loader

Hlavná

Pažerák

Bubnovského cvičebný stroj pre dom

Ochorenia pohybového ústrojenstva postihujú veľa ľudí. Vďaka technike Dr. Bubnovského možno mnohé z týchto patológií prekonať bez použitia liekov. V takom prípade musí pacient pravidelne vykonávať súbor liečebných cvičení, pre ktoré známy lekár vytvoril multifunkčný simulátor..

Čo je multifunkčný simulátor Bubnovsky

MTB bol vytvorený ruským lekárom pre tých, ktorí chcú doma obnoviť motorickú funkciu chrbtice a kĺbov. Prevádzkovým princípom simulátora je antigravitačná a dekompresná práca, vďaka ktorej je možné eliminovať syndróm bolesti pri rôznych chorobách pohybového aparátu a zlepšiť celkový stav ľudského zdravia. Tento prístup spôsobuje, že liečba drogami nie je potrebná..

Tento univerzálny simulátor bol vytvorený na základe dlhoročnej rehabilitačnej praxe Bubnovského. Prístroj využíva svaly chrbta a kĺbov pomocou dekompresného zaťaženia a má podobu silového rámu, ktorý pozostáva zo železného rámu vo forme oblúka a súboru závaží umiestnených na oboch stranách. V hornej časti simulátora je vybavená lišta pre výťahy. Súprava navyše obsahuje niekoľko úchytiek a úchytiek, pomocou ktorých môžete vypracovať určité svalové skupiny.

Princíp činnosti MTB je vykonávať trakčné pohyby, zatiaľ čo ťah má smer proti gravitácii, ktorý je zabezpečený valčekmi pohybujúcimi sa v bremene. Bubnovskyho simulátor pre domácnosť má niekoľko úprav:

 1. MTB-1 je jeden stojan vybavený dvoma rotačnými blokmi (sú umiestnené pod a nad). Cez nimi prechádza silný kábel, ktorý je pripevnený špeciálnym upevnením k súprave tovaru.
 2. MTB-2 má tvar dvoch stojanov a lavíc. Športový simulátor Bubnovsky je vybavený rôznymi materiálmi na váženie, takže si človek môže zvoliť vhodný režim činnosti. Multifunkčný simulátor kinesis pre domácnosť s kvalifikovaným výberom cvičení môže nahradiť celý komplex vybavenia v telocvični.

Aké je použitie Bubnovského aparátu

Expandéry Bubnovsky pre domácnosť môžu liečiť rôzne choroby a zabrániť ich rozvoju. Podstatou autorovej techniky je poskytnúť telu pravidelnú pohybovú aktivitu, ktorá obnovuje funkčnosť bolestivých svalov, kĺbov rúk, nôh a chrbta. Triedy na Bubnovského aparáte sú zamerané na prekonanie bolestivého syndrómu v postihnutých oblastiach tela.

Špeciálne vybrané cvičenia, na rozdiel od injekcií alebo perorálnych liekov, môžu úplne obnoviť lymfatický obeh a krvný obeh vo svalových tkanivách. MTB zároveň pomáha normalizovať transport potrebných látok do svalov a obnovuje motorickú funkciu kĺbov. Skôr ako začnete cvičiť na simulátore, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom. Technika Bubnovsky je účinná pre:

 • osteochondrosis;
 • artróza kolenných kĺbov;
 • artritída;
 • koxartróza;
 • impotencia;
 • patológie urogenitálneho systému;
 • hemoroidy;
 • rehabilitácia po infarkte, mŕtvici, chirurgickom zákroku na rôznych orgánoch a chrbtici;
 • kŕčové žily;
 • skolióza.

Ceny za domáci simulátor Bubnovsky

Pre usporiadanie MTB doma bude najlepšou voľbou prvý model simulátora - je relatívne kompaktný a lacný. V takom prípade bude cena produktu závisieť od sady tovaru, ktorý je súčasťou súpravy, a od výšky vertikálneho rámu. Koľko stojí simulátor Bubnovsky v priemere:

 • cena blokového rehabilitačného zariadenia s hmotnosťou 90 kg je 30 000 rubľov;
 • cena ľahkého modelu s nákladom 40 kg - 7 000 rubľov;
 • cena analógu simulátora Bubnovsky s váhami s celkovou hmotnosťou 100 kg - 35 000 rubľov.

Koľko stojí model vybavený švédskou stenou? Takéto zariadenie je možné zakúpiť v internetovom obchode objednaním v elektronickom katalógu. Alternatívou je nákup MTB na domáce použitie v špecializovanom mieste predaja športového náradia. Cena simulátora doplnená švédskou stenou bude približne 27 000 - 3 000 rubľov.

Ako si vybrať multifunkčný simulátor pre domácnosť

S pomocou MTB-1 môžete vykonať takmer celý komplex rehabilitačných kurzov Dr. Bubnovského. S týmto modelom však nebude fungovať robiť „kyvadlo“ alebo iné cvičenia, ktoré vyžadujú 2 bloky. Výhodou MTB-2 je schopnosť viesť celý cyklus kinezoterapie. Blokový rámec tejto modifikácie je navyše funkčnejší ako rámec MTB-1. Ak máte vážne problémy s pohybovým aparátom, je lepšie uprednostniť najkompletnejší model, s ktorým môžete vykonávať akékoľvek Bubnovsky cviky..

Pri výbere navyše musíte brať do úvahy oblasť, v ktorej sa nachádza športové vybavenie domu. Ak nie je k dispozícii samostatný voľný priestor na inštaláciu zariadenia, je vhodný iba MTB-1, ktorý zaberá minimum miesta a je pripevnený k stene. Na inštaláciu simulátora potrebujete iba jeden štvorcový meter priestoru plus 1 až 2 metre na pohodlné cvičenie. Pre rám s dvojitým blokom vyžaduje MTB-2 plochu najmenej 3,5 x 2 metre.

Ako používať simulátor kinesitherapy

Simulátor kĺbov naznačuje, že ľudské telo je počas cvičenia v pozastavenom stave, v ktorom sa svaly uvoľňujú a napínajú. Tento režim umožňuje niekoľkonásobné zníženie zaťaženia, čo zaručuje výrazné zníženie bolesti. Rozťahovanie minimalizuje kontakt medzi kĺbmi, čím sa znižuje riziko oderu chrupavky.

Bubnovskyho simulátor pre domácnosť poskytuje možnosť vykonávať rôzne cvičenia. Ak použijete obe ruky, môžete zistiť ramenné kĺby, svaly krku. Hojdaním, stúpaním alebo krížením nôh sa posilní chrbtica a stimuluje sa krvný obeh v panvových orgánoch. Takéto cvičenia sa odporúčajú ženám trpiacim gynekologickými chorobami. Ak chcete zmierniť bolesť zozadu, mali by ste robiť ohyby s telom zameraným na ruky a kolená.

Rozsah tried by mal zvoliť výlučne lekár individuálne pre každého pacienta. V tomto prípade osoba najprv podstúpi vyšetrenie, počas ktorého lekár vyhodnotí hlavné problémové oblasti tela. Celý proces obnovy Bubnovského zahŕňa prechod cez tri fázy, čo trvá asi 3 mesiace. Medzi nimi je poskytnutá prestávka približne 5 až 7 dní. Počas cvičenia sú pohyby pomalé a výdychy sa vykonávajú pri maximálnom zaťažení. Možnosti cvičenia:

 1. Posaďte sa na podlahu s nohami o stenu, uchopte rukoväť a začnite zdvíhať ruky a pritom sa nakláňajte dopredu. Chrbtica by sa mala vysunúť, chrbát sa ohnúť a lopatky sa zbiehajú.
 2. Posaďte sa na podlahu, uchopte rukoväť rukami, narovnajte chrbát a potiahnite rukoväť smerom k sebe, ohýbajte lakte. Na toto cvičenie sú vhodné aj cvičebné stroje - expandéry pre domácnosť..
 3. Posaďte sa chrbtom k simulátoru, uchopte rukoväť chorou rukou a zdvihnite ju čo najvyššie.

DIY Bubnovsky simulátor

Ak chcete samostatne vytvoriť MTB, musíte najskôr premýšľať o tom, kde bude stáť. Izba, v ktorej je výklenok, je ideálna, alternatívou je použitie podpery. V druhom prípade by mala byť miestnosť priestranná, aby vyhovovala plnohodnotnému simulátoru Bubnovsky. Medzi podperami alebo stranami výklenku je namontovaná priečka s lanom na zdvíhanie tovaru.

Na vyváženie sú nevyhnutné palacinky z tyčinky alebo špeciálne závažia, ktoré je možné vyrobiť na objednávku, zverenie práce skúseným zváračom alebo zámočníckym firmám. V tomto prípade je dôležité správne vypočítať množstvo a hmotnosť tovaru. Domáce cvičebné stroje Bubnovsky sú zostavené podľa pôvodných výkresov a podľa pokynov. Zanedbanie tejto požiadavky môže spôsobiť ujmu na zdraví..

Môžete si urobiť Bubnovsky simulátor sami!

Na základe princípov relatívne novej vedy o kinezoterapii bol vyvinutý multifunkčný simulátor Bubnovsky (MTB). Toto zariadenie sa používa na liečbu a prevenciu chorôb pohybového ústrojenstva. Podstatou metódy je terapia fyzickou aktivitou. Pravidelné silové cvičenia môžu obnoviť krvný obeh a začať proces regenerácie tkanív..

Ako funguje simulátor MTB?

Na zostavenie simulátora Bubnovsky vlastnými rukami musíte najskôr zvážiť jeho návrh a princíp činnosti. Toto zariadenie sa skladá z kovového rámu, rámu a váhových materiálov, ktorých hmotnosť je zvolená jednotlivo. Na simulátore Bubnovsky je ľahké robiť doma, ak ho pripevníte na stenu alebo na podlahu.

Simulátor alebo aparát MTB je založený na dvoch základných princípoch:

Antigravitácia predpokladá, že telo bude počas gymnastiky nad zemou. Táto poloha znižuje zaťaženie pohybového aparátu a prispieva k ľahšiemu napínaniu svalov a väzov. Druhý princíp zmierňuje tlak na kĺby pacienta, ktorý spomaľuje a zabraňuje predčasnému starnutiu chrupavky.

Existujú 4 odrody Bubnovského simulátora:

 1. MTB-1 je kompaktný Bubnovsky simulátor pre domácnosť, pretože jeho rozmery sú iba 0,7 × 0,8 × 2,2 ma jeho hmotnosť je 135 kg. MTB-1 je vyrobený z kovového profilu s rozmermi 40 × 40.
 2. MTB-2 - tento masívny model bude vyžadovať viac miesta, nie preto, že jeho rozmery sa výrazne zväčšia: výška 225 cm, dĺžka 335 cm, šírka 90 cm a hmotnosť zariadenia približne 300 kg. Konštrukcia je vyrobená z profilu s prierezom 60 × 60, pozostáva z dvojitého rámu rámu, kovového kábla, blokov a dvoch stohov nákladu..
 3. MTB-4 je ďalší ľahký model s kompaktnými rozmermi: šírka je iba 0,6 m, dĺžka je 1,25 m, celková hmotnosť zariadenia je iba 105 kg. Stoh nákladu má tiež relatívne nízku hmotnosť 60 kg. Určené na rehabilitáciu oslabených pacientov a osôb so zdravotným postihnutím.
 4. AERO MTB-1 je pokročilejší model, ktorý vám umožní rozšíriť rozsah rôznych cvičení. Celková hmotnosť konštrukcie je 80 kg, zatiaľ čo vonkajšie a zvislé stojany sú vybavené pohodlnými držadlami na upevnenie tela do požadovanej polohy..

Pre starších, slabších ľudí a deti je lepšie zvoliť si ľahké modely. A pri náklade získajte ľahké závažia s hmotnosťou 1 alebo 2,5 kg.

Nie je však potrebné kupovať hotový simulátor. Je možné vyrobiť si originálny dizajn sami a nainštalovať ho doma, prispôsobiť ho svojim individuálnym charakteristikám, aby ste mohli vykonávať telocvičňu v úplnom pohodlí..

Ale predtým, ako vytvoríte simulátor Bubnovsky pre domáce použitie, musíte poznať niektoré funkcie: ako a prečo používať dizajn, čo robiť?

Aké choroby možno liečiť??

Cvičenia vyvinuté Dr. Bubnovským vykonávajú pacienti na liečbu osteochondrózy, rôznych typov kýly, chorôb bedra, kolena, lakťov, kĺbov, dislokácie, artrózy, nekrózy a chorôb pohybového ústrojenstva. Trakcia chrbtice a končatín podľa systému Bubnovsky umožňuje minimalizovať obrusovanie chrupavky v kĺboch.

Tréningový návrh vyvinutý Dr. Bubnovským je určený na liečenie chorôb hlavných svalových skupín ľudského tela, ako aj na vývoj a vývoj svalov chrbta a brucha, predlaktia a rúk, sedacích stehien a stehien, korzetu a lýtkových svalov..

Pravidelné cvičenie na MTB pomáha liečiť adnexitídu, prostatitídu, hemoroidy, impotenciu, bolesť hlavy, depresiu, upravuje telesnú hmotnosť, poruchy spánku, odstraňuje neurózu. Cvičenie tiež prispieva k rýchlemu zotaveniu sa z mozgovej príhody a srdcových záchvatov, srdcového bypassu, vnútorných orgánov a chrbtice..

Okrem toho sú Bubnovského cviky vynikajúcimi preventívnymi opatreniami proti kŕčovým žilám, koronárnym srdcovým ochoreniam, zakriveniu chrbtice, gastritíde, pankreatitíde, kolitíde, prostatitíde, chorobám vnútorných orgánov a horných dýchacích ciest, genitourinárnemu systému, neplodnosti, uľahčujú obdobie tehotenstva a menopauzy u žien..

Preto je simulátor Bubnovsky výbavou pre vynikajúcu fyzickú zdatnosť, ktorá pomáha normalizovať fungovanie všetkých telesných systémov.

Pre koho je Bubnovsky simulátor vhodný?

Predovšetkým je potrebné poznamenať, že cvičenia vykonávané na MTB nevedú k zvýšeniu krvného tlaku v dôsledku preťaženia, pretože zaťaženie tela sa zvyšuje postupne - to je jedna z hlavných výhod vyvinutého systému. Preto je simulátor Bubnovsky vhodný aj pre seniorov.

Metóda, ktorá pomáha posilňovať všetky telesné systémy, je pri správnom používaní úplne neškodná. Ak chcete začať trénovať na MTB, nemusíte brať stimulačné chemikálie alebo vykonávať špeciálne operácie. Zotavenie je spôsobené iba pravidelnými skupinami pacientov akéhokoľvek pohlavia a veku..

Na použitie tohto prístroja existuje veľa indícií. Multifunkčný simulátor Bubnovsky môžu používať pacienti s chorobami, ako sú:

 1. Osteochondróza (krčný, hrudný, bedrový).
 2. Medzistavcová prietrž.
 3. Kĺbová dislokácia.
 4. Chronické choroby reprodukčného systému.
 5. artritída.
 6. Obezita.
 7. Depresívne a neurotické stavy.

Pretože simulátor Bubnovsky je univerzálna metóda, používa sa tiež na prevenciu týchto ťažkostí.

Okrem toho sa MTB používa na zotavenie z:

 1. Zlomenina akejkoľvek chrbtice.
 2. Protetika kĺbov.
 3. Infarkt.
 4. Mŕtvica.
 5. Chirurgické zákroky.

Stojí za zmienku, že samoliečba za to nestojí. Pred začatím tréningu by ste sa mali určite poradiť so špecialistom, pretože aj pri cvičení MTB sú kontraindikácie:

 • horúčka;
 • onkológia;
 • možnosť krvácania.

Staršie osoby, deti a dospelí sa môžu začať nabíjať podľa systému Bubnovsky, pretože MTB má určitý dizajn.

Čo si vyrobiť MTB?

Na samostatné vytvorenie simulátora Bubnovsky budete potrebovať tieto nástroje:

 • ruleta;
 • píla na kov alebo brúska s reznými kolesami;
 • zváračka;
 • elektrická vŕtačka;
 • stavebná zošívačka;
 • súbor.

Na výrobu oblúkov používajte oceľové profilové rúry. Jeho prierez závisí od toho, ktorý náklad sa použije. Ak závažie na každom oblúku nepresahuje 105 kg, použije sa kovový profil s prierezom 60 × 60 mm. Jediný simulátor MTB-1, dokonca aj s hmotnosťou 105 kg, sa však vyrába z rúr s prierezom 40 × 40 mm..

Každá jednotka je vybavená spojovacím prvkom (otočným), ktorý zaisťuje voľné otáčanie okolo vertikálnej osi.

Kovové káble musia uniesť hmotnosť závaží použitých pri cvičení. Karabína je pripevnená na jednom konci každého kábla, ku ktorému je manžeta pripevnená, pomocou oceľového krúžku s hrúbkou 3 až 5 mm. Manžeta je vyrobená z mäkkého, ale odolného materiálu, ktorý sa nebude trieť napríklad z kože.

Je dôležité, aby bol materiál odolný, ako keby sa zlomil, pacient, ktorý je v pozastavenom stave, môže spadnúť a vážne zraniť. Preto je lepšie kúpiť hotové manžety, ktoré sa vyrábajú v dvoch veľkostiach: 29 × 6 × 1 cm a 33 × 10 × 2 cm. Zakúpené výrobky sú veľmi trvanlivé a mäkké, vydržia až 120 kg, ak sú určené na ruky, a pevné, ktoré vydržia 150 kg ak je určený na nohy.

Na výrobu lavičiek potrebujete tieto materiály:

 • oceľový pás 40 × 4 mm;
 • profilová rúrka s hrúbkou steny 2 mm;
 • oceľový roh s rovnakým uhlom 32 × 32 mm;
 • štvorcová rúra 40 × 40 mm;
 • drevotrieskové dosky (drevotrieskové dosky alebo OSB) s hrúbkou 20 mm;
 • Penová guma;
 • koženková časť (na čalúnenie).

Na vykonanie niektorých cvičení budete navyše potrebovať:

 • reťaze;
 • držadlá z oceľovej tyče;
 • mat;
 • kožené sandále.

Niekedy sa používajú rozperky s gumovými pramienkami dlhé 1,25 m. Expandéry so 4 pramienkami používajú muži, s 3 ženami a adolescentmi, s 1 alebo 2 ľuďmi, ktorí sa zotavujú zo zranenia, srdcového infarktu, mozgovej príhody, majú prietrž medzi stavcami alebo ľuďmi, s postihnutie.

Ako si vyrobiť Bubnovsky simulátor??

Ak má váš domov miesto na umiestnenie simulátora, môžete to urobiť sami pomocou vyššie uvedených materiálov, nástrojov, ako aj schém a výkresov. Niektorí remeselníci budú dokonca schopní samostatne urobiť všetky podrobnosti, ale ak nemáte zámočnícke zručnosti, diely si môžete objednať v zámočníckej dielni..

Tu je postupnosť prác na výrobe všetkých návrhov MTB.

Výrobné kroky na pracovnom stole:

 1. Pre rám sa profilové rúrky a roh rozrežú na prírezy, potom sa do nich vŕtajú otvory podľa výkresu.
 2. Potom na miestach, ktoré sú najviac zaťažené, sú obrobky spojené zváraním, v iných častiach, ktoré sú zodpovedné za nastavenie polohy, pomocou skrutiek..
 3. Zostavený rám sa najskôr ošetrí základným náterom a potom sa natrie.
 4. Ďalej je operadlo a sedadlo vyrobené z drevotriesky alebo OSB, do ktorého sú vyvŕtané priechodné otvory, takže hlavy skrutiek sú úplne skryté..
 5. Potom je na sedadlo a operadlo prilepená penová guma a tieto časti sú čalúnené koženkou, ktorá je pripevnená k drevotrieske pomocou zošívačky..

Vytvorenie univerzálneho oblúka:

 1. Oblúk je konštrukciou v tvare U, ktorá je vyrobená zo sekcií profilovej rúrky 60 × 60 mm pomocou zváračky.
 2. Blok s obratlíkom sa priskrutkuje k hornej priečke pomocou skrutky.
 3. Spodné oblúky sú vybavené podpornými doskami.

Celkovo budete potrebovať na zostavenie štruktúry 4 oblúky, ktoré sú proti sebe párovo. Každá dvojica oblúkov na vrchu je privarená k vodorovnému kusu kovového profilu. Potom sú segmenty navzájom spojené dvoma ďalšími segmentmi, čím sa vytvorí jediná rámová štruktúra.

Držiak na váženie materiálov z palaciniek na tyč je vyrobený z rúrkového segmentu, na ktorého jednom konci je privarená kovová platňa. Táto časť bude držať množstvo všetkých palaciniek nosených na držiaku, takže ich musíte bezpečne privariť.

Na druhej strane držiaka v jeho stenách sú vyvŕtané dva otvory umiestnené oproti sebe. Do nich je zaskrutkovaná skrutka, ktorá súčasne prechádza slučkou kábla, čím sa zaisťuje držiak na kábli.

Prečo sa oplatí zostaviť MTB vlastnými rukami? Napriek zložitosti tohto procesu domáci Bubnovsky simulátor výrazne ušetrí rozpočet. Dizajn, ktorý si sami vytvoríte, môže byť navyše prispôsobený vašim individuálnym charakteristikám, odstránením nepotrebných častí alebo pridaním potrebných prvkov.

Čo je to simulátor Bubinsky MTB 1/4

Multifunkčný simulátor MTB bol navrhnutý na vykonávanie cvičení na ochorenia pohybového aparátu. Výroba tohto simulátora trvala pomerne dlho. Počas tejto doby sa uskutočnili rôzne testy, ako aj diagnostika pacientov.

Čo je to simulátor Bubinsky MTB 1/4

V priebehu času bolo možné vytvoriť vynikajúce vybavenie zamerané na liečenie chorôb spojených so svalmi chrbtice, kĺbov, ktoré sú v stave dekompresie. Cvičením na simulátore Bubnovsky sa môžete vyhnúť nielen chirurgickému zákroku, ale aj liečbe liekmi.

Princíp činnosti simulátora Bubnovsky

Pri cvičení na tomto simulátore sa používajú svaly chrbta a chrbtice ako celok, výsledkom čoho sa vracia predchádzajúca pohyblivosť, ktorej bol zbavený, k osobe..

Chcem vám povedať tajomstvo, že tento simulátor je vhodný pre chodidlá, takže sa s ním musíte každý deň vysporiadať.

Simulátor má antigravitačné systémy, ako aj dekompresiu, ktorá vám umožní zbaviť sa kŕčov a bolesti, znížiť veľkosť medzistavcovej prietrže v chrbte vrátane jej úplného odstránenia..

Podstata kinezoterapie

Dr. profesor Bubnovsky vyvinul špeciálnu techniku ​​na liečenie a prevenciu chorôb pohybového aparátu. Podstatou tejto techniky sú pravidelné pohyby, vedenie aktívneho životného štýlu, ktorý môže stabilizovať normálne fungovanie svalov.

Kinezoterapia sa snaží prekonať bolesť v postihnutých oblastiach. Nie je možné nastaviť normálny krvný obeh chirurgickým zákrokom alebo liečbou. Simulátor Bubnovsky MTB tak stabilizuje dodávku potrebných stopových prvkov a kyslíka a tiež obnovuje funkčnosť kĺbov. Cvičenia by sa však mali vykonávať iba na odporúčanie ošetrujúceho lekára.

Indikácie pre cvičenie

Takáto liečebná technika je ideálna pre ľudí trpiacich artritídou, osteochondrózou, a to aj s bolesťou ramenných svalov. Multifunkčný simulátor Bubnovsky MTB je vynikajúci pri liečbe artrózy kolenných kĺbov a koxartrózy..

Indikácie pre cvičenie

Okrem toho táto terapeutická cvičebná technika pomáha pri poruchách genitourinárneho systému. Je tiež potrebné uviesť, že terapia sa vykonáva v období rehabilitácie pooperačného zákroku na chrbtici a iných vnútorných orgánoch, ako aj v prípade srdcových infarktov alebo mozgových príhod..

Ako preventívne opatrenie pri skolióze, neplodnosti, chorobách vnútorných orgánov alebo prieduškovej astme sa odporúča multifunkčný simulátor modelu Bubnovsky MTB 1. Okrem toho existuje špeciálna súprava cvičení pre ženy v polohe, ktorá slúži ako preventívne opatrenie proti bolesti chrbta a kŕčových žíl..

Odrody simulátora Bubnovsky

Existuje niekoľko typov simulátora Bubnovsky. Simulátor MTB 1 má jeden stojan s dvoma rotujúcimi blokmi. Cez tieto bloky prechádza lano pripojené k nákladom. Na podporu sú k dispozícii dlhé aj krátke držadlá, ktoré majú zvislé usporiadanie. Okrem toho môže byť počet stojanov 2 alebo 4.

Odrody simulátora Bubnovsky

Simulátor MTB 2 má 2 stojany s lavicou. Je to antigravitačné činidlo kvôli váženiu, takže na chrbticu nie je žiadny tlak. Vďaka svojej konfigurácii je simulátor navrhnutý tak, aby si lekár mohol slobodne zvoliť hmotnosť bremena. Okrem toho môže zariadenie dobre nahradiť telocvičňu správnym výberom cvičení.

Multifunkčný simulátor modelu MTB 4 má zvislý stojan až 2 metre dlhý, jeden blok hore a 2 na každej strane, otáčajúci sa v kruhu. Hmotnosť zaveseného nákladu prechádzajúceho cez bloky môže byť vyššia ako 2,5 kg.

Simulátor Bubnovsky MTB 1/4 sa spravidla nazýva aj blokový rámec. Podstatou tréningu je zmiernenie stresu kĺbov a chrbtice, správna mikrocirkulácia svalov, ktorá môže zmierniť bolesť, eliminovať opuchy a kŕče. Hlavným cieľom tejto liečebnej techniky je postaviť pacienta na nohy, udržiavať aktívny a zdravý životný štýl.

Cvičenie simulátora

Hlavnými výhodami, ktoré odlišujú simulátor MTB 4 pre Bubnovského cviky, sú antigravitačný a dekompresný systém. Pri cvičení je telo pacienta v pozastavenej polohe. V tomto stave sa svaly, ako aj kĺby osoby uvoľnia a roztiahnu. Zároveň sa výrazne znižuje zaťaženie. Bolest tak zmizne.

Cvičenie simulátora

V dôsledku napínania sa vzájomný kontakt kĺbov znižuje. Z tohto dôvodu je chrupavka menej náchylná na brúsenie.

Multifunkčný simulátor tamburíny, konkrétne MTB 1/4, umožňuje vykonávať rôzne typy cvičení. S úchopom simulátora dvoma rukami môžete zistiť svaly ramien a krku. Okrem toho je možné vykonávať cvičenia naprieč nohami, ktoré sú zamerané na posilnenie chrbtice a normalizáciu krvného obehu v orgánoch.

Pri bolesti chrbta sú účinnejšími cvičeniami vychýlenia vykonané na všetkých štyroch. Cvičenia každého pacienta sú vybrané individuálne. Liečba spravidla trvá 3 mesiace s možnosťou prerušenia jedného týždňa.

Výhody tejto techniky

Simulátor je úplne bezpečný pre všetky kategórie ľudí. Existujú programy určené pre deti alebo tehotné ženy. Pri cvičení je chrbtica v uvoľnenom stave. Bolesť je eliminovaná vnútornými rezervami tela.

Cvičenie vám umožňuje cvičiť hlboké svaly chrbta, čo vedie k intenzívnej výžive živín a stopových prvkov všeobecne. Pri komplexnom výkone cvičení môžete zistiť všetky hlavné svalové skupiny: rameno, chrbát a tiež svaly tlače, bicepsy atď. Tým sa zvyšuje prísun krvi, posilňujú sa šľachy a vracia sa mobilita..

Ako vyrobiť simulátor Bubnovsky MTB-1 sami a iní podľa výkresov + Video

V súčasnosti veľa ľudí trpí chorobami pohybového ústrojenstva. Existuje mnoho spôsobov, ako sa vysporiadať s týmito ochoreniami od liekov po chirurgický zákrok. V poslednej dobe si metóda, ktorú vyvinul Dr. Bubnovsky, získala popularitu, ako si vyrobiť taký simulátor vn, -1 a ďalšie z kresieb, nájdete v tomto článku.!

Táto metóda sa etablovala ako najprirodzenejšia a najprirodzenejšia, čo vám umožňuje liečiť choroby kĺbov a iné choroby chrbtice bez použitia drog..

Čo je multifunkčný simulátor Bubnovsky (MTB)?

Podstata metódy

Spočíva v tom, že pacient musí vykonať niekoľko špecifických cvičení na špeciálnom simulátore. Čo je multifunkčný simulátor Bubnovsky a ako to urobiť sami.

Bubnovsky má univerzálny prístup k liečbe chorôb pohybového aparátu, ktorý sa používa na rehabilitáciu v pooperačnom období a na prevenciu.

Z názvu tohto simulátora vidíme, že je deklarovaný ako multifunkčný, to znamená, že počas jeho používania má vplyv na celý rad chorôb..

Pri bežných triedach sa svalové tkanivo aktivuje, kĺby sa stávajú mobilnejšie, nepríjemné a bolestivé pocity zmiznú.

Destinácia

Rozsah chorôb, v ktorých sú triedy predpísané na MTB:

 • - osteochondróza;
 • - medzistavcové výčnelky;
 • - dislokácia kĺbov;
 • - chronické choroby reprodukčného systému;
 • - artritída
 • - obezita rôzneho stupňa;
 • - depresia.

Ako je uvedené vyššie, tento simulátor je univerzálny, preto sa počas rehabilitačného obdobia používa na zotavenie sa z týchto porušení:

 • - zlomenina chrbtice;
 • - kĺbová protetika;
 • - infarkt;
 • - mŕtvica;
 • - po operácii.

Okrem toho je školenie o MTB dobrou fyzickou prípravou, ktorá má priaznivý vplyv na organizmus..

Pracovný princíp MTB

Predtým, ako sa pustíte do nezávislej výroby simulátora Bubnovsky, musíte pochopiť, ako to funguje. Spôsob činnosti simulátora je založený na použití svalov, ktoré z rôznych dôvodov neboli úplne využité..

Na druhej strane, prevencia atrofických procesov a eliminácia chorôb pohybového aparátu.

Multifunkčný simulátor Bubnovského je založený na dvoch hlavných princípoch:

 1. - antigravitačné - zahŕňa nájdenie tela počas výcviku nad zemou. To zase zmierňuje stres a napätie, čo umožňuje svalom dobre sa napnúť.
 2. - dekompresia eliminuje tlak na kĺby pacienta, čím bráni starnutiu chrupavky.

S moderným rytmom života nie je vždy možné navštevovať telocvičňu, kde sa cvičí na MTB, a nie každý má možnosť doma nainštalovať originálny simulátor. Nevzdávaj sa však a nezúfajte, pretože MTB môžete zostaviť vlastnými rukami.

Výhody MTB

Okrem liečby hlavných chorôb tela sa do práce zapájajú aj svalové skupiny, ako sú triceps, biceps a delta. Súčasne sa vypracujú svalové svaly, postava sa napne. Možnosť recidívy je znížená.

Okrem všetkých vyššie uvedených výhod existuje niekoľko ďalších:

 • - schopnosť viesť výcvik vo vhodnom čase pre vás;
 • - posilniť imunitu.

Vytvorte si Bubnovsky simulátor sami

Výhody a nevýhody MTB urob si sám

V súčasnosti existuje mnoho analógov multifunkčného simulátora Bubnovsky, ktoré majú podobné zariadenie. Ale medzi pacientmi je najzaujímavejším MTB do-it-yourself. Tento simulátor má svoje klady a zápory.

Výhody. Hlavnú výhodu možno identifikovať - ​​cenu, ktorá je oveľa nižšia ako cena pôvodného simulátora a jeho analógov. Taktiež nemusíte tráviť drahocenný čas výletom do telocvične.

Ale okrem výhod, MTB vlastné a nevýhody zahŕňajú:

 • - na nákup materiálov na výrobu nie je potrebné malé množstvo peňazí;
 • - pacientovi s chorobami pohybového aparátu je zakázané vykonávať nezávislý výcvik bez dozoru odborníka, aby nespôsobil ešte väčšie poškodenie zdravia;
 • - musíte zbierať MTB podľa pokynov, pri dodržiavaní všetkých požiadaviek a odporúčaní, ak urobíte niečo zle, účinnosť tried bude nízka.

Ako si vyrobiť MTB?

Pred začatím montáže MTB musíte najskôr premýšľať o jej umiestnení v dome, pretože taký simulátor vyžaduje priestrannú izbu. Ak je v miestnosti výklenok, bude to najlepšia možnosť, ak nie, bude potrebná dodatočná podpora.

Medzi výklenok alebo priečku inštalujeme priečku s káblom, ako protiváhu sa budú vyžadovať palacinky z tyče, hmotnosť sa musí vypočítať jednotlivo.

Ak takéto palacinky neexistujú, je lepšie si objednať špeciálne závažia. Montáž sa musí vykonať pomocou pôvodných výkresov. Toto je príklad najbežnejšej MTB..

Zvážte aj príklad zostavenia MTB pre silové cvičenia určené na posilnenie a obnovu určitých svalových skupín.

Lavica na lavičku

Na výrobu rámu sa bude vyžadovať kovový pás s priemerom 4 centimetre a hrúbkou rovnou 4 milimetrom, profilová rúrka s hrúbkou 2 mm a kovovým uhlom s hrúbkou 32 mm..

Pre stojan budete potrebovať rúrku s veľkosťou 40 * 40 a konektory s veľkosťou 30 * 30. Potrubie s rozmermi 40 x 40 bude potrebné pre lavicu, pre chrbát - roh.

Okrem toho budete potrebovať: meracie zariadenia, nástroje na spracovanie kovov. Dôležité: Najskôr je potrebné orezať profilový rám, roh na segmenty a podľa potreby vyvŕtať otvory.

Po príprave všetkých častí pokračujeme v montáži. Spoje, na ktorých by sa malo zvárať hlavné bremeno. Ostatné časti sú zaskrutkované. Ďalej musia byť všetky časti simulátora natreté a natreté..

Držiaky

Vezmite prosím na vedomie, že pred začatím konečnej montáže je potrebné vopred pripraviť ložiskovú časť chrbta a sedadlá a upevniť ich na rám lavice. Sedadlá si môžete vyrobiť z panelov USB s hrúbkou dva centimetre, penovej gumy a kožených náhradiek čalúnenia.

Vidíme teda, že to, aby MTB dodržiavali osobitnú schému a pravidlá, nie je také ťažké, ako sa zdá na prvý pohľad..

liečba

Liečba chorôb pohybového ústrojenstva na simulátore MTB by mala prebiehať podľa určitej schémy. Toto musíte vziať do úvahy pri rozhodovaní doma. Bez dodržania týchto pravidiel nebude školenie viesť k požadovanému výsledku, navyše môže viesť k zhoršeniu choroby..

Počas liečby prechádza pacient týmito štádiami:

 1. Vyšetrenie lekárom, úplná prehliadka a testy.
 2. Diagnóza určí špecialista oblasť, ktorá je kľúčová pri vývoji choroby.
 3. Prvé školenie, ktoré sa uskutočňuje v prítomnosti lekára. To je potrebné na prispôsobenie pohybov pacienta..
 4. Priechod hlavnej triedy, pozostávajúci z dvadsiatich lekcií.
 5. Po ukončení hodín vyšetrenie špecialistom za účelom diagnostikovania zmien v oblasti patológie.

Z analýzy vyššie uvedených bodov je zrejmé, že nie je možné samoliečiť, pretože existuje veľké riziko zhoršenia zdravia..

kontraindikácie

Okrem toho existuje mnoho faktorov, ktoré sú kontraindikáciami pre školenie multifunkčného simulátora Bubnovsky.

Patria sem: horúčka, krvácanie, novotvary. Preto pri vykonávaní tried pod dohľadom odborníka je možné sledovať stav pacienta, ktorý nie je možné vykonávať doma.

Je tiež potrebné vziať do úvahy, že výsledky sa neobjavia po prvej hodine. Pozitívna dynamika sa pozoruje iba pri pravidelnom školení. Mali by byť zostavené kompetentne a úplne zamerané na odstránenie špecifickej patológie. Inak to bude strata času.

zistenie

Stručne povedané, rád by som ešte raz pripomenul, že predtým, ako sa rozhodneme zostaviť multifunkčný simulátor Bubnovsky doma vlastnými rukami, je potrebné poradiť sa s lekárom..

V žiadnom prípade s podozrením na rôzne patológie sa nemôžete sami liečiť, aby ste neprišli k žalostnému výsledku..

Bubnovsky simulátory pre domácnosť: kúpte alebo si to urobte sami

Rozdiel medzi multifunkčnými simulátormi Bubnovsky od bežných v nasledujúcom:

 1. Postupný dopad na pracovnú plochu, spájanie hlbokých svalov, kĺbov.
 2. Polovica nákladu je prevzatá zariadením, ktoré prechádza pasívnou fázou trakcie.
 3. Umožňuje vám napnúť svaly a odstrániť nadmerné zaťaženie chrbtice a kĺbov.
 4. Zlepšiť cirkuláciu lymfy a krvi, ktoré sú spojené s gravitačnými procesmi Zeme.
 5. Znížený stres v mieche v dôsledku dekompresného účinku. Preto sa môžu ľudia so zmenenou mierou ochorenia pohybového ústrojenstva zapojiť do simulátorov.

Domáce cvičebný stroj MTB-1

pozostáva z kovového oblúka, káblov, nákladu, blokov (105 kg). Rozmery: 70 x 80 x 220 cm. Triedy môžete viesť pri státí, sedení a ľahnutí. Z dôvodu stability je celá konštrukcia bezpečne pripevnená k stene. Existujú dve možnosti: s rovnými nohami a nohami od seba. Ten je stabilnejší, ale vyžaduje viac miesta..

Bubnovsky simulátor pre domácnosť a hala MTB-2

vyrobené z dvojitého kovového rámu, profil 60 * 60 mm. Navonok sa podobá duálnemu MTB-1. Jeho výška je 2,25 m, šírka 3,35 m. Takéto rozmery si budú vyžadovať viac miesta. Súčasťou balenia sú dva kovové káble s hmotnosťou 105 kg. Môže byť nedostatočne zamestnaný s blokmi 1,2 až 2 kg pre deti a staršie osoby.

Simulátor MTB-4

vyrobené z profilu 60 x 60 mm. Vďaka stabilnej konštrukcii nevyžaduje montáž na stenu. Pozostáva z kovových káblov, bremien (220 kg), vodidiel. Existujú špeciálne rukoväte, ktoré vám umožňujú vykonávať pull-up cvičenia. Zariadenie Bubnovsky môže byť ďalej vybavené lisovacím stolom, držadlami na ťahanie, manžetami.

Cvičebný stroj AERO MTB-1

pozostáva z dvoch stojanov s otočnými hornými a dolnými blokmi v kruhu. Skladá sa z kovových káblov, sady tovaru od 5 do 20 kg, rukoväte. Umožňuje vykonávať cvičenia v telocvični aj doma.

Potrebujem pre simulátory ďalšie príslušenstvo?

Simulátory pre kinezoterapiu podľa Bubnovského metódy je možné dodatočne vybaviť. V tomto prípade budú cvičenia efektívnejšie a zahŕňajú ďalšie svalové skupiny, kĺby..

Bubnovsky: „Produkt Penny č. 1 na obnovenie normálneho prísunu krvi do kĺbov. Pomáha pri liečbe modrín a zranení. Chrbát a kĺby budú ako vo veku 18 rokov, stačí stierať raz denne. "

Ako to urobiť na simulátore?

Bubnovsky skontroluje každý svoj simulátor sám. Sú účinné, bezpečné a multifunkčné..

Simulátory pomáhajú pri ochoreniach pohybového aparátu, ktorých príčiny sú:

 1. Medzistavcová prietrž.
 2. Vrodená patológia.
 3. Nádory, artritída, osteomyelitída.
 4. Degeneratívny priebeh choroby.

Mnohé z týchto chorôb sú spôsobené fyzickou nečinnosťou, sedavou prácou. Vyvíja sa kŕč, sú stlačené krvné cievy a nervové zakončenie a zle zásobujú orgány a svalové tkanivo.

Multifunkčnosť simulátorov je spojená s:

 1. Zmierňovanie príznakov bolesti.
 2. Eliminácia kŕčov.
 3. Rehabilitácia po zraneniach, operáciách.
 4. Obnovenie pohyblivosti kĺbov a miechy.

Pravidlá pre triedy kinezoterapie na MTB:

 1. Pravidelnosť. Prvé dva týždne odporúčali denný výkon, potom trikrát týždenne.
 2. Pred začatím kurzov sa musíte poradiť s kinezoterapeutom. Správne diagnostikuje, na základe čoho vypočíta záťaž a vyberie komplex.
 3. Správne membránové dýchanie zlepší krvný tlak, zvýši účinnosť cvičenia.
 4. Svahy a spätné pohyby sa musia robiť trhavo, pomaly.

Súbor cvičení na simulátore Bubnovsky na chrbte

Prvé cvičenie „vytiahnite zhora“

 1. Ľahnite si na gauč.
 2. Postavte pevne k stene.
 3. Držte rukoväť vo vhodnej vzdialenosti.
 4. Pomaly s dychom zdvihnite ruky, natiahnite chrbticu a vyklente chrbát.
 5. Keď sa rukoväť posunie späť, vydýchnite.

Vykonajte 10 - 20 opakovaní. Vyberte si hmotnosť závaží, aby sa cvičenie až do konca.

Druhé cvičenie „Činka Deadlift“

 1. Ohnite a položte si pravé koleno na pohovku a roztiahnite bradu čo najviac. Táto pozícia zlepší zaťaženie hornej časti trupu a lepšie vypracuje svaly.
 2. Ohyb trochu dozadu.
 3. Vezmite ľavú nohu späť.
 4. Pravá ruka spočíva na lavici, ľavou rukou zdvíhajte a spúšťajte činku. Pri výdychu do hrude sa nadýchnite.

Pre najlepší výsledok musíte telo otočiť čo najviac. Vykonajte 12-krát na každom ramene. Prístupy 2 až 6 krát.

Cvičenie „Trakcia od dolného bloku“

 1. Posadenie na lavicu spočíva na tom, že chodíte na zem.
 2. Posaďte sa v polohe 90 stupňov.
 3. Montáž expandéra zo spodnej časti simulátora.
 4. Ohyb úplne dopredu, dozadu - až o 95 stupňov.

Komplex pre krk

Cvičenie „Shrugs“

Počiatočná poloha podľa uváženia pacienta: státie, sedenie, ležanie.

Pri výpočte nákladu je potrebné vziať do úvahy, že zdvíhanie vykonávajú iba plecia.

Zdvíhanie nákladu pomocou rukovätí nastáva zdola na úrovni bokov. Amplitúda je malá. Na štúdium svalov krku a ramien je pri výkone lepšie zatiahnuť hlavu.

Náplne zadarmo. Vykonajte do zlyhania.

Cvičenie 2

Východisková poloha: sediaci na podlahe, za chrbát vložte fitball. Ruky uchopujúce expandér namontovaný na vrchu.

Vytiahnite smerom k sebe, ohnite lakte a mierne sa oprite o loptu.

Cvičenie 3

Východisková poloha: otočte chrbtom simulátora. Expandér by mal byť mierne dozadu a hore.

 1. Vezmite expandér, ruky natiahnuté hore.
 2. Zložte ruky na bok.

Komplex pre ruky a nohy

Východisková poloha: leží na podlahe s dôrazom na nohy simulátora alebo sedí na lavičke (zosilnené).

Komplex ručnej trakcie sa uskutočňuje v troch etapách:

 1. Rovné rameno za hlavou.
 2. Rovné rameno do strany.
 3. Ohýbanie ramena prinesie k brade

Vystupujte striedavo s každou rukou.

Ak začujete kŕč alebo cítite malú bolesť, neprestávajte cvičiť. Hmotnosť bremena sa vyberie na základe cvičenia 12-15 krát.

Cvičenie 2

Počiatočná poloha je rovnaká..

 1. Obe ruky sa zdvihnú nad hlavu.
 2. Ohyb v lokte.
 3. Návrat do východiskovej polohy.

Stojace možné.

Posilňovacie cvičenie

Východisková poloha: sediaci na lavičke chrbtom k simulátoru.

Nemocnou rukou uchopte rukoväť a zdvihnite ju do najvyššej možnej vzdialenosti..

Opakujte šesťkrát.

Ak sa vyskytne bolesť, neprerušujte činnosť. Inak sa môže bolesť zosilniť. Pri výpočte zaťaženia je potrebné vychádzať zo vzorca: maximálna hmotnosť = ¼ telesná hmotnosť.

Cvičenie 3

Východisková poloha: leží na lavici lícom nadol. Odložte jednu nohu na podlahu a ohnite sa na kolene.

Pri zdvíhaní váhy druhou nohou by malo koleno mierne visieť.

Cvičenie obnovuje krvný obeh a zmierňuje stres zo srdcového svalu.

Kedy sa zapojiť do MTB je nemožné?

Pre efektívnu implementáciu cvičení je lepšie navštíviť centrum Bubnovsky a poradiť sa s odborníkmi. Pomôžu vypočítať záťaž, urobiť súbor cvičení a ukázať, ako ich správne vykonávať..

Kontraindikácie pre triedy na MTB:

 1. Rakovina v ktorejkoľvek fáze.
 2. Horúčka.
 3. Riziko krvácania.

Je možné to urobiť sami?

Nie vždy je možné kúpiť si cvičebné vybavenie. Niektorí remeselníci si môžu vyrobiť domáci MTB.

 1. Navrhuje sa vytvoriť otvor v stene, kde sa inštaluje kovová vodorovná tyč.
 2. Vložte kovový kábel do jeho potrubia.
 3. Vymeňte závažie činky.
 4. Výhodou tohto dizajnu je to, že je vyrobený s ohľadom na anatomické vlastnosti pacienta.
 5. Simulátor môžete doplniť potrebnými prvkami bez toho, aby ste utrácali peniaze za ďalšie nákupy.

Čo potrebujete na montáž - aké materiály

Pred začiatkom práce zozbierajte potrebný materiál:

 1. Na oblúkovú výstavbu simulátora Bubnovsky pre dom budú potrebné oceľové profilové rúry. Ak celková hmotnosť tovaru nepresahuje 105 kg, môže sa použiť časť s rozmermi 60 - 60 mm.
 2. Každý blok by mal mať otočný prvok, ktorý pomáha pohybovať sa okolo osi.
 3. Systém simulátorov musí mať kovové káble. Karabína pre manžety je pripevnená na jednom konci. A manžeta je pripevnená pomocou oceľového krúžku 3 - 5 mm.
 4. Manžety si môžete kúpiť v obchodoch na kinezterapiu alebo šiť sami z mäkkého, ale odolného materiálu. Bezpečnosť závisí od jej kvality.!
 5. Lavica je vyrobená z: rúr s profilom 2 mm, oceľového pásu 40 x 4 mm, oceľového uhla s rovnakým uhlom 32 x 32 mm, štvorcovej rúrky 40 x 40 mm, drevotrieskovej dosky alebo OSB 20 mm, penovej gumy, koženky.
 1. Zváračka.
 2. bulharský.
 3. Meranie pásky.
 4. súbor.
 5. Elektrická vŕtačka.

Aké zručnosti musia byť držané

Ak si chcete vyrobiť vlastný simulátor, musíte mať zámočnícke zručnosti. Ak nie sú, môžete si MTB objednať v zámočníckej dielni a poskytnúť výkresy.

Pri montáži konštrukcie je potrebný zvárací stroj. Preto ak nie, nájdite zvárača, ktorý bude vykonávať práce na objednávku..

plány

Vo voľnom prístupe na internet nájdete obvodové simulátory Bubnovsky a pokyny, ako ich vyrobiť sami. Pri výpočte je dôležité dodržiavať proporcie a rozmery.

Vytvorenie lavičky s ďalšími funkciami diverzifikuje cvičenia.

Na videu - primitívny domáci analóg simulátora

Princíp MTB je založený na znížení zaťaženia tela pacienta v dôsledku antigravitačného systému. Ak takýto systém neexistuje, kúpte si v obchode hotový simulátor Bubnovsky.

Kde si môžem kúpiť MTB a za akú cenu?

Porovnajte ceny niekoľkých popredných obchodov v krajine na príklade MTB-1.

Názov obchoduCena, rubAdresa obchodu
Kinesis Training Equipment Plant LLCod 32 500https: //kinesis.rf/

Moskva, Aviamotornaya, d. 8, s. 3.

LLC "CRAFT DIGITAL"od 16 400http://sport-ek.ru/kinezeterapiya/

Jekaterinburské mesto.

Doktor Športod 17 500http: //doctor-sport.rf/

Moskva, Petrohrad.

Tiu.ruod 13 700https://tiu.ru/

Centrá Bubnovského

V mnohých veľkých mestách boli otvorené oficiálne centrá Bubnovského. V susedných krajinách sú zastúpenia..

Podrobné informácie nájdete mimo centra strediska: http://www.bubnovsky.org/feedbacks/.

Adresu môžete zadať dvoma spôsobmi:

 1. Kliknite na geosign.
 2. Kliknite na názov krajiny v dolnej časti tabuľky. Otvorí sa zoznam všetkých príbuzných..

V tabuľke sú uvedené hlavné kancelárie Bubnovského

záver

Simulátory vyvinuté Dr. Bubnovským pomáhajú pri liečbe komplexných ochorení pohybového aparátu. Udržia vynikajúci fyzický tvar, zaistia pohyblivosť kĺbov, chrbtice, aktivujú hlboké svaly a uvoľnia kŕče.

Ako hovorí Dr. S. M. Bubnovsky: „Život je stratený tým, ktorí sa nepripravili na starobu.“ Osoba je väčšinou v práci, ktorá je väčšinou neaktívna. To vedie k deformácii kĺbov, svalovým kŕčom a rozvoju ochorení pohybového aparátu. Deti a dospievajúci trpia kvôli ich neustálej prítomnosti v blízkosti počítača kyfóze, skolióze a lordóze. To naznačuje slabé svaly tela..

Pravidelné cvičenia na MTB od Dr. Bubnovského pomôžu obnoviť normálny stav svalovej hmoty, čo znamená reguláciu krvného tlaku, odtok lymfy a zlepšenie pohody. Jedná sa o multifunkčné komplexy, ktoré sa zotavia po zraneniach, zlepšia fyzickú zdatnosť a dokonca vám pomôžu schudnúť. Pravidelné cvičenia pomôžu vyhnúť sa chirurgickému zákroku pri výčnelkoch, prietržoch..

simulátory
pre kinezoterapiu

s platbou po prijatí v celom Rusku

recenzia

Michail Nikolaev, Uljanovsk

Dobrý deň! Manželka bola v centre podľa Bubnovského metódy. Efekt hodín je pôsobivý. Triedy sa konajú trikrát týždenne a potreba rehabilitácie by mala byť denná. Porovnával prostriedky na návštevu centra, cestovný čas atď. dospel k záveru, že takýto simulátor sa dá umiestniť ako doma a zapojiť sa každý deň. Kúpil som si simulátor pre svoju manželku, a keď som to povedal, uvedomil som si to pre celú rodinu. Ľahko použiteľný, kompaktný, okamžite našiel miesto pri stene medzi oknami veľkej miestnosti. Sme zasnúbení každý deň. Veľmi sa mi to páči. poďakovať!

Ludimla Rabchuk, Tula

Výhody simulátora: kompaktný, dá sa nainštalovať do bytu, je možné zmeniť hmotnosť nákladu (v prípade potreby zvýšiť). Pri použití iba pár týždňov je vhodné používať. Moja žena a ja sme odišli do dôchodku, s jeho pomocou bojujeme s koxartrózou bedrových kĺbov.

Olga Chirková, Sayansk

Ahoj! Ďakujem veľmi pekne, za láskavosť a pozornosť pri používaní simulátora sa zdravím zlepšujem. Odporúčam ľuďom nakupovať a zapojiť sa. Okamžite sa cítite lepšie. Cvičenie je prospešné. Ďakujem ti veľmi pekne.

Alexander Makukhin, Tver

„Dobré popoludnie. Nedávno som od teba objednal simulátor, chcel som sa podeliť o svoje športové ihrisko na balkóne! Páčil sa mi simulátor, zaberá málo miesta, som veľmi vďačný. Mimochodom, bol doručený veľmi rýchlo.“

Olga Kryuchkova, Uljanovsk

„Ahoj! Chcem sa vám poďakovať za vynikajúci simulátor. Konzultanti predbežne odpovedali na otázky 1 000 a 1, ďakujeme za trpezlivosť! Kúpili sme ho ako darček, moja matka je šťastná)))) Zostavili sme sa rýchlo, bez akýchkoľvek problémov.“ “

Svetlana Romanova, Omsk

Objednali sme si simulátor v Omsku, najskôr sme si mysleli, že bude drahá dodávka. Manažéri vypočítali 1 495 rubľov. ale v skutočnosti sa ukázalo, že je to o niečo lacnejšie - asi 1300. Dodali to do domu a zaplatili za všetko po kontrole: 20 minút ho dali skontrolovať úplnosť - nezabudli na nič :) Inštalovali sme dom a sme veľmi spokojní. Zaoberáme sa manželom, v centre robíme to isté. vďaka za dobrú prácu!

Michail Nikolaev, Uljanovsk

Dobrý deň! Manželka bola v centre podľa Bubnovského metódy. Efekt hodín je pôsobivý. Triedy sa konajú trikrát týždenne a potreba rehabilitácie by mala byť denná. Porovnával prostriedky na návštevu centra, cestovný čas atď. dospel k záveru, že takýto simulátor sa dá umiestniť ako doma a zapojiť sa každý deň. Kúpil som si simulátor pre svoju manželku, a keď som to povedal, uvedomil som si to pre celú rodinu. Ľahko použiteľný, kompaktný, okamžite našiel miesto pri stene medzi oknami veľkej miestnosti. Sme zasnúbení každý deň. Veľmi sa mi to páči. poďakovať!

Ludimla Rabchuk, Tula

Výhody simulátora: kompaktný, dá sa nainštalovať do bytu, je možné zmeniť hmotnosť nákladu (v prípade potreby zvýšiť). Pri použití iba pár týždňov je vhodné používať. Moja žena a ja sme odišli do dôchodku, s jeho pomocou bojujeme s koxartrózou bedrových kĺbov.

Olga Chirková, Sayansk

Ahoj! Ďakujem veľmi pekne, za láskavosť a pozornosť pri používaní simulátora sa zdravím zlepšujem. Odporúčam ľuďom nakupovať a zapojiť sa. Okamžite sa cítite lepšie. Cvičenie je prospešné. Ďakujem ti veľmi pekne.

Alexander Makukhin, Tver

„Dobré popoludnie. Nedávno som od teba objednal simulátor, chcel som sa podeliť o svoje športové ihrisko na balkóne! Páčil sa mi simulátor, zaberá málo miesta, som veľmi vďačný. Mimochodom, bol doručený veľmi rýchlo.“

Olga Kryuchkova, Uljanovsk

„Ahoj! Chcem sa vám poďakovať za vynikajúci simulátor. Konzultanti predbežne odpovedali na otázky 1 000 a 1, ďakujeme za trpezlivosť! Kúpili sme ho ako darček, moja matka je šťastná)))) Zostavili sme sa rýchlo, bez akýchkoľvek problémov.“ “

Svetlana Romanova, Omsk

Objednali sme si simulátor v Omsku, najskôr sme si mysleli, že bude drahá dodávka. Manažéri vypočítali 1 495 rubľov. ale v skutočnosti sa ukázalo, že je to o niečo lacnejšie - asi 1300. Dodali to do domu a zaplatili za všetko po kontrole: 20 minút ho dali skontrolovať úplnosť - nezabudli na nič :) Inštalovali sme dom a sme veľmi spokojní. Zaoberáme sa manželom, v centre robíme to isté. vďaka za dobrú prácu!

Vladimir Vakhrushev, Tula

Kúpil som si váš simulátor MTB-1. Bol som príjemne prekvapený, že pôrod bol ešte skorší, ako bolo sľúbené. Počas montáže neboli žiadne problémy, pretože výkresy sú veľmi dobré. Z dôvodu záujmu o jednu dávku sa ukázalo, že ide o 100 gramov. ľahšie. Toto je pravdepodobne v rámci tolerancie. Opäť sú to maličkosti. A samozrejme som so simulátorom veľmi spokojný. Nezaberá vôbec priestor! Veľmi pohodlné! Umožňuje vykonávať akékoľvek cvičenia. Dúfam, že s tým porazím svoju bedrovú prietrž..

Vladislav Kudryashov, Petrohrad

Zvážil som niekoľko návrhov pre simulátory MTB a nakoniec som získal doktora Sporta v spoločnosti. Veľmi spokojní: po prvé, rýchlo dodali, okamžite sa zostavili, služba je prvotriedna. Simulátor úplne spĺňa všetky očakávania: kvalita, spoľahlivosť, bezpečnosť, cena, vzhľad - všetko je v poriadku! Výborne! poďakovať!!

Natalya Govorova, Rybinsk

Takto sme nainštalovali simulátor. Manžel a syn sú zasnúbení každý deň a sú veľmi spokojní. Žiadne zaťaženie chrbtice a všetky svaly sú čerpané. Ďakujeme vám za odporúčanie na kúpu tohto konkrétneho simulátora..

Sergey Pundikov, Rostov na Done

Objednal som si simulátor na školenie Tonusa na webstránke Doctor Sport. Skvelý simulátor, veľmi spokojný. Dodané veľmi rýchlo, poctivo nečakali. Veľká vďaka. Obzvlášť chcem poďakovať obchodnému manažérovi za jeho radu a rýchle vykonanie objednávky.

Andrey Shapovalov, Belgorod

Dobrý deň, skvelý simulátor, rýchle dodanie a jednoduchá montáž. poďakovať!

Lyudmila Kononova, Barnaul

Ďakujem vám veľmi pekne za simulátor. Mám gonartrózu 3 lyžice. a preto sú triedy na simulátore jednoducho potrebné. Šiel som do centra Dr. Bubnovského, naozaj sa mi páčil, ale veľmi drahý. Preto potrebujem váš simulátor. ako vzduch! A ďakujem za santalové drevo! Teraz bude kompletný súbor. Všetko najlepšie!

Yuri Gnusarev, oblasť Penza.

Je to omnoho pohodlnejšie ako s inými závažiami - na kĺby sa nezaťažuje. Už existujú zmeny. Ďakujem mnohokrát!

Natalya Azarova, Bryansk

Kde kúpiť Bubnovsky simulátor? To bola pre mňa hlavná otázka dva mesiace. Kam ísť - pokračujte !! Internet už dôverujem slabo, a preto nemusím platiť zálohu tam, kde a komu. Všeobecne mi chlapci podplatili hotovosť. Pochyboval som o kvalite, ale povedali, že keby som niečo nezaregistroval, odmietol by som a neplatil by som. To mi vyhovovalo. V dôsledku toho som nesmierne spokojný! Radím všetkým.

Svetlana Sakharova, Tolyatti

Ďakujem veľmi pekne, sme zapojení do celej rodiny. Simulátor je len zázrak.

Elena Redko, Lipetsk

Simulátor pomáha hnetieť a posilňovať telo, sme zapojení do celej rodiny, sme spokojní s výsledkami!!

Vyacheslav Fedorov, Saratov

Vynikajúci MTB-1 Kompaktný, multifunkčný a spoľahlivý, čo som chcel, bolo vďaka tomuto úžasnému simulátoru Bubnovsky!

Lyubov Kovaleva, Omsk

Veľmi dobrý simulátor! Celá rodina skákala šťastím! Vyjadrujem vďaku doktorovi Sportovi za vykonanie mojej objednávky. Všetko je jasné, rýchle a veľmi pohodlné. Prajem vám ďalší rozvoj a prosperitu!

Klinec Khaliullin, Kazaň

Veľa šťastia, tak rýchlo a výhodne uskutočnil nákup. Priniesli objednávku v deň a čas, ktorý som potreboval. Odovzdali všetko, ako sa očakávalo, dokumentmi a šekom. Spokojnosť s nákupom, radi ju kúpime. Trénujem na simulátore, posilňujem svalový korzet chrbtice, radím vášmu obchodu každému, kto potrebuje simulátor Bubnovsky.

Nikolay Gubanov, Moskva

Vďaka tomuto nástroju všetko funguje celkom jemne, pružne a spokojne s nákupom.

Gulshan Rakhmatullina, pos. Sarmanovo, Tatarstan

Ahoj. Nainštalovali sme simulátor. Postupy montáže a inštalácie boli jasné a jednoduché. Všetky podrobnosti boli uvedené v súprave. Používame od prvého dňa. Veľmi spokojný. poďakovať.

Elena Krivtsová, Moskva

Tu je môj simulátor zostavený a aktívne používaný. Doručenie bolo ešte skôr v deň. Všetky časti sú úplne naložené. Trochu trápilo zhromaždenie, dobre, pretože oni sami neboli príliš pozorní. Všetky časti sú vyrobené starostlivo, na kovoch nie sú žiadne otrepy. Všetky skrutky a matice so skrutkami na svojom mieste. Kvalita je prvotriedna. Reťaz je krátka, treba ju zdvojnásobiť, ale okamžite sme si kúpili ďalšiu. Všeobecne platí, že všetko je v poriadku. Veľmi spokojný, v žiadnom prípade horší ako simulátor na klinike, bol zapojený do crossoverového rehabilitačného kurzu. Vďaka výrobcom. Vďaka obchodu, vďaka príjemnému mladému mužovi, ktorý nám simulátor dodal skôr, ako sa očakávalo.

Lyudmila Komlik, Nižný Tagil

Dlho sme hľadali simulátor športu v rôznych online obchodoch. Po preskúmaní rôznych miest sa zastavili v obchode Doctor Sport. Páčilo sa mi cena, kvalita a popis simulátora, ako aj zákaznícke recenzie na webe. Vo vašom obchode sme si kúpili simulátor Sanitas. Objednávka bola zadaná 2. 2. 18, 18. 7. 18 prišla do skladu v meste a 5. 5. 18 bola dopravná spoločnosť doručená do bytu (veľmi rýchle dodanie). Nainštalované, teraz sa budeme zaoberať obnovením zdravia. Ďakujeme vám za rýchle dodanie a želáme všetkým, aby si kúpili tento simulátor pre zdravie. Špeciálne poďakovanie manažérovi Nikite. Je to veľmi priateľský a dobromyseľný mladý muž, ktorý pomohol rýchlo objednať objednávku..

Alexander Pikul, Jekaterinburg

Objednal som si simulátor Tonus-1 na 100 kg., Lavicu a ďalšie vybavenie pre triedy. Doručili všetko rýchlo a priniesli ich do bytu. Spokojný s kvalitou. Po pár mesiacoch sa na kábli vytvorila prietrž, napísal spoločnosti. A prekvapivo mi poslali nový za týždeň! Výborne! Teraz by sa veľa predalo a potom by ste nič neposlúchali. Túto spoločnosť odporúčam všetkým! V skutočnosti je všetko čestné a kvalitné. poďakovať

Galina Sannikova, Kaliningrad

V decembri som na webe objednal domáceho trénera s hmotnosťou 45 kg a ihneď som ho poslal do 24 hodín, za čo ďakujem zvlášť. Veľmi som pochyboval o možnostiach tohto simulátora, ale márne. Celý program predpísaný lekárom v centre mesta Bubnovsky sa teraz vykonáva doma. Sme zasnúbení s manželom. Simulátor je vhodný na prevenciu. Chcel som dať jednu radu tým, ktorí si kúpia simulátor: okamžite si objednáte ďalšie manžety na nohách, aby ste mohli spolu pracovať bez toho, aby ste ich narušili. Prajem vám veľa zdravia a veľa šťastia!

Alexander Tsarakhov, Volzhsky

Kúpil som šesť simulátorov Crossover Atlas pre telocvičňu, integrovanú trakciu, stlačenie nôh, holenicu, postoj Power, super hyper rozšírenie. Všetko sa robí kvalitatívne!, Z dobrého kovu. Keď porovnávam simulátory v iných telocvičniach, letím do rôznych miest Ruska a vždy chodím do SPORTOVNÝCH SÁLOV, myslím, že som si kúpil simulátory Ural dobre. a chlapci v telefóne sú inteligentní a pohotoví, vykonávajú potrebné zmeny v dizajne (zmena priemeru puzdier podľa priemeru palaciniek). ĎAKUJEM TI VEĽMI PEKNE!

Victor Poplavsky, Nižný Novgorod

Zasnúbený so svojou manželkou v centre mesta Bubnovsky. Je ťažké cestovať dopravou a rozhodol sa kúpiť si simulátor. Po dlhom hľadaní sme vybrali simulátor Sanitas S. Urobili sme objednávku a po 10 dňoch sme dostali súpravu na adresu bydliska. Teraz je nainštalovaný a triedy pokračujú. Chceme vyjadriť vďaku konzultantovi Nikite, ktorý podrobne hovoril o simulátore a jeho dodaní. Ďakujeme celému tímu za dobrý produkt v prospech človeka.

Natalya Harinova - Chita

Včera priniesli, dnes sme už nainštalovali simulátor. Rýchle dodanie a skvelá cena. Vďaka, Artem!

Ksenia Dmitrieva - Petrohrad

Ponáhľal som sa chváliť svojím nákupom)) Veľmi rád, spokojný a vďačný !! Priatelia, chcem všetkých chrániť pred problémami - poviem vám malý príbeh. Môj dobrý priateľ bol oboznámený s rovnakými problémami, aké som mal dlho, a starostlivo si vybral simulátor pre seba, dlho som si vybral, odkiaľ a od koho kúpiť. Samozrejme, rovnako ako všetci, som pravdepodobne chcel niečo ušetriť. Naučil som sa jej skúsenosťou, že som si nekúpil, kde bola, ale simulátor som si tu objednal bez akýchkoľvek preddavkov, a ty si, čo som si objednal, som dostal (pozri fotografiu). Preto túto spoločnosť odporúčam všetkým!

Elena Tokareva, Kamensk-Uralsky

Úprimne ďakujeme vášmu tímu Dr. Sport za vynikajúcu prácu! Pred novým rokom sme si objednali simulátor Sanitas na 27 tisíc. Simulátor bol prijatý včas, manažéri pomohli upraviť náklady na dodanie. Veľmi spokojný s nákupom! S manželom sme sa obávali bolesti v kolenných kĺboch, v telocvični, ktorú sme sa pokúsili trénovať s Bubnovskymi simulátormi, dostali dobré výsledky, začali sme sa zaujímať o cenu, mali sme šťastie - na vašom webe sme našli simulátor, ktorý spĺňa všetky naše priania, odporúčame všetkým priateľom, aby urobili tak úžasnú nákup.

Ruslan Shadyzhev, Magas

Na prvý pohľad to, čo potrebujete. Dnes som len zhromaždil, ak dôjde k nevýhodám alebo zlepšeniam, budem o tom informovať!

Marina Osina, Moskva

Ďakujem manažérom obchodu za pomoc pri výbere simulátora, s nákupom som sa nemýlil, ďakujem tiež za rýchlu a presnú montáž a inštaláciu, všetko je perfektné, vďaka.

Marina Malyarova, Irkutsk

Dosiahnuté včas. Set, robiť pre mňa je ľahké.

Alexander Tsarakhov, Volzhsky

Kúpil som šesť simulátorov Crossover Atlas pre telocvičňu, integrovanú trakciu, stlačenie nôh, holenicu, postoj Power, super hyper rozšírenie. Všetko sa robí kvalitatívne!, Z dobrého kovu. Keď porovnávam simulátory v iných telocvičniach, letím do rôznych miest Ruska a vždy chodím do SPORTOVNÝCH SÁLOV, myslím, že som si kúpil simulátory Ural dobre. a chlapci v telefóne sú inteligentní a pohotoví, vykonávajú potrebné zmeny v dizajne (zmena priemeru puzdier podľa priemeru palaciniek). ĎAKUJEM TI VEĽMI PEKNE!

Erbol Dzhubatyrov, Atyrau Kazachstan

Dobrý deň. Po prvé, ďakujem za včasné doručenie simulátora. Dorazil, podľa plánu 23. 11. 18, plne naložený, podľa objednávky. Veľmi spokojný s akvizíciou celej rodiny. Intenzívne sa ešte nezaoberal, bol zaneprázdnený prácou. Zatiaľ nie je pripevnený k stene, iba k podlahe. Stabilita sa zdá byť dobrá. Veľké bremeno v blízkej budúcnosti nebude musieť fungovať, pretože som ho získal na rehabilitáciu kĺbov, kinezoterapiu. Veríme, že pokrok v liečbe bude. Ešte raz vám ďakujem za prácu. Rozvoj a prosperita vašej spoločnosti. S pozdravom Yerbol.

Konstantin Pak, Birobidzhan

Simulátor Sanitas som kúpil v spoločnosti Doctor Sport. Na webe som urobil objednávku, rýchlo ma kontaktovali. Manažér odpovedal na veľa otázok, všetko objasnil. Služba u lekára Sport pre päť najlepších. Simulátor je takmer kompletným analógom simulátora MTB-1, ktorý sa praktizuje v centrách Dr. Bubnovského. Ja sám som bol v centre, takže nie je nič porovnávať. Dodávka na dopravnú spoločnosť Ďaleký východ PEK. Pri montáži som zmiešal spodné a horné podpery, jeden má otvor pre priečnik a druhý nie. Priebeh stohu nákladu pozdĺž vodidiel je veľmi mäkký. Plastový opletený kábel.

Sergey Lykov, Čeľabinsk

Simulátor je úžasný. Som 66. Ja sám som v minulosti športovec. Približne za posledných päť rokov sa z dôvodu vlastnej lenivosti takmer stal svalovou dystrofiou, ktorá sa objavila dokonca aj pri bolesti chodidla v kĺboch. Štandardné cvičenia a fyzická aktivita nepriniesli hmatateľné výsledky a bolo to ťažké. Po 15 až 20 minútach tréningu na vašom simulátore sa mi až doteraz nezdálo veľmi zaujímavé. Opäť som začal ľahšie chodiť a tancovať a všeobecne všetky pohyby opäť začali prinášať potešenie. Je pre mňa ľahké a zábavné trénovať na simulátore. Jedinou záťažou je, že sa musíte obmedziť, aby ste ju nepreháňali. Zatiaľ aktívne nebežím, ale myslím, že za 2 až 3 mesiace jazdím s pukom na štadióne s chlapcami. POĎAKOVAŤ.

Prečítajte Si O Druhy Kýl

„Hnutie je život“Dnes to nie je len obyčajná fráza - je to filozofia zdravého životného štýlu, tajomstvo mládeže a dokonca aj módny trend.
Krčná chrbtica je najmobilnejšia chrbtica. Z tohto dôvodu medzistavcové platničky zažívajú značné funkčné zaťaženie, ktoré sa rýchlo stáva nepoužiteľným.
Kýla medzistavcových platničiek je jednou z bežných príčin bolesti chrbta a 60 až 80% dospelej populácie Zeme trpí periodickou bolesťou chrbtice v lumbosakrálnej oblasti [1].