve, po liečbe medziobratlovej kýly by sa počas rehabilitačného obdobia, ktoré trvá 1 - 2 mesiace, malo striktne dodržiavať odporúčanie ošetrujúceho lekára..

Prvý deň bude musieť stráviť v nemocnici. Ak ošetrujúci lekár zistí, že stav pacienta nie je uspokojivý, rozšíri hospitalizáciu.

Nezabudnite vziať protizápalové lieky predpísané lekárom..

Na pár mesiacov sa budete musieť vzdať športu a obmedziť fyzickú aktivitu.

Po skončení rehabilitačného obdobia budete musieť prehodnotiť svoj životný štýl: zbavte sa ďalších libier, ktoré si môžu vyžadovať radikálnu zmenu v strave, posilnite svalový korzet, ktorý pomôže zmierniť záťaž chrbtice, pravidelne cvičte (zvlášť sa odporúča plávanie). Významné výhody (ale až po úplnom uzdravení) prinesú masáž a fyzioterapiu.

Ak je potrebné laserové odstránenie medzistavcovej prietrže, cena bude závisieť od úrovne zložitosti chirurgického zákroku, ako aj od reputácie chirurga a kliniky. Náklady na zákrok vypočíta lekár s prihliadnutím na stupeň a závažnosť ochorenia, vek pacienta a prítomnosť iných chorôb..

Koľko stojí medziobratlová kýlová operácia?

Čo je to miecha?

Samotná záležitosť zakázaná pre šou, na ktorú Ernst vyhodil...

Necitlivosť hrádze s prietržom

Samotná záležitosť zakázaná pre šou, na ktorú Ernst vyhodil...

Z tohto dôvodu sa lymfatické uzliny v krku zväčšujú

Samotná záležitosť zakázaná pre šou, na ktorú Ernst vyhodil...

Syntetické akrylové kefy

Samotná záležitosť zakázaná pre šou, na ktorú Ernst vyhodil...

Koľko stojí liečba medzistavcových prietrží??

Keď sa chrbát začne bolieť a lekári diagnostikujú „medzistavcovú prietrž“, hlavnou túžbou človeka je zbaviť sa bolesti a bez obmedzenia sa vrátiť do svojho predchádzajúceho života. Podľa medzinárodných lekárskych protokolov lekári predpisujú lieky na tento účel, a ak to nedáva výsledok, operáciu. V oboch prípadoch je pri výbere kliniky a lekára dôležité si uvedomiť, že hovoríme o zdraví chrbtice, ktorého stav ovplyvňuje činnosť celého organizmu..

V tomto článku sa dozviete, koľko stojí ošetrenie herniovaného disku na rôznych klinikách po celom svete. Spoločnosť Bookimed pre vás vybrala TOP 5 zdravotníckych centier zo 110 prezentovaných na webe. Tieto centrá boli vybrané našimi odbornými lekármi na základe kritérií, ako je úspešná liečba medzistavcovej prietrže, kvalifikácia lekárov, hodnotenie našich pacientov a náklady na lekárske služby. Všetky informácie a štatistiky poskytnuté klinikami priamo alebo získané z ich oficiálnych stránok, iných známych zdrojov a skontrolované lekárskymi redaktormi spoločnosti Bookimed. Aby ste si mohli vypočítať predbežné náklady na liečbu, porovnať ju v rôznych lekárskych strediskách a zvoliť si najlepšiu voľbu pre seba, ceny za ošetrenie herniovaného disku na tejto stránke poskytujú a potvrdzujú naše partnerské kliniky..

Čo určuje cenu liečby prietrže chrbtice?

S cieľom nájsť najlepšie lekárske riešenie pre našich pacientov spoločnosť Bookimed spolupracuje s viac ako 300 klinikami po celom svete. Na základe informácií, ktoré poskytli, sme zistili, že cena za ošetrenie medzistavcovej prietrže závisí od predpísanej techniky. Ak je nutný chirurgický zákrok, náklady sa vytvoria s prihliadnutím na zvolený chirurgický postup. Pri liečení medzistavcovej prietrže jej cena závisí od ceny liekov.

Na základe údajov z lekárskych programov poskytovaných partnerskými klinikami Bookimed sú náklady na odstránenie medzistavcovej hernie ovplyvnené:

 • Poloha prietrže v krčnej, hrudnej alebo bedrovej chrbtici. Závisí od toho druh chirurgického prístupu a zložitosť operácie. Napríklad zásah do dolnej časti chrbta môže byť lacnejší ako v krčnej oblasti, pretože technicky je takáto operácia jednoduchšia.
 • Počet hernií. Čím viac medzistavcových platničiek postihnutých touto chorobou, tým vyššie sú náklady na chirurgický zákrok.
 • Smer vyčnievania prietrže. Operácia korekcie prietrže nasmerovanej vo vnútri miechy je nákladnejšia ako pri bočnom výčnelku.

Podľa International Journal of Back Surgery sú najbežnejšími typmi chirurgických zákrokov tieto:

 • Laminektómia alebo dekompresia - táto operácia sa vykonáva v skorých štádiách ochorenia a umožňuje vám zmierniť tlak prietrže na nervy, ktoré ju obklopujú, a zbaviť pacienta bolesti. V tomto prípade lekár odstráni malú časť kostného tkaniva v blízkosti poškodených nervových zakončení.
 • Discectomy vám umožňuje obnoviť citlivosť nervových zakončení, zmierniť bolesť a necitlivosť končatín. Za týmto účelom neurochirurg čiastočne alebo úplne odstráni poškodený medzistavcový disk.
 • Protetika alebo náhrada medzistavcových platničiek je inštalácia umelého stavca na mieste diaľkového ovládača počas discectómie. Operácia sa vykoná, ak existuje riziko odstránenia chrbtice po vybratí disku.
 • Stabilizácia chrbtice je fixácia medzistavcových platničiek pomocou špeciálnych podporných systémov (skrutky, platne, implantáty). Lekári vykonajú stabilizáciu, ak po odstránení medzistavcovej prietrže si chrbtica nemôže udržať normálnu polohu.

„Chirurgia počas prvých 6 mesiacov po stanovení diagnózy sa odporúča u pacientov, ktorých príznaky sú dostatočne závažné. Takéto operácie umožňujú pacientovi zotaviť sa rýchlejšie a ľahšie. “

Iba lekár si môže zvoliť typ operácie podľa výsledkov diagnózy. Lekári Americkej asociácie neurologických chirurgov odporúčajú, aby ste sa podrobili takejto skúške:

 • röntgenová snímka, ktorá vám umožňuje vylúčiť iné choroby podobné prietrži medzistavcových platničiek;
 • počítačová tomografia (CT), aby sa vyhodnotil stav chrbtice a okolitých tkanív;
 • magnetická rezonancia (MRI) na vyhodnotenie veľkosti prietrže;
 • myelografia - röntgen lúča miechy so zavedením špeciálnej tekutiny, ktorá vám umožní získať jasný obraz miechy, nervov, možných zranení alebo nádorov;
 • elektromyografia na vyhodnotenie toho, ako prietrž narušila vedenie blízkych nervov.

Koľko stojí liečba medzistavcových prietrží v Nemecku??

Helios Clinic Berlin-Buch

Medzinárodná organizácia pre normalizáciu

Medzinárodné normy ISO zabezpečujú, že výrobky a služby sú bezpečné, spoľahlivé a vysokej kvality..

Na špičke nemeckých kliník podľa Focus 2019

Focus Newsletter identifikuje popredné nemecké pohotovostné kliniky a nemocnice. Do najlepších 10 patria iba tie najlepšie kliniky, ktoré prešli odborným posudkom. V súčasnosti je zahrnutých 18 špecialít a chorôb: kardiológia, srdcová chirurgia, vaskulárna chirurgia, ortopédia, pôrodníctvo, rakovina prsníka, rakovina pľúc, rakovina hrubého čreva, rakovina prostaty, nádory mozgu, rádioterapia, Alzheimerova choroba, Parkinsonova choroba, roztrúsená skleróza. depresie.

Moja návšteva v Berlíne a nemocnici Helios bola skutočným potešením. Od prvého dňa bol všetok personál celkom profesionálny a príjemný. Počas tohto obdobia som bol dobre informovaný o harmonograme a postupoch procesu. Ak v budúcnosti budú nejaké zdravotné problémy, vyberiem si Helios Berlin Moja návšteva v Berlíne a nemocnica Helios boli skutočným potešením. Od prvého dňa bol všetok personál celkom profesionálny a milý. Počas tohto obdobia som bol dobre informovaný o harmonograme a postupoch počas procesu. Ak sa v budúcnosti objaví nejaký zdravotný problém, mojou prvou voľbou bude Helios Berlin

Zobraziť pôvodný preklad

Boli sme liečení na klinike Helios Berlin Buch, diagnostika medzistavcovej prietrže, operácia bola predpísaná. Operáciu vykonal Pr. Neurochirurg J. Kiwita, vedúci oddelenia neurochirurgie na tejto klinike. Bolo to veľmi vzrušujúce, ale všetko išlo dokonale, vynikajúce služby, podmienky a predovšetkým veľmi profesionálne zaobchádzanie. Operácia bola úspešná. Ďakujem Bookimedovi, Kateřine Potapovej, za pochopenie, trpezlivosť. Obávala som sa o prevedenú sumu na účte, existovala obava, že by sa zvýšili náklady, ale ukázalo sa opak, dokonca zostatok vrátili na účet a celkom dobre. Nič nadbytočné nebolo predpísané a nebolo uvedené v návrhu zákona. Klinika je veľmi veľká v krásnom parku na predmestí Berlína. Tlmočník je potrebný, ak nie je znalosť angličtiny, a ak áno, všetci lekári, asistenti a stážisti hovoria dobre anglicky, ako aj zdravotnícky personál. Vďaka spoločnosti Bookimed (Katerina Potapova) Anna, 05.11.2017

 • Liečba medzistavcovej prietrže na klinike Helios Berlin-Buch trvá až 14 dní. Počas tejto doby podstúpite vyšetrenie chrbtice s odporúčaním neurochirurga, predoperačnej diagnostiky, chirurgického zákroku a rehabilitácie..
 • Uvedená cena zahŕňa všetky potrebné lekárske zákroky, mikrochirurgické ošetrenie prietrže (menej traumatické operácie na odstránenie časti stavcov alebo poškodeného disku), anestéziu, pobyt a stravu na klinike.
 • Každý rok sa na klinike Helios Berlin-Buch podrobuje liečbe 150 000 pacientov z celého sveta.

Náklady na diagnostiku medzistavcovej prietrže na klinike Helios Berlin-Buch sú od 490 dolárov do 600 dolárov. Klinika ponúka programy liečby medzistavcových prietrží pri cenách v rozmedzí od 11 600 do 14 900 dolárov. Náklady na liečbu závisia od potrebných postupov a zložitosti prípadu. Priemerné klinické hodnotenie je 4,5 na základe hodnotení od 62 pacientov. Túto kliniku si najčastejšie vyberajú pacienti z Ruska, Chorvátska a Ukrajiny. Organizácia cesty trvá 5 dní. Lekárske stredisko poskytuje platený transfer z letiska na kliniku, platený transfer z kliniky na letisko a tlmočníka. Zanechajte odvolanie na webovej stránke Bookimed a získajte náklady na ošetrenie medzistavcovej prietrže v Nemecku a ďalších krajinách..

Miesto: Schwanebecker Chaussee 50, 13125 Berlín, Nemecko

Na klinike Helios vykonáva operáciu miechy neurochirurg Ralph Hempelmann. Vykonáva mikrochirurgické zákroky akejkoľvek zložitosti. Počas operácie lekár používa intraoperačné neuromonitorovanie - metóda, ktorá vám umožňuje monitorovať stav nervového systému v reálnom čase, čím sa minimalizuje riziko komplikácií..

Deň po takejto operácii sa pacient môže pohybovať.

Odstránenie kýly endoskopie

Aké sú náklady na ošetrenie herniovaného disku v Poľsku?

Carolina Medical Center

Klinika akreditovaná Medzinárodnou futbalovou federáciou FIFA

Výber pacientov s ortopédiou

Klinika získala v roku 2019 1. miesto v rebríčku ortopédií podľa Bookimedových pacientov.

Som medzinárodný pacient v nemocnici Carolina, cestujúci z Írska. Od prvého kontaktu e-mailom až po ošetrenie som mal úžasný zážitok. Dlho pred svojím príchodom mi e-mailom dostalo cestovanie a ubytovanie. Zvlášť dôležitá je Dr. Les Turuk. Pred príchodom ma viackrát kontaktovala, aby som sa dohodla na všetkom. Jej odhodlanie a profesionalita skutočne celý proces zdôrazňovali. Bez účasti Dr. Turuka by som sa ani neobťažoval ísť do zahraničia na operáciu. Turuk je zásluhou nemocnice. Podávanie bolo veľmi užitočné, trpezlivé a zdvorilé. Diagnóza v nemocnici, MRI, CT atď. Bola veľmi podrobná. Trvalo v priemere 3-krát viac času na MRI, ale v dôsledku toho sú podrobnosti obrázka oveľa vyššie. Rádiografický personál bol povzbudivý a zdvorilý. V tom čase som sa stretol aj s dvoma lekármi: jedným neurochirurgom, druhým - ortopedickým chirurgom. Keďže táto situácia stále pretrváva, v budúcnosti aktualizujem svoje hodnotenie. Netreba dodávať, že to boli prvotriedni, profesionálni a vynikajúci lekári. Vo všeobecnosti ma teší moja liečba. S pozdravom Damien Dowling Som medzinárodný pacient v nemocnici v Karolíne a cestujem z Írska. Od prvého kontaktu prostredníctvom e-mailu, až po lekárske ošetrenie, som mal úžasný zážitok. Dlho predtým, ako som dorazil, mi boli e-mailom ponúknuté cestovné a ubytovacie opatrenia. Osobitná zmienka v tomto ohľade by sa musela týkať doktora Lesya Turuka. Niekoľkokrát ma kontaktovala, aby som zaviedla všetky opatrenia skôr, ako som pôvodne dorazila. Jej odhodlanie a profesionalita celý proces zvýraznili. Bez účasti Dr. Turuka som sa možno ani neobťažoval cestovať do zahraničia na operáciu. Dr Turuk je úver do nemocnice. Personál správy bol veľmi nápomocný, trpezlivý a zdvorilý. Diagnostické vyšetrenia v nemocnici MRI, CT, atď. boli veľmi podrobné. V prípade MRI trvalo v priemere 3-krát dlhšie, ale výsledkom je oveľa viac detailov obrázka. Personál röntgenovej snímky bol upokojujúci a zdvorilý. Tam som sa stretol aj s dvoma doktormi, jedným neurochirurgom a druhým ortopedickým hip chirurgom. Keďže táto situácia stále pretrváva, v budúcnosti aktualizujem svoje hodnotenie. Netreba dodávať, že išlo o vysoko kvalifikovaných, profesionálnych a vynikajúcich lekárov. Celkovo ma zatiaľ veľmi potešilo moje liečenie. Úprimne damien vdovanie.

Zobraziť pôvodný preklad

Carolina Medical Center je súkromná klinika pre ortopédiu a športové lekárstvo. Špecializuje sa na artroskopické (minimálne invazívne) operácie na kolene, stehne, členku, ramene a zápästí. Lekári kliniky boli prvými v Poľsku, ktorí vykonávali zložité ortopedické operácie. Carolina je akreditovaná ako klinika FIFA. Tu sa liečia európski futbalisti, poľskí športovci, tanečníci poľského národného baletu.

Klinika ponúka programy liečby medzistavcových prietrží pri cenách v rozmedzí od 6 950 do 9 250 dolárov. Náklady na liečbu závisia od potrebných postupov a zložitosti prípadu. Priemerné klinické hodnotenie je 4,8 na základe 10 hodnotení pacientov. Túto kliniku si najčastejšie vyberajú pacienti z Ukrajiny a Írska. Organizácia cesty trvá 5 dní. Zanechajte žiadosť na webovej stránke Bookimed a získajte náklady na ošetrenie medzistavcovej prietrže v Poľsku a ďalších krajinách.

Miesto: Pory 78, 02-757 Warszawa, Poľsko

Podľa Carolina Medical Center neurochirurgovia vykonávajú ročne viac ako 200 operácií, z ktorých 99% je úspešných. Pri operácii chrbtice sa používajú tieto metódy:

Prečítajte Si O Druhy Kýl

V boji proti rakovine sa aktívne používajú alternatívne metódy liečby, najmä pokiaľ ide o posledné štádium. Recepty tradičnej medicíny môžu zvýšiť účinnosť tradičnej liečby a zároveň dať pacientom nádej na pozitívny výsledok.
Osteochondróza je jedným z bežných ľudských ochorení, jej prítomnosť v krčnej oblasti je jednou z nebezpečných.p, blokuj citáciu 2,0,0,0,0 ->
Čas čítania: min.Mnoho žien, ktorým sa diagnostikujú maternicové myómy, začnú skúmať viac ako tucet lekárskych a filistínskych miest v nádeji, že nájdu aspoň zrnko hodnoverných informácií o svojej chorobe..
Ceny za ošetrenie kýlovej kýly v Helios Berlin-Buch, Nemecko