loader

Hlavná

Pažerák

Metódy liečenia kýly ľudových prostriedkov bedrovej chrbtice

V prípade vývoja prvého príznaku medzistavcovej prietrže by ste mali okamžite vyhľadať lekára bez čakania na akútnu bolesť. V 90% prípadov nie je nutný chirurgický zákrok. Lekár môže odporučiť liečbu prietrže lumbálnej chrbtice ľudovými prostriedkami.

fyzioterapia

Pravidelná cvičebná terapia posilňuje svalovú kostru a zmierňuje bolestivé príznaky..

 1. Choďte na všetky štyri a pohybujte sa tak, aby vaše chrbát a ruky boli rovné.
 2. Stoja na všetkých štyroch a súčasne zdvihnú priamo ľavú a pravú nohu a 2-3 sekundy držia v najvyššom bode pohybu. Opakujte 10-15 krát. Podobne vystupujú pre pravú a ľavú nohu.
 3. Ľahnite si na chrbát a ohnite nohy trochu do kolenného kĺbu. Maximalizujte napätie lisu a zostaňte v tejto polohe po dobu 5-10 sekúnd. Dych by mal byť rovnomerný. Vykonajte 10-15 krát.
 4. Ľahnite si na chrbát a natiahnite rovné nohy. Nakloňte nohy na podlahu, mierne nadvihnite telo a zostaňte v tejto polohe 3 - 5 sekúnd. Jemne nižšie na predchádzajúcu pozíciu. Vykonajte 10-15 krát.
 5. Ľahnite si na chrbát, ohnite nohy na kolenný kĺb. Zdvihnite panvu, napnite svaly bedrovej kosti a zostaňte v tejto polohe 3 - 5 sekúnd. Beh 10-15 krát.
 6. Ľahnite si na chrbát a striedajte sa, aby ste si kolená natiahli do hrude.
 7. Ľahnite si na chrbát a ohnite nohy trochu do kolenného kĺbu. Pravou rukou vyvíjajte tlak na koleno ľavej nohy, pričom odolajte pohybu kolena smerom k hlave. Podržte 10 sekúnd a zaujmite pôvodnú polohu. Opakujte 10-krát pre každú nohu..
 8. Ľahnite si na chrbát, oprite sa o lakte. Natiahnite chrbát tak, ako to robia pre mostík. Držte v tejto polohe 2-3 sekundy a zaujmite rovnakú polohu. Beh 10-12 krát.
 9. Ľahnite si na chrbát a narovajte si nohy. Súčasne zdvihnite pravú ruku a pravú nohu a zostaňte v tejto polohe 2-3 sekundy. Na každej strane vykonajte 5 otočení.
 10. Ľahnite si na chrbát, narovnajte nohy. Zdvihnite ich súčasne, iba jeden by mal byť ohnutý a druhý - rovný. Beží 10-krát na každej strane.

Trakcia chrbtice

Je to účinný spôsob liečby kýly, vďaka ktorej bolesť rýchlo zmizne. Niektorí lekári však majú negatívny postoj k rozťahovaniu, pretože také zaťaženie chrbtice často trhá vláknité vlákna, čím zhoršuje stav pacienta..

Trakcia chrbtice sa vykonáva vo vertikálnej a horizontálnej polohe. Inverzná trakcia je založená na použití špeciálnych simulátorov, s ktorými je pacient v obrátenej polohe.

Spôsoby, ako natiahnuť chrbticu:

 1. Auto-gravitácia - trakcia nastáva pod vplyvom vlastnej váhy osoby.
 2. Hardvér - vyžaduje sa ďalšie váženie.
 3. Trakcia za sucha sa vykonáva vo vnútri pomocou špeciálnych simulátorov.
 4. Mokrý - postup sa vykonáva, keď je osoba ponorená do vody.

masáž

Súčasťou terapie prietrže chrbtice je aj masáž. Mal by to urobiť špecialista, pri maximálnom účinku použiť éterické oleje, tinktúry liečivých bylín, otepľovacie masti. Po masáži by mal pacient cítiť úľavu, uvoľnené svaly. Obnovuje sa tiež správny obeh krvi a lymfy..

Druhy masáží pri liečbe kýly chrbtice:

 • môcť;
 • všeobecne;
 • segmentový;
 • bod;
 • thai;
 • uzdravenie celej chrbtice.

Bez ohľadu na techniku ​​a typ masáže by pacient nemal pacientovi spôsobovať bolesť a nepohodlie. V opačnom prípade je lepšie reláciu odmietnuť..

Najúčinnejšia technika:

 1. Hladenie, trenie a miesenie paravertebrálnej zóny zdola nahor.
 2. Hladenie a trenie panvovej oblasti.
 3. Hladenie, trenie, hnetenie, potľapkávanie oblasti zadku.
 4. Masáž bodov bolesti v paravertebrálnej zóne, v interspinóznych priestoroch, v panvovej oblasti pozdĺž hrebeňa spinálnych kostí - hladenie, hlboké brúsenie, vibrácie a otrasy.

Prvé dve stretnutia trvajú 8 až 15 minút. V budúcnosti sa trvanie predlžuje na pol hodiny.

obklady

Účinné ošetrenie prietrže lumbosakrálnej chrbtice nie je možné bez použitia obkladov:

 1. Z červenej hliny. Navlhčite ho veľkým množstvom vody, urobte tortu a položte do gázy. Zahrejte na 37 ° C, pripevnite ho k spodnej časti chrbta a zaistite vreckovkou. Nechajte koláč úplne vyschnúť.
 2. Z múmie a medu. 1 g múmie sa rozpustí v 10 ml prevarenej vody. Pridajte 100 g prírodného medu. Ošetrite lumbálnu oblasť jedľovým olejom a potom naneste tenkú vrstvu múmie. Votrite sa do pokožky, až kým nebude kompozícia úplne absorbovaná.
 3. Z konského tuku. Vezmite veľký kus polyetylénu, aby stačil na celú postihnutú časť chrbta a mastnotu. Naneste vrstvu na bolesť chrbta a zaistite ju bavlnenou tkaninou a šatkou. Nevyberajte kompresiu po dobu 2 dní.
 4. 3 g kamenného oleja (biela múmia) sa rozpustí v 300 ml teplej vody pri izbovej teplote. Navlhčite gázu roztokom a naneste na chrbát, izolujte polyetylénom a šatkou. Po 1-3 hodinách odstráňte kompresiu.

Tinktúry a odrezky

Medzi alternatívne spôsoby liečby kýly bedrovej chrbtice patria tinktúry a odvarky liečivých bylín, ktoré sú vhodné na vnútorné a vonkajšie použitie..

 1. Tento nástroj je vhodný na mletie a orálne podávanie. Nalejte 100 g drveného koreňa bahenného cinquefoilu 1 liter lekárskeho 40% alkoholu. Infúziu kompozície v nádobe z tmavého skla počas 3 týždňov v chladnej miestnosti. Vedenie recepcie trikrát denne, riedenie 10 ml prostriedkov 1/3 šálky vody.
 2. Nalejte 30 g osiky z kúpeľa s 250 ml vriacej vody. Trvajte na 30 minútach, namáhajte a 4 krát denne užívajte 30 ml.
 3. Nalejte 30 g lístia z kôstkového kameňa s 1 šálkou vriacej vody. Trvajte na tom, 20 minút, filtrujte a trikrát denne užívajte 50 ml.

Ľudové recepty

Doma pripravené odvary, infúzie, masti, pleťové vody pomôžu liečiť prietrž bedrovej kosti.

Na vonkajšie použitie

Nasledujúce lieky na vonkajšie použitie pomôžu eliminovať bolesť a nepohodlie v chrbte:

 1. Odstráňte ochranný film z povrchu listu Kalanchoe a mäsitú stranu aplikujte na povrch kože v oblasti kýly. Upevnite lepiacou páskou a nechajte cez noc.
 2. Rozdrvte 400 g cesnaku, nalejte 250 ml vodky. Trvajte na tom 10 dní a potom trite postihnuté miesto 2-krát denne.
 3. Mletú cibuľu a listy indickej cibule zmiešajte s medom v rovnakom množstve a zmes vtierajte do postihnutej oblasti. Po zákroku si zahrejte chrbát froté tkaninou.
 4. Jemne nakrájajte 100 g konského tuku, pridajte 10 ml jódu, 1 žĺtok (použite domáce vajcia). Výslednú masť položte na vrstvu gázy a pripevnite ju k oblasti prietrže. Prikryte polyetylénom zhora, izolujte a chodte celý deň. Liečba trvá 2 týždne.
 5. Rozdrvte na práškovú červenú tehlu. Vezmite 20 g surovín, pridajte 1 vaječný bielok, 100 ml bieleho vína, 10 g drevného dechtu. Všetko zmiešajte, aby ste dosiahli jednotnú konzistenciu. Výslednú zmes položte vo forme obkladu na chrbát. Vykonajte postup každý deň až do úplného zotavenia.
 6. Pred masážou votrite brezový a hypericumový olej do oblasti chrbta. Na prípravu brezového oleja sa odporúča zbierať čerstvé listy začiatkom leta a trvať na kukuričnom oleji počas 7 dní. Ak chcete získať ľubovníkový olej, musíte zhromaždiť čerstvú trávu a naliať akýkoľvek rafinovaný olej. Trvajte na tom, že kompozícia nezíska červený odtieň. Výsledné oleje sa zmiešajú v rovnakých pomeroch a aplikujú sa 2-krát týždenne.
 7. Koreňová masť zŕnového jadra sa pripravuje kombináciou týchto zložiek: 20 g tinktúry saberfish (nalejte 30 g kostnej drene liečivej s 2 pohármi alkoholu, vylúhujte 3 týždne), 1 tubu lanolínového krému, 10 ml tinktúry červenej papriky, 3 kvapky vitamínu E, 20 g medu. Všetko premiešajte do hladka a trite chrbtom dvakrát denne.
 8. Votrite do pokožky v chrbte 10 g borovicovej živice zriedenej akýmkoľvek olejom až do začervenania.
 9. Do kúpeľa môžete pridať tieto zložky: výťažok z ihličnatých stromov - 100 g, ďatelina biela - 50 g, odvar z koreňov močiarneho cinquefoilu - 20 ml. Nechajte sa vykúpať 10-15 minút.
 10. Počas masáže vmasírujte pelargónový olej dvakrát do týždňa. Má protizápalové a analgetické účinky..

Liečba medzistavcovej prietrže pomocou ľudových prostriedkov

Terapia prietrže medzistavcovej platničky iba pomocou ľudových receptov môže byť sotva účinná. Tieto metódy však dokonale doplnia všeobecný priebeh liečby predpísaný lekárom. Výskyt takejto situácie, keď je tradičná medicína jediným spôsobom, ako vyliečiť prietrž, je možný iba vtedy, ak konzervatívna liečba neprináša ovocie a chirurgický zákrok je neprijateľný..

Napriek tomu existuje veľa skutočných príkladov, keď bola liečba medzistavcovej prietrže ľudovými prostriedkami úspešná. Pacienti zotavení sa vyvíjaním špeciálnych gymnastických cvičení pre seba; pravidelne navštevovať chiropraktikov; uchýliť sa k pomoci hirudo- a reflexológie.

Populárne metódy alternatívnej terapie prietrže

 • Malú hrudku nasiaknutej červenej hliny je potrebné zahriať, zabaliť do gázy, aby sa nerozpadla, a aplikovať na prietrž na chrbticu. Bandáž môžete pripevniť pomocou omietky alebo lepiacej fólie.
 • Nechajte komprimovať, až kým hlina úplne nevyschne.
 • Masť z múmie a medu zmierňuje bolesť dobre. Múmiu je potrebné rozpustiť podľa pokynov a zmiešať s medom v pomere 100: 1. Potom sa zmes trie na boľavé miesto predtým zvlhčené jedľovým olejom.
 • Tuk koní tiež pomáha v boji proti medzistavcovej prietrži. Je potrebné jemne vytlačiť tuk na zábal, prikryť ho kusom prírodného tenkého tkaniva a prilepiť na prietrž. Po niekoľkých hodinách bude účinok zrejmý a pacient bude cítiť úľavu.
 • Cinquefoilová tinktúra sa považuje za univerzálny liek, ktorý sa môže denne užívať lyžičkou denne alebo sa môže aplikovať navonok ako mletie.
 • Medové masáže stimulujú krvný obeh v postihnutej oblasti, najmä v kombinácii s bylinkovým trením. Preto je možné tieto metódy používať súčasne, pred masážou, trením pokožky tinktúrami z ľubovníka bodkovaného, ​​kostry alebo brezy..
 • Trenie na základe alkoholu a cesnaku pomáha, ktorý musí byť najskôr vylúhovaný, a potom opatrne votrieť do boľavého miesta..
 • Terpentínové kúpele zmierňujú bolesť a kŕče. Potrebujete 10 gr. nastrúhané mydlové varné vody, potom zmiešajte so 100 g. alkoholu a jednej poháre terpentínu. Výsledná zmes sa musí nariediť v teplej vode a začať kúpať od 10 minút.
 • Kalanchoe pomôže zbaviť sa prietrže v krčnej chrbtici. V noci stačí na postihnutú oblasť aplikovať list rastliny. Predbežná fólia sa odstráni z listu.
 • Trvác na tom, že koreň kostnej kosti v slnečnicovom oleji trvá 10 dní, získate vynikajúci regeneračný prostriedok pre chrupavku. Je dôležité dodržať pomer 50 g. koreň na 0,5 litra oleja.
 • Odvar z osiky kôry pomáha eliminovať bedrovú prietrž. Do jednej poháre vody je potrebné pridať lyžicu kôry a hodinu variť. Potom sa vývar môže vypiť až štyrikrát denne.
 • Ako nápoj sa používa odvar z kôstkových kôstok, ktoré sa musia variť podľa predchádzajúceho receptu a trvajú najmenej 4 hodiny..
 • Cinquefoilová tinktúra by sa mala riediť vodou a užívať trikrát denne pred jedlom. Zmes môžete pripraviť zmiešaním 100 g. Cinquefoil a liter alkoholu 40%. Tinktúra sa pripravuje na tri týždne.
 • Predchádzajúci recept môžete diverzifikovať pridaním ďateliny trávy, nezrelých semien hemlock alebo koreňa elecampane do saberfish. Iba túto možnosť nie je možné prijať ústne. Táto zmes sa môže vtierať iba do postihnutej oblasti.

V žiadnom prípade by sa toto ochorenie nemalo podceňovať. Medzistavcová kýla, ktorá nebola riadne liečená, je postihnutá zdravotným postihnutím a úplnou stratou citlivosti v končatinách..

Odporúčame vám sledovať video o tom, ako vyliečiť kýlu chrbtice a nezostať zdravotne postihnutých? Rozhovor s profesorom I. M. Danilovom:

Liečba miechy pri ľudových liekoch: odrody alternatívnych liekov

Kýla medziobratlovej platničky je choroba, pri ktorej je pulpózne jadro premiestnené na pozadí prasknutia vláknitého prstenca. Najčastejšie sa toto ochorenie vyvíja s osteochondrózou chrbtice. Ovplyvňuje miechu a je sprevádzaná bolesťou, ako aj obmedzenou pohyblivosťou. Liečba miechy pri ľudových liekoch môže zmierniť prejavy príznakov choroby a zastaviť jej progresiu.

Terapeutické funkcie

Ak má pacient prietrž chrbtice, liečba bez ľudových prostriedkov by sa mala vykonať až po úplnom vyšetrení pacienta. Je prísne zakázané diagnostikovať sa a predpísať konkrétny liek, pretože to môže viesť k zhoršeniu situácie..

Liečba medzistavcovej prietrže ľudovými prostriedkami je vysoko účinná v počiatočnej fáze vývoja choroby. Pri exacerbácii sa odporúča použitie alternatívnych liekov, ktoré odstraňujú nepríjemné pocity a bolesti.

Vďaka užívaniu drog sa bedrový región stáva mobilnejším, čo sa pozitívne odráža na kvalite ľudského života. Väčšina liekov má protizápalové a regeneračné vlastnosti, čo im umožňuje zastaviť vývoj choroby.

Použitie obkladov

Kompresie sú univerzálnou domácou liečbou choroby. Spočíva v dodávaní živín na poškodený stavcový disk, čo prispieva k rýchlej obnove tkanív. Odporúča sa liečiť medzistavcové platničky pomocou nástrojov založených na:

Cesnak. Na začiatku sa odporúča pripraviť tinktúru na základe tejto zložky. Cesnak je olúpaný a mletý v mixéri. 300 gramov získaného produktu sa naleje do 250 ml vodky. Liek sa odporúča uchovávať na tmavom a chladnom mieste a ponechať 10 dní. Po uplynutí tejto doby sa liek filtruje a používa na obklady..

Tkanina je navlhčená vatovou tkaninou a aplikovaná na miesto poškodenia. Zhora je potrebné vložiť kúsok polyetylénu a všetko zabaliť šatkou. Odporúča sa stlačiť komprimáciu jednu hodinu. Po tom by sa postihnutá oblasť mala umyť vodou. Manipulácia sa vykonáva 1-krát denne. Liečba trvá 10 dní.

Luke. Zoberie sa a naseká jedna stredne veľká cibuľa. Výsledná hmota sa v rovnakých pomeroch zmieša s tekutým medom. Náradie sa mieša do homogénnej konzistencie a aplikuje sa na bolestivú oblasť. Po potrení masti sa odporúča postihnuté miesto zabaliť teplým šatkou.

Soľ. Táto zložka sa zmieša s horčicovým práškom v pomere 1: 2. Do výslednej kompozície sa naleje petroléter, až kým sa nedosiahne krémová konzistencia. Liek sa vtiera do miesta tvorby prietrže večer pred spaním.

Pohánkový med. Táto zložka sa musí miešať s dimexidom v rovnakom množstve, až kým sa nedosiahne homogénna konzistencia. Produkt sa aplikuje na medzistavcové platničky a prekryje sa priľnavou vrstvou. Odporúča sa zafixovať obklad kusom látky. Musí sa nechať jeden deň. Po uplynutí tejto doby sa aplikuje nová dávka lieku..

Nasledujúci deň si musíte vziať obrúsku a navlhčiť v mravnom alkohole. S jeho pomocou sa miesto, kde sa aplikuje komprimácia, otrie. Po manipulácii musíte urobiť prestávku na 10 dní. Potom sa postup musí zopakovať. Dôležitá podmienka - počet dní aplikácie produktu sa zvyšuje o 1.

íly Vďaka tejto súčasti má obklad teplý účinok. Na prípravu lieku sa používa obyčajná červená hlina. Je potrebné ho trochu navlhčiť a koláč zformovať. Zahrieva sa na teplotu 40 stupňov a zabalená do gázy.

Kompresia sa aplikuje na novotvar. Na vrchu koláča je potiahnutý plastový obal. Na fixáciu obkladu sa používa teplý šál. Produkt uchovávajte, kým hlinený koláč nie je úplne suchý.

Čierna reďkovka. Odoberie sa 1 kilogram reďkovkovej koreňovej zeleniny a rovnaké množstvo koreňov chrenu a nastrúha sa strúhačkou. Do výslednej hmoty sa pridá 20 gramov rastlinného oleja. Liek sa odporúča miešať, kým nevznikne homogénna hmota. Liek aplikujte na oblasť prietrže.

Horná časť kýly je zabalená do polyetylénu a spodného šálu. Po pol hodine sa obloženie odstráni a pokožka sa premyje teplou vodou. Ak sa objaví pocit pálenia, odporúča sa liek okamžite umyť. Postihnuté miesto je rozmazané detským krémom..

Tuk z koní. Kúsok zmrazeného tuku sa odoberie a naseká na strúhadlo. Výsledné čipy sa úhľadne rozdelia na plastový film a nanesú sa na miesto lézie. Obklad je fixovaný obväzom alebo náplasťou.

Najlepšie odporúčame obaliť telo šatkou. Liek sa neodporúča odstraňovať do 2 dní. Tuk z koní môže byť nahradený jazvicou alebo psom. V takom prípade sa odporúča komprimovať dvakrát denne..

Propolis. Účelom komponentu je zastavenie syndrómu bolesti. Časť propolisu sa odoberie a rozdrví. Jedna časť produktu sa naleje do 10 dielov oleja. Výsledné zloženie sa odporúča použiť na lubrikáciu postihnutej oblasti. Na hornú stranu sa nanesie plastová fólia a teplá tkanina.

Liek môžete nahradiť propolisovým plátnom, ktoré používajú včelári na ochranu úľov pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami..

Žihľavy. Čerstvá mletá časť rastliny sa odoberie a rozdrví pomocou mixéra. Výsledná hmota sa zabalí do listu lopúcha a aplikuje sa na boľavé miesto po dobu 2 hodín.

brúsenie

Pomerne účinným spôsobom liečby tejto choroby je mletie. Ich pomocou je možné stimulovať krvný obeh, eliminovať zápalový proces a urýchliť proces regenerácie tkanív. Príprava finančných prostriedkov sa vykonáva z:

Zberacie rastliny

Na prípravu lieku sa odoberie koreňový systém elecampanu a saberfish, semená hemlock, mletá časť liečivého ďateliny. Všetky zložky sú rozdrvené a zmiešané v rovnakom množstve. 400 gramov získanej suroviny sa naleje do litra vodky.

Liek sa musí podávať infúziou na tmavom mieste pri teplote najviac +10 stupňov po dobu 20 dní. Na konci tejto doby sa liek filtruje a používa na vtieranie do lézie. Manipulácia sa vykonáva počas 15 minút. Potom sa musí zabaliť medzistavcová prietrž.

púpava

Príprava nástroja na jar. Z stoniek stlačil šťavu z stoniek púpavy, ktorá bude vyžadovať 3 kilogramy. Počas prípravy lieku sa nepoužívajú žiadne kvety. Výsledná šťava sa v rovnakom množstve zmieša s alkoholom..

Liek sa podáva za studena počas 10 dní. Po uplynutí tejto doby sa liek používa na drvenie postihnutej oblasti. Užívanie lieku sa uskutoční do 10 dní. Potom sa urobí prestávka na rovnaké časové obdobie a ošetrenie sa opakuje. Kurz sa odporúča opakovať trikrát..

jalovec

Na prípravu lieku sa používajú ihly, konáre a bobule rastliny. Všetky komponenty sú rozdrvené a zmiešané s rozdrvenými bobkovými listami. Nástroj sa používa na trenie postihnutej oblasti a pokožky okolo nej. K výslednej zmesi sa pridá malé množstvo masla.

Liek sa vyznačuje prítomnosťou protizápalových a analgetických vlastností, preto sa široko používa v medzistavcovej prietrži chrbtice.

Ľubovník bodkovaný

Čerstvá tráva sa vyberie a naseká. Výsledné suroviny sa musia naplniť do polovice sklenenej nádoby. Potom sa naleje rastlinným olejom. Alternatívne lieky by mali trvať dva týždne pri nízkych teplotách.

Po filtrácii lieku sa vykoná trenie chrbtice postihnutej prietržou. Užívanie lieku sa odporúča raz denne večer. Výrobok používajte pred odstránením nepríjemných príznakov.

Brezové listy

Na zabezpečenie maximálnej účinnosti lieku sa odporúča zbierať suroviny v júli. Čerstvo zozbierané listy plnia trojlitrovú nádobu. Potom sa odporúča nádrž naplniť kukuričným olejom.

Musíte trvať na tom, že liek budete stáť týždeň na slnku. Potom sa nádoba musí premiestniť na tmavé a chladné miesto a nechať pôsobiť ďalšie 2 týždne. Na konci tejto doby sa liek filtruje a používa sa na vtieranie do postihnutej oblasti..

vane

Ľudové lieky na ošetrenie kýly chrbtice sa používajú na kúpanie. Tieto procedúry majú otepľovací účinok, ktorý vám umožňuje stimulovať krvný obeh v postihnutej oblasti. Na prípravu použitých liekov:

Ľanové semienko a horčičný prášok. V prvý deň liečby patologického procesu sa odporúča pripraviť infúziu na báze ľanových semien. Odoberie sa 1 kg suroviny a naleje sa do troch litrov vriacej vody. Liečivo sa podáva po dobu dvoch hodín. Po pol hodine sa liek prefiltruje a pridá sa do kúpeľa.

Na druhý deň sa odporúča rozpustiť 200 gramov horčičného prášku v teplej vode a vykonať manipuláciu. Každý deň sa odporúča kúpať sa nie viac ako pol hodiny. Liečba by mala trvať 10 dní. Ak je to potrebné, zopakujte to s prestávkou 1 mesiac.

Terpentín. Tento nástroj v množstve 1 polievková lyžica sa rozpustí v 50 litroch vody. Odporúča sa kúpať sa každý deň pol hodiny.

Hay seno. Odoberie sa jeden kilogram sena a naleje sa do troch litrov vriacej vody. Odporúča sa parenie lieku na jednu hodinu. Po prefiltrovaní sa roztok pridá do teplého kúpeľa. Tento postup by sa mal vykonávať každý deň po dobu 15 minút.

Liečba trvá 14 dní. Pomocou koša na seno sa zlepšujú metabolické procesy v tele. Počas manipulácie sa vylučujú soli a zlepšujú sa zápalové procesy.

Lavender. Zoberie sa mletá časť rastliny, ktorá sa vopred rozdrví a vysuší. 200 gramov suroviny sa naleje do litra vriacej vody. Liek sa podáva infúziou počas dvoch hodín. Po príprave infúzie sa musí prefiltrovať a pridať do kúpeľa, ktoré trvá 30 minút. Levanduľové kúpele poskytujú zlepšený krvný obeh a svalovú relaxáciu.

Kúpanie by sa malo vykonávať pri dodržaní určitých pravidiel. Pacient by mal zabezpečiť, aby teplota vody neprekročila 40 stupňov. Príliš chladný alebo horúci kúpeľ môže spôsobiť zhoršenie stavu pacienta. Pri nadmerne studenej vode sa pozoruje zvýšenie svalového kŕče, čo vedie k závažnejšiemu stlačeniu nervových zakončení.

masáž

Použitie masáže na vyliečenie medzistavcovej prietrže je nereálne, najmä ak sa pozorujú výrazné zmeny medzistavcových platničiek. Táto manipulácia sa však používa na zlepšenie celkového stavu pacienta. Ak pacient zhoršuje medzistavcovú prietrž, postup nie je povolený.

Zároveň sa odporúča implementácia špeciálnych manipulácií. Človek by mal pritlačiť ruky na telo naolejované medom a potom ich prudko strhnúť. Postup je bolestivý, ale človek musí vydržať. Odporúča sa vykonávať manipuláciu najmenej 10 minút. Po masáži sa odporúča utrieť a zabaliť chrbát.

Masáž bez primeraných skúseností sa neodporúča, pretože to môže viesť k zhoršeniu situácie. Aktívne vystavenie postihnutej oblasti je prísne zakázané. Masáž spočíva v intenzívnom hladení, trení a vibračných pohyboch. Aby sa zabránilo rozvoju nežiaducich účinkov, odporúča sa zveriť vykonávanie masážnych manipulácií špecialistovi.

Masáž je účinný postup pri herniovaných medzistavcových platničkách. Pomáha zlepšovať krvný obeh a posilňovať svalový korzet v postihnutej oblasti..

Metódy liečenia miechy pri ľudových liekoch

Liečba miechy pri ľudových liekoch je jednoduchý a cenovo dostupný spôsob, ako sa pokúsiť vyrovnať sa so závažnou patológiou chrbtice. Robiť bez chirurgického zákroku a kvalitatívne zlepšovať svoj stav je sen každého pacienta s problémami so zadami. V tejto situácii je hlavnou vecou nezačať s ochorením, ale v počiatočných štádiách choroby sa poradiť s vertebroológom. V tomto článku nájdete recepty a metódy liečby kýly bedrovej, hrudnej a krčnej chrbtice..

Liečba miechy pri ľudových liekoch

Podstata choroby: stručná informácia

Medzistavcová kýla je porušením jemnej štruktúry chrbtice, v ktorej je prítomné vláknité jadro. Ochorenie sa môže vyskytnúť v dosť závažnej forme, keď rušia nielen bolesť a opuch, ale vyskytujú sa aj výrazné príznaky porúch močenia, parézy, ochrnutia. Ak je bolesť taká intenzívna, že sa zastaví iba pri narkotických alebo semi-narkotických liekoch alebo ak dôjde k významnému zhoršeniu pohybovej aktivity, vykoná sa chirurgický zákrok, aby sa odstránil útvar nazývaný „medziobratlová hernia“..

Ochorenie sa vyskytuje u dospelej populácie. Má rodovú príslušnosť: muži sú častejšie chorí. Nesprávne vypočítané fyzické zaťaženie chrbta a predĺžená fyzická nečinnosť môžu viesť k patológii v rovnakom rozsahu. Na prevenciu tejto choroby musíte prispôsobiť svoj životný štýl a vylúčiť dlhodobé statické zaťaženie chrbtice. Kancelárski úradníci musia robiť povinné prestávky na vedenie priemyselnej gymnastiky.

Masť na medziobratlovú prietrž

Ľudové lieky na kýlu chrbtice zahŕňajú použitie mastí. Základom je najčastejšie tuk z bravčového alebo hydinového mäsa. Táto látka prakticky nespôsobuje alergické prejavy, dobre preniká cez póry kože, je kompatibilná s inými terapeutickými zložkami. Masti na ošetrenie medzistavcových prietrží sa zvyčajne uchovávajú v chladničke pomocou nádob s pevným vekom. Tu je niekoľko osvedčených starých receptov, ako sa vyhnúť operácii v mnohých situáciách..

Recept číslo 1

Použite korene kostnej kosti. Dôkladne sa umyjú a potom nasekajú mlynčekom na mäso. Zmiešajte s husacím tukom a duste asi 40 minút v nepriľnavom riade, odstavte ho a do polochladenej zmesi pridajte pravidelnú vodku. Nechá sa úplne vychladnúť, potom sa znova zohreje, prefiltruje, masť sa prenesie do závitovej nádoby a nechá sa vylúhovať 10 dní. Na libru koreňov vezmite 350 gramov. sadlo a 60 ml vodky. Masť sa aplikuje v hrubej vrstve na plochu, kde sa nachádza medzistavcová prietrž po dobu 1 hodiny.

Recept číslo 2

Vezmite 1 gram. múmia a 100 g. prírodný kvetinový med. Múmie sa chovajú v lyžici vody a výsledná hmota sa naleje do tekutého medu. Ukázalo sa teda, že na ošetrenie chrbtice je to akákoľvek masť.

obklady

Kompresie sa vyrábajú v oblasti medzistavcovej prietrže, pretože takéto alternatívne ošetrenie stavcovej prietrže je už dlho známe. Manipulácia je vhodná iba pre použitie doma, pretože celá štruktúra prinesie určité nepríjemnosti. Na ošetrenie je cesnak veľmi vhodný. 300 g nakrájané klinčeky sú starostlivo rezané nožom a kombinované so pohárom vodky. Výsledná zmes sa nechá niekoľko hodín pôsobiť, potom sa vytlačí a vloží do gázového vrecka. Mal by byť pripevnený k miestu premietania medzistavcovej prietrže, pevne obviazaný, starostlivo izolovaný a ležať 1 hodinu. Potom je obklad odstránený, ale pokožka nie je umytá. Tento postup opakujte každé 2 - 3 dni. Ak existuje pálivá pokožka, určite naneste krém na dieťa.

Kôňový tuk je sklad výživných látok. Čerstvý tuk sa jemne rozdrví a utopí vo vodnom kúpeli. Nie je možné variť látku. Po ochladení sa hmota nanesie v hrubej vrstve na miesto medzistavcovej prietrže, nad ňu sa použije izolačný obväz a potom teplý šál. Tuk koní si môžete udržať na tele niekoľko hodín. Potom sú zvyšky produktu utreté plachtovinou a koža je umytá teplou vodou a osušená dosucha..

Bischofite s medziobratlovou kýlou sa odporúča používať nielen na ľudových liečiteľov, ale aj na praktických lekárov. Vyrábame zmes: 200 gramov bischofitu, 100 ml octu jablčného muštu, medu a liečebnej žlče. Zmes sa zahreje na 40 g. Celzia sa aplikuje po dobu 2 hodín komprimáciou.

Tinktúra na odreniny a kúpeľa

Alternatívne ošetrenie kýly chrbtice si nemožno predstaviť bez trenia. Na výrobu tinktúr sa používajú rôzne protizápalové a dekongestantné byliny. Trvali na vodke (mesačný svit) alebo na rastlinnom oleji. Používajte iba na vonkajšie použitie. Tieto lieky môžu niekedy obsahovať smrtiace dávky alkaloidov, a preto ich uchovávajú v jasne označenom obale. Uvádzame niektoré recepty, ktoré pomáhajú liečiť kýly v krčnej chrbtici:

 • Tinktúra na ošetrenie medzistavcovej prietrže lumbálnej chrbtice je vyrobená z saberfish. Na výrobu lieku sa 200 g. sušený koreň rastliny a zmiešaný s dvoma litrami vodky. Potom dôkladne premiešajte a schovajte sa na tmavom mieste. Potom sa prefiltruje, pridá sa 2 injekčných liekoviek s 10% dimexidum a použije sa na trenie chrbta.
 • 20 stredne veľkej vodky vezme 20 stredne veľkých strukov pálivého korenia, 200 g. suché hypericum, 30 gaštanov konských, 100 g. korene ľalie, 100 ml. 10% amoniak. Po trojtýždňovej infúzii sa používa na drhnutie bedrovej, krčnej chrbtice;

vane

Vane sú bežné postupy. Rovnomerným zahrievaním celého organizmu, otváraním veľkého množstva pórov, zvyšovaním rýchlosti krvného obehu je možné dosiahnuť saturáciu tkanív živinami a minerálmi. Vane sú užitočné pre takmer všetkých ľudí. Procedúra má minimálny zoznam kontraindikácií a pri správnom použití prináša nenahraditeľnú výhodu pre prácu kostrového systému..

Rusko bolo známe svojimi ihličnatými kúpeľmi. Ihly sú skladom jedinečných vitamínov. Akonáhle sú v krvnom riečisku, dokážu významne zlepšiť stav medzistavcových platničiek, chrupavky a svalového tkaniva. Na prípravu štandardného kúpeľa stačí naliať kilogram čerstvých ihličiek do vedra vriacej vody. Uistite sa, že trváte na výslednej zmesi niekoľko hodín pod teplou prikrývkou, potom ju preceďte, nalejte do vane a pokračujte v tomto postupe, až kým infúzia nevychladne..

Liečba miechy pri ľudových liekoch

Miechová kýla je choroba, ktorá je často bolestivá a náchylná k recidíve. Ošetrujúci lekár zriedka predpisuje chirurgickú liečbu, doslova v 10% prípadov: je indikovaný pri akútnom stave (bolesť, paréza, strata pohyblivosti). Používajú sa hlavne metódy a prostriedky konzervatívnej medicíny, ako aj liečba miechy pomocou ľudových prostriedkov. Môžete kombinovať lieky, bylinné medicíny a relaxačné procedúry. Toto ošetrenie poskytne spoľahlivý, stabilný a zdravý výsledok..

Aká je kýla chrbtice: príznaky

 • Bolesť hlavy a závraty
 • Ťažká bolesť v postihnutej oblasti, ktorá rozdáva susedným oblastiam
 • vysoký tlak
 • Zmeny citlivosti v postihnutých oblastiach tela
 • Porušenia práce vnútorných orgánov
 • Svalová slabosť
 • opuch

Pozrime sa podrobnejšie na ľudové lieky na liečbu medzistavcovej prietrže, porozprávajte sa o tom, čo a ako najlepšie používať, dajte recepty a poskytnite užitočné odporúčania k danej téme..

Kýla krčnej chrbtice: liečba ľudovými liekmi

Liečba medzistavcovej prietrže ľudovými prostriedkami zahŕňa rastlinné liečivá. Fytoterapia pre medzistavcové prietrže je založená na obohacujúcich látkach bohatých na užitočné látky. Všetky prostriedky sa musia vziať pred jedlom. Pre pacientov je užitočné zahrnúť do ich stravy:

 • sušené marhule, vlašské orechy, hrozienka, spracovaná citrónová šťava;
 • otruby s medom;
 • infúzia harmančekových kvetov a šípiek v pomere 1: 1; čaj z ruží možno pripraviť osobitne. Je dôležité si uvedomiť, že konzumácia nápojov na báze šípiek by mala byť mierna. Je to najbohatší zdroj vitamínu C, ktorého predávkovanie môže mať nepriaznivý vplyv na zdravie;
 • ovocie ženšenu a kalina;
 • infúzia fialových kvetov: musia sa vysušiť a potom trvať na tom, že budú trvať týždeň;
 • alkoholové infúzie z koreňov elecampanu, melilota, šable.

Ako liečiť prietrž: masti, infúzie, odreniny, oleje

Alternatívnymi metódami liečby kýly bedrovej chrbtice je použitie rôznych mastí, olejov, infúzií a odreniny..

 • Z kýly môžete použiť infúziu šípiek, šeřík a harmančekov - chladených vtieraných do postihnutej oblasti. Nepoužívajte horúce vonkajšie výrobky..
 • Liečba vertebrálnej kýly doma by sa mala uskutočňovať pomocou jedľových olejov, ľubovníka bodkovaného, ​​koreňov kostry, brezy. Jedlový olej je možné úspešne kombinovať s medom, aby sa dosiahol lepší účinok. Neznepokojujte sa, ak počas liečby bolesť náhle zintenzívni: je to normálne, pretože olej má dráždivý účinok, ale postupne sa zotavuje. Liečba oleja by sa mala používať opatrne pre alergikov..
 • Biela, červená alebo modrá hlina je vynikajúci liek. Hlina by sa mala riediť do krémového stavu a potom sa nanášať 1-2 hodiny na boľavé miesto.
 • Z vertebrálnej prietrže pomáha trenie na báze prospešných bylín.
 • Napriek tomu, že sa nedoporučuje zahrievanie boľavých miest, môžu pacienti mierne kráčať do kúpeľov. Vďaka kúpeli sú všetky póry otvorené a lepšie vnímajú terapeutické látky.
 • Kýlu môžete liečiť ľudovými liečivami pomocou relaxačných kúpeľov s bylinkami a olejmi, po ktorých sa aplikujú obklady.

Masáž miechy

Dobrým účinkom je terapeutická masáž, pri ktorej sa používa jedľový olej a med. Namiesto jedlového oleja môžete použiť ľubovník bodkovaný, brezu, založený na kostivali. Budete musieť byť liečení jeden mesiac, postupy sa vykonávajú pravidelne s rovnakou frekvenciou.

Je potrebné pacienta položiť na brucho, otrieť boľavé miesta olejom a potom naniesť med. Technika je nasledovná: položte dlaň na pokožku pripravenú s olejom a medom a potom ju ostro odstráňte. Masáž bude pre pacienta bolestivá, ale bude ju musieť tolerovať. Procedúra sa vykonáva počas 10 minút, potom sa chrbát utrie a vyčistí teplou prikrývkou. Potom pacient potrebuje nejaký čas odpočinok. Potom môžete do pokožky votrieť trochu zahrievajúcu masť.

Kýla krčnej chrbtice: liečba ľudovými liekmi

 • Medová masáž. Môžete to urobiť sami. Masážny postup pozri vyššie.
 • Kompresia na báze Kalanchoe. Z jedného listu musíte hornú vrstvu pokožky opatrne odstrániť, až kým sa šťava neobjaví alebo nezomletie. Produkt naneste na boľavé miesto a pripevnite ho navrch obväzom, bandážou alebo čistou handrou. Kompresia sa najlepšie vykonáva cez noc počas jedného až dvoch týždňov.
 • Púpava sirup. Varte dva litre vody, pridajte nakrájanú citrón, hrušku a 350 g púpavy. Varte pol hodiny pri miernom ohni, potom nalejte 2 kg. granulovaný cukor, premiešajte a znova povarte pol hodiny. Po ochladení sa sirup berie trikrát denne po dobu 1 lyžice. l.

Miechová kýla: liečba bez chirurgického zákroku ľudovými receptami

Masť ďasien

Môžete liečiť medzistavcové prietrže masťou na báze ďasien. Potrebné sú tieto prísady: sušená kostival (koreň) - 500 g, borovicová živica - 70 g, alkohol alebo vodka - 300 g, bravčový tuk - 350 g.

Koreň je potrebné rozdrviť, aby sa získala kaša, súčasne roztaviť tuk a pridať k tomu nasekaný koreň. Zmes sa musí udržiavať v ohni po dobu pol hodiny, potom do nej pridajte gumu a premiešajte, nevystavujte ju teplu. Po 10 minútach pridajte vodku, po ďalších 10 minútach je možné liek odstrániť.

Náplasti s prietržom by mali byť ošetrené hrubou vrstvou masti, zabalené do celofánu a pokryté teplou handrou. Potom musí pacient ležať na chrbte 30 - 40 minút, po uplynutí stanoveného času umyť zvyšky masti teplou vodou..

Tuk z konského obkladu

Konský tuk je užitočný pre bedrovú chrbticu. Mal by byť jemne nastrúhaný, zabalený do polyetylénu alebo tenkej látky a potom pripevnený k prietrži. Tento obklad zmierni bolesť a zmierni stav po niekoľkých hodinách. Musíte si ponechať 1-2 dni.

Apitherapy - liečba včelími bodnutím

Pri kýle bedrovej chrbtice môžete použiť včelí jed. Spadá do oblasti tvorby prietrže a pôsobí na ňu tak, aby sa postupne vyliečila. Túto zaujímavú metódu liečby by mal vykonávať iba odborník, pretože si vyžaduje schopnosť pracovať so včelami a správne vykonávať postup..

Spracovanie medi

Medzistavcová prietrž v dolnej časti chrbta sa môže liečiť meďou. Medené mince musia byť pripevnené k chrbtici. Medené ióny tak prenikajú do elektrolytov. Meď stabilizuje kyslé zásadité prostredie prietrže. Postupne sa tak vytvára normálna homeostáza..

Tinktúra na koreni šable

Kýla môže byť liečená ľudovými liekmi založenými na šavle. Táto rastlina sa používa zvnútra aj zvonka. Na prípravu produktu musíte do 1 litra pridať 100 g jemného suchého koreňa. lekársky alkohol. Infúzia sa uchováva tri týždne v chladnej miestnosti.

Na konci funkčného obdobia sa tinktúra užíva trikrát denne pred jedlom. Na jednu dávku 1 lyžička. rozpustený v 1/3 šálky vody. Na aplikáciu zvonka sa do tinktúry pridáva 10% dimexid, všetko sa premieša a zohreje, potom sa použije na trenie dolných končatín a postihnutej oblasti..

Lisuje z aloe šťavy a medu

Medzistavcová prietrž sa dobre lieči rôznymi obkladmi. V prípade receptov by sa mala používať iba čerstvá rebríček. Musíte zmiešať niekoľko rozdrvených čerstvých listov, tekutého kvetinového medu a alkoholu v pomere 1: 2: 3. Zmes sa naleje do sklenenej nádoby a čistí sa jeden deň, potom sa uloží do chladničky.

Na ošetrenie musíte vložiť gázu do 10 vrstiev, namočiť ju do zmesi a aplikovať na boľavé miesta. Chrbát by mal byť zabalený do celofánu a potom dodatočne izolovaný flaneľom alebo kockou. Produkt sa uchováva najmenej hodinu. Po celú dobu musí byť pacient uvoľnený a pokojne klamať..

Spevňujúci sušený ovocný mix

Sušené ovocie sa používa na ošetrenie bedrovej medzistavcovej prietrže. Ako doplnkové liečivé činidlo a na prevenciu môže byť do stravy zahrnutá špeciálna zmes sušeného ovocia. Pomery sú nasledujúce: sušené marhule (5 ks), slivky (1 ks), figy (1 ks). Musíte použiť najmenej 1-1,5 mesiaca - takáto liečba nasýti medzistavcové tkanivá užitočnými látkami..

Bran vývar

Na výrobu liečivých odvarov potrebujete lyžicu ražných a pšeničných otrúb, ktoré sa musia naliať dvoma šálkami vody a pol hodiny variť. Vývar sa pije trikrát denne po malých dávkach. Zlepší metabolizmus a zmierni zápalové príznaky nervových koreňov..

Terpentínové kúpele

Zahrejte vodu, terpentín v nej rozpustite v pomere 4 lyžice. l 200 litrov Musíte sa vykúpať po dobu 20 minút. Zvyšuje krvný obeh v chrbtici a zabraňuje zápalovým procesom. Po dvoch mesiacoch pravidelných procedúr sa stav pacienta výrazne zlepšuje.

Cesnakovo-alkoholový obklad

Dobrou liečbou je cesnakovo-alkoholový obklad. Cesnak (300 g) prechádza mlynčekom na mäso a naleje sa pohárom vodky. Zmes sa trvá 1,5 týždňa v uzavretej nádobe. Keď je infúzia hotová, navlhčia suchú handričku a po dobu jednej hodiny sa nanesú na boľavé miesta pokryté polyetylénom. Po jednej hodine sa obloženie odstráni a pokožka sa utrie mäkkou handrou. Používajte raz za dva dni.

Pine púčiky

Kýla bedrovej chrbtice tiež zahŕňa liečbu ľudovými prostriedkami založenými na neobvyklých zložkách. Čerstvo vybrané borovicové puky sa musia nechať prejsť mlynčekom na mäso. Potrebujete toľko obličiek, aby ste nakoniec mohli vytočiť trojlitrovú nádobu. Do obličiek sa pridá pohár cukru a potom sa dobre premieša. Potom zmes uzavrite vekom a vložte do chladničky. Keď zhnednú (bude to trvať niekoľko dní), produkt sa môže užiť perorálne po dobu 1 čajovej lyžičky. 3-4 krát denne pol hodiny pred jedlom. Ošetrenie sa vykonáva až do konca nápravy..

Päť bylinkovej liečby

Lumbálna prietrž je dobre liečená. Do sklenenej nádoby musíte umiestniť harmančekové kvety, lesné jahody, ľubovník bodkovaný, nesmrteľku a púčiky brezy (každá po 100 g). Zber byliniek až po vrchol by mal byť naplnený vodkou a trvať na tom, aby boli dva týždne. Potom musí byť filtrovaný. Vezmite 1 polievkovú lyžicu. l lyžicu deň pred jedlom.

Ľanový kúpeľ

Je potrebné naplniť pol kilogramu ľanových semien 3 litrami vody a trvať na tom dve až tri hodiny. Potom je čas naliať infúziu do teplého kúpeľa. Tento kúpeľ by mal trvať 20-30 minút. Nasledujúci deň sa namiesto ľanového odvarovania používa horčičný prášok (1 balenie na kúpeľ). Ľanový vývar by sa mal do 10 dní striedať s horčicovým práškom. Potom je potrebná mesačná prestávka, po ktorej sa opakuje liečebná kúra.

Ľudové lieky samy o sebe dobre odstraňujú príznaky a prejavy choroby, ale nezmierňujú príčinu. Alternatívne metódy spolu s vhodnou konzervatívnou liečbou môžu prinajmenšom výrazne zlepšiť stav pacienta a prinajmenšom - liečiť ho.

TOP 30 najlepších ľudových liekov na liečbu kýly bedrovej chrbtice

Bardukova Elena Anatolyevna
neurológ, homeopat, pracovná prax 23 rokov
✔ Článok skontroloval lekár

Slávny japonský reumatológ: „TOTO JE MESIAC! Ruské metódy liečby kĺbov a chrbtice sú iba zarážajúce. Pozrite sa, čo lekári ponúkajú na ošetrenie chrbta a kĺbov v Rusku: Voltaren, gél Fastum, Diclofenac, Milgamma, Dexalgin a ďalšie podobné lieky. Tieto lieky však NEROZAŽUJÚ SPOTREBU A ZADU, zmierňujú iba príznaky choroby - bolesť, zápal, opuch. Teraz si to predstavte. Prečítajte si celý rozhovor.

V článku - najlepšie metódy alternatívnej liečby kýly bedrovej chrbtice. Bedrová hernia sa často vyskytuje u mužov starších ako 30 rokov. Toto je nebezpečné ochorenie, ktoré je sprevádzané silnou bolesťou a zanedbávanie vedie k vážnym následkom..

Liečba kýly bedrovej chrbtice ľudovými prostriedkami je k dispozícii mnohým pacientom, hlavnou vecou je konzultácia s lekárom skôr, ako.

Bedrová hernia je výčnelok buničitého jadra medzistavcovej platničky, ktorý komprimuje nervové korene v mieche. Prietrž v dolnej časti chrbta sa pozoruje u 90% všetkých chorôb chrbta v dôsledku vysokého zaťaženia bedier, ako aj účinkov osteochondrózy..

Ako vyzerá prietrž?

Chirurgii sa dá vyhnúť, existuje veľa spôsobov liečby. Sú to cvičenia na chrbticu a fyzioterapiu a samozrejme recepty na tradičnú medicínu. Použitie všetkých liečebných metód v komplexe úplne vylieči prietrž. Ak vám bola diagnostikovaná medziobratlová kýla, nezúfajte! Ak chcete poraziť prietrž chrbtice bez chirurgického zákroku, môže to urobiť každý!

V článku sa dozvieme podrobnejšie o liečbe bedrovej prietrže pomocou takých ľudových prostriedkov, ako sú aplikácie, masti, obklady a tinktúry..

Príčiny a rizikové faktory

Do rizikovej skupiny patria ľudia, ktorí majú:

 • vysoká fyzická aktivita (športovci, hýbatelia);
 • sedavý životný štýl (administratívni pracovníci);
 • existuje osteochondróza alebo osteoporóza;
 • zranenia, najmä po nehode;
 • existuje dedičná predispozícia;
 • je zakrivenie chrbtice;
 • nad 30 rokov.

Príznaky a symptómy

Povaha symptómov choroby priamo závisí od miesta a veľkosti prietrže. Aké sú hlavné znaky a príznaky tejto nebezpečnej choroby? Tie obsahujú:

 1. silná bolesť v bedrovej oblasti, ktorá sa zvyšuje so zákrutami a sklonami;
 2. znecitlivenie dolných končatín, najmä špičky;
 3. pocit husacích hrčiek a bavlny v nohách;
 4. náhla a ostrá bolesť chrbta (bolesti chrbta);
 5. znížená účinnosť u mužov;
 6. objaví sa brnenie nôh;
 7. problémy s pohybmi čriev a močením;
 8. ochrnutie dolných končatín.

Máte niektorý z týchto príznakov? Môžu byť trvalé alebo sa môžu vyskytovať pravidelne. Ak sa objavia príznaky kýly, odporúčame vám, aby ste návštevu lekára neodložili. Ľudia s bedrovou prietržou sa zriedka podrobujú operácii. A v skutočnosti sa vyžaduje iba v 5 - 10% prípadov.

Pamätať! Bedrová hernia je závažné ochorenie, ktoré vás môže priviesť na invalidný vozík.

Indikácie pre chirurgickú liečbu choroby

 • bolesť trvá viac ako šesť mesiacov;
 • výskyt spondylolistézy je posun miechy;
 • porušenie močenia, problémy s črevami;
 • nedostatok sily u mužov;
 • ochrnutie dolných končatín.

Ak tieto príznaky nemáte, konzervatívnymi metódami sa môžete zbaviť prietrže.

Liečba alternatívnymi metódami v kombinácii s liekmi vedie k veľmi pozitívnym výsledkom.

Ako vyliečiť kýlu ľudovými liekmi

Ak sa počas liečby ľudovými liekmi objavia pozitívne výsledky - zníženie bolesti a opuchov, liečbu neprestávajte! Liečte najmenej 3 mesiace a potom choďte k lekárovi, aby ste videli dynamiku zlepšenia. Všetky nasledujúce metódy sú tiež použiteľné na cervikálnu a hrudnú kýlu..

Na zvládnutie akútnej bolesti v počiatočnej fáze prietrže sú vhodné tieto typy liečby:

 • akupunktúra;
 • hirudotherapy;
 • chrbtová trakcia;
 • recepty tradičnej medicíny;
 • Cvičenie a iné.

Hirudoterapia - ošetrenie pijavice

Ak chcete zabrániť vzniku a rozvoju choroby, postupujte podľa nasledujúcich možností liečby:

 • jóga;
 • rehabilitácia;
 • správna výživa;
 • iné liečby, ktoré posilňujú chrbticu.

S alternatívnymi metódami sú celkovo k dispozícii tieto typy liečby:

 • tinktúry;
 • aplikácie;
 • masti;
 • mletia;
 • obklady;
 • aplikátor Lyapko a Kuznetsova.

Ako používať tradičnú medicínu?

Aplikácie s masťou

Efektívna a dlhotrvajúca metóda, ktorá sa vykonáva pomocou opravy:

 1. naneste masť na malý kúsok gázy;
 2. položiť na bolestivé miesto a prikryť ho filmom;
 3. nalepiť na náplasť alebo zabaliť handričkou;
 4. masti sa používajú večer alebo v noci.
 1. vtiera sa do postihnutej oblasti dlaní alebo handrou;
 2. používajú sa kruhové pohyby, ktoré ich zrýchľujú pri trení;
 3. doba trenia 3 až 5 minút;
 4. po absorpcii masti musí byť spodná časť chrbta zviazaná šatkou;
 5. aplikované raz alebo dvakrát denne.

obklady

Uložte ich v noci alebo cez deň na pár hodín:

 • namočte gázu do liečivého roztoku;
 • naneste na spodnú časť chrbta obklad a prikryte ho vrchnou vrstvou;
 • kravata z bavlny alebo vlny.

Alkoholová tinktúra

Tinktúru votrite celou rukou až do úplného vstrebania, potom nalejte novú časť do dlane a opakujte. Ak trete alkoholovú tinktúru niekoľkokrát denne, prinesie to oveľa pozitívnejšie výsledky:

 • trením krúživým pohybom;
 • mletie najmenej 5 minút;
 • zabalte bedrovú oblasť tkaninou alebo šatkou.

S bedrovou kýlou, trením bez tlaku a pomalými pohybmi.

Najlepšie ľudové lieky

Alternatívne spôsoby liečby prietrže lumbosakrálnej oblasti sú najúčinnejšie pre počiatočné príznaky choroby. Existuje veľa spôsobov, ako sa liečiť doma. S ich pomocou sa môžete vrátiť do normálneho životného štýlu..

jalovec

Tinktúra borievky

Ako urobiť tinktúru:

 • zoberte 0,5 vodky, nalejte do 150 g. borievky;
 • stáť tri týždne, nezabudnite z času na čas pretrepať tinktúru.

Tinktúra bobúľ borievky sa má užívať 10 - 15 kvapiek trikrát denne. Priebeh prijímania je 1 mesiac. Neodporúča sa pre ochorenie obličiek.

mumio

Tento nástroj je skutočne legendárny, pretože má vynikajúce liečivé a opravné vlastnosti. Odporúča sa užívať perorálne alebo používať masti, drviny a aplikácie na báze mumiyo.

Mumiyo - starobylá metóda liečby chorôb

Tablety 0,2 g. vziať na prázdny žalúdok, rozpustený v pohári vody, dvakrát denne. V priebehu času je lepšie rozpustiť tablety bez použitia vody. Kurz je 10 dní..

Brúsenie a použitie

 • 5 gramov múmie, starostlivo rozdrvené;
 • úplne sa rozpustí v 2 polievkových lyžiciach vody;
 • nalejte jednu polievkovú lyžicu liečivého alkoholu;
 • zoberte päťkrát viac vazelíny alebo bravčového tuku, dôkladne premiešajte.

Priebeh mletia a aplikácie tejto masti nie je obmedzený.

Je tiež možné trieť bolestivé miesto vodným roztokom 0,2 gramu mumiyo a polievkovou lyžicou vody..

Ak chcete rýchlo zastaviť bolesť, musíte zobrať 100 gramov medu a 1 čajovú lyžičku mumiyo (5 g), dôkladne premiešať. Pred použitím tejto zmesi votrite chrbát jedľovým olejom.

Masť si potrite potľapkaním dlaní po postihnutej oblasti, nebude to veľmi pekné, ale musíte vydržať. Po takejto „masáži“ môžete trieť anestetickú masť, napríklad Finalgon, a chrbtom zabaliť vlnený šál. Liečba trvá 1 mesiac.

Prírodné produkty, ktoré produkujú včely, sú účinné proti mnohým chorobám. Pred použitím ľudových liekov založených na mede je potrebná alergia na jeho zložky.

Lisuje z medovej a aloe šťavy

Z listov aloe si vezmite čerstvú šťavu. Môžete to dosiahnuť preskočením listov rastlín do mlynčeka na mäso a potom ich pretlačte gázou. Pripravte lekársky alkohol a kvetinový med (tekutý). Rozmery:

 • šťava z aloe - 1 diel;
 • med - 2 časti;
 • alkohol - 3 diely.

Dôkladne premiešajte, vložte do sklenenej nádoby a vložte na teplé, tmavé miesto na 24 hodín. Ďalej skladujte v chladničke.

Naneste obklady s gázou, zložené do niekoľkých vrstiev, impregnované touto zmesou. Zabalte látku alebo fóliu navrch. Udržujte obklad na bolestivom mieste najmenej jednu hodinu, pacient by mal ležať v posteli.

Na zvýšenie imunity počas ochorenia užívajte mrazené mlieko a mlieko s medom.

Medové koláče

Medové koláče dokonale zvládajú zápalové procesy a aktivujú krvný obeh. Ak ich chcete uvariť, musíte zmiešať med so zemiakovým škrobom, pripraviť koláč z výslednej konzistencie. Dajte na boľavé miesto, zabalte handričkou navrch a nechajte stáť aspoň hodinu.

Medová masáž

Zafarbite bolestivú oblasť pomocou ľubovníka bodkovaného alebo brezového oleja (môžete použiť olej z jedle alebo stonky) a potom med opatriť plesňami. Ak to bolí - nebojte sa, malo by to tak byť. Buď trpezlivý. Keď sa med vstrebáva, opatrne ho zabalte vlnou šatkou. Masážny kurz 2 týždne. Výhody masáže: zlepšenie krvného obehu, obnovenie chrupavkového tkaniva, odstránenie bolesti chrbta.

Brúsenie je možné vykonať pomocou včelieho jedu a propolisu, pretože veľmi pomáha proti bolesti chrbta..

propolis

Dobrá oprava tkaniva, zmiernenie bolesti a zápalu.

odreniny

 • zoberte 100 ml alkoholu 70%, pridajte 40 gramov drveného propolisu;
 • nalejte tinktúru do sklenenej nádoby, trvajte na tom, 10 dní, nezabudnite tekutinu každý deň pretrepať.

V akútnom období komprimuje tento agent dobre. Potom mletie niekoľkokrát denne. Odporúča sa užívať tinktúru propolisu vo vnútri 20 kvapiek spolu s zohriatym mliekom.

Sabre marsh

Saberfish má protizápalové, analgetické a antipyretické účinky.

tinktúra

 • 50 g koreňov rastlín nalejte jednu fľašu vodky 40%;
 • výslednú tekutinu umiestnite na tmavé miesto na tri týždne.

Užívajte perorálne pred jedlom 3x denne, rozpustením jednej lyžice tinktúry v pohári vody.

Je užitočné drviť alebo komprimovať pomocou tinktúry saberfish. Po masáži je obzvlášť užitočné trieť chrbát zmesou.

Comfrey officinalis

Táto rastlina je skutočne jedinečná. Má vynikajúci liečivý účinok..

Pripravené lieky na ich báze sa používajú externe aj interne.

Kostival s medom

 • jemne nasekajte korene čerstvých kostrov s mlynčekom na mäso;
 • zmiešajte s medom v pomere 1: 1.

Túto zmes vezmite jednu čajovú lyžičku na lačný žalúdok. Kurz je 10 dní, prestávka 10 dní. Potrebujem iba tri kurzy.

obklady

 • Namočte 50 gramov koreňov suchého kostry do pohára čistej vody na 24 hodín;
 • po dni opláchnite korene a pridajte 40% do 600 ml vodky;
 • sklenenú nádobu s tinktúrou umiestnite na tmavé miesto na 2 týždne, nezabudnite ju každý deň pretrepať.

Keď je tinktúra pripravená, aplikujte obklady na miesto vzniku prietrže na niekoľko hodín. Kurz je 10 dní, potom je prestávka 10 dní. Vyžaduje sa viacnásobné ošetrenie.

Maslo

Olej z koreňov kostnej kosti efektívne obnovuje chrupavkové bunky v tkanivách. Na prípravu oleja musíte:

 • nalejte 50 l slnečnicového oleja do 50 g suchých koreňov korene;
 • trvať na trvaní 10 dní, pravidelne pretrepávať nádobu;
 • keď je olej pripravený, musí sa prefiltrovať a pridať 1 lyžičku. jedľový olej, 70 g mletých ruží a štvrť šálky ricínového oleja.

Pred medovou masážou zotrite olej.

 • Zmiešajte 300 g čerstvo nasekaného koreňa v rovnakom pomere s roztaveným bravčovým tukom;
 • výsledná hmota sa ochladila, kým stuhla;
 • po 4 hodinách sa roztaví a prechádza filtrom, vloží sa do sklenenej nádoby.

Masť skladujte v chladničke. Na oblasť naneste hrubú vrstvu s bedrovou prietržou, zabalte na ňu film a vlnený šál na vrch. Namočte 40 minút, zvyšok opláchnite teplou vodou. Masť môžete tiež aplikovať v noci..

Masť z borovicovej živice

Na varenie sa vyžaduje 0,5 kg suchých nasekaných koreňov korene a bravčového tuku bez soli:

 • dajte panvicu na miernu alebo miernu teplotu, pridajte bravčový tuk;
 • Keď sa tuk roztopí, pridajte na panvicu korene kostrava a varte asi hodinu;
 • potom sa k zmesi pridá borovicová živica (guma) a varí sa ďalších 15 až 20 minút;
 • Výsledná zmes sa ochladí, potom sa pridá vodka, až kým sa nedosiahne hustá hmota.

Masť potrite každý deň do postihnutej oblasti a potom ju na 30 minút prikryte celofánovým filmom alebo vlnenou látkou. Zvyšky masti umyte teplou vodou..

Masť skladujte v chladničke.

hlina

Nie je známe, ako funguje hlina, ale účinok jej použitia je jednoducho pozoruhodný. Pozitívny efekt prichádza veľmi rýchlo. Modrý íl sa vyrovná so zápalom a opuchom, zatiaľ čo červený íl obnovuje chrupavku a kostné tkanivo, rýchlo uzdravuje poškodenú oblasť.

Modré hliny pomáhajú so zápalom a bolesťou

aplikácia

 • zoberte suchú červenú alebo modrú hlinku, rozdrvte ju v horúcej vode;
 • urobte z nej koláč, asi 1 cm hrubý na dlani;
 • dajte na gázu hlinený koláč, naneste na boľavé miesto;
 • zabaliť na vrch.

Podržte asi 4 hodiny, kým sa hlinka nerozpadne.

Clay obklady môžu byť použité toľkokrát, koľkokrát je potrebné, až kým nezmiznú bolesti. Podľa hodnotení pacientov a lekárov je táto metóda veľmi účinná.

Tuk z koní

Pri použití tohto nástroja sa stav výrazne zlepšuje, bolesť prakticky zmizne.

Konský tuk má dobrý analgetický účinok

Compress

 1. Zloženie: 200 gramov konského tuku, 2 lyžičky. jód, 2 žĺtky.
 2. Všetko dôkladne premiešajte, až kým sa neobjaví homogénna hmota. Rozotrite zmes na dvojitú vrstvu gázy. Naneste obklad na bolestivú oblasť, nalepte náplasť na vrch alebo zabalte obväzom. Bolesť zmizne za pár hodín.
 3. Po 1-2 dňoch zmeňte kompresiu na novú. Liečba trvá 10 dní.

Tuk tiež pomáha, ak sa trie dozadu niekoľkokrát denne..

Rôzne ľudové lieky

Hypericum olej

Na prípravu oleja musíte:

 • čerstvú ľubovník bodkovaný vložte do pollitrovej nádoby;
 • nalejte slnečnicový olej na vrch nádoby;
 • trvať 14 dní na tmavom mieste;
 • po dvoch týždňoch, namiešajte zmes, by mal mať olej červený odtieň;
 • olej možno použiť alebo naplniť novou dávkou ľubovníka bodkovaného na dosiahnutie silnejšej koncentrácie.

Pred masážou by sa mal olej nanášať na chrbát. Veľmi užitočné je zmiešať hypericum a brezový olej a aplikovať pred masážou.

Brezový olej

Odstraňuje soľ z kĺbov, odstraňuje bolesť, zápaly a opuchy, obnovuje nervové korene v mieche.

Na prípravu brezového oleja musíte:

 1. začiatkom júna zbierať čerstvé breza v trojlitrovej nádobe;
 2. počkajte 3 hodiny, kým sa listy neobjavia;
 3. nalejte rafinovaný kukuričný olej do pohára;
 4. pevne zatvorte nádobu a dajte ju na 1 týždeň na slnečné miesto;
 5. po siedmich dňoch usporiadať na tmavom mieste po dobu niekoľkých týždňov;
 6. nezabudnite denne pretrepávať nádobu s olejom;
 7. po 3 týždňoch expozície olej prefiltrujte.

Pred masážou niekoľkokrát denne trieť alebo zmiešať s hypericumovým olejom a rozmazať. Tento olej si tiež môžete jednoducho kúpiť v lekárni alebo v špeciálnom obchode..

Brezový olej pomáha pri mnohých chorobách chrbtice

Tinktúra z Aspen Bark

Vezmite jednu lyžicu suchej osiky, vložte do 1 litra vody a varte na miernom ohni. Ochladzujte a namáhajte budúcu tinktúru. Užívajte denne 1 polievková lyžica. l pred jedlom.

Kamenná drupová listová tinktúra

Pripravte 30 gramov listov tejto rastliny, nalejte pohár vody, prevarte na miernom ohni. Nechajte vychladnúť, napätie. Užite nalačno 50 ml infúzie trikrát denne.

Kalanchoe

Má veľa vlastností: znižuje krvný tlak, zlepšuje krvný obeh, zmierňuje bolesť a ďalšie príznaky bedrovej prietrže.

Odstráňte fóliu z umytých listov Kalanchoe a pripevnite na postihnutú oblasť náplasťou v noci.

cesnak

Od staroveku ľudia vedia o liečivých vlastnostiach cesnaku. Cesnak zmierňuje zápaly, zlepšuje krvný obeh a odstraňuje bolesti. Cesnaková tinktúra je veľmi populárna:

 • 100 gramov cesnaku, prejdite mlynčekom na mäso;
 • pridajte nasekaný cesnak 50 g vodky 40%;
 • trvať 10 dní na tmavom mieste.

Cesnak môže zmierniť bolesť a zápal

Po príprave sa zmes musí položiť na tenkú vrstvu, aplikovať na zapálenú oblasť, prikryť fóliou alebo vlnou šatkou zhora a nechať pôsobiť 1 hodinu. Je nežiaduce opustiť viac ako hodinu z dôvodu možného podráždenia. Potom odstráňte obklad a utrite pokožku suchou utierkou. 1 mesačný kurz.

Terpentínové kúpele

Terpentínové kúpele sa dôrazne odporúčajú na odstránenie príznakov bedrovej prietrže. Zlepšujú krvný obeh v oblasti výskytu prietrže, prispievajú k odstráneniu bolesti. Na prípravu vane, ktorú potrebujete:

 • 200 ml terpentínu;
 • 10 gramov strúhaného detského mydla;
 • 100 ml salicylového alkoholu 1%.

Všetky zložky vopred rozpustite vo vriacej vode. Výsledná zmes sa naleje do kúpeľa, teplota vody je 37 stupňov. Trvanie kúpeľa je 10 minút, s časom sa čas predlžuje na 25 minút. Kurz je 3 mesiace. Vane sú užitočné najmä po stlačení cesnaku..

Vývar z otrey

Zmierňuje zápaly medzistavcových platničiek, zlepšuje metabolizmus, obsahuje veľa vitamínu B a C.

Potrebujete 1 polievkovú lyžicu. raže alebo raže, vylejte ich 400 ml vody a pol hodiny varte. Cool, napätie. Pite teplý vývar 3x denne v malom množstve.

Legendárny recept pre olympionikov

Okrem neustáleho tréningu majú športovci pripravujúci sa na olympiádu špeciálnu stravu.

Aby ste si udržali chrbticu v dobrej kondícii a nasýtili telo vitamínmi, minerálmi a proteínmi, odporúčame jesť nasledujúce sušené ovocie dva mesiace:

 • sušené marhule - 100 gramov;
 • figy - 20 gramov;
 • sušené slivky - 20 gramov.

Môžete jesť viac, ale odporúčame dodržiavať proporcie: 5 dielov sušených marhúľ, 1 diel fíg, 1 diel sušených sliviek. V tejto kombinácii sa pozoruje pozitívny účinok pri liečbe medzistavcovej prietrže.

Sušené sušené marhule tiež odstraňujú toxíny z tela, zlepšujú trávenie a zvyšujú odolnosť proti stresu a žiareniu. Sušené marhule zlepšujú kardiovaskulárny systém, obsahujú veľa draslíka a horčíka.

Sušené marhule, figy a sušené slivky pomáhajú urýchliť regeneráciu pri liečbe kýly

Aplikátor Kuznetsova

Tento liečivý predmet sa používa na zmiernenie bolesti prietrže miechy. Vyzerá to ako kus flexibilného materiálu s veľkým počtom plastových okrúhlych dosiek, na ktorých je veľa plastových ihiel. Princíp práce - s tlakom na pokožku aplikátorom, bolesť a napätie sa zmierňujú, zlepšuje sa krvný obeh. Je účinný proti bolesti chrbta a únave chrbta..

Čítame vynikajúci článok, ktorý hovorí o výhodách aplikátora:
Liečivá sila aplikátora Kuznetsov na osteochondrózu

Aplikátor Lyapko

Príbehy čitateľov: Ako som pomohol mame liečiť kĺby. Moja matka je 79 rokov, celý život pracovala ako učiteľka literatúry. Keď začala s problémami s chrbtom a kĺbmi, jednoducho ich odo mňa zadržala, aby som nestrácal peniaze za lieky. Mama sa pokúšala liečiť iba odvarmi zo slnečnicového koreňa, čo, samozrejme, nepomohlo. A keď sa bolesť stala neznesiteľnou - požičala som si od suseda a kúpila som lieky proti bolesti v lekárni. Keď mi o tom povedal sused, najprv som sa na svoju matku trochu hneval - odišiel som z práce a okamžite som k nej prišiel taxíkom. Nasledujúci deň som si s matkou dohodol schôdzku s reumatológom na platenej klinike, napriek jej požiadavkám, aby sa nevyvrátila. Lekár diagnostikoval artritídu a osteochondrózu. Predpísal liečbu, ale moja matka okamžite protestovala, čo bolo príliš drahé. Potom lekár vstúpil do situácie a navrhol alternatívu - domácu telesnú výchovu a bylinnú prípravu. Toto vyšlo lacnejšie ako injekcie s chondroprotektormi a nespôsobilo to ani možné vedľajšie účinky. Začala užívať liek a zúčastňovala sa fyzickej terapie. Keď som sa o ňu o pár dní neskôr zastavil, našiel som ju v záhrade. Zviazala paradajky a zjavne už dokázala urobiť veľa. Stretla sa s úsmevom. Pochopil som: drogová a telesná výchova pomohla, bolesť a opuch boli preč. “ Čítaj viac "

Základom je guma, na ktorej sú kovové ihly. Ovplyvňuje to silnejšie ako aplikátor Kuznetsov. Princíp činnosti spočíva v tom, že medzi ihlami sa vytvára galvanicko-elektrický prúd, ktorý znižuje bolesť a zápal, zlepšuje krvný obeh. Jeho akupunktúrne vlastnosti sa tiež vyrovnávajú s bolesťou chrbta, bedrovou kosťou, kŕčmi..
Masti a tinktúry po použití lepšie prenikajú do pokožky. Môžete tiež použiť rolku Lyapko, ktorá sa vykonáva po celom chrbte s rôznym stupňom tlaku..

Fyzikálna terapia na liečenie a prevenciu

Doma odporúčame vykonávať terapeutické cvičenia, aby ste sa zbavili príznakov medzistavcovej prietrže. Hlavne si treba zapamätať, že ak počas hodín dôjde k silnej alebo akútnej bolesti, triedy by sa mali okamžite zastaviť.

Počas cvičenia dochádza k zväčšeniu vzdialenosti medzi stavcami, čo pomáha eliminovať bolesť. Triedy tiež skutočne pomáhajú posilňovať svalovú kostru a zlepšujú pohyblivosť chrbtice. Fyzikálna terapia sa odporúča pre tých, ktorí už dlho mali problémy s bedrovou prietržou.

Jóga je tiež veľmi účinná, ale mali by ste sa poradiť so svojím lekárom, aby ste zistili, aké cvičenia môžete vykonávať..

Najefektívnejšie cvičenie spinálnej hernie:

 1. Beží na všetkých štyroch. Ruky spočívajú na podlahe. Musíte len chodiť na kolenách niekoľko minút rovno dozadu. Cvičenie zlepšuje krvný obeh a pružnosť chrbtice;
 2. Štartovacia pozícia je tiež na všetkých štyroch. Držte chrbát rovno. Súčasne je potrebné zdvihnúť pravú ruku a ľavú nohu, v tejto polohe 5 sekúnd stáť. Opakujte tiež s druhou rukou a nohou. Beh 10-15 krát;
 3. Východisková poloha - leží na chrbte, paže sa tiahnu pozdĺž tela, nohy sa ohýbajú na kolenách. Trochu nadvihnite panvu tela, ostatné časti tela by mali byť nepohyblivé. Zmerajte v tejto polohe tak dlho, ako je to možné, potom uvoľnite telo a svaly. Opakujte 10-15 krát;
 4. Ľahnite si na chrbát, nohy by sa mali narovnať. Natiahnite nohy vpred, pokiaľ je to možné, a pomocou brady dosiahnite hrudník. Opakujte 10-15 krát.
 5. Východisková poloha - ležiaca na chrbte, narovnané nohy. Ponožky by sa mali ťahať čo najviac dopredu a bradu by sa mala tlačiť k hrudníku. Opakujte 10-15 krát.

Video: SUPER CVIČENIA pre medziobratlovú prietrž bedrovej chrbtice a osteochondrózu

Miecha pri liečbe prietrže

Tento postup je účinnou metódou na odstránenie bolesti dolnej časti chrbta. Existuje mnoho oponentov tejto metódy, pretože trakcia môže poškodiť vláknitý krúžok v chrbtici a škrupinu kĺbov..

Ak vezmeme do úvahy, že choroby miechy sa vo väčšine prípadov vyskytujú u starších ľudí, na vykonanie tohto postupu musíte podstúpiť celý rad vyšetrení. Zakazuje sa napínať chrbticu osteochondrózou, radikulitídou a inými degeneračno-dystrofickými chorobami chrbtice. V tomto prípade sa môže objaviť ďalšia kýla chrbtice..

Trakcia je veľmi často predpísaná počas obdobia zotavenia po poranení chrbtice.

Ako sa robí podvodná trakcia chrbtice

Procedúra sa vykonáva v horizontálnej vertikálnej polohe tela. Druhy chrbtovej trakcie:

 • inverzia - simulátor špeciálne otočí pacienta;
 • hardware - ťahanie nastáva pod vplyvom špeciálnych záťaží;
 • suchý - na postup sa používa celý rad simulátorov;
 • pod vodou - ťah sa vykonáva pod vodou;
 • autogravitácia sa vykonáva pod vplyvom vlastnej hmotnosti pacienta.

Účinok tejto metódy je dočasný. To sa vysvetľuje skutočnosťou, že v priebehu postupu sa zväčšuje vzdialenosť medzi stavcami, uvoľňujú sa stlačené nervy, zvyšuje sa krvný obeh a v dôsledku toho bolesť prechádza veľmi rýchlo. Po ukončení trakčného priebehu sa stavce vrátia späť na miesto a bolesť sa môže vrátiť.

Masáž hernie ošetrenie

Masáž valčekmi

Masáž dreveným valčekom pomôže zmierniť stav pacienta

Pripravte maliarsky valček alebo guľatý valček zo stromu s priemerom 4 - 5 cm a dĺžkou 25 - 30 cm. Zabaľte ho mäkkou handričkou, aby nebola tak tuhá. Masáž sa vykonáva nasledovne:

 • ležať na podlahe, položiť valec pod spodnú časť chrbta;
 • ohnite kolená, položte nohy na zem;
 • zámok rúk na zadnej časti hlavy;
 • valčekom sa prevrátite po celom chrbte trikrát, potom telo uvoľnite a natiahnite;
 • cvičiť 10 krát.

Po masáži môžete naniesť anestetický krém. O pár dní príde úľava, prietrž sa nakoniec dostane na svoje miesto. S týmto valením sa vzdialenosť medzi stavcami zväčšuje a bolesť sa eliminuje.

Masáž loptičkami

Za týmto účelom musíte pripraviť tenisový loptu alebo podobný gumový loptu, ktorý sa predáva v športovom obchode. Cvičenie posilňuje svaly chrbta, obnovuje tkanivo medzi stavcami, zvyšuje krvný obeh.

 1. ľahnite si na podlahu, ohnite nohy, zatlačte nohy na zem;
 2. dajte loptu pod spodnú časť chrbta;
 3. nastavenie sily tlaku na guľu zdvihnutím a spustením spodnej časti chrbta;
 4. pohybujte panvou doľava a doprava, hore a dole od krku po chvostovú kosť;
 5. určiť počet opakovaní a tlakovú silu pre seba, začať s 2-3 opakovaniami a postupne zvyšovať ich počet;
 6. ak vykonávate masáž guličiek správne, budete sa cítiť teplo vo svaloch chrbta;
 7. Cvičenie s loptou môžete robiť aj tak, že ju stlačíte chrbtom k stene, zatiaľ čo robíte drepy so zdvihnutými rukami.

Masáž pomocou lopty pomôže zmierniť prietržovú bolesť

Je veľmi dôležité neustále vykonávať všetky cvičenia. Pozitívny efekt sa objaví po týždni. Ak sa na chrbte objavia nepríjemné pocity alebo bolesť, triedy sa musia zastaviť.

Vákuová masáž môže

Túto metódu je možné používať doma. Pri masáži vákuovými bankami sa eliminuje bolesť, opuch, zníženie zápalu, krvná fáza v poškodenej oblasti.

Vákuová masáž plechoviek je vhodná na ošetrenie kýly

Dózy môžu byť nastavené čo najjednoduchšie (okrem stavcového stĺpca) a masáže môžu byť uskutočňované lubrikáciou pokožky vazelínou..

Hernia strava

Najprv musíte piť obyčajnú vodu, najmenej 2 litre denne. Množstvo tekutiny ovplyvňuje pružnosť a pohyblivosť stavcov. Ideálna výživa pre medzistavcové prietrže:

 • olejnaté ryby - slede, makrely;
 • zelenina - kapusta, repa, orechy, strukoviny;
 • chudé mäso;
 • mlieko a mliečne výrobky;
 • by mali byť opustené mastné a korenené výrobky z múky.

Profylaxia medzistavcovej prietrže

Liečba alternatívnymi prostriedkami medzistavcovej prietrže sa odporúča na dodržanie nasledujúcich preventívnych opatrení:

 • dajte si pozor na držanie tela, neskĺznite sa;
 • nezdvíhajte závažie, najmä počas liečby. Maximálny zdvih nie viac ako 2 kg, aj keď vaše problémy s chrbtom pominú. V prvom roku liečby je lepšie zabudnúť na to, čo je gravitácia;
 • choďte do bazéna, je obzvlášť užitočné plávať na chrbte;
 • chodiť viac;
 • sledovať váhu;
 • správny spánok je kľúčom k zdravej chrbtici. Preto si dajte ortopedický matrac a spajte iba na ňom;
 • vyhnúť sa podchladeniu a prievanu;
 • Vykonajte fyzioterapeutické cvičenia predpísané lekárom;
 • ak máte predpísané lekárske korzety alebo obväzy - nezabudnite ich pravidelne nosiť;
 • vyhnúť sa ostrým pohybom, ohybom, skokom;
 • úplne odstrániť alkohol a cigarety;
 • vykonávať masáže a manuálne terapeutické sedenia s kvalifikovaným odborníkom, inak to bude len na úkor.

Video: ako liečiť medzistavcovú prietrž bez chirurgického zákroku

Všetky alternatívne metódy liečby musia byť dohodnuté s lekárom, aby sa nepoškodili. Aj keď nemáte rýchly pozitívny výsledok, nebojte sa. Choďte k svojmu cieľu a podarí sa vám poraziť prietrž!

Závery a závery

O čom mlčia naši ruskí lekári? Prečo v 90% prípadov dáva liek len dočasný účinok?

Bohužiaľ, väčšina liekov na „liečenie“ chorôb chrbta a kĺbov, ktoré sa inzerujú v televízii a predávajú sa v lekárňach, je úplným rozvodom..

Spočiatku sa môže zdať, že krémy a masti pomáhajú, ale v skutočnosti iba zmierňujú príznaky choroby.

Jednoducho povedané, kupujete obvyklé lieky proti bolesti a choroba sa naďalej vyvíja do ťažšej fázy. Bežná bolesť môže byť príznakom závažnejších chorôb:

 • dystrofia svalového tkaniva zadku, stehien a dolných končatín;
 • stlačený sedací nerv;
 • rozvoj artritídy, artrózy a súvisiacich chorôb;
 • ostrá a ostrá bolesť - bolesti chrbta, ktoré vedú k chronickej radikulitíde;
 • syndróm chvosta, ktorý vedie k ochrnutiu nohy;
 • impotencia a neplodnosť.

Ako byť? - pýtaš sa. Študovali sme obrovské množstvo materiálov a čo je najdôležitejšie, v praxi sme testovali väčšinu liekov na liečenie chorôb chrbtice a kĺbov. Ukázalo sa teda, že jediným novým liekom, ktorý neodstráni príznaky, ale skutočne lieči, je liek, ktorý sa nepredáva v lekárňach a nie je propagovaný v televízii! Aby ste si nemysleli, že ste dostali injekciu s iným „zázračným liekom“, nepovieme vám, čo je účinný liek. V prípade záujmu si môžete všetky informácie prečítať sami. Tu je odkaz ".

Zoznam odkazov

 1. Evgeny Cherepanov "Škola" Zdravá chrbtica ", 2012;
 2. Alexey Ivanchev "Spine. Health Secrets", 2014;
 3. Victoria Karpukhina "Zdravie miechy. Popov, Bubnovsky systémy a iné liečebné metódy", 2014;
 4. Jurij Glavchev „Chrbtica - provokatér všetkých chorôb“, 2014;
 5. Stephen Ripple „Život bez bolesti chrbta. Ako liečiť chrbticu a zlepšovať celkovú pohodu“, 2013;
 6. Galli R.L., Spite D.U., Simon R.R. "Emergency ortopedics. Spine.", 1995.

Komentáre
_________________________________

elena

Prečítajte si lepšie, čo hovorí slávny profesor o liečbe chrbta a kĺbov. Trpel som niekoľko rokov - náhle bolesti chrbta, neustále nepohodlie, chronická únava. Nekonečné konzultácie lekárov, piluliek, mastí a gélov nevyriešili moje problémy. Ale vďaka jednoduchému liečivu mám chrbát v poriadku a cítim sa ako úplne zdravý človek. Teraz sa môj ošetrujúci lekár pýta, ako to je. Jedného dňa som bol príjemne prekvapený, keď som videl, že títo slávni odborníci už o tom začali hovoriť. Tu je odkaz na článok s lekárom.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Bežne sa vyskytuje pupočná kýla počas tehotenstva. Ochorenie je spojené s mnohými faktormi, ktoré sa vyskytujú pri narodení dieťaťa. Kýly sa častejšie vyskytujú v druhej polovici citlivého obdobia, sú tiež spojené so zvýšením vnútrobrušného tlaku v dôsledku zvýšenia veľkosti maternice.
Hernia disku je vážnou komplikáciou dlhodobej osteochondrózy. Degeneratívne degeneratívne ochorenie spôsobuje deštrukciu chrupavky v medzistavcovej platničke. V dôsledku toho praskne vláknitý kruh (vonkajšia membrána) a časť pulpózneho jadra (vnútorné želatínové teleso) opúšťa trhlinu.
Hyperémia tela (horúčka) je zvyčajne spojená so zápalovými procesmi, ktoré sa vyskytujú v tele. Keď už hovoríme o zápale, mnoho ľudí sa tento proces identifikuje s infekciou. Ale niekedy sa telesná teplota môže zvýšiť bez prenikania patogénov.