loader

Odstránenie prietrže v Jekaterinburgu: kde je možné vykonať operáciu?

Odstránenie prietrže - ceny a recenzie. Porovnávacia tabuľka lekárskych stredísk v Jekaterinburgu, kde dochádza k odstráneniu kýly. Ako liečiť prietrž?

Kýla je vyčnievanie vnútorných orgánov alebo ich častí pod kožou, do vnútorných dutín alebo medzipriestorových priestorov cez otvory v anatomických formáciách bez toho, aby spôsobovalo narušenie integrity kože. Kýla u dospelých nie je nezvyčajná, chirurgovia vykonávajú diagnózu a liečbu tohto ochorenia.

Náš portál obsahuje telefóny a adresy súkromných kliník alebo lekárskych stredísk v Jekaterinburgu, kde je predpísaná liečba alebo sa vykonáva chirurgický zákrok na odstránenie kýly. Zhromaždili sme náklady na konzultáciu s lekárom, ako aj cenu chirurgického zákroku na odstránenie prietrže. Posúdenie kvalifikácie chirurgov a vyhodnotenie ich prístupu pomôže posúdiť pacientov, ktorí sa už podrobili liečbe kýly.

Diagnóza a odstránenie prietrže prednej brušnej steny v Jekaterinburgu

Na diagnostikovanie prítomnosti a predpísanie odstránenia prietrže pupočníkovým lekárom stačí vyšetriť pacienta v ležiacej a stojacej polohe. V niektorých prípadoch je dodatočne predpísaný brušný ultrazvuk, ako aj röntgen, ktorého výsledky určujú stupeň potreby a naliehavosti operácie a identifikujú sa potenciálne komplikácie. Hlavným odporúčaním lekára v tomto prípade bude vymenovanie operácie na odstránenie pupočnej kýly nazývanej hernioplastika..

V závislosti od stavu pacienta si lekár vyberie najvhodnejšiu operačnú techniku, pri ktorej sa upraví hernálny výčnelok, a potom sa zošijú hrany hernálnej vady. V závislosti od indikácie je predná brušná stena zosilnená endoprotézou oka, ktorá zaručuje elimináciu relapsu v budúcnosti a skracuje dobu zotavenia po operácii..

Diagnostika a odstránenie medzistavcovej prietrže v Jekaterinburgu

V tomto prípade má pacient premiestnenie buničitého jadra medzistavcového disku, čo je sprevádzané roztrhnutím vláknitého prstenca. Najčastejšie sa vyskytuje prietrž lumbosakrálnej chrbtice, menej často sa vyskytuje v krčnej chrbtici. Hlavnou metódou diagnostiky tohto problému je určenie magnetickej rezonancie, na základe ktorej lekár vyberie najvhodnejšie metódy liečby..

Vo väčšine prípadov nie je potrebné prevádzať prietrž, časom príznaky choroby ustupujú a remisia nastáva. U asi 70% pacientov dochádza k zlepšeniu v priebehu 12 týždňov, percento sa zvyšuje počas dlhšieho obdobia. V zriedkavých prípadoch je nutná chirurgická hernia, ako posledná možnosť, ak sú konzervatívne metódy liečby bez bolesti pred syndrómom bolesti..

Diagnóza a odstránenie slabinovej prietrže v Jekaterinburgu

Lekár vykoná diagnózu na základe slov a vyšetrenia pacienta, po vyhodnotení stavu jeho trieslového kanálu. V niektorých prípadoch sa ultrazvuk používa na diagnostiku, ale často môže špecialista identifikovať choroby bez jeho vymenovania.

Odstránenie trieslovej kýly je možné iba pomocou operácie, pri ktorej sa otvorí hernálny vak a vyčnievajúce orgány sa umiestnia späť do brušného priestoru. Potom chirurg vykoná plastickú chirurgiu vo trieslovom kanáli. Môže sa tiež použiť na spevnenie plášťa trieslovin pomocou špeciálnej sieťoviny zo syntetického materiálu: dacron, nylon, teflón a ďalšie..

Pri lokálnej anestézii sa vykonáva operácia na odstránenie brušnej prietrže s následnou plastickou chirurgiou, niekedy môže lekár predpísať celkovú anestéziu. Ak sa vyvinie bilaterálna prietrž, druhá operácia pri druhej prietrži sa uskutoční až po niekoľkých mesiacoch - jednorazová operácia sa nevykonáva.

Po dobu dvoch dní po odstránení prietrže je pacient uložený do postele. Vylúčené sú všetky druhy fyzických aktivít, ktoré môžu viesť k zvýšeniu vnútorného tlaku a negatívnemu dopadu na stav pooperačného švu..

Náklady na operáciu prietrže

Dohodnúť si schôdzku

Na klinike sa vykonávajú operácie „AKSIS“ na odstránenie prietrže medzistavcových platničiek. Všetky zásahy vykonávajú skúsení odborníci. Máte záujem o náklady na odstránenie medzistavcovej prietrže? Cena závisí od mnohých faktorov, ale nie je predražená. To vám umožní okamžite navštíviť kliniku, keď sa zistia problémy.!

Funkcie odstránenia medzistavcovej prietrže

Rozhodnutie o operácii odstránenia medzistavcovej prietrže by sa malo urobiť opatrne a bez zhonu. Intervencia sa vykonáva až po tom, ako tradičné postupy ošetrenia alebo núdzové indikácie nemajú účinok.

Skúsený lekár vždy upozorní pacienta na operáciu medzistavcových prietrží:

 • nedávajú 100% záruku na vyliečenie,
 • môže viesť k relapsom a komplikáciám, ak sa nedodržiavajú prísne odporúčania odborníka na regeneráciu.

Na všetky otázky by mal odpovedať aj odborník. Je povinný hovoriť o cene operácie, jej zložkách.

Druhy medziobratlovej kýly

 1. Postdiskektomického. Táto operácia je pomerne lacná. Spočíva v odstránení celého medzistavcových platničiek s patológiou alebo jej časťou. Počas zásahu sa vykonáva resekcia kostných procesov stavcov..
 2. laminektomie Táto operácia spočíva v odstránení časti vertebrálneho oblúka, na ktorý prietrž tlačí nervový koreň.
 3. endoskopia Všetky endoskopické postupy sú minimálne invazívne. Trvajú asi hodinu, nepoškodzujú vazy a svaly. Pacient je často prepustený hneď nasledujúci deň. Takáto operácia medzistavcových prietrží je pomerne drahá..
 4. Microdisectomy. Takáto operácia na odstránenie prietrže sa vykonáva na mikroskopickej úrovni pomocou výkonného mikroskopu a inovatívnych nástrojov. Nepoškodzuje zdravé tkanivo. Počas zásahu sa prietrž odstráni. Z tohto dôvodu sa nerv uvoľňuje. Odhadovaná cena postupu je 100 000 rubľov.
 5. Perkutánna nukleoplastika. Táto operácia sa označuje ako minimálne invazívna. Vykonáva sa v lokálnej anestézii. Podstatou intervencie je zníženie tlaku na nervy prietrže. Medzi výhody operácie patrí krátke trvanie, minimálny počet komplikácií a následkov.

Sme pripravení vykonať ďalšie zásahy. Okrem toho máme všetky možnosti konzervatívnej liečby, zotavenie po operácii akejkoľvek zložitosti. Všetci pacienti so systémom AXIS sa môžu spoľahnúť na komplexnú starostlivosť!

Hlavné výhody návštevy kliniky AKSIS

 • Vždy sa zameriavame na inovatívny vývoj v oblasti liečby medzistavcových prietrží v posledných rokoch. To vám umožní zvládnuť všetky úlohy..
 • Naša klinika má moderné vybavenie na diagnostiku a liečbu. Pri operácii kýly používame jedinečné technológie odstraňovania. Počas zásahov sa roboty používajú na zabezpečenie minimálnej traumy..
 • Používame minimálne invazívne techniky. Umožňujú vám zbaviť sa medzistavcovej prietrže v čo najkratšom čase. Po zákroku vám pomôžeme rýchlo sa zotaviť a vrátiť sa k svojmu normálnemu životnému štýlu..
 • Optimálna cena nielen nechirurgickej, ale aj chirurgickej liečby. Odstránenie prietrže sa vždy vykonáva za podmienok najvýhodnejších pre zákazníkov.
 • Poskytujeme celý rad služieb. Kontaktovaním nás na problém, ako je prietrž, sa môžete spoľahnúť na komplexnú podporu pred a po zákroku..

Chcete znížiť náklady, uistiť sa, že lekári sú profesionáli a zbaviť sa zdravotných problémov? Kontakt!

Odstránenie medzistavcovej prietrže v Jekaterinburgu

 • Pre majiteľov firiem
 • Ak podnikáte, potom je big-book-med.ru ideálnou platformou na hľadanie nových zákazníkov

 • Pridať organizáciu
 • Reklamné príležitosti
 • Udalosti podporované BIG-BOOK
 • Pomoc:
 • registrácia
 • Prečo je to všetko zadarmo?
 • Všeobecné informácie o vašom osobnom účte
 • Vyhľadávanie organizácií
 • Ako funguje vyhľadávanie
 • Pridanie organizácie
 • Úpravy, vytváranie sietí, mazanie

Informácie uvedené na stránke sa nemôžu použiť na diagnostiku, liečbu a nenahrádzajú vymenovanie lekára.

LLC "BIG BUK PORTALS"
PSRN: 1171215000494

Laserové odstránenie medzistavcových prietrží

Laserové odstránenie medzistavcových prietrží: cena zákroku

Konzervatívne metódy pri liečbe kýly sú niekedy neúčinné. V takýchto prípadoch je nutný chirurgický zákrok..

Bolo vyvinutých mnoho metód na chirurgické odstránenie patológie. Ale nedávno bol laser vhodnou alternatívou k takýmto technikám..

Aké sú výhody laserového odstránenia? Má nejaké nedostatky? Komu je indikovaná expozícia laserom? Existujú nejaké kontraindikácie na používanie lasera? Ako sa pripraviť na operáciu? Ako prebieha liečba? Aké obmedzenia je potrebné dodržať v pooperačnom období?

Laserová klasifikácia

Použitie lasera sa odporúča v skorých štádiách ochorenia (do šiestich mesiacov po vytvorení medzistavcovej prietrže), keď priemer patologického rastu nepresiahne 6 milimetrov..

Laserová expozícia sa vyrába dvoma spôsobmi. Rozlišujte medzi laserovým odparovaním (odstránením) a perkutánnou laserovou rekonštrukciou (ošetrením) prietrže.

Indikácie pre použitie lasera

Laserové odstránenie sa používa, keď:

 • pretrvávajúca silná bolesť;
 • mravenčenie (trvalé alebo prerušované) a pálenie v chrbte a krku;
 • oslabenie citlivosti;
 • bolesti hlavy a závraty, znecitlivenie prstov na rukách (tieto príznaky naznačujú, že patológia je lokalizovaná v krčnej chrbtici);
 • tehotenstvo a dojčenie, keď je klasický chirurgický zákrok kontraindikovaný;
 • nedostatok výsledkov pri konzervatívnej liečbe.

Perkutánna laserová rekonštrukcia je postup, ktorý zabezpečuje regeneráciu a rast chrupavkového tkaniva. Je predpísaný na akútnu bolesť spôsobenú narušením chrupavky, ktorá je súčasťou disku, ako aj na pole odparovania laserom, aby sa zabránilo recidíve..

Procesy obnovy sú svojou povahou individuálne a môžu trvať 3 - 6 mesiacov.

Odporúča sa kombinovať expozíciu laserom s masážou, akupunktúrou, fyzioterapiou.

kontraindikácie

Laserové technológie sú kontraindikované v:

 • abnormality v štruktúre stavcov;
 • porušenie štruktúry miechového kanálu (prítomnosť kombinovanej stenózy);
 • sekvestrovaná prietrž;
 • zápal medzistavcových platničiek.

Je nežiaduce používať laser, ak:

 • priemer prietrže presahujúci 6 milimetrov:
 • pacient starší ako 50 rokov;
 • pacient sa trochu pohne.

Laserové odstránenie prietrže: klady a zápory

V súčasnosti existuje mnoho rôznych spôsobov liečby herniovaného disku. Najmladší z nich je vystavenie poškodeného disku laserom, čo má svoje výhody a nevýhody..

Výhody použitia lasera sú početné:

 • minimálne invazívnosť;
 • celková anestézia nie je potrebná;
 • nevyžaduje veľa času (manipulácie trvajú najviac hodinu);
 • je možné pôsobiť súčasne na viacerých miestach nachádzajúcich sa v ľubovoľných oddeleniach chrbtice;
 • poškodenie miechy je minimalizované;
 • postup bez krvi;
 • nezanecháva jazvy;
 • bolesť zmizne po 4-5 dňoch;
 • hospitalizácia nepresiahne tri dni;
 • môže byť použitý na liečbu tehotných a dojčiacich žien (tradičnými metódami je nevyhnutná anestézia a pri vystavení laseru postačuje miestna anestézia).

Tento spôsob však má svoje nevýhody. Napriek skutočnosti, že chrbtica je takmer nepoškodená, v dôsledku zničenia štruktúry medzistavcových platničiek a fúzie stavcov existuje možnosť, že sa nebude obnovovať predchádzajúca biomechanika chrbtice..

Všetky manipulácie sa uskutočňujú v lokálnej anestézii. V niektorých prípadoch to môže byť užitočné (napríklad pri alergiách na určité lieky, tehotenstvo, dojčenie), ale pacient sa môže cítiť nepríjemne pri správaní manipulácií.

Okrem toho možné komplikácie ešte neboli úplne preskúmané. Laser na ošetrenie a odstránenie prietrže sa nepoužíva dostatočne dlho, aby bolo možné posúdiť relaps.

Mnoho pacientov si sťažuje, že sa nejaký čas po laserovej expozícii ochorenie vráti. Podobná situácia však môže byť spôsobená nedodržaním pokynov lekára počas rehabilitačného obdobia..

Okrem toho, ak sa rozhodnete laserom odstrániť medzistavcovú prietrž, cena bude pomerne vysoká. Stále je však nižšia ako cena chirurgickej liečby.

Príprava na ošetrenie

Pred vykonaním laserového odparovania aj perkutánnej laserovej rekonštrukcie bude musieť pacient podstúpiť štandardnú štúdiu, ktorá zahŕňa:

 • počítačová tomografia chrbtice;
 • elektrokardiogram;
 • všeobecná analýza krvi a moču;
 • test hladiny cukru v krvi.

Ak je to potrebné, lekár pošle na ďalšie vyšetrenie.

Musíte sa tiež dohodnúť na stretnutí s neurochirurgom, terapeutom a anestéziológom.

Ako prebieha odparovanie laserom??

Laserové odstránenie medzistavcovej prietrže sa uskutočňuje v niekoľkých fázach. Najprv urobte lokálnu anestéziu. Potom sa koža prepichne a do postihnutého medzistavcového disku sa zavedie ihla požadovaného priemeru. Na disk sa privádza flexibilný svetelný vodič, ktorý slúži na dodávanie prúdu energie. Pod vplyvom laserového lúča tekutina plniaca disk prechádza do parného stavu a odparuje sa a prechádza ihlou.

V dôsledku operácie sa veľkosť prietrže znižuje, tlak vo vnútri disku sa znižuje, čo vedie k okamžitému vymiznutiu syndrómu bolesti. V takom prípade je expozícia minimalizovaná.

Fázy laserovej rekonštrukcie

Technológia laserového spracovania sa trochu odlišuje od metód odparovania laserom. Najprv, rovnako ako pri odstraňovaní prietrže, sa vykonáva lokálna anestézia. Potom sa cez ihlu zavedie laserový kábel do miesta lokalizácie patológie. Ohrieva disk na 60 - 70 stupňov, ale nepoškodzuje jeho štruktúru.

Rehabilitačné obdobie

Aby sa dosiahol konsolidovaný výsledok, minimalizovalo sa riziko pooperačných komplikácií a zabránilo sa recidíve, po liečbe medziobratlovej kýly by sa počas rehabilitačného obdobia, ktoré trvá 1 - 2 mesiace, malo striktne dodržiavať odporúčanie ošetrujúceho lekára..

Prvý deň bude musieť stráviť v nemocnici. Ak ošetrujúci lekár zistí, že stav pacienta nie je uspokojivý, rozšíri hospitalizáciu.

Nezabudnite vziať protizápalové lieky predpísané lekárom..

Na pár mesiacov sa budete musieť vzdať športu a obmedziť fyzickú aktivitu.

Po skončení rehabilitačného obdobia budete musieť prehodnotiť svoj životný štýl: zbavte sa ďalších libier, ktoré si môžu vyžadovať radikálnu zmenu v strave, posilnite svalový korzet, ktorý pomôže zmierniť záťaž chrbtice, pravidelne cvičte (zvlášť sa odporúča plávanie). Významné výhody (ale až po úplnom uzdravení) prinesú masáž a fyzioterapiu.

Ak je potrebné laserové odstránenie medzistavcovej prietrže, cena bude závisieť od úrovne zložitosti chirurgického zákroku, ako aj od reputácie chirurga a kliniky. Náklady na zákrok vypočíta lekár s prihliadnutím na stupeň a závažnosť ochorenia, vek pacienta a prítomnosť iných chorôb..

Koľko stojí odstránenie medzistavcovej prietrže?

Vyberte si mesto

Volanie zadarmo
v Rusku 8 (800) 500-14-73

Začnite písať názov lekárskej služby alebo schôdzky:

Nájdených 2 ponúk

Odstránenie prietrže medzistavcových platničiek

Jekaterinburg, ul. Sheinkman, d. 113, kancelária 525

Klinika na mape:

Jekaterinburg, ul. Sheinkman, d. 113, kancelária 525

Klinika na mape:

Nenašli ste správnu ponuku alebo si nemôžete vybrať?

Zanechajte svoje telefónne číslo a my vám zavoláme späť a odpovieme na všetky vaše otázky:

Môžete tiež vykonať vyšetrenie PET / CT v Oreli, Lipecke, Tambove, Kursku, Ufe, Belgorode a Jekaterinburgu..

Náklady na vyšetrenie sú 49 900 rubľov. v Jekaterinburgu a 45 000 rubľov. v iných mestách (cena je plná, neplatia sa žiadne ďalšie platby).

Službu platíte priamo v deň vyšetrenia na klinike.

Od žiadosti o službu po jej poskytnutie prechádza priemerne 1 pracovný deň (tj ak ste požiadali o službu v pondelok, dostanete ju takmer vždy v stredu)..

Ak zmeníte názor, musíte svoje rozhodnutie vopred informovať.

Vyšetrenie sa uskutoční pomocou rádioaktívneho markera 18 FDG.

Výsledky dostanete v papierovej forme a na disk za 3-4 hodiny.

Trvanie skúšky 2-4 hodiny.

Ak máte záujem o tento typ vyšetrenia, zanechajte prosím žiadosť:

Ďakujem za príspevok. Vaša žiadosť bude spracovaná čo najskôr..
Dátum a čas prijatia sa potvrdia, keď zavoláte späť.

Herniate disky

Osteochondróza - dystrofické poruchy kĺbovej chrupavky. Najčastejšie postihnuté sú medzistavcové platničky.

Prideľujte: cervikálnu, hrudnú a bedrovú osteochondrózu.

Príčinou je zhoršenie výživy chrupaviek a stavcov (vyskytuje sa s vekom), zmena hormonálneho systému u ľudí.

Čím je človek starší, tým viac sa prejavuje osteochondróza.

Ale v posledných rokoch sa stále viac a viac ľudí vo veku 18 až 30 rokov sťažovalo na bolesti chrbta..

Príčiny skorého prejavu choroby:

 • zlá fyzická kondícia;
 • porušenie postavenia a zakrivenia chrbtice;
 • ploché nohy a nadváha.

Medzistavcová prietrž - vytesnenie deformovaného buničitého jadra počas deštrukcie vláknitého prstenca medzistavcových platničiek, jedna z najbežnejších komplikácií osteochondrózy..

Disky poskytujú pohyblivosť chrbtice kvôli schopnosti rozširovania a sťahovania. Ich funkciou nie je len uľahčenie pohybu a vykonávanie statickej úlohy: vďaka svojej pružnosti sú tlmiče nárazov pri axiálnom zaťažení..

Kýla medziobratlovej platničky sa vytvára, keď sa vláknitý prstenec pretrhne, keď sa časť želatínového jadra rozšíri za jeho okraje. Vyskytuje sa kompresný syndróm - vyzrážaný fragment tlačí na nervy a spôsobuje opuchy.

 • Vyvíja sa zápalový proces;
 • Noha a ramená sú slabé;
 • Osoba má nútené postavenie;
 • Tento stav sprevádza bolesť.

Miechová kýla spôsobuje zdravotné postihnutie až do zdravotného postihnutia.

Prečo sa vyskytuje medzistavcová prietrž??

Existujú tri hlavné dôvody:

 • Vysoké zaťaženie;
 • zranenia
 • Vek sa mení.

Postupom času sa chrupavkový krúžok disku stáva tenším a množstvo tekutiny v ňom klesá. Na diskoch je patologická zmena - nevyhnutná súčasť procesu starnutia. Opotrebenie tkaniva disku je vyvolané zvislým procesom, pri ktorom sa vytvára konštantné mechanické zaťaženie. Situácia sa zhoršuje podvýživou v dôsledku nečinnosti.

Ako sa vyvíja kýla chrbtice??

Proces degenerácie medzistavcových platničiek prechádza 3 stupňami.

Tkanivo sa posúva vnútri disku. Diskové doštičky bez správnej výživy sú rozdávané. Človek sa unaví rýchlo.

Prolaps disku, výstupok. Dochádza k trhaniu a premiestňovaniu tkaniva. Keď také tkanivo prechádza cez vláknitý kruh, proces sa stane nezvratným a je sprevádzaný syndrómom kompresie bolesti a / alebo koreňa. Spočiatku sa elastické a husté tkanivo disku uvoľňuje, čo spôsobuje nestabilitu v jednotlivých segmentoch.

Diskóza v poslednom štádiu sa spravidla vyskytuje u pacientov nad 60 rokov. Tkanivo disku je zhutnené, kalcifikované, redukuje motorický segment a čiastočne stabilizuje chrbticu. V tomto prípade sa degeneratívne zmeny stanú príčinou nepríjemných symptómov..

Ako herniovaný disk?

Symptómy patológie sú určené:

 • Lokalizácia procesu;
 • Vypuklé veľkosti;
 • Stupeň kompresie nervových koreňov.

diagnostika

Na diagnostikovanie kýly medzistavcovej platničky musí lekár podrobne preštudovať históriu choroby a vykonať dôkladné vyšetrenie. Osobitnú pozornosť si zasluhujú nasledujúce body:

 • Svalová slabosť;
 • Lokalizácia bolesti;
 • Oblasť straty citlivosti;
 • Symetria šľachových reflexov;
 • Predchádzajúce zranenia;
 • Výrazná zmena hmotnosti.

V prípade výskytu týchto príznakov sa zvažuje chirurgická liečba..

Klasifikácia vertebrálnej hernie

Kýly sa klasifikujú tak, aby predpovedali vývoj patológie a určili liečebný algoritmus. Nie je neobvyklé, že sa u pacienta vyvinie viac ako jedna prietrž s rôznymi miestami a v rôznych štádiách.

V závislosti od lokalizácie sa rozlišujú nasledujúce typy hernií.

 • Kýla krčnej chrbtice - bolesť sa objavuje pri pohybe hlavy, paži a oblasti medzi lopatkami; závraty, necitlivosť, slabosť rúk.
 • Kýla hrudnej chrbtice - charakteristická bolesť pása, slabosť, narušená koordinácia, problémy s močením.
 • Kýla bedrovej chrbtice je sprevádzaná bolesťou. Ak je výstupok malý, bez tlaku na miechu: bolesť sa pravidelne cíti, zvyšuje sa námaha, otáča sa telo a predlžuje sa pobyt v nepohodlnej polohe. Pri zväčšovaní hernie sa mení charakter bolesti - stáva sa streleckou, ostrou, dáva nohám alebo paži, znížená citlivosť a mravenčenie v končatinách. Narovnanie chrbta sa stáva problematickým. Vyvíja sa deformácia chrbtice, dochádza k porušeniu močenia, potencie, defekácie.

Klasifikácia veľkostí

 • Výčnelok (prolaps). Veľkosť výčnelku nepresahuje 3 mm. Fyziologická norma. Žiadne príznaky.
 • Výhrez. Veľkosť - do 6 mm. Patologický stav. Existuje syndróm bolesti.
 • Vytláčanie. Veľkosť výčnelku je 6 × 15 mm. Sprevádzaná bolesťou a narušením vnútorných orgánov.

Druhy kýly:

 • Kýlová hernia sú najbežnejšie. Vláknité jadro preniká cez trhliny vláknitého prstenca.
 • Kosť - vytvorená kvôli množeniu kostí a zúženiu miechového kanála.
 • Chrupavka - je tvorená prvkami medzistavcovej chrupavky zničenej zápalom alebo traumou.

Liečba stavovej hernie

Operácia je indikovaná iba pri stlačení nervov, čo má vážne následky:

 • Strata citlivosti;
 • Obmedzená pohyblivosť;
 • Nekontrolované močenie.

Všetky ďalšie príznaky sa môžu liečiť konzervatívne..

Druhy chirurgických zákrokov:

 • Vertebroplasty je technika na obnovenie integrity poškodených častí stavcov. Nedostatok kostí je vyplnený kostným cementom, ktorý vám umožňuje obnoviť podpornú funkciu chrbtice, zmierniť bolesť a vrátiť človeka do aktívneho života.
 • Vysokofrekvenčná denervácia je elektrická stimulácia nervových dráh na zastavenie príznakov bolesti. V dôsledku tohto postupu sú nervové zakončenia kastrované bez poškodenia tela..

Minimálne invazívny chirurgický zákrok pomáha šetriť pacienta pred silnou bolesťou.

 • Perkutánna nukleoplastika studenej plazmy. Použitie studenej plazmy a rádiofrekvenčnej denervácie môže zastaviť bolesť v bedrových a krčných oblastiach a odstrániť patologické zmeny. Svalové tkanivá sú rozmiestnené od seba a potrebné manipulácie sú vykonávané v problémovej oblasti pomocou špeciálnych chirurgických nástrojov pod kontrolou vysoko presného vybavenia..
 • Perkutánna nukleotómia s laserovým vyparovaním - technika na vytvorenie optimálneho prístupu na požadované miesto a laserová rekonštrukcia medzistavcových platničiek - obnova a odstránenie výbežku.
 • Mikrochirurgické ošetrenie sa vykonáva pomocou špeciálnych nástrojov pomocou mikroskopu. Kýlu alebo časť nachádzajúcu sa v kanáliku chrbtice môžete úplne odstrániť. Po odstránení sa uskutoční laserové ožarovanie, aby sa zabránilo recidíve. Operácia na odstránenie prietrže v krčnej oblasti často vyžaduje inštaláciu protézy namiesto odstránenej chrupavky. Lekár vyberie liečebný režim po podrobnej štúdii.

Operácia nie je posledným krokom v liečbe kýly. Po začatí rehabilitačného obdobia, ktorého správna organizácia sa stáva garantom úspechu liečby.

Rehabilitačné opatrenia sú určené:

 • Druh vykonanej liečby;
 • Fyziologické vlastnosti pacienta;
 • Trvanie predoperačného obdobia a závažnosť jeho priebehu.

Program obnovy obsahuje:

 • rehabilitácia;
 • Fyzioterapeutické cvičenia - pacient vykonáva špeciálne cvičenia na chrbte;
 • Hydro procedúry a kinezoterapia;
 • Masáž kombinovaná s napínaním chrbtice.

Pred operáciou lekár pohovorí s pacientom, uskutoční sa dôkladná analýza klinických prejavov, porovnajú sa údaje z klinického vyšetrenia s údajmi o neuroimagingu (MRI, CT, spondylografické údaje), vyhodnocujú sa riziká operácie v konkrétnej oblasti operácie a somatický stav sprievodných chorôb. Potom sa sám pacient rozhodne a súhlasí s operáciou.

Chirurgické ošetrenie hernie disku je štandardizovaná a dobre zavedená operácia. Po prebudení si pacienti spravidla okamžite všimnú vymiznutie alebo zníženie bolesti. Zmiznutie znecitlivenia na končatinách môže nastať na dlhú dobu - od niekoľkých dní do 2-3 mesiacov. Čím skôr sa operácia vykoná, tým rýchlejšie sa obnoví citlivosť..

Pobyt v nemocnici je spravidla 2 až 4 dni. V súčasnosti je po operácii na našej klinike nasledujúci deň dovolené sedieť, chodiť. Odporúčame nosiť polotuhý korzet až 1 mesiac, ale nie viac ako 6-8 hodín denne. Trvanie následnej konzervatívnej liečby závisí od stavu pacienta a stupňa zvyškového utrpenia koreňa po dlhšej kompresii herniovaného disku..

V čase, ktorý ste uviedli, vám náš administrátor zavolá na čísle +7 (343) 283-08-08. Náš administrátor vám zavolá na číslo +7 (343) 283-08-08 pre potvrdenie prijatia. V uvedený časzavolámeVám z t. č. +7 (343) 283-08-08 pro získání prohlídky. Notre adminateur beous contacter at the moment fixe à partir du numéro de +7 343 283 08 08 nalejte potvrdzujúci obrázok. Náš administrátor vám zavolá na číslo +7 (343) 283-08-08 pre potvrdenie prijatia. Náš administrátor vám zavolá na číslo +7 (343) 283-08-08 pre potvrdenie prijatia. Náš administrátor vám zavolá na číslo +7 (343) 283-08-08 pre potvrdenie prijatia. Zur verabredeten Zeit ruft Sie unser Administrator von Nummern +7 (343) 283-08-08 an, um den Termin zu bestätigen. 위해 하게 서술 된 시간 우리 의 의 행정관 은 확인 하기 위해 +73432830808 번호 로 전화 해 드리겠습니다. Yöneticimiz, resepsiyon onayı için sizi +7 (343) 283-08-08 numaralı telefondan arayacaktır.

Ak meškáte so schôdzkou kratšou ako 15 minút, čas schôdzky sa skráti o oneskorenie. Ak meškáte so schôdzkou menej ako 15 minút, čas príjmu sa skráti o čas oneskorenia. V případězpoždění méně než 15 minút, doba prehliadky Bude zkrácena o čas zpoždění. Ak dôjde k oneskoreniu v priebehu 15 minút, opraví sa vizitka, nájomca si vyberie nájomcu. Ak meškáte so schôdzkou menej ako 15 minút, čas príjmu sa skráti o čas oneskorenia. Ak meškáte so schôdzkou menej ako 15 minút, čas príjmu sa skráti o čas oneskorenia. Ak meškáte so schôdzkou menej ako 15 minút, čas príjmu sa skráti o čas oneskorenia. Wenn Sie zu einem Termin weniger als 15 Minuten zu back kommen, wird die Empfangszeit für die Dauer Ihres Aufenthaltes verkürzt. 만약 15 분 미만 늦 으신 다면 잔찰 시간 은 지연 시간 으로 줄일 겁니다. Randevunuza 15 dní dozadu, všetko kalma saatinizle resepsiyonun süresi kısalır.

Ak meškáte viac ako 15 minút, vaše stretnutie bude zrušené a preplánované v čase, ktorý vám vyhovuje. Ak meškate viac ako 15 minút, vaše stretnutie sa presunie do vhodného času pre vás. V případě zpoždění víceenež 15 minút, prehliadka bude zrušena a přesunuta na zvolený termín. Ak sa rozhodnete zdržať o 15 minút neskôr, musíte sa o ňom presvedčiť. Ak meškate viac ako 15 minút, vaše stretnutie sa presunie do vhodného času pre vás. Ak meškate viac ako 15 minút, vaše stretnutie sa presunie do vhodného času pre vás. Ak meškate viac ako 15 minút, vaše stretnutie sa presunie do vhodného času pre vás. Wenn Sie zu einem Termin mehr als 15 Minuten zu back kommen, wird ihr Termin stornert and einem für Sie günstigen Zeitpunkt übertragen. 만약 15 분 이상 늦 으신 다면 진찰 은 취소 하고 편리한 시간 으로 연기 해 드리겠습니다. 15 mesiac dozadu iseniz, randevunuz sizin için uygun bir zamana taşınacaktır.

Udalosť sa objaví na vašom osobnom účte do 15 minút.

Nepodarilo sa nahrať. Skúste neskôr prosím. Skúste neskôr prosím. Se nepodařiloobjednat. Skúste to prosím. Nápis Échec de l'enregestrement de votre. Veuillez esayer ultérieurement. Skúste neskôr prosím. Skúste neskôr prosím. Skúste neskôr prosím. Bitte versuchen Sie es später erneut. 진철 의 시간 을 정할 수 없습니다. 나중에 다시 시도해 주시기 바랍니다. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

Do 2 hodín od čísla +7 (343) 283-08-08 vás náš správca zavolá a pokúsi sa vám pomôcť..

Do 2 hodín od čísla +7 (343) 283-08-08 vás náš správca zavolá a pokúsi sa vám pomôcť..

Odstránenie prietrže chrbtice: pokroky v medicíne storočia XX-XXI

Kýla medzistavcových platničiek je jednou z bežných príčin bolesti chrbta a 60 až 80% dospelej populácie Zeme trpí periodickou bolesťou chrbtice v lumbosakrálnej oblasti [1]. Liečba hernií medzistavcových platničiek je najčastejšie dlhá a konzervatívna, avšak pri absencii účinku sa môže chirurgický zákrok uchýliť k.

Najbežnejšou súčasnou operáciou je odstránenie postihnutého disku - diskektómia. Počas operácie sa môžu odstrániť aj časti väzov, osteofyty, fragmenty tiel alebo oblúky stavcov (laminektómia). Na zníženie tlaku na nervové korene sa susedné stavce zosilňujú pomocou špeciálnych vložiek alebo tyčí. Všetky tieto operácie sa uskutočňujú s otvoreným prístupom, t. J. S kožným rezom..

Modernejšou verziou discektómie je mikrodisektómia. Toto je operácia vykonaná pomocou výkonného mikroskopu. Použitie mikroskopu umožňuje zložité a precízne operácie, menšie poškodenie okolitého tkaniva a menšie rezy.

Ďalším smerom pri vývoji spinálnej chirurgie je minimálne invazívna chirurgia bez rezov. V tomto prípade je doba zotavenia po operácii skrátená a je dosiahnutý dobrý estetický účinok. Všetky typy chirurgie miechy majú svoje indikácie a kontraindikácie. Ak však predtým neexistovali iné alternatívy ako otvorený chirurgický zákrok, pacient a neurochirurg majú na výber.

Druhy minimálne invazívnej chirurgie miechy

Všetky také intervencie možno rozdeliť do dvoch skupín: endoskopická operácia na odstránenie herniovaného disku a nukleoplastika.

Endoskopická discektómia

V súčasnosti je to jedna z najpopulárnejších metód chirurgického zákroku na odstránenie prietrže chrbtice..

Výhody endoskopickej chirurgie:

 • vizuálna kontrola znižuje pravdepodobnosť poškodenia nervového koreňa;
 • minimálne poškodenie tkaniva - chirurgický zákrok vyžaduje narezanie asi desať milimetrov;
 • nie je potrebné odstraňovať časti stavcov alebo väzov na uľahčenie prístupu, čo znamená, že sa zachováva prirodzená stabilizácia segmentu stavcov;
 • Ak sa bolesť počas obdobia zotavovania znižuje, môže byť pacient prepustený z kliniky hneď nasledujúci deň.
 • niektoré typy kýly nie sú anatomicky vhodné pre endoskopiu: napríklad stredné kýly v krčnej časti chrbtice často vyžadujú otvorenú prednú operáciu.

Endoskopická discektómia sa vykonáva pomocou endoskopu, pomocou ktorého chirurg vidí operačnú oblasť. Na zavedenie endoskopu je potrebný rez asi 10 mm - to stačí na odstránenie toho, čo stlačuje nerv pomocou špeciálnych nástrojov. Zákrok sa vykonáva v celkovej anestézii, operácia trvá asi hodinu..

Praktizuje sa aj mikroendoskopická discektómia - kombinácia endoskopickej techniky a mikrochirurgických postupov. Rez je 12 mm.

Indikácie endoskopickej chirurgie na odstránenie prietrže chrbtice:

 • medziobratlová disková hernia potvrdená pomocou MRI;
 • syndróm bolesti viac ako 4 týždne;
 • nedostatok účinku konzervatívnej liečby.
 • nestabilita v segmente chrbtice;
 • osteofyty, spondylolistéza, zúženie miechy;
 • opakované herniované disky.

Nucleoplasty

Toto je operácia, pri ktorej nemusíte odstrániť celý disk. Jediným cieľom pre nukleoplastiku je medzistavcový disk.

Cieľom nukleoplastiky je znížiť tlak v buničitom jadre medzistavcových platničiek. Súčasne sa zníži opuch vláknitého prstenca a v dôsledku toho sa zastaví kompresia nervového koreňa. Existujú rôzne typy nukleoplastík v závislosti od typu pôsobiacej sily:

 • studená plazma;
 • hydroplasty (kvapalina pod tlakom);
 • mechanický náraz;
 • rádiofrekvenčná ablácia;
 • laserové svetlo.

Expozícia laserom alebo vyparovanie spôsobuje prudké zvýšenie teploty, zatiaľ čo jadro sa vyparuje. Táto metóda však často vedie ku komplikáciám - popáleniu okolitého tkaniva, ktoré zhoršuje hojenie.

Najbežnejšou metódou je pôsobenie studenej plazmy alebo zrážanie (skratka pre abláciu za studena, deštrukcia za studena). Na rozdiel od vystavenia laserom alebo vysokofrekvenčnému žiareniu nespáluje tkanivo tkanivo. Použitie studenej plazmy v medicíne sa začalo v 80. rokoch a prvé zariadenie založené na studenej plazme bolo navrhnuté v roku 1995. Od tejto chvíle sa aktívne vyvíjala metóda spolupráce..

Nukleoplastika sa vykonáva v lokálnej anestézii. Presnosť je zabezpečená konštantnou röntgenovou kontrolou. Prostredníctvom punkcie 2 - 3 mm sa do jadra disku privádza ihla s elektródou, cez ktorú na jadro pôsobí studená plazma. V dôsledku toho sa veľkosť buničitého jadra zmenšuje a vláknitý kruh už nestláča nervový koreň. Celá operácia trvá pol hodiny, hospitalizácia pacienta nie je potrebná.

Indikácie pre nukleoplastiku:

 • prítomnosť prietrže alebo výčnelku medzistavcovej platničky;
 • syndróm ťažkej bolesti;
 • nedostatok účinku konzervatívnej liečby počas troch až štyroch týždňov.

V 70 - 80% prípadov použitia nukleoplastiky sa pozoruje pozitívny výsledok.

Nie vždy však umiestnenie alebo štruktúra prietrže umožňuje použitie minimálne invazívnych technológií. Pri niektorých typoch prietrží je výhodná otvorená chirurgia..

Klasifikácia medzistavcových prietrží

Kýly medzistavcových platničiek môžu byť rozdelené podľa ich umiestnenia v chrbtici, podľa polohy prietrže v disku, ako aj podľa štruktúrnych prvkov prietrže.

Lokalizáciou alebo úrovňou polohy môžeme rozlíšiť:

 • hernie lumbosakrálnej chrbtice, najbežnejšie, viac ako 80% prípadov radikulitídy sú spojené s herniou disku [2];
 • hernie krčnej chrbtice sú oveľa menej časté, asi 4% všetkých degeneratívnych-dystrofických lézií chrbtice [3];
 • hernie hrudnej chrbtice sú najvzácnejšie.

Umiestnenie prietrže určuje najvhodnejší typ operácie. Takže pri operáciách hrudnej chrbtice zvyčajne nevyžaduje posilnenie chrbtového segmentu kolíkmi, pretože hrudné stavce sú navzájom najmenej pohyblivo spojené. Obsah miechového kanála sa tiež líši na rôznych úrovniach. Ak je miecha umiestnená na úrovni krku a hrudníka v chrbtici, potom na úrovni 1 - 2 bedrových stavcov prechádza do „chvosta koňa“ - zväzku nervov. Preto je v oblasti krku v niektorých prípadoch ľahšie priblížiť sa k chrbtici spredu, vykonať chirurgický zákrok s otvoreným prístupom, hoci sa používa aj endoskopická chirurgia.

Polohou prietrže vzhľadom na strednú os chrbtice je možné rozlíšiť také druhy, ako sú:

 • stredný (stredný, stredný) - prietrže, ktoré sú umiestnené v strede vzhľadom na stred stavcov, môžu stlačiť polovicu miechy alebo úplne;
 • paramedian - kýly, ktoré sú odsadené od centrálnej osi; nebezpečenstvo tohto typu prietrže je stlačenie miechy z jednej strany;
 • bočné (bočné) - hernie, ktoré rastú bočne a priliehajú k oblúkom stavcov;
 • foraminal - kýly prenikajúce medzistavcovými foramenmi, ktorými prechádzajú nervové korene; zvláštnosťou týchto prietrží je silná bolesť.

Herniované disky sa tiež líšia v etapách formovania:

 • mierny výstupok disku - 2 - 3 mm;
 • výstupok - výstupok väčší ako 5 mm;
 • extrúzia - takmer celé jadro presahuje medzistavcové platničky.

Poslednou fázou bude postupné ničenie disku a spojenie susedných stavcov medzi sebou.

V samostatnom type sa oddeľuje kýla. Vyskytuje sa, keď sa časť jadra oddelí od herniálneho výčnelku a vstúpi do miechového kanála.

Hernia Odstránenie chirurgia: Míľniky

Bez ohľadu na zvolený spôsob odstránenia prietrže chrbtice zahŕňa proces ošetrenia tri stupne:

 • príprava na chirurgický zákrok (vyšetrenie, v prípade potreby konzervatívna liečba);
 • priamy chirurgický zákrok;
 • obdobie zotavenia po operácii.

Môžete podrobnejšie preskúmať každú fázu pomocou príkladu endoskopického odstránenia prietrže miechy, pretože táto operácia je široko používaná a osvedčila sa..

Príprava na operáciu

Pred endoskopickou operáciou lekár vyšetrí pacienta a analyzuje predchádzajúcu liečbu. Operácia je predpísaná iba vtedy, ak bola konzervatívna terapia vykonávaná v primeranom objeme počas štyroch mesiacov a nepriniesla výsledky. Pred chirurgickým zákrokom môže byť tiež potrebné mať MRI chrbtice s pozdĺžnymi rezmi. Lekár vyhodnotí výsledky vyšetrenia, prediskutuje možné výsledky s pacientom. Ak sa operácia vykonáva v celkovej anestézii, pacient sa tiež stretne s anestéziológom.

operácie

Operácia sa vykonáva v polohe pacienta na boku alebo na bruchu. S pomocou malého rezu chirurg vytvorí kanál pre prístup k prietrži. V tomto prípade sa tkanivá obvykle nerežú, ale úhľadne sa od seba vzdialia, výsledkom je urýchlenie regenerácie po chirurgickom zákroku. Do vytvoreného kanála je vložený špeciálny endoskop, ktorý umožňuje chirurgovi vidieť oblasť operácie a starostlivo odstrániť všetko, čo viedlo ku kompresii nervového koreňa. Po odstránení chirurg odstráni všetky nástroje a umiestni malý intradermálny steh na miesto rezu. Procedúra trvá asi hodinu.

Pooperačné zotavenie

Obvykle sa dve hodiny po endoskopickej operácii nechá pacient vstať a ak všetko pôjde dobre, potom sa po 12 až 24 hodinách prepustí z domu. V niektorých prípadoch môže lekár predpísať nesteroidné protizápalové liečivo. Je tiež potrebné vyhnúť sa zaťaženiam, najmä ohybom a zákrutám, najmä v prvých týždňoch po zákroku.

Vďaka moderným minimálne invazívnym operáciám sa pacienti môžu zbaviť problémov spôsobených herniovaným diskom a rýchlejšie sa vrátiť do normálneho života. Bohužiaľ, aj tie najmodernejšie metódy neposkytujú 100% záruku vyliečenia. Existujú tiež prípady opakovaného výskytu prietrže, najmä ak sa nedodržiavajú odporúčania odborníka. Preto je pre úspešnú liečbu veľmi dôležité starostlivo zvoliť lekára a druh chirurgického zákroku.

 • 1 https://www.lvrach.ru/2006/06/4534108/
 • 2 http://www.ruans.org/Files/Pdf/Guidelines/lumbar_disc_herniation.pdf
 • 3 http://www.ruans.org/Files/Pdf/Guidelines/cervical_disc_herniation.pdf

Nezabudnite na najjednoduchšiu prevenciu: keď sedíte, každú hodinu alebo dve vstaňte zo stoličky a urobte trochu cvičenia - aspoň chodte po kancelárii. Sledujte svoju polohu, udržiavajte správnu polohu. Pokúste sa posunúť viac.

Liečba miechy v Moskve

Oddelenie neurochirurgickej klinickej nemocnice pomenované po A.K. Eramishantseva sa podieľa na diagnostike a liečbe miechy v Moskve. Funkcie liečby tejto choroby, ako aj ceny, závisia od stupňa a charakteru poškodenia prvkov chrbtice. Na zostavenie účinného liečebného režimu odporúčame dohodnúť si stretnutie s konzultantmi z našej lekárskej inštitúcie, ktorí budú hovoriť aj o cene medzistavcových platničiek prietrže.

Čo je herniovaný disk

Chrbtica slúži ako opora tela pri pohyboch a záťaži a tiež tlmí nárazy a otrasy. Pozostáva z stavcov umiestnených nad sebou, ktoré tvoria vertikálny stĺpik tvaru S. Medzi nimi sú okrúhle ploché štruktúry - medzistavcové platničky. Stredná časť týchto útvarov je elastické vláknité jadro, ktoré je zo všetkých strán obklopené tuhým vláknitým prstencom..

Kýla medziobratlového disku je stav, pri ktorom je narušená integrita vonkajšieho prstenca, v dôsledku čoho jadro čiastočne vybuchne. Dôsledkom takejto patológie môže byť narušenie nervových koreňov sprevádzané určitým komplexom symptómov.

Príčiny choroby

Výskyt prietrže medzistavcové platničky môže viesť k:

 • progresívna osteochondróza;
 • osteoporóza - zníženie hustoty kostí;
 • poranenia miechy;
 • porušenie postoja;
 • nadmerná telesná hmotnosť;
 • výrazná fyzická námaha;
 • vrodené chyby chrbtice.

Vývoj tejto patológie je najviac náchylný na ľudí, ktorí trávia niekoľko hodín denne v sede a zanedbávajú telesnú výchovu. A tiež tí, ktorí kvôli svojej profesii alebo určitým životným okolnostiam často musia zdvíhať závažia. Lekári našej kliniky vám môžu povedať o nákladoch na operáciu odstránenia medzistavcovej prietrže.

Etapy tvorby medzistavcových prietrží

Rozlišujú sa štyri štádiá tejto patológie, z ktorých každá sa vyznačuje špecifickými znakmi:

 • Disková degenerácia. Vláknité jadro mierne vyčnieva. Pocit únavy v chrbte, ktorý sa objavuje po fyzickej námahe, naznačuje dysfunkciu..
 • Výčnelok. Jadro vychádza už vo väčšom objeme, ale integrita vláknitého kruhu je stále zachovaná. Navyše, v niektorých prípadoch, bolesť spojená s kompresiou nervového koreňa.
 • Vytláčanie. Začiatok formovania celej medzistavcovej prietrže, s prasknutím kruhu a prolapsom jadra za ňou. Tento stav môže byť komplikovaný prasknutím zadného ligamentu pod jadrovým tlakom. Ťažká bolesť často.
 • Zhabanie. V tomto štádiu sa fragment pulpózneho jadra oddelí posunutím do miechového kanála. Príznaky bolesti sú takmer vždy prítomné. Pacient pociťuje bolesť chrbta, siahajúcu až k dolnej končatine, môžu byť tiež narušené funkcie vnútorných orgánov.

Potreba odstránenia medzistavcovej prietrže môže nastať iba v 3. a 4. štádiu choroby. Pri degeneratívnych zmenách a vyčnievaní disku nie je možné indikovať chirurgický zákrok.

Špecifické príznaky hernie disku

V počiatočnej fáze ochorenia si pacienti nesťažujú. Ako sa patológia vyvíja, v príslušnej časti chrbtice vznikajú pocity bolesti a nepohodlia. Keď ležia, zvyčajne miznú. Ale ak výčnelok disku postupuje, príznaky sa prejavujú čoraz jasnejšie. Zvyšuje sa bolesť, zosilňuje sa svalovo-tonický syndróm, pacient sa obáva stuhnutosti a obmedzeného pohybu. Komplex patologických symptómov vedie k zhoršeniu kvality života, takže v tomto štádiu často existuje potreba chirurgického zákroku na odstránenie medzistavcovej prietrže.

Okrem bolesti pri herniálnom výstupku z disku sa zaznamenávajú aj špecifické príznaky. Ich vlastnosti závisia od lokalizácie patologického procesu:

 • Krčná chrbtica: znecitlivenie v prstoch. Bolesť v ramene alebo pažiach. Syndróm stavcov. Reflexná torticollis. Bolesti hlavy, závraty, tlakové rázy.
 • Hrudník: Známky skoliózy (alebo kyphoskoliózy). Poruchy prehĺtania. Porucha zažívacieho traktu. Poruchy pankreasu, srdca, panvových orgánov.
 • Bedrový sval: bolesť, znížená citlivosť, pocit slabosti v dolných končatinách, znížená citlivosť v prstoch na nohách. Porušenie panvových orgánov. Neustála bolesť dolnej časti chrbta, ktorá trvá viac ako tri mesiace.

Operácia hernie v Moskve je najčastejšie predpísaná pacientom s léziami bedrovej chrbtice.

Diagnostické funkcie

Bolesť v chrbte - to je príležitosť na okamžitú konzultáciu s lekárom. Okrem herniálneho vyčnievania diskov sú možné aj ďalšie patológie s týmto príznakom. Ale často bolesť v kombinácii s inými charakteristickými znakmi naznačuje potrebu odstránenia medzistavcovej prietrže.

Na objasnenie klinického obrazu choroby sa najprv vykoná úvodné vyšetrenie pacienta, ktoré zahŕňa:

- Prieskum (história). Lekár určí, kedy bolesť začala a aké príznaky sprevádza bolesť, ktorá vyvoláva ich vzhľad.

- Pohmat. Toto je dôsledná palpácia celej oblasti chrbtice. Pomáha kontrolovať držanie tela, stav chrbtice, identifikovať body bolesti v skúmanej oblasti..

- Ďalšie triky. Špecialista tiež hodnotí silu svalov, povahu pohybov, prítomnosť určitých reflexov a citlivosť pokožky. Okrem toho sa poskytujú špeciálne funkčné testy..

Fyzikálne vyšetrenie pomáha pri predbežnej diagnostike. Ak máte podozrenie na medzistavcovú prietrž, lekári našej kliniky v Moskve tiež predpíšu ďalšie vyšetrenie, ktoré zahŕňa:

 • Vykonávanie laboratórnych testov krvi, moču, mozgomiechového moku.
 • Rentgenografie.
 • CT sken.
 • Magnetická rezonancia.
 • Posúdenie evokovaného potenciálu postihnutých nervových štruktúr.

Spoľahlivá diagnóza sa stanoví po použití niekoľkých výskumných metód a štúdiu ich výsledkov. Ďalej odborník oboznámi pacienta s liečebným plánom a cenami operácie..

Liečba medzistavcovej prietrže

Na liečenie herniálneho výčnelku disku sa používajú konzervatívne alebo chirurgické metódy. Najefektívnejší liečebný plán je založený na type a štádiu choroby..

Nechirurgický spôsob liečby sa spravidla používa v štádiu degeneratívnych zmien, vystupovania a pri malom množstve hernie disku. Reliéf môže priniesť také metódy konzervatívnej terapie, ako napríklad:

- Užívanie liekov. Lieky zmierňujú bolesť a zmierňujú zápal.

- Fyzioterapia. Pomáha zmierňovať svalové kŕče, dodáva lieky priamo na chorý disk.

- Manuálna terapia. Pomáha obnoviť krvný obeh a fyziologickú polohu stavcov a diskov. Vykonáva ho iba chiropraktik, ak nie sú kontraindikácie.

-Trakčná terapia. Je to spinálna trakcia s použitím rôznych zariadení.

- Cvičebná terapia. Fyzikálna terapia pomáha posilňovať svalový korzet, zlepšuje výživu medzistavcových platničiek.

Konzervatívna liečba je neúčinná pre 10 - 15% pacientov. V tomto prípade sa na liečenie miechy používajú chirurgické metódy. Účelom operácie je eliminovať vyčnievanie disku a zmierniť dekompresiu miechového kanála. Cena operácie bedrovej medzistavcovej prietrže závisí od rôznych faktorov - je potrebné poradiť sa s lekárom. Naša klinika ponúka odstránenie medzistavcových prietrží za prijateľnú cenu..

Hlavné typy chirurgických zákrokov:

 • Mikrochirurgické odstránenie prietrže (mikrodisektómia). Toto je minimálne invazívna operácia, ktorá sa používa na zmiernenie bolesti a obnovenie motorických funkcií. Manipulácie sa vykonávajú prostredníctvom malého rezu kože v oblasti postihnutého disku. S mikrodiscektómiou sa svaly v oblasti operácie v maximálnej miere zachovávajú, takže sa pacient rýchlejšie vracia do aktívneho životného štýlu.
 • Endoskopické odstránenie medzistavcovej prietrže. Táto operácia sa vykonáva veľmi často. Táto metóda je použiteľná pre veľkú väčšinu pacientov s takýmto ochorením. Prístup do postihnutej oblasti je cez punkcie s priemerom asi 0,7 cm. Pri endoskopickom zásahu nie sú zničené svalové štruktúry chrbta a kĺbov chrbtice. Množstvo tkaniva jazvy po operácii je minimálne.
 • Laparoskopická operácia. Tento typ chirurgického zákroku sa používa na odstránenie medzistavcovej prietrže bedrovej oblasti a sakrálnej oblasti. Manipulácie sa uskutočňujú pomocou laparoskopu. Na zavedenie nástroja sa v bruchu urobia malé rezy. Obdobie regenerácie po takejto operácii sa skracuje na tri až štyri dni, pretože susedné tkanivá sú minimálne ovplyvnené.
 • Odstránenie hernie laserom. Ďalšia menej traumatická metóda na liečenie herniálneho výčnelku medzistavcových platničiek. Podstata takejto operácie spočíva v tom, že špeciálna ihla sa vkladá úzkym prepichnutím do miesta poškodenia a cez ňu sa vkladá svetelný vodič. Laserová energia zahrieva jadro disku na vysoké teploty, čo prispieva k jeho zhutneniu a zníženiu objemu.
 • Ak je disk poškodený, vložte implantát. Ak je pri operácii kýla úplne odstránená, na jej miesto sa vloží implantát. Tento dizajn je vyrobený z titánu a má tvar doštičky. Pomáha udržiavať podpornú funkciu chrbtice. Zistite náklady na operáciu inštalácie implantátu B-Twin pri konzultácii s neurochirurgom GKB. A.K. Eramishantseva.

Tu sa dozviete, koľko operácie na odstránenie nákladov na lumbálnu prietrž a získanie kvalitnej liečby medzistavcovej prietrže na klinike v Moskve. Potrebné informácie dostanete aj na telefónnom čísle 8 (499) 940-04-30.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Počas tehotenstva sa objavuje nový funkčný systém matka-placenta-plod, ktorý spôsobuje množstvo zmien v ženskom tele. Tieto zmeny sa týkajú všetkých orgánov a systémov tela matky.
Dnes je u mužov obvyklá chirurgická operácia hernie. Takýto chirurgický spôsob liečby sa úplne zbaví choroby, a to aj v neskorom štádiu vývoja. Kýla je sprevádzaná prolapsom časti brušného orgánu do trieslovinového kanálika.
Osteochondróza 1. stupňa sa vyskytuje takmer u každého obyvateľa planéty, a príčinou tohto javu je dosť civilizácia. Vzhľad krčnej, hrudnej alebo bedrovej chrbtice je spôsobený bežnými, na prvý pohľad každodennými vecami.