loader

Hlavná

Pažerák

Laserové odstránenie medzistavcových prietrží

Odstránenie prietrže - ceny a recenzie. Porovnávacia tabuľka lekárskych stredísk v Jekaterinburgu, kde dochádza k odstráneniu kýly. Ako liečiť prietrž?

Kýla je vyčnievanie vnútorných orgánov alebo ich častí pod kožou, do vnútorných dutín alebo medzipriestorových priestorov cez otvory v anatomických formáciách bez toho, aby spôsobovalo narušenie integrity kože. Kýla u dospelých nie je nezvyčajná, chirurgovia vykonávajú diagnózu a liečbu tohto ochorenia.

Náš portál obsahuje telefóny a adresy súkromných kliník alebo lekárskych stredísk v Jekaterinburgu, kde je predpísaná liečba alebo sa vykonáva chirurgický zákrok na odstránenie kýly. Zhromaždili sme náklady na konzultáciu s lekárom, ako aj cenu chirurgického zákroku na odstránenie prietrže. Posúdenie kvalifikácie chirurgov a vyhodnotenie ich prístupu pomôže posúdiť pacientov, ktorí sa už podrobili liečbe kýly.

Diagnóza a odstránenie prietrže prednej brušnej steny v Jekaterinburgu

Na diagnostikovanie prítomnosti a predpísanie odstránenia prietrže pupočníkovým lekárom stačí vyšetriť pacienta v ležiacej a stojacej polohe. V niektorých prípadoch je dodatočne predpísaný brušný ultrazvuk, ako aj röntgen, ktorého výsledky určujú stupeň potreby a naliehavosti operácie a identifikujú sa potenciálne komplikácie. Hlavným odporúčaním lekára v tomto prípade bude vymenovanie operácie na odstránenie pupočnej kýly nazývanej hernioplastika..

V závislosti od stavu pacienta si lekár vyberie najvhodnejšiu operačnú techniku, pri ktorej sa upraví hernálny výčnelok, a potom sa zošijú hrany hernálnej vady. V závislosti od indikácie je predná brušná stena zosilnená endoprotézou oka, ktorá zaručuje elimináciu relapsu v budúcnosti a skracuje dobu zotavenia po operácii..

Diagnostika a odstránenie medzistavcovej prietrže v Jekaterinburgu

V tomto prípade má pacient premiestnenie buničitého jadra medzistavcového disku, čo je sprevádzané roztrhnutím vláknitého prstenca. Najčastejšie sa vyskytuje prietrž lumbosakrálnej chrbtice, menej často sa vyskytuje v krčnej chrbtici. Hlavnou metódou diagnostiky tohto problému je určenie magnetickej rezonancie, na základe ktorej lekár vyberie najvhodnejšie metódy liečby..

Vo väčšine prípadov nie je potrebné prevádzať prietrž, časom príznaky choroby ustupujú a remisia nastáva. U asi 70% pacientov dochádza k zlepšeniu v priebehu 12 týždňov, percento sa zvyšuje počas dlhšieho obdobia. V zriedkavých prípadoch je nutná chirurgická hernia, ako posledná možnosť, ak sú konzervatívne metódy liečby bez bolesti pred syndrómom bolesti..

Diagnóza a odstránenie slabinovej prietrže v Jekaterinburgu

Lekár vykoná diagnózu na základe slov a vyšetrenia pacienta, po vyhodnotení stavu jeho trieslového kanálu. V niektorých prípadoch sa ultrazvuk používa na diagnostiku, ale často môže špecialista identifikovať choroby bez jeho vymenovania.

Odstránenie trieslovej kýly je možné iba pomocou operácie, pri ktorej sa otvorí hernálny vak a vyčnievajúce orgány sa umiestnia späť do brušného priestoru. Potom chirurg vykoná plastickú chirurgiu vo trieslovom kanáli. Môže sa tiež použiť na spevnenie plášťa trieslovin pomocou špeciálnej sieťoviny zo syntetického materiálu: dacron, nylon, teflón a ďalšie..

Pri lokálnej anestézii sa vykonáva operácia na odstránenie brušnej prietrže s následnou plastickou chirurgiou, niekedy môže lekár predpísať celkovú anestéziu. Ak sa vyvinie bilaterálna prietrž, druhá operácia pri druhej prietrži sa uskutoční až po niekoľkých mesiacoch - jednorazová operácia sa nevykonáva.

Po dobu dvoch dní po odstránení prietrže je pacient uložený do postele. Vylúčené sú všetky druhy fyzických aktivít, ktoré môžu viesť k zvýšeniu vnútorného tlaku a negatívnemu dopadu na stav pooperačného švu..

Odstránenie medzistavcovej prietrže v Jekaterinburgu

 • Pre majiteľov firiem
 • Ak podnikáte, potom je big-book-med.ru ideálnou platformou na hľadanie nových zákazníkov

 • Pridať organizáciu
 • Reklamné príležitosti
 • Udalosti podporované BIG-BOOK
 • Pomoc:
 • registrácia
 • Prečo je to všetko zadarmo?
 • Všeobecné informácie o vašom osobnom účte
 • Vyhľadávanie organizácií
 • Ako funguje vyhľadávanie
 • Pridanie organizácie
 • Úpravy, vytváranie sietí, mazanie

Informácie uvedené na stránke sa nemôžu použiť na diagnostiku, liečbu a nenahrádzajú vymenovanie lekára.

LLC "BIG BUK PORTALS"
PSRN: 1171215000494

Koľko stojí medziobratlová kýlová operácia?

Vertebrálna kýla je bežná neurologická patológia, pri ktorej je medzistavcový disk poškodený a materiál disku sa lokálne premiestňuje za hranice medzistavcových priestorov. U 60% pacientov je príčinou bolesti chrbta práve medzistavcová prietrž. Väčšinou herniálny výčnelok je lokalizovaný v bedrovej oblasti, menej často v krčku a veľmi zriedka v hrudníku..

Prietrž disku sa často nijako neprejavuje a je náhodným diagnostickým nálezom. V takom prípade nie je potrebné ošetrenie. Ak sa však patologická formácia prejavuje bolesťou a rôznymi neurologickými príznakmi (znecitlivenie, brnenie, slabosť končatín), vyžaduje sa okamžitá liečba a diagnostické opatrenia..

Ak je potrebný urgentný chirurgický zákrok

Rozsiahla kýla môže priamo ovplyvniť miechový kanál - stlačiť nervové korene a krvné cievy. V dôsledku toho dochádza k intenzívnej bolesti, ktorú nemožno zastaviť liekmi proti bolesti, zhoršenou motorickou funkciou končatín (paréza, paralýza) a nesprávnou funkciou panvových orgánov (močová a fekálna inkontinencia, zápcha, rýchle močenie, erektilná dysfunkcia)..

Tieto prejavy sú priamou indikáciou pre pohotovostný chirurgický zákrok. S oneskorením v dôsledku „smrti“ koreňov miechy sa vyvinú ireverzibilné poruchy panvovej a motorickej funkcie.

Ako liečiť medzistavcovú prietrž

Štandardná liečba medzistavcovej prietrže začína konzervatívnou liečbou na ambulantnej báze. Hlavným cieľom je zmiernenie bolesti chrbta - dolnej časti chrbta, krku, hrudníka a odstránenie svalových kŕčov. Odporúčajú sa tiež akupunktúra, plávanie, cvičenia fyzickej terapie s inštruktorom, manuálna terapia, nosenie ortopedického korzetu..

Ak ambulantná liečba neprináša výsledok, pacientovi je ukázaná hospitalizácia v neurologickej nemocnici, kde terapia pokračuje injekciou liekov, rôznymi blokádami, fyzioterapeutickými technikami a masážou..

Vo väčšine prípadov je možné pomocou komplexnej konzervatívnej liečby vyrovnať prejavy choroby. Avšak s neúčinnosťou terapeutickej liečby, progresiou alebo zachovaním klinických príznakov po dobu dlhšiu ako 3 až 6 týždňov je indikovaná operácia chrbtice - odstránenie prietrže.

Druhy chirurgickej liečby

Cieľom chirurgickej liečby je dekompresia (eliminácia kompresie) miechového nervu na základe neurologického obrazu a vizuálnych diagnostických údajov: röntgen, počítačová tomografia a magnetická rezonancia..

Odstránenie prietrže chrbtice sa môže uskutočniť rôznymi spôsobmi. Výber spôsobu chirurgického zákroku závisí od charakteristík tvorby prietrže, celkového stavu pacienta, schopností kliniky a kvalifikácie neurochirurga..

1. Otvorená discektómia. Celkom traumatická, ale napriek tomu často používaná operácia prietrže chrbtice. Chirurgický zákrok je sprevádzaný veľkým rezom, pitvou muskulo-väzivového aparátu. Počas operácie je poškodený medzistavcový disk odstránený úplne alebo čiastočne a stavce sú nehybne spojené kostnými implantátmi. Tento typ chirurgickej liečby sa vykonáva hlavne pri ťažkých poraneniach chrbtice, stavovcoch.

2. Mikrochirurgické techniky sú dnes „zlatým štandardom“ pri liečbe hernálnej patológie. Minimálne invazívna medziobratlová kýlová chirurgia, ktorú vykonáva skúsený špecialista s moderným vybavením, umožňuje dosiahnuť takmer úplnú účinnosť liečby. Najčastejšie sa vykonávajú tieto typy mikrochirurgických operácií:

 • Mikrodisektómia - odstránenie vertebrálnej hernie pomocou operačného mikroskopu. Prístup je uskutočňovaný pomocou zárezu 2 až 3 cm a po záreze sa inštaluje špeciálny expandér vo forme rúrky s priemerom 2 cm. V tomto prípade sa svaly nezstrihnú, ale potom sa tupým spôsobom cez trubicu rozšíria. Neurochirurg pomocou mikro-nástrojov odstraňuje hernálnu hmotu a časti disku, ktoré komprimujú nervy. V tomto prípade zostáva stabilizačná funkcia chrbtice.
 • Endoskopické odstránenie dorzálnej medzistavcovej prietrže je najmenej traumatickým zásahom uskutočneným malým rezom kože (do 8 mm). Uskutočňuje sa pomocou spinálneho endoskopu, v ktorom sú kombinované optické, svetelné a pracovné kanály, takže kýla je odstránená priamo endoskopom. Bezpečnosť operácie je zabezpečená stálym röntgenovým a vizuálnym endoskopickým monitorovaním.

Mikrochirurgický a endoskopický chirurgický zákrok na medzistavcovej prietrži vám umožňuje vykonávať potrebné manipulácie bez ovplyvnenia nervových a vaskulárnych formácií miechového kanála bez poškodenia kostno-väzivového aparátu. Výsledkom je zachovanie stavovcov, pravdepodobnosť relapsu a pooperačných komplikácií sa zníži na minimum a doba rehabilitácie sa zníži na 1 až 2 dni po operácii..

 • Laserová operácia stavcovej prietrže (laserové odparovanie). Metóda je založená na vyparovaní kvapaliny z poškodeného disku pod vplyvom laserovej energie. Tým sa dosiahne zníženie intradiskálneho tlaku, zníženie počtu nervových receptorov a v dôsledku toho zmiernenie bolesti. Táto technika je určená pre malé formácie..
 • Interlaminárna discektómia je operácia na odstránenie vertebrálnej hernie lumbosakrálnej chrbtice. Pomocou chirurgického mikroskopu sa chrupavka odstráni interlaminárnym prístupom (medzi vertebrálnymi oblúkmi), ktorý komprimuje nervový koreň.

Včasný kontakt so špecialistom

Miechová kýla je závažné ochorenie medzistavcových platničiek, v dôsledku čoho je kvalita života výrazne znížená, denná a odborná činnosť je obmedzená. V pokročilých prípadoch je možné vyvinúť pretrvávajúce postihnutie. V počiatočnej fáze je patológia úspešne liečená bez chirurgického zákroku. Preto je dôležité poradiť sa s lekárom včas a neignorovať rušivé príznaky..

Bohužiaľ, v 10-15% je konzervatívna liečba neúčinná. V takých prípadoch je jediným východiskom chirurgický zákrok - odstránenie prietrže. Ak sa rozhodne, že herniálna formácia sa musí odstrániť chirurgicky, nemali by ste sa toho báť, pretože moderné metódy chirurgickej liečby sú bezbolestné, menej traumatické, minimalizujú pooperačné komplikácie a rýchlo a účinne zmierňujú bolestivé prejavy choroby..

Koľko stojí medziobratlová kýlová operácia?

Vyberte si mesto

Volanie zadarmo
v Rusku 8 (800) 500-14-73

Začnite písať názov lekárskej služby alebo schôdzky:

Nájdených 2 ponúk

Odstránenie prietrže medzistavcových platničiek

Jekaterinburg, ul. Sheinkman, d. 113, kancelária 525

Klinika na mape:

Jekaterinburg, ul. Sheinkman, d. 113, kancelária 525

Klinika na mape:

Nenašli ste správnu ponuku alebo si nemôžete vybrať?

Zanechajte svoje telefónne číslo a my vám zavoláme späť a odpovieme na všetky vaše otázky:

Môžete tiež vykonať vyšetrenie PET / CT v Oreli, Lipecke, Tambove, Kursku, Ufe, Belgorode a Jekaterinburgu..

Náklady na vyšetrenie sú 49 900 rubľov. v Jekaterinburgu a 45 000 rubľov. v iných mestách (cena je plná, neplatia sa žiadne ďalšie platby).

Službu platíte priamo v deň vyšetrenia na klinike.

Od žiadosti o službu po jej poskytnutie prechádza priemerne 1 pracovný deň (tj ak ste požiadali o službu v pondelok, dostanete ju takmer vždy v stredu)..

Ak zmeníte názor, musíte svoje rozhodnutie vopred informovať.

Vyšetrenie sa uskutoční pomocou rádioaktívneho markera 18 FDG.

Výsledky dostanete v papierovej forme a na disk za 3-4 hodiny.

Trvanie skúšky 2-4 hodiny.

Ak máte záujem o tento typ vyšetrenia, zanechajte prosím žiadosť:

Ďakujem za príspevok. Vaša žiadosť bude spracovaná čo najskôr..
Dátum a čas prijatia sa potvrdia, keď zavoláte späť.

Microdisectomy

Mikrodisektómia je neurochirurgická operácia na odstránenie herniovaného disku z miniprístupu.
Tento typ chirurgického zákroku vo svetovej praxi sa v súčasnosti považuje za „zlatý štandard“ pre chirurgickú liečbu herniovaných diskov. Mikrodiscektómia sa týka minimálne invazívneho chirurgického zákroku. Na jeho implementáciu sa používajú vysoko kvalitné optiky (napr. Karl Zeiss) a mikrochirurgické prístroje. Úlohou mikrodisektómie je odstránenie hernie disku umiestnenej v miechovom kanáliku pomocou malého rezu (3 až 4 cm), pričom sa zachovajú kostné štruktúry. Po mikrodiscektómii je možná včasná aktivácia pacientov (nezávislá chôdza v deň operácie) a skrátenie doby práceneschopnosti do 1 mesiaca a skôr.

 • Kýla (extrúzia) medzistavcových platničiek potvrdená pomocou MRI.
 • Prítomnosť radiálnej (radiálnej) bolesti.
 • Neúčinnosť konzervatívnej liečby.
 • Trvanie bolesti je najmenej 1,5 - 2 mesiace.
 • Zápalové zmeny v plánovanom chirurgickom prístupe.
 • Posun chrbtice.
 • Somatická patológia v štádiu dekompenzácie.

Operácia sa vykonáva v celkovej alebo vodivej anestézii. V priemete deformovaného disku je umiestnený pozdĺžny rez kože. Aby sa dostal do uškriabaného nervového koreňa, chirurg odstráni žltý väz, ktorý vymedzuje miechový kanál od pozdĺžnych svalov chrbta, a ak je to potrebné, minimálnu resekciu vertebrálnych oblúkov. Svaly nie sú počas operácie poškodené, ale sú zasunuté do strany. Po vykonaní takéhoto chirurgického prístupu chirurg vytlačí koreň z prietrže a odstráni fragmenty vláknitého prstenca a jadra buničiny. Na konci operácie je rana zošitá vo vrstvách.

Medzistavcová disková prietrž so stlačením duralového vaku (pozdĺžna anatomická časť)


MRI bedrovej chrbtice je normálne


MRI bedrovej chrbtice (pozdĺžne - A, B a priečny rez C, D): stredná kýla L4 - L5 medzistavcovej platničky

V prípade neúčinnej liečby liekmi a prítomnosti hernie disku je metódou voľby chirurgickej liečby mikrodisektómia..
Pacient môže začať nefyzikálnu prácu 4 - 7 dní po operácii a fyzickú prácu po 2 - 3 týždňoch. Súčasne nie je zakázané sedenie. Na udržanie držania tela sa odporúča nosiť polotuhý bedrový korzet pre zaťaženie 1 - 2 mesiace.

Neurochirurgické vertebrologické centrum sa nachádza na základe diverzifikovanej nemocnice č. 41. Moderná klinická diagnostická základňa umožňuje včasnú implementáciu a využitie nových technológií v rôznych oblastiach neurochirurgie. Použitie minimálne invazívnych metód liečby, kozmetický prístup k chirurgickým prístupom a moderné vybavenie pre operačné sály poskytujú pacientom požadovaný výsledok liečby..

Herniate disky

Osteochondróza - dystrofické poruchy kĺbovej chrupavky. Najčastejšie postihnuté sú medzistavcové platničky.

Prideľujte: cervikálnu, hrudnú a bedrovú osteochondrózu.

Príčinou je zhoršenie výživy chrupaviek a stavcov (vyskytuje sa s vekom), zmena hormonálneho systému u ľudí.

Čím je človek starší, tým viac sa prejavuje osteochondróza.

Ale v posledných rokoch sa stále viac a viac ľudí vo veku 18 až 30 rokov sťažovalo na bolesti chrbta..

Príčiny skorého prejavu choroby:

 • zlá fyzická kondícia;
 • porušenie postavenia a zakrivenia chrbtice;
 • ploché nohy a nadváha.

Medzistavcová prietrž - vytesnenie deformovaného buničitého jadra počas deštrukcie vláknitého prstenca medzistavcových platničiek, jedna z najbežnejších komplikácií osteochondrózy..

Disky poskytujú pohyblivosť chrbtice kvôli schopnosti rozširovania a sťahovania. Ich funkciou nie je len uľahčenie pohybu a vykonávanie statickej úlohy: vďaka svojej pružnosti sú tlmiče nárazov pri axiálnom zaťažení..

Kýla medziobratlovej platničky sa vytvára, keď sa vláknitý prstenec pretrhne, keď sa časť želatínového jadra rozšíri za jeho okraje. Vyskytuje sa kompresný syndróm - vyzrážaný fragment tlačí na nervy a spôsobuje opuchy.

 • Vyvíja sa zápalový proces;
 • Noha a ramená sú slabé;
 • Osoba má nútené postavenie;
 • Tento stav sprevádza bolesť.

Miechová kýla spôsobuje zdravotné postihnutie až do zdravotného postihnutia.

Prečo sa vyskytuje medzistavcová prietrž??

Existujú tri hlavné dôvody:

 • Vysoké zaťaženie;
 • zranenia
 • Vek sa mení.

Postupom času sa chrupavkový krúžok disku stáva tenším a množstvo tekutiny v ňom klesá. Na diskoch je patologická zmena - nevyhnutná súčasť procesu starnutia. Opotrebenie tkaniva disku je vyvolané zvislým procesom, pri ktorom sa vytvára konštantné mechanické zaťaženie. Situácia sa zhoršuje podvýživou v dôsledku nečinnosti.

Ako sa vyvíja kýla chrbtice??

Proces degenerácie medzistavcových platničiek prechádza 3 stupňami.

Tkanivo sa posúva vnútri disku. Diskové doštičky bez správnej výživy sú rozdávané. Človek sa unaví rýchlo.

Prolaps disku, výstupok. Dochádza k trhaniu a premiestňovaniu tkaniva. Keď také tkanivo prechádza cez vláknitý kruh, proces sa stane nezvratným a je sprevádzaný syndrómom kompresie bolesti a / alebo koreňa. Spočiatku sa elastické a husté tkanivo disku uvoľňuje, čo spôsobuje nestabilitu v jednotlivých segmentoch.

Diskóza v poslednom štádiu sa spravidla vyskytuje u pacientov nad 60 rokov. Tkanivo disku je zhutnené, kalcifikované, redukuje motorický segment a čiastočne stabilizuje chrbticu. V tomto prípade sa degeneratívne zmeny stanú príčinou nepríjemných symptómov..

Ako herniovaný disk?

Symptómy patológie sú určené:

 • Lokalizácia procesu;
 • Vypuklé veľkosti;
 • Stupeň kompresie nervových koreňov.

diagnostika

Na diagnostikovanie kýly medzistavcovej platničky musí lekár podrobne preštudovať históriu choroby a vykonať dôkladné vyšetrenie. Osobitnú pozornosť si zasluhujú nasledujúce body:

 • Svalová slabosť;
 • Lokalizácia bolesti;
 • Oblasť straty citlivosti;
 • Symetria šľachových reflexov;
 • Predchádzajúce zranenia;
 • Výrazná zmena hmotnosti.

V prípade výskytu týchto príznakov sa zvažuje chirurgická liečba..

Klasifikácia vertebrálnej hernie

Kýly sa klasifikujú tak, aby predpovedali vývoj patológie a určili liečebný algoritmus. Nie je neobvyklé, že sa u pacienta vyvinie viac ako jedna prietrž s rôznymi miestami a v rôznych štádiách.

V závislosti od lokalizácie sa rozlišujú nasledujúce typy hernií.

 • Kýla krčnej chrbtice - bolesť sa objavuje pri pohybe hlavy, paži a oblasti medzi lopatkami; závraty, necitlivosť, slabosť rúk.
 • Kýla hrudnej chrbtice - charakteristická bolesť pása, slabosť, narušená koordinácia, problémy s močením.
 • Kýla bedrovej chrbtice je sprevádzaná bolesťou. Ak je výstupok malý, bez tlaku na miechu: bolesť sa pravidelne cíti, zvyšuje sa námaha, otáča sa telo a predlžuje sa pobyt v nepohodlnej polohe. Pri zväčšovaní hernie sa mení charakter bolesti - stáva sa streleckou, ostrou, dáva nohám alebo paži, znížená citlivosť a mravenčenie v končatinách. Narovnanie chrbta sa stáva problematickým. Vyvíja sa deformácia chrbtice, dochádza k porušeniu močenia, potencie, defekácie.

Klasifikácia veľkostí

 • Výčnelok (prolaps). Veľkosť výčnelku nepresahuje 3 mm. Fyziologická norma. Žiadne príznaky.
 • Výhrez. Veľkosť - do 6 mm. Patologický stav. Existuje syndróm bolesti.
 • Vytláčanie. Veľkosť výčnelku je 6 × 15 mm. Sprevádzaná bolesťou a narušením vnútorných orgánov.

Druhy kýly:

 • Kýlová hernia sú najbežnejšie. Vláknité jadro preniká cez trhliny vláknitého prstenca.
 • Kosť - vytvorená kvôli množeniu kostí a zúženiu miechového kanála.
 • Chrupavka - je tvorená prvkami medzistavcovej chrupavky zničenej zápalom alebo traumou.

Liečba stavovej hernie

Operácia je indikovaná iba pri stlačení nervov, čo má vážne následky:

 • Strata citlivosti;
 • Obmedzená pohyblivosť;
 • Nekontrolované močenie.

Všetky ďalšie príznaky sa môžu liečiť konzervatívne..

Druhy chirurgických zákrokov:

 • Vertebroplasty je technika na obnovenie integrity poškodených častí stavcov. Nedostatok kostí je vyplnený kostným cementom, ktorý vám umožňuje obnoviť podpornú funkciu chrbtice, zmierniť bolesť a vrátiť človeka do aktívneho života.
 • Vysokofrekvenčná denervácia je elektrická stimulácia nervových dráh na zastavenie príznakov bolesti. V dôsledku tohto postupu sú nervové zakončenia kastrované bez poškodenia tela..

Minimálne invazívny chirurgický zákrok pomáha šetriť pacienta pred silnou bolesťou.

 • Perkutánna nukleoplastika studenej plazmy. Použitie studenej plazmy a rádiofrekvenčnej denervácie môže zastaviť bolesť v bedrových a krčných oblastiach a odstrániť patologické zmeny. Svalové tkanivá sú rozmiestnené od seba a potrebné manipulácie sú vykonávané v problémovej oblasti pomocou špeciálnych chirurgických nástrojov pod kontrolou vysoko presného vybavenia..
 • Perkutánna nukleotómia s laserovým vyparovaním - technika na vytvorenie optimálneho prístupu na požadované miesto a laserová rekonštrukcia medzistavcových platničiek - obnova a odstránenie výbežku.
 • Mikrochirurgické ošetrenie sa vykonáva pomocou špeciálnych nástrojov pomocou mikroskopu. Kýlu alebo časť nachádzajúcu sa v kanáliku chrbtice môžete úplne odstrániť. Po odstránení sa uskutoční laserové ožarovanie, aby sa zabránilo recidíve. Operácia na odstránenie prietrže v krčnej oblasti často vyžaduje inštaláciu protézy namiesto odstránenej chrupavky. Lekár vyberie liečebný režim po podrobnej štúdii.

Operácia nie je posledným krokom v liečbe kýly. Po začatí rehabilitačného obdobia, ktorého správna organizácia sa stáva garantom úspechu liečby.

Rehabilitačné opatrenia sú určené:

 • Druh vykonanej liečby;
 • Fyziologické vlastnosti pacienta;
 • Trvanie predoperačného obdobia a závažnosť jeho priebehu.

Program obnovy obsahuje:

 • rehabilitácia;
 • Fyzioterapeutické cvičenia - pacient vykonáva špeciálne cvičenia na chrbte;
 • Hydro procedúry a kinezoterapia;
 • Masáž kombinovaná s napínaním chrbtice.

Pred operáciou lekár pohovorí s pacientom, uskutoční sa dôkladná analýza klinických prejavov, porovnajú sa údaje z klinického vyšetrenia s údajmi o neuroimagingu (MRI, CT, spondylografické údaje), vyhodnocujú sa riziká operácie v konkrétnej oblasti operácie a somatický stav sprievodných chorôb. Potom sa sám pacient rozhodne a súhlasí s operáciou.

Chirurgické ošetrenie hernie disku je štandardizovaná a dobre zavedená operácia. Po prebudení si pacienti spravidla okamžite všimnú vymiznutie alebo zníženie bolesti. Zmiznutie znecitlivenia na končatinách môže nastať na dlhú dobu - od niekoľkých dní do 2-3 mesiacov. Čím skôr sa operácia vykoná, tým rýchlejšie sa obnoví citlivosť..

Pobyt v nemocnici je spravidla 2 až 4 dni. V súčasnosti je po operácii na našej klinike nasledujúci deň dovolené sedieť, chodiť. Odporúčame nosiť polotuhý korzet až 1 mesiac, ale nie viac ako 6-8 hodín denne. Trvanie následnej konzervatívnej liečby závisí od stavu pacienta a stupňa zvyškového utrpenia koreňa po dlhšej kompresii herniovaného disku..

V čase, ktorý ste uviedli, vám náš administrátor zavolá na čísle +7 (343) 283-08-08. Náš administrátor vám zavolá na číslo +7 (343) 283-08-08 pre potvrdenie prijatia. V uvedený časzavolámeVám z t. č. +7 (343) 283-08-08 pro získání prohlídky. Notre adminateur beous contacter at the moment fixe à partir du numéro de +7 343 283 08 08 nalejte potvrdzujúci obrázok. Náš administrátor vám zavolá na číslo +7 (343) 283-08-08 pre potvrdenie prijatia. Náš administrátor vám zavolá na číslo +7 (343) 283-08-08 pre potvrdenie prijatia. Náš administrátor vám zavolá na číslo +7 (343) 283-08-08 pre potvrdenie prijatia. Zur verabredeten Zeit ruft Sie unser Administrator von Nummern +7 (343) 283-08-08 an, um den Termin zu bestätigen. 위해 하게 서술 된 시간 우리 의 의 행정관 은 확인 하기 위해 +73432830808 번호 로 전화 해 드리겠습니다. Yöneticimiz, resepsiyon onayı için sizi +7 (343) 283-08-08 numaralı telefondan arayacaktır.

Ak meškáte so schôdzkou kratšou ako 15 minút, čas schôdzky sa skráti o oneskorenie. Ak meškáte so schôdzkou menej ako 15 minút, čas príjmu sa skráti o čas oneskorenia. V případězpoždění méně než 15 minút, doba prehliadky Bude zkrácena o čas zpoždění. Ak dôjde k oneskoreniu v priebehu 15 minút, opraví sa vizitka, nájomca si vyberie nájomcu. Ak meškáte so schôdzkou menej ako 15 minút, čas príjmu sa skráti o čas oneskorenia. Ak meškáte so schôdzkou menej ako 15 minút, čas príjmu sa skráti o čas oneskorenia. Ak meškáte so schôdzkou menej ako 15 minút, čas príjmu sa skráti o čas oneskorenia. Wenn Sie zu einem Termin weniger als 15 Minuten zu back kommen, wird die Empfangszeit für die Dauer Ihres Aufenthaltes verkürzt. 만약 15 분 미만 늦 으신 다면 잔찰 시간 은 지연 시간 으로 줄일 겁니다. Randevunuza 15 dní dozadu, všetko kalma saatinizle resepsiyonun süresi kısalır.

Ak meškáte viac ako 15 minút, vaše stretnutie bude zrušené a preplánované v čase, ktorý vám vyhovuje. Ak meškate viac ako 15 minút, vaše stretnutie sa presunie do vhodného času pre vás. V případě zpoždění víceenež 15 minút, prehliadka bude zrušena a přesunuta na zvolený termín. Ak sa rozhodnete zdržať o 15 minút neskôr, musíte sa o ňom presvedčiť. Ak meškate viac ako 15 minút, vaše stretnutie sa presunie do vhodného času pre vás. Ak meškate viac ako 15 minút, vaše stretnutie sa presunie do vhodného času pre vás. Ak meškate viac ako 15 minút, vaše stretnutie sa presunie do vhodného času pre vás. Wenn Sie zu einem Termin mehr als 15 Minuten zu back kommen, wird ihr Termin stornert and einem für Sie günstigen Zeitpunkt übertragen. 만약 15 분 이상 늦 으신 다면 진찰 은 취소 하고 편리한 시간 으로 연기 해 드리겠습니다. 15 mesiac dozadu iseniz, randevunuz sizin için uygun bir zamana taşınacaktır.

Udalosť sa objaví na vašom osobnom účte do 15 minút.

Nepodarilo sa nahrať. Skúste neskôr prosím. Skúste neskôr prosím. Se nepodařiloobjednat. Skúste to prosím. Nápis Échec de l'enregestrement de votre. Veuillez esayer ultérieurement. Skúste neskôr prosím. Skúste neskôr prosím. Skúste neskôr prosím. Bitte versuchen Sie es später erneut. 진철 의 시간 을 정할 수 없습니다. 나중에 다시 시도해 주시기 바랍니다. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

Do 2 hodín od čísla +7 (343) 283-08-08 vás náš správca zavolá a pokúsi sa vám pomôcť..

Do 2 hodín od čísla +7 (343) 283-08-08 vás náš správca zavolá a pokúsi sa vám pomôcť..

Odstránenie prietrže chrbtice: pokroky v medicíne storočia XX-XXI

Kýla medzistavcových platničiek je jednou z bežných príčin bolesti chrbta a 60 až 80% dospelej populácie Zeme trpí periodickou bolesťou chrbtice v lumbosakrálnej oblasti [1]. Liečba hernií medzistavcových platničiek je najčastejšie dlhá a konzervatívna, avšak pri absencii účinku sa môže chirurgický zákrok uchýliť k.

Najbežnejšou súčasnou operáciou je odstránenie postihnutého disku - diskektómia. Počas operácie sa môžu odstrániť aj časti väzov, osteofyty, fragmenty tiel alebo oblúky stavcov (laminektómia). Na zníženie tlaku na nervové korene sa susedné stavce zosilňujú pomocou špeciálnych vložiek alebo tyčí. Všetky tieto operácie sa uskutočňujú s otvoreným prístupom, t. J. S kožným rezom..

Modernejšou verziou discektómie je mikrodisektómia. Toto je operácia vykonaná pomocou výkonného mikroskopu. Použitie mikroskopu umožňuje zložité a precízne operácie, menšie poškodenie okolitého tkaniva a menšie rezy.

Ďalším smerom pri vývoji spinálnej chirurgie je minimálne invazívna chirurgia bez rezov. V tomto prípade je doba zotavenia po operácii skrátená a je dosiahnutý dobrý estetický účinok. Všetky typy chirurgie miechy majú svoje indikácie a kontraindikácie. Ak však predtým neexistovali iné alternatívy ako otvorený chirurgický zákrok, pacient a neurochirurg majú na výber.

Druhy minimálne invazívnej chirurgie miechy

Všetky také intervencie možno rozdeliť do dvoch skupín: endoskopická operácia na odstránenie herniovaného disku a nukleoplastika.

Endoskopická discektómia

V súčasnosti je to jedna z najpopulárnejších metód chirurgického zákroku na odstránenie prietrže chrbtice..

Výhody endoskopickej chirurgie:

 • vizuálna kontrola znižuje pravdepodobnosť poškodenia nervového koreňa;
 • minimálne poškodenie tkaniva - chirurgický zákrok vyžaduje narezanie asi desať milimetrov;
 • nie je potrebné odstraňovať časti stavcov alebo väzov na uľahčenie prístupu, čo znamená, že sa zachováva prirodzená stabilizácia segmentu stavcov;
 • Ak sa bolesť počas obdobia zotavovania znižuje, môže byť pacient prepustený z kliniky hneď nasledujúci deň.
 • niektoré typy kýly nie sú anatomicky vhodné pre endoskopiu: napríklad stredné kýly v krčnej časti chrbtice často vyžadujú otvorenú prednú operáciu.

Endoskopická discektómia sa vykonáva pomocou endoskopu, pomocou ktorého chirurg vidí operačnú oblasť. Na zavedenie endoskopu je potrebný rez asi 10 mm - to stačí na odstránenie toho, čo stlačuje nerv pomocou špeciálnych nástrojov. Zákrok sa vykonáva v celkovej anestézii, operácia trvá asi hodinu..

Praktizuje sa aj mikroendoskopická discektómia - kombinácia endoskopickej techniky a mikrochirurgických postupov. Rez je 12 mm.

Indikácie endoskopickej chirurgie na odstránenie prietrže chrbtice:

 • medziobratlová disková hernia potvrdená pomocou MRI;
 • syndróm bolesti viac ako 4 týždne;
 • nedostatok účinku konzervatívnej liečby.
 • nestabilita v segmente chrbtice;
 • osteofyty, spondylolistéza, zúženie miechy;
 • opakované herniované disky.

Nucleoplasty

Toto je operácia, pri ktorej nemusíte odstrániť celý disk. Jediným cieľom pre nukleoplastiku je medzistavcový disk.

Cieľom nukleoplastiky je znížiť tlak v buničitom jadre medzistavcových platničiek. Súčasne sa zníži opuch vláknitého prstenca a v dôsledku toho sa zastaví kompresia nervového koreňa. Existujú rôzne typy nukleoplastík v závislosti od typu pôsobiacej sily:

 • studená plazma;
 • hydroplasty (kvapalina pod tlakom);
 • mechanický náraz;
 • rádiofrekvenčná ablácia;
 • laserové svetlo.

Expozícia laserom alebo vyparovanie spôsobuje prudké zvýšenie teploty, zatiaľ čo jadro sa vyparuje. Táto metóda však často vedie ku komplikáciám - popáleniu okolitého tkaniva, ktoré zhoršuje hojenie.

Najbežnejšou metódou je pôsobenie studenej plazmy alebo zrážanie (skratka pre abláciu za studena, deštrukcia za studena). Na rozdiel od vystavenia laserom alebo vysokofrekvenčnému žiareniu nespáluje tkanivo tkanivo. Použitie studenej plazmy v medicíne sa začalo v 80. rokoch a prvé zariadenie založené na studenej plazme bolo navrhnuté v roku 1995. Od tejto chvíle sa aktívne vyvíjala metóda spolupráce..

Nukleoplastika sa vykonáva v lokálnej anestézii. Presnosť je zabezpečená konštantnou röntgenovou kontrolou. Prostredníctvom punkcie 2 - 3 mm sa do jadra disku privádza ihla s elektródou, cez ktorú na jadro pôsobí studená plazma. V dôsledku toho sa veľkosť buničitého jadra zmenšuje a vláknitý kruh už nestláča nervový koreň. Celá operácia trvá pol hodiny, hospitalizácia pacienta nie je potrebná.

Indikácie pre nukleoplastiku:

 • prítomnosť prietrže alebo výčnelku medzistavcovej platničky;
 • syndróm ťažkej bolesti;
 • nedostatok účinku konzervatívnej liečby počas troch až štyroch týždňov.

V 70 - 80% prípadov použitia nukleoplastiky sa pozoruje pozitívny výsledok.

Nie vždy však umiestnenie alebo štruktúra prietrže umožňuje použitie minimálne invazívnych technológií. Pri niektorých typoch prietrží je výhodná otvorená chirurgia..

Klasifikácia medzistavcových prietrží

Kýly medzistavcových platničiek môžu byť rozdelené podľa ich umiestnenia v chrbtici, podľa polohy prietrže v disku, ako aj podľa štruktúrnych prvkov prietrže.

Lokalizáciou alebo úrovňou polohy môžeme rozlíšiť:

 • hernie lumbosakrálnej chrbtice, najbežnejšie, viac ako 80% prípadov radikulitídy sú spojené s herniou disku [2];
 • hernie krčnej chrbtice sú oveľa menej časté, asi 4% všetkých degeneratívnych-dystrofických lézií chrbtice [3];
 • hernie hrudnej chrbtice sú najvzácnejšie.

Umiestnenie prietrže určuje najvhodnejší typ operácie. Takže pri operáciách hrudnej chrbtice zvyčajne nevyžaduje posilnenie chrbtového segmentu kolíkmi, pretože hrudné stavce sú navzájom najmenej pohyblivo spojené. Obsah miechového kanála sa tiež líši na rôznych úrovniach. Ak je miecha umiestnená na úrovni krku a hrudníka v chrbtici, potom na úrovni 1 - 2 bedrových stavcov prechádza do „chvosta koňa“ - zväzku nervov. Preto je v oblasti krku v niektorých prípadoch ľahšie priblížiť sa k chrbtici spredu, vykonať chirurgický zákrok s otvoreným prístupom, hoci sa používa aj endoskopická chirurgia.

Polohou prietrže vzhľadom na strednú os chrbtice je možné rozlíšiť také druhy, ako sú:

 • stredný (stredný, stredný) - prietrže, ktoré sú umiestnené v strede vzhľadom na stred stavcov, môžu stlačiť polovicu miechy alebo úplne;
 • paramedian - kýly, ktoré sú odsadené od centrálnej osi; nebezpečenstvo tohto typu prietrže je stlačenie miechy z jednej strany;
 • bočné (bočné) - hernie, ktoré rastú bočne a priliehajú k oblúkom stavcov;
 • foraminal - kýly prenikajúce medzistavcovými foramenmi, ktorými prechádzajú nervové korene; zvláštnosťou týchto prietrží je silná bolesť.

Herniované disky sa tiež líšia v etapách formovania:

 • mierny výstupok disku - 2 - 3 mm;
 • výstupok - výstupok väčší ako 5 mm;
 • extrúzia - takmer celé jadro presahuje medzistavcové platničky.

Poslednou fázou bude postupné ničenie disku a spojenie susedných stavcov medzi sebou.

V samostatnom type sa oddeľuje kýla. Vyskytuje sa, keď sa časť jadra oddelí od herniálneho výčnelku a vstúpi do miechového kanála.

Hernia Odstránenie chirurgia: Míľniky

Bez ohľadu na zvolený spôsob odstránenia prietrže chrbtice zahŕňa proces ošetrenia tri stupne:

 • príprava na chirurgický zákrok (vyšetrenie, v prípade potreby konzervatívna liečba);
 • priamy chirurgický zákrok;
 • obdobie zotavenia po operácii.

Môžete podrobnejšie preskúmať každú fázu pomocou príkladu endoskopického odstránenia prietrže miechy, pretože táto operácia je široko používaná a osvedčila sa..

Príprava na operáciu

Pred endoskopickou operáciou lekár vyšetrí pacienta a analyzuje predchádzajúcu liečbu. Operácia je predpísaná iba vtedy, ak bola konzervatívna terapia vykonávaná v primeranom objeme počas štyroch mesiacov a nepriniesla výsledky. Pred chirurgickým zákrokom môže byť tiež potrebné mať MRI chrbtice s pozdĺžnymi rezmi. Lekár vyhodnotí výsledky vyšetrenia, prediskutuje možné výsledky s pacientom. Ak sa operácia vykonáva v celkovej anestézii, pacient sa tiež stretne s anestéziológom.

operácie

Operácia sa vykonáva v polohe pacienta na boku alebo na bruchu. S pomocou malého rezu chirurg vytvorí kanál pre prístup k prietrži. V tomto prípade sa tkanivá obvykle nerežú, ale úhľadne sa od seba vzdialia, výsledkom je urýchlenie regenerácie po chirurgickom zákroku. Do vytvoreného kanála je vložený špeciálny endoskop, ktorý umožňuje chirurgovi vidieť oblasť operácie a starostlivo odstrániť všetko, čo viedlo ku kompresii nervového koreňa. Po odstránení chirurg odstráni všetky nástroje a umiestni malý intradermálny steh na miesto rezu. Procedúra trvá asi hodinu.

Pooperačné zotavenie

Obvykle sa dve hodiny po endoskopickej operácii nechá pacient vstať a ak všetko pôjde dobre, potom sa po 12 až 24 hodinách prepustí z domu. V niektorých prípadoch môže lekár predpísať nesteroidné protizápalové liečivo. Je tiež potrebné vyhnúť sa zaťaženiam, najmä ohybom a zákrutám, najmä v prvých týždňoch po zákroku.

Vďaka moderným minimálne invazívnym operáciám sa pacienti môžu zbaviť problémov spôsobených herniovaným diskom a rýchlejšie sa vrátiť do normálneho života. Bohužiaľ, aj tie najmodernejšie metódy neposkytujú 100% záruku vyliečenia. Existujú tiež prípady opakovaného výskytu prietrže, najmä ak sa nedodržiavajú odporúčania odborníka. Preto je pre úspešnú liečbu veľmi dôležité starostlivo zvoliť lekára a druh chirurgického zákroku.

 • 1 https://www.lvrach.ru/2006/06/4534108/
 • 2 http://www.ruans.org/Files/Pdf/Guidelines/lumbar_disc_herniation.pdf
 • 3 http://www.ruans.org/Files/Pdf/Guidelines/cervical_disc_herniation.pdf

Nezabudnite na najjednoduchšiu prevenciu: keď sedíte, každú hodinu alebo dve vstaňte zo stoličky a urobte trochu cvičenia - aspoň chodte po kancelárii. Sledujte svoju polohu, udržiavajte správnu polohu. Pokúste sa posunúť viac.

Koľko stojí operácia miechy?

Náklady na operáciu prietrže

Dohodnúť si schôdzku

Na klinike sa vykonávajú operácie „AKSIS“ na odstránenie prietrže medzistavcových platničiek. Všetky zásahy vykonávajú skúsení odborníci. Máte záujem o náklady na odstránenie medzistavcovej prietrže? Cena závisí od mnohých faktorov, ale nie je predražená. To vám umožní okamžite navštíviť kliniku, keď sa zistia problémy.!

Funkcie odstránenia medzistavcovej prietrže

Rozhodnutie o operácii odstránenia medzistavcovej prietrže by sa malo urobiť opatrne a bez zhonu. Intervencia sa vykonáva až po tom, ako tradičné postupy ošetrenia alebo núdzové indikácie nemajú účinok.

Skúsený lekár vždy upozorní pacienta na operáciu medzistavcových prietrží:

 • nedávajú 100% záruku na vyliečenie,
 • môže viesť k relapsom a komplikáciám, ak sa nedodržiavajú prísne odporúčania odborníka na regeneráciu.

Na všetky otázky by mal odpovedať aj odborník. Je povinný hovoriť o cene operácie, jej zložkách.

Druhy medziobratlovej kýly

 1. Postdiskektomického. Táto operácia je pomerne lacná. Spočíva v odstránení celého medzistavcových platničiek s patológiou alebo jej časťou. Počas zásahu sa vykonáva resekcia kostných procesov stavcov..
 2. laminektomie Táto operácia spočíva v odstránení časti vertebrálneho oblúka, na ktorý prietrž tlačí nervový koreň.
 3. endoskopia Všetky endoskopické postupy sú minimálne invazívne. Trvajú asi hodinu, nepoškodzujú vazy a svaly. Pacient je často prepustený hneď nasledujúci deň. Takáto operácia medzistavcových prietrží je pomerne drahá..
 4. Microdisectomy. Takáto operácia na odstránenie prietrže sa vykonáva na mikroskopickej úrovni pomocou výkonného mikroskopu a inovatívnych nástrojov. Nepoškodzuje zdravé tkanivo. Počas zásahu sa prietrž odstráni. Z tohto dôvodu sa nerv uvoľňuje. Odhadovaná cena postupu je 100 000 rubľov.
 5. Perkutánna nukleoplastika. Táto operácia sa označuje ako minimálne invazívna. Vykonáva sa v lokálnej anestézii. Podstatou intervencie je zníženie tlaku na nervy prietrže. Medzi výhody operácie patrí krátke trvanie, minimálny počet komplikácií a následkov.

Sme pripravení vykonať ďalšie zásahy. Okrem toho máme všetky možnosti konzervatívnej liečby, zotavenie po operácii akejkoľvek zložitosti. Všetci pacienti so systémom AXIS sa môžu spoľahnúť na komplexnú starostlivosť!

Hlavné výhody návštevy kliniky AKSIS

 • Vždy sa zameriavame na inovatívny vývoj v oblasti liečby medzistavcových prietrží v posledných rokoch. To vám umožní zvládnuť všetky úlohy..
 • Naša klinika má moderné vybavenie na diagnostiku a liečbu. Pri operácii kýly používame jedinečné technológie odstraňovania. Počas zásahov sa roboty používajú na zabezpečenie minimálnej traumy..
 • Používame minimálne invazívne techniky. Umožňujú vám zbaviť sa medzistavcovej prietrže v čo najkratšom čase. Po zákroku vám pomôžeme rýchlo sa zotaviť a vrátiť sa k svojmu normálnemu životnému štýlu..
 • Optimálna cena nielen nechirurgickej, ale aj chirurgickej liečby. Odstránenie prietrže sa vždy vykonáva za podmienok najvýhodnejších pre zákazníkov.
 • Poskytujeme celý rad služieb. Kontaktovaním nás na problém, ako je prietrž, sa môžete spoľahnúť na komplexnú podporu pred a po zákroku..

Chcete znížiť náklady, uistiť sa, že lekári sú profesionáli a zbaviť sa zdravotných problémov? Kontakt!

Koľko stojí operácia chrbtice: cena v Moskve, Petrohrade a ďalších ruských mestách

Operácia miechy je extrémnym opatrením, keď sú funkcie miechového systému extrémne narušené a konzervatívna terapia im nemôže pomôcť zotaviť sa. Bohužiaľ, veľké množstvo ľudí potrebuje chirurgické zákroky, ktorých náklady sú v súčasnosti príliš vysoké. Potreba chirurgického zákroku vzniká často a hlavne z dôvodu viny samotného pacienta, ktorý nepovažoval za potrebné liečiť problém včasným spôsobom, v skorých štádiách, keď je najľahšie liečiteľný nechirurgickými metódami. Osteochondróza a medzistavcové prietrže, ktoré sú dôsledkom najnovších foriem osteochondrózy, patria úplne do tejto kategórie patológií..

Počítačová simulácia endoskopického zásahu do chrbtice.

Samozrejme, nie bez výnimky, pri niektorých diagnózach, napríklad poranení miechy v dôsledku nehody, miechového nádoru alebo vrodenej deformite kostných telies, rozsahu, progresii patologického procesu a komplikáciách, môže byť konzervatívne a ťažko konzervatívne eliminovať alebo spomaliť. Operácie prietrže medzistavcovej platničky však napriek tomu zaujímajú dominantné postavenie, v celkovom objeme všetkých chirurgických zákrokov tvoria 50 až 60%. Štatistiky ukazujú, že približne každý piaty pacient s touto patológiou potrebuje operáciu na odstránenie kýly iba v Moskve.

Kýla, ktorá si vyžaduje okamžitý zásah.

Pokiaľ ide o zakrivenie chrbtice, nevyskytuje sa najlepší obraz medzi obyvateľstvom Ruska. Operácia na vyrovnanie stavcov, najmä v prítomnosti 3 - 4 etáp skoliotickej deformity, si vyžaduje ročne okolo 250 tisíc ľudí, pričom medzi nimi prevažujú deti a mladí ľudia. Avšak kvôli strachu alebo finančnému problému si každý nemôže dovoliť podstúpiť zásadný postup, ktorý si vyžaduje inštaláciu endokorektorov v chrbtici..

Najťažšia operácia na stabilizáciu chrbtice pomocou skoliózy.

Akákoľvek operácia na odstránenie sekernovanej prietrže alebo nádoru, korektné držanie tela a odstránenie iných patologických ohnísk v chrbtici je často jedinou záchranou z postihnutia a neznesiteľného fyzického utrpenia. Bohužiaľ, chirurgická liečba v najzložitejšej časti muskuloskeletálneho systému stojí peniaze a je značná.

Napríklad náklady na chirurgické odstránenie exostózy kostných chrupaviek v Nemecku sa začnú pohybovať od 20 000 eur, ako aj odrezanie akéhokoľvek iného benígneho kostného nádoru. V Rusku je tento problém v priemere 37 000 rubľov. Spravodlivo by sa však malo uznať, že vyhliadky na pozitívnu prognózu akejkoľvek operácie na chrbtici sú výrazne nižšie ako v krajinách vysoko špecializovaných na chirurgiu chrbtice (Nemecko, Česká republika a Izrael)..

Náklady na operáciu prietrže miechy

Chirurgia môže byť uskutočnená pri hernii bedrovej bedrovej kosti, hrudníku alebo krčka maternice. Hlavnými metódami na odstránenie tvorby prietrže sú mikrodisektómia, endoskopická chirurgia a nukleoplastika. Najnovšia technológia sa používa výlučne na kompresné syndrómy spôsobené kýlami v raných štádiách. Niektoré kliniky v postsovietskom priestore stále praktizujú zastaranú techniku, ktorú zahraniční chirurgovia už dávno opustili v dôsledku vysokej traumy a častých prípadov komplikácií - otvorenej discectómie.

Klasický otvorený prístup počas operácie. Je veľmi traumatizovaný.

V Moskve je k dispozícii chirurgické ošetrenie pomocou moderných technológií. Ale aj pri laserovej asistovanej nukleoplastike krčka maternice sa zdá, že je to z technického hľadiska najjednoduchšia operácia, indexy cien sú pomerne vysoké - 55 - 100 tisíc rubľov. Štátne nemocnice ponúkajú najnižšie náklady a súkromné ​​zdravotnícke zariadenia fungujú za najvyššie ceny. Endoskopická operácia znamená úplnú resekciu prietrže, laserový zákrok nemá také schopnosti, náklady na herniaektómiu pomocou endoskopickej kontroly začínajú od 130 000 rubľov v Moskve.

Technika nukleoplastov:

Mikrodisektómia sa považuje za najúčinnejšiu taktiku odstránenia prietrže chrbtice. Pri takomto zásahu sa otvára viac príležitostí na stabilizáciu lumbosakrálnej oblasti a ďalších segmentov s implantátmi alebo kovovými štruktúrami. Náklady na mikrochirurgickú službu závisia od zložitosti postupu av prípade potreby od druhu a počtu použitých stabilizačných systémov..

V neurochirurgických ústavoch sa odstraňovanie prietrže pomocou mikrochirurgie (bez stabilizácie) vykonáva iba za najmenej 60 tisíc rubľov. Môžete sa samozrejme pokúsiť nájsť zdravotnícke zariadenie, ktoré môže pacientovi poskytnúť primeranú pomoc v rámci povinného zdravotného poistenia, ale ako ukazuje prax, ľudia väčšinou pracujú úplne za svoje peniaze.

Chápeme, vážení pacienti, že chcete vopred vedieť presné náklady na tento alebo ten druh chirurgickej liečby medzistavcových prietrží. Preto, napriek tomu, že cena je ovplyvnená nielen samotnou diagnózou, ale aj veľkým množstvom ďalších kritérií, pre vás sme zostavili cenový katalóg, kde sa ceny operácií zobrazujú v hodnotách čo najbližšie k ruským klinikám..

Operácia Taktikanáklady
Nukleoplastika (laser)70 000 r.
Endoskopická metóda140 000 r.
Mikrodiscektómia (štandardná)78 000 r.
Jednoduchá fixačná mikrochirurgia125 000 r.

V zahraničí podľa endoskopickej techniky pracujú v priemere za 25 - 27 tis. EUR (pooperačné zotavenie sa nezohľadňuje). A iba v Českej republike vám bude poskytnutá špičková neurochirurgická starostlivosť as ňou kvalitná rehabilitácia za približne 10 000 EUR.

Cementovanie chrbtice: náklady na chirurgický zákrok

Najprv objasníme pojem „miechová cementácia“. Podobná operácia sa používa v prípade zlomeniny stavca, pri hemangiómoch alebo príznakoch osteoporózy kostného tkaniva. Postup, ktorý sa správne nazýva stavovce, je zameraný na obnovenie integrity a sily zničeného alebo slabého stavca. V prípade hemangiómu umožňuje vertebroplastika regresiu intraosseózneho vaskulárneho nádoru a dôkladne stvrdzuje vnútro stavca, kde sa vytvoril. Jeho základným princípom je transdermálna injekcia kostného cementu do poškodeného prvku pomocou injekčnej striekačky..

Kompresná zlomenina stavcov - priama indikácia stavovcov.

Operácia je rýchla, bezbolestná a s okamžitým účinkom, v niektorých prípadoch nie je predpísaná korzet, ale vyžaduje sa rehabilitácia. Na dôstojnej úrovni takéto manipulácie vykonávajú odborníci Výskumného ústavu neurochirurgického v Burdenku, môžu ruskému občanovi ponúknuť aj dávky. Problém je však v tom, že existujú stovky tisíc ľudí, ktorí chcú podstúpiť operáciu chrbtice, a existuje iba jeden inštitút, takže musíte čakať v rade alebo platiť.

Zlomeniny chrbtice - sú vždy vážne a nebezpečné, plné is ochrnutím. Preto nemôžete váhať: dekompresia nervov, odstránenie kostných fragmentov, rekonštrukcia foriem a sily stavcov by sa mali uskutočniť čo najskôr. Náhle zlomeniny môžu viesť nielen k zraneniam, ale tiež k osteoporotickým zmenám, ktoré zašli v stavcoch ďaleko. Keď sa kostné tkanivo jedného alebo viacerých stavcov uvoľní a porézne, jeho štruktúra pripomína otvory, v chrbtici sa vykonáva cementovanie, aby sa účinne zabránilo možnému zničeniu.

Technika stavcov:

Koľko stojí takáto jedinečná operácia? Jeho cena je určená podľa kategórie komplexnosti navrhovanej obnovy a vzhľadom na toto kritérium sme pre vás zostavili tabuľku (priemerné hodnoty).

Vertebroplasty 1. stavcaLekárske služby bez nákladov na spotrebný materiál (rubľov)Spolu so všetkými spotrebnými materiálmi (rub.)
1. kategória10000-2000040000-70000
2. kategória20000-45000135000-170000
350000-70000180,000-200,000

Na Ukrajine 1 kat. chirurgický zákrok, berúc do úvahy jednorazové nástroje a prípravu cementu, stojí zhruba 18 000 UAH., 3 kat. - približne 30 000 hrivien. Pokiaľ ide o najúspešnejšie zahraničné krajiny v súvislosti s operáciou miechy, v Izraeli a Nemecku budete musieť zaplatiť iba za operáciu so spotrebným materiálom 18 000 - 25 000 EUR (bez rehabilitácie), v Českej republike - maximálne 10 000 EUR spolu s úplným priebehom pooperačného zotavenia.

Operácia chrbtice pri skolióze: približné ceny

Najčastejšie sa skoliotický oblúk tvorí v oblasti hrudnej a torakolumbálnej oblasti chrbta, práve v týchto oblastiach sa korekcia skoliózy vykonáva najčastejšie u ľudí. Skolióza v krčnej chrbtici je neobvyklým javom, preto sa tu chirurgický zákrok používa aj v ojedinelých prípadoch. Hlavnou indikáciou chirurgického vyrovnania chrbtice je odchýlka stavcovej osi o viac ako 40 stupňov, ako aj silná inhibícia životných funkcií vnútorných orgánov..

Schéma najvzácnejšej operácie stabilizácie krčka maternice.

Chirurgia pre skoliózu je najzložitejšou procedúrou, ktorú by mal implementovať výlučne vysoko kvalifikovaný odborník s veľkou batožinou s profesionálnymi skúsenosťami. Izraelskí chirurgovia chrbtice majú v tejto oblasti vynikajúce odporúčania, avšak v Izraeli sú náklady na akúkoľvek operáciu chrbtice mimoriadne veľké. Chirurgicky je skolióza podľa najnovších minimálne invazívnych technológií v Izraeli upravená o 60 - 200 tisíc dolárov. V Rusku, neurochirurgovia poskytujú pomoc s týmto lekárskym problémom najlacnejšie, cenové rozpätie je 100-300 tisíc rubľov..

V zahraničí sú kompaktnými formami a veľkosťami implantované ultrafialovým endokorektorom, ktorý sa dá postupne upraviť bez toho, aby sa uchýlil k opakovaným zásahom. Súčasne je upevnená najšetrnejším spôsobom pomocou iba jednej dvojice skrutiek. V domácich podmienkach môžu byť objemové štruktúry umiestnené do chrbtice veľmi traumatickým spôsobom a titánové skrutky sa vkladajú v množstve 20 kusov, ale cena operácie je priaznivá. Takáto výhoda však môže mať za následok zlé pooperačné výsledky, čo je bežné pre našu krajinu. V žiadnom prípade nezovšeobecňujeme všetky ruské kliniky.

Chirurgická jazva po operácii.

Je lepšie, pokiaľ je to možné, korigovať deformity miechy v zahraničí - v štátoch, kde sú chirurgické zásahy do pohybového aparátu hlavnou a vedúcou špecializáciou..

Ostatné operácie na chrbte: ceny v Petrohrade a ďalších regiónoch

Na úvod upozorníme na niekoľko kliník umiestnených v Rusku, kde sa špecializujú na chirurgickú liečbu chrbtice a poskytujú čiastočne alebo úplne sponzorované chirurgické služby. Okrem toho, že sa kvóty vzťahujú na určité typy postupov, stanovuje a upravuje ceny za platené služby štátny systém zdravotnej starostlivosti.

  Vysoká úroveň odbornej prípravy zdravotníckych pracovníkov, dôstojné personálne obsadenie prevádzkových oddelení, vlastníctvo širokého spektra vysoko produktívnych techník, možnosť preferenčného zaobchádzania - to všetko patrí do Výskumného ústavu traumatológie a ortopédie. Vredena (Petrohrad).

Výskumný ústav traumatológie a ortopedie poškodení.

FSBI Novosibirsk NIIIT - Ústav traumatológie, ortopédie, neurochirurgie.

Výskumný ústav neurochirurgický pomenovaný po Burdenkom.

Veľa sme hovorili o cenách v rôznych krajinách, ale nehovorili sme, že Litva patrí z hľadiska cien medzi hodnotné a dostupné štáty. V Litve sú náklady na operáciu miechy približne rovnaké ako v Českej republike. Napríklad v prípade mikrodiscektómie v Litve sa cenové rozpätie pohybuje medzi 9800 - 11 000 000 eurami, zatiaľ čo v Izraeli rovnaký druh intervencie stojí pacienta takmer 30 000 dolárov. Pobaltské štáty si, samozrejme, zaslúžia pozornosť, ale vo vývoji ortopedického a neurochirurgického priemyslu sú nižšie ako tri vedúce štáty - Česká republika, Nemecko a Izrael..

Toto nie je koniec preskúmania. Ďalej sa pozrite, aké ceny za postupy, ktoré sme neskúmali, sa líšia Petrohrad / Moskva a Novosibirsk. Diagnóza krčka maternice alebo iného oddelenia sa predbežne vykonáva, čo si tiež bude vyžadovať určité náklady, samotné CT bude stáť asi 3500 rubľov. Pokiaľ ide o výšku prevádzkových nákladov pri kovoobrábaní, je lepšie skontrolovať priamo na klinike. Po vyšetrení a dôkladnom preštudovaní snímok z tomografického vyšetrenia bude lekár schopný určiť správne množstvo stabilizačných prvkov (platne, skrutky, tyče, atď.) A presne vypočítať náklady.

Operácia prietrže miechy

Medzistavcová hernia je časté ochorenie sprevádzané narušením integrity vláknitého prstenca a vyčnievaním jadra disku do miechového kanála. Najčastejšie je tento problém lokalizovaný v lumbosakral, často vedie k zhoršeniu motorických schopností a v dôsledku toho vedie k parézam.

V takýchto situáciách môže konzervatívna terapia len pomôcť odstrániť príznaky, ale nezastaví progresiu ochorenia. Jediným spôsobom, ako dosiahnuť úplné uzdravenie a eliminovať riziko komplikácií, je chirurgický zákrok na odstránenie prietrže miechy.

Pred operáciou na našej klinike môžete podstúpiť úplnú diagnózu. Naši vertebroológovia vyberú liečebný režim, identifikujú riziká a predpovedajú možné možnosti vývoja choroby. Ak je však chirurgický zákrok nevyhnutný, vyberieme optimálny typ chirurgickej liečby, berúc do úvahy potrebu rehabilitácie a návrat k plnému (náborovému) životnému štýlu!

Operácia miechovej hernie

Existuje niekoľko metód chirurgickej liečby tohto ochorenia. Každá z nich má svoje výhody a nevýhody. Výber konkrétneho závisí od veľkosti a charakteru prietrže, jej umiestnenia a prítomnosti sprievodných chorôb. Preto druh operácie volí lekár osobitne pre každého pacienta. To predovšetkým určuje, koľko stojí odstránenie kýly miechy..

Endoskopická chirurgia, hernia disku

Endoskopické odstránenie prietrže chrbtice vám umožňuje eliminovať patologické vystupovanie bez poškodenia medzistavcovej platničky a eliminovať kompresiu nervových zakončení. Chirurgický zákrok sa vykonáva vpichom mäkkých tkanív s veľkosťou 0,5 - 1,5 cm a cez neho sa vloží spinálny endoskop vybavený kamerou. Z tohto monitora sa vyšle signál na monitor, ktorý umožňuje chirurgovi presne kontrolovať ich činnosť, úplne vyrezať patologicky zmenenú oblasť a eliminovať tlak na nervové zakončenie..

Po endoskopii nie sú viditeľné žiadne jazvy a riziko komplikácií je minimalizované. Jeho veľkými výhodami sú absencia pooperačnej bolesti a rýchle uzdravenie..

Endoskopická chirurgia je indikovaná pre:

 • umiestnenie prietrže na strane medzistavcových platničiek;
 • štípané nervy, ktoré sú spojené so silnou bolesťou;
 • rozvoj erektilnej dysfunkcie vyvolanej prietržom.

Na rozdiel od iných typov chirurgických zákrokov sa môže vykonať so zápalom v miechovom kanáli, ale pri strednej kýle je neúčinná. Preto sa v takýchto situáciách uprednostňujú iné metódy.

Endoskopické odstránenie prietrže chrbtice trvá v priemere 1 až 2 hodiny a vykonáva sa v celkovej anestézii. To vám umožňuje urobiť zákrok bezbolestným, zatiaľ čo pacient nepociťuje manipulácie, ktoré chirurg vykonáva. Táto technika poskytuje záruku 95% pri absencii recidívy v budúcnosti..

Odstránenie hernie laserom

Tento postup spočíva v odparení rosolovitého obsahu lasera umiestneného vo vnútri medzistavcového disku jadra. Výsledkom je, že sa znižuje a obsah herniálneho vaku je zasunutý. To eliminuje tlak na nervové korene a bolesť..

Použitie lasera je najlepšou voľbou pre malé kýly (do 6 mm) a degeneratívne zmeny v tkanivách miechy. Neovplyvňuje zdravé tkanivo a nevedie k zjazveniu. Odstránenie touto metódou sa však môže vykonať iba pri úplnej absencii komplikácií a sprievodných ochorení u pacientov vo veku od 20 do 45 rokov..

Odstránenie laserovej hernie sa uskutočňuje v lokálnej anestézii. Počas postupu sa ihla s LED vloží priamo do jadra disku prepichnutím kože v priemete umiestnenia prietrže. Energia emitovaná LED vedie k zahrievaniu kvapaliny v nej obsiahnutej a k jej premene na paru, ktorá sa z tela odstraňuje špeciálnym otvorom na ihle. V tomto prípade sa pacient nemusí cítiť viac ako len mierne nepohodlie.

Výsledkom je, že zloženie obsahu jadra zostáva nezmenené, ale jeho veľkosť sa rýchlo zmenšuje. Preto približne 40% pacientov zaznamenalo významné zlepšenie dokonca aj počas chirurgického zákroku.

Procedúra trvá 30-60 minút, má minimálnu dobu zotavenia, nevyžaduje odpočinok na lôžku a nestanovuje striktné obmedzenia životného štýlu.

Medzikomorová chirurgia

Tento spôsob spočíva v odstránení prietrže rezom na úrovni lúmenu medzi oblúkmi stavcov s následnou implantáciou implantátu o niečo väčšej veľkosti ako skrátený disk. To vám umožní opraviť stavce v anatomicky správnej polohe, čo je spoľahlivá záruka absencie recidívy a opätovného stlačenia nervov..

Medzikomorová chirurgia je indikovaná, keď sa vytvorí výčnelok jadra medzistavcového disku v lumbosakrálnej chrbtici s veľkosťou viac ako 6 mm. Je to spôsobené skutočnosťou, že v tejto zóne sú spinálne procesy dobre vyvinuté a umožňujú spoľahlivú fixáciu implantátu. Jeho implementácia je však možná iba vtedy, ak neexistujú žiadne zápalové procesy, ako aj sprievodné ochorenia kardiovaskulárneho a dýchacieho systému..

Náklady na chirurgický zákrok na odstránenie prietrže chrbtice tohto druhu sú vyššie ako iné náklady, pretože vám umožňujú riešiť závažnejšie problémy a minimalizovať pravdepodobnosť recidívy..

Mikrochirurgické techniky

Na „SL Clinic“ sa vykonávajú minimálne invazívne operácie podľa najnovších techník, vrátane odstránenia mikrochirurgickej prietrže. Vykonáva sa v celkovej alebo cerebrospinálnej anestézii a znamená malú veľkosť 1 až 2 cm v premietnutí postihnutého disku cez mäkké tkanivo. Demontáž sa vykonáva pomocou špeciálnych mikro náradia. Toto vedie nielen k odstráneniu zničeného objemu obsahu disku a slúži tiež na zabránenie jeho opätovného prolapsu.

Dokončenie postupu trvá 20 - 30 minút. Nie je spojené s rizikom komplikácií a po 1-2 hodinách môže pacient vstať, chodiť a sedieť. Opustiť kliniku nasledujúci deň.

Prípravky na operáciu miechy

Bez ohľadu na výber typu zákroku sa všetci pacienti musia najprv podrobiť komplexnému vyšetreniu. Obsahuje:

 • OAK, OAM;
 • test hladiny cukru v krvi;
 • krvné testy na reumatické testy;
 • alergické testy;
 • EKG;
 • rádiografia pľúc;
 • MRI chrbtice.

Ak sa plánuje chirurgický zákrok v epidurálnej anestézii, odporúča sa, aby sa pacienti vzdali jedla a pitia 7-8 hodín pred ním.

Pooperačné obdobie

Po odstránení prietrže na chrbtici vám operačný neurochirurg podrobne povie, čo je potrebné urobiť a čo odmietnuť, aby sa telu rýchlejšie zotavilo. Povaha odporúčaní závisí od typu vykonanej operácie, jej závažnosti a celkového stavu tela.

V niektorých prípadoch môže pacient opustiť kliniku takmer okamžite, v iných, najmä po interlaminárnom chirurgickom zákroku, je potrebné zostať v nemocnici. V každom prípade je po chirurgickej liečbe kýly chrbtice potrebné:

 • obmedziť fyzickú aktivitu na 1-3 mesiace;
 • vyhnúť sa dlhodobému zachovaniu jednej polohy tela;
 • užívajte lieky predpísané lekárom;
 • noste korekčný korzet najmenej 30 dní;
 • zapojiť sa do cvičebnej terapie, ktorej zložitosť sa s regeneráciou postupne zvyšuje;
 • dodržiavať nízkokalorickú diétu, ktorá znižuje zaťaženie čriev;
 • pravidelne kontrolovať, aby sa vyhodnotila kvalita zhodnotenia po zásahu.

Po určitom čase po operácii môžu pacienti trpieť závratmi, horúčkou až do 37–38 ° C, miernou bolesťou chrbta a nôh, najmä ráno. Toto je normálna reakcia tela na operáciu. Ale ak sa bolesť stane závažnou, problémy s močením, slabosť a iné poruchy, mali by ste sa poradiť s lekárom.

kontraindikácie

Operácia odstránenia prietrže chrbtice sa nevykonáva, keď:

 • tehotenstvo
 • onkologické ochorenia, ktoré viedli k výskytu metastáz v chrbtici;
 • infekčné procesy v mieste prietrže;
 • závažné ochorenia kardiovaskulárneho systému.

Náklady na operáciu odstránenia prietrže miechy

Všetky manipulácie sú vykonávané pod rôntgenovou kontrolou, takže akýkoľvek zásah je absolútne bezpečný. Lekár môže kedykoľvek vyhodnotiť umiestnenie prístroja, prístroja a podľa potreby ho upraviť. Tým sa zabráni poškodeniu nervových koreňov a poraneniu zdravého tkaniva. Preto môžu naši pacienti opustiť steny kliniky niekoľko hodín po ukončení operácie a vrátiť sa do svojich denných povinností.

Náklady na chirurgickú liečbu pri odstránení prietrže miechy sa začínajú od 110 000 a závisia od:
- spôsob odstránenia, náklady na implantáty (ak je potrebná ich inštalácia);
- Kliniky a učebne.

Cena zahŕňa:
- príchod na kliniku pred a po operácii;
- Operácia;
- anestézia;
- spôsob odstránenia a implantáty (ak je potrebná ich inštalácia);
- Dohľad a konzultácie počas obdobia rehabilitácie.

Všetky klinické služby a ceny sú uvedené v cenníku..

Pred operáciou musí byť pacient konzultovaný s anestéziológom, počas ktorého je zvolená optimálna metóda zmiernenia bolesti.

Zverte svoje zdravie odborníkom. Zabezpečíme, aby ste zabudli na problémy s bolesťou a chrbtom.!

Laserové odstránenie miechy v Moskve

Medzistavcová prietrž je jednou z najnebezpečnejších moderných patológií, ktorá narúša normálne fungovanie chrbtice a má nepriaznivé následky pre celé telo. Väčšinou je ochorenie sprevádzané bolestivým syndrómom, obmedzuje pohyb a v dôsledku toho sa človek stáva zdravotne postihnutým. Moderná medicína, ako sa zbaviť choroby, odporúča účinnú liečebnú možnosť - laserové odstránenie prietrže chrbtice.

Špecifiká chirurgického zákroku

Kýla chrbtice, ktorá postupuje, sa musí okamžite odstrániť. Odparovanie je alternatívou k štandardnému chirurgickému zákroku. Tento spôsob spočíva v odparení kvapaliny vo vnútri disku pomocou laserového lúča. Laserový lúč nasmerovaný ihlou s LED diódou odstráni poškodený segment. Monitoruje sa röntgenové pôsobenie. Na rozdiel od iných typov chirurgickej liečby je laserová chirurgia uznávaná ako najbezpečnejšia v medicíne vďaka týmto výhodám:

 • žiadne riziko zasiahnutia okolitých tkanív;
 • Laserové odstránenie prietrže v Moskve si vyžaduje krátke časové obdobie;
 • minimálne poškodenie a bezpečnosť pacienta;
 • lehota na obnovenie je rýchla a trvá niekoľko dní;
 • vylúčenie tvorby jaziev a jaziev;
 • schopnosť odstraňovať prietrž v niekoľkých oblastiach súčasne.

Laserová operácia na odstránenie prietrže bedrovej chrbtice má väčšinou pozitívne predpovede za predpokladu, že sa budú riadiť odporúčaniami ošetrujúceho lekára. Medzi negatívne aspekty:

 • cena za odstránenie laserovej prietrže je vyššia v porovnaní s tradičným chirurgickým zákrokom;
 • pri predčasnej liečbe neurochirurgom nemusí byť liečba prietrže v pokročilom štádiu taká účinná a recidíva nie je vylúčená;
 • Laserové odstránenie nie je možné u pacientov starších ako 50 rokov, ktorých prírodné mechanizmy sa nedajú použiť na obnovenie miechy.

Pretrvávajúce a silné bolesti (vrátane bolestí hlavy, sexuálnej dysfunkcie a znecitlivenia končatín) sú indikáciou na odstránenie choroby pomocou minimálne invazívnej chirurgickej techniky. Je možné odstrániť prietrž, ktorá nie je vhodná na konzervatívne liečenie, s veľkosťou menšou ako 6 mm. Existujú aj kontraindikácie pre laserový chirurgický zákrok - výrazné zhoršenie zdravotného stavu pacienta:

 • akútne srdcové zlyhanie;
 • vrodená anomálie stavcov;
 • hypertenzia;
 • stav kómy;
 • infekčné patológie;
 • cukrovka.

Zásah v takýchto prípadoch ohrozuje život. Procedúra je možná až po zastavení závažného stavu.

Operáciu môže vykonať iba lekár s príslušnou kvalifikáciou. Na našej klinike laserové odstránenie prietrže za nízku cenu vykonávajú skúsení neurochirurgovia pomocou najmodernejších prístrojov. Manipulácia sa vykonáva v lokálnej anestézii (obsluhovaná osoba je v stave vedomia). Po menšej punkcii na zavedenie anestézie je vylúčená tvorba jaziev alebo jaziev.

Trvanie operácie a čas strávený na klinike

Po komplexnom vyšetrení, pri absencii pozitívnych výsledkov po terapeutickom zákroku, je chirurgický zákrok predpísaný po pozorovaní. Laserové odstránenie sa vykonáva s prihliadnutím na možné riziká. Samotná manipulácia trvá až desať minút. Keďže postup je pre pacienta šetrný a čo najbezpečnejší, doba pobytu v nemocnici obvykle nepresahuje tri dni. V niektorých prípadoch pacient ide domov po 24 hodinách. Počas prvých 12 hodín sa odporúča prísny odpočinok na posteli. Po prepustení pacient dostane predpísané protizápalové a analgetické lieky a mal by sa nosiť aj podporný obväz. Prvýkrát po operácii sú záťaže pacienta prísne zakázané. Počas obdobia zotavenia sa tiež prejaví pokles fyzickej aktivity. Aktivita pacienta by mala byť v prvých týždňoch obmedzená, sedenie je tiež kontraindikované. V počiatočnom období nemôžete chodiť a stáť na dlhú dobu alebo zdvíhať závažia. Napriek skutočnosti, že po odstránení medzistavcovej prietrže laserom je pacient rýchlo prepustený, bude dlhé a ťažké obnoviť narušenú funkciu chrbtice. Podľa obmedzení a odporúčaní ošetrujúceho lekára môže eliminovať možné komplikácie a relapsy. Po niekoľkých mesiacoch je nevyhnutná návšteva lekára na následné vyšetrenie.

Bolesť po operácii

Pacienti po laserovom odstránení prietrže v Moskve môžu pociťovať teplo, slabosť a bolesť. Normou je pocit bolesti chrbta a dolných končatín počas 3 až 7 dní. Protizápalové lieky pomáhajú zbaviť sa bolestivého syndrómu. Po dvoch mesiacoch od operácie je možné a potrebné sa zapojiť do fyzioterapie, športových aktivít a tréningu. Do tohto obdobia - kontraindikované.

Dôsledky laserovej terapie a doba zotavenia

Napriek tomu, že technika je jednou z najmodernejších a najúčinnejších komplikácií, nie je vylúčená. Účinky sú väčšinou mierne a nepredstavujú pre pacienta konkrétne nebezpečenstvo. Možné riziká zahŕňajú relapsy v patológii alebo pretrvávanie syndrómu bolesti od niekoľkých mesiacov do niekoľkých rokov. Skúsenosti a kvalifikácia neurochirurga sú kľúčom k predchádzaniu komplikáciám. Skúsený lekár berie do úvahy všetky faktory, aby bola operácia účinná. Odstránenie miechy v Moskve sa vykonáva kompetentne a bezbolestne v našom neurochirurgickom oddelení.

Po manipulácii potrebuje pacient rehabilitáciu:

 • pravidelné sledovanie ošetrujúcim lekárom;
 • diétna terapia na zníženie nadváhy;
 • fyzioterapeutické cvičenia podľa individuálneho plánu;
 • stredne aktívny životný štýl.

Plán obnovy je pacientovi priradený individuálne. Gymnastika, plávanie, účasť na športových hrách a udržiavanie činnosti prispievajú k rýchlemu návratu k normálu.

Odstránenie miechy

Kýla chrbtice, na rozdiel od všeobecného presvedčenia, je „mladá choroba“. Vzhľadom na určité vlastnosti súvisiace s vekom je vývoj prietrže u ľudí po 50 rokoch zriedkavým javom. Avšak v tomto veku málokto premýšľa o prítomnosti tejto patológie, aj keď sa vyskytnú silné bolesti chrbta.

Je potrebné poznamenať, že prietrž chrbtice je závažné ochorenie, ktoré môže viesť k pretrvávajúcemu zdravotnému postihnutiu pacienta. Pokroky v modernej medicíne ukazujú, že je potrebné liečiť prietrž v počiatočných štádiách a jedným z najúčinnejších spôsobov je odstránenie prietrže chrbtice.

Operácia miechovej hernie

Napriek skutočnosti, že tento postup je minimálne invazívnou a menej traumatickou metódou, odstránenie prietrže miechy je závažnou operáciou, ktorá má svoje vlastné indikácie. Rozlišujte medzi absolútnymi a relatívnymi údajmi:

 • Absolútna - ak prietrž spôsobí stlačenie miechy a dôjde k jej sekvestrácii, práca vnútorných orgánov je prerušená. Pretrvávajúci syndróm nepretržitej bolesti, rozvoj parézy a ochrnutia.
 • Relatívne - neúčinné konzervatívne liečenie.

Existuje niekoľko základných operácií, s ktorými odstránenie kýly chrbtice.

 • Radikálna chirurgia - najčastejšie sa tento typ zásahu vykonáva počas sekvestrácie prietrže. Počas operácie sa odstráni nielen prietrž, ale aj modifikovaný disk, namiesto ktorého je nainštalovaný umelý implantát. Napriek nepochybným výhodám: nízka cena odstránenia prietrže chrbtice, veľmi malé percento recidívy prietrže, súčasní chirurgovia považujú túto operáciu za zastaranú.
 • Laserové ožarovanie - vykonáva sa v štádiu nekomplikovanej medzistavcovej prietrže. Táto operácia na odstránenie prietrže chrbtice je minimálne invazívna a menej traumatická, nevyžaduje dlhú predoperačnú prípravu a pooperačnú rehabilitáciu.
 • Endoskopická mikrodisektómia je „zlatým štandardom“ modernej mikrochirurgie. Neexistujú prakticky žiadne kontraindikácie, minimálny čas na chirurgický zákrok a rehabilitáciu, menej traumatické, po niekoľkých dňoch sa pacient vráti do aktívneho životného štýlu.
 • Mikrochirurgické odstránenie prietrže chrbtice je neurochirurgická operácia, pri ktorej sa urobí malý rez 3 až 4 cm a prietrž sa odstráni mikroskopom a modernými nástrojmi..

Koľko stojí odstránenie kýly??

Mnoho pacientov po zistení diagnózy okamžite rozhodne, že operácia miechy by sa mala vykonávať iba v zahraničí. Tieto operácie sa v skutočnosti vykonávajú denne v zahraničí, kliniky sú vybavené najnovším vybavením a podmienky nemocnice k lepšiemu sa líšia od domácich nemocníc..

Teraz sa však situácia ustálila a v „Lekárskom chirurgickom centre“ odstránenie kýly chrbtice vykonávajú nemenej často medzinárodní triedni lekári. Bola pre vás pripravená prvotriedna nemocnica so všetkou občianskou vybavenosťou, klinika je vybavená moderným zariadením a špecialisti neustále absolvujú špecializované kurzy ďalšieho vzdelávania, a to aj v zahraničí. A nemenej dôležité, náklady na odstránenie prietrže chrbtice sú oveľa nižšie ako náklady zahraničných kolegov.

Pri odpovedi na otázku: „Koľko stojí odstránenie prietrže chrbtice“, musíte vziať do úvahy typ chirurgického zákroku, druh anestézie, použité materiály a vybavenie, kvalifikáciu operujúceho lekára a dokonca aj objem pooperačnej rehabilitácie.

O tom, koľko chirurgického zákroku je v každom prípade potrebné, sa môže rozhodnúť iba lekár. Na našej klinike vám však budú ponúknuté rôzne liečebné programy, berúc do úvahy všetky vaše želania. Ceny sa môžu líšiť od 80 000 do 200 000, v závislosti od typu operácie.

Náklady na chirurgický zákrok pri mikrochirurgickom odstránení prietrže medzistavcovej platničky na lumbálnej úrovni bez stabilizácie zahŕňajú:

 • Kombinovaná (inhalácia + vv anestézia na základe Sevoranu) s mechanickou ventiláciou do 2 hodín 7 500;
 • prevádzka 80 000;
 • kompresné pančuchy (pančuchy) 2.500;
 • pobyt v nemocnici (2 dni) 10.000.

Cena: 100 000 rubľov

Príprava na operáciu miechovej kýly

Aby bola operácia odstránenia prietrže chrbtice úspešná, nestačí mať kvalitné vybavenie a ani všetko záleží na schopnostiach chirurga. Je veľmi dôležité vykonať predoperačné vyšetrenie a pripraviť sa na samotnú operáciu. Pred prijatím do nemocnice musíte poskytnúť výsledky týchto typov testov:

 • Inštrumentálne vyšetrenie - CT alebo MRI;
 • Nemocničný komplex, ktorý zahŕňa všeobecné a klinické krvné testy, výsledok prítomnosti HIV, hepatitídy B a C, syfilis;
 • Konzultácie s neurochirurgom;
 • Konzultácie s terapeutmi;
 • Konzultácie s anestéziológom;

Až potom, ako lekár podrobne vyšetrí všetky testy, sa môže rozhodnúť, ktorá operácia miechy v tomto prípade je vhodná. Špecialista robí toto rozhodnutie na základe typu kýly, jeho umiestnenia, veľkosti, štruktúrnych vlastností chrbtice, prítomnosti komplikácií a sprievodnej patológie. Všetky tieto faktory priamo ovplyvnia objem chirurgického zákroku, a tým aj jeho výsledok..

Je nevyhnutné informovať lekára o tom, ktoré lieky užívate navyše, aj keď nesúvisia so základnou patológiou. Napríklad týždeň pred operáciou sa antikoagulanciá rušia. Užívanie alkoholu a drog je zakázané.

Posledné jedlo sa podáva 6-8 hodín pred zákrokom. V niektorých prípadoch lekári očistia žalúdok a črevá. Každá operácia je jedinečná a má veľa odtieňov, od ktorých bude výsledok priamo závisieť. Preto sa opýtajte svojho lekára na akékoľvek otázky. Vaše pohodlie a zameranie sa na pozitívny výsledok bude závisieť od toho, ako dobre chápete, čo je operácia miechy..

Operácia miechovej hernie: cena

Pokiaľ ide o vlastné zdravie, otázka ceny sa samozrejme stáva menej dôležitou. Je však potrebné jasne pochopiť, z čoho sa skladá pomer odstránenia prietrže na chrbtici - ceny. Po prvé, z kategórie zložitosti operácie: discektómia, laserové odparovanie, endoskopická mikrodisektómia.... Cena sa tiež líši v závislosti od typu implantátu, použitého zariadenia, anestézie a dokonca aj od kvalifikácie lekára.

V časti „Lekárske a chirurgické centrum“ v časti „Operácia hernie miechy“ vidíte nasledujúce obrázky v závislosti od typu zákroku:

 • Mikrochirurgické odstránenie prietrže medzistavcovej platničky - 80 000 rubľov;
 • Endoskopické odstránenie prietrže medzistavcovej platničky - 90 000 rubľov;
 • Predná dekompresia miechy a koreňov s mikrochirurgickým odstránením prietrže medzistavcovej platničky - 174 000 rubľov.

A to sú len približné náklady, pretože cena aj jedného typu operácie sa bude líšiť v závislosti od typu prístupu, úrovne poškodenia, typu anestézie, komplexu rehabilitačných postupov..

Prečo by ste k nám mali prísť?

 • Diagnostické vybavenie nášho centra nám umožňuje presne určiť patologický proces;
 • Najnovšie techniky vykonávania operácií pod kontrolou presného navigačného systému;
 • Klinickí neurochirurgovia sú vysoko kvalifikovaní a majú rozsiahle skúsenosti s odstraňovaním prietrže;
 • Všetci lekári majú skúsenosti v európskych krajinách a USA, sú členmi medzinárodných asociácií;
 • Komfortná nemocnica s jednolôžkovými izbami pomáha obnoviť telo v čo najkratšom čase.

Zaručujeme našim pacientom rýchly návrat do aktívneho života takmer okamžite po operácii.

službaNáklady, trieť. Mikrochirurgické odstránenie hernie lumbálneho disku bez stabilizácie105000 Predná dekompresia miechy a koreňov s mikrochirurgickým odstránením prietrže medzistavcovej platničky na krčnej úrovni, stabilizácia na dvoch úrovniach (bez nákladov na spotrebný materiál)bez zľavy Predná dekompresia miechy a koreňov s mikrochirurgickým odstránením prietrže medzistavcovej platničky na krčnej úrovni, stabilizácia na úrovni 1 (bez nákladov na spotrebný materiál)bez zľavy Foraminotómia s herniou krčka maternice105000 Odstránenie hernie endoskopického bedrového kotúča bez stabilizácie

Náklady na operáciu zahŕňajú:

 • operácie
 • kompresné pančuchy (pančuchy)
bez zľavyZadná dekompresia miechy a koreňov s mikrochirurgickým odstránením herniovaného disku na úrovni krčka maternice126000

Klinika spĺňa normy kvality ISO 9001: 2008
Víťaz ceny 2017 - práva spotrebiteľov a kvalita služieb
Víťaz kliniky roku 2016
Výherca ceny Šport a Rusko 2017

Stiahnite si našu mobilnú aplikáciu Panacea

Naša adresa:
Moskva, ul. 1905goda, 7, bld

Pracovná doba centra:
Po - Pi: 8:00 - 21:00
So: 9,00 - 20,00
Ne: 9,00 - 18,00

Informácie zverejnené na stránke nie sú verejnou ponukou. Aktuálne informácie o cenách, propagačných akciách a ponukách získate na tel.

© 2010-2020 „Otvorená klinika“. Všetky práva vyhradené

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Inguinálna hernia u dieťaťa je vrodená patológia, pri ktorej brušné orgány presahujú brušnú dutinu v oblasti trieslovín. U chlapcov - najčastejšie sú to črevá, u dievčat - vaječníky, vajcovody.
Mikrodiscektómia je minimálne invazívny postup na odstránenie prietrže medzistavcového disku, ktorý eliminuje kompresiu nervového koreňa. Táto operácia sa vykonáva od malého rezu, v celkovej anestézii, jej dokončenie trvá 40 až 90 minút.

Hygróm na prste

Pažerák
Hygróm je choroba, ktorá postihuje predovšetkým ľudí mladého a stredného veku. Samotné to nie je nebezpečné, ale spôsobuje vážne nepohodlie: zhoršuje vzhľad, v niektorých prípadoch ovplyvňuje mobilitu a narúša obvyklé činnosti.