loader

Hlavná

Hlava

Teraflex Pokrok v liečbe chorôb kĺbov

Chronický priebeh je charakteristický pre degeneratívne-dystrofické ochorenia kĺbov. Pri ich dlhodobej terapii je dôležitá účinnosť liekov a bezpečnosť ich používania. Preto sa v reumatologickej praxi stále viac používajú štrukturálne modifikujúce lieky. Jedným z nich je Teraflex Advance, ktorý kombinuje farmakologické vlastnosti chondroprotektora a nesteroidného protizápalového lieku..

Použitie Teraflex Advance pri liečbe kĺbových patológií

Je dôležité to vedieť! Lekári v šoku: „Existuje účinný a cenovo dostupný liek na bolesť kĺbov.“ Prečítajte si viac.

Na odstránenie silnej bolesti kĺbov a rýchle zastavenie zápalu v nich sa používajú analgetiká, glukokortikosteroidy, nesteroidné protizápalové lieky (NSAID). Ich použitie je dôležité pri liečbe chorôb kĺbov v akútnom štádiu. Dlhá terapia však nepriaznivo ovplyvňuje zdravie pacienta z dôvodu vedľajších účinkov. Liečba chronických patológií preto spôsobuje určité ťažkosti. Hlavným cieľom kĺbovej terapie je zlepšenie stavu pacienta a odstránenie príčiny bolesti, opuchu, stuhnutosti pohybov. Teraflex Advance spĺňa všetky požiadavky:

 • znižuje intenzitu príznakov - bolesť, opuch periartikulárnych tkanív;
 • zabraňuje ďalším deštruktívnym a degeneratívnym zmenám v kĺbových štruktúrach;
 • nevyvoláva výrazné vedľajšie účinky;
 • stimuluje produkciu vlastných chondrocytov v tele.

Na reumatologickom ústave Ruskej akadémie lekárskych vied sa uskutočnili trojročné klinické skúšky, na ktorých sa zúčastnilo 20 dobrovoľníkov. U každej z nich bola diagnostikovaná gonartróza v rôznych fázach kurzu. Hlavným cieľom štúdie bolo zistiť klinickú účinnosť lieku Teraflex Advance. Lekári vyhodnotili terapeutický účinok podľa nasledujúcich kritérií:

 • zmiernenie zápalového procesu;
 • zníženie intenzity bolesti;
 • obnova spoločnej mobility.

Podľa výsledkov testov sa viac ako 70% pacientov významne zlepšilo. U 20% pacientov sa závažnosť bolesti znížila, ranné opuchy kĺbov a stuhnutosť pohybov zmizli. A iba 5% dobrovoľníkov nemalo terapeutický účinok. Všetci pacienti zaznamenali neprítomnosť negatívnych účinkov Teraflexu Advance na gastrointestinálny trakt charakteristický pre NSAID.

Zamestnanci Ústavu reumatológie RAMS odporúčali zaradenie lieku do terapeutického režimu u pacientov s kĺbovými patológiami. Najdôležitejšie je jeho použitie v počiatočných štádiách artrózy, osteoporózy, osteochondrózy. Na základe klinickej štúdie sa zistilo, že použitie lieku Teraflex Advance pri liečbe mladých pacientov viedlo k rýchlejšiemu uzdraveniu..

Forma uvoľnenia a zloženie

Americký výrobca Bayer uvádza na trh Teraflex Advance vo forme bielych želatínových kapsúl s modrým viečkom. Balia sa v plastových fľašiach č. 30 (800 rubľov), 60 (1590 rubľov) a 100 (2300 rubľov). Pri dlhodobej úprave je výhodnejšie okamžite vziať veľké balenie..

Sekundárne balenie - kartónová škatuľa s návodom na použitie vo vnútri. Zloženie liečiva obsahuje nasledujúce účinné zložky:

 • glukózamín sulfát 0,25 g
 • chondroitín sulfát 0,2 g;
 • ibuprofén 0,1 g.

Ako pomocné zložky výrobca použil kukuričný škrob, mikrokryštalickú celulózu, oxid kremičitý, kyselinu stearovú, povidón, stearát horečnatý. A pre tvorbu škrupiny - želatína, farbivá a oxid titaničitý.

Pomocné látky poskytujú:

 • absorpcia účinných látok;
 • ich prienik do poškodeného tkaniva.

Hustá škrupina zabraňuje negatívnym účinkom ibuprofénu na žalúdočnú sliznicu. Kapsula sa rozpustí v čreve, kde dôjde k asimilácii chondroprotektorov..

farmaceutický účinok

Teraflex Advance je kombinovaný liek, ktorý stimuluje regeneráciu chrupavky, znižuje závažnosť symptómov artikulárnych patológií. V priebehu liečby sa opuch periartikulárnych tkanív postupne znižuje. Pacienti zaznamenávajú oslabenie bolesti, zmiznutie stuhnutosti pohybov. Mnohostranný pozitívny vplyv Teraflex Advance je založený na vlastnostiach jeho zložiek:

 • chondroitín je ďalší substrát na tvorbu zdravých tkanív hyalínovej chrupavky. Podieľa sa na stimulácii tvorby kyseliny hyalurónovej, biosyntéze proteoglykánov, kolagénu. Inhibíciou aktivity hyaluronidázy (enzýmu, ktorý štiepi zlúčeniny kyseliny hyalurónovej) chráni chondroitín kĺby pred zničením. Chondroprotektor zlepšuje stav synoviálnej tekutiny, začína regeneračné procesy;
 • glukozamín stimuluje syntézu proteoglykánov, čím prispieva k obnove tkaniva ovplyvneného deštrukciou. Pod jeho vplyvom sa zvyšuje produkcia kyseliny hyalurónovej a organických zlúčenín. Sú nevyhnutné na tvorbu kĺbových membrán, hyalínovej chrupavky a intraartikulárnej tekutiny;
 • ibuprofén inhibuje cyklooxygenázový enzým. Výsledkom je zníženie produkcie leukotriénov, bradykinínov, prostaglandínov - mediátorov bolesti, zápalu, horúčky..

Použitie Teraflex Advance vám umožňuje znížiť dávku NSAID, glukokortikosteroidov, analgetík a minimalizovať vedľajšie účinky. Aktívne zložky liečiva sa metabolizujú v pečeňových bunkách a evakuujú sa močom a výkaly..

Indikácie pre použitie

Dokonca aj „zanedbané“ spoločné problémy môžu byť vyliečené doma! Nezabudnite to rozmazať raz denne..

Hlavnými indikáciami použitia Teraflexu Advance sú osteochondróza krčka, hrudníka, bedrovej chrbtice a osteoartróza. Ale v reumatológii a ortopédii sa praktizuje omnoho širší rozsah jej aplikácie. Droga je predpísaná pacientom, u ktorých sa diagnostikujú nasledujúce patológie muskuloskeletálneho systému:

Teraflex Advance sa používa na liečbu chorôb veľkých kĺbov - bedra, členku, kolena, ramena. Účinne bráni deštrukcii štruktúrnych komponentov kĺbu bez ohľadu na štádium patológie. V traumatológii sa liek používa na obnovu tkaniva po ťažkej dislokácii alebo zlomenine..

kontraindikácie

Teraflex Advance sa vyznačuje širokou škálou kontraindikácií. Nie je predpísané pre deti mladšie ako 12 rokov, pre ženy počas obdobia narodenia dieťaťa a počas dojčenia. Použitie pri diagnostike je zakázané:

 • ulcerózne lézie gastrointestinálneho traktu, vrátane ulceratívnej kolitídy a závažných chronických zápalových patológií čreva;
 • náchylnosť na výskyt žalúdočného alebo črevného krvácania;
 • intrakraniálne krvácanie;
 • poruchy krvácania, vrátane hemofílie;
 • individuálna citlivosť na salicyláty a NSAID, prejavujúca sa pri astmatických záchvatoch;
 • hemoragická diatéza.

Teraflex Advance sa nemôže použiť v prípade neznášanlivosti jeho účinných alebo pomocných látok. Relatívne kontraindikácie jeho použitia sú srdcové zlyhanie, arteriálna hypertenzia, závažné ochorenia pečene a močových orgánov. Reumatológovia varujú pred starostlivým užívaním lieku u pacientov s diabetes mellitus a bronchiálnou astmou. Počas liečby sa vykonáva nepretržité monitorovanie krvi a moču pacientov. Je to potrebné na včasné odhalenie negatívnych zmien v ich zložení..

Väčšina kontraindikácií je spojená s prítomnosťou ibuprofénu v kombinovanom prípravku. Terapeutická línia obsahuje Teraflex, ktorý obsahuje iba glukozamín a chondroitín. Na zvýšenie jeho terapeutického účinku môžete použiť krém Teraflex M.

Vedľajšie účinky

Počas liečby Teraflexom Advance sa môžu vyskytnúť dyspeptické poruchy. Sú to epigastrické bolesti, záchvaty nevoľnosti a zvracanie, nadmerná plynatosť, hnačka alebo zápcha. Vedľajšie účinky vymiznú v priebehu niekoľkých dní po prerušení liečby. Oveľa menej často sa diagnostikuje vývoj takýchto negatívnych účinkov kombinovanej látky:

 • sucho v ústach, aktivácia patogénnych húb, pankreatitída a hepatitída;
 • dýchavičnosť, bronchospazmus;
 • psycho-emocionálna nestabilita, nespavosť alebo ospalosť, depresia;
 • poškodenie sluchu a zraku, opuch viečok;
 • arteriálna hypertenzia, búšenie srdca;
 • cystitída, nefritída, akútne zlyhanie obličiek;
 • predĺžené trvanie krvácania.

Lokálne nežiaduce reakcie sa klinicky prejavujú tvorbou kožných opuchov a malými vyrážkami. V zriedkavých prípadoch sa vyvinie alergická nádcha, erytém, žihľavka.

Ak sa vyskytne ktorýkoľvek z týchto príznakov, obráťte sa na lekára. Nahradí liek analógom alebo upraví denné a jednotlivé dávky.

Systém ľudského životaVedľajšie účinky lieku Teraflex Advance
dýchanieZúženie priedušiek spôsobené sťahmi svalov, dýchavičnosťou
tráviaceStomatitída, epigastrická bolesť, plynatosť, peristaltická porucha, pálenie záhy
Centrálna nervová a autonómnaZávraty, bolesti hlavy, podráždenosť, poruchy spánku, halucinácie
kardiovaskulárneZvýšený krvný tlak, zvýšený srdcový rytmus, zlyhanie srdca
močovýEdém, cystitída, poruchy močenia, akútne zlyhanie obličiek
Zmyslové orgányTinnitus, edém spojivky, suché oči a sliznice ústnej dutiny

Inštrukcie na používanie

Teraflex Advance užite 2 kapsuly 3 x denne po jedle. Liek sa spláchne dostatočným množstvom čistej nehybnej vody. Po 3 týždňovej liečbe je na vyhodnotenie účinnosti liečby potrebná konzultácia s reumatológom alebo ortopédom. Dĺžku liečby určuje lekár. Zohľadňuje stupeň deštruktívnych degeneratívnych zmien a celkový zdravotný stav pacienta.

špeciálne pokyny

Počas liečby Teraflex Advance je potrebné prestať používať alkoholické nápoje. Liek by sa nemal užívať pri výkone práce, ktorá si vyžaduje koncentráciu, zvýšenú pozornosť a rýchlu reakciu.

Lekár s inou lekárskou špecializáciou môže predpísať nesteroidné protizápalové lieky. Je potrebné upozorniť na priebeh užívania drogy obsahujúcej ibuprofén..

Liekové interakcie

Spoločné podávanie Teraflexu Advance a tricyklických antidepresív, barbiturátov, rifampicínu zvyšuje hepatotoxický účinok. Kombinácia s antihypertenzívami spôsobí zníženie účinnosti týchto liekov. Teraflex Advance zvyšuje a predlžuje pôsobenie liekov, ktoré normalizujú zrážanie krvi, čo vedie k rozvoju krvácania. Ak sa chondroprotektory užívajú súčasne s antacídami, ich klinická účinnosť sa zníži.

Teraflex Advance sa nepoužíva bez vymenovania reumatológa, ortopeda alebo traumatológa. Vyznačuje sa výraznými vedľajšími účinkami, ktoré obmedzujú spektrum použitia. Bez predbežnej diagnózy povedie dlhodobé používanie Teraflex Advance k vzniku závažných komplikácií. Iba včasná návšteva u lekára a správne navrhnutý liečebný režim urýchlia zotavenie.

Podobné články

Ako zabudnúť na bolesť kĺbov?

 • Bolesť kĺbov obmedzuje váš pohyb a celý život...
 • Bojíte sa nepohodlia, drvenia a systematickej bolesti...
 • Možno ste vyskúšali veľa liekov, krémov a mastí...
 • Ale súdiac podľa toho, že čítate tieto riadky, veľmi vám nepomohli...

Ortopéd Valentin Dikul však tvrdí, že existuje skutočne účinný liek na bolesť kĺbov! Prečítajte si viac >>>

Teraflex ® Predbežné pokyny na použitie

Majiteľ registračného osvedčenia:

Vyrába sa:

Kontakty na hovory:

Účinné látky

Dávkovacia forma

reg. Č.: LS-002678 od 08.13.10 - Neobmedzený dátum opätovnej registrácie: 08.21.19
Teraflex ® Advance

Uvoľnite formu, balenie a zloženie lieku Teraflex® Advance

Tvrdé želatínové nepriehľadné kapsuly č. 0, ktoré sa skladajú z dvoch častí: modré viečko a biele puzdro s modrým nápisom „THERAFLEX ADVANCE“; obsah kapsuly - biely alebo takmer biely prášok so slabým zápachom.

1 viečko.
glukózamín sulfát (vo forme D-glukozamín sulfátu chloridu draselného)250 mg
síran chondroitín sodný 1200 mg
ibuprofén 2100 mg

Pomocné látky: mikrokryštalická celulóza - 17,4 mg, kukuričný škrob (predželatínovaný škrob) - 4,1 mg, kyselina stearová - 10,2 mg, sodná soľ karboxymetylškrobu - 10 mg, krospovidón - 10 mg, stearát horečnatý - 3 mg, oxid kremičitý - 2 mg, povidón - 0,3 mg.

Zloženie želatínovej kapsuly: želatína - 97,07 mg, oxid titaničitý - 2,83 mg, farbivo modrý diamantový hliníkový lak - 0,09 mg.
Zloženie farby: šelak NF, dehydrovaný etylalkohol USP, izopropylalkohol USP, butylalkohol NF, propylénglykol USP, roztok amoniaku NF, indigokarmínový hliníkový lak, oxid titaničitý USP.

30 ks - fľaše z polyetylénu s vysokou hustotou so skrutkovacím uzáverom z polypropylénu × (1) - kartónové obaly.
60 ks. - fľaše z polyetylénu s vysokou hustotou so skrutkovacím uzáverom z polypropylénu × (1) - kartónové obaly.
120 ks - fľaše z polyetylénu s vysokou hustotou so skrutkovacím uzáverom z polypropylénu × (1) - kartónové obaly.

1 síran chondroitín sodný je obsiahnutý vo forme 90% látky, pričom sa berie do úvahy strata hmotnosti 10% po vysušení a nadbytok - 241 mg;
2 ibuprofén je obsiahnutý v 66% granulátoch s priamym lisovaním, ktoré obsahujú: ibuprofén 66%, predželatínovaný škrob 8%, kroskarmelóza sodná 2%, mikrokryštalická celulóza 14%, koloidný oxid kremičitý 1%, kyselina stearová 1,5%, kukuričný škrob 6%, povidón % - 152 mg.
× hrdlo injekčnej liekovky je utesnené ochrannou membránou; viečko a hrdlo fľaše sú utesnené priehľadným filmom.

farmaceutický účinok

Teraflex ® Advance je kombinovaný prípravok obsahujúci chondroitín sulfát, glukozamín sulfát a ibuprofén ako aktívne zložky.

Chondroitín sulfát sa podieľa na stavbe a obnove chrupavky, chráni ju pred zničením a zlepšuje pohyblivosť kĺbov..

Glukosamín sulfát aktivuje syntézu proteoglykánov, hyalurónovej kyseliny, chondroitínsulfónovej kyseliny a ďalších látok, ktoré tvoria kĺbové membrány, intraartikulárnu tekutinu a chrupavku..

Ibuprofén je derivát kyseliny propiónovej a má analgetický, antipyretický a protizápalový účinok v dôsledku nerozdelenej blokády COX-1 a COX-2..

Glukozamín sulfát a chondroitín sulfát obsiahnutý v prípravku zosilňujú analgetický účinok ibuprofénu..

farmakokinetika

Biologická dostupnosť glukozamínu po perorálnom podaní je 25% (kvôli účinku „prvého priechodu“ pečeňou), najvyššie koncentrácie sa nachádzajú v pečeni, obličkách a kĺbovej chrupavke. Asi 30% akceptovanej dávky pretrváva dlho v kostnom a svalovom tkanive.

Vylučuje sa hlavne močom nezmenený, čiastočne stolicou. T 1/2 - 68 h.

Viac ako 70% chondroitín sulfátu je absorbovaných v zažívacom trakte. Biologická dostupnosť je asi 13%. Pri jednorazovom perorálnom podaní strednej terapeutickej dávky sa C max v plazme dosiahne po 3-4 hodinách, v synoviálnej tekutine - po 4-5 hodinách.

Distribúcia a výbery

Liek absorbovaný v gastrointestinálnom trakte sa hromadí v synoviálnej tekutine. Vylučuje sa obličkami.

Nasávanie a distribúcia

Ibuprofén sa dobre vstrebáva zo žalúdka. Tmax - približne 1 hodina Ibuprofén sa približne z 99% viaže na plazmatické bielkoviny. Pomaly sa distribuuje v synoviálnej tekutine a odstraňuje sa z nej pomalšie ako z plazmy.

Ibuprofén sa metabolizuje v pečeni, hlavne hydroxyláciou a karboxyláciou izobutylovej skupiny. Izoenzým CYP2C9 sa podieľa na metabolizme liečiva. Po absorpcii sa asi 60% farmakologicky neaktívnej R-formy ibuprofénu pomaly transformuje na aktívnu S-formu.

Ibuprofén má dvojfázovú kinetiku eliminácie. T 1/2 z plazmy je 2 až 3 hodiny, v moči je možné zistiť až 90% dávky vo forme metabolitov a ich konjugátov. Menej ako 1% sa vylučuje v nezmenenej forme močom av menšej miere žlčou. Ibuprofén sa úplne vylučuje za 24 hodín.

Indikácie Teraflex ® Advance

 • osteoartróza veľkých kĺbov, osteochondróza chrbtice, sprevádzaná miernou bolesťou.
Otvorte zoznam kódov ICD-10
ICD-10 kódindikácia
M15polyartrózy
M16Coxartróza [artróza bedra]
M17Gonartróza [artróza kolena]
M25.5Bolesť kĺbov
M42Osteocondritis chrbtice
M47spondylóza

Dávkový režim

Droga sa užíva perorálne po jedle. Kapsuly sa majú zapiť malým množstvom vody..

Dospelí majú predpísané 2 kapsuly 3-krát denne. Dĺžka prijímania bez konzultácie s lekárom by nemala prekročiť 3 týždne. Ďalšie použitie lieku by malo byť dohodnuté s lekárom.

Vedľajší účinok

Pri používaní lieku Teraflex® Advance sú možné nauzea, bolesť brucha, plynatosť, hnačka, zápcha, alergické reakcie. Tieto reakcie vymiznú po prerušení liečby..

Mala by sa zvážiť možnosť vzniku nežiaducich reakcií spojených s ibuprofenom, ktorý je súčasťou lieku..

Z tráviaceho ústrojenstva: NSAID - gastropatia (bolesť brucha, nevoľnosť, vracanie, pálenie záhy, znížená chuť do jedla, hnačka, plynatosť, zápcha; zriedka - ulcerácia gastrointestinálnej sliznice, ktorá je v niektorých prípadoch komplikovaná perforáciou a krvácaním); podráždenie alebo suchosť sliznice ústnej dutiny, bolesť v ústach, ulcerácia sliznice ďasien, aftózna stomatitída, pankreatitída, exacerbácia kolitídy a Crohnova choroba.

Z hepatobiliárneho systému: hepatitída.

Z dýchacích ciest: dýchavičnosť, bronchospazmus.

Z nervového systému: bolesti hlavy, závraty, nespavosť, úzkosť, nervozita a podráždenosť, psychomotorická nepokoj, ospalosť, depresia, zmätenosť, halucinácie; zriedka - aseptická meningitída (častejšie u pacientov s autoimunitnými chorobami).

Na strane zmyslových orgánov: porucha sluchu (strata sluchu, zvonenie alebo tinitus), porucha zraku (toxické poškodenie zrakového nervu, rozmazané videnie alebo dvojité videnie, skotómia, suché a podráždené oči, edém spojoviek a viečka alergického pôvodu).

Kardiovaskulárny systém: rozvoj alebo zhoršenie srdcového zlyhania, tachykardia, zvýšený krvný tlak, zvýšené riziko arteriálnej trombózy..

Z močového systému: akútne zlyhanie obličiek, alergická nefritída, nefrotický syndróm (edém), polyuria, cystitída.

Z hemopoetického systému: anémia (vrátane hemolytickej, aplastickej), trombocytopénia a trombocytopenická purpura, agranulocytóza, leukopénia.

Alergické reakcie: kožná vyrážka (zvyčajne erytematózna), žihľavka, svrbenie, Quinckeho edém, anafylaktoidné reakcie, anafylaktický šok, dyspnoe, horúčka, multiformná exsudatívna erytém (vrátane Stevensovho-Johnsonovho syndrómu), toxická epidermálna nekrolýza (syndróm)., eozinofília, alergická nádcha.

Laboratórne ukazovatele: môže dôjsť k predĺženiu času krvácania, zníženiu koncentrácie glukózy v sére, zníženiu CC, zníženiu hematokritu alebo hemoglobínu, zvýšeniu koncentrácie kreatinínu v sére, zvýšeniu aktivity pečeňovej transaminázy, zvýšeniu koncentrácie močoviny v krvi, zvýšeniu koncentrácie bilirubínu v krvi.

Iné: vylepšenie potenia.

kontraindikácie

 • erozívne a ulcerózne choroby tráviaceho traktu (vrátane peptického vredu žalúdka a dvanástnika v akútnej fáze, Crohnovej choroby, ulceróznej kolitídy);
 • úplná a neúplná kombinácia bronchiálnej astmy, opakujúcej sa polypózy nosa a paranazálnych dutín;
 • potvrdená hyperkalémia;
 • hemofília a iné poruchy krvácania (vrátane hypokoagulácie), hemoragická diatéza;
 • gastrointestinálne krvácanie a intrakraniálne krvácanie;
 • závažné zlyhanie obličiek (CC, opatrnosť by sa mala predpisovať pre zlyhanie srdca, arteriálnu hypertenziu, cirhózu pečene s portálnou hypertenziou, zlyhanie pečene a / alebo obličiek, nefrotický syndróm, hyperbilirubinémiu, žalúdočné vredy a dvanástnikové vredy (anamnéza), gastritída, enteritída) kolitída, krvné choroby nejasnej etiológie (leukopénia a anémia), bronchiálna astma, diabetes mellitus, periférne arteriálne choroby, stredne závažné zlyhanie obličiek (CC 30-60 ml / min), dyslipidémia / hyperlipidémia, koronárne srdcové choroby, cerebrovaskulárne ochorenie, prítomnosť infekcie Helicobacter pylori, dlhodobé užívanie NSAID, tuberkulóza, závažné somatické choroby, súbežná liečba antikoagulanciami, protidoštičkami, glukokortikoidmi, selektívnymi inhibítormi spätného vychytávania serotonínu, fajčením, alkoholizmom a staršími pacientmi. Ak ste neznášanlivý na morské plody (krevety, mäkkýše), pravdepodobnosť vzniku alergie ich reakcie na liečivo sa zvyšujú.

Tehotenstvo a laktácia

Používa sa na zhoršenú funkciu pečene

Použitie lieku je kontraindikované pri závažnom zlyhaní pečene, pri aktívnom ochorení pečene.

S opatrnosťou sa má liek predpísať na zlyhanie pečene..

Používa sa na zhoršenú funkciu obličiek

Použitie lieku je kontraindikované pri ťažkom zlyhaní obličiek (CC by sa malo predpisovať opatrne u starších pacientov.

špeciálne pokyny

Počas dlhodobej liečby je potrebné kontrolovať obraz periférnej krvi a funkčný stav pečene a obličiek.

Ak sa objavia príznaky gastropatie, je potrebné starostlivé sledovanie vrátane ezofagogastroduodenskopie, krvného testu s určením hemoglobínu, hematokritu, analýzy okultnej krvi v stolici..

Ak je to potrebné, súčasné použitie ďalších NSAID a analgetík, lekár má zvážiť prítomnosť ibuprofénu v lieku. Ak potrebujete dlhodobé používanie ďalších NSAID, mali by ste použiť liek Teraflex ®, ktorý neobsahuje ibuprofén..

Ak je potrebné stanoviť 17-ketosteroidy, musí sa liek prerušiť 48 hodín pred štúdiou..

S neznášanlivosťou na morské plody (krevety, mäkkýše) sa zvyšuje pravdepodobnosť alergických reakcií na liečivo.

Počas liečby sa príjem alkoholu neodporúča..

Vplyv na schopnosť viesť vozidlá a mechanizmy

Počas liečby by sa pacienti mali zdržať vedenia motorových vozidiel a iných činností, ktoré si vyžadujú koncentráciu alebo rýchlosť psychomotorických reakcií.

predávkovať

Symptómy (spojené s predávkovaním ibuprofenom): bolesť brucha, nevoľnosť, zvracanie, letargia, ospalosť, depresia, bolesti hlavy, tinnitus, metabolická acidóza, kóma, akútne zlyhanie obličiek, znížený krvný tlak, hypokalémia, hyperkalémia, bradykardia, tachykardia, predikardia. zastavenie dýchania.

Liečba: výplach žalúdka (účinný iba do 1 hodiny po podaní), použitie aktívneho uhlia, zásadité pitie; vedenie nútenej diurézy, symptomatická terapia (korekcia acidobázického stavu, krvný tlak).

Liekové interakcie

Induktory oxidácie mikrozómov (fenytoín, etanol, barbituráty, rifampicín, fenylbutazón, tricyklické antidepresíva) zvyšujú produkciu hydroxylovaných aktívnych metabolitov ibuprofénu, čím zvyšujú riziko závažných hepatotoxických reakcií.

Inhibítory mikrozomálnej oxidácie znižujú riziko hepatotoxicity.

Liek znižuje hypotenzívny účinok vazodilatátorov (vrátane pomalých blokátorov vápnikových kanálov a ACE inhibítorov).

Liečivo znižuje natriuretickú a diuretickú aktivitu furosemidu a hydrochlorotiazidu.

Znižuje účinnosť urikozurických liekov.

Zvyšuje účinok nepriamych antikoagulancií, protidoštičkových látok, fibrinolytík (zvýšené riziko hemoragických komplikácií)..

Zvyšuje ulcerogénny účinok (s rozvojom krvácania) GCS, NSAID, kolchicín, estrogén, etanol.

Zvyšuje účinok perorálnych hypoglykemických liekov a inzulínu.

Antacidá a colestyramín znižujú absorpciu ibuprofénu.

Liek zvyšuje koncentráciu digoxínu, lítia a metotrexátu v krvi.

Kofeín zvyšuje analgetický účinok.

Pri súčasnom podaní ibuprofénu znižuje protizápalový a protidoštičkový účinok kyseliny acetylsalicylovej (je možné zvýšiť výskyt akútnej koronárnej nedostatočnosti u pacientov, ktorí dostávajú malé dávky kyseliny acetylsalicylovej ako protidoštičková látka po začatí liečby ibuprofenom).

Súčasné užívanie liekov obsahujúcich glukozamínové a kumarínové antikoagulanciá (napríklad warfarín) môže viesť k zvýšeniu INR a riziku krvácania; parametre koagulácie krvi sa musia monitorovať.

Pri súčasnom použití s ​​antikoagulanciami a trombolytikami (altepláza, streptokináza, urokináza) sa zvyšuje riziko krvácania..

Cefamandol, cefoperazón, cefotetan, kyselina valproová, plicamycín zvyšujú výskyt hypoprotrombinémie.

Myelotoxické lieky zvyšujú hematotoxicitu.

Cyklosporínové a zlaté prípravky zvyšujú účinok ibuprofénu na syntézu prostaglandínov v obličkách, čo sa prejavuje zvýšením nefrotoxicity. Ibuprofén zvyšuje plazmatickú koncentráciu cyklosporínu a pravdepodobnosť jeho hepatotoxických účinkov.

Lieky, ktoré blokujú tubulárnu sekréciu, znižujú vylučovanie a zvyšujú plazmatickú koncentráciu ibuprofénu.

V súvislosti s obsahom glukozamínu v prípravku je možné zníženie účinnosti hypoglykemických liekov, doxorubicínu, tenipozidu, etopozidu..

Glukozamín zvyšuje absorpciu tetracyklínových antibiotík, znižuje účinok polosyntetických penicilínov, chloramfenikolu.

Súbežné podávanie s diuretikami šetriacimi draslík zvyšuje riziko hyperkalémie.

NSAID môžu mifepristón znižovať.

Súčasné použitie NSAID a takrolimu môže zvýšiť riziko nefrotoxicity.

Súbežné podávanie so zidovudínom zvyšuje riziko hematologickej toxicity NSAID.

Pri súčasnom použití chinolónov a NSAID sa zvyšuje riziko záchvatov.

Podmienky skladovania pre Teraflex ® Advance

Liek by sa mal uchovávať mimo dosahu detí pri teplote neprevyšujúcej 25 ° C..

Aké sú rozdiely medzi Teraflex Advance a konvenčným Teraflex

Teraflex Advance je moderný vysoko kvalitný chondroprotektor, ktorý obsahuje komponenty, ktoré sa podobajú tkanivu chrupavky kĺbov. Liečivo vďaka kompozícii vyvinutej týmto spôsobom pomáha obnovovať tkanivo chrupavky, znižuje intenzitu bolesti a zvyšuje pohyblivosť kĺbov. Užívanie drogy ovplyvňuje chorobu a bráni jej ďalšiemu rozvoju.

V akej forme je liek vydávaný, zloženie

Liek s názvom Teraflex je dostupný vo forme tvrdých želatínových kapsúl. Sú vyrobené nepriehľadné a skladajú sa z dvoch častí - modrého krytu a bieleho puzdra. Vo vnútri je umiestnená biela prášková látka, z ktorej vychádza slabý zápach..

Jedna kapsula obsahuje: ibuprofén - 100 mg, glukózamín sulfát - 250 mg, chondroitín sulfát sodný - 200 mg. Ibuprofén v lieku je obsiahnutý vo forme granúl získaných priamym lisovaním, ktoré pozostávajú zo 66% hlavnej látky. Zvyšok je obsadený pomocnými komponentmi.

Pomocnými látkami sú sodná soľ karboxymetylškrobu, kyselina stearová, kukuričný škrob, mikrokryštalická celulóza, krospovidón, stearát horečnatý, povidón, oxid kremičitý.

Čo je liek Teraflex

Lieky nazývané Teraflex majú nesteroidný účinok, protizápalové vlastnosti, pomáhajú zlepšovať proces regenerácie tkaniva chrupavky. Teraflex Advance, ktorého cena sa mierne líši od zvyčajného Teraflexu, je kombinovaný liek, ktorý obsahuje glukózamín sulfát, chondroitín sulfát a ibuprofén ako hlavné účinné látky..

Chondroitín sulfát sa podieľa na tvorbe a obnove chrupavkového tkaniva, poskytuje ochranu pred ďalším zničením, mobilita zlepšuje pohyblivosť kĺbov pod vplyvom drog.

Ibuprofén je derivát kyseliny propiónovej. Má vynikajúci analgetický, protizápalový účinok, pomáha znižovať teplotu sprevádzajúcu zápal. Jeho analgetické vlastnosti sú stimulované pôsobením dvoch ďalších účinných látok..

farmakokinetika

Glukozamín sulfát má svoj účinok nasledovne. Pri perorálnom podaní je jeho biologická dostupnosť 25%. Je to kvôli účinku prechodu pečeňou. Látka sa vo väčšej miere koncentruje v obličkách, pečeni a kĺbovej chrupavke. Približne tretina dávky užívanej naraz bude trvať pomerne dlho v tkanivách kostí a svalov. Veľká časť sa vylučuje nezmenená spolu s močom.

Chondroitín sulfát je takmer úplne absorbovaný tráviacim traktom. Jeho biologická dostupnosť je približne 13%. Keď sa užije raz v plazme, obsah priemernej terapeutickej dávky sa môže získať po 3 hodinách, v synoviálnej tekutine sa po 4 hodinách vytvorí požadovaná koncentrácia. Po absorpcii v zažívacom trakte sa liek hromadí v synoviálnej tekutine. Vylučovanie obličkami.

K absorpcii a distribúcii ibuprofénu dochádza nasledovne. K absorpcii dochádza z žalúdka, maximálna koncentrácia v plazme sa zaznamená po jednej hodine. Ibuprofén sa takmer úplne viaže na plazmatické proteíny.

Jeho pomalá distribúcia sa vyskytuje v synoviálnej tekutine, z ktorej sa látka odstraňuje pomalšie ako z plazmy.

Metabolizmus sa vyskytuje v pečeni. Po absorpcii sa viac ako polovica farmakologicky neaktívnej časti látky zmení na aktívnejšiu formu. V ibuprofene je kinetika eliminácie dvojfázovým procesom. Z plazmy bude polčas asi 3 hodiny.

Takmer celá dávka sa nachádza v moči, pričom sa zisťujú metabolity a konjugáty. Približne jedno percento sa vylučuje močom a trochu žlčou, nezmenené. Úplné zavedenie ibuprofénu z tela trvá asi deň.

Indikácie pre použitie lieku Teraflex

Liečba Teraflexom je predpísaná pacientom, u ktorých bola v dôsledku vyšetrení diagnostikovaná osteochondróza chrbtice alebo veľké kĺby, ktoré sú sprevádzané miernou bolesťou.

Teraflex Advance kontraindikácie

Pri predpisovaní liečby liekom Teraflex musí lekár určite zvážiť prítomnosť kontraindikácií. Môžu byť absolútne alebo také, v ktorých sa liek môže použiť na liečbu, pod prísnym dohľadom ošetrujúceho lekára.

Absolútne kontraindikácie pri používaní Teraflex Advance na liečbu sú tieto stavy:

 1. Ochorenia, pri ktorých je gastrointestinálny trakt ovplyvnený eróziou a vredmi. Môže to byť exacerbácia peptického vredu žalúdka, dvanástnika, ulceratívnej kolitídy;
 2. Bronchiálna astma, nosová polypóza pri recidíve;
 3. Hyperkalémia (po potvrdení);
 4. Hemofília a iné poruchy krvácania;
 5. Intrakraniálne krvácanie, krvácanie do gastrointestinálneho traktu;
 6. Zlyhanie obličiek alebo aktívne ochorenie;
 7. Hemoragická diatéza;
 8. Zástava srdca;
 9. Zotavenie po očkovaní bypassom koronárnej artérie;
 10. Tehotenstvo a laktácia;
 11. Vek do 18 rokov;
 12. Precitlivenosť na akékoľvek zložky, ktoré sú súčasťou lieku.

Teraflex Advance je podľa návodu na použitie predpísaný s opatrnosťou v týchto podmienkach:

 • Zástava srdca;
 • Cirhóza pečene s portálnou hypertenziou;
 • Arteriálna hypertenzia;
 • hyperbilirubinémia;
 • Nefrotický syndróm;
 • Žalúdočné vredy, gastritída a enteritída, kolitída;
 • Krvné problémy neznámeho pôvodu;
 • Bronchiálna astma;
 • Ochorenie periférnych tepien;
 • Hyperlipidémia a dyslipidémia;
 • Cerebrovaskulárne ochorenie;
 • Dlhodobá liečba NSAID;
 • Infekcia tuberkulózy;
 • Priebeh liečby pomocou protidoštičkových látok, antikoagulancií, selektívnych inhibítorov;
 • Somatické choroby so závažným priebehom;
 • Závislosť od alkoholu a nikotínu;
 • Vek nad 65 rokov.

Spôsob užívania drog, dávkovanie

Liek sa užíva perorálne. Dospelí sú predpísaní nasledovne. Tri jedlá denne by sa mali užívať po jedle v dvoch tabletách. Mali by sa umyť veľkým množstvom vody. Ak pacient začne užívať liek bez konzultácie s lekárom, trvanie liečby by nemalo trvať dlhšie ako tri týždne.

V snahe pokračovať v užívaní drogy by sa pacient mal poradiť s lekárom.

Teraflex a rozdiel od Teraflex Advance

Pacientom nie je vždy jasné, ako sa Teraflex líši od Teraflex Advance. O pôsobení drog si môžete povedať o nasledujúcom. Na začiatku liečby sa oplatí používať Teraflex Advance - pomáha zmierniť bolesť v krátkom čase a súčasne má stimulačný účinok na procesy obnovy kostného tkaniva..

Príjem Teraflex Advance sa často predpisuje trikrát denne, každá dávka dvoch kapsúl. Priebeh liečby trvá tri týždne, ale v prípadoch, keď sa účinok dosiahne skôr ako v tomto období, nemôžete v ňom pokračovať.

Potom je potrebné poskytnúť dodatočnú ochranu chrupavky a predĺžiť účinok úľavy od bolesti. Za týmto účelom berie liek Teraflex - predpisujú mu dve alebo tri kapsuly denne, najviac tri mesiace. Dĺžku liečby určuje lekár.

Pri liečbe osteoartritídy Teraflexom je hlavným znakom to, že liečebné cykly by mali byť dlhé a pravidelné. Konajú sa dvakrát ročne - na jar a na jeseň. Každý kurz trvá asi tri mesiace.

Tieto výrazy sú určené skutočnosťou, že regeneračné a deštruktívne procesy v kĺbovom tkanive prebiehajú nepretržite, a aby sa podporila chrupavka, je ošetrenie v období jeseň-jar obzvlášť produktívnou možnosťou..

Vedľajšie účinky pri liečbe Teraflexom

Ak študujete prehľady, ktoré poskytujú pacienti užívajúci Teraflex Advance, je zrejmé, že pri používaní lieku existuje určité percento vedľajších účinkov. Závisia hlavne od individuálnych charakteristík tela pacienta.

Pri liečbe liečivou látkou je potrebné zaznamenať vedľajšie účinky, ako sú bolesti brucha, nevoľnosť a vracanie, hnačka alebo zápcha, v niektorých prípadoch nadúvanie, výskyt alergií. Negatívne reakcie vymiznú po zrušení liečiva.

Z gastrointestinálneho traktu to môže byť celý rad porúch tráviacich orgánov. Vredy sa niekedy objavia na gastrointestinálnej sliznici, ktorá bude s určitým priebehom ochorenia komplikovaná perforáciou, krvácaním.

Môže sa zaznamenať suchosť a ako výsledok podráždenie ústnej sliznice, bolesť v ústnej dutine, vredy na sliznici ďasien, pankreatitída, kolitída, stomatitída, Crohnova choroba..

Hepatobiliárny systém nevylučuje výskyt hepatitídy.

Z zmyslových orgánov: problémy so sluchom a zrakom, očné choroby - alergický opuch viečok a spojoviek, sú postihnuté optické nervy, v očiach sa môže vyskytnúť dvojité videnie.

Na strane centrálneho a periférneho nervového systému: bolesti hlavy a závraty, úzkosť a nespavosť, podráždenosť, nervozita, pravdepodobne častý pocit ospalosti alebo naopak nepokoj, bez zjavného dôvodu, zmätenosť a depresia, halucinácie. U pacientov s autoimunitnými ochoreniami nie je vylúčený prejav aseptickej meningitídy.

Z kardiovaskulárneho systému: môže sa vyvinúť srdcové zlyhanie alebo je zaznamenané jeho zhoršenie, zvýšenie krvného tlaku, zvýšenie tachykardie. Riziko arteriálnej trombózy sa často zvyšuje..

Močový systém môže reagovať na pôsobenie látky výskytom akútneho zlyhania obličiek, edémov, polyurie, možným výskytom cystitídy..

V niektorých prípadoch je pravdepodobné, že sa prejavia alergické reakcie, ktoré sa prejavia vyrážkou na koži, svrbením kože, anafylaktickým šokom. Horúčka, exsudatívny erytém, epidermálna nekrolýza toxického pôvodu nie sú vylúčené. Môže sa vyskytnúť alergická nádcha, eozinofília..

Nežiaduce reakcie z hemopoetických orgánov: anémia, trombocytopénia, leukopénia, agranulocytóza.

Ako sa prejavuje predávkovanie

Znaky predávkovania jednotlivými zložkami lieku (ibuprofén): nevoľnosť alebo vracanie, komplikované pohyby, depresia, bolesti hlavy, ospalosť, metabolická acidóza, tinnitus. Môže sa vyskytnúť akútne zlyhanie obličiek, stav pacienta sa zhoršuje na kómu.

Pri predávkovaní krvný tlak klesá a obličková tubulárna acidóza nie je vylúčená. Problémy s prácou srdcového svalu sa môžu začať, zástava dýchania nie je vylúčená.

Liečba predávkovania je nasledovná. Ak by bolo možné zaznamenať stav najneskôr do hodiny po užití lieku, pacient sa umyje žalúdkom, podáva sa aktívne uhlie, zásaditý nápoj, nútená diuréza..

Uskutočňuje sa symptomatická liečba, ktorej úlohou je korigovať acidobázický stav, korigovať krvný tlak.

Ako teraflex interaguje s inými liekmi

Ak sa liek používa v spojení s mikrozomálnymi oxidačnými induktormi, zvyšuje sa produktivita hydroxylovaných metabolitov ibuprofénu, výrazne sa zvyšuje riziko hepatotoxických reakcií so závažným priebehom..

Miera dopadu urikozurických liekov na telo je znížená, účinok nepriamych koagulantov je zosilnený. Zaznamenáva sa zvýšený účinok perorálnych hypoglykemických liekov, inzulínu. Absorpcia ibuprofénu je znížená o antacidá a colestyramín. Analgetický účinok sa môže počas užívania kofeínu zvýšiť.

Pri súčasnom podávaní s kyselinou acetylsalicylovou môže ibuprofén znižovať protizápalové vlastnosti. Užívanie liekov s glukozamínom a kumarínovými antikoagulanciami zvyšuje riziko krvácania. Pomáha monitorovať koaguláciu.

Použitie myelotoxických liekov zvyšuje hematotoxicitu. Účinok ibuprofénu na syntézu prostaglandínov v obličkách sa môže zmeniť v dôsledku liekov obsahujúcich cyklosporín a zlato..

Ďalšie tipy na liečbu liekov

Ak sa plánuje dlhodobá liečba Teraflexom, je potrebné vziať do úvahy, že bude potrebné pravidelne monitorovať stav periférnej krvi a vyhodnotiť stupeň funkčnosti obličiek a pečene..

Ak má pacient príznaky gastropatie, musí sa starostlivo sledovať jeho stav. Na stanovenie hemoglobínu, hematokritu sa vykonáva krvný test a na stanovenie skrytej krvi sa tiež predpisuje výkaly..

Ak sa liečba vykonáva pomocou NSAID a je potrebné predpísať analgetiká, lekár určite musí zvážiť prítomnosť ibuprofénu v prípravkoch..

Nie je dovolené užívať Teraflex Advance spolu s alkoholom. Malo by sa pamätať na to, že liek môže ovplyvniť schopnosť venovať pozornosť, preto sa riadenie prepravy, zložité mechanizmy počas liečebného obdobia neodporúča..

Analógy lieku Teraflex

Náklady na lieky Teraflex vo väčšine lekárenských miest začínajú od 400 rubľov. Nie je prekvapujúce, že pacienti, ktorí dostanú schôdzku, sa pokúšajú nájsť lieky podobné vo vlastnostiach. Je potrebné poznamenať, že keď sa snažíte vykonať liečbu pomocou podobných prostriedkov, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom.

Známe analógy domácej výroby Teraflexu sú glukozamín, mukosat, Chondromed, Chondrosamine Neo. Cudzie analógy: Adant, Dona, Gialgan, Sanaflex, Structum.

Podmienky skladovania

Teraflex, Teraflex Advance je možné kúpiť v lekárňach bez lekárskeho predpisu. V každom balení obsahujúcom liek sú umiestnené pokyny k lieku.

Liek môžete uložiť najviac dva roky od dátumu vydania. Skladovacia teplota by nemala byť vyššia ako 25 stupňov. Uchovávajte liek na mieste, kde nemajú prístup malé deti.

Teraflex Advance si môžete kúpiť v Moskve v ktorejkoľvek lekárni.

Recenzie pacientov užívajúcich tento liek

Rím, 43 rokov „Pri ďalšej návšteve neurológa mi bola diagnostikovaná osteochondróza chrbtice. Vymenovali Teraflex, ale dlho sa neodvážili považovať tento doplnok výživy. Nakoniec som sa však dozvedel, že je to dobrý a účinný liek. Teraflex Advance neakceptoval analógy - originál je lepší, aj keď nie lacný. Výsledkom bolo, že sa dokázal zbaviť bolesti, chrbtica získala flexibilitu. Môžem naznačiť, že lieky som doplnil pravidelnými plaveckými sedeniami. “.

Varvara, 45 rokov „Teraflex pomohol zbaviť sa bolesti a stuhnutosti kĺbov. Drogu kupujem s jednou veľkou plechovkou, dosť na rok. Od začiatku podania sú bolesti v oblasti bedrových kĺbov a chrbta oveľa menej rušivé. Po ukončení liečby bolesť úplne zmizne asi päť až šesť mesiacov. ““.

Vera, 42, „začala sa objavovať nadváha. Nedávno si všimol, ako sa kĺby začali bolieť - koleno, členok. V súkromnom zdravotnom stredisku mi recepčná predpísala Teraflexa. Začal som užívať kapsuly tromi kúskami denne, postupne znižovanými na dve denne. Liek nie je zlý, účinok je rýchly, kĺby sa úplne zastavia a spôsobujú nepohodlie tri mesiace po začiatku liečby. Tento nástroj odporúčam všetkým svojim priateľom. “.

Ako užívať Teraflex Advance

Lieky stimulujúce korekciu chrupavky a nesteroidné protizápalové lieky sú zahrnuté v prvej línii liečby pacientov s ochoreniami kĺbov prvej a druhej závažnosti. Chondroprotektory spolu s NSAID znižujú zápal, zlepšujú metabolizmus v postihnutých tkanivách, čím spomaľujú deštrukciu kĺbov a progresiu choroby..

Droga č. 171, Teraflex Advance č. 187, je kombináciou glukozamínu, chondroitín sulfátu a ibuprofénu, môže mať analgetické, protizápalové a regeneračné účinky pri liečbe chorôb pohybového aparátu..

štruktúra

Zloženie liečiva zahrnuje:

 • glukózamín sulfát 250 mg,
 • 200 mg síranu chondroitínu sodného,
 • ibuprofén 100 mg,
 • pomocné komponenty na tvorbu kapsúl.

Rozdiel medzi liekom & # 171, Teraflex & # 187, od & # 171, Teraflex Advance & # 187,

Spoločnosť & # 171, Bayer Pharma AG & # 187, vyrába dva lieky patriace do skupiny na opravu kĺbových tkanív. Pozrime sa podrobnejšie v tabuľke na to, čo & # 171, Teraflex & # 187 sa líši od & # 171, Teraflex Advance & # 187,.

názovFarmakologická skupinaštruktúraUvoľňovací formulárVýrobcanáklady
& # 171, Teraflex & # 187,stimulátor reparácie tkanivaglukózamín hydrochlorid 500 mg,

400 mg chondroitín sulfátu sodného

želatínové kapsuly s obsahom 30, 60, 120 a 200 kusov& # 171, Bayer Pharma AG & # 187,, Nemeckoz 1566 rubľov
& # 171, Teraflex Advance & # 187,NSAID v kombinácii so stimulujúcimi tkanivovými opravamiglukózamín sulfát 250 mg,

200 mg síranu chondroitínu sodného,

ibuprofén 100 mg

30, 60, 120 želatínových kapsúl& # 171, Bayer Pharma AG & # 187,, Nemeckood 1700 rubľov

Čo je lepšie vziať: & # 171, Teraflex & # 187 alebo & # 171, Teraflex Advance & # 187,?

& # 171, Teraflex Advance & # 187,, vďaka svojmu obsahu v nesteroidných protizápalových zložkách je účinnejší v boji proti zápalovým procesom a na rozdiel od & # 171, Teraflex & # 187 má tiež výraznejší analgetický účinok.,.

Ibuprofén v & # 171, Teraflex Advance & # 187, patrí do skupiny NSAID so strednou selektivitou pre COX-1, preto je kontraindikovaný u pacientov s eróziou a vredmi v gastrointestinálnom trakte v akútnom štádiu. Pri liečbe pacientov s ochoreniami pohybového aparátu by sa mali zvážiť kontraindikácie a možné vedľajšie účinky, ktoré sa môžu vyskytnúť počas liečby ibuprofenom..

Dospeli sme k záveru, že je lepšie začať s liečbou liekom & # 171, Teraflex Advance & # 187,, a potom, po zastavení akútneho zápalu, choďte na & # 171, Teraflex & # 187,. Neovplyvňuje nepriaznivo gastrointestinálny trakt a je v tele dobre tolerovaný..

Uvoľňovací formulár

Liečivo sa vyrába vo forme želatínových kapsúl s obsahom 30, 60 a 120 kusov v plastových fľašiach s ochrannou membránou na hrdle, veko nádoby sa uzavrie filmom. Fľaše samotné sú balené v lepenkových škatuliach..

Foto balenia lieku.

farmaceutický účinok

Podľa pokynov na použitie lieku & # 171, Teraflex Advance & # 187,, je klasifikovaný ako analgetický protizápalový liek, ktorý stimuluje procesy obnovy chrupavky..

Pozrime sa podrobnejšie na mechanizmus účinku lieku na metabolické procesy v postihnutých kĺboch..

farmakodynamika

Liek obsahuje vo svojom zložení niekoľko účinných látok:

 • chondroitín sulfát - zúčastňuje sa na procesoch obnovy a výstavby chrupavkových tkanív, zabraňuje ich deštrukcii a zvyšuje motorické funkcie,
 • glukosamín sulfát - podieľa sa na syntéze proteinglykánu, kyseliny chondroitínsulfurovej, hyalurónovej a ďalších zložiek obsiahnutých v štruktúre membrány a tkanív kĺbu, ako aj v synoviálnej tekutine,
 • ibuprofen - selektívny inhibítor enzýmu cyklooxygenázy, má analgetický, antipyretický a protizápalový účinok.

Chondroitín a glukozamín sulfát zvyšujú analgetické účinky ibuprofénu.

farmakokinetika

Distribúcia a vylučovanie tela pre každú zložku lieku je rôzna.

Pri požití sa glukozamín absorbuje o 25% a koncentruje sa v pečeni, obličkách a kĺboch. 30% látky, ktorá vstupuje do tela, sa hromadí v kostiach a svaloch. Vylučovanie glukozamínu sa vylučuje močom v nezmenenom stave, malé množstvo sa vylučuje črevami. Polčas je 68 hodín..

Referencie. Glukozamín podlieha účinku č. 171, prvý priechod pečeňou č. 187, - časť látky podlieha enzymatickým reakciám a časť prechádza pečeňou nezmenená. Táto vlastnosť umožňuje akumuláciu glukozamínu v telesných tkanivách..

Chondroitín je absorbovaný z gastrointestinálneho traktu o 70%. Biologická dostupnosť látky je 13%. Maximálna koncentrácia v krvi po jednej dávke terapeutickej dávky dosahuje 3 až 4 hodiny a v kĺbovej tekutine 4 až 5 hodín. Hromadenie chondroitínu, ktorý je adsorbovaný v gastrointestinálnom trakte, sa vyskytuje v interartikulárnej tekutine. Vylučuje sa močom.

Ibuprofén sa dokonale vstrebáva do žalúdka a dosahuje maximálnu koncentráciu v krvi do jednej hodiny, 99% príde do styku s proteínom. Látka preniká do interartikulárnej tekutiny. Metabolizmus sa uskutočňuje prostredníctvom pečeňových enzýmov s tvorbou dvoch derivátov, z ktorých jeden má farmakologickú aktivitu.

Polčas ibuprofénu z krvi je od dvoch do troch hodín. Do 24 hodín sa vylučuje močom (do 90%) vo forme derivátov a do 1% v nezmenenej podobe. Žlučovodmi vylučovanými v malom množstve.

Indikácie a kontraindikácie na použitie

& # 171, Teraflex Advance & # 187, zobrazované pacientom:

 • s osteoartrózou ovplyvňujúcou veľké kĺby,
 • s osteochondrózou chrbtice.

Terapia chorôb sa uskutočňuje na pozadí syndrómu miernej bolesti.

Liek je kontraindikovaný u pacientov:

 • v prípade precitlivenosti na zložky lieku,
 • so zvýšenou citlivosťou na aspirín a iné nesteroidné protizápalové lieky,
 • s erozívnymi a ulceratívnymi chorobami gastrointestinálneho traktu, ulceróznou kolitídou a Crohnovou chorobou,
 • s bronchiálnou astmou, polypózou nosa a dutín,
 • s hyperkalémiou,
 • s hemofíliou a inými poruchami vo fungovaní systému zrážania krvi, hemoragická diatéza,
 • s gastrointestinálnym krvácaním a intrakraniálnym krvácaním,
 • v prípade závažného zlyhania pečene a progresívneho ochorenia obličiek,
 • s ťažkým zlyhaním pečene a aktívnymi ochoreniami pečene,
 • s ťažkým srdcovým zlyhaním, ako aj s operáciou bypassu aorty,
 • tehotné a dojčiace ženy,
 • u detí do 18 rokov.

Pozor! Pri liečbe liekom & # 171, Teraflex Advance & # 187 je potrebné vziať do úvahy kontraindikácie a vedľajšie účinky, ktoré môžu spôsobiť ibuprofén, ktorý je súčasťou lieku.

Pri predpisovaní pacientom sa musí postupovať opatrne:

 • Staroba,
 • s arteriálnou hypertenziou a srdcovým zlyhaním,
 • s cirhózou a portálnou hypertenziou,
 • s nefrotickým syndrómom,
 • s hyperbilirubinémiou,
 • s leukopéniou a anémiou,
 • s cukrovkou,
 • so sprievodnou antikoagulačnou a protidoštičkovou liečbou, terapiou glukokortikoidmi a selektívnymi inhibítormi spätného vychytávania serotonínu,
 • s fajčením a alkoholizmom,
 • s ischemickou chorobou srdca a cerebrovaskulárnou chorobou,
 • pri dlhodobom používaní nesteroidných protizápalových liekov,
 • s tuberkulózou a závažnými somatickými chorobami,
 • s alergiami na morské plody.

Vedľajšie účinky

Počas liekovej terapie sa môžu vyskytnúť nasledujúce vedľajšie účinky:

 • nevoľnosť,
 • epigastrická bolesť,
 • plynatosť, hnačka alebo zápcha,
 • alergické reakcie.

Uvedené príznaky vymiznú po vysadení lieku.

Môžu sa tiež vyskytnúť vedľajšie účinky spojené s prítomnosťou & # 171, Teraflex Advance & # 187, ibuprofen:

 • gastropatia a ulcerácia slizníc v gastrointestinálnom trakte,
 • výskyt podráždenia, suchosti a bolesti v ústach, stomatitídy a vredov na ďasnách,
 • pankreatitída, akútna kolitída a Crohnova choroba,
 • zápal pečene,
 • výskyt dýchavičnosti a bronchospazmu,
 • poškodené sluchové a vizuálne prístroje,
 • bolesti hlavy, závraty, poruchy spánku,
 • depresia, úzkosť, nervózny a podráždený stav,
 • podráždenosť alebo ospalosť,
 • zmätok a halucinácie,
 • rozvoj aseptickej meningitídy,
 • zástava srdca,
 • tachykardia, hypertenzia, arteriálna trombóza,
 • rozvoj akútneho zlyhania obličiek a alergickej nefritídy,
 • výskyt edému, polyúrie a cystitídy,
 • alergické reakcie vo forme vyrážok, svrbenia, opuchu, anafylaktických reakcií a šoku,
 • alergická horúčka, zástava dýchania,
 • rozvoj exsudatívneho erytému a toxickej epidermálnej nekrolýzy,
 • eozinofília a alergická nádcha,
 • anémia, trombocytopénia,
 • agranulocytóza a leukopénia,
 • nadmerné potenie.

Poďme sa podrobnejšie zaoberať tým, ako užívať tabletky & # 171, Teraflex Advance & # 187,.

Dávkovanie a spôsob podávania

Pacientom starším ako 18 rokov sa odporúča užívať 2 kapsuly 3-krát denne po jedle s vodou.

Trvanie liečby je až tri týždne. Ďalšiu liečbu určí ošetrujúci lekár.

Počas tehotenstva a laktácie, v detstve

& # 171, Teraflex Advance & # 187, sa nemôže používať na liečbu tehotných a dojčiacich žien.

Droga môže byť predpísaná vo veku nad 18 rokov.

Predávkovanie Príznaky a liečba

Príznaky spojené s prítomnosťou ibuprofénu:

 • bolesť brucha,
 • nevoľnosť, zvracanie,
 • letargia, ospalosť a depresia,
 • bolesť hlavy a tinitus,
 • rozvoj metabolickej acidózy, kómy a akútneho zlyhania obličiek,
 • hypotenzia,
 • vápniková acidóza obličiek, hypokaliémia, hyperkalémia,
 • bradykardia a tachykardia,
 • rozvoj fibrilácie predsiení a zastavenie dýchania.

V prípade predávkovania počas prvej hodiny po aplikácii lieku sa uskutoční výplach žalúdka. Priradiť roztoky aktívneho uhlia a alkalických solí, ako aj symptomatickú liečbu (korekcia kyslých zásad a normalizácia krvného tlaku). Nútená diuréza poskytuje dobrý výsledok..

Interakcia s inými drogami a alkoholom

Pri použití kapsúl č. 171, Teraflex Advance č. 187, s anestetickým účinkom, spolu s niektorými liekmi, sa môžu vyskytnúť liekové interakcie:

 • lieky zo skupiny inhibítorov mikrozomálnych enzýmov znižujú riziko hepatotoxických účinkov,
 • s barbirutrátmi, tricyklickými antidepresívami, fenylbutazónom, tenitoinom, rifampicínom, etanolom zvyšuje riziko hepatotoxickej reakcie,
 • s protidoštičkovými látkami, nepriamymi antikoagulanciami, fibrinolytiká zvyšujú ich účinky, ktoré môžu spôsobiť hemoragické komplikácie,
 • v kombinácii s perorálnymi antidiabetikami a inzulínom zvyšuje ich účinky,
 • súčasné podávanie s blokátormi vápniku a angiotenzínu II s pomalým kanálom spolu s inými vazodilatačnými látkami spôsobuje zníženie ich antihypertenzívnych účinkov,
 • ulcerogénne (tvorba defektov na sliznici gastrointestinálneho traktu alebo provokácia relapsu existujúcej peptickej vredovej choroby) sú spojené s nesteroidnými protizápalovými liekmi, glukokortikoidmi, etylalkoholom, estrogénmi a kolchicínom.,
 • znižuje diuretickú a natriuretickú aktivitu hydrochlorotiazidu a furosemidu,
 • Súbežné podávanie s blokátormi tubulárnej sekrécie spôsobuje zvýšenie hladiny ibuprofénu v krvnej plazme,
 • znižuje protizápalové a protidoštičkové vlastnosti kyseliny acetylsalicylovej,
 • znižuje účinnosť urikozurických liekov, chloramfenikolu, penicilínov, doxorubicínu, etopozidu, tenipozidu, hypoglykemických látok, mifepristonu,
 • zvyšuje riziko hypotrombinémie v kombinácii s kyselinou valproovou, cefotetanom, cefamandolom, plicamycínom, cefoperazónom,
 • s metotrexátom, digoxínom a liekmi obsahujúcimi lítium zvýši ich koncentráciu v plazme,
 • zvyšuje riziko krvácania v kombinácii s antikoagulanciami a trombolytikami (urokináza, altepláza, streptokináza), warfarínom a látkami obsahujúcimi glukozamín,
 • s cyklosporínom zvyšuje jeho hladinu v krvi a zvyšuje riziko hepatotoxických účinkov,
 • kombinácia kolestyramínu a antacíd vedie k zníženiu absorpcie ibuprofénu,
 • súčasné podávanie cyklosporínov a prípravkov obsahujúcich zlato spôsobuje zvýšenie nefrotoxicity ibuprofénu,
 • rozvoj hematotoxických reakcií spôsobuje kombinovanú liečbu s myelotoxickými látkami,
 • zvyšuje absorpciu tetracyklínových antibiotík,
 • Súbežné podávanie s diuretikami šetriacimi K môže spôsobiť hyperkalémiu,
 • pri aplikácii s takrolimom zvýšenie toxických účinkov na obličky,
 • v kombinácii s chinolónmi zvyšuje riziko kŕčových reakcií,
 • možné zvýšenie hematologických toxických účinkov NSAID spôsobuje súčasné podávanie so zidovudínom,
 • v kombinácii s kofeínom sa zvyšuje analgetický účinok ibuprofénu.

Pozor! Súbežné podávanie & # 171, Teraflex Advance & # 187, s alkoholom spôsobuje vznik hepatotoxických reakcií.

analógy

& # 171, Teraflex Advance & # 187, nemá analógy, ktoré by úplne opakovali jeho zloženie, ale existuje mnoho liekov, ktoré k nemu patria v rovnakej skupine korelátorov metabolizmu chrupavky a používajú sa na liečbu chorôb kĺbov..

názovFarmakologická skupinaVýrobcaUvoľňovací formulárnáklady
& # 171, Kondronova & # 187,korektor chrupavkového metabolizmu v kombinácii& # 171, Panacea Biotek & # 187,, Indiakapsuly obsahujúce 250 mg glukózamín sulfátu,

chondroitín sulfát 200 mg

z 380 rubľov
& # 171, Arthra & # 171,korektor chrupavkového metabolizmu v kombinácii& # 171, Unipharm & # 187,, USApotiahnuté tablety obsahujúce 500 mg glukozamín hydrochloridu,

chondroitín sulfát sodný 500 mg

od 1100 rubľov
& # 171, Structum & # 171,korektor chrupavkového metabolizmu& # 171, Pierre Fabre Medicament & # 187,, Francekapsuly obsahujúce 500 mg chondroitín sulfátu sodnéhoz 1378 rubľov

Recenzie lekárov a pacientov

Tu je niekoľko online recenzií skutočných ľudí, ktorým sa už v praxi podarilo vyhodnotiť účinok drogy.

Anastasia, 35 rokov: & # 171, V lete som bol v kancelárii fúkaný vzduchom. Po nejakom čase sa začalo bolieť chrbát a stehno. Snažil som sa vyrovnať s pomocou externých mastí rôznych výrobcov, ale všetko úsilie bolo zbytočné. Výsledkom bolo stretnutie s neurológom, ktorý mi dal koxartrózu. Lekár predpísal kurz & # 171, Teraflex Advance & # 187,. Vypil som dve kapsuly 3-krát denne a potom jednu kapsulu 2-krát po dobu troch mesiacov. Okamžite to nepomohlo, ale po niekoľkých mesiacoch sa objavila kríza a bolesť kĺbov.,.

Stepan, 56 rokov: & # 171, Jedným z liekov, ktoré mi lekár odporučil, bolo na liečbu osteoartritídy & # 171, Teraflex Advance & # 187,. Napísali mi kurz na 3 mesiace, po ktorom nasledovalo opakovanie o šesť mesiacov. Začal to piť hneď po injekcii. Bolesť nakoniec pominula, kĺby sa opäť stali mobilnými. Nevšimol som si žiadne vedľajšie účinky na seba. Dobrý liek, ale ďaleko od rozpočtu & # 187,.

Maria, 49 rokov: & # 171, The drug & # 171, Teraflex & # 187, s ibuprofenom pili dvakrát ročne po dobu 3 mesiacov. Liečená artróza. Zmierňuje bolesť, mobilita kĺbov sa vracia po prvom mesiaci liečby, po ukončení podávania účinok trvá až dva mesiace. Ako podporná terapia sa ku mne priblížil dobre # 187,.

Alexander, 42 rokov, ortopéd: & # 171, Vlastne & # 171, Teraflex Advance & # 187, veľmi dobrá príprava. Vyrovnáva sa s exacerbáciami artérií a artralgie. Z týchto nedostatkov si môžem všimnúť iba pomerne vysoké náklady na liečbu. Aby sa dosiahol maximálny účinok, musí sa liek užívať v kurzoch v primeranej dávke. Moji pacienti nemali žiadne prípady intolerancie na lieky a # 187,.

Koľko a kde kúpiť

Droga je dostupná vo všetkých lekárňových reťazcoch, ako aj v lekárňach online.

Koľko je liek & # 171, Teraflex Advance & # 187, 60 a 120 kapsúl? Cena závisí od balenia:

 • 60 kapsúl stojí od 1690 rubľov,
 • 120 kapsúl stojí od 2602 rubľov.

záver

Vďaka obsahu glukozamínu a chondroitín sulfátu, ako aj ibuprofénu, & # 171, Teraflex Advance & # 187, má komplexný účinok na kĺbové tkanivo. Je schopný nielen zlepšiť metabolické procesy v chrupavke, ale tiež prispieť k jej obnove.

Ibuprofen vám umožňuje bojovať proti zápalom, čím zabraňuje rozvoju degeneratívnych procesov v kĺboch. Droga je dobre tolerovaná, takže ju možno užívať dlhodobo..

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Čo je to a ako je to nebezpečné? Prolaps mitrálnej chlopne (MVP) je pomerne časté ochorenie srdcovej chlopne..Toto ochorenie sa niekedy nazýva „syndróm kliknutia a hluku“ kvôli charakteristickým zvukom, ktoré srdcová chlopňa vydáva počas prevádzky..

Burzitída lakte

Pažerák
Burzitída lakťa je zápalový proces, ktorý sa vyskytuje v tkanivách obklopujúcich ulnárny proces. Aby ste pochopili, o čo ide, mali by ste vedieť, že okolo každého kĺbu vrátane lakťa sú synoviálne vaky naplnené malým množstvom tekutiny, ktoré sa v latinčine nazývajú bursa.
Ako sa po operácii odstráni pupočná kýla? Na túto otázku odpovie lekár, rovnako ako mnohí iní. Kýla v pupočnej oblasti je jednou z podmienok, v ktorej vnútorné orgány (napríklad črevá) vyčnievajú za hranice prednej brušnej steny otvorom umiestneným v oblasti pupka.