loader

Hlavná

Liečba

Koľko stojí operácia pupočnej kýly?

(ul. im. Pelshe, d. 2):

24 hodín denne, návštevy do 19:30

(st.M. Eremenko, d. 56):

Pondelok - piatok 08:00 - 20:00

Oddelenie recepcie:

Oddelenie zmluvných služieb:

(8442) 20-19-03; 20-20-03

Technická podpora v pôrodnici:

Prijatie vedúceho lekára:

Ľudské zdroje: (8442) 75-30-81

+7 937 099 61 50 (nepretržite)

400009, Volgograd, st. Pelshe, 2

E-mail: kb5 @ volganet.ru

DIČ: 3442007544

Prevodovka: 344201001

OKPO: 01920406

PSRN: 1023402637950

Ceny za platené služby na chirurgickom oddelení

 • veľkosť písma zmenšiť veľkosť písma zväčšiť veľkosť písma
 • vytlačiť
 • e-mail pošta

Servisný kód

Názov služby

Cena služby

(Rub).

Chirurgické oddelenie

11000

11560

Apendoektómia pomocou video endoskopických technológií

10400

8115

Disociácia adhézií v adhezívnej obštrukcii pomocou video endoskopických technológií

16235

6410

Disekcia adhézií a dekompresia kmeňov nervových plexov

10640

Chirurgická liečba ingvinálnej-femorálnej prietrže pomocou sieťových implantátov

9100

Chirurgické ošetrenie pupočnej kýly pomocou sieťových implantátov

9100

Chirurgické ošetrenie pooperačnej prietrže pomocou sieťových implantátov

11700

Chirurgické ošetrenie kýly prednej brušnej steny pomocou sieťových implantátov

12320

7676

10285

Denné vyšetrenie chirurgom s dohľadom a starostlivosťou o sestry a sestry v nemocnici

1300

Ubytovanie v nadštandardnej izbe chirurgického oddelenia vrátane 20% DPH (dvojlôžková izba za deň)

Koľko stojí operácia pupočnej kýly?

Pupočná prietrž - stav, pri ktorom vnútorné orgány (črevá, veľké omentum) siahajú za prednú brušnú stenu. Prostredníctvom otvoru umiestneného v pupku (pupočníkový krúžok).

Liečba pupočnej kýly u dospelých je iba chirurgická. Používajú sa rôzne typy operácií v závislosti od veľkosti prietrže, stavu prednej brušnej steny.

Výčnelok v pupku je najcharakteristickejším a jasne viditeľným príznakom pupočnej kýly. Môže mať rôzne veľkosti. Výčnelok je niekedy sotva viditeľný, v polohe na chrbte nie je vôbec viditeľný. A niekedy veľmi veľké.

Ak položíte prsty na výstupok a mierne zakašľáte, napnite sa - môžete cítiť charakteristický tlak.
Ak kliknete na výčnelok, potom zvyčajne zmizne - prietrž sa upraví vo vnútri brucha. Veľká prietrž komplikovaná priľnavosťou v pupku sa môže stať nenapraviteľnou - nikdy nezmizne. Bolesť, poruchy trávenia, nauzea, zvracanie a zápcha sú zvyčajne nepríjemné. Ak sa časť močového mechúra dostane do herniálneho výčnelku, sú problémy s močením.

Bolesť u pacientov s pupočníkovou prietržou sa zvyčajne vyskytuje iba pri intenzívnej fyzickej námahe, pri kašľaní, kýchaní, zápche..

Operácia pupočnej kýly, ak nedôjde k porušeniu, sa zvyčajne vykonáva podľa plánu. Počas prvého stretnutia lekár vyšetrí pacienta, predpíše predoperačné vyšetrenie, dátum hospitalizácie v nemocnici.

Chirurgický zákrok sa prednostne vykonáva čo najskôr, zatiaľ čo prietrž je stále malá a dá sa opraviť. U dospelých je možné použiť celkovú anestéziu alebo lokálnu anestéziu - štiepenie oblasti pupka anestetickými roztokmi.

Druhy hernioplastiky s pupočnou prietržou:

- napätie, pri ktorom je pupočníkový kruh pacienta zosilnený vlastnými tkanivami. Aby sa chyba odstránila, sú stiahnuté, a preto operácia dostala svoje meno.

- neroztiahnuté - na posilnenie pupočného prstenca sa používajú špeciálne syntetické siete.

Výhodou beznapäťovej hernioplastiky je pomerne nízka pravdepodobnosť relapsu. Kýla sa v priemere opakuje iba u 2 zo 100 pacientov.

Zvyčajne, ak operácia prebehne hladko, je pacientovi dovolené vstať prvý deň.

V pooperačnom období sa zobrazuje špeciálny obväz (pri použití sieťových implantátov - asi mesiac). 10. - 14. deň môžete začať robiť terapeutické cvičenia, ale je zakázané vykonávať cvičenia pre brušnú tlač.

Po operácii sa uskutočňujú denné obväzy, stehy sa odstránia v deň 7 (ak sa samy nevyriešia).

Pri bolesti sa predpisujú lieky proti bolesti.

Lekár môže predpísať aj antibiotiká, vitamíny, imunomodulátory.

Pupočná prietrž a všetko o tom

všeobecné informácie

Umbilikálna hernia je vyčnievanie brušných orgánov za jej hranicami prostredníctvom slabého pupočného kruhu. Umbilická hernia u dospelých pacientov je na druhom mieste z hľadiska výskytu. Patológia môže byť vrodená alebo získaná. V druhom prípade môže byť príčinou pupočnej kýly predĺžená fyzická námaha, trauma do brucha, tehotenstvo, obezita, chirurgický zákrok, predĺžené zvýšenie vnútrobrušného tlaku v dôsledku zápchy alebo chronického kašľa..

Ak si všimnete výčnelok v oblasti pupka, sprevádzaný bolesťou počas námahy, určite sa poraďte s chirurgom. Predčasné liečenie prietrže môže viesť k jej porušeniu, zhoršenému obehu brušných orgánov a rozvoju peritonitídy..

Druhy kýly v pupku

Pupočná prietrž je vrodená a získaná. Vo väčšine prípadov je prvý opravený alebo prevádzkovaný v detstve. Pri veľkej pupočnej kýle u dospelých je liečba možná iba chirurgickým zákrokom. Kýly môžu byť okrem toho:

 • Nastaviteľné (zadarmo). Pri takejto prietrži hrebeň zmizne, keď pacient leží. Posilnená prietrž je charakteristická pre počiatočné štádium choroby.
 • Nenapraviteľné. V takom prípade nie je možné výčnelok opraviť. Tento typ prietrže je charakteristický pre pokročilú fázu, v ktorej sa prietrž môže spájať s prietržnou dierou.

Príznaky pupkovej prietrže

 • Opuch pupka, ktorý môže byť sprevádzaný začervenaním. Ak osoba zaujme horizontálnu polohu, prietrž úplne zmizne.
 • Zväčšený pupok.
 • Kreslenie bolesti v bruchu v pokoji, rovnako ako kašeľ, fyzická námaha.
 • Črevné problémy: zápcha, plynatosť, obštrukcia.

Hernioplastika pupočnej kýly - ceny v Moskve

Hemorágia s pupočnou kýlou - metódy radikálneho chirurgického odstránenia herniového výčnelku v pupočníku. Môže sa vykonať extraperitoneálne (bez otvorenia herniálneho vaku) alebo intraperitoneálne (s rozrezaním herniálneho vaku); otvorená (laparotómia) alebo endovideo chirurgia (laparoskopia). Najčastejšie sa pri pupočnej kýle používajú tieto typy operácií, ktoré sa líšia spôsobom, akým je posilnená kýlová brána: podľa Lexerovej metódy (nanášanie očnej šnúry na aponeurózu okolo pupočného prstenca), podľa Sapezhko (šitie aponeurózy na svaly brušnej dutiny rekta) na hornú časť horného okraja horných končatín Švy v tvare U). Je možná nenapnutá hernioplastika pomocou sieťového implantátu.

Pupočná prietrž

Pupočná prietrž je patológia, pri ktorej k vydutiu vnútorných orgánov dochádza herniovým otvorom v brušnej stene, ktorý sa nachádza v oblasti pupka. Vyskytuje sa u 5 - 10% ľudí, najčastejšie sú to ženy staršie ako 30 rokov a je nadobudnuté v prírode. Jeho rozmery sa môžu líšiť: od malých (1-3 cm) do celkových (20-30 cm) a priemer diery iba v zriedkavých prípadoch je viac ako 10 cm.

Približne uprostred bielej línie brucha pri pupku je pupočníkový prsteň. V tejto oblasti sa nenachádza žiadne predperitoneálne a subkutánne tkanivo, čo ho robí slabým a zraniteľným. Preto hlavnou príčinou výskytu patológie sú defekty anatomickej štruktúry pupočného kruhu.

Existujú aj ďalšie faktory, ktoré zvyšujú tlak vo vnútri brušnej dutiny a vedú k napínaniu tkanív jeho stien:

 • tehotenstva;
 • problémy s nadváhou;
 • chronická zápcha;
 • zranenia
 • ascites;
 • intenzívne rastúce zhubné nádory;
 • silná fyzická aktivita;
 • kašeľ na dlhú dobu.

Indikácie pre chirurgický zákrok:

 • prítomnosť výčnelku v pupku, jeho zníženie alebo úplné vymiznutie v polohe na chrbte;
 • bolesť brucha počas fyzickej námahy alebo kašľa;
 • zvýšenie krúžku na pupku;
 • nevoľnosť.

Keď sa tieto príznaky objavia, musíte sa bezodkladne poradiť s odborníkom, ktorý vás vyšetrí a diagnostikuje patológiu:

 • peritoneálny rôntgen,
 • gastroskopia;
 • herniography;
 • ultrazvuk.

Dôvody, prečo je liečba choroby potrebná

Ak sa táto patológia nevylieči včas, môže sa rozšíriť na ďalšie orgány a spôsobiť ťažkosti pre život:

 • koprostáza - stagnácia fekálnych mas v hrubom čreve;
 • zápalové procesy orgánov hernálneho vaku;
 • porušenie pupočnej kýly - neočakávané stlačenie prietrže vyplňujúce bránu, ktoré narúša prísun krvi do orgánov nachádzajúcich sa vo vrecku a vedie k nekróze tkanív.

Je možné nechirurgické ošetrenie??

Nasmerovanie prietrže bez chirurgického zákroku môže na určitý čas pomôcť, ale iba chirurgickým zákrokom sa ochorenie natrvalo zbaví.

Vďaka použitiu nových technológií a moderných elastických materiálov na šitie, ako aj vďaka mnohoročným skúsenostiam našich lekárov sa postupy vykonávané v lekárskom centre Olympus vyznačujú vysokou kvalitou a absenciou exacerbácií a relapsov v pooperačnom období..

chirurgia

V súčasnosti sa všeobecný chirurg zaoberá liečbou nasledujúcich chorôb (zvažujú sa plánované operácie):

 • Gallstoneova choroba (chronická početná cholecystitída). Používajú sa operácie s malým prístupom (rez 2-3 cm) a laparoskopické operácie vpichom brucha.
 • Kýly rôznych miest (trieslovina, pupočníková, špicatá línia, hiátová prietrž, pooperačná prietrž). Okrem klasických otvorených operácií (zvyčajne pomocou sieťky) sa vykonávajú laparoskopické operácie s inštaláciou sieťky, ktorá významne znižuje bolesť a rehabilitáciu po operácii..
 • Kŕčová choroba. Rozsah operácií pre ťažké kŕčové žily dolných končatín je pomerne široký: od tradičnej flebektómie (odstránenie žily) po rádiofrekvenčnú abláciu žíl (prilepenie žíl, keď sú lokálne zahrievané senzorom vloženým do žily podľa princípu mikrovlnnej rúry)..
 • Ochorenia štítnej žľazy (nodulárna struma atď.). Charakteristickým rysom týchto operácií je, že sa vykonávajú na častiach tela, zvyčajne sa odkrývajú odevom, čo vyžaduje dosiahnutie čo naj kozmetickejšieho výsledku. Na tento účel sa používajú mini-prístupy alebo endoskopické techniky prostredníctvom vpichov kože..
 • Ochorenia pečene a pankreasu (cysty atď.)
 • Chirurgické liečenie patologických stavov hrubého čreva (napríklad divertikulárna choroba) alebo anorektálnych patologických stavov (hemoroidy, análna fisúra, fistula análneho kanála, pasáž coccygeal) v súčasnosti vykonávajú všeobecní chirurgovia aj špecializovaní chirurgovia - coloproctológovia..

Pupočná prietrž

Pupočná prietrž je bežná patológia, ktorú je možné diagnostikovať u novorodencov aj u dospelých. Ochorenie nemusí spôsobovať úzkosť mnoho rokov, nemôžete ho však nechať bez dozoru, pretože u pacienta sa môžu kedykoľvek vyvinúť komplikácie. Miracle Doctor Clinic ponúka pokročilú chirurgickú liečbu pupočnej kýly, ktorá kombinuje najnovší výskum a vývoj v tejto oblasti. Operácie sú vykonávané skúsenými chirurgmi s praxou najmenej 10 rokov..

Základným ochorením je prítomnosť defektu v aponeuróze prednej brušnej steny. Vo väčšine prípadov hernia prechádza do veku 1 roka alebo o niečo neskôr. Ak sa tak nestane do 3 rokov, musí sa dieťaťu ukázať chirurgovi.

U dospelých sa prietrž najčastejšie získava prietrž. Výstup z vnútorných orgánov (časť čreva a väčšie omentum) za vonkajšiu stenu brušnej steny predstavuje mäkký tubercle v pupku, ktorý sa môže zvyšovať pri kašli alebo svalovom napätí..

V detstve kýla zvyčajne nespôsobuje nepohodlie. Normálne, ako starnú, pupočníkový kruh sa uzavrie, patológia prechádza. Najčastejšie sú komplikácie pozorované u dospelých, medzi ktoré patria:

 • porušenie časti čreva, to znamená jej stlačenie do herniálneho otvoru, v dôsledku čoho je narušený prietok krvi a začína proces smrti tkaniva (gangréna);
 • zápalové procesy, ako je hlien alebo absces;
 • črevná obštrukcia alebo koprostáza, pri ktorej dochádza k hromadeniu a stagnácii stolice v slučke čreva nachádzajúcej sa v herniálnom vaku.

Počas vývoja plodu je plod spojený s materským telom cez pupočnú šnúru. Metabolizmus a výživa embrya sa uskutočňuje prostredníctvom pupočníkových tepien a žíl. Pre plynulú realizáciu tohto procesu je v prednej brušnej stene plodu malá diera, ktorá sa tesne po narodení uzavrie. V niektorých prípadoch sa tak nestane, v dôsledku čoho sa u človeka krátko po narodení alebo v priebehu života vyvinie prietrž.

V dospelosti sa patológia môže získať v dôsledku zvýšeného vnútrobrušného tlaku. Výskyt prietrže uľahčuje:

 • silná fyzická námaha;
 • obezita, prudký nárast telesnej hmotnosti;
 • viacnásobné tehotenstvo u žien.

Patológia sa prejavuje odlišne v závislosti od veku pacienta a jeho fyziologických charakteristík. U detí je prietrž vo väčšine prípadov kozmetickým defektom, ktorý nespôsobuje nepohodlie. Hrudný vak sa môže zvyšovať s kašľom, plačom alebo namáhaním, je však ľahko fixovateľný a tento proces nie je sprevádzaný bolesťou. V pokoji alebo v ľahu môže byť odchýlka takmer nepostrehnuteľná.

U dospelých nemusí byť korekcia vyčnievania vnútorných orgánov za brušnou stenou spôsobená adhéziou alebo úzkymi hernálnymi bránami. V niektorých prípadoch je tento proces sprevádzaný bolesťou brucha, napnutím a opuchom tkanív okolo pupka, nevoľnosťou a zvracaním, zápchou a objavením sa krvi vo výkaloch. Tieto príznaky by mali byť príležitosťou navštíviť lekára.

Objaví sa okamžite po narodení a vo väčšine prípadov zmizne skôr, ako dieťa dosiahne vek 3 rokov. Patológia vyžaduje pozorovanie chirurgom.

Prietrž sa vytvára v dospelosti z určitých dôvodov súvisiacich s fyzickou aktivitou, obezitou, viacnásobným tehotenstvom.

Keď je brušná stena uvoľnená, obsah hernálneho vaku sa v brušnej dutine koriguje. Výčnelok vnútorných orgánov nespôsobuje bolesť a nepohodlie, čo sa môže stať dôvodom postupu redukcie s následným lekárskym dohľadom..

Obsah herniálneho vaku je pevný, neodstráni sa ani sám, ani pri pokusoch o redukciu.

Patológia môže byť neviditeľná. Neexistuje žiadny kýlový vak, ale existuje kýlová brána (defekt v brušnej stene).

Patológia je viditeľná voľným okom. Vytvorí sa hernálny vak, ktorý môže obsahovať tukové tkanivo a črevné slučky..

Fyzikálne vyšetrenie. Lekár pohmatá a skúma brušnú stenu, venuje pozornosť výčnelkom v pupku, keď pacient stojí, sedí alebo leží. Na základe klinického obrazu sú predpísané ďalšie vyšetrenia.

ultrazvuk Ultrazvukové vyšetrenie brušnej dutiny vám umožňuje určiť vlastnosti, ako je veľkosť pupočného krúžku, prítomnosť tekutiny v retroperitoneálnom priestore, adhézie a zápalové procesy, orgány a tkanivá zahrnuté do herniálnej formácie a oveľa viac.

CT Počítačová tomografia sa vykonáva s miernymi príznakmi, aby sa získal podrobný trojrozmerný obraz herniálneho vaku. Táto metóda je požadovaná, pretože umožňuje vizualizáciu dutých orgánov (črevné rezy)..

Rentgenografie Vyšetrenie umožňuje vyhodnotiť povahu obsahu pupočnej kýly, veľkosť herniálneho portálu a stav tkanív prednej brušnej steny, ako aj vylúčiť nádorové procesy. Je to nevyhnutná diagnostická metóda pred operáciou..

Herniography. Tento spôsob spočíva v zavedení kontrastného činidla do brušnej dutiny a potom v rôntgenovom vyšetrení. Diagnóza vám umožňuje určiť veľkosť herniálneho vaku, sledovať záhyby vytlačeného čreva a ďalšie funkcie.

Výber spôsobu liečby závisí od veku pacienta a prítomnosti komplikácií. Ak bola u dieťaťa zistená pupočná kýla, jej stav sa jednoducho monitoruje. U detí sa pri ich raste posilňujú všetky svalové skupiny vrátane brušnej tlače, takže patológia vo väčšine prípadov prechádza bez pomoci. Na stimuláciu tohto procesu môže lekár predpísať:

 • všeobecná masáž;
 • tonická masáž prednej brušnej steny;
 • Cvičebná terapia;
 • použitie obväzového obväzu;
 • nosiť obväz atď.

Ak tieto opatrenia nepomáhajú, prietrž sa nezmenšuje po dosiahnutí veku 3 rokov alebo po začatí komplikácií, je nevyhnutný chirurgický zákrok.

Jedinou metódou liečby patológie u dospelých pacientov je pupočná hernioplastika - šitie kýlovej brány. Operácia sa vykonáva s cieľom zabrániť možným komplikáciám a odstrániť estetickú vadu. Pre dospelých pacientov neexistuje účinná nechirurgická liečba..

Na klinike „Miracle Doctor“ sa používa plastická chirurgia otvorená aj laparoskopická. Výber metódy sa vykonáva spolu s pacientom na recepcii počas konzultácie. Dva najúčinnejšie metódy chirurgickej liečby:

Operácia sa vykonáva prostredníctvom vonkajšieho rezu oblúkovitého tvaru v pupku. Sieťový implantát je nainštalovaný v hrúbke brušnej steny a uzatvára herniálny defekt v oblasti trieslovín. Ďalej je rez zošitý vo vrstvách. Tento spôsob vykonávania operácie je výhodný pre veľkú pupočníkovú prietrž. Po otvorení je pooperačná jazva po vyliečení prakticky neviditeľná..

Pri operácii na odstránenie pupočnej kýly sa používa špeciálne endoskopické zariadenie, ktoré obsahuje podsvietenú videokameru a endoskopické nástroje. Prístup je cez 3 vpichy brušnej steny. Laparoskopickou metódou sa šijú iba malé hernie.

Vlastnosti metódy
 • môže sa vykonať v mieche alebo v celkovej anestézii, ale s malými kýlami (do 5 cm) je povolená miestna anestézia;
 • operácia trvá asi 60 minút.
 • vykonáva sa iba v celkovej anestézii;
 • trvá 60 až 90 minút.
kontraindikácie

Takmer žiadne obmedzenia a kontraindikácie. Môže sa vykonať s veľkými kýlami a pupočníkovým krúžkom.

Existujú kontraindikácie pre sprievodné ochorenia, ktoré bránia vstreknutiu plynu do brušnej dutiny.

Na Miracle Doctor Clinic vykonávajú operáciu pupočnej kýly kvalifikovaní chirurgovia. Špecialisti praktizujú nepretiahnuteľnú hernioplastiku pomocou sieťových implantátov - toto je možnosť, ktorú vám ponúknu špičkové zahraničné zdravotnícke centrá.

Použitie najnovších endoprotéz zabraňuje vzniku relapsov a komplikácií. Implantáty, ktoré používame, majú špeciálny povlak, ktorý zabraňuje procesu priľnavosti medzi sieťou a vnútornými orgánmi. To výrazne skracuje dobu zotavenia..

Špecialisti kliniky Miracle Doctor používajú pokročilé technológie a dovážané implantáty. To poskytuje dobrý kozmetický efekt a neprítomnosť pooperačných komplikácií..

Výsledky operácie na odstránenie pupočnej kýly:

V nasledujúcich hodinách po operácii pacient vstane. Načasovanie závisí od typu anestézie..

Deň po zákroku je pacient v nemocnici pod dohľadom lekárov a zdravotníckeho personálu.

Na 3-4 dni sú povolené prechádzky, nakupovanie, kancelárska práca.

V priebehu 5 - 6 dní je povolené viesť vozidlo a zvýšiť fyzickú aktivitu.

Po dobu 7-10 dní môže pacient pracovať v telocvični.

V mesiaci, v ktorom sú celé cvičenia povolené, sa rehabilitačné obdobie považuje za ukončené.

Výpočet nákladov na plastovú pupočníkovú prietrž v miestnej anestézii:

Názov manipulácieNáklady, trieť.
Oprava nekomplikovanej hernie28490
Lokálna anestézia pre chirurgické zákroky4100
Denná nemocnica3000
CELKOM:35590

Výpočet nákladov na opravu pupočnej kýly pri anestézii:

Názov manipulácieNáklady, trieť.
Oprava nekomplikovanej hernie28490
Konzultácie s anestéziológmi1500
Katetrizácia periférnej žily500
Anesteziologická pomoc počas výskumu a operácií (celková intravenózna anestézia do 60 minút)8000
Denný pobyt v dennej nemocnici4900
CELKOM:43390

Ak sa chcete dohodnúť s chirurgom na klinike Miracle Doctor s ohľadom na pupočníkovú hernioplastiku, zavolajte alebo vyplňte online aplikáciu.

Operácia prsnej prietrže

Pupočná prietrž je choroba, pri ktorej vnútorné orgány (črevá a omentum) siahajú za brušnú stenu cez pupočníkový prsteň..

Veľkosti herniálnych útvarov sa môžu meniť od jednej do niekoľkých desiatok centimetrov. Výklenky, ktoré sa vyskytujú v oblasti pupka, sa vyznačujú rýchlym progresom a rastom. Preto neodkladajte liečbu.

Príčiny pupočnej kýly

Oblasť pupku je slabá stránka, pretože nie je pokrytá svalmi, čo prispieva k tvorbe výčnelkov. Okrem toho je poškodenie v tejto oblasti dlho spojené..

Zvýšte riziko vzniku prietrže:

 • defekty pupočného kruhu;
 • poranenie pupka;
 • nadmerná fyzická aktivita;
 • zvýšený brušný tlak;
 • dlhodobý ťažký kašeľ;
 • nadváhou;
 • chirurgický zákrok;
 • zápcha
 • tehotenstvo.

Príznaky a diagnostika

Hlavným príznakom pupočnej kýly je prítomnosť výčnelku, ktorý sa zvyšuje v stojacej polohe a mizne v náchylnej polohe..

Jednoduchý test môže pomôcť určiť herniálnu formáciu. Je potrebné ľahnúť si a položiť ukazovák na pupok. O prítomnosti patológie svedčí pocit padajúcich prstov a pocit nárazu so svalovým napätím.

Môžu sa objaviť ďalšie príznaky:

 • bolesť pri fyzickej námahe vrátane chôdze;
 • nevoľnosť;
 • stagnácia výkalov;
 • vzhľad polotekutých čiernych výkalov;
 • predĺženie pupočného krúžku.

Lekár bude schopný zistiť herniálny výčnelok, zistiť jeho umiestnenie a veľkosť palpáciou.

Aby získal ďalšie informácie, nasmeruje pacienta na diagnózu:

 • ultrazvukový postup;
 • herniography;
 • Rentgenografie;
 • fibrogastroduodenoscopy;
 • Počítačová tomografia.

Indikácie a kontraindikácie pre chirurgický zákrok

Indikácia plánovanej chirurgickej liečby je výskyt výbežku.

Núdzová chirurgia je potrebná pre:

 • priškrtená prietrž;
 • obštrukcia čriev;
 • hernia prietrže;
 • embryonálne prietrže.

Ak sa neurobia naliehavé opatrenia, je možný rozvoj nekrózy, peritonitídy, sepsy.

Operácia sa nevykonáva, keď:

 • infekčné choroby v akútnom štádiu;
 • závažné patológie kardiovaskulárneho a dýchacieho systému;
 • mladší ako 5 rokov a starší ako 70 rokov;
 • komplikovaná cirhóza pečene;
 • závažné zlyhanie obličiek;
 • kŕčové žily pažeráka;
 • nekompenzovaný diabetes mellitus;
 • onkológia;
 • menštruácie;
 • tehotenstva, najmä v druhej polovici.

V naliehavých prípadoch sa kontraindikácie nezohľadňujú.

Aká je operácia

Iba vrodená pupočná kýla u detí mladších ako 5 rokov môže zmiznúť sama osebe..

Konzervatívne metódy (najčastejšie s obväzom) môžu spomaliť progresiu choroby. Preto sa používajú ako dočasné opatrenia..

Operácia prietrže nazývaná hernioplastika je preto jediným účinným spôsobom liečby choroby. Vykonajte ju v lokálnej alebo celkovej anestézii.

Počas chirurgického zákroku urobí lekár rez, oddelí a excituje hernálny vak, upraví vnútorné orgány na fyziologické miesto a vytvorí švy.

Je známe veľké množstvo operácií (asi 100), ktoré sú kombinované do 2 skupín:

 • napätie - herniálne brány sa uzatvárajú pomocou aponeurózy, napínajú vlastné tkanivá a upravujú stehy;
 • nízke napätie - inštalujú sieťový implantát vyrobený z biologicky inertného materiálu, ktorý postupom času rastie do tkaniva, čo znižuje tlak na brušnú dutinu a zabraňuje recidíve.

Sieťka môže byť umiestnená nad a pod aponeurózou. Výhodný je druhý spôsob, pretože prvý má určité nevýhody..

Protahovacie operácie - podľa spoločnosti Sapezhko, Mayo, Lexer sa vykonávajú zriedka, často sa uchýlia k lichtenštajnskej metóde. Metódy sa líšia podľa miesta incízie, metódy separácie herniálnej formácie, zošitia.

Pri výbere prevádzkového postupu sa berú do úvahy lokalizačné a výstupkové rozmery. Stretch zásahy sa zvyčajne používajú pre malé kýly a pacient nie je obézny..

S miernym výstupkom sa snažia udržať pupok, aby neporušovali estetiku vzhľadu. Ak je prietrž veľká, môže byť potrebné ju odstrániť.

Kýlová operácia sa vykonáva dvoma spôsobmi:

 • otvorené - urobí malý rez, ktorým sa operácia vykonáva;
 • laparoskopické - urobia sa 3 malé vpichy, cez ktoré sú vložené nástroje a kamera.

Trvanie prevádzky - od 30 minút do 2 hodín.

Pacient sa môže vrátiť domov po 3-4 hodinách. Na špecializovanej klinike gynekológie a urológie Uclinica sa nachádza denná nemocnica ponúkajúca pohodlné podmienky na oddych. Každý pacient dostane potrebnú starostlivosť a lekár bude sledovať jeho stav, ktorý zabráni pooperačným komplikáciám.

Rehabilitácia

Doba rehabilitácie po operácii je asi 3 mesiace. Počas tohto obdobia je potrebné vylúčiť fyzickú aktivitu. Počas prvých 2 až 3 dní je potrebné dodržať odpočinok, aby ste predišli rozdielom vo švíkoch. Ak je to potrebné, lekár predpíše antibiotiká, analgetiká, liečivé látky..

Do 2 týždňov musíte jesť ľahko stráviteľné jedlo v tekutej alebo polotekutej forme, opustiť produkty, ktoré spôsobujú tvorbu plynu a zápchu. Aby sa predišlo recidíve, odporúča sa nosiť obväz po dobu 1-2 mesiacov.

Ak nájdete prietrž, neodkladajte návštevu lekára, čo môže viesť k rozvoju komplikácií. Príďte do špecializovaného zdravotníckeho centra Uclinica a bude vám poskytnutá kvalitná lekárska starostlivosť, ktorá spĺňa európske normy. Klinika je vybavená moderným vybavením najnovšej generácie a špecialisti sú vysoko kvalifikovaní a majú dlhoročné praktické skúsenosti. Ak je potrebný chirurgický zákrok, uprednostňujú nízko-traumatické techniky, ktoré uľahčujú rýchle uzdravenie.

Ak sa chcete dohodnúť na stretnutí a zistiť cenu operácie pre pupočnú kýlu v Moskve, zavolajte na uvedené číslo.

Laparoskopia pri pupočnej prietrže

Laparoskopia pri pupočnej hernie u dospelých: charakteristické znaky zákroku

Pupočníková prietrž je ochorenie, pri ktorom orgány brušnej dutiny prechádzajú cez ňu (pod kožu) cez zväčšený pupočný kruh. Toto je jeden z najbežnejších typov kýly. Laparoskopická operácia pupočnej kýly je jedným z riešení tohto problému..

Príčiny a faktory prispievajúce k výskytu prietrže

Hlavným dôvodom vzniku pupočnej kýly je rozšírenie pupočného krúžku. Môže to byť spôsobené niektorými vrodenými vlastnosťami, ako je dysplázia spojivového tkaniva. Za bezprostrednú príčinu rozvoja prietrže sa považuje akákoľvek situácia, ktorá vedie k zvýšeniu tlaku v brušnej dutine, napríklad:

ťažkosti pri pohybe čriev (zápcha)

ťažkosti s močením (adenóm prostaty)

na pozadí tehotenstva a pôrodu;

vzpieranie (sťahováky, atléti...)

Príznaky a možné komplikácie

Hlavné príznaky pupočnej kýly:

vyčnievanie v bruchu, zmenšovanie veľkosti alebo vymiznutie v polohe na chrbte;

nepríjemný pocit v pupku (zhoršený počas fyzickej aktivity a kašľa);

predĺženie pupočného krúžku

Vykonávanie patológie je nežiaduce. Poškodenie brušnej steny nezmizne samo o sebe, v priebehu času sa prietrž môže len zväčšiť. Nedostatok včasnej liečby môže viesť k rozvoju porušenia: stlačenie orgánov vo vnútri hernálneho vaku v hernálnom portáli, čo ohrozuje nekrózu orgánov, rozvoj peritonitídy a / alebo črevnej obštrukcie..

Diagnostika a liečba patológie

Ak zistíte vyššie uvedené príznaky, neodporúčame odďaľovať návštevu lekára. Diagnóza pupočnej kýly najčastejšie nespôsobuje ťažkosti: chirurg môže urobiť diagnózu počas vyšetrenia pacienta. Niekedy, na objasnenie a potvrdenie diagnózy v pochybných prípadoch, určenie veľkosti novotvaru, stav tkanív prednej brušnej steny a výber optimálnej metódy liečby v konkrétnej situácii, používame inštrumentálne diagnostické metódy:

ultrazvukové vyšetrenie brušných orgánov;

Pupočník, rovnako ako iné typy hernií, sa dá odstrániť iba chirurgicky. Ak má pacient kontraindikácie na operáciu (pomerne zriedkavá situácia s pupočnou kýlou), odporúča sa nosiť špeciálny obväz. Malo by sa povedať, že bandáž neodstraňuje prietrž a neznižuje riziko zovretia, ale znižuje závažnosť bolesti prietrže. Pri vrodenej pupočníkovej prietrži sa najčastejšie odporúča zdržať sa chirurgického zákroku až 3 roky, dúfať v masážne a fyzioterapeutické cvičenia.

Pupočná prietrž: laparoskopia alebo brušná operácia

V modernej medicíne sa na odstránenie pupočnej kýly používa jeden z dvoch chirurgických postupov - tradičný (pri reze v pupku) alebo laparoskopia (menej traumatická). Obidve operácie majú rovnaké základné kroky - redukciu herniálneho vaku a / alebo jeho obsahu do brušnej dutiny a uzavretie defektu v pupku. Rozdiel je v počte a veľkosti rezov a spôsobe odstránenia defektu.

Obe metódy sa vyznačujú nízkou intenzitou bolesti po operácii, spoľahlivosťou a vysokou účinnosťou. Uzavretie defektu pomocou sieťového implantátu významne (občas) znižuje riziko opätovného výskytu prietrže. Počet komplikácií pri týchto operáciách je pomerne malý, a to takzvaných „malých“, napríklad výskyt serómu (nahromadenie tekutiny) v oblasti bývalej prietrže..

Výber postupu na vykonanie operácie je v každom prípade individuálny a závisí od veľkosti herniálneho vaku a stupňa expanzie pupočného prstenca, stavu kože v tejto zóne, prítomnosti sprievodných chorôb a radu ďalších kritérií. Nesmieme zabúdať na finančnú stránku problému - laparoskopické operácie špičkových technológií majú oveľa vyššie náklady.

S veľkou veľkosťou vaku a defektom, neprítomnosťou kontraindikácií pri anestézii, najčastejšie odporúčame laparoskopickú opravu pupočnej kýly. Táto technika má niekoľko výhod:

nízka invazívnosť. Na rozdiel od tradičnej chirurgie, chirurg nevyžaduje veľké rezy na odstránenie prietrže. Operácia sa vykonáva pomocou mini-rezov (vpichov), veľkosť 5 a 10 mm.

vynikajúci kozmetický efekt

krátka doba na zotavenie. Pacient strávi 1 deň po operácii v nemocnici. K bežným činnostiam sa môžete vrátiť do 3 až 5 dní. Úplné zotavenie, ktoré zahŕňa intenzívnu fyzickú aktivitu, trvá 6 - 12 týždňov.

Prípravná fáza

Odstránenie herniovej formácie, rovnako ako akýkoľvek chirurgický zákrok, vyžaduje starostlivú prípravu. Bežné vyšetrenia pred operáciou zahŕňajú:

Klinický krvný test

Biochemický krvný test (celkový proteín, močovina, kreatinín, bilirubín a jeho frakcie, ALT, AST, draslík, sodík)

Koagulogram (APTT, protrombínový čas, INR)

Krvný test na infekcie prenášané krvou (RW, HIV, HbS, HCV)

Krvný typ, Rh faktor *

rozbor moču

RTG hrudníka (ak sa uskutoční do šiestich mesiacov - netreba sa opakovať, len záver)

Záver terapeuta o absencii kontraindikácií pre chirurgický zákrok

Počas konzultácie môže byť potrebné vykonať ďalšie štúdie na objasnenie diagnózy a identifikáciu ďalších chorôb a stavov, ktoré môžu ovplyvniť výber optimálneho chirurgického zákroku (MRI, CT, echokardiografia, konzultácie so špecialistami atď.).

Pred operáciou nemôžete jesť 6 hodín pred operáciou, 2 hodiny je možné vypiť malé množstvo vody.

Nástroje a materiály na odstránenie pupočnej kýly

Počas operácie chirurg pracuje pod kontrolou špeciálneho nástroja - laparoskopu. Jedná sa o optické zariadenie s priemerom 10 mm, pripojené k svetelnému zdroju a monitoru s vysokým rozlíšením. Laparoskop vám umožňuje niekoľkokrát zväčšiť obrázok, čo vám umožní jasne vidieť anatomické štruktúry a pracovať takmer bez krvi. Okrem toho sú potrebné ďalšie nástroje:

 • trokary (na defekty);
 • rôzne svorky a nástroje na rezanie tkaniva
 • sieťový implantát;
 • herniostappler na fixáciu implantátu;
 • držiak ihly a materiál na šitie.

Chirurgická technika

Operácia sa vykonáva v celkovej anestézii. Na ľavej strane brucha sa urobí malý rez v koži, cez ktorý je nainštalovaný prvý otvor pre laparoskop. V brušnej dutine nie je voľný priestor, do nej sa vstrekuje sterilný oxid uhličitý, ktorý vytvára priestor na manipuláciu. Pod priamou vizuálnou kontrolou sú nainštalované ďalšie dva porty pre iné prístroje. V zásade existujú dva spôsoby umiestnenia implantátu - do brušnej dutiny a do hrúbky prednej brušnej steny. Prvý je technicky jednoduchší, ale vyžaduje inštaláciu pomerne drahého implantátu so špeciálnym povlakom, ktorý zabraňuje tvorbe adhézií medzi implantátom a vnútornými orgánmi. Je úplne nemožné umiestniť nekrytý polypropylénový implantát do brušnej dutiny - to vedie k závažným komplikáciám až do rozvoja črevnej obštrukcie a fistuly. Takýto implantát môže byť umiestnený iba v hrúbke brušnej steny tak, aby aspoň pobrušnice boli medzi ňou a slučkami čreva. Po izolácii herniálneho vaku sa implantát fixuje k prednej brušnej stene pomocou špeciálnych svoriek..

Operácia sa končí odstránením oxidu uhličitého z brušnej dutiny a zošívaním trokarových rán. Takmer vždy používame intradermálne stehy s absorbovateľným materiálom, ktorý nevyžaduje odstránenie a vedie k dobrému kozmetickému účinku..

Hlavné kontraindikácie tejto techniky

Napriek všetkým výhodám laparoskopickej hernioplastiky si v nasledujúcich prípadoch volíme tradičnú operáciu.

Veľká veľkosť herniového vaku s natiahnutou pokožkou nad výstupkom a prítomnosť trofických zmien - takáto koža si v každom prípade vyžaduje excíziu

Veľmi malé prietrže, ktoré je možné odstrániť z jedného rezu dlhých 15 - 20 mm;

Pri závažných sprievodných ochoreniach (zlyhanie srdca, cirhóza, respiračné zlyhanie), keď je anestézia spojená s určitým rizikom (tradičný otvorený chirurgický zákrok sa môže vykonať v lokálnej alebo spinálnej anestézii).

adhézie v brušnej dutine po mnohých predchádzajúcich operáciách.

Funkcie obdobia obnovy

Po laparoskopickej hernioplastike je pacient premiestnený (na nemocničné oddelenie. Môžete jesť a vstať z postele po 2-3 hodinách. Nasledujúci deň chirurg vykoná vyšetrenie, obliekanie a vo väčšine prípadov môže byť pacient prepustený (s odporúčaním okamžitého kontaktu s chirurgom) v prípade akýchkoľvek príznakov je dôležité vyhnúť sa intenzívnej činnosti počas prvých 2 až 3 dní po operácii.

Počas rehabilitačného obdobia je potrebná pravidelná zmena obväzu v mieste vpichu a ošetrenie kĺbov antiseptickým roztokom. Neodporúčame aktívne športy na mesiac a vzpieranie (> 10 kg) po dobu 12 týždňov. Na zabránenie zápchy by sa mala dodržiavať osobitná strava. V potrave bohatej na vlákna (zelenina a ovocie) by malo byť v dennej strave prítomné dostatočné množstvo tekutín.

Prevencia patológie

Cieľom preventívnych opatrení je znížiť vplyv faktorov prispievajúcich k výskytu pupočnej kýly. Ako prevenciu odborníci odporúčajú:

dodržiavať správnu výživu;

Nezdvíhajte ťažké predmety;

nosiť počas tehotenstva špeciálny obväz;

dodržiavať režim pitia (spotrebovať najmenej 2 litre vody denne);

včasné liečenie bronchopulmonálnych chorôb;

redukcia hmotnosti (v prítomnosti obezity);

trénovať brušné svaly (zníži sa tým riziko prietrže, ale nie je možné vylúčiť existujúci).

Laparoskopická operácia pupočnej kýly u dospelých: cena v Moskve

Skúsení odborníci na Sechenovskijskom univerzitnom klinickom centre vykonávajú odstránenie pupočnej kýly pomocou laparoskopie, cena zákroku je výrazne nižšia ako na súkromných klinikách mesta. Okrem samotnej operácie zahŕňajú konečné náklady konzultáciu s chirurgom, umiestnenie do stacionárnej jednotky v pohodlných podmienkach, anestéziu, vyšetrenie a obliekanie rán. Lekári sú vysoko kvalifikovaní a skúsení. Viac informácií o cenách nájdete na oficiálnych webových stránkach.

Okrem vykonania samotného chirurgického zákroku tu môžete podstúpiť predoperačné vyšetrenie. Klinické centrum Univerzity Sechenov je vybavené moderným zariadením, ktoré umožňuje odhaliť a zvládnuť rad ďalších závažných patológií. Ak sa chcete zaregistrovať na konzultáciu s odborníkom, musíte zavolať na čísla uvedené na webových stránkach alebo nechať žiadosť online a uviesť svoje kontaktné údaje.

Dospelé laparoskopické operácie pupočnej kýly: recenzie

1. Olesya, 32 rokov. Minulý mesiac bola odstránená pupočná kýla s laparoskopickou hernioplastikou. V predstihu som si pozorne prečítal priebeh stretnutia a recenzie o tejto operácii. Dospela som k záveru, že ide o úplne bezpečnú techniku. Príprava, ako aj rehabilitačné obdobie mi trvalo iba 2 týždne. S výsledkom som spokojný, za čo ďakujem skúseným lekárom Klinického centra Univerzity Sechenovskij.

2. Andrey, 44 rokov. Na jar sa bolesti brucha počas cvičenia začali obťažovať a všimli si mierny výčnelok. Spočiatku som sa neobjavil na príznaky, ale potom sa bolesť začala zosilňovať. Išiel som k lekárovi, po vyšetrení okamžite povedal, že to vyzerá ako pupočná kýla. Počas ultrazvukovej diagnózy bola potvrdená. Lekár odporučil vykonanie laparoskopickej hernioplastiky, aby sa predišlo komplikáciám. Operácia bola úspešná, zotavenie trvalo trochu času, neboli žiadne komplikácie. Teraz sa cítim dobre.

Natroshvili Alexander Givievich

Vedúci oddelenia pre poskytovanie platených lekárskych služieb, UKB č. 4, kandidát lekárskych vied, chirurg najvyššej kategórie. Docent, Oddelenie chirurgie fakulty 2, Univerzita Sechenov

Operácia prsnej prietrže

Telefonicky potvrdzujeme, že ste zaznamenaní na našej klinike

Lekárske centrum „KDS Clinics“ v NEAD v Moskve umožňuje operáciu pupočnej kýly za prijateľnú cenu. Ale napriek skutočnosti, že náklady na operáciu na odstránenie pupočnej kýly u dospelých sú nízke, klinika dostáva najlepších odborníkov v oblasti chirurgie, má skúsených pracovníkov a klinika je vybavená najnovším technologickým slovom, ktoré umožňuje najvyššiu úroveň liečby..

Umbilická hernia je hustá a elastická formácia v pupočnom kruhu, v ktorej orgány spadajú mimo pobrušnice a zostávajú v blízkosti pupku. Umbilikálnu prietrž môžete odstrániť pomocou chirurgického zákroku.

Náklady na služby

Zoznam služiebcena
Prijímanie lekárov
Primárne, ambulantné vyšetrenie lekára1200
Menovanie sekundárneho chirurga1000
Lekár s vedeckým vzdelaním KMN, lekár primárnej ambulancie najvyššej kategórie1500
Doktor s profesorom vedeckého vzdelania, DMN, primárne2500
Doktor s profesorom vedeckého titulu, DMN, opakoval1500
chirurgia
Hernia opravy 1. kategórie obtiažnosti18700
Kýla opravuje 2 kategórie zložitosti24200
Kýla opravuje 3 kategórie zložitosti31900
Kýla opravuje 4 kategórie obtiažnosti44000

Lekári

Náklady na vstupné sú 1500 ₽

Cievny chirurg, fleboológ, angiológ

Náklady na vstupné sú 1500 ₽

Prípravné obdobie na operáciu

Pred operáciou chirurg vyšetrí pacienta a nasmeruje ho na vyšetrenie:

 • Röntgen žalúdka a dvanástnika;
 • gastroskopia;
 • hernography;
 • Ultrazvukový výstupok prietrže.

Predpísané sú tiež klinické testy moču a krvi..

kontraindikácie

Chirurgia na odstránenie pupočnej kýly u dospelých má niektoré kontraindikácie:

 • zhoršenie chronických chorôb;
 • Arvi;
 • závažný priebeh choroby;
 • poruchy srdca a cievneho systému “
 • respiračné problémy;

Operácia pupočníkovej kýly u žien sa nevykonáva v 2. a 3. trimestri gravidity.

V prípade porušenia prietrže sa na pupočnej kýle u dospelých vykoná núdzová operácia bez ohľadu na kontraindikácie..

Princíp činnosti

Existuje niekoľko metód operácií pupočnej kýly, ktoré používajú chirurgovia nášho lekárskeho strediska:

 • otvorená chirurgia - resekcia pupočnej oblasti, s revíziou herniálneho vaku, premiestnením orgánov a ďalšou plastickou chirurgiou;
 • laposkopická metóda - odstránenie prietrže pomocou resektoskopu (endoskopu) prepichnutím brucha na niekoľkých miestach plastickou chirurgiou;

V dôsledku operácie chirurg vykonáva plastickú chirurgiu pomocou sieťovej protézy (implantátu) alebo použitím techniky s napätím a bez napätia prírodných tkanív..

V takom prípade cena závisí od typu operácie pupočnej kýly u dospelých.

Obdobie zotavenia po operácii

Pooperačné obdobie trvá od niekoľkých hodín do 3 dní, počas ktorých je pacient na oddelení pod dohľadom odborníka. V počiatočných dňoch musíte dodržiavať lôžko, nosiť špeciálny obväz a dodržiavať diétu. Úplné uzdravenie po operácii pupočnej kýly trvá až 2 mesiace bez cvičenia.

Možné komplikácie

Ak sa liečba neuskutoční včas, môžu sa začať komplikácie, ktoré vedú k:

Preto je potrebné vykonať operáciu, najmä preto, že na „klinikách KDS“ je cena operácie pre pupočníkovú herniu nižšia ako v Moskve a regióne.

V zriedkavých prípadoch po operácii sa u pacienta môžu vyskytnúť nasledujúce komplikácie:

 • infekcie a zápaly;
 • zápcha;
 • procesy lepenia;
 • obštrukcia čriev.

Takéto stavy sú zriedkavé, pretože všetci odborníci z kliník CDS sú vysoko kvalifikovaní a majú rozsiahle skúsenosti s vykonávaním operácií na odstránenie pupočnej kýly.

Príznaky a príčiny vývoja pupočnej kýly

Hlavnými dôvodmi rozvoja slabinovej prietrže sú:

 • nadváha;
 • zranenia
 • častá zápcha;
 • vývoj nádorových procesov v brušnej oblasti;
 • nadmerné zaťaženie.

Najčastejšie sa inguinálna prietrž vyskytuje u žien po 30 rokoch v dôsledku tehotenstva.

Tento problém sa prejavuje tvorbou okrúhlych hľúz v oblasti pupka, ktorý zmizne pri ležaní. Pri fyzickej námahe, kašľaní, počas namáhaných pohybov čriev sa môže vyskytnúť bolesť. Pupočníkový krúžok sa rozširuje. Stav je tiež sprevádzaný nevoľnosťou..

Ak sa obávate pupočnej kýly, obráťte sa na našich špecialistov v Klinickej nemocnici. Náklady na chirurgický zákrok, pozorovanie a diagnostiku pupočnej kýly sú nízke, čo znamená, že sú k dispozícii každému pacientovi.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

V závislosti od veku musí človek spotrebovať 1 000 až 1600 mg vápnika denne. Ak do organizmu vstupuje nedostatočné množstvo mikroorganizmu s potravou, malo by sa doplniť pomocou liekov.
Blokáda chrbta a chrbtice je terapeutická technika, ktorá sa používa na odstránenie príznakov bolesti a iných neurologických prejavov. Na rozdiel od liekov v iných formách uvoľňovania (tablety a masti), roztoky používané pri tomto postupe umožňujú rýchlo zastaviť nepríjemné príznaky.
liečba ľudovými receptami Domov Ľudové recepty-4, kýla chrbtice Teraz ste tuPredpisy na ošetrenie kýly chrbticeJedna z osvedčených metód liečby meziobratlovej ploténky:Recept: Namažte celú chrbticu gáfrovým olejom a potom naň rýchlo vložte uterák namočený v horúcom mlieku.