loader

Hlavná

Hlava

Teraflex Pokrok v liečbe chorôb kĺbov

Chronický priebeh je charakteristický pre degeneratívne-dystrofické ochorenia kĺbov. Pri ich dlhodobej terapii je dôležitá účinnosť liekov a bezpečnosť ich používania. Preto sa v reumatologickej praxi stále viac používajú štrukturálne modifikujúce lieky. Jedným z nich je Teraflex Advance, ktorý kombinuje farmakologické vlastnosti chondroprotektora a nesteroidného protizápalového lieku..

Použitie Teraflex Advance pri liečbe kĺbových patológií

Je dôležité to vedieť! Lekári v šoku: „Existuje účinný a cenovo dostupný liek na bolesť kĺbov.“ Prečítajte si viac.

Na odstránenie silnej bolesti kĺbov a rýchle zastavenie zápalu v nich sa používajú analgetiká, glukokortikosteroidy, nesteroidné protizápalové lieky (NSAID). Ich použitie je dôležité pri liečbe chorôb kĺbov v akútnom štádiu. Dlhá terapia však nepriaznivo ovplyvňuje zdravie pacienta z dôvodu vedľajších účinkov. Liečba chronických patológií preto spôsobuje určité ťažkosti. Hlavným cieľom kĺbovej terapie je zlepšenie stavu pacienta a odstránenie príčiny bolesti, opuchu, stuhnutosti pohybov. Teraflex Advance spĺňa všetky požiadavky:

 • znižuje intenzitu príznakov - bolesť, opuch periartikulárnych tkanív;
 • zabraňuje ďalším deštruktívnym a degeneratívnym zmenám v kĺbových štruktúrach;
 • nevyvoláva výrazné vedľajšie účinky;
 • stimuluje produkciu vlastných chondrocytov v tele.

Na reumatologickom ústave Ruskej akadémie lekárskych vied sa uskutočnili trojročné klinické skúšky, na ktorých sa zúčastnilo 20 dobrovoľníkov. U každej z nich bola diagnostikovaná gonartróza v rôznych fázach kurzu. Hlavným cieľom štúdie bolo zistiť klinickú účinnosť lieku Teraflex Advance. Lekári vyhodnotili terapeutický účinok podľa nasledujúcich kritérií:

 • zmiernenie zápalového procesu;
 • zníženie intenzity bolesti;
 • obnova spoločnej mobility.

Podľa výsledkov testov sa viac ako 70% pacientov významne zlepšilo. U 20% pacientov sa závažnosť bolesti znížila, ranné opuchy kĺbov a stuhnutosť pohybov zmizli. A iba 5% dobrovoľníkov nemalo terapeutický účinok. Všetci pacienti zaznamenali neprítomnosť negatívnych účinkov Teraflexu Advance na gastrointestinálny trakt charakteristický pre NSAID.

Zamestnanci Ústavu reumatológie RAMS odporúčali zaradenie lieku do terapeutického režimu u pacientov s kĺbovými patológiami. Najdôležitejšie je jeho použitie v počiatočných štádiách artrózy, osteoporózy, osteochondrózy. Na základe klinickej štúdie sa zistilo, že použitie lieku Teraflex Advance pri liečbe mladých pacientov viedlo k rýchlejšiemu uzdraveniu..

Forma uvoľnenia a zloženie

Americký výrobca Bayer uvádza na trh Teraflex Advance vo forme bielych želatínových kapsúl s modrým viečkom. Balia sa v plastových fľašiach č. 30 (800 rubľov), 60 (1590 rubľov) a 100 (2300 rubľov). Pri dlhodobej úprave je výhodnejšie okamžite vziať veľké balenie..

Sekundárne balenie - kartónová škatuľa s návodom na použitie vo vnútri. Zloženie liečiva obsahuje nasledujúce účinné zložky:

 • glukózamín sulfát 0,25 g
 • chondroitín sulfát 0,2 g;
 • ibuprofén 0,1 g.

Ako pomocné zložky výrobca použil kukuričný škrob, mikrokryštalickú celulózu, oxid kremičitý, kyselinu stearovú, povidón, stearát horečnatý. A pre tvorbu škrupiny - želatína, farbivá a oxid titaničitý.

Pomocné látky poskytujú:

 • absorpcia účinných látok;
 • ich prienik do poškodeného tkaniva.

Hustá škrupina zabraňuje negatívnym účinkom ibuprofénu na žalúdočnú sliznicu. Kapsula sa rozpustí v čreve, kde dôjde k asimilácii chondroprotektorov..

farmaceutický účinok

Teraflex Advance je kombinovaný liek, ktorý stimuluje regeneráciu chrupavky, znižuje závažnosť symptómov artikulárnych patológií. V priebehu liečby sa opuch periartikulárnych tkanív postupne znižuje. Pacienti zaznamenávajú oslabenie bolesti, zmiznutie stuhnutosti pohybov. Mnohostranný pozitívny vplyv Teraflex Advance je založený na vlastnostiach jeho zložiek:

 • chondroitín je ďalší substrát na tvorbu zdravých tkanív hyalínovej chrupavky. Podieľa sa na stimulácii tvorby kyseliny hyalurónovej, biosyntéze proteoglykánov, kolagénu. Inhibíciou aktivity hyaluronidázy (enzýmu, ktorý štiepi zlúčeniny kyseliny hyalurónovej) chráni chondroitín kĺby pred zničením. Chondroprotektor zlepšuje stav synoviálnej tekutiny, začína regeneračné procesy;
 • glukozamín stimuluje syntézu proteoglykánov, čím prispieva k obnove tkaniva ovplyvneného deštrukciou. Pod jeho vplyvom sa zvyšuje produkcia kyseliny hyalurónovej a organických zlúčenín. Sú nevyhnutné na tvorbu kĺbových membrán, hyalínovej chrupavky a intraartikulárnej tekutiny;
 • ibuprofén inhibuje cyklooxygenázový enzým. Výsledkom je zníženie produkcie leukotriénov, bradykinínov, prostaglandínov - mediátorov bolesti, zápalu, horúčky..

Použitie Teraflex Advance vám umožňuje znížiť dávku NSAID, glukokortikosteroidov, analgetík a minimalizovať vedľajšie účinky. Aktívne zložky liečiva sa metabolizujú v pečeňových bunkách a evakuujú sa močom a výkaly..

Indikácie pre použitie

Dokonca aj „zanedbané“ spoločné problémy môžu byť vyliečené doma! Nezabudnite to rozmazať raz denne..

Hlavnými indikáciami použitia Teraflexu Advance sú osteochondróza krčka, hrudníka, bedrovej chrbtice a osteoartróza. Ale v reumatológii a ortopédii sa praktizuje omnoho širší rozsah jej aplikácie. Droga je predpísaná pacientom, u ktorých sa diagnostikujú nasledujúce patológie muskuloskeletálneho systému:

Teraflex Advance sa používa na liečbu chorôb veľkých kĺbov - bedra, členku, kolena, ramena. Účinne bráni deštrukcii štruktúrnych komponentov kĺbu bez ohľadu na štádium patológie. V traumatológii sa liek používa na obnovu tkaniva po ťažkej dislokácii alebo zlomenine..

kontraindikácie

Teraflex Advance sa vyznačuje širokou škálou kontraindikácií. Nie je predpísané pre deti mladšie ako 12 rokov, pre ženy počas obdobia narodenia dieťaťa a počas dojčenia. Použitie pri diagnostike je zakázané:

 • ulcerózne lézie gastrointestinálneho traktu, vrátane ulceratívnej kolitídy a závažných chronických zápalových patológií čreva;
 • náchylnosť na výskyt žalúdočného alebo črevného krvácania;
 • intrakraniálne krvácanie;
 • poruchy krvácania, vrátane hemofílie;
 • individuálna citlivosť na salicyláty a NSAID, prejavujúca sa pri astmatických záchvatoch;
 • hemoragická diatéza.

Teraflex Advance sa nemôže použiť v prípade neznášanlivosti jeho účinných alebo pomocných látok. Relatívne kontraindikácie jeho použitia sú srdcové zlyhanie, arteriálna hypertenzia, závažné ochorenia pečene a močových orgánov. Reumatológovia varujú pred starostlivým užívaním lieku u pacientov s diabetes mellitus a bronchiálnou astmou. Počas liečby sa vykonáva nepretržité monitorovanie krvi a moču pacientov. Je to potrebné na včasné odhalenie negatívnych zmien v ich zložení..

Väčšina kontraindikácií je spojená s prítomnosťou ibuprofénu v kombinovanom prípravku. Terapeutická línia obsahuje Teraflex, ktorý obsahuje iba glukozamín a chondroitín. Na zvýšenie jeho terapeutického účinku môžete použiť krém Teraflex M.

Vedľajšie účinky

Počas liečby Teraflexom Advance sa môžu vyskytnúť dyspeptické poruchy. Sú to epigastrické bolesti, záchvaty nevoľnosti a zvracanie, nadmerná plynatosť, hnačka alebo zápcha. Vedľajšie účinky vymiznú v priebehu niekoľkých dní po prerušení liečby. Oveľa menej často sa diagnostikuje vývoj takýchto negatívnych účinkov kombinovanej látky:

 • sucho v ústach, aktivácia patogénnych húb, pankreatitída a hepatitída;
 • dýchavičnosť, bronchospazmus;
 • psycho-emocionálna nestabilita, nespavosť alebo ospalosť, depresia;
 • poškodenie sluchu a zraku, opuch viečok;
 • arteriálna hypertenzia, búšenie srdca;
 • cystitída, nefritída, akútne zlyhanie obličiek;
 • predĺžené trvanie krvácania.

Lokálne nežiaduce reakcie sa klinicky prejavujú tvorbou kožných opuchov a malými vyrážkami. V zriedkavých prípadoch sa vyvinie alergická nádcha, erytém, žihľavka.

Ak sa vyskytne ktorýkoľvek z týchto príznakov, obráťte sa na lekára. Nahradí liek analógom alebo upraví denné a jednotlivé dávky.

Systém ľudského životaVedľajšie účinky lieku Teraflex Advance
dýchanieZúženie priedušiek spôsobené sťahmi svalov, dýchavičnosťou
tráviaceStomatitída, epigastrická bolesť, plynatosť, peristaltická porucha, pálenie záhy
Centrálna nervová a autonómnaZávraty, bolesti hlavy, podráždenosť, poruchy spánku, halucinácie
kardiovaskulárneZvýšený krvný tlak, zvýšený srdcový rytmus, zlyhanie srdca
močovýEdém, cystitída, poruchy močenia, akútne zlyhanie obličiek
Zmyslové orgányTinnitus, edém spojivky, suché oči a sliznice ústnej dutiny

Inštrukcie na používanie

Teraflex Advance užite 2 kapsuly 3 x denne po jedle. Liek sa spláchne dostatočným množstvom čistej nehybnej vody. Po 3 týždňovej liečbe je na vyhodnotenie účinnosti liečby potrebná konzultácia s reumatológom alebo ortopédom. Dĺžku liečby určuje lekár. Zohľadňuje stupeň deštruktívnych degeneratívnych zmien a celkový zdravotný stav pacienta.

špeciálne pokyny

Počas liečby Teraflex Advance je potrebné prestať používať alkoholické nápoje. Liek by sa nemal užívať pri výkone práce, ktorá si vyžaduje koncentráciu, zvýšenú pozornosť a rýchlu reakciu.

Lekár s inou lekárskou špecializáciou môže predpísať nesteroidné protizápalové lieky. Je potrebné upozorniť na priebeh užívania drogy obsahujúcej ibuprofén..

Liekové interakcie

Spoločné podávanie Teraflexu Advance a tricyklických antidepresív, barbiturátov, rifampicínu zvyšuje hepatotoxický účinok. Kombinácia s antihypertenzívami spôsobí zníženie účinnosti týchto liekov. Teraflex Advance zvyšuje a predlžuje pôsobenie liekov, ktoré normalizujú zrážanie krvi, čo vedie k rozvoju krvácania. Ak sa chondroprotektory užívajú súčasne s antacídami, ich klinická účinnosť sa zníži.

Teraflex Advance sa nepoužíva bez vymenovania reumatológa, ortopeda alebo traumatológa. Vyznačuje sa výraznými vedľajšími účinkami, ktoré obmedzujú spektrum použitia. Bez predbežnej diagnózy povedie dlhodobé používanie Teraflex Advance k vzniku závažných komplikácií. Iba včasná návšteva u lekára a správne navrhnutý liečebný režim urýchlia zotavenie.

Podobné články

Ako zabudnúť na bolesť kĺbov?

 • Bolesť kĺbov obmedzuje váš pohyb a celý život...
 • Bojíte sa nepohodlia, drvenia a systematickej bolesti...
 • Možno ste vyskúšali veľa liekov, krémov a mastí...
 • Ale súdiac podľa toho, že čítate tieto riadky, veľmi vám nepomohli...

Ortopéd Valentin Dikul však tvrdí, že existuje skutočne účinný liek na bolesť kĺbov! Prečítajte si viac >>>

Teraflex ® Advance (Theraflex ® Advance)

Účinná látka

Farmakologická skupina

Nosologická klasifikácia (ICD-10)

štruktúra

kapsule1 viečko.
účinné látky:
glukózamín sulfát (vo forme D-glukozamín sulfátu chloridu draselného)250 mg
síran chondroitín sodný200 mg
(vo forme 90% látky, berúc do úvahy 10% straty hmotnosti sušením a nadbytkom - 241 mg)
ibuprofen100 mg
(vo forme granúl s priamym lisovaním 66% (ibuprofén - 66%, predželatínovaný škrob - 8%, sodná soľ kroskarmelózy - 2%, MCC - 14%, koloidný oxid kremičitý - 1%, kyselina stearová - 1,5%, kukuričný škrob - 6 %, povidón - 1,5%) - 152 mg)
pomocné látky: MCC - 17,4 mg; kukuričný škrob (predželatínovaný škrob) - 4,1 mg; kyselina stearová - 10,2 mg; sodná soľ karboxymetylškrobu - 10 mg; krospovidón - 10 mg; stearát horečnatý - 3 mg; oxid kremičitý - 2 mg; povidón - 0,3 mg
želatínová kapsula: želatína - 97,07 mg; oxid titaničitý - 2,83 mg; farbivo diamantovo modrý hliníkový lak - 0,09 mg
zloženie atramentu: šelak NF; dehydratovaný etylalkohol USP; izopropylalkohol USP; butylalkohol NF; propylénglykol USP; roztok amoniaku NF; indigový karmínový hliníkový lak; oxid titaničitý USP

Opis liekovej formy

Nepriehľadné tvrdé želatínové kapsuly, veľkosť 0, pozostávajúce z dvoch častí - modrý uzáver a biele telo s modrým nápisom „THERAFLEX ADVANCE“, naplnené bielym alebo takmer bielym práškom so slabým zápachom..

farmaceutický účinok

farmakodynamika

Teraflex ® Advance je kombinovaný prípravok obsahujúci chondroitín sulfát, glukozamín sulfát a ibuprofén ako aktívne zložky.

Chondroitín sulfát sa podieľa na stavbe a obnove chrupavky, chráni ju pred zničením a zlepšuje pohyblivosť kĺbov..

Glukosamín sulfát aktivuje syntézu proteoglykánov, hyalurónovej kyseliny, chondroitínsulfónovej kyseliny a ďalších látok, ktoré tvoria kĺbové membrány, intraartikulárnu tekutinu a chrupavku..

Ibuprofén je derivát kyseliny propiónovej a má analgetický, antipyretický a protizápalový účinok v dôsledku nerozdelenej blokády COX-1 a COX-2..

Glukozamín sulfát a chondroitín sulfát obsiahnutý v prípravku zosilňujú analgetický účinok ibuprofénu..

farmakokinetika

Biologická dostupnosť glukozamínu po perorálnom podaní je 25% (účinok prvého prechodu pečeňou), najvyššie koncentrácie sa nachádzajú v pečeni, obličkách a kĺbovej chrupavke. Asi 30% podanej dávky pretrváva v kostnom a svalovom tkanive po dlhú dobu. Vylučuje sa hlavne močom nezmeneným, čiastočne stolicou. T1/2 - 68 hodín.

Viac ako 70% chondroitín sulfátu je absorbovaných v zažívacom trakte. Biologická dostupnosť je asi 13%. S jednou perorálnou dávkou priemernej terapeutickej dávky Cmax v plazme sa zaznamenáva po 3 až 4 hodinách v synoviálnej tekutine - po 4 až 5 hodinách. Liek absorbovaný v gastrointestinálnom trakte sa hromadí v synoviálnej tekutine. Vylučuje sa obličkami.

Ibuprofén sa dobre vstrebáva zo žalúdka. Tmax - asi 1 hodinu, ibuprofén sa približne z 99% viaže na plazmatické bielkoviny. Pomaly sa distribuuje v synoviálnej tekutine a vylučuje sa z nej pomalšie ako z plazmy. Ibuprofén sa metabolizuje v pečeni hlavne hydroxyláciou a karboxyláciou izobutylovej skupiny. Izoenzým CYP2C9 sa podieľa na metabolizme liečiva. Po absorpcii sa asi 60% farmakologicky neaktívnej R-formy ibuprofénu pomaly transformuje na aktívnu S-formu. Ibuprofén má dvojfázovú kinetiku eliminácie. T1/2 z plazmy je 2 až 3 hodiny, v moči je možné zistiť až 90% dávky vo forme metabolitov a ich konjugátov. Menej ako 1% sa vylučuje nezmenené močom av menšej miere žlčou. Ibuprofén sa úplne vylučuje za 24 hodín.

Indikácie Teraflex ® Advance

Osteoartróza veľkých kĺbov, osteochondróza chrbtice sprevádzaná miernou bolesťou.

kontraindikácie

precitlivenosť na ktorúkoľvek zo zložiek tvoriacich liečivo;

precitlivenosť na kyselinu acetylsalicylovú alebo na iné NSAID v anamnéze;

erozívne a ulcerózne choroby tráviaceho traktu (vrátane peptického vredu žalúdka a dvanástnika v akútnom štádiu, Crohnovej choroby, ulceróznej kolitídy);

úplná alebo neúplná kombinácia bronchiálnej astmy, opakujúcej sa polypózy nosa a paranazálnych dutín;

hemofília a iné poruchy krvácania (vrátane hypokoagulácie), hemoragická diatéza;

gastrointestinálne krvácanie a intrakraniálne krvácanie;

závažné zlyhanie obličiek (kreatinín Cl menej ako 30 ml / min), progresívne ochorenie obličiek;

závažné zlyhanie pečene alebo aktívne ochorenie pečene;

závažné srdcové zlyhanie, obdobie po štepovaní koronárnej artérie;

deti do 18 rokov.

S opatrnosťou: pokročilý vek; zástava srdca; arteriálna hypertenzia; cirhóza pečene s portálnou hypertenziou; zlyhanie pečene a / alebo obličiek; nefrotický syndróm; hyperbilirubinémia; peptický vred žalúdka a dvanástnika (história); gastritída; enteritídou; kolitída; krvné choroby neznámej etiológie (leukopénia a anémia); bronchiálna astma; diabetes; sprievodná liečba antikoagulanciami, protidoštičkovými látkami, kortikosteroidmi, SSRI; ochorenie periférnych tepien; stredne závažné zlyhanie obličiek (Cl kreatinín 30-60 ml / min); fajčenie; alkoholizmus; dyslipidémia / hyperlipidémia; ischemická choroba srdca; cerebrovaskulárne ochorenie; prítomnosť infekcie Helicobacter pylori; dlhodobé používanie NSAID; tuberkulóza; závažné somatické choroby.

S neznášanlivosťou na morské plody (krevety, mäkkýše) sa zvyšuje pravdepodobnosť alergických reakcií na liečivo.

Tehotenstvo a laktácia

Neodporúča sa používať počas tehotenstva a počas dojčenia..

Vedľajšie účinky

Pri používaní lieku Teraflex® Advance, nevoľnosť, bolesť brucha, plynatosť, hnačka, zápcha, sú možné alergické reakcie, tieto reakcie po prerušení liečby zmiznú.

Mala by sa zvážiť možnosť vzniku nežiaducich reakcií spojených s ibuprofenom prítomným v lieku..

Z gastrointestinálneho traktu: NSAID gastropatia (bolesť brucha, nevoľnosť, vracanie, pálenie záhy, strata chuti do jedla, hnačka, plynatosť, zápcha; zriedka - ulcerácia gastrointestinálnej sliznice, ktorá je v niektorých prípadoch komplikovaná perforáciou a krvácaním); podráždenie alebo suchosť sliznice ústnej dutiny, bolesť v ústach, ulcerácia sliznice ďasien, aftózna stomatitída, pankreatitída, exacerbácia kolitídy a Crohnova choroba.

Z hepatobiliárneho systému: hepatitída.

Z dýchacích ciest: dýchavičnosť, bronchospazmus.

Na strane zmyslových orgánov: porucha sluchu (strata sluchu, zvonenie alebo tinitus), porucha zraku (toxické poškodenie zrakového nervu, rozmazané videnie alebo dvojité videnie, skotómia, suché a podráždené oči, edém spojoviek a viečka alergického pôvodu).

Zo strany centrálneho nervového systému a periférneho nervového systému: bolesti hlavy, závraty, nespavosť, úzkosť, nervozita a podráždenosť, psychomotorická nepokoj, depresia, zmätenosť, halucinácie; zriedka - aseptická meningitída (častejšie u pacientov s autoimunitnými chorobami).

Z CCC: vývoj alebo zhoršenie srdcového zlyhania, tachykardia, zvýšený krvný tlak, zvýšené riziko arteriálnej trombózy..

Z močového systému: akútne zlyhanie obličiek, alergická nefritída, nefrotický syndróm (edém), polyuria, cystitída.

Alergické reakcie: kožná vyrážka (zvyčajne erytematózna alebo urtikária), svrbenie kože, Quinckeho edém, anafylaktoidné reakcie, anafylaktický šok, dýchavičnosť, horúčka, multiformná exsudácia erytému (vrátane Stevensovho-Johnsonovho syndrómu), toxická epidermálna nekrolýza (syndróm)., eozinofília, alergická nádcha.

Hematopoetické orgány: anémia (vrátane hemolytickej, aplastickej), trombocytopénia a trombocytopenická purpura, agranulocytóza, leukopénia.

Iné: vylepšenie potenia.

Laboratórne ukazovatele: čas krvácania (môže sa zvýšiť), koncentrácia glukózy v sére (môže sa znížiť), kreatinín Cl (môže sa znížiť), hematokrit alebo Hb (môže sa znížiť), sérová koncentrácia kreatinínu (môže sa zvýšiť), aktivita pečeňovej transaminázy (môže sa zvýšiť), koncentrácia močoviny v krvi (môže sa zvýšiť), koncentrácia bilirubínu v krvi (môže sa zvýšiť).

Interakcia

Induktory oxidácie mikrozómov (fenytoín, etanol, barbituráty, rifampicín, fenylbutazón, tricyklické antidepresíva) zvyšujú produkciu hydroxylovaných aktívnych metabolitov ibuprofénu, čím zvyšujú riziko závažných hepatotoxických reakcií.

Inhibítory mikrozomálnej oxidácie znižujú riziko hepatotoxicity.

Znižuje hypotenznú aktivitu vazodilatátorov (vrátane inhibítorov BKK a ACE), natriuretika a diuretika - furosemidu a hydrochlorotiazidu.

Znižuje účinnosť urikozurických liekov, zvyšuje účinok nepriamych antikoagulancií, protidoštičkových látok, fibrinolytík (zvýšené riziko hemoragických komplikácií), ulcerogénny účinok pri krvácaní GCS, NSAID, kolchicín, estrogén, etanol; zvyšuje účinok perorálnych hypoglykemických liekov a inzulínu.

Antacidá a colestyramín znižujú absorpciu ibuprofénu.

Zvyšuje koncentráciu digoxínu, lítia a metotrexátu v krvi.

Kofeín zvyšuje analgetický účinok.

Pri súčasnom podaní ibuprofénu znižuje protizápalový a protidoštičkový účinok kyseliny acetylsalicylovej (je možné zvýšiť výskyt akútnej koronárnej nedostatočnosti u pacientov, ktorí dostávajú malé dávky kyseliny acetylsalicylovej ako protidoštičková látka po začatí liečby ibuprofenom).

Súčasné užívanie liekov obsahujúcich glukozamínové a kumarínové antikoagulanciá (vrátane warfarínu) môže viesť k zvýšeniu INR a riziku krvácania; parametre koagulácie krvi sa musia monitorovať.

Pri súčasnom predpisovaní spolu s antikoagulanciami a trombolytikami (altepláza, streptokináza, urokináza) sa zvyšuje riziko krvácania..

Cefamandol, cefoperazón, cefotetan, kyselina valproová, plicamycín zvyšujú výskyt hypoprotrombinémie.

Myelotoxické lieky zvyšujú hematotoxicitu.

Cyklosporínové a zlaté prípravky zvyšujú účinok ibuprofénu na syntézu PG v obličkách, čo sa prejavuje zvýšením nefrotoxicity.

Ibuprofén zvyšuje plazmatickú koncentráciu cyklosporínu a pravdepodobnosť jeho hepatotoxických účinkov.

Lieky blokujúce tubulárnu sekréciu znižujú vylučovanie a zvyšujú plazmatickú koncentráciu ibuprofénu.

V súvislosti s obsahom glukozamínu v prípravku je možné zníženie účinnosti hypoglykemických liekov, doxorubicínu, tenipozidu, etopozidu..

Glukozamín zvyšuje absorpciu tetracyklínov, znižuje účinok polosyntetických penicilínov, chloramfenikolu.

Súbežné podávanie s diuretikami šetriacimi draslík zvyšuje riziko hyperkalémie.

NSAID môžu mifepristón znižovať.

Súbežné podávanie NSAID a takrolimu môže zvýšiť riziko nefrotoxicity..

Súbežné podávanie zidovudínu zvyšuje riziko hematologickej toxicity NSAID.

Súbežné podávanie chinolónov a NSAID zvyšuje riziko záchvatov.

Dávkovanie a spôsob podávania

Dovnútra. Dospelí používajú 2 čiapky. 3 krát denne po jedle s trochou vody. Dĺžka prijímania bez konzultácie s lekárom by nemala prekročiť 3 týždne. Ďalšie použitie lieku by malo byť dohodnuté s lekárom.

predávkovať

Príznaky (spojené s ibuprofenom): bolesť brucha, nevoľnosť, zvracanie, letargia, ospalosť, depresia, bolesť hlavy, tinitus, metabolická acidóza, kóma, akútne zlyhanie obličiek, znížený krvný tlak, tubulárna acidóza obličiek, hypokalémia, hyperkalémia, tardica, bradykémia. fibrilácia predsiení, zástava dýchania.

Liečba: výplach žalúdka (účinný iba do 1 hodiny po podaní), podávanie aktívneho uhlia, alkalický nápoj, nútená diuréza, symptomatická terapia (korekcia acidobázického stavu, krvný tlak).

špeciálne pokyny

Počas dlhodobej liečby je potrebné kontrolovať obraz periférnej krvi a funkčný stav pečene a obličiek.

Ak sa objavia príznaky gastropatie, je potrebné starostlivé monitorovanie vrátane ezofagastastroduodenskopie, krvného testu s Hb, hematokritu a skrytého výkaly krvi..

Ak potrebujete súčasne užívať ďalšie NSAID a analgetiká, lekár má zvážiť prítomnosť ibuprofénu v lieku. Ak je potrebné dlhodobé podávanie ďalších NSAID, mal by sa použiť liek Teraflex ®, ktorý neobsahuje ibuprofén..

Ak je potrebné stanoviť 17-ketosteroidy, musí sa liek prerušiť 48 hodín pred štúdiou..

Počas liečby sa príjem alkoholu neodporúča..

Vplyv na schopnosť ovládať mechanizmy a iné vozidlá. Počas liečby by ste sa mali zdržať vedenia vozidiel a vykonávania činností vyžadujúcich koncentráciu alebo psychomotorické reakcie.

Uvoľňovací formulár

Kapsuly, 250 mg + 200 mg + 100 mg. 30, 60, 120 uzáverov. umiestnené vo fľaši z HDPE so skrutkovacím uzáverom z polypropylénu. Krk injekčnej liekovky je utesnený ochrannou membránou. Veko a hrdlo fľaše sú utesnené priehľadným filmom..

Každá fľaša je vložená do kartónovej škatule...

Výrobca

Zmluvná farmaceutická spoločnosť. 135 Adams Ave., Hoppog, New York 11788, USA.

Vlastník registračného osvedčenia: Bayer JSC, Rusko.

Organizácia spotrebiteľských nárokov: Bayer JSC, Rusko. 107113 Moskva, 3. Rybinskaya St., 18, s. 2.

Tel.: (495) 231 - 12-00; fax: (495) 231-12-02.

Lekáreň Prázdniny Podmienky

Podmienky skladovania pre Teraflex ® Advance

Držte mimo dosahu detí.

Čas použiteľnosti lieku Teraflex® Advance

Nepoužívajte po dátume exspirácie, ktorý je uvedený na obale.

Teraflex Advance: čo je dôležité vedieť o vlastnostiach a kontraindikáciách

Medzi ochoreniami pohybového aparátu je leví podiel tvorený procesmi sprevádzanými patologickými zmenami v tkanive chrupavky. Spravidla sa jedná o dlhodobé a neustále progredujúce choroby, pri ktorých sa kĺbové chrupavky a medzistavcové platničky stenčujú, strácajú pevnosť a pružnosť, stávajú sa krehkejšími..

Medzi tieto choroby patrí koxartróza (poškodenie bedrového kĺbu), gonartróza (poškodenie kolenného kĺbu), osteochondróza (poškodenie chrbtice a medzistavcových platničiek) a mnoho ďalších. Deštrukcia chrupavky vedie k nepríjemným symptómom, ako je bolesť kĺbov a chrbta, ťažkosti s pohybom a zhoršuje sa kvalita života. Toto ochorenie často končí zdravotným postihnutím.

Použitie Teraflex Advance pri liečbe kĺbových patológií

Na odstránenie silnej bolesti kĺbov a rýchle zastavenie zápalu v nich sa používajú analgetiká, glukokortikosteroidy, nesteroidné protizápalové lieky (NSAID). Ich použitie je dôležité pri liečbe chorôb kĺbov v akútnom štádiu. Dlhá terapia však nepriaznivo ovplyvňuje zdravie pacienta z dôvodu vedľajších účinkov. Liečba chronických patológií preto spôsobuje určité ťažkosti. Hlavným cieľom kĺbovej terapie je zlepšenie stavu pacienta a odstránenie príčiny bolesti, opuchu, stuhnutosti pohybov. Teraflex Advance spĺňa všetky požiadavky:

 • znižuje intenzitu príznakov - bolesť, opuch periartikulárnych tkanív;
 • zabraňuje ďalším deštruktívnym a degeneratívnym zmenám v kĺbových štruktúrach;
 • nevyvoláva výrazné vedľajšie účinky;
 • stimuluje produkciu vlastných chondrocytov v tele.


Ústav reumatológie RAMS.
Na reumatologickom ústave Ruskej akadémie lekárskych vied sa uskutočnili trojročné klinické skúšky, na ktorých sa zúčastnilo 20 dobrovoľníkov. U každej z nich bola diagnostikovaná gonartróza v rôznych fázach kurzu. Hlavným cieľom štúdie bolo zistiť klinickú účinnosť lieku Teraflex Advance. Lekári vyhodnotili terapeutický účinok podľa nasledujúcich kritérií:

 • zmiernenie zápalového procesu;
 • zníženie intenzity bolesti;
 • obnova spoločnej mobility.

Podľa výsledkov testov sa viac ako 70% pacientov významne zlepšilo. U 20% pacientov sa závažnosť bolesti znížila, ranné opuchy kĺbov a stuhnutosť pohybov zmizli. A iba 5% dobrovoľníkov nemalo terapeutický účinok. Všetci pacienti zaznamenali neprítomnosť negatívnych účinkov Teraflexu Advance na gastrointestinálny trakt charakteristický pre NSAID.

Zamestnanci Ústavu reumatológie RAMS odporúčali zaradenie lieku do terapeutického režimu u pacientov s kĺbovými patológiami. Najdôležitejšie je jeho použitie v počiatočných štádiách artrózy, osteoporózy, osteochondrózy. Na základe klinickej štúdie sa zistilo, že použitie lieku Teraflex Advance pri liečbe mladých pacientov viedlo k rýchlejšiemu uzdraveniu..

Chondroprotektory - čo to je?

Chondroprotektory sú skupinou doplnkov výživy a liekov, ktoré sú určené na ochranu chrupavky pred škodlivými faktormi vonkajšieho a vnútorného prostredia. Zahŕňajú rôzne zložky prírodného a umelého pôvodu, ktoré podľa laboratórnych a klinických štúdií zastavujú ničenie tkaniva chrupavky, stimulujú jeho regeneráciu a zvyšujú kvalitu života pacientov:

 • Kyselina hyalurónová.
 • Glykosaminoglykán-peptidový komplex.
 • Glukozamín a glukózamín sulfát.
 • Chondroitín sulfát.
 • Iné lieky.

Väčšina liekov je dostupná vo forme tabliet na denné použitie. Napriek pohodlnosti použitia nie sú výhody tabliet vysoké, pretože len malé množstvo liečiva je absorbované v gastrointestinálnom trakte a ešte menšie percento preniká do synoviálnej membrány kĺbu, o ktorej je známe, že je pre väčšinu látok zle priepustný.

Intramuskulárne podávanie liekov je účinnejšie. V tomto prípade liek nie je vystavený agresívnemu pôsobeniu žalúdočnej šťavy, pri konzumácii vo forme tabliet nevznikajú žiadne straty a liek neprechádza portálovým systémom a netransformuje sa v pečeni..

Najúčinnejším spôsobom podávania chondroprotektorov je ich injektovanie priamo do kĺbovej dutiny. Na tento účel sa používajú umelé synoviálne tekutiny a kyselina hyalurónová. Pri intraartikulárnom podaní liekov neexistujú žiadne všeobecné nežiaduce účinky, ktoré sa pozorujú pri tabletách a intramuskulárnych injekciách. Intraartikulárne podávanie chondroprotektorov však môže byť sprevádzané bolesťou a inými nepríjemnými pocitmi..

Forma uvoľnenia a zloženie

Američan vydáva Teraflex Advance vo forme bielych želatínových kapsúl s modrým viečkom. Balia sa v plastových fľašiach č. 30 (800 rubľov), 60 (1590 rubľov) a 100 (2300 rubľov). Pri dlhodobej úprave je výhodnejšie okamžite vziať veľké balenie..

Sekundárne balenie - kartónová škatuľa s návodom na použitie vo vnútri. Zloženie liečiva obsahuje nasledujúce účinné zložky:

 • glukózamín sulfát 0,25 g
 • chondroitín sulfát 0,2 g;
 • ibuprofén 0,1 g.

Ako pomocné zložky výrobca použil kukuričný škrob, mikrokryštalickú celulózu, oxid kremičitý, kyselinu stearovú, povidón, stearát horečnatý. A pre tvorbu škrupiny - želatína, farbivá a oxid titaničitý.

Pomocné látky poskytujú:

 • absorpcia účinných látok;
 • ich prienik do poškodeného tkaniva.

Hustá škrupina zabraňuje negatívnym účinkom ibuprofénu na žalúdočnú sliznicu. Kapsula sa rozpustí v čreve, kde dôjde k asimilácii chondroprotektorov..

Charakteristiky Teraflexu

Teraflex sa skladá z 2 hlavných zložiek - glukozamín hydrochloridu a chondroitín sulfátu sodného. Ako ďalšie zložky lieku obsahuje: kyselina stearová, stearát horečnatý a síran manganatý. Liečivo sa vyrába vo forme kapsúl s priehľadnými stenami. Vo vnútri je prášková biela zmes s kryštálovými prvkami. Každá kapsula obsahuje 500 mg glukózamín hydrochloridu a 400 mg chondroitín sulfátu.

Glukozamín (GA) a chondroitín sulfát (CS) nie sú v tele cudzie. Glukozamín sa vyrába v kĺbovej chrupavke. Bunky chrupavky ho používajú na produkciu kyseliny hyalurónovej. Kyselina hyalurónová je dôležitou súčasťou kĺbovej tekutiny, ktorá plní ochrannú funkciu. Synoviálna tekutina znižuje zaťaženie chrupavky a chráni ju pred poškodením.

Chondroitín sulfát je tiež integrálnym prvkom kĺbovej štruktúry. S jeho pomocou sa vytvára chrupavkové tkanivo a kĺbová tekutina..

Rovnako ako HA je chondroitín surovinou na výrobu kyseliny hyalurónovej. Je schopný absorbovať enzýmy, ktoré pôsobia deštruktívne na kĺbovú chrupavku.

HA a cholesterol znižujú zápal v tkanivách kĺbu a zlepšujú stav chrupavkovej matrice. Môžu si navzájom vylepšiť vlastnosti. Maximálny synergický účinok sa dosiahne kombináciou HA a cholesterolu v pomere 5: 4. V takom pomere sú účinné látky v lieku Teraflex.

Teraflex pomáha zlepšovať metabolizmus a výživu chrupavky.

Lieky pomáhajú:

 • zlepšiť metabolizmus a výživu chrupavky;
 • inhibovať deštrukciu chrupavky;
 • zlepšiť motorickú schopnosť kĺbu;
 • znížiť opuch tkanív;
 • obnoviť tkanivo chrupavky.

Droga je predpísaná na liečbu osteoartritídy, osteochondrózy a dny. Prvé 3 týždne by sa mali užívať 3-krát denne. Potom sa dávka zníži. Lieky sú dobre tolerované. Obsahuje látky živočíšneho pôvodu súvisiace s látkami vyrobenými v ľudskom tele. Liek niekedy spôsobuje poruchy trávenia (bolesť, plynatosť, zápchu, hnačku), závraty, bolesti hlavy, alergie, arytmie a tachykardia.

Liek sa nemá používať počas tehotenstva a dojčenia dieťaťa.

Štúdie nepotvrdili jeho bezpečnosť pre plod a novorodencov. Kontraindikácie pri menovaní sú: individuálna imunita zložiek lieku, závažné chronické ochorenie obličiek a detstvo (do 15 rokov).

farmaceutický účinok

Teraflex Advance je kombinovaný liek, ktorý stimuluje regeneráciu chrupavky, znižuje závažnosť symptómov artikulárnych patológií. V priebehu liečby sa opuch periartikulárnych tkanív postupne znižuje. Pacienti zaznamenávajú oslabenie bolesti, zmiznutie stuhnutosti pohybov. Mnohostranný pozitívny vplyv Teraflex Advance je založený na vlastnostiach jeho zložiek:

 • chondroitín je ďalší substrát na tvorbu zdravých tkanív hyalínovej chrupavky. Podieľa sa na stimulácii tvorby kyseliny hyalurónovej, biosyntéze proteoglykánov, kolagénu. Inhibíciou aktivity hyaluronidázy (enzýmu, ktorý štiepi zlúčeniny kyseliny hyalurónovej) chráni chondroitín kĺby pred zničením. Chondroprotektor zlepšuje stav synoviálnej tekutiny, začína regeneračné procesy;
 • glukozamín stimuluje syntézu proteoglykánov, čím prispieva k obnove tkaniva ovplyvneného deštrukciou. Pod jeho vplyvom sa zvyšuje produkcia kyseliny hyalurónovej a organických zlúčenín. Sú nevyhnutné na tvorbu kĺbových membrán, hyalínovej chrupavky a intraartikulárnej tekutiny;
 • ibuprofén inhibuje cyklooxygenázový enzým. Výsledkom je zníženie produkcie leukotriénov, bradykinínov, prostaglandínov - mediátorov bolesti, zápalu, horúčky..

Použitie Teraflex Advance vám umožňuje znížiť dávku NSAID, glukokortikosteroidov, analgetík a minimalizovať vedľajšie účinky. Aktívne zložky liečiva sa metabolizujú v pečeňových bunkách a evakuujú sa močom a výkaly..

A kde sú dôkazy?

Napriek všeobecnému pozitívnemu postoju pacientov a lekárskej komunity k Teraflexu a podobným drogám, existuje veľký dôvod domnievať sa, že takýto obdiv formuje viac reklama ako skutočná akcia lieku. Dodnes neexistujú presvedčivé dôkazy o účinnosti Teraflexu pri liečbe koartrózy, gonartrózy a osteochondrózy. Viera v terapeutický účinok lieku je pravdepodobnejšie založená na skutočnosti, že glukozamín a chondroitín sú súčasťou chrupavky, a preto pomôžu obnoviť poškodené tkanivo chrupavky..

Takéto predpoklady však nie sú zlučiteľné so zásadami medicíny založenej na dôkazoch, ktorá sa opiera skôr o fakty a štatistiku, ako o teóriu a špekulácie. Z tohto dôvodu stále viac lekárov odmieta predpisovať Teraflex svojim pacientom, pretože pre niektoré choroby je to nielen dosť drahé, ale aj úplne zbytočné. Napríklad v klinických skúškach sa ukázalo, že Teraflex je absolútne neúčinný pri liečbe Perthesovej choroby, pri ktorej skutočne zomiera hlavica stehennej kosti..

Indikácie pre použitie

Hlavnými indikáciami použitia Teraflexu Advance sú osteochondróza krčka, hrudníka, bedrovej chrbtice a osteoartróza. Ale v reumatológii a ortopédii sa praktizuje omnoho širší rozsah jej aplikácie. Droga je predpísaná pacientom, u ktorých sa diagnostikujú nasledujúce patológie muskuloskeletálneho systému:

 • gonartróza;
 • artritída vrátane psoriatickej, juvenilnej, reumatoidnej;
 • medziobratlová kýla;
 • synovitída a burzitída;
 • ischias;
 • spondylarthrosis;
 • artróza.

Teraflex Advance sa používa na liečbu chorôb veľkých kĺbov - bedra, členku, kolena, ramena. Účinne bráni deštrukcii štruktúrnych komponentov kĺbu bez ohľadu na štádium patológie. V traumatológii sa liek používa na obnovu tkaniva po ťažkej dislokácii alebo zlomenine..

Dávkovanie a spôsob podávania

Pacientom starším ako 18 rokov sa odporúča užívať 2 kapsuly 3-krát denne po jedle s vodou.

Trvanie liečby je až tri týždne. Ďalšiu liečbu určí ošetrujúci lekár.

Počas tehotenstva a laktácie, v detstve

Teraflex Advance sa nemôže používať na liečbu tehotných a dojčiacich žien.

Droga môže byť predpísaná vo veku nad 18 rokov.

kontraindikácie

Teraflex Advance sa vyznačuje širokou škálou kontraindikácií. Nie je predpísané pre deti mladšie ako 12 rokov, pre ženy počas obdobia narodenia dieťaťa a počas dojčenia. Použitie pri diagnostike je zakázané:

 • ulcerózne lézie gastrointestinálneho traktu, vrátane ulceratívnej kolitídy a závažných chronických zápalových patológií čreva;
 • náchylnosť na výskyt žalúdočného alebo črevného krvácania;
 • intrakraniálne krvácanie;
 • poruchy krvácania, vrátane hemofílie;
 • individuálna citlivosť na salicyláty a NSAID, prejavujúca sa pri astmatických záchvatoch;
 • hemoragická diatéza.

Teraflex Advance sa nemôže použiť v prípade neznášanlivosti jeho účinných alebo pomocných látok. Relatívne kontraindikácie jeho použitia sú srdcové zlyhanie, arteriálna hypertenzia, závažné ochorenia pečene a močových orgánov. Reumatológovia varujú pred starostlivým užívaním lieku u pacientov s diabetes mellitus a bronchiálnou astmou. Počas liečby sa vykonáva nepretržité monitorovanie krvi a moču pacientov. Je to potrebné na včasné odhalenie negatívnych zmien v ich zložení..

Väčšina kontraindikácií je spojená s prítomnosťou ibuprofénu v kombinovanom prípravku. Terapeutická línia obsahuje Teraflex, ktorý obsahuje iba glukozamín a chondroitín. Na zvýšenie jeho terapeutického účinku môžete použiť krém Teraflex M.

Inštrukcie na používanie

Ak nie sú k dispozícii ďalšie pokyny lekára, absolvujte krátky kurz Teraflex Advance, potom nie dlhšie ako 3 týždne. Ďalej sa odporúča prejsť na štandardné kapsuly Teraflex. Inštrukcia predpisuje trojnásobný príjem 2 kapsúl (denná dávka - 6 kapsúl). Po jedle brúsiť, nemeliť, prehltnúť celé, zapiť malým množstvom nehybnej vody. Počas dlhodobej liečby sa má sledovať krvný obraz a majú sa robiť testy na obličkách a pečeni. V prípade nedodržania odporúčaní je možné predávkovanie ibuprofénom, ktoré možno vyjadriť:

 • bolesť brucha, zvracanie, nevoľnosť;
 • letargia, ospalosť, depresívny stav;
 • bolesť hlavy, zvonenie v ušiach;
 • porucha acidobázickej rovnováhy, náhla porucha funkcie obličiek;
 • pokles tlaku, arytmia, kóma, zastavenie dýchania.

Po zistení týchto príznakov je naliehavé odstrániť zvyšky lieku z tela, umývať žalúdok, konzumovať mlieko sódou, aktívne uhlie alebo umelo stimulovať močenie iným spôsobom. Zvýšená opatrnosť je potrebná u pacientov s ochoreniami krvi, gastrointestinálneho traktu, cirhózy, kardiovaskulárneho, obličkového, pečeňového zlyhania, cukrovky a starších pacientov..

Teraflex Advance je kontraindikovaný v prípade, že:

 • individuálna neznášanlivosť na aspirín, NSAID alebo na jednu z kapsúl;
 • choroby tráviaceho traktu v akútnom štádiu, syndróm krvácania do gastrointestinálneho traktu;
 • kombinácia polypóznej rinosinusitídy s bronchiálnou astmou;
 • zistená hyperkalémia;
 • zníženie zrážanlivosti krvi, iné patológie krvotvorného systému;
 • krvácania v lebečnej dutine;
 • závažné poruchy obličkových, pečeňových procesov;
 • pooperačná perióda po štepovaní koronárnymi tepnami;
 • deti a dospievajúci - 0-18 rokov;
 • tehotenstvo alebo dojčenie.

Vedľajšie účinky

Počas liečby Teraflexom Advance sa môžu vyskytnúť dyspeptické poruchy. Sú to epigastrické bolesti, záchvaty nevoľnosti a zvracanie, nadmerná plynatosť, hnačka alebo zápcha. Vedľajšie účinky vymiznú v priebehu niekoľkých dní po prerušení liečby. Oveľa menej často sa diagnostikuje vývoj takýchto negatívnych účinkov kombinovanej látky:

 • sucho v ústach, aktivácia patogénnych húb, pankreatitída a hepatitída;
 • dýchavičnosť, bronchospazmus;
 • psycho-emocionálna nestabilita, nespavosť alebo ospalosť, depresia;
 • poškodenie sluchu a zraku, opuch viečok;
 • arteriálna hypertenzia, búšenie srdca;
 • cystitída, nefritída, akútne zlyhanie obličiek;
 • predĺžené trvanie krvácania.

Lokálne nežiaduce reakcie sa klinicky prejavujú tvorbou kožných opuchov a malými vyrážkami. V zriedkavých prípadoch sa vyvinie alergická nádcha, erytém, žihľavka.

Ak sa vyskytne ktorýkoľvek z týchto príznakov, obráťte sa na lekára. Nahradí liek analógom alebo upraví denné a jednotlivé dávky.

Systém ľudského životaVedľajšie účinky lieku Teraflex Advance
dýchanieZúženie priedušiek spôsobené sťahmi svalov, dýchavičnosťou
tráviaceStomatitída, epigastrická bolesť, plynatosť, peristaltická porucha, pálenie záhy
Centrálna nervová a autonómnaZávraty, bolesti hlavy, podráždenosť, poruchy spánku, halucinácie
kardiovaskulárneZvýšený krvný tlak, zvýšený srdcový rytmus, zlyhanie srdca
močovýEdém, cystitída, poruchy močenia, akútne zlyhanie obličiek
Zmyslové orgányTinnitus, edém spojivky, suché oči a sliznice ústnej dutiny

Recenzie pacientov

Alexey, 24 rokov, Perm

Po zranení pri športe sa objavili spoločné problémy. Na zranenom kolene bola neustále cítená bolesť. Ráno bolesť často zosilňovaná. Niekedy bolo ťažké dokonca vstať z postele. Lekár predpísal Teraflex. Po liečbe sa bolesti začali objavovať menej často a potom zmizli. Teraz idem na tréning a postupne zvyšujem zaťaženie kolena.

Yana, 46 rokov, Samara

Keď sa kolenný kĺb zapálil, objavila sa silná bolesť. Teraflex pomohol zmierniť bolesť a odstrániť zápal. Po niekoľkých dňoch sa koleno zastavilo. Lekár však odporučil, aby sa liečba neprestávala, pretože kĺbová chrupavka bola riedená. Povedal iba, že nahradí drogu liekmi bez bolesti. Teraz koleno bolí a drví menej často.

Vladimir, 57 rokov, Eagle

Po páde sa v bedrovom kĺbe objavila bolesť. Pravidelne sa intenzifikovala. Ráno ju mučila stuhnutosť kĺbov, čo sťažovalo chodenie. Po desaťdňovom liečebnom cykle sa Teraflex cítil úľavu, ale lekár povedal, aby pokračoval v liečbe. Predpísal ďalší liek, ktorý spôsobuje menej vedľajších účinkov. Postupne bolesť ustupovala a pohyblivosť kĺbov sa obnovila.

Liekové interakcie

Spoločné podávanie Teraflexu Advance a tricyklických antidepresív, barbiturátov, rifampicínu zvyšuje hepatotoxický účinok. Kombinácia s antihypertenzívami spôsobí zníženie účinnosti týchto liekov. Teraflex Advance zvyšuje a predlžuje pôsobenie liekov, ktoré normalizujú zrážanie krvi, čo vedie k rozvoju krvácania. Ak sa chondroprotektory užívajú súčasne s antacídami, ich klinická účinnosť sa zníži.

Teraflex Advance sa nepoužíva bez vymenovania reumatológa, ortopeda alebo traumatológa. Vyznačuje sa výraznými vedľajšími účinkami, ktoré obmedzujú spektrum použitia. Bez predbežnej diagnózy povedie dlhodobé používanie Teraflex Advance k vzniku závažných komplikácií. Iba včasná návšteva u lekára a správne navrhnutý liečebný režim urýchlia zotavenie.

Ako interaguje s inými drogami?

Je veľmi dôležité pamätať na to, že prípravok Teraflex a jeho analógy zvyšujú účinok antikoagulancií. Okrem toho súčasné použitie takéhoto liečiva s antibiotikami významne znižuje jeho aktivitu. Liek Teraflex v kombinácii s penicilínom a levomycetínom znižuje ich vstrebávanie tráviacim traktom. Avšak pri použití antibiotík zo skupiny tetracyklínov naopak zvyšuje ich účinok. Za zmienku tiež stojí, že pri užívaní tohto lieku sa potreba protizápalových liekov pacienta (napríklad „aspirín“ a „diklofenak“) významne znižuje alebo úplne zaniká..

Predávkovanie Príznaky a liečba

Príznaky spojené s prítomnosťou ibuprofénu:

 • bolesti brucha;
 • nevoľnosť, zvracanie;
 • letargia, ospalosť a depresia;
 • bolesť hlavy a tinitus;
 • vývoj metabolickej acidózy, kómy a akútneho zlyhania obličiek;
 • hypotenzia;
 • vápniková acidóza obličiek, hypokaliémia, hyperkalémia;
 • bradykardia a tachykardia;
 • rozvoj fibrilácie predsiení a zastavenie dýchania.

V prípade predávkovania počas prvej hodiny po aplikácii lieku sa uskutoční výplach žalúdka. Priradiť roztoky aktívneho uhlia a alkalických solí, ako aj symptomatickú liečbu (korekcia kyslých zásad a normalizácia krvného tlaku). Nútená diuréza poskytuje dobrý výsledok..

Interakcia s inými drogami a alkoholom

Pri používaní kapsúl Teraflex Advance s analgetickým účinkom sa u niektorých liekov môžu vyskytnúť liekové interakcie:

 • lieky zo skupiny inhibítorov mikrozomálnych enzýmov znižujú riziko hepatotoxických účinkov;
 • s barbiturátmi, tricyklickými antidepresívami, fenylbutazónom, tenitoinom, rifampicínom, etanolom, zvyšuje riziko hepatotoxickej reakcie;
 • pri protidoštičkových látkach, nepriamych antikoagulantoch, zvyšuje fibrinolytiká ich účinky, ktoré môžu spôsobiť hemoragické komplikácie;
 • v kombinácii s perorálnymi antidiabetikami a inzulínom zvyšuje ich účinky;
 • súčasné podávanie s blokátormi vápniku a angiotenzínu II s pomalým kanálom spolu s inými vazodilatačnými činidlami spôsobuje zníženie ich antihypertenzívnych účinkov;
 • ulcerogénne (tvorba defektov na sliznici gastrointestinálneho traktu alebo provokácia relapsu existujúceho peptického vredového ochorenia), účinky sú kombinované s nesteroidnými protizápalovými liekmi, glukokortikosteroidmi, etylalkoholom, estrogénmi a kolchicínom;
 • znižuje diuretickú a natriuretickú aktivitu hydrochlorotiazidu a furosemidu;
 • súčasné podávanie s blokátormi tubulárnej sekrécie spôsobuje zvýšenie hladiny ibuprofénu v krvnej plazme;
 • znižuje protizápalové a protidoštičkové vlastnosti kyseliny acetylsalicylovej;
 • znižuje účinnosť urikozurických liekov, chloramfenikolu, penicilínov, doxorubicínu, etopozidu, tenipozidu, hypoglykemických látok, mifepristonu;
 • zvyšuje riziko hypotrombinémie v kombinácii s kyselinou valproovou, cefotetanom, cefamandolom, plicamycínom, cefoperazónom;
 • s metotrexátom zvýši digoxín a lieky obsahujúce lítium svoju koncentráciu v plazme;
 • zvyšuje riziko krvácania v kombinácii s antikoagulanciami a trombolytikami (urokináza, altepláza, streptokináza), warfarínom a látkami obsahujúcimi glukozamín;
 • s cyklosporínom zvyšuje jeho hladinu v krvi a zvyšuje riziko hepatotoxických účinkov;
 • kombinácia kolestyramínu a antacíd vedie k zníženiu absorpcie ibuprofénu;
 • kombinované použitie cyklosporínov a prípravkov obsahujúcich zlato spôsobuje zvýšenie nefrotoxicity ibuprofénu;
 • rozvoj hematotoxických reakcií spôsobuje kombinovanú liečbu s myelotoxickými liečivami;
 • zvyšuje absorpciu tetracyklínových antibiotík;
 • súčasné podávanie s diuretikami šetriacimi K môže spôsobiť rozvoj hyperkalémie;
 • pri použití s ​​takrolimom dochádza k zvýšeniu toxického účinku na obličky;
 • v kombinácii s chinolónmi zvyšuje riziko kŕčových reakcií;
 • možné zvýšenie hematologických toxických účinkov NSAID spôsobuje spoločný príjem so zidovudínom;
 • v kombinácii s kofeínom sa zvyšuje analgetický účinok ibuprofénu.

Pozor! Spoločné podávanie „Teraflex Advance“ s alkoholom spôsobuje vznik hepatotoxických reakcií.

O droge

Liek je určený priamo na liečenie chorôb chrbta a kĺbov, urýchľuje regeneračné procesy priamo vo vnútri chrupavky a odstraňuje zápalové účinky. Vďaka svojmu zloženiu účinne zmierňuje bolesť a opuch (ak existuje). Výsledok liečby liekom je viditeľný už po 7 až 8 dňoch, pacient sa ľahšie pohybuje, regenerácia chrupavkového tkaniva účinne obnovuje kĺby zvnútra.

Vyrobené v Spojených štátoch spoločnosťou Contract Pharmacal Corporation.

Arthro

Americký analóg Teraflexu. Zloženie lieku Arthra tiež obsahuje glukozamín a chondroitín, takže jeho pôsobenie je zamerané na:

 • regenerácia tkaniva chrupavky;
 • začatie metabolizmu a zníženie závažnosti degeneratívnych javov;
 • podpora viskozity synoviálnej tekutiny;
 • zvýšená pohyblivosť kĺbov.

Arthra je dostupná vo forme bielych tabliet, má osobitnú nasladlú vôňu, kyslú chuť. V Rusku sa liek nachádza v baleniach po 30, 60 alebo tabletách s dávkou 500 mg. Vydané bez lekárskeho predpisu.

Indikácie na použitie Arthry sú:

 1. Osteoartróza rôzneho stupňa.
 2. Chronická osteoartritída.
 3. Osteochondróza v chrbtici.
 4. Bolesť s degeneratívnymi zmenami v kĺboch, s chorobami pohybového aparátu (muskuloskeletálny systém).
 5. Infekcie kĺbov a kostí.
 6. Vekom podmienená degenerácia kostí.

Náklady na Arthru, analóg Teraflexu v lekárňach online v Moskve a Petrohrade:

Názov liečivaCena za balenie 1
Tablety (30 ks)1100
Pilulky (60 ks)1700
Tablety (120 ks)2400

Recenzie týkajúce sa tohto nástroja sú rôzne, avšak všetky zdôrazňovali účinnosť Arthry pri liečbe kĺbov a chrbtice, osteoartritídy. V niektorých prípadoch pacienti hlásia vedľajšie účinky - narušenie čriev, závraty. Môžu sa však eliminovať znížením dávky Arthry 2-krát (tablety užívajte maximálne 1-krát denne)..

Kontraindikácie lieku Arthra

Tento analóg teraflexu nemožno použiť, ak existuje jedna z nasledujúcich podmienok:

 • vek pacienta je menej ako 15 rokov;
 • diagnostikovaná s rôznymi chorobami vylučovacieho systému;
 • existuje precitlivenosť na zložky Arthry;
 • tehotenstva alebo laktácie.

Liek Arthra sa nedá nazvať lacným analógom teraflexu, pretože ich ceny sú takmer rovnaké, ale ako náhrada je úplne vhodné, pretože obsahuje rovnakú účinnú látku.

Donov liek vyrába talianska farmaceutická spoločnosť. Na rozdiel od Teraflexu a Arthry má prípravok Don iba jednu zložku - glukozamín sulfát. To znamená, že chondroitín sa musí užívať dodatočne alebo striedavo s liečebnými cyklami.

Don je jednozložkový liek, preto sa musíte tiež starať o chondroitín

Účinok lieku Don sa objaví do dvoch týždňov po podaní. V lieku je navyše zahrnutý lidokaín, ktorý má rýchly analgetický účinok. Ďalej sú zahrnuté sorbitol, aspartám a kyselina citrónová, ako aj makrogol. K dispozícii v bielom prášku.

Účinná látka, ktorá pôsobí v ľudskom tele, je soľ aminosacharid-glukozamín sulfátu. Aktívne syntetizuje v tele spolu s ďalšími zložkami kyselinu hyalurónovú, ktorá je súčasťou synoviálnej tekutiny. Podľa výsledkov výskumu vedcov pacienti, ktorí užívali drogu Don dosť dlho - asi tri roky, utrpeli výrazne menej deštruktívne procesy lokalizované v kĺboch..

Arthra je pacientmi dobre tolerovaná a prakticky nespôsobuje vedľajšie účinky. Neovplyvňuje nepriaznivo ani srdcovú činnosť, ani dýchací systém ani nervový systém, ako je to často v prípade chondroprotektívnych liekov..

Kontraindikácie pri použití lieku sú obličkové patológie, fenylketonúria a tendencia k krvácaniu. Liek tiež nie je predpísaný na individuálnu neznášanlivosť na zložky lieku. Cena za analóg Teraflex Advance je rovnaká ako cena pre spoločnosť Arthra.

špeciálne pokyny

Dlhodobá lieková terapia si vyžaduje pravidelné sledovanie stavu krvného obrazu, ako aj monitorovanie funkcií obličiek a pečene. Počas obdobia liečby by ste mali prestať piť alkohol.

Ovplyvnenie schopnosti viesť vozidlo

Počas liečby Teraflexom by ste nemali viesť vozidlo a vykonávať žiadne činnosti, ktoré si vyžadujú koncentráciu a koncentráciu. Droga môže spôsobiť zhoršené videnie, stratu koordinácie a rozptýlenie pozornosti.

Pre deti

Pokyny pre americký liek naznačujú, že liek je schválený na použitie pre deti staršie ako 12 rokov. Podobná ruská droga je prísne zakázaná pri liečbe detí mladších ako 18 rokov. V takom prípade to nestojí za riziko a pre deti od 12 rokov je liek predpísaný veľmi zriedka, ak je to nevyhnutne potrebné.

Poškodenie obličiek

Neužívajte Teraflex u ľudí trpiacich závažným zlyhaním obličiek (s klírensom kreatinínu menej ako 30 ml / min)..

Patológia pečene

Nepredpisujte liek na cirhózu, chronickú a akútnu hepatitídu, zlyhanie pečene.

Recenzie lekárov a pacientov

Tu je niekoľko online recenzií skutočných ľudí, ktorým sa už v praxi podarilo vyhodnotiť účinok drogy.

Anastasia, 35 rokov: „V lete som bola vyhodená do vzduchu v kancelárii. Po nejakom čase sa začalo bolieť chrbát a stehno. Snažil som sa vyrovnať s pomocou externých mastí rôznych výrobcov, ale všetko úsilie bolo zbytočné. Výsledkom bolo stretnutie s neurológom, ktorý mi dal koxartrózu. Lekár predpísal kurz Teraflex Advance. Vypil som dve kapsuly 3-krát denne a potom jednu kapsulu 2-krát po dobu troch mesiacov. Okamžite to nepomohlo, ale po niekoľkých mesiacoch v kĺboch ​​bolesť a bolesť. “.

Stepan, 56 rokov: „Teraflex Advance sa na liečbu osteoartritídy stal jedným z liekov, ktoré mi lekár odporučil. Napísali mi kurz na 3 mesiace, po ktorom nasledovalo opakovanie o šesť mesiacov. Začal to piť hneď po injekcii. Bolesť nakoniec pominula, kĺby sa opäť stali mobilnými. Nevšimol som si žiadne vedľajšie účinky na seba. Dobrý liek, ale ďaleko od rozpočtu “.

Maria, 49 rokov: „Droga Teraflex s ibuprofenom pila dvakrát ročne po dobu 3 mesiacov. Liečená artróza. Zmierňuje bolesť, mobilita kĺbov sa vracia po prvom mesiaci liečby, po ukončení podávania účinok trvá až dva mesiace. Ako podporná terapia mi dobre vyhovoval. ““.

Alexander, 42-ročný, ortopéd: „Teraflex Advance je v skutočnosti veľmi dobrý liek. Vyrovnáva sa s exacerbáciami artérií a artralgie. Z týchto nedostatkov si môžem všimnúť iba pomerne vysoké náklady na liečbu. Aby sa dosiahol maximálny účinok, musí sa liek užívať v kurzoch v primeranej dávke. Moji pacienti nemali žiadne prípady neznášanlivosti liekov. “.

analógy

Teraflex Advance nemá analógy, ktoré by úplne opakovali jeho zloženie, ale existuje niekoľko liekov, ktoré sú s ním zahrnuté v rovnakej skupine korektorov metabolizmu chrupavky a používajú sa na liečbu kĺbových ochorení..

Prečítajte Si O Druhy Kýl

V dôsledku nadmernej fyzickej aktivity sa u žien vytvára prietrž bedrovej chrbtice. Ide o závažnú patológiu, ktorá sa vyskytuje pri prolape fragmentov disku do miechového kanála.
V modernom svete existuje veľké množstvo chorôb, proti ktorým je potrebné bojovať v najskorších fázach. Napriek tomu, že svetová medicína nestojí, nie všetky lieky majú drogy.
Vrecká na oči - tento jav nie je až taký prekvapujúci. Pravidelne sa s ním stretávajú muži aj ženy - niektoré častejšie, iné menej často. Pozor na tento problém nie je akceptovaný.