loader

Hlavná

Pažerák

Prečo je žalúdok zväčšený a čo môže u žien spôsobiť zhustenie brušnej steny

Pečať v pupku môže byť zistená nezávislým vyšetrením tela alebo môže byť zistená vyšetrením lekárom. Oblasť brušnej dutiny umiestnená pod pupkom je obsadená tráviacimi a močovými orgánmi.

Pečať na bruchu sa môže objaviť v dôsledku nadmerného zaťaženia brušných svalov, vývoja kožných nádorov, tvorby nádorov na vnútorných orgánoch. Ak sa v blízkosti pupku objaví patologická formácia, obráťte sa na lekára.

Dôvody objavenia sa tuleňov v pupku sú rôzne patológie, ktoré pokrývajú rôzne tkanivá a systémy tela.

Pupočná prietrž

Tvrdý opuch nad pupkom, ktorý zmizne, keď človek leží v ľahu. Črevné slučky obvykle vyčnievajú z brušnej steny blízko pupočného krúžku.

Existuje patológia kvôli nedostatkom v brušných svaloch, neúspešným chirurgickým zákrokom, obezite, konštantnej zápche, fyzickému preťaženiu, nadmernému zaťaženiu pri zdvíhaní ťažkých predmetov. Chorá osoba pociťuje bolesť, cíti nutkanie zvracať, opuchy žalúdka, vyskytuje sa zápcha.

Kýla výrazne vystupuje z brucha s kašľom a fyzickou aktivitou. Ak dôjde k porušeniu časti čreva, ktorá sa vynára z brušnej dutiny, vyvíja sa obštrukcia čreva.

divertikulitída

Vypuknutie čreva, symptómová hernia. Na vnútorných stenách čreva sa tvoria prehĺbenia vyplnené hnilobnými časticami nestráveného jedla. V týchto depresiách sa usadia patogénne baktérie a huby..

 • Choroba je spôsobená podvýživou, nedostatočnou prítomnosťou vlákniny v potrave, zápalovými reakciami v črevách, hlístami, zníženým tonom črevných svalov, dedičnou predispozíciou.
 • U chorého je stlačenie zvyčajne zaznamenané naľavo od pupka.
 • Príznaky choroby sú bolesť, horúčka, hnačka prerušená zápchou, výkaly krvou.
 1. Svrbenie pupka: príčiny;
 2. Svrbenie vezikúl na prstoch;
 3. Vredy na koži tela.

Lipóm

Benígny subkutánny nádor pozostávajúci z tukového tkaniva. Nádor sa vyskytuje v dôsledku metabolických porúch, podvýživy, neustáleho stresu, genetickej predispozície.

Lipóm je mäkký rast, ktorý sa po stlačení ľahko valí pod kožu a nesprevádza ho bolesť. Rastie veľmi pomaly, ale ak dosiahne veľkú veľkosť, odporúča sa odstrániť.

onkológia

Ak sa vo vrstvách kože v oblasti pupka vyskytuje solídny opuch, ktorý nespôsobuje bolesť, potom sa oplatí navštíviť onkológa. Možno sa vyvinie malígny nádor - dermatofibrosarkóm.

Pokožka nad tvorbou nádoru stmavne, olupuje a tuberkuluje. Nádor môže rásť až do priemeru 15 cm. Na začiatku choroby sa na koži objavia vredy a kôry, zhubné tkanivá dorastajú hlboko do tela a zachytávajú vnútorné orgány.

ateróm

Cysta, ktorá sa tvorí po upchatí mazovej žľazy. Hustý, spojený s okolitými tkanivami, zapálený, veľmi bolestivý rast rýchlo rastie. Rastie až do priemeru 3 cm, čo spôsobuje vážne nepohodlie.

Krútenie vaječníkov

Patológia sa vyskytuje u žien najčastejšie kvôli prítomnosti mnohých adhézií v brušnej dutine. Pečať je vytvorená napravo alebo naľavo od pupku, na palpácii sa cíti dobre.

Prídavky maternice sa krútia hlavne u tehotných žien, spôsobujú neznesiteľnú bolesť v dolnom bruchu, nutkajú zvracať.

Rozšírenie močového mechúra

S touto patológiou sa pečať vytvára najprv v dolnom bruchu, ale postupne sa rozširuje k pupku. Opuch močového mechúra je príznakom závažného ochorenia, pri ktorom je narušený odtok moču..

Vaječníková cysta

Na pravej alebo ľavej strane pupka sa ľahko cíti veľká cystická hmota. Ženy majú silnú bolesť v podbrušku, menštruačný cyklus je narušený.

Výber terapie je určený štruktúrou a veľkosťou cysty. Používa sa lekárske ošetrenie aj chirurgický zákrok..

Aneuryzma brušnej aorty

Nebezpečná patológia, pozorovaná hlavne u mužov.

Steny krvných ciev sa rozširujú a začínajú sa vybúvať z brušnej dutiny.

Zlé návyky, zranenia brucha, ateroskleróza, infekčné choroby, vysoký krvný tlak sú provokatérmi patológie..

Chorá osoba pociťuje bolesť vľavo od pupka av dolnej časti chrbta.

Omphalitis

Zápal pupočnej rany, pupočného krúžku, krvných ciev v pupku, spôsobený bakteriálnou infekciou. Najčastejšie diagnostikovaná u novorodencov.

Zápalová reakcia vyvoláva hromadenie hnisu v pupočníkovej rane, v dôsledku čoho vzniká hnisavý výrastok. Patológia môže byť komplikovaná peritonitídou, sepsou a inými nebezpečnými javmi..

Rakovina žalúdka

Vo veľkej väčšine prípadov je toto ochorenie komplikované metastázami, ktoré vyzerajú ako malé husté výrastky v blízkosti pupka, nesprevádzané bolesťou..

Crohnova choroba

Chronická zápalová patológia tráviaceho traktu, ktorá je nejasného pôvodu, sprevádzaná granulomatóznymi léziami určitých častí žalúdka a čriev..

S chorobou v dolnej časti brucha napravo od pupku často tvoria špecifické pečate. Pacientka má v pupku intenzívnu paroxyzmálnu bolesť.

duodenitída

Zápal slizníc dvanástnika, diagnostikovaný hlavne u mužov. S chorobou napravo od pupku môžete pocítiť pečať valcovitého tvaru.

Nemocný pociťuje bolesť, slabosť, cíti závraty, hojne tečie sliny, dochádza k zvracaniu so žlčovými hmotami, vyschnutím ústnej dutiny a zvýšením krvného tlaku..

zápal slepého čreva

Pri zápale slepého čreva dochádza v žalúdku k silnej bolesti. Pocity bolesti sa zosilňujú, zachytávajú celé brucho. Tesnenie je uvedené nad pupkom pod lyžičkou. Lekársky špecialista môže cítiť zápalový proces slepého čreva.

hydronefróza

Zvýšenie renálnej panvy spôsobené porušením odtoku moču. Umiestnenie pečate závisí od toho, či je choroba obličiek chorá - pravá alebo ľavá. Plomby môžu byť umiestnené vpravo a vľavo a na oboch stranách pupka.

Spôsoby liečenia vyššie uvedených chorôb

Ak je v pupočníku pečať, obráťte sa na lekára. Čo je to táto patológia, prečo sa objavila, môže len lekár. Liečba je vybraná na základe príčiny vzhľadu zhutnenia na bruchu.

Pupočná prietrž

Najčastejšie spôsobuje pečať pri pupku. Patológia sa môže objaviť u ľudí akéhokoľvek veku: u dojčiat aj u starších ľudí. Pri tlačení na prietrž, kašeľ, dochádza k napätiu v bruchu.

Liečba patológie sa uskutočňuje chirurgickým spôsobom. Chirurg upravuje vyčnievajúcu časť čreva. Je prísne zakázané samoregulovať črevá..

Aneuryzma brušnej aorty

Nebezpečná a nepredvídateľná patológia, ktorá je v skorom štádiu asymptomatická. Keď choroba vstúpi do najvyššieho štádia, pacient má pulzujúcu zhutnenie vpravo nad pupkom, bolesť chrbta a žalúdka.

Keď sa objavia vyššie uvedené príznaky, vyžaduje sa okamžitá liečba, pretože choroba predstavuje nebezpečenstvo pre ľudský život. Steny rozšírenej krvnej cievy sa stenčia a ak sa nelieči, môžu prasknúť. Smrť prichádza.

divertikulitída

Diagnostikuje sa najmä u ľudí, ktorí dosiahli vek 60 rokov. Diverticuli môžu prasknúť a uvoľňovať toxické látky do brušnej dutiny.

Liečba je vykonávaná antibiotikami, ale na odstránenie ochorenia je potrebná operácia..

hydronefróza

Môže sa vyliečiť lekárskou alebo chirurgickou metódou. Lieky sa používajú na zmiernenie bolesti, zníženie krvného tlaku, usmrtenie infekcie.

Na odstránenie urémie sa používa plazmaferéza a hemodialýza. V závažných prípadoch je predpísaný chirurgický zákrok.

duodenitída

Pri zápale dvanástnika sa predpisuje komplexná liečba vrátane liekov, diéty a chirurgického zákroku.

Toto ochorenie často spôsobuje komplikácie, preto sa odporúča, aby sa chorá osoba podrobila úplnému lekárskemu vyšetreniu.

Rovnako ako mnoho ďalších dôvodov:

 1. Lipóm. Tukový nádor sa ľahko pritlačí prstami, valí sa pod kožu, nespôsobuje bolesť. Ak je malý, terapia nie je potrebná. Ak je nádor veľký, môžete ho podľa potreby odstrániť chirurgickou metódou.
 2. Ateróm. Chirurgicky sa vylučuje. Operácia sa vykonáva v lokálnej anestézii..
 3. Dermatofibrosarcoma. Malígna formácia neuvoľňuje metastázy, ale rýchlo rastie a zachytáva vnútorné orgány. Chirurgické odstránenie nádoru.
 4. Dvanástnika. Pri zápale dvanástnika je predpísaná komplexná terapia vrátane užívania liekov, stravy, chirurgického zákroku. Toto ochorenie často spôsobuje komplikácie, preto sa odporúča, aby sa chorá osoba podrobila úplnému lekárskemu vyšetreniu.

Pečať pri pupku

Utesnenie v blízkosti pupku je bežným javom u ľudí v každom veku..

A to je pochopiteľné, pretože v retroperitoneálnom priestore existuje veľa systémov a orgánov (slezina, žalúdok, žlčník, hrubé črevo, jejunum, ileum, veľký omentum, horná časť obličiek a močovodu, tráviaci a močový systém). Každý orgán môže zlyhať, prejaviť sa ako bolesť, opuch, opuch, zhutnenie v určitej oblasti brucha.

Nie je desivé, ak je výčnelok spôsobený svalovým napätím. Ak sa objaví nadúvanie, rovinnosť samostatnej časti brucha, iné príznaky (kolika, hnačka, vracanie, vysoká horúčka), potom stojí za to navštíviť lekára, podstúpiť vyšetrenie.

Výčnelok nie je zrejme ani zďaleka neškodný - je to signál, že je potrebné prijať naliehavé opatrenia, aby sa následným komplikáciám zabránilo. Najčastejšie sa nachádzajú na pravej strane brucha. Zvážte príčiny vzhľadu zo všetkých strán: sprava, vľavo, hore, dole a keď je potrebné urgentné ošetrenie. Už nie je možné otáľať sa chodením k lekárom.

Napravo

Vpravo tesne nad strednou časťou brucha sa nachádza: pravá oblička, stúpajúca dvojbodka.

Tesnenie pri pupku napravo, bolesť a nepohodlie sa môžu objaviť v dôsledku nasledujúcich provokujúcich faktorov:

 1. Zápal slepého čreva, s výskytom problémov a zápal slepého čreva s posunutím doprava. Zvyčajne to spôsobuje ťažkosti s akútnou bolesťou sprevádzané horúčkou a nevoľnosťou. Pacienti musia okamžite navštíviť lekára.
 2. Lipóm ako benígne ochorenie alebo v dôsledku zablokovania mazových žliaz. Nádor, jemný na dotyk, sa môže zväčšiť a môže sa mierne valiť pod kožu. Vyžaduje sa operácia odstránenia.
 3. Ateróm vo forme cysty do priemeru 3 cm, pevne pripájaný na pokožku. Možno, že vzhľad tmavé škvrny uprostred brucha, ako skutočnosť zablokovania žľazy. Ateróm má zápalový priebeh, takže príznaky sú horúčava na dotyk, bolesť miesta. Vyžaduje sa chirurgický zákrok.
 4. Fibrosarkóm je malígny nádor s priemerom 2 až 15 mm. Vyzerá to ako hladká jazva (tubercle) na pokožke, pohyblivá a bolestivá. Miesto v strednej časti peritoneálneho námestia je napäté, v priebehu času atrofuje a môže sa poškodiť, narušiť. Vyžaduje sa chirurgické odstránenie.
 5. Divertikulitída je typ prietrže s hromadením črevného obsahu v priebehu vývoja zápalového procesu. Provokatéri - infekcie červami, dedičnosťou, podvýživou, zníženým svalovým tonom. Príznaky - narušená stolica, výtok s krvnými časticami, horúčka, bolesť v zapálenej oblasti. Liečba - antibiotiká alebo chirurgický zákrok.

Left

Rady od dermatológa... Svrbenie, vyrážky a olupovanie pokožky signalizuje, že telo SCREAMS o problémoch v plnom rozsahu. O čom tieto príznaky hovoria, požiadali sme Sergeja Vladimiroviča Rykova, hlavného lekára... Čítať ďalej...

Ak rozdelíte brušnú dutinu na 4 zóny, na ľavej strane sú: obličková brána, močovod, omentum, črevá, črevné slučky.

Prečo je pečať pri pupku vľavo:

 1. Obštrukcia čriev s výskytom stabilného asymetrického nadúvania, zvracania, tvorby plynu v stenách hrubého čreva, zadržiavanie stolice.
 2. Aneuryzma brušnej aorty s výčnelkom, rozšírením stien. Je častejšia u mužov. Príčinami sú hypertenzia, ateroskleróza, zlé návyky, infekcia. Na ľavom pobrušnici je tupá bolesť s návratom do spodnej časti chrbta. Liečba - lieky, v pokročilých prípadoch - chirurgický zákrok.
 3. Hydronefóza je ochorenie obličiek, ktoré vedie k hromadeniu moču v panve. Príčinami sú urolitiáza, nádor, adenóm prostaty u mužov, gynekologické patológie u žien. Diagnóza s ľavostrannou hydronefrózou s prihliadnutím na postihnutú obličku vľavo. Príznaky - zvýšený tlak a teplota, kolika v dolnej časti chrbta, ťažký odtok moču s ďasnami, pálenie.

Vypukliny, bolesť pri močení sa často vyskytujú u mužov s infekciou močových ciest, vývojom chorôb - cystitída, prostatitída, uretritída, pyelonefritída. Možné podráždenie žalúdočnej sliznice s nafúknutím, kolika v ľavom bruchu.

Kolika, nevoľnosť, vracanie, horúčka môžu naznačovať problémy s pankreasom. Kalenie v pobrušnici naznačuje:

 • pruh
 • fistula pupočníkového krúžku;
 • rozvoj cysty;
 • nadúvanie stien tenkého čreva;
 • návrat metastázy do pupka pri rakovine žalúdka.

Takéto kalenie môže byť mimoriadne nebezpečné. Lekári neodporúčajú nechať sa unášať a váhať podstúpiť vyšetrenie. Najmä s výskytom zvláštneho nepohodlia a charakteristických znakov, bez ohľadu na umiestnenie v bruchu.

Zhora

V ľavej hornej časti pobrušnice sa nachádza slezina, bránica, žalúdok, pankreas, črevné slučky. Niektoré choroby môžu viesť k zväčšeniu veľkosti sleziny až do jej prasknutia. Príčinou môže byť zranenie alebo úder, keď je pozorovaná silná bolesť, modrastá pečať pri pupku zhora.

Iné príčiny nepohodlia:

 • peritonitídy;
 • perforácia žalúdočných vredov;
 • podráždenie slizníc alebo rakovina žalúdka, črevo 12 pesto;
 • prasknutie, napínanie tkanív brušnej aorty;
 • inverzia sigmoidného hrubého čreva;
 • črevný opuch;
 • Crohnova choroba.

Zdola

Pečať v blízkosti pupka dole sa pozoruje, ak je:

 • priškrtená prietrž;
 • vyčnievanie sigmoidného hrubého čreva;
 • prasknutie stien divertikula;
 • zápal panvových orgánov u žien;
 • črevná obštrukcia v dolných častiach;
 • zvýšená tvorba plynu v stenách hrubého čreva;
 • lokalizácia nádoru v genitáliách u mužov.

Vyvolajte hrudku v dolnom brušnom segmente: IBS, zápal čriev, kompresia nervami (siahajúca od chrbtice), pohyb po močovode obličkového kameňa.

Problémy žien

Patológie alebo príčiny vzniku hrče u žien majú často gynekologický charakter. Lekári neodporúčajú čakať, kým sa neobjavia závažné koliky, iné príznaky patológie: nevoľnosť, krvný výtok a ísť na kliniku.

U žien vyvoláva nádor v bruchu:

 • adhezívny proces v maternicovej dutine;
 • krútenie príveskov, keď je pozorovaná pečať na ľavej, pravej strane pupku, nevoľnosť, zvracanie, pulzujúca bolesť, ak už nie je potrebný chirurgický zákrok;
 • ovariálna cysta so zhutnením, keď nádor dosiahne pôsobivú veľkosť;
 • menštruačné nepravidelnosti.

Liečba bude úplne závisieť od typu, veľkosti novotvarov - konzervatívnych alebo chirurgických.

Švy u žien často stvrdnú po cisárskom reze. Hrudka, ktorá nie je vždy vytvorená, naznačuje patológiu. Ale cisársky rez je zložitá operácia, pri ktorej lekári musia rezať tkanivo v pobrušnici. Ďalej - pripevnite med. Materiály a tkaniny - šité ligatúrou.

Švy počas obdobia zotavenia sú pokryté jazvovým tkanivom, ale niekedy dôjde k rastu peritonea v dôsledku autoimunitnej reakcie, použitia materiálov nízkej kvality, infekcie tkanív a vzniku abscesu pod kožou..

Je to hnisanie, ktoré sa môže stať nebezpečným javom v prípade poškodenia tkaniva pod kožou, odumretia buniek, zmiešania odumretého tkaniva s keratinizovanými časticami pokožky. Baktérie, ktoré môžu viesť k infekcii, modifikácii štruktúr a zhusteniu tkaniva, sú možné. Okrem toho sa v prostrednom štvorci pobrušnice objavuje svrbenie, pálenie a sasanka.

Rozdeľovanie lymfatických kanálov počas operácie môže tiež viesť k hrudke nad stehom. V prípade nezvýšenia poškodeného lymfatického kanála sa pozoruje pohyb tekutín, ktorý sa dostáva do voľného priestoru v peritoneálnej dutine vyplnenej lymfografiou..

Podobný jav sa môže vyskytnúť po laparoskopii v prípade zle vykonanej operácie na maternici doplnkov. Tak či onak sa pitvané tkanivá v peritoneálnej dutine zošijú a zošijú spolu so vláknami. Nedostatočná kvalita alebo neskúsenosť, nedbanlivosť chirurga spôsobuje komplikácie, infekciu rán a švov, vývoj bakteriálnej infekcie.

V najlepšom prípade sa jazvové tkanivo tvorí pod kožou, v najhoršom prípade aktívna reprodukcia buniek v tejto oblasti, tvorba keloidnej jazvy v dôsledku infekcie, rozvoj zápalu..

Ženy musia po operácii starostlivo sledovať stehy:

 • dodržiavať preventívne opatrenia a pokyny lekárov;
 • švy pravidelne ošetrujte antiseptickými roztokmi. Fukortsin, Zelenka);
 • nalepte náplasť na povrch spoja.

Prebudenia by mali byť príležitosťou na urgentnú návštevu u gynekológa: silná bolesť a kolika v mieste rezu, vytekanie sasanky z rany so závažným zápachom hniloby, horúčky, sčervenania a opuchu v šijacích miestach, vypúšťanie nepríjemného vaginálneho krvácania s svrbením, pálením, bolesťou.

Vyžaduje sa vyšetrenie a pravdepodobne operácia na vyčistenie kĺbov v prípade hnisania.

tehotenstvo

Ako plod rastie, pokožka žien sa počas tehotenstva napína, ale určité napätie pobrušnice nepredstavuje osobitné nebezpečenstvo. To je často spôsobené nedostatočne vyvinutými brušnými svalmi, nadmerným stresom.

Dôvody sú niekedy:

 • zápal slepého čreva sprevádzaný kolikou, bolesťou;
 • gastroduodenitída s bolesťou v hornom štvorci pobrušnice;
 • cystitída s výskytom pálenia, bolesti pri močení, zadržiavanie a stagnácia moču;
 • pupočnej kýly, ako častý výskyt v popôrodnom období s výskytom výčnelkov.

Aj keď výčnelok neubližuje a nespôsobuje veľa nepohodlia, musíte sa poradiť s lekárom. Napríklad v prípade onkológie nádor nebolí a nemusí sa dlho prejavovať. Medzitým je nebezpečné prechod na rakovinu a malígnu formu, keď sa následky môžu stať úplne nezvratné.

Pri horizontálnej polohe sa prietrže hernie riešia nezávisle. Ale niekedy sa vytvára v dôsledku cisárskeho rezu a stáva sa nekontrolovateľným, keď už je nevyhnutný lekársky zásah. Ďalej existuje akútna kŕčová bolesť, horúčka, hnačka, nevoľnosť, zvracanie.

Znaky prispievajú k zvýšeniu črevného tonusu spolu s maternicou a môžu viesť k potratu, predčasnému pôrodu.

Akékoľvek odchýlky od normy by mali byť príležitosťou na kontaktovanie gynekológa. Ženy by nemali byť ignorované ani menšie nepríjemné príznaky alebo vizuálne zmeny v pupku.

U detí

Najčastejším výskytom u dieťaťa od narodenia je pupočná kýla alebo tvrdé hrudky, ktoré nezmiznú pri pohmatu v pupočnej oblasti. Deti, ktoré sa nudia nohami, navyše odmietajú jesť. Tam sú koliky, nadúvanie. Existujú uškrtené a korigované prietrže. U chlapcov je to zvyčajne nepatrné, u dievčat to pupočné. V každom prípade je potrebné lekárske ošetrenie a pomoc chirurga.

Mamičky musia ošetriť pupočnú šnúru až štyrikrát antiseptickým úderom (chlorofylipt, furatsilín, Zelenka), až kým sa úplne nezhojí. Deti sa musia kúpať iba s pridaním slabého roztoku manganistanu draselného. Komplikácie, infekcie pupočnej zóny môžu viesť k rozvoju peritonitídy, sepsy, hlienu.

Terapeutické opatrenia

Techniky vyberie výlučne ošetrujúci lekár. Lieky je možné predpisovať podľa výsledkov diagnostiky, iných štúdií, testov, krvných a močových testov. Napríklad, ak sa zistí prietrž, je potrebná úprava, čo znamená chirurgický zásah. Hlavnou vecou nie je dať patológii šancu na ďalší rozvoj.

Okrem toho sa v prípade hernie u dojčiat v pupočnom kruhu odporúča masáž, kladenie dieťaťa častejšie na brucho, nanášanie medenej mince na pupok.

Recenzie žien sú také, že v niektorých prípadoch sa pupočná kýla vyrieši nezávisle. Hlavná vec je včasné začatie preventívnych alebo terapeutických opatrení.

U kojencov často spôsobuje prietržnosť zlá bandáž pupočníka alebo nahromadenie plynov. Stačí včas vykonať jednoduché manipulácie, ktoré, samozrejme, pomôžu vyhnúť sa komplikáciám a operáciám v budúcnosti..

Pri niektorých chorobách samozrejme výčnelok na pupku predstavuje smrteľné nebezpečenstvo:

 • peritonitídy;
 • aneuryzma brušnej aorty;
 • duodenitis;
 • zápal čreva, dvanástnik 12.

Tuhý žalúdok: príčiny, iné príznaky choroby, liečba

Výskyt tvrdého a opuchnutého brucha je znakom poruchy v tele. Niekedy sú dôvody celkom bežné, napríklad tento jav sa často vyskytuje po prejedaní, ale v niektorých prípadoch sa závažné ochorenie stáva provokujúcim faktorom..

Pocit zväčšeného brucha môže byť subjektívny. Potom sú tu sťažnosti na pocit plnosti, ťažkosti. Spravidla ide o dočasnú podmienku, ktorá si nevyžaduje osobitné opatrenia..

Dôvody dočasného výskytu pevného brucha sú skryté pri narušení fungovania zažívacieho traktu. Fyzikálne vyšetrenie potvrdí iba skutočné faktory subjektívnych pocitov..

Vypuknutie môže byť spôsobené nadmernou hmotnosťou a poruchou chrbtice (záhyb smerujúci dopredu - bedrová lordóza). Po preskúmaní histórie a externom vyšetrení odborník ľahko určí tieto podmienky na základe skutočného opuchu.

Ak osoba nemá žiadne choroby, potom je tento jav spôsobený hromadením plynov alebo vzduchu:

 • Prehltnutie vzduchu počas jedla, nadmerná konzumácia sýtených nápojov vedie k dočasnému nadúvaniu. Môžu sa vyskytnúť časté erekcie. Čiastočne vzduch vychádza z konečníka a je absorbovaný stenami čreva;
 • Žalúdok stvrdne s tvorbou plynov počas trávenia potravy, ako aj po užití sódy, ktorá neutralizuje žalúdočnú sekréciu;
 • Tvrdosť sa pozoruje po jedle mnohých sladkých jedál a muffínov. Sú ľahko stráviteľné uhľohydráty, spôsobujú fermentačnú reakciu, resp. Zvyšujú tvorbu plynov;
 • Veľké množstvo vlákniny a škrobu v tele tiež spôsobuje nepohodlie (hnedý chlieb, strukoviny, zemiaky, kapusta atď.).

Môžu sa vyskytnúť plyny kvôli prítomnosti fermentácie. Napríklad nedostatok enzýmov potrebný na rozloženie komplexného mliečneho cukru (laktózy) na monosugar (fruktóza a glukóza) je u dospelých veľmi častý. Tento enzým sa nazýva laktáza a je syntetizovaný v tenkom čreve..

S nedostatkom tejto látky prechádza mlieko do hrubého čreva a iba za prítomnosti miestnej mikroflóry sa trávi. Tento proces s nedostatkom laktázy spôsobuje zvýšenú tvorbu plynov, bolestivý pocit plnosti a nadúvanie po jedle.

Pevný žalúdok u malého dieťaťa sa najčastejšie vyskytuje v dôsledku dysbiózy. Je potrebné poznamenať, že toto porušenie je bežné u dospelých. Toto ochorenie sa vyznačuje nerovnováhou v črevnej mikroflóre, to znamená, že sa zvyšuje počet oportúnnych baktérií, zatiaľ čo počet prospešných baktérií klesá..

Prvý aj druhý v tele sú neustále prítomné, ale keď dôjde k nerovnováhe, naruší sa normálna absorpcia potravín, je zle stráviteľná, dominujú hnilobné procesy, náhle stúpa produkcia plynu..

Ak je brucho nahustené iba na určitom mieste, môžete mať podozrenie na mechanickú prekážku v ceste pohybu plynu, napríklad nádor alebo črevnú prekážku z iných dôvodov..

Tento jav sa pozoruje v rozpore s črevnou motilitou (často sa vyskytuje pri inváziách, ktoré vyvolávajú intoxikáciu čriev), obehovým problémom (kŕčové žily postihujúce dolné brucho).

Nepokoj môže byť spôsobený duševnými patológiami, napríklad hysterickou poruchou.

Zvyčajne je prvý, kto odhalí príznaky, sám človek, ktorý neustále uvoľňuje opasok, nosí veľké oblečenie a cíti neustále nepohodlie. V niektorých prípadoch však tento jav zostáva dlho nevšimnutý, napríklad s výraznou obezitou, asymptomatickými ascites (abdominálna kvapka)..

Porušenie môže byť naznačené pocitom napätia v slabinách na oboch stranách spodnej časti chrbta, bolesťou v tejto oblasti.

Syndróm bolesti spravidla vzniká v dôsledku reakcie tela na léziu patológiou akéhokoľvek vnútorného orgánu..

Napríklad to môže byť zväčšená slezina, kongestívna pečeň, nádor v hrubom čreve. Miestne bolesti, ktoré nie sú charakteristické pre ascites, sa vyskytujú na pozadí vývoja cirhózy.

Okrem toho to môže byť zápal pobrušnice (peritonitída) alebo pankreasu (pankreatitída), primárna rakovina pečene (hepatóm)..

Poute, boľavý a tvrdý žalúdok môže byť príznakom progresívneho ascitu alebo rastúcich nádorov. To zvyšuje brušný tlak. Výsledkom je, že trávenie potravy je narušené, vracia sa späť do pažeráka (reflux) a vyvoláva pálenie záhy. Keď membrána stúpa, je zaznamenaná dýchavičnosť v polohe na chrbte (orthopnea), povrchové rýchle dýchanie (tachypnoe)..

Difúzny opuch by mal byť dôvodom na dôkladnejšie vyšetrenie.

Lekár sa zaujíma o sklon k zneužívaniu alkoholu, prítomnosti anamnézy hematúrie, žltačky, porúch čriev, reumatických srdcových patológií..

Získané údaje nám umožňujú identifikovať cirhózu, rakovinu hrubého čreva s metastázami v peritoneu, patológiu obličiek (nefrózu), kongestívne zlyhanie srdca.

Neodporúča sa samoliečiť, najmä pri častom výskyte tohto stavu alebo jeho stálej prítomnosti. Konzultáciu konzultujte s gastroenterológom. Lekár bude diagnostikovať, preskúmať históriu, vylúčiť alebo potvrdiť prítomnosť chorôb.

Diagnóza u dieťaťa a dospelých často zahŕňa nasledujúce štúdie:

 • Analýza stolice pre črevnú mikroflóru;
 • Štúdium žalúdočnej šťavy;
 • Bakteriálna analýza výkalov;
 • Štúdium žlče;
 • Ultrazvuk tráviaceho ústrojenstva.

Bez problémov, ak je žalúdok ťažký, je potrebné upraviť stravu pacienta. Výrobky, ktoré môžu zvýšiť produkciu plynu (kapusta, zemiaky, ryža, plnotučné mlieko atď.), Sú vylúčené z ponuky. Každý deň jesť hrubý chlieb, obmedzený počet zeleniny a ovocia, mliečne výrobky.

Odporúča sa posilňovať fyzickú aktivitu, zatiaľ čo cvičenie v telocvični nie je potrebné, len pešo 3 km za deň. V prípade neprítomnosti závažných chorôb charakterizovaných výskytom pevného brucha bude zmena stravovania a životného štýlu určite zmierniť nepohodlie.

Lekári často predpisujú celý rad liekov na zníženie tvorby plynov. To nevyhnutne zahŕňa adsorbčné činidlá - polysorb, aktívne uhlie, smecta. Používajú sa aj enzymatické lieky - mezim, pankreatín, panzinorm. Niekedy predpisujú lieky, ktoré nahrádzajú žlč alebo stimulujú jeho produkciu - Karsil, LIV 80, allochol.

Nadúvanie môže spôsobiť lieky, ktoré potláčajú tvorbu žlče, kyseliny chlorovodíkovej a žalúdočnej šťavy.

Ak pacient predpisuje takéto lieky, je potrebné dodržiavať určitú stravu. V tomto ohľade je lepšie poradiť sa s lekárom, ak on sám nedal pokyny..

Liečba by mala byť zameraná na odstránenie základnej príčiny choroby a nielen na zastavenie nepríjemných symptómov. Preto je potrebné zistiť, prečo k tomuto porušeniu došlo.

Účelom adsorbentov je zhromažďovanie plynov, je však potrebné zbaviť sa faktora, ktorý vyvoláva ich vzhľad.

Ak je príčinou dysbióza, musíte ju najskôr odstrániť. Očakáva sa samozrejme aj symptomatická liečba, bude však neúčinná, ak neobnovíte normálnu črevnú mikroflóru..

likarni.com

Zväčšené brucho je zvláštnym príznakom mnohých patologických stavov, ktoré sa vyznačujú zvýšením objemu brušnej dutiny alebo podkožného tuku..

Posudzované klinické príznaky sa týkajú nielen obezity spôsobenej podvýživou, ale aj závažných chorôb, ako je cirhóza pečene alebo obštrukcia čriev..

Nasledujúce patologické stavy sprevádzané ďalšími príznakmi vedú k zväčšeniu brucha..

 1. Ascites. Ide o hromadenie transudátu v brušnej dutine v dôsledku toxického poškodenia pobrušnice. V dôsledku zvýšenej produkcie a oneskoreného vstrebávania ascitickej tekutiny peritoneom je zaznamenaný nárast obvodu na úrovni pupka..
 2. Cirhotické poškodenie pečene. Prejavuje sa pavučími žilami a prerastaním pečene.
 3. Onkologické choroby brušnej dutiny a malej panvy. V štádiu 3 až 4 sa deteguje veľký nádorový konglomerát.
 4. Srdcové zlyhanie pravej komory. Prejavuje sa ako portálna hypertenzia (rozšírenie žíl pažeráka, brušnej steny, hepatosplenomegálie a ascitu)..
 5. Črevná obštrukcia. Vyvíja sa v dôsledku poklesu črevného lúmenu v dôsledku nádoru, adhézií, divertikla alebo postihnutých okolitých orgánov. Symptomatická obštrukcia sa prejavuje bolesťou, ťažkosťami pri výtoku plynu, zápchou, nevoľnosťou a zvracaním. Čím vyššia je obštrukcia v čreve, tým skôr sa objaví zvracanie. Najskôr zvracanie pozostáva z obsahu žalúdka, potom z čriev.
 6. Zápal pobrušnice. K nadúvaniu dochádza v dôsledku toxickej parézy čreva v dôsledku prenikania obsahu čreva do dutiny brušnej alebo perforácie dutého orgánu. Peritonitída sa prejavuje bolesťou, zníženým krvným tlakom, búšením srdca, bledosťou pokožky a zvýšeným potením.
 7. Brušná obezita. Prispieva k metabolickým poruchám, patológii endokrinného systému, podvýžive.
 8. Slabosť brušných svalov.

Najpríjemnejším dôvodom pre to, aby žena zvýšila svoj obvod brucha, je tehotenstvo. Najprv je vylúčený z diagnostického procesu.

Abdominálna redukčná terapia

So zvýšením objemu brucha sa neodporúča začať bojovať sám a okamžite ísť do posilňovne. Najprv musíte určiť príčinu problému. Vyžaduje si to konzultácie s endokrinológom, gastroenterológom, onkológom a gynekológom.

Diagnostické opatrenia zahŕňajú ultrazvuk, ako aj brušnú a panvovú tomografiu na vizualizáciu ascitickej tekutiny, nádoru alebo cirhózy..

Liečba spočíva v odstránení nádoru, podávaní diuretík, hepatotropných liekov, detoxikačnej terapii a, v prípade potreby, vpichu na odstránenie tekutiny z brušnej dutiny..

Ďalej sa skúma hormonálne spektrum. V prípade, že sa nezistí patológia, je potrebné konzultovať výživu s cieľom upraviť výživovú stravu.

Prevencia stavov vedúcich k zväčšeniu brucha

Prevencia spočíva v správnej výžive, aktívnej fyzickej aktivite a včasnej diagnostike chorôb vnútorných orgánov. Pravidelné vyšetrenie pomôže predchádzať progresii chorôb a vyhnúť sa komplikáciám vo forme zväčšenia brucha..

Prečo žalúdok žien rastie: 15 hlavných dôvodov

Všetci chceme byť štíhly. Z tohto dôvodu je mimoriadne dôležité zbaviť sa brucha, najskôr však zistíme príčiny jeho výskytu.

Váš život tečie podľa zavedeného režimu, nemeníte stravu, záťaž a stres pri práci sa neznižuje a vaše brucho zradne začína zasahovať do vašich milovaných džínsov, alebo čo je horšie, zavesiť škaredú tašku na opasok. Čo sa stalo, čo je príčinou takejto katastrofy?

Žalúdok žien rastie: 15 hlavných dôvodov

A existuje veľa dôvodov, a všetky sú opodstatnené vedou a prírodnými procesmi, ktoré sa vyskytujú v našom tele.

 1. Ak váš vek Balzac prišiel už dávno a ste vstúpili do obdobia menopauzy, hormóny vo vašom tele sa už ďalej nevyrábajú takou rýchlosťou a v takom množstve, ako predtým. A v tomto prípade nebude nikdy na škodu navštíviť nielen gynekológa, ale aj endokrinológa, ktorý určí úroveň celkového stavu, a povie vám, čo treba venovať osobitnú pozornosť.
 2. Začína črevo pracovať inak? Trpíte tým, že idete na toaletu - niekedy na zápchu, potom na hnačku? To indikuje črevnú dysfunkciu v dôsledku niektorých porúch v gastrointestinálnom trakte, v dôsledku čoho sa môže zvýšiť aj brucho. Tento problém by sa mal vyriešiť správnym prístupom k výžive. Venujte pozornosť mliečnym výrobkom, pomôžu vyrovnať sa s problémami vo vašich črevách. A nezabudnite sa poradiť s lekárom a povedať mu, čo sa s vami deje. Príčina dysfunkcie môže koniec koncov spočívať v iných závažnejších chorobách.

Vek a črevné problémy

 • Snažíte sa byť na verejnosti menej, pretože trpíte tvorbou plynu a nikdy neviete, v akom okamihu vás vaše telo sklopí. Je možné, že zákerné plyny sú dôsledkami plynatosti, ktorá prispieva k rastu vášho brucha. V takom prípade sa pozrite, či je vo vašej strave príliš veľa kapusty, fazule s hrachom, jablká a čo je najdôležitejšie, sýtené nápoje. Áno, a fermentáciou spôsobujúce jedlo vo forme kvasu, piva, nápojov na báze Kombuchy, hnedý chlieb nie je najlepšou možnosťou pri častom nadúvaní.
 • Existuje také vrodené ochorenie - celiakia (jedna z foriem enteropatie), ktorá je spôsobená neznášanlivosťou bielkovín obilnín - gluténu. A dokonca aj v lekárskych sprievodcoch je osoba trpiaca týmto ochorením opísaná presne takto: s tenkými končatinami a veľkým bruchom. Preto má zmysel túto chorobu vyšetriť. Ak je diagnóza potvrdená, je možné, že lekár vám dá na celý život bezlepkovú diétu..

  Kvôli chorobe

 • Ženské telo je komplexný systém, ktorý sa každý mesiac mení v hormonálnom prostredí. Vyskytuje sa to počas premenštruačného obdobia, ako aj počas tehotenstva. A ak je v druhom prípade zrejmé, prečo žalúdok rastie, v prvom rade ide o spomalenie črevnej motility. A ak sú črevá, opäť sa vraciame k správnej výžive bohatej na ovocie a zeleninu.
 • Nanešťastie sa ovariálna onkológia môže stať veľmi zlým dôvodom pre rastúce brucho. Spravidla sa vyvíja bez výrazných príznakov a môže sa prejaviť ťažkosťami v dolnom bruchu, nadúvaním, nepríjemnými pocitmi pri močení. Ak na pozadí zväčšujúceho sa žalúdka bez zjavného dôvodu spozorujete takéto príznaky, okamžite vyhľadajte lekára!
 • Je to zvláštne, ako sa môže zdať, že vaše bruško môže zvýšiť aj fyzická aktivita. Najmä ak k nim nepristupujete komplexne. Pri dosahovaní štíhlych nôh nevenujete pozornosť iným častiam tela? Nerozdeľujte intenzitu zaťaženia? Nedodržiavajte diétu? Buďte pripravení na to, že sa nad nimi spolu s načerpanými svalmi budete tučniť.

  Je dôležité zapojiť sa do mierneho cvičenia

 • Výživa. Najprirodzenejšie z dôvodov a najjednoduchšie odstrániť. Vy sami viete všetko: múka, sladká sóda, alkohol a iné vysokokalorické jedlá - to je vynikajúca záťaž, ktorá vás vtiahne na dno. Zelenina s ovocím, mliečnymi výrobkami, nízkotučné mäso, ryby - to je pre vás.
 • Naše telo je nepredvídateľné. Niektorí zo silných emócií schudnú, iní si naopak budujú žalúdok. Prirodzene, nie dobrovoľne, ale kvôli zvýšenej chuti do jedla v dôsledku nadmerného uvoľňovania stresového hormónu kortizolu, ktorý spôsobuje neustály pocit hladu. Stresový hormón spôsobuje stresovú chuť do jedla a následne hromadí ten istý stresový tuk uložený v dolnom bruchu. Čo robiť? Upokoj sa, odpočiň si nervový systém.
 • Podľa štúdií holandských vedcov je jedným z dôvodov výskytu brucha nedostatok vitamínu D. Doposiaľ neboli objasnené a dokázané všetky aspekty tejto teórie, ale bol zistený vzťah medzi tukovými usadeninami v žalúdku a nedostatkom tohto vitamínu. Preto nezanedbávajte slnečné lúče (samozrejme v rozumných medziach) a pozrite sa do lekárne. Hlavná vec - nenastavujte si dávku vitamínu sami, nezabudnite sa poradiť s lekárom. Vo výrobkoch nie je veľa vitamínu D, ale morské ryby, okrem toho tuková, hovädzia pečeň, mlieko nebude zasahovať.
 • Sedavý spôsob života môže tiež spôsobiť žalúdok. Tento faktor navyše nezávisí od veku, hoci po menopauze sa môže zosilniť. Existuje iba jedna cesta von - pohybovať sa, športovať, chodiť na prechádzky. Choďte do práce pešo, a ak je veľmi ďaleko - potom aspoň jednu alebo dve zastávky.
 • Existujú ženy, ktoré dostali od prírody brucho, takže tvarovali jej postavu. Hromadenie usadzovania v hornej časti tela a štíhlych nohách - a pred nami je žena - „jablko“. Je ťažké hádať sa o prírode, ale je možné ju napraviť. Stiahnite si tlač, pomôže to čiastočne napnúť žalúdok a vyzdvihnúť oblečenie, ktoré ho skrýva. Zamerajte sa na svoje krásne nohy a všetci sa na ne budú pozerať..
 • Vyčnievajúce brucho možno pozorovať s porušením držania tela. Zakrivenie chrbtice môže ovplyvniť umiestnenie vnútorných orgánov a posunúť ich dopredu, čo vedie k nadmernej konvexite brucha. V tomto prípade nemusíte schudnúť, ale vysporiadať sa s chrbticou. Užitočná je tu špeciálna gymnastika, návštevy bazéna dávajú veľmi dobré výsledky..

  držanie

 • Problém rastúceho brucha sa stretáva aj s mladými matkami, ktoré práve porodili. Okrem zmien hormonálneho pozadia počas tehotenstva mali tiež naťahovanie stien brucha, ktoré sa im nepodarilo okamžite vrátiť do pôvodného stavu, najmä preto, že s toľkými starosťami s dieťaťom nemá každý dostatok času venovať pozornosť sebe. Nestojí to za to zvlášť naštvať, pretože podobný problém sa dá ľahko vyriešiť: správna vyvážená výživa, časté prechádzky s dieťaťom, gymnastické cvičenia (môžu sa robiť dokonca s dieťaťom). Povinnosťou otca je často poskytnúť mame odpočinok a dobrý spánok, pričom sa starajú o starostlivosť o dieťa. Ženy, ktoré majú slabé netrénované svaly po pôrode niekoľkých detí, sú po takomto natiahnutí vnútromaternicových svalov zaručené, že dostanú vyčnievajúcu bruško. A je nepravdepodobné, že tento problém už bude možné odstrániť, cesta von je iba opraviť odevom.
 • A nakoniec, zlé návyky, ktoré sa stanú príčinou takmer všetkých problémov nášho tela. Fajčenie, zneužívanie alkoholu (a mimochodom viete, že vodka je nielen rýchlo stráviteľná, ale aj vysoko kalorický nápoj?), Prejedanie a najhoršie zo všetkých - pred spaním alebo dokonca v noci. Tu je žalúdok a dodáva nášmu brušku tukové zásoby, ale dobrota nezmizne!
 • Aby vás džínsy jedného dňa nezkĺzli, stačí viesť správny životný štýl: primeraný spánok, fyzická aktivita, dobrá výživa, vzdanie sa cigariet a alkoholu, pravidelné lekárske vyšetrenie. A potom váš žalúdok porastie iba v prípade radostného, ​​plánovaného, ​​dlho očakávaného a krásneho tehotenstva.

  Aké môžu byť príčiny zhutnenia dolného brucha u žien

  Hrudka v pravom dolnom bruchu!

  Vpravo tesne nad strednou časťou brucha sa nachádza: pravá oblička, stúpajúca dvojbodka.

  Tesnenie pri pupku napravo, bolesť a nepohodlie sa môžu objaviť v dôsledku nasledujúcich provokujúcich faktorov:

  1. Zápal slepého čreva, s výskytom problémov a zápal slepého čreva s posunutím doprava. Zvyčajne to spôsobuje ťažkosti s akútnou bolesťou sprevádzané horúčkou a nevoľnosťou. Pacienti musia okamžite navštíviť lekára.
  2. Lipóm ako benígne ochorenie alebo v dôsledku zablokovania mazových žliaz. Nádor, jemný na dotyk, sa môže zväčšiť a môže sa mierne valiť pod kožu. Vyžaduje sa operácia odstránenia.
  3. Ateróm vo forme cysty do priemeru 3 cm, pevne pripájaný na pokožku. Možno, že vzhľad tmavé škvrny uprostred brucha, ako skutočnosť zablokovania žľazy. Ateróm má zápalový priebeh, takže príznaky sú horúčava na dotyk, bolesť miesta. Vyžaduje sa chirurgický zákrok.
  4. Fibrosarkóm je malígny nádor s priemerom 2 až 15 mm. Vyzerá to ako hladká jazva (tubercle) na pokožke, pohyblivá a bolestivá. Miesto v strednej časti peritoneálneho námestia je napäté, v priebehu času atrofuje a môže sa poškodiť, narušiť. Vyžaduje sa chirurgické odstránenie.
  5. Divertikulitída je typ prietrže s hromadením črevného obsahu v priebehu vývoja zápalového procesu. Provokatéri - infekcie červami, dedičnosťou, podvýživou, zníženým svalovým tonom. Príznaky - narušená stolica, výtok s krvnými časticami, horúčka, bolesť v zapálenej oblasti. Liečba - antibiotiká alebo chirurgický zákrok.

  Nemyslím si, že po 10 týždňoch je vaša maternica taká veľká, s najväčšou pravdepodobnosťou je to na niektorých miestach, kde sa tiahnete za črevá, ktorých práca v prvých týždňoch, ako ste sa možno cítili, nie je taká ideálna ako pred tehotenstvom. Skontrolujte, či za deň alebo dva, a opýtajte sa svojho lekára

  Ak je dieťa pripevnené hore a na prednej stene, môže sa brucho dobre vydutie.

  Mám 10 rokov a začal som chodiť von. Brucho sa objavilo skoro.

  Pupočná prietrž

  Jedným zo zrejmých znakov pupočnej kýly je pevná pečať v pupočnej oblasti, ktorá pri stlačení prstami nezmizne, ale naopak sa stáva viditeľnejšou a spôsobuje silnú bolesť. Okrem tohto pacienta bude rušiť aj nadúvanie, zápcha, zvracanie a búšenie srdca. Kýla môže byť obmedzená a opravená.

  Ukazovateľom výskytu kýly je hmatná hustá oblasť v brušnej oblasti, ktorá nezmizne pod tlakom. Lisovanie je sprevádzané silnou bolesťou a prietrž sa stáva ešte zreteľnejšou.

  Pozorujú sa aj tieto príznaky:

  • nadúvanie;
  • porušenie stolice;
  • nevoľnosť a zvracanie;
  • zvýšená srdcová frekvencia.

  Existujú dva typy pupočnej kýly - uškriabané a opravené.

  Ak sa niektorý z nich objaví, obráťte sa na odborníka. Prvý typ je eliminovaný pomocou operácie a druhý - manuálnym nastavením objavenej pečate vedľa pupku..

  Tesnenie v dolnej časti brucha vľavo. Čo by to mohlo byť?

  Ak rozdelíte brušnú dutinu na 4 zóny, na ľavej strane sú: obličková brána, močovod, omentum, črevá, črevné slučky.

  Prečo je pečať pri pupku vľavo:

  1. Obštrukcia čriev s výskytom stabilného asymetrického nadúvania, zvracania, tvorby plynu v stenách hrubého čreva, zadržiavanie stolice.
  2. Aneuryzma brušnej aorty s výčnelkom, rozšírením stien. Je častejšia u mužov. Príčinami sú hypertenzia, ateroskleróza, zlé návyky, infekcia. Na ľavom pobrušnici je tupá bolesť s návratom do spodnej časti chrbta. Liečba - lieky, v pokročilých prípadoch - chirurgický zákrok.
  3. Hydronefóza je ochorenie obličiek, ktoré vedie k hromadeniu moču v panve. Príčinami sú urolitiáza, nádor, adenóm prostaty u mužov, gynekologické patológie u žien. Diagnóza s ľavostrannou hydronefrózou s prihliadnutím na postihnutú obličku vľavo. Príznaky - zvýšený tlak a teplota, kolika v dolnej časti chrbta, ťažký odtok moču s ďasnami, pálenie.

  Vypukliny, bolesť pri močení sa často vyskytujú u mužov s infekciou močových ciest, vývojom chorôb - cystitída, prostatitída, uretritída, pyelonefritída. Možné podráždenie žalúdočnej sliznice s nafúknutím, kolika v ľavom bruchu.

  Kolika, nevoľnosť, vracanie, horúčka môžu naznačovať problémy s pankreasom. Kalenie v pobrušnici naznačuje:

  • pruh
  • fistula pupočníkového krúžku;
  • rozvoj cysty;
  • nadúvanie stien tenkého čreva;
  • návrat metastázy do pupka pri rakovine žalúdka.

  Takéto kalenie môže byť mimoriadne nebezpečné. Lekári neodporúčajú nechať sa unášať a váhať podstúpiť vyšetrenie. Najmä s výskytom zvláštneho nepohodlia a charakteristických znakov, bez ohľadu na umiestnenie v bruchu.

  1. hrudka do brucha

  ak existuje pod pečaťou brucho alebo kdekoľvek inde, môže to signalizovať ochorenie rôzneho pôvodu. Na objasnenie diagnózy a stanovenie ďalších taktík je potrebné vykonať vyšetrenie u špecialistu, možno bude potrebná biopsia, ako aj histologické vyšetrenie, aby bolo možné zistiť, čo robiť ďalej..

  čo môže spôsobiť takúto pečať v dolnom bruchu vľavo alebo na inom mieste

  ateróm alebo, ako by ste ho mohli nazvať, wen, sa považuje za benígny nádor. Toto tesnenie pod kožou má na dotyk okrúhly, bezbolestný zaoblený tvar. Môže mať rôzne veľkosti. Ateróm môže zostať rovnako dlhý čas, ale je tiež možné ho zvýšiť..

  lipóm bude vyzerať ako ateróm, ale rozdiel je v tom, že lipóm je benígny nádor, ktorý môže pochádzať z tukového tkaniva, a ateróm je cysta, ktorá je výsledkom blokovania mazových žliaz, v ktorých sa bude vylučovať. Ateróm a lipóm na klinike sú dosť podobné. Často sa dajú rozlíšiť až po histologickom vyšetrení.

  svalová prietrž sa objavuje v dôsledku traumy, zvyčajne u športovcov. Má vzhľad tesnenia pod kožou, bezbolestnú a elastickú konzistenciu. Najčastejšie sa nachádza na dolnej časti nohy alebo stehne.

  počas zápalovej infiltrácie, ktorá sa môže stať počiatočným štádiom abscesu, zhustením, začervenaním a bolesťou, je povrch pokožky na tomto mieste na dotyk horúci. Telesná teplota sa môže zvýšiť.

  Zhromaždila sa fekálna hmota

  Tiež si myslím, že stále necítite tehotenstvo sami, najmä cez brušnú stenu, lekári a vagína počas týchto období to naozaj nemôžete cítiť. Počkajte chvíľu a vykonajte testy

  duodenitída

  Toto ochorenie nie je nič iné ako zápal dvanástnika. Toto ochorenie najčastejšie postihuje mužov. Príznaky tohto ochorenia spolu s valcovitou pečaťou a bolestivosťou napravo od pupku sú nadmerné slinenie, závraty, vysoký krvný tlak, zvracanie s prímesou žlče, všeobecná nevoľnosť, suchosť v ústach..

  Duodenum najviac postihuje silná polovica spoločnosti. Medzi príznaky duodenitídy patrí: zvýšenie množstva slín, závraty, zvýšený tlak, pomalý stav tela a samozrejme bolesť v blízkosti pupka. Niekedy je možné zvracanie so žlčou žalúdka.

  Zhora

  V ľavej hornej časti pobrušnice sa nachádza slezina, bránica, žalúdok, pankreas, črevné slučky. Niektoré choroby môžu viesť k zväčšeniu veľkosti sleziny až do jej prasknutia. Príčinou môže byť zranenie alebo úder, keď je pozorovaná silná bolesť, modrastá pečať pri pupku zhora.

  Iné príčiny nepohodlia:

  • peritonitídy;
  • perforácia žalúdočných vredov;
  • podráždenie slizníc alebo rakovina žalúdka, črevo 12 pesto;
  • prasknutie, napínanie tkanív brušnej aorty;
  • inverzia sigmoidného hrubého čreva;
  • črevný opuch;
  • Crohnova choroba.

  Krútenie maternice

  Keď krútenie maternicového kĺbu zatlačíte na žalúdok, môžete cítiť dosť hustú pečať lokalizovanú v pupočnej časti brušnej dutiny. Spolu s tým bude pacient trpieť silnou bolesťou v spodnej časti brucha, siahajúcou až po spodnú časť chrbta, môže sa vyskytnúť zvracanie a nevoľnosť. Toto ochorenie nastáva v dôsledku skutočnosti, že krútenie okolo jeho osi spôsobuje, že maternicové prídavky narušujú normálny krvný obeh. Toto ochorenie sa spravidla diagnostikuje u žien s veľkým počtom adhézií v brušnej dutine.

  Deteguje sa stlačením brušnej oblasti. Cítime pevnú formáciu pripomínajúcu kameň..

  Príznaky krútenia: bolesť v dolnej časti brucha, vyžarujúca do bedrového priestoru, nevoľnosť, niekedy zvracanie. Dôvod všetkých ťažkostí spočíva v tom, že maternicové prívesky vytvárajú kruh okolo seba, komprimujú ho a bránia prirodzenému obehu krvi..

  Zdola

  Pečať v blízkosti pupka dole sa pozoruje, ak je:

  • priškrtená prietrž;
  • vyčnievanie sigmoidného hrubého čreva;
  • prasknutie stien divertikula;
  • zápal panvových orgánov u žien;
  • črevná obštrukcia v dolných častiach;
  • zvýšená tvorba plynu v stenách hrubého čreva;
  • lokalizácia nádoru v genitáliách u mužov.

  Vyvolajte hrudku v dolnom brušnom segmente: IBS, zápal čriev, kompresia nervami (siahajúca od chrbtice), pohyb po močovode obličkového kameňa.

  Aneuryzma brušnej aorty

  Toto ochorenie je nebezpečné, pretože jeho vývoj pokračuje dlho bez akýchkoľvek príznakov. Ale neskôr sa aneuryzma cíti. Ohrozuje ľudský život tým, že steny aorty sú tenké a môžu sa ľahko zlomiť. Aneuryzma brušnej aorty je pulzujúca zhustená oblasť lokalizovaná v priestore pri pupku. Indikátorom choroby sa nazýva bolesť brucha vyžarujúca dozadu.

  Ide o veľmi zákerné ochorenie, ktoré sa spravidla vyvíja asymptomaticky v priebehu niekoľkých rokov. Prítomnosť tejto choroby je možné podozriť tak, že v pravej suprabilikálnej oblasti pocítite pevné pulzujúce tesnenie. Neskôr sú bolesti brucha siahajúce až po chrbát. Steny aorty sa postupne stenčujú, v dôsledku čoho môžu prasknúť, čo zasa veľmi ohrozuje život.

  Problémy žien

  Patológie alebo príčiny vzniku hrče u žien majú často gynekologický charakter. Lekári neodporúčajú čakať, kým sa neobjavia závažné koliky, iné príznaky patológie: nevoľnosť, krvný výtok a ísť na kliniku.

  U žien vyvoláva nádor v bruchu:

  • adhezívny proces v maternicovej dutine;
  • krútenie príveskov, keď je pozorovaná pečať na ľavej, pravej strane pupku, nevoľnosť, zvracanie, pulzujúca bolesť, ak už nie je potrebný chirurgický zákrok;
  • ovariálna cysta so zhutnením, keď nádor dosiahne pôsobivú veľkosť;
  • menštruačné nepravidelnosti.

  Liečba bude úplne závisieť od typu, veľkosti novotvarov - konzervatívnych alebo chirurgických.

  Švy u žien často stvrdnú po cisárskom reze. Hrudka, ktorá nie je vždy vytvorená, naznačuje patológiu. Ale cisársky rez je zložitá operácia, pri ktorej lekári musia rezať tkanivo v pobrušnici. Ďalej - pripevnite med. Materiály a tkaniny - šité ligatúrou.

  Švy počas obdobia zotavenia sú pokryté jazvovým tkanivom, ale niekedy dôjde k rastu peritonea v dôsledku autoimunitnej reakcie, použitia materiálov nízkej kvality, infekcie tkanív a vzniku abscesu pod kožou..

  Je to hnisanie, ktoré sa môže stať nebezpečným javom v prípade poškodenia tkaniva pod kožou, odumretia buniek, zmiešania odumretého tkaniva s keratinizovanými časticami pokožky. Baktérie, ktoré môžu viesť k infekcii, modifikácii štruktúr a zhusteniu tkaniva, sú možné. Okrem toho sa v prostrednom štvorci pobrušnice objavuje svrbenie, pálenie a sasanka.

  Rozdeľovanie lymfatických kanálov počas operácie môže tiež viesť k hrudke nad stehom. V prípade nezvýšenia poškodeného lymfatického kanála sa pozoruje pohyb tekutín, ktorý sa dostáva do voľného priestoru v peritoneálnej dutine vyplnenej lymfografiou..

  Podobný jav sa môže vyskytnúť po laparoskopii v prípade zle vykonanej operácie na maternici doplnkov. Tak či onak sa pitvané tkanivá v peritoneálnej dutine zošijú a zošijú spolu so vláknami. Nedostatočná kvalita alebo neskúsenosť, nedbanlivosť chirurga spôsobuje komplikácie, infekciu rán a švov, vývoj bakteriálnej infekcie.

  V najlepšom prípade sa jazvové tkanivo tvorí pod kožou, v najhoršom prípade aktívna reprodukcia buniek v tejto oblasti, tvorba keloidnej jazvy v dôsledku infekcie, rozvoj zápalu..

  Prebudenia by mali byť príležitosťou na urgentnú návštevu u gynekológa: silná bolesť a kolika v mieste rezu, vytekanie sasanky z rany so závažným zápachom hniloby, horúčky, sčervenania a opuchu v šijacích miestach, vypúšťanie nepríjemného vaginálneho krvácania s svrbením, pálením, bolesťou.

  Vyžaduje sa vyšetrenie a pravdepodobne operácia na vyčistenie kĺbov v prípade hnisania.

  tehotenstvo

  Ako plod rastie, pokožka žien sa počas tehotenstva napína, ale určité napätie pobrušnice nepredstavuje osobitné nebezpečenstvo. To je často spôsobené nedostatočne vyvinutými brušnými svalmi, nadmerným stresom.

  Dôvody sú niekedy:

  • zápal slepého čreva sprevádzaný kolikou, bolesťou;
  • gastroduodenitída s bolesťou v hornom štvorci pobrušnice;
  • cystitída s výskytom pálenia, bolesti pri močení, zadržiavanie a stagnácia moču;
  • pupočnej kýly, ako častý výskyt v popôrodnom období s výskytom výčnelkov.

  Aj keď výčnelok neubližuje a nespôsobuje veľa nepohodlia, musíte sa poradiť s lekárom. Napríklad v prípade onkológie nádor nebolí a nemusí sa dlho prejavovať. Medzitým je nebezpečné prechod na rakovinu a malígnu formu, keď sa následky môžu stať úplne nezvratné.

  Pri horizontálnej polohe sa prietrže hernie riešia nezávisle. Ale niekedy sa vytvára v dôsledku cisárskeho rezu a stáva sa nekontrolovateľným, keď už je nevyhnutný lekársky zásah. Ďalej existuje akútna kŕčová bolesť, horúčka, hnačka, nevoľnosť, zvracanie.

  Znaky prispievajú k zvýšeniu črevného tonusu spolu s maternicou a môžu viesť k potratu, predčasnému pôrodu.

  Akékoľvek odchýlky od normy by mali byť príležitosťou na kontaktovanie gynekológa. Ženy by nemali byť ignorované ani menšie nepríjemné príznaky alebo vizuálne zmeny v pupku.

  U detí

  Najčastejším výskytom u dieťaťa od narodenia je pupočná kýla alebo tvrdé hrudky, ktoré nezmiznú pri pohmatu v pupočnej oblasti. Deti, ktoré sa nudia nohami, navyše odmietajú jesť. Tam sú koliky, nadúvanie. Existujú uškrtené a korigované prietrže. U chlapcov je to zvyčajne nepatrné, u dievčat to pupočné. V každom prípade je potrebné lekárske ošetrenie a pomoc chirurga.

  Mamičky musia ošetriť pupočnú šnúru až štyrikrát antiseptickým úderom (chlorofylipt, furatsilín, Zelenka), až kým sa úplne nezhojí. Deti sa musia kúpať iba s pridaním slabého roztoku manganistanu draselného. Komplikácie, infekcie pupočnej zóny môžu viesť k rozvoju peritonitídy, sepsy, hlienu.

  Utesnenie v blízkosti pupka - možné príčiny a metódy liečby

  Vzhľad pečate môže byť dôsledkom opustenej choroby.

  Crohnova choroba. Je to choroba, ktorá postihuje celý gastrointestinálny trakt osoby so zápalom. Bez včasného začiatku liečby môže vyvolať výskyt hustých náplastí vo forme párkov v dolnej časti brucha. Príznaky Crohnovej choroby: prerušovaná bolesť brucha (kŕče) v oblasti pri pupku, častá hnačka (až 10-krát denne) s výrazným šírením krvných zrazenín..

  Nadúvanie. Ak sa nevykonajú potrebné opatrenia na elimináciu blokovaného odtoku moču v počiatočnej fáze, potom sa v bruchu vyvinie bolavá hustá tvorba. Najprv cez oblasť prednej kosti a potom pupočníka.

  Hydronefróza. Ochorenie obličiek spôsobuje ich expanziu. Vzhľad pečate na pravej strane pupka môže byť spôsobený poškodením pravej obličky. Vzhľad príznakov, ako sú bolesti chrbta, znížená výkonnosť, trvalá únava, túžba spať vždy na bruchu, by vás mali prinútiť premýšľať.

  Vaječníková cysta. Ak dievča, ako sa očakávalo, nenavštívi gynekológa dvakrát ročne, potom to ohrozuje výskyt cysty a jej vývoj. Je to asymptomatické, takže cysta voľne rastie do veľkej veľkosti. Zanedbaná fáza ovariálnej cysty prispieva k rozvoju hladkého zhutnenia v brušnej dutine pod.

  Ak sa v pupku nachádzate v hustej oblasti, okamžite kontaktujte nemocnicu. Mnohí nevenujú náležitú pozornosť lisovaniu. Ale v niektorých prípadoch môže včasná návšteva lekára zachrániť život.

  Ahoj. Ráno ležala na bruchu a chytila ​​za ňu solídny predmet ako guľu v bruchu. Tehotenský test je negatívny a neexistujú žiadne ďalšie príznaky tehotenstva. Mám JVP a pankreatitídu. Môže to súvisieť? Brucho sa neubližuje, ale vždy je zúrivé a pri stlačení veľmi nepríjemné. Vzhľad, môj žalúdok začal vyzerať tlstší, hoci ja sám som tenký. Už som mal podobné pocity, ale bez tejto gule v žalúdku. Veľmi ma vyľakal.

  Anastasia G., 19 rokov

  V neprítomnosti je ťažké opísať predpoklad problému z popisu vášho problému spoľahlivo..

  Určite môžem povedať jednu vec: tehotenstvo je v tomto prípade nemožné, pretože na oplodnenie vajíčka ženy je potrebný heterosexuálny pohlavný styk s tým, že mužská pohlavná bunka vstupuje do genitálneho traktu. S vlastnou masturbáciou sa nedá hovoriť o tom, že by do vajíčka vstúpilo spermie. Okrem toho sa nezdá, že by skoré príznaky tehotenstva sprísňovali alebo tvrdili brucho v pupku.

  Inak je opísaný symptóm špecifický a nešpecifický. Nie je jasné, aký druh stlačenia ste cítili, ako je lokalizovaný, či sa nachádza vo vrstvách kože alebo v brušnej dutine, ako sa správa, keď je stlačený, či reaguje s bolesťou atď..

  Pred bruchom je brušná dutina, ohraničená nad bránicou a naplnená brušnými orgánmi. Membrána slúži ako horná stena brušnej dutiny a oddeľuje ju od hrudníka; predná stena brušnej dutiny je tvorená šľachovým napínaním troch širokých brušných svalov a brušných svalov rekta. V dolnej časti brušnej dutiny prechádza do panvovej dutiny.

  V retroperitoneálnom priestore sú obličky, uretre, nadobličky, pankreas a väčšina dvanástnika. V peritoneálnej dutine sa nachádza žlčník, žalúdok, slezina, jejunum, ileum, priečne hrubé črevo, sigmoidné hrubé črevo a slepé črevo s slepým čapom. Zostupné a vzostupné hrubé črevo je čiastočne zakryté pobrušnicou. Pečeň je pokrytá takmer úplne.

  Tvrdenie v pupočnej oblasti teda môže byť spôsobené svalovým napätím, šliach a bránicou, ako aj zväčšením, kameňmi alebo novotvarmi v ktoromkoľvek z brušných orgánov..

  - stabilné, nepohyblivé asymetrické nadúvanie, viditeľné na oku, stanovené dotykom;

  -pri inverzii sigmoidného hrubého čreva je nadúvanie lokalizované bližšie k pravému hypochondriu, zatiaľ čo brušné stiahnutie je zaznamenané v ľavej ilálnej oblasti, tj tam, kde je zvyčajne hmatné;

  -viditeľná črevná pohyblivosť, najmä po prehmatnutí;

  - zvýšená črevná pohyblivosť je nahradená postupným zánikom pohyblivosti.

  A tiež črevná obštrukcia sa prejavuje náhlou kŕčovou bolesťou brucha spojenou s peristaltikou, zadržiavaním stolice a plynu, zvracaním.

  Tenké črevo sa nachádza v pupku a stvrdnutie v tejto časti brucha môže byť spôsobené nadúvaním tenkého čreva..

  Pečate v pupku môžu vykazovať cystu a fistulu urachov (pupočníkový krúžok), pupočníkovú prietrž.

  Umbilikálna hernia je charakterizovaná výskytom postupne sa zväčšujúceho výčnelku v pupku, bolesti brucha počas fyzickej námahy a kašľa..

  Pečať (uzol) v pupku môže byť metastázou rakoviny žalúdka v pupku, preto sa v prípade podozrenia na pupočnú kýlu odporúča gastroenterologické vyšetrenie..

  Bolesť v bruchu a napätie v pupku môžu tiež naznačovať choroby močového mechúra, maternice a prídavky u žien..

  Ak sa obávate o svoj zdravotný stav a ak si v bruchu všimnete nezvyčajné príznaky, je lepšie podstúpiť špecializované vyšetrenie..

  Ak máte podozrenie na gynekologický pôvod tvrdnutia, dohodnite si stretnutie s chirurgom alebo gynekológom..

  Niekedy je možné pri prehmatnutí brušných svalov nájsť hrčku alebo malú hrču. O čom môže takéto znamenie svedčiť, či je potrebná lekárska konzultácia, či existuje nebezpečenstvo - to sú len niektoré z možných otázok v tejto situácii. Ďalej zvažujeme pravdepodobné dôvody, prečo sa môže vytvoriť pečať pri pupku, ako aj postup v každom z opísaných prípadov..

  Akákoľvek hrudka, a to aj v bruchu, je dôvodom na obavy. Dôvody, ktoré môžu byť základom tohto javu, často predstavujú vážne ohrozenie zdravia a niekedy aj života. Okrem toho je pre tieto útvary čo najrelevantnejšia zásada „čím skôr, tým lepšie“. Včasný lekársky zásah môže niekedy problém vyriešiť a zabrániť vážnym komplikáciám.

  Ako odôvodnenie tohto tvrdenia by sa malo uviesť niekoľko príkladov možných dôvodov vytvorenia hrudky v oblasti pupka:

  1. pupočná kýla;
  2. zhubný nádor;
  3. cysta;
  4. duodenitis;
  5. aneuryzma brušnej aorty;
  6. nadúvanie tenkého čreva atď..

  Toto nie je úplný zoznam možných dôvodov. Môže byť doplnená takými patológiami, ako je hydronefróza, Crohnova choroba, nadúvanie, divertikly močového mechúra a ďalšie. Za týchto okolností je pravdepodobnosť samoidentifikácie pečate v pupočnej oblasti takmer nulová. Medzitým každý z opísaných stavov predstavuje nielen zdravotné riziko, ale môže byť sprevádzaný aj závažnými oslabujúcimi príznakmi..

  Pečať nad pupkom môže naznačovať zápal dvanástnika - duodenitídu. Vzniká z dôvodov, ako sú:

  • otrava toxickými látkami;
  • poškodenie sliznice cudzími predmetmi;
  • súčasné používanie alkoholu a koreneného jedla.

  Dôvody objavenia sa tuleňov v pupku sú rôzne patológie, ktoré pokrývajú rôzne tkanivá a systémy tela.

  Pupočná prietrž

  Tvrdý opuch nad pupkom, ktorý zmizne, keď človek leží v ľahu. Črevné slučky obvykle vyčnievajú z brušnej steny blízko pupočného krúžku.

  Existuje patológia kvôli nedostatkom v brušných svaloch, neúspešným chirurgickým zákrokom, obezite, konštantnej zápche, fyzickému preťaženiu, nadmernému zaťaženiu pri zdvíhaní ťažkých predmetov. Chorá osoba pociťuje bolesť, cíti nutkanie zvracať, opuchy žalúdka, vyskytuje sa zápcha.

  Kýla výrazne vystupuje z brucha s kašľom a fyzickou aktivitou. Ak dôjde k porušeniu časti čreva, ktorá sa vynára z brušnej dutiny, vyvíja sa obštrukcia čreva.

  divertikulitída

  Vypuknutie čreva, symptómová hernia. Na vnútorných stenách čreva sa tvoria prehĺbenia vyplnené hnilobnými časticami nestráveného jedla. V týchto depresiách sa usadia patogénne baktérie a huby..

  Choroba je spôsobená podvýživou, nedostatočnou prítomnosťou vlákniny v potrave, zápalovými reakciami v črevách, hlístami, zníženým tonom črevných svalov, dedičnou predispozíciou.

  U chorého je stlačenie zvyčajne zaznamenané naľavo od pupka.

  Príznaky choroby sú bolesť, horúčka, hnačka prerušená zápchou, výkaly krvou.

  Lipóm

  Benígny subkutánny nádor pozostávajúci z tukového tkaniva. Nádor sa vyskytuje v dôsledku metabolických porúch, podvýživy, neustáleho stresu, genetickej predispozície.

  Lipóm je mäkký rast, ktorý sa po stlačení ľahko valí pod kožu a nesprevádza ho bolesť. Rastie veľmi pomaly, ale ak dosiahne veľkú veľkosť, odporúča sa odstrániť.

  onkológia

  Ak sa vo vrstvách kože v oblasti pupka vyskytuje solídny opuch, ktorý nespôsobuje bolesť, potom sa oplatí navštíviť onkológa. Možno sa vyvinie malígny nádor - dermatofibrosarkóm.

  Pokožka nad tvorbou nádoru stmavne, olupuje a tuberkuluje. Nádor môže rásť až do priemeru 15 cm. Na začiatku choroby sa na koži objavia vredy a kôry, zhubné tkanivá dorastajú hlboko do tela a zachytávajú vnútorné orgány.

  ateróm

  Terapeutické opatrenia

  Techniky vyberie výlučne ošetrujúci lekár. Lieky je možné predpisovať podľa výsledkov diagnostiky, iných štúdií, testov, krvných a močových testov. Napríklad, ak sa zistí prietrž, je potrebná úprava, čo znamená chirurgický zásah. Hlavnou vecou nie je dať patológii šancu na ďalší rozvoj.

  Okrem toho sa v prípade hernie u dojčiat v pupočnom kruhu odporúča masáž, kladenie dieťaťa častejšie na brucho, nanášanie medenej mince na pupok.

  Recenzie žien sú také, že v niektorých prípadoch sa pupočná kýla vyrieši nezávisle. Hlavná vec je včasné začatie preventívnych alebo terapeutických opatrení.

  U kojencov často spôsobuje prietržnosť zlá bandáž pupočníka alebo nahromadenie plynov. Stačí včas vykonať jednoduché manipulácie, ktoré, samozrejme, pomôžu vyhnúť sa komplikáciám a operáciám v budúcnosti..

  Pri niektorých chorobách samozrejme výčnelok na pupku predstavuje smrteľné nebezpečenstvo:

  • peritonitídy;
  • aneuryzma brušnej aorty;
  • duodenitis;
  • zápal čreva, dvanástnik 12.

  záver

  Vyžaduje sa okamžitá pomoc odborníkov. Súcit, nedostatočná reakcia na výčnelok v bruchu zo strany rodičov môže mať nezvratné následky, smrť.

  Otázky a odpovede na tému „Zhutnenie v bruchu“

  Otázka: Dobrý deň. Mesiac sa už obáva pečate na pravom dolnom bruchu. Po stlačení vŕtanie a prúdenie tekutiny. Žiadna bolesť. Pravidelne kaša podobná stolici. Išiel som k lekárovi a povedal, že došlo k dysbióze. Menovaný riadok. Ale moje ruky stále stúpajú a tlačia ma na žalúdok. Ak uchopíte pravú stranu rukou a stlačíte ju, potom je vŕtanie, prúdenie tekutiny a niekedy môžete cítiť tesnenie na pravej strane, ktoré ide dovnútra.

  Otázka: Ahoj doktore, práve včera som sa cítil na hrbole na pravej strane, tesne pod pupkom. Hruška o veľkosti hrášku, pevná, nie veľká, som tenká.

  Otázka: Dobrý deň. Začnem zďaleka. Pred týždňom som ako zvyčajne krútil obruč. A dostal som od nich modrinu (to sa stáva). Modrina bola veľmi malá, namiesto toho som pocítil kondenzáciu, ale myslel som si, že sa to zvyčajne stáva. A stále krútila obruč každý deň, modrina žila, objavila sa ďalšia, trochu nižšia. Nejde vôbec o modriny. Len včera (24.

  11) Tesne nad miestom poslednej modriny som našiel pečať. Ach áno, mám trochu nadváhu. Keď som sa cítil cez tuk (pečať na bruchu, bližšie k kosti, naľavo), zistil som toto: guľa mala priemer asi 1 cm, tesná, bolesť bola cítená, ale nie silná. Táto guľa nevyčnieva a vo všeobecnosti, ako keby nebola, kým na toto miesto nevyvíjate tlak. Čo to môže byť? Na ktorého lekára by som mal ísť?

  Otázka: Dobrý deň. Asi pred mesiacom som mal hrudku na bruchu (v tukovej časti). Išiel som k lekárovi a bolo mi povedané, aby som pripravil obklad s alkoholom a levomekolom. Pečať sa nevyriešila. Po čase sa na mieste pečate na koži objavila slabá modrina. Čo to môže byť? Vopred ďakujem.

  Otázka: Dobrý deň, doktor! Moje meno je Love, 35 rokov. Mám taký problém. Asi pred mesiacom som si všimol v hornom bruchu (v žalúdku a pupku) v strede nejaký druh nádoru alebo niečo, obyčajne hrudku pripomínajúcu solídne črevo. Myslel som, že to prejde, ale zväčšila sa a všetko pridalo bolesť žalúdka a hnačku. V blízkej budúcnosti sa k lekárovi nemôžem dostať, na máj nie je žiadna schôdzka. Ale táto pečať a hnačka ma vydesia. Čo to môže byť? Prosím, pomôžte s radou! Vopred veľmi pekne ďakujem.

  Otázka: Prosím, pomôžte !! Mám nejaký sploštenie na pravej strane v žalúdku! Tesne pod pupkom! Niekedy sa pohybuje! Brucho je ťažké a ako sa spev zväčší !! Ak si trochu položíte na brucho, začne bolieť! Čo by to mohlo byť.

  Otázka: Dobrý deň, doktor! Som veľmi znepokojený takou medzerou: asi pred rokom som našiel nejakú plávajúcu hrudku v pravej polovici brucha, keď sa stlačí, zdá sa, že ide hlbšie, brucho je trochu bolestivé na palpáciu, najmä v oblasti pupku, vydáva sa rôznymi smermi. Mierna asymetria brucha (pravá strana je zväčšená, malý kopec a pocit plnosti).

  Zároveň, večer, teplota stúpa na niekoľko hodín na 36,9-37,1 (aj už asi rok). Urobil som ultrazvuk vnútorných orgánov a gynekológiu, kolonoskopiu a endoskopiu žalúdka, CT hrudníka. Neboli nájdené nič iné ako dolichosigma a obličkové kamene. Trochu som sa upokojil, ale nedávno, keď som bol vyšetrený terapeutom (často som mal nedávno prechladnutie), pritlačil ma na brucho a prekvapene som sa opýtal, či som tehotná (a určite nie som tehotná) a potom aký druh hrbolku v žalúdku..

  Obávam sa, že teraz sa opäť rozvírilo: je to onkológia? a nemôže sa počas roka prejaviť nič iné ako teplota a periodická bolesť? Možno mám karcinofóbiu, ale toto nie je prvýkrát, čo nájdem známky rakoviny alebo je to niečo iné? Povedzte mi, čo musím urobiť, aby som žil v mieri. Ďakujem vám veľmi pekne za odpoveď..

  Prečítajte Si O Druhy Kýl

  Problémy s chrbticou a kĺbmi?

  Neexistuje spôsob, ako kontaktovať najbližšie centrum Bubnovsky? Knihy Dr. Bubnovského S.M. vám pomôžu. o liečbe pohybom!
  Po mnoho rokov sa Sergei Mikhailovich nemohol pohybovať bez barlí.

  Rana na prst

  Späť
  Ak narástla hrbolček na kĺbe prstu, je lepšie problém ignorovať a nečakať, až zmizne sám. Rast na falangách často naznačuje metabolické poruchy, takže s progresiou patológie sa môže lézia zväčšiť a rozšíriť na ďalšie zlúčeniny.
  Osteochondróza je degeneratívne ochorenie chrbtice, ku ktorému dochádza v dôsledku zmien rôznych metabolizmov v tele..