loader

Herniology. Odstránenie slabinovej a pupočnej kýly

Černokov Alexander Ivanovič - je jedným z popredných a rešpektovaných gerniológov v krajine, vlastní všetky moderné metódy liečby kýly. Autor viac ako 300 vedeckých prác, riadny člen Ruskej spoločnosti pre herniológiu, Európskej herniologickej asociácie (GREPA)

Aké druhy operácií existujú a aké sú ich vlastnosti?

Metóda ťahového plastu. Doteraz boli všetci pacienti s inguinálnymi kýlami operovaní iba spôsobom natiahnutia vlastnými svalovo-aponeurotickými tkanivami - okraje hernálnej brány boli jednoducho vytiahnuté dokopy a zošité. Miera recidívy takého prišívania prietrže je od 7 do 14% (tkanivá sa opäť rozpadli po niekoľkých mesiacoch).

Laparoskopická operácia. Napriek skutočnosti, že sa operácia vykonáva punkciou, absencia rezov je mínus ako plus. Existuje veľa vpichov - najmenej 3, z ktorých každá je 2-3 cm dlhá, a šev po otvorenej operácii - len 5 - 6 cm v slabinách, kozmetických. Laparoskopia má tiež celý rad ďalších nevýhod: celková anestézia, dlhá doba a invazivita operácie, možnosť vzniku závažných komplikácií z brušných orgánov. Najzávažnejšou nevýhodou laparoskopickej chirurgie je však väčší počet relapsov, vyskytujú sa 2-2,5-krát častejšie v porovnaní s plastickou chirurgiou bez napätia. Tu sa po celom svete takéto operácie na liečbu kýly nepoužívajú.

Oprava nepriepustnej kýly pomocou sieťových implantátov.

Na väčšine kliník na svete je prietržový plast s použitím sieťového implantátu „zlatým štandardom“ na ošetrenie prietrže s ohľadom na jeho jasné výhody.

Technológia implantovaného pletiva

Hernioplastika pomocou sieťového implantátu je otvorená operácia, ale namiesto zošívania hrán sa na hernálnu bránu aplikuje „náplasť“ - špeciálny sieťový implantát. Nielenže uzatvára defekt, ale tiež posilňuje oslabené spojivové tkanivo. Približne 1,5 mesiaca po operácii rastie pletivo so spojivovým tkanivom, takže sa vytvorí kostra, ktorá pevne uzatvára hernálnu bránu. Zároveň má sieť určitú rozťažnosť, takže pri fyzickej aktivite, keď dochádza k kontrakcii svalov, neinterferuje s osobou. Polymérne materiály, z ktorých je pletivo vyrobené, majú vysokú spoľahlivosť, absolútnu inertnosť pre organizmus a nespôsobujú rejekčnú reakciu imunitného systému pacienta..

Výhody použitia sieťového implantátu

Zaručená žiadna recidíva. Počet relapsov, opakovaný výčnelok prietrže s plastovým pletivom nepresahuje 1–2%, zatiaľ čo pri plastoch s miestnymi tkanivami sa to stáva 6–7% - 3-krát častejšie.

Sieťový implantát obsahuje moderné materiály. V dôsledku polymérneho zloženia implantátu nedochádza k reakcii na odmietnutie imunitného systému pacienta. To telu poskytuje vysokú spoľahlivosť a absolútnu inertnosť..

Rýchle zotavenie. Pri upevňovaní pomocou sieťky nedochádza k napätiu tkaniva, čo prispieva k lepšiemu uzdraveniu a výraznému zníženiu bolesti.

Anestézie. Väčšina týchto operácií sa vykonáva v spinálnej anestézii, ktorú ľahko tolerujú aj starší ľudia. Používanie vysoko účinných moderných liekov.

Kozmetický efekt. Mnoho pacientov sa obáva, že jazvy zostanú, ale pri týchto operáciách je incízia minimálna: 6 cm pri slabinových kýlach, 3 cm pri pupočníkových kýlach. Kozmetické švy sa uskutočňujú tak, že príznaky chirurgického zákroku sú takmer neviditeľné.

Chirurgický zákrok na odstránenie brušnej a pupočnej kýly sa vykonáva v centrálnom oddelení kliniky na tejto adrese: st. metro "Sportivnaya", 10. výročie októbra, 9

Náklady na služby

Pacienti Phlebologického centra sú v nemocnici po dobu jedného dňa. Chirurgické oddelenie je vybavené moderným zariadením. Pooperačné oddelenia poskytujú pacientom pohodlný pobyt po operácii. V našej práci používame trojrozmerné siete vyrobené z polyesteru Parietex 3D TET (Francúzsko), ktoré idú na úkor hernioplastiky.

Cena, rub.)
1Konzultácie s chirurgom700
2Konzultácie s chirurgom, lekárom lekárskych vied2000
3Hernioplastika vrátane anestetickej pomoci a pobytu v nemocnici52 500 *
4Hernioplastika so zvýšenou komplexnosťou, recidívou vrátane anestéziologickej pomoci a pobytu v nemocnici59 200 *
5Hernioplastika pooperačnej ventrálnej prietrže, vrátane anestézie a pobytu v nemocnici68 800 *
6Chirurgické odstránenie lipómu, vrátane anestetickej pomoci a pobytu v nemocnici19700

* - náklady na implantáciu siete sú zahrnuté do nákladov na chirurgickú liečbu.

5 populárnych otázok o hernii

1.Ako rozpoznať kýlu? Hlavné príznaky

Mierny výčnelok v dolnej časti brucha, jemný na dotyk, je hlavným príznakom ingvinálnej / pupočnej kýly. Charakteristický je tiež výskyt bolesti v oblasti herniálneho výčnelku so zmenou polohy tela, namáhania, silného kašľa, fyzickej námahy, predĺženého behu alebo chôdze. Súčasne závažnosť bolesti nezávisí od veľkosti prietrže: niekedy to bolí viac v skorých štádiách ako v neskorších štádiách.

2. Ak osoba objavila herniálny výčnelok. Čo musí urobiť?

Všetky prietrže si vyžadujú chirurgické ošetrenie, neexistuje žiadna iná možnosť na liečbu problému. Čím neskôr sa človek začne liečiť, tým viac zdravotných problémov má. Opustená kýla je porušená vnútornými orgánmi, čo môže mať vážne následky. Možnosti modernej medicíny vám umožňujú rýchlo a bezbolestne zbaviť prietrže.

3. Môže hernia „spadnúť na svoje miesto“??

Nie on nemôže. Keď je herniálny výčnelok malý - dá sa nasadiť, ale súčasne prietrže nikde nezmizne a začne postupovať. V budúcnosti sa zvyšuje, čo vedie k poškodeniu vnútorných orgánov, tvorbe adhézií, kvôli ktorým sa nedá opraviť. Toto je veľmi nebezpečné, taká kýla môže byť porušená. V tomto prípade je prerušená dodávka krvi do orgánov v herniálnom vaku, čo vedie k nekróze tkaniva, ktorá môže viesť k smrti. Preto je dôležité pracovať čo najskôr..

4. Pomáha nosiť obväz?

Bandáž nemôže pacienta zachrániť pred prietržou, len drží a nedovolí, aby sa brušné orgány dostali do herniálneho vaku. Nosenie obväzu spôsobuje oslabenie (atrofiu) svalových aponeurotických tkanív okolo kýly, tvorbu jaziev a adhézií v stene herniálneho vaku a podkožného tuku, podráždenie a odreniny na koži. Bandáže na nosenie je dočasné opatrenie, ktoré je použiteľné iba v prípade, že operáciu nie je možné vykonať: počas tehotenstva u pacientov s rakovinou v poslednom štádiu choroby.

5. Môže operácia ovplyvniť potenciu u mužov.

Operácia inguinálnej kýly u mužov nemá vplyv na potenciu. Existujú určité obmedzenia. Sexuálne vzťahy môžete obnoviť 12 - 14 dní po operácii, ak pohyby nespôsobujú bolesť a muži nemajú výrazný opuch miešku. Najprv sa vyvarujte silnému stresu, ako aj vystaveniu tlaku v oblasti spoja.

Liečba hernie husí v Jekaterinburgu

Liečba hernia pri kúrení v Jekaterinburgu: 13 lekárov, 138 recenzií, ceny od 1 400 do 2 240 rubľov. dohodnúť si schôdzku. Vyberte si dobrého špecialistu na kýlu v Jekaterinburgu a dohodnite si stretnutie.

Stehnová kýla je opuch v oblasti stehien nachádzajúci sa priamo pod trieslovým záhybom, ktorý sa vytvára uvoľňovaním niektorých vnútorných orgánov z brušnej dutiny do stehna. Poranenie obsahu prietrže si vyžaduje okamžitú operáciu. Čítajte úplne.

vymenovanie

vymenovanie

vymenovanie

vymenovanie

vymenovanie

vymenovanie

Liečba hernie husí v Jekaterinburgu - отзывы

Chcem poďakovať lekárom Valeriju Ivanovičovi Manashčukovi a Daniilovi Borisovičovi Feoktistovovi. Skvelí profesionáli, úžasní neurochirurgovia a milí a ústretoví ľudia. delete.

Ja, Natalya Ivanovna Tabueva, chcem vyjadriť svoju hlbokú vďaku neurochirurgovi Lyullovi Sergejovi Vladimirovičovi, ktorý vykonal operáciu na odstránenie kýly medzistavcových platničiek. Lekár s veľkým písmenom, s.

Ja, Tatyana Gennadievna Patrakova, chcem vyjadriť svoju hlbokú vďačnosť neurochirurgovi NHO č. 1 Tsitsimushkin Alexander Alexandrovich, ktorý vykonal operáciu na odstránenie kýly medzistavcovej diéty..

Ja, Tatyana Yurievna Makarova (Soči). Chirurgický dátum 16. októbra 2019 Objem: dočasné zdvíhanie, blefaroplastika dolných viečok + lipofilácia horných viečok, rinoseptoplastika + zníženie nosných krídiel, odstránenie.

Dobrý deň. Zdieľam svoje dojmy po liečbe v tomto stredisku: techniku ​​som oboznámený už dlho, v roku 2000 som išiel konkrétne do Moskvy, aby som sa podrobil liečbe Sergejovi Michajlovičovi Bubnovskému..

Odstránenie brušnej prietrže pomocou chirurgického zákroku: typy procedúr, rehabilitácia

Indikácia chirurgického zákroku pri slabinovej prietrži je prítomnosť samotnej prietrže. Iba chirurgická liečba môže pacienta ochrániť pred ochorením. Ani dúfam, že „to prejde samo o sebe“ - oddialenie návštevy lekára zvýši iba riziko porušenia.

Operácia s inguinálnou kýlou je jednou z najrozvinutejších vo všeobecnej chirurgii, môže ju vykonať ktorýkoľvek stážista (absolvent lekárskej univerzity, ktorý práve začal pracovať vo svojej špecializácii). Pacienti zvyčajne intervenciu dobre tolerujú, komplikácie zriedkavo.

V typických prípadoch chirurgický zákrok poskytuje úplnú celoživotnú liečbu. Je pravda, že človek má dva trieslové kanály a odstránenie výčnelku na jednej strane slabiny nezaručuje jej vzhľad na druhej strane..

Štruktúra ingvinovej prietrže

Indikácie a kontraindikácie

Indikácia pre túto operáciu odstránenia je prítomnosť prietrže samotnej, nie sú potrebné žiadne ďalšie podmienky.

Ak je výstupok dobre nastavený a nemá príznaky zápalu, potom sa chirurgický zákrok uskutoční podľa plánu. Pred zákrokom sa vykonáva určitá lekárska príprava pacienta, aby sa predišlo možným komplikáciám, ktoré trvajú až niekoľko týždňov.

Ak dôjde k porušeniu alebo ak dôjde k upchatiu čriev, potom sa chirurgický zákrok vykoná podľa núdzových indikácií: ihneď po stanovení diagnózy.

Kontraindikácie pri plánovanej operácii na odstránenie ingvinálnej prietrže sú rovnaké ako pri iných chirurgických postupoch:

 • horúčka akéhokoľvek pôvodu;
 • akútne infekčné procesy alebo zhoršenie chronických;
 • závažné zlyhanie obličiek, srdca, dýchacích ciest alebo pečene;
 • tehotenstva;
 • dekompenzovaný diabetes mellitus;
 • pokročilý vek;
 • poruchy v systéme zrážania krvi;
 • akútne obdobie infarktu alebo mŕtvice.

Núdzový chirurgický zákrok na vyčnievanie do slabín nemá kontraindikácie, avšak riziko možných komplikácií narastá rádovo.

anestézie

V dňoch ZSSR sa v 80% prípadov uskutočňovali plánované chirurgické zákroky pre túto patológiu v lokálnej anestézii. Dnes čoraz častejšie používajú všeobecnú anestéziu - anestéziu. Áno, a dnes sa bezpečnosť anestézie výrazne zvýšila.

Pohotovostný chirurgický zákrok sa takmer vždy vykonáva v celkovej anestézii..

Prevádzkové techniky

Otvorené

Pri otvorených operáciách pri slabinovej prietrži sa uskutoční incízia kože. Po pitve tkanív po vrstvách chirurg izoluje a vyreže herniálny vak. Potom vykonáva plastickú chirurgiu zadnej steny trieslového kanálika, aby odstránil príčinu kýly.

Podľa metódy plastickej chirurgie trieslového kanálika je rozdelená do 2 veľkých skupín:

(ak tabuľka nie je úplne viditeľná - prejdite doprava)

Posilnenie zadnej steny sa vykonáva pomocou vlastných tkanív tela. Existuje veľa možností, ale nemá zmysel ich opisovať, pretože bez lekárskeho vzdelania nie je možné im porozumieť. Vymenujem iba názvy najobľúbenejších v Rusku: operácia podľa Schuldera, podľa Bassiniho, podľa Halsteada, podľa Postempského.

Zadná stena je vystužená umelými materiálmi. Spravidla sa jedná o polypropylénovú sieťku, ktorá je zošitá do vlastných tkanív trieslového kanálika.

Operácie s komplikovanými kýlami (so štípaním, črevnou obštrukciou, zápalom hernálneho vaku atď.) Sa vo väčšine prípadov vykonávajú otvorenou metódou..

Polypropylénová sieť na spevnenie trieslového kanálika

Endoskopická metóda

Podstatou endoskopickej chirurgie je uzavretie vstupu do trieslovinového kanála zvnútra umelým štepom (zvyčajne rovnakou polypropylénovou sieťkou)..

Prostredníctvom vpichov v brušnej stene lekár vloží do brušnej dutiny optické zariadenie a 2 (zriedkavo 3 alebo viac) manipulátorov, pomocou ktorých sa upraví prietrž a z vnútornej strany brušnej steny sa zošíva syntetická sieťovina..

Výhody a nevýhody rôznych techník

Odstránenie ingvinálnej prietrže akýmkoľvek spôsobom má svoje klady a zápory.

(ak tabuľka nie je úplne viditeľná - prejdite doprava)

1. Techniky napínania2. Ľahké techniky
 • Jednoduchosť vykonávania,
 • technická prepracovanosť,
 • môže byť uskutočňovaná v lokálnej anestézii,
 • najnižšia cena (od 25 do 57 tisíc rubľov).
 • Najvyššia miera recidívy,
 • dlhá doba zotavenia,
 • u starých ľudí je vo väčšine prípadov neprijateľná,
 • veľké opakujúce sa hernie a hernie sa nedajú liečiť.
metódavýhodynevýhody
Stretch techniky
Ľahké techniky
 • Môžete liečiť hernie akejkoľvek veľkosti;
 • najnižšia miera recidívy, najmä u starších ľudí;
 • kratšie rehabilitačné obdobie.
 • Potrebné špeciálne doplnky,
 • sofistikovanejšia technika,
 • niekedy je nutná anestézia.
Endoskopické techniky
 • Minimálna prevádzková ujma,
 • najkratšia doba rehabilitácie,
 • najlepší kozmetický efekt (bez veľkých jaziev),
 • schopnosť súčasne vyliečiť prietrž na oboch stranách.
 • Vyžaduje sa špeciálne vybavenie a vysoko kvalifikovaný chirurg,
 • je potrebná anestézia,
 • najvyššia cena (asi 90 000 rubľov).

Podľa pacientov je najlepšie tolerovať endoskopickú operáciu pri slabinovej prietrži. Dôvody sú jasné: menšia bolesť v skorom pooperačnom období, najnižší pobyt v nemocnici, krátka doba rehabilitácie.

Pooperačná rehabilitácia

Po oprave prietrže sa vytvorí hustá jazva po dobu približne 6 mesiacov - takto dlho trvá rehabilitačné obdobie po operácii pri slabinovej prietrži.

Dĺžka hospitalizácie pri otvorených metódach je asi týždeň, pri endoskopických 1 - 2 dni.

Ihneď po operácii môže pacient na odstránenie výčnelku pocítiť bolesť vo slabinovom kanáliku - potom mu budú predpísané lieky proti bolesti. U niektorých pacientov je toto obdobie 2 až 3 dni, u iných to môže trvať niekoľko týždňov.

Odpočinok na lôžku v skorom pooperačnom období sa nevyžaduje.

Po odstránení stehu sa pacientovi nemá zdvihnúť viac ako 5 kg a zabrániť zápche.

Po otvorených metódach môže pacient začať pracovať po 1–1,5 mesiaci, po endoskopickej operácii je to 2 až 3 týždne..

Je liečba možná bez chirurgického zákroku?

Áno, je to možné. Spočíva v nosení špeciálnej bandáže, ktorá zabraňuje preniknutiu brušných orgánov do zväčšeného trieslového prstenca. Typicky sa takáto terapia používa na prípravu na chirurgický zákrok alebo ak chirurgický zákrok na odstránenie trieslovej kýly nie je možný z akéhokoľvek dôvodu (pokročilý vek, závažné srdcové alebo respiračné zlyhanie, vyčerpanie)..

Všetko o operácii mužskej trieslovej kýly

⭐️ Ako dlho vydrží inguinálna operácia prietrže u mužov. ⭐️ Koľko stojí liečba? Aké sú následky odstránenia prietrže? Rehabilitácia a zotavenie. Diéta a výživa pred a po operácii.

Prečítajte si naše odborné poradenstvo

Počiatočná detekcia slabiny prietrže sa vykonáva u chirurga, ktorý zhromažďuje všeobecnú anamnézu choroby. Počas rozhovoru sa vyjasní povolanie pacienta, trvanie, povaha symptómov. Počiatočné štádium diagnostického vyšetrenia pozostáva z vizuálneho a fyzického vyšetrenia. Lekár posudzuje veľkosť a povahu herniového vaku, možnosť jeho zníženia.

Na objektívne posúdenie hernie a jej obsahu sa používajú hardvérové ​​diagnostické metódy:

 • herniography;
 • ultrazvuk brušnej dutiny, miešok;
 • irrigoskopia, cystografia, ultrazvuk močového mechúra, ak sa vnútorná vrstva pobrušnice podieľa na tvorbe prietrže (kĺzavá prietrž).

Podobnosť klinických prejavov si vyžaduje ďalšiu diferenciáciu s týmito chorobami:

 • prietrž stehna - formovanie výchovy v stehne so svalovým napätím;
 • hydrocele - nahromadenie tekutiny medzi obalmi semenníka;
 • varikokéla - kŕčové žily spermií;
 • lymfadenitída - zápal lymfatických uzlín v slabinách.

Na základe výsledkov vyšetrenia sa rozhodne o vhodnosti konzervatívnej liečby alebo o určení chirurgického zákroku..

K rozhodnutiu o plánovanom chirurgickom zákroku je priložené lekárske odporúčanie týkajúce sa organizácie prípravného obdobia. Prvá fáza sa začína niekoľko týždňov pred operáciou a zahŕňa nasledujúce položky:

 1. Správna výživa s výnimkou mastných, vyprážaných, slaných potravín. Denné menu zahŕňa chudé mäso, mliečne výrobky, čerstvú zeleninu a ovocie.
 2. Odmietnutie piť alkohol, fajčiť.
 3. Vykonávanie jednoduchých fyzických cvičení na normalizáciu svalového tonusu.
 4. Prestaňte užívať antikoagulanciá, ktoré riedia krv, čo zvyšuje riziko krvácania.

7 dní pred operáciou trieslovej kýly sa pacientovi predpisujú antihistaminiká, aby sa zabránilo možnej desenzibilizácii tela..

Pred odstránením prietrže musí muž informovať lekára o výskyte chronických ochorení, alergických reakciách na lieky alebo o ich neznášanlivosti. Pre úspešný výsledok a priebeh chirurgickej liečby je potrebné vykonať laboratórnu štúdiu:

 • krvný test na určenie skupiny, Rh faktor; všeobecná analýza krvi, moču;
 • test na cukor;
 • stanovenie protrombínového indexu;
 • biochemický krvný test na bilirubín, kreatinín, celkový proteín;
 • analýza na HIV, hepatitída B, C, Wassermanova reakcia (syfilis)
Na vyhodnotenie činnosti kardiovaskulárneho systému sa odoberie elektrokardiogram. Na štúdium obsahu herniálneho vaku a brušnej dutiny sa predpisuje ultrazvuk - určuje sa výška inguinálnej medzery, veľkosť inguinálnych krúžkov umiestnených vo vnútri a zvonka, určuje sa typ formácie..

Otvorená metóda

Najčastejšie sa výber metódy na korekciu hernálnej chyby uskutočňuje v štádiu, keď sa pacient stále pripravuje na excíziu. Otvorená metóda s pitvou tkanív je traumatická, čo si v konečnom dôsledku bude vyžadovať dlhšie obdobie zotavenia. Chirurgovia majú zvyčajne tendenciu liečiť sa minimálne invazívne. Ak dôjde k pohotovostnej hospitalizácii pacienta vo vážnom stave, vykoná sa zásah pomocou trepanačného okna.

Počas chirurgického zákroku urobí lekár rez v oblasti vytvorenej prietrže bez toho, aby sa dotkol väziva. Potom sa vypreparuje kýla a skúma sa jej obsah. Ak nie je prítomný žiadny príznak porušenia a tvorby nekrotického tkaniva, obsah brušnej dutiny sa vytlačí.

Patologická formácia sa odstráni a potom sa uskutoční zošívanie pomocou aponeurózových dosiek alebo pomocou polypropylénovej sieťoviny. Táto metóda sa používa častejšie, pretože vylučuje prípady odchýlok stehov a výskyt recidívy. Po operácii nie je implantát hmatateľný, neobmedzuje pohyb, neovplyvňuje kvalitu života.

Laparoskopická metóda

Ak má pacient kontraindikácie na otvorenú resekciu herniového výčnelku alebo sa chirurgický zákrok opakuje, použije sa laparoskopická metóda odstránenia defektu. Laparoskopia sa týka minimálne invazívneho chirurgického zákroku, ktorý bude vyžadovať iba tri malé vpichy.

Chirurgické ošetrenie touto metódou sa uskutočňuje v celkovej anestézii. Do jednej z častí, ktorá zobrazuje obraz na monitore, sa vloží laparoskop s mikroskopickou kamerou. Do ďalších dvoch otvorov sú zavedené chirurgické nástroje, ktoré vám umožňujú skúmať hernálny vak a monitorovať priebeh manipulácie. Na konci postupu sa rezy zošijú.

Tento spôsob liečby nie je vhodný pre všetkých pacientov. U ľudí so srdcovými abnormalitami, nedostatočnou zrážanlivosťou krvi sa odporúča zvoliť iný spôsob, ako uzavrieť bránu prietrže. Okrem toho, ak je diagnostikovaná bilaterálna hernia, chirurgická liečba sa vykonáva striedavo s prestávkou niekoľko mesiacov.

Ťahová hernioplastika

Po resekcii herniálneho nádoru sa posilní ingvinálny kanálik, aby sa zabránilo opätovnému výskytu herniálneho výčnelku. Jednou z metód plastov je spájanie vlastných tkanív po jednotlivých vrstvách ich napínaním. Prvú vrstvu tvoria svaly anterolaterálnej steny brucha, ktoré sa spájajú s ligvinovým ligamentom. Horná vrstva sa získa zošitím aponeurózy vonkajšieho šikmého svalu.

Napätie ich tkanív sa používa pre malé veľkosti hernálnych brán, ako aj pre dobré vlastnosti svalových vlákien a kožných tkanív - musia byť elastické, silné. Výhodou metodiky je krátke trvanie a finančná dostupnosť..

Medzi nevýhody patrí vysoká pravdepodobnosť komplikácií vo forme divergencie švov, výskyt opakujúcich sa útvarov. Stáva sa to kvôli riedeniu peritoneálnych tkanív a poruchám krvného obehu v nich..

Ľahká hernioplastika so sieťkou

Populárnym spôsobom, ako uzavrieť prietržové brány, je použitie syntetických endoprotéz. Táto technika je založená na šití protézy oka na zdravé tkanivá v oblasti herniálnej chyby. V dôsledku toho sa spoľahlivo posilní slabá časť slabinového kanálika, zatiaľ čo jej vlastné tkanivá sa nerozťahujú. Minimálne zranenie prispieva k rýchlemu uzdraveniu bez bolesti.

Techniku ​​beznapäťovej hernioplastiky je možné použiť pri oprave brušnej prietrže a laparoskopu. Pri použití tejto techniky sa prevádzkujú veľké kýly a opakujúce sa útvary. Relatívnymi kontraindikáciami môžu byť výčnelky malej veľkosti. Hlavnou výhodou voľnej techniky je absencia recidívy. Návrat patológie je stanovený u 1% operovaných bez ohľadu na typ prietrže.

Hernioplastická beznapäťová laparotómia uskutočnená veľkým rezom je indikovaná v núdzových prípadoch alebo na odstránenie obrovských kýly. Po excízii herniového vaku lekársky odborník otvor posilní šitím implantátu. Protézy sú vyrobené z hypoalergénneho materiálu, ktorý sa dobre zakorenuje a nespôsobuje imunitnú odpoveď tela.

Pri výbere laparoskopie sa manipulácia vykonáva pomocou laparoskopu, k spermatickej šnúre je pripevnená sieťová protéza. Syntetický materiál je upevnený chirurgickou samo-absorbujúcou niťou, ktorá sa po určitom čase rozpustí. V priebehu času sa spojivové tkanivo rozrastá na bunkovú štruktúru protézy, ktorá vytvára spoľahlivú bariéru zosilnenú polypropylénovými vláknami..

Laserová prevádzka

Odstránenie prietrže bez krvi je možné pomocou inovatívneho spôsobu odparovania laserom. Na operáciu postačuje lokálna anestézia. Počas procedúry sa kremeňové vlákno zavádza cez prepichovaciu ihlu. Laserové lúče odparujú kvapalné látky a menia úroveň tlaku. Výsledkom je, že vyčnievajúce časti sa vracajú do anatomicky správnej polohy a okraje hernálnej chyby sú spojené chirurgickým laserom..

Výhodou laserového odstránenia je absencia jaziev po operácii, okrem toho svalové tkanivo takmer nie je ovplyvnené. V pooperačnom období pacient necíti bolesť a do 40 minút po vystavení laserovému nožu je povolená mierna fyzická aktivita.

Podmienky hojenia a regenerácie po oprave prietrže priamo závisia od spôsobu odstránenia a anestézie, ktorý sa použil počas chirurgickej liečby. Rehabilitačné obdobie začína okamžite po odovzdaní prevádzkovanej osoby na jednotku intenzívnej starostlivosti. Kompetentné zotavenie pacienta a jeho návrat do normálneho života závisí od kompetentnej konštrukcie rehabilitačnej techniky.

V priebehu niekoľkých hodín po operácii lekárske vyšetrenie pooperačného stehu, prvý obväz. Pacient môže chodiť okamžite po odstránení prietrže a pri použití epidurálnej anestézie po 3 hodinách. Počas pobytu v nemocnici sa pacientovi odporúča ľahnúť si, vylúčiť fyzickú aktivitu.

Po celú dobu pacient užíva lieky predpísané lekárom, aby zabránil infekcii chirurgickej rany a zmiernil príznaky bolesti. Dôležitou súčasťou fázy regenerácie je starostlivosť o šitie, lekársky dohľad, kým sa materiál na šitie neodstráni.

V niektorých prípadoch sa po oprave prietrže môže v oblasti stehu objaviť priehľadný exsudát. Táto možnosť sa považuje za normálnu, ak neexistujú žiadne znaky hnisania, začervenania, opuchu, miestnej hypertermie. Ak nie sú komplikácie a rana sa dobre uzdravuje, pacient je prepustený z domu. V miernych prípadoch môže byť pacient prepustený z nemocnice hneď nasledujúci deň po odstránení herniálnej chyby.

Liečba prietržnej hernie

Bohužiaľ je možné celkom ošetriť inguinálnu prietrž iba chirurgicky (hernioplastika), obvaz iba zabraňuje strate vnútorných orgánov v herniálnom vaku. Inguinálna hernia (lat. "Hernia") je výčnelok brušného orgánu za prednú brušnú stenu cez trieslovinový kanál. Kvapalina sa môže dostať do herniálneho vaku, ako aj do častí vnútorných orgánov - semenníky, vaječníky, omentum. Výsledkom je, že sa ešte viac zväčšuje tvorba prietrže a objavujú sa komplikácie.

Intuitívne prietrže u mužov sú desaťkrát častejšie ako u žien. Je to vážne ochorenie, neexistujú bezpečné kýly. Akákoľvek kýla v priebehu času sa zväčšuje a jej ignorovanie môže stáť život človeka. Požitie inguinálnej kýly vyžaduje okamžitú lekársku pomoc, pretože sú známe prípady úmrtia.


Jediným účinným spôsobom, ako vyriešiť problém a eliminovať riziká, je inguinálna hernia. Moderné endovideochirurgické techniky umožňujú odstrániť inguinálnu prietrž bez „otvorených“ rezov pomocou malých vpichov, ktorých priemer nepresahuje 1 cm. Takéto operácie (laparoskopická hernioplastika) sú pacientmi ľahko tolerovateľné, vylučujú komplexnú rehabilitáciu a nezanechávajú na tele jazvy..

PREČO MUSÍ BYŤ ZAOBCHÁDZAJÚ VŠEOBECNÉ HERNE?

Pri kýloch je možné narušiť funkciu vnútorných orgánov. Prejavuje sa to obštrukciou čriev a ťažkými pohybmi čriev, zápalovými procesmi a sexuálnou dysfunkciou. Komplikácie, ktoré sa môžu vyskytnúť pri hernii, sú smrtiace. Kýla môže viesť k porušeniu vnútorných orgánov. Poruchy obehu v obmedzenom orgáne vedú k rozvoju závažných stavov (peritonitída, nekróza), pri ktorých môže pacient zachrániť iba pohotovostný chirurgický zákrok. Okrem toho existuje šanca na zhubné zmeny. Najmenšie oneskorenie môže mať nezvratné následky.

Príznaky slabinovej prietrže


Diagnóza choroby je možná iba ultrazvukom v oblasti trieslovín. Dokonca aj pred vyšetrením si pacienti so slabinovou prietržou často sťažujú:

 • ťažkosť v žalúdku;
 • nadúvanie v oblasti brucha a trieslovín;
 • bolesť v ingvinálnej oblasti pri fyzickej námahe;
 • ťažkosti s chôdzou;
 • zápcha a malformácia;
 • problémy s močením.


Ak existuje podozrenie na slabinovú prietrž, príznaky nie sú dostatočné na vyvodenie záverov. Je potrebné urobiť ultrazvuk v oblasti mozgu a ak sa obavy potvrdia, obráťte sa na lekára. Na našej klinike je špeciálna ponuka - tematické techniky bezplatných chirurgov. Pri konzultácii sa vždy môžete dozvedieť odporúčania týkajúce sa ďalších taktík pri liečbe slabiny prietrže.

AKO ODSTRAŇUJE OPERÁCIU NA ODSTRAŇOVANIE VŠEOBECNÝCH HERNIE?

Chirurgické oddelenie kliniky Pirogov je známe v Petrohrade av zahraničí, pretože tu bola úspešne predstavená skúsenosť s minimálne invazívnou end-video operáciou „jeden deň“. Naši lekári uprednostňujú metódu laparoskopickej opravy ingínovej hernie (TAPP). Väčšinu trieslovínovej hernie je možné prevádzkovať s minimálnym prístupom bez rezov. Vo výnimočných prípadoch, keď je veľkosť trieslovej kýly veľmi veľká, môže byť potrebná tradičná operácia laparatómu (oprava prietrže podľa Lichtenštajnska) s otvoreným rezom..

Aby sa dostal k bráne prietrže, chirurg vykoná 3 vpichy s priemerom 3 až 10 mm. Všetky problémové oblasti sú pokryté špeciálnou sieťou (protetická hernioplastika), ktorá prakticky vylučuje možnosť opakovania hernie v budúcnosti. Výhodou laparoskopickej chirurgie je dobrý kozmetický efekt (na koži zostávajú tri sotva viditeľné znaky).

Endovaskulárna chirurgická liečba prietrže je najbolestivejšia a najmenej traumatická cesta. Chirurg nepracuje s lupou, ale pred monitorom s vysokým rozlíšením videa. Krvácanie, ako aj všetky operačné riziká otvoreného chirurgického zákroku sú prakticky vylúčené. Po 1,5 - 2 hodinách môže pacient voľne chodiť, je prepustený za deň a úplné zotavenie po laparoskopickej oprave brušnej hernie je len 7 až 10 dní.

Zotavenie po operácii trieslovej kýly

Počas prvého mesiaca po operácii rastie syntetické pletivo s vláknami spojivového tkaniva. V priebehu času sa vytvára plnohodnotné spojivové tkanivo. Vďaka sieťke nie je predmetom napínania, ale zostáva ťažná.

Plastická chirurgia bez napätia je doteraz považovaná za najpokrokovejšiu techniku. Vlastné tkanivá pacienta zostávajú na svojom mieste bez toho, aby pociťovali napätie. Táto metóda opäť minimalizuje riziko tvorby prietrže..

Zotavenie po odstránení slabinovej prietrže laparoskopickou metódou je relatívne ľahké, prakticky bez obmedzenia pacienta v pohybe a každodenných činnostiach. Na 7 dní však odporúčame relaxáciu v uvoľnenej atmosfére. Najprv by ste mali dodržiavať diétu odporúčanú ošetrujúcim lekárom (bielkovinové jedlo, vláknina) a tiež by ste ju mali dodržiavať lekári. Náklady na naše operácie pri slabinových kýloch už zahŕňajú obväzy a odstránenie stehu. V období zotavenia môže byť pacientovi ukázané, že má ako adjuvans obväz. Do 2 mesiacov po chirurgickom zákroku nezvyšujte hmotnosť viac ako 5 kg. Cvičenie by sa malo zdržať po dobu odporúčanú lekárom..

Cena operácie na odstránenie slabinovej prietrže

Náklady na ošetrenie slabinovej prietrže závisia od stupňa zložitosti odstránenia, techniky a ďalších dodávok (oka). Naša klinika má propagačné akcie a špeciálne ponuky „all inclusive“ - nezabudnite sa pozrieť na príslušnú časť našej webovej stránky. Konečné náklady na chirurgický zákrok môžete objasniť na stretnutí chirurga.

VÝHODY ZAOBCHÁDZANIA S INGUINÁLNYM HERNOM V KLINIKE PIROGOV

Neriskujte svoje zdravie - včas sa poraďte s lekárom!

Hernioplastika trieslovej prietrže v Jekaterinburgu

Adresy a ceny 20 kliník

Po-Pia07:30 - 19:00
sat09:00 - 15:00
slnkoVýkon

"Aleksei Nikolaevič liečime s celou rodinou už mnoho rokov." Veľmi kompetentný odborník, profesionál vo svojom odbore. “

Po-Pia08:00 - 20:00
sat09:00 - 15:00
slnko09:00 - 15:00

"Dobrý večer! Chcem poďakovať Chermyaninovej Eleni Vyacheslavovni. Skvelý špecialista, pozorný, elegantný! Zdvorilý, priateľský, ohľaduplný! Zaoberá sa otázkou laserového odstraňovania nádorov na viečkach a vaskulárnej sieti. "

Po-Pia08:30 - 17:00
satVýkon
slnkoVýkon

"Professional". Vždy prijme, ak sa stane niečo mimoriadne, bez poradia a nahrávania. Správne všetko povie a bez obťažovania vysvetlí, či sa niečo zdá nepochopiteľné, čo je dôležité, keď ste tehotná. Žiadne zbytočné hororové príbehy. "

Po-Pia07:30 - 20:00
satVýkon
slnkoVýkon

„Veľmi kompetentný, pozorný a pozorný lekár. Opakovane sa k nemu obrátil o pomoc a vždy ho dostal na vysokej profesionálnej úrovni. Vždy bude počúvať, diagnostikovať, určiť dôvod a predpísať potrebnú liečbu. "

Po-Pia08:00 - 16:40
satVýkon
slnkoVýkon

"Chcem vám veľmi pekne poďakovať." oddelenie I. I. Nikolajev pre citlivosť, láskavosť, porozumenie, dochvíľnosť, profesionalitu. “

Po-Pia08:00 - 19:00
sat08:00 - 14:00
slnkoVýkon

„Tsutsor V.V. je lekárkou od Boha, sedem rokov s ňou len na všetkých klinikách, kde pre ňu pracuje, si ju za nikoho nevymieňam. "Jediný záznam, ktorý jej bol takmer mesiac, ale ani to nie je veľmi desivé."

Po-Pianepretržite
satnepretržite
slnkonepretržite

„Patsyuk mi tento rok operoval. Odstránil myóm 5 cm a hydrosalpinx, čo je veľmi ťažké urobiť laparoskopicky. Nerobil som zbytočné sľuby, len som sa opýtal: „Čo chcete?“, Povedal som: „Chcem mať šancu otehotnieť sám.“ "

Po-Pia08:00 - 16:42
satVýkon
slnkoVýkon

„Nádherný lekár, veľmi kompetentný a pozorný. Inšpekcia sa vykonáva profesionálne a pokojne. Veľmi mi pomohla, najmä keď som ju prišla navštíviť 31. decembra o 9.00 hod., Ďakujem veľmi pekne a má veľmi dobrú sestru.

Po-Pia08:30 - 17:15
satVýkon
slnkoVýkon

„Bola som liečená pre sekundárnu neplodnosť. O tri roky neskôr sa narodila dcéra. Takmer všetky vyšetrenia boli bezplatné a postoj bol dobrý. “

Po-Pia08:00 - 19:00
sat08:00 - 19:00
slnko08:00 - 19:00

"Hlavnou vecou v práci tohto lekára je zdravie pacienta. Je dobré, že tam sú muži!" Zahrievajú naše ruky v zime, nijako nekričia, a v kúpeľni všetko zaskrutkujú. A dokonca (Pane!) Počítač Urobte z nich správne fungovanie! Teplo domova pohodlie. "

Po-Pia10:00 - 18:30
sat10:00 - 18:30
slnko10:00 - 18:30

„A zachránili mi život. V marci 2017 mala nehodu. Okamžite ju priviedli na operačnú sálu. Vytiahol z iného sveta. Neviem ako poďakovať. A skutočnosť, že nejde o opravu, je nezmysel. A personál je veľmi milý. V porovnaní so 7. nemocnicou. “

Po-Pia08:00 - 19:00
sat09:00 - 14:00
slnkoVýkon

"Bol som na klinike s neurológom A. M. Ogurtsovom s bolesťou v dolnej časti chrbta a na nohe." Lekár veľmi pozorne počúval všetky moje sťažnosti, bez prerušenia, spýtal sa, ako sa objavili bolesti, aké ošetrenie dostal v minulosti, potom sa na mňa pozrel, údaje z mojich vyšetrení. "

Po-Pia08:00 - 16:30
satVýkon
slnkoVýkon

„Skvelý špecialista! Vedela moje tehotenstvo (čisto náhodou), ale teraz sa snažím dostať k nej, aby ju dodržali) “

Po-Pia09:00 - 17:00
satVýkon
slnkoVýkon

„Dobrý doktor, bez námahy sa vyrovnal so svojou agrofóbiou, som jej veľmi vďačný, nemyslel som si, že by sme našli špecialistu na túto úroveň. zvyšok nevenoval pozornosť mojim sťažnostiam! “

"Veľký srdcový chirurg!" Operoval môj otec (štep koronárnych tepien). Všetko šlo dobre, hoci pôvodne bola situácia veľmi ťažká. Uplynul mesiac, obdobie zotavenia sa končí a môžeme povedať, že ischemická choroba srdca. "

„Vynikajúci špecialista, humánny lekár. Nebojte sa vziať aj tie najťažšie prípady. Pokojný, zdržanlivý, k dispozícii na rozhovor s pacientom. Vykonáva skúšky v dobrej viere a komplexne, správne predpisuje liečbu. Ponúka rôzne možnosti liečby. "

„Ľudia sú v tejto nemocnici spasení. Vďaka lekárom ste jednoducho skvelí. Spasili ma pred šiestimi mesiacmi (resuscitácia, terapia), odborníci v ich terénnej práci. “

Po-Pianepretržite
satnepretržite
slnkonepretržite

„Oksanu Yuryevnu poznám ako veľmi vynikajúceho špecialistu. Skutočne si zaslúži najvyššiu chválu, aspoň odo mňa, pretože vždy ma zaobchádza s ranou. “

Po-Pia08:00 - 17:00
satVýkon
slnkoVýkon

„Ďakujem Cricovej Natálii Viktorovičovej za jej citlivosť, pozornosť, úprimnosť a profesionalitu. Kompetentný kvalifikovaný odborník! Viac takýchto lekárov! “

"Lekár veľmi pozorne načúva pacientom, chodím s ním s potešením a robím všetko rýchlo a efektívne, tu je jeho recepcia číslo 261-94-94"

© 2020 LLC „InfoService Group“ OGRN 1127847488944

Registrovaná Federálnou službou pre dohľad nad komunikáciami, informačnými technológiami a masovými komunikáciami (Roskomnadzor). Certifikát El. Č. FS77-76713 zo dňa 02.09.2019. Zakladateľom je LLC „InfoService Group“. Hlavným redaktorom je A. Y. Jeknich. Adresa redakčnej kancelárie: 197198, Petrohrad, ul. Monchegorsk, 7 rokov, zap. Ah, pom. 4-H. Telefón: +7 (499) 649-12-49.

18 + Informácie uvedené na webe sa nedajú použiť na diagnostiku, liečbu a nenahrádzajú vymenovanie lekára.

Inguinálna kýla

Inguinal hernia - chirurgia a liečba v Moskve

Inguinálna hernia je vrodená alebo získaná choroba, pri ktorej niektoré orgány dutiny brušnej vystupujú cez trieslovinový kanál, ktorý je tvorený trieslovinami, svalmi a fasciou brucha..

U mužov sa najčastejšie vyskytuje hnačka z dôvodu anatomických znakov. Vo trieslovom kanáli - to je tenký kanál, ktorý tvoria svaly a fascia - prechádza adobeho káblom.

U žien už je trieslovinový kanál - prechádza okrúhlym väzom maternice, ktorý je menší. Hlavnou črtou brušnej hernie je integrita pobrušnice - tenká membrána, ktorá pokrýva celú brušnú dutinu..

Hlavné príčiny slabinovej prietrže:

 • Zdvíhať závažia
 • zápcha
 • Chronický kašeľ
 • Časté močenie
 • Sú to stavy, pri ktorých stúpa vnútro-brušný tlak..

Hlavným znakom inguinálnej hernie je výčnelok v inguinálnej oblasti, ktorý často zostupuje do mieška. Nie je ťažké diagnostikovať inguinálnu prietrž, diagnóza sa robí, keď chirurg vyšetrí pacienta, odhalí vznik a rozšírenie inguinálneho krúžku. Znakom slabinovej prietrže môže byť tupá bolesť v slabinách, konštantná a pravidelná, počas námahy.

Inguinálna hernia je rozdelená do 3 veľkých skupín:

 • Šikmá prierezová prietrž
 • Priama trieslová prietrž
 • Pooperačná opakujúca sa slabinová prietrž.

Stále existuje klasifikácia amerického chirurga Nyhusa, je založená na veľkosti brány prietrže, ale sú to aj tri hlavné body. Sú tiež porušené, nezrušiteľné a legálne. Ak je priestupok, hernálny výčnelok napätý a veľmi bolestivý, prestáva sa usadiť v brušnej dutine - v takom prípade by ste sa mali okamžite poradiť s lekárom o možnej núdzovej operácii.

Mali by ste si byť vedomí, že jedinou liečbou prietrže je operácia.

Hlavným princípom chirurgickej liečby slabinovej prietrže je eliminácia prietržových brán. Operáciu je možné vykonať s miestnymi tkanivami - zošívať aponeurózu a svaly neabsorbovateľnou niťou, čím sa odstráni inguinálna medzera alebo sa uzavrie vnútorný ingvinálny prsteň. Existuje mnoho druhov plastov s miestnymi textíliami. Ale v dôsledku zošívania heterogénnych tkanív a vytvárania napätia existuje značné percento relapsov.

K dnešnému dňu sa používa hlavne oprava bez kýly pomocou oka. Pri tomto type operácie sa do inguinálneho priestoru umiestni sieťovina, ktorá uzatvára všetky inguinálne otvory a pri správnej metóde a pooperačnej starostlivosti (obmedzenie fyzického zaťaženia) prakticky vylučuje možnosť relapsu..

V našej inštitúcii v Moskve sa používa oprava prietržovej hernie pomocou oka a laparoskopická oprava prietržovej kýly pomocou oka. Pri oprave laparoskopickej prietrže sa tiež používa pletivo, ktoré sa vkladá malými punkciami do brušnej dutiny a zapadá, čím sa blokujú všetky ingvinálne otvory na druhej strane trieslového kanálika..

Všetky operácie sa uskutočňujú pomocou lasera. A v pooperačnom období sa vykonáva pooperačná laserová terapia..

Pooperačné obdobie trvá bez silnej bolesti. S laparoskopickou prietržnou kýlou je možné včasné spustenie a prepustenie z nemocnice.

Druhy a techniky operácií pri odstraňovaní trieslovej prietrže

Inguinálna hernia je patológia, ktorá sa vyznačuje vyčnievaním obsahu brušnej dutiny do trieslového kanálika. Liečba sa zriedka vykonáva konzervatívnymi metódami - iba v počiatočných štádiách vývoja a pri absencii sprievodných komplikácií. Takéto opatrenia častejšie hrajú iba pomocnú úlohu a chirurgický zákrok sa stáva hlavnou liečbou.

Foto 1. Deti mladšie ako päť rokov sa neodporúčajú podrobiť sa chirurgickému zákroku. Zdroj: Flickr (Eric C Snowdeal III).

Indikácie pre operáciu pri slabinovej prietrži

Samotná prítomnosť výčnelku už slúži ako príležitosť na operáciu. Jedinou výnimkou je nemožnosť chirurgického zákroku, v zásade, na prítomnosť iných patológií.

Indikácie na okamžitú opravu kýly sú spôsobené mnohými faktormi, ktoré predstavujú ohrozenie života a zdravia pacienta. Tie obsahujú:

 • porušenie;
 • adhézie v pobrušnici;
 • črevná obštrukcia počas črevnej obštrukcie zhubnými novotvarmi;
 • opakujúci sa prejav hernie po operácii;
 • nemožnosť zníženia herniového vaku;
 • pravdepodobnosť prasknutia brány prietrže;
 • výstupok v oblasti zjazvenia po predchádzajúcej operácii.

Pri plánovanej liečbe ošetrujúci lekár individuálne porovná oprávnený prínos s rizikovými faktormi.

Kontraindikácie pre chirurgický zákrok

Rutinná hernioplastika je často dobre tolerovaná, existujú však prípady, keď je bezpečnejšie žiť s patologickým vypuknutím ako pri zákroku..

Kontraindikácie hernioplastiky sú spôsobené prítomnosťou chorôb rôznych etiológií, osobitných podmienok a individuálnych charakteristík každého pacienta..

Nasledujúce body sú kontraindikácie:

 • tehotenstvo (operácia prietrže je odložená na popôrodné obdobie);
 • ukazovatele veku nad 70 rokov;
 • sepsa;
 • zlyhanie srdca a obličiek;
 • pľúcna patológia;
 • poruchy krvácania;
 • infekčné choroby;
 • hypoxia orgánov a metabolických porúch (terminálne stavy);
 • šokové podmienky;
 • cirhóza pečene a sprievodné dysfunkcie orgánov.

Moderná medicína pozná 300 variácií chirurgického účinku pri liečbe choroby. Takéto chirurgické možnosti znižujú kontraindikácie a riziká na minimum, dokonca aj pre vážne chorých pacientov. Druh postupu v každom prípade vyberie iba lekár na základe histórie.

Pravidlá pre prípravu na operáciu

Pred vykonaním hernioplastiky sa pacient podrobí kompletnému lekárskemu vyšetreniu, ktoré zahŕňa:

 • laboratórne krvné testy;
 • skríning infekcií vrátane HIV;
 • coagulogram;
 • stanovenie krvnej skupiny a faktora Rh;
 • všeobecná analýza moču;
 • Ultrazvuk brušnej dutiny s cieľom odhaliť porušenie a iné patológie;
 • EKG;
 • zhromažďovanie informácií v histórii výskytu chronických chorôb;
 • v prípade potreby antihistamínový prípravok.

Pred zákrokom je predpísaný očistný nález a 8 hodín pred prietržou je pacientovi zakázané jesť.

So zvýšenou vzrušivosťou sa pacientovi podávajú upokojujúce prostriedky alebo sa im podávajú spiace tablety deň pred zákrokom.

Lekárska príprava sa tiež uskutočňuje prostredníctvom hygienických postupov: miesto sa čistí a čistí dezinfikuje. Odstrániteľné protézy sa odstránia z ústnej dutiny a kontaktné šošovky sa odstránia..

Typ anestézie je vybraný individuálne anestéziológom na základe kliniky choroby, ktorá môže byť lokálna, všeobecná alebo regionálna..

Druhy operácií pri slabinovej prietrži

Kozmetický účinok a pravdepodobnosť recidívy v každom prípade závisia od výberu typu hernioplastiky. Hlavný dôraz sa však pri výbere zásahu kladie na typy a závažnosť priebehu choroby.

Otvorená trakčná hernioplastika

Metóda napätia je klasický chirurgický zákrok, ktorý sa doposiaľ aktívne používa. Podstata metódy spočíva v redukcii peritoneálnych orgánov otvoreným prístupom do postihnutej oblasti.

Ďalšie akcie - zošívanie hrán konvenčným chirurgickým stehom. Pri tomto type postupu sa napínajú svalové štruktúry trieslového kanálika. Hlavnou nevýhodou je nepohodlie, bolesť a možnosť recidívy..

Otvorená hernioplastika

Ľahká metóda spočíva v zavedení transplantátov do postihnutej oblasti. Štep je polymérna sieť, ktorá nie je aktívna v ľudskom tkanive. Takéto pletivo je dobre zavedené a postup má minimálnu traumu, ktorá je spôsobená popularitou metódy známej ako Lichtenštajnská metóda..

Táto chirurgická technika minimalizuje riziko relapsu a komplikácií..

Laparoskopická hernioplastika

Laparoskopická (endoskopická) metóda je najmenej šetrná. Takýto postup sa vykonáva pomocou troch vpichov v slabinách, do ktorých sa vkladá sonda na sledovanie priebehu operácie, a samotné akcie sa vykonávajú pomocou mikrochirurgických nástrojov..

Endoskopická metóda vedie k zošitiu aj k zavedeniu syntetického pletiva. Hlavným prínosom tohto postupu je kozmetický účinok a minimálna bolestivosť, mínus trvanie postupu a nemožnosť použitia s veľkými patológiami..

Odstránenie hernie laserom

Laserová chirurgia - nový smer v medicíne, ktorý sa vyznačuje minimálnou bolestivosťou, bezkrvnosťou, kozmetickým účinkom a rýchlym zotavením.

Podstata metódy spočíva v „odparení“ tekutých látok pomocou lasera na uľahčenie premiestnenia peritoneálnych orgánov a „spájkovaní“ hrán postihnutej svalovej štruktúry..

Funkcie chirurgického odstránenia trieslovej prietrže

Rodová príslušnosť hrá rozhodujúcu úlohu pri príčinách a pravdepodobnosti ich výskytu, ako aj pri liečbe choroby..

U mužov

U mužov je väčšia pravdepodobnosť výskytu tejto choroby. Je to kvôli zvláštnostiam anatomickej štruktúry (prítomnosť takzvaného vaginálneho procesu), kvôli ktorým je ingvinská prietrž často sprevádzaná patologickým nálezom. Obsah vytvoreného vaku často padá: omentum a peritoneálne orgány.

Chirurgia u mužov sa vykonáva všetkými možnými spôsobmi, s minimálnymi zdravotnými rizikami..

Medzi ženami

Ženy sú na rozdiel od mužov menej náchylné na výskyt patologického výčnelku. Nemajú vaginálny proces a panvové orgány majú od miesta pôvodu stále miesto na lokalizáciu. Zároveň však tieto orgány spadajú do oblasti herniálneho vaku.

Častejšie sa patológia prejavuje v popôrodnom období. Väčšinou má guľovitý tvar a má bilaterálny charakter. Akékoľvek metódy chirurgického zákroku sú vhodné pre ženy, ale na základe indícií.

U detí

V detstve sa toto ochorenie vyskytuje s rovnakou pravdepodobnosťou ako u dospelých (u chlapcov - častejšie).

Poznámka! Štatistické údaje naznačujú pomer patologického výčnelku u chlapcov k nasledujúcemu: v 50% prípadov je pravá strana vystavená prietrži a iba v 10% - ľavá.

Ak nedôjde k porušeniu, patológia sa nevykonáva u detí mladších ako 5 rokov. Terapia sa vykonáva pomocou pomocných opatrení - bandáží. Slabosť brušnej steny po dosiahnutí dieťaťa vo veku 5 rokov sama osebe často nevyžaduje a nevyžaduje chirurgický zákrok..

Je možný relaps?

Medzi vyššie opísanými metódami patrí minimálne riziko relapsu k neviazaným druhom chirurgického zákroku, a to tak pri otvorenej metóde vykonávania chirurgického zákroku, ako aj pri laparoskopickom vyšetrení..

Vysoký výskyt napäťových plastov v dôsledku veľkej traumy svalových štruktúr, ktorá často spôsobuje ich prasknutie. Nie je vylúčené ani opakované vystupovanie v zjazvenej zóne..

Ako už bolo uvedené, pri laparoskopickej metóde existuje riziko relapsu v prípade veľkej herniovej brány a významného množstva herniovej vaky..

V ostatných prípadoch je postup úspešný a do týždňa nastane prechod na rehabilitačné obdobie.

Funkcie rehabilitačného obdobia

Aby sa predišlo relapsom a komplikáciám, pacientovi sa ukladá množstvo obmedzení týkajúcich sa fyzickej aktivity a výživy.

Foto 2. Prvýkrát po operácii odporúčame odpočinok na lôžku. Zdroj: Flickr (Emily W.).

diéta

Strava v pooperačnom období zahŕňa minimalizáciu potravín, ktoré vyvolávajú tvorbu plynov, nadúvanie a zápchu. Týmto spôsobom sa zabráni spojovým švom..

V prvých dňoch sa odporúča používať iba chudé zeleninové polievky a dusené jedlá. Medzi nápojmi uprednostňujú želé a dusené ovocie.

obväz

Počas obdobia rehabilitácie je potrebné nosiť obväz. Optimálna doba nosenia - pred vyliečením stehov.

Potom sa obväz odstráni, aby sa zabránilo ďalšiemu oslabeniu brušnej steny. Nemôžete však predpísať alebo zrušiť nosenie obväzov sami, tento problém je dohodnutý so svojím lekárom.

kopa

Počas prvých dvoch týždňov po zákroku je telesná aktivita zakázaná. V budúcnosti sa odporúča cvičenie na posilnenie svalov tlače.

Medzi obľúbené cviky: „Nožnice“, „Bicykel“, ťahanie nôh do žalúdka a striedavé hojdačky vo výške 20 - 30 cm od podlahy..

Chirurgická terapia tohto ochorenia zahŕňa porušenie integrity tkanív, ale možnosti modernej medicíny znižujú riziko relapsu, kontraindikácií a ohrozenia zdravia pacienta na minimum. Skúsenosti a kvalifikácia chirurga hrajú veľkú úlohu, ale množstvo faktorov ovplyvňujúcich výsledok operácie závisí od pacienta. Dodržiavanie lekárskych predpisov v období pred a po operácii priaznivo prispieva k liečbe slabinovej prietrže a urýchľuje hojenie..

Prečítajte Si O Druhy Kýl

Kýla medziobratlovej platničky je choroba, pri ktorej je pulpózne jadro premiestnené na pozadí prasknutia vláknitého prstenca. Najčastejšie sa toto ochorenie vyvíja s osteochondrózou chrbtice.
Všetok obsah iLive preverujú lekárski odborníci, aby sa zabezpečila čo najlepšia presnosť a súlad so skutočnosťou..Máme prísne pravidlá pre výber zdrojov informácií a odvolávame sa iba na seriózne stránky, akademické výskumné ústavy a ak je to možné, overený lekársky výskum.
Bedrový výčnelok je porušením medzistavcových platničiek, ktoré spočíva v vyčnievaní za hrebeň pri súčasnom zachovaní integrity samotného prstenca. Po dlhú dobu sa patológia vyvíja bez charakteristických symptómov a príznaky sa objavia iba pri narušení nervu, s komplikáciami.