loader

Hlavná

Liečba

Kýla pod očami a ako ich liečiť bez chirurgického zákroku

Ženy snívajú o tom, že budú krásne a atraktívne, ale o akej kráse sa dá hovoriť, ak je koža blízko očí zvlhčená a opuchnutá. U ľudí sa táto chyba nazýva vrecká a ďalšie vedecké slová sú hernie pod očami. Nepoškodzujú telo, ale iba kazia vzhľad. Ak sa pokúsite, potom môžete prietrž odstrániť doma bez operácie.

Príčiny prietrže

Nie všetky ženy a nielen v starobe majú prietrž pod očami. Príčiny a liečba tohto ochorenia pomôžu určiť lekára. Ak mali vaši rodičia takú poruchu alebo nevediete zdravý životný štýl, tašky sa môžu objaviť pomerne skoro. Hlavné dôvody výskytu herniových vakov sú:

 1. genetika.
 2. Poruchy spánku.
 3. Hormonálne prerušenie.
 4. Zlé návyky (fajčenie, nadmerné pitie).
 5. Zaťaženie očného aparátu, trávenie veľa času pri počítači.
 6. Pitie veľkého množstva tekutín.
 7. Nevyvážená strava (veľa slaných a korenených potravín v strave).
 8. stres.

Typy subjektov

Kýly hernie pod očami sú opuchnuté kožné výčnelky, ktoré sa objavujú v dôsledku straty elasticity pokožky očných viečok a jej naplnenia tukom. Na očných viečkach sa vyskytujú 2 typy tukových hernií:

 1. Kýla na horných viečkach. Je to vidieť pri miernom tlaku na oči. Tento nedostatok je zaznamenaný nadmernou kožou v blízkosti vnútorných rohov očí..
 2. Kýla dolných viečok je rovnaká ako pri nosoch pod očami. Je umiestnený pod spodnými riasami a je viditeľný voľným okom. Ale pre správnu diagnózu je lepšie konzultovať odborníka.

S výskytom hernie sa krvný obeh a odtok lymfy zhoršujú. Neexistuje žiadne nebezpečenstvo pre zdravie, s výnimkou prípadov, keď previsnutá pokožka narúša videnie. Existujú rôzne spôsoby, ako sa vysporiadať s touto chorobou..

Odstránenie viečok

Kýla na očných viečkach môže zmiznúť, ak nastavíte svoj režim, vzdáte sa alkoholu a cigariet, začnete monitorovať svoju stravu a skrátite čas strávený pred monitorom počítača alebo telefónu. Ak však vaky po všetkých týchto akciách nikdy nezmiznú, je potrebné prijať radikálnejšie opatrenia..

Kozmetické procedúry sú populárnou metódou na odstránenie prietrže, pretože nie každý súhlasí s ich chirurgickým odstránením:

 1. Mikroprúdy sú procedúry, ktoré sa vykonávajú s použitím prístrojov s nízkym napätím. Vplyvom biologických prúdov na pokožku sa zlepšuje iónová výmena buniek. Počas procedúry sa normalizuje práca mazových žliaz a zmenšuje sa veľkosť vakov na viečkach. Manipulácia omladzuje a napína pokožku. Ošetrenie sa uskutočňuje špeciálnymi doštičkami, ktoré sú umiestnené na problémových oblastiach. Počet a intenzita procedúr závisí od stavu pokožky, veku a vlastností tela.
 2. Thermolifting. Hardvérové ​​ošetrenie využívajúce rádiové vlny. Prúdy s vysokou frekvenciou pôsobia hlboko na vrstvy podkožia a dermy, pričom epidermu nepoškodzujú. Thermolifting normalizuje rast tukového tkaniva. Tento postup významne znižuje prietrž, zlepšuje metabolizmus a krvný obeh. Po ošetrení vyzerá pokožka mlado a odpočinok..
 3. Ultrazvukové zdvíhanie. Neinvazívna metóda. Zariadenie, ktorým sa postup vykonáva, pôsobí na hlboké podkožné vrstvy. Tento postup sa vykonáva 1-krát, potom je výsledok okamžite viditeľný a trvá dlho. Tento postup zlepšuje fungovanie mazových žliaz, rovnomerne distribuuje tukové tkanivo.
 4. Frakčná termolýza. Tento postup sa uskutočňuje pomocou laserového lúča, ktorý je rozdelený na mikróby a tie následne prenikajú cez pokožku. Poškodenie je takmer neviditeľné, pretože samotné mikróby sú veľmi jemné. Všetky vrstvy epidermy sú aktualizované. Lúče rozkladajú tukové tkanivo a znižujú opuch..
 5. Vstrekovacie metódy. Zahŕňajú kontúry, plazmolifting, karboxyterapiu.

Tieto postupy zlepšujú krvný obeh, dodávajú pokožke elasticitu, ale nedávajú významné zmeny. Účinok trvá asi 6 mesiacov.

Hernia sac cvičenia

Vrecká na viečkach, ak sú v počiatočnej fáze, sa dajú odstrániť jednoduchými cvičeniami:

 1. Zatvorte oči na 30 sekúnd a potom ich ostro otvorte. Najlepšie ráno. Opakujte 5-10 krát.
 2. Je dobré zavrieť oči a počítať do 9, potom ich dokorán otvoriť a vyhľadať. Toto cvičenie sa najlepšie vykonáva po prebudení a opakuje sa 5-7 krát..
 3. Pozerajte sa dopredu, potom posuňte očnice doprava, rovno, doľava a niekoľko sekúnd držte pohľad v každej polohe..
 4. Rýchlo blikajte a uvoľnite viečka. Ak to chcete urobiť, musíte niekoľkokrát za sebou blikať, potom si uvoľnite tvár a pozerajte sa pred seba.

Tieto cvičenia sa môžu vykonávať po celý deň, ale po prebudení budú účinnejšie..

Domáca liečba

Nie každý má možnosť vyhľadať pomoc odborníkov na odstránenie kýly pod očami. Liečba ľudovými prostriedkami v tomto prípade je tiež dobrou možnosťou. Ak vykonávate starostlivosť o tvár doma, môžete dosiahnuť pozitívne výsledky bez operácie. Najobľúbenejšie lieky proti hernii:

 1. Kafr a bravčový tuk sa zmiešajú v pomere 1: 1. Výsledná zmes sa parí vo vodnom kúpeli až do dosiahnutia homogénnej konzistencie. Aplikujte pod viečkami masážnymi pohybmi každú noc pred spaním. Výsledok bude viditeľný, keď bude pokožka niekoľko týždňov dobre hydratovaná..
 2. Petržlen proti opuchu. Rozdrvte listy petržlenu a výslednú suspenziu naneste na hustú vrstvu na viečko. Masku je možné prikryť kúskom gázy. Po 20 minútach sa objavia výsledky: opuch sa výrazne zníži a vaky sa stanú menej viditeľnými.
 3. Obklady s lipou a harmančekom. Tinktúra sa pripravuje na 2 hodiny. Na 100 ml vody 2 lyžičky. lipové a harmančekové kvety. Vývar privarte do varu, ochladte, namáhajte a naneste na tvár vatovými vankúšikmi. Zmes sa uchováva v chladničke 2 dni. Celý priebeh liečby trvá najmenej 14 dní.
 4. Zemiaky proti hernii. Umyte 1-2 hľuzy, olúpajte a nastrúhajte na jemnom strúhadle, do hmoty pridajte 3-4 kvapky rastlinného oleja. Výsledná suspenzia sa nanesie na pokožku okolo očí a po zákroku sa nechá pôsobiť 10 až 15 minút, na tvár sa aplikuje zvlhčovač. Takáto maska ​​surových zemiakov poskytuje rýchly a efektívny výsledok..
 5. Masáž s kockami ľadu. Tento postup je najjednoduchší a najdostupnejší pre všetkých, môže sa vykonávať doma. Môžete zmraziť odvar z liečivých bylín. Odvar z dubovej kôry zmierňuje opuchy okolo očí a je veľmi jednoduchý na prípravu: 1 lyžička. zalejeme vriacou vodou, trvajte 1–2 hodiny, namažte a nalejte do foriem na ľad. Ak vykonávate tento postup každý deň, nielenže sa môžete zbaviť opuchov, ale pokožka bude vyzerať omnoho lepšie a sviežejšie.

Kýlová prevencia

Kýla sa často objavujú v dôsledku zlých návykov a nezdravého životného štýlu. Vynikajúca prevencia - správny režim dňa a dobrý spánok. Ak prestanete fajčiť a znížite spotrebu alkoholu, okamžite to ovplyvní vašu tvár, a to najmä vaše oči.

Koža okolo očí by mala byť chránená pred priamym slnečným žiarením, nosiť okuliare a používať opaľovací krém. Koža v blízkosti očí a tváre je dobre ovplyvňovaná dennou masážou pomocou špeciálnej kozmetiky.

Kýla na viečkach nie je až taká strašidelná, ako si všetci myslia, a odstránenie vreciek pod očami bez chirurgického zákroku je celkom možné. Ak potrebujete rýchly a trvalý výsledok, je najlepšie kontaktovať kozmetičku. Ľudové lieky sú tiež veľmi účinné, ale budú trvať trochu dlhšie. Krása vašej tváre závisí od vašich túžob a schopností..

Kýla pod očami

Kýla pod očami namaľujú ženu, nepridávajú atraktivitu a vizuálne dokonca pridávajú niekoľko rokov. Takáto chyba sa môže objaviť ako v starobe v dôsledku prirodzeného starnutia, tak v mladom veku. Dôvodom môžu byť znaky anatomickej štruktúry. Čo iného môže spôsobiť vzhľad očnej prietrže?

Najčastejšie sa kozmetický defekt vyskytuje u žien v dospelosti. Neustála práca tvárových svalov tváre vedie k tomu, že v priebehu času pokožka stráca svoju pružnosť. To spôsobuje opuchy a vrásky..

Svaly okolo očí rýchlo strácajú svoj tón vďaka častým blikajúcim a tvárovým kontrakciám. Výsledkom je, že tukové tkanivo vyteká a pod očami sa objavia vrecká. Porušenie mikrocirkulácie vlhkosti alebo tkanivovej lymfostázy môže tiež vyvolať výskyt prietrže viečok..

V tomto článku budeme hovoriť o tom, ako odstrániť kýly pod očami, ale najskôr zistíme podstatu problému a jeho príčiny..

Príčiny očnej prietrže

Okrem prirodzeného starnutia pokožky môžu také faktory vyvolať výskyt mastných kýly:

 • genetická predispozícia;
 • anatomické rysy;
 • zlé návyky, ktoré narušujú krvný obeh, najmä fajčenie a alkoholizmus;
 • očné choroby;
 • nedostatok spánku;
 • hormonálna nerovnováha;
 • nízka kvalita dekoratívnej kozmetiky;
 • stresové situácie;
 • znečistenie vzduchu;
 • zvýšené namáhanie očí;
 • agresívne slnečné svetlo.

Charakteristické znaky

Očná prietrž vizuálne vyzerá ako nadmerné záhyby kože. Porucha vyvoláva výskyt takýchto príznakov:

 • veľké trhanie. Je to spôsobené skutočnosťou, že tukové tkanivo môže blokovať cestu k roztrhnutiu;
 • zrakové poškodenie v dôsledku kompresie slzných ciest;
 • opuch červenej alebo ružovej;
 • previs.

Ako rozlíšiť kýlu od vriec pod očami? Jemne stlačte okuliare bez námahy. Ak je to skutočne kýla, potom sa vzdelanie zvýši.

Odborníci identifikujú štyri hlavné stupne ptózy, to znamená vynechanie storočia spôsobené zmenami súvisiacimi s vekom:

 • Mierny opuch.
 • Znateľný pokles tonusu kruhového svalu oka. Okolo líc ​​sa navyše objavuje mäkké tkanivo..
 • Previsnuté tkanivo na horných a dolných viečkach. Vonkajšie rohy očí padajú, tkanivá líc, obočia a lícne kosti klesajú. Nasolabiálny záhyb sa stáva výrazným.
 • Značené vrecká sa prehýbajú na lícnych kostiach.

Kýla pod očami nie je len kozmetickým defektom, ale ovplyvňuje aj fyziologické procesy. Mikrocirkulácia krvi a lymfodrenáže je narušená, čo ďalej zhoršuje estetický problém.

odrody

V závislosti od umiestnenia odborníci rozlišujú dva typy kýly:

 • pri vnútornom obočí sa tvorí kýla horných viečok;
 • prietrž spodného viečka sa objavuje priamo pod okom vo forme vreciek.

Kýla horného viečka

Výčnelok kože je najčastejšie spojený s podvrtnutím alebo traumou. Zápal horných viečok priamo súvisí so životným štýlom človeka. Ak trávi veľa času prácou, často sa unaví, je zdôraznená, potom sa zvyšuje pravdepodobnosť poruchy.

Vynechanie horného viečka alebo blefaroptóza môže byť spojené s poruchami svalového systému, poškodením motorických ciest a zníženým svalovým tonom. Hlavným príznakom tohto javu je pravidelné šklbanie viečka. Okrem toho sa u osoby môžu vyskytnúť bolesti očí a únava..

Kýla dolného viečka

Kýla dolného viečka je malá taška pod spodnými mihalnicami. Odlišuje sa farbou od ostatných častí viečka a nesprevádza ho ani zápal a bolesť. Z tohto dôvodu mnohí tomuto problému nevenujú veľkú pozornosť. Patológia vyžaduje korekciu nielen zo zdravotných, ale aj z estetických dôvodov.

Pokožka stráca elasticitu, stáva sa tenšia a napnutá. To vedie k výskytu výrazných vrások tváre, tmavých kruhov a klesajúcich obočí.

liečba

Konzervatívne metódy sa zvyčajne používajú v počiatočných štádiách patologického procesu, zatiaľ čo iba spomaľujú vývoj choroby. Úplné odstránenie problému pomôže operácii. Poďme hovoriť o všetkých moderných technikách, ktoré pomáhajú odstraňovať hernálny valec pod očami.

Konzervatívne metódy

Prvoradou úlohou odborníkov je odstrániť okamžitú príčinu kozmetického defektu. A potom nastane korekcia problémových oblastí. V niektorých prípadoch môže byť potrebná konzultácia s oftalmológom, kardiológom alebo nefroológom..

Nie každý bude súhlasiť s operáciou. Kozmetické ošetrenia sú dobrou alternatívou k chirurgickému zákroku. Odstraňujú nielen prietrže, ale tiež pomáhajú omladiť pokožku a dodávajú jej svieži vzhľad. Poďme hovoriť podrobnejšie o tom, ako sa zbaviť problému bez operácie.

Lymfatická drenáž

Tento postup pomáha odstraňovať prebytočnú tekutinu z medzibunkovej oblasti. Vykonáva sa ručne alebo pomocou špeciálneho vybavenia. Všeobecne možno pomocou lymfatickej drenáže zmierniť opuchy a zlepšiť stav epidermy.

Na vykonanie lymfatickej drenážnej masáže nie je potrebné kontaktovať kozmetológa. Je to možné doma..

Pre správny postup postupujte podľa týchto odporúčaní:

 • na zlepšenie lymfodrenáže naneste krém s vysokým obsahom vitamínu E a extrakty liečivých rastlín na pokožku tváre;
 • potom masáž hlavy na minútu. Ak to chcete urobiť, spojte prsty navzájom a vykonávajte krúživé pohyby;
 • potom položte vankúšiky prstov obidvoch rúk do stredu čela a vykonajte vyhladzovacie pohyby pozdĺž masážnych línií;
 • spojte tri prsty a prstami zatlačte na oblasť chrámov;
 • teraz zatlačte na oblasť očí a zachytite oblasť obočia a horný povrch tváre;
 • potom ruky mierne klesnú a manipulácia sa opakuje na líci;
 • poklepaním končekmi prstov po celej tvári.

Electromyostimulation

Aktuálne pulzy rôznych frekvencií pôsobia na pokožku, spôsobujú aktívnu kontrakciu svalov, zlepšujú krvný obeh a metabolizmus tkanív. Výhodou elektromyostimulácie je, že s jej pomocou sa eliminujú nielen samotné vrecká, ale aj dôvod ich vzhľadu. Pomocou tohto postupu je možné navždy zbaviť nadbytočné vrásky..

mezoterapia

Podstatou postupu je zavádzanie mikroinjekcií do hlbokých vrstiev kože. Liečivé koktaily pozostávajúce zo živín sa zavádzajú ako liek. Mezoterapia pomáha obnoviť na bunkovej úrovni a zlepšuje metabolické procesy..

Liečba kýly injekciami liečivých koktailov je kontraindikovaná v nasledujúcich prípadoch:

 • infekcie
 • endokrinné poruchy;
 • obdobie tehotenstva a dojčenia;
 • raky;
 • duševné problémy;
 • alergie.

Thermage

Vysokofrekvenčné žiarenie pôsobí na hlboké vrstvy epidermy a podkožného tuku. V tejto oblasti teplota klesne na 60 stupňov Celzia. Čo to dáva? Vysokofrekvenčné žiarenie aktivuje syntézu kolagénu, ktorá je zodpovedná za elasticitu kožných vlákien. Thermage má rastúci účinok. S úplným absolvovaním trvá terapeutický účinok až päť rokov.

Existuje však niekoľko kontraindikácií pri používaní termoterapie, a to:

 • prítomnosť elektrických implantátov;
 • patológia spojivového tkaniva;
 • dermatitída;
 • tehotenstva alebo laktácie;
 • infekčné procesy;
 • diabetes;
 • zhubné nádory;
 • duševná patológia.

mikroprúdy

Toto je hardvérová technika, pri ktorej sa používajú nízkonapäťové prúdy. Výsledkom je, že iónová výmena je normalizovaná na bunkovej úrovni a tkanivová lymfatická drenáž je zlepšená. Okrem toho je práca mazových žliaz stabilizovaná, vďaka čomu sa odstráni prietrž pod očami.

Podstata tejto techniky spočíva v tom, že na problémové oblasti sa nanášajú špeciálne platne. Špeciálne vybrané terapeutické zlúčeniny zmierňujú opuchy a redukciu vaku.

Ultrazvukové zdvíhanie

Ultrazvukové zdvíhanie je inovatívny spôsob odstránenia kýly pod očami. Dopad ultrazvuku sa vyberá čisto individuálne. To je možné kvôli skutočnosti, že zariadenie vizualizuje subkutánne vrstvy.

Ultrazvukové zdvíhanie pomáha normalizovať tón podkožnej vrstvy, normalizovať mazové žľazy a rovnomerné rozloženie tukového tkaniva. Pre tento postup sa nevyžaduje špeciálna príprava a anestézia. Účinok je zrejmý po prvom zasadnutí. Terapeutický výsledok pretrváva dlho..

Efektívne cvičenia

Nasledujúce jednoduché cvičenia pomôžu zastaviť proces starnutia a zvädnutie pokožky:

 • za minútu zaskrutkujte oči a potom ich doširoka otvorte. Musí sa vykonať až desať takýchto opakovaní. Odporúča sa vykonávať gymnastiku ráno, aby sa zmiernila opuchy a zlepšila sa mikrocirkulácia;
 • pevne utiahnite oči a počítať do desiatich, potom ich dokorán otvoriť a pozerať sa nahor, zatiaľ čo hlava zostáva nehybná. Stačí urobiť päť až šesť opakovaní. Pokúste sa nezahrnúť výrazy tváre, očné svaly by mali fungovať výlučne;
 • šmýkať oči doľava a na pár sekúnd ich podržať, potom sa pozerať pred seba a zavrieť oči. Potom urobíme to isté pravým okom. Nezabudnite držať hlavu rovno;
 • alternatívne rýchle blikanie s uvoľnením svalov.

chirurgia

Chirurgia pomôže zbaviť sa problému raz a navždy. Nezabudnite však na kontraindikácie:

 • diabetes;
 • arteriálna hypertenzia;
 • syndróm suchého oka;
 • zvýšený vnútroočný tlak.

Operácia skalpelu sa vykonáva ako súčasť blefaroplastiky. Operácia sa vykonáva v lokálnej alebo celkovej anestézii. Obdobie rehabilitácie zvyčajne trvá niekoľko týždňov. Po blefaroplastike môže pretrvávať silné opuchnutie a tvorba modrín, ale časom zmizne. Výsledky môžete vyhodnotiť približne za tri mesiace..

V niektorých prípadoch je hernia odstránená spojivovým tkanivom. Ak to chcete urobiť, musíte urobiť malý rez alebo dokonca punkciu. Chirurg používa neabsorbovateľné nite. Rehabilitácia trvá iba niekoľko dní. Jazvy po zákroku nezostanú.

V poslednej dobe sa v lokálnej anestézii široko používajú laserové techniky. Spojením s laserom sa urobí malý rez. Ide o minimálne invazívny postup, počas ktorého sa môžu koagulovať malé kapiláry, to znamená minimalizovať stratu krvi..

Liečba ľudovými liekmi

Alternatívna medicína pomôže spomaliť patologický proces a do istej miery sa vyrovnať s problémom v počiatočných štádiách. Na prevenciu môžete tiež použiť ľudové tipy.

Tradičná medicína ponúka veľké množstvo mastí, obkladov, infúzií. Čerstvé zemiaky sú najlepšie na prípravu liečivého obkladu. Zelenina musí byť olúpaná a nastrúhaná. Ďalej sa kaša stlačí a aplikuje na miesto problému. Na prípravu masti si zoberte podkožný tuk alebo vazelínu, ako aj bylinky. Infúzia sa najlepšie uskutočňuje na základe harmančeka alebo ružového oleja vo farmácii.

Ľudoví liečitelia tiež odporúčajú používať petržlen. Obsahuje veľké množstvo prospešných látok, ktoré majú priaznivý vplyv na pokožku. Rastlina by mala byť rozdrvená na kaše a aplikovaná v hrubej vrstve na povrch horných a dolných viečok. Gáza by mala byť umiestnená na vrchu. O pätnásť minút neskôr vyberte petržlen z očí. Po prvom zákroku pocítite výsledok.

Pomáha tiež masáž ľadových kociek. Zmrazte odvar liečivých rastlín. Postup by sa mal vykonávať opatrne, aby nedochádzalo k podchladeniu pokožky..

Ak sú vrecia príliš viditeľné, pomáha kombinácia gáforového oleja a vnútorného tuku. Obe zložky sa berú v rovnakých pomeroch. Na úplné rozpustenie je terapeutická hmota poslaná do vodného kúpeľa. Dostával liek každý deň pred spaním, aby si očistil oblasť okolo očí.

prevencia

Sto percent, aby sa zabránilo výskytu prietrže pod očami, je samozrejme nemožné, pretože nie všetky dôvody závisia od nás. Napriek tomu je však v našej právomoci znížiť pravdepodobnosť poruchy. Na to potrebujete:

 • nabíjanie očí;
 • dodržiavanie režimu práce a odpočinku;
 • ochrana oblasti okolo očí pred agresívnym ultrafialovým žiarením;
 • použitie výživných krémov na pokožku okolo očí;
 • vedenie masáží a šupiek.

Kýla pod očami neohrozujú život, zhoršujú estetický vzhľad a nepriaznivo ovplyvňujú niektoré fyziologické procesy. Môže existovať mnoho dôvodov pre výskyt defektu, od nedostatku spánku, stresu, dedičnej predispozície po anatomické rysy a očné choroby..

Tento problém sa môžete zbaviť pomocou hardvérových techník, operácií a dokonca aj ľudových receptov. Hlavnou vecou je určiť provokujúcu príčinu v rámci liečby a pokúsiť sa ju odstrániť. Kompetentný špecialista vám pomôže zvoliť účinnú metódu na odstránenie kýly, neliečiť sa sám!

Kýla pod očami: liečba a prevencia, odstránenie

Kýla pod očami je veľmi častou kozmetickou chybou, ktorá sa vyvíja u ľudí rôzneho veku. V starobe môže byť vznik prietrže spôsobený prirodzeným starnutím tela, u mladých ľudí je jeho tvorba spojená s vlastnosťami anatomickej štruktúry..

Kýla nespôsobuje ujmu na zdraví, ale vzhľadu unavuje a smutne vyzerá.

Opis chyby

K tvorbe mastnej prietrže dochádza postupne. Najskôr sa pod očami vytvorí malý opuch a vyčnievanie kože. V priebehu času pokožka stráca svoj tón, napína sa a klesá. Priestor pod prehnutou pokožkou je postupne vyplnený tukovým tkanivom, ktoré narúša odtok lymfy. V dôsledku toho sa pod dolným viečkom objaví opuch, ktorý zhoršuje jeho vzhľad.

Z vonkajšej strany sa očná kýla podobá vaku pod horným alebo dolným viečkom.

Druhy očnej prietrže

Kýly môžu byť umiestnené nad horným viečkom aj pod dolným viečkom. Usadeniny v horných viečkach sa tvoria v dôsledku hromadenia tuku vo vnútorných rohoch očí. Znemožňujú pohľad, zúžia zorné pole, zhoršujú videnie a môžu byť sprevádzané veľkým trhaním..

Kýla spodného viečka alebo vaky pod očami sa tvoria pod mihalnicami. Ak chcete zistiť, či je formácia skutočne herniou, mali by ste zavrieť oči a jemne zatlačiť na očnú guľu. Pri hromadení tukového tkaniva sa opuch pod očami mierne zväčší.

V počiatočnom štádiu sú hernie takmer neviditeľné. V priebehu času sa pokožka začne napínať a prebytočná tuková hmota sa napĺňa.

Dôvody pre vzdelanie

U ľudí starších ako 30 až 35 rokov je spravidla pozorovaný výskyt usadenín. Je to kvôli prirodzenému starnutiu pokožky, jej strate pružnosti a pevnosti..

Vznik prietrže môže byť spôsobený znížením dolného viečka, ktoré, keď sa posunie o niekoľko milimetrov nadol, zmení dĺžku praskliny v palpebrale, čo dáva pohľad nezdravému alebo unavenému vzhľadu..

Tvorba vriec môže byť spôsobená znížením tónu v dôsledku častého blikania alebo kontrakcií svalov okolo očí..

Oko sa nachádza malé množstvo mazových žliaz, ktoré spôsobujú rýchle rednutie a starnutie pokožky..

Odborníci sa okrem vzniku defektu spájajú s týmito dôvodmi:

 • štrukturálne vlastnosti orbitálnych kostí;
 • hormonálne poruchy;
 • obehová patológia a lymfhostáza tkanív pod očami;
 • metabolické ochorenie:
 • infekčné choroby oka: konjunktivitída, blefaritída, keratitída, demodikóza;
 • dermatologické choroby vedúce k starnutiu kože v mladom veku;
 • genetická predispozícia;
 • vysoké namáhanie očí;
 • nervový kmeň;
 • účinok ultrafialového žiarenia;
 • fajčenie a pitie alkoholu;
 • expresná aktivita.

Príznaky patológie

Navonok sú chyby vyjadrené týmito znakmi:

 • presahujúci horné viečko;
 • tvorba opuchov, keď kliknete na očnú guľu;
 • zrakové postihnutie;
 • silná slzenie, ku ktorému dochádza v dôsledku kompresie slzných ciest;
 • opuch;
 • tmavé kruhy v oblasti očí.

Indikácie na odstránenie hernie oka

S vytvorením kýly sa vzhľad človeka zhoršuje, ale nie je to len kozmetická vada. Fyziologicky, zdravie trpí. Vklady tukov môžu spôsobiť narušenie mikrocirkulácie krvi a lymfy, narušiť fungovanie orgánov videnia..

V praxi neexistuje lekárska indikácia na odstránenie mastnej prietrže, ak nemá výrazný previs horného viečka a nenarúša videnie. Náznakom na jeho odstránenie môže byť túžba pacienta zlepšiť svoj vzhľad.

Liečba defektov

Odstránenie mastnej prietrže sa môže uskutočňovať chirurgickými metódami a pomocou konzervatívnej liečby. Ako odstrániť kýlu pod očami povie odborník.

chirurgia

Tento spôsob liečby sa praktizuje na odstránenie útvarov v hornom viečku. Pomáha úplne zbaviť tukových usadenín a výrazne zlepšiť vzhľad. Počas operácie sa tukové vrecko vyberie a horné viečko sa nadvihne. Tento spôsob liečby nevyžaduje žiadne úsilie pacienta, s výnimkou dodržiavania osobitných odporúčaní lekára, aby sa zabránilo opätovnému vytváraniu usadenín tukového tkaniva v oblasti očí..

Jednou z metód chirurgického odstránenia je blefaroplastika. Operácia sa vykonáva v lokálnej alebo celkovej anestézii. Na korekciu horného viečka sa urobí malý rez pozdĺž prirodzenej línie a pomocou špeciálnych nástrojov sa odstráni prebytočný tuk..

Keďže blefaroplastika je chirurgický zákrok, pacient sa musí pred vykonaním vyšetrenia: podrobiť krvnému testu; získať správu o teste na HIV, syfilis a hepatitídu; urobiť fluorografiu a elektrokardiogram; nechajte sa vyšetriť anestéziológom.

Operácia sa nevykonáva, ak existujú kontraindikácie; infekčné choroby; chronické ochorenia vnútorných orgánov; onkologické choroby, AIDS, zvýšený vnútroočný a arteriálny tlak, zlyhanie srdca, patológia štítnej žľazy, syndróm suchého oka, diabetes mellitus.

Obdobie zotavenia nie je dlhšie ako 10 - 14 dní. Po operácii môže určitý čas pretrvávať mierny opuch a tvorba modrín, ktoré pri hojení rán zmiznú. Švy v priebehu času získavajú prirodzenú farbu, pokožka je vyhladená.

V súčasnosti sa praktizuje minimálne invazívny spôsob odstraňovania tukových útvarov v očných viečkach. Lekári používajú špeciálne ihly na odstránenie prebytočného tuku. Táto metóda umožňuje pacientovi udržiavať známy životný štýl. Pri minimálne invazívnej metóde liečby nevznikajú žiadne jazvy, zdravie pacienta sa rýchlo normalizuje. Anestézia sa podáva spojivkou. To umožňuje, aby sa sliznicový povrch rýchlo zotavil a normalizoval krvný obeh. Tento postup má svoje obmedzenia, pretože jeho implementácia je možná s malým množstvom telesného tuku..

Konzervatívne zaobchádzanie

Na odstránenie vakov pod očami bez chirurgického zákroku sa môžu použiť rôzne metódy, ktoré pomôžu obnoviť pružnosť pokožky a zlepšiť vzhľad. Malo by sa však poznamenať, že nechirurgická liečba neovplyvňuje množstvo tukového tkaniva. Aby sa zachoval účinok postupu, bude sa musieť opakovať raz za šesť mesiacov.

Kozmetológovia najčastejšie odporúčajú používať injekčné a hardvérové ​​postupy, ktoré zahŕňajú:

 • Kozmetické procedúry, ktoré zahŕňajú masáž, peeling, používanie špeciálnej kozmetiky.
 • Elektrická stimulácia zahŕňa vystavenie nízkofrekvenčnému prúdu. To vám umožní obnoviť tón svalov tváre.
 • Lymfatická drenáž je postup, ktorý aktivuje odtok lymfy a prebytočnej tekutiny z prietrže pod očami..
 • RF - lifting - postup využívajúci rádiomagnetické žiarenie. Liečba zahŕňa expozíciu subkutánnemu tkanivu. V dôsledku liečby sa aktivuje produkcia kolagénu. Účinok liečebného postupu trvá päť rokov.

Použitie RF liftingu je kontraindikované u pacientov s dermatologickými ochoreniami, patológiou spojivového tkaniva, implantovanými elektrickými zariadeniami, vírusovými ochoreniami, malígnymi a benígnymi nádormi, duševnými chorobami a diabetes mellitus. Procedúry sa nevykonávajú počas tehotenstva a počas dojčenia.

Frakčná fototermolýza

Tento postup umožňuje zbaviť sa vrások v oblasti očí. Pomocou bodového lasera sa vykonáva malé množstvo starej pokožky. V tomto prípade sa kolagénové vlákna obnovujú a sú pružnejšie a hustejšie. Počas niekoľkých sedení sa pokožka okolo očí úplne obnoví, vrásky, vaky a tmavé kruhy zmiznú. Táto metóda neovplyvňuje príčinu poruchy. Umožňuje vám vytvoriť iba viditeľný efekt. V priebehu času budú vklady opäť viditeľné.

Vstrekovacie metódy

Tieto metódy sú medzi kozmetológmi a pacientmi veľmi populárne, pretože vám umožňujú normalizovať krvný obeh a aktivovať produkciu kolagénu, ktorý vám umožňuje zúžiť pokožku zvnútra. Účinok postupu trvá 6 - 8 mesiacov. Počas liečby sa pod kožu pacienta podávajú špeciálne prípravky a prípravky, dermálne plnivá, ktoré zvyšujú tvorbu kolagénu a elastínu..

Plasmolifting

Ide o vnútorné omladenie, pri ktorom je krvná plazma nasýtená krvnými doštičkami a vstreknutá pod kožu. Procedúra začína proces regenerácie kože a produkcie elastínu a kolagénu. Výsledok liečby sa udržiava po celý rok.

Špeciálne cvičenia

V počiatočnej fáze tvorby mastnej prietrže môžete použiť skupinu cvičení, ktoré zabránia starnutiu pleti:

 • Vstreknite oči po dobu 30 sekúnd a otvorte ich dokorán. Opakujte cvičenie 8-10 krát.
 • Zatvorte oči pevne, počítať do 10, otvorte oči a pozerajte sa. Nemali by ste pokrčovať čelo, musíte pracovať iba s tvárovými svalmi očí. Pri vykonávaní pohybov by ste mali hlavu držať rovno a potom ju nakloniť na pravú stranu, potom doľava.
 • Rýchlo bliká a pevne zatvára oči, zatiaľ čo sa snažíte uvoľniť svaly tváre. Potom otvorte oči a tešte sa.

Lymfatická drenážna masáž doma

Pred zákrokom je potrebné naniesť výživný krém obsahujúci vitamín E a extrakty liečivých rastlín na pokožku tváre. Táto kompozícia zvyšuje odtok lymfy.

Masáž sa vykonáva v tomto poradí:

 • Najprv sa uskutoční masáž hlavy. Za týmto účelom vykonajte kruhové pohyby v smere rastu vlasov, potom si vyberte vlas a vytiahnite ho silou.
 • Chrániče prstov zaisťujú vyhladzovacie pohyby od stredu čela k chrámom. Opakujte pohyby 3-5 krát.
 • Pripojte vankúšiky troch prstov k sebe a kliknite na časovú oblasť v dvoch smeroch, potom uchopte oblasť pod obočím a stlačte a držte stlačené 3-5 sekúnd.
 • Vykonajte poklepávacie pohyby v oblasti z brady po celej ploche tváre počas dvoch minút.
 • Položte dlane s prstami nahor na tvár a trikrát stlačte, potom rukou jemne pritlačte ruky na tvár.

Kozmetické náradie

V súčasnosti výrobcovia ponúkajú široký výber krémov, pleťových vôd, peelingov. Pred ich použitím musíte dôkladne preštudovať obsah pohára alebo fľaše a oboznámiť sa s odporúčaniami na použitie, pretože kompozície sú určené pre určitý typ pokožky a majú kontraindikácie. Výhody kozmetiky sú ich relatívna bezpečnosť, primeraná cena a schopnosť použitia doma.

Tradičná medicína

Použitie liečivých rastlín umožňuje vylúčiť vonkajší prejav kýly oka, zvýšiť krvný obeh a zlepšiť svalový tonus. Pred použitím odvarov a tinktúr by ste sa mali uistiť, že na komponenty nevyvolávajú alergie. Na zníženie príznakov očnej prietrže sa najčastejšie používa petržlenová výzdoba, maska ​​z bieleho ílu a ružového oleja, odvar z tekvicovej drene, infúzia listov brezy, pleťové vody zo surovej zemiakovej hmoty. Uhorka a vaječná maska ​​pomáhajú opraviť vadu..

prevencia

Na zabránenie nežiadúcej tvorby očnej prietrže a na zachovanie výsledkov liečby by sa mali použiť nasledujúce odborné rady.

Mali by ste viesť zdravý životný štýl. Pokúste sa zbaviť zlých návykov vo forme fajčenia a pitia alkoholu, ktoré negatívne ovplyvňujú stav starnúcej pokožky.

Zdravý spánok pomôže udržať vašu pokožku zdravú a rozkvetu.

Vyvarujte sa dlhodobému vystaveniu slnečnému žiareniu, ako aj používajte opaľovací krém a snažte sa nestláčať oči, pretože tento zvyk vedie k uvoľneniu vrások tváre a tvorbe vriec v oblasti očí..

Kozmetičky odporúčajú systematickú masáž, ktorá pomôže udržať vašu pokožku pružnú.

Vyhýbanie sa očnej prietrži je realistická úloha. Prevencia by sa mala začať v skorých štádiách, kým nie je potrebná chirurgická liečba, ako posledná možnosť. Mali by ste zvoliť najvhodnejšiu a najbezpečnejšiu metódu liečby, ktorá pomôže obnoviť zdravie pokožky a dosiahnuť pozitívny výsledok..

Kýla dolných viečok: ako odstrániť bez operácie

Všetko sa zdá byť perfektné: čistá hladká pokožka, lesklé a dobre upravené vlasy, ale... Tmavé kruhy a tašky pod očami kazia vzhľad! Koho sa to týkalo? Pre niektorých je tento jav spôsobený únavou alebo silným namáhaním očí. Potom stačí len spať a relaxovať. Ale vo väčšine prípadov to tak nie je. Problém môže spočívať úplne iným spôsobom a má meno - prietrž dolného viečka.

príznaky

Kýla je tuková zrazenina v podkožnej vrstve horného alebo dolného viečka. Ako to vzniká? Svaly tváre, ktoré neustále pracujú, vedú k strate pružnosti pokožky a miesto vznikajúcich dutín sa postupne vyplní tukovými bunkami. To vedie k vonkajšiemu starnutiu tváre a prílivu lymfy do očí. Výsledkom je opuch a deformácia kože.

Kýla v oblasti očí je lokalizovaná nad a pod. Na spodnom viečku sa objaví, keď pod mihalnicami stráca pokožka svoju pružnosť a objavuje sa opuch. Na hornom viečku sa vyskytuje vo vnútornom rohu oka. Ak sa objaví viditeľný opuch, jemne zatlačte na očnú guľu, potom je prítomná.

Je možné zbaviť sa kýly?

A je potrebné to urobiť? Takáto patológia nepoškodzuje telo, ale je to len kozmetická vada. Ak prinesie žene utrpenie a psychologické nepohodlie, je lepšie sa jej zbaviť, čo jej prinesie úžitok.

Výber metódy

Ak chcete rozhodnúť o spôsobe odstránenia prietrže pod očami, musíte najskôr nájsť príčinu jej vzhľadu. Vrecká pod očami môžu byť spôsobené anatomickými vlastnosťami tela, genetickou predispozíciou, ako aj špeciálnym tvarom orbit. V týchto prípadoch iba chirurgický zákrok pomôže zbaviť sa problému..

Ak je situácia iná, napríklad sa objavili v dôsledku poruchy spánku, únavy očí, stresu, stagnácie tekutín, napríklad v dôsledku zlyhania srdca alebo obličiek, zneužívania alkoholu, zmien spojených s vekom alebo hormonálnymi poruchami, potom šanca odstrániť vaky pod očná nechirurgická metóda je.

Čo musíte urobiť ako prvé? Najprv sa zaoberáme spôsobom života, ktorý zahŕňa normalizáciu výživy s príjmom tekutín.

Vaky pod očami môžu samy zmiznúť, ak začnete mať dosť spánku, odstránite alkohol zo svojho života, prestanete sedieť pred monitorom a televíznymi obrazovkami, obmedzíte príjem tekutín pred spaním, prepnete na správnu výživu s výnimkou korenených, mastných, údených a slaných potravín.

Ak všetky vyššie uvedené skutočnosti nepomohli vyrovnať sa s problémom, očné prietrže sa dajú odstrániť pomocou kozmetických procedúr. Našťastie je ich zoznam dnes veľmi pôsobivý:

 1. Plazmolifting alebo biorevitalizácia pomôže pokožke získať elasticitu.
 2. Krvný obeh a tón pleti môžu aktivovať mikrokontrolu.
 3. Mezoterapia alebo lymfatická drenáž prispievajú k urýchleniu lymfatického obehu a saturácii pokožky mikroelementmi a vitamínmi..
 4. Chemickým peelingom je možné dosiahnuť obnovu povrchového epitelu..
 5. Mikroihlová terapia stimuluje kožné bunky, aby produkovali vlastný kolagén a elastín.
 6. Obrysový plast zaistí zavedenie plniva pod kožu viečka.
 7. Mezoniti pomôže spevniť pokožku.

Ak tieto postupy nie sú pre vás, môžete sa pokúsiť zbaviť hernie pod očami pomocou domácich prísad..

Ľudové lieky

Pokúste sa zbaviť kýly pod očami chladnými obkladmi pod očami. Navlhčite vatové vankúšiky s infúziou čaju alebo harmančeka. Experimentujte s kockami ľadu, ktoré môžu byť vyrobené z infúzie nechtíka, dubovej kôry, šalvie, harmančeka alebo čaju.

Bez chirurgického zákroku môžete vrecká pod očami odstrániť pomocou bežných masiek, ktorých zložkou sú prírodné produkty. Môžu sa ľahko pripraviť vlastnými rukami, nezabudnite však, že masku musíte mať na tvári najviac 30 minút. Potom sa umyje teplou vodou. Napríklad masky môžu robiť nasledovné:

 • Maska na oči z varenej bundy v zemiakoch. Mash a kým nevychladne, nanášajte ho na viečko v gáze v teplej forme. Môžete tiež použiť surové zemiaky. Rozdeľte ho na polovicu a aplikujte na oči po dobu 20 minút. Môžete z neho vyrobiť gruel, nastrúhajte ho a pridajte nakrájanú zeleninu, napríklad petržlen, kopr. Rozložte ho na tenkú vrstvu a pripevnite na viečka.
 • Maska na kýla pod očami s uhorkou. Môžete jednoducho pripevniť kúsok uhorky, ale je lepšie to urobiť: uhorku natierajte na jemnom strúhadle, položte na tenkú a nasaďte očné viečka, na vrch buničiny by sa mala prikryť kúsok bavlnenej vlny namočenej v mlieku.
 • Zbavíme vrecia pod očami kyslou smotanou. Jemne nakrájanú petržlenovú vňať (1 diel) zmiešajte s dvoma dielmi kyslej smotany a naniesť navždy.
 • Maska z vaječného bielka. Je to vynikajúci napínací a svedomitý. Proteín je navyše bohatý na vitamín B2, čo je dobré pre oči. Porazte ho dobre a aplikujte na problémovú oblasť očí. Keď bielkovina začne vysychať, držte ju až do pocitu zovretia pokožky. Opláchnite studenou vodou..

Bylinné obklady pomôžu dosiahnuť znateľný účinok v boji proti očným kýlám:

 • Môžete použiť arnika, lipový kvet, harmanček, obočie, rozmarín a ďalšie rastliny. Na prípravu infúzie nalejte lyžicu zbierky alebo jednu bylinu vriacou vodou (200 ml) a nechajte ju uvariť. Tento roztok naneste navlhčením vatového tampónu a nanesením na viečka.
 • Prejdite petržlenom cez mlynček na mäso a zmiešajte s chladnými čajovými listami. K viečkam môžete pripevniť aj teplé čajové vrecká..

Výsledok je možné získať chladnou masážou, ktorá sa vykonáva pomocou kovových lyžičiek..

Vezmite dva páry lyžičiek bežného jedla a umiestnite ich do studenej vody alebo do pohára ľadu drveného ľadu. Pomocou dvoch lyžíc jemne hladte pohyby z chrámov do nosa - pozdĺž masážnych čiar. Keď sa lyžice zahrejú, vymeňte ich za iný pár a postup opakujte znova. Chlad má priaznivý vplyv na elasticitu pokožky a tiež znižuje opuch.

Špeciálna gymnastika pre očné a tvárové svaly pomôže zbaviť sa hernií pod očami. Na vašom súde sa kladie niekoľko cvičení, ktoré sa dajú ľahko vykonať aj v práci:

 1. Pevne šilhajte a potom otvorte oči čo najširšie. Opakujte 6-krát.
 2. Pozerajte nabok, pričom držte hlavu rovno, počítať do 4, tešíme sa na piaty. To isté sa musí urobiť opačným spôsobom. Opakujte cvičenie 5-krát.
 3. Počítajúc do 10, rýchlo a často blikajú. Už po jedenástykrát šilhajte pevne, ale nezaťažujte svaly tváre. Po piatich sekundách otvorte viečka a pozerajte sa do diaľky, nasmerujte svoj pohľad na objekt, ktorý je ďaleko, nenamáhajte zrak. Opakujte cvičenie 5-krát.
 4. Pozerajte rýchlo rôznymi smermi a potom vykonávajte kruhové pohyby.

Je teda celkom možné odstrániť prietrž pod očami, pokiaľ to nie je dedičná predispozícia. Ale v tomto prípade sa toho môžete zbaviť.

operácie

Na odstránenie prietrže dolných viečok sa často používajú operácie, ktoré sa nazývajú blefaroplastika. Vykonáva sa dvoma hlavnými metódami: skalpel a transkonjunktiv.

Metóda skalpelu

Rez sa vykonáva v celkovej anestézii alebo lokálne:

 • Ak je prietrž umiestnená na hornom viečku, vykoná sa pozdĺž línie záhybu, ktorá sa nachádza medzi kosťou pod obočím a očnou guľou. Ak je tukové tkanivo koncentrované pod dolným viečkom, vykoná sa rez na báze rastu rias.
 • Potom sa odstráni prebytočné kožné a lipoidné bunky a na ranu sa aplikujú kozmetické švy..

Po operácii sa samozrejme pacienti pociťujú nepohodlie, počas blikania sa objaví bolesť, ale hojenie rán a príznaky zmiznú. Švy sa po 2 mesiacoch stanú neviditeľnými.

Transkonjunktiválna chirurgia

Tento zásah sa vykonáva ambulantne v lokálnej anestézii očnými kvapkami. Niekedy sa vykonáva celková anestézia.

Používa sa špeciálne zariadenie, ktoré prepichuje viečko v oblasti jeho vnútorného okraja. Do tohto miesta sa vkladá tenká a dlhá trubica, cez ktorú sa pomocou špeciálneho vákuového odsávača odstraňuje tuk pod očami.

Táto metóda umožňuje vykonať operáciu bez zjazvenia. Miesto vpichu sa lieči samo o sebe, pretože spojivka obsahuje dostatočný počet krvných ciev. Pri tejto operácii bolesť takmer chýba, nie je však vhodné, ak je prietrž dolných viečok veľká.

V článku bolo teda uvedených dosť spôsobov, ako sa zbaviť vriec pod očami. Je lepšie, samozrejme, zabrániť takémuto problému ako liečiť, ale v prípade genetickej predispozície pomôže iba operácia. Ale nebojte sa, pretože chirurgovia považujú operáciu na odstránenie kýly pod očami za celkom jednoduchú a bezpečnú. Mimochodom, účinok nebude trvať dlho.

Plastická chirurgia možnosti odstránenia prietrže viečka

Problémy vyžadujúce blefaroplastiku nevznikajú iba s vekom, keď pokožka starne. Jednou z nepríjemných zmien sú herniové vaky pod dolným a horným viečkom. V dôsledku toho sa oči zmenšujú, oblasť vedľa nej vyzerá opuchnutá. Vrátiť atraktivitu v stave niekoľkých manipulácií.

Príčiny hernie storočia

Tento problém je možné objaviť už po 30 rokoch, keď sa svaly a väzy parorbitálnej zóny oslabia. K jeho vzhľadu prispieva niekoľko faktorov:

 • sklon k ukladaniu tuku v očných viečkach v dôsledku genetiky;
 • jedinečné štrukturálne vlastnosti kostí, ktoré tvoria obežnú dráhu;
 • hormonálne zmeny.

Neprípustný životný štýl, tj fajčenie a alkohol, chronický nedostatok spánku, množstvo slaných a tukových potravín, ultrafialové svetlo, stres, sa stáva okolnosťou spôsobujúcou prietrž.

Umiestnenie prietrže na viečkach

Problém môže ovplyvniť:

 • Dolné viečko. V tomto prípade sa tuk ukladá v oblasti pod základňou mihalníc. Kýla sa dá zistiť pomocou vriec a opuchov. Ale niekedy sa za to mýli ptóza mäkkých tkanív v lícnych kostiach..
 • Horné viečko. V blízkosti jeho vnútornej časti sa tvoria usadeniny tuku. Ak jemne stlačíte prst na očnú guľu, na tomto mieste sa objaví opuch kože.

Príznaky kýly očných viečok

Prítomnosť herniálnych vakov pod očami a nad nimi naznačuje:

 • opuch v tejto oblasti;
 • vyčnievanie oka smerom dopredu, to znamená malý stupeň exoftalmov;
 • vaky pod spodnými viečkami a previsanie napučaných častí zvršku;
 • zmeny obrysu očí (môžu sa vizuálne zúžiť).

Tento problém sa často spája s tmavými kruhmi na viečkach, visiacimi obočiami a ostrým obrysom nazoscrimálnej drážky..

Vzdelávacia diagnostika

Počas vizuálneho vyšetrenia môže odborník zistiť herniu očného viečka. Ale pre presnú diagnostiku potrebujete:

 • biomikroskopie;
 • Ultrazvuk oka.

Obe metódy sú bezbolestné, poskytujú úplné informácie o stave viečok..

Musím odstrániť kýly z viečok

Väčšina ľudí môže s touto funkciou žiť pokojne, bez toho aby došlo k nepríjemnostiam iným ako estetickým. Je však potrebné mať na pamäti, že kýly sa môžu zväčšiť. A potom nie je vylúčený výskyt závažnejších problémov s videním. Koneckonců, prietrž tlačí na tkanivá, krvné cievy v očiach, čo prispieva k zhoršeniu ich krvného zásobovania a výživy.

S vyvíjajúcou sa chybou je pravdepodobnosť lokálnych infekcií pravdepodobnejšia. Núti pokožku, svaly a väzivo rýchlejšie oslabovať. To znamená, že majiteľ herniálnych útvarov pod viečkami bude vyzerať starší ako jeho vek. A keď bude potrebné sa tohto problému zo zdravotných dôvodov zbaviť, bude na nápravu prijateľná najtraumatickejšia metóda zásahu.

Metódy odstránenia hernie očných viečok

Neexistuje žiaden spôsob, ako problém vyriešiť. Chirurgia môže prísť na záchranu, existuje menej radikálnych metód. Voľba sa robí v závislosti od charakteristík hernie, ich veľkosti, veku pacienta a požadovaného účinku.

Operácia očných viečok

Tradičná blefaroplastika vylučuje prietrž akejkoľvek veľkosti. Počas operácie, ak je to potrebné, sa odstráni prebytočná pokožka, to znamená, že očné viečka a tvár ako celok sa výrazne omladia. Vykonajte ho v niekoľkých fázach v lokálnej alebo celkovej anestézii:

 • Po antiseptickom ošetrení kože sa urobí rez pozdĺž rastovej línie mihalníc, ak sa dolné viečko opraví. Nachádza sa v prirodzenom záhybe, keď je prietrž odstránená zhora.
 • Odlupujte kožu z kruhového svalu. Potom sa prebytočný tuk vyreže a zvyšné tkanivo sa redistribuuje. Ak je prítomná nadbytočná pokožka, odstráni sa tiež..
 • Na konci stehu. Absorpčný materiál sa používa na fixáciu vnútorných tkanív. Na šitie kože sa používajú nite, ktoré sa musia odstrániť po 10 až 14 dňoch.

Rehabilitácia po operácii trvá až 1 mesiac.

Z chirurgického odstránenia prietrže dolnej viečka si pozrite toto video:

Metóda odstránenia transkonjunktiválnej prietrže

Ak je pacient stále mladý a prietrž viečok je v tejto oblasti jediným problémom, vykonávajú jemnejšiu operáciu ako klasická blefaroplastika. Prístup k odstránenému tuku je cez spojovku, a preto je zásah nazývaný transkonjunktiv. Zvyčajne sa vykonáva v lokálnej anestézii, v tomto poradí:

 • koža operovanej oblasti je dezinfikovaná;
 • podať anestetickú injekciu;
 • na vnútornej strane viečka sa vykoná malý rez alebo punkcia;
 • cez to sa lekár dostane k tukovému tkanivu, oddelí ho a vytiahne ho pinzetou alebo striekačkou;
 • na rez sa aplikujú biologicky odbúrateľné stehy, ak sa urobí punkcia, upustia od nich;
 • na očných viečkach je pripevnený obväz, ktorý sa dá odstrániť za deň.
Transkonjunktiválna blefaroplastika

Transkonjunktiválna metóda je dobrá v tom, že zotavenie po operácii trvá kratšie, nie sú viditeľné žiadne jazvy a riziko komplikácií je znížené. Používa sa však na malé kýly a pomerne elastickú pokožku viečok.

Laserová blefaroplastika na dolných a horných viečkach

Použitím lasera je odstraňovanie prietrže menej traumatické a súčasne sprísňuje oslabenú pokožku. Žiarenie je indikované na korekciu horných a dolných viečok. Nevyžaduje veľké rezy, môže sa vykonať cez kožu, prístup do ústnej dutiny alebo transkonjunktiva.

Laserové zmäkčenie tuku vám umožňuje jeho odstránenie bez poškodenia krvných ciev, to znamená, že po operácii nedôjde k tvorbe modrín. Stehy na fixáciu tkanív používajú absorpčné. Takmer okamžite po ukončení intervencie môže pacient ísť domov.

Rehabilitácia po laseri trvá 2 týždne. Presné obdobie závisí od objemu zmien a schopnosti regenerácie tkanív..

Informácie o tom, ako prebieha laserová blefaroplastika, nájdete v tomto videu:

Endoskopická blefaroplastika

Kýly môžete odstrániť pomocou chirurgického zákroku pomocou endoskopu. Ak sa problém lokalizuje na spodných viečkach, v tomto prípade sa vyrežú v ústnej dutine. Jeho výhodou je neprítomnosť stôp po operácii. Metóda je však vhodná iba pre dostatočne elastickú pokožku viečok.

Odstránenie prietrže bez chirurgického zákroku: je to možné a ako?

Niekedy je možné zbaviť sa tukových usadenín v očných viečkach menej traumatickým spôsobom, ako je to pri najšetrnejších operáciách. Ak sú hernie malé, pomôžu:

Thermage a RF lifting. Metódy sú založené na použití žiarenia rádiovými vlnami. Preniká do dostatočnej hĺbky, aby potlačil tukové bunky a súčasne stimuloval tvorbu kolagénu v pokožke..

 • Obrysový plast. Sú to injekcie liekov, ktoré štiepia tuk a napínajú pokožku.
 • Karboxyterapia. Zavedenie uhlíkovej zmesi pod kožu pomáha dočasne odstrániť vrecká pod očami a osviežiť pokožku.
 • Plazmové zdvíhanie. Vlastné injekcie do plazmy majú omladzujúci účinok a potláčajú zvýšenie tukovej vrstvy v zóne viečok.
 • Postupy sa vykonávajú v kurzoch. Dávajú dočasný účinok spočívajúci skôr v omladzovaní pokožky ako v rozklade tuku. Preto prichádza okamih, keď sú hardvérové ​​metódy zbytočné..

  Blepharoplastika s odstránením prietrže poskytuje výsledok, ktorý poteší niekoľko rokov. Zo všetkých typov estetických zásahov je najbezpečnejšia. A ak sa hernie zbavíte včas, možno nebudete musieť pomocou chirurgického zákroku omladiť ďalšie časti tváre..

  Prečítajte Si O Druhy Kýl

  Je možné hernie športovať, možno prvou otázkou, ktorú položil lekár. Ľudia, ktorým bola diagnostikovaná kýla chrbtice, ju vnímajú ako vetu a myslia si, že fyzická aktivita je u konca.
  Telefonicky potvrdzujeme, že ste zaznamenaní na našej klinikeLaparoskopia je operácia, pri ktorej sa odstráni trieslová kýla malými otvormi (0,5 - 1,5 cm) bez použitia veľkých chirurgických rezov..
  Aby sa bolesť neprestávala obťažovať a bolo možné viesť pohodlný život, je potrebné každý deň vykonať sériu kýly krčnej chrbtice. Terapeutické cvičenia uprostred choroby, keď je bolesť veľmi ostrá, sú zamerané hlavne na relaxáciu, takže záťaž chrbtice je minimálna.