loader

Kategórie Späť

Lumbosakrálna hernia sa ťažko lieči, pretože je to komplexná patológia chrbtice. Nepríjemné sprevádzanie človeka neustále: pri fyzickej námahe, v sede, pri zatáčkach a zákrutách.

Všeobecné informácieAnémia často sprevádza chronické ochorenia. Anémia sa vyznačuje zníženou hladinou hemoglobínu, niekedy červených krviniek..Hemoglobín je proteín, ktorý obsahuje železo.

Osteoporóza je metabolické ochorenie kostí, pri ktorom sa znižuje množstvo kostí a dochádza k mikroštrukturálnej rekonštrukcii kostného tkaniva. Z tohto hľadiska sa znižuje pevnosť kostí a zvyšuje sa riziko zlomenín.

Chondroprotektory, čo to jeChondroprotektory sú skupinou doplnkov výživy a liekov, ktoré sú určené na ochranu chrupavky pred škodlivými faktormi vonkajšieho a vnútorného prostredia.

Účinná protizápalová terapia medzistavcovej prietrže zahŕňa niekoľko metód zameraných na zmiernenie bolesti u pacienta a spomalenie degeneratívnych-dystrofických zmien v chrbtici.

Inguinálna hernia si vyžaduje okamžitý chirurgický zákrok, ale stáva sa, že operácia sa musí odložiť. V takom prípade by mal pacient nosiť špeciálnu bandáž na brušnú prietrž, ktorá pomáha predchádzať ďalšiemu rozvoju nebezpečného ochorenia.

Tento článok predstavuje podrobný prehľad príznakov medzistavcovej prietrže dolnej časti chrbta. Príznaky medzistavcovej prietrže lumbálnej chrbtice, najčastejšie:

Inguinálna hernia je najbežnejším ochorením, ktoré je najčastejšie u mužov. Pri tejto chorobe časť čreva alebo iného orgánu cez oslabenú brušnú stenu „spadne“ do trieslovinového kanálika.

Fyzikálna terapia je nevyhnutným prvkom pri liečbe bedrovej medzistavcovej prietrže. Denné cvičenia pomáhajú posilňovať chrbtové svaly, odstraňujú príznaky, zlepšujú krvný obeh.

Liečba bedrovej prietrže bez chirurgického zákroku je možná takmer v ktoromkoľvek štádiu vývoja tohto ochorenia. U pacientov, ktorí sekvestrovali buničité jadro do lúmenu miechového kanála, sa vyžaduje povinná operácia.

Kýla je vyčnievanie peritoneálnych orgánov brucha (čreva, omentum, žalúdok atď.) Cez prednú brušnú stenu. Približne 90 - 95% pacientov trpiacich touto chorobou sú muži, je to kvôli anatomickým vlastnostiam ich trieslovej oblasti.

Všetok obsah iLive preverujú lekárski odborníci, aby sa zabezpečila čo najlepšia presnosť a súlad so skutočnosťou..Máme prísne pravidlá pre výber zdrojov informácií a odvolávame sa iba na seriózne stránky, akademické výskumné ústavy a ak je to možné, overený lekársky výskum.

Liečba kýly bedrovej chrbtice je pre mnohých našich súčasníkov naliehavým problémom. Výskyt prietrže prispieva k sedavému životnému štýlu, slabému korzetu svalov, zlej výžive chrupavky.

Herniovaný disk je v modernom svete pomerne častou chorobou. A pacienti trpiaci takým ochorením sú každý rok mladší. O príčinách prietrže a o tom, aké príznaky sú spojené s touto chorobou, sa už veľa povedalo.

Ľudská chrbtica sa skladá z mnohých zložitých kĺbov. Medzi stavcami sú medzistavcové platničky - ploché vláknité útvary. V chrbtici sú tiež fazetové kĺby tvorené kĺbovými procesmi stavcov.

Medzistavcové platničky sú tvorené želatínovým jadrom a hustým vláknitým kruhom, ktorý ho obklopuje. Keď sa vláknitý prstenec pretrhne, vyjde časť želatínového jadra a vytvorí výčnelok. Toto je takzvaná disková prietrž.Stav, pri ktorom sa vláknitý prstenec neláma, ale stáva sa tenší a vydúva sa v jednom alebo druhom smere. Tento stav sa nazýva vyčnievanie disku. V priebehu času môže výstupok vyústiť do herniation disku..vašej stránky ->

Dorsopatia je kombináciou chorôb, ktoré zahŕňajú choroby chrbtice a tkanivá, ktoré sú k nej pripojené. Základom takýchto chorôb sú podvrtnutie alebo pretrhnutie väzov, narušená štruktúra medzistavcových platničiek, prepracovanie chrbtice alebo podvýživa stavcov..

Pri liečbe cervikálnej osteochondrózy sa veľká pozornosť venuje udržiavaniu správnej polohy tela počas spánku. Zaťaženie krčnej chrbtice by malo byť minimálne, preto je vhodné vopred zariadiť nákup ortopedického vankúša.