loader

Hlavná

Hlava

Laserové metódy a náklady na odstránenie medzistavcovej prietrže pomocou lasera

Medzistavcová kýla spôsobuje nielen bolesť chrbta, ale tiež narúša fungovanie vnútorných orgánov. V závislosti od postihnutej oblasti miechy a koreňov nervov sa objaví zodpovedajúca symptomatológia. Liečba tejto choroby by sa mala vykonávať na špecializovaných klinikách, ktoré majú moderné vybavenie a majú vyškolený personál. Laserové odstránenie medzistavcových prietrží je veľkou výhodou oproti otvorenej chirurgii.

Laserové odstránenie medzistavcových prietrží

Druhy operácií

V Rusku sa používanie lasera aktívne začalo až pred 10 až 15 rokmi. Potom boli vytvorené mikro-nástroje, ktoré boli schopné lúče zamerať na požadované miesto. Výhodou laserového ošetrenia je malý prístup na kožu, krátke pooperačné obdobie a postup v lokálnej anestézii. Nevýhodou je liečba iba 5% pacientov, účinnosť sa nezvýši nad 75%, vysoké náklady a potreba opakovaných operácií. Neurochirurgovia zdieľajú dve techniky laserovej miechy:

 1. vyparovanie.
 2. rekonštrukcia.

Počas laserového odparovania medzistavcových platničiek sa pulpózne jadro vyparuje. Prístroj pracuje na plný výkon pri vysokej teplote, pri ktorej sa začína odparovať vodná časť chrupavky. Laserová rekonštrukcia sa vykonáva pri miernom nabíjacom výkone, ktorý zvyšuje teplotu tkanív až na 70 g. Celzia. Výsledkom je zahrievanie medzistavcovej platničky, zrýchlenie metabolických procesov. To všetko stimuluje rast chrupavkových buniek, spojivového tkaniva..

indikácia

Hlavným príznakom obáv z medziobratlovej prietrže je bolesť v postihnutej oblasti. Ak je postihnutá bedrová oblasť, potom pacienti okrem nepohodlia v chrbte pociťujú bedrovú nohu a zmyslové poruchy. Pri patológii krčnej chrbtice sa môžu objaviť silné bolesti hlavy, závraty, tlakové rázy, zmeny citlivosti rúk. Poškodenie sakrálneho regiónu môže poškodiť močenie, sexuálne funkcie. Lekári poskytujú nasledujúce indikácie pre odstránenie laserovej medzistavcovej prietrže:

 1. pretrvávajúca a silná bolesť chrbta alebo krku.
 2. Porušenie citlivosti hmatu a teploty v končatinách, dolnej časti chrbta.
 3. Sciatica - ostrá bolesť dolnej časti chrbta, ktorá vyžaruje do zadnej časti stehna.
 4. Porušenie močenia a stolice.
 5. Obmedzenie pohybov krku, keď je ostrý zákrut sprevádzaný závratmi, nevoľnosťou, zvracaním.
 6. Čiastočná strata pohybu v rukách alebo nohách spojená s krčnou prietržou.
 7. Veľkosť prietrže do 6 mm.
 8. Nedostatok sekvestrácie medzistavcovej platničky (oddelená oblasť).
 9. Vek od 20 do 55 rokov.
 10. Žiadne degeneratívne alebo autoimunitné lézie disku.

V prípade, že veľkosť medzistavcovej prietrže je viac ako 6 mm, nemožno ju odstrániť laserom. Táto metóda nemôže dosiahnuť pozitívny účinok. Laser môže odparovať iba 30% vody v strede disku. Väčší vplyv vysokej teploty na spojivové tkanivo môže viesť k poškodeniu vláknitého prstenca. V tomto prípade sa vyskytuje sekvestrovaná hernia, ktorej liečenie vyžaduje otvorený chirurgický zákrok.

kontraindikácie

Pacient by mal jasne pochopiť, že každá operácia, aj keď minimálne invazívna, má svoje indikácie a kontraindikácie. Aby sa predišlo nepríjemným následkom, je potrebné pacienta vyšetriť univerzálne. Ak existuje najmenšia odchýlka od normy u pacienta spojená so sprievodnou patológiou, musíte sa vyhnúť operácii. Neurochirurgovia identifikovali zoznam kontraindikácií pri liečbe medzistavcovej prietrže laserom:

 1. kardiovaskulárne zlyhanie.
 2. Akútny infarkt myokardu.
 3. Fibrilácia predsiení, tachysystolická forma.
 4. Akútna mozgová príhoda.
 5. Vek po 55 rokoch.
 6. Zlyhanie obličiek a pečene.
 7. Osteochondróza posledného stupňa závažnosti.
 8. Autoimunitné ochorenia chrbtice.
 9. Sekvenčná prietrž.
 10. Pustulárne kožné procesy v mieste manipulácie.

Laserové ošetrenie spinálnych hernií si vyžaduje dostatočné zručnosti chirurga. Vyškolený personál starostlivo vyšetrí pacienta, identifikuje sprievodné choroby, určí indikácie pre chirurgický zákrok. V prípade kontraindikácií lekár predpíše konzervatívnu liečbu. Po liečebnom cykle je pacient podrobený opätovnému vyšetreniu, aby sa predpísala konečná metóda liečby medzistavcovej prietrže..

Vyšetrenie pred operáciou

Najprv je potrebné podstúpiť vyšetrenie neurochirurgom. Lekár zhromaždí anamnézu choroby, vykoná neurologické testy, vyhodnotí stav reflexov. Potom musíte vyhodnotiť krvný obraz v laboratóriu. Potom vykonajte inštrumentálny výskum. Neurochirurgovia pred operáciou na odstránenie vertebrálnej hernie predpíšu:

 • všeobecná analýza krvi;
 • všeobecná analýza moču;
 • krvná chémia;
 • coagulogram;
 • krvný cukor
 • EKG;
 • rentgén hrude;
 • SKT chrbtice, ak je to potrebné;
 • konzultácie s príbuznými špecialistami;
 • MRI bedrovej, krížovej, krčnej alebo hrudnej kosti.

Pred operáciou pacient strávi asi 1 týždeň na vykonanie celého množstva diagnostických manipulácií. Náklady na MRI jednej chrbtice v rôznych mestách sú rôzne: Moskva - asi 5 000 rubľov., Petrohrad - 3500 rubľov., Rostov na Donu - 2800 rubľov. Niekedy je potrebná presná diagnóza, vyžaduje sa zobrazovanie celej chrbtice pomocou magnetickej rezonancie. V tomto prípade sa náklady na predoperačné obdobie zvýšia o 2 až 3-krát.

Laserové odparovanie

Laserové ošetrenie prietrže chrbtice pomocou metódy odparovania zahŕňa odstránenie až 30% tekutiny z medzistavcových platničiek. Výsledkom je, že tlak v pulpóznom jadre klesá, výstupok je vtiahnutý do tela chrupavky. Zároveň pomocou vysokej teploty ničia vnútornú štruktúru disku. Neurochirurgovia vykonávajú operáciu podľa nasledujúcej schémy:

 1. v lokálnej anestézii sa do jadra postihnutého disku vkladá špeciálna ihla, dlhá až 12 cm.
 2. Všetky manipulácie sú riadené fluoroskopom na obrazovke monitora..
 3. Cez ihlu sa na miesto medzistavcovej prietrže zavedie kremenný flexibilný svetlovod. V jadre disku je dodávaná silná energia, ktorá spôsobuje, že tekutina vrie. Veľkosť chrupavky sa teda zmenšuje.
 4. Priama expozícia laserom trvá 5 až 10 minút.
 5. Para v dôsledku odparovania sa odstráni cez lúmen ihly.
 6. Potom sa vykoná kontrolný rôntgen a MRI postihnutej oblasti..
 7. Pacientovi sa pripíše 12 hodín odpočinok na lôžku.

Pacient cíti úľavu okamžite po odstránení vertebrálnej prietrže. 2 až 3 dni po operácii pacient ukazuje na prudký pokles bolesti, citlivosť končatín sa vracia. Ak bol postup úspešný, nasledujúci deň je pacient prepustený z kliniky. Lekári odporúčajú nosnú bandáž pre bedrovú kosť po dobu 1 až 2 mesiacov bez stresu a môžu sedieť dlhšie ako 5 až 10 minút. Pacienti by mali užívať protizápalové lieky (Nimesil) po dobu 1 až 2 týždňov jedenkrát denne po jedle.

Odstránenie prietrže v Jekaterinburgu: kde je možné vykonať operáciu?

Odstránenie prietrže - ceny a recenzie. Porovnávacia tabuľka lekárskych stredísk v Jekaterinburgu, kde dochádza k odstráneniu kýly. Ako liečiť prietrž?

Kýla je vyčnievanie vnútorných orgánov alebo ich častí pod kožou, do vnútorných dutín alebo medzipriestorových priestorov cez otvory v anatomických formáciách bez toho, aby spôsobovalo narušenie integrity kože. Kýla u dospelých nie je nezvyčajná, chirurgovia vykonávajú diagnózu a liečbu tohto ochorenia.

Náš portál obsahuje telefóny a adresy súkromných kliník alebo lekárskych stredísk v Jekaterinburgu, kde je predpísaná liečba alebo sa vykonáva chirurgický zákrok na odstránenie kýly. Zhromaždili sme náklady na konzultáciu s lekárom, ako aj cenu chirurgického zákroku na odstránenie prietrže. Posúdenie kvalifikácie chirurgov a vyhodnotenie ich prístupu pomôže posúdiť pacientov, ktorí sa už podrobili liečbe kýly.

Diagnóza a odstránenie prietrže prednej brušnej steny v Jekaterinburgu

Na diagnostikovanie prítomnosti a predpísanie odstránenia prietrže pupočníkovým lekárom stačí vyšetriť pacienta v ležiacej a stojacej polohe. V niektorých prípadoch je dodatočne predpísaný brušný ultrazvuk, ako aj röntgen, ktorého výsledky určujú stupeň potreby a naliehavosti operácie a identifikujú sa potenciálne komplikácie. Hlavným odporúčaním lekára v tomto prípade bude vymenovanie operácie na odstránenie pupočnej kýly nazývanej hernioplastika..

V závislosti od stavu pacienta si lekár vyberie najvhodnejšiu operačnú techniku, pri ktorej sa upraví hernálny výčnelok, a potom sa zošijú hrany hernálnej vady. V závislosti od indikácie je predná brušná stena zosilnená endoprotézou oka, ktorá zaručuje elimináciu relapsu v budúcnosti a skracuje dobu zotavenia po operácii..

Diagnostika a odstránenie medzistavcovej prietrže v Jekaterinburgu

V tomto prípade má pacient premiestnenie buničitého jadra medzistavcového disku, čo je sprevádzané roztrhnutím vláknitého prstenca. Najčastejšie sa vyskytuje prietrž lumbosakrálnej chrbtice, menej často sa vyskytuje v krčnej chrbtici. Hlavnou metódou diagnostiky tohto problému je určenie magnetickej rezonancie, na základe ktorej lekár vyberie najvhodnejšie metódy liečby..

Vo väčšine prípadov nie je potrebné prevádzať prietrž, časom príznaky choroby ustupujú a remisia nastáva. U asi 70% pacientov dochádza k zlepšeniu v priebehu 12 týždňov, percento sa zvyšuje počas dlhšieho obdobia. V zriedkavých prípadoch je nutná chirurgická hernia, ako posledná možnosť, ak sú konzervatívne metódy liečby bez bolesti pred syndrómom bolesti..

Diagnóza a odstránenie slabinovej prietrže v Jekaterinburgu

Lekár vykoná diagnózu na základe slov a vyšetrenia pacienta, po vyhodnotení stavu jeho trieslového kanálu. V niektorých prípadoch sa ultrazvuk používa na diagnostiku, ale často môže špecialista identifikovať choroby bez jeho vymenovania.

Odstránenie trieslovej kýly je možné iba pomocou operácie, pri ktorej sa otvorí hernálny vak a vyčnievajúce orgány sa umiestnia späť do brušného priestoru. Potom chirurg vykoná plastickú chirurgiu vo trieslovom kanáli. Môže sa tiež použiť na spevnenie plášťa trieslovin pomocou špeciálnej sieťoviny zo syntetického materiálu: dacron, nylon, teflón a ďalšie..

Pri lokálnej anestézii sa vykonáva operácia na odstránenie brušnej prietrže s následnou plastickou chirurgiou, niekedy môže lekár predpísať celkovú anestéziu. Ak sa vyvinie bilaterálna prietrž, druhá operácia pri druhej prietrži sa uskutoční až po niekoľkých mesiacoch - jednorazová operácia sa nevykonáva.

Po dobu dvoch dní po odstránení prietrže je pacient uložený do postele. Vylúčené sú všetky druhy fyzických aktivít, ktoré môžu viesť k zvýšeniu vnútorného tlaku a negatívnemu dopadu na stav pooperačného švu..

Odstránenie prietrže chrbtice: pokroky v medicíne storočia XX-XXI

Kýla medzistavcových platničiek je jednou z bežných príčin bolesti chrbta a 60 až 80% dospelej populácie Zeme trpí periodickou bolesťou chrbtice v lumbosakrálnej oblasti [1]. Liečba hernií medzistavcových platničiek je najčastejšie dlhá a konzervatívna, avšak pri absencii účinku sa môže chirurgický zákrok uchýliť k.

Najbežnejšou súčasnou operáciou je odstránenie postihnutého disku - diskektómia. Počas operácie sa môžu odstrániť aj časti väzov, osteofyty, fragmenty tiel alebo oblúky stavcov (laminektómia). Na zníženie tlaku na nervové korene sa susedné stavce zosilňujú pomocou špeciálnych vložiek alebo tyčí. Všetky tieto operácie sa uskutočňujú s otvoreným prístupom, t. J. S kožným rezom..

Modernejšou verziou discektómie je mikrodisektómia. Toto je operácia vykonaná pomocou výkonného mikroskopu. Použitie mikroskopu umožňuje zložité a precízne operácie, menšie poškodenie okolitého tkaniva a menšie rezy.

Ďalším smerom pri vývoji spinálnej chirurgie je minimálne invazívna chirurgia bez rezov. V tomto prípade je doba zotavenia po operácii skrátená a je dosiahnutý dobrý estetický účinok. Všetky typy chirurgie miechy majú svoje indikácie a kontraindikácie. Ak však predtým neexistovali iné alternatívy ako otvorený chirurgický zákrok, pacient a neurochirurg majú na výber.

Druhy minimálne invazívnej chirurgie miechy

Všetky také intervencie možno rozdeliť do dvoch skupín: endoskopická operácia na odstránenie herniovaného disku a nukleoplastika.

Endoskopická discektómia

V súčasnosti je to jedna z najpopulárnejších metód chirurgického zákroku na odstránenie prietrže chrbtice..

Výhody endoskopickej chirurgie:

 • vizuálna kontrola znižuje pravdepodobnosť poškodenia nervového koreňa;
 • minimálne poškodenie tkaniva - chirurgický zákrok vyžaduje narezanie asi desať milimetrov;
 • nie je potrebné odstraňovať časti stavcov alebo väzov na uľahčenie prístupu, čo znamená, že sa zachováva prirodzená stabilizácia segmentu stavcov;
 • Ak sa bolesť počas obdobia zotavovania znižuje, môže byť pacient prepustený z kliniky hneď nasledujúci deň.
 • niektoré typy kýly nie sú anatomicky vhodné pre endoskopiu: napríklad stredné kýly v krčnej časti chrbtice často vyžadujú otvorenú prednú operáciu.

Endoskopická discektómia sa vykonáva pomocou endoskopu, pomocou ktorého chirurg vidí operačnú oblasť. Na zavedenie endoskopu je potrebný rez asi 10 mm - to stačí na odstránenie toho, čo stlačuje nerv pomocou špeciálnych nástrojov. Zákrok sa vykonáva v celkovej anestézii, operácia trvá asi hodinu..

Praktizuje sa aj mikroendoskopická discektómia - kombinácia endoskopickej techniky a mikrochirurgických postupov. Rez je 12 mm.

Indikácie endoskopickej chirurgie na odstránenie prietrže chrbtice:

 • medziobratlová disková hernia potvrdená pomocou MRI;
 • syndróm bolesti viac ako 4 týždne;
 • nedostatok účinku konzervatívnej liečby.
 • nestabilita v segmente chrbtice;
 • osteofyty, spondylolistéza, zúženie miechy;
 • opakované herniované disky.

Nucleoplasty

Toto je operácia, pri ktorej nemusíte odstrániť celý disk. Jediným cieľom pre nukleoplastiku je medzistavcový disk.

Cieľom nukleoplastiky je znížiť tlak v buničitom jadre medzistavcových platničiek. Súčasne sa zníži opuch vláknitého prstenca a v dôsledku toho sa zastaví kompresia nervového koreňa. Existujú rôzne typy nukleoplastík v závislosti od typu pôsobiacej sily:

 • studená plazma;
 • hydroplasty (kvapalina pod tlakom);
 • mechanický náraz;
 • rádiofrekvenčná ablácia;
 • laserové svetlo.

Expozícia laserom alebo vyparovanie spôsobuje prudké zvýšenie teploty, zatiaľ čo jadro sa vyparuje. Táto metóda však často vedie ku komplikáciám - popáleniu okolitého tkaniva, ktoré zhoršuje hojenie.

Najbežnejšou metódou je pôsobenie studenej plazmy alebo zrážanie (skratka pre abláciu za studena, deštrukcia za studena). Na rozdiel od vystavenia laserom alebo vysokofrekvenčnému žiareniu nespáluje tkanivo tkanivo. Použitie studenej plazmy v medicíne sa začalo v 80. rokoch a prvé zariadenie založené na studenej plazme bolo navrhnuté v roku 1995. Od tejto chvíle sa aktívne vyvíjala metóda spolupráce..

Nukleoplastika sa vykonáva v lokálnej anestézii. Presnosť je zabezpečená konštantnou röntgenovou kontrolou. Prostredníctvom punkcie 2 - 3 mm sa do jadra disku privádza ihla s elektródou, cez ktorú na jadro pôsobí studená plazma. V dôsledku toho sa veľkosť buničitého jadra zmenšuje a vláknitý kruh už nestláča nervový koreň. Celá operácia trvá pol hodiny, hospitalizácia pacienta nie je potrebná.

Indikácie pre nukleoplastiku:

 • prítomnosť prietrže alebo výčnelku medzistavcovej platničky;
 • syndróm ťažkej bolesti;
 • nedostatok účinku konzervatívnej liečby počas troch až štyroch týždňov.

V 70 - 80% prípadov použitia nukleoplastiky sa pozoruje pozitívny výsledok.

Nie vždy však umiestnenie alebo štruktúra prietrže umožňuje použitie minimálne invazívnych technológií. Pri niektorých typoch prietrží je výhodná otvorená chirurgia..

Klasifikácia medzistavcových prietrží

Kýly medzistavcových platničiek môžu byť rozdelené podľa ich umiestnenia v chrbtici, podľa polohy prietrže v disku, ako aj podľa štruktúrnych prvkov prietrže.

Lokalizáciou alebo úrovňou polohy môžeme rozlíšiť:

 • hernie lumbosakrálnej chrbtice, najbežnejšie, viac ako 80% prípadov radikulitídy sú spojené s herniou disku [2];
 • hernie krčnej chrbtice sú oveľa menej časté, asi 4% všetkých degeneratívnych-dystrofických lézií chrbtice [3];
 • hernie hrudnej chrbtice sú najvzácnejšie.

Umiestnenie prietrže určuje najvhodnejší typ operácie. Takže pri operáciách hrudnej chrbtice zvyčajne nevyžaduje posilnenie chrbtového segmentu kolíkmi, pretože hrudné stavce sú navzájom najmenej pohyblivo spojené. Obsah miechového kanála sa tiež líši na rôznych úrovniach. Ak je miecha umiestnená na úrovni krku a hrudníka v chrbtici, potom na úrovni 1 - 2 bedrových stavcov prechádza do „chvosta koňa“ - zväzku nervov. Preto je v oblasti krku v niektorých prípadoch ľahšie priblížiť sa k chrbtici spredu, vykonať chirurgický zákrok s otvoreným prístupom, hoci sa používa aj endoskopická chirurgia.

Polohou prietrže vzhľadom na strednú os chrbtice je možné rozlíšiť také druhy, ako sú:

 • stredný (stredný, stredný) - prietrže, ktoré sú umiestnené v strede vzhľadom na stred stavcov, môžu stlačiť polovicu miechy alebo úplne;
 • paramedian - kýly, ktoré sú odsadené od centrálnej osi; nebezpečenstvo tohto typu prietrže je stlačenie miechy z jednej strany;
 • bočné (bočné) - hernie, ktoré rastú bočne a priliehajú k oblúkom stavcov;
 • foraminal - kýly prenikajúce medzistavcovými foramenmi, ktorými prechádzajú nervové korene; zvláštnosťou týchto prietrží je silná bolesť.

Herniované disky sa tiež líšia v etapách formovania:

 • mierny výstupok disku - 2 - 3 mm;
 • výstupok - výstupok väčší ako 5 mm;
 • extrúzia - takmer celé jadro presahuje medzistavcové platničky.

Poslednou fázou bude postupné ničenie disku a spojenie susedných stavcov medzi sebou.

V samostatnom type sa oddeľuje kýla. Vyskytuje sa, keď sa časť jadra oddelí od herniálneho výčnelku a vstúpi do miechového kanála.

Hernia Odstránenie chirurgia: Míľniky

Bez ohľadu na zvolený spôsob odstránenia prietrže chrbtice zahŕňa proces ošetrenia tri stupne:

 • príprava na chirurgický zákrok (vyšetrenie, v prípade potreby konzervatívna liečba);
 • priamy chirurgický zákrok;
 • obdobie zotavenia po operácii.

Môžete podrobnejšie preskúmať každú fázu pomocou príkladu endoskopického odstránenia prietrže miechy, pretože táto operácia je široko používaná a osvedčila sa..

Príprava na operáciu

Pred endoskopickou operáciou lekár vyšetrí pacienta a analyzuje predchádzajúcu liečbu. Operácia je predpísaná iba vtedy, ak bola konzervatívna terapia vykonávaná v primeranom objeme počas štyroch mesiacov a nepriniesla výsledky. Pred chirurgickým zákrokom môže byť tiež potrebné mať MRI chrbtice s pozdĺžnymi rezmi. Lekár vyhodnotí výsledky vyšetrenia, prediskutuje možné výsledky s pacientom. Ak sa operácia vykonáva v celkovej anestézii, pacient sa tiež stretne s anestéziológom.

operácie

Operácia sa vykonáva v polohe pacienta na boku alebo na bruchu. S pomocou malého rezu chirurg vytvorí kanál pre prístup k prietrži. V tomto prípade sa tkanivá obvykle nerežú, ale úhľadne sa od seba vzdialia, výsledkom je urýchlenie regenerácie po chirurgickom zákroku. Do vytvoreného kanála je vložený špeciálny endoskop, ktorý umožňuje chirurgovi vidieť oblasť operácie a starostlivo odstrániť všetko, čo viedlo ku kompresii nervového koreňa. Po odstránení chirurg odstráni všetky nástroje a umiestni malý intradermálny steh na miesto rezu. Procedúra trvá asi hodinu.

Pooperačné zotavenie

Obvykle sa dve hodiny po endoskopickej operácii nechá pacient vstať a ak všetko pôjde dobre, potom sa po 12 až 24 hodinách prepustí z domu. V niektorých prípadoch môže lekár predpísať nesteroidné protizápalové liečivo. Je tiež potrebné vyhnúť sa zaťaženiam, najmä ohybom a zákrutám, najmä v prvých týždňoch po zákroku.

Vďaka moderným minimálne invazívnym operáciám sa pacienti môžu zbaviť problémov spôsobených herniovaným diskom a rýchlejšie sa vrátiť do normálneho života. Bohužiaľ, aj tie najmodernejšie metódy neposkytujú 100% záruku vyliečenia. Existujú tiež prípady opakovaného výskytu prietrže, najmä ak sa nedodržiavajú odporúčania odborníka. Preto je pre úspešnú liečbu veľmi dôležité starostlivo zvoliť lekára a druh chirurgického zákroku.

 • 1 https://www.lvrach.ru/2006/06/4534108/
 • 2 http://www.ruans.org/Files/Pdf/Guidelines/lumbar_disc_herniation.pdf
 • 3 http://www.ruans.org/Files/Pdf/Guidelines/cervical_disc_herniation.pdf

Nezabudnite na najjednoduchšiu prevenciu: keď sedíte, každú hodinu alebo dve vstaňte zo stoličky a urobte trochu cvičenia - aspoň chodte po kancelárii. Sledujte svoju polohu, udržiavajte správnu polohu. Pokúste sa posunúť viac.

Odstránenie medzistavcovej prietrže v Jekaterinburgu

 • Pre majiteľov firiem
 • Ak podnikáte, potom je big-book-med.ru ideálnou platformou na hľadanie nových zákazníkov

 • Pridať organizáciu
 • Reklamné príležitosti
 • Udalosti podporované BIG-BOOK
 • Pomoc:
 • registrácia
 • Prečo je to všetko zadarmo?
 • Všeobecné informácie o vašom osobnom účte
 • Vyhľadávanie organizácií
 • Ako funguje vyhľadávanie
 • Pridanie organizácie
 • Úpravy, vytváranie sietí, mazanie

Informácie uvedené na stránke sa nemôžu použiť na diagnostiku, liečbu a nenahrádzajú vymenovanie lekára.

LLC "BIG BUK PORTALS"
PSRN: 1171215000494

Odstránenie endoskopickej krčnej prietrže

Endoskopické odstránenie prietrže krčnej chrbtice je minimálne invazívny chirurgický zákrok, ktorý vám umožňuje úplne odstrániť spadnutý fragment materiálu disku, ako aj vyhnúť sa inštalácii implantátov a klietok medzi telami na stabilizáciu segmentu stavcov. Operácia sa vykonáva malým rezom na koži, ktorý nepresahuje 7-8 mm, čo eliminuje viditeľné jazvy na koži po chirurgickom zákroku a komplexnej rehabilitácii. Miechový neurochirurg pracuje s modernou endoskopickou technológiou pred monitorom s vysokým rozlíšením videa. Obraz na obrazovke je znásobený, dobrý vizuálny prehľad robí endoskopické odstránenie prietrže krčnej chrbtice ako najviac kontrolovaného postupu. Vyzrážané fragmenty materiálu disku sa jemne odstraňujú - bez poškodenia krvných ciev, nervových zakončení, svalových vlákien a štruktúr kostnej chrupavky. Endoskopická operácia trvá 30-90 minút. Po operácii bolesť okamžite zmizne a po niekoľkých hodinách môže pacient sedieť a chodiť.

Endoskopická operácia chrbtice sa vykonáva podľa lekárskych indikácií neurochirurga, pretože rozhodnutie o vhodnosti tejto metódy prijíma lekár po preskúmaní údajov MRI, klinického obrazu choroby a anamnézy pacienta. Ak máte túto patológiu, potom skúsený neurochirurg, ktorý pozná rôzne metódy, môže odpovedať na otázku, ako čo najlepšie liečiť kýlu krčnej chrbtice. Intervenčná liečba bolesti (bez chirurgického zákroku), mikrochirurgické alebo endoskopické metódy liečby krčnej prietrže sa používajú, ak je konzervatívna terapia neúčinná. Pri sekvestrácii prietrže a prejavoch nebezpečných neurologických príznakov (znížená citlivosť, slabosť končatín, funkčné poruchy pri práci vnútorných orgánov) môže byť potrebná urgentná operácia..

Príznaky hernie krčnej chrbtice

Medzistavcová kýla je premiestnenie alebo strata fragmentov disku (vláknité jadro alebo prvok roztrhaného vláknitého prstenca, ktorý ho obklopuje) do miechového kanála. Kompresia nervových koreňov a zakončení spôsobuje bolesť a nepohodlie..

Príčiny medzistavcovej prietrže na úrovni C1-C7 môžu byť rôzne: od genetickej predispozície k degeneratívnym ochoreniam pohybového aparátu až k vonkajším zraneniam a nepravidelným biomechanickým obrazcom (náhle otočenie hlavy, systematické nadmerné zaťaženie)..

Medzi príznaky hernie krčnej chrbtice patrí:

 • neočakávaná ostrá bolesť v krku;
 • dlhotrvajúca a silná bolesť v krku, ktorá nie je prístupná konzervatívnej analgézii;
 • radiálny syndróm (štiepané nervové korene), lokalizovaný hlavne v ramennom páse;
 • spinálna stenóza;
 • slabosť, necitlivosť, paréza (čiastočná ochrnutie) rúk;
 • amyotrophy;
 • narušená koordinácia pohybu;
 • závraty a bolesti hlavy;
 • kognitívny pokles, zhoršenie pamäti.

Tieto príznaky môžu naznačovať prítomnosť medzistavcovej prietrže. Je potrebné urobiť MR, aby sa diagnóza vyvrátila alebo potvrdila. Ak sa zistí prietrž, ale veľmi sa to neobťažuje a pacient sa doteraz neliečil konzervatívne, mali by ste sa poradiť s neurológom. Ak sa bolesť stala chronickou a príznaky sú neznesiteľné, nemali by ste strácať čas konzultáciou s neurochirurgom, aby ste určili ďalšie taktiky liečby..

Zvláštnosť odstránenia prietrže krčnej chrbtice

Kýla krčnej chrbtice je menej častá ako bedrová kosť a je ťažké ju odstrániť. Po prvé, táto časť chrbtice je vysoko pohyblivá. Po druhé, je zložitejšie skryť estetické účinky operácie. Po tretie, architektúra krčnej chrbtice je preniknutá sieťou najjemnejších nervových plexov a ciev zásobujúcich miechu a mozog a stavce samotné sú menšie ako v hrudnom alebo lumbosakrálnom segmente. Náklady na chybu alebo nepresnosť pri vykonávaní takejto operácie sú vysoké. Z tohto hľadiska sa uprednostňuje endoskopická operácia chrbtice, aby sa odstránila prietrž. Takáto operácia je však, bohužiaľ, nie vždy. Napríklad v prítomnosti osteofytov v cervikálnej oblasti, významnej stenóze kanálika, ktorá sa deteguje pomocou CT (počítačová tomografia), v budúcnosti existuje riziko destabilizácie segmentu stavcov. Preto môže byť v tomto prípade vhodnejšia mikrochirurgická operácia s inštaláciou implantátu alebo fixačného medzikusu. Výber konkrétneho spôsobu odstránenia prietrže krčnej chrbtice je tiež ovplyvnený lokalizáciou patológie a typom chirurgického prístupu, ktorý je v tomto prípade možný, ako aj veľkosťou a špecifickosťou tvorby hernie..

Aká je operácia endoskopického odstránenia prietrže krčnej chrbtice

Neurochirurg robí malý (7 mm) rez na zadnej strane krku. Pod röntgenovou kontrolou je v rane nainštalovaný pracovný port, do ktorého je vložený endoskop s priemerom 6 mm, ktorý je vybavený mikrotrhlinami, mikrokamerou, svetelnými a umývacími kanálmi. Kýla sa odstráni pod podrobnou vizuálnou kontrolou. Počas zákroku neurochirurg jemne tlačí susedné svaly, väzivo a vlákna mäkkých tkanív bez toho, aby ich poškodil. Aby sa získal prístup k miechovému kanálu a dekomprimoval sa koreň miechy, vykonáva sa malá foraminotómia (expanzia medzistavcového foramenu). Po endoskopickom odstránení prietrže krčnej chrbtice, to znamená po vyčistení miechy, bolesť okamžite zmizne. Neurochirurg spôsobuje jediné šitie, ktoré sa odstráni po 10 dňoch. Mobilita sa vracia v ten istý deň. Termín hospitalizácie je 1 deň, po ktorom lekár prepustí pacienta z klinického domu s jednoduchými odporúčaniami na zotavenie. Zotavenie je pohodlné, preto sa do jedného mesiaca môže pacient vrátiť do práce a normálneho života.

Výhody odstránenia endoskopickej krčnej prietrže

Prečo, akonáhle je v situácii voľby, je lepšie urobiť endoskopický chirurgický zákrok na odstránenie prietrže krčnej chrbtice?

 • Nie sú potrebné žiadne ďalšie fixačné klietky ani implantáty.
 • Pohyblivosť obsluhovaného úseku chrbtice bude úplne zachovaná.
 • Integrita samotného medzistavcového disku je zachovaná (nie je potrebná žiadna dysektómia).
 • Vylúčený syndróm susediaceho segmentu.
 • Neexistuje riziko poškodenia nervových zakončení, krvných ciev a svalových vlákien.
 • Vysoká kontrolovateľnosť.
 • Dobrý kozmetický efekt (neexistujú žiadne viditeľné jazvy, čo môže byť zvlášť dôležité pre pacientov so sklonom ku kefám a hypertrofickým kožným jazvám).

Prečo je potrebné vykonať operáciu na odstránenie kýly chrbtice na Pirogovskej klinike?

 • Klinika Pirogov na ostrove Vasilievsky (Petrohrad) nazhromaždila najväčšie skúsenosti s úspešnou operáciou chrbtice pri herniách, stenóze a iných degeneratívnych ochoreniach pohybového aparátu..
 • Operáciu vykonáva lekár najvyššej kategórie, jeden z popredných * neurochirurgov chrbtice v Petrohrade Amir Muratovich Meredzhi. * (podľa verzie nezávislého webu "Napravravka.ru"). Prezrite si recenzie pacientov.
 • Klinika je vybavená najnovším endoskopickým zariadením (Richard Wolf, Karl Storz, Medtronic), rádiologickým, rádiofrekvenčným, ultrazvukovým zariadením.
 • Prítomnosť všetkých špecialistov s úzkym profilom a nášho vlastného laboratória, ktoré vám umožňujú rýchlo a bez poradia prejsť všetkými potrebnými vyšetreniami a získať presné diagnostické výsledky (v prípade potreby vám ich pošleme e-mailom).
 • Máme služby politiky VHI.
 • Akcie a špeciálne ponuky (vrátane) za znížené ceny za konzultácie a ošetrenie.
Potreba urgentnej chirurgie chrbtice môže nastať kedykoľvek, a ak nie je potrebná žiadna suma na liečbu, môžeme vám pomôcť pri získaní pôžičky alebo splátkového kalendára.

Koľko stojí liečba kýly v Moskve??

odporúčanie:

Klinická medicína 24/7 často konzultuje s pacientmi s medzistavcovými kýlami. A predovšetkým, naši odborníci zvyčajne počujú dve otázky od pacientov:

 • Je možné vyrovnať sa s príznakmi ochorenia pomocou liekov, masáží, liečebných cvičení, alebo sa oplatí pripraviť sa na operáciu?
 • Koľko stojí liečba miechy - s chirurgickým zákrokom a bez neho?

V tomto článku sa pokúsime odpovedať na druhú otázku čo najpodrobnejšie. Poďme hovoriť o tom, aké liečebné metódy a v ktorých prípadoch je možné uplatniť, od čoho závisí cena a čo sa môže zahrnúť do tejto sumy.

Konzervatívna a chirurgická liečba

Okamžite treba poznamenať, že táto operácia nie je ani zďaleka nevyhnutná. Vo väčšine prípadov príznaky choroby zmiznú do šiestich týždňov a môžu sa liečiť konzervatívnymi metódami: predpisujú lieky proti bolesti a svalové relaxanciá, blokádu chrbtice prietržom, fyzioterapiu, masáž, fyzioterapeutické cvičenia. Ak sa pacientovi zobrazí nemocnica v nemocnici, náklady na liečbu budú pozostávať z nákladov na lieky, práce ošetrujúceho lekára a pobytu na oddelení.

Chirurgický zákrok je indikovaný v nasledujúcich prípadoch:

 • Ak bolesť nezmizne do 6 týždňov, zosilňuje sa, napriek konzervatívnej liečbe.
 • Ak narastá narušenie citlivosti, slabosť svalov nôh.
 • Ak je narušená kontrola močenia a čriev.
 • Ak existujú príznaky „sedlovej anestézie“: strata citlivosti na vnútorných stehnách, genitálnej oblasti, konečníku.

Prieskum - dôležitý bod v celkových nákladoch

Na objasnenie veľkosti, umiestnenia, počtu medzistavcových prietrží a na správne naplánovanie chirurgickej liečby je potrebný určitý výskum. Musia sa zohľadniť aj ich náklady. Váš lekár vám môže predpísať:

 • Rentgenografie. Na rontgenových lúčoch nie je prietrž viditeľná, ale pomáhajú vylúčiť ďalšie choroby, napríklad infekčné procesy, nádory stavcov, zlomeniny, malformácie (napríklad klinovité stavce, ďalšie rebrá)..
 • MRI Najinformatívnejšia diagnostická metóda. Pomáha vyhodnotiť veľkosť a umiestnenie prietrže, identifikovať kompresiu nervového koreňa.
 • Počítačová tomografia. Zvyčajne sa predpisuje pacientom, u ktorých z jedného dôvodu nie je možné vykonať MR..
 • . Počítačová tomografia, pri ktorej sa vykonáva punkcia miechy a podáva sa roztok kontrastného lieku. Pomáha to lepšie zviditeľniť prietrž, miechu a jej korene..
 • Elektromyografia (EMG). Pomocou špeciálnych elektród sa kontroluje priechod elektrických impulzov pozdĺž nervov, aby sa zistilo, ako veľmi prietrž porušuje ich kompresnú funkciu..

Postarajte sa o seba a zaregistrujte sa ešte dnes na konzultáciu

Ako rysy prietrže ovplyvňujú náklady na chirurgický zákrok?

Keď hovoríme o tom, koľko prevádzkových nákladov stojí prietrž chrbtice, je potrebné vziať do úvahy charakteristiky herniálneho výčnelku. Môžu výrazne ovplyvniť zložitosť chirurgického zákroku a v dôsledku toho aj jeho náklady..

Lokalizácia prietrže. Ak je umiestnená v bedrovej oblasti, je ľahšie ovládateľná, resp. Obvykle lacnejšia. Pri krčných prietržoch je chirurgická liečba technicky ťažšia.

Počet kýly, na ktorých sa má operovať. Čím viac sú, tým vyššie sú náklady.

Kýlová fáza. Medzistavcový disk pozostáva z centrálnej časti - želatínového jadra a okolitého vláknitého prstenca. V počiatočných fázach sa vlákna vláknitého prstenca roztiahnu a časť disku vyčnieva za stavce. Potom dôjde k prasknutiu týchto vlákien a vyjde časť želatínového jadra. V poslednej fáze dôjde k sekvestrácii: fragment disku je úplne oddelený.

Smer herniového výčnelku. Náklady na odstránenie prietrže chrbtice sú vyššie, keď disk vyčnieva do miechového kanála, nižšie pri bočnom výčnelku.

Ohlasy našich pacientov

23. marca 2020.

12. marca 2020.

11. februára 2020.

28. januára 2020.

21. augusta 2019.

28. marca 2019.

Druhy chirurgickej liečby

Existuje niekoľko druhov operácií pre medziobratlové kýly. Zložitosť technickej realizácie, potrebné vybavenie a dĺžka hospitalizácie sa líšia. To všetko ovplyvňuje náklady:

 • Discectómia je zásah, pri ktorom sa medzistavcový disk úplne alebo čiastočne odstráni rezom. To pomáha eliminovať kompresiu nervových koreňov..
 • Laminektómia - môže dopĺňať discektómiu. Chirurg odstraňuje kostné výrastky na stavcoch (osteofytoch), časti telies alebo oblúkov stavcov, oblastiach zhrubnutých väzov..
 • Stabilizácia chrbtice: fixácia stavcov pomocou kovových štruktúr: skrutky, platne, tyče.
 • Mikrodiscektómia a endoskopická mikrodisektómia - minimálne invazívny chirurgický zákrok pomocou miniatúrnych rezov.
 • Endoskopické operácie podľa metódy TESSYS, ILESSYS, CESSYS. Tieto inovatívne techniky sa praktizujú na klinike Medicine 24/7. Operácia sa vykonáva transforaminálnym (cez medzistavcové foramen) prístupom cez malú punkciu pomocou nástroja približne veľkosti ceruzky. Po 1 až 3 hodinách prechádza bolestivá bolesť, ďalší deň môže pacient kráčať nezávisle. Obdobie hospitalizácie sa skracuje na 1-2 dni.
 • Laserové odstránenie miechy. Pri tejto minimálne invazívnej operácii chirurg pôsobí laserom na medzistavcové platničky. Želatínové jadro sa zahrieva a doslova sa odparuje. Nevýhodou tejto metódy je to, že často dochádza k popáleniu okolitých tkanív, toto liečenie je zlé.

TESSYS, ILESSYS a CESSYS sú minimálne invazívne, bezpečné a vysoko účinné liečby herniovaných diskov. Môžu byť použité u väčšiny pacientov vyžadujúcich chirurgickú liečbu. Na našej klinike takéto zásahy vykonáva skúsený Igor Jurijevič Malakhov.

Koľko stojí operácia miechy?

Vyberte si mesto

Volanie zadarmo
v Rusku 8 (800) 500-14-73

Začnite písať názov lekárskej služby alebo schôdzky:

Nájdených 2 ponúk

Odstránenie prietrže medzistavcových platničiek

Jekaterinburg, ul. Sheinkman, d. 113, kancelária 525

Klinika na mape:

Jekaterinburg, ul. Sheinkman, d. 113, kancelária 525

Klinika na mape:

Nenašli ste správnu ponuku alebo si nemôžete vybrať?

Zanechajte svoje telefónne číslo a my vám zavoláme späť a odpovieme na všetky vaše otázky:

Môžete tiež vykonať vyšetrenie PET / CT v Oreli, Lipecke, Tambove, Kursku, Ufe, Belgorode a Jekaterinburgu..

Náklady na vyšetrenie sú 49 900 rubľov. v Jekaterinburgu a 45 000 rubľov. v iných mestách (cena je plná, neplatia sa žiadne ďalšie platby).

Službu platíte priamo v deň vyšetrenia na klinike.

Od žiadosti o službu po jej poskytnutie prechádza priemerne 1 pracovný deň (tj ak ste požiadali o službu v pondelok, dostanete ju takmer vždy v stredu)..

Ak zmeníte názor, musíte svoje rozhodnutie vopred informovať.

Vyšetrenie sa uskutoční pomocou rádioaktívneho markera 18 FDG.

Výsledky dostanete v papierovej forme a na disk za 3-4 hodiny.

Trvanie skúšky 2-4 hodiny.

Ak máte záujem o tento typ vyšetrenia, zanechajte prosím žiadosť:

Ďakujem za príspevok. Vaša žiadosť bude spracovaná čo najskôr..
Dátum a čas prijatia sa potvrdia, keď zavoláte späť.

Náklady na operáciu prietrže

Dohodnúť si schôdzku

Na klinike sa vykonávajú operácie „AKSIS“ na odstránenie prietrže medzistavcových platničiek. Všetky zásahy vykonávajú skúsení odborníci. Máte záujem o náklady na odstránenie medzistavcovej prietrže? Cena závisí od mnohých faktorov, ale nie je predražená. To vám umožní okamžite navštíviť kliniku, keď sa zistia problémy.!

Funkcie odstránenia medzistavcovej prietrže

Rozhodnutie o operácii odstránenia medzistavcovej prietrže by sa malo urobiť opatrne a bez zhonu. Intervencia sa vykonáva až po tom, ako tradičné postupy ošetrenia alebo núdzové indikácie nemajú účinok.

Skúsený lekár vždy upozorní pacienta na operáciu medzistavcových prietrží:

 • nedávajú 100% záruku na vyliečenie,
 • môže viesť k relapsom a komplikáciám, ak sa nedodržiavajú prísne odporúčania odborníka na regeneráciu.

Na všetky otázky by mal odpovedať aj odborník. Je povinný hovoriť o cene operácie, jej zložkách.

Druhy medziobratlovej kýly

 1. Postdiskektomického. Táto operácia je pomerne lacná. Spočíva v odstránení celého medzistavcových platničiek s patológiou alebo jej časťou. Počas zásahu sa vykonáva resekcia kostných procesov stavcov..
 2. laminektomie Táto operácia spočíva v odstránení časti vertebrálneho oblúka, na ktorý prietrž tlačí nervový koreň.
 3. endoskopia Všetky endoskopické postupy sú minimálne invazívne. Trvajú asi hodinu, nepoškodzujú vazy a svaly. Pacient je často prepustený hneď nasledujúci deň. Takáto operácia medzistavcových prietrží je pomerne drahá..
 4. Microdisectomy. Takáto operácia na odstránenie prietrže sa vykonáva na mikroskopickej úrovni pomocou výkonného mikroskopu a inovatívnych nástrojov. Nepoškodzuje zdravé tkanivo. Počas zásahu sa prietrž odstráni. Z tohto dôvodu sa nerv uvoľňuje. Odhadovaná cena postupu je 100 000 rubľov.
 5. Perkutánna nukleoplastika. Táto operácia sa označuje ako minimálne invazívna. Vykonáva sa v lokálnej anestézii. Podstatou intervencie je zníženie tlaku na nervy prietrže. Medzi výhody operácie patrí krátke trvanie, minimálny počet komplikácií a následkov.

Sme pripravení vykonať ďalšie zásahy. Okrem toho máme všetky možnosti konzervatívnej liečby, zotavenie po operácii akejkoľvek zložitosti. Všetci pacienti so systémom AXIS sa môžu spoľahnúť na komplexnú starostlivosť!

Hlavné výhody návštevy kliniky AKSIS

 • Vždy sa zameriavame na inovatívny vývoj v oblasti liečby medzistavcových prietrží v posledných rokoch. To vám umožní zvládnuť všetky úlohy..
 • Naša klinika má moderné vybavenie na diagnostiku a liečbu. Pri operácii kýly používame jedinečné technológie odstraňovania. Počas zásahov sa roboty používajú na zabezpečenie minimálnej traumy..
 • Používame minimálne invazívne techniky. Umožňujú vám zbaviť sa medzistavcovej prietrže v čo najkratšom čase. Po zákroku vám pomôžeme rýchlo sa zotaviť a vrátiť sa k svojmu normálnemu životnému štýlu..
 • Optimálna cena nielen nechirurgickej, ale aj chirurgickej liečby. Odstránenie prietrže sa vždy vykonáva za podmienok najvýhodnejších pre zákazníkov.
 • Poskytujeme celý rad služieb. Kontaktovaním nás na problém, ako je prietrž, sa môžete spoľahnúť na komplexnú podporu pred a po zákroku..

Chcete znížiť náklady, uistiť sa, že lekári sú profesionáli a zbaviť sa zdravotných problémov? Kontakt!

Odstránenie miechy

Kýla chrbtice, na rozdiel od všeobecného presvedčenia, je „mladá choroba“. Vzhľadom na určité vlastnosti súvisiace s vekom je vývoj prietrže u ľudí po 50 rokoch zriedkavým javom. Avšak v tomto veku málokto premýšľa o prítomnosti tejto patológie, aj keď sa vyskytnú silné bolesti chrbta.

Je potrebné poznamenať, že prietrž chrbtice je závažné ochorenie, ktoré môže viesť k pretrvávajúcemu zdravotnému postihnutiu pacienta. Pokroky v modernej medicíne ukazujú, že je potrebné liečiť prietrž v počiatočných štádiách a jedným z najúčinnejších spôsobov je odstránenie prietrže chrbtice.

Operácia miechovej hernie

Napriek skutočnosti, že tento postup je minimálne invazívnou a menej traumatickou metódou, odstránenie prietrže miechy je závažnou operáciou, ktorá má svoje vlastné indikácie. Rozlišujte medzi absolútnymi a relatívnymi údajmi:

 • Absolútna - ak prietrž spôsobí stlačenie miechy a dôjde k jej sekvestrácii, práca vnútorných orgánov je prerušená. Pretrvávajúci syndróm nepretržitej bolesti, rozvoj parézy a ochrnutia.
 • Relatívne - neúčinné konzervatívne liečenie.

Existuje niekoľko základných operácií, s ktorými odstránenie kýly chrbtice.

 • Radikálna chirurgia - najčastejšie sa tento typ zásahu vykonáva počas sekvestrácie prietrže. Počas operácie sa odstráni nielen prietrž, ale aj modifikovaný disk, namiesto ktorého je nainštalovaný umelý implantát. Napriek nepochybným výhodám: nízka cena odstránenia prietrže chrbtice, veľmi malé percento recidívy prietrže, súčasní chirurgovia považujú túto operáciu za zastaranú.
 • Laserové ožarovanie - vykonáva sa v štádiu nekomplikovanej medzistavcovej prietrže. Táto operácia na odstránenie prietrže chrbtice je minimálne invazívna a menej traumatická, nevyžaduje dlhú predoperačnú prípravu a pooperačnú rehabilitáciu.
 • Endoskopická mikrodisektómia je „zlatým štandardom“ modernej mikrochirurgie. Neexistujú prakticky žiadne kontraindikácie, minimálny čas na chirurgický zákrok a rehabilitáciu, menej traumatické, po niekoľkých dňoch sa pacient vráti do aktívneho životného štýlu.
 • Mikrochirurgické odstránenie prietrže chrbtice je neurochirurgická operácia, pri ktorej sa urobí malý rez 3 až 4 cm a prietrž sa odstráni mikroskopom a modernými nástrojmi..

Koľko stojí odstránenie kýly??

Mnoho pacientov po zistení diagnózy okamžite rozhodne, že operácia miechy by sa mala vykonávať iba v zahraničí. Tieto operácie sa v skutočnosti vykonávajú denne v zahraničí, kliniky sú vybavené najnovším vybavením a podmienky nemocnice k lepšiemu sa líšia od domácich nemocníc..

Teraz sa však situácia ustálila a v „Lekárskom chirurgickom centre“ odstránenie kýly chrbtice vykonávajú nemenej často medzinárodní triedni lekári. Bola pre vás pripravená prvotriedna nemocnica so všetkou občianskou vybavenosťou, klinika je vybavená moderným zariadením a špecialisti neustále absolvujú špecializované kurzy ďalšieho vzdelávania, a to aj v zahraničí. A nemenej dôležité, náklady na odstránenie prietrže chrbtice sú oveľa nižšie ako náklady zahraničných kolegov.

Pri odpovedi na otázku: „Koľko stojí odstránenie prietrže chrbtice“, musíte vziať do úvahy typ chirurgického zákroku, druh anestézie, použité materiály a vybavenie, kvalifikáciu operujúceho lekára a dokonca aj objem pooperačnej rehabilitácie.

O tom, koľko chirurgického zákroku je v každom prípade potrebné, sa môže rozhodnúť iba lekár. Na našej klinike vám však budú ponúknuté rôzne liečebné programy, berúc do úvahy všetky vaše želania. Ceny sa môžu líšiť od 80 000 do 200 000, v závislosti od typu operácie.

Náklady na chirurgický zákrok pri mikrochirurgickom odstránení prietrže medzistavcovej platničky na lumbálnej úrovni bez stabilizácie zahŕňajú:

 • Kombinované (inhalácia + intravenózna anestézia na základe Sevoranu) s mechanickou ventiláciou do 2 hodín 7 500;
 • prevádzka 80 000;
 • kompresné pančuchy (pančuchy) 2.500;
 • pobyt v nemocnici (2 dni) 10.000.
Cena: 100 000 rubľov

Príprava na operáciu miechovej kýly

Aby bola operácia odstránenia prietrže chrbtice úspešná, nestačí mať kvalitné vybavenie a ani všetko záleží na schopnostiach chirurga. Je veľmi dôležité vykonať predoperačné vyšetrenie a pripraviť sa na samotnú operáciu. Pred prijatím do nemocnice musíte poskytnúť výsledky týchto typov testov:

 • Inštrumentálne vyšetrenie - CT alebo MRI;
 • Nemocničný komplex, ktorý zahŕňa všeobecné a klinické krvné testy, výsledok prítomnosti HIV, hepatitídy B a C, syfilis;
 • Konzultácie s neurochirurgom;
 • Konzultácie s terapeutmi;
 • Konzultácie s anestéziológom;

Až potom, ako lekár podrobne vyšetrí všetky testy, sa môže rozhodnúť, ktorá operácia miechy v tomto prípade je vhodná. Špecialista robí toto rozhodnutie na základe typu kýly, jeho umiestnenia, veľkosti, štruktúrnych vlastností chrbtice, prítomnosti komplikácií a sprievodnej patológie. Všetky tieto faktory priamo ovplyvnia objem chirurgického zákroku, a tým aj jeho výsledok..

Je nevyhnutné informovať lekára o tom, ktoré lieky užívate navyše, aj keď nesúvisia so základnou patológiou. Napríklad týždeň pred operáciou sa antikoagulanciá rušia. Užívanie alkoholu a drog je zakázané.

Posledné jedlo sa podáva 6-8 hodín pred zákrokom. V niektorých prípadoch lekári očistia žalúdok a črevá. Každá operácia je jedinečná a má veľa odtieňov, od ktorých bude výsledok priamo závisieť. Preto sa opýtajte svojho lekára na akékoľvek otázky. Vaše pohodlie a zameranie sa na pozitívny výsledok bude závisieť od toho, ako dobre chápete, čo je operácia miechy..

Operácia miechovej hernie: cena

Pokiaľ ide o vlastné zdravie, otázka ceny sa samozrejme stáva menej dôležitou. Je však potrebné jasne pochopiť, z čoho sa skladá pomer odstránenia prietrže na chrbtici - ceny. Po prvé, z kategórie zložitosti operácie: discektómia, laserové odparovanie, endoskopická mikrodisektómia.... Cena sa tiež líši v závislosti od typu implantátu, použitého zariadenia, anestézie a dokonca aj od kvalifikácie lekára.

V časti „Lekárske a chirurgické centrum“ v časti „Operácia hernie miechy“ vidíte nasledujúce obrázky v závislosti od typu zákroku:

 • Mikrochirurgické odstránenie prietrže medzistavcovej platničky - 80 000 rubľov;
 • Endoskopické odstránenie prietrže medzistavcovej platničky - 90 000 rubľov;
 • Predná dekompresia miechy a koreňov s mikrochirurgickým odstránením prietrže medzistavcovej platničky - 174 000 rubľov.

A to sú len približné náklady, pretože cena aj jedného typu operácie sa bude líšiť v závislosti od typu prístupu, úrovne poškodenia, typu anestézie, komplexu rehabilitačných postupov..

Prečo by ste k nám mali prísť?

 • Diagnostické vybavenie nášho centra nám umožňuje presne určiť patologický proces;
 • Najnovšie techniky vykonávania operácií pod kontrolou presného navigačného systému;
 • Klinickí neurochirurgovia sú vysoko kvalifikovaní a majú rozsiahle skúsenosti s odstraňovaním prietrže;
 • Všetci lekári majú skúsenosti v európskych krajinách a USA, sú členmi medzinárodných asociácií;
 • Komfortná nemocnica s jednolôžkovými izbami pomáha obnoviť telo v čo najkratšom čase.

Zaručujeme našim pacientom rýchly návrat do aktívneho života takmer okamžite po operácii.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Súhrn: Stredná (stredná) hernia medzistavcovej platničky je typ medzistavcovej prietrže, ktorá ovplyvňuje miechu a môže nakoniec viesť k výskytu neurologických príznakov. Na rozdiel od iných medzistavcových hernií vyčnieva stredná hernia disku dozadu priamo do stredu miechového kanála, kde sú umiestnené nervové korene a miecha.
Inguinálna hernia je najbežnejším ochorením, ktoré je najčastejšie u mužov. Pri tejto chorobe časť čreva alebo iného orgánu cez oslabenú brušnú stenu „spadne“ do trieslovinového kanálika.
Hlavným cieľom stravy je znížiť tlak na orgány gastrointestinálneho traktu. To sa dá dosiahnuť frakčnou výživou s malými dávkami na príjem a odstránením potravín, ktoré sú dlho stráviteľné v žalúdku, ako aj zapríčinením zápchy a zvýšenej tvorby plynu v čreve..